Statistieken woonplaats Utrecht

Statistieken woonplaats Utrecht

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de woonplaats Utrecht Vlag van de gemeente Utrecht. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de woonplaats Utrecht Vlag van de gemeente Utrecht. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Kaart van de woonplaats Utrecht.Bekijk kaart
Woonplaats Utrecht in het kort

Bekijk de belangrijkste cijfers, de kaart en een korte toelichting over de woonplaats Utrecht.

Kerncijfers van de woonplaats Utrecht
Adressen, panden, percelen, woningen, huishoudens en inwoners.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van de belangrijkste cijfers van het Kadaster en het CBS voor de woonplaats Utrecht.


Onderstaande tabel toont de belangrijkste cijfers van het CBS en het Kadaster voor de woonplaats Utrecht.

OnderwerpAantalBronJaar data
Adressen met postcode178.915Kadaster2026
Adressen met woonfunctie163.470Kadaster2026
Panden met adres74.808Kadaster2026
Percelen met adres60.671Kadaster2026
Woningvoorraad149.695CBS2025
Huishoudens175.050CBS2026
Inwoners326.945CBS2026

Op deze pagina vind je een kaart van de woonplaats Utrecht en de data over meer dan 250 onderwerpen voor de woonplaats Utrecht.

Definities
Aantal inwoners op de kaart van de woonplaats Utrecht
Kaart van de omgeving van de woonplaats Utrecht.
Afbeelding van de woonplaats Utrecht op de kaart.

Kaart met de ligging van de woonplaats Utrecht binnen de gemeente Utrecht.

Bekijk de statistieken voor alle 126 gebieden binnen de gemeente Utrecht via de overzichtspagina van de gebieden in de Utrecht.

Overzicht gebieden Meer Utrecht
Over de woonplaats Utrecht

De woonplaats Utrecht ligt binnen de gemeente Utrecht.

Er zijn 180.893 adressen en 149.695 woningen in de woonplaats Utrecht. 58% van de woningen in de woonplaats is een huurwoning. De woningen hebben een gemiddelde WOZ waarde van €474.416. Er wonen 326.945 inwoners in de woonplaats Utrecht, waarvan het grootste deel (39%) tussen de 25 en 45 jaar oud is. Woonplaats Utrecht telt 175.050 huishoudens van gemiddeld 1,8 personen. Verder zijn er 100.360 personenauto’s en 55.750 bedrijfsvestigingen geregistreerd in de woonplaats Utrecht.

Woonplaats Utrecht heeft een totale oppervlakte van 6.235 hectare, waarvan 5.913 hectare land en 323 hectare water (honderd hectare is één vierkante kilometer, 1 km2). De gemiddelde dichtheid van adressen is 3.748 adressen per km2.

De data voor woonplaats Utrecht zijn afgeleid van andere regionale statistieken. Bekijk de toelichting voor meer informatie over de wijze waarop de data zijn bepaald:

Brondata en downloadbare datasets voor de woonplaats Utrecht:

De gegevens voor de woonplaats Utrecht zijn samengesteld door de CBS cijfers voor wijken en buurten tot woonplaatsgegevens te combineren. De woonplaats Utrecht valt samen met 9 wijken. Dit zijn: wijk 01 West, wijk 02 Noordwest, wijk 03 Overvecht, wijk 04 Noordoost, wijk 05 Oost, wijk 06 Binnenstad, wijk 07 Zuid, wijk 08 Zuidwest en wijk 09 Leidsche Rijn. De cijfers voor de woonplaats Utrecht zijn bepaald door de gegevens voor deze wijken gewogen te combineren.

Achtergrond: woonplaatsen worden gebruikt om een deel van een gemeente een handige naam te geven en zijn onderdeel van het postadres. Er worden nauwelijks regionale statistieken voor woonplaatsen gepubliceerd. De meeste regionale statistieken worden per gemeente, wijk, buurt of postcode gepubliceerd. Zie de beschrijving van de betekenis van gemeenten, woonplaatsen, wijken en buurten voor het verzamelen van gegevens in Nederland. Om de statistische informatie toch per woonplaats te tonen zijn de gegevens voor wijken en buurten tot woonplaatsgegevens gecombineerd. Dit is gedaan door de overlap tussen de geografie van buurten en woonplaatsen te gebruiken.

De definities van de onderwerpen die per woonplaats getoond worden zijn te vinden in deze tabel met definities van de brondata.

Alle beschikbare gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren voor de woonplaats de woonplaats Utrecht zijn als Excel document te downloaden als onderdeel van de download met uitgebreide informatie voor de gemeente Utrecht. En er is ook een Excel document met de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren voor alle woonplaatsen in Nederland.

Blijf op de hoogte

Ontvang een e-mail als er nieuwe cijfers zijn op de pagina Woonplaats Utrecht.

Wonen in de woonplaats Utrecht

Bekijk de woningvoorraad, woningkenmerken, woningtypen en de ontwikkeling van de gemiddelde WOZ-waarde in de woonplaats Utrecht.

Kenmerken van de 149.695 woningen in de woonplaats Utrecht
Er zijn 149.695 woningen in de woonplaats Utrecht.
Informatie over de woningen in deze regio op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken. En bekijk de woningkenmerken per buurt in de gemeente Utrecht in een interactieve tabel.

Toelichting
Woningwaarde per jaar
De gemiddelde WOZ waarde in de woonplaats Utrecht was €474.416 in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in de woonplaats Utrecht.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de data van het CBS voor de woonplaats Utrecht:

JaarGemiddelde WOZ woningwaarde Woonplaats Utrecht% verschil
2025€474.4168,9%
2024€435.454-1,61%
2023€442.57916%
2022€381.1939,1%
2021€349.2778,1%
2020€323.08011%
2019€291.37513%
2018€257.18211%
2017€231.48211%
2016€208.5660,3%
2015€207.939-4,91%
2014€218.680-5,2%
2013€230.713geen data

De gemiddelde WOZ woningwaarde in de woonplaats Utrecht is met €243.703 toegenomen van €230.713 in 2013 tot €474.416 in 2025 (dat is een groei van 106%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2025 was €20.309 (6,4%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een duidelijk stijgende trend: De cijfers groeien bijna ieder jaar.

Bekijk ook de ranglijst van de woningwaarden per buurt in de gemeente Utrecht.

Toelichting
Download een schat aan informatie
  • Uitgebreide informatie in handige Excel overzichten voor de gemeente Utrecht.
  • Meer dan 250 onderwerpen voor Nederland en alle provincies, gemeenten, wijken en buurten in Nederland.
Woningwaarde en 65-plussers per gebied
De gemiddelde woningwaarde in de woonplaats Utrecht is €474.416, het percentage inwoners van 65 jaar en ouder is 11% en er zijn 149.695 woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde woningwaarde per regio op de horizontale as. Deze is afgezet tegen het percentage inwoners van 65 jaar en ouder op de verticale as. Iedere regio wordt als cirkel weergegeven. De omvang van de cirkels hangt af van het aantal woningen in een gebied: hoe meer woningen, hoe groter de cirkel.

Woningwaarde ten opzichte van inwoners van 65 jaar en ouder per gebied, de volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (grijs), provincie Utrecht (bruin), gemeente Utrecht (geel), 3 woonplaatsen (groen) en 10 wijken (oranje). De woonplaats Utrecht wordt in het rood weergegeven. Klik op de naam van een cirkel om de gegevens voor dat gebied weer te geven.

Soorten woningen
Appartementen komen het meeste voor in de woonplaats Utrecht: er zijn 108.137 adressen met het woningtype appartementen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de woonplaats Utrecht.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 juli 2026.

Bevolking in de woonplaats Utrecht

Bekijk de samenstelling en ontwikkeling van de bevolking in de woonplaats Utrecht, met cijfers over inwoners, leeftijd, burgerlijke staat, huishoudens, migratieachtergrond, opleidingsniveau, geboorte en sterfte.

Bekijk ook de maandelijkse bevolkingsontwikkeling in de gemeente Utrecht.

Aantal inwoners per jaar
De woonplaats Utrecht telt 326.945 inwoners in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de woonplaats Utrecht. De gegevens lopen van 2013 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de woonplaats Utrecht:

JaarAantal inwoners de woonplaats Utrecht% verschil
2026326.9450,44%
2025325.5100,77%
2024323.0202,07%
2023316.4601,88%
2022310.6100,62%
2021308.6850,37%
2020307.5601,25%
2019303.7551,53%
2018299.1701,34%
2017295.2251,06%
2016292.1301,47%
2015287.9101,89%
2014282.5651,98%
2013277.075geen data

De bevolking van de woonplaats Utrecht is met 49.870 inwoners gestegen van 277.075 inwoners in 2013 tot 326.945 inwoners in 2026 (dat is een grote toename van 18%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2026 was 3.836 inwoners (1,28%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een monotoon stijgende trend: De cijfers stijgen ieder jaar.

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente Utrecht.

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in de woonplaats Utrecht:

In 2013 telde de woonplaats Utrecht 277.075 inwoners. Het aantal van 277.075 inwoners is het minimum in de hele periode waarover de inwonersdata beschikbaar zijn. In 2026 is het aantal gestegen tot 326.945 inwoners. De stijging ten opzichte van 2013 is 49.870 (18%), het verschil ten opzichte van het vorige jaar (2025) is 1.435 (0,44%). Het aantal van 326.945 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 2013 tot en met 2026.

Inwoners per leeftijdsgroep in de woonplaats Utrecht
De grootste getoonde leeftijdsgroep in de woonplaats Utrecht is 25 tot 45 jaar, met 39% van de inwoners.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, leeftijdsgroepen: aantal inwoners op 1 januari 2026 per leeftijdsgroep.

De grafiek toont de leeftijdsgroepen. Het aantal inwoners is ook per individueel levensjaar beschikbaar (alleen de inwoners van 105 jaar en ouder vormen 1 groep). De inwoners naar leeftijd zijn er tot op buurtniveau in het document met leeftijdsgegevens in de download voor de gemeente Utrecht.

Burgerlijke staat in de woonplaats Utrecht
Deze grafiek laat zien hoeveel inwoners getrouwd, niet getrouwd, gescheiden of verweduwd zijn.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, burgerlijke staat: aantal en percentage inwoners op 1 januari 2026 naar burgerlijke staat.

Onderverdeling van de bevolking in de woonplaats Utrecht naar de situaties ‘Ongehuwd’, ‘Gehuwd’, ‘Gescheiden’ en ‘Verweduwd’.

Toelichting
Soorten huishoudens
In 2026 waren er 175.050 huishoudens in de woonplaats Utrecht. Er waren 95.200 eenpersoonshuishoudens en 79.840 meerpersoonshuishoudens (afgerond op vijftallen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont de verdeling naar soorten huishoudens voor de woonplaats Utrecht. De gegevens gelden voor 2026.

De cijfers gaan over de particuliere huishoudens op 1 januari 2026. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. In deze grafiek worden de huishoudens onderverdeeld in eenpersoonshuishoudens, meerpersoonshuishoudens zonder kinderen en meerpersoonshuishoudens met kinderen. De cijfers over huishoudens zijn afgerond op vijftallen.

Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in de woonplaats Utrecht.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2013 tot en met 2026: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in de woonplaats Utrecht per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor de woonplaats Utrecht:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
2026185.86538.000103.060
2025186.91537.515101.045
2024187.41536.71098.890
2023185.48034.64596.350
2022189.58500
2021190.92030.86086.905
2020191.05530.58685.919
2019191.42029.49182.844
2018190.36028.57280.238
2017190.12527.57077.530
2016190.74526.51374.872
2015189.33525.75572.820
2014186.12225.30271.141
2013182.18224.95469.938

In 2026 was de herkomst van inwoners in de woonplaats Utrecht als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 57%, herkomst uit Europese landen: 12% en herkomst uit landen buiten Europa: 32% En in 2013 was de verdeling van inwoners naar herkomstgebied als volgt: herkomst uit Nederland: 66%, herkomst uit Europa: 9% en herkomst van buiten Europa: 25%.

Toelichting Meer migratie
Migratie herkomstlanden

Bekijk ook de detailinformatie over het aantal inwoners in Nederland naar land van herkomst.

Landen van herkomst
Migratie achtergrond: Geboortelanden en herkomstlanden
Van de inwoners van de woonplaats Utrecht is 74% in Nederland geboren (gegevens 2026).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking in de woonplaats Utrecht: de grafiek toont het aantal inwoners in 2025, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland. Gebruik het filter om een categorie te selecteren.

De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.

Toelichting
Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar per 1 oktober 2024 in de woonplaats Utrecht.

Bovenstaande donutgrafiek toont het percentage praktisch, middelbaar en hoog opgeleiden voor de woonplaats Utrecht. Bekijk het aantal inwoners per opleidingsniveau door op de taartpunten in de grafiek te klikken.

Definities opleidingsniveau

Geboorte per 1.000 inwoners
Er zijn 11 baby’s per 1.000 inwoners geboren in 2025 in de woonplaats Utrecht.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal levend geboren babies per 1.000 inwoners in de woonplaats Utrecht.

De cijfers over de geboortes per 1.000 aantal inwoners zijn berekend door het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december te delen door het aantal inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

Er waren in de gemeente Utrecht als geheel 340 geboortes in augustus 2026. Bekijk de pagina met maandelijkse bevolkingscijfers voor de gemeente Utrecht.

Cijfers over geboorte

De cijfers over het relatieve aantal geboortes zijn gebaseerd op data van het CBS. Als basis hiervoor is het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december in verhouding tot het aantal inwoners op 1 januari van een jaar in de woonplaats Utrecht genomen. Het relatieve aantal geboorten kan hoger uitvallen dan verwacht op basis van het inwonertal. Het relatieve cijfer betreft namelijk het aantal geboorten gedurende het jaar ten opzichte van het aantal inwoners op 1 januari. In nieuwbouwwijken kan het aantal inwoners sterk groeien in een jaar. Zo kunnen er in 1 jaar 10 kinderen geboren worden in een wijk waarin op 1 januari slechts 10 inwoners wonen, maar aan het eind van het jaar bijvoorbeeld 200 inwoners.

Sterfte per 1.000 inwoners
Er zijn 6 personen per 1.000 inwoners overleden in 2025 in de woonplaats Utrecht.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal sterftes per 1.000 inwoners in de woonplaats Utrecht.

De cijfers over de sterfte per 1.000 aantal inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS. De relatieve sterfte is bepaald als het aantal overledenen van 1 januari tot en met 31 december, per 1.000 inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

In augustus 2026 zijn in de gemeente Utrecht als geheel 158 inwoners overleden. Bekijk de maandelijkse sterftecijfers voor de gemeente Utrecht.

Meer sterfte
Onderwijs in de woonplaats Utrecht

Bekijk de kinderopvang- en onderwijslocaties, gemiddelde reisafstanden, aantallen leerlingen en studenten en de ontwikkeling van het aantal scholen in de woonplaats Utrecht. Dit is een kleine selectie uit de datasets over het onderwijs. Bekijk véél meer informatie over het onderwijs op AlleCijfers.

Kinderopvang- en onderwijslocaties in de woonplaats Utrecht
Woonplaats UtrechtGemeente UtrechtProvincie Utrecht
Aantal kinderopvanglocaties3905422.330
Aantal kindplaatsen15.70320.32471.868
Aantal vestigingen basisonderwijs95113529
Aantal leerlingen basisonderwijs25.88031.673123.057
Aantal vestigingen voortgezet onderwijs2731112
Aantal leerlingen voortgezet onderwijs18.08820.64078.604
Aantal opleidingen middelbaar beroepsonderwijs191963
Aantal studenten middelbaar beroepsonderwijs17.28117.28138.608
Aantal opleidingen hoger onderwijs0249271
Aantal studenten hoger onderwijs078.12082.588

Bovenstaande tabel toont data van het LRK en DUO over kinderopvang en onderwijs. De gegevens zijn bijgewerkt tot en met 1 oktober 2026.

Het aantal leerlingen betreft het aantal dat onderwijs volgt op een school in de woonplaats Utrecht. Op de pagina’s over het basisonderwijs en over de middelbare scholen zijn ook gegevens beschikbaar over het huisadres van leerlingen ten opzichte van het adres van de schoolvestigingen.

Gemiddelde afstanden kinderopvang en onderwijs
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een basisschool in de woonplaats Utrecht is 0,6 kilometer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand staafdiagram toont de gemiddelde afstand in kilometers over de weg tot kinderdagverblijven, buitenschoolseopvang, basisonderwijs, voortgezet onderwijs totaal, VMBO scholen en HAVO VWO scholen. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens voor verschillende soorten locaties te tonen. De gebruikte cijfers komen van uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor de situatie in 2025.


Onderstaande tabel de gemiddelde afstand in kilometers voor verschillende soorten locaties voor kinderopvang en onderwijs. De gegevens worden getoond per (vergelijkings)gebied en gelden voor 2025.

RegioKinderdagverblijfBuitenschoolseopvangBasisonderwijsVoortgezet onderwijsVMBOHAVO VWO
Nederland0,70,70,82,52,63,4
Provincie Utrecht0,60,70,72,22,32,6
Gemeente Utrecht0,50,60,61,41,51,5
Wijk 01 West0,50,50,61,02,11,2
Wijk 02 Noordwest0,40,50,51,31,41,8
Wijk 03 Overvecht0,50,80,61,51,52,4
Wijk 04 Noordoost0,40,40,61,11,11,1
Wijk 05 Oost0,40,70,71,11,51,2
Wijk 06 Binnenstad0,50,70,70,91,00,9
Wijk 07 Zuid0,50,60,81,61,61,6
Wijk 08 Zuidwest0,50,60,51,01,21,0
Wijk 09 Leidsche Rijn0,50,50,61,31,31,3
Wijk 10 Vleuten De Meern0,60,60,92,22,22,2
Woonplaats Utrecht0,50,60,61,21,41,4
Woonplaats Vleuten0,60,60,92,02,02,0
Woonplaats De Meern0,50,60,82,52,52,5
Woonplaats Haarzuilens0,90,90,93,73,73,7

Deze grafiek toont een regionale vergelijking van de gemiddelde reisafstanden voor inwoners van hun woonadres naar de dichtstbijzijnde locaties voor kinderopvang, basisonderwijs en voortgezet onderwijs. De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting. In de grafiek zie je de gegevens voor de woonplaats Utrecht in vergelijking tot andere gebieden. De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (oranje), provincie Utrecht (bruin), gemeente Utrecht (geel), 3 woonplaatsen (roze) en 10 wijken (groen). Woonplaats Utrecht wordt in het rood weergegeven.

Leerlingen en studenten in de woonplaats Utrecht
In 2025 woonden er 76.830 leerlingen en studenten in de woonplaats Utrecht.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Onderwijsdata: aantal leerlingen en studenten per soort onderwijs in de woonplaats Utrecht, data van het CBS over 2025.

De grafiek toont het aantal leerlingen in het PO en VO en het aantal studenten in het MBO, HBO, en WO dat als inwoner staat ingeschreven op een adres in de woonplaats Utrecht.

Toelichting
Scholen in het primair en voortgezet onderwijs per jaar
Er zijn 123 scholen in de woonplaats Utrecht in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen in het primair en voortgezet onderwijs per jaar in de woonplaats Utrecht van 2007 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal vestigingen in het primair en voortgezet onderwijs per jaar op basis van de data van DUO voor de woonplaats Utrecht:

JaarBasisonderwijsSpeciaal onderwijsVoortgezet onderwijsTotaal
2007751420109
2008751419108
2009761419109
2010771416107
2011781417109
2012781417109
2013771418109
2014771419110
2015761420110
2016771421112
2017771422113
2018821426122
2019831426123
2020831425122
2021831425122
2022831425122
2023841426124
2024841426124
2025841428126
2026811527123

DUO publiceert maandelijks adreslijsten met alle onderwijslocaties. Op basis van onze verzameling met deze gegevens sinds 2007 zijn diverse overzichten over de regionale ontwikkeling van het onderwijs mogelijk.

Onderwijs datasets
Economie en inkomen in de woonplaats Utrecht

Bekijk de ontwikkeling van het aantal bedrijven en het gemiddelde inkomen in de woonplaats Utrecht, met vergelijkingen tussen gebieden.

Bedrijfsvestigingen (55.750 totaal)
In de woonplaats Utrecht zijn in totaal 55.750 bedrijfsvestigingen* geregistreerd (gegevens voor 2025). * Het totaal van 55.750 bedrijfsvestigingen wijkt af van de som van 55.725 van het aantal bedrijfsvestigingen per sector. Het verschil wordt veroorzaakt doordat de aantallen per sector op vijftallen zijn afgerond of doordat de gegevens per woonplaats zijn berekend op basis van wijk en buurtdata.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen van bedrijven per sector per jaar in de woonplaats Utrecht (het aantal bedrijven in de sector “overheid, onderwijs en zorg (Ooz)” is vanaf 2020 bekend).

De ‘gestapelde lijngrafiek’ toont het aantal bedrijfsvestigingen in de woonplaats Utrecht voor elk van de volgende 8 sectoren:

  1. Lbv: Landbouw, bosbouw en visserij
  2. Nen: Nijverheid en energie
  3. Hh: Handel en HORECA
  4. Vic: Vervoer, informatie en communicatie
  5. Fdo: Financiële diensten en onroerend goed
  6. Zd: Zakelijke dienstverlening
  7. Ooz: Overheid, onderwijs en zorg
  8. Cro: Cultuur, recreatie en overige diensten
Toelichting Definities

Advertentie:

De inlegzolen van VeiligVoeten beschermen goed tegen spijkers in je voet!

Huttenbouw of timmerdorp?
Voorkom verwondingen aan je voeten en voel je veilig! Gebruik veiligheidszooltjes, die beschermen goed tegen scherpe objecten in je voet! Het materiaal van de zolen lijkt op dat van een kogelvrij vest. Bescherm je voeten tegen spijkers en schroeven bij het klussen, gebruik ze bij evenementen, draag ze in je laarzen voor extra isolatie en bescherming of gebruik ze in je waterschoenen.

Gemiddeld inkomen per inwoner
Het gemiddeld inkomen per inwoner in de woonplaats Utrecht is €38.255.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld bruto inkomen per inwoner over het jaar 2024 in de woonplaats Utrecht.

Over de inkomensdata:

Inwoners en inkomensontvangers: Het gemiddeld inkomen per inwoner in de woonplaats Utrecht is €38.255. Het gemiddeld inkomen per inkomensontvanger is €46.149. Woonplaats Utrecht telt 260.900 inkomensontvangers op 326.945 inwoners totaal.

8% van de huishoudens in de woonplaats Utrecht heeft een inkomen op of rond het sociaal minimum. Studentenhuishoudens en huishoudens met een onvolledig jaarinkomen zijn hierin niet meegenomen. Het sociaal minimum is het wettelijk bestaansminimum zoals dat in de politieke besluitvorming is vastgesteld. Zie de tabel met definities van de brondata voor de volledige definities.

Over de schaal van de inkomensmeter:

De laagste 10% en 25% regio’s vallen in het rode en oranje gebied; deze gebieden kunnen elkaar deels overlappen. De hoogste 25% regio’s vallen in het groene gebied. De grenzen zijn berekend met percentielen, waarbij alle waarden van laag naar hoog zijn gesorteerd. Lees meer over het (gewogen) gemiddelde, de mediaan, modus en percentielen.

Inkomensvergelijking woonplaatsen in de gemeente Utrecht
Regionale vergelijking van het gemiddelde inkomen per inwoner.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld inkomen per jaar voor Nederland, de provincie Utrecht, de gemeente Utrecht en elke woonplaats in de gemeente Utrecht (Nederland is oranje, de provincie blauw, de gemeente groen, woonplaats Utrecht is rood en de andere woonplaatsen zijn grijs).

Er zijn nog veel meer inkomensgegevens beschikbaar in de tabel met 250+ onderwerpen en de inkomensranglijst.

Voertuigen en verkeer in de woonplaats Utrecht

Bekijk de beschikbare gegevens over geregistreerde voertuigen, elektrische auto’s en verkeersongevallen in de woonplaats Utrecht.

Aantal elektrische auto’s in de woonplaats Utrecht
Er zijn 13.647 elektrische auto’s in oktober 2026 in de woonplaats Utrecht.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal elektrische auto’s per maand in de woonplaats Utrecht op basis van de regionale voertuigdata van de RDW. Dit is de som van het aantal elektrische bedrijfsauto’s en het aantal elektrische personenauto’s.

Er zijn 13.647 elektrische auto’s in de woonplaats Utrecht. Dit is het totaal aantal in oktober 2026 bij de RDW op kenteken geregistreerde elektrische auto’s in de woonplaats Utrecht die op de batterij rijden en met een stekker opgeladen worden.

Toelichting op de regionale voertuigdata

Deze paragraaf toont data over de op kenteken geregistreerde voertuigen in de woonplaats Utrecht. Dit is regionale data van de RDW. De data is beschikbaar per soort voertuig, per energiebron (brandstof) en per maand. Deze gegevens worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent was dit op 1 oktober 2026. Bekijk de toelichting voor de bronbeschrijving en definities van de regionale voertuig data.

Toelichting Meer autodata
Voertuigen naar energiebron
Er zijn 89.662 voertuigen met ‘benzine’ als energiebron in de woonplaats Utrecht in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen per type energiebron (brandstof) dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de woonplaats Utrecht geregistreerd staat.

Er zijn in totaal 139.117 op naam geregistreerde voertuigen in de woonplaats Utrecht (in oktober 2026).

Voertuigen naar soort
Er zijn 106.391 voertuigen van het type ‘personenauto’ in de woonplaats Utrecht in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen naar soort motorvoertuig dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de woonplaats Utrecht geregistreerd staat.

Vergelijk het percentage auto’s per energiebron op de pagina met regionale voertuigdata.

Verkeersongevallen naar afloop
Er waren 2.808 verkeersongevallen in de woonplaats Utrecht in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal verkeersongevallen in de woonplaats Utrecht. Gebruik het filter boven de grafiek om het aantal ongevallen per afloop (materiële schade, letselschade of dodelijke afloop) te bekijken.


Onderstaande tabel laat zien hoeveel verkeersongevallen er in het jaar 2025 in de woonplaats Utrecht plaatsvonden, uitgesplitst naar afloop.

Afloop verkeersongevallenAantal verkeersongevallen in 2025
Totaal2.808
Materiële schade2.440
Letselschade364
Dodelijke afloop4

De dataset met verkeersongevallen BRON is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen de woonplaats Utrecht vallen.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Veiligheid in de woonplaats Utrecht

Bekijk de ontwikkeling en soorten van de geregistreerde misdaad in de woonplaats Utrecht op basis van data van de Politie en het CBS. De politiedata worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent op 15 september 2026. De beschrijvingen van de soorten misdrijven zoals de politie deze gebruikt zijn te vinden in de tabel met definities van de verschillende soorten delicten.

Meer misdaad
Totaal geregistreerde misdaad per maand of per jaar
Er zijn in 2025 in totaal 26.025 misdrijven in de woonplaats Utrecht geregistreerd.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Totaal aantal geregistreerde misdaden in de woonplaats Utrecht, 2012 tot en met 2025 (bij weergave van de gegevens per jaar) of april 2025 tot en met september 2026 (bij weergave van de gegevens per maand).

In de woonplaats Utrecht zijn van 2012 tot en met 2025 in totaal 359.793 misdrijven geregistreerd. Deze misdrijven zijn ingedeeld naar 50 verschillende soorten delicten. In 2025 werden in de woonplaats Utrecht 26.025 misdrijven door de politie vastgelegd. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens per maand of per jaar te tonen.

Misdaden naar type delict
De meest voorkomende soorten misdrijven in de woonplaats Utrecht in 2025 zijn Diefstal van brom-, snor-, fietsen (4.367 delicten) en Diefstal uit/vanaf motorvoertuigen (3.820 delicten).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal geregistreerde misdaden voor de tien meest voorkomende soorten delicten, 2025, woonplaats Utrecht.

Definities misdaad
Misdaad totaal per maand
In september 2026 zijn er 1.993 misdrijven in de woonplaats Utrecht geregistreerd.
Afbeelding van een warmtekaart (een heatmap in het Engels, een visuele weergave van data waarbij kleuren worden gebruikt om waarden weer te geven) met het totaal aantal misdrijven in de woonplaats Utrecht per maand en per jaar.

Bovenstaande warmtekaart geeft een visuele weergave van het totaal aantal door de politie geregistreerde misdrijven per maand in de woonplaats Utrecht over de afgelopen 6 jaar.

Alle gegevens zijn beschikbaar in het Excel document met politiedata als onderdeel van de download voor de gemeente Utrecht.

Misdaden per 1.000 inwoners
Er waren 49 misdrijven per 1.000 inwoners van het type ‘diefstal’ in 2025 in de woonplaats Utrecht.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Criminaliteit: aantal misdaden per 1.000 inwoners in 2025 in de woonplaats Utrecht.

De grafiek toont de meest recente gegevens over het aantal misdaden per 1.000 inwoners voor de woonplaats Utrecht. De gegevens over misdaden zijn hiertoe gegroepeerd in (1) het totaal aantal diefstallen (alle vormen, zoals diefstal uit woningen en schuren, diefstal van auto’s en fietsen en winkeldiefstal), (2) geweld en seksmisdrijven, (3) milieuovertredingen, (4) oplichting, (5) verkeersovertredingen, (6) vernielingen en misdrijven tegen de openbare orde en (7) alle overige misdrijven. De definities van alle verschillende soorten delicten met daarbij de categorie waarin deze zijn ingedeeld zijn te vinden in de bronbeschrijving van de politiedata.

Verkiezingen in de woonplaats Utrecht

Bekijk de beschikbare verkiezingsuitslagen en informatie over de stembureaus in de woonplaats Utrecht.

Uitslagen gemeenteraadsverkiezingen 2026
Stembureaus in de woonplaats Utrecht
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Verkiezingsuitslagen per stembureau met het aantal stemmen per partij bij de verkiezingen voor de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026. Gebruik de filters boven de grafiek om de uitslagen per stembureau weer te geven. Kies eerst een wijk en daarna een stemlokaal binnen die wijk. Er waren bij deze verkiezingen 161 stembureaus in de woonplaats Utrecht.

Onderstaande grafiek toont het aantal stemmen per politieke partij dat bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 is uitgebracht. Er waren bij deze verkiezingen 161 stembureaus in de woonplaats Utrecht. Gebruik het filter boven de grafiek en toon de uitslagen voor elk van de 161 stembureaus in de woonplaats Utrecht.

Bekijk veel meer informatie over de verkiezingen op de pagina met alle 477 stembureaus in de gemeente Utrecht en op de pagina met alle verkiezingsuitslagen voor de gemeente Utrecht. En download alle verkiezingsdata in een Excel document als onderdeel van de uitgebreide informatie voor de gemeente Utrecht.

Stembureaus Utrecht
Adressen en leefomgeving in de woonplaats Utrecht

Bekijk gegevens over adressen, gebruiksdoelen, bouwperioden, dichtheid, de nabijheid van voorzieningen, energieverbruik en energielabels in de woonplaats Utrecht.

Informatie op basis van de BAG (de Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) van 1 juli 2026. De woonplaats Utrecht telt in totaal 180.893 adressen, met 180.379 verblijfsobjecten, 150 standplaatsen en 364 ligplaatsen. Alle adressen in woonplaats Utrecht liggen binnen de bebouwde kom.

Adressen Utrecht
Adressen: gebruiksdoelen
In de woonplaats Utrecht zijn er 163.470 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel woonfunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor de woonplaats Utrecht.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 14.863 panden uit de bouwperiode 1900 tot 1925 in de woonplaats Utrecht.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor de woonplaats Utrecht. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 juli 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Dichtheid per km² van bevolking, adressen en auto’s

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de woonplaats Utrecht voor 2026.


Onderstaande tabel toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de woonplaats Utrecht voor 2026:

DichtheidNederlandWoonplaats Utrecht
Bevolking5395.529
Adressen2.0933.748
Autos2751.697

De data over het aantal inwoners-, adressen- en personenauto’s per vierkante kilometer land geven een beeld van ‘de mate van concentratie van menselijke activiteiten’ in de woonplaats Utrecht ten opzichte van het gemiddelde voor Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Toelichting
Gemiddelde afstand tot voorzieningen
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een huisartsenpraktijk in de woonplaats Utrecht is 0,7.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de woonplaats Utrecht tot de dichtstbijzijnde voorziening. De gebruikte cijfers komen uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor 2025.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de woonplaats Utrecht tot de dichtstbijzijnde voorziening voor 2025:

VoorzieningAfstand in km
Huisartsenpraktijk0,7
Supermarkt0,6
Restaurant0,5
Basisonderwijs0,6
Voortgezet onderwijs1,2
Bibliotheek1,4
Treinstation1,8
Sportterrein0,9
Bioscoop2,3
Museum2,6

De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting.

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen
Gemiddeld aardgas- en elektriciteitsverbruik per woning per jaar in de woonplaats Utrecht.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddeld energieverbruik per woning per jaar in de woonplaats Utrecht.


Onderstaande tabel toont het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik per type woning voor 2024 voor de woonplaats Utrecht:

Soort woningGemiddeld gasverbruikGemiddelde elektriciteitslevering per woning
Appartement3681.760
Tussenwoning7002.361
Hoekwoning7912.601
Twee-onder-één-kap woning8983.142
Vrijstaande woning1.3253.953
Koopwoning5872.316
Huurwoning4211.821

Data over het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik voor aardgas in m3. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen. Het verbruik van gas en elektra is ook bekend per woningtype, zie de tabel.

Toelichting Meer gas
Energielabels
De meest voorkomende energielabels in de woonplaats Utrecht zijn A (47.799 adressen) en C (25.699 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in de woonplaats Utrecht. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 oktober 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel A komt het meeste voor in de woonplaats Utrecht: 47.799 adressen hebben energielabel A. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente Utrecht bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Alle onderwerpen en vergelijken

Bekijk de meest recente cijfers over meer dan 250 onderwerpen en vergelijk de woonplaats Utrecht met andere gebieden.

Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!
Kies een categorie en bekijk de bijbehorende onderwerpen.

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor de woonplaats Utrecht voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

Bedrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Bedrijfsvestigingen totaal55.750Aantal2025
A Landbouw, bosbouw en visserij45Aantal2025
B-F Nijverheid en energie3.650Aantal2025
G+I Handel en horeca7.105Aantal2025
H+J Vervoer, informatie en communicatie6.690Aantal2025
K-L Financiële diensten, onroerend goed1.850Aantal2025
M-N Zakelijke dienstverlening17.065Aantal2025
O-Q Overheid, onderwijs en zorg11.615Aantal2025
R-U Cultuur, recreatie, overige diensten7.705Aantal2025
% A Landbouw, bosbouw en visserij0,08%Percentage2025
% B-F Nijverheid en energie6,5%Percentage2025
% G+I Handel en horeca13%Percentage2025
% H+J Vervoer, informatie en communicatie12%Percentage2025
% K-L Financiële diensten, onroerend goed3,32%Percentage2025
% M-N Zakelijke dienstverlening31%Percentage2025
% O-Q Overheid, onderwijs en zorg21%Percentage2025
% R-U Cultuur, recreatie, overige diensten14%Percentage2025

De cijfers over bedrijven tonen het aantal bedrijfsvestigingen in de woonplaats Utrecht, uitgesplitst naar bedrijfstak. Een vestiging is een locatie van een bedrijf, instelling of zelfstandige waar of van waaruit activiteiten worden uitgevoerd.

Bevolking
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Inwoners326.945Aantal2026
Mannen159.520Aantal2026
Vrouwen167.415Aantal2026
0 tot 15 jaar47.205Aantal2026
15 tot 25 jaar50.485Aantal2026
25 tot 45 jaar127.195Aantal2026
45 tot 65 jaar66.145Aantal2026
65 jaar of ouder35.915Aantal2026
Ongehuwd220.335Aantal2026
Gehuwd80.250Aantal2026
Gescheiden18.725Aantal2026
Verweduwd7.630Aantal2026
% Mannen49%Percentage2026
% Vrouwen51%Percentage2026
% 0 tot 15 jaar14%Percentage2026
% 15 tot 25 jaar15%Percentage2026
% 25 tot 45 jaar39%Percentage2026
% 45 tot 65 jaar20%Percentage2026
% 65 jaar of ouder11%Percentage2026
% Ongehuwd67%Percentage2026
% Gehuwd25%Percentage2026
% Gescheiden5,7%Percentage2026
% Verweduwd2,33%Percentage2026
Geboorten3.750Aantal2025
Geboorte relatief11Aantal per 1.000 inwoners2025
Sterftes1.770Aantal2025
Sterfte relatief6Aantal per 1.000 inwoners2025
Leerlingen PO25.010Aantal2025
Leerlingen VO15.500Aantal2025
Studenten MBO5.480Aantal2025
Studenten HBO10.880Aantal2025
Studenten WO19.960Aantal2025
Praktisch opleidingsniveau45.840Aantal2024
Middelbaar opleidingsniveau67.680Aantal2024
Hoger opleidingsniveau148.860Aantal2024
% Praktisch opleidingsniveau17%Percentage2024
% Middelbaar opleidingsniveau26%Percentage2024
% Hoger opleidingsniveau57%Percentage2024
Jongeren met jeugdzorg in natura8.815Aantal2024
% Jongeren met jeugdzorg10%Percentage2024
Wmo cliënten16.640Aantal2024
Wmo cliënten per 1.000 inwoners51Aantal per 1.000 inwoners2024
Bevolkingsdichtheid5.529Aantal per km²2026

De inwonersaantallen worden altijd op vijftallen afgerond, hierdoor kan het voorkomen dat een optelling van subgroepen (zoals inwoners naar geslacht of naar leeftijd) licht afwijkt van het totaal aantal inwoners.

Energie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning2.042Gemiddeld in kWh2024
Gemiddelde elektriciteitsteruglevering per woning325Gemiddeld in kWh2024
% Woningen met zonnestroom23%Percentage2024
% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmd6%Percentage2024
Gemiddelde elektriciteitslevering appartement1.760Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering tussenwoning2.361Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering hoekwoning2.601Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering twee-onder-één-kap woning3.142Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering vrijstaande woning3.953Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering huurwoning1.821Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering koopwoning2.316Gemiddeld in kWh2023
Gemiddeld aardgasverbruik per woning468Gemiddeld per m³2024
% Woningen met stadsverwarming41%Percentage2024
% Aardgasvrije woningen37%Percentage2024
% Aardgaswoningen56%Percentage2024
Gemiddeld aardgasverbruik appartement368Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik tussenwoning700Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik hoekwoning791Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik twee-onder-één-kap woning898Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik vrijstaande woning1.325Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik koopwoning587Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik huurwoning421Gemiddeld per m³2023
Publieke laadpalengeen dataAantalgeen data
Adressen zonder energielabel21.449Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel34.527Aantal2026
Adressen met definitief energielabel124.917Aantal2026
Energielabels A+++++21Aantal2026
Energielabels A++++725Aantal2026
Energielabels A+++4.232Aantal2026
Energielabels A++5.013Aantal2026
Energielabels A+9.677Aantal2026
Energielabels A47.799Aantal2026
Energielabels B17.523Aantal2026
Energielabels C25.699Aantal2026
Energielabels D13.066Aantal2026
Energielabels E11.306Aantal2026
Energielabels F12.655Aantal2026
Energielabels G11.728Aantal2026

De onderwerpen in de categorie energieverbruik tonen onder meer het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik en de energielabels van gebouwen in de woonplaats Utrecht. Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het minst energiezuinige label en A++++ het meest energiezuinige label.

Huishoudens
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huishoudens175.050Aantal2026
Eenpersoonshuishoudens95.200Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens79.850Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen38.965Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens met kinderen40.875Aantal2026
% Eenpersoonshuishoudens54%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens46%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen22%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens met kinderen23%Percentage2026
Gemiddelde huishoudensgrootte1,82Gemiddeld aantal2026

Het aantal huishoudens betreft het aantal particuliere huishoudens op 1 januari van een jaar. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen in een woonruimte wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. De cijfers over huishoudens op wijk- en buurtniveau worden afgerond op vijftallen.

Inkomen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Werkzame beroepsbevolking22.610Aantal2024
Netto arbeidsparticipatie74%Percentage2024
% Werknemers85%Percentage2024
% Werknemers met vaste arbeidsrelatie52%Percentage2024
% Werknemers met flexibele arbeidsrelatie33%Percentage2024
% Zelfstandigen15%Percentage2024
Inkomensontvangers260.900Aantal2024
Inkomensontvangers per 1.000 inwoners808Aantal per 1.000 inwoners2024
Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger€46.149Gemiddeld in Euro2024
Gemiddeld inkomen per inwoner€38.255Gemiddeld in Euro2024
40% personen met laagste inkomen38%Percentage2024
20% personen met hoogste inkomen27%Percentage2024
% Personen in armoede4,44%Percentage2024
% Personen tot 25% boven armoedegrens8,2%Percentage2024
Gemiddeld huishoudinkomen€39.057euro2024
40% huishoudens met laagste inkomen49%Percentage2024
20% huishoudens met hoogste inkomen19%Percentage2024
% Huishoudens met een laag inkomen4,75%Percentage2023
% Huishoudens onder of rond sociaal minimum7,9%Percentage2023
% Huishoudens tot 110% van sociaal minimum11%Percentage2023
% Huishoudens tot 120% van sociaal minimum13%Percentage2023
Mediaan vermogen van particuliere huishoudens€44.352euro2024
Personen per soort uitkering - Bijstand10.500Aantal2025
Personen per soort uitkering - AO12.760Aantal2025
Personen per soort uitkering - WW3.430Aantal2025
Personen per soort uitkering - AOW30.610Aantal2025
% Personen per soort uitkering - Bijstand3%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AO4%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - WW1%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AOW9%Percentage2025

De inkomensgegevens beschrijven het inkomen van personen en particuliere huishoudens in de woonplaats Utrecht. Het besteedbaar inkomen is het bruto-inkomen verminderd met onder meer belastingen, premies en betaalde inkomensoverdrachten. Vanwege statistische geheimhouding worden niet voor ieder gebied inkomensgegevens gepubliceerd.

Migratie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland185.865Aantal2026
Herkomst buiten Nederland141.060Aantal2026
Herkomst Europa38.000Aantal2026
Herkomst buiten Europa103.060Aantal2026
% Herkomst Nederland57%Percentage2026
% Herkomst buiten Nederland43%Percentage2026
% Herkomst Europa12%Percentage2026
% Herkomst buiten Europa32%Percentage2026
Geboren in Nederland met herkomst Nederland185.870Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst Europa11.985Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa45.585Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland57.570Aantal2026
Geboren in Nederland243.440Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa26.035Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa57.485Aantal2026
Geboren buiten Nederland83.520Aantal2026
% Geboren in Nederland met herkomst Nederland57%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst Europa3,67%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland18%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa14%Percentage2026
% Geboren in Nederland74%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa8%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa18%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland26%Percentage2026
Autochtoon189.585Aantal2022
Westers40.925Aantal2022
Niet-westers80.100Aantal2022
Nederlandse Antillen en Aruba2.640Aantal2022
Marokko29.155Aantal2022
Suriname6.390Aantal2022
Turkije13.405Aantal2022
Overig niet-westers28.500Aantal2022

De onderwerpen in de categorie migratie gaan over de herkomst en migratie van inwoners van de woonplaats Utrecht. De herkomst is gebaseerd op het geboorteland van de persoon en diens ouders. De migratiecijfers tonen onder meer vestiging, vertrek, immigratie en emigratie.

Misdrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Misdrijven26.025Aantal2025
Diefstal16.081Aantal2025
Geweld en seksmisdrijven2.007Aantal2025
Milieu overtredingen18Aantal2025
Oplichting1.684Aantal2025
Verkeersovertredingen2.809Aantal2025
Vernieling1.800Aantal2025
Overige misdrijven1.626Aantal2025
Misdrijven per 1.000 inwoners80Aantal per 1.000 inwoners2025
Diefstal per 1.000 inwoners49Aantal per 1.000 inwoners2025
Geweld en seksmisdrijven per 1.000 inwoners6Aantal per 1.000 inwoners2025
Milieu overtredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Oplichting per 1.000 inwoners5Aantal per 1.000 inwoners2025
Verkeersovertredingen per 1.000 inwoners9Aantal per 1.000 inwoners2025
Vernieling per 1.000 inwoners6Aantal per 1.000 inwoners2025
Overige misdrijven per 1.000 inwoners5Aantal per 1.000 inwoners2025

De cijfers over misdrijven tonen de door de politie geregistreerde misdrijven in de woonplaats Utrecht, zowel als aantal als omgerekend per 1.000 inwoners. Niet ieder gepleegd misdrijf wordt gemeld of geregistreerd.

Nabijheid voorzieningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand0,69Gemiddelde afstand in km2025
Huisartsenpraktijken binnen 1 km1,74Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 3 km14Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 5 km34Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpost afstand3,73Gemiddelde afstand in km2024
Apotheek afstand0,81Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuis met poli afstand2,65Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km1,9Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km6,2Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km12Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuis zonder poli afstand3,48Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km1,32Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km5Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km8,7Gemiddeld aantal2025
Supermarkt afstand0,64Gemiddelde afstand in km2025
Supermarkten binnen 1 km3,02Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 3 km26Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 5 km60Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand0,5Gemiddelde afstand in km2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km11Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km100Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km224Gemiddeld aantal2025
Warenhuis afstand1,58Gemiddelde afstand in km2025
Warenhuizen binnen 5 km8,1Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 10 km16Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 20 km31Gemiddeld aantal2025
Café afstand1,16Gemiddelde afstand in km2025
Cafés binnen 1 km4,2Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 3 km42Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 5 km85Gemiddeld aantal2025
Cafetaria afstand0,46Gemiddelde afstand in km2025
Cafetaria binnen 1 km13Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 3 km127Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 5 km270Gemiddeld aantal2025
Restaurant afstand0,45Gemiddelde afstand in km2025
Restaurants binnen 1 km20Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 3 km201Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 5 km422Gemiddeld aantal2025
Hotel afstand1,87Gemiddelde afstand in km2025
Hotels binnen 5 km27Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 10 km40Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 20 km68Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijf afstand0,46Gemiddelde afstand in km2025
Kinderdagverblijven binnen 1 km5Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 3 km46Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 5 km113Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang afstand0,58Gemiddelde afstand in km2025
Buitenschoolseopvang binnen 1 km3,47Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 3 km33Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 5 km86Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs afstand0,61Gemiddelde afstand in km2025
Basisonderwijs binnen 1 km2,51Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 3 km22Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 5 km54Gemiddeld aantal2025
Voortgezet onderwijs afstand1,21Gemiddelde afstand in km2024
Voortgezet onderwijs binnen 3 km6,4Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 5 km15Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 10 km30Gemiddeld aantal2024
VMBO afstand1,4Gemiddelde afstand in km2024
VMBO binnen 3 km3,86Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 5 km8,9Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 10 km21Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO afstand1,41Gemiddelde afstand in km2024
HAVO VWO binnen 3 km4,42Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 5 km10Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 10 km20Gemiddeld aantal2024
Openbaar groen afstand0,33Gemiddelde afstand in km2017
Park of plantsoen afstand0,33Gemiddelde afstand in km2017
Dagrecreatief terrein afstand1,9Gemiddelde afstand in km2017
Bos afstand2,0Gemiddelde afstand in km2017
Open natuurlijk terrein afstand3,82Gemiddelde afstand in km2017
Open droog natuurlijk terrein afstand7Gemiddelde afstand in km2017
Open nat natuurlijk terrein afstand4,05Gemiddelde afstand in km2017
Semi-openbaar groen afstand0,73Gemiddelde afstand in km2017
Sportterrein afstand0,89Gemiddelde afstand in km2017
Volkstuin afstand1,93Gemiddelde afstand in km2017
Verblijfsrecreatief terrein afstand4,08Gemiddelde afstand in km2017
Begraafplaats afstand2,06Gemiddelde afstand in km2017
Recreatief binnenwater afstand1,18Gemiddelde afstand in km2017
Oprit hoofdverkeersweg afstand2,16Gemiddelde afstand in km2025
Treinstation afstand1,83Gemiddelde afstand in km2025
Belangrijk overstapstation afstand3,29Gemiddelde afstand in km2025
Bibliotheek afstand1,4Gemiddelde afstand in km2025
Zwembad afstand2,48Gemiddelde afstand in km2025
Kunstijsbaan afstand5,5Gemiddelde afstand in km2025
Podiumkunsten afstand1,87Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten binnen 5 km7,1Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 10 km11Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 20 km19Gemiddeld aantal2024
Poppodium afstand2,28Gemiddelde afstand in km2024
Bioscoop afstand2,32Gemiddelde afstand in km2025
Bioscopen binnen 5 km5,4Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 10 km8,3Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 20 km12Gemiddeld aantal2025
Sauna afstand3,21Gemiddelde afstand in km2025
Zonnebank afstand1,56Gemiddelde afstand in km2025
Museum afstand2,64Gemiddelde afstand in km2024
Musea binnen 5 km7,5Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 10 km13Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 20 km26Gemiddeld aantal2024
Attractie afstand3,69Gemiddelde afstand in km2025
Attracties binnen 10 km4,41Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 20 km10Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 50 km57Gemiddeld aantal2025
Brandweerkazerne afstand2,01Gemiddelde afstand in km2025

Het CBS publiceert gegevens over de nabijheid van voorzieningen voor inwoners van de woonplaats Utrecht. De afstanden zijn gemiddelden over de weg en de nabijheidsindicatoren tonen hoeveel voorzieningen binnen een bepaalde afstand beschikbaar zijn.

Omgeving
OnderwerpWaardeEenheidJaar
RegiocodeWP3295Code2026
RegionaamUtrechtNaam2026
Soort regioWoonplaatsCategorisch type2026
Sorteercodegeen dataCodegeen data
Oppervlakte totaal6.235Aantal hectaren2026
Oppervlakte land5.913Aantal hectaren2026
Oppervlakte water323Aantal hectaren2026
Mate van stedelijkheid1Indicator 1-52026
Omgevingsadressendichtheid3.748Gemiddeld aantal per km²2026
Adressen totaal180.893Aantal2026
Adressen met postcode178.915Aantal2026
Adressen met woonfunctie163.470Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie2.021Aantal2026
Adressen met celfunctie2Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie832Aantal2026
Adressen met industriefunctie8.265Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie5.675Aantal2026
Adressen met logiesfunctie362Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie605Aantal2026
Adressen met sportfunctie266Aantal2026
Adressen met winkelfunctie3.793Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie6.336Aantal2026
Verblijfsobjecten180.379Aantal2026
Ligplaatsen364Aantal2026
Standplaatsen150Aantal2026
Panden met adres74.808Aantal2026
Adressen met pand179.762Aantal2026
Percelen met adres60.671Aantal2026
Adressen met perceel180.893Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom180.067Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom826Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom162.745Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom725Aantal2026
Panden met adres voor 1700geen dataAantal2026
Panden met adres 1700 tot 1900geen dataAantal2026
Panden met adres 1900 tot 1925geen dataAantal2026
Panden met adres 1925 tot 1950geen dataAantal2026
Panden met adres 1950 tot 1970geen dataAantal2026
Panden met adres 1970 tot 1980geen dataAantal2026
Panden met adres 1980 tot 1990geen dataAantal2026
Panden met adres 1990 tot 2000geen dataAantal2026
Panden met adres 2000 tot 2010geen dataAantal2026
Panden met adres 2010 tot 2020geen dataAantal2026
Panden met adres 2020 en latergeen dataAantal2026
Adressen met pand voor 17002.908Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 19008.516Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 192522.178Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 195019.408Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 197036.784Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 19808.479Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 199012.452Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 200011.148Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 201016.711Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 202019.427Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later21.751Aantal2026
Postcodegebied3511AA-3585LRNaam2026
Meest voorkomende postcode3526Naam2026
Dekkingspercentage meest voorkomende postcode6%Percentage2026

De onderwerpen in de categorie omgeving beschrijven onder meer de oppervlakte, het aantal adressen, de bevolkingsdichtheid en de omgevingsadressendichtheid van de woonplaats Utrecht.

Verkeersongevallen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal2.808Aantal2025
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade2.440Aantal2025
Verkeersongevallen letselschade364Aantal2025
Verkeersongevallen dodelijk4Aantal2025

De gegevens over verkeersongevallen in de woonplaats Utrecht zijn gebaseerd op de registratie van verkeersongevallen door Rijkswaterstaat.

Vervoer
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Personenauto’s totaal100.360Aantal2025
Personenauto’s - brandstof benzine72.630Aantal2025
Personenauto’s - overige brandstof27.710Aantal2025
Personenauto’s per huishouden0,57Aantal2025
Personenauto’s naar oppervlakte1.697Aantal2025
Motorfietsen6.530Aantal2025

De vervoersgegevens tonen onder meer het aantal personenauto’s en andere voertuigen in de woonplaats Utrecht. De voertuiggegevens zijn gebaseerd op het Nederlandse kentekenregister van de RDW.

Woningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad149.695Aantal2025
Woningen per 1.000 inwoners460Aantal per 1.000 inwoners2025
Nieuwbouw woningen2.648Aantal2025
Niet-woningvoorraad14.367Aantal2025
Nieuwbouw niet-woningen156Aantal2025
Gemiddelde woningwaarde€474.416Gemiddeld in Euro2025
Woningwaarde klasse€400.000 tot €500.000Categorisch type2025
Eengezinswoningen53.925Aantal2025
Meergezinswoningen95.770Aantal2025
Koopwoningen62.016Aantal2025
Huurwoningen87.529Aantal2025
Huurwoningen woningcorporaties48.118Aantal2025
Huurwoningen overige verhuurders39.411Aantal2025
Eigendom onbekend150Aantal2025
Bewoond142.648Aantal2025
Onbewoond7.047Aantal2025
% Koopwoningen41%Percentage2025
% Huurwoningen58%Percentage2025
% Huurwoningen woningcorporaties32%Percentage2025
% Huurwoningen overige verhuurders26%Percentage2025
% Eigendom onbekend0%Percentage2025
% Eengezinswoningen36%Percentage2025
% Meergezinswoningen64%Percentage2025
% Bewoond95%Percentage2025
% Onbewoond5%Percentage2025
Appartementen108.137Aantal2026
Tussenwoningen42.981Aantal2026
Hoekwoningen9.446Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen1.459Aantal2026
Vrijstaande woningen1.447Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen66%Percentage2026
% Tussenwoningen26%Percentage2026
% Hoekwoningen6%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen1,0%Percentage2026
% Vrijstaande woningen1,0%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 194547.744Aantal2026
Woningen 1945 tot 196520.523Aantal2026
Woningen 1965 tot 197514.302Aantal2026
Woningen 1975 tot 198510.732Aantal2026
Woningen 1985 tot 199510.460Aantal2026
Woningen 1995 tot 200511.053Aantal2026
Woningen 2005 tot 201515.278Aantal2026
Woningen 2015 tot 202526.434Aantal2026
Woningen 2025 en later6.727Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend217Aantal2026
% Woningen voor 194529%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 196513%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 19759%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 19857%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 19956%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 20057%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 20159%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 202516%Percentage2026
% Woningen 2025 en later4,0%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend0,0%Percentage2026

De woningcijfers voor de woonplaats Utrecht komen voornamelijk van het CBS en de BAG. Ze beschrijven onder meer de woningvoorraad, woningtypen, bouwperioden, eigendom en gemiddelde WOZ-waarde. Cijfers op wijk- en buurtniveau kunnen zijn afgerond op vijftallen.

Download de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren als Excel document. Alle woonplaatsen, wijken en buurten zijn onderdeel van de download voor de gemeente Utrecht. Er is ook een download met alle gemeente-, wijk- en buurtgegevens voor heel Nederland.

Selecteer op een groot scherm een categorie in het menu naast de tabel. Gebruik op een klein scherm de keuzelijst boven de tabel.

Tabelgebruik:

  • Kies een categorie om alleen de onderwerpen uit dat deel van de tabel te tonen.
  • Op grote schermen staat de categoriekeuze naast de tabel; op kleine schermen staat deze erboven.
  • Verschuif de tabel op kleine schermen horizontaal om alle kolommen te bekijken.
Data en bronnen

Bekijk de gebruikte open databronnen en definities en download uitgebreide regionale datasets over de woonplaats Utrecht.

Download alle regionale data
Download de uitgebreide datasets voor de gemeente Utrecht.
Afbeelding van Excel documenten uit de download met regionale data.

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download uitgebreide informatie in handige Excel-overzichten voor de gemeente Utrecht. De download bevat regionale statistieken, adressen, verkiezingsuitslagen, misdaadcijfers, detail leeftijdsgegevens en meer.

Download!
Gebruikte open data bronnen
Bronvermelding en definities

Veel gegevens op deze pagina komen uit verschillende datasets met regionale cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hierbij is een groot aantal datasets gecombineerd. De meest recente gegevens zijn bijgewerkt tot en met 14 oktober 2026. Daarnaast zijn diverse andere officiële databronnen gebruikt, waaronder het Kadaster, de Kiesraad, de Politie en het RIVM.

Bronnen & definities
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron