Statistieken wijk De Riet

Statistieken wijk De Riet

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de wijk De Riet in de gemeente Almelo Vlag van de gemeente Almelo. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de wijk De Riet in de gemeente Almelo Vlag van de gemeente Almelo. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Kaart van de wijk De Riet.Bekijk kaart
Wijk De Riet in het kort

Bekijk de belangrijkste cijfers, de kaart en een korte toelichting over de wijk De Riet.

Kerncijfers van de wijk De Riet
Adressen, panden, percelen, woningen, huishoudens en inwoners.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van de belangrijkste cijfers van het Kadaster en het CBS voor de wijk De Riet.


Onderstaande tabel toont de belangrijkste cijfers van het CBS en het Kadaster voor de wijk De Riet.

OnderwerpAantalBronJaar data
Adressen met postcode4.127Kadaster2026
Adressen met woonfunctie3.736Kadaster2026
Panden met adres3.174Kadaster2026
Percelen met adres2.716Kadaster2026
Woningvoorraad3.660CBS2025
Huishoudens3.480CBS2026
Inwoners7.380CBS2026

Op deze pagina vind je een kaart van de wijk De Riet en de data over meer dan 250 onderwerpen voor de wijk De Riet.

Definities
Aantal inwoners op de kaart van de wijk De Riet
Kaart van de omgeving van de wijk De Riet.
Afbeelding van de wijk De Riet op de kaart.

Kaart van de wijk De Riet met het aantal inwoners per buurt in 2026. De cijfers op de kaart geven de volgende buurten weer: 1: Arendsboer en omgeving Noord, 2: Bornsestraat Midden-Riet Noord, 3: Bornsestraat en omgeving Zuid, 4: Nieuwland, 5: Arendsboer en omgeving Zuid-Riet Zuid, 6: Bedrijventerrein Bornsestraat, 7: Verspreide huizen wijk 11.

Bekijk de statistieken voor alle 87 gebieden binnen de gemeente Almelo via de overzichtspagina van de gebieden in de Almelo.

Overzicht gebieden Meer Almelo
Over de wijk De Riet

De wijk De Riet ligt binnen de gemeente Almelo. De meest voorkomende postcode in de wijk De Riet is postcode 7601.

Er zijn 4.128 adressen en 3.660 woningen in de wijk De Riet in de gemeente Almelo. 58% van de woningen in de wijk is een huurwoning. De woningen hebben een gemiddelde WOZ waarde van €235.000. Er wonen 7.380 inwoners in de wijk De Riet. De grootste groep inwoners (29%) is tussen de 25 en 45 jaar oud. Wijk De Riet telt 3.480 huishoudens van gemiddeld 2,0 personen. Verder zijn er 3.310 personenauto’s en 710 bedrijfsvestigingen geregistreerd in de wijk De Riet.

Wijk De Riet heeft een totale oppervlakte van 329 hectare, waarvan 324 hectare land en 5 hectare water (honderd hectare is één vierkante kilometer, 1 km2). De gemiddelde dichtheid van adressen is 2.268 adressen per km2.

Blijf op de hoogte

Ontvang een e-mail als er nieuwe cijfers zijn op de pagina Wijk De Riet.

Wonen in de wijk De Riet

Bekijk de woningvoorraad, woningkenmerken, woningtypen en de ontwikkeling van de gemiddelde WOZ-waarde in de wijk De Riet.

Kenmerken van de 3.660 woningen in de wijk De Riet
Er zijn 3.660 woningen in de wijk De Riet.
Informatie over de woningen in deze regio op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken. En bekijk de woningkenmerken per buurt in de gemeente Almelo in een interactieve tabel.

Toelichting
Woningwaarde per jaar
De gemiddelde WOZ waarde in de wijk De Riet was €235.000 in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in de wijk De Riet.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de data van het CBS voor de wijk De Riet:

JaarGemiddelde WOZ woningwaarde Wijk De Riet% verschil
2025€235.0003,98%
2024€226.0005,1%
2023€215.00021%
2022€178.00016%
2021€154.0008,5%
2020€142.00010%
2019€129.0003,2%
2018€125.0005%
2017€119.0004,39%
2016€114.000-12%
2015€130.0007,4%
2014€121.000-5,5%
2013€128.000geen data

De gemiddelde WOZ woningwaarde in de wijk De Riet is met €107.000 gegroeid van €128.000 in 2013 tot €235.000 in 2025 (dat is een stijging van 84%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2025 was €8.917 (5,5%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een duidelijk stijgende trend: De cijfers stijgen bijna ieder jaar.

Bekijk ook de ranglijst van de woningwaarden per buurt in de gemeente Almelo.

Toelichting
Download een schat aan informatie
  • Uitgebreide informatie in handige Excel overzichten voor de gemeente Almelo.
  • Meer dan 250 onderwerpen voor Nederland en alle provincies, gemeenten, wijken en buurten in Nederland.
Woningwaarde en 65-plussers per gebied
De gemiddelde woningwaarde in de wijk De Riet is €235.000, het percentage inwoners van 65 jaar en ouder is 18% en er zijn 3.660 woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde woningwaarde per regio op de horizontale as. Deze is afgezet tegen het percentage inwoners van 65 jaar en ouder op de verticale as. Iedere regio wordt als cirkel weergegeven. De omvang van de cirkels hangt af van het aantal woningen in een gebied: hoe meer woningen, hoe groter de cirkel.

Woningwaarde ten opzichte van inwoners van 65 jaar en ouder per gebied, de volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (grijs), provincie Overijssel (bruin), gemeente Almelo (geel), 3 woonplaatsen (groen), 11 wijken (oranje) en 70 buurten (blauw). De wijk De Riet wordt in het rood weergegeven. Klik op de naam van een cirkel om de gegevens voor dat gebied weer te geven.

Soorten woningen
Tussenwoningen komen het meeste voor in de wijk De Riet: er zijn 1.129 adressen met het woningtype tussenwoningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de wijk De Riet.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 juli 2026.

Bevolking in de wijk De Riet

Bekijk de samenstelling en ontwikkeling van de bevolking in de wijk De Riet, met cijfers over inwoners, leeftijd, burgerlijke staat, huishoudens, migratieachtergrond, opleidingsniveau, geboorte en sterfte.

Bekijk ook de maandelijkse bevolkingsontwikkeling in de gemeente Almelo.

Aantal inwoners per jaar
De wijk De Riet telt 7.380 inwoners in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de wijk De Riet. De gegevens lopen van 2013 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de wijk De Riet:

JaarAantal inwoners de wijk De Riet% verschil
20267.3801,44%
20257.2752,03%
20247.130-1,59%
20237.245-0,14%
20227.255-0,62%
20217.3003,4%
20207.0600,28%
20197.040-0,07%
20187.0450,43%
20177.0151,3%
20166.9250,58%
20156.885-0,86%
20146.9450,73%
20136.895geen data

De bevolking van de wijk De Riet is met 485 inwoners gegroeid van 6.895 inwoners in 2013 tot 7.380 inwoners in 2026 (dat is een toename van 7%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2026 was 37 inwoners (0,53%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een licht stijgende trend: De cijfers stijgen meer wel dan niet.

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente Almelo.

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in de wijk De Riet:

In 2013 waren er 6.895 inwoners in de wijk De Riet. In 2015 is het aantal gedaald tot 6.885 inwoners. Dit is een daling van 10 (-0,15%) ten opzichte van 2013, ten opzichte van het vorige jaar (2014) is het verschil -60 (-0,86%). Het aantal van 6.885 inwoners is het minimum in de hele periode waarover de inwonersdata beschikbaar zijn. In 2026 is het aantal gestegen tot 7.380 inwoners. De stijging ten opzichte van 2015 is 495 (7,2%), het verschil ten opzichte van het vorige jaar (2025) is 105 (1,44%). Het aantal van 7.380 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 2013 tot en met 2026.

Inwoners per leeftijdsgroep in de wijk De Riet
De grootste getoonde leeftijdsgroep in de wijk De Riet is 25 tot 45 jaar, met 29% van de inwoners.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, leeftijdsgroepen: aantal inwoners op 1 januari 2026 per leeftijdsgroep.

De grafiek toont de leeftijdsgroepen. Het aantal inwoners is ook per individueel levensjaar beschikbaar (alleen de inwoners van 105 jaar en ouder vormen 1 groep). De inwoners naar leeftijd zijn er tot op buurtniveau in het document met leeftijdsgegevens in de download voor de gemeente Almelo.

Burgerlijke staat in de wijk De Riet
Deze grafiek laat zien hoeveel inwoners getrouwd, niet getrouwd, gescheiden of verweduwd zijn.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, burgerlijke staat: aantal en percentage inwoners op 1 januari 2026 naar burgerlijke staat.

Onderverdeling van de bevolking in de wijk De Riet naar de situaties ‘Ongehuwd’, ‘Gehuwd’, ‘Gescheiden’ en ‘Verweduwd’.

Toelichting
Soorten huishoudens
In 2026 waren er 3.480 huishoudens in de wijk De Riet. Er waren 1.490 eenpersoonshuishoudens en 1.990 meerpersoonshuishoudens (afgerond op vijftallen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont de verdeling naar soorten huishoudens voor de wijk De Riet. De gegevens gelden voor 2026.

De cijfers gaan over de particuliere huishoudens op 1 januari 2026. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. In deze grafiek worden de huishoudens onderverdeeld in eenpersoonshuishoudens, meerpersoonshuishoudens zonder kinderen en meerpersoonshuishoudens met kinderen. De cijfers over huishoudens zijn afgerond op vijftallen.

Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in de wijk De Riet.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2013 tot en met 2026: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in de wijk De Riet per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor de wijk De Riet:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
20265.0357601.585
20254.9707801.525
20244.9157501.470
20235.0756901.475
20225.18000
20215.2656491.386
20205.1306151.315
20195.1805931.267
20185.2255801.240
20175.2355671.213
20165.1655611.199
20155.1755451.165
20145.2095531.183
20135.1715491.175

In 2026 was de herkomst van inwoners in de wijk De Riet als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 68%, herkomst uit Europese landen: 10% en herkomst uit landen buiten Europa: 21% En in 2013 was de verdeling van inwoners naar herkomstgebied als volgt: herkomst uit Nederland: 75%, herkomst uit Europa: 8% en herkomst van buiten Europa: 17%.

Toelichting Meer migratie
Migratie herkomstlanden

Bekijk ook de detailinformatie over het aantal inwoners in Nederland naar land van herkomst.

Landen van herkomst
Migratie achtergrond: Geboortelanden en herkomstlanden
Van de inwoners van de wijk De Riet is 81% in Nederland geboren (gegevens 2026).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking in de wijk De Riet: de grafiek toont het aantal inwoners in 2025, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland. Gebruik het filter om een categorie te selecteren.

De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.

Toelichting
Geboorte per 1.000 inwoners
Er zijn 10 baby’s per 1.000 inwoners geboren in 2025 in de wijk De Riet.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal levend geboren babies per 1.000 inwoners in de wijk De Riet.

De cijfers over de geboortes per 1.000 aantal inwoners zijn berekend door het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december te delen door het aantal inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

Er waren in de gemeente Almelo als geheel 62 geboortes in augustus 2026. Bekijk de pagina met maandelijkse bevolkingscijfers voor de gemeente Almelo.

Cijfers over geboorte

De cijfers over het relatieve aantal geboortes zijn gebaseerd op data van het CBS. Als basis hiervoor is het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december in verhouding tot het aantal inwoners op 1 januari van een jaar in de wijk De Riet genomen. Het relatieve aantal geboorten kan hoger uitvallen dan verwacht op basis van het inwonertal. Het relatieve cijfer betreft namelijk het aantal geboorten gedurende het jaar ten opzichte van het aantal inwoners op 1 januari. In nieuwbouwwijken kan het aantal inwoners sterk groeien in een jaar. Zo kunnen er in 1 jaar 10 kinderen geboren worden in een wijk waarin op 1 januari slechts 10 inwoners wonen, maar aan het eind van het jaar bijvoorbeeld 200 inwoners.

Sterfte per 1.000 inwoners
Er zijn 10 personen per 1.000 inwoners overleden in 2025 in de wijk De Riet.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal sterftes per 1.000 inwoners in de wijk De Riet.

De cijfers over de sterfte per 1.000 aantal inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS. De relatieve sterfte is bepaald als het aantal overledenen van 1 januari tot en met 31 december, per 1.000 inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

In augustus 2026 zijn in de gemeente Almelo als geheel 61 inwoners overleden. Bekijk de maandelijkse sterftecijfers voor de gemeente Almelo.

Meer sterfte
Onderwijs in de wijk De Riet

Bekijk de kinderopvang- en onderwijslocaties, gemiddelde reisafstanden, aantallen leerlingen en studenten en de ontwikkeling van het aantal scholen in de wijk De Riet. Dit is een kleine selectie uit de datasets over het onderwijs. Bekijk véél meer informatie over het onderwijs op AlleCijfers.

Kinderopvang- en onderwijslocaties in de wijk De Riet
Wijk De RietGemeente AlmeloProvincie Overijssel
Aantal kinderopvanglocaties71232.520
Aantal kindplaatsen1462.73754.978
Aantal vestigingen basisonderwijs329548
Aantal leerlingen basisonderwijs3996.490101.518
Aantal vestigingen voortgezet onderwijs012128
Aantal leerlingen voortgezet onderwijs05.80266.932
Aantal opleidingen middelbaar beroepsonderwijs01489
Aantal studenten middelbaar beroepsonderwijs06.96450.933
Aantal opleidingen hoger onderwijs00228
Aantal studenten hoger onderwijs0061.022

Bovenstaande tabel toont data van het LRK en DUO over kinderopvang en onderwijs. De gegevens zijn bijgewerkt tot en met 1 oktober 2026.

Het aantal leerlingen betreft het aantal dat onderwijs volgt op een school in de wijk De Riet. Op de pagina’s over het basisonderwijs en over de middelbare scholen zijn ook gegevens beschikbaar over het huisadres van leerlingen ten opzichte van het adres van de schoolvestigingen.

Gemiddelde afstanden kinderopvang en onderwijs
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een basisschool in de wijk De Riet is 0,5 kilometer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand staafdiagram toont de gemiddelde afstand in kilometers over de weg tot kinderdagverblijven, buitenschoolseopvang, basisonderwijs, voortgezet onderwijs totaal, VMBO scholen en HAVO VWO scholen. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens voor verschillende soorten locaties te tonen. De gebruikte cijfers komen van uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor de situatie in 2025.


Onderstaande tabel de gemiddelde afstand in kilometers voor verschillende soorten locaties voor kinderopvang en onderwijs. De gegevens worden getoond per (vergelijkings)gebied en gelden voor 2025.

RegioKinderdagverblijfBuitenschoolseopvangBasisonderwijsVoortgezet onderwijsVMBOHAVO VWO
Nederland0,70,70,82,52,63,4
Provincie Overijssel0,80,80,82,52,74,0
Gemeente Almelo0,60,70,81,51,52,3
Buurt Bornsestraat Midden-Riet Noord0,60,70,51,71,72,4
Buurt Bornsestraat en omgeving Zuid0,60,60,52,02,02,8
Buurt Arendsboer en omgeving Noord0,40,80,41,71,72,0
Buurt Nieuwland0,40,40,41,61,63,0
Buurt Arendsboer en omgeving Zuid-Riet Zuid0,60,70,61,41,42,5
Buurt Bedrijventerrein Bornsestraat1,51,51,63,03,04,0
Buurt Verspreide huizen wijk 111,91,91,93,53,54,6
Wijk Binnenstad0,60,90,91,11,11,1
Wijk De Riet0,50,60,51,71,72,6
Wijk Noorderkwartier0,50,50,60,60,60,7
Wijk Sluitersveld0,70,70,80,90,91,1
Wijk Wierdense Hoek0,70,70,70,70,81,0
Wijk Nieuwstraat-Kwartier0,50,60,61,81,82,1
Wijk Ossenkoppelerhoek0,50,70,81,61,62,7
Wijk Hofkamp0,70,70,72,52,52,5
Wijk Schelfhorst0,60,70,71,21,21,2
Wijk Windmolenbroek0,70,91,02,12,14,3
Wijk Aadorp0,60,60,73,43,43,4
Wijk Bornerbroek1,11,11,13,73,76,5

Deze grafiek toont een regionale vergelijking van de gemiddelde reisafstanden voor inwoners van hun woonadres naar de dichtstbijzijnde locaties voor kinderopvang, basisonderwijs en voortgezet onderwijs. De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting. In de grafiek zie je de gegevens voor de wijk De Riet in vergelijking tot andere gebieden. De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (oranje), provincie Overijssel (bruin), gemeente Almelo (geel), 11 wijken (groen) en 7 buurten (blauw). Wijk De Riet wordt in het rood weergegeven.

Leerlingen en studenten in de wijk De Riet
In 2025 woonden er 1.290 leerlingen en studenten in de wijk De Riet.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Onderwijsdata: aantal leerlingen en studenten per soort onderwijs in de wijk De Riet, data van het CBS over 2025.

De grafiek toont het aantal leerlingen in het PO en VO en het aantal studenten in het MBO, HBO, en WO dat als inwoner staat ingeschreven op een adres in de wijk De Riet.

Toelichting
Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar per 1 oktober 2024 in de wijk De Riet.

Bovenstaande donutgrafiek toont het percentage praktisch, middelbaar en hoog opgeleiden voor de wijk De Riet. Bekijk het aantal inwoners per opleidingsniveau door op de taartpunten in de grafiek te klikken.

Definities opleidingsniveau

Economie en inkomen in de wijk De Riet

Bekijk de ontwikkeling van het aantal bedrijven en het gemiddelde inkomen in de wijk De Riet, met vergelijkingen tussen gebieden.

Bedrijfsvestigingen (710 totaal)
In de wijk De Riet zijn in totaal 710 bedrijfsvestigingen* geregistreerd (gegevens voor 2025). * Het totaal van 710 bedrijfsvestigingen wijkt af van de som van 705 van het aantal bedrijfsvestigingen per sector. Het verschil wordt veroorzaakt doordat de aantallen per sector op vijftallen zijn afgerond.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen van bedrijven per sector per jaar in de wijk De Riet (het aantal bedrijven in de sector “overheid, onderwijs en zorg (Ooz)” is vanaf 2020 bekend).

De ‘gestapelde lijngrafiek’ toont het aantal bedrijfsvestigingen in de wijk De Riet voor elk van de volgende 8 sectoren:

  1. Lbv: Landbouw, bosbouw en visserij
  2. Nen: Nijverheid en energie
  3. Hh: Handel en HORECA
  4. Vic: Vervoer, informatie en communicatie
  5. Fdo: Financiële diensten en onroerend goed
  6. Zd: Zakelijke dienstverlening
  7. Ooz: Overheid, onderwijs en zorg
  8. Cro: Cultuur, recreatie en overige diensten
Toelichting Definities

Advertentie:

De inlegzolen van VeiligVoeten beschermen goed tegen spijkers in je voet!

Huttenbouw of timmerdorp?
Voorkom verwondingen aan je voeten en voel je veilig! Gebruik veiligheidszooltjes, die beschermen goed tegen scherpe objecten in je voet! Het materiaal van de zolen lijkt op dat van een kogelvrij vest. Bescherm je voeten tegen spijkers en schroeven bij het klussen, gebruik ze bij evenementen, draag ze in je laarzen voor extra isolatie en bescherming of gebruik ze in je waterschoenen.

Gemiddeld inkomen per inwoner
Het gemiddeld inkomen per inwoner in de wijk De Riet is €27.100.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld bruto jaarinkomen in de wijk De Riet.

Over de inkomensdata:

Inwoners en inkomensontvangers: Het gemiddeld inkomen per inwoner in de wijk De Riet is €27.100. Het gemiddeld inkomen per inkomensontvanger is €32.400. Wijk De Riet telt 5.800 inkomensontvangers op 7.380 inwoners totaal.

11% van de huishoudens in de wijk De Riet heeft een inkomen op of rond het sociaal minimum. Studentenhuishoudens en huishoudens met een onvolledig jaarinkomen zijn hierin niet meegenomen. Het sociaal minimum is het wettelijk bestaansminimum zoals dat in de politieke besluitvorming is vastgesteld. Zie de tabel met definities van de brondata voor de volledige definities.

Over de schaal van de inkomensmeter:

De laagste 10% en 25% regio’s vallen in het rode en oranje gebied; deze gebieden kunnen elkaar deels overlappen. De hoogste 25% regio’s vallen in het groene gebied. De grenzen zijn berekend met percentielen, waarbij alle waarden van laag naar hoog zijn gesorteerd. Lees meer over het (gewogen) gemiddelde, de mediaan, modus en percentielen.

Inkomensvergelijking binnen de gemeente Almelo
Regionale vergelijking van het gemiddelde inkomen per inwoner.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld inkomen per jaar voor de wijken in de gemeente Almelo (wijk De Riet is rood).

Er zijn nog veel meer inkomensgegevens beschikbaar in de tabel met 250+ onderwerpen en de inkomensranglijst.

De regionale gezondheidsmonitor

Onderstaande grafieken tonen gegevens uit de regionale gezondheidsmonitor. De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners. De data uit het onderzoek komen van het RIVM en het CBS.

Inwoners met een goede gezondheid
66% procent van de inwoners van 18 jaar en ouder in de wijk De Riet ervaart de eigen gezondheid als goed of zeer goed.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande lijngrafiek toont het percentage inwoners met een goede gezondheid in de wijk De Riet per leeftijdsgroep. De gegevens wordt getoond voor de periode van 2012 tot en met 2024.

De RIVM gezondheidsmonitor biedt gezondheidsgegevens voor Nederland en per provincie, gemeente, wijk en buurt. Dit zijn gegevens over beperkingen, ervaren gezondheid, overgewicht, roken, drinken en mantelzorg.

Over de gezondheidsmonitor

De cijfers op deze pagina zijn afkomstig van het RIVM op basis van gegevens uit de Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen 2012, 2016, 2020 en de Corona Gezondheidsmonitor 2022 van GGD, CBS en RIVM. Er zijn data over monitoren met betrekking tot gezondheid, sociale situatie en leefstijl. Deze gegevens zijn er voor alle buurten, wijken, gemeenten, provincies en voor heel Nederland. Normaliter wordt dit onderzoek iedere vier jaar uitgevoerd. En in verband met Corona is er in 2022 een extra Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen uitgevoerd.

De data zijn door het RIVM en CBS gepubliceerd en waar nodig door OpenInfo omgerekend naar de regionale indelingen van 2026.

Bekijk alle definities uit de regionale gezondheidsmonitor.

Alcoholgebruik en roken
72% van de inwoners van 18 tot 65 jaar in de wijk De Riet geeft aan wel eens alcohol te drinken.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de onderwerpen in de categorie ‘Alcoholgebruik en roken’ uit de gezondheidsmonitor van het RIVM voor de wijk De Riet. Hierbij wordt per onderwerp getoond wat het percentage inwoners in de wijk De Riet is dat heeft aangegeven dat het onderwerp van toepassing is. Gebruik het filter boven de grafiek om de leeftijdsgroep van de inwoners te kiezen.

Bekijk de toelichting bij bovenstaande grafiek met de definities en de vragen voor de onderwerpen ‘rookt tabak’, ‘voldoet aan de alcoholrichtlijn’, ‘drinken’, ‘zwaar drinken’ en ‘overmatig drinken’.

Toelichting

Bekijk de aparte pagina over de gezondheid in de wijk De Riet met de gegevens over meer dan 40 onderwerpen uit de regionale gezondheidsmonitor en met data over het gebruik van de WMO en de jeugdzorg in de wijk De Riet.

Meer gezondheidsdata
Voertuigen en verkeer in de wijk De Riet

Bekijk de beschikbare gegevens over geregistreerde voertuigen, elektrische auto’s en verkeersongevallen in de wijk De Riet.

Aantal elektrische auto’s in de wijk De Riet
Er zijn 84 elektrische auto’s in oktober 2026 in de wijk De Riet.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal elektrische auto’s per maand in de wijk De Riet op basis van de regionale voertuigdata van de RDW. Dit is de som van het aantal elektrische bedrijfsauto’s en het aantal elektrische personenauto’s.

Er zijn 84 elektrische auto’s in de wijk De Riet. Dit is het totaal aantal in oktober 2026 bij de RDW op kenteken geregistreerde elektrische auto’s in de wijk De Riet die op de batterij rijden en met een stekker opgeladen worden.

Toelichting op de regionale voertuigdata

Deze paragraaf toont data over de op kenteken geregistreerde voertuigen in de wijk De Riet. Dit is regionale data van de RDW. De data is beschikbaar per soort voertuig, per energiebron (brandstof) en per maand. Deze gegevens worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent was dit op 1 oktober 2026. Bekijk de toelichting voor de bronbeschrijving en definities van de regionale voertuig data.

Toelichting Meer autodata
Voertuigen naar energiebron
Er zijn 3.709 voertuigen met ‘benzine’ als energiebron in de wijk De Riet in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen per type energiebron (brandstof) dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de wijk De Riet geregistreerd staat.

Er zijn in totaal 4.786 op naam geregistreerde voertuigen in de wijk De Riet (in oktober 2026).

Voertuigen naar soort
Er zijn 3.525 voertuigen van het type ‘personenauto’ in de wijk De Riet in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen naar soort motorvoertuig dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de wijk De Riet geregistreerd staat.

Vergelijk het percentage auto’s per energiebron op de pagina met regionale voertuigdata.

Verkeersongevallen naar afloop
Er waren 31 verkeersongevallen in de wijk De Riet in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal verkeersongevallen in de wijk De Riet. Gebruik het filter boven de grafiek om het aantal ongevallen per afloop (materiële schade, letselschade of dodelijke afloop) te bekijken.


Onderstaande tabel laat zien hoeveel verkeersongevallen er in het jaar 2025 in de wijk De Riet plaatsvonden, uitgesplitst naar afloop.

Afloop verkeersongevallenAantal verkeersongevallen in 2025
Totaal31
Materiële schade22
Letselschade9
Dodelijke afloop0

De dataset met verkeersongevallen BRON is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen de wijk De Riet vallen.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Veiligheid in de wijk De Riet

Bekijk de ontwikkeling en soorten van de geregistreerde misdaad in de wijk De Riet op basis van data van de Politie en het CBS. De politiedata worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent op 15 september 2026. De beschrijvingen van de soorten misdrijven zoals de politie deze gebruikt zijn te vinden in de tabel met definities van de verschillende soorten delicten.

Meer misdaad
Totaal geregistreerde misdaad per maand of per jaar
Er zijn in 2025 in totaal 384 misdrijven in de wijk De Riet geregistreerd.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Totaal aantal geregistreerde misdaden in de wijk De Riet, 2012 tot en met 2025 (bij weergave van de gegevens per jaar) of april 2025 tot en met september 2026 (bij weergave van de gegevens per maand).

In de wijk De Riet zijn van 2012 tot en met 2025 in totaal 6.417 misdrijven geregistreerd. Deze misdrijven zijn ingedeeld naar 39 verschillende soorten delicten. In 2025 werden in de wijk De Riet 384 misdrijven door de politie vastgelegd. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens per maand of per jaar te tonen.

Misdaden naar type delict
De meest voorkomende soorten misdrijven in de wijk De Riet in 2025 zijn Vernieling cq. zaakbeschadiging (53 delicten) en Diefstal van brom-, snor-, fietsen (44 delicten).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal geregistreerde misdaden voor de tien meest voorkomende soorten delicten in 2025 in de wijk De Riet.

Definities misdaad
Misdaad totaal per maand
In september 2026 zijn er 23 misdrijven in de wijk De Riet geregistreerd.
Afbeelding van een warmtekaart (een heatmap in het Engels, een visuele weergave van data waarbij kleuren worden gebruikt om waarden weer te geven) met het totaal aantal misdrijven in de wijk De Riet per maand en per jaar.

Bovenstaande warmtekaart geeft een visuele weergave van het totaal aantal door de politie geregistreerde misdrijven per maand in de wijk De Riet over de afgelopen 6 jaar.

Alle gegevens zijn beschikbaar in het Excel document met politiedata als onderdeel van de download voor de gemeente Almelo.

Misdaden per 1.000 inwoners
Er waren 20 misdrijven per 1.000 inwoners van het type ‘diefstal’ in 2025 in de wijk De Riet.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Criminaliteit: aantal misdaden per 1.000 inwoners in 2025 in de wijk De Riet.

De grafiek toont de meest recente gegevens over het aantal misdaden per 1.000 inwoners voor de wijk De Riet. De gegevens over misdaden zijn hiertoe gegroepeerd in (1) het totaal aantal diefstallen (alle vormen, zoals diefstal uit woningen en schuren, diefstal van auto’s en fietsen en winkeldiefstal), (2) geweld en seksmisdrijven, (3) milieuovertredingen, (4) oplichting, (5) verkeersovertredingen, (6) vernielingen en misdrijven tegen de openbare orde en (7) alle overige misdrijven. De definities van alle verschillende soorten delicten met daarbij de categorie waarin deze zijn ingedeeld zijn te vinden in de bronbeschrijving van de politiedata.

Verkiezingen in de wijk De Riet

Bekijk de beschikbare verkiezingsuitslagen en informatie over de stembureaus in de wijk De Riet.

Uitslagen gemeenteraadsverkiezingen 2026
Stembureaus in de wijk De Riet
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Verkiezingsuitslagen per stembureau met het aantal stemmen per partij bij de verkiezingen voor de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026. Gebruik het filter boven de grafiek om de uitslagen per stembureau weer te geven. Er waren bij deze verkiezingen 3 stembureaus in de wijk De Riet.

Onderstaande grafiek toont het aantal stemmen per politieke partij dat bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 is uitgebracht. Er waren bij deze verkiezingen 3 stembureaus in de wijk De Riet. Gebruik het filter boven de grafiek en toon de uitslagen voor elk van de 3 stembureaus in de wijk De Riet.

Bekijk veel meer informatie over de verkiezingen op de pagina met alle 58 stembureaus in de gemeente Almelo en op de pagina met alle verkiezingsuitslagen voor de gemeente Almelo. En download alle verkiezingsdata in een Excel document als onderdeel van de uitgebreide informatie voor de gemeente Almelo.

Stembureaus Almelo
Adressen en leefomgeving in de wijk De Riet

Bekijk gegevens over adressen, gebruiksdoelen, bouwperioden, dichtheid, de nabijheid van voorzieningen, energieverbruik en energielabels in de wijk De Riet.

Informatie op basis van de BAG (de Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) van 1 juli 2026. De wijk De Riet telt in totaal 4.128 adressen, deze hebben allemaal een verblijfsobject, er zijn geen standplaatsen en geen ligplaatsen. 99% van de adressen in wijk De Riet ligt binnen de bebouwde kom en 1% van de adressen ligt buiten de bebouwde kom.

Adressen Almelo
Adressen: gebruiksdoelen
In de wijk De Riet zijn er 3.736 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel woonfunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor de wijk De Riet.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 1.153 panden uit de bouwperiode 1925 tot 1950 in de wijk De Riet.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor de wijk De Riet. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 juli 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Dichtheid per km² van bevolking, adressen en auto’s

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de wijk De Riet voor 2026.


Onderstaande tabel toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de wijk De Riet voor 2026:

DichtheidNederlandWijk De Riet
Bevolking5392.278
Adressen2.0932.268
Autos2751.022

De data over het aantal inwoners-, adressen- en personenauto’s per vierkante kilometer land geven een beeld van ‘de mate van concentratie van menselijke activiteiten’ in de wijk De Riet ten opzichte van het gemiddelde voor Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Toelichting
Gemiddelde afstand tot voorzieningen
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een huisartsenpraktijk in de wijk De Riet is 0,6.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de wijk De Riet tot de dichtstbijzijnde voorziening. De gebruikte cijfers komen uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor 2025.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de wijk De Riet tot de dichtstbijzijnde voorziening voor 2025:

VoorzieningAfstand in km
Huisartsenpraktijk0,6
Supermarkt0,6
Restaurant0,4
Basisonderwijs0,5
Voortgezet onderwijs1,7
Bibliotheek2,1
Treinstation0,9
Sportterrein0,6
Bioscoop1,4
Museum1,4

De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting.

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen
Gemiddeld aardgas- en elektriciteitsverbruik per woning per jaar in de wijk De Riet.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddeld energieverbruik per woning per jaar in de wijk De Riet.


Onderstaande tabel toont het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik per type woning voor 2024 voor de wijk De Riet:

Soort woningGemiddeld gasverbruikGemiddelde elektriciteitslevering per woning
Appartement6201.510
Tussenwoning8402.290
Hoekwoning9702.470
Twee-onder-één-kap woning1.0902.820
Vrijstaande woning1.3503.150
Koopwoning1.0002.740
Huurwoning7901.910

Data over het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik voor aardgas in m3. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen. Het verbruik van gas en elektra is ook bekend per woningtype, zie de tabel.

Toelichting Meer gas
Energielabels
De meest voorkomende energielabels in de wijk De Riet zijn A (769 adressen) en C (601 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in de wijk De Riet. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 oktober 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel A komt het meeste voor in de wijk De Riet: 769 adressen hebben energielabel A. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente Almelo bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Alle onderwerpen en vergelijken

Bekijk de meest recente cijfers over meer dan 250 onderwerpen en vergelijk de wijk De Riet met andere gebieden.

Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!
Kies een categorie en bekijk de bijbehorende onderwerpen.

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor de wijk De Riet voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

Bedrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Bedrijfsvestigingen totaal710Aantal2025
A Landbouw, bosbouw en visserij5Aantal2025
B-F Nijverheid en energie165Aantal2025
G+I Handel en horeca155Aantal2025
H+J Vervoer, informatie en communicatie40Aantal2025
K-L Financiële diensten, onroerend goed20Aantal2025
M-N Zakelijke dienstverlening115Aantal2025
O-Q Overheid, onderwijs en zorg135Aantal2025
R-U Cultuur, recreatie, overige diensten70Aantal2025
% A Landbouw, bosbouw en visserij0,71%Percentage2025
% B-F Nijverheid en energie23%Percentage2025
% G+I Handel en horeca22%Percentage2025
% H+J Vervoer, informatie en communicatie5,7%Percentage2025
% K-L Financiële diensten, onroerend goed2,84%Percentage2025
% M-N Zakelijke dienstverlening16%Percentage2025
% O-Q Overheid, onderwijs en zorg19%Percentage2025
% R-U Cultuur, recreatie, overige diensten9,9%Percentage2025

De cijfers over bedrijven tonen het aantal bedrijfsvestigingen in de wijk De Riet, uitgesplitst naar bedrijfstak. Een vestiging is een locatie van een bedrijf, instelling of zelfstandige waar of van waaruit activiteiten worden uitgevoerd.

Bevolking
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Inwoners7.380Aantal2026
Mannen3.750Aantal2026
Vrouwen3.635Aantal2026
0 tot 15 jaar1.000Aantal2026
15 tot 25 jaar880Aantal2026
25 tot 45 jaar2.170Aantal2026
45 tot 65 jaar1.985Aantal2026
65 jaar of ouder1.340Aantal2026
Ongehuwd3.905Aantal2026
Gehuwd2.320Aantal2026
Gescheiden775Aantal2026
Verweduwd380Aantal2026
% Mannen51%Percentage2026
% Vrouwen49%Percentage2026
% 0 tot 15 jaar14%Percentage2026
% 15 tot 25 jaar12%Percentage2026
% 25 tot 45 jaar29%Percentage2026
% 45 tot 65 jaar27%Percentage2026
% 65 jaar of ouder18%Percentage2026
% Ongehuwd53%Percentage2026
% Gehuwd31%Percentage2026
% Gescheiden10%Percentage2026
% Verweduwd5,2%Percentage2026
Geboorten85Aantal2025
Geboorte relatief10Aantal per 1.000 inwoners2025
Sterftes85Aantal2025
Sterfte relatief10Aantal per 1.000 inwoners2025
Leerlingen PO540Aantal2025
Leerlingen VO330Aantal2025
Studenten MBO270Aantal2025
Studenten HBO130Aantal2025
Studenten WO20Aantal2025
Praktisch opleidingsniveau2.230Aantal2024
Middelbaar opleidingsniveau2.600Aantal2024
Hoger opleidingsniveau860Aantal2024
% Praktisch opleidingsniveau39%Percentage2024
% Middelbaar opleidingsniveau46%Percentage2024
% Hoger opleidingsniveau15%Percentage2024
Jongeren met jeugdzorg in natura260Aantal2024
% Jongeren met jeugdzorg16%Percentage2024
Wmo cliënten685Aantal2024
Wmo cliënten per 1.000 inwoners96Aantal per 1.000 inwoners2024
Bevolkingsdichtheid2.278Aantal per km²2026

De inwonersaantallen worden altijd op vijftallen afgerond, hierdoor kan het voorkomen dat een optelling van subgroepen (zoals inwoners naar geslacht of naar leeftijd) licht afwijkt van het totaal aantal inwoners.

Energie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning2.320Gemiddeld in kWh2024
Gemiddelde elektriciteitsteruglevering per woning460Gemiddeld in kWh2024
% Woningen met zonnestroom27%Percentage2024
% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmd5%Percentage2024
Gemiddelde elektriciteitslevering appartement1.510Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering tussenwoning2.290Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering hoekwoning2.470Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering twee-onder-één-kap woning2.820Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering vrijstaande woning3.150Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering huurwoning1.910Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering koopwoning2.740Gemiddeld in kWh2023
Gemiddeld aardgasverbruik per woning870Gemiddeld per m³2024
% Woningen met stadsverwarming0%Percentage2014
% Aardgasvrije woningen2%Percentage2024
% Aardgaswoningen94%Percentage2024
Gemiddeld aardgasverbruik appartement620Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik tussenwoning840Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik hoekwoning970Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik twee-onder-één-kap woning1.090Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik vrijstaande woning1.350Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik koopwoning1.000Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik huurwoning790Gemiddeld per m³2023
Publieke laadpalengeen dataAantalgeen data
Adressen zonder energielabel534Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel802Aantal2026
Adressen met definitief energielabel2.792Aantal2026
Energielabels A+++++2Aantal2026
Energielabels A++++59Aantal2026
Energielabels A+++14Aantal2026
Energielabels A++11Aantal2026
Energielabels A+55Aantal2026
Energielabels A769Aantal2026
Energielabels B562Aantal2026
Energielabels C601Aantal2026
Energielabels D306Aantal2026
Energielabels E304Aantal2026
Energielabels F381Aantal2026
Energielabels G530Aantal2026

De onderwerpen in de categorie energieverbruik tonen onder meer het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik en de energielabels van gebouwen in de wijk De Riet. Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het minst energiezuinige label en A++++ het meest energiezuinige label.

Gezondheid-gedrag
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Rookt tabak27%Percentage2024
Voldoet aan de alcoholrichtlijn50%Percentage2024
Drinken70%Percentage2024
Zwaar drinken10%Percentage2024
Overmatig drinken7%Percentage2024
Overgewicht59%Percentage2024
Ernstig overgewicht (obesitas)24%Percentage2024
Voldoet aan de beweegrichtlijn46%Percentage2024
Wekelijks sporten42%Percentage2024
Lopen en/of fietsen naar school of werk49%Percentage2024
Lopen naar school of werk22%Percentage2024
Fietsen naar school of werk35%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de wijk De Riet. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-overig
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Eenzaam55%Percentage2024
Ernstig eenzaam18%Percentage2024
Emotioneel eenzaam36%Percentage2024
Sociaal eenzaam38%Percentage2024
Matig/veel regie over het eigen leven84%Percentage2024
Moeite met rondkomen21%Percentage2024
Krijgt steun van anderen92%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door buren8%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door wegverkeer9%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg >50 km/uur7%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg <50 km/uur4%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door treinverkeer3%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door vliegverkeer1%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door windturbines1%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring wegverkeer4%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring treinverkeer1%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring vliegverkeer1%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring buren5%Percentage2024
Tevreden met de woning83%Percentage2024
Tevreden met de woonomgeving80%Percentage2024
Tevreden met het groen in de omgeving73%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden binnen51%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden buiten47%Percentage2024
Vrijwilligerswerk21%Percentage2024
Mantelzorger14%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de wijk De Riet. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-ziekte
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Goed ervaren gezondheid66%Percentage2024
Één of meer langdurige aandoeningen39%Percentage2024
Beperkt vanwege gezondheid40%Percentage2024
Ernstig beperkt vanwege gezondheid7%Percentage2024
Één of meerdere keren gevallen32%Percentage2024
Langdurige ziekte en beperkt37%Percentage2024
Lage veerkracht21%Percentage2024
Hoge veerkracht47%Percentage2024
Hoog risico op angst of depressie15%Percentage2024
Suïcide gedachten de laatste 12 maanden14%Percentage2024
(Heel) veel stress in afgelopen 4 weken23%Percentage2024
Één of meer lichamelijke beperkingen23%Percentage2020
Beperking in horen7%Percentage2020
Beperking in zien9%Percentage2020
Beperking in bewegen16%Percentage2020
Broze gezondheid38%Percentage2024
Broze metale gezondheid46%Percentage2024
Broze lichamelijke gezondheid36%Percentage2024
Broze gezondheid in het sociale domein34%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de wijk De Riet. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Huishoudens
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huishoudens3.480Aantal2026
Eenpersoonshuishoudens1.490Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens1.990Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen890Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens met kinderen1.100Aantal2026
% Eenpersoonshuishoudens43%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens57%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen26%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens met kinderen32%Percentage2026
Gemiddelde huishoudensgrootte2,0Gemiddeld aantal2026

Het aantal huishoudens betreft het aantal particuliere huishoudens op 1 januari van een jaar. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen in een woonruimte wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. De cijfers over huishoudens op wijk- en buurtniveau worden afgerond op vijftallen.

Inkomen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Werkzame beroepsbevolking3.600Aantal2024
Netto arbeidsparticipatie66%Percentage2024
% Werknemers88%Percentage2024
% Werknemers met vaste arbeidsrelatie54%Percentage2024
% Werknemers met flexibele arbeidsrelatie34%Percentage2024
% Zelfstandigen12%Percentage2024
Inkomensontvangers5.800Aantal2024
Inkomensontvangers per 1.000 inwoners813Aantal per 1.000 inwoners2024
Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger€32.400Gemiddeld in Euro2024
Gemiddeld inkomen per inwoner€27.100Gemiddeld in Euro2024
40% personen met laagste inkomen50%Percentage2024
20% personen met hoogste inkomen8,9%Percentage2024
% Personen in armoede6,6%Percentage2024
% Personen tot 25% boven armoedegrens13%Percentage2024
Gemiddeld huishoudinkomen€32.400euro2024
40% huishoudens met laagste inkomen53%Percentage2024
20% huishoudens met hoogste inkomen8,6%Percentage2024
% Huishoudens met een laag inkomen4,7%Percentage2023
% Huishoudens onder of rond sociaal minimum11%Percentage2023
% Huishoudens tot 110% van sociaal minimum18%Percentage2023
% Huishoudens tot 120% van sociaal minimum22%Percentage2023
Mediaan vermogen van particuliere huishoudens€19.800euro2024
Personen per soort uitkering - Bijstand350Aantal2025
Personen per soort uitkering - AO670Aantal2025
Personen per soort uitkering - WW80Aantal2025
Personen per soort uitkering - AOW1.150Aantal2025
% Personen per soort uitkering - Bijstand5%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AO9%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - WW1%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AOW16%Percentage2025

De inkomensgegevens beschrijven het inkomen van personen en particuliere huishoudens in de wijk De Riet. Het besteedbaar inkomen is het bruto-inkomen verminderd met onder meer belastingen, premies en betaalde inkomensoverdrachten. Vanwege statistische geheimhouding worden niet voor ieder gebied inkomensgegevens gepubliceerd.

Migratie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland5.035Aantal2026
Herkomst buiten Nederland2.345Aantal2026
Herkomst Europa760Aantal2026
Herkomst buiten Europa1.585Aantal2026
% Herkomst Nederland68%Percentage2026
% Herkomst buiten Nederland32%Percentage2026
% Herkomst Europa10%Percentage2026
% Herkomst buiten Europa21%Percentage2026
Geboren in Nederland met herkomst Nederland5.030Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst Europa260Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa720Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland980Aantal2026
Geboren in Nederland6.010Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa500Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa865Aantal2026
Geboren buiten Nederland1.365Aantal2026
% Geboren in Nederland met herkomst Nederland68%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst Europa3,52%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland13%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa9,8%Percentage2026
% Geboren in Nederland81%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa6,8%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa12%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland18%Percentage2026
Autochtoon5.180Aantal2022
Westers855Aantal2022
Niet-westers1.220Aantal2022
Nederlandse Antillen en Aruba65Aantal2022
Marokko80Aantal2022
Suriname15Aantal2022
Turkije680Aantal2022
Overig niet-westers375Aantal2022

De onderwerpen in de categorie migratie gaan over de herkomst en migratie van inwoners van de wijk De Riet. De herkomst is gebaseerd op het geboorteland van de persoon en diens ouders. De migratiecijfers tonen onder meer vestiging, vertrek, immigratie en emigratie.

Misdrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Misdrijven384Aantal2025
Diefstal144Aantal2025
Geweld en seksmisdrijven38Aantal2025
Milieu overtredingen1Aantal2025
Oplichting37Aantal2025
Verkeersovertredingen76Aantal2025
Vernieling57Aantal2025
Overige misdrijven31Aantal2025
Misdrijven per 1.000 inwoners53Aantal per 1.000 inwoners2025
Diefstal per 1.000 inwoners20Aantal per 1.000 inwoners2025
Geweld en seksmisdrijven per 1.000 inwoners5Aantal per 1.000 inwoners2025
Milieu overtredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Oplichting per 1.000 inwoners5Aantal per 1.000 inwoners2025
Verkeersovertredingen per 1.000 inwoners10Aantal per 1.000 inwoners2025
Vernieling per 1.000 inwoners8Aantal per 1.000 inwoners2025
Overige misdrijven per 1.000 inwoners4Aantal per 1.000 inwoners2025

De cijfers over misdrijven tonen de door de politie geregistreerde misdrijven in de wijk De Riet, zowel als aantal als omgerekend per 1.000 inwoners. Niet ieder gepleegd misdrijf wordt gemeld of geregistreerd.

Nabijheid voorzieningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand0,6Gemiddelde afstand in km2025
Huisartsenpraktijken binnen 1 km1,9Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 3 km9,8Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 5 km14Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpost afstand3,6Gemiddelde afstand in km2024
Apotheek afstand1,1Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuis met poli afstand3,1Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km5Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuis zonder poli afstand3,1Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km2,0Gemiddeld aantal2025
Supermarkt afstand0,6Gemiddelde afstand in km2025
Supermarkten binnen 1 km2,3Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 3 km13Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 5 km26Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand0,5Gemiddelde afstand in km2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km7,5Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km38Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km66Gemiddeld aantal2025
Warenhuis afstand1,6Gemiddelde afstand in km2025
Warenhuizen binnen 5 km2,0Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 10 km4,9Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 20 km13Gemiddeld aantal2025
Café afstand1,0Gemiddelde afstand in km2025
Cafés binnen 1 km2,4Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 3 km14Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 5 km17Gemiddeld aantal2025
Cafetaria afstand0,4Gemiddelde afstand in km2025
Cafetaria binnen 1 km7,1Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 3 km43Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 5 km59Gemiddeld aantal2025
Restaurant afstand0,4Gemiddelde afstand in km2025
Restaurants binnen 1 km7,2Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 3 km48Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 5 km60Gemiddeld aantal2025
Hotel afstand1,3Gemiddelde afstand in km2025
Hotels binnen 5 km3,0Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 10 km4,1Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 20 km37Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijf afstand0,5Gemiddelde afstand in km2025
Kinderdagverblijven binnen 1 km1,9Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 3 km12Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 5 km28Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang afstand0,6Gemiddelde afstand in km2025
Buitenschoolseopvang binnen 1 km1,8Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 3 km8,3Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 5 km24Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs afstand0,5Gemiddelde afstand in km2025
Basisonderwijs binnen 1 km2,1Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 3 km7,4Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 5 km20Gemiddeld aantal2025
Voortgezet onderwijs afstand1,7Gemiddelde afstand in km2024
Voortgezet onderwijs binnen 3 km3,6Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 5 km9,9Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 10 km13Gemiddeld aantal2024
VMBO afstand1,7Gemiddelde afstand in km2024
VMBO binnen 3 km3,4Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 5 km8,9Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 10 km12Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO afstand2,6Gemiddelde afstand in km2024
HAVO VWO binnen 3 km1,2Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 5 km4,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 10 km5Gemiddeld aantal2024
Openbaar groen afstand0,6Gemiddelde afstand in km2017
Park of plantsoen afstand0,6Gemiddelde afstand in km2017
Dagrecreatief terrein afstand6,9Gemiddelde afstand in km2017
Bos afstand1,1Gemiddelde afstand in km2017
Open natuurlijk terrein afstand2,7Gemiddelde afstand in km2017
Open droog natuurlijk terrein afstand8,2Gemiddelde afstand in km2017
Open nat natuurlijk terrein afstand2,7Gemiddelde afstand in km2017
Semi-openbaar groen afstand0,6Gemiddelde afstand in km2017
Sportterrein afstand0,6Gemiddelde afstand in km2017
Volkstuin afstand2,0Gemiddelde afstand in km2017
Verblijfsrecreatief terrein afstand2,6Gemiddelde afstand in km2017
Begraafplaats afstand1,0Gemiddelde afstand in km2017
Recreatief binnenwater afstand1,9Gemiddelde afstand in km2017
Oprit hoofdverkeersweg afstand2,2Gemiddelde afstand in km2025
Treinstation afstand0,9Gemiddelde afstand in km2025
Belangrijk overstapstation afstand2,4Gemiddelde afstand in km2025
Bibliotheek afstand2,1Gemiddelde afstand in km2025
Zwembad afstand3,1Gemiddelde afstand in km2025
Kunstijsbaan afstand19Gemiddelde afstand in km2025
Podiumkunsten afstand1,2Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten binnen 5 km2,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 10 km3,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 20 km9Gemiddeld aantal2024
Poppodium afstand14Gemiddelde afstand in km2024
Bioscoop afstand1,4Gemiddelde afstand in km2025
Bioscopen binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 20 km3,0Gemiddeld aantal2025
Sauna afstand4,2Gemiddelde afstand in km2025
Zonnebank afstand1,1Gemiddelde afstand in km2025
Museum afstand1,4Gemiddelde afstand in km2024
Musea binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 10 km3,0Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 20 km16Gemiddeld aantal2024
Attractie afstand3,1Gemiddelde afstand in km2025
Attracties binnen 10 km2,0Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 20 km6,9Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 50 km22Gemiddeld aantal2025
Brandweerkazerne afstand2,3Gemiddelde afstand in km2025

Het CBS publiceert gegevens over de nabijheid van voorzieningen voor inwoners van de wijk De Riet. De afstanden zijn gemiddelden over de weg en de nabijheidsindicatoren tonen hoeveel voorzieningen binnen een bepaalde afstand beschikbaar zijn.

Omgeving
OnderwerpWaardeEenheidJaar
RegiocodeWK014111Code2026
RegionaamDe RietNaam2026
Soort regioWijkCategorisch type2026
Sorteercode01411100Code2026
Oppervlakte totaal329Aantal hectaren2026
Oppervlakte land324Aantal hectaren2026
Oppervlakte water5Aantal hectaren2026
Mate van stedelijkheid2Indicator 1-52026
Omgevingsadressendichtheid2.268Gemiddeld aantal per km²2026
Adressen totaal4.128Aantal2026
Adressen met postcode4.127Aantal2026
Adressen met woonfunctie3.736Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie23Aantal2026
Adressen met celfunctie1Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie100Aantal2026
Adressen met industriefunctie91Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie43Aantal2026
Adressen met logiesfunctie10Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie8Aantal2026
Adressen met sportfunctie3Aantal2026
Adressen met winkelfunctie126Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie206Aantal2026
Verblijfsobjecten4.128Aantal2026
Ligplaatsen0Aantal2026
Standplaatsen0Aantal2026
Panden met adres3.174Aantal2026
Adressen met pand4.120Aantal2026
Percelen met adres2.716Aantal2026
Adressen met perceel4.128Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom4.106Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom22Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom3.722Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom14Aantal2026
Panden met adres voor 1700geen dataAantal2026
Panden met adres 1700 tot 1900geen dataAantal2026
Panden met adres 1900 tot 1925geen dataAantal2026
Panden met adres 1925 tot 1950geen dataAantal2026
Panden met adres 1950 tot 1970geen dataAantal2026
Panden met adres 1970 tot 1980geen dataAantal2026
Panden met adres 1980 tot 1990geen dataAantal2026
Panden met adres 1990 tot 2000geen dataAantal2026
Panden met adres 2000 tot 2010geen dataAantal2026
Panden met adres 2010 tot 2020geen dataAantal2026
Panden met adres 2020 en latergeen dataAantal2026
Adressen met pand voor 17000Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 19004Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 1925693Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 19501.187Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 1970904Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 1980162Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 1990124Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 2000340Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 2010312Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 2020260Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later134Aantal2026
Postcodegebied7601AA-7607PNNaam2026
Meest voorkomende postcode7601Naam2026
Dekkingspercentage meest voorkomende postcode94%Percentage2026

De onderwerpen in de categorie omgeving beschrijven onder meer de oppervlakte, het aantal adressen, de bevolkingsdichtheid en de omgevingsadressendichtheid van de wijk De Riet.

Verkeersongevallen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal31Aantal2025
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade22Aantal2025
Verkeersongevallen letselschade9Aantal2025
Verkeersongevallen dodelijk0Aantal2025

De gegevens over verkeersongevallen in de wijk De Riet zijn gebaseerd op de registratie van verkeersongevallen door Rijkswaterstaat.

Vervoer
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Personenauto’s totaal3.310Aantal2025
Personenauto’s - brandstof benzine2.780Aantal2025
Personenauto’s - overige brandstof530Aantal2025
Personenauto’s per huishouden0,95Aantal2025
Personenauto’s naar oppervlakte1.022Aantal2025
Motorfietsen235Aantal2025

De vervoersgegevens tonen onder meer het aantal personenauto’s en andere voertuigen in de wijk De Riet. De voertuiggegevens zijn gebaseerd op het Nederlandse kentekenregister van de RDW.

Woningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad3.660Aantal2025
Woningen per 1.000 inwoners503Aantal per 1.000 inwoners2025
Nieuwbouw woningen13Aantal2025
Niet-woningvoorraad380Aantal2025
Nieuwbouw niet-woningen1Aantal2025
Gemiddelde woningwaarde€235.000Gemiddeld in Euro2025
Woningwaarde klasse€200.000 tot €250.000Categorisch type2025
Eengezinswoningen2.672Aantal2025
Meergezinswoningen988Aantal2025
Koopwoningen1.537Aantal2025
Huurwoningen2.123Aantal2025
Huurwoningen woningcorporaties1.501Aantal2025
Huurwoningen overige verhuurders622Aantal2025
Eigendom onbekend0Aantal2025
Bewoond3.477Aantal2025
Onbewoond183Aantal2025
% Koopwoningen42%Percentage2025
% Huurwoningen58%Percentage2025
% Huurwoningen woningcorporaties41%Percentage2025
% Huurwoningen overige verhuurders17%Percentage2025
% Eigendom onbekend0%Percentage2025
% Eengezinswoningen73%Percentage2025
% Meergezinswoningen27%Percentage2025
% Bewoond95%Percentage2025
% Onbewoond5%Percentage2025
Appartementen999Aantal2026
Tussenwoningen1.129Aantal2026
Hoekwoningen772Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen591Aantal2026
Vrijstaande woningen245Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen27%Percentage2026
% Tussenwoningen30%Percentage2026
% Hoekwoningen21%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen16%Percentage2026
% Vrijstaande woningen7%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 19451.572Aantal2026
Woningen 1945 tot 1965797Aantal2026
Woningen 1965 tot 1975198Aantal2026
Woningen 1975 tot 1985148Aantal2026
Woningen 1985 tot 1995122Aantal2026
Woningen 1995 tot 2005432Aantal2026
Woningen 2005 tot 2015183Aantal2026
Woningen 2015 tot 2025249Aantal2026
Woningen 2025 en later31Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend4Aantal2026
% Woningen voor 194542%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 196521%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 19755%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 19854,0%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 19953,0%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 200512%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 20155%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 20257%Percentage2026
% Woningen 2025 en later1,0%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend0,0%Percentage2026

De woningcijfers voor de wijk De Riet komen voornamelijk van het CBS en de BAG. Ze beschrijven onder meer de woningvoorraad, woningtypen, bouwperioden, eigendom en gemiddelde WOZ-waarde. Cijfers op wijk- en buurtniveau kunnen zijn afgerond op vijftallen.

Download de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren als Excel document. Alle woonplaatsen, wijken en buurten zijn onderdeel van de download voor de gemeente Almelo. Er is ook een download met alle gemeente-, wijk- en buurtgegevens voor heel Nederland.

Selecteer op een groot scherm een categorie in het menu naast de tabel. Gebruik op een klein scherm de keuzelijst boven de tabel.

Tabelgebruik:

  • Kies een categorie om alleen de onderwerpen uit dat deel van de tabel te tonen.
  • Op grote schermen staat de categoriekeuze naast de tabel; op kleine schermen staat deze erboven.
  • Verschuif de tabel op kleine schermen horizontaal om alle kolommen te bekijken.
Top 5 wijk De Riet: kenmerken met het grootste verschil ten opzichte van Nederland
#KenmerkWaardeWaarde NLVerschilVerschil NLScore
1% Personen per soort uitkering - AO9%5%5%2%2,14
2% Personen tot 25% boven armoedegrens13%6,4%6,8%3,23%2,11
340% personen met laagste inkomen50%40%9,8%5,1%1,93
4% Personen in armoede6,6%3,1%3,5%1,87%1,87
5% Jongeren met jeugdzorg16%11%4,7%2,77%1,69

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Almelo.

RegioSoort regio% Personen per soort uitkering - AO% Personen tot 25% boven armoedegrens40% personen met laagste inkomen% Personen in armoede% Jongeren met jeugdzorg
De RietWijk9%13%50%6,6%16%
NederlandLand5%6,4%40%3,1%11%
AlmeloGemeente7%9,7%45%4,2%13%
Bornsestraat Midden-Riet NoordBuurt10%14%50%8,6%19%
Bornsestraat en omgeving ZuidBuurt6%5,5%40%3,6%13%

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Almelo.

Top 5 kenmerken wijk De Riet:

De eerste tabel toont de vijf meest kenmerkende onderwerpen voor wijk De Riet. Op deze onderwerpen verschilt wijk De Riet relatief het meest van de rest van Nederland. De vergelijking gebruikt de meest recent beschikbare gegevens per onderwerp.

Regio’s:

De tweede tabel toont de waarden voor de top 5 kenmerken per regio. Getoonde regio’s: wijk De Riet, Nederland, de gemeente en alle buurten binnen de wijk. Hierbij staan de kenmerken in de kolommen en de vergelijkingsgebieden in de rijen.

Berekening van de grootste verschillen:

Het relatieve verschil is berekend als verschilscore. De verschilscore vergelijkt het verschil voor De Riet met het gemiddelde verschil voor Nederland. Zo worden de onderwerpen geselecteerd die relatief het sterkst van het Nederlandse gemiddelde afwijken.

De kolommen van de eerste tabel tonen de rekenstappen. ‘Waarde’ is de waarde voor De Riet, ‘Waarde NL’ het Nederlandse gemiddelde, ‘Verschil’ het verschil tussen beide waarden, ‘Verschil NL’ de gemiddelde afwijking in Nederland en ‘Score’ de daaruit berekende verschilscore.

De verschilscores zijn voor ruim 70 onderwerpen berekend. Uit de onderwerpen met de hoogste scores worden de vijf meest interessante onderwerpen gekozen. Hierdoor worden tegengestelde of vrijwel gelijke onderwerpen niet dubbel getoond en wordt het ontbreken van een onderwerp niet als kenmerk gepresenteerd. Als er bijvoorbeeld relatief veel vrouwen zijn, wordt niet ook automatisch het lage aandeel mannen getoond. Een sterk afwijkende bedrijfstak wordt alleen getoond als deze oververtegenwoordigd is.

Alle verschilscores voor alle wijken en buurten in wijk De Riet staan in de uitgebreide download voor Almelo.

Data en bronnen

Bekijk de gebruikte open databronnen en definities en download uitgebreide regionale datasets over de wijk De Riet.

Download alle regionale data
Download de uitgebreide datasets voor de gemeente Almelo.
Afbeelding van Excel documenten uit de download met regionale data.

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download uitgebreide informatie in handige Excel-overzichten voor de gemeente Almelo. De download bevat regionale statistieken, adressen, verkiezingsuitslagen, misdaadcijfers, detail leeftijdsgegevens en meer.

Download!
Gebruikte open data bronnen
Bronvermelding en definities

Veel gegevens op deze pagina komen uit verschillende datasets met regionale cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hierbij is een groot aantal datasets gecombineerd. De meest recente gegevens zijn bijgewerkt tot en met 14 oktober 2026. Daarnaast zijn diverse andere officiële databronnen gebruikt, waaronder het Kadaster, de Kiesraad, de Politie en het RIVM.

Bronnen & definities
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron