Statistieken wijk 05 Bruinisse

Statistieken wijk 05 Bruinisse

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de wijk Bruinisse in de gemeente Schouwen-Duiveland Vlag van de gemeente Schouwen-Duiveland. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de wijk Bruinisse in de gemeente Schouwen-Duiveland Vlag van de gemeente Schouwen-Duiveland. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Kaart van de wijk Bruinisse.Bekijk kaart
Wijk 05 Bruinisse in het kort

Bekijk de belangrijkste cijfers, de kaart en een korte toelichting over de wijk Bruinisse.

Kerncijfers van de wijk Bruinisse
Adressen, panden, percelen, woningen, huishoudens en inwoners.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van de belangrijkste cijfers van het Kadaster en het CBS voor de wijk Bruinisse.


Onderstaande tabel toont de belangrijkste cijfers van het CBS en het Kadaster voor de wijk Bruinisse.

OnderwerpAantalBronJaar data
Adressen met postcode3.018Kadaster2026
Adressen met woonfunctie1.604Kadaster2026
Panden met adres2.613Kadaster2026
Percelen met adres2.291Kadaster2026
Woningvoorraad1.595CBS2025
Huishoudens1.605CBS2026
Inwoners3.800CBS2026

Op deze pagina vind je een kaart van de wijk Bruinisse en de data over meer dan 250 onderwerpen voor de wijk Bruinisse.

Definities
Aantal inwoners op de kaart van de wijk Bruinisse
Kaart van de omgeving van de wijk Bruinisse.
Afbeelding van de wijk Bruinisse op de kaart.

Kaart van de wijk 05 Bruinisse met het aantal inwoners per buurt in 2026. De cijfers op de kaart geven de volgende buurten weer: 1: Recreatiegebied, 2: Bruinisse, 3: Verspreide huizen Bruinisse.

Bekijk de statistieken voor alle 85 gebieden binnen de gemeente Schouwen-Duiveland via de overzichtspagina van de gebieden in de Schouwen-Duiveland.

Overzicht gebieden Meer Schouwen-Duiveland
Over de wijk Bruinisse

De wijk Bruinisse ligt binnen de gemeente Schouwen-Duiveland. De meest voorkomende postcode in de wijk Bruinisse is postcode 4311.

Er zijn 3.117 adressen en 1.595 woningen in de wijk Bruinisse in de gemeente Schouwen-Duiveland. 70% van de woningen in de wijk is een koopwoning. De woningen hebben een gemiddelde WOZ waarde van €368.000. Er wonen 3.800 inwoners in de wijk Bruinisse, waarvan het grootste deel (27%) 65 jaar en ouder is. Wijk 05 Bruinisse telt 1.605 huishoudens van gemiddeld 2,3 personen. Verder zijn er 2.080 personenauto’s en 560 bedrijfsvestigingen geregistreerd in de wijk Bruinisse.

Wijk 05 Bruinisse heeft een totale oppervlakte van 1.344 hectare, waarvan 1.252 hectare land en 91 hectare water (honderd hectare is één vierkante kilometer, 1 km2). De gemiddelde dichtheid van adressen is 501 adressen per km2.

Meer over de wijk Bruinisse:

De naam Bruinisse wordt 3 keer gebruikt: voor deze wijk, voor de buurt Bruinisse en voor de woonplaats Bruinisse. Zie ook dit overzicht van gebieden. Bekijk ook de pagina over de gemeentelijke herindeling van de gemeente Schouwen-Duiveland.

Blijf op de hoogte

Ontvang een e-mail als er nieuwe cijfers zijn op de pagina Wijk 05 Bruinisse.

Wonen in de wijk Bruinisse

Bekijk de woningvoorraad, woningkenmerken, woningtypen en de ontwikkeling van de gemiddelde WOZ-waarde in de wijk Bruinisse.

Kenmerken van de 1.595 woningen in de wijk Bruinisse
Er zijn 1.595 woningen in de wijk Bruinisse.
Informatie over de woningen in deze regio op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken. En bekijk de woningkenmerken per buurt in de gemeente Schouwen-Duiveland in een interactieve tabel.

Toelichting
Woningwaarde per jaar
De gemiddelde WOZ waarde in de wijk Bruinisse was €368.000 in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in de wijk Bruinisse.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de data van het CBS voor de wijk Bruinisse:

JaarGemiddelde WOZ woningwaarde Wijk 05 Bruinisse% verschil
2025€368.0003,37%
2024€356.00012%
2023€319.00012%
2022€285.0005,9%
2021€269.0006,3%
2020€253.0004,12%
2019€243.0006,1%
2018€229.0002,69%
2017€223.0000,45%
2016€222.0002,3%
2015€217.000-1,81%
2014€221.000-2,21%
2013€226.000geen data

De gemiddelde WOZ woningwaarde in de wijk Bruinisse is met €142.000 gegroeid van €226.000 in 2013 tot €368.000 in 2025 (dat is een groei van 63%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2025 was €11.833 (4,24%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een duidelijk stijgende trend: De cijfers groeien bijna ieder jaar.

Bekijk ook de ranglijst van de woningwaarden per buurt in de gemeente Schouwen-Duiveland.

Toelichting
Download een schat aan informatie
Woningwaarde en 65-plussers per gebied
De gemiddelde woningwaarde in de wijk Bruinisse is €368.000, het percentage inwoners van 65 jaar en ouder is 27% en er zijn 1.595 woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde woningwaarde per regio op de horizontale as. Deze is afgezet tegen het percentage inwoners van 65 jaar en ouder op de verticale as. Iedere regio wordt als cirkel weergegeven. De omvang van de cirkels hangt af van het aantal woningen in een gebied: hoe meer woningen, hoe groter de cirkel.

Woningwaarde ten opzichte van inwoners van 65 jaar en ouder per gebied, de volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (grijs), provincie Zeeland (bruin), gemeente Schouwen-Duiveland (geel), 17 woonplaatsen (groen), 15 wijken (oranje) en 50 buurten (blauw). De wijk Bruinisse wordt in het rood weergegeven. Klik op de naam van een cirkel om de gegevens voor dat gebied weer te geven.

Soorten woningen
Vrijstaande woningen komen het meeste voor in de wijk Bruinisse: er zijn 524 adressen met het woningtype vrijstaande woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de wijk Bruinisse.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 juli 2026.

Bevolking in de wijk Bruinisse

Bekijk de samenstelling en ontwikkeling van de bevolking in de wijk Bruinisse, met cijfers over inwoners, leeftijd, burgerlijke staat, huishoudens, migratieachtergrond, opleidingsniveau, geboorte en sterfte.

Bekijk ook de maandelijkse bevolkingsontwikkeling in de gemeente Schouwen-Duiveland.

Aantal inwoners per jaar
De wijk Bruinisse telt 3.800 inwoners in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de wijk Bruinisse. De gegevens lopen van 2013 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de wijk Bruinisse:

JaarAantal inwoners de wijk Bruinisse% verschil
20263.800-0,65%
20253.8250,92%
20243.7900,0%
20233.790-0,26%
20223.8000,66%
20213.775-0,53%
20203.7950,26%
20193.785-1,05%
20183.825-1,42%
20173.8800,0%
20163.880-0,39%
20153.895-0,51%
20143.915-1,76%
20133.985geen data

Het aantal inwoners in de wijk Bruinisse is met 185 inwoners afgenomen van 3.985 inwoners in 2013 tot 3.800 inwoners in 2026 (dat is een kleine daling van 4,64%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2026 was -14 inwoners (-0,36%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een licht dalende trend: De cijfers dalen meer wel dan niet.

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente Schouwen-Duiveland.

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in de wijk Bruinisse:

In 2013 telde de wijk Bruinisse 3.985 inwoners. Het aantal van 3.985 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 2013 tot en met 2026. In 2021 is het aantal gedaald tot 3.775 inwoners. Dit is een daling van 210 (-5,3%) ten opzichte van 2013, ten opzichte van het vorige jaar (2020) is het verschil -20 (-0,53%). Het aantal van 3.775 inwoners is het minimum in de hele periode waarover de inwonersdata beschikbaar zijn. In 2026 waren er 3.800 inwoners in de wijk Bruinisse.

Inwoners per leeftijdsgroep in de wijk Bruinisse
De grootste getoonde leeftijdsgroep in de wijk Bruinisse is 65 jaar of ouder, met 27% van de inwoners.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, leeftijdsgroepen: aantal inwoners op 1 januari 2026 per leeftijdsgroep.

De grafiek toont de leeftijdsgroepen. Het aantal inwoners is ook per individueel levensjaar beschikbaar (alleen de inwoners van 105 jaar en ouder vormen 1 groep). De inwoners naar leeftijd zijn er tot op buurtniveau in het document met leeftijdsgegevens in de download voor de gemeente Schouwen-Duiveland.

Burgerlijke staat in de wijk Bruinisse
Deze grafiek laat zien hoeveel inwoners getrouwd, niet getrouwd, gescheiden of verweduwd zijn.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, burgerlijke staat: aantal en percentage inwoners op 1 januari 2026 naar burgerlijke staat.

Onderverdeling van de bevolking in de wijk Bruinisse naar de situaties ‘Ongehuwd’, ‘Gehuwd’, ‘Gescheiden’ en ‘Verweduwd’.

Toelichting
Soorten huishoudens
In 2026 waren er 1.605 huishoudens in de wijk Bruinisse. Er waren 495 eenpersoonshuishoudens en 1.110 meerpersoonshuishoudens (afgerond op vijftallen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont de verdeling naar soorten huishoudens voor de wijk Bruinisse. De gegevens gelden voor 2026.

De cijfers gaan over de particuliere huishoudens op 1 januari 2026. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. In deze grafiek worden de huishoudens onderverdeeld in eenpersoonshuishoudens, meerpersoonshuishoudens zonder kinderen en meerpersoonshuishoudens met kinderen. De cijfers over huishoudens zijn afgerond op vijftallen.

Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in de wijk Bruinisse.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2013 tot en met 2026: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in de wijk Bruinisse per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor de wijk Bruinisse:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
20263.375200220
20253.405200215
20243.375205215
20233.390195210
20223.42000
20213.425169181
20203.465159171
20193.465154166
20183.520147158
20173.595137148
20163.595137148
20153.635125135
20143.641132142
20133.706134145

In 2026 was de herkomst van inwoners in de wijk Bruinisse als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 89%, herkomst uit Europese landen: 5,3% en herkomst uit landen buiten Europa: 5,8% En in 2013 was de verdeling van inwoners naar herkomstgebied als volgt: herkomst uit Nederland: 93%, herkomst uit Europa: 3,36% en herkomst van buiten Europa: 3,64%.

Toelichting Meer migratie
Migratie herkomstlanden

Bekijk ook de detailinformatie over het aantal inwoners in Nederland naar land van herkomst.

Landen van herkomst
Migratie achtergrond: Geboortelanden en herkomstlanden
Van de inwoners van de wijk Bruinisse is 93% in Nederland geboren (gegevens 2026).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking in de wijk Bruinisse: de grafiek toont het aantal inwoners in 2025, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland. Gebruik het filter om een categorie te selecteren.

De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.

Toelichting
Geboorte per 1.000 inwoners
Er zijn 10 baby’s per 1.000 inwoners geboren in 2025 in de wijk Bruinisse.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal levend geboren babies per 1.000 inwoners in de wijk Bruinisse.

De cijfers over de geboortes per 1.000 aantal inwoners zijn berekend door het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december te delen door het aantal inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

Er waren in de gemeente Schouwen-Duiveland als geheel 24 geboortes in augustus 2026. Bekijk de pagina met maandelijkse bevolkingscijfers voor de gemeente Schouwen-Duiveland.

Cijfers over geboorte

De cijfers over het relatieve aantal geboortes zijn gebaseerd op data van het CBS. Als basis hiervoor is het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december in verhouding tot het aantal inwoners op 1 januari van een jaar in de wijk Bruinisse genomen. Het relatieve aantal geboorten kan hoger uitvallen dan verwacht op basis van het inwonertal. Het relatieve cijfer betreft namelijk het aantal geboorten gedurende het jaar ten opzichte van het aantal inwoners op 1 januari. In nieuwbouwwijken kan het aantal inwoners sterk groeien in een jaar. Zo kunnen er in 1 jaar 10 kinderen geboren worden in een wijk waarin op 1 januari slechts 10 inwoners wonen, maar aan het eind van het jaar bijvoorbeeld 200 inwoners.

Sterfte per 1.000 inwoners
Er zijn 20 personen per 1.000 inwoners overleden in 2025 in de wijk Bruinisse.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal sterftes per 1.000 inwoners in de wijk Bruinisse.

De cijfers over de sterfte per 1.000 aantal inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS. De relatieve sterfte is bepaald als het aantal overledenen van 1 januari tot en met 31 december, per 1.000 inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

In augustus 2026 zijn in de gemeente Schouwen-Duiveland als geheel 28 inwoners overleden. Bekijk de maandelijkse sterftecijfers voor de gemeente Schouwen-Duiveland.

Meer sterfte
Onderwijs in de wijk Bruinisse

Bekijk de kinderopvang- en onderwijslocaties, gemiddelde reisafstanden, aantallen leerlingen en studenten en de ontwikkeling van het aantal scholen in de wijk Bruinisse. Dit is een kleine selectie uit de datasets over het onderwijs. Bekijk véél meer informatie over het onderwijs op AlleCijfers.

Kinderopvang- en onderwijslocaties in de wijk Bruinisse
Wijk 05 BruinisseGemeente Schouwen-DuivelandProvincie Zeeland
Aantal kinderopvanglocaties560677
Aantal kindplaatsen1121.14913.809
Aantal vestigingen basisonderwijs321215
Aantal leerlingen basisonderwijs3412.57130.786
Aantal vestigingen voortgezet onderwijs0141
Aantal leerlingen voortgezet onderwijs097717.922
Aantal opleidingen middelbaar beroepsonderwijs0022
Aantal studenten middelbaar beroepsonderwijs009.071
Aantal opleidingen hoger onderwijs0034
Aantal studenten hoger onderwijs004.855

Bovenstaande tabel toont data van het LRK en DUO over kinderopvang en onderwijs. De gegevens zijn bijgewerkt tot en met 1 oktober 2026.

Het aantal leerlingen betreft het aantal dat onderwijs volgt op een school in de wijk Bruinisse. Op de pagina’s over het basisonderwijs en over de middelbare scholen zijn ook gegevens beschikbaar over het huisadres van leerlingen ten opzichte van het adres van de schoolvestigingen.

Gemiddelde afstanden kinderopvang en onderwijs
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een basisschool in de wijk Bruinisse is 0,7 kilometer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand staafdiagram toont de gemiddelde afstand in kilometers over de weg tot kinderdagverblijven, buitenschoolseopvang, basisonderwijs, voortgezet onderwijs totaal, VMBO scholen en HAVO VWO scholen. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens voor verschillende soorten locaties te tonen. De gebruikte cijfers komen van uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor de situatie in 2025.


Onderstaande tabel de gemiddelde afstand in kilometers voor verschillende soorten locaties voor kinderopvang en onderwijs. De gegevens worden getoond per (vergelijkings)gebied en gelden voor 2025.

RegioKinderdagverblijfBuitenschoolseopvangBasisonderwijsVoortgezet onderwijsVMBOHAVO VWO
Nederland0,70,70,82,52,63,4
Provincie Zeeland0,90,90,95,25,46,2
Gemeente Schouwen-Duiveland1,01,11,08,28,28,2
Buurt Bruinisse0,40,50,414,614,614,6
Buurt Recreatiegebied2,93,02,914,314,314,3
Buurt Verspreide huizen Bruinisse1,31,41,314,214,214,2
Wijk 00 Zierikzee0,50,50,51,61,61,6
Wijk 01 Brouwershaven0,70,50,510,110,110,1
Wijk 02 Zonnemaire3,93,93,99,79,79,7
Wijk 03 Dreischor0,60,60,68,28,28,2
Wijk 04 Noordgouwe3,43,43,46,36,36,3
Wijk 05 Bruinisse0,70,80,714,514,514,5
Wijk 06 Nieuwerkerk0,50,70,57,77,77,7
Wijk 07 Oosterland1,01,01,010,610,610,6
Wijk 08 Ouwerkerk4,04,04,07,97,97,9
Wijk 09 Scharendijke0,70,70,711,911,911,9
Wijk 10 Kerkwerve1,41,41,45,55,55,5
Wijk 11 Ellemeet2,43,13,112,312,312,3
Wijk 12 Haamstede1,61,61,615,915,915,9
Wijk 13 Renesse0,80,80,814,814,814,8
Wijk 14 Noordwelle0,92,42,412,612,612,6
Wijk 15 Serooskerke3,24,94,910,110,110,1

Deze grafiek toont een regionale vergelijking van de gemiddelde reisafstanden voor inwoners van hun woonadres naar de dichtstbijzijnde locaties voor kinderopvang, basisonderwijs en voortgezet onderwijs. De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting. In de grafiek zie je de gegevens voor de wijk Bruinisse in vergelijking tot andere gebieden. De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (oranje), provincie Zeeland (bruin), gemeente Schouwen-Duiveland (geel), 15 wijken (groen) en 3 buurten (blauw). Wijk 05 Bruinisse wordt in het rood weergegeven.

Leerlingen en studenten in de wijk Bruinisse
In 2025 woonden er 710 leerlingen en studenten in de wijk Bruinisse.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Onderwijsdata: aantal leerlingen en studenten per soort onderwijs in de wijk Bruinisse, data van het CBS over 2025.

De grafiek toont het aantal leerlingen in het PO en VO en het aantal studenten in het MBO, HBO, en WO dat als inwoner staat ingeschreven op een adres in de wijk Bruinisse.

Toelichting
Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar per 1 oktober 2024 in de wijk Bruinisse.

Bovenstaande donutgrafiek toont het percentage praktisch, middelbaar en hoog opgeleiden voor de wijk Bruinisse. Bekijk het aantal inwoners per opleidingsniveau door op de taartpunten in de grafiek te klikken.

Definities opleidingsniveau

Economie en inkomen in de wijk Bruinisse

Bekijk de ontwikkeling van het aantal bedrijven en het gemiddelde inkomen in de wijk Bruinisse, met vergelijkingen tussen gebieden.

Bedrijfsvestigingen (560 totaal)
In de wijk Bruinisse zijn in totaal 560 bedrijfsvestigingen* geregistreerd (gegevens voor 2025). * Het totaal van 560 bedrijfsvestigingen wijkt af van de som van 555 van het aantal bedrijfsvestigingen per sector. Het verschil wordt veroorzaakt doordat de aantallen per sector op vijftallen zijn afgerond.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen van bedrijven per sector per jaar in de wijk Bruinisse (het aantal bedrijven in de sector “overheid, onderwijs en zorg (Ooz)” is vanaf 2020 bekend).

De ‘gestapelde lijngrafiek’ toont het aantal bedrijfsvestigingen in de wijk Bruinisse voor elk van de volgende 8 sectoren:

  1. Lbv: Landbouw, bosbouw en visserij
  2. Nen: Nijverheid en energie
  3. Hh: Handel en HORECA
  4. Vic: Vervoer, informatie en communicatie
  5. Fdo: Financiële diensten en onroerend goed
  6. Zd: Zakelijke dienstverlening
  7. Ooz: Overheid, onderwijs en zorg
  8. Cro: Cultuur, recreatie en overige diensten
Toelichting Definities

Advertentie:

De inlegzolen van VeiligVoeten beschermen goed tegen spijkers in je voet!

Huttenbouw of timmerdorp?
Voorkom verwondingen aan je voeten en voel je veilig! Gebruik veiligheidszooltjes, die beschermen goed tegen scherpe objecten in je voet! Het materiaal van de zolen lijkt op dat van een kogelvrij vest. Bescherm je voeten tegen spijkers en schroeven bij het klussen, gebruik ze bij evenementen, draag ze in je laarzen voor extra isolatie en bescherming of gebruik ze in je waterschoenen.

Gemiddeld inkomen per inwoner
Het gemiddeld inkomen per inwoner in de wijk Bruinisse is €33.400.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld bruto jaarinkomen in de wijk Bruinisse.

Over de inkomensdata:

Inwoners en inkomensontvangers: Het gemiddeld inkomen per inwoner in de wijk Bruinisse is €33.400. Het gemiddeld inkomen per inkomensontvanger is €40.200. Wijk 05 Bruinisse telt 3.100 inkomensontvangers op 3.800 inwoners totaal.

4% van de huishoudens in de wijk Bruinisse heeft een inkomen op of rond het sociaal minimum. Studentenhuishoudens en huishoudens met een onvolledig jaarinkomen zijn hierin niet meegenomen. Het sociaal minimum is het wettelijk bestaansminimum zoals dat in de politieke besluitvorming is vastgesteld. Zie de tabel met definities van de brondata voor de volledige definities.

Over de schaal van de inkomensmeter:

De laagste 10% en 25% regio’s vallen in het rode en oranje gebied; deze gebieden kunnen elkaar deels overlappen. De hoogste 25% regio’s vallen in het groene gebied. De grenzen zijn berekend met percentielen, waarbij alle waarden van laag naar hoog zijn gesorteerd. Lees meer over het (gewogen) gemiddelde, de mediaan, modus en percentielen.

Inkomensvergelijking binnen de gemeente Schouwen-Duiveland
Regionale vergelijking van het gemiddelde inkomen per inwoner.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld inkomen per jaar voor elke regio in Schouwen-Duiveland: wijk 05 Bruinisse is rood, andere buurten zijn blauw, wijken zijn geel en de gemeente is grijs.

Er zijn nog veel meer inkomensgegevens beschikbaar in de tabel met 250+ onderwerpen en de inkomensranglijst.

De regionale gezondheidsmonitor

Onderstaande grafieken tonen gegevens uit de regionale gezondheidsmonitor. De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners. De data uit het onderzoek komen van het RIVM en het CBS.

Inwoners met een goede gezondheid
74% procent van de inwoners van 18 jaar en ouder in de wijk Bruinisse ervaart de eigen gezondheid als goed of zeer goed.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande lijngrafiek toont het percentage inwoners met een goede gezondheid in de wijk Bruinisse per leeftijdsgroep. De gegevens wordt getoond voor de periode van 2012 tot en met 2024.

De RIVM gezondheidsmonitor biedt gezondheidsgegevens voor Nederland en per provincie, gemeente, wijk en buurt. Dit zijn gegevens over beperkingen, ervaren gezondheid, overgewicht, roken, drinken en mantelzorg.

Over de gezondheidsmonitor

De cijfers op deze pagina zijn afkomstig van het RIVM op basis van gegevens uit de Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen 2012, 2016, 2020 en de Corona Gezondheidsmonitor 2022 van GGD, CBS en RIVM. Er zijn data over monitoren met betrekking tot gezondheid, sociale situatie en leefstijl. Deze gegevens zijn er voor alle buurten, wijken, gemeenten, provincies en voor heel Nederland. Normaliter wordt dit onderzoek iedere vier jaar uitgevoerd. En in verband met Corona is er in 2022 een extra Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen uitgevoerd.

De data zijn door het RIVM en CBS gepubliceerd en waar nodig door OpenInfo omgerekend naar de regionale indelingen van 2026.

Bekijk alle definities uit de regionale gezondheidsmonitor.

Alcoholgebruik en roken
80% van de inwoners van 18 tot 65 jaar in de wijk Bruinisse geeft aan wel eens alcohol te drinken.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de onderwerpen in de categorie ‘Alcoholgebruik en roken’ uit de gezondheidsmonitor van het RIVM voor de wijk Bruinisse. Hierbij wordt per onderwerp getoond wat het percentage inwoners in de wijk Bruinisse is dat heeft aangegeven dat het onderwerp van toepassing is. Gebruik het filter boven de grafiek om de leeftijdsgroep van de inwoners te kiezen.

Bekijk de toelichting bij bovenstaande grafiek met de definities en de vragen voor de onderwerpen ‘rookt tabak’, ‘voldoet aan de alcoholrichtlijn’, ‘drinken’, ‘zwaar drinken’ en ‘overmatig drinken’.

Toelichting

Bekijk de aparte pagina over de gezondheid in de wijk Bruinisse met de gegevens over meer dan 40 onderwerpen uit de regionale gezondheidsmonitor en met data over het gebruik van de WMO en de jeugdzorg in de wijk Bruinisse.

Meer gezondheidsdata
Voertuigen en verkeer in de wijk Bruinisse

Bekijk de beschikbare gegevens over geregistreerde voertuigen, elektrische auto’s en verkeersongevallen in de wijk Bruinisse.

Aantal elektrische auto’s in de wijk Bruinisse
Er zijn 111 elektrische auto’s in oktober 2026 in de wijk Bruinisse.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal elektrische auto’s per maand in de wijk Bruinisse op basis van de regionale voertuigdata van de RDW. Dit is de som van het aantal elektrische bedrijfsauto’s en het aantal elektrische personenauto’s.

Er zijn 111 elektrische auto’s in de wijk Bruinisse. Dit is het totaal aantal in oktober 2026 bij de RDW op kenteken geregistreerde elektrische auto’s in de wijk Bruinisse die op de batterij rijden en met een stekker opgeladen worden.

Toelichting op de regionale voertuigdata

Deze paragraaf toont data over de op kenteken geregistreerde voertuigen in de wijk Bruinisse. Dit is regionale data van de RDW. De data is beschikbaar per soort voertuig, per energiebron (brandstof) en per maand. Deze gegevens worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent was dit op 1 oktober 2026. Bekijk de toelichting voor de bronbeschrijving en definities van de regionale voertuig data.

Toelichting Meer autodata
Voertuigen naar energiebron
Er zijn 2.113 voertuigen met ‘benzine’ als energiebron in de wijk Bruinisse in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen per type energiebron (brandstof) dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de wijk Bruinisse geregistreerd staat.

Er zijn in totaal 3.157 op naam geregistreerde voertuigen in de wijk Bruinisse (in oktober 2026).

Voertuigen naar soort
Er zijn 2.128 voertuigen van het type ‘personenauto’ in de wijk Bruinisse in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen naar soort motorvoertuig dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de wijk Bruinisse geregistreerd staat.

Vergelijk het percentage auto’s per energiebron op de pagina met regionale voertuigdata.

Verkeersongevallen naar afloop
Er waren 46 verkeersongevallen in de wijk Bruinisse in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal verkeersongevallen in de wijk Bruinisse. Gebruik het filter boven de grafiek om het aantal ongevallen per afloop (materiële schade, letselschade of dodelijke afloop) te bekijken.


Onderstaande tabel laat zien hoeveel verkeersongevallen er in het jaar 2025 in de wijk Bruinisse plaatsvonden, uitgesplitst naar afloop.

Afloop verkeersongevallenAantal verkeersongevallen in 2025
Totaal46
Materiële schade44
Letselschade2
Dodelijke afloop0

De dataset met verkeersongevallen BRON is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen de wijk Bruinisse vallen.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Veiligheid in de wijk Bruinisse

Bekijk de ontwikkeling en soorten van de geregistreerde misdaad in de wijk Bruinisse op basis van data van de Politie en het CBS. De politiedata worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent op 15 september 2026. De beschrijvingen van de soorten misdrijven zoals de politie deze gebruikt zijn te vinden in de tabel met definities van de verschillende soorten delicten.

Meer misdaad
Totaal geregistreerde misdaad per maand of per jaar
Er zijn in 2025 in totaal 114 misdrijven in de wijk Bruinisse geregistreerd.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Totaal aantal geregistreerde misdaden in de wijk Bruinisse, 2012 tot en met 2025 (bij weergave van de gegevens per jaar) of april 2025 tot en met september 2026 (bij weergave van de gegevens per maand).

In de wijk Bruinisse zijn van 2012 tot en met 2025 in totaal 1.927 misdrijven geregistreerd. Deze misdrijven zijn ingedeeld naar 37 verschillende soorten delicten. Het totaal aantal van 1.927 misdrijven is in het uitzonderlijke geval van de wijk Bruinisse lager dan de som van het aantal van 1.931 misdrijven uitgesplitst naar type delict. Zie de definities voor uitzonderingen in de wijze waarop delicten gerapporteerd worden. In 2025 werden in de wijk Bruinisse 114 misdrijven door de politie vastgelegd. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens per maand of per jaar te tonen.

Misdaden naar type delict
De meest voorkomende soorten misdrijven in de wijk Bruinisse in 2025 zijn Vernieling cq. zaakbeschadiging (35 delicten) en Ongevallen (weg) (17 delicten).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal geregistreerde misdaden voor de tien meest voorkomende soorten delicten in 2025 in de wijk Bruinisse.

Definities misdaad
Misdaad totaal per maand
In september 2026 zijn er 6 misdrijven in de wijk Bruinisse geregistreerd.
Afbeelding van een warmtekaart (een heatmap in het Engels, een visuele weergave van data waarbij kleuren worden gebruikt om waarden weer te geven) met het totaal aantal misdrijven in de wijk Bruinisse per maand en per jaar.

Bovenstaande warmtekaart geeft een visuele weergave van het totaal aantal door de politie geregistreerde misdrijven per maand in de wijk Bruinisse over de afgelopen 6 jaar.

Alle gegevens zijn beschikbaar in het Excel document met politiedata als onderdeel van de download voor de gemeente Schouwen-Duiveland.

Misdaden per 1.000 inwoners
Er waren 9 misdrijven per 1.000 inwoners van het type ‘vernieling’ in 2025 in de wijk Bruinisse.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Criminaliteit: aantal misdaden per 1.000 inwoners in 2025 in de wijk Bruinisse.

De grafiek toont de meest recente gegevens over het aantal misdaden per 1.000 inwoners voor de wijk Bruinisse. De gegevens over misdaden zijn hiertoe gegroepeerd in (1) het totaal aantal diefstallen (alle vormen, zoals diefstal uit woningen en schuren, diefstal van auto’s en fietsen en winkeldiefstal), (2) geweld en seksmisdrijven, (3) milieuovertredingen, (4) oplichting, (5) verkeersovertredingen, (6) vernielingen en misdrijven tegen de openbare orde en (7) alle overige misdrijven. De definities van alle verschillende soorten delicten met daarbij de categorie waarin deze zijn ingedeeld zijn te vinden in de bronbeschrijving van de politiedata.

Verkiezingen in de wijk Bruinisse

Bekijk de beschikbare verkiezingsuitslagen en informatie over de stembureaus in de wijk Bruinisse.

Uitslagen gemeenteraadsverkiezingen 2026
Stembureaus in de wijk Bruinisse
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Verkiezingsuitslagen per stembureau met het aantal stemmen per partij bij de verkiezingen voor de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026. Gebruik het filter boven de grafiek om de uitslagen per stembureau weer te geven. Er waren bij deze verkiezingen 2 stembureaus in de wijk Bruinisse.

Onderstaande grafiek toont het aantal stemmen per politieke partij dat bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 is uitgebracht. Er waren bij deze verkiezingen 2 stembureaus in de wijk Bruinisse. Gebruik het filter boven de grafiek en toon de uitslagen voor elk van de 2 stembureaus in de wijk Bruinisse.

Bekijk veel meer informatie over de verkiezingen op de pagina met alle 48 stembureaus in de gemeente Schouwen-Duiveland en op de pagina met alle verkiezingsuitslagen voor de gemeente Schouwen-Duiveland. En download alle verkiezingsdata in een Excel document als onderdeel van de uitgebreide informatie voor de gemeente Schouwen-Duiveland.

Stembureaus Schouwen-Duiveland
Adressen en leefomgeving in de wijk Bruinisse

Bekijk gegevens over adressen, gebruiksdoelen, bouwperioden, dichtheid, de nabijheid van voorzieningen, energieverbruik en energielabels in de wijk Bruinisse.

Informatie op basis van de BAG (de Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) van 1 juli 2026. De wijk Bruinisse telt in totaal 3.117 adressen, met 3.111 verblijfsobjecten en 6 standplaatsen (er zijn geen ligplaatsen). 96% van de adressen in wijk 05 Bruinisse ligt binnen de bebouwde kom en 4% van de adressen ligt buiten de bebouwde kom.

Adressen Schouwen-Duiveland
Adressen: gebruiksdoelen
In de wijk Bruinisse zijn er 1.604 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel woonfunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor de wijk Bruinisse.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 875 panden uit de bouwperiode 1970 tot 1980 in de wijk Bruinisse.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor de wijk Bruinisse. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 juli 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Dichtheid per km² van bevolking, adressen en auto’s

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de wijk Bruinisse voor 2026.


Onderstaande tabel toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de wijk Bruinisse voor 2026:

DichtheidNederlandWijk 05 Bruinisse
Bevolking539304
Adressen2.093501
Autos275166

De data over het aantal inwoners-, adressen- en personenauto’s per vierkante kilometer land geven een beeld van ‘de mate van concentratie van menselijke activiteiten’ in de wijk Bruinisse ten opzichte van het gemiddelde voor Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Toelichting
Gemiddelde afstand tot voorzieningen
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een huisartsenpraktijk in de wijk Bruinisse is 0,8.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de wijk Bruinisse tot de dichtstbijzijnde voorziening. De gebruikte cijfers komen uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor 2025.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de wijk Bruinisse tot de dichtstbijzijnde voorziening voor 2025:

VoorzieningAfstand in km
Huisartsenpraktijk0,8
Supermarkt0,7
Restaurant0,6
Basisonderwijs0,7
Voortgezet onderwijs14,5
Bibliotheek0,8
Treinstation32,2
Sportterrein1,2
Bioscoop13,7
Museum9,0

De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting.

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen
Gemiddeld aardgas- en elektriciteitsverbruik per woning per jaar in de wijk Bruinisse.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddeld energieverbruik per woning per jaar in de wijk Bruinisse.


Onderstaande tabel toont het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik per type woning voor 2024 voor de wijk Bruinisse:

Soort woningGemiddeld gasverbruikGemiddelde elektriciteitslevering per woning
Appartement5602.120
Tussenwoning8002.220
Hoekwoning8902.440
Twee-onder-één-kap woning1.0302.960
Vrijstaande woning1.3303.760
Koopwoning1.1303.250
Huurwoning7201.950

Data over het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik voor aardgas in m3. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen. Het verbruik van gas en elektra is ook bekend per woningtype, zie de tabel.

Toelichting Meer gas
Energielabels
De meest voorkomende energielabels in de wijk Bruinisse zijn C (861 adressen) en A (502 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in de wijk Bruinisse. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 oktober 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel C komt het meeste voor in de wijk Bruinisse: 861 adressen hebben energielabel C. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente Schouwen-Duiveland bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Alle onderwerpen en vergelijken

Bekijk de meest recente cijfers over meer dan 250 onderwerpen en vergelijk de wijk Bruinisse met andere gebieden.

Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!
Kies een categorie en bekijk de bijbehorende onderwerpen.

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor de wijk Bruinisse voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

Bedrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Bedrijfsvestigingen totaal560Aantal2025
A Landbouw, bosbouw en visserij55Aantal2025
B-F Nijverheid en energie100Aantal2025
G+I Handel en horeca100Aantal2025
H+J Vervoer, informatie en communicatie30Aantal2025
K-L Financiële diensten, onroerend goed25Aantal2025
M-N Zakelijke dienstverlening130Aantal2025
O-Q Overheid, onderwijs en zorg65Aantal2025
R-U Cultuur, recreatie, overige diensten50Aantal2025
% A Landbouw, bosbouw en visserij9,9%Percentage2025
% B-F Nijverheid en energie18%Percentage2025
% G+I Handel en horeca18%Percentage2025
% H+J Vervoer, informatie en communicatie5,4%Percentage2025
% K-L Financiële diensten, onroerend goed4,5%Percentage2025
% M-N Zakelijke dienstverlening23%Percentage2025
% O-Q Overheid, onderwijs en zorg12%Percentage2025
% R-U Cultuur, recreatie, overige diensten9%Percentage2025

De cijfers over bedrijven tonen het aantal bedrijfsvestigingen in de wijk Bruinisse, uitgesplitst naar bedrijfstak. Een vestiging is een locatie van een bedrijf, instelling of zelfstandige waar of van waaruit activiteiten worden uitgevoerd.

Bevolking
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Inwoners3.800Aantal2026
Mannen1.890Aantal2026
Vrouwen1.910Aantal2026
0 tot 15 jaar590Aantal2026
15 tot 25 jaar425Aantal2026
25 tot 45 jaar790Aantal2026
45 tot 65 jaar965Aantal2026
65 jaar of ouder1.030Aantal2026
Ongehuwd1.485Aantal2026
Gehuwd1.820Aantal2026
Gescheiden240Aantal2026
Verweduwd260Aantal2026
% Mannen50%Percentage2026
% Vrouwen50%Percentage2026
% 0 tot 15 jaar16%Percentage2026
% 15 tot 25 jaar11%Percentage2026
% 25 tot 45 jaar21%Percentage2026
% 45 tot 65 jaar25%Percentage2026
% 65 jaar of ouder27%Percentage2026
% Ongehuwd39%Percentage2026
% Gehuwd48%Percentage2026
% Gescheiden6,3%Percentage2026
% Verweduwd6,8%Percentage2026
Geboorten35Aantal2025
Geboorte relatief10Aantal per 1.000 inwoners2025
Sterftes70Aantal2025
Sterfte relatief20Aantal per 1.000 inwoners2025
Leerlingen PO320Aantal2025
Leerlingen VO190Aantal2025
Studenten MBO130Aantal2025
Studenten HBO60Aantal2025
Studenten WO10Aantal2025
Praktisch opleidingsniveau800Aantal2024
Middelbaar opleidingsniveau1.300Aantal2024
Hoger opleidingsniveau580Aantal2024
% Praktisch opleidingsniveau30%Percentage2024
% Middelbaar opleidingsniveau49%Percentage2024
% Hoger opleidingsniveau22%Percentage2024
Jongeren met jeugdzorg in natura95Aantal2024
% Jongeren met jeugdzorg10%Percentage2024
Wmo cliënten260Aantal2024
Wmo cliënten per 1.000 inwoners69Aantal per 1.000 inwoners2024
Bevolkingsdichtheid304Aantal per km²2026

De inwonersaantallen worden altijd op vijftallen afgerond, hierdoor kan het voorkomen dat een optelling van subgroepen (zoals inwoners naar geslacht of naar leeftijd) licht afwijkt van het totaal aantal inwoners.

Energie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning2.970Gemiddeld in kWh2024
Gemiddelde elektriciteitsteruglevering per woning1.430Gemiddeld in kWh2024
% Woningen met zonnestroom62%Percentage2024
% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmd12%Percentage2024
Gemiddelde elektriciteitslevering appartement2.120Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering tussenwoning2.220Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering hoekwoning2.440Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering twee-onder-één-kap woning2.960Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering vrijstaande woning3.760Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering huurwoning1.950Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering koopwoning3.250Gemiddeld in kWh2023
Gemiddeld aardgasverbruik per woning990Gemiddeld per m³2024
% Woningen met stadsverwarming0%Percentage2014
% Aardgasvrije woningen5%Percentage2024
% Aardgaswoningen87%Percentage2024
Gemiddeld aardgasverbruik appartement560Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik tussenwoning800Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik hoekwoning890Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik twee-onder-één-kap woning1.030Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik vrijstaande woning1.330Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik koopwoning1.130Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik huurwoning720Gemiddeld per m³2023
Publieke laadpalengeen dataAantalgeen data
Adressen zonder energielabel511Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel1.235Aantal2026
Adressen met definitief energielabel1.371Aantal2026
Energielabels A+++++1Aantal2026
Energielabels A++++30Aantal2026
Energielabels A+++16Aantal2026
Energielabels A++15Aantal2026
Energielabels A+34Aantal2026
Energielabels A502Aantal2026
Energielabels B475Aantal2026
Energielabels C861Aantal2026
Energielabels D191Aantal2026
Energielabels E109Aantal2026
Energielabels F180Aantal2026
Energielabels G192Aantal2026

De onderwerpen in de categorie energieverbruik tonen onder meer het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik en de energielabels van gebouwen in de wijk Bruinisse. Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het minst energiezuinige label en A++++ het meest energiezuinige label.

Gezondheid-gedrag
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Rookt tabak16%Percentage2024
Voldoet aan de alcoholrichtlijn49%Percentage2024
Drinken77%Percentage2024
Zwaar drinken10%Percentage2024
Overmatig drinken6%Percentage2024
Overgewicht58%Percentage2024
Ernstig overgewicht (obesitas)21%Percentage2024
Voldoet aan de beweegrichtlijn42%Percentage2024
Wekelijks sporten45%Percentage2024
Lopen en/of fietsen naar school of werk34%Percentage2024
Lopen naar school of werk18%Percentage2024
Fietsen naar school of werk21%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de wijk Bruinisse. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-overig
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Eenzaam46%Percentage2024
Ernstig eenzaam12%Percentage2024
Emotioneel eenzaam25%Percentage2024
Sociaal eenzaam32%Percentage2024
Matig/veel regie over het eigen leven87%Percentage2024
Moeite met rondkomen12%Percentage2024
Krijgt steun van anderen94%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door buren4%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door wegverkeer5%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg >50 km/uur4%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg <50 km/uur2%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door treinverkeer0%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door vliegverkeer1%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door windturbines1%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring wegverkeer2%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring treinverkeer0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring vliegverkeer0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring buren2%Percentage2024
Tevreden met de woning92%Percentage2024
Tevreden met de woonomgeving90%Percentage2024
Tevreden met het groen in de omgeving85%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden binnen68%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden buiten67%Percentage2024
Vrijwilligerswerk30%Percentage2024
Mantelzorger16%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de wijk Bruinisse. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-ziekte
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Goed ervaren gezondheid74%Percentage2024
Één of meer langdurige aandoeningen36%Percentage2024
Beperkt vanwege gezondheid35%Percentage2024
Ernstig beperkt vanwege gezondheid4%Percentage2024
Één of meerdere keren gevallen30%Percentage2024
Langdurige ziekte en beperkt32%Percentage2024
Lage veerkracht15%Percentage2024
Hoge veerkracht54%Percentage2024
Hoog risico op angst of depressie8%Percentage2024
Suïcide gedachten de laatste 12 maanden9%Percentage2024
(Heel) veel stress in afgelopen 4 weken17%Percentage2024
Één of meer lichamelijke beperkingen14%Percentage2020
Beperking in horen4%Percentage2020
Beperking in zien4%Percentage2020
Beperking in bewegen9%Percentage2020
Broze gezondheid28%Percentage2024
Broze metale gezondheid38%Percentage2024
Broze lichamelijke gezondheid26%Percentage2024
Broze gezondheid in het sociale domein30%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de wijk Bruinisse. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Huishoudens
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huishoudens1.605Aantal2026
Eenpersoonshuishoudens495Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens1.110Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen560Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens met kinderen550Aantal2026
% Eenpersoonshuishoudens31%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens69%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen35%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens met kinderen34%Percentage2026
Gemiddelde huishoudensgrootte2,3Gemiddeld aantal2026

Het aantal huishoudens betreft het aantal particuliere huishoudens op 1 januari van een jaar. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen in een woonruimte wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. De cijfers over huishoudens op wijk- en buurtniveau worden afgerond op vijftallen.

Inkomen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Werkzame beroepsbevolking1.990Aantal2024
Netto arbeidsparticipatie75%Percentage2024
% Werknemers78%Percentage2024
% Werknemers met vaste arbeidsrelatie54%Percentage2024
% Werknemers met flexibele arbeidsrelatie25%Percentage2024
% Zelfstandigen22%Percentage2024
Inkomensontvangers3.100Aantal2024
Inkomensontvangers per 1.000 inwoners818Aantal per 1.000 inwoners2024
Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger€40.200Gemiddeld in Euro2024
Gemiddeld inkomen per inwoner€33.400Gemiddeld in Euro2024
40% personen met laagste inkomen43%Percentage2024
20% personen met hoogste inkomen19%Percentage2024
% Personen in armoede1,1%Percentage2024
% Personen tot 25% boven armoedegrens3,2%Percentage2024
Gemiddeld huishoudinkomen€46.000euro2023
40% huishoudens met laagste inkomen32%Percentage2024
20% huishoudens met hoogste inkomen23%Percentage2024
% Huishoudens met een laag inkomen2,0%Percentage2023
% Huishoudens onder of rond sociaal minimum3,7%Percentage2023
% Huishoudens tot 110% van sociaal minimum6,1%Percentage2023
% Huishoudens tot 120% van sociaal minimum8,4%Percentage2023
Mediaan vermogen van particuliere huishoudens€216.000euro2024
Personen per soort uitkering - Bijstand40Aantal2025
Personen per soort uitkering - AO120Aantal2025
Personen per soort uitkering - WW20Aantal2025
Personen per soort uitkering - AOW920Aantal2025
% Personen per soort uitkering - Bijstand1%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AO3%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - WW1%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AOW24%Percentage2025

De inkomensgegevens beschrijven het inkomen van personen en particuliere huishoudens in de wijk Bruinisse. Het besteedbaar inkomen is het bruto-inkomen verminderd met onder meer belastingen, premies en betaalde inkomensoverdrachten. Vanwege statistische geheimhouding worden niet voor ieder gebied inkomensgegevens gepubliceerd.

Migratie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland3.375Aantal2026
Herkomst buiten Nederland420Aantal2026
Herkomst Europa200Aantal2026
Herkomst buiten Europa220Aantal2026
% Herkomst Nederland89%Percentage2026
% Herkomst buiten Nederland11%Percentage2026
% Herkomst Europa5,3%Percentage2026
% Herkomst buiten Europa5,8%Percentage2026
Geboren in Nederland met herkomst Nederland3.375Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst Europa80Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa80Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland160Aantal2026
Geboren in Nederland3.535Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa125Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa145Aantal2026
Geboren buiten Nederland270Aantal2026
% Geboren in Nederland met herkomst Nederland89%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst Europa2,11%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland4,22%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa2,11%Percentage2026
% Geboren in Nederland93%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa3,29%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa3,82%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland7,1%Percentage2026
Autochtoon3.420Aantal2022
Westers225Aantal2022
Niet-westers155Aantal2022
Nederlandse Antillen en Aruba5Aantal2022
Marokko5Aantal2022
Suriname5Aantal2022
Turkije0Aantal2022
Overig niet-westers140Aantal2022

De onderwerpen in de categorie migratie gaan over de herkomst en migratie van inwoners van de wijk Bruinisse. De herkomst is gebaseerd op het geboorteland van de persoon en diens ouders. De migratiecijfers tonen onder meer vestiging, vertrek, immigratie en emigratie.

Misdrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Misdrijven114Aantal2025
Diefstal24Aantal2025
Geweld en seksmisdrijven10Aantal2025
Milieu overtredingen0Aantal2025
Oplichting12Aantal2025
Verkeersovertredingen28Aantal2025
Vernieling35Aantal2025
Overige misdrijven5Aantal2025
Misdrijven per 1.000 inwoners30Aantal per 1.000 inwoners2025
Diefstal per 1.000 inwoners6Aantal per 1.000 inwoners2025
Geweld en seksmisdrijven per 1.000 inwoners3Aantal per 1.000 inwoners2025
Milieu overtredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Oplichting per 1.000 inwoners3Aantal per 1.000 inwoners2025
Verkeersovertredingen per 1.000 inwoners7Aantal per 1.000 inwoners2025
Vernieling per 1.000 inwoners9Aantal per 1.000 inwoners2025
Overige misdrijven per 1.000 inwoners1Aantal per 1.000 inwoners2025

De cijfers over misdrijven tonen de door de politie geregistreerde misdrijven in de wijk Bruinisse, zowel als aantal als omgerekend per 1.000 inwoners. Niet ieder gepleegd misdrijf wordt gemeld of geregistreerd.

Nabijheid voorzieningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand0,8Gemiddelde afstand in km2025
Huisartsenpraktijken binnen 1 km0,8Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 3 km0,9Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 5 km1,1Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpost afstand14Gemiddelde afstand in km2024
Apotheek afstand0,8Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuis met poli afstand14Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km1,9Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuis zonder poli afstand19Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km0,9Gemiddeld aantal2025
Supermarkt afstand0,7Gemiddelde afstand in km2025
Supermarkten binnen 1 km1,0Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 3 km2,9Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 5 km3,7Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand0,7Gemiddelde afstand in km2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km2,5Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km3,8Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km5,3Gemiddeld aantal2025
Warenhuis afstand14Gemiddelde afstand in km2025
Warenhuizen binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 20 km2,0Gemiddeld aantal2025
Café afstand10Gemiddelde afstand in km2025
Cafés binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Cafetaria afstand0,6Gemiddelde afstand in km2025
Cafetaria binnen 1 km2,6Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 3 km4,8Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 5 km5,2Gemiddeld aantal2025
Restaurant afstand0,6Gemiddelde afstand in km2025
Restaurants binnen 1 km6,7Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 3 km12Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 5 km14Gemiddeld aantal2025
Hotel afstand0,7Gemiddelde afstand in km2025
Hotels binnen 5 km2,0Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 10 km2,0Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 20 km11Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijf afstand0,7Gemiddelde afstand in km2025
Kinderdagverblijven binnen 1 km2,5Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 3 km2,8Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 5 km4,3Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang afstand0,8Gemiddelde afstand in km2025
Buitenschoolseopvang binnen 1 km0,8Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 3 km0,9Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 5 km1,7Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs afstand0,7Gemiddelde afstand in km2025
Basisonderwijs binnen 1 km2,5Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 3 km2,8Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 5 km4,3Gemiddeld aantal2025
Voortgezet onderwijs afstand14Gemiddelde afstand in km2024
Voortgezet onderwijs binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2024
VMBO afstand14Gemiddelde afstand in km2024
VMBO binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO afstand14Gemiddelde afstand in km2024
HAVO VWO binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2024
Openbaar groen afstand0,5Gemiddelde afstand in km2017
Park of plantsoen afstand0,7Gemiddelde afstand in km2017
Dagrecreatief terrein afstand1,2Gemiddelde afstand in km2017
Bos afstand1,6Gemiddelde afstand in km2017
Open natuurlijk terrein afstand2,1Gemiddelde afstand in km2017
Open droog natuurlijk terrein afstand2,2Gemiddelde afstand in km2017
Open nat natuurlijk terrein afstand5Gemiddelde afstand in km2017
Semi-openbaar groen afstand0,4Gemiddelde afstand in km2017
Sportterrein afstand1,2Gemiddelde afstand in km2017
Volkstuin afstand1,2Gemiddelde afstand in km2017
Verblijfsrecreatief terrein afstand0,7Gemiddelde afstand in km2017
Begraafplaats afstand0,9Gemiddelde afstand in km2017
Recreatief binnenwater afstand1,3Gemiddelde afstand in km2017
Oprit hoofdverkeersweg afstand1,1Gemiddelde afstand in km2025
Treinstation afstand32Gemiddelde afstand in km2025
Belangrijk overstapstation afstand39Gemiddelde afstand in km2025
Bibliotheek afstand0,8Gemiddelde afstand in km2025
Zwembad afstand1,5Gemiddelde afstand in km2025
Kunstijsbaan afstand53Gemiddelde afstand in km2025
Podiumkunsten afstand12Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 20 km2,0Gemiddeld aantal2024
Poppodium afstand12Gemiddelde afstand in km2024
Bioscoop afstand14Gemiddelde afstand in km2025
Bioscopen binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 20 km1,0Gemiddeld aantal2025
Sauna afstand32Gemiddelde afstand in km2025
Zonnebank afstand24Gemiddelde afstand in km2025
Museum afstand9Gemiddelde afstand in km2024
Musea binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 10 km1,1Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 20 km4,0Gemiddeld aantal2024
Attractie afstand1,5Gemiddelde afstand in km2025
Attracties binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 20 km2,0Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 50 km18Gemiddeld aantal2025
Brandweerkazerne afstand1,1Gemiddelde afstand in km2025

Het CBS publiceert gegevens over de nabijheid van voorzieningen voor inwoners van de wijk Bruinisse. De afstanden zijn gemiddelden over de weg en de nabijheidsindicatoren tonen hoeveel voorzieningen binnen een bepaalde afstand beschikbaar zijn.

Omgeving
OnderwerpWaardeEenheidJaar
RegiocodeWK167605Code2026
RegionaamBruinisseNaam2026
Soort regioWijkCategorisch type2026
Sorteercode16760500Code2026
Oppervlakte totaal1.344Aantal hectaren2026
Oppervlakte land1.252Aantal hectaren2026
Oppervlakte water91Aantal hectaren2026
Mate van stedelijkheid4Indicator 1-52026
Omgevingsadressendichtheid501Gemiddeld aantal per km²2026
Adressen totaal3.117Aantal2026
Adressen met postcode3.018Aantal2026
Adressen met woonfunctie1.604Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie49Aantal2026
Adressen met celfunctie0Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie8Aantal2026
Adressen met industriefunctie145Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie22Aantal2026
Adressen met logiesfunctie1.121Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie3Aantal2026
Adressen met sportfunctie15Aantal2026
Adressen met winkelfunctie58Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie173Aantal2026
Verblijfsobjecten3.111Aantal2026
Ligplaatsen0Aantal2026
Standplaatsen6Aantal2026
Panden met adres2.613Aantal2026
Adressen met pand3.102Aantal2026
Percelen met adres2.291Aantal2026
Adressen met perceel3.117Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom2.986Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom131Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom1.547Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom57Aantal2026
Panden met adres voor 1700geen dataAantal2026
Panden met adres 1700 tot 1900geen dataAantal2026
Panden met adres 1900 tot 1925geen dataAantal2026
Panden met adres 1925 tot 1950geen dataAantal2026
Panden met adres 1950 tot 1970geen dataAantal2026
Panden met adres 1970 tot 1980geen dataAantal2026
Panden met adres 1980 tot 1990geen dataAantal2026
Panden met adres 1990 tot 2000geen dataAantal2026
Panden met adres 2000 tot 2010geen dataAantal2026
Panden met adres 2010 tot 2020geen dataAantal2026
Panden met adres 2020 en latergeen dataAantal2026
Adressen met pand voor 17001Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 190063Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 192574Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 1950233Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 1970361Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 19801.215Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 1990179Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 2000364Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 2010370Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 2020144Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later98Aantal2026
Postcodegebied4311AA-4311RWNaam2026
Meest voorkomende postcode4311Naam2026
Dekkingspercentage meest voorkomende postcode100%Percentage2026

De onderwerpen in de categorie omgeving beschrijven onder meer de oppervlakte, het aantal adressen, de bevolkingsdichtheid en de omgevingsadressendichtheid van de wijk Bruinisse.

Verkeersongevallen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal46Aantal2025
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade44Aantal2025
Verkeersongevallen letselschade2Aantal2025
Verkeersongevallen dodelijk0Aantal2025

De gegevens over verkeersongevallen in de wijk Bruinisse zijn gebaseerd op de registratie van verkeersongevallen door Rijkswaterstaat.

Vervoer
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Personenauto’s totaal2.080Aantal2025
Personenauto’s - brandstof benzine1.605Aantal2025
Personenauto’s - overige brandstof475Aantal2025
Personenauto’s per huishouden1,3Aantal2025
Personenauto’s naar oppervlakte166Aantal2025
Motorfietsen240Aantal2025

De vervoersgegevens tonen onder meer het aantal personenauto’s en andere voertuigen in de wijk Bruinisse. De voertuiggegevens zijn gebaseerd op het Nederlandse kentekenregister van de RDW.

Woningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad1.595Aantal2025
Woningen per 1.000 inwoners417Aantal per 1.000 inwoners2025
Nieuwbouw woningen2Aantal2025
Niet-woningvoorraad1.502Aantal2025
Nieuwbouw niet-woningen0Aantal2025
Gemiddelde woningwaarde€368.000Gemiddeld in Euro2025
Woningwaarde klasse€350.000 tot €400.000Categorisch type2025
Eengezinswoningen1.483Aantal2025
Meergezinswoningen112Aantal2025
Koopwoningen1.116Aantal2025
Huurwoningen478Aantal2025
Huurwoningen woningcorporaties399Aantal2025
Huurwoningen overige verhuurders79Aantal2025
Eigendom onbekend0Aantal2025
Bewoond1.531Aantal2025
Onbewoond64Aantal2025
% Koopwoningen70%Percentage2025
% Huurwoningen30%Percentage2025
% Huurwoningen woningcorporaties25%Percentage2025
% Huurwoningen overige verhuurders5%Percentage2025
% Eigendom onbekend0%Percentage2025
% Eengezinswoningen93%Percentage2025
% Meergezinswoningen7%Percentage2025
% Bewoond96%Percentage2025
% Onbewoond4%Percentage2025
Appartementen104Aantal2026
Tussenwoningen434Aantal2026
Hoekwoningen317Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen225Aantal2026
Vrijstaande woningen524Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen6%Percentage2026
% Tussenwoningen27%Percentage2026
% Hoekwoningen20%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen14%Percentage2026
% Vrijstaande woningen33%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 1945249Aantal2026
Woningen 1945 tot 1965212Aantal2026
Woningen 1965 tot 1975293Aantal2026
Woningen 1975 tot 1985182Aantal2026
Woningen 1985 tot 1995242Aantal2026
Woningen 1995 tot 2005204Aantal2026
Woningen 2005 tot 2015107Aantal2026
Woningen 2015 tot 2025105Aantal2026
Woningen 2025 en later3Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend7Aantal2026
% Woningen voor 194516%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 196513%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 197518%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 198511%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 199515%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 200513%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 20157%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 20257%Percentage2026
% Woningen 2025 en later0,0%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend0,0%Percentage2026

De woningcijfers voor de wijk Bruinisse komen voornamelijk van het CBS en de BAG. Ze beschrijven onder meer de woningvoorraad, woningtypen, bouwperioden, eigendom en gemiddelde WOZ-waarde. Cijfers op wijk- en buurtniveau kunnen zijn afgerond op vijftallen.

Download de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren als Excel document. Alle woonplaatsen, wijken en buurten zijn onderdeel van de download voor de gemeente Schouwen-Duiveland. Er is ook een download met alle gemeente-, wijk- en buurtgegevens voor heel Nederland.

Selecteer op een groot scherm een categorie in het menu naast de tabel. Gebruik op een klein scherm de keuzelijst boven de tabel.

Tabelgebruik:

  • Kies een categorie om alleen de onderwerpen uit dat deel van de tabel te tonen.
  • Op grote schermen staat de categoriekeuze naast de tabel; op kleine schermen staat deze erboven.
  • Verschuif de tabel op kleine schermen horizontaal om alle kolommen te bekijken.
Top 5 wijk 05 Bruinisse: kenmerken met het grootste verschil ten opzichte van Nederland
#KenmerkWaardeWaarde NLVerschilVerschil NLScore
1Café afstand101,58,81,326,6
2Voortgezet onderwijs afstand142,5122,355,1
3% Woningen met zonnestroom62%36%26%15%1,72
4Huisartsenpost afstand1477,24,451,62
5Omgevingsadressendichtheid5012.093-1.5921.0381,53

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Schouwen-Duiveland.

RegioSoort regioCafé afstandVoortgezet onderwijs afstand% Woningen met zonnestroomHuisartsenpost afstandOmgevingsadressendichtheid
BruinisseWijk101462%14501
NederlandLand1,52,536%72.093
Schouwen-DuivelandGemeente3,78,254%8497
BruinisseBuurt101564%14605
RecreatiegebiedBuurt101449%14402

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Schouwen-Duiveland.

Top 5 kenmerken wijk 05 Bruinisse:

De eerste tabel toont de vijf meest kenmerkende onderwerpen voor wijk 05 Bruinisse. Op deze onderwerpen verschilt wijk 05 Bruinisse relatief het meest van de rest van Nederland. De vergelijking gebruikt de meest recent beschikbare gegevens per onderwerp.

Regio’s:

De tweede tabel toont de waarden voor de top 5 kenmerken per regio. Getoonde regio’s: wijk 05 Bruinisse, Nederland, de gemeente en alle buurten binnen de wijk. Hierbij staan de kenmerken in de kolommen en de vergelijkingsgebieden in de rijen.

Berekening van de grootste verschillen:

Het relatieve verschil is berekend als verschilscore. De verschilscore vergelijkt het verschil voor Bruinisse met het gemiddelde verschil voor Nederland. Zo worden de onderwerpen geselecteerd die relatief het sterkst van het Nederlandse gemiddelde afwijken.

De kolommen van de eerste tabel tonen de rekenstappen. ‘Waarde’ is de waarde voor Bruinisse, ‘Waarde NL’ het Nederlandse gemiddelde, ‘Verschil’ het verschil tussen beide waarden, ‘Verschil NL’ de gemiddelde afwijking in Nederland en ‘Score’ de daaruit berekende verschilscore.

De verschilscores zijn voor ruim 70 onderwerpen berekend. Uit de onderwerpen met de hoogste scores worden de vijf meest interessante onderwerpen gekozen. Hierdoor worden tegengestelde of vrijwel gelijke onderwerpen niet dubbel getoond en wordt het ontbreken van een onderwerp niet als kenmerk gepresenteerd. Als er bijvoorbeeld relatief veel vrouwen zijn, wordt niet ook automatisch het lage aandeel mannen getoond. Een sterk afwijkende bedrijfstak wordt alleen getoond als deze oververtegenwoordigd is.

Alle verschilscores voor alle wijken en buurten in wijk 05 Bruinisse staan in de uitgebreide download voor Schouwen-Duiveland.

Data en bronnen

Bekijk de gebruikte open databronnen en definities en download uitgebreide regionale datasets over de wijk Bruinisse.

Download alle regionale data
Download de uitgebreide datasets voor de gemeente Schouwen-Duiveland.
Afbeelding van Excel documenten uit de download met regionale data.

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download uitgebreide informatie in handige Excel-overzichten voor de gemeente Schouwen-Duiveland. De download bevat regionale statistieken, adressen, verkiezingsuitslagen, misdaadcijfers, detail leeftijdsgegevens en meer.

Download!
Gebruikte open data bronnen
Bronvermelding en definities

Veel gegevens op deze pagina komen uit verschillende datasets met regionale cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hierbij is een groot aantal datasets gecombineerd. De meest recente gegevens zijn bijgewerkt tot en met 14 oktober 2026. Daarnaast zijn diverse andere officiële databronnen gebruikt, waaronder het Kadaster, de Kiesraad, de Politie en het RIVM.

Bronnen & definities
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron