Statistieken wijk Nieuwdorp

Statistieken wijk Nieuwdorp

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de wijk Nieuwdorp in de gemeente Borsele Vlag van de gemeente Borsele. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de wijk Nieuwdorp in de gemeente Borsele Vlag van de gemeente Borsele. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Kaart van de wijk Nieuwdorp.Bekijk kaart
Wijk Nieuwdorp in het kort

Bekijk de belangrijkste cijfers, de kaart en een korte toelichting over de wijk Nieuwdorp.

Kerncijfers van de wijk Nieuwdorp
Adressen, panden, percelen, woningen, huishoudens en inwoners.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van de belangrijkste cijfers van het Kadaster en het CBS voor de wijk Nieuwdorp.


Onderstaande tabel toont de belangrijkste cijfers van het CBS en het Kadaster voor de wijk Nieuwdorp.

OnderwerpAantalBronJaar data
Adressen met postcode691Kadaster2026
Adressen met woonfunctie588Kadaster2026
Panden met adres675Kadaster2026
Percelen met adres588Kadaster2026
Woningvoorraad584CBS2025
Huishoudens590CBS2026
Inwoners1.350CBS2026

Op deze pagina vind je een kaart van de wijk Nieuwdorp en de data over meer dan 250 onderwerpen voor de wijk Nieuwdorp.

Definities
Aantal inwoners op de kaart van de wijk Nieuwdorp
Kaart van de omgeving van de wijk Nieuwdorp.
Afbeelding van de wijk Nieuwdorp op de kaart.

Kaart van de wijk Nieuwdorp met het aantal inwoners per buurt in 2026. De cijfers op de kaart geven de volgende buurten weer: 1: Buitengebied Nieuwdorp, 2: Kern Nieuwdorp, 3: Havengebied Sloe Nieuwdorp.

Bekijk de statistieken voor alle 63 gebieden binnen de gemeente Borsele via de overzichtspagina van de gebieden in de Borsele.

Overzicht gebieden Meer Borsele
Over de wijk Nieuwdorp

De wijk Nieuwdorp ligt binnen de gemeente Borsele. De meest voorkomende postcode in de wijk Nieuwdorp is postcode 4455.

Er zijn 727 adressen en 584 woningen in de wijk Nieuwdorp in de gemeente Borsele. 74% van de woningen in de wijk is een koopwoning. De woningen hebben een gemiddelde WOZ waarde van €311.000. Er wonen 1.350 inwoners in de wijk Nieuwdorp. De meeste inwoners (26%) zijn tussen de 45 en 65 jaar oud. Wijk Nieuwdorp telt 590 huishoudens van gemiddeld 2,3 personen. Verder zijn er 900 personenauto’s en 235 bedrijfsvestigingen geregistreerd in de wijk Nieuwdorp.

Wijk Nieuwdorp heeft een totale oppervlakte van 1.382 hectare, waarvan 1.379 hectare land en 3 hectare water (honderd hectare is één vierkante kilometer, 1 km2). De gemiddelde dichtheid van adressen is 152 adressen per km2.

Meer over de wijk Nieuwdorp:

De naam Nieuwdorp wordt 2 keer gebruikt: voor deze wijk en voor de woonplaats Nieuwdorp. Zie ook dit overzicht van gebieden. De gegevens van de wijk Nieuwdorp voor de jaren 2013 tot en met 2015 zijn berekend.

Blijf op de hoogte

Ontvang een e-mail als er nieuwe cijfers zijn op de pagina Wijk Nieuwdorp.

Wonen in de wijk Nieuwdorp

Bekijk de woningvoorraad, woningkenmerken, woningtypen en de ontwikkeling van de gemiddelde WOZ-waarde in de wijk Nieuwdorp.

Kenmerken van de 584 woningen in de wijk Nieuwdorp
Er zijn 584 woningen in de wijk Nieuwdorp.
Informatie over de woningen in deze regio op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken. En bekijk de woningkenmerken per buurt in de gemeente Borsele in een interactieve tabel.

Toelichting
Woningwaarde per jaar
De gemiddelde WOZ waarde in de wijk Nieuwdorp was €311.000 in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in de wijk Nieuwdorp.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de data van het CBS voor de wijk Nieuwdorp:

JaarGemiddelde WOZ woningwaarde Wijk Nieuwdorp% verschil
2025€311.0009,9%
2024€283.0006,4%
2023€266.0009,5%
2022€243.00010%
2021€220.0003,29%
2020€213.0000,95%
2019€211.0008,2%
2018€195.0002,63%
2017€190.0002,15%
2016€186.0000,23%
2015€185.579-1,73%
2014€188.852-3,77%
2013€196.259geen data

De gemiddelde WOZ woningwaarde in de wijk Nieuwdorp is met €114.741 gegroeid van €196.259 in 2013 tot €311.000 in 2025 (dat is een stijging van 58%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2025 was €9.562 (4,01%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een duidelijk stijgende trend: De cijfers groeien bijna ieder jaar.

Bekijk ook de ranglijst van de woningwaarden per buurt in de gemeente Borsele.

Toelichting
Download een schat aan informatie
  • Uitgebreide informatie in handige Excel overzichten voor de gemeente Borsele.
  • Meer dan 250 onderwerpen voor Nederland en alle provincies, gemeenten, wijken en buurten in Nederland.
Woningwaarde en 65-plussers per gebied
De gemiddelde woningwaarde in de wijk Nieuwdorp is €311.000, het percentage inwoners van 65 jaar en ouder is 17% en er zijn 584 woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde woningwaarde per regio op de horizontale as. Deze is afgezet tegen het percentage inwoners van 65 jaar en ouder op de verticale as. Iedere regio wordt als cirkel weergegeven. De omvang van de cirkels hangt af van het aantal woningen in een gebied: hoe meer woningen, hoe groter de cirkel.

Woningwaarde ten opzichte van inwoners van 65 jaar en ouder per gebied, de volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (grijs), provincie Zeeland (bruin), gemeente Borsele (geel), 15 woonplaatsen (groen), 14 wijken (oranje) en 30 buurten (blauw). De wijk Nieuwdorp wordt in het rood weergegeven. Klik op de naam van een cirkel om de gegevens voor dat gebied weer te geven.

Soorten woningen
Vrijstaande woningen komen het meeste voor in de wijk Nieuwdorp: er zijn 225 adressen met het woningtype vrijstaande woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de wijk Nieuwdorp.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 juli 2026.

Bevolking in de wijk Nieuwdorp

Bekijk de samenstelling en ontwikkeling van de bevolking in de wijk Nieuwdorp, met cijfers over inwoners, leeftijd, burgerlijke staat, huishoudens, migratieachtergrond, opleidingsniveau, geboorte en sterfte.

Bekijk ook de maandelijkse bevolkingsontwikkeling in de gemeente Borsele.

Aantal inwoners per jaar
De wijk Nieuwdorp telt 1.350 inwoners in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de wijk Nieuwdorp. De gegevens lopen van 2013 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de wijk Nieuwdorp:

JaarAantal inwoners de wijk Nieuwdorp% verschil
20261.350-1,1%
20251.3653,02%
20241.3251,53%
20231.3055,7%
20221.2350,0%
20211.2351,65%
20201.2150,0%
20191.2150,41%
20181.2100,41%
20171.2050,84%
20161.1952,14%
20151.170-1,27%
20141.1850,85%
20131.175geen data

Het aantal inwoners in de wijk Nieuwdorp is met 175 personen gestegen van 1.175 personen in 2013 tot 1.350 personen in 2026 (dat is een grote groei van 15%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2026 was 13 personen (1,09%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een licht stijgende trend: De cijfers groeien meer wel dan niet.

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente Borsele.

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in de wijk Nieuwdorp:

In 2013 telde de wijk Nieuwdorp 1.175 inwoners. In 2015 is het aantal gedaald tot 1.170 personen. Dit is een daling van 5 (-0,43%) ten opzichte van 2013, ten opzichte van het vorige jaar (2014) is het verschil -15 (-1,27%). Het aantal van 1.170 inwoners is het minimum in de hele periode waarover de inwonersdata beschikbaar zijn. In 2025 is het aantal gestegen tot 1.365 personen. De stijging ten opzichte van 2015 is 195 (17%), het verschil ten opzichte van het vorige jaar (2024) is 40 (3,02%). Het aantal van 1.365 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 2013 tot en met 2026. In 2026 telde de wijk Nieuwdorp 1.350 inwoners.

Inwoners per leeftijdsgroep in de wijk Nieuwdorp
De grootste getoonde leeftijdsgroep in de wijk Nieuwdorp is 45 tot 65 jaar, met 26% van de inwoners.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, leeftijdsgroepen: aantal inwoners op 1 januari 2026 per leeftijdsgroep.

De grafiek toont de leeftijdsgroepen. Het aantal inwoners is ook per individueel levensjaar beschikbaar (alleen de inwoners van 105 jaar en ouder vormen 1 groep). De inwoners naar leeftijd zijn er tot op buurtniveau in het document met leeftijdsgegevens in de download voor de gemeente Borsele.

Burgerlijke staat in de wijk Nieuwdorp
Deze grafiek laat zien hoeveel inwoners getrouwd, niet getrouwd, gescheiden of verweduwd zijn.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, burgerlijke staat: aantal en percentage inwoners op 1 januari 2026 naar burgerlijke staat.

Onderverdeling van de bevolking in de wijk Nieuwdorp naar de situaties ‘Ongehuwd’, ‘Gehuwd’, ‘Gescheiden’ en ‘Verweduwd’.

Toelichting
Soorten huishoudens
In 2026 waren er 590 huishoudens in de wijk Nieuwdorp. Er waren 200 eenpersoonshuishoudens en 385 meerpersoonshuishoudens (afgerond op vijftallen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont de verdeling naar soorten huishoudens voor de wijk Nieuwdorp. De gegevens gelden voor 2026.

De cijfers gaan over de particuliere huishoudens op 1 januari 2026. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. In deze grafiek worden de huishoudens onderverdeeld in eenpersoonshuishoudens, meerpersoonshuishoudens zonder kinderen en meerpersoonshuishoudens met kinderen. De cijfers over huishoudens zijn afgerond op vijftallen.

Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in de wijk Nieuwdorp.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2013 tot en met 2026: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in de wijk Nieuwdorp per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor de wijk Nieuwdorp:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
20261.13515060
20251.16014560
20241.16511545
20231.15011550
20221.13500
20211.1406629
20201.1256327
20191.1355624
20181.1305624
20171.1354921
20161.1254921
20151.1054520
20141.1135022
20131.1015222

In 2026 was de herkomst van inwoners in de wijk Nieuwdorp als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 84%, herkomst uit Europese landen: 11% en herkomst uit landen buiten Europa: 4,46% En in 2013 was de verdeling van inwoners naar herkomstgebied als volgt: herkomst uit Nederland: 94%, herkomst uit Europa: 4,43% en herkomst van buiten Europa: 1,87%.

Toelichting Meer migratie
Migratie herkomstlanden

Bekijk ook de detailinformatie over het aantal inwoners in Nederland naar land van herkomst.

Landen van herkomst
Migratie achtergrond: Geboortelanden en herkomstlanden
Van de inwoners van de wijk Nieuwdorp is 89% in Nederland geboren (gegevens 2026).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking in de wijk Nieuwdorp: de grafiek toont het aantal inwoners in 2025, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland. Gebruik het filter om een categorie te selecteren.

De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.

Toelichting
Geboorte per 1.000 inwoners
Er zijn 15 baby’s per 1.000 inwoners geboren in 2025 in de wijk Nieuwdorp.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal levend geboren babies per 1.000 inwoners in de wijk Nieuwdorp.

De cijfers over de geboortes per 1.000 aantal inwoners zijn berekend door het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december te delen door het aantal inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

Er waren in de gemeente Borsele als geheel 24 geboortes in augustus 2026. Bekijk de pagina met maandelijkse bevolkingscijfers voor de gemeente Borsele.

Cijfers over geboorte

De cijfers over het relatieve aantal geboortes zijn gebaseerd op data van het CBS. Als basis hiervoor is het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december in verhouding tot het aantal inwoners op 1 januari van een jaar in de wijk Nieuwdorp genomen. Het relatieve aantal geboorten kan hoger uitvallen dan verwacht op basis van het inwonertal. Het relatieve cijfer betreft namelijk het aantal geboorten gedurende het jaar ten opzichte van het aantal inwoners op 1 januari. In nieuwbouwwijken kan het aantal inwoners sterk groeien in een jaar. Zo kunnen er in 1 jaar 10 kinderen geboren worden in een wijk waarin op 1 januari slechts 10 inwoners wonen, maar aan het eind van het jaar bijvoorbeeld 200 inwoners.

Sterfte per 1.000 inwoners
Er zijn 10 personen per 1.000 inwoners overleden in 2025 in de wijk Nieuwdorp.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal sterftes per 1.000 inwoners in de wijk Nieuwdorp.

De cijfers over de sterfte per 1.000 aantal inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS. De relatieve sterfte is bepaald als het aantal overledenen van 1 januari tot en met 31 december, per 1.000 inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

In augustus 2026 zijn in de gemeente Borsele als geheel 17 inwoners overleden. Bekijk de maandelijkse sterftecijfers voor de gemeente Borsele.

Meer sterfte
Onderwijs in de wijk Nieuwdorp

Bekijk de kinderopvang- en onderwijslocaties, gemiddelde reisafstanden, aantallen leerlingen en studenten en de ontwikkeling van het aantal scholen in de wijk Nieuwdorp. Dit is een kleine selectie uit de datasets over het onderwijs. Bekijk véél meer informatie over het onderwijs op AlleCijfers.

Kinderopvang- en onderwijslocaties in de wijk Nieuwdorp
Wijk NieuwdorpGemeente BorseleGemeente Goes
Aantal kinderopvanglocaties65259
Aantal kindplaatsen559061.511
Aantal vestigingen basisonderwijs11526
Aantal leerlingen basisonderwijs981.7673.941
Aantal vestigingen voortgezet onderwijs0011
Aantal leerlingen voortgezet onderwijs005.518
Aantal opleidingen middelbaar beroepsonderwijs0012
Aantal studenten middelbaar beroepsonderwijs004.537

Bovenstaande tabel toont data van het LRK en DUO over kinderopvang en onderwijs. De gegevens zijn bijgewerkt tot en met 1 oktober 2026.

Het aantal leerlingen betreft het aantal dat onderwijs volgt op een school in de wijk Nieuwdorp. Op de pagina’s over het basisonderwijs en over de middelbare scholen zijn ook gegevens beschikbaar over het huisadres van leerlingen ten opzichte van het adres van de schoolvestigingen.

Gemiddelde afstanden kinderopvang en onderwijs
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een basisschool in de wijk Nieuwdorp is 0,5 kilometer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand staafdiagram toont de gemiddelde afstand in kilometers over de weg tot kinderdagverblijven, buitenschoolseopvang, basisonderwijs, voortgezet onderwijs totaal, VMBO scholen en HAVO VWO scholen. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens voor verschillende soorten locaties te tonen. De gebruikte cijfers komen van uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor de situatie in 2025.


Onderstaande tabel de gemiddelde afstand in kilometers voor verschillende soorten locaties voor kinderopvang en onderwijs. De gegevens worden getoond per (vergelijkings)gebied en gelden voor 2025.

RegioKinderdagverblijfBuitenschoolseopvangBasisonderwijsVoortgezet onderwijsVMBOHAVO VWO
Nederland0,70,70,82,52,63,4
Provincie Zeeland0,90,90,95,25,46,2
Gemeente Borsele0,90,90,99,39,49,4
Buurt Kern Nieuwdorp0,30,20,311,011,012,8
Buurt Buitengebied Nieuwdorp1,01,01,111,611,612,5
Wijk Baarland2,32,32,311,611,711,6
Wijk Borssele0,50,70,516,816,816,8
Wijk Driewegen0,70,70,713,613,713,6
Wijk Ellewoutsdijk3,23,23,315,715,815,7
Wijk Heinkenszand1,01,01,07,87,87,8
Wijk Hoedekenskerke0,50,50,59,19,39,1
Wijk Kwadendamme0,70,70,78,78,98,7
Wijk Lewedorp0,90,80,810,510,510,7
Wijk Nieuwdorp0,40,30,511,111,112,8
Wijk Nisse2,42,60,67,77,97,7
Wijk Oudelande0,70,70,712,212,412,2
Wijk Ovezande0,70,70,711,811,911,8
Wijk ’s-Gravenpolder0,70,70,74,85,24,8
Wijk ’s-Heer Abtskerke3,03,02,94,84,94,8
Wijk ’s-Heerenhoek0,60,60,612,212,212,2

Deze grafiek toont een regionale vergelijking van de gemiddelde reisafstanden voor inwoners van hun woonadres naar de dichtstbijzijnde locaties voor kinderopvang, basisonderwijs en voortgezet onderwijs. De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting. In de grafiek zie je de gegevens voor de wijk Nieuwdorp in vergelijking tot andere gebieden. De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (oranje), provincie Zeeland (bruin), gemeente Borsele (geel), 14 wijken (groen) en 2 buurten (blauw). Wijk Nieuwdorp wordt in het rood weergegeven.

Leerlingen en studenten in de wijk Nieuwdorp
In 2025 woonden er 250 leerlingen en studenten in de wijk Nieuwdorp.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Onderwijsdata: aantal leerlingen en studenten per soort onderwijs in de wijk Nieuwdorp, data van het CBS over 2025.

De grafiek toont het aantal leerlingen in het PO en VO en het aantal studenten in het MBO, HBO, en WO dat als inwoner staat ingeschreven op een adres in de wijk Nieuwdorp.

Toelichting
Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar per 1 oktober 2024 in de wijk Nieuwdorp.

Bovenstaande donutgrafiek toont het percentage praktisch, middelbaar en hoog opgeleiden voor de wijk Nieuwdorp. Bekijk het aantal inwoners per opleidingsniveau door op de taartpunten in de grafiek te klikken.

Definities opleidingsniveau

Economie en inkomen in de wijk Nieuwdorp

Bekijk de ontwikkeling van het aantal bedrijven en het gemiddelde inkomen in de wijk Nieuwdorp, met vergelijkingen tussen gebieden.

Bedrijfsvestigingen (235 totaal)
In de wijk Nieuwdorp zijn in totaal 235 bedrijfsvestigingen geregistreerd (gegevens voor 2025).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen van bedrijven per sector per jaar in de wijk Nieuwdorp (het aantal bedrijven in de sector “overheid, onderwijs en zorg (Ooz)” is vanaf 2020 bekend).

De ‘gestapelde lijngrafiek’ toont het aantal bedrijfsvestigingen in de wijk Nieuwdorp voor elk van de volgende 8 sectoren:

  1. Lbv: Landbouw, bosbouw en visserij
  2. Nen: Nijverheid en energie
  3. Hh: Handel en HORECA
  4. Vic: Vervoer, informatie en communicatie
  5. Fdo: Financiële diensten en onroerend goed
  6. Zd: Zakelijke dienstverlening
  7. Ooz: Overheid, onderwijs en zorg
  8. Cro: Cultuur, recreatie en overige diensten
Toelichting Definities

Advertentie:

De inlegzolen van VeiligVoeten beschermen goed tegen spijkers in je voet!

Huttenbouw of timmerdorp?
Voorkom verwondingen aan je voeten en voel je veilig! Gebruik veiligheidszooltjes, die beschermen goed tegen scherpe objecten in je voet! Het materiaal van de zolen lijkt op dat van een kogelvrij vest. Bescherm je voeten tegen spijkers en schroeven bij het klussen, gebruik ze bij evenementen, draag ze in je laarzen voor extra isolatie en bescherming of gebruik ze in je waterschoenen.

Gemiddeld inkomen per inwoner
Het gemiddeld inkomen per inwoner in de wijk Nieuwdorp is €29.900.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld bruto jaarinkomen in de wijk Nieuwdorp.

Over de inkomensdata:

Inwoners en inkomensontvangers: Het gemiddeld inkomen per inwoner in de wijk Nieuwdorp is €29.900. Het gemiddeld inkomen per inkomensontvanger is €37.400. Wijk Nieuwdorp telt 1.100 inkomensontvangers op 1.350 inwoners totaal.

2% van de huishoudens in de wijk Nieuwdorp heeft een inkomen op of rond het sociaal minimum. Studentenhuishoudens en huishoudens met een onvolledig jaarinkomen zijn hierin niet meegenomen. Het sociaal minimum is het wettelijk bestaansminimum zoals dat in de politieke besluitvorming is vastgesteld. Zie de tabel met definities van de brondata voor de volledige definities.

Over de schaal van de inkomensmeter:

De laagste 10% en 25% regio’s vallen in het rode en oranje gebied; deze gebieden kunnen elkaar deels overlappen. De hoogste 25% regio’s vallen in het groene gebied. De grenzen zijn berekend met percentielen, waarbij alle waarden van laag naar hoog zijn gesorteerd. Lees meer over het (gewogen) gemiddelde, de mediaan, modus en percentielen.

Inkomensvergelijking binnen de gemeente Borsele
Regionale vergelijking van het gemiddelde inkomen per inwoner.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld inkomen per jaar voor elke regio in Borsele: wijk Nieuwdorp is rood, andere buurten zijn blauw, wijken zijn geel en de gemeente is grijs.

Er zijn nog veel meer inkomensgegevens beschikbaar in de tabel met 250+ onderwerpen en de inkomensranglijst.

De regionale gezondheidsmonitor

Onderstaande grafieken tonen gegevens uit de regionale gezondheidsmonitor. De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners. De data uit het onderzoek komen van het RIVM en het CBS.

Inwoners met een goede gezondheid
72% procent van de inwoners van 18 jaar en ouder in de wijk Nieuwdorp ervaart de eigen gezondheid als goed of zeer goed.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande lijngrafiek toont het percentage inwoners met een goede gezondheid in de wijk Nieuwdorp per leeftijdsgroep. De gegevens wordt getoond voor de periode van 2012 tot en met 2024.

De RIVM gezondheidsmonitor biedt gezondheidsgegevens voor Nederland en per provincie, gemeente, wijk en buurt. Dit zijn gegevens over beperkingen, ervaren gezondheid, overgewicht, roken, drinken en mantelzorg.

Over de gezondheidsmonitor

De cijfers op deze pagina zijn afkomstig van het RIVM op basis van gegevens uit de Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen 2012, 2016, 2020 en de Corona Gezondheidsmonitor 2022 van GGD, CBS en RIVM. Er zijn data over monitoren met betrekking tot gezondheid, sociale situatie en leefstijl. Deze gegevens zijn er voor alle buurten, wijken, gemeenten, provincies en voor heel Nederland. Normaliter wordt dit onderzoek iedere vier jaar uitgevoerd. En in verband met Corona is er in 2022 een extra Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen uitgevoerd.

De data zijn door het RIVM en CBS gepubliceerd en waar nodig door OpenInfo omgerekend naar de regionale indelingen van 2026.

Bekijk alle definities uit de regionale gezondheidsmonitor.

Alcoholgebruik en roken
81% van de inwoners van 18 tot 65 jaar in de wijk Nieuwdorp geeft aan wel eens alcohol te drinken.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de onderwerpen in de categorie ‘Alcoholgebruik en roken’ uit de gezondheidsmonitor van het RIVM voor de wijk Nieuwdorp. Hierbij wordt per onderwerp getoond wat het percentage inwoners in de wijk Nieuwdorp is dat heeft aangegeven dat het onderwerp van toepassing is. Gebruik het filter boven de grafiek om de leeftijdsgroep van de inwoners te kiezen.

Bekijk de toelichting bij bovenstaande grafiek met de definities en de vragen voor de onderwerpen ‘rookt tabak’, ‘voldoet aan de alcoholrichtlijn’, ‘drinken’, ‘zwaar drinken’ en ‘overmatig drinken’.

Toelichting

Bekijk de aparte pagina over de gezondheid in de wijk Nieuwdorp met de gegevens over meer dan 40 onderwerpen uit de regionale gezondheidsmonitor en met data over het gebruik van de WMO en de jeugdzorg in de wijk Nieuwdorp.

Meer gezondheidsdata
Voertuigen en verkeer in de wijk Nieuwdorp

Bekijk de beschikbare gegevens over geregistreerde voertuigen, elektrische auto’s en verkeersongevallen in de wijk Nieuwdorp.

Aantal elektrische auto’s in de wijk Nieuwdorp
Er zijn 111 elektrische auto’s in oktober 2026 in de wijk Nieuwdorp.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal elektrische auto’s per maand in de wijk Nieuwdorp op basis van de regionale voertuigdata van de RDW. Dit is de som van het aantal elektrische bedrijfsauto’s en het aantal elektrische personenauto’s.

Er zijn 111 elektrische auto’s in de wijk Nieuwdorp. Dit is het totaal aantal in oktober 2026 bij de RDW op kenteken geregistreerde elektrische auto’s in de wijk Nieuwdorp die op de batterij rijden en met een stekker opgeladen worden.

Toelichting op de regionale voertuigdata

Deze paragraaf toont data over de op kenteken geregistreerde voertuigen in de wijk Nieuwdorp. Dit is regionale data van de RDW. De data is beschikbaar per soort voertuig, per energiebron (brandstof) en per maand. Deze gegevens worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent was dit op 1 oktober 2026. Bekijk de toelichting voor de bronbeschrijving en definities van de regionale voertuig data.

Toelichting Meer autodata
Voertuigen naar energiebron
Er zijn 917 voertuigen met ‘benzine’ als energiebron in de wijk Nieuwdorp in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen per type energiebron (brandstof) dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de wijk Nieuwdorp geregistreerd staat.

Er zijn in totaal 1.569 op naam geregistreerde voertuigen in de wijk Nieuwdorp (in oktober 2026).

Voertuigen naar soort
Er zijn 915 voertuigen van het type ‘personenauto’ in de wijk Nieuwdorp in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen naar soort motorvoertuig dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de wijk Nieuwdorp geregistreerd staat.

Vergelijk het percentage auto’s per energiebron op de pagina met regionale voertuigdata.

Verkeersongevallen naar afloop
Er waren 15 verkeersongevallen in de wijk Nieuwdorp in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal verkeersongevallen in de wijk Nieuwdorp. Gebruik het filter boven de grafiek om het aantal ongevallen per afloop (materiële schade, letselschade of dodelijke afloop) te bekijken.


Onderstaande tabel laat zien hoeveel verkeersongevallen er in het jaar 2025 in de wijk Nieuwdorp plaatsvonden, uitgesplitst naar afloop.

Afloop verkeersongevallenAantal verkeersongevallen in 2025
Totaal15
Materiële schade14
Letselschade1
Dodelijke afloop0

De dataset met verkeersongevallen BRON is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen de wijk Nieuwdorp vallen.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Veiligheid in de wijk Nieuwdorp

Bekijk de ontwikkeling en soorten van de geregistreerde misdaad in de wijk Nieuwdorp op basis van data van de Politie en het CBS. De politiedata worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent op 15 september 2026. De beschrijvingen van de soorten misdrijven zoals de politie deze gebruikt zijn te vinden in de tabel met definities van de verschillende soorten delicten.

Meer misdaad
Totaal geregistreerde misdaad per maand of per jaar
Er zijn in 2025 in totaal 35 misdrijven in de wijk Nieuwdorp geregistreerd.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Totaal aantal geregistreerde misdaden in de wijk Nieuwdorp, 2012 tot en met 2025 (bij weergave van de gegevens per jaar) of april 2025 tot en met september 2026 (bij weergave van de gegevens per maand).

In de wijk Nieuwdorp zijn van 2012 tot en met 2025 in totaal 622 misdrijven geregistreerd. Deze misdrijven zijn ingedeeld naar 32 verschillende soorten delicten. In 2025 werden in de wijk Nieuwdorp 35 misdrijven door de politie vastgelegd. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens per maand of per jaar te tonen.

Misdaden naar type delict
De meest voorkomende soorten misdrijven in de wijk Nieuwdorp in 2025 zijn Overige vermogensdelicten (6 delicten) en Onder invloed (weg) (5 delicten).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal geregistreerde misdaden voor de tien meest voorkomende soorten delicten in 2025 in de wijk Nieuwdorp.

Definities misdaad
Misdaad totaal per maand
In september 2026 zijn er 5 misdrijven in de wijk Nieuwdorp geregistreerd.
Afbeelding van een warmtekaart (een heatmap in het Engels, een visuele weergave van data waarbij kleuren worden gebruikt om waarden weer te geven) met het totaal aantal misdrijven in de wijk Nieuwdorp per maand en per jaar.

Bovenstaande warmtekaart geeft een visuele weergave van het totaal aantal door de politie geregistreerde misdrijven per maand in de wijk Nieuwdorp over de afgelopen 6 jaar.

Alle gegevens zijn beschikbaar in het Excel document met politiedata als onderdeel van de download voor de gemeente Borsele.

Misdaden per 1.000 inwoners
Er waren 8 misdrijven per 1.000 inwoners van het type ‘verkeersovertredingen’ in 2025 in de wijk Nieuwdorp.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Criminaliteit: aantal misdaden per 1.000 inwoners in 2025 in de wijk Nieuwdorp.

De grafiek toont de meest recente gegevens over het aantal misdaden per 1.000 inwoners voor de wijk Nieuwdorp. De gegevens over misdaden zijn hiertoe gegroepeerd in (1) het totaal aantal diefstallen (alle vormen, zoals diefstal uit woningen en schuren, diefstal van auto’s en fietsen en winkeldiefstal), (2) geweld en seksmisdrijven, (3) milieuovertredingen, (4) oplichting, (5) verkeersovertredingen, (6) vernielingen en misdrijven tegen de openbare orde en (7) alle overige misdrijven. De definities van alle verschillende soorten delicten met daarbij de categorie waarin deze zijn ingedeeld zijn te vinden in de bronbeschrijving van de politiedata.

Verkiezingen in de wijk Nieuwdorp

Bekijk de beschikbare verkiezingsuitslagen en informatie over de stembureaus in de wijk Nieuwdorp.

Uitslag gemeenteraadsverkiezingen 2026
Stembureau Nieuwdorp Dorpshuis ’t Hart
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal stemmen per partij zoals uitgebracht te Stembureau Nieuwdorp Dorpshuis ’t Hart bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026. De grafiek toont de 7 partijen waarop bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026 in de wijk Nieuwdorp stemmen zijn uitgebracht.

Onderstaande grafiek toont het aantal stemmen per politieke partij dat bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 in Stembureau Nieuwdorp Dorpshuis ’t Hart is uitgebracht. Stembureau Nieuwdorp Dorpshuis ’t Hart was bij deze verkiezingen het enige stembureau binnen de wijk Nieuwdorp.

Bekijk veel meer informatie over de verkiezingen op de pagina met alle 39 stembureaus in de gemeente Borsele en op de pagina met alle verkiezingsuitslagen voor de gemeente Borsele. En download alle verkiezingsdata in een Excel document als onderdeel van de uitgebreide informatie voor de gemeente Borsele.

Stembureaus Borsele
Adressen en leefomgeving in de wijk Nieuwdorp

Bekijk gegevens over adressen, gebruiksdoelen, bouwperioden, dichtheid, de nabijheid van voorzieningen, energieverbruik en energielabels in de wijk Nieuwdorp.

Informatie op basis van de BAG (de Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) van 1 juli 2026. De wijk Nieuwdorp telt in totaal 727 adressen, deze hebben allemaal een verblijfsobject, er zijn geen standplaatsen en geen ligplaatsen. 75% van de adressen in wijk Nieuwdorp ligt binnen de bebouwde kom en 25% van de adressen ligt buiten de bebouwde kom.

Adressen Borsele
Adressen: gebruiksdoelen
In de wijk Nieuwdorp zijn er 588 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel woonfunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor de wijk Nieuwdorp.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 97 panden uit de bouwperiode 1925 tot 1950 in de wijk Nieuwdorp.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor de wijk Nieuwdorp. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 juli 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Dichtheid per km² van bevolking, adressen en auto’s

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de wijk Nieuwdorp voor 2026.


Onderstaande tabel toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de wijk Nieuwdorp voor 2026:

DichtheidNederlandWijk Nieuwdorp
Bevolking53998
Adressen2.093152
Autos27565

De data over het aantal inwoners-, adressen- en personenauto’s per vierkante kilometer land geven een beeld van ‘de mate van concentratie van menselijke activiteiten’ in de wijk Nieuwdorp ten opzichte van het gemiddelde voor Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Toelichting
Gemiddelde afstand tot voorzieningen
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een huisartsenpraktijk in de wijk Nieuwdorp is 3,4.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de wijk Nieuwdorp tot de dichtstbijzijnde voorziening. De gebruikte cijfers komen uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor 2025.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de wijk Nieuwdorp tot de dichtstbijzijnde voorziening voor 2025:

VoorzieningAfstand in km
Huisartsenpraktijk3,4
Supermarkt6,7
Restaurant0,5
Basisonderwijs0,5
Voortgezet onderwijs11,1
Bibliotheek7,3
Treinstation7,5
Sportterrein0,3
Bioscoop12,9
Museum0,7

De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting.

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen
Gemiddeld aardgas- en elektriciteitsverbruik per woning per jaar in de wijk Nieuwdorp.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddeld energieverbruik per woning per jaar in de wijk Nieuwdorp.


Onderstaande tabel toont het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik per type woning voor 2024 voor de wijk Nieuwdorp:

Soort woningGemiddeld gasverbruikGemiddelde elektriciteitslevering per woning
Appartement6101.870
Tussenwoning6202.150
Hoekwoning6602.690
Twee-onder-één-kap woning8202.980
Vrijstaande woning1.0303.480
Koopwoning8803.150
Huurwoning6001.950

Data over het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik voor aardgas in m3. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen. Het verbruik van gas en elektra is ook bekend per woningtype, zie de tabel.

Toelichting Meer gas
Energielabels
De meest voorkomende energielabels in de wijk Nieuwdorp zijn A (117 adressen) en G (107 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in de wijk Nieuwdorp. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 oktober 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel A komt het meeste voor in de wijk Nieuwdorp: 117 adressen hebben energielabel A. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente Borsele bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Alle onderwerpen en vergelijken

Bekijk de meest recente cijfers over meer dan 250 onderwerpen en vergelijk de wijk Nieuwdorp met andere gebieden.

Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!
Kies een categorie en bekijk de bijbehorende onderwerpen.

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor de wijk Nieuwdorp voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

Bedrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Bedrijfsvestigingen totaal235Aantal2025
A Landbouw, bosbouw en visserij15Aantal2025
B-F Nijverheid en energie45Aantal2025
G+I Handel en horeca35Aantal2025
H+J Vervoer, informatie en communicatie25Aantal2025
K-L Financiële diensten, onroerend goed20Aantal2025
M-N Zakelijke dienstverlening50Aantal2025
O-Q Overheid, onderwijs en zorg25Aantal2025
R-U Cultuur, recreatie, overige diensten20Aantal2025
% A Landbouw, bosbouw en visserij6,4%Percentage2025
% B-F Nijverheid en energie19%Percentage2025
% G+I Handel en horeca15%Percentage2025
% H+J Vervoer, informatie en communicatie11%Percentage2025
% K-L Financiële diensten, onroerend goed8,5%Percentage2025
% M-N Zakelijke dienstverlening21%Percentage2025
% O-Q Overheid, onderwijs en zorg11%Percentage2025
% R-U Cultuur, recreatie, overige diensten8,5%Percentage2025

De cijfers over bedrijven tonen het aantal bedrijfsvestigingen in de wijk Nieuwdorp, uitgesplitst naar bedrijfstak. Een vestiging is een locatie van een bedrijf, instelling of zelfstandige waar of van waaruit activiteiten worden uitgevoerd.

Bevolking
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Inwoners1.350Aantal2026
Mannen685Aantal2026
Vrouwen665Aantal2026
0 tot 15 jaar255Aantal2026
15 tot 25 jaar160Aantal2026
25 tot 45 jaar350Aantal2026
45 tot 65 jaar355Aantal2026
65 jaar of ouder225Aantal2026
Ongehuwd630Aantal2026
Gehuwd590Aantal2026
Gescheiden75Aantal2026
Verweduwd60Aantal2026
% Mannen51%Percentage2026
% Vrouwen49%Percentage2026
% 0 tot 15 jaar19%Percentage2026
% 15 tot 25 jaar12%Percentage2026
% 25 tot 45 jaar26%Percentage2026
% 45 tot 65 jaar26%Percentage2026
% 65 jaar of ouder17%Percentage2026
% Ongehuwd46%Percentage2026
% Gehuwd44%Percentage2026
% Gescheiden5,5%Percentage2026
% Verweduwd4,43%Percentage2026
Geboorten15Aantal2025
Geboorte relatief15Aantal per 1.000 inwoners2025
Sterftes15Aantal2025
Sterfte relatief10Aantal per 1.000 inwoners2025
Leerlingen PO140Aantal2025
Leerlingen VO60Aantal2025
Studenten MBO40Aantal2025
Studenten HBO10Aantal2025
Studenten WO0Aantal2025
Praktisch opleidingsniveau350Aantal2024
Middelbaar opleidingsniveau490Aantal2024
Hoger opleidingsniveau160Aantal2023
% Praktisch opleidingsniveau42%Percentage2024
% Middelbaar opleidingsniveau58%Percentage2024
% Hoger opleidingsniveau16%Percentage2023
Jongeren met jeugdzorg in natura50Aantal2024
% Jongeren met jeugdzorg14%Percentage2024
Wmo cliënten85Aantal2024
Wmo cliënten per 1.000 inwoners63Aantal per 1.000 inwoners2024
Bevolkingsdichtheid98Aantal per km²2026

De inwonersaantallen worden altijd op vijftallen afgerond, hierdoor kan het voorkomen dat een optelling van subgroepen (zoals inwoners naar geslacht of naar leeftijd) licht afwijkt van het totaal aantal inwoners.

Energie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning2.960Gemiddeld in kWh2024
Gemiddelde elektriciteitsteruglevering per woning1.680Gemiddeld in kWh2024
% Woningen met zonnestroom62%Percentage2024
% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmd19%Percentage2024
Gemiddelde elektriciteitslevering appartement1.870Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering tussenwoning2.150Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering hoekwoning2.690Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering twee-onder-één-kap woning2.980Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering vrijstaande woning3.480Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering huurwoning1.950Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering koopwoning3.150Gemiddeld in kWh2023
Gemiddeld aardgasverbruik per woning780Gemiddeld per m³2024
% Woningen met stadsverwarming0%Percentage2014
% Aardgasvrije woningen13%Percentage2024
% Aardgaswoningen77%Percentage2024
Gemiddeld aardgasverbruik appartement610Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik tussenwoning620Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik hoekwoning660Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik twee-onder-één-kap woning820Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik vrijstaande woning1.030Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik koopwoning880Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik huurwoning600Gemiddeld per m³2023
Publieke laadpalengeen dataAantalgeen data
Adressen zonder energielabel145Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel193Aantal2026
Adressen met definitief energielabel389Aantal2026
Energielabels A+++++3Aantal2026
Energielabels A++++21Aantal2026
Energielabels A+++8Aantal2026
Energielabels A++7Aantal2026
Energielabels A+9Aantal2026
Energielabels A117Aantal2026
Energielabels B81Aantal2026
Energielabels C101Aantal2026
Energielabels D53Aantal2026
Energielabels E30Aantal2026
Energielabels F45Aantal2026
Energielabels G107Aantal2026

De onderwerpen in de categorie energieverbruik tonen onder meer het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik en de energielabels van gebouwen in de wijk Nieuwdorp. Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het minst energiezuinige label en A++++ het meest energiezuinige label.

Gezondheid-gedrag
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Rookt tabak16%Percentage2024
Voldoet aan de alcoholrichtlijn50%Percentage2024
Drinken79%Percentage2024
Zwaar drinken8%Percentage2024
Overmatig drinken6%Percentage2024
Overgewicht56%Percentage2024
Ernstig overgewicht (obesitas)18%Percentage2024
Voldoet aan de beweegrichtlijn45%Percentage2024
Wekelijks sporten46%Percentage2024
Lopen en/of fietsen naar school of werk35%Percentage2024
Lopen naar school of werk15%Percentage2024
Fietsen naar school of werk23%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de wijk Nieuwdorp. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-overig
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Eenzaam49%Percentage2024
Ernstig eenzaam14%Percentage2024
Emotioneel eenzaam28%Percentage2024
Sociaal eenzaam36%Percentage2024
Matig/veel regie over het eigen leven88%Percentage2024
Moeite met rondkomen11%Percentage2024
Krijgt steun van anderen93%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door buren5%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door wegverkeer9%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg >50 km/uur7%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg <50 km/uur4%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door treinverkeer0%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door vliegverkeer1%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door windturbines3%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring wegverkeer3%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring treinverkeer0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring vliegverkeer0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring buren3%Percentage2024
Tevreden met de woning91%Percentage2024
Tevreden met de woonomgeving87%Percentage2024
Tevreden met het groen in de omgeving86%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden binnen64%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden buiten64%Percentage2024
Vrijwilligerswerk39%Percentage2024
Mantelzorger16%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de wijk Nieuwdorp. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-ziekte
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Goed ervaren gezondheid72%Percentage2024
Één of meer langdurige aandoeningen35%Percentage2024
Beperkt vanwege gezondheid34%Percentage2024
Ernstig beperkt vanwege gezondheid3%Percentage2024
Één of meerdere keren gevallen30%Percentage2024
Langdurige ziekte en beperkt31%Percentage2024
Lage veerkracht15%Percentage2024
Hoge veerkracht53%Percentage2024
Hoog risico op angst of depressie8%Percentage2024
Suïcide gedachten de laatste 12 maanden10%Percentage2024
(Heel) veel stress in afgelopen 4 weken19%Percentage2024
Één of meer lichamelijke beperkingen11%Percentage2020
Beperking in horen4%Percentage2020
Beperking in zien3%Percentage2020
Beperking in bewegen6%Percentage2020
Broze gezondheid32%Percentage2024
Broze metale gezondheid40%Percentage2024
Broze lichamelijke gezondheid24%Percentage2024
Broze gezondheid in het sociale domein32%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de wijk Nieuwdorp. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Huishoudens
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huishoudens590Aantal2026
Eenpersoonshuishoudens200Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens390Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen170Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens met kinderen215Aantal2026
% Eenpersoonshuishoudens34%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens66%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen29%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens met kinderen36%Percentage2026
Gemiddelde huishoudensgrootte2,3Gemiddeld aantal2026

Het aantal huishoudens betreft het aantal particuliere huishoudens op 1 januari van een jaar. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen in een woonruimte wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. De cijfers over huishoudens op wijk- en buurtniveau worden afgerond op vijftallen.

Inkomen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Werkzame beroepsbevolking770Aantal2024
Netto arbeidsparticipatie77%Percentage2024
% Werknemers82%Percentage2024
% Werknemers met vaste arbeidsrelatie58%Percentage2024
% Werknemers met flexibele arbeidsrelatie24%Percentage2024
% Zelfstandigen18%Percentage2024
Inkomensontvangers1.100Aantal2024
Inkomensontvangers per 1.000 inwoners830Aantal per 1.000 inwoners2024
Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger€37.400Gemiddeld in Euro2023
Gemiddeld inkomen per inwoner€29.900Gemiddeld in Euro2023
40% personen met laagste inkomen40%Percentage2024
20% personen met hoogste inkomen18%Percentage2024
% Personen in armoede2,0%Percentage2024
% Personen tot 25% boven armoedegrens3,6%Percentage2024
Gemiddeld huishoudinkomen€38.400euro2023
40% huishoudens met laagste inkomen33%Percentage2024
20% huishoudens met hoogste inkomen20%Percentage2024
% Huishoudens met een laag inkomen2,0%Percentage2023
% Huishoudens onder of rond sociaal minimum2,4%Percentage2023
% Huishoudens tot 110% van sociaal minimum4,4%Percentage2023
% Huishoudens tot 120% van sociaal minimum7%Percentage2023
Mediaan vermogen van particuliere huishoudens€142.800euro2024
Personen per soort uitkering - Bijstand10Aantal2025
Personen per soort uitkering - AO50Aantal2025
Personen per soort uitkering - WW10Aantal2025
Personen per soort uitkering - AOW180Aantal2025
% Personen per soort uitkering - Bijstand1%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AO4%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - WW1%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AOW13%Percentage2025

De inkomensgegevens beschrijven het inkomen van personen en particuliere huishoudens in de wijk Nieuwdorp. Het besteedbaar inkomen is het bruto-inkomen verminderd met onder meer belastingen, premies en betaalde inkomensoverdrachten. Vanwege statistische geheimhouding worden niet voor ieder gebied inkomensgegevens gepubliceerd.

Migratie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland1.135Aantal2026
Herkomst buiten Nederland210Aantal2026
Herkomst Europa150Aantal2026
Herkomst buiten Europa60Aantal2026
% Herkomst Nederland84%Percentage2026
% Herkomst buiten Nederland16%Percentage2026
% Herkomst Europa11%Percentage2026
% Herkomst buiten Europa4,46%Percentage2026
Geboren in Nederland met herkomst Nederland1.135Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst Europa40Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa20Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland60Aantal2026
Geboren in Nederland1.195Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa110Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa40Aantal2026
Geboren buiten Nederland150Aantal2026
% Geboren in Nederland met herkomst Nederland84%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst Europa2,97%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland4,46%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa1,49%Percentage2026
% Geboren in Nederland89%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa8,2%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa2,97%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland11%Percentage2026
Autochtoon1.135Aantal2022
Westers70Aantal2022
Niet-westers30Aantal2022
Nederlandse Antillen en Aruba5Aantal2022
Marokko0Aantal2022
Suriname0Aantal2022
Turkije0Aantal2022
Overig niet-westers20Aantal2022

De onderwerpen in de categorie migratie gaan over de herkomst en migratie van inwoners van de wijk Nieuwdorp. De herkomst is gebaseerd op het geboorteland van de persoon en diens ouders. De migratiecijfers tonen onder meer vestiging, vertrek, immigratie en emigratie.

Misdrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Misdrijven35Aantal2025
Diefstal9Aantal2025
Geweld en seksmisdrijven5Aantal2025
Milieu overtredingen0Aantal2025
Oplichting4Aantal2025
Verkeersovertredingen11Aantal2025
Vernieling3Aantal2025
Overige misdrijven3Aantal2025
Misdrijven per 1.000 inwoners26Aantal per 1.000 inwoners2025
Diefstal per 1.000 inwoners7Aantal per 1.000 inwoners2025
Geweld en seksmisdrijven per 1.000 inwoners4Aantal per 1.000 inwoners2025
Milieu overtredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Oplichting per 1.000 inwoners3Aantal per 1.000 inwoners2025
Verkeersovertredingen per 1.000 inwoners8Aantal per 1.000 inwoners2025
Vernieling per 1.000 inwoners2Aantal per 1.000 inwoners2025
Overige misdrijven per 1.000 inwoners2Aantal per 1.000 inwoners2025

De cijfers over misdrijven tonen de door de politie geregistreerde misdrijven in de wijk Nieuwdorp, zowel als aantal als omgerekend per 1.000 inwoners. Niet ieder gepleegd misdrijf wordt gemeld of geregistreerd.

Nabijheid voorzieningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand3,4Gemiddelde afstand in km2025
Huisartsenpraktijken binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 3 km0,1Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 5 km2,0Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpost afstand13Gemiddelde afstand in km2024
Apotheek afstand3,4Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuis met poli afstand12Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km3,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuis zonder poli afstand14Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km2,0Gemiddeld aantal2025
Supermarkt afstand6,7Gemiddelde afstand in km2025
Supermarkten binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand0,6Gemiddelde afstand in km2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km0,9Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km1,1Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km2,0Gemiddeld aantal2025
Warenhuis afstand12Gemiddelde afstand in km2025
Warenhuizen binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 20 km4,0Gemiddeld aantal2025
Café afstand3,3Gemiddelde afstand in km2025
Cafés binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 3 km0,2Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2025
Cafetaria afstand3,2Gemiddelde afstand in km2025
Cafetaria binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 3 km0,2Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 5 km3,0Gemiddeld aantal2025
Restaurant afstand0,5Gemiddelde afstand in km2025
Restaurants binnen 1 km0,9Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 3 km2,1Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 5 km5Gemiddeld aantal2025
Hotel afstand3,2Gemiddelde afstand in km2025
Hotels binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 10 km2,0Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 20 km49Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijf afstand0,4Gemiddelde afstand in km2025
Kinderdagverblijven binnen 1 km0,9Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 3 km1,1Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 5 km3,0Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang afstand0,3Gemiddelde afstand in km2025
Buitenschoolseopvang binnen 1 km1,8Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 3 km2,1Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 5 km4,0Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs afstand0,5Gemiddelde afstand in km2025
Basisonderwijs binnen 1 km0,9Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 3 km1,1Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 5 km3,0Gemiddeld aantal2025
Voortgezet onderwijs afstand11Gemiddelde afstand in km2024
Voortgezet onderwijs binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2024
VMBO afstand11Gemiddelde afstand in km2024
VMBO binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO afstand13Gemiddelde afstand in km2024
HAVO VWO binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2024
Openbaar groen afstand0,3Gemiddelde afstand in km2017
Park of plantsoen afstand3,1Gemiddelde afstand in km2017
Dagrecreatief terrein afstand7,9Gemiddelde afstand in km2017
Bos afstand0,3Gemiddelde afstand in km2017
Open natuurlijk terrein afstand3,2Gemiddelde afstand in km2017
Open droog natuurlijk terrein afstand6,6Gemiddelde afstand in km2017
Open nat natuurlijk terrein afstand3,2Gemiddelde afstand in km2017
Semi-openbaar groen afstand0,3Gemiddelde afstand in km2017
Sportterrein afstand0,3Gemiddelde afstand in km2017
Volkstuin afstand5,8Gemiddelde afstand in km2017
Verblijfsrecreatief terrein afstand2,7Gemiddelde afstand in km2017
Begraafplaats afstand6,9Gemiddelde afstand in km2017
Recreatief binnenwater afstand5,8Gemiddelde afstand in km2017
Oprit hoofdverkeersweg afstand1,1Gemiddelde afstand in km2025
Treinstation afstand7,5Gemiddelde afstand in km2025
Belangrijk overstapstation afstand12Gemiddelde afstand in km2025
Bibliotheek afstand7,3Gemiddelde afstand in km2025
Zwembad afstand15Gemiddelde afstand in km2025
Kunstijsbaan afstand89Gemiddelde afstand in km2025
Podiumkunsten afstand12Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 20 km7Gemiddeld aantal2024
Poppodium afstand12Gemiddelde afstand in km2024
Bioscoop afstand13Gemiddelde afstand in km2025
Bioscopen binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 20 km2,0Gemiddeld aantal2025
Sauna afstand12Gemiddelde afstand in km2025
Zonnebank afstand13Gemiddelde afstand in km2025
Museum afstand0,7Gemiddelde afstand in km2024
Musea binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 20 km7Gemiddeld aantal2024
Attractie afstand8,5Gemiddelde afstand in km2025
Attracties binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 20 km7,1Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 50 km13Gemiddeld aantal2025
Brandweerkazerne afstand1,0Gemiddelde afstand in km2025

Het CBS publiceert gegevens over de nabijheid van voorzieningen voor inwoners van de wijk Nieuwdorp. De afstanden zijn gemiddelden over de weg en de nabijheidsindicatoren tonen hoeveel voorzieningen binnen een bepaalde afstand beschikbaar zijn.

Omgeving
OnderwerpWaardeEenheidJaar
RegiocodeWK065409Code2026
RegionaamNieuwdorpNaam2026
Soort regioWijkCategorisch type2026
Sorteercode06540900Code2026
Oppervlakte totaal1.382Aantal hectaren2026
Oppervlakte land1.379Aantal hectaren2026
Oppervlakte water3Aantal hectaren2026
Mate van stedelijkheid5Indicator 1-52026
Omgevingsadressendichtheid152Gemiddeld aantal per km²2026
Adressen totaal727Aantal2026
Adressen met postcode691Aantal2026
Adressen met woonfunctie588Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie10Aantal2026
Adressen met celfunctie0Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie2Aantal2026
Adressen met industriefunctie50Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie35Aantal2026
Adressen met logiesfunctie2Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie2Aantal2026
Adressen met sportfunctie0Aantal2026
Adressen met winkelfunctie10Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie51Aantal2026
Verblijfsobjecten727Aantal2026
Ligplaatsen0Aantal2026
Standplaatsen0Aantal2026
Panden met adres675Aantal2026
Adressen met pand719Aantal2026
Percelen met adres588Aantal2026
Adressen met perceel727Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom544Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom183Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom504Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom84Aantal2026
Panden met adres voor 1700geen dataAantal2026
Panden met adres 1700 tot 1900geen dataAantal2026
Panden met adres 1900 tot 1925geen dataAantal2026
Panden met adres 1925 tot 1950geen dataAantal2026
Panden met adres 1950 tot 1970geen dataAantal2026
Panden met adres 1970 tot 1980geen dataAantal2026
Panden met adres 1980 tot 1990geen dataAantal2026
Panden met adres 1990 tot 2000geen dataAantal2026
Panden met adres 2000 tot 2010geen dataAantal2026
Panden met adres 2010 tot 2020geen dataAantal2026
Panden met adres 2020 en latergeen dataAantal2026
Adressen met pand voor 17002Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 190039Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 192599Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 1950100Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 197081Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 198040Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 199076Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 200063Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 201051Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 2020102Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later66Aantal2026
Postcodegebied4455AA-4455VSNaam2026
Meest voorkomende postcode4455Naam2026
Dekkingspercentage meest voorkomende postcode100%Percentage2026

De onderwerpen in de categorie omgeving beschrijven onder meer de oppervlakte, het aantal adressen, de bevolkingsdichtheid en de omgevingsadressendichtheid van de wijk Nieuwdorp.

Verkeersongevallen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal15Aantal2025
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade14Aantal2025
Verkeersongevallen letselschade1Aantal2025
Verkeersongevallen dodelijk0Aantal2025

De gegevens over verkeersongevallen in de wijk Nieuwdorp zijn gebaseerd op de registratie van verkeersongevallen door Rijkswaterstaat.

Vervoer
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Personenauto’s totaal900Aantal2025
Personenauto’s - brandstof benzine665Aantal2025
Personenauto’s - overige brandstof235Aantal2025
Personenauto’s per huishouden1,51Aantal2025
Personenauto’s naar oppervlakte65Aantal2025
Motorfietsen100Aantal2025

De vervoersgegevens tonen onder meer het aantal personenauto’s en andere voertuigen in de wijk Nieuwdorp. De voertuiggegevens zijn gebaseerd op het Nederlandse kentekenregister van de RDW.

Woningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad584Aantal2025
Woningen per 1.000 inwoners428Aantal per 1.000 inwoners2025
Nieuwbouw woningen1Aantal2025
Niet-woningvoorraad136Aantal2025
Nieuwbouw niet-woningen2Aantal2025
Gemiddelde woningwaarde€311.000Gemiddeld in Euro2025
Woningwaarde klasse€300.000 tot €350.000Categorisch type2025
Eengezinswoningen549Aantal2025
Meergezinswoningen35Aantal2025
Koopwoningen432Aantal2025
Huurwoningen152Aantal2025
Huurwoningen woningcorporaties117Aantal2025
Huurwoningen overige verhuurders35Aantal2025
Eigendom onbekend0Aantal2025
Bewoond566Aantal2025
Onbewoond18Aantal2025
% Koopwoningen74%Percentage2025
% Huurwoningen26%Percentage2025
% Huurwoningen woningcorporaties20%Percentage2025
% Huurwoningen overige verhuurders6%Percentage2025
% Eigendom onbekend0%Percentage2025
% Eengezinswoningen94%Percentage2025
% Meergezinswoningen6%Percentage2025
% Bewoond97%Percentage2025
% Onbewoond3%Percentage2025
Appartementen36Aantal2026
Tussenwoningen136Aantal2026
Hoekwoningen97Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen94Aantal2026
Vrijstaande woningen225Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen6%Percentage2026
% Tussenwoningen23%Percentage2026
% Hoekwoningen16%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen16%Percentage2026
% Vrijstaande woningen38%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 1945203Aantal2026
Woningen 1945 tot 196571Aantal2026
Woningen 1965 tot 197545Aantal2026
Woningen 1975 tot 198531Aantal2026
Woningen 1985 tot 199556Aantal2026
Woningen 1995 tot 200531Aantal2026
Woningen 2005 tot 201554Aantal2026
Woningen 2015 tot 202588Aantal2026
Woningen 2025 en later1Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend8Aantal2026
% Woningen voor 194535%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 196512%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 19758%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 19855%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 199510%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 20055%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 20159%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 202515%Percentage2026
% Woningen 2025 en later0,0%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend1,0%Percentage2026

De woningcijfers voor de wijk Nieuwdorp komen voornamelijk van het CBS en de BAG. Ze beschrijven onder meer de woningvoorraad, woningtypen, bouwperioden, eigendom en gemiddelde WOZ-waarde. Cijfers op wijk- en buurtniveau kunnen zijn afgerond op vijftallen.

Download de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren als Excel document. Alle woonplaatsen, wijken en buurten zijn onderdeel van de download voor de gemeente Borsele. Er is ook een download met alle gemeente-, wijk- en buurtgegevens voor heel Nederland.

Selecteer op een groot scherm een categorie in het menu naast de tabel. Gebruik op een klein scherm de keuzelijst boven de tabel.

Tabelgebruik:

  • Kies een categorie om alleen de onderwerpen uit dat deel van de tabel te tonen.
  • Op grote schermen staat de categoriekeuze naast de tabel; op kleine schermen staat deze erboven.
  • Verschuif de tabel op kleine schermen horizontaal om alle kolommen te bekijken.
Top 5 wijk Nieuwdorp: kenmerken met het grootste verschil ten opzichte van Nederland
#KenmerkWaardeWaarde NLVerschilVerschil NLScore
1Supermarkt afstand6,71,05,71,065,4
2Voortgezet onderwijs afstand112,58,62,353,66
3Huisartsenpraktijk afstand3,41,12,31,082,14
4% Woningen bouwjaar onbekend1,0%0,0%1,0%0,49%2,05
5Omgevingsadressendichtheid1522.093-1.9411.0381,87

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Borsele.

RegioSoort regioSupermarkt afstandVoortgezet onderwijs afstandHuisartsenpraktijk afstand% Woningen bouwjaar onbekendOmgevingsadressendichtheid
NieuwdorpWijk6,7113,41,0%152
NederlandLand1,02,51,10,0%2.093
BorseleGemeente2,49,31,81,0%330
Kern NieuwdorpBuurt6,8113,52,0%182
Buitengebied NieuwdorpBuurt6,6122,90,0%121

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Borsele.

Top 5 kenmerken wijk Nieuwdorp:

De eerste tabel toont de vijf meest kenmerkende onderwerpen voor wijk Nieuwdorp. Op deze onderwerpen verschilt wijk Nieuwdorp relatief het meest van de rest van Nederland. De vergelijking gebruikt de meest recent beschikbare gegevens per onderwerp.

Regio’s:

De tweede tabel toont de waarden voor de top 5 kenmerken per regio. Getoonde regio’s: wijk Nieuwdorp, Nederland, de gemeente en alle buurten binnen de wijk. Hierbij staan de kenmerken in de kolommen en de vergelijkingsgebieden in de rijen.

Berekening van de grootste verschillen:

Het relatieve verschil is berekend als verschilscore. De verschilscore vergelijkt het verschil voor Nieuwdorp met het gemiddelde verschil voor Nederland. Zo worden de onderwerpen geselecteerd die relatief het sterkst van het Nederlandse gemiddelde afwijken.

De kolommen van de eerste tabel tonen de rekenstappen. ‘Waarde’ is de waarde voor Nieuwdorp, ‘Waarde NL’ het Nederlandse gemiddelde, ‘Verschil’ het verschil tussen beide waarden, ‘Verschil NL’ de gemiddelde afwijking in Nederland en ‘Score’ de daaruit berekende verschilscore.

De verschilscores zijn voor ruim 70 onderwerpen berekend. Uit de onderwerpen met de hoogste scores worden de vijf meest interessante onderwerpen gekozen. Hierdoor worden tegengestelde of vrijwel gelijke onderwerpen niet dubbel getoond en wordt het ontbreken van een onderwerp niet als kenmerk gepresenteerd. Als er bijvoorbeeld relatief veel vrouwen zijn, wordt niet ook automatisch het lage aandeel mannen getoond. Een sterk afwijkende bedrijfstak wordt alleen getoond als deze oververtegenwoordigd is.

Alle verschilscores voor alle wijken en buurten in wijk Nieuwdorp staan in de uitgebreide download voor Borsele.

Data en bronnen

Bekijk de gebruikte open databronnen en definities en download uitgebreide regionale datasets over de wijk Nieuwdorp.

Download alle regionale data
Download de uitgebreide datasets voor de gemeente Borsele.
Afbeelding van Excel documenten uit de download met regionale data.

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download uitgebreide informatie in handige Excel-overzichten voor de gemeente Borsele. De download bevat regionale statistieken, adressen, verkiezingsuitslagen, misdaadcijfers, detail leeftijdsgegevens en meer.

Download!
Gebruikte open data bronnen
Bronvermelding en definities

Veel gegevens op deze pagina komen uit verschillende datasets met regionale cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hierbij is een groot aantal datasets gecombineerd. De meest recente gegevens zijn bijgewerkt tot en met 14 oktober 2026. Daarnaast zijn diverse andere officiële databronnen gebruikt, waaronder het Kadaster, de Kiesraad, de Politie en het RIVM.

Bronnen & definities
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron