Statistieken woonplaats Heide

Statistieken woonplaats Heide

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de woonplaats Heide in de gemeente Venray Vlag van de gemeente Venray. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de woonplaats Heide in de gemeente Venray Vlag van de gemeente Venray. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Kaart van de woonplaats Heide.Bekijk kaart
Woonplaats Heide in het kort

Bekijk de belangrijkste cijfers, de kaart en een korte toelichting over de woonplaats Heide.

Kerncijfers van de woonplaats Heide
Adressen, panden, percelen, woningen, huishoudens en inwoners.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van de belangrijkste cijfers van het Kadaster en het CBS voor de woonplaats Heide.


Onderstaande tabel toont de belangrijkste cijfers van het CBS en het Kadaster voor de woonplaats Heide.

OnderwerpAantalBronJaar data
Adressen met postcode255Kadaster2026
Adressen met woonfunctie228Kadaster2026
Panden met adres244Kadaster2026
Percelen met adres230Kadaster2026
Woningvoorraad218CBS2025
Huishoudens240CBS2026
Inwoners525CBS2026

Op deze pagina vind je een kaart van de woonplaats Heide en de data over meer dan 250 onderwerpen voor de woonplaats Heide.

Definities
Aantal inwoners op de kaart van de woonplaats Heide
Kaart van de omgeving van de woonplaats Heide.
Afbeelding van de woonplaats Heide op de kaart.

Kaart met de ligging van de woonplaats Heide binnen de gemeente Venray.

Bekijk de statistieken voor alle 70 gebieden binnen de gemeente Venray via de overzichtspagina van de gebieden in de Venray.

Overzicht gebieden Meer Venray
Over de woonplaats Heide

De woonplaats Heide ligt binnen de gemeente Venray.

Er zijn 261 adressen en 218 woningen in de woonplaats Heide. 80% van de woningen in de woonplaats is een koopwoning. De woningen hebben een gemiddelde WOZ waarde van €443.000. Er wonen 525 inwoners in de woonplaats Heide. De meeste inwoners (30%) zijn tussen de 45 en 65 jaar oud. Woonplaats Heide telt 240 huishoudens van gemiddeld 2,2 personen. Verder zijn er 370 personenauto’s en 105 bedrijfsvestigingen geregistreerd in de woonplaats Heide.

Woonplaats Heide heeft een oppervlakte van 552 hectare land (honderd hectare is één vierkante kilometer, 1 km2). De gemiddelde dichtheid van adressen is 120 adressen per km2.

De data voor woonplaats Heide zijn afgeleid van andere regionale statistieken. Bekijk de toelichting voor meer informatie over de wijze waarop de data zijn bepaald:

Brondata en downloadbare datasets voor de woonplaats Heide:

De gegevens voor de woonplaats Heide zijn samengesteld door de CBS cijfers voor wijken en buurten tot woonplaatsgegevens te combineren. De woonplaats Heide valt precies samen met de wijk Heide. De data voor de wijk Heide en voor woonplaats Heide zijn daarom hetzelfde.

Achtergrond: woonplaatsen worden gebruikt om een deel van een gemeente een handige naam te geven en zijn onderdeel van het postadres. Er worden nauwelijks regionale statistieken voor woonplaatsen gepubliceerd. De meeste regionale statistieken worden per gemeente, wijk, buurt of postcode gepubliceerd. Zie de beschrijving van de betekenis van gemeenten, woonplaatsen, wijken en buurten voor het verzamelen van gegevens in Nederland. Om de statistische informatie toch per woonplaats te tonen zijn de gegevens voor wijken en buurten tot woonplaatsgegevens gecombineerd. Dit is gedaan door de overlap tussen de geografie van buurten en woonplaatsen te gebruiken.

De definities van de onderwerpen die per woonplaats getoond worden zijn te vinden in deze tabel met definities van de brondata.

Alle beschikbare gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren voor de woonplaats de woonplaats Heide zijn als Excel document te downloaden als onderdeel van de download met uitgebreide informatie voor de gemeente Venray. En er is ook een Excel document met de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren voor alle woonplaatsen in Nederland.

Blijf op de hoogte

Ontvang een e-mail als er nieuwe cijfers zijn op de pagina Woonplaats Heide.

Wonen in de woonplaats Heide

Bekijk de woningvoorraad, woningkenmerken, woningtypen en de ontwikkeling van de gemiddelde WOZ-waarde in de woonplaats Heide.

Kenmerken van de 218 woningen in de woonplaats Heide
Er zijn 218 woningen in de woonplaats Heide.
Informatie over de woningen in deze regio op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken. En bekijk de woningkenmerken per buurt in de gemeente Venray in een interactieve tabel.

Toelichting
Woningwaarde per jaar
De gemiddelde WOZ waarde in de woonplaats Heide was €443.000 in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in de woonplaats Heide.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de data van het CBS voor de woonplaats Heide:

JaarGemiddelde WOZ woningwaarde Woonplaats Heide% verschil
2025€443.0009,4%
2024€405.0004,38%
2023€388.0009,3%
2022€355.0007,3%
2021€331.0003,12%
2020€321.0004,9%
2019€306.0006,6%
2018€287.0000,35%
2017€286.000-0,69%
2016€288.000-1,37%
2015€292.000-4,89%
2014€307.000-2,85%
2013€316.000geen data

De gemiddelde WOZ woningwaarde in de woonplaats Heide is met €127.000 toegenomen van €316.000 in 2013 tot €443.000 in 2025 (dat is een groei van 40%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2025 was €10.583 (2,96%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een licht stijgende trend: De cijfers groeien meer wel dan niet.

Bekijk ook de ranglijst van de woningwaarden per buurt in de gemeente Venray.

Toelichting
Download een schat aan informatie
  • Uitgebreide informatie in handige Excel overzichten voor de gemeente Venray.
  • Meer dan 250 onderwerpen voor Nederland en alle provincies, gemeenten, wijken en buurten in Nederland.
Woningwaarde en 65-plussers per gebied
De gemiddelde woningwaarde in de woonplaats Heide is €443.000, het percentage inwoners van 65 jaar en ouder is 27% en er zijn 218 woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde woningwaarde per regio op de horizontale as. Deze is afgezet tegen het percentage inwoners van 65 jaar en ouder op de verticale as. Iedere regio wordt als cirkel weergegeven. De omvang van de cirkels hangt af van het aantal woningen in een gebied: hoe meer woningen, hoe groter de cirkel.

Woningwaarde ten opzichte van inwoners van 65 jaar en ouder per gebied, de volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (grijs), provincie Limburg (bruin), gemeente Venray (geel), 13 woonplaatsen (groen), 23 wijken (oranje) en 32 buurten (blauw). De woonplaats Heide wordt in het rood weergegeven. Klik op de naam van een cirkel om de gegevens voor dat gebied weer te geven.

Soorten woningen
Vrijstaande woningen komen het meeste voor in de woonplaats Heide: er zijn 150 adressen met het woningtype vrijstaande woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de woonplaats Heide.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 juli 2026.

Bevolking in de woonplaats Heide

Bekijk de samenstelling en ontwikkeling van de bevolking in de woonplaats Heide, met cijfers over inwoners, leeftijd, burgerlijke staat, huishoudens, migratieachtergrond, opleidingsniveau, geboorte en sterfte.

Bekijk ook de maandelijkse bevolkingsontwikkeling in de gemeente Venray.

Aantal inwoners per jaar
De woonplaats Heide telt 525 inwoners in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de woonplaats Heide. De gegevens lopen van 2013 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de woonplaats Heide:

JaarAantal inwoners de woonplaats Heide% verschil
20265250,0%
20255251,94%
20245151,98%
20235051,0%
20225001,01%
20214953,12%
2020480-1,03%
20194851,04%
20184802,13%
20174703,3%
20164551,11%
2015450-1,1%
20144550,0%
2013455geen data

Het aantal inwoners in de woonplaats Heide is met 70 personen gegroeid van 455 personen in 2013 tot 525 personen in 2026 (dat is een stijging van 15%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2026 was 5 personen (1,12%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een licht stijgende trend: De cijfers stijgen meer wel dan niet.

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente Venray.

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in de woonplaats Heide:

In 2013 waren er 455 inwoners in de woonplaats Heide. In 2015 is het aantal gedaald tot 450 personen. Dit is een daling van 5 (-1,1%) ten opzichte van 2013, ten opzichte van het vorige jaar (2014) is het verschil -5 (-1,1%). Het aantal van 450 inwoners is het minimum in de hele periode waarover de inwonersdata beschikbaar zijn. In 2025 is het aantal gestegen tot 525 personen. De stijging ten opzichte van 2015 is 75 (17%), het verschil ten opzichte van het vorige jaar (2024) is 10 (1,94%). Het aantal inwoners blijft 525 tot en met 2026.

Inwoners per leeftijdsgroep in de woonplaats Heide
De grootste getoonde leeftijdsgroep in de woonplaats Heide is 45 tot 65 jaar, met 30% van de inwoners.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, leeftijdsgroepen: aantal inwoners op 1 januari 2026 per leeftijdsgroep.

De grafiek toont de leeftijdsgroepen. Het aantal inwoners is ook per individueel levensjaar beschikbaar (alleen de inwoners van 105 jaar en ouder vormen 1 groep). De inwoners naar leeftijd zijn er tot op buurtniveau in het document met leeftijdsgegevens in de download voor de gemeente Venray.

Burgerlijke staat in de woonplaats Heide
Deze grafiek laat zien hoeveel inwoners getrouwd, niet getrouwd, gescheiden of verweduwd zijn.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, burgerlijke staat: aantal en percentage inwoners op 1 januari 2026 naar burgerlijke staat.

Onderverdeling van de bevolking in de woonplaats Heide naar de situaties ‘Ongehuwd’, ‘Gehuwd’, ‘Gescheiden’ en ‘Verweduwd’.

Toelichting
Soorten huishoudens
In 2026 waren er 240 huishoudens in de woonplaats Heide. Er waren 70 eenpersoonshuishoudens en 170 meerpersoonshuishoudens (afgerond op vijftallen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont de verdeling naar soorten huishoudens voor de woonplaats Heide. De gegevens gelden voor 2026.

De cijfers gaan over de particuliere huishoudens op 1 januari 2026. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. In deze grafiek worden de huishoudens onderverdeeld in eenpersoonshuishoudens, meerpersoonshuishoudens zonder kinderen en meerpersoonshuishoudens met kinderen. De cijfers over huishoudens zijn afgerond op vijftallen.

Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in de woonplaats Heide.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2013 tot en met 2026: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in de woonplaats Heide per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor de woonplaats Heide:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
20264554520
20254654020
20244554020
20234553515
202246000
20214503114
20204402812
20194502510
2018450219
2017445178
2016435146
2015425178
2014441104
201344663

In 2026 was de herkomst van inwoners in de woonplaats Heide als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 88%, herkomst uit Europese landen: 8,7% en herkomst uit landen buiten Europa: 3,85% En in 2013 was de verdeling van inwoners naar herkomstgebied als volgt: herkomst uit Nederland: 98%, herkomst uit Europa: 1,32% en herkomst van buiten Europa: 0,66%.

Toelichting Meer migratie
Migratie herkomstlanden

Bekijk ook de detailinformatie over het aantal inwoners in Nederland naar land van herkomst.

Landen van herkomst
Migratie achtergrond: Geboortelanden en herkomstlanden
Van de inwoners van de woonplaats Heide is 93% in Nederland geboren (gegevens 2026).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking in de woonplaats Heide: de grafiek toont het aantal inwoners in 2025, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland. Gebruik het filter om een categorie te selecteren.

De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.

Toelichting
Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar per 1 oktober 2024 in de woonplaats Heide.

Bovenstaande donutgrafiek toont het percentage praktisch, middelbaar en hoog opgeleiden voor de woonplaats Heide. Bekijk het aantal inwoners per opleidingsniveau door op de taartpunten in de grafiek te klikken.

Definities opleidingsniveau

Geboorte per 1.000 inwoners
Er zijn 5 baby’s per 1.000 inwoners geboren in 2025 in de woonplaats Heide.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal levend geboren babies per 1.000 inwoners in de woonplaats Heide.

De cijfers over de geboortes per 1.000 aantal inwoners zijn berekend door het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december te delen door het aantal inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

Er waren in de gemeente Venray als geheel 29 geboortes in augustus 2026. Bekijk de pagina met maandelijkse bevolkingscijfers voor de gemeente Venray.

Cijfers over geboorte

De cijfers over het relatieve aantal geboortes zijn gebaseerd op data van het CBS. Als basis hiervoor is het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december in verhouding tot het aantal inwoners op 1 januari van een jaar in de woonplaats Heide genomen. Het relatieve aantal geboorten kan hoger uitvallen dan verwacht op basis van het inwonertal. Het relatieve cijfer betreft namelijk het aantal geboorten gedurende het jaar ten opzichte van het aantal inwoners op 1 januari. In nieuwbouwwijken kan het aantal inwoners sterk groeien in een jaar. Zo kunnen er in 1 jaar 10 kinderen geboren worden in een wijk waarin op 1 januari slechts 10 inwoners wonen, maar aan het eind van het jaar bijvoorbeeld 200 inwoners.

Sterfte per 1.000 inwoners
Er zijn 15 personen per 1.000 inwoners overleden in 2025 in de woonplaats Heide.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal sterftes per 1.000 inwoners in de woonplaats Heide.

De cijfers over de sterfte per 1.000 aantal inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS. De relatieve sterfte is bepaald als het aantal overledenen van 1 januari tot en met 31 december, per 1.000 inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

In augustus 2026 zijn in de gemeente Venray als geheel 35 inwoners overleden. Bekijk de maandelijkse sterftecijfers voor de gemeente Venray.

Meer sterfte
Onderwijs in de woonplaats Heide

Bekijk de kinderopvang- en onderwijslocaties, gemiddelde reisafstanden, aantallen leerlingen en studenten en de ontwikkeling van het aantal scholen in de woonplaats Heide. Dit is een kleine selectie uit de datasets over het onderwijs. Bekijk véél meer informatie over het onderwijs op AlleCijfers.

Kinderopvang- en onderwijslocaties in de woonplaats Heide
Woonplaats HeideGemeente VenrayProvincie Limburg
Aantal kinderopvanglocaties0811.683
Aantal kindplaatsen02.04739.138
Aantal vestigingen basisonderwijs021382
Aantal leerlingen basisonderwijs03.22978.846
Aantal vestigingen voortgezet onderwijs0173
Aantal leerlingen voortgezet onderwijs01.76646.808
Aantal opleidingen middelbaar beroepsonderwijs0135
Aantal studenten middelbaar beroepsonderwijs01.29622.117
Aantal opleidingen hoger onderwijs00159
Aantal studenten hoger onderwijs0041.029

Bovenstaande tabel toont data van het LRK en DUO over kinderopvang en onderwijs. De gegevens zijn bijgewerkt tot en met 1 oktober 2026.

Het aantal leerlingen betreft het aantal dat onderwijs volgt op een school in de woonplaats Heide. Op de pagina’s over het basisonderwijs en over de middelbare scholen zijn ook gegevens beschikbaar over het huisadres van leerlingen ten opzichte van het adres van de schoolvestigingen.

Gemiddelde afstanden kinderopvang en onderwijs
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een basisschool in de woonplaats Heide is 2,2 kilometer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand staafdiagram toont de gemiddelde afstand in kilometers over de weg tot kinderdagverblijven, buitenschoolseopvang, basisonderwijs, voortgezet onderwijs totaal, VMBO scholen en HAVO VWO scholen. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens voor verschillende soorten locaties te tonen. De gebruikte cijfers komen van uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor de situatie in 2025.


Onderstaande tabel de gemiddelde afstand in kilometers voor verschillende soorten locaties voor kinderopvang en onderwijs. De gegevens worden getoond per (vergelijkings)gebied en gelden voor 2025.

RegioKinderdagverblijfBuitenschoolseopvangBasisonderwijsVoortgezet onderwijsVMBOHAVO VWO
Nederland0,70,70,82,52,63,4
Provincie Limburg0,80,80,83,03,13,4
Gemeente Venray0,91,01,03,03,03,0
Wijk Heide2,22,12,23,23,23,2
Wijk Ysselsteyn1,01,01,17,77,77,7
Wijk Merselo0,70,70,84,54,54,5
Wijk Vredepeel5,35,44,48,88,88,8
Wijk Smakt1,11,11,16,16,16,1
Wijk Oostrum0,80,80,73,73,73,7
Wijk Oirlo0,70,70,85,15,15,1
Wijk Castenray2,92,93,03,73,73,7
Wijk Veulen3,73,73,95,45,45,4
Wijk Leunen0,60,60,71,61,61,6
Wijk Centrum0,80,90,91,21,21,2
Wijk Oost0,40,40,40,90,90,9
Wijk West1,01,11,11,21,21,2
Wijk Vlakwater1,31,71,92,32,32,3
Wijk Veltum0,60,60,71,71,71,7
Wijk Brukske0,81,10,71,41,41,4
Wijk Landweert0,40,50,42,52,52,5
Wijk Smakterheide0,91,21,42,42,42,4
Wijk Brabander1,12,32,32,72,72,7
Wijk Sint Antoniusveld1,01,00,92,02,02,0
Wijk Wanssum0,80,80,88,08,08,0
Wijk Geijsteren3,73,13,17,07,07,0
Wijk Blitterswijck0,50,50,59,69,69,6
Woonplaats Blitterswijck0,50,50,59,69,69,6
Woonplaats Geijsteren3,73,13,17,07,07,0
Woonplaats Wanssum0,80,80,88,08,08,0
Woonplaats Castenray2,92,93,03,73,73,7
Woonplaats Heide2,22,12,23,23,23,2
Woonplaats Leunen0,60,60,71,61,61,6
Woonplaats Merselo0,70,70,84,54,54,5
Woonplaats Smakt1,11,11,16,16,16,1
Woonplaats Venray0,70,90,91,71,71,7
Woonplaats Veulen3,73,73,95,45,45,4
Woonplaats Vredepeel5,35,44,48,88,88,8
Woonplaats Ysselsteyn1,01,01,17,77,77,7
Woonplaats Oirlo0,70,70,85,15,15,1
Woonplaats Oostrum0,80,80,73,73,73,7

Deze grafiek toont een regionale vergelijking van de gemiddelde reisafstanden voor inwoners van hun woonadres naar de dichtstbijzijnde locaties voor kinderopvang, basisonderwijs en voortgezet onderwijs. De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting. In de grafiek zie je de gegevens voor de woonplaats Heide in vergelijking tot andere gebieden. De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (oranje), provincie Limburg (bruin), gemeente Venray (geel), 13 woonplaatsen (roze) en 23 wijken (groen). Woonplaats Heide wordt in het rood weergegeven.

Leerlingen en studenten in de woonplaats Heide
In 2025 woonden er 80 leerlingen en studenten in de woonplaats Heide.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Onderwijsdata: aantal leerlingen en studenten per soort onderwijs in de woonplaats Heide, data van het CBS over 2025.

De grafiek toont het aantal leerlingen in het PO en VO en het aantal studenten in het MBO, HBO, en WO dat als inwoner staat ingeschreven op een adres in de woonplaats Heide.

Toelichting
Scholen in het primair en voortgezet onderwijs per jaar
Er was één school in de woonplaats Heide in 2010, in 2026 zijn er geen scholen meer bekend.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen in het primair en voortgezet onderwijs per jaar in de woonplaats Heide van 2007 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal vestigingen in het primair en voortgezet onderwijs per jaar op basis van de data van DUO voor de woonplaats Heide:

JaarBasisonderwijsSpeciaal onderwijsVoortgezet onderwijsTotaal
20071001
20081001
20091001
20101001

DUO publiceert maandelijks adreslijsten met alle onderwijslocaties. Op basis van onze verzameling met deze gegevens sinds 2007 zijn diverse overzichten over de regionale ontwikkeling van het onderwijs mogelijk.

Onderwijs datasets
Economie en inkomen in de woonplaats Heide

Bekijk de ontwikkeling van het aantal bedrijven en het gemiddelde inkomen in de woonplaats Heide, met vergelijkingen tussen gebieden.

Bedrijfsvestigingen (105 totaal)
In de woonplaats Heide zijn in totaal 105 bedrijfsvestigingen geregistreerd (gegevens voor 2025).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen van bedrijven per sector per jaar in de woonplaats Heide (het aantal bedrijven in de sector “overheid, onderwijs en zorg (Ooz)” is vanaf 2020 bekend).

De ‘gestapelde lijngrafiek’ toont het aantal bedrijfsvestigingen in de woonplaats Heide voor elk van de volgende 8 sectoren:

  1. Lbv: Landbouw, bosbouw en visserij
  2. Nen: Nijverheid en energie
  3. Hh: Handel en HORECA
  4. Vic: Vervoer, informatie en communicatie
  5. Fdo: Financiële diensten en onroerend goed
  6. Zd: Zakelijke dienstverlening
  7. Ooz: Overheid, onderwijs en zorg
  8. Cro: Cultuur, recreatie en overige diensten
Toelichting Definities

Advertentie:

De inlegzolen van VeiligVoeten beschermen goed tegen spijkers in je voet!

Huttenbouw of timmerdorp?
Voorkom verwondingen aan je voeten en voel je veilig! Gebruik veiligheidszooltjes, die beschermen goed tegen scherpe objecten in je voet! Het materiaal van de zolen lijkt op dat van een kogelvrij vest. Bescherm je voeten tegen spijkers en schroeven bij het klussen, gebruik ze bij evenementen, draag ze in je laarzen voor extra isolatie en bescherming of gebruik ze in je waterschoenen.

Gemiddeld inkomen per inwoner
Het gemiddeld inkomen per inwoner in de woonplaats Heide is €35.400.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld bruto inkomen per inwoner over het jaar 2023 in de woonplaats Heide.

Over de inkomensdata:

Inwoners en inkomensontvangers: Het gemiddeld inkomen per inwoner in de woonplaats Heide is €35.400. Het gemiddeld inkomen per inkomensontvanger is €40.100. Woonplaats Heide telt 500 inkomensontvangers op 525 inwoners totaal.

4% van de huishoudens in de woonplaats Heide heeft een inkomen op of rond het sociaal minimum. Studentenhuishoudens en huishoudens met een onvolledig jaarinkomen zijn hierin niet meegenomen. Het sociaal minimum is het wettelijk bestaansminimum zoals dat in de politieke besluitvorming is vastgesteld. Zie de tabel met definities van de brondata voor de volledige definities.

Over de schaal van de inkomensmeter:

De laagste 10% en 25% regio’s vallen in het rode en oranje gebied; deze gebieden kunnen elkaar deels overlappen. De hoogste 25% regio’s vallen in het groene gebied. De grenzen zijn berekend met percentielen, waarbij alle waarden van laag naar hoog zijn gesorteerd. Lees meer over het (gewogen) gemiddelde, de mediaan, modus en percentielen.

Inkomensvergelijking woonplaatsen in de gemeente Venray
Regionale vergelijking van het gemiddelde inkomen per inwoner.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld inkomen per jaar voor Nederland, de provincie Limburg, de gemeente Venray en elke woonplaats in de gemeente Venray (Nederland is oranje, de provincie blauw, de gemeente groen, woonplaats Heide is rood en de andere woonplaatsen zijn grijs).

Er zijn nog veel meer inkomensgegevens beschikbaar in de tabel met 250+ onderwerpen en de inkomensranglijst.

Voertuigen en verkeer in de woonplaats Heide

Bekijk de beschikbare gegevens over geregistreerde voertuigen, elektrische auto’s en verkeersongevallen in de woonplaats Heide.

Aantal elektrische auto’s in de woonplaats Heide
Er zijn 20 elektrische auto’s in oktober 2026 in de woonplaats Heide.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal elektrische auto’s per maand in de woonplaats Heide op basis van de regionale voertuigdata van de RDW. Dit is de som van het aantal elektrische bedrijfsauto’s en het aantal elektrische personenauto’s.

Er zijn 20 elektrische auto’s in de woonplaats Heide. Dit is het totaal aantal in oktober 2026 bij de RDW op kenteken geregistreerde elektrische auto’s in de woonplaats Heide die op de batterij rijden en met een stekker opgeladen worden.

Toelichting op de regionale voertuigdata

Deze paragraaf toont data over de op kenteken geregistreerde voertuigen in de woonplaats Heide. Dit is regionale data van de RDW. De data is beschikbaar per soort voertuig, per energiebron (brandstof) en per maand. Deze gegevens worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent was dit op 1 oktober 2026. Bekijk de toelichting voor de bronbeschrijving en definities van de regionale voertuig data.

Toelichting Meer autodata
Voertuigen naar energiebron
Er zijn 326 voertuigen met ‘benzine’ als energiebron in de woonplaats Heide in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen per type energiebron (brandstof) dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de woonplaats Heide geregistreerd staat.

Er zijn in totaal 665 op naam geregistreerde voertuigen in de woonplaats Heide (in oktober 2026).

Voertuigen naar soort
Er zijn 400 voertuigen van het type ‘personenauto’ in de woonplaats Heide in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen naar soort motorvoertuig dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de woonplaats Heide geregistreerd staat.

Vergelijk het percentage auto’s per energiebron op de pagina met regionale voertuigdata.

Verkeersongevallen naar afloop
Er waren 12 verkeersongevallen in de woonplaats Heide in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal verkeersongevallen in de woonplaats Heide. Gebruik het filter boven de grafiek om het aantal ongevallen per afloop (materiële schade, letselschade of dodelijke afloop) te bekijken.


Onderstaande tabel laat zien hoeveel verkeersongevallen er in het jaar 2025 in de woonplaats Heide plaatsvonden, uitgesplitst naar afloop.

Afloop verkeersongevallenAantal verkeersongevallen in 2025
Totaal12
Materiële schade10
Letselschade2
Dodelijke afloop0

De dataset met verkeersongevallen BRON is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen de woonplaats Heide vallen.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Veiligheid in de woonplaats Heide

Bekijk de ontwikkeling en soorten van de geregistreerde misdaad in de woonplaats Heide op basis van data van de Politie en het CBS. De politiedata worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent op 15 september 2026. De beschrijvingen van de soorten misdrijven zoals de politie deze gebruikt zijn te vinden in de tabel met definities van de verschillende soorten delicten.

Meer misdaad
Totaal geregistreerde misdaad per maand of per jaar
Er zijn in 2025 in totaal 15 misdrijven in de woonplaats Heide geregistreerd.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Totaal aantal geregistreerde misdaden in de woonplaats Heide, 2012 tot en met 2025 (bij weergave van de gegevens per jaar) of april 2025 tot en met september 2026 (bij weergave van de gegevens per maand).

In de woonplaats Heide zijn van 2012 tot en met 2025 in totaal 222 misdrijven geregistreerd. Deze misdrijven zijn ingedeeld naar 25 verschillende soorten delicten. In 2025 werden in de woonplaats Heide 15 misdrijven door de politie vastgelegd. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens per maand of per jaar te tonen.

Misdaden naar type delict
De meest voorkomende soorten misdrijven in de woonplaats Heide in 2025 zijn Ongevallen (weg) (4 delicten) en Onder invloed (weg) (4 delicten).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal misdaden voor de 8 soorten delicten die in 2025 geregistreerd zijn in de woonplaats Heide.

Definities misdaad
Misdaad totaal per maand
In september 2026 zijn er 2 misdrijven in de woonplaats Heide geregistreerd.
Afbeelding van een warmtekaart (een heatmap in het Engels, een visuele weergave van data waarbij kleuren worden gebruikt om waarden weer te geven) met het totaal aantal misdrijven in de woonplaats Heide per maand en per jaar.

Bovenstaande warmtekaart geeft een visuele weergave van het totaal aantal door de politie geregistreerde misdrijven per maand in de woonplaats Heide over de afgelopen 6 jaar.

Alle gegevens zijn beschikbaar in het Excel document met politiedata als onderdeel van de download voor de gemeente Venray.

Misdaden per 1.000 inwoners
Er waren 17 misdrijven per 1.000 inwoners van het type ‘verkeersovertredingen’ in 2025 in de woonplaats Heide.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Criminaliteit: aantal misdaden per 1.000 inwoners in 2025 in de woonplaats Heide.

De grafiek toont de meest recente gegevens over het aantal misdaden per 1.000 inwoners voor de woonplaats Heide. De gegevens over misdaden zijn hiertoe gegroepeerd in (1) het totaal aantal diefstallen (alle vormen, zoals diefstal uit woningen en schuren, diefstal van auto’s en fietsen en winkeldiefstal), (2) geweld en seksmisdrijven, (3) milieuovertredingen, (4) oplichting, (5) verkeersovertredingen, (6) vernielingen en misdrijven tegen de openbare orde en (7) alle overige misdrijven. De definities van alle verschillende soorten delicten met daarbij de categorie waarin deze zijn ingedeeld zijn te vinden in de bronbeschrijving van de politiedata.

Verkiezingen in de woonplaats Heide

Bekijk de beschikbare verkiezingsuitslagen en informatie over de stembureaus in de woonplaats Heide.

Uitslag gemeenteraadsverkiezingen 2026
Stembureau Pastorie Heide
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal stemmen per partij zoals uitgebracht te Stembureau Pastorie Heide bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026. De grafiek toont de 9 partijen waarop bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026 in de woonplaats Heide stemmen zijn uitgebracht.

Onderstaande grafiek toont het aantal stemmen per politieke partij dat bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 in Stembureau Pastorie Heide is uitgebracht. Stembureau Pastorie Heide was bij deze verkiezingen het enige stembureau binnen de woonplaats Heide.

Bekijk veel meer informatie over de verkiezingen op de pagina met alle 43 stembureaus in de gemeente Venray en op de pagina met alle verkiezingsuitslagen voor de gemeente Venray. En download alle verkiezingsdata in een Excel document als onderdeel van de uitgebreide informatie voor de gemeente Venray.

Stembureaus Venray
Adressen en leefomgeving in de woonplaats Heide

Bekijk gegevens over adressen, gebruiksdoelen, bouwperioden, dichtheid, de nabijheid van voorzieningen, energieverbruik en energielabels in de woonplaats Heide.

Informatie op basis van de BAG (de Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) van 1 juli 2026. De woonplaats Heide telt in totaal 261 adressen, deze hebben allemaal een verblijfsobject, er zijn geen standplaatsen en geen ligplaatsen. 54% van de adressen in woonplaats Heide ligt binnen de bebouwde kom en 46% van de adressen ligt buiten de bebouwde kom.

Adressen Venray
Adressen: gebruiksdoelen
In de woonplaats Heide zijn er 228 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel woonfunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor de woonplaats Heide.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 50 panden uit de bouwperiode 1970 tot 1980 in de woonplaats Heide.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor de woonplaats Heide. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 juli 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Dichtheid per km² van bevolking, adressen en auto’s

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de woonplaats Heide voor 2026.


Onderstaande tabel toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de woonplaats Heide voor 2026:

DichtheidNederlandWoonplaats Heide
Bevolking53995
Adressen2.093120
Autos27567

De data over het aantal inwoners-, adressen- en personenauto’s per vierkante kilometer land geven een beeld van ‘de mate van concentratie van menselijke activiteiten’ in de woonplaats Heide ten opzichte van het gemiddelde voor Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Toelichting
Gemiddelde afstand tot voorzieningen
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een huisartsenpraktijk in de woonplaats Heide is 2,3.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de woonplaats Heide tot de dichtstbijzijnde voorziening. De gebruikte cijfers komen uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor 2025.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de woonplaats Heide tot de dichtstbijzijnde voorziening voor 2025:

VoorzieningAfstand in km
Huisartsenpraktijk2,3
Supermarkt2,4
Restaurant2,8
Basisonderwijs2,2
Voortgezet onderwijs3,2
Bibliotheek3,3
Treinstation5,8
Sportterrein1,8
Bioscoop3,3
Museum4,0

De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting.

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen
Gemiddeld aardgas- en elektriciteitsverbruik per woning per jaar in de woonplaats Heide.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddeld energieverbruik per woning per jaar in de woonplaats Heide.


Onderstaande tabel toont het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik per type woning voor 2024 voor de woonplaats Heide:

Soort woningGemiddeld gasverbruikGemiddelde elektriciteitslevering per woning
Appartement6102.370
Tussenwoning6101.910
Hoekwoning5302.370
Twee-onder-één-kap woning8003.120
Vrijstaande woning1.3403.690
Koopwoning1.2203.510
Huurwoning7402.670

Data over het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik voor aardgas in m3. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen. Het verbruik van gas en elektra is ook bekend per woningtype, zie de tabel.

Toelichting Meer gas
Energielabels
De meest voorkomende energielabels in de woonplaats Heide zijn A (64 adressen) en C (42 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in de woonplaats Heide. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 oktober 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel A komt het meeste voor in de woonplaats Heide: 64 adressen hebben energielabel A. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente Venray bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Alle onderwerpen en vergelijken

Bekijk de meest recente cijfers over meer dan 250 onderwerpen en vergelijk de woonplaats Heide met andere gebieden.

Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!
Kies een categorie en bekijk de bijbehorende onderwerpen.

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor de woonplaats Heide voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

Bedrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Bedrijfsvestigingen totaal105Aantal2025
A Landbouw, bosbouw en visserij30Aantal2025
B-F Nijverheid en energie15Aantal2025
G+I Handel en horeca15Aantal2025
H+J Vervoer, informatie en communicatie5Aantal2025
K-L Financiële diensten, onroerend goed0Aantal2025
M-N Zakelijke dienstverlening20Aantal2025
O-Q Overheid, onderwijs en zorg10Aantal2025
R-U Cultuur, recreatie, overige diensten10Aantal2025
% A Landbouw, bosbouw en visserij29%Percentage2025
% B-F Nijverheid en energie14%Percentage2025
% G+I Handel en horeca14%Percentage2025
% H+J Vervoer, informatie en communicatie4,76%Percentage2025
% K-L Financiële diensten, onroerend goed0,0%Percentage2025
% M-N Zakelijke dienstverlening19%Percentage2025
% O-Q Overheid, onderwijs en zorg9,5%Percentage2025
% R-U Cultuur, recreatie, overige diensten9,5%Percentage2025

De cijfers over bedrijven tonen het aantal bedrijfsvestigingen in de woonplaats Heide, uitgesplitst naar bedrijfstak. Een vestiging is een locatie van een bedrijf, instelling of zelfstandige waar of van waaruit activiteiten worden uitgevoerd.

Bevolking
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Inwoners525Aantal2026
Mannen270Aantal2026
Vrouwen250Aantal2026
0 tot 15 jaar65Aantal2026
15 tot 25 jaar45Aantal2026
25 tot 45 jaar115Aantal2026
45 tot 65 jaar160Aantal2026
65 jaar of ouder140Aantal2026
Ongehuwd210Aantal2026
Gehuwd270Aantal2026
Gescheiden20Aantal2026
Verweduwd20Aantal2026
% Mannen52%Percentage2026
% Vrouwen48%Percentage2026
% 0 tot 15 jaar12%Percentage2026
% 15 tot 25 jaar8,6%Percentage2026
% 25 tot 45 jaar22%Percentage2026
% 45 tot 65 jaar30%Percentage2026
% 65 jaar of ouder27%Percentage2026
% Ongehuwd40%Percentage2026
% Gehuwd52%Percentage2026
% Gescheiden3,85%Percentage2026
% Verweduwd3,85%Percentage2026
Geboorten5Aantal2025
Geboorte relatief5Aantal per 1.000 inwoners2025
Sterftes5Aantal2025
Sterfte relatief15Aantal per 1.000 inwoners2025
Leerlingen PO40Aantal2025
Leerlingen VO20Aantal2025
Studenten MBO10Aantal2025
Studenten HBO10Aantal2025
Studenten WO0Aantal2025
Praktisch opleidingsniveau100Aantal2024
Middelbaar opleidingsniveau180Aantal2024
Hoger opleidingsniveau130Aantal2024
% Praktisch opleidingsniveau24%Percentage2024
% Middelbaar opleidingsniveau44%Percentage2024
% Hoger opleidingsniveau32%Percentage2024
Jongeren met jeugdzorg in natura10Aantal2024
% Jongeren met jeugdzorg8,9%Percentage2024
Wmo cliënten25Aantal2024
Wmo cliënten per 1.000 inwoners52Aantal per 1.000 inwoners2024
Bevolkingsdichtheid95Aantal per km²2026

De inwonersaantallen worden altijd op vijftallen afgerond, hierdoor kan het voorkomen dat een optelling van subgroepen (zoals inwoners naar geslacht of naar leeftijd) licht afwijkt van het totaal aantal inwoners.

Energie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning3.550Gemiddeld in kWh2024
Gemiddelde elektriciteitsteruglevering per woning2.240Gemiddeld in kWh2024
% Woningen met zonnestroom67%Percentage2024
% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmd14%Percentage2024
Gemiddelde elektriciteitslevering appartement2.370Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering tussenwoning1.910Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering hoekwoning2.370Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering twee-onder-één-kap woning3.120Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering vrijstaande woning3.690Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering huurwoning2.670Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering koopwoning3.510Gemiddeld in kWh2023
Gemiddeld aardgasverbruik per woning1.090Gemiddeld per m³2024
% Woningen met stadsverwarming0%Percentage2014
% Aardgasvrije woningen9%Percentage2024
% Aardgaswoningen76%Percentage2024
Gemiddeld aardgasverbruik appartement610Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik tussenwoning610Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik hoekwoning530Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik twee-onder-één-kap woning800Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik vrijstaande woning1.340Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik koopwoning1.220Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik huurwoning740Gemiddeld per m³2023
Publieke laadpalengeen dataAantalgeen data
Adressen zonder energielabel43Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel132Aantal2026
Adressen met definitief energielabel86Aantal2026
Energielabels A+++++0Aantal2026
Energielabels A++++0Aantal2026
Energielabels A+++5Aantal2026
Energielabels A++1Aantal2026
Energielabels A+0Aantal2026
Energielabels A64Aantal2026
Energielabels B18Aantal2026
Energielabels C42Aantal2026
Energielabels D22Aantal2026
Energielabels E4Aantal2026
Energielabels F21Aantal2026
Energielabels G41Aantal2026

De onderwerpen in de categorie energieverbruik tonen onder meer het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik en de energielabels van gebouwen in de woonplaats Heide. Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het minst energiezuinige label en A++++ het meest energiezuinige label.

Huishoudens
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huishoudens240Aantal2026
Eenpersoonshuishoudens70Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens170Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen100Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens met kinderen70Aantal2026
% Eenpersoonshuishoudens29%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens71%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen42%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens met kinderen29%Percentage2026
Gemiddelde huishoudensgrootte2,2Gemiddeld aantal2026

Het aantal huishoudens betreft het aantal particuliere huishoudens op 1 januari van een jaar. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen in een woonruimte wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. De cijfers over huishoudens op wijk- en buurtniveau worden afgerond op vijftallen.

Inkomen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Werkzame beroepsbevolking320Aantal2024
Netto arbeidsparticipatie77%Percentage2024
% Werknemers72%Percentage2024
% Werknemers met vaste arbeidsrelatie55%Percentage2024
% Werknemers met flexibele arbeidsrelatie17%Percentage2024
% Zelfstandigen28%Percentage2024
Inkomensontvangers500Aantal2024
Inkomensontvangers per 1.000 inwoners971Aantal per 1.000 inwoners2024
Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger€40.100Gemiddeld in Euro2023
Gemiddeld inkomen per inwoner€35.400Gemiddeld in Euro2023
40% personen met laagste inkomen39%Percentage2024
20% personen met hoogste inkomen18%Percentage2024
% Personen in armoede1,6%Percentage2024
% Personen tot 25% boven armoedegrens3,1%Percentage2024
Gemiddeld huishoudinkomen€41.900euro2023
40% huishoudens met laagste inkomen30%Percentage2024
20% huishoudens met hoogste inkomen25%Percentage2024
% Huishoudens met een laag inkomen3,6%Percentage2023
% Huishoudens onder of rond sociaal minimum4,5%Percentage2023
% Huishoudens tot 110% van sociaal minimum5,9%Percentage2023
% Huishoudens tot 120% van sociaal minimum7,3%Percentage2023
Mediaan vermogen van particuliere huishoudens€418.300euro2024
Personen per soort uitkering - Bijstand0Aantal2025
Personen per soort uitkering - AO20Aantal2025
Personen per soort uitkering - WW10Aantal2025
Personen per soort uitkering - AOW120Aantal2025
% Personen per soort uitkering - Bijstand0%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AO4%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - WW2%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AOW23%Percentage2025

De inkomensgegevens beschrijven het inkomen van personen en particuliere huishoudens in de woonplaats Heide. Het besteedbaar inkomen is het bruto-inkomen verminderd met onder meer belastingen, premies en betaalde inkomensoverdrachten. Vanwege statistische geheimhouding worden niet voor ieder gebied inkomensgegevens gepubliceerd.

Migratie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland455Aantal2026
Herkomst buiten Nederland65Aantal2026
Herkomst Europa45Aantal2026
Herkomst buiten Europa20Aantal2026
% Herkomst Nederland88%Percentage2026
% Herkomst buiten Nederland12%Percentage2026
% Herkomst Europa8,7%Percentage2026
% Herkomst buiten Europa3,85%Percentage2026
Geboren in Nederland met herkomst Nederland455Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst Europa20Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa10Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland30Aantal2026
Geboren in Nederland485Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa30Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa10Aantal2026
Geboren buiten Nederland40Aantal2026
% Geboren in Nederland met herkomst Nederland87%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst Europa3,81%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland5,8%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa1,9%Percentage2026
% Geboren in Nederland93%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa5,7%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa1,9%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland7,7%Percentage2026
Autochtoon460Aantal2022
Westers30Aantal2022
Niet-westers10Aantal2022
Nederlandse Antillen en Aruba5Aantal2022
Marokko0Aantal2022
Suriname0Aantal2022
Turkije10Aantal2022
Overig niet-westers0Aantal2022

De onderwerpen in de categorie migratie gaan over de herkomst en migratie van inwoners van de woonplaats Heide. De herkomst is gebaseerd op het geboorteland van de persoon en diens ouders. De migratiecijfers tonen onder meer vestiging, vertrek, immigratie en emigratie.

Misdrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Misdrijven15Aantal2025
Diefstal1Aantal2025
Geweld en seksmisdrijven1Aantal2025
Milieu overtredingen0Aantal2025
Oplichting1Aantal2025
Verkeersovertredingen9Aantal2025
Vernieling2Aantal2025
Overige misdrijven1Aantal2025
Misdrijven per 1.000 inwoners29Aantal per 1.000 inwoners2025
Diefstal per 1.000 inwoners2Aantal per 1.000 inwoners2025
Geweld en seksmisdrijven per 1.000 inwoners2Aantal per 1.000 inwoners2025
Milieu overtredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Oplichting per 1.000 inwoners2Aantal per 1.000 inwoners2025
Verkeersovertredingen per 1.000 inwoners17Aantal per 1.000 inwoners2025
Vernieling per 1.000 inwoners4Aantal per 1.000 inwoners2025
Overige misdrijven per 1.000 inwoners2Aantal per 1.000 inwoners2025

De cijfers over misdrijven tonen de door de politie geregistreerde misdrijven in de woonplaats Heide, zowel als aantal als omgerekend per 1.000 inwoners. Niet ieder gepleegd misdrijf wordt gemeld of geregistreerd.

Nabijheid voorzieningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand2,3Gemiddelde afstand in km2025
Huisartsenpraktijken binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 3 km1,2Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 5 km3,8Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpost afstand3,1Gemiddelde afstand in km2024
Apotheek afstand2,4Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuis met poli afstand3,5Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km3,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuis zonder poli afstand3,5Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km1,0Gemiddeld aantal2025
Supermarkt afstand2,4Gemiddelde afstand in km2025
Supermarkten binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 3 km4,3Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 5 km12Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand0,7Gemiddelde afstand in km2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km1,0Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km6,3Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km33Gemiddeld aantal2025
Warenhuis afstand3,4Gemiddelde afstand in km2025
Warenhuizen binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 20 km4,7Gemiddeld aantal2025
Café afstand2,6Gemiddelde afstand in km2025
Cafés binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 3 km4,2Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 5 km16Gemiddeld aantal2025
Cafetaria afstand0,6Gemiddelde afstand in km2025
Cafetaria binnen 1 km0,8Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 3 km6,4Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 5 km30Gemiddeld aantal2025
Restaurant afstand2,8Gemiddelde afstand in km2025
Restaurants binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 3 km4,1Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 5 km28Gemiddeld aantal2025
Hotel afstand3,3Gemiddelde afstand in km2025
Hotels binnen 5 km2,9Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 10 km4,4Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 20 km22Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijf afstand2,2Gemiddelde afstand in km2025
Kinderdagverblijven binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 3 km2,8Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 5 km13Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang afstand2,1Gemiddelde afstand in km2025
Buitenschoolseopvang binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 3 km4,0Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 5 km15Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs afstand2,2Gemiddelde afstand in km2025
Basisonderwijs binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 3 km3,0Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 5 km9,6Gemiddeld aantal2025
Voortgezet onderwijs afstand3,2Gemiddelde afstand in km2024
Voortgezet onderwijs binnen 3 km0,3Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 10 km1,1Gemiddeld aantal2024
VMBO afstand3,2Gemiddelde afstand in km2024
VMBO binnen 3 km0,3Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 10 km1,1Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO afstand3,2Gemiddelde afstand in km2024
HAVO VWO binnen 3 km0,3Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 10 km1,1Gemiddeld aantal2024
Openbaar groen afstand0,9Gemiddelde afstand in km2017
Park of plantsoen afstand4,1Gemiddelde afstand in km2017
Dagrecreatief terrein afstand7Gemiddelde afstand in km2017
Bos afstand0,9Gemiddelde afstand in km2017
Open natuurlijk terrein afstand2,3Gemiddelde afstand in km2017
Open droog natuurlijk terrein afstand2,8Gemiddelde afstand in km2017
Open nat natuurlijk terrein afstand2,3Gemiddelde afstand in km2017
Semi-openbaar groen afstand1,5Gemiddelde afstand in km2017
Sportterrein afstand1,8Gemiddelde afstand in km2017
Volkstuin afstand11Gemiddelde afstand in km2017
Verblijfsrecreatief terrein afstand1,5Gemiddelde afstand in km2017
Begraafplaats afstand5,7Gemiddelde afstand in km2017
Recreatief binnenwater afstand6,6Gemiddelde afstand in km2017
Oprit hoofdverkeersweg afstand0,9Gemiddelde afstand in km2025
Treinstation afstand5,8Gemiddelde afstand in km2025
Belangrijk overstapstation afstand22Gemiddelde afstand in km2025
Bibliotheek afstand3,3Gemiddelde afstand in km2025
Zwembad afstand12Gemiddelde afstand in km2025
Kunstijsbaan afstand38Gemiddelde afstand in km2025
Podiumkunsten afstand4,1Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten binnen 5 km0,9Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 20 km2,6Gemiddeld aantal2024
Poppodium afstand26Gemiddelde afstand in km2024
Bioscoop afstand3,3Gemiddelde afstand in km2025
Bioscopen binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 20 km1,0Gemiddeld aantal2025
Sauna afstand21Gemiddelde afstand in km2025
Zonnebank afstand3,8Gemiddelde afstand in km2025
Museum afstand4,0Gemiddelde afstand in km2024
Musea binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 10 km1,9Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 20 km5,1Gemiddeld aantal2024
Attractie afstand6Gemiddelde afstand in km2025
Attracties binnen 10 km1,9Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 20 km5Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 50 km31Gemiddeld aantal2025
Brandweerkazerne afstand3,3Gemiddelde afstand in km2025

Het CBS publiceert gegevens over de nabijheid van voorzieningen voor inwoners van de woonplaats Heide. De afstanden zijn gemiddelden over de weg en de nabijheidsindicatoren tonen hoeveel voorzieningen binnen een bepaalde afstand beschikbaar zijn.

Omgeving
OnderwerpWaardeEenheidJaar
RegiocodeWP2329Code2026
RegionaamHeideNaam2026
Soort regioWoonplaatsCategorisch type2026
Sorteercodegeen dataCodegeen data
Oppervlakte totaal552Aantal hectaren2026
Oppervlakte land552Aantal hectaren2026
Oppervlakte water0Aantal hectaren2026
Mate van stedelijkheid5Indicator 1-52026
Omgevingsadressendichtheid120Gemiddeld aantal per km²2026
Adressen totaal261Aantal2026
Adressen met postcode255Aantal2026
Adressen met woonfunctie228Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie8Aantal2026
Adressen met celfunctie0Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie0Aantal2026
Adressen met industriefunctie51Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie0Aantal2026
Adressen met logiesfunctie0Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie0Aantal2026
Adressen met sportfunctie0Aantal2026
Adressen met winkelfunctie3Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie10Aantal2026
Verblijfsobjecten261Aantal2026
Ligplaatsen0Aantal2026
Standplaatsen0Aantal2026
Panden met adres244Aantal2026
Adressen met pand261Aantal2026
Percelen met adres230Aantal2026
Adressen met perceel261Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom140Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom121Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom135Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom93Aantal2026
Panden met adres voor 1700geen dataAantal2026
Panden met adres 1700 tot 1900geen dataAantal2026
Panden met adres 1900 tot 1925geen dataAantal2026
Panden met adres 1925 tot 1950geen dataAantal2026
Panden met adres 1950 tot 1970geen dataAantal2026
Panden met adres 1970 tot 1980geen dataAantal2026
Panden met adres 1980 tot 1990geen dataAantal2026
Panden met adres 1990 tot 2000geen dataAantal2026
Panden met adres 2000 tot 2010geen dataAantal2026
Panden met adres 2010 tot 2020geen dataAantal2026
Panden met adres 2020 en latergeen dataAantal2026
Adressen met pand voor 17000Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 19006Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 192515Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 195041Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 197053Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 198050Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 199019Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 20008Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 201010Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 202045Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later14Aantal2026
Postcodegebied5812AA-5812PBNaam2026
Meest voorkomende postcode5812Naam2026
Dekkingspercentage meest voorkomende postcode100%Percentage2026

De onderwerpen in de categorie omgeving beschrijven onder meer de oppervlakte, het aantal adressen, de bevolkingsdichtheid en de omgevingsadressendichtheid van de woonplaats Heide.

Verkeersongevallen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal12Aantal2025
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade10Aantal2025
Verkeersongevallen letselschade2Aantal2025
Verkeersongevallen dodelijk0Aantal2025

De gegevens over verkeersongevallen in de woonplaats Heide zijn gebaseerd op de registratie van verkeersongevallen door Rijkswaterstaat.

Vervoer
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Personenauto’s totaal370Aantal2025
Personenauto’s - brandstof benzine250Aantal2025
Personenauto’s - overige brandstof120Aantal2025
Personenauto’s per huishouden1,57Aantal2025
Personenauto’s naar oppervlakte67Aantal2025
Motorfietsen45Aantal2025

De vervoersgegevens tonen onder meer het aantal personenauto’s en andere voertuigen in de woonplaats Heide. De voertuiggegevens zijn gebaseerd op het Nederlandse kentekenregister van de RDW.

Woningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad218Aantal2025
Woningen per 1.000 inwoners415Aantal per 1.000 inwoners2025
Nieuwbouw woningen2Aantal2025
Niet-woningvoorraad32Aantal2025
Nieuwbouw niet-woningen0Aantal2025
Gemiddelde woningwaarde€443.000Gemiddeld in Euro2025
Woningwaarde klasse€400.000 tot €500.000Categorisch type2025
Eengezinswoningen205Aantal2025
Meergezinswoningen13Aantal2025
Koopwoningen174Aantal2025
Huurwoningen44Aantal2025
Huurwoningen woningcorporaties11Aantal2025
Huurwoningen overige verhuurders33Aantal2025
Eigendom onbekend0Aantal2025
Bewoond211Aantal2025
Onbewoond7Aantal2025
% Koopwoningen80%Percentage2025
% Huurwoningen20%Percentage2025
% Huurwoningen woningcorporaties5%Percentage2025
% Huurwoningen overige verhuurders15%Percentage2025
% Eigendom onbekend0%Percentage2025
% Eengezinswoningen94%Percentage2025
% Meergezinswoningen6%Percentage2025
% Bewoond97%Percentage2025
% Onbewoond3%Percentage2025
Appartementen20Aantal2026
Tussenwoningen14Aantal2026
Hoekwoningen14Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen30Aantal2026
Vrijstaande woningen150Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen9%Percentage2026
% Tussenwoningen6%Percentage2026
% Hoekwoningen6%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen13%Percentage2026
% Vrijstaande woningen66%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 194543Aantal2026
Woningen 1945 tot 196543Aantal2026
Woningen 1965 tot 197532Aantal2026
Woningen 1975 tot 198540Aantal2026
Woningen 1985 tot 19959Aantal2026
Woningen 1995 tot 20051Aantal2026
Woningen 2005 tot 201521Aantal2026
Woningen 2015 tot 202535Aantal2026
Woningen 2025 en later4Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend0Aantal2026
% Woningen voor 194519%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 196519%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 197514%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 198518%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 19954,0%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 20050,0%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 20159%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 202515%Percentage2026
% Woningen 2025 en later2,0%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend0,0%Percentage2026

De woningcijfers voor de woonplaats Heide komen voornamelijk van het CBS en de BAG. Ze beschrijven onder meer de woningvoorraad, woningtypen, bouwperioden, eigendom en gemiddelde WOZ-waarde. Cijfers op wijk- en buurtniveau kunnen zijn afgerond op vijftallen.

Download de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren als Excel document. Alle woonplaatsen, wijken en buurten zijn onderdeel van de download voor de gemeente Venray. Er is ook een download met alle gemeente-, wijk- en buurtgegevens voor heel Nederland.

Selecteer op een groot scherm een categorie in het menu naast de tabel. Gebruik op een klein scherm de keuzelijst boven de tabel.

Tabelgebruik:

  • Kies een categorie om alleen de onderwerpen uit dat deel van de tabel te tonen.
  • Op grote schermen staat de categoriekeuze naast de tabel; op kleine schermen staat deze erboven.
  • Verschuif de tabel op kleine schermen horizontaal om alle kolommen te bekijken.
Data en bronnen

Bekijk de gebruikte open databronnen en definities en download uitgebreide regionale datasets over de woonplaats Heide.

Download alle regionale data
Download de uitgebreide datasets voor de gemeente Venray.
Afbeelding van Excel documenten uit de download met regionale data.

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download uitgebreide informatie in handige Excel-overzichten voor de gemeente Venray. De download bevat regionale statistieken, adressen, verkiezingsuitslagen, misdaadcijfers, detail leeftijdsgegevens en meer.

Download!
Gebruikte open data bronnen
Bronvermelding en definities

Veel gegevens op deze pagina komen uit verschillende datasets met regionale cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hierbij is een groot aantal datasets gecombineerd. De meest recente gegevens zijn bijgewerkt tot en met 14 oktober 2026. Daarnaast zijn diverse andere officiële databronnen gebruikt, waaronder het Kadaster, de Kiesraad, de Politie en het RIVM.

Bronnen & definities
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron