Statistieken wijk 12 Haamstede

Statistieken wijk 12 Haamstede

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de wijk Haamstede in de gemeente Schouwen-Duiveland Vlag van de gemeente Schouwen-Duiveland. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de wijk Haamstede in de gemeente Schouwen-Duiveland Vlag van de gemeente Schouwen-Duiveland. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Kaart van de wijk Haamstede.Bekijk kaart
Wijk 12 Haamstede in het kort

Bekijk de belangrijkste cijfers, de kaart en een korte toelichting over de wijk Haamstede.

Kerncijfers van de wijk Haamstede
Adressen, panden, percelen, woningen, huishoudens en inwoners.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van de belangrijkste cijfers van het Kadaster en het CBS voor de wijk Haamstede.


Onderstaande tabel toont de belangrijkste cijfers van het CBS en het Kadaster voor de wijk Haamstede.

OnderwerpAantalBronJaar data
Adressen met postcode4.403Kadaster2026
Adressen met woonfunctie2.659Kadaster2026
Panden met adres4.043Kadaster2026
Percelen met adres3.478Kadaster2026
Woningvoorraad2.629CBS2025
Huishoudens2.125CBS2026
Inwoners4.190CBS2026

Op deze pagina vind je een kaart van de wijk Haamstede en de data over meer dan 250 onderwerpen voor de wijk Haamstede.

Definities
Aantal inwoners op de kaart van de wijk Haamstede
Kaart van de omgeving van de wijk Haamstede.
Afbeelding van de wijk Haamstede op de kaart.

Kaart van de wijk 12 Haamstede met het aantal inwoners per buurt in 2026. De cijfers op de kaart geven de volgende buurten weer: 1: Nieuw-Haamstede, 2: Kloosterweg en omgeving, 3: Verspreide huizen in het Zandgebied, 4: Haamstede, 5: Burgh, 6: Verspreide huizen in het Kleigebied, 7: Hogeweg, 8: Westenschouwen.

Bekijk de statistieken voor alle 85 gebieden binnen de gemeente Schouwen-Duiveland via de overzichtspagina van de gebieden in de Schouwen-Duiveland.

Overzicht gebieden Meer Schouwen-Duiveland
Over de wijk Haamstede

De wijk Haamstede ligt binnen de gemeente Schouwen-Duiveland. De meest voorkomende postcode in de wijk Haamstede is postcode 4328.

Er zijn 4.435 adressen en 2.629 woningen in de wijk Haamstede in de gemeente Schouwen-Duiveland. 74% van de woningen in de wijk is een koopwoning. De woningen hebben een gemiddelde WOZ waarde van €596.000. Er wonen 4.190 inwoners in de wijk Haamstede, waarvan het grootste deel (44%) 65 jaar en ouder is. Wijk 12 Haamstede telt 2.125 huishoudens van gemiddeld 1,9 personen. Verder zijn er 2.855 personenauto’s en 740 bedrijfsvestigingen geregistreerd in de wijk Haamstede.

Wijk 12 Haamstede heeft een totale oppervlakte van 3.705 hectare, waarvan 3.674 hectare land en 31 hectare water (honderd hectare is één vierkante kilometer, 1 km2). De gemiddelde dichtheid van adressen is 305 adressen per km2.

Meer over de wijk Haamstede:

De naam Haamstede wordt 2 keer gebruikt: voor deze wijk en voor de buurt Haamstede. Zie ook dit overzicht van gebieden. Bekijk ook de pagina over de gemeentelijke herindeling van de gemeente Schouwen-Duiveland.

Blijf op de hoogte

Ontvang een e-mail als er nieuwe cijfers zijn op de pagina Wijk 12 Haamstede.

Wonen in de wijk Haamstede

Bekijk de woningvoorraad, woningkenmerken, woningtypen en de ontwikkeling van de gemiddelde WOZ-waarde in de wijk Haamstede.

Kenmerken van de 2.629 woningen in de wijk Haamstede
Er zijn 2.629 woningen in de wijk Haamstede.
Informatie over de woningen in deze regio op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken. En bekijk de woningkenmerken per buurt in de gemeente Schouwen-Duiveland in een interactieve tabel.

Toelichting
Woningwaarde per jaar
De gemiddelde WOZ waarde in de wijk Haamstede was €596.000 in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in de wijk Haamstede.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de data van het CBS voor de wijk Haamstede:

JaarGemiddelde WOZ woningwaarde Wijk 12 Haamstede% verschil
2025€596.0005,7%
2024€564.0009,9%
2023€513.00016%
2022€444.00011%
2021€400.0007,5%
2020€372.0004,79%
2019€355.0003,5%
2018€343.0002,69%
2017€334.0000,3%
2016€333.0001,83%
2015€327.000-1,21%
2014€331.000-1,49%
2013€336.000geen data

De gemiddelde WOZ woningwaarde in de wijk Haamstede is met €260.000 gegroeid van €336.000 in 2013 tot €596.000 in 2025 (dat is een stijging van 77%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2025 was €21.667 (5%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een duidelijk stijgende trend: De cijfers groeien bijna ieder jaar.

Bekijk ook de ranglijst van de woningwaarden per buurt in de gemeente Schouwen-Duiveland.

Toelichting
Download een schat aan informatie
Woningwaarde en 65-plussers per gebied
De gemiddelde woningwaarde in de wijk Haamstede is €596.000, het percentage inwoners van 65 jaar en ouder is 44% en er zijn 2.629 woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde woningwaarde per regio op de horizontale as. Deze is afgezet tegen het percentage inwoners van 65 jaar en ouder op de verticale as. Iedere regio wordt als cirkel weergegeven. De omvang van de cirkels hangt af van het aantal woningen in een gebied: hoe meer woningen, hoe groter de cirkel.

Woningwaarde ten opzichte van inwoners van 65 jaar en ouder per gebied, de volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (grijs), provincie Zeeland (bruin), gemeente Schouwen-Duiveland (geel), 17 woonplaatsen (groen), 15 wijken (oranje) en 50 buurten (blauw). De wijk Haamstede wordt in het rood weergegeven. Klik op de naam van een cirkel om de gegevens voor dat gebied weer te geven.

Soorten woningen
Vrijstaande woningen komen het meeste voor in de wijk Haamstede: er zijn 1.603 adressen met het woningtype vrijstaande woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de wijk Haamstede.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 juli 2026.

Bevolking in de wijk Haamstede

Bekijk de samenstelling en ontwikkeling van de bevolking in de wijk Haamstede, met cijfers over inwoners, leeftijd, burgerlijke staat, huishoudens, migratieachtergrond, opleidingsniveau, geboorte en sterfte.

Bekijk ook de maandelijkse bevolkingsontwikkeling in de gemeente Schouwen-Duiveland.

Aantal inwoners per jaar
De wijk Haamstede telt 4.190 inwoners in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de wijk Haamstede. De gegevens lopen van 2013 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de wijk Haamstede:

JaarAantal inwoners de wijk Haamstede% verschil
20264.1900,0%
20254.190-0,59%
20244.215-0,94%
20234.255-0,58%
20224.280-0,58%
20214.3050,47%
20204.2851,54%
20194.2200,84%
20184.185-1,06%
20174.2300,95%
20164.190-0,71%
20154.220-1,63%
20144.290-0,35%
20134.305geen data

De bevolking van de wijk Haamstede is met 115 personen afgenomen van 4.305 personen in 2013 tot 4.190 personen in 2026 (dat is een kleine daling van 2,67%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2026 was -9 personen (-0,2%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een licht dalende trend: De cijfers dalen meer wel dan niet.

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente Schouwen-Duiveland.

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in de wijk Haamstede:

In 2013 waren er 4.305 inwoners in de wijk Haamstede. Het aantal van 4.305 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 2013 tot en met 2026. In 2018 is het aantal gedaald tot 4.185 personen. Dit is een daling van 120 (-2,79%) ten opzichte van 2013, ten opzichte van het vorige jaar (2017) is het verschil -45 (-1,06%). Het aantal van 4.185 inwoners is het minimum in de hele periode waarover de inwonersdata beschikbaar zijn. In 2021 is het aantal gestegen tot 4.305 personen. De stijging ten opzichte van 2018 is 120 (2,87%), het verschil ten opzichte van het vorige jaar (2020) is 20 (0,47%). In 2026 telde de wijk Haamstede 4.190 inwoners.

Inwoners per leeftijdsgroep in de wijk Haamstede
De grootste getoonde leeftijdsgroep in de wijk Haamstede is 65 jaar of ouder, met 44% van de inwoners.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, leeftijdsgroepen: aantal inwoners op 1 januari 2026 per leeftijdsgroep.

De grafiek toont de leeftijdsgroepen. Het aantal inwoners is ook per individueel levensjaar beschikbaar (alleen de inwoners van 105 jaar en ouder vormen 1 groep). De inwoners naar leeftijd zijn er tot op buurtniveau in het document met leeftijdsgegevens in de download voor de gemeente Schouwen-Duiveland.

Burgerlijke staat in de wijk Haamstede
Deze grafiek laat zien hoeveel inwoners getrouwd, niet getrouwd, gescheiden of verweduwd zijn.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, burgerlijke staat: aantal en percentage inwoners op 1 januari 2026 naar burgerlijke staat.

Onderverdeling van de bevolking in de wijk Haamstede naar de situaties ‘Ongehuwd’, ‘Gehuwd’, ‘Gescheiden’ en ‘Verweduwd’.

Toelichting
Soorten huishoudens
In 2026 waren er 2.125 huishoudens in de wijk Haamstede. Er waren 765 eenpersoonshuishoudens en 1.360 meerpersoonshuishoudens (afgerond op vijftallen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont de verdeling naar soorten huishoudens voor de wijk Haamstede. De gegevens gelden voor 2026.

De cijfers gaan over de particuliere huishoudens op 1 januari 2026. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. In deze grafiek worden de huishoudens onderverdeeld in eenpersoonshuishoudens, meerpersoonshuishoudens zonder kinderen en meerpersoonshuishoudens met kinderen. De cijfers over huishoudens zijn afgerond op vijftallen.

Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in de wijk Haamstede.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2013 tot en met 2026: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in de wijk Haamstede per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor de wijk Haamstede:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
20263.720230240
20253.730215245
20243.765210240
20233.805215235
20223.86500
20213.895196214
20203.880193212
20193.825189206
20183.810179196
20173.845184201
20163.820177193
20153.845179196
20143.904184202
20133.918185202

In 2026 was de herkomst van inwoners in de wijk Haamstede als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 89%, herkomst uit Europese landen: 5,5% en herkomst uit landen buiten Europa: 5,7% En in 2013 was de verdeling van inwoners naar herkomstgebied als volgt: herkomst uit Nederland: 91%, herkomst uit Europa: 4,3% en herkomst van buiten Europa: 4,69%.

Toelichting Meer migratie
Migratie herkomstlanden

Bekijk ook de detailinformatie over het aantal inwoners in Nederland naar land van herkomst.

Landen van herkomst
Migratie achtergrond: Geboortelanden en herkomstlanden
Van de inwoners van de wijk Haamstede is 95% in Nederland geboren (gegevens 2026).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking in de wijk Haamstede: de grafiek toont het aantal inwoners in 2025, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland. Gebruik het filter om een categorie te selecteren.

De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.

Toelichting
Geboorte per 1.000 inwoners
Er zijn 5 baby’s per 1.000 inwoners geboren in 2025 in de wijk Haamstede.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal levend geboren babies per 1.000 inwoners in de wijk Haamstede.

De cijfers over de geboortes per 1.000 aantal inwoners zijn berekend door het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december te delen door het aantal inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

Er waren in de gemeente Schouwen-Duiveland als geheel 24 geboortes in augustus 2026. Bekijk de pagina met maandelijkse bevolkingscijfers voor de gemeente Schouwen-Duiveland.

Cijfers over geboorte

De cijfers over het relatieve aantal geboortes zijn gebaseerd op data van het CBS. Als basis hiervoor is het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december in verhouding tot het aantal inwoners op 1 januari van een jaar in de wijk Haamstede genomen. Het relatieve aantal geboorten kan hoger uitvallen dan verwacht op basis van het inwonertal. Het relatieve cijfer betreft namelijk het aantal geboorten gedurende het jaar ten opzichte van het aantal inwoners op 1 januari. In nieuwbouwwijken kan het aantal inwoners sterk groeien in een jaar. Zo kunnen er in 1 jaar 10 kinderen geboren worden in een wijk waarin op 1 januari slechts 10 inwoners wonen, maar aan het eind van het jaar bijvoorbeeld 200 inwoners.

Sterfte per 1.000 inwoners
Er zijn 15 personen per 1.000 inwoners overleden in 2025 in de wijk Haamstede.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal sterftes per 1.000 inwoners in de wijk Haamstede.

De cijfers over de sterfte per 1.000 aantal inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS. De relatieve sterfte is bepaald als het aantal overledenen van 1 januari tot en met 31 december, per 1.000 inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

In augustus 2026 zijn in de gemeente Schouwen-Duiveland als geheel 28 inwoners overleden. Bekijk de maandelijkse sterftecijfers voor de gemeente Schouwen-Duiveland.

Meer sterfte
Onderwijs in de wijk Haamstede

Bekijk de kinderopvang- en onderwijslocaties, gemiddelde reisafstanden, aantallen leerlingen en studenten en de ontwikkeling van het aantal scholen in de wijk Haamstede. Dit is een kleine selectie uit de datasets over het onderwijs. Bekijk véél meer informatie over het onderwijs op AlleCijfers.

Kinderopvang- en onderwijslocaties in de wijk Haamstede
Wijk 12 HaamstedeGemeente Schouwen-DuivelandProvincie Zeeland
Aantal kinderopvanglocaties360677
Aantal kindplaatsen741.14913.809
Aantal vestigingen basisonderwijs221215
Aantal leerlingen basisonderwijs1942.57130.786
Aantal vestigingen voortgezet onderwijs0141
Aantal leerlingen voortgezet onderwijs097717.922
Aantal opleidingen middelbaar beroepsonderwijs0022
Aantal studenten middelbaar beroepsonderwijs009.071
Aantal opleidingen hoger onderwijs0034
Aantal studenten hoger onderwijs004.855

Bovenstaande tabel toont data van het LRK en DUO over kinderopvang en onderwijs. De gegevens zijn bijgewerkt tot en met 1 oktober 2026.

Het aantal leerlingen betreft het aantal dat onderwijs volgt op een school in de wijk Haamstede. Op de pagina’s over het basisonderwijs en over de middelbare scholen zijn ook gegevens beschikbaar over het huisadres van leerlingen ten opzichte van het adres van de schoolvestigingen.

Gemiddelde afstanden kinderopvang en onderwijs
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een basisschool in de wijk Haamstede is 1,6 kilometer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand staafdiagram toont de gemiddelde afstand in kilometers over de weg tot kinderdagverblijven, buitenschoolseopvang, basisonderwijs, voortgezet onderwijs totaal, VMBO scholen en HAVO VWO scholen. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens voor verschillende soorten locaties te tonen. De gebruikte cijfers komen van uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor de situatie in 2025.


Onderstaande tabel de gemiddelde afstand in kilometers voor verschillende soorten locaties voor kinderopvang en onderwijs. De gegevens worden getoond per (vergelijkings)gebied en gelden voor 2025.

RegioKinderdagverblijfBuitenschoolseopvangBasisonderwijsVoortgezet onderwijsVMBOHAVO VWO
Nederland0,70,70,82,52,63,4
Provincie Zeeland0,90,90,95,25,46,2
Gemeente Schouwen-Duiveland1,01,11,08,28,28,2
Buurt Haamstede0,60,60,615,015,015,0
Buurt Burgh1,21,21,216,016,016,0
Buurt Hogeweg2,52,52,517,317,317,3
Buurt Westenschouwen3,73,73,718,618,618,6
Buurt Kloosterweg en omgeving2,12,12,116,016,016,0
Buurt Nieuw-Haamstede4,44,44,418,318,318,3
Buurt Verspreide huizen in het Kleigebied2,72,72,715,515,515,5
Buurt Verspreide huizen in het Zandgebied2,82,82,816,716,716,7
Wijk 00 Zierikzee0,50,50,51,61,61,6
Wijk 01 Brouwershaven0,70,50,510,110,110,1
Wijk 02 Zonnemaire3,93,93,99,79,79,7
Wijk 03 Dreischor0,60,60,68,28,28,2
Wijk 04 Noordgouwe3,43,43,46,36,36,3
Wijk 05 Bruinisse0,70,80,714,514,514,5
Wijk 06 Nieuwerkerk0,50,70,57,77,77,7
Wijk 07 Oosterland1,01,01,010,610,610,6
Wijk 08 Ouwerkerk4,04,04,07,97,97,9
Wijk 09 Scharendijke0,70,70,711,911,911,9
Wijk 10 Kerkwerve1,41,41,45,55,55,5
Wijk 11 Ellemeet2,43,13,112,312,312,3
Wijk 12 Haamstede1,61,61,615,915,915,9
Wijk 13 Renesse0,80,80,814,814,814,8
Wijk 14 Noordwelle0,92,42,412,612,612,6
Wijk 15 Serooskerke3,24,94,910,110,110,1

Deze grafiek toont een regionale vergelijking van de gemiddelde reisafstanden voor inwoners van hun woonadres naar de dichtstbijzijnde locaties voor kinderopvang, basisonderwijs en voortgezet onderwijs. De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting. In de grafiek zie je de gegevens voor de wijk Haamstede in vergelijking tot andere gebieden. De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (oranje), provincie Zeeland (bruin), gemeente Schouwen-Duiveland (geel), 15 wijken (groen) en 8 buurten (blauw). Wijk 12 Haamstede wordt in het rood weergegeven.

Leerlingen en studenten in de wijk Haamstede
In 2025 woonden er 460 leerlingen en studenten in de wijk Haamstede.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Onderwijsdata: aantal leerlingen en studenten per soort onderwijs in de wijk Haamstede, data van het CBS over 2025.

De grafiek toont het aantal leerlingen in het PO en VO en het aantal studenten in het MBO, HBO, en WO dat als inwoner staat ingeschreven op een adres in de wijk Haamstede.

Toelichting
Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar per 1 oktober 2024 in de wijk Haamstede.

Bovenstaande donutgrafiek toont het percentage praktisch, middelbaar en hoog opgeleiden voor de wijk Haamstede. Bekijk het aantal inwoners per opleidingsniveau door op de taartpunten in de grafiek te klikken.

Definities opleidingsniveau

Economie en inkomen in de wijk Haamstede

Bekijk de ontwikkeling van het aantal bedrijven en het gemiddelde inkomen in de wijk Haamstede, met vergelijkingen tussen gebieden.

Bedrijfsvestigingen (740 totaal)
In de wijk Haamstede zijn in totaal 740 bedrijfsvestigingen geregistreerd (gegevens voor 2025).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen van bedrijven per sector per jaar in de wijk Haamstede (het aantal bedrijven in de sector “overheid, onderwijs en zorg (Ooz)” is vanaf 2020 bekend).

De ‘gestapelde lijngrafiek’ toont het aantal bedrijfsvestigingen in de wijk Haamstede voor elk van de volgende 8 sectoren:

  1. Lbv: Landbouw, bosbouw en visserij
  2. Nen: Nijverheid en energie
  3. Hh: Handel en HORECA
  4. Vic: Vervoer, informatie en communicatie
  5. Fdo: Financiële diensten en onroerend goed
  6. Zd: Zakelijke dienstverlening
  7. Ooz: Overheid, onderwijs en zorg
  8. Cro: Cultuur, recreatie en overige diensten
Toelichting Definities

Advertentie:

De inlegzolen van VeiligVoeten beschermen goed tegen spijkers in je voet!

Huttenbouw of timmerdorp?
Voorkom verwondingen aan je voeten en voel je veilig! Gebruik veiligheidszooltjes, die beschermen goed tegen scherpe objecten in je voet! Het materiaal van de zolen lijkt op dat van een kogelvrij vest. Bescherm je voeten tegen spijkers en schroeven bij het klussen, gebruik ze bij evenementen, draag ze in je laarzen voor extra isolatie en bescherming of gebruik ze in je waterschoenen.

Gemiddeld inkomen per inwoner
Het gemiddeld inkomen per inwoner in de wijk Haamstede is €38.800.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld bruto jaarinkomen in de wijk Haamstede.

Over de inkomensdata:

Inwoners en inkomensontvangers: Het gemiddeld inkomen per inwoner in de wijk Haamstede is €38.800. Het gemiddeld inkomen per inkomensontvanger is €43.300. Wijk 12 Haamstede telt 3.700 inkomensontvangers op 4.190 inwoners totaal.

4% van de huishoudens in de wijk Haamstede heeft een inkomen op of rond het sociaal minimum. Studentenhuishoudens en huishoudens met een onvolledig jaarinkomen zijn hierin niet meegenomen. Het sociaal minimum is het wettelijk bestaansminimum zoals dat in de politieke besluitvorming is vastgesteld. Zie de tabel met definities van de brondata voor de volledige definities.

Over de schaal van de inkomensmeter:

De laagste 10% en 25% regio’s vallen in het rode en oranje gebied; deze gebieden kunnen elkaar deels overlappen. De hoogste 25% regio’s vallen in het groene gebied. De grenzen zijn berekend met percentielen, waarbij alle waarden van laag naar hoog zijn gesorteerd. Lees meer over het (gewogen) gemiddelde, de mediaan, modus en percentielen.

Inkomensvergelijking binnen de gemeente Schouwen-Duiveland
Regionale vergelijking van het gemiddelde inkomen per inwoner.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld inkomen per jaar voor elke regio in Schouwen-Duiveland: wijk 12 Haamstede is rood, andere buurten zijn blauw, wijken zijn geel en de gemeente is grijs.

Er zijn nog veel meer inkomensgegevens beschikbaar in de tabel met 250+ onderwerpen en de inkomensranglijst.

De regionale gezondheidsmonitor

Onderstaande grafieken tonen gegevens uit de regionale gezondheidsmonitor. De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners. De data uit het onderzoek komen van het RIVM en het CBS.

Inwoners met een goede gezondheid
74% procent van de inwoners van 18 jaar en ouder in de wijk Haamstede ervaart de eigen gezondheid als goed of zeer goed.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande lijngrafiek toont het percentage inwoners met een goede gezondheid in de wijk Haamstede per leeftijdsgroep. De gegevens wordt getoond voor de periode van 2012 tot en met 2024.

De RIVM gezondheidsmonitor biedt gezondheidsgegevens voor Nederland en per provincie, gemeente, wijk en buurt. Dit zijn gegevens over beperkingen, ervaren gezondheid, overgewicht, roken, drinken en mantelzorg.

Over de gezondheidsmonitor

De cijfers op deze pagina zijn afkomstig van het RIVM op basis van gegevens uit de Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen 2012, 2016, 2020 en de Corona Gezondheidsmonitor 2022 van GGD, CBS en RIVM. Er zijn data over monitoren met betrekking tot gezondheid, sociale situatie en leefstijl. Deze gegevens zijn er voor alle buurten, wijken, gemeenten, provincies en voor heel Nederland. Normaliter wordt dit onderzoek iedere vier jaar uitgevoerd. En in verband met Corona is er in 2022 een extra Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen uitgevoerd.

De data zijn door het RIVM en CBS gepubliceerd en waar nodig door OpenInfo omgerekend naar de regionale indelingen van 2026.

Bekijk alle definities uit de regionale gezondheidsmonitor.

Alcoholgebruik en roken
82% van de inwoners van 18 tot 65 jaar in de wijk Haamstede geeft aan wel eens alcohol te drinken.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de onderwerpen in de categorie ‘Alcoholgebruik en roken’ uit de gezondheidsmonitor van het RIVM voor de wijk Haamstede. Hierbij wordt per onderwerp getoond wat het percentage inwoners in de wijk Haamstede is dat heeft aangegeven dat het onderwerp van toepassing is. Gebruik het filter boven de grafiek om de leeftijdsgroep van de inwoners te kiezen.

Bekijk de toelichting bij bovenstaande grafiek met de definities en de vragen voor de onderwerpen ‘rookt tabak’, ‘voldoet aan de alcoholrichtlijn’, ‘drinken’, ‘zwaar drinken’ en ‘overmatig drinken’.

Toelichting

Bekijk de aparte pagina over de gezondheid in de wijk Haamstede met de gegevens over meer dan 40 onderwerpen uit de regionale gezondheidsmonitor en met data over het gebruik van de WMO en de jeugdzorg in de wijk Haamstede.

Meer gezondheidsdata
Voertuigen en verkeer in de wijk Haamstede

Bekijk de beschikbare gegevens over geregistreerde voertuigen, elektrische auto’s en verkeersongevallen in de wijk Haamstede.

Aantal elektrische auto’s in de wijk Haamstede
Er zijn 250 elektrische auto’s in oktober 2026 in de wijk Haamstede.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal elektrische auto’s per maand in de wijk Haamstede op basis van de regionale voertuigdata van de RDW. Dit is de som van het aantal elektrische bedrijfsauto’s en het aantal elektrische personenauto’s.

Er zijn 250 elektrische auto’s in de wijk Haamstede. Dit is het totaal aantal in oktober 2026 bij de RDW op kenteken geregistreerde elektrische auto’s in de wijk Haamstede die op de batterij rijden en met een stekker opgeladen worden.

Toelichting op de regionale voertuigdata

Deze paragraaf toont data over de op kenteken geregistreerde voertuigen in de wijk Haamstede. Dit is regionale data van de RDW. De data is beschikbaar per soort voertuig, per energiebron (brandstof) en per maand. Deze gegevens worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent was dit op 1 oktober 2026. Bekijk de toelichting voor de bronbeschrijving en definities van de regionale voertuig data.

Toelichting Meer autodata
Voertuigen naar energiebron
Er zijn 2.394 voertuigen met ‘benzine’ als energiebron in de wijk Haamstede in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen per type energiebron (brandstof) dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de wijk Haamstede geregistreerd staat.

Er zijn in totaal 3.936 op naam geregistreerde voertuigen in de wijk Haamstede (in oktober 2026).

Voertuigen naar soort
Er zijn 2.844 voertuigen van het type ‘personenauto’ in de wijk Haamstede in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen naar soort motorvoertuig dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de wijk Haamstede geregistreerd staat.

Vergelijk het percentage auto’s per energiebron op de pagina met regionale voertuigdata.

Verkeersongevallen naar afloop
Er waren 45 verkeersongevallen in de wijk Haamstede in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal verkeersongevallen in de wijk Haamstede. Gebruik het filter boven de grafiek om het aantal ongevallen per afloop (materiële schade, letselschade of dodelijke afloop) te bekijken.


Onderstaande tabel laat zien hoeveel verkeersongevallen er in het jaar 2025 in de wijk Haamstede plaatsvonden, uitgesplitst naar afloop.

Afloop verkeersongevallenAantal verkeersongevallen in 2025
Totaal45
Materiële schade37
Letselschade8
Dodelijke afloop0

De dataset met verkeersongevallen BRON is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen de wijk Haamstede vallen.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Veiligheid in de wijk Haamstede

Bekijk de ontwikkeling en soorten van de geregistreerde misdaad in de wijk Haamstede op basis van data van de Politie en het CBS. De politiedata worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent op 15 september 2026. De beschrijvingen van de soorten misdrijven zoals de politie deze gebruikt zijn te vinden in de tabel met definities van de verschillende soorten delicten.

Meer misdaad
Totaal geregistreerde misdaad per maand of per jaar
Er zijn in 2025 in totaal 125 misdrijven in de wijk Haamstede geregistreerd.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Totaal aantal geregistreerde misdaden in de wijk Haamstede, 2012 tot en met 2025 (bij weergave van de gegevens per jaar) of april 2025 tot en met september 2026 (bij weergave van de gegevens per maand).

In de wijk Haamstede zijn van 2012 tot en met 2025 in totaal 2.110 misdrijven geregistreerd. Deze misdrijven zijn ingedeeld naar 34 verschillende soorten delicten. In 2025 werden in de wijk Haamstede 125 misdrijven door de politie vastgelegd. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens per maand of per jaar te tonen.

Misdaden naar type delict
De meest voorkomende soorten misdrijven in de wijk Haamstede in 2025 zijn Ongevallen (weg) (29 delicten) en Horizontale fraude (23 delicten).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal geregistreerde misdaden voor de tien meest voorkomende soorten delicten in 2025 in de wijk Haamstede.

Definities misdaad
Misdaad totaal per maand
In september 2026 zijn er 12 misdrijven in de wijk Haamstede geregistreerd.
Afbeelding van een warmtekaart (een heatmap in het Engels, een visuele weergave van data waarbij kleuren worden gebruikt om waarden weer te geven) met het totaal aantal misdrijven in de wijk Haamstede per maand en per jaar.

Bovenstaande warmtekaart geeft een visuele weergave van het totaal aantal door de politie geregistreerde misdrijven per maand in de wijk Haamstede over de afgelopen 6 jaar.

Alle gegevens zijn beschikbaar in het Excel document met politiedata als onderdeel van de download voor de gemeente Schouwen-Duiveland.

Misdaden per 1.000 inwoners
Er waren 10 misdrijven per 1.000 inwoners van het type ‘diefstal’ in 2025 in de wijk Haamstede.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Criminaliteit: aantal misdaden per 1.000 inwoners in 2025 in de wijk Haamstede.

De grafiek toont de meest recente gegevens over het aantal misdaden per 1.000 inwoners voor de wijk Haamstede. De gegevens over misdaden zijn hiertoe gegroepeerd in (1) het totaal aantal diefstallen (alle vormen, zoals diefstal uit woningen en schuren, diefstal van auto’s en fietsen en winkeldiefstal), (2) geweld en seksmisdrijven, (3) milieuovertredingen, (4) oplichting, (5) verkeersovertredingen, (6) vernielingen en misdrijven tegen de openbare orde en (7) alle overige misdrijven. De definities van alle verschillende soorten delicten met daarbij de categorie waarin deze zijn ingedeeld zijn te vinden in de bronbeschrijving van de politiedata.

Verkiezingen in de wijk Haamstede

Bekijk de beschikbare verkiezingsuitslagen en informatie over de stembureaus in de wijk Haamstede.

Uitslagen gemeenteraadsverkiezingen 2026
Stembureaus in de wijk Haamstede
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Verkiezingsuitslagen per stembureau met het aantal stemmen per partij bij de verkiezingen voor de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026. Gebruik het filter boven de grafiek om de uitslagen per stembureau weer te geven. Er waren bij deze verkiezingen 3 stembureaus in de wijk Haamstede.

Onderstaande grafiek toont het aantal stemmen per politieke partij dat bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 is uitgebracht. Er waren bij deze verkiezingen 3 stembureaus in de wijk Haamstede. Gebruik het filter boven de grafiek en toon de uitslagen voor elk van de 3 stembureaus in de wijk Haamstede.

Bekijk veel meer informatie over de verkiezingen op de pagina met alle 48 stembureaus in de gemeente Schouwen-Duiveland en op de pagina met alle verkiezingsuitslagen voor de gemeente Schouwen-Duiveland. En download alle verkiezingsdata in een Excel document als onderdeel van de uitgebreide informatie voor de gemeente Schouwen-Duiveland.

Stembureaus Schouwen-Duiveland
Adressen en leefomgeving in de wijk Haamstede

Bekijk gegevens over adressen, gebruiksdoelen, bouwperioden, dichtheid, de nabijheid van voorzieningen, energieverbruik en energielabels in de wijk Haamstede.

Informatie op basis van de BAG (de Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) van 1 juli 2026. De wijk Haamstede telt in totaal 4.435 adressen, met 4.433 verblijfsobjecten en 2 standplaatsen (er zijn geen ligplaatsen). 96% van de adressen in wijk 12 Haamstede ligt binnen de bebouwde kom en 4% van de adressen ligt buiten de bebouwde kom.

Adressen Schouwen-Duiveland
Adressen: gebruiksdoelen
In de wijk Haamstede zijn er 2.659 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel woonfunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor de wijk Haamstede.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 731 panden uit de bouwperiode 1970 tot 1980 in de wijk Haamstede.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor de wijk Haamstede. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 juli 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Dichtheid per km² van bevolking, adressen en auto’s

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de wijk Haamstede voor 2026.


Onderstaande tabel toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de wijk Haamstede voor 2026:

DichtheidNederlandWijk 12 Haamstede
Bevolking539114
Adressen2.093305
Autos27578

De data over het aantal inwoners-, adressen- en personenauto’s per vierkante kilometer land geven een beeld van ‘de mate van concentratie van menselijke activiteiten’ in de wijk Haamstede ten opzichte van het gemiddelde voor Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Toelichting
Gemiddelde afstand tot voorzieningen
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een huisartsenpraktijk in de wijk Haamstede is 1,6.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de wijk Haamstede tot de dichtstbijzijnde voorziening. De gebruikte cijfers komen uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor 2025.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de wijk Haamstede tot de dichtstbijzijnde voorziening voor 2025:

VoorzieningAfstand in km
Huisartsenpraktijk1,6
Supermarkt1,0
Restaurant0,7
Basisonderwijs1,6
Voortgezet onderwijs15,9
Bibliotheek1,6
Treinstation29,3
Sportterrein1,3
Bioscoop16,0
Museum1,7

De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting.

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen
Gemiddeld aardgas- en elektriciteitsverbruik per woning per jaar in de wijk Haamstede.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddeld energieverbruik per woning per jaar in de wijk Haamstede.


Onderstaande tabel toont het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik per type woning voor 2024 voor de wijk Haamstede:

Soort woningGemiddeld gasverbruikGemiddelde elektriciteitslevering per woning
Appartement5201.960
Tussenwoning7801.960
Hoekwoning8601.950
Twee-onder-één-kap woning9902.520
Vrijstaande woning1.2303.120
Koopwoning1.1302.960
Huurwoning8401.980

Data over het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik voor aardgas in m3. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen. Het verbruik van gas en elektra is ook bekend per woningtype, zie de tabel.

Toelichting Meer gas
Energielabels
De meest voorkomende energielabels in de wijk Haamstede zijn A (972 adressen) en B (712 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in de wijk Haamstede. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 oktober 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel A komt het meeste voor in de wijk Haamstede: 972 adressen hebben energielabel A. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente Schouwen-Duiveland bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Alle onderwerpen en vergelijken

Bekijk de meest recente cijfers over meer dan 250 onderwerpen en vergelijk de wijk Haamstede met andere gebieden.

Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!
Kies een categorie en bekijk de bijbehorende onderwerpen.

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor de wijk Haamstede voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

Bedrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Bedrijfsvestigingen totaal740Aantal2025
A Landbouw, bosbouw en visserij35Aantal2025
B-F Nijverheid en energie85Aantal2025
G+I Handel en horeca185Aantal2025
H+J Vervoer, informatie en communicatie25Aantal2025
K-L Financiële diensten, onroerend goed50Aantal2025
M-N Zakelijke dienstverlening165Aantal2025
O-Q Overheid, onderwijs en zorg105Aantal2025
R-U Cultuur, recreatie, overige diensten90Aantal2025
% A Landbouw, bosbouw en visserij4,73%Percentage2025
% B-F Nijverheid en energie11%Percentage2025
% G+I Handel en horeca25%Percentage2025
% H+J Vervoer, informatie en communicatie3,38%Percentage2025
% K-L Financiële diensten, onroerend goed6,8%Percentage2025
% M-N Zakelijke dienstverlening22%Percentage2025
% O-Q Overheid, onderwijs en zorg14%Percentage2025
% R-U Cultuur, recreatie, overige diensten12%Percentage2025

De cijfers over bedrijven tonen het aantal bedrijfsvestigingen in de wijk Haamstede, uitgesplitst naar bedrijfstak. Een vestiging is een locatie van een bedrijf, instelling of zelfstandige waar of van waaruit activiteiten worden uitgevoerd.

Bevolking
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Inwoners4.190Aantal2026
Mannen2.010Aantal2026
Vrouwen2.180Aantal2026
0 tot 15 jaar355Aantal2026
15 tot 25 jaar255Aantal2026
25 tot 45 jaar535Aantal2026
45 tot 65 jaar1.215Aantal2026
65 jaar of ouder1.840Aantal2026
Ongehuwd1.215Aantal2026
Gehuwd2.225Aantal2026
Gescheiden345Aantal2026
Verweduwd410Aantal2026
% Mannen48%Percentage2026
% Vrouwen52%Percentage2026
% 0 tot 15 jaar8,4%Percentage2026
% 15 tot 25 jaar6,1%Percentage2026
% 25 tot 45 jaar13%Percentage2026
% 45 tot 65 jaar29%Percentage2026
% 65 jaar of ouder44%Percentage2026
% Ongehuwd29%Percentage2026
% Gehuwd53%Percentage2026
% Gescheiden8,2%Percentage2026
% Verweduwd9,8%Percentage2026
Geboorten15Aantal2025
Geboorte relatief5Aantal per 1.000 inwoners2025
Sterftes65Aantal2025
Sterfte relatief15Aantal per 1.000 inwoners2025
Leerlingen PO200Aantal2025
Leerlingen VO140Aantal2025
Studenten MBO60Aantal2025
Studenten HBO50Aantal2025
Studenten WO10Aantal2025
Praktisch opleidingsniveau670Aantal2024
Middelbaar opleidingsniveau1.300Aantal2024
Hoger opleidingsniveau890Aantal2024
% Praktisch opleidingsniveau23%Percentage2024
% Middelbaar opleidingsniveau45%Percentage2024
% Hoger opleidingsniveau31%Percentage2024
Jongeren met jeugdzorg in natura75Aantal2024
% Jongeren met jeugdzorg13%Percentage2024
Wmo cliënten355Aantal2024
Wmo cliënten per 1.000 inwoners84Aantal per 1.000 inwoners2024
Bevolkingsdichtheid114Aantal per km²2026

De inwonersaantallen worden altijd op vijftallen afgerond, hierdoor kan het voorkomen dat een optelling van subgroepen (zoals inwoners naar geslacht of naar leeftijd) licht afwijkt van het totaal aantal inwoners.

Energie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning2.820Gemiddeld in kWh2024
Gemiddelde elektriciteitsteruglevering per woning1.400Gemiddeld in kWh2024
% Woningen met zonnestroom56%Percentage2024
% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmd13%Percentage2024
Gemiddelde elektriciteitslevering appartement1.960Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering tussenwoning1.960Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering hoekwoning1.950Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering twee-onder-één-kap woning2.520Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering vrijstaande woning3.120Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering huurwoning1.980Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering koopwoning2.960Gemiddeld in kWh2023
Gemiddeld aardgasverbruik per woning1.020Gemiddeld per m³2024
% Woningen met stadsverwarming0%Percentage2014
% Aardgasvrije woningen3%Percentage2024
% Aardgaswoningen86%Percentage2024
Gemiddeld aardgasverbruik appartement520Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik tussenwoning780Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik hoekwoning860Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik twee-onder-één-kap woning990Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik vrijstaande woning1.230Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik koopwoning1.130Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik huurwoning840Gemiddeld per m³2023
Publieke laadpalengeen dataAantalgeen data
Adressen zonder energielabel909Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel1.381Aantal2026
Adressen met definitief energielabel2.145Aantal2026
Energielabels A+++++0Aantal2026
Energielabels A++++6Aantal2026
Energielabels A+++38Aantal2026
Energielabels A++14Aantal2026
Energielabels A+46Aantal2026
Energielabels A972Aantal2026
Energielabels B712Aantal2026
Energielabels C691Aantal2026
Energielabels D400Aantal2026
Energielabels E113Aantal2026
Energielabels F231Aantal2026
Energielabels G303Aantal2026

De onderwerpen in de categorie energieverbruik tonen onder meer het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik en de energielabels van gebouwen in de wijk Haamstede. Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het minst energiezuinige label en A++++ het meest energiezuinige label.

Gezondheid-gedrag
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Rookt tabak10%Percentage2024
Voldoet aan de alcoholrichtlijn46%Percentage2024
Drinken79%Percentage2024
Zwaar drinken8%Percentage2024
Overmatig drinken7%Percentage2024
Overgewicht48%Percentage2024
Ernstig overgewicht (obesitas)14%Percentage2024
Voldoet aan de beweegrichtlijn49%Percentage2024
Wekelijks sporten49%Percentage2024
Lopen en/of fietsen naar school of werk30%Percentage2024
Lopen naar school of werk18%Percentage2024
Fietsen naar school of werk19%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de wijk Haamstede. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-overig
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Eenzaam44%Percentage2024
Ernstig eenzaam11%Percentage2024
Emotioneel eenzaam23%Percentage2024
Sociaal eenzaam33%Percentage2024
Matig/veel regie over het eigen leven88%Percentage2024
Moeite met rondkomen8%Percentage2024
Krijgt steun van anderen94%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door buren4%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door wegverkeer6%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg >50 km/uur4%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg <50 km/uur2%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door treinverkeer0%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door vliegverkeer1%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door windturbines1%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring wegverkeer2%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring treinverkeer0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring vliegverkeer0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring buren2%Percentage2024
Tevreden met de woning93%Percentage2024
Tevreden met de woonomgeving94%Percentage2024
Tevreden met het groen in de omgeving94%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden binnen72%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden buiten78%Percentage2024
Vrijwilligerswerk30%Percentage2024
Mantelzorger19%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de wijk Haamstede. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-ziekte
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Goed ervaren gezondheid74%Percentage2024
Één of meer langdurige aandoeningen39%Percentage2024
Beperkt vanwege gezondheid39%Percentage2024
Ernstig beperkt vanwege gezondheid4%Percentage2024
Één of meerdere keren gevallen29%Percentage2024
Langdurige ziekte en beperkt37%Percentage2024
Lage veerkracht12%Percentage2024
Hoge veerkracht60%Percentage2024
Hoog risico op angst of depressie6%Percentage2024
Suïcide gedachten de laatste 12 maanden8%Percentage2024
(Heel) veel stress in afgelopen 4 weken14%Percentage2024
Één of meer lichamelijke beperkingen16%Percentage2020
Beperking in horen5%Percentage2020
Beperking in zien5%Percentage2020
Beperking in bewegen11%Percentage2020
Broze gezondheid28%Percentage2024
Broze metale gezondheid34%Percentage2024
Broze lichamelijke gezondheid23%Percentage2024
Broze gezondheid in het sociale domein29%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de wijk Haamstede. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Huishoudens
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huishoudens2.125Aantal2026
Eenpersoonshuishoudens765Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens1.360Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen940Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens met kinderen420Aantal2026
% Eenpersoonshuishoudens36%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens64%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen44%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens met kinderen20%Percentage2026
Gemiddelde huishoudensgrootte1,9Gemiddeld aantal2026

Het aantal huishoudens betreft het aantal particuliere huishoudens op 1 januari van een jaar. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen in een woonruimte wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. De cijfers over huishoudens op wijk- en buurtniveau worden afgerond op vijftallen.

Inkomen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Werkzame beroepsbevolking1.860Aantal2024
Netto arbeidsparticipatie65%Percentage2024
% Werknemers69%Percentage2024
% Werknemers met vaste arbeidsrelatie48%Percentage2024
% Werknemers met flexibele arbeidsrelatie21%Percentage2024
% Zelfstandigen31%Percentage2024
Inkomensontvangers3.700Aantal2024
Inkomensontvangers per 1.000 inwoners878Aantal per 1.000 inwoners2024
Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger€43.300Gemiddeld in Euro2024
Gemiddeld inkomen per inwoner€38.800Gemiddeld in Euro2024
40% personen met laagste inkomen42%Percentage2024
20% personen met hoogste inkomen21%Percentage2024
% Personen in armoede1,4%Percentage2024
% Personen tot 25% boven armoedegrens3,1%Percentage2024
Gemiddeld huishoudinkomen€53.700euro2023
40% huishoudens met laagste inkomen32%Percentage2024
20% huishoudens met hoogste inkomen22%Percentage2024
% Huishoudens met een laag inkomen2,9%Percentage2023
% Huishoudens onder of rond sociaal minimum4,0%Percentage2023
% Huishoudens tot 110% van sociaal minimum6,1%Percentage2023
% Huishoudens tot 120% van sociaal minimum8%Percentage2023
Mediaan vermogen van particuliere huishoudens€421.400euro2024
Personen per soort uitkering - Bijstand30Aantal2025
Personen per soort uitkering - AO120Aantal2025
Personen per soort uitkering - WW30Aantal2025
Personen per soort uitkering - AOW1.670Aantal2025
% Personen per soort uitkering - Bijstand1%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AO3%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - WW1%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AOW40%Percentage2025

De inkomensgegevens beschrijven het inkomen van personen en particuliere huishoudens in de wijk Haamstede. Het besteedbaar inkomen is het bruto-inkomen verminderd met onder meer belastingen, premies en betaalde inkomensoverdrachten. Vanwege statistische geheimhouding worden niet voor ieder gebied inkomensgegevens gepubliceerd.

Migratie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland3.720Aantal2026
Herkomst buiten Nederland470Aantal2026
Herkomst Europa230Aantal2026
Herkomst buiten Europa240Aantal2026
% Herkomst Nederland89%Percentage2026
% Herkomst buiten Nederland11%Percentage2026
% Herkomst Europa5,5%Percentage2026
% Herkomst buiten Europa5,7%Percentage2026
Geboren in Nederland met herkomst Nederland3.725Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst Europa125Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa125Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland250Aantal2026
Geboren in Nederland3.975Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa105Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa120Aantal2026
Geboren buiten Nederland225Aantal2026
% Geboren in Nederland met herkomst Nederland89%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst Europa2,98%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland6%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa2,98%Percentage2026
% Geboren in Nederland95%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa2,51%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa2,86%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland5,4%Percentage2026
Autochtoon3.865Aantal2022
Westers320Aantal2022
Niet-westers95Aantal2022
Nederlandse Antillen en Aruba5Aantal2022
Marokko0Aantal2022
Suriname5Aantal2022
Turkije5Aantal2022
Overig niet-westers80Aantal2022

De onderwerpen in de categorie migratie gaan over de herkomst en migratie van inwoners van de wijk Haamstede. De herkomst is gebaseerd op het geboorteland van de persoon en diens ouders. De migratiecijfers tonen onder meer vestiging, vertrek, immigratie en emigratie.

Misdrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Misdrijven125Aantal2025
Diefstal43Aantal2025
Geweld en seksmisdrijven4Aantal2025
Milieu overtredingen0Aantal2025
Oplichting25Aantal2025
Verkeersovertredingen35Aantal2025
Vernieling17Aantal2025
Overige misdrijven1Aantal2025
Misdrijven per 1.000 inwoners30Aantal per 1.000 inwoners2025
Diefstal per 1.000 inwoners10Aantal per 1.000 inwoners2025
Geweld en seksmisdrijven per 1.000 inwoners1Aantal per 1.000 inwoners2025
Milieu overtredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Oplichting per 1.000 inwoners6Aantal per 1.000 inwoners2025
Verkeersovertredingen per 1.000 inwoners8Aantal per 1.000 inwoners2025
Vernieling per 1.000 inwoners4Aantal per 1.000 inwoners2025
Overige misdrijven per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025

De cijfers over misdrijven tonen de door de politie geregistreerde misdrijven in de wijk Haamstede, zowel als aantal als omgerekend per 1.000 inwoners. Niet ieder gepleegd misdrijf wordt gemeld of geregistreerd.

Nabijheid voorzieningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand1,6Gemiddelde afstand in km2025
Huisartsenpraktijken binnen 1 km0,4Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 3 km0,8Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 5 km1,3Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpost afstand16Gemiddelde afstand in km2024
Apotheek afstand1,6Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuis met poli afstand16Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km1,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuis zonder poli afstand36Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km0,0Gemiddeld aantal2025
Supermarkt afstand1,0Gemiddelde afstand in km2025
Supermarkten binnen 1 km0,9Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 3 km2,9Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 5 km4,5Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand1,0Gemiddelde afstand in km2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km1,6Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km5Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km9,3Gemiddeld aantal2025
Warenhuis afstand1,5Gemiddelde afstand in km2025
Warenhuizen binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 20 km2,0Gemiddeld aantal2025
Café afstand5,2Gemiddelde afstand in km2025
Cafés binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 5 km1,8Gemiddeld aantal2025
Cafetaria afstand1,0Gemiddelde afstand in km2025
Cafetaria binnen 1 km3,4Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 3 km6,3Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 5 km10Gemiddeld aantal2025
Restaurant afstand0,7Gemiddelde afstand in km2025
Restaurants binnen 1 km3,1Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 3 km10Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 5 km27Gemiddeld aantal2025
Hotel afstand0,7Gemiddelde afstand in km2025
Hotels binnen 5 km9,8Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 10 km22Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 20 km35Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijf afstand1,6Gemiddelde afstand in km2025
Kinderdagverblijven binnen 1 km0,4Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 3 km0,8Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 5 km1,3Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang afstand1,6Gemiddelde afstand in km2025
Buitenschoolseopvang binnen 1 km0,4Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 3 km0,8Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 5 km1,2Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs afstand1,6Gemiddelde afstand in km2025
Basisonderwijs binnen 1 km0,9Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 3 km1,7Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 5 km2,2Gemiddeld aantal2025
Voortgezet onderwijs afstand16Gemiddelde afstand in km2024
Voortgezet onderwijs binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2024
VMBO afstand16Gemiddelde afstand in km2024
VMBO binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO afstand16Gemiddelde afstand in km2024
HAVO VWO binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2024
Openbaar groen afstand0,4Gemiddelde afstand in km2017
Park of plantsoen afstand3,9Gemiddelde afstand in km2017
Dagrecreatief terrein afstand8Gemiddelde afstand in km2017
Bos afstand0,5Gemiddelde afstand in km2017
Open natuurlijk terrein afstand0,8Gemiddelde afstand in km2017
Open droog natuurlijk terrein afstand0,9Gemiddelde afstand in km2017
Open nat natuurlijk terrein afstand2,0Gemiddelde afstand in km2017
Semi-openbaar groen afstand0,4Gemiddelde afstand in km2017
Sportterrein afstand1,3Gemiddelde afstand in km2017
Volkstuin afstand16Gemiddelde afstand in km2017
Verblijfsrecreatief terrein afstand0,5Gemiddelde afstand in km2017
Begraafplaats afstand1,6Gemiddelde afstand in km2017
Recreatief binnenwater afstand3,7Gemiddelde afstand in km2017
Oprit hoofdverkeersweg afstand1,2Gemiddelde afstand in km2025
Treinstation afstand29Gemiddelde afstand in km2025
Belangrijk overstapstation afstand29Gemiddelde afstand in km2025
Bibliotheek afstand1,6Gemiddelde afstand in km2025
Zwembad afstand11Gemiddelde afstand in km2025
Kunstijsbaan afstand70Gemiddelde afstand in km2025
Podiumkunsten afstand17Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 20 km1,0Gemiddeld aantal2024
Poppodium afstand17Gemiddelde afstand in km2024
Bioscoop afstand16Gemiddelde afstand in km2025
Bioscopen binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 20 km1,0Gemiddeld aantal2025
Sauna afstand15Gemiddelde afstand in km2025
Zonnebank afstand30Gemiddelde afstand in km2025
Museum afstand1,7Gemiddelde afstand in km2024
Musea binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 20 km2,5Gemiddeld aantal2024
Attractie afstand9Gemiddelde afstand in km2025
Attracties binnen 10 km0,8Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 20 km2,0Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 50 km16Gemiddeld aantal2025
Brandweerkazerne afstand1,6Gemiddelde afstand in km2025

Het CBS publiceert gegevens over de nabijheid van voorzieningen voor inwoners van de wijk Haamstede. De afstanden zijn gemiddelden over de weg en de nabijheidsindicatoren tonen hoeveel voorzieningen binnen een bepaalde afstand beschikbaar zijn.

Omgeving
OnderwerpWaardeEenheidJaar
RegiocodeWK167612Code2026
RegionaamHaamstedeNaam2026
Soort regioWijkCategorisch type2026
Sorteercode16761200Code2026
Oppervlakte totaal3.705Aantal hectaren2026
Oppervlakte land3.674Aantal hectaren2026
Oppervlakte water31Aantal hectaren2026
Mate van stedelijkheid5Indicator 1-52026
Omgevingsadressendichtheid305Gemiddeld aantal per km²2026
Adressen totaal4.435Aantal2026
Adressen met postcode4.403Aantal2026
Adressen met woonfunctie2.659Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie58Aantal2026
Adressen met celfunctie0Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie14Aantal2026
Adressen met industriefunctie182Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie23Aantal2026
Adressen met logiesfunctie1.455Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie3Aantal2026
Adressen met sportfunctie4Aantal2026
Adressen met winkelfunctie50Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie69Aantal2026
Verblijfsobjecten4.433Aantal2026
Ligplaatsen0Aantal2026
Standplaatsen2Aantal2026
Panden met adres4.043Aantal2026
Adressen met pand4.411Aantal2026
Percelen met adres3.478Aantal2026
Adressen met perceel4.435Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom4.259Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom176Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom2.553Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom106Aantal2026
Panden met adres voor 1700geen dataAantal2026
Panden met adres 1700 tot 1900geen dataAantal2026
Panden met adres 1900 tot 1925geen dataAantal2026
Panden met adres 1925 tot 1950geen dataAantal2026
Panden met adres 1950 tot 1970geen dataAantal2026
Panden met adres 1970 tot 1980geen dataAantal2026
Panden met adres 1980 tot 1990geen dataAantal2026
Panden met adres 1990 tot 2000geen dataAantal2026
Panden met adres 2000 tot 2010geen dataAantal2026
Panden met adres 2010 tot 2020geen dataAantal2026
Panden met adres 2020 en latergeen dataAantal2026
Adressen met pand voor 170012Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 190059Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 1925156Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 1950311Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 1970607Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 1980791Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 1990463Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 2000664Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 2010436Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 2020470Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later442Aantal2026
Postcodegebied4326SC-4328SPNaam2026
Meest voorkomende postcode4328Naam2026
Dekkingspercentage meest voorkomende postcode100%Percentage2026

De onderwerpen in de categorie omgeving beschrijven onder meer de oppervlakte, het aantal adressen, de bevolkingsdichtheid en de omgevingsadressendichtheid van de wijk Haamstede.

Verkeersongevallen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal45Aantal2025
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade37Aantal2025
Verkeersongevallen letselschade8Aantal2025
Verkeersongevallen dodelijk0Aantal2025

De gegevens over verkeersongevallen in de wijk Haamstede zijn gebaseerd op de registratie van verkeersongevallen door Rijkswaterstaat.

Vervoer
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Personenauto’s totaal2.855Aantal2025
Personenauto’s - brandstof benzine1.920Aantal2025
Personenauto’s - overige brandstof935Aantal2025
Personenauto’s per huishouden1,35Aantal2025
Personenauto’s naar oppervlakte78Aantal2025
Motorfietsen195Aantal2025

De vervoersgegevens tonen onder meer het aantal personenauto’s en andere voertuigen in de wijk Haamstede. De voertuiggegevens zijn gebaseerd op het Nederlandse kentekenregister van de RDW.

Woningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad2.629Aantal2025
Woningen per 1.000 inwoners627Aantal per 1.000 inwoners2025
Nieuwbouw woningen13Aantal2025
Niet-woningvoorraad1.623Aantal2025
Nieuwbouw niet-woningen7Aantal2025
Gemiddelde woningwaarde€596.000Gemiddeld in Euro2025
Woningwaarde klasse€500.000 tot €750.000Categorisch type2025
Eengezinswoningen2.419Aantal2025
Meergezinswoningen210Aantal2025
Koopwoningen1.945Aantal2025
Huurwoningen657Aantal2025
Huurwoningen woningcorporaties394Aantal2025
Huurwoningen overige verhuurders263Aantal2025
Eigendom onbekend26Aantal2025
Bewoond2.077Aantal2025
Onbewoond552Aantal2025
% Koopwoningen74%Percentage2025
% Huurwoningen25%Percentage2025
% Huurwoningen woningcorporaties15%Percentage2025
% Huurwoningen overige verhuurders10%Percentage2025
% Eigendom onbekend1%Percentage2025
% Eengezinswoningen92%Percentage2025
% Meergezinswoningen8%Percentage2025
% Bewoond79%Percentage2025
% Onbewoond21%Percentage2025
Appartementen194Aantal2026
Tussenwoningen366Aantal2026
Hoekwoningen255Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen241Aantal2026
Vrijstaande woningen1.603Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen7%Percentage2026
% Tussenwoningen14%Percentage2026
% Hoekwoningen10%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen9%Percentage2026
% Vrijstaande woningen60%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 1945418Aantal2026
Woningen 1945 tot 1965331Aantal2026
Woningen 1965 tot 1975395Aantal2026
Woningen 1975 tot 1985404Aantal2026
Woningen 1985 tot 1995433Aantal2026
Woningen 1995 tot 2005270Aantal2026
Woningen 2005 tot 2015139Aantal2026
Woningen 2015 tot 2025235Aantal2026
Woningen 2025 en later19Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend15Aantal2026
% Woningen voor 194516%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 196512%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 197515%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 198515%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 199516%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 200510%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 20155%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 20259%Percentage2026
% Woningen 2025 en later1,0%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend1,0%Percentage2026

De woningcijfers voor de wijk Haamstede komen voornamelijk van het CBS en de BAG. Ze beschrijven onder meer de woningvoorraad, woningtypen, bouwperioden, eigendom en gemiddelde WOZ-waarde. Cijfers op wijk- en buurtniveau kunnen zijn afgerond op vijftallen.

Download de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren als Excel document. Alle woonplaatsen, wijken en buurten zijn onderdeel van de download voor de gemeente Schouwen-Duiveland. Er is ook een download met alle gemeente-, wijk- en buurtgegevens voor heel Nederland.

Selecteer op een groot scherm een categorie in het menu naast de tabel. Gebruik op een klein scherm de keuzelijst boven de tabel.

Tabelgebruik:

  • Kies een categorie om alleen de onderwerpen uit dat deel van de tabel te tonen.
  • Op grote schermen staat de categoriekeuze naast de tabel; op kleine schermen staat deze erboven.
  • Verschuif de tabel op kleine schermen horizontaal om alle kolommen te bekijken.
Top 5 wijk 12 Haamstede: kenmerken met het grootste verschil ten opzichte van Nederland
#KenmerkWaardeWaarde NLVerschilVerschil NLScore
1Voortgezet onderwijs afstand162,5132,355,7
2% Onbewoond21%4%17%4%4,41
3% Personen per soort uitkering - AOW40%20%20%6%3,14
4% 65 jaar of ouder44%21%23%7,7%2,94
5Café afstand5,21,53,71,322,8

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Schouwen-Duiveland.

RegioSoort regioVoortgezet onderwijs afstand% Onbewoond% Personen per soort uitkering - AOW% 65 jaar of ouderCafé afstand
HaamstedeWijk1621%40%44%5,2
NederlandLand2,54%20%21%1,5
Schouwen-DuivelandGemeente8,29%26%30%3,7
HaamstedeBuurt154%35%38%4,7
BurghBuurt169%41%45%5,6

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Schouwen-Duiveland.

Top 5 kenmerken wijk 12 Haamstede:

De eerste tabel toont de vijf meest kenmerkende onderwerpen voor wijk 12 Haamstede. Op deze onderwerpen verschilt wijk 12 Haamstede relatief het meest van de rest van Nederland. De vergelijking gebruikt de meest recent beschikbare gegevens per onderwerp.

Regio’s:

De tweede tabel toont de waarden voor de top 5 kenmerken per regio. Getoonde regio’s: wijk 12 Haamstede, Nederland, de gemeente en alle buurten binnen de wijk. Hierbij staan de kenmerken in de kolommen en de vergelijkingsgebieden in de rijen.

Berekening van de grootste verschillen:

Het relatieve verschil is berekend als verschilscore. De verschilscore vergelijkt het verschil voor Haamstede met het gemiddelde verschil voor Nederland. Zo worden de onderwerpen geselecteerd die relatief het sterkst van het Nederlandse gemiddelde afwijken.

De kolommen van de eerste tabel tonen de rekenstappen. ‘Waarde’ is de waarde voor Haamstede, ‘Waarde NL’ het Nederlandse gemiddelde, ‘Verschil’ het verschil tussen beide waarden, ‘Verschil NL’ de gemiddelde afwijking in Nederland en ‘Score’ de daaruit berekende verschilscore.

De verschilscores zijn voor ruim 70 onderwerpen berekend. Uit de onderwerpen met de hoogste scores worden de vijf meest interessante onderwerpen gekozen. Hierdoor worden tegengestelde of vrijwel gelijke onderwerpen niet dubbel getoond en wordt het ontbreken van een onderwerp niet als kenmerk gepresenteerd. Als er bijvoorbeeld relatief veel vrouwen zijn, wordt niet ook automatisch het lage aandeel mannen getoond. Een sterk afwijkende bedrijfstak wordt alleen getoond als deze oververtegenwoordigd is.

Alle verschilscores voor alle wijken en buurten in wijk 12 Haamstede staan in de uitgebreide download voor Schouwen-Duiveland.

Data en bronnen

Bekijk de gebruikte open databronnen en definities en download uitgebreide regionale datasets over de wijk Haamstede.

Download alle regionale data
Download de uitgebreide datasets voor de gemeente Schouwen-Duiveland.
Afbeelding van Excel documenten uit de download met regionale data.

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download uitgebreide informatie in handige Excel-overzichten voor de gemeente Schouwen-Duiveland. De download bevat regionale statistieken, adressen, verkiezingsuitslagen, misdaadcijfers, detail leeftijdsgegevens en meer.

Download!
Gebruikte open data bronnen
Bronvermelding en definities

Veel gegevens op deze pagina komen uit verschillende datasets met regionale cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hierbij is een groot aantal datasets gecombineerd. De meest recente gegevens zijn bijgewerkt tot en met 14 oktober 2026. Daarnaast zijn diverse andere officiële databronnen gebruikt, waaronder het Kadaster, de Kiesraad, de Politie en het RIVM.

Bronnen & definities
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron