Statistieken woonplaats Veenhuizen

Statistieken woonplaats Veenhuizen

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de woonplaats Veenhuizen in de gemeente Noordenveld. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.
Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de woonplaats Veenhuizen in de gemeente Noordenveld. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.
Kaart van de woonplaats Veenhuizen.Bekijk kaart
Aantal inwoners per jaar
De woonplaats Veenhuizen telt 1.371 inwoners in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de woonplaats Veenhuizen.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de woonplaats Veenhuizen:

JaarAantal inwoners de woonplaats Veenhuizen% verschil
20261.3714,66%
20251.3104,8%
20241.250-2,34%
20231.280-1,16%
20221.2952,78%
20211.260-2,33%
20201.2903,61%
20191.245-47%
20182.365-22%
20173.040154%
20161.195-9,5%
20151.320-1,12%
20141.3350,38%
20131.330geen data

De bevolking van de woonplaats Veenhuizen is met 41 personen toegenomen van 1.330 personen in 2013 tot 1.371 personen in 2026 (dat is een stijging van 3,08%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2026 was 3 personen (6,5%).

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente Noordenveld.

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in de woonplaats Veenhuizen:

In 2013 telde de woonplaats Veenhuizen 1.330 inwoners. In 2016 is het aantal gedaald tot 1.195 personen. Dit is een daling van 135 (-10%) ten opzichte van 2013, ten opzichte van het vorige jaar (2015) is het verschil -125 (-9,5%). Het aantal van 1.195 inwoners is het minimum in de hele periode waarover de inwonersdata beschikbaar zijn. In 2017 is het aantal gestegen tot 3.040 personen. De stijging ten opzichte van 2016 is 1.845 (154%). Het aantal van 3.040 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 2013 tot en met 2026. In 2026 telde de woonplaats Veenhuizen 1.371 inwoners.

Over de woonplaats Veenhuizen

De woonplaats Veenhuizen ligt binnen de gemeente Noordenveld.

Er zijn 689 adressen en 476 woningen in de woonplaats Veenhuizen. 82% van de woningen in de woonplaats is een koopwoning. De woningen hebben een gemiddelde WOZ waarde van €341.370. Er wonen 1.371 inwoners in de woonplaats Veenhuizen Woonplaats Veenhuizen telt 440 huishoudens van gemiddeld 2,3 personen. Verder zijn er 700 personenauto’s en 140 bedrijfsvestigingen geregistreerd in de woonplaats Veenhuizen.

Woonplaats Veenhuizen heeft een totale oppervlakte van 3.201 hectare, waarvan 3.060 hectare land en 142 hectare water (honderd hectare is één vierkante kilometer, 1 km2). De gemiddelde dichtheid van adressen is 33 adressen per km2.

De data voor woonplaats Veenhuizen zijn afgeleid van andere regionale statistieken. Bekijk de toelichting voor meer informatie over de wijze waarop de data zijn bepaald:

Brondata en downloadbare datasets voor de woonplaats Veenhuizen:

De gegevens voor de woonplaats Veenhuizen zijn samengesteld door de CBS cijfers voor wijken en buurten tot woonplaatsgegevens te combineren. De woonplaats Veenhuizen valt samen met 2 buurten. Dit zijn: buurt Veenhuizen en buurt Verspreide huizen Veenhuizen. De cijfers voor de woonplaats Veenhuizen zijn bepaald door de gegevens voor deze buurten gewogen te combineren.

Achtergrond: woonplaatsen worden gebruikt om een deel van een gemeente een handige naam te geven en zijn onderdeel van het postadres. Er worden nauwelijks regionale statistieken voor woonplaatsen gepubliceerd. De meeste regionale statistieken worden per gemeente, wijk, buurt of postcode gepubliceerd. Zie de beschrijving van de betekenis van gemeenten, woonplaatsen, wijken en buurten voor het verzamelen van gegevens in Nederland. Om de statistische informatie toch per woonplaats te tonen zijn de gegevens voor wijken en buurten tot woonplaatsgegevens gecombineerd. Dit is gedaan door de overlap tussen de geografie van buurten en woonplaatsen te gebruiken.

De definities van de onderwerpen die per woonplaats getoond worden zijn te vinden in deze tabel met definities van de brondata.

Alle beschikbare gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren voor de woonplaats de woonplaats Veenhuizen zijn als Excel document te downloaden als onderdeel van de download met uitgebreide informatie voor de gemeente Noordenveld. En er is ook een Excel document met de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren voor alle woonplaatsen in Nederland.

Advertentie:

Aantal inwoners op de kaart van de woonplaats Veenhuizen
Kaart van de omgeving van de woonplaats Veenhuizen.
Afbeelding van de woonplaats Veenhuizen op de kaart.

Kaart met de ligging van de woonplaats Veenhuizen binnen de gemeente Noordenveld.

Bekijk de statistieken voor alle 62 gebieden binnen de gemeente Noordenveld via de overzichtspagina van de gebieden in de Noordenveld.

Overzicht gebieden Meer Noordenveld
Kenmerken van de 476 woningen in de woonplaats Veenhuizen
Er zijn 476 woningen in de woonplaats Veenhuizen.
Informatie over de woningen in deze regio op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken. En bekijk de woningkenmerken per buurt in de gemeente Noordenveld in een interactieve tabel.

Toelichting
Woningwaarde per jaar
De gemiddelde WOZ waarde in de woonplaats Veenhuizen was €341.370 in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in de woonplaats Veenhuizen.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de data van het CBS voor de woonplaats Veenhuizen:

JaarGemiddelde WOZ woningwaarde Woonplaats Veenhuizen% verschil
2025€341.3706,8%
2024€319.6644,33%
2023€306.40015%
2022€266.53911%
2021€240.0556,6%
2020€225.2859%
2019€206.7277,6%
2018€192.1475,2%
2017€182.6731,99%
2016€179.1020,44%
2015€178.317-2,91%
2014€183.659-4,79%
2013€192.895geen data

De gemiddelde WOZ woningwaarde in de woonplaats Veenhuizen is met €148.475 gegroeid van €192.895 in 2013 tot €341.370 in 2025 (dat is een groei van 77%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2025 was €12.373 (5%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een duidelijk stijgende trend: De cijfers stijgen bijna ieder jaar.

Bekijk ook de ranglijst van de woningwaarden per buurt in de gemeente Noordenveld.

Toelichting
Download een schat aan informatie
  • Uitgebreide informatie in handige Excel overzichten voor de gemeente Noordenveld.
  • Meer dan 250 onderwerpen voor Nederland en alle provincies, gemeenten, wijken en buurten in Nederland.
Woningwaarde en 65-plussers per gebied
De gemiddelde woningwaarde in de woonplaats Veenhuizen is €341.370, het percentage inwoners van 65 jaar en ouder is 18% en er zijn 476 woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde woningwaarde per regio op de horizontale as. Deze is afgezet tegen het percentage inwoners van 65 jaar en ouder op de verticale as. Iedere regio wordt als cirkel weergegeven. De omvang van de cirkels hangt af van het aantal woningen in een gebied: hoe meer woningen, hoe groter de cirkel.

Woningwaarde ten opzichte van inwoners van 65 jaar en ouder per gebied, de volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (grijs), provincie Drenthe (bruin), gemeente Noordenveld (geel), 20 woonplaatsen (groen), 5 wijken (oranje) en 31 buurten (blauw). De woonplaats Veenhuizen wordt in het rood weergegeven. Klik op de naam van een cirkel om de gegevens voor dat gebied weer te geven.

Soorten woningen
Twee-onder-één-kap woningen komen het meeste voor in de woonplaats Veenhuizen: er zijn 184 adressen met het woningtype twee-onder-één-kap woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de woonplaats Veenhuizen.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 januari 2026.

Advertentie:

Adressen: 689 totaal in de woonplaats Veenhuizen

Informatie op basis van de BAG (de Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) van 1 januari 2026. De woonplaats Veenhuizen telt in totaal 689 adressen, met 688 verblijfsobjecten en 1 standplaats (er zijn geen ligplaatsen). 73% van de adressen in woonplaats Veenhuizen ligt binnen de bebouwde kom en 27% van de adressen ligt buiten de bebouwde kom.

Adressen Noordenveld
Adressen: gebruiksdoelen
In de woonplaats Veenhuizen zijn er 470 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel woonfunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor de woonplaats Veenhuizen.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 220 panden uit de bouwperiode 1980 tot 1990 in de woonplaats Veenhuizen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor de woonplaats Veenhuizen. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 januari 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Bevolking in de woonplaats Veenhuizen

De onderstaande grafieken tonen informatie over de bevolking in de woonplaats Veenhuizen. Getoond worden: het aantal inwoners naar leeftijd, de burgerlijke staat van inwoners, of inwoners een migratie achtergrond hebben en het opleidingsniveau van inwoners.

Inwoners per leeftijdsgroep in de woonplaats Veenhuizen






Heel even geduld alsjeblieft...

de leeftijdsgegevens worden geladen!







Bevolking, leeftijdsgroepen: aantal inwoners op 1 januari 2026 per leeftijdsgroep.

De grafiek toont de leeftijdsgroepen. Het aantal inwoners is ook per individueel levensjaar beschikbaar (alleen de inwoners van 105 jaar en ouder vormen 1 groep). De inwoners naar leeftijd zijn er tot op buurtniveau in het document met leeftijdsgegevens in de download voor de gemeente Noordenveld.

Burgerlijke staat in de woonplaats Veenhuizen






Heel even geduld alsjeblieft...

de burgelijkestaat pie wordt geladen!







Bevolking, burgerlijke staat: aantal en percentage inwoners op 1 januari 2025 naar burgerlijke staat.

Onderverdeling van de bevolking in de woonplaats Veenhuizen naar de situaties ‘Ongehuwd‘, ‘Gehuwd‘, ‘Gescheiden‘ en ‘Verweduwd‘.

Toelichting
Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in de woonplaats Veenhuizen.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2013 tot en met 2025: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in de woonplaats Veenhuizen per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor de woonplaats Veenhuizen:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
20251.05560190
20241.05560135
20231.08055140
20221.10553137
20211.08549126
20201.09554141
20191.09043112
20181.080399886
20171.0756131.352
20161.0703392
20151.11558147
20141.14854133
20131.14256132

In 2025 was de herkomst van inwoners in de woonplaats Veenhuizen als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 81%, herkomst uit Europese landen: 4,6% en herkomst uit landen buiten Europa: 15% En in 2013 was de verdeling van inwoners naar herkomstgebied als volgt: herkomst uit Nederland: 86%, herkomst uit Europa: 4,21% en herkomst van buiten Europa: 9,9%.

Toelichting Meer migratie
Migratie herkomstlanden

Bekijk ook de detail informatie over het aantal inwoners in Noordenveld naar land van herkomst.

Landen van herkomst
Migratie achtergrond: Geboortelanden en herkomstlanden
Van de inwoners van de woonplaats Veenhuizen is 90% in Nederland geboren (gegevens 2025).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking in de woonplaats Veenhuizen: de grafiek toont het aantal inwoners in 2025, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland. Gebruik het filter om een categorie te selecteren.

De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.

Toelichting
Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar
Van de inwoners in de woonplaats Veenhuizen heeft 34,0% een praktisch opleidingsniveau, 46,6% een middelbaar opleidingsniveau en 19,4% een hoger opleidingsniveau.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar per 1 oktober 2024 in de woonplaats Veenhuizen.

Bovenstaande donutgrafiek toont het percentage basis, middelbaar en hoog opgeleiden voor de woonplaats Veenhuizen. Bekijk het aantal inwoners per opleidingsniveau door op de taartpunten in de grafiek te klikken.

Definities opleidingsniveau

Download alle informatie over de gemeente Noordenveld:
Download hier alle gegevens voor de gemeente, woonplaatsen, wijken en buurten in Noordenveld. Meerdere  bronbestanden handig gecombineerd in diverse Excel documenten met alle gegevens voor de gemeente op aparte werkbladen gepresenteerd in verschillende combinaties: per jaar en per regio soort.

Download een schat aan informatie voor de gemeente Noordenveld. Met verschillende handige overzichten voor alle woonplaatsen, wijken en buurten en alle jaren! En daarnaast met alle adressen, alle postcode statistieken, detail leeftijdsgegevens, politiedata, verkiezingsuitslagen en nog veel meer!

Download!
Inspireer anderen en deel deze pagina:
Deel deze pagina:

Onderwijs in de woonplaats Veenhuizen

Hier vind je een kleine selectie uit de datasets over het onderwijs. Bekijk véél meer informatie over het onderwijs op AlleCijfers.

Woonplaats VeenhuizenGemeente NoordenveldGemeente Groningen
Aantal kinderopvanglocaties378378
Aantal kindplaatsen461.52011.976
Aantal vestigingen basisonderwijs21880
Aantal leerlingen basisonderwijs1002.41516.204
Aantal vestigingen voortgezet onderwijs0330
Aantal leerlingen voortgezet onderwijs079816.469
Aantal opleidingen middelbaar beroepsonderwijs0029
Aantal studenten middelbaar beroepsonderwijs0017.919
Aantal opleidingen hoger onderwijs00243
Aantal studenten hoger onderwijs0061.889

Bovenstaande tabel toont data van het LRK en DUO over kinderopvang en onderwijs. De gegevens zijn bijgewerkt tot en met 1 mei 2026.

Het aantal leerlingen betreft het aantal dat onderwijs volgt op een school in de woonplaats Veenhuizen. Op de pagina’s over het basisonderwijs en over de middelbare scholen zijn ook gegevens beschikbaar over het huisadres van leerlingen ten opzichte van het adres van de schoolvestigingen.

Gemiddelde afstanden kinderopvang en onderwijs
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een basisschool in de woonplaats Veenhuizen is 1,1 kilometer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand staafdiagram toont de gemiddelde afstand in kilometers over de weg tot kinderdagverblijven, buitenschoolseopvang, basisonderwijs, voortgezet onderwijs totaal, VMBO scholen en HAVO VWO scholen. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens voor verschillende soorten locaties te tonen. De gebruikte cijfers komen van uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor de situatie in 2025.


Onderstaande tabel de gemiddelde afstand in kilometers voor verschillende soorten locaties voor kinderopvang en onderwijs. De gegevens worden getoond per (vergelijkings)gebied en gelden voor 2025.

RegioKinderdagverblijfBuitenschoolseopvangBasisonderwijsVoortgezet onderwijsVMBOHAVO VWO
Nederland0,70,70,82,52,63,4
Provincie Drenthe0,91,01,04,24,26,2
Gemeente Noordenveld1,01,01,03,03,03,1
Wijk 00 Roden0,70,70,71,71,71,8
Wijk 01 Roden2,52,12,54,04,04,0
Wijk 03 Norg1,21,11,32,82,83,0
Wijk 04 Norg2,62,62,76,26,26,2
Wijk 06 Peize1,01,01,26,36,37,1
Woonplaats Alteveer2,72,12,74,24,24,2
Woonplaats Een1,11,21,25,95,96,0
Woonplaats Een-West2,32,52,56,46,49,6
Woonplaats Foxwolde1,81,91,94,34,34,3
Woonplaats Huis ter Heide3,63,53,56,16,26,2
Woonplaats Langelo3,33,33,73,83,83,8
Woonplaats Leutingewolde1,62,01,72,92,92,9
Woonplaats Lieveren2,82,52,84,54,54,5
Woonplaats Matsloot2,62,82,54,84,85,0
Woonplaats Nietap1,91,91,02,22,22,5
Woonplaats Nieuw-Roden0,60,70,92,32,32,3
Woonplaats Norg1,11,11,41,41,41,4
Woonplaats Peest3,13,13,13,13,13,1
Woonplaats Peize1,01,01,26,36,37,1
Woonplaats Roden0,60,70,61,51,51,5
Woonplaats Roderwolde0,50,50,56,06,06,0
Woonplaats Veenhuizen1,11,11,17,17,17,1
Woonplaats Westervelde2,10,40,42,22,22,2
Woonplaats Zuidvelde3,23,13,13,23,23,2
Woonplaats Roderesch2,81,92,84,14,14,1
Woonplaats Steenbergen3,12,43,14,64,64,6

Deze grafiek toont een regionale vergelijking van de gemiddelde reisafstanden voor inwoners van hun woonadres naar de dichtstbijzijnde locaties voor kinderopvang, basisonderwijs en voortgezet onderwijs. De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting. In de grafiek zie je de gegevens voor de woonplaats Veenhuizen in vergelijking tot andere gebieden. De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (oranje), provincie Drenthe (bruin), gemeente Noordenveld (geel), 20 woonplaatsen (roze) en 5 wijken (groen). Woonplaats Veenhuizen wordt in het rood weergegeven.

Leerlingen en studenten in de woonplaats Veenhuizen
In 2024 woonden er 180 leerlingen en studenten in de woonplaats Veenhuizen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Onderwijsdata: aantal leerlingen en studenten per soort onderwijs in de woonplaats Veenhuizen, data van het CBS over 2024.

De grafiek toont het aantal leerlingen in het PO en VO en het aantal studenten in het MBO, HBO, en WO dat als inwoner staat ingeschreven op een adres in de woonplaats Veenhuizen.

Toelichting
Scholen in het primair en voortgezet onderwijs per jaar
Er zijn 2 scholen in de woonplaats Veenhuizen in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen in het primair en voortgezet onderwijs per jaar in de woonplaats Veenhuizen van 2007 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal vestigingen in het primair en voortgezet onderwijs per jaar op basis van de data van DUO voor de woonplaats Veenhuizen:

JaarBasisonderwijsSpeciaal onderwijsVoortgezet onderwijsTotaal
20072002
20082002
20092002
20102002
20112002
20122002
20132002
20142002
20152002
20162002
20171001
20181001
20191001
20201001
20211001
20221001
20231001
20241001
20251102
20261102

DUO publiceert maandelijks adreslijsten met alle onderwijslocaties. Op basis van onze verzameling met deze gegevens sinds 2007 zijn diverse overzichten over de regionale ontwikkeling van het onderwijs mogelijk.

Onderwijs datasets

Advertentie:

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddeld energieverbruik per woning per jaar in de woonplaats Veenhuizen.


Onderstaande tabel toont het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik per type woning voor 2024 voor de woonplaats Veenhuizen:

Soort woningGemiddeld gasverbruikGemiddelde elektriciteitslevering per woning
Appartement1.1533.131
Tussenwoning9802.463
Hoekwoning9142.798
Twee-onder-één-kap woning9712.733
Vrijstaande woning1.5183.315
Koopwoning1.0302.846
Huurwoning1.2442.299

Data over het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik voor aardgas in m3. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen. Het verbruik van gas en elektra is ook bekend per woningtype, zie de tabel.

Toelichting
Energielabels
De meest voorkomende energielabels in de woonplaats Veenhuizen zijn C (133 adressen) en G (131 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in de woonplaats Veenhuizen. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 januari 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel C komt het meeste voor in de woonplaats Veenhuizen: 133 adressen hebben energielabel C. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente Noordenveld bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Dichtheid per km² van bevolking, adressen en auto's

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de woonplaats Veenhuizen voor 2025.


Onderstaande tabel toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto's per km² oppervlakte in Nederland en de woonplaats Veenhuizen voor 2025:

DichtheidNederlandWoonplaats Veenhuizen
Bevolking53643
Adressen2.08233
Autos27523

De data over het aantal inwoners-, adressen- en personenauto’s per vierkante kilometer land geven een beeld van ‘de mate van concentratie van menselijke activiteiten’ in de woonplaats Veenhuizen ten opzichte van het gemiddelde voor Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Toelichting
Verkeersongevallen naar afloop
Er waren 9 verkeersongevallen in de woonplaats Veenhuizen in 2024.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal verkeersongevallen in de woonplaats Veenhuizen. Gebruik het filter boven de grafiek om het aantal ongevallen per afloop (materiële schade, letselschade of dodelijke afloop) te bekijken.


Onderstaande tabel laat zien hoeveel verkeersongevallen er in het jaar 2024 in de woonplaats Veenhuizen plaatsvonden, uitgesplitst naar afloop.

Afloop verkeersongevallenAantal verkeersongevallen in 2024
Totaal9
Materiële schade7
Letselschade2
Dodelijke afloop0

De dataset met verkeersongevallen BRON is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen de woonplaats Veenhuizen vallen.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Uitslag Tweede Kamer verkiezingen 2025
Stembureau Het Verenigingsgebouw in Veenhuizen

Onderstaande grafiek toont het aantal stemmen per politieke partij dat bij de verkiezingen voor de Tweede Kamer van 29 oktober 2025 in Stembureau Het Verenigingsgebouw in Veenhuizen is uitgebracht. Stembureau Het Verenigingsgebouw in Veenhuizen was bij deze verkiezingen het enige stembureau binnen de woonplaats Veenhuizen.






Heel even geduld alsjeblieft...

de verkiezingsuitslagen per stembureau (stemlokaal) worden geladen!







Aantal stemmen per partij zoals uitgebracht te Stembureau Het Verenigingsgebouw in Veenhuizen bij de Tweede Kamer verkiezingen van oktober 2025. De grafiek toont de 15 grootste partijen in aantal stemmen van de totaal 19 partijen waarop bij de Tweede Kamer verkiezingen van oktober 2025 in de woonplaats Veenhuizen stemmen zijn uitgebracht.

Bekijk veel meer informatie over de verkiezingen op de pagina met alle 38 stembureaus in de gemeente Noordenveld en op de pagina met alle verkiezingsuitslagen voor de gemeente Noordenveld. En download alle verkiezingsdata in een Excel document als onderdeel van de uitgebreide informatie voor de gemeente Noordenveld.

Stembureaus Noordenveld
Gemiddeld inkomen per inwoner (€31.788)




Heel even geduld alsjeblieft...



de inkomensgegevens worden geladen!







Gemiddeld bruto inkomen per inwoner over het jaar 2023 in de woonplaats Veenhuizen.

Over de inkomensdata:
Inwoners en inkomensontvangers: Het gemiddeld inkomen per inwoner in de woonplaats Veenhuizen is €31.788. Het gemiddeld inkomen per inkomensontvanger is €38.043. Woonplaats Veenhuizen telt 900 inkomensontvangers op 1.371 inwoners totaal.
2% van de huishoudens in de woonplaats Veenhuizen heeft een inkomen op of rond het sociaal minimum. Studentenhuishoudens en huishoudens met een onvolledig jaarinkomen zijn hierin niet meegenomen. Het sociaal minimum is het wettelijk bestaansminimum zoals dat in de politieke besluitvorming is vastgesteld. Zie de tabel met definities van de brondata voor de volledige definities.
Er zijn nog veel meer inkomensgegevens beschikbaar. Deze vind je onder het kopje inkomen in de tabel met 250+ onderwerpen en in de Excel download met alle data voor de gemeente Noordenveld.

Inwoners en inkomensontvangers:
Over de schaal van de inkomensmeter:
De schaal toont de verdeling van het gemiddelde inkomen per inwoner voor alle woonplaatsen in Nederland. De laagste 10% en 25% woonplaatsen komen in het rode en oranje gebied. De hoogste 25% woonplaatsen vallen in het groene gebied. De verdeling is berekend op basis van het 'percentiel' van het gemiddelde inkomen per inwoner voor alle woonplaatsen in Nederland. Hierbij zijn alle waarden van laag naar hoog gesorteerd. Zoals de mediaan een 50% percentiel is. Zie deze uitleg over het (gewogen) gemiddelde, mediaan, modus en percentieel.
Meer inkomensdata:
Er zijn nog veel meer inkomensgegevens beschikbaar, zoals het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger en gegevens over uitkeringen en de inkomens van huishoudens. Deze vind je onder het filter inkomen in de tabel met 250+ onderwerpen en in de uitgebreide Excel downloads.

Advertentie:

Bedrijfsvestigingen (140 totaal)






Heel even geduld alsjeblieft...

de data worden geladen!







Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen van bedrijven per sector per jaar in de woonplaats Veenhuizen (het aantal bedrijven in de sector "overheid, onderwijs en zorg (Ooz)" is vanaf 2020 bekend).

De ‘gestapelde lijngrafiek’ toont het aantal bedrijfsvestigingen in de woonplaats Veenhuizen voor elk van de volgende 8 sectoren:

  1. Lbv: Landbouw, bosbouw en visserij
  2. Nen: Nijverheid en energie
  3. Hh: Handel en HORECA
  4. Vic: Vervoer, informatie en communicatie
  5. Fdo: Financiele diensten en onroerendgoed
  6. Zd: Zakelijke dienstverlening
  7. Ooz: Overheid, onderwijs en zorg
  8. Cro: Cultuur, recreatie en overige diensten

In de woonplaats Veenhuizen zijn in totaal 140 bedrijfsvestigingen* geregistreerd (gegevens voor 2025). * Het totaal van 140 bedrijfsvestigingen wijkt af van de som van 145 van het aantal bedrijfsvestigingen per sector. Het verschil wordt veroorzaakt doordat de aantallen per sector op vijftallen zijn afgerond of doordat de gegevens per woonplaats zijn berekend op basis van wijk en buurtdata.

Toelichting Definities
Data over voertuigen

Deze paragraaf toont data over de op kenteken geregistreerde voertuigen in de woonplaats Veenhuizen. Dit is regionale data van de RDW. De data is beschikbaar per soort voertuig, per energiebron (brandstof) en per maand. Deze gegevens worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent was dit op 1 mei 2026. Bekijk de toelichting voor de bronbeschrijving en definities van de regionale voertuig data.

Toelichting

Advertentie:

De inlegzolen van VeiligVoeten beschermen goed tegen spijkers in je voet!

Huttenbouw of timmerdorp deze zomer?
Voorkom verwondingen aan je voeten en voel je veilig! Gebruik veiligheidszooltjes, die beschermen goed tegen scherpe objecten in je voet! Het materiaal van de zolen lijkt op dat van een kogelvrij vest. Bescherm je voeten tegen spijkers en schroeven bij het klussen, gebruik ze bij evenementen, draag ze in je laarzen voor extra isolatie en bescherming of gebruik ze in je waterschoenen.

Aantal elektrische auto’s in de woonplaats Veenhuizen
Er zijn 29 elektrische auto’s in mei 2026 in de woonplaats Veenhuizen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal elektrische auto’s per maand in de woonplaats Veenhuizen op basis van de regionale voertuigdata van de RDW. Dit is de som van het aantal elektrische bedrijfsauto’s en het aantal elektrische personenauto’s.

Er zijn 29 elektrische auto’s in de woonplaats Veenhuizen. Dit is het totaal aantal in mei 2026 bij de RDW op kenteken geregistreerde elektrische auto’s in de woonplaats Veenhuizen die op de batterij rijden en met een stekker opgeladen worden.

Meer autodata
Voertuigen naar energiebron
Er zijn 728 voertuigen met ‘benzine’ als energiebron in de woonplaats Veenhuizen in mei 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen per type energiebron (brandstof) dat in mei 2026 in het kentekenregister van de RDW in de woonplaats Veenhuizen geregistreerd staat.

Er zijn in totaal 1.062 op naam geregistreerde voertuigen in de woonplaats Veenhuizen (in mei 2026).

Voertuigen naar soort
Er zijn 693 voertuigen van het type ‘personenauto’ in de woonplaats Veenhuizen in mei 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen naar soort motorvoertuig dat in mei 2026 in het kentekenregister van de RDW in de woonplaats Veenhuizen geregistreerd staat.

Vergelijk het percentage auto’s per energiebron op de pagina met regionale voertuigdata.

Politiedata over misdaad

De vier onderstaande grafieken tonen de geregistreerde misdaad op basis van data van de politie en het CBS voor de woonplaats Veenhuizen. De beschrijvingen van de soorten misdrijven zoals de politie deze gebruikt zijn te vinden in de tabel met definities van de verschillende soorten delicten. De politiedata wordt maandelijks bijgewerkt, het meest recent was dit op 15 april 2026.

Meer misdaad
Totaal geregistreerde misdaad per maand of per jaar
Er zijn in 2025 in totaal 48 misdrijven in de woonplaats Veenhuizen geregistreerd.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Totaal aantal geregistreerde misdaden in de woonplaats Veenhuizen, 2012 tot en met 2025 (bij weergave van de gegevens per jaar) of oktober 2024 tot en met maart 2026 (bij weergave van de gegevens per maand).

In de woonplaats Veenhuizen zijn van 2012 tot en met 2025 in totaal 674 misdrijven geregistreerd. Deze misdrijven zijn ingedeeld naar 29 verschillende soorten delicten. In 2025 werden in de woonplaats Veenhuizen 48 misdrijven door de politie vastgelegd. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens per maand of per jaar te tonen.

Misdaden naar type delict
De meest voorkomende soorten misdrijven in de woonplaats Veenhuizen in 2025 zijn Drugshandel (10 delicten) en Mishandeling (9 delicten).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal geregistreerde misdaden voor de tien meest voorkomende soorten delicten, 2025, woonplaats Veenhuizen.

Definities misdaad
Misdaad totaal per maand
In maart 2026 is er één misdrijf in de woonplaats Veenhuizen geregistreerd.
Afbeelding van een warmtekaart (een heatmap in het Engels, een visuele weergave van data waarbij kleuren worden gebruikt om waarden weer te geven) met het totaal aantal misdrijven in de woonplaats Veenhuizen per maand en per jaar.

Bovenstaande warmtekaart geeft een visuele weergave van het totaal aantal door de politie geregistreerde misdrijven per maand in de woonplaats Veenhuizen over de afgelopen 6 jaar.

Alle gegevens zijn beschikbaar in het Excel document met politiedata als onderdeel van de download voor de gemeente Noordenveld.

Misdaden per 1.000 inwoners
Er waren 11 misdrijven per 1.000 inwoners van het type ‘geweld en seksmisdrijven’ in 2025 in de woonplaats Veenhuizen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Criminaliteit: aantal misdaden per 1.000 inwoners in 2025 in de woonplaats Veenhuizen.

De grafiek toont de meest recente gegevens over het aantal misdaden per 1.000 inwoners voor de woonplaats Veenhuizen. De gegevens over misdaden zijn hiertoe gegroepeerd in (1) het totaal aantal diefstallen (alle vormen, zoals diefstal uit woningen en schuren, diefstal van auto's en fietsen en winkeldiefstal), (2) geweld en seksmisdrijven, (3) milieuovertredingen, (4) oplichting, (5) verkeersovertredingen, (6) vernielingen en misdrijven tegen de openbare orde en (7) alle overige misdrijven. De definities van alle verschillende soorten delicten met daarbij de categorie waarin deze zijn ingedeeld zijn te vinden in de bronbeschrijving van de politiedata.

Advertentie:

Geboorte per 1.000 inwoners
Er zijn 8 baby’s per 1.000 inwoners geboren in 2024 in de woonplaats Veenhuizen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal levend geboren babies per 1.000 inwoners in de woonplaats Veenhuizen.

De cijfers over de geboortes per 1.000 aantal inwoners zijn berekend door het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december te delen door het aantal inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

Cijfers over geboorte

De cijfers over het relatieve aantal geboortes zijn gebaseerd op data van het CBS. Als basis hiervoor is het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december in verhouding tot het aantal inwoners op 1 januari van een jaar in de woonplaats Veenhuizen genomen. Het relatieve aantal geboorten kan hoger uitvallen dan verwacht op basis van het inwonertal. Het relatieve cijfer betreft namelijk het aantal geboorten gedurende het jaar ten opzichte van het aantal inwoners op 1 januari. In nieuwbouwwijken kan het aantal inwoners sterk groeien in een jaar. Zo kunnen er in 1 jaar 10 kinderen geboren worden in een wijk waarin op 1 januari slechts 10 inwoners wonen, maar aan het eind van het jaar bijvoorbeeld 200 inwoners.

Sterfte per 1.000 inwoners
Er zijn 4 personen per 1.000 inwoners overleden in 2024 in de woonplaats Veenhuizen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal sterftes per 1.000 inwoners in de woonplaats Veenhuizen.

De cijfers over de sterfte per 1.000 aantal inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS. De relatieve sterfte is bepaald als het aantal overledenen van 1 januari tot en met 31 december, per 1.000 inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

Meer sterfte
Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor de woonplaats Veenhuizen voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

BedrijvenWaardeEenheidJaar
Bedrijfsvestigingen totaal140Aantal2025
A Landbouw, bosbouw en visserij15Aantal2025
B-F Nijverheid en energie20Aantal2025
G+I Handel en horeca20Aantal2025
H+J Vervoer, informatie en communicatie5Aantal2025
K-L Financiële diensten, onroerend goed0Aantal2025
M-N Zakelijke dienstverlening40Aantal2025
O-Q Overheid, onderwijs en zorg30Aantal2025
R-U Cultuur, recreatie, overige diensten15Aantal2025
% A Landbouw, bosbouw en visserij10%Percentage2025
% B-F Nijverheid en energie14%Percentage2025
% G+I Handel en horeca14%Percentage2025
% H+J Vervoer, informatie en communicatie3,45%Percentage2025
% K-L Financiële diensten, onroerend goed0,0%Percentage2025
% M-N Zakelijke dienstverlening28%Percentage2025
% O-Q Overheid, onderwijs en zorg21%Percentage2025
% R-U Cultuur, recreatie, overige diensten10%Percentage2025
BevolkingWaardeEenheidJaar
Inwoners1.371Aantal2026
Mannen800Aantal2025
Vrouwen505Aantal2025
0 tot 15 jaar145Aantal2026
15 tot 25 jaar160Aantal2026
25 tot 45 jaar350Aantal2026
45 tot 65 jaar440Aantal2026
65 jaar of ouder250Aantal2026
Ongehuwd630Aantal2025
Gehuwd510Aantal2025
Gescheiden120Aantal2025
Verweduwd40Aantal2025
% Mannen61%Percentage2025
% Vrouwen39%Percentage2025
% 0 tot 15 jaar11%Percentage2026
% 15 tot 25 jaar12%Percentage2026
% 25 tot 45 jaar26%Percentage2026
% 45 tot 65 jaar33%Percentage2026
% 65 jaar of ouder19%Percentage2026
% Ongehuwd48%Percentage2025
% Gehuwd39%Percentage2025
% Gescheiden9,2%Percentage2025
% Verweduwd3,08%Percentage2025
Geboorten5Aantal2024
Geboorte relatief8Aantal per 1.000 inwoners2024
Sterftes5Aantal2024
Sterfte relatief4Aantal per 1.000 inwoners2024
Leerlingen PO80Aantal2024
Leerlingen VO50Aantal2024
Studenten MBO30Aantal2024
Studenten HBO20Aantal2024
Studenten WO0Aantal2024
Praktisch opleidingsniveau350Aantal2024
Middelbaar opleidingsniveau480Aantal2024
Hoger opleidingsniveau200Aantal2024
% Praktisch opleidingsniveau34%Percentage2024
% Middelbaar opleidingsniveau47%Percentage2024
% Hoger opleidingsniveau19%Percentage2024
Jongeren met jeugdzorg in natura15Aantal2024
% Jongeren met jeugdzorg5,1%Percentage2024
Wmo cliënten45Aantal2024
Wmo cliënten per 1.000 inwoners34Aantal per 1.000 inwoners2024
Bevolkingsdichtheid43Aantal per km²2025

De inwonersaantallen worden altijd op vijftallen afgerond, hierdoor kan het voorkomen dat een optelling van subgroepen (zoals inwoners naar geslacht of naar leeftijd) licht afwijkt van het totaal aantal inwoners.


EnergieverbruikWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning2.871Gemiddeld in kWh2024
Gemiddelde elektriciteitsteruglevering per woning1.319Gemiddeld in kWh2024
% Woningen met zonnestroom54%Percentage2024
% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmd8%Percentage2024
Gemiddelde elektriciteitslevering appartement3.131Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering tussenwoning2.463Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering hoekwoning2.798Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering twee-onder-één-kap woning2.733Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering vrijstaande woning3.315Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering huurwoning2.299Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering koopwoning2.846Gemiddeld in kWh2023
Gemiddeld aardgasverbruik per woning1.033Gemiddeld per m³2024
% Woningen met stadsverwarming0%Percentage2014
% Aardgasvrije woningen2%Percentage2024
% Aardgaswoningen88%Percentage2024
Gemiddeld aardgasverbruik appartement1.153Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik tussenwoning980Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik hoekwoning914Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik twee-onder-één-kap woning971Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik vrijstaande woning1.518Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik koopwoning1.030Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik huurwoning1.244Gemiddeld per m³2023
Publieke laadpalengeen dataAantalgeen data
Adressen zonder energielabel204Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel251Aantal2026
Adressen met definitief energielabel234Aantal2026
Energielabels A+++++0Aantal2026
Energielabels A++++0Aantal2026
Energielabels A+++0Aantal2026
Energielabels A++1Aantal2026
Energielabels A+1Aantal2026
Energielabels A50Aantal2026
Energielabels B80Aantal2026
Energielabels C133Aantal2026
Energielabels D27Aantal2026
Energielabels E28Aantal2026
Energielabels F34Aantal2026
Energielabels G131Aantal2026
HuishoudensWaardeEenheidJaar
Huishoudens440Aantal2025
Eenpersoonshuishoudens105Aantal2025
Meerpersoonshuishoudens335Aantal2025
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen180Aantal2025
Meerpersoonshuishoudens met kinderen150Aantal2025
% Eenpersoonshuishoudens24%Percentage2025
% Meerpersoonshuishoudens76%Percentage2025
% Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen41%Percentage2025
% Meerpersoonshuishoudens met kinderen34%Percentage2025
Gemiddelde huishoudensgrootte2,3Gemiddeld aantal2025
InkomenWaardeEenheidJaar
Werkzame beroepsbevolking363Aantal2024
Netto arbeidsparticipatie73%Percentage2024
% Werknemers64%Percentage2024
% Werknemers met vaste arbeidsrelatie48%Percentage2024
% Werknemers met flexibele arbeidsrelatie17%Percentage2024
% Zelfstandigen8%Percentage2024
Inkomensontvangers900Aantal2024
Inkomensontvangers per 1.000 inwoners720Aantal per 1.000 inwoners2024
Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger€38.043Gemiddeld in Euro2023
Gemiddeld inkomen per inwoner€31.788Gemiddeld in Euro2023
40% personen met laagste inkomen33%Percentage2024
20% personen met hoogste inkomen19%Percentage2024
% Personen in armoede0,47%Percentage2024
% Personen tot 25% boven armoedegrens2,12%Percentage2024
Gemiddeld huishoudinkomen€28.868euro2023
40% huishoudens met laagste inkomen18%Percentage2024
20% huishoudens met hoogste inkomen15%Percentage2024
% Huishoudens met een laag inkomen1,79%Percentage2023
% Huishoudens onder of rond sociaal minimum2,03%Percentage2023
% Huishoudens tot 110% van sociaal minimum2,65%Percentage2023
% Huishoudens tot 120% van sociaal minimum3,82%Percentage2023
Mediaan vermogen van particuliere huishoudens€142.056euro2024
Personen per soort uitkering - Bijstand10Aantal2024
Personen per soort uitkering - AO60Aantal2024
Personen per soort uitkering - WW10Aantal2024
Personen per soort uitkering - AOW180Aantal2024
% Personen per soort uitkering - Bijstand1%Percentage2024
% Personen per soort uitkering - AO5%Percentage2024
% Personen per soort uitkering - WW1%Percentage2024
% Personen per soort uitkering - AOW14%Percentage2024
MigratieWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland1.055Aantal2025
Herkomst buiten Nederland250Aantal2025
Herkomst Europa60Aantal2025
Herkomst buiten Europa190Aantal2025
% Herkomst Nederland81%Percentage2025
% Herkomst buiten Nederland19%Percentage2025
% Herkomst Europa4,6%Percentage2025
% Herkomst buiten Europa15%Percentage2025
Geboren in Nederland met herkomst Nederland1.055Aantal2025
Geboren in Nederland met herkomst Europa35Aantal2025
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa80Aantal2025
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland115Aantal2025
Geboren in Nederland1.170Aantal2025
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa30Aantal2025
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa105Aantal2025
Geboren buiten Nederland135Aantal2025
% Geboren in Nederland met herkomst Nederland81%Percentage2025
% Geboren in Nederland met herkomst Europa2,67%Percentage2025
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland8,8%Percentage2025
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa6,1%Percentage2025
% Geboren in Nederland90%Percentage2025
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa2,29%Percentage2025
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa8%Percentage2025
% Geboren buiten Nederland10%Percentage2025
Autochtoon1.105Aantal2022
Westers75Aantal2022
Niet-westers115Aantal2022
Nederlandse Antillen en Aruba35Aantal2022
Marokko20Aantal2022
Suriname20Aantal2022
Turkije15Aantal2022
Overig niet-westers40Aantal2022
MisdrijvenWaardeEenheidJaar
Misdrijven48Aantal2025
Diefstal3Aantal2025
Geweld en seksmisdrijven14Aantal2025
Milieu overtredingen0Aantal2025
Oplichting7Aantal2025
Verkeersovertredingen1Aantal2025
Vernieling8Aantal2025
Overige misdrijven15Aantal2025
Misdrijven per 1.000 inwoners37Aantal per 1.000 inwoners2025
Diefstal per 1.000 inwoners2Aantal per 1.000 inwoners2025
Geweld en seksmisdrijven per 1.000 inwoners11Aantal per 1.000 inwoners2025
Milieu overtredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Oplichting per 1.000 inwoners5Aantal per 1.000 inwoners2025
Verkeersovertredingen per 1.000 inwoners1Aantal per 1.000 inwoners2025
Vernieling per 1.000 inwoners6Aantal per 1.000 inwoners2025
Overige misdrijven per 1.000 inwoners11Aantal per 1.000 inwoners2025
Nabijheid voorzieningenWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand6,8Gemiddelde afstand in km2025
Huisartsenpraktijken binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpost afstand17Gemiddelde afstand in km2024
Apotheek afstand6,8Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuis met poli afstand15Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km2,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuis zonder poli afstand17Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km1,0Gemiddeld aantal2025
Supermarkt afstand7Gemiddelde afstand in km2025
Supermarkten binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand0,98Gemiddelde afstand in km2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km0,4Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km1,9Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km2,9Gemiddeld aantal2025
Warenhuis afstand10Gemiddelde afstand in km2025
Warenhuizen binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 10 km0,16Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 20 km7,1Gemiddeld aantal2025
Café afstand6,7Gemiddelde afstand in km2025
Cafés binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 5 km0,05Gemiddeld aantal2025
Cafetaria afstand1,64Gemiddelde afstand in km2025
Cafetaria binnen 1 km0,22Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 3 km0,9Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 5 km1,05Gemiddeld aantal2025
Restaurant afstand0,99Gemiddelde afstand in km2025
Restaurants binnen 1 km0,99Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 3 km2,69Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 5 km3,03Gemiddeld aantal2025
Hotel afstand1,95Gemiddelde afstand in km2025
Hotels binnen 5 km1,58Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 10 km4,9Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 20 km21Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijf afstand1,09Gemiddelde afstand in km2025
Kinderdagverblijven binnen 1 km0,52Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 3 km0,97Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 5 km1,05Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang afstand1,09Gemiddelde afstand in km2025
Buitenschoolseopvang binnen 1 km0,52Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 3 km0,97Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 5 km1,16Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs afstand1,09Gemiddelde afstand in km2025
Basisonderwijs binnen 1 km0,52Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 3 km0,97Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 5 km1,18Gemiddeld aantal2025
Voortgezet onderwijs afstand7,1Gemiddelde afstand in km2024
Voortgezet onderwijs binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 10 km1,05Gemiddeld aantal2024
VMBO afstand7,1Gemiddelde afstand in km2024
VMBO binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 10 km1,05Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO afstand7,1Gemiddelde afstand in km2024
HAVO VWO binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 10 km1,03Gemiddeld aantal2024
Openbaar groen afstand0,08Gemiddelde afstand in km2017
Park of plantsoen afstand1,12Gemiddelde afstand in km2017
Dagrecreatief terrein afstand8,6Gemiddelde afstand in km2017
Bos afstand0,16Gemiddelde afstand in km2017
Open natuurlijk terrein afstand1,19Gemiddelde afstand in km2017
Open droog natuurlijk terrein afstand1,19Gemiddelde afstand in km2017
Open nat natuurlijk terrein afstand2,8Gemiddelde afstand in km2017
Semi-openbaar groen afstand1,45Gemiddelde afstand in km2017
Sportterrein afstand1,47Gemiddelde afstand in km2017
Volkstuin afstand10Gemiddelde afstand in km2017
Verblijfsrecreatief terrein afstand4,76Gemiddelde afstand in km2017
Begraafplaats afstand2,21Gemiddelde afstand in km2017
Recreatief binnenwater afstand4,86Gemiddelde afstand in km2017
Oprit hoofdverkeersweg afstand0,87Gemiddelde afstand in km2025
Treinstation afstand16Gemiddelde afstand in km2025
Belangrijk overstapstation afstand16Gemiddelde afstand in km2025
Bibliotheek afstand7Gemiddelde afstand in km2025
Zwembad afstand7,7Gemiddelde afstand in km2025
Kunstijsbaan afstand32Gemiddelde afstand in km2025
Podiumkunsten afstand13Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 20 km2,0Gemiddeld aantal2024
Poppodium afstand27Gemiddelde afstand in km2024
Bioscoop afstand15Gemiddelde afstand in km2025
Bioscopen binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 20 km1,0Gemiddeld aantal2025
Sauna afstand12Gemiddelde afstand in km2025
Zonnebank afstand14Gemiddelde afstand in km2025
Museum afstand1,72Gemiddelde afstand in km2024
Musea binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 20 km7Gemiddeld aantal2024
Attractie afstand14Gemiddelde afstand in km2025
Attracties binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 20 km2,74Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 50 km22Gemiddeld aantal2025
Brandweerkazerne afstand1,67Gemiddelde afstand in km2025
OmgevingWaardeEenheidJaar
RegiocodeWP1651Code2026
RegionaamVeenhuizenNaam2026
Soort regioWoonplaatsCategorisch type2026
Oppervlakte totaal3.201Aantal hectaren2025
Oppervlakte land3.060Aantal hectaren2025
Oppervlakte water142Aantal hectaren2025
Mate van stedelijkheid5Indicator 1-52025
Omgevingsadressendichtheid33Gemiddeld aantal per km²2025
Adressen totaal689Aantal2026
Adressen met postcode555Aantal2026
Adressen met woonfunctie470Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie16Aantal2026
Adressen met celfunctie9Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie11Aantal2026
Adressen met industriefunctie33Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie15Aantal2026
Adressen met logiesfunctie14Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie7Aantal2026
Adressen met sportfunctie2Aantal2026
Adressen met winkelfunctie9Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie153Aantal2026
Verblijfsobjecten688Aantal2026
Ligplaatsen0Aantal2026
Standplaatsen1Aantal2026
Panden met adres660Aantal2026
Adressen met pand687Aantal2026
Percelen met adres602Aantal2026
Adressen met perceel689Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom504Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom185Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom334Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom136Aantal2026
Panden met adres voor 17000Aantal2026
Panden met adres 1700 tot 190062Aantal2026
Panden met adres 1900 tot 1925111Aantal2026
Panden met adres 1925 tot 195046Aantal2026
Panden met adres 1950 tot 197038Aantal2026
Panden met adres 1970 tot 198082Aantal2026
Panden met adres 1980 tot 1990220Aantal2026
Panden met adres 1990 tot 200090Aantal2026
Panden met adres 2000 tot 20106Aantal2026
Panden met adres 2010 tot 20201Aantal2026
Panden met adres 2020 en later4Aantal2026
Adressen met pand voor 17000Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 190072Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 1925122Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 195047Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 197039Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 198082Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 1990221Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 200091Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 20107Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 20201Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later5Aantal2026
Postcodegebied9341AA-9341TJNaam2026
Meest voorkomende postcode9341Naam2026
Dekkingspercentage meest voorkomende postcode100%Percentage2026
VerkeersongevallenWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal9Aantal2024
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade7Aantal2024
Verkeersongevallen letselschade2Aantal2024
Verkeersongevallen dodelijk0Aantal2024
VervoerWaardeEenheidJaar
Personenauto’s totaal700Aantal2025
Personenauto’s - brandstof benzine525Aantal2025
Personenauto’s - overige brandstof175Aantal2025
Personenauto’s per huishouden1,59Aantal2025
Personenauto’s naar oppervlakte23Aantal2025
Motorfietsen105Aantal2025
WoningenWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad476Aantal2025
Woningen per 1.000 inwoners363Aantal per 1.000 inwoners2025
Nieuwbouw woningen0Aantal2024
Niet-woningvoorraad212Aantal2025
Nieuwbouw niet-woningen0Aantal2024
Gemiddelde woningwaarde€341.370Gemiddeld in Euro2025
Woningwaarde klasse€300.000 tot €350.000Categorisch type2025
Eengezinswoningen452Aantal2025
Meergezinswoningen24Aantal2025
Koopwoningen392Aantal2025
Huurwoningen84Aantal2025
Huurwoningen woningcorporaties25Aantal2025
Huurwoningen overige verhuurders59Aantal2025
Eigendom onbekend0Aantal2025
Bewoond440Aantal2025
Onbewoond36Aantal2025
% Koopwoningen82%Percentage2025
% Huurwoningen18%Percentage2025
% Huurwoningen woningcorporaties5%Percentage2025
% Huurwoningen overige verhuurders12%Percentage2025
% Eigendom onbekend0%Percentage2025
% Eengezinswoningen95%Percentage2025
% Meergezinswoningen5%Percentage2025
% Bewoond92%Percentage2025
% Onbewoond8%Percentage2025
Appartementen11Aantal2026
Tussenwoningen109Aantal2026
Hoekwoningen92Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen184Aantal2026
Vrijstaande woningen74Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen2,0%Percentage2026
% Tussenwoningen23%Percentage2026
% Hoekwoningen20%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen39%Percentage2026
% Vrijstaande woningen16%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 1945164Aantal2026
Woningen 1945 tot 196547Aantal2026
Woningen 1965 tot 197540Aantal2026
Woningen 1975 tot 1985132Aantal2026
Woningen 1985 tot 19952Aantal2026
Woningen 1995 tot 200580Aantal2026
Woningen 2005 tot 20150Aantal2026
Woningen 2015 tot 20254Aantal2026
Woningen 2025 en later0Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend1Aantal2026
% Woningen voor 194535%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 196510%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 19759%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 198528%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 19950,0%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 200517%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 20150,0%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 20251,0%Percentage2026
% Woningen 2025 en later0,0%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend0,0%Percentage2026

Download een schat aan informatie voor alle regio's in Nederland. Probeer de gratis voorbeeld download nu!

Advertentie:

Gebruikte open data bronnen

Veel gegevens op deze pagina komen uit de verschillende datasets met regionale cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hierbij is een groot aantal datasets gecombineerd. De meest recente dataset is van 24 april 2026. Zie het overzicht met de definities van de onderwerpen. Daarnaast zijn diverse andere bronnen van officiële dataleveranciers gebruikt, waaronder het Kadaster, de Kiesraad, de Politie en het RIVM. Zie het overzicht van alle bronnen die voor AlleCijfers zijn gebruikt.

Bronnen & definities
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken, maar niet kosteloos. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen — hoe klein ook, we stellen het enorm op prijs.