Statistieken buurt Balkbrug-Noord

Statistieken buurt Balkbrug-Noord

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Balkbrug-Noord in de gemeente Hardenberg Vlag van de gemeente Hardenberg. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Balkbrug-Noord in de gemeente Hardenberg Vlag van de gemeente Hardenberg. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Kaart van de buurt Balkbrug-Noord.Bekijk kaart
Buurt Balkbrug-Noord in het kort

Bekijk de belangrijkste cijfers, de kaart en een korte toelichting over de buurt Balkbrug-Noord.

Kerncijfers van de buurt Balkbrug-Noord
Adressen, panden, percelen, woningen, huishoudens en inwoners.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van de belangrijkste cijfers van het Kadaster en het CBS voor de buurt Balkbrug-Noord.


Onderstaande tabel toont de belangrijkste cijfers van het CBS en het Kadaster voor de buurt Balkbrug-Noord.

OnderwerpAantalBronJaar data
Adressen met postcode408Kadaster2026
Adressen met woonfunctie307Kadaster2026
Panden met adres332Kadaster2026
Percelen met adres325Kadaster2026
Woningvoorraad254CBS2025
Huishoudens250CBS2025
Inwoners605CBS2026

Op deze pagina vind je een kaart van de buurt Balkbrug-Noord en de data over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Balkbrug-Noord.

Definities
Aantal inwoners op de kaart van de buurt Balkbrug-Noord
Kaart van de omgeving van de buurt Balkbrug-Noord.
Afbeelding van de buurt Balkbrug-Noord op de kaart.

Kaart van de wijk Balkbrug met het aantal inwoners per buurt in 2025. De cijfers op de kaart geven de volgende buurten weer: 1: Verspreide huizen Reestgebied (gedeeltelijk), 2: Verspreide huizen Westerhuizingerveld, 3: Balkbrug-Noord, 4: Balkbrug-Zuidoost, 5: Balkbrug-Benedenvaart, 6: Balkbrug-Zuidwest, 7: Verspreide huizen De Kolonie.

Bekijk de statistieken voor alle 133 gebieden binnen de gemeente Hardenberg via de overzichtspagina van de gebieden in de Hardenberg.

Overzicht gebieden Meer Hardenberg
Over de buurt Balkbrug-Noord

De buurt Balkbrug-Noord ligt binnen de wijk Balkbrug in de gemeente Hardenberg. De volgende gebieden vallen geheel of gedeeltelijk binnen de buurt Balkbrug-Noord: het bosgebied Heuveltjesbosch, het bosgebied Haardennen en de streek Katingerveld. De meest voorkomende postcode in de buurt Balkbrug-Noord is postcode 7707.

Er zijn 412 adressen en 254 woningen in de buurt Balkbrug-Noord in de gemeente Hardenberg. 87% van de woningen in de buurt is een koopwoning. De woningen hebben een gemiddelde WOZ waarde van €381.000. Er wonen 605 inwoners in de buurt Balkbrug-Noord, waarvan het grootste deel (26%) tussen de 25 en 45 jaar oud is. Buurt Balkbrug-Noord telt 250 huishoudens van gemiddeld 2,4 personen. Verder zijn er 390 personenauto’s en honderd bedrijfsvestigingen geregistreerd in de buurt Balkbrug-Noord.

Buurt Balkbrug-Noord heeft een totale oppervlakte van 117 hectare, waarvan 115 hectare land en 2 hectare water (honderd hectare is één vierkante kilometer, 1 km2). De gemiddelde dichtheid van adressen is 285 adressen per km2.

Meer over de buurt Balkbrug-Noord:

De naam van deze buurt veranderde van Kloosterhaar Kern in 2015 naar Balkbrug-Noord in 2016. De gemeente Hardenberg (gemeentecode GM0160) is bij een gemeentelijke herindeling in 2001 groter geworden vanuit de gemeenten Hardenberg, Avereest en Gramsbergen. Hierbij zijn deze gemeenten volledig naar de nieuwe gemeente Hardenberg overgegaan. De gegevens van de buurt Balkbrug-Noord voor de jaren 2013 tot en met 2015 zijn berekend. Bekijk ook de pagina over de gemeentelijke herindeling van de gemeente Hardenberg.

Wonen in de buurt Balkbrug-Noord

Bekijk de woningvoorraad, woningkenmerken, woningtypen en de ontwikkeling van de gemiddelde WOZ-waarde in de buurt Balkbrug-Noord.

Kenmerken van de 254 woningen in de buurt Balkbrug-Noord
Er zijn 254 woningen in de buurt Balkbrug-Noord.
Informatie over de woningen in deze regio op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken. En bekijk de woningkenmerken per buurt in de gemeente Hardenberg in een interactieve tabel.

Toelichting
Woningwaarde per jaar
De gemiddelde WOZ waarde in de buurt Balkbrug-Noord was €381.000 in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in de buurt Balkbrug-Noord.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Balkbrug-Noord:

JaarGemiddelde WOZ woningwaarde Buurt Balkbrug-Noord% verschil
2025€381.0006,1%
2024€359.0009,1%
2023€329.00014%
2022€288.00017%
2021€246.0003,8%
2020€237.0003,04%
2019€230.0002,68%
2018€224.0000,9%
2017€222.0002,78%
2016€216.0000,93%
2015€214.000-2,73%
2014€220.000-7,2%
2013€237.000geen data

De gemiddelde WOZ woningwaarde in de buurt Balkbrug-Noord is met €144.000 toegenomen van €237.000 in 2013 tot €381.000 in 2025 (dat is een toename van 61%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2025 was €12.000 (4,23%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een duidelijk stijgende trend: De cijfers stijgen bijna ieder jaar.

Bekijk ook de ranglijst van de woningwaarden per buurt in de gemeente Hardenberg.

Toelichting
Download een schat aan informatie
Woningwaarde en 65-plussers per gebied
De gemiddelde woningwaarde in de buurt Balkbrug-Noord is €381.000, het percentage inwoners van 65 jaar en ouder is 20% en er zijn 254 woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde woningwaarde per regio op de horizontale as. Deze is afgezet tegen het percentage inwoners van 65 jaar en ouder op de verticale as. Iedere regio wordt als cirkel weergegeven. De omvang van de cirkels hangt af van het aantal woningen in een gebied: hoe meer woningen, hoe groter de cirkel.

Woningwaarde ten opzichte van inwoners van 65 jaar en ouder per gebied, de volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (grijs), provincie Overijssel (bruin), gemeente Hardenberg (geel), 28 woonplaatsen (groen), wijk Balkbrug (oranje) en 6 buurten (blauw). De buurt Balkbrug-Noord wordt in het rood weergegeven. Klik op de naam van een cirkel om de gegevens voor dat gebied weer te geven.

Soorten woningen
Vrijstaande woningen komen het meeste voor in de buurt Balkbrug-Noord: er zijn 135 adressen met het woningtype vrijstaande woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de buurt Balkbrug-Noord.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 juli 2026.

Bevolking in de buurt Balkbrug-Noord

Bekijk de samenstelling en ontwikkeling van de bevolking in de buurt Balkbrug-Noord, met cijfers over inwoners, leeftijd, burgerlijke staat, huishoudens, migratieachtergrond, opleidingsniveau, geboorte en sterfte.

Bekijk ook de maandelijkse bevolkingsontwikkeling in de gemeente Hardenberg.

Aantal inwoners per jaar
De buurt Balkbrug-Noord telt 605 inwoners in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Balkbrug-Noord. De gegevens lopen van 2013 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Balkbrug-Noord:

JaarAantal inwoners de buurt Balkbrug-Noord% verschil
20266050,83%
2025600-1,64%
2024610-0,81%
2023615-0,81%
2022620-1,59%
202163015%
2020550-0,9%
20195552,78%
20185400,0%
20175404,85%
20165151,98%
20155053,06%
2014490-2,0%
2013500geen data

Het aantal inwoners in de buurt Balkbrug-Noord is met 105 personen gegroeid van 500 personen in 2013 tot 605 personen in 2026 (dat is een grote stijging van 21%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2026 was 8 personen (1,56%).

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente Hardenberg.

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in de buurt Balkbrug-Noord:

In 2013 waren er 500 inwoners in de buurt Balkbrug-Noord. In 2014 is het aantal gedaald tot 490 personen. Dit is een daling van 10 (-2,0%) ten opzichte van 2013. Het aantal van 490 inwoners is het minimum in de hele periode waarover de inwonersdata beschikbaar zijn. In 2021 is het aantal gestegen tot 630 personen. De stijging ten opzichte van 2014 is 140 (29%), het verschil ten opzichte van het vorige jaar (2020) is 80 (15%). Het aantal van 630 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 2013 tot en met 2026. In 2026 waren er 605 inwoners in de buurt Balkbrug-Noord.

Inwoners per leeftijdsgroep in de buurt Balkbrug-Noord
De grootste getoonde leeftijdsgroep in de buurt Balkbrug-Noord is 25 tot 45 jaar, met 26% van de inwoners.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, leeftijdsgroepen: aantal inwoners op 1 januari 2026 per leeftijdsgroep.

De grafiek toont de leeftijdsgroepen. Het aantal inwoners is ook per individueel levensjaar beschikbaar (alleen de inwoners van 105 jaar en ouder vormen 1 groep). De inwoners naar leeftijd zijn er tot op buurtniveau in het document met leeftijdsgegevens in de download voor de gemeente Hardenberg.

Burgerlijke staat in de buurt Balkbrug-Noord
Deze grafiek laat zien hoeveel inwoners getrouwd, niet getrouwd, gescheiden of verweduwd zijn.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, burgerlijke staat: aantal en percentage inwoners op 1 januari 2025 naar burgerlijke staat.

Onderverdeling van de bevolking in de buurt Balkbrug-Noord naar de situaties ‘Ongehuwd’, ‘Gehuwd’, ‘Gescheiden’ en ‘Verweduwd’.

Toelichting
Soorten huishoudens
In 2025 waren er 250 huishoudens in de buurt Balkbrug-Noord. Er waren 70 eenpersoonshuishoudens en 180 meerpersoonshuishoudens (afgerond op vijftallen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont de verdeling naar soorten huishoudens voor de buurt Balkbrug-Noord. De gegevens gelden voor 2025.

De cijfers gaan over de particuliere huishoudens op 1 januari 2025. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. In deze grafiek worden de huishoudens onderverdeeld in eenpersoonshuishoudens, meerpersoonshuishoudens zonder kinderen en meerpersoonshuishoudens met kinderen. De cijfers over huishoudens zijn afgerond op vijftallen.

Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in de buurt Balkbrug-Noord.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2013 tot en met 2025: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in de buurt Balkbrug-Noord per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Balkbrug-Noord:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
20255801010
20245802010
20235902010
202260000
20215952312
20205152312
20195103015
2018515178
2017520137
2016495137
2015485137
2014475105
2013475178

In 2025 was de herkomst van inwoners in de buurt Balkbrug-Noord als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 97%, herkomst uit Europese landen: 1,67% en herkomst uit landen buiten Europa: 1,67% En in 2013 was de verdeling van inwoners naar herkomstgebied als volgt: herkomst uit Nederland: 95%, herkomst uit Europa: 3,4% en herkomst van buiten Europa: 1,6%.

Toelichting Meer migratie
Migratie herkomstlanden

Bekijk ook de detailinformatie over het aantal inwoners in Nederland naar land van herkomst.

Landen van herkomst
Migratie achtergrond: Geboortelanden en herkomstlanden
Van de inwoners van de buurt Balkbrug-Noord is 99% in Nederland geboren (gegevens 2025).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking in de buurt Balkbrug-Noord: de grafiek toont het aantal inwoners in 2025, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland. Gebruik het filter om een categorie te selecteren.

De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.

Toelichting
Geboorte per 1.000 inwoners
Er zijn 5 baby’s per 1.000 inwoners geboren in 2025 in de buurt Balkbrug-Noord.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal levend geboren babies per 1.000 inwoners in de buurt Balkbrug-Noord.

De cijfers over de geboortes per 1.000 aantal inwoners zijn berekend door het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december te delen door het aantal inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

Er waren in de gemeente Hardenberg als geheel 53 geboortes in augustus 2026. Bekijk de pagina met maandelijkse bevolkingscijfers voor de gemeente Hardenberg.

Cijfers over geboorte

De cijfers over het relatieve aantal geboortes zijn gebaseerd op data van het CBS. Als basis hiervoor is het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december in verhouding tot het aantal inwoners op 1 januari van een jaar in de buurt Balkbrug-Noord genomen. Het relatieve aantal geboorten kan hoger uitvallen dan verwacht op basis van het inwonertal. Het relatieve cijfer betreft namelijk het aantal geboorten gedurende het jaar ten opzichte van het aantal inwoners op 1 januari. In nieuwbouwwijken kan het aantal inwoners sterk groeien in een jaar. Zo kunnen er in 1 jaar 10 kinderen geboren worden in een wijk waarin op 1 januari slechts 10 inwoners wonen, maar aan het eind van het jaar bijvoorbeeld 200 inwoners.

Sterfte per 1.000 inwoners
Er zijn 5 personen per 1.000 inwoners overleden in 2025 in de buurt Balkbrug-Noord.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal sterftes per 1.000 inwoners in de buurt Balkbrug-Noord.

De cijfers over de sterfte per 1.000 aantal inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS. De relatieve sterfte is bepaald als het aantal overledenen van 1 januari tot en met 31 december, per 1.000 inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

In augustus 2026 zijn in de gemeente Hardenberg als geheel 48 inwoners overleden. Bekijk de maandelijkse sterftecijfers voor de gemeente Hardenberg.

Meer sterfte
Onderwijs in de buurt Balkbrug-Noord
Kinderopvang- en onderwijslocaties in de buurt Balkbrug-Noord
Buurt Balkbrug-NoordWijk BalkbrugGemeente Hardenberg
Aantal kinderopvanglocaties112184
Aantal kindplaatsen61933.858
Aantal vestigingen basisonderwijs0338
Aantal leerlingen basisonderwijs02505.616
Aantal vestigingen voortgezet onderwijs007
Aantal leerlingen voortgezet onderwijs004.010
Aantal opleidingen middelbaar beroepsonderwijs004
Aantal studenten middelbaar beroepsonderwijs002.287

Bovenstaande tabel toont data van het LRK en DUO over kinderopvang en onderwijs. De gegevens zijn bijgewerkt tot en met 1 oktober 2026.

Het aantal leerlingen betreft het aantal dat onderwijs volgt op een school in de buurt Balkbrug-Noord. Op de pagina’s over het basisonderwijs en over de middelbare scholen zijn ook gegevens beschikbaar over het huisadres van leerlingen ten opzichte van het adres van de schoolvestigingen.

Gemiddelde afstanden kinderopvang en onderwijs
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een basisschool in de buurt Balkbrug-Noord is 0,8 kilometer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand staafdiagram toont de gemiddelde afstand in kilometers over de weg tot kinderdagverblijven, buitenschoolseopvang, basisonderwijs, voortgezet onderwijs totaal, VMBO scholen en HAVO VWO scholen. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens voor verschillende soorten locaties te tonen. De gebruikte cijfers komen van uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor de situatie in 2025.


Onderstaande tabel de gemiddelde afstand in kilometers voor verschillende soorten locaties voor kinderopvang en onderwijs. De gegevens worden getoond per (vergelijkings)gebied en gelden voor 2025.

RegioKinderdagverblijfBuitenschoolseopvangBasisonderwijsVoortgezet onderwijsVMBOHAVO VWO
Nederland0,70,70,82,52,63,4
Provincie Overijssel0,80,80,82,52,74,0
Gemeente Hardenberg1,01,01,04,24,24,4
Wijk Balkbrug1,51,51,45,75,76,6
Buurt Balkbrug-Zuidwest1,01,10,95,45,45,8
Buurt Balkbrug-Noord1,01,00,85,25,25,6
Buurt Balkbrug-Zuidoost0,30,40,45,25,25,6
Buurt Balkbrug-Benedenvaart2,92,92,75,95,97,7
Buurt Verspreide huizen De Kolonie2,22,32,35,95,96,4
Buurt Verspreide huizen Reestgebied (gedeeltelijk)3,13,12,56,56,56,7
Buurt Verspreide huizen Westerhuizingerveld2,82,83,07,47,410,0

Deze grafiek toont een regionale vergelijking van de gemiddelde reisafstanden voor inwoners van hun woonadres naar de dichtstbijzijnde locaties voor kinderopvang, basisonderwijs en voortgezet onderwijs. De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting. In de grafiek zie je de gegevens voor de buurt Balkbrug-Noord in vergelijking tot andere gebieden. De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (oranje), provincie Overijssel (bruin), gemeente Hardenberg (geel), wijk Balkbrug (groen) en 6 buurten (blauw). Buurt Balkbrug-Noord wordt in het rood weergegeven.

Leerlingen en studenten in de buurt Balkbrug-Noord
In 2025 woonden er 130 leerlingen en studenten in de buurt Balkbrug-Noord.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Onderwijsdata: aantal leerlingen en studenten per soort onderwijs in de buurt Balkbrug-Noord, data van het CBS over 2025.

De grafiek toont het aantal leerlingen in het PO en VO en het aantal studenten in het MBO, HBO, en WO dat als inwoner staat ingeschreven op een adres in de buurt Balkbrug-Noord.

Toelichting
Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar per 1 oktober 2024 in de buurt Balkbrug-Noord.

Bovenstaande donutgrafiek toont het percentage praktisch, middelbaar en hoog opgeleiden voor de buurt Balkbrug-Noord. Bekijk het aantal inwoners per opleidingsniveau door op de taartpunten in de grafiek te klikken.

Definities opleidingsniveau

Economie en inkomen in de buurt Balkbrug-Noord

Bekijk de ontwikkeling van het aantal bedrijven en het gemiddelde inkomen in de buurt Balkbrug-Noord, met vergelijkingen tussen gebieden.

Bedrijfsvestigingen (100 totaal)
In de buurt Balkbrug-Noord zijn in totaal 100 bedrijfsvestigingen* geregistreerd (gegevens voor 2025). * Het totaal van 100 bedrijfsvestigingen wijkt af van de som van 95 van het aantal bedrijfsvestigingen per sector. Het verschil wordt veroorzaakt doordat de aantallen per sector op vijftallen zijn afgerond.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen van bedrijven per sector per jaar in de buurt Balkbrug-Noord (het aantal bedrijven in de sector “overheid, onderwijs en zorg (Ooz)” is vanaf 2020 bekend).

De ‘gestapelde lijngrafiek’ toont het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt Balkbrug-Noord voor elk van de volgende 8 sectoren:

  1. Lbv: Landbouw, bosbouw en visserij
  2. Nen: Nijverheid en energie
  3. Hh: Handel en HORECA
  4. Vic: Vervoer, informatie en communicatie
  5. Fdo: Financiële diensten en onroerend goed
  6. Zd: Zakelijke dienstverlening
  7. Ooz: Overheid, onderwijs en zorg
  8. Cro: Cultuur, recreatie en overige diensten
Toelichting Definities

Advertentie:

De inlegzolen van VeiligVoeten beschermen goed tegen spijkers in je voet!

Huttenbouw of timmerdorp?
Voorkom verwondingen aan je voeten en voel je veilig! Gebruik veiligheidszooltjes, die beschermen goed tegen scherpe objecten in je voet! Het materiaal van de zolen lijkt op dat van een kogelvrij vest. Bescherm je voeten tegen spijkers en schroeven bij het klussen, gebruik ze bij evenementen, draag ze in je laarzen voor extra isolatie en bescherming of gebruik ze in je waterschoenen.

Gemiddeld inkomen per inwoner
Het gemiddeld inkomen per inwoner in de buurt Balkbrug-Noord is €29.200.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld bruto jaarinkomen in de buurt Balkbrug-Noord.

Over de inkomensdata:

Inwoners en inkomensontvangers: Het gemiddeld inkomen per inwoner in de buurt Balkbrug-Noord is €29.200. Het gemiddeld inkomen per inkomensontvanger is €35.900. Buurt Balkbrug-Noord telt 500 inkomensontvangers op 605 inwoners totaal.

3% van de huishoudens in de buurt Balkbrug-Noord heeft een inkomen op of rond het sociaal minimum. Studentenhuishoudens en huishoudens met een onvolledig jaarinkomen zijn hierin niet meegenomen. Het sociaal minimum is het wettelijk bestaansminimum zoals dat in de politieke besluitvorming is vastgesteld. Zie de tabel met definities van de brondata voor de volledige definities.

Over de schaal van de inkomensmeter:

De laagste 10% en 25% regio’s vallen in het rode en oranje gebied; deze gebieden kunnen elkaar deels overlappen. De hoogste 25% regio’s vallen in het groene gebied. De grenzen zijn berekend met percentielen, waarbij alle waarden van laag naar hoog zijn gesorteerd. Lees meer over het (gewogen) gemiddelde, de mediaan, modus en percentielen.

Inkomensvergelijking binnen de gemeente Hardenberg
Regionale vergelijking van het gemiddelde inkomen per inwoner.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld inkomen per jaar voor elke buurt in de wijk Balkbrug (buurt Balkbrug-Noord is rood, andere buurten zijn blauw en wijk Balkbrug is geel).

Er zijn nog veel meer inkomensgegevens beschikbaar in de tabel met 250+ onderwerpen en de inkomensranglijst.

De regionale gezondheidsmonitor

Onderstaande grafieken tonen gegevens uit de regionale gezondheidsmonitor. De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners. De data uit het onderzoek komen van het RIVM en het CBS.

Inwoners met een goede gezondheid
79% procent van de inwoners van 18 jaar en ouder in de buurt Balkbrug-Noord ervaart de eigen gezondheid als goed of zeer goed.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande lijngrafiek toont het percentage inwoners met een goede gezondheid in de buurt Balkbrug-Noord per leeftijdsgroep. De gegevens wordt getoond voor de periode van 2012 tot en met 2024.

De RIVM gezondheidsmonitor biedt gezondheidsgegevens voor Nederland en per provincie, gemeente, wijk en buurt. Dit zijn gegevens over beperkingen, ervaren gezondheid, overgewicht, roken, drinken en mantelzorg.

Over de gezondheidsmonitor

De cijfers op deze pagina zijn afkomstig van het RIVM op basis van gegevens uit de Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen 2012, 2016, 2020 en de Corona Gezondheidsmonitor 2022 van GGD, CBS en RIVM. Er zijn data over monitoren met betrekking tot gezondheid, sociale situatie en leefstijl. Deze gegevens zijn er voor alle buurten, wijken, gemeenten, provincies en voor heel Nederland. Normaliter wordt dit onderzoek iedere vier jaar uitgevoerd. En in verband met Corona is er in 2022 een extra Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen uitgevoerd.

De data zijn door het RIVM en CBS gepubliceerd en waar nodig door OpenInfo omgerekend naar de regionale indelingen van 2025.

Bekijk alle definities uit de regionale gezondheidsmonitor.

Alcoholgebruik en roken
84% van de inwoners van 18 tot 65 jaar in de buurt Balkbrug-Noord geeft aan wel eens alcohol te drinken.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de onderwerpen in de categorie ‘Alcoholgebruik en roken’ uit de gezondheidsmonitor van het RIVM voor de buurt Balkbrug-Noord. Hierbij wordt per onderwerp getoond wat het percentage inwoners in de buurt Balkbrug-Noord is dat heeft aangegeven dat het onderwerp van toepassing is. Gebruik het filter boven de grafiek om de leeftijdsgroep van de inwoners te kiezen.

Bekijk de toelichting bij bovenstaande grafiek met de definities en de vragen voor de onderwerpen ‘rookt tabak’, ‘voldoet aan de alcoholrichtlijn’, ‘drinken’, ‘zwaar drinken’ en ‘overmatig drinken’.

Toelichting

Bekijk de aparte pagina over de gezondheid in de buurt Balkbrug-Noord met de gegevens over meer dan 40 onderwerpen uit de regionale gezondheidsmonitor en met data over het gebruik van de WMO en de jeugdzorg in de buurt Balkbrug-Noord.

Meer gezondheidsdata
Voertuigen en verkeer in de buurt Balkbrug-Noord

Bekijk de beschikbare gegevens over geregistreerde voertuigen, elektrische auto’s en verkeersongevallen in de buurt Balkbrug-Noord.

Aantal elektrische auto’s in de buurt Balkbrug-Noord
Er zijn 25 elektrische auto’s in oktober 2026 in de buurt Balkbrug-Noord.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal elektrische auto’s per maand in de buurt Balkbrug-Noord op basis van de regionale voertuigdata van de RDW. Dit is de som van het aantal elektrische bedrijfsauto’s en het aantal elektrische personenauto’s.

Er zijn 25 elektrische auto’s in de buurt Balkbrug-Noord. Dit is het totaal aantal in oktober 2026 bij de RDW op kenteken geregistreerde elektrische auto’s in de buurt Balkbrug-Noord die op de batterij rijden en met een stekker opgeladen worden.

Toelichting op de regionale voertuigdata

Deze paragraaf toont data over de op kenteken geregistreerde voertuigen in de buurt Balkbrug-Noord. Dit is regionale data van de RDW. De data is beschikbaar per soort voertuig, per energiebron (brandstof) en per maand. Deze gegevens worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent was dit op 1 oktober 2026. Bekijk de toelichting voor de bronbeschrijving en definities van de regionale voertuig data.

Toelichting Meer autodata
Voertuigen naar energiebron
Er zijn 563 voertuigen met ‘benzine’ als energiebron in de buurt Balkbrug-Noord in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen per type energiebron (brandstof) dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt Balkbrug-Noord geregistreerd staat.

Er zijn in totaal 1.007 op naam geregistreerde voertuigen in de buurt Balkbrug-Noord (in oktober 2026).

Voertuigen naar soort
Er zijn 573 voertuigen van het type ‘personenauto’ in de buurt Balkbrug-Noord in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen naar soort motorvoertuig dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt Balkbrug-Noord geregistreerd staat.

Vergelijk het percentage auto’s per energiebron op de pagina met regionale voertuigdata.

Verkeersongevallen naar afloop
Er waren 12 verkeersongevallen in de buurt Balkbrug-Noord in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal verkeersongevallen in de buurt Balkbrug-Noord. Gebruik het filter boven de grafiek om het aantal ongevallen per afloop (materiële schade, letselschade of dodelijke afloop) te bekijken.


Onderstaande tabel laat zien hoeveel verkeersongevallen er in het jaar 2025 in de buurt Balkbrug-Noord plaatsvonden, uitgesplitst naar afloop.

Afloop verkeersongevallenAantal verkeersongevallen in 2025
Totaal12
Materiële schade10
Letselschade2
Dodelijke afloop0

De dataset met verkeersongevallen BRON is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen de buurt Balkbrug-Noord vallen.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Veiligheid in de buurt Balkbrug-Noord

Bekijk de ontwikkeling en soorten van de geregistreerde misdaad in de buurt Balkbrug-Noord op basis van data van de Politie en het CBS. De politiedata worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent op 15 september 2026. De beschrijvingen van de soorten misdrijven zoals de politie deze gebruikt zijn te vinden in de tabel met definities van de verschillende soorten delicten.

Meer misdaad
Totaal geregistreerde misdaad per maand of per jaar
Er zijn in 2025 in totaal 22 misdrijven in de buurt Balkbrug-Noord geregistreerd.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Totaal aantal geregistreerde misdaden in de buurt Balkbrug-Noord, 2012 tot en met 2025 (bij weergave van de gegevens per jaar) of maart 2025 tot en met augustus 2026 (bij weergave van de gegevens per maand).

In de buurt Balkbrug-Noord zijn van 2012 tot en met 2025 in totaal 343 misdrijven geregistreerd. Deze misdrijven zijn ingedeeld naar 31 verschillende soorten delicten. In 2025 werden in de buurt Balkbrug-Noord 22 misdrijven door de politie vastgelegd. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens per maand of per jaar te tonen.

Misdaden naar type delict
De meest voorkomende soorten misdrijven in de buurt Balkbrug-Noord in 2025 zijn Horizontale fraude (4 delicten) en Ongevallen (weg) (3 delicten).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal geregistreerde misdaden voor de tien meest voorkomende soorten delicten in 2025 in de buurt Balkbrug-Noord.

Definities misdaad
Misdaad totaal per maand
In augustus 2026 zijn er geen misdrijven in de buurt Balkbrug-Noord geregistreerd.
Afbeelding van een warmtekaart (een heatmap in het Engels, een visuele weergave van data waarbij kleuren worden gebruikt om waarden weer te geven) met het totaal aantal misdrijven in de buurt Balkbrug-Noord per maand en per jaar.

Bovenstaande warmtekaart geeft een visuele weergave van het totaal aantal door de politie geregistreerde misdrijven per maand in de buurt Balkbrug-Noord over de afgelopen 6 jaar.

Alle gegevens zijn beschikbaar in het Excel document met politiedata als onderdeel van de download voor de gemeente Hardenberg.

Misdaden per 1.000 inwoners
Er waren 13 misdrijven per 1.000 inwoners van het type ‘diefstal’ in 2025 in de buurt Balkbrug-Noord.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Criminaliteit: aantal misdaden per 1.000 inwoners in 2025 in de buurt Balkbrug-Noord.

De grafiek toont de meest recente gegevens over het aantal misdaden per 1.000 inwoners voor de buurt Balkbrug-Noord. De gegevens over misdaden zijn hiertoe gegroepeerd in (1) het totaal aantal diefstallen (alle vormen, zoals diefstal uit woningen en schuren, diefstal van auto’s en fietsen en winkeldiefstal), (2) geweld en seksmisdrijven, (3) milieuovertredingen, (4) oplichting, (5) verkeersovertredingen, (6) vernielingen en misdrijven tegen de openbare orde en (7) alle overige misdrijven. De definities van alle verschillende soorten delicten met daarbij de categorie waarin deze zijn ingedeeld zijn te vinden in de bronbeschrijving van de politiedata.

Verkiezingen in de buurt Balkbrug-Noord

Bekijk de beschikbare verkiezingsuitslagen en informatie over de stembureaus in de buurt Balkbrug-Noord.

Uitslag gemeenteraadsverkiezingen 2026
Stembureau CNS Balkbrug
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal stemmen per partij zoals uitgebracht te Stembureau CNS Balkbrug bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026. De grafiek toont de 11 partijen waarop bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026 bij het stembureau Stembureau CNS Balkbrug stemmen zijn uitgebracht.

Onderstaande grafiek toont het aantal stemmen per politieke partij dat bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 in Stembureau CNS Balkbrug is uitgebracht. Er was bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 geen stembureau binnen de buurt Balkbrug-Noord. Stembureau CNS Balkbrug is het stembureau dat het meest dichtbij het geografisch centrum van de buurt Balkbrug-Noord ligt.

Bekijk veel meer informatie over de verkiezingen op de pagina met alle 72 stembureaus in de gemeente Hardenberg en op de pagina met alle verkiezingsuitslagen voor de gemeente Hardenberg. En download alle verkiezingsdata in een Excel document als onderdeel van de uitgebreide informatie voor de gemeente Hardenberg.

Stembureaus Hardenberg
Adressen en leefomgeving in de buurt Balkbrug-Noord

Bekijk gegevens over adressen, gebruiksdoelen, bouwperioden, dichtheid, de nabijheid van voorzieningen, energieverbruik en energielabels in de buurt Balkbrug-Noord.

Informatie op basis van de BAG (de Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) van 1 juli 2026. De buurt Balkbrug-Noord telt in totaal 412 adressen, met 410 verblijfsobjecten en 2 standplaatsen (er zijn geen ligplaatsen). 99% van de adressen in buurt Balkbrug-Noord ligt binnen de bebouwde kom en 1% van de adressen ligt buiten de bebouwde kom.

Adressen Hardenberg
Adressen: gebruiksdoelen
In de buurt Balkbrug-Noord zijn er 307 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel woonfunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor de buurt Balkbrug-Noord.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 65 panden uit de bouwperiode 1925 tot 1950 in de buurt Balkbrug-Noord.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor de buurt Balkbrug-Noord. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 juli 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Dichtheid per km² van bevolking, adressen en auto’s

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt Balkbrug-Noord voor 2025.


Onderstaande tabel toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt Balkbrug-Noord voor 2025:

DichtheidNederlandBuurt Balkbrug-Noord
Bevolking536522
Adressen2.093285
Autos275339

De data over het aantal inwoners-, adressen- en personenauto’s per vierkante kilometer land geven een beeld van ‘de mate van concentratie van menselijke activiteiten’ in de buurt Balkbrug-Noord ten opzichte van het gemiddelde voor Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Toelichting
Gemiddelde afstand tot voorzieningen
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een huisartsenpraktijk in de buurt Balkbrug-Noord is 0,9.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt Balkbrug-Noord tot de dichtstbijzijnde voorziening. De gebruikte cijfers komen uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor 2025.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt Balkbrug-Noord tot de dichtstbijzijnde voorziening voor 2025:

VoorzieningAfstand in km
Huisartsenpraktijk0,9
Supermarkt0,6
Restaurant0,6
Basisonderwijs0,8
Voortgezet onderwijs5,2
Bibliotheek0,8
Treinstation11,7
Sportterrein0,7
Bioscoop17,6
Museum8,9

De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting.

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen
Gemiddeld aardgas- en elektriciteitsverbruik per woning per jaar in de buurt Balkbrug-Noord.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddeld energieverbruik per woning per jaar in de buurt Balkbrug-Noord.


Onderstaande tabel toont het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik per type woning voor 2024 voor de buurt Balkbrug-Noord:

Soort woningGemiddeld gasverbruikGemiddelde elektriciteitslevering per woning
Appartement1.5402.680
Tussenwoning4702.940
Hoekwoning4602.420
Twee-onder-één-kap woning1.0202.730
Vrijstaande woning1.2803.630
Koopwoning1.1203.320
Huurwoning9202.370

Data over het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik voor aardgas in m3. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen. Het verbruik van gas en elektra is ook bekend per woningtype, zie de tabel.

Toelichting Meer gas
Energielabels
De meest voorkomende energielabels in de buurt Balkbrug-Noord zijn A (69 adressen) en G (69 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in de buurt Balkbrug-Noord. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 oktober 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel A komt het meeste voor in de buurt Balkbrug-Noord: 69 adressen hebben energielabel A. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente Hardenberg bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Adressen in de buurt Balkbrug-Noord
Tabel met 412 adressen in de buurt Balkbrug-Noord.

Onderstaande tabel toont alle openbare ruimtes en alle unieke combinaties van straten en huisnummers voor de buurt Balkbrug-Noord. Één straat kan in meer dan één buurt voorkomen. Vind de buurt bij je adres op de pagina met alle adressen voor de gemeente Hardenberg.

Openbare ruimteHuisnummer(s)Postcode(s)WoonplaatsAantal adressen
Coevorderweg6 t/m 547707ARBalkbrug31
Derde Katinger1 t/m 47707CZBalkbrug13
Eerste Katinger1 t/m 177707CVBalkbrug11
Hoogeveenseweg1 t/m 417707CG t/m 7707CHBalkbrug45
Katingerveldweg2 t/m 377707CTBalkbrug27
Meppelerweg1 t/m 787707CL t/m 7707CPBalkbrug120
Pluimswijk1 t/m 267707CSBalkbrug20
Takenshof1 t/m 207707CXBalkbrug21
Tweede Katinger1 t/m 57707CWBalkbrug4
Vierde Katinger2 t/m 117707ZZBalkbrug4
Wolter ter Haarstraat2 t/m 327707CJ t/m 7707CKBalkbrug30
Zwolseweg1 t/m 1657707AA t/m 7707AEBalkbrug86

Bovenstaande tabel toont de gegevens voor 12 openbare ruimtes en 412 adressen in de buurt Balkbrug-Noord. Dit zijn alle adressen en openbare ruimtes op basis van de BAG- en de topografische kaarten (BRT) van het Kadaster van 1 juli 2026.

Een openbare ruimte is een door de gemeente aangewezen gebied dat is ingericht en wordt onderhouden voor publiek gebruik. Dit kan bijvoorbeeld een straat, weg, plein, park, erf, spoorbaan of brug zijn. Zie de toelichting voor een verdere definitie. Klik op de naam van een openbare ruimte om de pagina met statistieken voor die ruimte weer te geven. Bekijk de definities van de soorten openbare ruimtes.

De BAG (Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Adressen Hardenberg
Tabelgebruik:

  • Bekijk in de tabel alle openbare ruimtes en unieke combinaties van straten en huisnummers in deze buurt.
  • Zoek in de tabel met het zoekveld boven de tabel. De rijen worden hiermee gefilterd zodat alleen rijen waarin de zoekterm voorkomt zichtbaar blijven.
  • Sorteer de tabel door op een kolomtitel te klikken.
  • Blader door de tabel met de knoppen onder de tabel.
  • Op kleine schermen: de eerste kolom blijft staan, verschuif de tabel horizontaal om alle kolommen te zien.
Download de buurt-rapportage!
Download hier de PDF buurt-rapportage met 100 grafieken en kaarten!

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download de buurt-rapportage voor Buurt Balkbrug-Noord. Met veel extra informatie in 100 kaarten en grafieken! Met regionale vergelijkingen en met onderwerpen uitgezet in de tijd. Als PDF document: makkelijk te bewaren, delen en printen.

Download!
Gebieden
Tabel met de gebieden die de buurt Balkbrug-Noord ‘raken’.
Soort gebiedNaam gebiedAantal adressen
Postcode numeriek7707407
WoonkernBalkbrug409
WoonplaatsBalkbrug412
WijkBalkbrug412
GemeenteHardenberg412
ProvincieOverijssel412
WaterschapWaterschap Drents Overijsselse Delta412
LandNederland412

Bovenstaande tabel toont de regionale gebieden die de buurt Balkbrug-Noord ‘raken’ met het aantal adressen uit de buurt Balkbrug-Noord dat in het betreffende gebied ligt.

Buurt Balkbrug-Noord ‘raakt’ andere gebieden zoals bijvoorbeeld een woonplaats of waterschap wanneer de geometrieën van de buurt Balkbrug-Noord en die van de andere gebieden elkaar overlappen of snijden. De gebieden zijn op basis van de gebiedsindelingen van het CBS van 2025 en de topografische kaarten van het Kadaster van 2026 bepaald. Klik op de naam van een gebied om de pagina met statistieken voor dat gebied weer te geven.

Alle onderwerpen en vergelijken

Bekijk de meest recente cijfers over meer dan 250 onderwerpen en vergelijk de buurt Balkbrug-Noord met andere gebieden.

Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!
Kies een categorie en bekijk de bijbehorende onderwerpen.

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor de buurt Balkbrug-Noord voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

Bedrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Bedrijfsvestigingen totaal100Aantal2025
A Landbouw, bosbouw en visserij5Aantal2025
B-F Nijverheid en energie20Aantal2025
G+I Handel en horeca25Aantal2025
H+J Vervoer, informatie en communicatie5Aantal2025
K-L Financiële diensten, onroerend goed0Aantal2025
M-N Zakelijke dienstverlening20Aantal2025
O-Q Overheid, onderwijs en zorg10Aantal2025
R-U Cultuur, recreatie, overige diensten10Aantal2025
% A Landbouw, bosbouw en visserij5,3%Percentage2025
% B-F Nijverheid en energie21%Percentage2025
% G+I Handel en horeca26%Percentage2025
% H+J Vervoer, informatie en communicatie5,3%Percentage2025
% K-L Financiële diensten, onroerend goed0,0%Percentage2025
% M-N Zakelijke dienstverlening21%Percentage2025
% O-Q Overheid, onderwijs en zorg11%Percentage2025
% R-U Cultuur, recreatie, overige diensten11%Percentage2025

De cijfers over bedrijven tonen het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt Balkbrug-Noord, uitgesplitst naar bedrijfstak. Een vestiging is een locatie van een bedrijf, instelling of zelfstandige waar of van waaruit activiteiten worden uitgevoerd.

Bevolking
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Inwoners605Aantal2026
Mannen320Aantal2025
Vrouwen285Aantal2025
0 tot 15 jaar100Aantal2026
15 tot 25 jaar80Aantal2026
25 tot 45 jaar155Aantal2026
45 tot 65 jaar150Aantal2026
65 jaar of ouder120Aantal2026
Ongehuwd275Aantal2025
Gehuwd265Aantal2025
Gescheiden35Aantal2025
Verweduwd30Aantal2025
% Mannen53%Percentage2025
% Vrouwen47%Percentage2025
% 0 tot 15 jaar17%Percentage2026
% 15 tot 25 jaar13%Percentage2026
% 25 tot 45 jaar26%Percentage2026
% 45 tot 65 jaar25%Percentage2026
% 65 jaar of ouder20%Percentage2026
% Ongehuwd45%Percentage2025
% Gehuwd44%Percentage2025
% Gescheiden5,8%Percentage2025
% Verweduwd4,96%Percentage2025
Geboorten0Aantal2025
Geboorte relatief5Aantal per 1.000 inwoners2025
Sterftes5Aantal2025
Sterfte relatief5Aantal per 1.000 inwoners2025
Leerlingen PO60Aantal2025
Leerlingen VO40Aantal2025
Studenten MBO20Aantal2025
Studenten HBO10Aantal2025
Studenten WO0Aantal2025
Praktisch opleidingsniveau110Aantal2024
Middelbaar opleidingsniveau240Aantal2024
Hoger opleidingsniveau80Aantal2023
% Praktisch opleidingsniveau31%Percentage2024
% Middelbaar opleidingsniveau69%Percentage2024
% Hoger opleidingsniveau18%Percentage2023
Jongeren met jeugdzorg in natura10Aantal2024
% Jongeren met jeugdzorg5,7%Percentage2024
Wmo cliënten40Aantal2024
Wmo cliënten per 1.000 inwoners62Aantal per 1.000 inwoners2024
Bevolkingsdichtheid522Aantal per km²2025

De inwonersaantallen worden altijd op vijftallen afgerond, hierdoor kan het voorkomen dat een optelling van subgroepen (zoals inwoners naar geslacht of naar leeftijd) licht afwijkt van het totaal aantal inwoners.

Energie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning3.330Gemiddeld in kWh2024
Gemiddelde elektriciteitsteruglevering per woning1.390Gemiddeld in kWh2024
% Woningen met zonnestroom54%Percentage2024
% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmd13%Percentage2024
Gemiddelde elektriciteitslevering appartement2.680Gemiddeld in kWh2022
Gemiddelde elektriciteitslevering tussenwoning2.940Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering hoekwoning2.420Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering twee-onder-één-kap woning2.730Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering vrijstaande woning3.630Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering huurwoning2.370Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering koopwoning3.320Gemiddeld in kWh2023
Gemiddeld aardgasverbruik per woning1.030Gemiddeld per m³2024
% Woningen met stadsverwarming0%Percentage2014
% Aardgasvrije woningen10%Percentage2024
% Aardgaswoningen85%Percentage2024
Gemiddeld aardgasverbruik appartement1.540Gemiddeld per m³2022
Gemiddeld aardgasverbruik tussenwoning470Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik hoekwoning460Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik twee-onder-één-kap woning1.020Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik vrijstaande woning1.280Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik koopwoning1.120Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik huurwoning920Gemiddeld per m³2023
Publieke laadpalengeen dataAantalgeen data
Adressen zonder energielabel141Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel146Aantal2026
Adressen met definitief energielabel125Aantal2026
Energielabels A+++++0Aantal2026
Energielabels A++++1Aantal2026
Energielabels A+++1Aantal2026
Energielabels A++2Aantal2026
Energielabels A+5Aantal2026
Energielabels A69Aantal2026
Energielabels B16Aantal2026
Energielabels C33Aantal2026
Energielabels D33Aantal2026
Energielabels E10Aantal2026
Energielabels F32Aantal2026
Energielabels G69Aantal2026

De onderwerpen in de categorie energieverbruik tonen onder meer het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik en de energielabels van gebouwen in de buurt Balkbrug-Noord. Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het minst energiezuinige label en A++++ het meest energiezuinige label.

Gezondheid-gedrag
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Rookt tabak18%Percentage2024
Voldoet aan de alcoholrichtlijn38%Percentage2024
Drinken81%Percentage2024
Zwaar drinken14%Percentage2024
Overmatig drinken8%Percentage2024
Overgewicht56%Percentage2024
Ernstig overgewicht (obesitas)17%Percentage2024
Voldoet aan de beweegrichtlijn46%Percentage2024
Wekelijks sporten51%Percentage2024
Lopen en/of fietsen naar school of werk31%Percentage2024
Lopen naar school of werk13%Percentage2024
Fietsen naar school of werk24%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Balkbrug-Noord. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-overig
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Eenzaam40%Percentage2024
Ernstig eenzaam10%Percentage2024
Emotioneel eenzaam23%Percentage2024
Sociaal eenzaam28%Percentage2024
Matig/veel regie over het eigen leven90%Percentage2024
Moeite met rondkomen11%Percentage2024
Krijgt steun van anderen96%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door buren3%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door wegverkeer12%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg >50 km/uur11%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg <50 km/uur4%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door treinverkeer0%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door vliegverkeer1%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door windturbines0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring wegverkeer5%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring treinverkeer0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring vliegverkeer0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring buren2%Percentage2024
Tevreden met de woning92%Percentage2024
Tevreden met de woonomgeving93%Percentage2024
Tevreden met het groen in de omgeving92%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden binnen70%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden buiten76%Percentage2024
Vrijwilligerswerk36%Percentage2024
Mantelzorger15%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Balkbrug-Noord. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-ziekte
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Goed ervaren gezondheid79%Percentage2024
Één of meer langdurige aandoeningen30%Percentage2024
Beperkt vanwege gezondheid30%Percentage2024
Ernstig beperkt vanwege gezondheid3%Percentage2024
Één of meerdere keren gevallen29%Percentage2024
Langdurige ziekte en beperkt27%Percentage2024
Lage veerkracht12%Percentage2024
Hoge veerkracht56%Percentage2024
Hoog risico op angst of depressie6%Percentage2024
Suïcide gedachten de laatste 12 maanden8%Percentage2024
(Heel) veel stress in afgelopen 4 weken16%Percentage2024
Één of meer lichamelijke beperkingen10%Percentage2020
Beperking in horen4%Percentage2020
Beperking in zien3%Percentage2020
Beperking in bewegen6%Percentage2020
Broze gezondheid24%Percentage2024
Broze metale gezondheid34%Percentage2024
Broze lichamelijke gezondheid21%Percentage2024
Broze gezondheid in het sociale domein26%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Balkbrug-Noord. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Huishoudens
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huishoudens250Aantal2025
Eenpersoonshuishoudens70Aantal2025
Meerpersoonshuishoudens180Aantal2025
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen85Aantal2025
Meerpersoonshuishoudens met kinderen95Aantal2025
% Eenpersoonshuishoudens28%Percentage2025
% Meerpersoonshuishoudens72%Percentage2025
% Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen34%Percentage2025
% Meerpersoonshuishoudens met kinderen38%Percentage2025
Gemiddelde huishoudensgrootte2,4Gemiddeld aantal2025

Het aantal huishoudens betreft het aantal particuliere huishoudens op 1 januari van een jaar. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen in een woonruimte wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. De cijfers over huishoudens op wijk- en buurtniveau worden afgerond op vijftallen.

Inkomen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Werkzame beroepsbevolking360Aantal2024
Netto arbeidsparticipatie83%Percentage2024
% Werknemers80%Percentage2024
% Werknemers met vaste arbeidsrelatie55%Percentage2024
% Werknemers met flexibele arbeidsrelatie26%Percentage2024
% Zelfstandigen20%Percentage2024
Inkomensontvangers500Aantal2024
Inkomensontvangers per 1.000 inwoners820Aantal per 1.000 inwoners2024
Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger€35.900Gemiddeld in Euro2023
Gemiddeld inkomen per inwoner€29.200Gemiddeld in Euro2023
40% personen met laagste inkomen41%Percentage2024
20% personen met hoogste inkomen14%Percentage2024
% Personen in armoede1,0%Percentage2024
% Personen tot 25% boven armoedegrens3,5%Percentage2024
Gemiddeld huishoudinkomen€39.100euro2023
40% huishoudens met laagste inkomen29%Percentage2024
20% huishoudens met hoogste inkomen21%Percentage2024
% Huishoudens met een laag inkomen3,9%Percentage2023
% Huishoudens onder of rond sociaal minimum3,1%Percentage2023
% Huishoudens tot 110% van sociaal minimum5,1%Percentage2023
% Huishoudens tot 120% van sociaal minimum7,1%Percentage2023
Mediaan vermogen van particuliere huishoudens€236.300euro2024
Personen per soort uitkering - Bijstand0Aantal2025
Personen per soort uitkering - AO20Aantal2025
Personen per soort uitkering - WW0Aantal2025
Personen per soort uitkering - AOW110Aantal2025
% Personen per soort uitkering - Bijstand0%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AO3%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - WW0%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AOW18%Percentage2025

De inkomensgegevens beschrijven het inkomen van personen en particuliere huishoudens in de buurt Balkbrug-Noord. Het besteedbaar inkomen is het bruto-inkomen verminderd met onder meer belastingen, premies en betaalde inkomensoverdrachten. Vanwege statistische geheimhouding worden niet voor ieder gebied inkomensgegevens gepubliceerd.

Migratie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland580Aantal2025
Herkomst buiten Nederland20Aantal2025
Herkomst Europa10Aantal2025
Herkomst buiten Europa10Aantal2025
% Herkomst Nederland97%Percentage2025
% Herkomst buiten Nederland3,33%Percentage2025
% Herkomst Europa1,67%Percentage2025
% Herkomst buiten Europa1,67%Percentage2025
Geboren in Nederland met herkomst Nederland585Aantal2025
Geboren in Nederland met herkomst Europa5Aantal2025
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa5Aantal2025
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland10Aantal2025
Geboren in Nederland595Aantal2025
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa10Aantal2025
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa0Aantal2025
Geboren buiten Nederland10Aantal2025
% Geboren in Nederland met herkomst Nederland98%Percentage2025
% Geboren in Nederland met herkomst Europa0,83%Percentage2025
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland1,67%Percentage2025
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa0,83%Percentage2025
% Geboren in Nederland99%Percentage2025
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa1,67%Percentage2025
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa0,0%Percentage2025
% Geboren buiten Nederland1,67%Percentage2025
Autochtoon600Aantal2022
Westers15Aantal2022
Niet-westers5Aantal2022
Nederlandse Antillen en Aruba0Aantal2022
Marokko0Aantal2022
Suriname0Aantal2022
Turkije0Aantal2022
Overig niet-westers10Aantal2022

De onderwerpen in de categorie migratie gaan over de herkomst en migratie van inwoners van de buurt Balkbrug-Noord. De herkomst is gebaseerd op het geboorteland van de persoon en diens ouders. De migratiecijfers tonen onder meer vestiging, vertrek, immigratie en emigratie.

Misdrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Misdrijven22Aantal2025
Diefstal8Aantal2025
Geweld en seksmisdrijven3Aantal2025
Milieu overtredingen0Aantal2025
Oplichting4Aantal2025
Verkeersovertredingen6Aantal2025
Vernieling1Aantal2025
Overige misdrijven0Aantal2025
Misdrijven per 1.000 inwoners37Aantal per 1.000 inwoners2025
Diefstal per 1.000 inwoners13Aantal per 1.000 inwoners2025
Geweld en seksmisdrijven per 1.000 inwoners5Aantal per 1.000 inwoners2025
Milieu overtredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Oplichting per 1.000 inwoners7Aantal per 1.000 inwoners2025
Verkeersovertredingen per 1.000 inwoners10Aantal per 1.000 inwoners2025
Vernieling per 1.000 inwoners2Aantal per 1.000 inwoners2025
Overige misdrijven per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025

De cijfers over misdrijven tonen de door de politie geregistreerde misdrijven in de buurt Balkbrug-Noord, zowel als aantal als omgerekend per 1.000 inwoners. Niet ieder gepleegd misdrijf wordt gemeld of geregistreerd.

Nabijheid voorzieningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand0,9Gemiddelde afstand in km2025
Huisartsenpraktijken binnen 1 km0,7Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 3 km1,0Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 5 km1,4Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpost afstand17Gemiddelde afstand in km2024
Apotheek afstand0,9Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuis met poli afstand10Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km0,6Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km5,6Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuis zonder poli afstand17Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km2,7Gemiddeld aantal2025
Supermarkt afstand0,6Gemiddelde afstand in km2025
Supermarkten binnen 1 km0,8Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 3 km1,0Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 5 km1,1Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand0,6Gemiddelde afstand in km2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km1,5Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km2,0Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km2,1Gemiddeld aantal2025
Warenhuis afstand5,5Gemiddelde afstand in km2025
Warenhuizen binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 10 km2,0Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 20 km7,3Gemiddeld aantal2025
Café afstand1,7Gemiddelde afstand in km2025
Cafés binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 3 km1,0Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 5 km1,3Gemiddeld aantal2025
Cafetaria afstand0,8Gemiddelde afstand in km2025
Cafetaria binnen 1 km0,7Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 3 km1,0Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 5 km1,2Gemiddeld aantal2025
Restaurant afstand0,6Gemiddelde afstand in km2025
Restaurants binnen 1 km0,8Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 3 km3,0Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 5 km3,2Gemiddeld aantal2025
Hotel afstand1,3Gemiddelde afstand in km2025
Hotels binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 10 km2,0Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 20 km18Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijf afstand1,0Gemiddelde afstand in km2025
Kinderdagverblijven binnen 1 km1,3Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 3 km2,0Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 5 km3,2Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang afstand1,0Gemiddelde afstand in km2025
Buitenschoolseopvang binnen 1 km0,7Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 3 km1,0Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 5 km2,2Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs afstand0,8Gemiddelde afstand in km2025
Basisonderwijs binnen 1 km1,4Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 3 km3,0Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 5 km4,0Gemiddeld aantal2025
Voortgezet onderwijs afstand5,2Gemiddelde afstand in km2024
Voortgezet onderwijs binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 5 km0,4Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 10 km4,2Gemiddeld aantal2024
VMBO afstand5,2Gemiddelde afstand in km2024
VMBO binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 5 km0,4Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 10 km4,2Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO afstand5,6Gemiddelde afstand in km2024
HAVO VWO binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 10 km2,0Gemiddeld aantal2024
Openbaar groen afstand0,2Gemiddelde afstand in km2017
Park of plantsoen afstand0,4Gemiddelde afstand in km2017
Dagrecreatief terrein afstand0,8Gemiddelde afstand in km2017
Bos afstand0,4Gemiddelde afstand in km2017
Open natuurlijk terrein afstand1,1Gemiddelde afstand in km2017
Open droog natuurlijk terrein afstand1,1Gemiddelde afstand in km2017
Open nat natuurlijk terrein afstand4,2Gemiddelde afstand in km2017
Semi-openbaar groen afstand0,7Gemiddelde afstand in km2017
Sportterrein afstand0,7Gemiddelde afstand in km2017
Volkstuin afstand4,5Gemiddelde afstand in km2017
Verblijfsrecreatief terrein afstand2,0Gemiddelde afstand in km2017
Begraafplaats afstand2,6Gemiddelde afstand in km2017
Recreatief binnenwater afstand0,7Gemiddelde afstand in km2017
Oprit hoofdverkeersweg afstand0,3Gemiddelde afstand in km2025
Treinstation afstand12Gemiddelde afstand in km2025
Belangrijk overstapstation afstand20Gemiddelde afstand in km2025
Bibliotheek afstand0,8Gemiddelde afstand in km2025
Zwembad afstand6,3Gemiddelde afstand in km2025
Kunstijsbaan afstand46Gemiddelde afstand in km2025
Podiumkunsten afstand13Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 20 km5,2Gemiddeld aantal2024
Poppodium afstand17Gemiddelde afstand in km2024
Bioscoop afstand18Gemiddelde afstand in km2025
Bioscopen binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 20 km2,2Gemiddeld aantal2025
Sauna afstand6,5Gemiddelde afstand in km2025
Zonnebank afstand16Gemiddelde afstand in km2025
Museum afstand8,9Gemiddelde afstand in km2024
Musea binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 10 km1,7Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 20 km5,2Gemiddeld aantal2024
Attractie afstand10Gemiddelde afstand in km2025
Attracties binnen 10 km0,6Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 20 km4,1Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 50 km29Gemiddeld aantal2025
Brandweerkazerne afstand0,6Gemiddelde afstand in km2025

Het CBS publiceert gegevens over de nabijheid van voorzieningen voor inwoners van de buurt Balkbrug-Noord. De afstanden zijn gemiddelden over de weg en de nabijheidsindicatoren tonen hoeveel voorzieningen binnen een bepaalde afstand beschikbaar zijn.

Omgeving
OnderwerpWaardeEenheidJaar
RegiocodeBU01600402Code2025
RegionaamBalkbrug-NoordNaam2025
Soort regioBuurtCategorisch type2025
Sorteercode01600402Code2025
Oppervlakte totaal117Aantal hectaren2025
Oppervlakte land115Aantal hectaren2025
Oppervlakte water2Aantal hectaren2025
Mate van stedelijkheid5Indicator 1-52025
Omgevingsadressendichtheid285Gemiddeld aantal per km²2025
Adressen totaal412Aantal2026
Adressen met postcode408Aantal2026
Adressen met woonfunctie307Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie9Aantal2026
Adressen met celfunctie0Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie4Aantal2026
Adressen met industriefunctie80Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie5Aantal2026
Adressen met logiesfunctie2Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie0Aantal2026
Adressen met sportfunctie2Aantal2026
Adressen met winkelfunctie8Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie6Aantal2026
Verblijfsobjecten410Aantal2026
Ligplaatsen0Aantal2026
Standplaatsen2Aantal2026
Panden met adres332Aantal2026
Adressen met pand410Aantal2026
Percelen met adres325Aantal2026
Adressen met perceel412Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom406Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom6Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom306Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom1Aantal2026
Panden met adres voor 1700geen dataAantal2026
Panden met adres 1700 tot 1900geen dataAantal2026
Panden met adres 1900 tot 1925geen dataAantal2026
Panden met adres 1925 tot 1950geen dataAantal2026
Panden met adres 1950 tot 1970geen dataAantal2026
Panden met adres 1970 tot 1980geen dataAantal2026
Panden met adres 1980 tot 1990geen dataAantal2026
Panden met adres 1990 tot 2000geen dataAantal2026
Panden met adres 2000 tot 2010geen dataAantal2026
Panden met adres 2010 tot 2020geen dataAantal2026
Panden met adres 2020 en latergeen dataAantal2026
Adressen met pand voor 17000Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 19002Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 192554Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 195074Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 197062Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 198019Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 199018Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 200014Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 20107Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 202072Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later88Aantal2026
Postcodegebied7707AA-7707ZZNaam2026
Meest voorkomende postcode7707Naam2026
Dekkingspercentage meest voorkomende postcode100%Percentage2026

De onderwerpen in de categorie omgeving beschrijven onder meer de oppervlakte, het aantal adressen, de bevolkingsdichtheid en de omgevingsadressendichtheid van de buurt Balkbrug-Noord.

Verkeersongevallen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal12Aantal2025
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade10Aantal2025
Verkeersongevallen letselschade2Aantal2025
Verkeersongevallen dodelijk0Aantal2025

De gegevens over verkeersongevallen in de buurt Balkbrug-Noord zijn gebaseerd op de registratie van verkeersongevallen door Rijkswaterstaat.

Vervoer
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Personenauto’s totaal390Aantal2025
Personenauto’s - brandstof benzine280Aantal2025
Personenauto’s - overige brandstof110Aantal2025
Personenauto’s per huishouden1,56Aantal2025
Personenauto’s naar oppervlakte339Aantal2025
Motorfietsen55Aantal2025

De vervoersgegevens tonen onder meer het aantal personenauto’s en andere voertuigen in de buurt Balkbrug-Noord. De voertuiggegevens zijn gebaseerd op het Nederlandse kentekenregister van de RDW.

Woningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad254Aantal2025
Woningen per 1.000 inwoners423Aantal per 1.000 inwoners2025
Nieuwbouw woningen0Aantal2025
Niet-woningvoorraad87Aantal2025
Nieuwbouw niet-woningen4Aantal2025
Gemiddelde woningwaarde€381.000Gemiddeld in Euro2025
Woningwaarde klasse€350.000 tot €400.000Categorisch type2025
Eengezinswoningen246Aantal2025
Meergezinswoningen8Aantal2025
Koopwoningen221Aantal2025
Huurwoningen33Aantal2025
Huurwoningen woningcorporaties5Aantal2025
Huurwoningen overige verhuurders28Aantal2025
Eigendom onbekend0Aantal2025
Bewoond241Aantal2025
Onbewoond13Aantal2025
% Koopwoningen87%Percentage2025
% Huurwoningen13%Percentage2025
% Huurwoningen woningcorporaties2%Percentage2025
% Huurwoningen overige verhuurders11%Percentage2025
% Eigendom onbekend0%Percentage2025
% Eengezinswoningen97%Percentage2025
% Meergezinswoningen3%Percentage2025
% Bewoond95%Percentage2025
% Onbewoond5%Percentage2025
Appartementen60Aantal2026
Tussenwoningen10Aantal2026
Hoekwoningen14Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen88Aantal2026
Vrijstaande woningen135Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen20%Percentage2026
% Tussenwoningen3,0%Percentage2026
% Hoekwoningen5%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen29%Percentage2026
% Vrijstaande woningen44%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 1945107Aantal2026
Woningen 1945 tot 196554Aantal2026
Woningen 1965 tot 197516Aantal2026
Woningen 1975 tot 198510Aantal2026
Woningen 1985 tot 199511Aantal2026
Woningen 1995 tot 200511Aantal2026
Woningen 2005 tot 201514Aantal2026
Woningen 2015 tot 202548Aantal2026
Woningen 2025 en later36Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend0Aantal2026
% Woningen voor 194535%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 196518%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 19755%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 19853,0%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 19954,0%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 20054,0%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 20155%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 202516%Percentage2026
% Woningen 2025 en later12%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend0,0%Percentage2026

De woningcijfers voor de buurt Balkbrug-Noord komen voornamelijk van het CBS en de BAG. Ze beschrijven onder meer de woningvoorraad, woningtypen, bouwperioden, eigendom en gemiddelde WOZ-waarde. Cijfers op wijk- en buurtniveau kunnen zijn afgerond op vijftallen.

Download de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren als Excel document. Alle woonplaatsen, wijken en buurten zijn onderdeel van de download voor de gemeente Hardenberg. Er is ook een download met alle gemeente-, wijk- en buurtgegevens voor heel Nederland.

Selecteer op een groot scherm een categorie in het menu naast de tabel. Gebruik op een klein scherm de keuzelijst boven de tabel.

Tabelgebruik:

  • Kies een categorie om alleen de onderwerpen uit dat deel van de tabel te tonen.
  • Op grote schermen staat de categoriekeuze naast de tabel; op kleine schermen staat deze erboven.
  • Verschuif de tabel op kleine schermen horizontaal om alle kolommen te bekijken.
Top 5 buurt Balkbrug-Noord: kenmerken met het grootste verschil ten opzichte van Nederland
#KenmerkWaardeWaarde NLVerschilVerschil NLScore
1% Woningen 2025 en later12%2,0%10%2,87%3,48
2% Middelbaar opleidingsniveau69%41%28%9,9%2,82
3% Twee-onder-één-kap woningen29%9%20%8,8%2,28
4Huisartsenpost afstand177,19,74,582,12
5Netto arbeidsparticipatie83%72%11%5%2,08

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Hardenberg.

RegioSoort regio% Woningen 2025 en later% Middelbaar opleidingsniveau% Twee-onder-één-kap woningenHuisartsenpost afstandNetto arbeidsparticipatie
Balkbrug-NoordBuurt12%69%29%1783%
NederlandLand2,0%41%9%7,172%
HardenbergGemeente3,0%51%17%8,277%
Balkbrug-ZuidwestBuurt0,0%65%25%1778%
Balkbrug-ZuidoostBuurt0,0%48%26%1776%

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Hardenberg.

Top 5 kenmerken buurt Balkbrug-Noord:

De eerste tabel toont de vijf meest kenmerkende onderwerpen voor buurt Balkbrug-Noord. Op deze onderwerpen verschilt buurt Balkbrug-Noord relatief het meest van de rest van Nederland. De vergelijking gebruikt de meest recent beschikbare gegevens per onderwerp.

Regio’s:

De tweede tabel toont de waarden voor de top 5 kenmerken per regio. Getoonde regio’s: buurt Balkbrug-Noord, Nederland, de gemeente, de wijk en de andere buurten binnen de wijk. Hierbij staan de kenmerken in de kolommen en de vergelijkingsgebieden in de rijen.

Berekening van de grootste verschillen:

Het relatieve verschil is berekend als verschilscore. De verschilscore vergelijkt het verschil voor Balkbrug-Noord met het gemiddelde verschil voor Nederland. Zo worden de onderwerpen geselecteerd die relatief het sterkst van het Nederlandse gemiddelde afwijken.

De kolommen van de eerste tabel tonen de rekenstappen. ‘Waarde’ is de waarde voor Balkbrug-Noord, ‘Waarde NL’ het Nederlandse gemiddelde, ‘Verschil’ het verschil tussen beide waarden, ‘Verschil NL’ de gemiddelde afwijking in Nederland en ‘Score’ de daaruit berekende verschilscore.

De verschilscores zijn voor ruim 70 onderwerpen berekend. Uit de onderwerpen met de hoogste scores worden de vijf meest interessante onderwerpen gekozen. Hierdoor worden tegengestelde of vrijwel gelijke onderwerpen niet dubbel getoond en wordt het ontbreken van een onderwerp niet als kenmerk gepresenteerd. Als er bijvoorbeeld relatief veel vrouwen zijn, wordt niet ook automatisch het lage aandeel mannen getoond. Een sterk afwijkende bedrijfstak wordt alleen getoond als deze oververtegenwoordigd is.

Alle verschilscores voor alle wijken en buurten in buurt Balkbrug-Noord staan in de uitgebreide download voor Hardenberg.

Data en bronnen

Bekijk de gebruikte open databronnen en definities en download uitgebreide regionale datasets over de buurt Balkbrug-Noord.

Download alle regionale data
Download de uitgebreide datasets voor de gemeente Hardenberg.
Afbeelding van Excel documenten uit de download met regionale data.

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download uitgebreide informatie in handige Excel-overzichten voor de gemeente Hardenberg. De download bevat regionale statistieken, adressen, verkiezingsuitslagen, misdaadcijfers, detail leeftijdsgegevens en meer.

Download ook de PDF buurt-rapportage voor de buurt Balkbrug-Noord met 100 kaarten en grafieken.

Download!
Gebruikte open data bronnen
Bronvermelding en definities

Veel gegevens op deze pagina komen uit verschillende datasets met regionale cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hierbij is een groot aantal datasets gecombineerd. De meest recente gegevens zijn bijgewerkt tot en met 18 september 2026. Daarnaast zijn diverse andere officiële databronnen gebruikt, waaronder het Kadaster, de Kiesraad, de Politie en het RIVM.

Bronnen & definities
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Blijf op de hoogte

Ontvang een e-mail als de informatie is bijgewerkt. Maximaal 2 per jaar en niets anders dan dat.

Inschrijven
Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron