Statistieken woonplaats Roden

Statistieken woonplaats Roden

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de woonplaats Roden in de gemeente Noordenveld Vlag van de gemeente Noordenveld. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de woonplaats Roden in de gemeente Noordenveld Vlag van de gemeente Noordenveld. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Kaart van de woonplaats Roden.Bekijk kaart
Woonplaats Roden in het kort

Bekijk de belangrijkste cijfers, de kaart en een korte toelichting over de woonplaats Roden.

Kerncijfers van de woonplaats Roden
Adressen, panden, percelen, woningen, huishoudens en inwoners.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van de belangrijkste cijfers van het Kadaster en het CBS voor de woonplaats Roden.


Onderstaande tabel toont de belangrijkste cijfers van het CBS en het Kadaster voor de woonplaats Roden.

OnderwerpAantalBronJaar data
Adressen met postcode8.266Kadaster2026
Adressen met woonfunctie7.241Kadaster2026
Panden met adres7.057Kadaster2026
Percelen met adres5.788Kadaster2026
Woningvoorraad7.084CBS2025
Huishoudens6.785CBS2026
Inwoners14.540CBS2026

Op deze pagina vind je een kaart van de woonplaats Roden en de data over meer dan 250 onderwerpen voor de woonplaats Roden.

Definities
Aantal inwoners op de kaart van de woonplaats Roden
Kaart van de omgeving van de woonplaats Roden.
Afbeelding van de woonplaats Roden op de kaart.

Kaart met de ligging van de woonplaats Roden binnen de gemeente Noordenveld.

Bekijk de statistieken voor alle 62 gebieden binnen de gemeente Noordenveld via de overzichtspagina van de gebieden in de Noordenveld.

Overzicht gebieden Meer Noordenveld
Over de woonplaats Roden

De woonplaats Roden ligt binnen de gemeente Noordenveld.

Er zijn 8.826 adressen en 7.084 woningen in de woonplaats Roden. 65% van de woningen in de woonplaats is een koopwoning. De woningen hebben een gemiddelde WOZ waarde van €352.149. Er wonen 14.540 inwoners in de woonplaats Roden en 31% van de inwoners is 65 jaar of ouder. Woonplaats Roden telt 6.785 huishoudens van gemiddeld 2,1 personen. Verder zijn er 7.955 personenauto’s en 1.590 bedrijfsvestigingen geregistreerd in de woonplaats Roden.

Woonplaats Roden heeft een totale oppervlakte van 705 hectare, waarvan 698 hectare land en 7 hectare water (honderd hectare is één vierkante kilometer, 1 km2). De gemiddelde dichtheid van adressen is 1.049 adressen per km2.

De data voor woonplaats Roden zijn afgeleid van andere regionale statistieken. Bekijk de toelichting voor meer informatie over de wijze waarop de data zijn bepaald:

Brondata en downloadbare datasets voor de woonplaats Roden:

De gegevens voor de woonplaats Roden zijn samengesteld door de CBS cijfers voor wijken en buurten tot woonplaatsgegevens te combineren. De woonplaats Roden valt samen met 3 buurten. Dit zijn: buurt Roden, buurt Roden West en buurt Industrieterrein Roden. De cijfers voor de woonplaats Roden zijn bepaald door de gegevens voor deze buurten gewogen te combineren.

Achtergrond: woonplaatsen worden gebruikt om een deel van een gemeente een handige naam te geven en zijn onderdeel van het postadres. Er worden nauwelijks regionale statistieken voor woonplaatsen gepubliceerd. De meeste regionale statistieken worden per gemeente, wijk, buurt of postcode gepubliceerd. Zie de beschrijving van de betekenis van gemeenten, woonplaatsen, wijken en buurten voor het verzamelen van gegevens in Nederland. Om de statistische informatie toch per woonplaats te tonen zijn de gegevens voor wijken en buurten tot woonplaatsgegevens gecombineerd. Dit is gedaan door de overlap tussen de geografie van buurten en woonplaatsen te gebruiken.

De definities van de onderwerpen die per woonplaats getoond worden zijn te vinden in deze tabel met definities van de brondata.

Alle beschikbare gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren voor de woonplaats de woonplaats Roden zijn als Excel document te downloaden als onderdeel van de download met uitgebreide informatie voor de gemeente Noordenveld. En er is ook een Excel document met de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren voor alle woonplaatsen in Nederland.

Blijf op de hoogte

Ontvang een e-mail als er nieuwe cijfers zijn op de pagina Woonplaats Roden.

Wonen in de woonplaats Roden

Bekijk de woningvoorraad, woningkenmerken, woningtypen en de ontwikkeling van de gemiddelde WOZ-waarde in de woonplaats Roden.

Kenmerken van de 7.084 woningen in de woonplaats Roden
Er zijn 7.084 woningen in de woonplaats Roden.
Informatie over de woningen in deze regio op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken. En bekijk de woningkenmerken per buurt in de gemeente Noordenveld in een interactieve tabel.

Toelichting
Woningwaarde per jaar
De gemiddelde WOZ waarde in de woonplaats Roden was €352.149 in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in de woonplaats Roden.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de data van het CBS voor de woonplaats Roden:

JaarGemiddelde WOZ woningwaarde Woonplaats Roden% verschil
2025€352.1497,1%
2024€328.7385,2%
2023€312.35415%
2022€271.64311%
2021€245.7867,5%
2020€228.6887,8%
2019€212.1745,6%
2018€200.8794,12%
2017€192.9282,67%
2016€187.919-0,12%
2015€188.148-2,74%
2014€193.443-5,2%
2013€203.981geen data

De gemiddelde WOZ woningwaarde in de woonplaats Roden is met €148.168 gegroeid van €203.981 in 2013 tot €352.149 in 2025 (dat is een toename van 73%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2025 was €12.347 (4,79%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een duidelijk stijgende trend: De cijfers groeien bijna ieder jaar.

Bekijk ook de ranglijst van de woningwaarden per buurt in de gemeente Noordenveld.

Toelichting
Download een schat aan informatie
  • Uitgebreide informatie in handige Excel overzichten voor de gemeente Noordenveld.
  • Meer dan 250 onderwerpen voor Nederland en alle provincies, gemeenten, wijken en buurten in Nederland.
Woningwaarde en 65-plussers per gebied
De gemiddelde woningwaarde in de woonplaats Roden is €352.149, het percentage inwoners van 65 jaar en ouder is 31% en er zijn 7.084 woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde woningwaarde per regio op de horizontale as. Deze is afgezet tegen het percentage inwoners van 65 jaar en ouder op de verticale as. Iedere regio wordt als cirkel weergegeven. De omvang van de cirkels hangt af van het aantal woningen in een gebied: hoe meer woningen, hoe groter de cirkel.

Woningwaarde ten opzichte van inwoners van 65 jaar en ouder per gebied, de volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (grijs), provincie Drenthe (bruin), gemeente Noordenveld (geel), 20 woonplaatsen (groen), 5 wijken (oranje) en 31 buurten (blauw). De woonplaats Roden wordt in het rood weergegeven. Klik op de naam van een cirkel om de gegevens voor dat gebied weer te geven.

Soorten woningen
Tussenwoningen komen het meeste voor in de woonplaats Roden: er zijn 1.991 adressen met het woningtype tussenwoningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de woonplaats Roden.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 juli 2026.

Bevolking in de woonplaats Roden

Bekijk de samenstelling en ontwikkeling van de bevolking in de woonplaats Roden, met cijfers over inwoners, leeftijd, burgerlijke staat, huishoudens, migratieachtergrond, opleidingsniveau, geboorte en sterfte.

Bekijk ook de maandelijkse bevolkingsontwikkeling in de gemeente Noordenveld.

Aantal inwoners per jaar
De woonplaats Roden telt 14.540 inwoners in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de woonplaats Roden. De gegevens lopen van 2013 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de woonplaats Roden:

JaarAantal inwoners de woonplaats Roden% verschil
202614.540-0,31%
202514.585-0,68%
202414.6850,27%
202314.6451,17%
202214.475-0,55%
202114.555-0,41%
202014.615-0,17%
201914.6400,58%
201814.5550,48%
201714.485-0,14%
201614.5050,0%
201514.505-0,14%
201414.525-0,14%
201314.545geen data

De bevolking van de woonplaats Roden is met 5 inwoners gedaald van 14.545 inwoners in 2013 tot 14.540 inwoners in 2026 (dat is een afname van 0,03%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2026 was -0 inwoners (-0,0%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een licht dalende trend: De cijfers dalen meer wel dan niet.

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente Noordenveld.

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in de woonplaats Roden:

In 2013 telde de woonplaats Roden 14.545 inwoners. In 2022 is het aantal gedaald tot 14.475 inwoners. Dit is een daling van 70 (-0,48%) ten opzichte van 2013, ten opzichte van het vorige jaar (2021) is het verschil -80 (-0,55%). Het aantal van 14.475 inwoners is het minimum in de hele periode waarover de inwonersdata beschikbaar zijn. In 2024 is het aantal gestegen tot 14.685 inwoners. De stijging ten opzichte van 2022 is 210 (1,45%), het verschil ten opzichte van het vorige jaar (2023) is 40 (0,27%). Het aantal van 14.685 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 2013 tot en met 2026. In 2026 telde de woonplaats Roden 14.540 inwoners.

Inwoners per leeftijdsgroep in de woonplaats Roden
De grootste getoonde leeftijdsgroep in de woonplaats Roden is 65 jaar of ouder, met 31% van de inwoners.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, leeftijdsgroepen: aantal inwoners op 1 januari 2026 per leeftijdsgroep.

De grafiek toont de leeftijdsgroepen. Het aantal inwoners is ook per individueel levensjaar beschikbaar (alleen de inwoners van 105 jaar en ouder vormen 1 groep). De inwoners naar leeftijd zijn er tot op buurtniveau in het document met leeftijdsgegevens in de download voor de gemeente Noordenveld.

Burgerlijke staat in de woonplaats Roden
Deze grafiek laat zien hoeveel inwoners getrouwd, niet getrouwd, gescheiden of verweduwd zijn.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, burgerlijke staat: aantal en percentage inwoners op 1 januari 2026 naar burgerlijke staat.

Onderverdeling van de bevolking in de woonplaats Roden naar de situaties ‘Ongehuwd’, ‘Gehuwd’, ‘Gescheiden’ en ‘Verweduwd’.

Toelichting
Soorten huishoudens
In 2026 waren er 6.785 huishoudens in de woonplaats Roden. Er waren 2.380 eenpersoonshuishoudens en 4.400 meerpersoonshuishoudens (afgerond op vijftallen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont de verdeling naar soorten huishoudens voor de woonplaats Roden. De gegevens gelden voor 2026.

De cijfers gaan over de particuliere huishoudens op 1 januari 2026. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. In deze grafiek worden de huishoudens onderverdeeld in eenpersoonshuishoudens, meerpersoonshuishoudens zonder kinderen en meerpersoonshuishoudens met kinderen. De cijfers over huishoudens zijn afgerond op vijftallen.

Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in de woonplaats Roden.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2013 tot en met 2026: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in de woonplaats Roden per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor de woonplaats Roden:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
202612.8755401.120
202512.9655201.105
202413.0155551.110
202313.1005051.035
202213.18500
202113.240430885
202013.295432888
201913.325429886
201813.305408842
201713.285392808
201613.330383792
201513.365371769
201413.376375774
201313.468350727

In 2026 was de herkomst van inwoners in de woonplaats Roden als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 89%, herkomst uit Europese landen: 3,72% en herkomst uit landen buiten Europa: 7,7% En in 2013 was de verdeling van inwoners naar herkomstgebied als volgt: herkomst uit Nederland: 93%, herkomst uit Europa: 2,41% en herkomst van buiten Europa: 5,0%.

Toelichting Meer migratie
Migratie herkomstlanden

Bekijk ook de detailinformatie over het aantal inwoners in Nederland naar land van herkomst.

Landen van herkomst
Migratie achtergrond: Geboortelanden en herkomstlanden
Van de inwoners van de woonplaats Roden is 93% in Nederland geboren (gegevens 2026).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking in de woonplaats Roden: de grafiek toont het aantal inwoners in 2025, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland. Gebruik het filter om een categorie te selecteren.

De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.

Toelichting
Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar per 1 oktober 2024 in de woonplaats Roden.

Bovenstaande donutgrafiek toont het percentage praktisch, middelbaar en hoog opgeleiden voor de woonplaats Roden. Bekijk het aantal inwoners per opleidingsniveau door op de taartpunten in de grafiek te klikken.

Definities opleidingsniveau

Geboorte per 1.000 inwoners
Er zijn 5 baby’s per 1.000 inwoners geboren in 2025 in de woonplaats Roden.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal levend geboren babies per 1.000 inwoners in de woonplaats Roden.

De cijfers over de geboortes per 1.000 aantal inwoners zijn berekend door het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december te delen door het aantal inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

Er waren in de gemeente Noordenveld als geheel 23 geboortes in augustus 2026. Bekijk de pagina met maandelijkse bevolkingscijfers voor de gemeente Noordenveld.

Cijfers over geboorte

De cijfers over het relatieve aantal geboortes zijn gebaseerd op data van het CBS. Als basis hiervoor is het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december in verhouding tot het aantal inwoners op 1 januari van een jaar in de woonplaats Roden genomen. Het relatieve aantal geboorten kan hoger uitvallen dan verwacht op basis van het inwonertal. Het relatieve cijfer betreft namelijk het aantal geboorten gedurende het jaar ten opzichte van het aantal inwoners op 1 januari. In nieuwbouwwijken kan het aantal inwoners sterk groeien in een jaar. Zo kunnen er in 1 jaar 10 kinderen geboren worden in een wijk waarin op 1 januari slechts 10 inwoners wonen, maar aan het eind van het jaar bijvoorbeeld 200 inwoners.

Sterfte per 1.000 inwoners
Er zijn 15 personen per 1.000 inwoners overleden in 2025 in de woonplaats Roden.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal sterftes per 1.000 inwoners in de woonplaats Roden.

De cijfers over de sterfte per 1.000 aantal inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS. De relatieve sterfte is bepaald als het aantal overledenen van 1 januari tot en met 31 december, per 1.000 inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

In augustus 2026 zijn in de gemeente Noordenveld als geheel 33 inwoners overleden. Bekijk de maandelijkse sterftecijfers voor de gemeente Noordenveld.

Meer sterfte
Onderwijs in de woonplaats Roden

Bekijk de kinderopvang- en onderwijslocaties, gemiddelde reisafstanden, aantallen leerlingen en studenten en de ontwikkeling van het aantal scholen in de woonplaats Roden. Dit is een kleine selectie uit de datasets over het onderwijs. Bekijk véél meer informatie over het onderwijs op AlleCijfers.

Kinderopvang- en onderwijslocaties in de woonplaats Roden
Woonplaats RodenGemeente NoordenveldGemeente Groningen
Aantal kinderopvanglocaties2780360
Aantal kindplaatsen6471.62211.661
Aantal vestigingen basisonderwijs61780
Aantal leerlingen basisonderwijs1.0122.34915.901
Aantal vestigingen voortgezet onderwijs2330
Aantal leerlingen voortgezet onderwijs59379816.469
Aantal opleidingen middelbaar beroepsonderwijs0029
Aantal studenten middelbaar beroepsonderwijs0017.919
Aantal opleidingen hoger onderwijs00241
Aantal studenten hoger onderwijs0061.889

Bovenstaande tabel toont data van het LRK en DUO over kinderopvang en onderwijs. De gegevens zijn bijgewerkt tot en met 1 oktober 2026.

Het aantal leerlingen betreft het aantal dat onderwijs volgt op een school in de woonplaats Roden. Op de pagina’s over het basisonderwijs en over de middelbare scholen zijn ook gegevens beschikbaar over het huisadres van leerlingen ten opzichte van het adres van de schoolvestigingen.

Gemiddelde afstanden kinderopvang en onderwijs
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een basisschool in de woonplaats Roden is 0,6 kilometer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand staafdiagram toont de gemiddelde afstand in kilometers over de weg tot kinderdagverblijven, buitenschoolseopvang, basisonderwijs, voortgezet onderwijs totaal, VMBO scholen en HAVO VWO scholen. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens voor verschillende soorten locaties te tonen. De gebruikte cijfers komen van uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor de situatie in 2025.


Onderstaande tabel de gemiddelde afstand in kilometers voor verschillende soorten locaties voor kinderopvang en onderwijs. De gegevens worden getoond per (vergelijkings)gebied en gelden voor 2025.

RegioKinderdagverblijfBuitenschoolseopvangBasisonderwijsVoortgezet onderwijsVMBOHAVO VWO
Nederland0,70,70,82,52,63,4
Provincie Drenthe0,91,01,04,24,26,2
Gemeente Noordenveld1,01,01,03,03,03,1
Wijk 00 Roden0,70,70,71,71,71,8
Wijk 01 Roden2,52,12,54,04,04,0
Wijk 03 Norg1,21,11,32,82,83,0
Wijk 04 Norg2,62,62,76,26,26,2
Wijk 06 Peize1,01,01,26,36,37,1
Woonplaats Alteveer2,72,12,74,24,24,2
Woonplaats Een1,11,21,25,95,96,0
Woonplaats Een-West2,32,52,56,46,49,6
Woonplaats Foxwolde1,81,91,94,34,34,3
Woonplaats Huis ter Heide3,63,53,56,16,26,2
Woonplaats Langelo3,33,33,73,83,83,8
Woonplaats Leutingewolde1,62,01,72,92,92,9
Woonplaats Lieveren2,82,52,84,54,54,5
Woonplaats Matsloot2,62,82,54,84,85,0
Woonplaats Nietap1,91,91,02,22,22,5
Woonplaats Nieuw-Roden0,60,70,92,32,32,3
Woonplaats Norg1,11,11,41,41,41,4
Woonplaats Peest3,13,13,13,13,13,1
Woonplaats Peize1,01,01,26,36,37,1
Woonplaats Roden0,60,70,61,51,51,5
Woonplaats Roderwolde0,50,50,56,06,06,0
Woonplaats Veenhuizen1,11,11,17,17,17,1
Woonplaats Westervelde2,10,40,42,22,22,2
Woonplaats Zuidvelde3,23,13,13,23,23,2
Woonplaats Roderesch2,81,92,84,14,14,1
Woonplaats Steenbergen3,12,43,14,64,64,6

Deze grafiek toont een regionale vergelijking van de gemiddelde reisafstanden voor inwoners van hun woonadres naar de dichtstbijzijnde locaties voor kinderopvang, basisonderwijs en voortgezet onderwijs. De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting. In de grafiek zie je de gegevens voor de woonplaats Roden in vergelijking tot andere gebieden. De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (oranje), provincie Drenthe (bruin), gemeente Noordenveld (geel), 20 woonplaatsen (roze) en 5 wijken (groen). Woonplaats Roden wordt in het rood weergegeven.

Leerlingen en studenten in de woonplaats Roden
In 2025 woonden er 2.610 leerlingen en studenten in de woonplaats Roden.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Onderwijsdata: aantal leerlingen en studenten per soort onderwijs in de woonplaats Roden, data van het CBS over 2025.

De grafiek toont het aantal leerlingen in het PO en VO en het aantal studenten in het MBO, HBO, en WO dat als inwoner staat ingeschreven op een adres in de woonplaats Roden.

Toelichting
Scholen in het primair en voortgezet onderwijs per jaar
Er zijn 9 scholen in de woonplaats Roden in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen in het primair en voortgezet onderwijs per jaar in de woonplaats Roden van 2007 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal vestigingen in het primair en voortgezet onderwijs per jaar op basis van de data van DUO voor de woonplaats Roden:

JaarBasisonderwijsSpeciaal onderwijsVoortgezet onderwijsTotaal
200771210
200871210
200971210
201071210
201171210
201271210
20136129
20146129
20156129
20166129
20176129
20186129
20196129
20206129
20216129
20226129
20236129
20246129
20256129
20266129

DUO publiceert maandelijks adreslijsten met alle onderwijslocaties. Op basis van onze verzameling met deze gegevens sinds 2007 zijn diverse overzichten over de regionale ontwikkeling van het onderwijs mogelijk.

Onderwijs datasets
Economie en inkomen in de woonplaats Roden

Bekijk de ontwikkeling van het aantal bedrijven en het gemiddelde inkomen in de woonplaats Roden, met vergelijkingen tussen gebieden.

Bedrijfsvestigingen (1.590 totaal)
In de woonplaats Roden zijn in totaal 1.590 bedrijfsvestigingen geregistreerd (gegevens voor 2025).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen van bedrijven per sector per jaar in de woonplaats Roden (het aantal bedrijven in de sector “overheid, onderwijs en zorg (Ooz)” is vanaf 2020 bekend).

De ‘gestapelde lijngrafiek’ toont het aantal bedrijfsvestigingen in de woonplaats Roden voor elk van de volgende 8 sectoren:

  1. Lbv: Landbouw, bosbouw en visserij
  2. Nen: Nijverheid en energie
  3. Hh: Handel en HORECA
  4. Vic: Vervoer, informatie en communicatie
  5. Fdo: Financiële diensten en onroerend goed
  6. Zd: Zakelijke dienstverlening
  7. Ooz: Overheid, onderwijs en zorg
  8. Cro: Cultuur, recreatie en overige diensten
Toelichting Definities

Advertentie:

De inlegzolen van VeiligVoeten beschermen goed tegen spijkers in je voet!

Huttenbouw of timmerdorp?
Voorkom verwondingen aan je voeten en voel je veilig! Gebruik veiligheidszooltjes, die beschermen goed tegen scherpe objecten in je voet! Het materiaal van de zolen lijkt op dat van een kogelvrij vest. Bescherm je voeten tegen spijkers en schroeven bij het klussen, gebruik ze bij evenementen, draag ze in je laarzen voor extra isolatie en bescherming of gebruik ze in je waterschoenen.

Gemiddeld inkomen per inwoner
Het gemiddeld inkomen per inwoner in de woonplaats Roden is €31.889.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld bruto inkomen per inwoner over het jaar 2024 in de woonplaats Roden.

Over de inkomensdata:

Inwoners en inkomensontvangers: Het gemiddeld inkomen per inwoner in de woonplaats Roden is €31.889. Het gemiddeld inkomen per inkomensontvanger is €37.978. Woonplaats Roden telt 12.100 inkomensontvangers op 14.540 inwoners totaal.

5% van de huishoudens in de woonplaats Roden heeft een inkomen op of rond het sociaal minimum. Studentenhuishoudens en huishoudens met een onvolledig jaarinkomen zijn hierin niet meegenomen. Het sociaal minimum is het wettelijk bestaansminimum zoals dat in de politieke besluitvorming is vastgesteld. Zie de tabel met definities van de brondata voor de volledige definities.

Over de schaal van de inkomensmeter:

De laagste 10% en 25% regio’s vallen in het rode en oranje gebied; deze gebieden kunnen elkaar deels overlappen. De hoogste 25% regio’s vallen in het groene gebied. De grenzen zijn berekend met percentielen, waarbij alle waarden van laag naar hoog zijn gesorteerd. Lees meer over het (gewogen) gemiddelde, de mediaan, modus en percentielen.

Inkomensvergelijking woonplaatsen in de gemeente Noordenveld
Regionale vergelijking van het gemiddelde inkomen per inwoner.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld inkomen per jaar voor Nederland, de provincie Drenthe, de gemeente Noordenveld en elke woonplaats in de gemeente Noordenveld (Nederland is oranje, de provincie blauw, de gemeente groen, woonplaats Roden is rood en de andere woonplaatsen zijn grijs).

Er zijn nog veel meer inkomensgegevens beschikbaar in de tabel met 250+ onderwerpen en de inkomensranglijst.

Voertuigen en verkeer in de woonplaats Roden

Bekijk de beschikbare gegevens over geregistreerde voertuigen, elektrische auto’s en verkeersongevallen in de woonplaats Roden.

Aantal elektrische auto’s in de woonplaats Roden
Er zijn 417 elektrische auto’s in oktober 2026 in de woonplaats Roden.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal elektrische auto’s per maand in de woonplaats Roden op basis van de regionale voertuigdata van de RDW. Dit is de som van het aantal elektrische bedrijfsauto’s en het aantal elektrische personenauto’s.

Er zijn 417 elektrische auto’s in de woonplaats Roden. Dit is het totaal aantal in oktober 2026 bij de RDW op kenteken geregistreerde elektrische auto’s in de woonplaats Roden die op de batterij rijden en met een stekker opgeladen worden.

Toelichting op de regionale voertuigdata

Deze paragraaf toont data over de op kenteken geregistreerde voertuigen in de woonplaats Roden. Dit is regionale data van de RDW. De data is beschikbaar per soort voertuig, per energiebron (brandstof) en per maand. Deze gegevens worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent was dit op 1 oktober 2026. Bekijk de toelichting voor de bronbeschrijving en definities van de regionale voertuig data.

Toelichting Meer autodata
Voertuigen naar energiebron
Er zijn 7.666 voertuigen met ‘benzine’ als energiebron in de woonplaats Roden in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen per type energiebron (brandstof) dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de woonplaats Roden geregistreerd staat.

Er zijn in totaal 10.993 op naam geregistreerde voertuigen in de woonplaats Roden (in oktober 2026).

Voertuigen naar soort
Er zijn 8.326 voertuigen van het type ‘personenauto’ in de woonplaats Roden in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen naar soort motorvoertuig dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de woonplaats Roden geregistreerd staat.

Vergelijk het percentage auto’s per energiebron op de pagina met regionale voertuigdata.

Verkeersongevallen naar afloop
Er waren 39 verkeersongevallen in de woonplaats Roden in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal verkeersongevallen in de woonplaats Roden. Gebruik het filter boven de grafiek om het aantal ongevallen per afloop (materiële schade, letselschade of dodelijke afloop) te bekijken.


Onderstaande tabel laat zien hoeveel verkeersongevallen er in het jaar 2025 in de woonplaats Roden plaatsvonden, uitgesplitst naar afloop.

Afloop verkeersongevallenAantal verkeersongevallen in 2025
Totaal39
Materiële schade18
Letselschade20
Dodelijke afloop1

De dataset met verkeersongevallen BRON is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen de woonplaats Roden vallen.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Veiligheid in de woonplaats Roden

Bekijk de ontwikkeling en soorten van de geregistreerde misdaad in de woonplaats Roden op basis van data van de Politie en het CBS. De politiedata worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent op 15 september 2026. De beschrijvingen van de soorten misdrijven zoals de politie deze gebruikt zijn te vinden in de tabel met definities van de verschillende soorten delicten.

Meer misdaad
Totaal geregistreerde misdaad per maand of per jaar
Er zijn in 2025 in totaal 275 misdrijven in de woonplaats Roden geregistreerd.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Totaal aantal geregistreerde misdaden in de woonplaats Roden, 2012 tot en met 2025 (bij weergave van de gegevens per jaar) of april 2025 tot en met september 2026 (bij weergave van de gegevens per maand).

In de woonplaats Roden zijn van 2012 tot en met 2025 in totaal 5.584 misdrijven geregistreerd. Deze misdrijven zijn ingedeeld naar 40 verschillende soorten delicten. In 2025 werden in de woonplaats Roden 275 misdrijven door de politie vastgelegd. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens per maand of per jaar te tonen.

Misdaden naar type delict
De meest voorkomende soorten misdrijven in de woonplaats Roden in 2025 zijn Ongevallen (weg) (45 delicten) en Horizontale fraude (45 delicten).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal geregistreerde misdaden voor de tien meest voorkomende soorten delicten, 2025, woonplaats Roden.

Definities misdaad
Misdaad totaal per maand
In september 2026 zijn er 23 misdrijven in de woonplaats Roden geregistreerd.
Afbeelding van een warmtekaart (een heatmap in het Engels, een visuele weergave van data waarbij kleuren worden gebruikt om waarden weer te geven) met het totaal aantal misdrijven in de woonplaats Roden per maand en per jaar.

Bovenstaande warmtekaart geeft een visuele weergave van het totaal aantal door de politie geregistreerde misdrijven per maand in de woonplaats Roden over de afgelopen 6 jaar.

Alle gegevens zijn beschikbaar in het Excel document met politiedata als onderdeel van de download voor de gemeente Noordenveld.

Misdaden per 1.000 inwoners
Er waren 5 misdrijven per 1.000 inwoners van het type ‘diefstal’ in 2025 in de woonplaats Roden.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Criminaliteit: aantal misdaden per 1.000 inwoners in 2025 in de woonplaats Roden.

De grafiek toont de meest recente gegevens over het aantal misdaden per 1.000 inwoners voor de woonplaats Roden. De gegevens over misdaden zijn hiertoe gegroepeerd in (1) het totaal aantal diefstallen (alle vormen, zoals diefstal uit woningen en schuren, diefstal van auto’s en fietsen en winkeldiefstal), (2) geweld en seksmisdrijven, (3) milieuovertredingen, (4) oplichting, (5) verkeersovertredingen, (6) vernielingen en misdrijven tegen de openbare orde en (7) alle overige misdrijven. De definities van alle verschillende soorten delicten met daarbij de categorie waarin deze zijn ingedeeld zijn te vinden in de bronbeschrijving van de politiedata.

Verkiezingen in de woonplaats Roden

Bekijk de beschikbare verkiezingsuitslagen en informatie over de stembureaus in de woonplaats Roden.

Uitslagen gemeenteraadsverkiezingen 2026
Stembureaus in de woonplaats Roden
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Verkiezingsuitslagen per stembureau met het aantal stemmen per partij bij de verkiezingen voor de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026. Gebruik het filter boven de grafiek om de uitslagen per stembureau weer te geven. Er waren bij deze verkiezingen 6 stembureaus in de woonplaats Roden.

Onderstaande grafiek toont het aantal stemmen per politieke partij dat bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 is uitgebracht. Er waren bij deze verkiezingen 6 stembureaus in de woonplaats Roden. Gebruik het filter boven de grafiek en toon de uitslagen voor elk van de 6 stembureaus in de woonplaats Roden.

Bekijk veel meer informatie over de verkiezingen op de pagina met alle 37 stembureaus in de gemeente Noordenveld en op de pagina met alle verkiezingsuitslagen voor de gemeente Noordenveld. En download alle verkiezingsdata in een Excel document als onderdeel van de uitgebreide informatie voor de gemeente Noordenveld.

Stembureaus Noordenveld
Adressen en leefomgeving in de woonplaats Roden

Bekijk gegevens over adressen, gebruiksdoelen, bouwperioden, dichtheid, de nabijheid van voorzieningen, energieverbruik en energielabels in de woonplaats Roden.

Informatie op basis van de BAG (de Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) van 1 juli 2026. De woonplaats Roden telt in totaal 8.826 adressen, met 8.816 verblijfsobjecten en 10 standplaatsen (er zijn geen ligplaatsen). Alle adressen in woonplaats Roden liggen binnen de bebouwde kom.

Adressen Noordenveld
Adressen: gebruiksdoelen
In de woonplaats Roden zijn er 7.241 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel woonfunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor de woonplaats Roden.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 2.384 panden uit de bouwperiode 1950 tot 1970 in de woonplaats Roden.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor de woonplaats Roden. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 juli 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Dichtheid per km² van bevolking, adressen en auto’s

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de woonplaats Roden voor 2026.


Onderstaande tabel toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de woonplaats Roden voor 2026:

DichtheidNederlandWoonplaats Roden
Bevolking5392.083
Adressen2.0931.049
Autos2751.140

De data over het aantal inwoners-, adressen- en personenauto’s per vierkante kilometer land geven een beeld van ‘de mate van concentratie van menselijke activiteiten’ in de woonplaats Roden ten opzichte van het gemiddelde voor Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Toelichting
Gemiddelde afstand tot voorzieningen
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een huisartsenpraktijk in de woonplaats Roden is 0,9.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de woonplaats Roden tot de dichtstbijzijnde voorziening. De gebruikte cijfers komen uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor 2025.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de woonplaats Roden tot de dichtstbijzijnde voorziening voor 2025:

VoorzieningAfstand in km
Huisartsenpraktijk0,9
Supermarkt0,9
Restaurant1,0
Basisonderwijs0,6
Voortgezet onderwijs1,5
Bibliotheek1,5
Treinstation15,6
Sportterrein0,8
Bioscoop16,0
Museum1,6

De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting.

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen
Gemiddeld aardgas- en elektriciteitsverbruik per woning per jaar in de woonplaats Roden.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddeld energieverbruik per woning per jaar in de woonplaats Roden.


Onderstaande tabel toont het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik per type woning voor 2024 voor de woonplaats Roden:

Soort woningGemiddeld gasverbruikGemiddelde elektriciteitslevering per woning
Appartement6531.660
Tussenwoning9552.150
Hoekwoning1.0452.282
Twee-onder-één-kap woning1.0682.470
Vrijstaande woning1.3493.180
Koopwoning1.1082.570
Huurwoning8351.891

Data over het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik voor aardgas in m3. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen. Het verbruik van gas en elektra is ook bekend per woningtype, zie de tabel.

Toelichting Meer gas
Energielabels
De meest voorkomende energielabels in de woonplaats Roden zijn C (2.076 adressen) en A (1.596 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in de woonplaats Roden. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 oktober 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel C komt het meeste voor in de woonplaats Roden: 2.076 adressen hebben energielabel C. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente Noordenveld bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Alle onderwerpen en vergelijken

Bekijk de meest recente cijfers over meer dan 250 onderwerpen en vergelijk de woonplaats Roden met andere gebieden.

Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!
Kies een categorie en bekijk de bijbehorende onderwerpen.

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor de woonplaats Roden voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

Bedrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Bedrijfsvestigingen totaal1.590Aantal2025
A Landbouw, bosbouw en visserij5Aantal2025
B-F Nijverheid en energie215Aantal2025
G+I Handel en horeca350Aantal2025
H+J Vervoer, informatie en communicatie120Aantal2025
K-L Financiële diensten, onroerend goed80Aantal2025
M-N Zakelijke dienstverlening370Aantal2025
O-Q Overheid, onderwijs en zorg275Aantal2025
R-U Cultuur, recreatie, overige diensten175Aantal2025
% A Landbouw, bosbouw en visserij0,31%Percentage2025
% B-F Nijverheid en energie14%Percentage2025
% G+I Handel en horeca22%Percentage2025
% H+J Vervoer, informatie en communicatie7,5%Percentage2025
% K-L Financiële diensten, onroerend goed5%Percentage2025
% M-N Zakelijke dienstverlening23%Percentage2025
% O-Q Overheid, onderwijs en zorg17%Percentage2025
% R-U Cultuur, recreatie, overige diensten11%Percentage2025

De cijfers over bedrijven tonen het aantal bedrijfsvestigingen in de woonplaats Roden, uitgesplitst naar bedrijfstak. Een vestiging is een locatie van een bedrijf, instelling of zelfstandige waar of van waaruit activiteiten worden uitgevoerd.

Bevolking
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Inwoners14.540Aantal2026
Mannen7.020Aantal2026
Vrouwen7.515Aantal2026
0 tot 15 jaar2.020Aantal2026
15 tot 25 jaar1.465Aantal2026
25 tot 45 jaar2.815Aantal2026
45 tot 65 jaar3.780Aantal2026
65 jaar of ouder4.450Aantal2026
Ongehuwd6.100Aantal2026
Gehuwd6.135Aantal2026
Gescheiden1.200Aantal2026
Verweduwd1.095Aantal2026
% Mannen48%Percentage2026
% Vrouwen52%Percentage2026
% 0 tot 15 jaar14%Percentage2026
% 15 tot 25 jaar10%Percentage2026
% 25 tot 45 jaar19%Percentage2026
% 45 tot 65 jaar26%Percentage2026
% 65 jaar of ouder31%Percentage2026
% Ongehuwd42%Percentage2026
% Gehuwd42%Percentage2026
% Gescheiden8,3%Percentage2026
% Verweduwd7,5%Percentage2026
Geboorten110Aantal2025
Geboorte relatief5Aantal per 1.000 inwoners2025
Sterftes210Aantal2025
Sterfte relatief15Aantal per 1.000 inwoners2025
Leerlingen PO1.090Aantal2025
Leerlingen VO750Aantal2025
Studenten MBO430Aantal2025
Studenten HBO260Aantal2025
Studenten WO80Aantal2025
Praktisch opleidingsniveau2.360Aantal2024
Middelbaar opleidingsniveau4.400Aantal2024
Hoger opleidingsniveau3.270Aantal2024
% Praktisch opleidingsniveau24%Percentage2024
% Middelbaar opleidingsniveau44%Percentage2024
% Hoger opleidingsniveau33%Percentage2024
Jongeren met jeugdzorg in natura355Aantal2024
% Jongeren met jeugdzorg11%Percentage2024
Wmo cliënten1.335Aantal2024
Wmo cliënten per 1.000 inwoners91Aantal per 1.000 inwoners2024
Bevolkingsdichtheid2.083Aantal per km²2026

De inwonersaantallen worden altijd op vijftallen afgerond, hierdoor kan het voorkomen dat een optelling van subgroepen (zoals inwoners naar geslacht of naar leeftijd) licht afwijkt van het totaal aantal inwoners.

Energie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning2.436Gemiddeld in kWh2024
Gemiddelde elektriciteitsteruglevering per woning1.253Gemiddeld in kWh2024
% Woningen met zonnestroom55%Percentage2024
% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmd9%Percentage2024
Gemiddelde elektriciteitslevering appartement1.660Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering tussenwoning2.150Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering hoekwoning2.282Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering twee-onder-één-kap woning2.470Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering vrijstaande woning3.180Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering huurwoning1.891Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering koopwoning2.570Gemiddeld in kWh2023
Gemiddeld aardgasverbruik per woning969Gemiddeld per m³2024
% Woningen met stadsverwarming0%Percentage2014
% Aardgasvrije woningen4%Percentage2024
% Aardgaswoningen90%Percentage2024
Gemiddeld aardgasverbruik appartement653Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik tussenwoning955Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik hoekwoning1.045Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik twee-onder-één-kap woning1.068Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik vrijstaande woning1.349Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik koopwoning1.108Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik huurwoning835Gemiddeld per m³2023
Publieke laadpalengeen dataAantalgeen data
Adressen zonder energielabel1.446Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel2.257Aantal2026
Adressen met definitief energielabel5.123Aantal2026
Energielabels A+++++3Aantal2026
Energielabels A++++25Aantal2026
Energielabels A+++63Aantal2026
Energielabels A++62Aantal2026
Energielabels A+84Aantal2026
Energielabels A1.596Aantal2026
Energielabels B1.452Aantal2026
Energielabels C2.076Aantal2026
Energielabels D1.064Aantal2026
Energielabels E405Aantal2026
Energielabels F411Aantal2026
Energielabels G139Aantal2026

De onderwerpen in de categorie energieverbruik tonen onder meer het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik en de energielabels van gebouwen in de woonplaats Roden. Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het minst energiezuinige label en A++++ het meest energiezuinige label.

Huishoudens
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huishoudens6.785Aantal2026
Eenpersoonshuishoudens2.380Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens4.405Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen2.375Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens met kinderen2.025Aantal2026
% Eenpersoonshuishoudens35%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens65%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen35%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens met kinderen30%Percentage2026
Gemiddelde huishoudensgrootte2,14Gemiddeld aantal2026

Het aantal huishoudens betreft het aantal particuliere huishoudens op 1 januari van een jaar. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen in een woonruimte wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. De cijfers over huishoudens op wijk- en buurtniveau worden afgerond op vijftallen.

Inkomen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Werkzame beroepsbevolking3.250Aantal2024
Netto arbeidsparticipatie69%Percentage2024
% Werknemers86%Percentage2024
% Werknemers met vaste arbeidsrelatie60%Percentage2024
% Werknemers met flexibele arbeidsrelatie26%Percentage2024
% Zelfstandigen14%Percentage2024
Inkomensontvangers12.100Aantal2024
Inkomensontvangers per 1.000 inwoners824Aantal per 1.000 inwoners2024
Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger€37.978Gemiddeld in Euro2024
Gemiddeld inkomen per inwoner€31.889Gemiddeld in Euro2024
40% personen met laagste inkomen43%Percentage2024
20% personen met hoogste inkomen16%Percentage2024
% Personen in armoede2,28%Percentage2024
% Personen tot 25% boven armoedegrens5,8%Percentage2024
Gemiddeld huishoudinkomen€38.408euro2024
40% huishoudens met laagste inkomen38%Percentage2024
20% huishoudens met hoogste inkomen16%Percentage2024
% Huishoudens met een laag inkomen2,79%Percentage2023
% Huishoudens onder of rond sociaal minimum5,2%Percentage2023
% Huishoudens tot 110% van sociaal minimum8,6%Percentage2023
% Huishoudens tot 120% van sociaal minimum11%Percentage2023
Mediaan vermogen van particuliere huishoudens€193.901euro2024
Personen per soort uitkering - Bijstand300Aantal2025
Personen per soort uitkering - AO630Aantal2025
Personen per soort uitkering - WW130Aantal2025
Personen per soort uitkering - AOW4.070Aantal2025
% Personen per soort uitkering - Bijstand2%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AO4%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - WW1%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AOW28%Percentage2025

De inkomensgegevens beschrijven het inkomen van personen en particuliere huishoudens in de woonplaats Roden. Het besteedbaar inkomen is het bruto-inkomen verminderd met onder meer belastingen, premies en betaalde inkomensoverdrachten. Vanwege statistische geheimhouding worden niet voor ieder gebied inkomensgegevens gepubliceerd.

Migratie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland12.875Aantal2026
Herkomst buiten Nederland1.660Aantal2026
Herkomst Europa540Aantal2026
Herkomst buiten Europa1.120Aantal2026
% Herkomst Nederland89%Percentage2026
% Herkomst buiten Nederland11%Percentage2026
% Herkomst Europa3,72%Percentage2026
% Herkomst buiten Europa7,7%Percentage2026
Geboren in Nederland met herkomst Nederland12.875Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst Europa250Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa450Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland700Aantal2026
Geboren in Nederland13.575Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa295Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa675Aantal2026
Geboren buiten Nederland970Aantal2026
% Geboren in Nederland met herkomst Nederland89%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst Europa1,72%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland4,82%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa3,09%Percentage2026
% Geboren in Nederland93%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa2,03%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa4,64%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland6,7%Percentage2026
Autochtoon13.185Aantal2022
Westers640Aantal2022
Niet-westers650Aantal2022
Nederlandse Antillen en Aruba25Aantal2022
Marokko0Aantal2022
Suriname85Aantal2022
Turkije5Aantal2022
Overig niet-westers530Aantal2022

De onderwerpen in de categorie migratie gaan over de herkomst en migratie van inwoners van de woonplaats Roden. De herkomst is gebaseerd op het geboorteland van de persoon en diens ouders. De migratiecijfers tonen onder meer vestiging, vertrek, immigratie en emigratie.

Misdrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Misdrijven275Aantal2025
Diefstal78Aantal2025
Geweld en seksmisdrijven41Aantal2025
Milieu overtredingen0Aantal2025
Oplichting47Aantal2025
Verkeersovertredingen51Aantal2025
Vernieling45Aantal2025
Overige misdrijven13Aantal2025
Misdrijven per 1.000 inwoners19Aantal per 1.000 inwoners2025
Diefstal per 1.000 inwoners5Aantal per 1.000 inwoners2025
Geweld en seksmisdrijven per 1.000 inwoners3Aantal per 1.000 inwoners2025
Milieu overtredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Oplichting per 1.000 inwoners3Aantal per 1.000 inwoners2025
Verkeersovertredingen per 1.000 inwoners3Aantal per 1.000 inwoners2025
Vernieling per 1.000 inwoners3Aantal per 1.000 inwoners2025
Overige misdrijven per 1.000 inwoners1Aantal per 1.000 inwoners2025

De cijfers over misdrijven tonen de door de politie geregistreerde misdrijven in de woonplaats Roden, zowel als aantal als omgerekend per 1.000 inwoners. Niet ieder gepleegd misdrijf wordt gemeld of geregistreerd.

Nabijheid voorzieningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand0,89Gemiddelde afstand in km2025
Huisartsenpraktijken binnen 1 km2,44Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 3 km7Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 5 km7,5Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpost afstand7Gemiddelde afstand in km2024
Apotheek afstand1,0Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuis met poli afstand14Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km3,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuis zonder poli afstand14Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km2,0Gemiddeld aantal2025
Supermarkt afstand0,89Gemiddelde afstand in km2025
Supermarkten binnen 1 km1,43Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 3 km4,93Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 5 km8,5Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand0,94Gemiddelde afstand in km2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km3,97Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km15Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km28Gemiddeld aantal2025
Warenhuis afstand1,48Gemiddelde afstand in km2025
Warenhuizen binnen 5 km1,91Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 10 km2,0Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 20 km11Gemiddeld aantal2025
Café afstand1,1Gemiddelde afstand in km2025
Cafés binnen 1 km0,67Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 3 km3,05Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 5 km7,6Gemiddeld aantal2025
Cafetaria afstand0,83Gemiddelde afstand in km2025
Cafetaria binnen 1 km1,93Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 3 km8,6Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 5 km18Gemiddeld aantal2025
Restaurant afstand1,03Gemiddelde afstand in km2025
Restaurants binnen 1 km3,98Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 3 km17Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 5 km28Gemiddeld aantal2025
Hotel afstand1,18Gemiddelde afstand in km2025
Hotels binnen 5 km3,76Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 10 km7,6Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 20 km50Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijf afstand0,58Gemiddelde afstand in km2025
Kinderdagverblijven binnen 1 km2,92Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 3 km11Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 5 km12Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang afstand0,66Gemiddelde afstand in km2025
Buitenschoolseopvang binnen 1 km1,91Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 3 km8,3Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 5 km11Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs afstand0,65Gemiddelde afstand in km2025
Basisonderwijs binnen 1 km1,74Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 3 km7,2Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 5 km8,7Gemiddeld aantal2025
Voortgezet onderwijs afstand1,54Gemiddelde afstand in km2024
Voortgezet onderwijs binnen 3 km1,99Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 5 km2,11Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 10 km5,4Gemiddeld aantal2024
VMBO afstand1,54Gemiddelde afstand in km2024
VMBO binnen 3 km1,99Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 5 km2,11Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 10 km4,42Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO afstand1,54Gemiddelde afstand in km2024
HAVO VWO binnen 3 km1,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 10 km2,42Gemiddeld aantal2024
Openbaar groen afstand0,51Gemiddelde afstand in km2017
Park of plantsoen afstand0,74Gemiddelde afstand in km2017
Dagrecreatief terrein afstand2,58Gemiddelde afstand in km2017
Bos afstand0,75Gemiddelde afstand in km2017
Open natuurlijk terrein afstand1,96Gemiddelde afstand in km2017
Open droog natuurlijk terrein afstand1,96Gemiddelde afstand in km2017
Open nat natuurlijk terrein afstand3,56Gemiddelde afstand in km2017
Semi-openbaar groen afstand0,7Gemiddelde afstand in km2017
Sportterrein afstand0,82Gemiddelde afstand in km2017
Volkstuin afstand2,15Gemiddelde afstand in km2017
Verblijfsrecreatief terrein afstand1,37Gemiddelde afstand in km2017
Begraafplaats afstand1,52Gemiddelde afstand in km2017
Recreatief binnenwater afstand2,72Gemiddelde afstand in km2017
Oprit hoofdverkeersweg afstand1,48Gemiddelde afstand in km2025
Treinstation afstand16Gemiddelde afstand in km2025
Belangrijk overstapstation afstand16Gemiddelde afstand in km2025
Bibliotheek afstand1,46Gemiddelde afstand in km2025
Zwembad afstand1,49Gemiddelde afstand in km2025
Kunstijsbaan afstand20Gemiddelde afstand in km2025
Podiumkunsten afstand1,63Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 20 km10Gemiddeld aantal2024
Poppodium afstand15Gemiddelde afstand in km2024
Bioscoop afstand16Gemiddelde afstand in km2025
Bioscopen binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 20 km3,0Gemiddeld aantal2025
Sauna afstand6,1Gemiddelde afstand in km2025
Zonnebank afstand1,71Gemiddelde afstand in km2025
Museum afstand1,63Gemiddelde afstand in km2024
Musea binnen 5 km2,91Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 10 km4,0Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 20 km15Gemiddeld aantal2024
Attractie afstand6,1Gemiddelde afstand in km2025
Attracties binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 20 km2,57Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 50 km20Gemiddeld aantal2025
Brandweerkazerne afstand2,23Gemiddelde afstand in km2025

Het CBS publiceert gegevens over de nabijheid van voorzieningen voor inwoners van de woonplaats Roden. De afstanden zijn gemiddelden over de weg en de nabijheidsindicatoren tonen hoeveel voorzieningen binnen een bepaalde afstand beschikbaar zijn.

Omgeving
OnderwerpWaardeEenheidJaar
RegiocodeWP1647Code2026
RegionaamRodenNaam2026
Soort regioWoonplaatsCategorisch type2026
Sorteercodegeen dataCodegeen data
Oppervlakte totaal705Aantal hectaren2026
Oppervlakte land698Aantal hectaren2026
Oppervlakte water7Aantal hectaren2026
Mate van stedelijkheid3Indicator 1-52026
Omgevingsadressendichtheid1.049Gemiddeld aantal per km²2026
Adressen totaal8.826Aantal2026
Adressen met postcode8.266Aantal2026
Adressen met woonfunctie7.241Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie69Aantal2026
Adressen met celfunctie0Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie187Aantal2026
Adressen met industriefunctie550Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie165Aantal2026
Adressen met logiesfunctie37Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie17Aantal2026
Adressen met sportfunctie13Aantal2026
Adressen met winkelfunctie234Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie633Aantal2026
Verblijfsobjecten8.816Aantal2026
Ligplaatsen0Aantal2026
Standplaatsen10Aantal2026
Panden met adres7.057Aantal2026
Adressen met pand8.814Aantal2026
Percelen met adres5.788Aantal2026
Adressen met perceel8.826Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom8.793Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom33Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom7.214Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom27Aantal2026
Panden met adres voor 1700geen dataAantal2026
Panden met adres 1700 tot 1900geen dataAantal2026
Panden met adres 1900 tot 1925geen dataAantal2026
Panden met adres 1925 tot 1950geen dataAantal2026
Panden met adres 1950 tot 1970geen dataAantal2026
Panden met adres 1970 tot 1980geen dataAantal2026
Panden met adres 1980 tot 1990geen dataAantal2026
Panden met adres 1990 tot 2000geen dataAantal2026
Panden met adres 2000 tot 2010geen dataAantal2026
Panden met adres 2010 tot 2020geen dataAantal2026
Panden met adres 2020 en latergeen dataAantal2026
Adressen met pand voor 17004Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 190049Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 192565Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 1950248Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 19702.665Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 19801.720Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 19901.245Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 20001.179Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 2010703Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 2020407Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later529Aantal2026
Postcodegebied9301AA-9302GXNaam2026
Meest voorkomende postcode9301Naam2026
Dekkingspercentage meest voorkomende postcode83%Percentage2026

De onderwerpen in de categorie omgeving beschrijven onder meer de oppervlakte, het aantal adressen, de bevolkingsdichtheid en de omgevingsadressendichtheid van de woonplaats Roden.

Verkeersongevallen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal39Aantal2025
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade18Aantal2025
Verkeersongevallen letselschade20Aantal2025
Verkeersongevallen dodelijk1Aantal2025

De gegevens over verkeersongevallen in de woonplaats Roden zijn gebaseerd op de registratie van verkeersongevallen door Rijkswaterstaat.

Vervoer
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Personenauto’s totaal7.955Aantal2025
Personenauto’s - brandstof benzine6.270Aantal2025
Personenauto’s - overige brandstof1.685Aantal2025
Personenauto’s per huishouden1,17Aantal2025
Personenauto’s naar oppervlakte1.140Aantal2025
Motorfietsen645Aantal2025

De vervoersgegevens tonen onder meer het aantal personenauto’s en andere voertuigen in de woonplaats Roden. De voertuiggegevens zijn gebaseerd op het Nederlandse kentekenregister van de RDW.

Woningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad7.084Aantal2025
Woningen per 1.000 inwoners486Aantal per 1.000 inwoners2025
Nieuwbouw woningen1Aantal2025
Niet-woningvoorraad1.375Aantal2025
Nieuwbouw niet-woningen104Aantal2025
Gemiddelde woningwaarde€352.149Gemiddeld in Euro2025
Woningwaarde klasse€350.000 tot €400.000Categorisch type2025
Eengezinswoningen5.767Aantal2025
Meergezinswoningen1.317Aantal2025
Koopwoningen4.586Aantal2025
Huurwoningen2.498Aantal2025
Huurwoningen woningcorporaties1.863Aantal2025
Huurwoningen overige verhuurders635Aantal2025
Eigendom onbekend0Aantal2025
Bewoond6.862Aantal2025
Onbewoond222Aantal2025
% Koopwoningen65%Percentage2025
% Huurwoningen35%Percentage2025
% Huurwoningen woningcorporaties26%Percentage2025
% Huurwoningen overige verhuurders9%Percentage2025
% Eigendom onbekend0%Percentage2025
% Eengezinswoningen81%Percentage2025
% Meergezinswoningen19%Percentage2025
% Bewoond97%Percentage2025
% Onbewoond3%Percentage2025
Appartementen1.274Aantal2026
Tussenwoningen1.991Aantal2026
Hoekwoningen1.329Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen1.307Aantal2026
Vrijstaande woningen1.340Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen18%Percentage2026
% Tussenwoningen28%Percentage2026
% Hoekwoningen18%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen18%Percentage2026
% Vrijstaande woningen19%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 1945198Aantal2026
Woningen 1945 tot 1965820Aantal2026
Woningen 1965 tot 19752.480Aantal2026
Woningen 1975 tot 1985798Aantal2026
Woningen 1985 tot 19951.435Aantal2026
Woningen 1995 tot 2005796Aantal2026
Woningen 2005 tot 2015313Aantal2026
Woningen 2015 tot 2025310Aantal2026
Woningen 2025 en later91Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend0Aantal2026
% Woningen voor 19453,0%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 196511%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 197534%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 198511%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 199520%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 200511%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 20154,0%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 20254,0%Percentage2026
% Woningen 2025 en later1,0%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend0,0%Percentage2026

De woningcijfers voor de woonplaats Roden komen voornamelijk van het CBS en de BAG. Ze beschrijven onder meer de woningvoorraad, woningtypen, bouwperioden, eigendom en gemiddelde WOZ-waarde. Cijfers op wijk- en buurtniveau kunnen zijn afgerond op vijftallen.

Download de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren als Excel document. Alle woonplaatsen, wijken en buurten zijn onderdeel van de download voor de gemeente Noordenveld. Er is ook een download met alle gemeente-, wijk- en buurtgegevens voor heel Nederland.

Selecteer op een groot scherm een categorie in het menu naast de tabel. Gebruik op een klein scherm de keuzelijst boven de tabel.

Tabelgebruik:

  • Kies een categorie om alleen de onderwerpen uit dat deel van de tabel te tonen.
  • Op grote schermen staat de categoriekeuze naast de tabel; op kleine schermen staat deze erboven.
  • Verschuif de tabel op kleine schermen horizontaal om alle kolommen te bekijken.
Data en bronnen

Bekijk de gebruikte open databronnen en definities en download uitgebreide regionale datasets over de woonplaats Roden.

Download alle regionale data
Download de uitgebreide datasets voor de gemeente Noordenveld.
Afbeelding van Excel documenten uit de download met regionale data.

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download uitgebreide informatie in handige Excel-overzichten voor de gemeente Noordenveld. De download bevat regionale statistieken, adressen, verkiezingsuitslagen, misdaadcijfers, detail leeftijdsgegevens en meer.

Download!
Gebruikte open data bronnen
Bronvermelding en definities

Veel gegevens op deze pagina komen uit verschillende datasets met regionale cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hierbij is een groot aantal datasets gecombineerd. De meest recente gegevens zijn bijgewerkt tot en met 14 oktober 2026. Daarnaast zijn diverse andere officiële databronnen gebruikt, waaronder het Kadaster, de Kiesraad, de Politie en het RIVM.

Bronnen & definities
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron