Statistieken buurt Burchtpolder

Statistieken buurt Burchtpolder

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Burchtpolder in de gemeente Altena Vlag van de gemeente Altena. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Burchtpolder in de gemeente Altena Vlag van de gemeente Altena. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Kaart van de buurt Burchtpolder.Bekijk kaart
Buurt Burchtpolder in het kort

Bekijk de belangrijkste cijfers, de kaart en een korte toelichting over de buurt Burchtpolder.

Kerncijfers van de buurt Burchtpolder
Adressen, panden, percelen, woningen, huishoudens en inwoners.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van de belangrijkste cijfers van het Kadaster en het CBS voor de buurt Burchtpolder.


Onderstaande tabel toont de belangrijkste cijfers van het CBS en het Kadaster voor de buurt Burchtpolder.

OnderwerpAantalBronJaar data
Adressen met postcode556Kadaster2026
Adressen met woonfunctie543Kadaster2026
Panden met adres514Kadaster2026
Percelen met adres403Kadaster2026
Woningvoorraad532CBS2025
Huishoudens515CBS2026
Inwoners1.300CBS2026

Op deze pagina vind je een kaart van de buurt Burchtpolder en de data over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Burchtpolder.

Definities
Aantal inwoners op de kaart van de buurt Burchtpolder
Kaart van de omgeving van de buurt Burchtpolder.
Afbeelding van de buurt Burchtpolder op de kaart.

Kaart van de wijk Werkendam met het aantal inwoners per buurt in 2026. De cijfers op de kaart geven de volgende buurten weer: 1: Buitengebied Werkendam noord, 2: Centrum Werkendam, 3: Werkense polder, 4: Burchtpolder, 5: Vervoornepolder noord, 6: Welgelegen, 7: Vervoornepolder zuid, 8: Bedrijventerrein Werkendam, 9: Buitengebied Werkendam zuid, 10: Buitengebied Oostwaard, 11: Buitengebied Biesbosch.

Bekijk de statistieken voor alle 102 gebieden binnen de gemeente Altena via de overzichtspagina van de gebieden in de Altena.

Overzicht gebieden Meer Altena
Over de buurt Burchtpolder

De buurt Burchtpolder ligt binnen de wijk Werkendam in de gemeente Altena. De meest voorkomende postcode in de buurt Burchtpolder is postcode 4251.

Er zijn 579 adressen en 532 woningen in de buurt Burchtpolder in de gemeente Altena. 65% van de woningen in de buurt is een koopwoning. De woningen hebben een gemiddelde WOZ waarde van €343.000. Er wonen 1.300 inwoners in de buurt Burchtpolder. De grootste groep inwoners (27%) is tussen de 25 en 45 jaar oud. Buurt Burchtpolder telt 515 huishoudens van gemiddeld 2,5 personen. Verder zijn er 590 personenauto’s en 160 bedrijfsvestigingen geregistreerd in de buurt Burchtpolder.

Buurt Burchtpolder heeft een oppervlakte van 27 hectare land (honderd hectare is één vierkante kilometer, 1 km2). De gemiddelde dichtheid van adressen is 1.248 adressen per km2.

Meer over de buurt Burchtpolder:

De gemeente Altena (gemeentecode GM1959) is in 2019 bij een gemeentelijke herindeling ontstaan vanuit de gemeenten Aalburg, Werkendam en Woudrichem. Hierbij zijn deze gemeenten volledig naar de nieuwe gemeente Altena overgegaan. De gegevens van de buurt Burchtpolder voor de jaren 2013 tot en met 2018 zijn berekend. Bekijk ook de pagina over de gemeentelijke herindeling van de gemeente Altena.

Blijf op de hoogte

Ontvang een e-mail als er nieuwe cijfers zijn op de pagina Buurt Burchtpolder.

Wonen in de buurt Burchtpolder

Bekijk de woningvoorraad, woningkenmerken, woningtypen en de ontwikkeling van de gemiddelde WOZ-waarde in de buurt Burchtpolder.

Kenmerken van de 532 woningen in de buurt Burchtpolder
Er zijn 532 woningen in de buurt Burchtpolder.
Informatie over de woningen in deze regio op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken. En bekijk de woningkenmerken per buurt in de gemeente Altena in een interactieve tabel.

Toelichting
Woningwaarde per jaar
De gemiddelde WOZ waarde in de buurt Burchtpolder was €343.000 in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in de buurt Burchtpolder.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Burchtpolder:

JaarGemiddelde WOZ woningwaarde Buurt Burchtpolder% verschil
2025€343.0002,69%
2024€334.0004,7%
2023€319.00015%
2022€277.00011%
2021€249.0006%
2020€235.0006,8%
2019€220.0002,8%
2018€214.0002,88%
2017€208.000-0,48%
2016€209.000-1,42%
2015€212.000-0,93%
2014€214.000-4,46%
2013€224.000geen data

De gemiddelde WOZ woningwaarde in de buurt Burchtpolder is met €119.000 toegenomen van €224.000 in 2013 tot €343.000 in 2025 (dat is een toename van 53%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2025 was €9.917 (3,75%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een licht stijgende trend: De cijfers groeien meer wel dan niet.

Bekijk ook de ranglijst van de woningwaarden per buurt in de gemeente Altena.

Toelichting
Download een schat aan informatie
  • PDF buurt-rapportage voor de buurt Burchtpolder met 100 kaarten en grafieken.
  • Uitgebreide informatie in handige Excel overzichten voor de gemeente Altena.
  • Meer dan 250 onderwerpen voor Nederland en alle provincies, gemeenten, wijken en buurten in Nederland.
Woningwaarde en 65-plussers per gebied
De gemiddelde woningwaarde in de buurt Burchtpolder is €343.000, het percentage inwoners van 65 jaar en ouder is 20% en er zijn 532 woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde woningwaarde per regio op de horizontale as. Deze is afgezet tegen het percentage inwoners van 65 jaar en ouder op de verticale as. Iedere regio wordt als cirkel weergegeven. De omvang van de cirkels hangt af van het aantal woningen in een gebied: hoe meer woningen, hoe groter de cirkel.

Woningwaarde ten opzichte van inwoners van 65 jaar en ouder per gebied, de volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (grijs), provincie Noord-Brabant (bruin), gemeente Altena (geel), 19 woonplaatsen (groen), 19 wijken (oranje) en 58 buurten (blauw). De buurt Burchtpolder wordt in het rood weergegeven. Klik op de naam van een cirkel om de gegevens voor dat gebied weer te geven.

Soorten woningen
Tussenwoningen komen het meeste voor in de buurt Burchtpolder: er zijn 197 adressen met het woningtype tussenwoningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de buurt Burchtpolder.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 juli 2026.

Bevolking in de buurt Burchtpolder

Bekijk de samenstelling en ontwikkeling van de bevolking in de buurt Burchtpolder, met cijfers over inwoners, leeftijd, burgerlijke staat, huishoudens, migratieachtergrond, opleidingsniveau, geboorte en sterfte.

Bekijk ook de maandelijkse bevolkingsontwikkeling in de gemeente Altena.

Aantal inwoners per jaar
De buurt Burchtpolder telt 1.300 inwoners in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Burchtpolder. De gegevens lopen van 2013 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Burchtpolder:

JaarAantal inwoners de buurt Burchtpolder% verschil
20261.300-0,76%
20251.3105,2%
20241.245-1,97%
20231.2702,42%
20221.2400,81%
20211.230-1,99%
20201.255-0,4%
20191.2601,2%
20181.245-0,4%
20171.250-1,57%
20161.270-2,68%
20151.305-1,14%
20141.3201,93%
20131.295geen data

Het aantal inwoners in de buurt Burchtpolder is met 5 personen gegroeid van 1.295 personen in 2013 tot 1.300 personen in 2026 (dat is een stijging van 0,39%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2026 was 0 personen (0,05%).

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente Altena.

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in de buurt Burchtpolder:

In 2013 waren er 1.295 inwoners in de buurt Burchtpolder. In 2014 is het aantal gestegen tot 1.320 personen. De stijging ten opzichte van 2013 is 25 (1,93%). Het aantal van 1.320 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 2013 tot en met 2026. In 2021 is het aantal gedaald tot 1.230 personen. Dit is een daling van 90 (-6,8%) ten opzichte van 2014, ten opzichte van het vorige jaar (2020) is het verschil -25 (-1,99%). Het aantal van 1.230 inwoners is het minimum in de hele periode waarover de inwonersdata beschikbaar zijn. In 2026 waren er 1.300 inwoners in de buurt Burchtpolder.

Inwoners per leeftijdsgroep in de buurt Burchtpolder
De grootste getoonde leeftijdsgroep in de buurt Burchtpolder is 25 tot 45 jaar, met 27% van de inwoners.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, leeftijdsgroepen: aantal inwoners op 1 januari 2026 per leeftijdsgroep.

De grafiek toont de leeftijdsgroepen. Het aantal inwoners is ook per individueel levensjaar beschikbaar (alleen de inwoners van 105 jaar en ouder vormen 1 groep). De inwoners naar leeftijd zijn er tot op buurtniveau in het document met leeftijdsgegevens in de download voor de gemeente Altena.

Burgerlijke staat in de buurt Burchtpolder
Deze grafiek laat zien hoeveel inwoners getrouwd, niet getrouwd, gescheiden of verweduwd zijn.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, burgerlijke staat: aantal en percentage inwoners op 1 januari 2026 naar burgerlijke staat.

Onderverdeling van de bevolking in de buurt Burchtpolder naar de situaties ‘Ongehuwd’, ‘Gehuwd’, ‘Gescheiden’ en ‘Verweduwd’.

Toelichting
Soorten huishoudens
In 2026 waren er 515 huishoudens in de buurt Burchtpolder. Er waren 155 eenpersoonshuishoudens en 360 meerpersoonshuishoudens (afgerond op vijftallen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont de verdeling naar soorten huishoudens voor de buurt Burchtpolder. De gegevens gelden voor 2026.

De cijfers gaan over de particuliere huishoudens op 1 januari 2026. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. In deze grafiek worden de huishoudens onderverdeeld in eenpersoonshuishoudens, meerpersoonshuishoudens zonder kinderen en meerpersoonshuishoudens met kinderen. De cijfers over huishoudens zijn afgerond op vijftallen.

Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in de buurt Burchtpolder.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2013 tot en met 2026: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in de buurt Burchtpolder per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Burchtpolder:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
20261.1854575
20251.1855070
20241.1254075
20231.1654560
20221.15500
20211.1453649
20201.1803243
20191.1952837
20181.1802837
20171.1852837
20161.2003040
20151.2502431
20141.2672330
20131.2691115

In 2026 was de herkomst van inwoners in de buurt Burchtpolder als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 91%, herkomst uit Europese landen: 3,45% en herkomst uit landen buiten Europa: 5,7% En in 2013 was de verdeling van inwoners naar herkomstgebied als volgt: herkomst uit Nederland: 98%, herkomst uit Europa: 0,85% en herkomst van buiten Europa: 1,16%.

Toelichting Meer migratie
Migratie herkomstlanden

Bekijk ook de detailinformatie over het aantal inwoners in Nederland naar land van herkomst.

Landen van herkomst
Migratie achtergrond: Geboortelanden en herkomstlanden
Van de inwoners van de buurt Burchtpolder is 95% in Nederland geboren (gegevens 2026).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking in de buurt Burchtpolder: de grafiek toont het aantal inwoners in 2025, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland. Gebruik het filter om een categorie te selecteren.

De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.

Toelichting
Geboorte per 1.000 inwoners
Er zijn 15 baby’s per 1.000 inwoners geboren in 2025 in de buurt Burchtpolder.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal levend geboren babies per 1.000 inwoners in de buurt Burchtpolder.

De cijfers over de geboortes per 1.000 aantal inwoners zijn berekend door het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december te delen door het aantal inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

Er waren in de gemeente Altena als geheel 66 geboortes in augustus 2026. Bekijk de pagina met maandelijkse bevolkingscijfers voor de gemeente Altena.

Cijfers over geboorte

De cijfers over het relatieve aantal geboortes zijn gebaseerd op data van het CBS. Als basis hiervoor is het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december in verhouding tot het aantal inwoners op 1 januari van een jaar in de buurt Burchtpolder genomen. Het relatieve aantal geboorten kan hoger uitvallen dan verwacht op basis van het inwonertal. Het relatieve cijfer betreft namelijk het aantal geboorten gedurende het jaar ten opzichte van het aantal inwoners op 1 januari. In nieuwbouwwijken kan het aantal inwoners sterk groeien in een jaar. Zo kunnen er in 1 jaar 10 kinderen geboren worden in een wijk waarin op 1 januari slechts 10 inwoners wonen, maar aan het eind van het jaar bijvoorbeeld 200 inwoners.

Sterfte per 1.000 inwoners
Er zijn 5 personen per 1.000 inwoners overleden in 2025 in de buurt Burchtpolder.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal sterftes per 1.000 inwoners in de buurt Burchtpolder.

De cijfers over de sterfte per 1.000 aantal inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS. De relatieve sterfte is bepaald als het aantal overledenen van 1 januari tot en met 31 december, per 1.000 inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

In augustus 2026 zijn in de gemeente Altena als geheel 44 inwoners overleden. Bekijk de maandelijkse sterftecijfers voor de gemeente Altena.

Meer sterfte
Onderwijs in de buurt Burchtpolder

Bekijk de kinderopvang- en onderwijslocaties, gemiddelde reisafstanden, aantallen leerlingen en studenten en de ontwikkeling van het aantal scholen in de buurt Burchtpolder. Dit is een kleine selectie uit de datasets over het onderwijs. Bekijk véél meer informatie over het onderwijs op AlleCijfers.

Kinderopvang- en onderwijslocaties in de buurt Burchtpolder
Buurt BurchtpolderWijk WerkendamGemeente Altena
Aantal kinderopvanglocaties521145
Aantal kindplaatsen984222.623
Aantal vestigingen basisonderwijs2529
Aantal leerlingen basisonderwijs3861.2275.103
Aantal vestigingen voortgezet onderwijs004
Aantal leerlingen voortgezet onderwijs002.633
Aantal opleidingen middelbaar beroepsonderwijs001
Aantal studenten middelbaar beroepsonderwijs0059

Bovenstaande tabel toont data van het LRK en DUO over kinderopvang en onderwijs. De gegevens zijn bijgewerkt tot en met 1 oktober 2026.

Het aantal leerlingen betreft het aantal dat onderwijs volgt op een school in de buurt Burchtpolder. Op de pagina’s over het basisonderwijs en over de middelbare scholen zijn ook gegevens beschikbaar over het huisadres van leerlingen ten opzichte van het adres van de schoolvestigingen.

Gemiddelde afstanden kinderopvang en onderwijs
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een basisschool in de buurt Burchtpolder is 0,6 kilometer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand staafdiagram toont de gemiddelde afstand in kilometers over de weg tot kinderdagverblijven, buitenschoolseopvang, basisonderwijs, voortgezet onderwijs totaal, VMBO scholen en HAVO VWO scholen. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens voor verschillende soorten locaties te tonen. De gebruikte cijfers komen van uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor de situatie in 2025.


Onderstaande tabel de gemiddelde afstand in kilometers voor verschillende soorten locaties voor kinderopvang en onderwijs. De gegevens worden getoond per (vergelijkings)gebied en gelden voor 2025.

RegioKinderdagverblijfBuitenschoolseopvangBasisonderwijsVoortgezet onderwijsVMBOHAVO VWO
Nederland0,70,70,82,52,63,4
Provincie Noord-Brabant0,70,70,72,62,73,5
Gemeente Altena0,90,90,83,93,96,6
Wijk Werkendam0,80,80,84,74,74,7
Buurt Centrum Werkendam0,90,91,05,05,05,0
Buurt Burchtpolder0,40,40,64,74,74,7
Buurt Welgelegen0,80,80,95,15,15,1
Buurt Werkense polder0,40,40,54,64,64,6
Buurt Vervoornepolder noord0,60,70,54,34,34,3
Buurt Vervoornepolder zuid0,80,90,54,14,14,1
Buurt Bedrijventerrein Werkendam1,71,71,95,45,45,4
Buurt Buitengebied Werkendam noord1,61,61,64,94,94,9
Buurt Buitengebied Werkendam zuid1,31,31,82,52,52,5
Buurt Buitengebied Oostwaard3,73,73,96,06,06,0
Buurt Buitengebied Biesbosch5,65,96,18,68,68,6

Deze grafiek toont een regionale vergelijking van de gemiddelde reisafstanden voor inwoners van hun woonadres naar de dichtstbijzijnde locaties voor kinderopvang, basisonderwijs en voortgezet onderwijs. De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting. In de grafiek zie je de gegevens voor de buurt Burchtpolder in vergelijking tot andere gebieden. De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (oranje), provincie Noord-Brabant (bruin), gemeente Altena (geel), wijk Werkendam (groen) en 10 buurten (blauw). Buurt Burchtpolder wordt in het rood weergegeven.

Leerlingen en studenten in de buurt Burchtpolder
In 2025 woonden er 290 leerlingen en studenten in de buurt Burchtpolder.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Onderwijsdata: aantal leerlingen en studenten per soort onderwijs in de buurt Burchtpolder, data van het CBS over 2025.

De grafiek toont het aantal leerlingen in het PO en VO en het aantal studenten in het MBO, HBO, en WO dat als inwoner staat ingeschreven op een adres in de buurt Burchtpolder.

Toelichting
Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar per 1 oktober 2024 in de buurt Burchtpolder.

Bovenstaande donutgrafiek toont het percentage praktisch, middelbaar en hoog opgeleiden voor de buurt Burchtpolder. Bekijk het aantal inwoners per opleidingsniveau door op de taartpunten in de grafiek te klikken.

Definities opleidingsniveau

Economie en inkomen in de buurt Burchtpolder

Bekijk de ontwikkeling van het aantal bedrijven en het gemiddelde inkomen in de buurt Burchtpolder, met vergelijkingen tussen gebieden.

Bedrijfsvestigingen (160 totaal)
In de buurt Burchtpolder zijn in totaal 160 bedrijfsvestigingen* geregistreerd (gegevens voor 2025). * Het totaal van 160 bedrijfsvestigingen wijkt af van de som van 165 van het aantal bedrijfsvestigingen per sector. Het verschil wordt veroorzaakt doordat de aantallen per sector op vijftallen zijn afgerond.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen van bedrijven per sector per jaar in de buurt Burchtpolder (het aantal bedrijven in de sector “overheid, onderwijs en zorg (Ooz)” is vanaf 2020 bekend).

De ‘gestapelde lijngrafiek’ toont het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt Burchtpolder voor elk van de volgende 8 sectoren:

  1. Lbv: Landbouw, bosbouw en visserij
  2. Nen: Nijverheid en energie
  3. Hh: Handel en HORECA
  4. Vic: Vervoer, informatie en communicatie
  5. Fdo: Financiële diensten en onroerend goed
  6. Zd: Zakelijke dienstverlening
  7. Ooz: Overheid, onderwijs en zorg
  8. Cro: Cultuur, recreatie en overige diensten
Toelichting Definities

Advertentie:

De inlegzolen van VeiligVoeten beschermen goed tegen spijkers in je voet!

Huttenbouw of timmerdorp?
Voorkom verwondingen aan je voeten en voel je veilig! Gebruik veiligheidszooltjes, die beschermen goed tegen scherpe objecten in je voet! Het materiaal van de zolen lijkt op dat van een kogelvrij vest. Bescherm je voeten tegen spijkers en schroeven bij het klussen, gebruik ze bij evenementen, draag ze in je laarzen voor extra isolatie en bescherming of gebruik ze in je waterschoenen.

Gemiddeld inkomen per inwoner
Het gemiddeld inkomen per inwoner in de buurt Burchtpolder is €27.200.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld bruto jaarinkomen in de buurt Burchtpolder.

Over de inkomensdata:

Inwoners en inkomensontvangers: Het gemiddeld inkomen per inwoner in de buurt Burchtpolder is €27.200. Het gemiddeld inkomen per inkomensontvanger is €35.600. Buurt Burchtpolder telt 900 inkomensontvangers op 1.300 inwoners totaal.

4% van de huishoudens in de buurt Burchtpolder heeft een inkomen op of rond het sociaal minimum. Studentenhuishoudens en huishoudens met een onvolledig jaarinkomen zijn hierin niet meegenomen. Het sociaal minimum is het wettelijk bestaansminimum zoals dat in de politieke besluitvorming is vastgesteld. Zie de tabel met definities van de brondata voor de volledige definities.

Over de schaal van de inkomensmeter:

De laagste 10% en 25% regio’s vallen in het rode en oranje gebied; deze gebieden kunnen elkaar deels overlappen. De hoogste 25% regio’s vallen in het groene gebied. De grenzen zijn berekend met percentielen, waarbij alle waarden van laag naar hoog zijn gesorteerd. Lees meer over het (gewogen) gemiddelde, de mediaan, modus en percentielen.

Inkomensvergelijking binnen de gemeente Altena
Regionale vergelijking van het gemiddelde inkomen per inwoner.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld inkomen per jaar voor elke buurt in de wijk Werkendam (buurt Burchtpolder is rood, andere buurten zijn blauw en wijk Werkendam is geel).

Er zijn nog veel meer inkomensgegevens beschikbaar in de tabel met 250+ onderwerpen en de inkomensranglijst.

De regionale gezondheidsmonitor

Onderstaande grafieken tonen gegevens uit de regionale gezondheidsmonitor. De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners. De data uit het onderzoek komen van het RIVM en het CBS.

Inwoners met een goede gezondheid
73% procent van de inwoners van 18 jaar en ouder in de buurt Burchtpolder ervaart de eigen gezondheid als goed of zeer goed.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande lijngrafiek toont het percentage inwoners met een goede gezondheid in de buurt Burchtpolder per leeftijdsgroep. De gegevens wordt getoond voor de periode van 2012 tot en met 2024.

De RIVM gezondheidsmonitor biedt gezondheidsgegevens voor Nederland en per provincie, gemeente, wijk en buurt. Dit zijn gegevens over beperkingen, ervaren gezondheid, overgewicht, roken, drinken en mantelzorg.

Over de gezondheidsmonitor

De cijfers op deze pagina zijn afkomstig van het RIVM op basis van gegevens uit de Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen 2012, 2016, 2020 en de Corona Gezondheidsmonitor 2022 van GGD, CBS en RIVM. Er zijn data over monitoren met betrekking tot gezondheid, sociale situatie en leefstijl. Deze gegevens zijn er voor alle buurten, wijken, gemeenten, provincies en voor heel Nederland. Normaliter wordt dit onderzoek iedere vier jaar uitgevoerd. En in verband met Corona is er in 2022 een extra Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen uitgevoerd.

De data zijn door het RIVM en CBS gepubliceerd en waar nodig door OpenInfo omgerekend naar de regionale indelingen van 2026.

Bekijk alle definities uit de regionale gezondheidsmonitor.

Alcoholgebruik en roken
76% van de inwoners van 18 tot 65 jaar in de buurt Burchtpolder geeft aan wel eens alcohol te drinken.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de onderwerpen in de categorie ‘Alcoholgebruik en roken’ uit de gezondheidsmonitor van het RIVM voor de buurt Burchtpolder. Hierbij wordt per onderwerp getoond wat het percentage inwoners in de buurt Burchtpolder is dat heeft aangegeven dat het onderwerp van toepassing is. Gebruik het filter boven de grafiek om de leeftijdsgroep van de inwoners te kiezen.

Bekijk de toelichting bij bovenstaande grafiek met de definities en de vragen voor de onderwerpen ‘rookt tabak’, ‘voldoet aan de alcoholrichtlijn’, ‘drinken’, ‘zwaar drinken’ en ‘overmatig drinken’.

Toelichting

Bekijk de aparte pagina over de gezondheid in de buurt Burchtpolder met de gegevens over meer dan 40 onderwerpen uit de regionale gezondheidsmonitor en met data over het gebruik van de WMO en de jeugdzorg in de buurt Burchtpolder.

Meer gezondheidsdata
Voertuigen en verkeer in de buurt Burchtpolder

Bekijk de beschikbare gegevens over geregistreerde voertuigen, elektrische auto’s en verkeersongevallen in de buurt Burchtpolder.

Aantal elektrische auto’s in de buurt Burchtpolder
Er zijn 40 elektrische auto’s in oktober 2026 in de buurt Burchtpolder.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal elektrische auto’s per maand in de buurt Burchtpolder op basis van de regionale voertuigdata van de RDW. Dit is de som van het aantal elektrische bedrijfsauto’s en het aantal elektrische personenauto’s.

Er zijn 40 elektrische auto’s in de buurt Burchtpolder. Dit is het totaal aantal in oktober 2026 bij de RDW op kenteken geregistreerde elektrische auto’s in de buurt Burchtpolder die op de batterij rijden en met een stekker opgeladen worden.

Toelichting op de regionale voertuigdata

Deze paragraaf toont data over de op kenteken geregistreerde voertuigen in de buurt Burchtpolder. Dit is regionale data van de RDW. De data is beschikbaar per soort voertuig, per energiebron (brandstof) en per maand. Deze gegevens worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent was dit op 1 oktober 2026. Bekijk de toelichting voor de bronbeschrijving en definities van de regionale voertuig data.

Toelichting Meer autodata
Voertuigen naar energiebron
Er zijn 611 voertuigen met ‘benzine’ als energiebron in de buurt Burchtpolder in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen per type energiebron (brandstof) dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt Burchtpolder geregistreerd staat.

Er zijn in totaal 1.003 op naam geregistreerde voertuigen in de buurt Burchtpolder (in oktober 2026).

Voertuigen naar soort
Er zijn 640 voertuigen van het type ‘personenauto’ in de buurt Burchtpolder in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen naar soort motorvoertuig dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt Burchtpolder geregistreerd staat.

Vergelijk het percentage auto’s per energiebron op de pagina met regionale voertuigdata.

Verkeersongevallen naar afloop
Er waren 3 verkeersongevallen in de buurt Burchtpolder in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal verkeersongevallen in de buurt Burchtpolder. Gebruik het filter boven de grafiek om het aantal ongevallen per afloop (materiële schade, letselschade of dodelijke afloop) te bekijken.


Onderstaande tabel laat zien hoeveel verkeersongevallen er in het jaar 2025 in de buurt Burchtpolder plaatsvonden, uitgesplitst naar afloop.

Afloop verkeersongevallenAantal verkeersongevallen in 2025
Totaal3
Materiële schade3
Letselschade0
Dodelijke afloop0

De dataset met verkeersongevallen BRON is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen de buurt Burchtpolder vallen.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Veiligheid in de buurt Burchtpolder

Bekijk de ontwikkeling en soorten van de geregistreerde misdaad in de buurt Burchtpolder op basis van data van de Politie en het CBS. De politiedata worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent op 15 september 2026. De beschrijvingen van de soorten misdrijven zoals de politie deze gebruikt zijn te vinden in de tabel met definities van de verschillende soorten delicten.

Meer misdaad
Totaal geregistreerde misdaad per maand of per jaar
Er zijn in 2025 in totaal 49 misdrijven in de buurt Burchtpolder geregistreerd.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Totaal aantal geregistreerde misdaden in de buurt Burchtpolder, 2012 tot en met 2025 (bij weergave van de gegevens per jaar) of april 2025 tot en met september 2026 (bij weergave van de gegevens per maand).

In de buurt Burchtpolder zijn van 2012 tot en met 2025 in totaal 460 misdrijven geregistreerd. Deze misdrijven zijn ingedeeld naar 28 verschillende soorten delicten. In 2025 werden in de buurt Burchtpolder 49 misdrijven door de politie vastgelegd. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens per maand of per jaar te tonen.

Misdaden naar type delict
De meest voorkomende soorten misdrijven in de buurt Burchtpolder in 2025 zijn Vernieling cq. zaakbeschadiging (11 delicten) en Overige vermogensdelicten (6 delicten).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal geregistreerde misdaden voor de tien meest voorkomende soorten delicten in 2025 in de buurt Burchtpolder.

Definities misdaad
Misdaad totaal per maand
In september 2026 zijn er 2 misdrijven in de buurt Burchtpolder geregistreerd.
Afbeelding van een warmtekaart (een heatmap in het Engels, een visuele weergave van data waarbij kleuren worden gebruikt om waarden weer te geven) met het totaal aantal misdrijven in de buurt Burchtpolder per maand en per jaar.

Bovenstaande warmtekaart geeft een visuele weergave van het totaal aantal door de politie geregistreerde misdrijven per maand in de buurt Burchtpolder over de afgelopen 6 jaar.

Alle gegevens zijn beschikbaar in het Excel document met politiedata als onderdeel van de download voor de gemeente Altena.

Misdaden per 1.000 inwoners
Er waren 13 misdrijven per 1.000 inwoners van het type ‘diefstal’ in 2025 in de buurt Burchtpolder.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Criminaliteit: aantal misdaden per 1.000 inwoners in 2025 in de buurt Burchtpolder.

De grafiek toont de meest recente gegevens over het aantal misdaden per 1.000 inwoners voor de buurt Burchtpolder. De gegevens over misdaden zijn hiertoe gegroepeerd in (1) het totaal aantal diefstallen (alle vormen, zoals diefstal uit woningen en schuren, diefstal van auto’s en fietsen en winkeldiefstal), (2) geweld en seksmisdrijven, (3) milieuovertredingen, (4) oplichting, (5) verkeersovertredingen, (6) vernielingen en misdrijven tegen de openbare orde en (7) alle overige misdrijven. De definities van alle verschillende soorten delicten met daarbij de categorie waarin deze zijn ingedeeld zijn te vinden in de bronbeschrijving van de politiedata.

Verkiezingen in de buurt Burchtpolder

Bekijk de beschikbare verkiezingsuitslagen en informatie over de stembureaus in de buurt Burchtpolder.

Uitslag gemeenteraadsverkiezingen 2026
Stembureau MFA Vlechtwerk in Werkendam
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal stemmen per partij zoals uitgebracht te Stembureau MFA Vlechtwerk in Werkendam bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026. De grafiek toont de 8 partijen waarop bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026 in de buurt Burchtpolder stemmen zijn uitgebracht.

Onderstaande grafiek toont het aantal stemmen per politieke partij dat bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 in Stembureau MFA Vlechtwerk in Werkendam is uitgebracht. Stembureau MFA Vlechtwerk in Werkendam was bij deze verkiezingen het enige stembureau binnen de buurt Burchtpolder.

Bekijk veel meer informatie over de verkiezingen op de pagina met alle 47 stembureaus in de gemeente Altena en op de pagina met alle verkiezingsuitslagen voor de gemeente Altena. En download alle verkiezingsdata in een Excel document als onderdeel van de uitgebreide informatie voor de gemeente Altena.

Stembureaus Altena
Adressen en leefomgeving in de buurt Burchtpolder

Bekijk gegevens over adressen, gebruiksdoelen, bouwperioden, dichtheid, de nabijheid van voorzieningen, energieverbruik en energielabels in de buurt Burchtpolder.

Informatie op basis van de BAG (de Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) van 1 juli 2026. De buurt Burchtpolder telt in totaal 579 adressen, deze hebben allemaal een verblijfsobject, er zijn geen standplaatsen en geen ligplaatsen. Alle adressen in buurt Burchtpolder liggen binnen de bebouwde kom.

Adressen Altena
Adressen: gebruiksdoelen
In de buurt Burchtpolder zijn er 543 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel woonfunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor de buurt Burchtpolder.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 307 panden uit de bouwperiode 1950 tot 1970 in de buurt Burchtpolder.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor de buurt Burchtpolder. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 juli 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Dichtheid per km² van bevolking, adressen en auto’s

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt Burchtpolder voor 2026.


Onderstaande tabel toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt Burchtpolder voor 2026:

DichtheidNederlandBuurt Burchtpolder
Bevolking5394.815
Adressen2.0931.248
Autos2752.185

De data over het aantal inwoners-, adressen- en personenauto’s per vierkante kilometer land geven een beeld van ‘de mate van concentratie van menselijke activiteiten’ in de buurt Burchtpolder ten opzichte van het gemiddelde voor Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Toelichting
Gemiddelde afstand tot voorzieningen
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een huisartsenpraktijk in de buurt Burchtpolder is 0,8.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt Burchtpolder tot de dichtstbijzijnde voorziening. De gebruikte cijfers komen uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor 2025.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt Burchtpolder tot de dichtstbijzijnde voorziening voor 2025:

VoorzieningAfstand in km
Huisartsenpraktijk0,8
Supermarkt0,3
Restaurant0,5
Basisonderwijs0,6
Voortgezet onderwijs4,7
Bibliotheek0,4
Treinstation9,7
Sportterrein1,2
Bioscoop7,7
Museum9,6

De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting.

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen
Gemiddeld aardgas- en elektriciteitsverbruik per woning per jaar in de buurt Burchtpolder.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddeld energieverbruik per woning per jaar in de buurt Burchtpolder.


Onderstaande tabel toont het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik per type woning voor 2024 voor de buurt Burchtpolder:

Soort woningGemiddeld gasverbruikGemiddelde elektriciteitslevering per woning
Appartement5501.760
Tussenwoning7202.180
Hoekwoning8602.630
Twee-onder-één-kap woning1.0803.030
Vrijstaande woning1.6303.700
Koopwoning1.0002.790
Huurwoning7502.240

Data over het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik voor aardgas in m3. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen. Het verbruik van gas en elektra is ook bekend per woningtype, zie de tabel.

Toelichting Meer gas
Energielabels
De meest voorkomende energielabels in de buurt Burchtpolder zijn C (149 adressen) en F (74 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in de buurt Burchtpolder. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 oktober 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel C komt het meeste voor in de buurt Burchtpolder: 149 adressen hebben energielabel C. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente Altena bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Adressen in de buurt Burchtpolder
Tabel met 579 adressen in de buurt Burchtpolder.

Onderstaande tabel toont alle openbare ruimtes en alle unieke combinaties van straten en huisnummers voor de buurt Burchtpolder. Één straat kan in meer dan één buurt voorkomen. Vind de buurt bij je adres op de pagina met alle adressen voor de gemeente Altena.

Openbare ruimteHuisnummer(s)Postcode(s)WoonplaatsAantal adressen
A van Drielstraat1 t/m 424251ZG t/m 4251ZHWerkendam42
Akkerwinde1 t/m 344251JK t/m 4251JLWerkendam29
Bakkerskilstraat1 t/m 554251ZJ t/m 4251ZMWerkendam59
Bergseveld2 t/m 234251BVWerkendam6
Beukenkampstraat2 t/m 224251BJWerkendam11
Burchtstraat1 t/m 544251ZC t/m 4251ZEWerkendam52
De Burcht2 t/m 484251BLWerkendam24
H.J. Roubosstraat1 t/m 54251BZWerkendam4
Havenstraat30 t/m 584251BC t/m 4251BDWerkendam47
Hooftlanden1 t/m 344251BEWerkendam25
J C Pieckstraat1 t/m 244251ZRWerkendam20
K van de Sandestraat1 t/m 464251ZN t/m 4251ZPWerkendam41
Kanaalstraat1 t/m 114251ZSWerkendam11
Molenplein3 t/m 94251BHWerkendam14
Oudsas3-Werkendam1
Sigmondstraat1 t/m 664251ZA t/m 4251ZBWerkendam75
Van der Elststraat1 t/m 124251BAWerkendam12
Vissersdijk1784251EHWerkendam1
van Heldenstraat1 t/m 994251BM t/m 4251BTWerkendam97
’t Eiland1 t/m 84251BXWerkendam8

Bovenstaande tabel toont de gegevens voor 20 openbare ruimtes en 579 adressen in de buurt Burchtpolder. Dit zijn alle adressen en openbare ruimtes op basis van de BAG- en de topografische kaarten (BRT) van het Kadaster van 1 juli 2026.

Een openbare ruimte is een door de gemeente aangewezen gebied dat is ingericht en wordt onderhouden voor publiek gebruik. Dit kan bijvoorbeeld een straat, weg, plein, park, erf, spoorbaan of brug zijn. Zie de toelichting voor een verdere definitie. Klik op de naam van een openbare ruimte om de pagina met statistieken voor die ruimte weer te geven. Bekijk de definities van de soorten openbare ruimtes.

De BAG (Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Adressen Altena
Tabelgebruik:

  • Bekijk in de tabel alle openbare ruimtes en unieke combinaties van straten en huisnummers in deze buurt.
  • Zoek in de tabel met het zoekveld boven de tabel. De rijen worden hiermee gefilterd zodat alleen rijen waarin de zoekterm voorkomt zichtbaar blijven.
  • Sorteer de tabel door op een kolomtitel te klikken.
  • Blader door de tabel met de knoppen onder de tabel.
  • Op kleine schermen: de eerste kolom blijft staan, verschuif de tabel horizontaal om alle kolommen te zien.
Download de buurt-rapportage!
Download hier de PDF buurt-rapportage met 100 grafieken en kaarten!

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download de buurt-rapportage voor Buurt Burchtpolder. Met veel extra informatie in 100 kaarten en grafieken! Met regionale vergelijkingen en met onderwerpen uitgezet in de tijd. Als PDF document: makkelijk te bewaren, delen en printen.

Download!
Gebieden
Tabel met de gebieden die de buurt Burchtpolder ‘raken’.
Soort gebiedNaam gebiedAantal adressen
Postcode numeriek4251556
WoonkernWerkendam579
WoonplaatsWerkendam579
WijkWerkendam579
GemeenteAltena579
ProvincieNoord-Brabant579
WaterschapWaterschap Rivierenland579
LandNederland579

Bovenstaande tabel toont de regionale gebieden die de buurt Burchtpolder ‘raken’ met het aantal adressen uit de buurt Burchtpolder dat in het betreffende gebied ligt.

Buurt Burchtpolder ‘raakt’ andere gebieden zoals bijvoorbeeld een woonplaats of waterschap wanneer de geometrieën van de buurt Burchtpolder en die van de andere gebieden elkaar overlappen of snijden. De gebieden zijn op basis van de gebiedsindelingen van het CBS van 2026 en de topografische kaarten van het Kadaster van 2026 bepaald. Klik op de naam van een gebied om de pagina met statistieken voor dat gebied weer te geven.

Wat zijn de ervaringen met de buurt Burchtpolder?
De gemiddelde score voor de buurt Burchtpolder is 8,3.
Afbeelding met negen cirkels. De grootste cirkel toont een gemiddelde score voor de buurt Burchtpolder, de andere kleinere cirkels tonen een score op elk van de onderwerpen: Veiligheid, Bereikbaarheid, Gemeenschap, Groen, Huisvesting, Hygiëne, Onderwijs, Voorzieningen. De kleuren van de cirkels zijn afgeleid van de scores die op een schaal van 1 tot 10 gegeven kunnen worden. De scores zijn gebaseerd op beoordelingen van de buurt Burchtpolder die op de website van Buurtje zijn gedeeld.

Bovenstaande afbeelding toont de gemiddelde scores die bezoekers van Buurtje.nl aan de buurt Burchtpolder hebben gegeven. Deze score is op basis van 2 reviews bepaald.

Bovenstaande scores zijn gebaseerd op de ervaringen van gebruikers. Wat vind jij van deze buurt? Deel je mening!

Bekijk ervaringen Beoordeel zelf
Alle onderwerpen en vergelijken

Bekijk de meest recente cijfers over meer dan 250 onderwerpen en vergelijk de buurt Burchtpolder met andere gebieden.

Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!
Kies een categorie en bekijk de bijbehorende onderwerpen.

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor de buurt Burchtpolder voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

Bedrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Bedrijfsvestigingen totaal160Aantal2025
A Landbouw, bosbouw en visserij0Aantal2025
B-F Nijverheid en energie35Aantal2025
G+I Handel en horeca15Aantal2025
H+J Vervoer, informatie en communicatie55Aantal2025
K-L Financiële diensten, onroerend goed10Aantal2025
M-N Zakelijke dienstverlening25Aantal2025
O-Q Overheid, onderwijs en zorg20Aantal2025
R-U Cultuur, recreatie, overige diensten5Aantal2025
% A Landbouw, bosbouw en visserij0,0%Percentage2025
% B-F Nijverheid en energie21%Percentage2025
% G+I Handel en horeca9,1%Percentage2025
% H+J Vervoer, informatie en communicatie33%Percentage2025
% K-L Financiële diensten, onroerend goed6,1%Percentage2025
% M-N Zakelijke dienstverlening15%Percentage2025
% O-Q Overheid, onderwijs en zorg12%Percentage2025
% R-U Cultuur, recreatie, overige diensten3,03%Percentage2025

De cijfers over bedrijven tonen het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt Burchtpolder, uitgesplitst naar bedrijfstak. Een vestiging is een locatie van een bedrijf, instelling of zelfstandige waar of van waaruit activiteiten worden uitgevoerd.

Bevolking
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Inwoners1.300Aantal2026
Mannen645Aantal2026
Vrouwen655Aantal2026
0 tot 15 jaar240Aantal2026
15 tot 25 jaar155Aantal2026
25 tot 45 jaar355Aantal2026
45 tot 65 jaar290Aantal2026
65 jaar of ouder265Aantal2026
Ongehuwd570Aantal2026
Gehuwd590Aantal2026
Gescheiden70Aantal2026
Verweduwd75Aantal2026
% Mannen50%Percentage2026
% Vrouwen50%Percentage2026
% 0 tot 15 jaar18%Percentage2026
% 15 tot 25 jaar12%Percentage2026
% 25 tot 45 jaar27%Percentage2026
% 45 tot 65 jaar22%Percentage2026
% 65 jaar of ouder20%Percentage2026
% Ongehuwd44%Percentage2026
% Gehuwd45%Percentage2026
% Gescheiden5,4%Percentage2026
% Verweduwd5,8%Percentage2026
Geboorten15Aantal2025
Geboorte relatief15Aantal per 1.000 inwoners2025
Sterftes10Aantal2025
Sterfte relatief5Aantal per 1.000 inwoners2025
Leerlingen PO140Aantal2025
Leerlingen VO80Aantal2025
Studenten MBO50Aantal2025
Studenten HBO10Aantal2025
Studenten WO10Aantal2025
Praktisch opleidingsniveau370Aantal2024
Middelbaar opleidingsniveau400Aantal2024
Hoger opleidingsniveau130Aantal2024
% Praktisch opleidingsniveau41%Percentage2024
% Middelbaar opleidingsniveau44%Percentage2024
% Hoger opleidingsniveau14%Percentage2024
Jongeren met jeugdzorg in natura25Aantal2024
% Jongeren met jeugdzorg7,1%Percentage2024
Wmo cliënten80Aantal2024
Wmo cliënten per 1.000 inwoners63Aantal per 1.000 inwoners2024
Bevolkingsdichtheid4.815Aantal per km²2026

De inwonersaantallen worden altijd op vijftallen afgerond, hierdoor kan het voorkomen dat een optelling van subgroepen (zoals inwoners naar geslacht of naar leeftijd) licht afwijkt van het totaal aantal inwoners.

Energie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning2.540Gemiddeld in kWh2024
Gemiddelde elektriciteitsteruglevering per woning770Gemiddeld in kWh2024
% Woningen met zonnestroom37%Percentage2024
% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmd12%Percentage2024
Gemiddelde elektriciteitslevering appartement1.760Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering tussenwoning2.180Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering hoekwoning2.630Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering twee-onder-één-kap woning3.030Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering vrijstaande woning3.700Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering huurwoning2.240Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering koopwoning2.790Gemiddeld in kWh2023
Gemiddeld aardgasverbruik per woning830Gemiddeld per m³2024
% Woningen met stadsverwarming0%Percentage2014
% Aardgasvrije woningen8%Percentage2024
% Aardgaswoningen88%Percentage2024
Gemiddeld aardgasverbruik appartement550Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik tussenwoning720Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik hoekwoning860Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik twee-onder-één-kap woning1.080Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik vrijstaande woning1.630Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik koopwoning1.000Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik huurwoning750Gemiddeld per m³2023
Publieke laadpalengeen dataAantalgeen data
Adressen zonder energielabel40Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel141Aantal2026
Adressen met definitief energielabel398Aantal2026
Energielabels A+++++0Aantal2026
Energielabels A++++15Aantal2026
Energielabels A+++30Aantal2026
Energielabels A++3Aantal2026
Energielabels A+13Aantal2026
Energielabels A46Aantal2026
Energielabels B56Aantal2026
Energielabels C149Aantal2026
Energielabels D68Aantal2026
Energielabels E61Aantal2026
Energielabels F74Aantal2026
Energielabels G24Aantal2026

De onderwerpen in de categorie energieverbruik tonen onder meer het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik en de energielabels van gebouwen in de buurt Burchtpolder. Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het minst energiezuinige label en A++++ het meest energiezuinige label.

Gezondheid-gedrag
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Rookt tabak18%Percentage2024
Voldoet aan de alcoholrichtlijn52%Percentage2024
Drinken74%Percentage2024
Zwaar drinken8%Percentage2024
Overmatig drinken5%Percentage2024
Overgewicht57%Percentage2024
Ernstig overgewicht (obesitas)20%Percentage2024
Voldoet aan de beweegrichtlijn41%Percentage2024
Wekelijks sporten44%Percentage2024
Lopen en/of fietsen naar school of werk38%Percentage2024
Lopen naar school of werk16%Percentage2024
Fietsen naar school of werk30%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Burchtpolder. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-overig
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Eenzaam45%Percentage2024
Ernstig eenzaam12%Percentage2024
Emotioneel eenzaam28%Percentage2024
Sociaal eenzaam31%Percentage2024
Matig/veel regie over het eigen leven86%Percentage2024
Moeite met rondkomen14%Percentage2024
Krijgt steun van anderen94%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door buren6%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door wegverkeer4%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg >50 km/uur4%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg <50 km/uur2%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door treinverkeer0%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door vliegverkeer2%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door windturbines1%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring wegverkeer2%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring treinverkeer0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring vliegverkeer1%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring buren4%Percentage2024
Tevreden met de woning89%Percentage2024
Tevreden met de woonomgeving88%Percentage2024
Tevreden met het groen in de omgeving81%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden binnen59%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden buiten56%Percentage2024
Vrijwilligerswerk28%Percentage2024
Mantelzorger15%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Burchtpolder. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-ziekte
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Goed ervaren gezondheid73%Percentage2024
Één of meer langdurige aandoeningen34%Percentage2024
Beperkt vanwege gezondheid33%Percentage2024
Ernstig beperkt vanwege gezondheid4%Percentage2024
Één of meerdere keren gevallen31%Percentage2024
Langdurige ziekte en beperkt31%Percentage2024
Lage veerkracht18%Percentage2024
Hoge veerkracht51%Percentage2024
Hoog risico op angst of depressie9%Percentage2024
Suïcide gedachten de laatste 12 maanden10%Percentage2024
(Heel) veel stress in afgelopen 4 weken19%Percentage2024
Één of meer lichamelijke beperkingen15%Percentage2020
Beperking in horen5%Percentage2020
Beperking in zien5%Percentage2020
Beperking in bewegen9%Percentage2020
Broze gezondheid30%Percentage2024
Broze metale gezondheid41%Percentage2024
Broze lichamelijke gezondheid30%Percentage2024
Broze gezondheid in het sociale domein28%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Burchtpolder. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Huishoudens
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huishoudens515Aantal2026
Eenpersoonshuishoudens155Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens360Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen165Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens met kinderen195Aantal2026
% Eenpersoonshuishoudens30%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens70%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen32%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens met kinderen38%Percentage2026
Gemiddelde huishoudensgrootte2,5Gemiddeld aantal2026

Het aantal huishoudens betreft het aantal particuliere huishoudens op 1 januari van een jaar. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen in een woonruimte wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. De cijfers over huishoudens op wijk- en buurtniveau worden afgerond op vijftallen.

Inkomen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Werkzame beroepsbevolking670Aantal2024
Netto arbeidsparticipatie77%Percentage2024
% Werknemers80%Percentage2024
% Werknemers met vaste arbeidsrelatie56%Percentage2024
% Werknemers met flexibele arbeidsrelatie23%Percentage2024
% Zelfstandigen20%Percentage2024
Inkomensontvangers900Aantal2024
Inkomensontvangers per 1.000 inwoners723Aantal per 1.000 inwoners2024
Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger€35.600Gemiddeld in Euro2023
Gemiddeld inkomen per inwoner€27.200Gemiddeld in Euro2023
40% personen met laagste inkomen43%Percentage2024
20% personen met hoogste inkomen17%Percentage2024
% Personen in armoede0,9%Percentage2024
% Personen tot 25% boven armoedegrens4,3%Percentage2024
Gemiddeld huishoudinkomen€36.900euro2023
40% huishoudens met laagste inkomen36%Percentage2024
20% huishoudens met hoogste inkomen17%Percentage2024
% Huishoudens met een laag inkomen1,9%Percentage2023
% Huishoudens onder of rond sociaal minimum3,9%Percentage2023
% Huishoudens tot 110% van sociaal minimum6,6%Percentage2023
% Huishoudens tot 120% van sociaal minimum9,7%Percentage2023
Mediaan vermogen van particuliere huishoudens€152.100euro2024
Personen per soort uitkering - Bijstand20Aantal2025
Personen per soort uitkering - AO40Aantal2025
Personen per soort uitkering - WW0Aantal2025
Personen per soort uitkering - AOW240Aantal2025
% Personen per soort uitkering - Bijstand2%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AO3%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - WW0%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AOW18%Percentage2025

De inkomensgegevens beschrijven het inkomen van personen en particuliere huishoudens in de buurt Burchtpolder. Het besteedbaar inkomen is het bruto-inkomen verminderd met onder meer belastingen, premies en betaalde inkomensoverdrachten. Vanwege statistische geheimhouding worden niet voor ieder gebied inkomensgegevens gepubliceerd.

Migratie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland1.185Aantal2026
Herkomst buiten Nederland120Aantal2026
Herkomst Europa45Aantal2026
Herkomst buiten Europa75Aantal2026
% Herkomst Nederland91%Percentage2026
% Herkomst buiten Nederland9,2%Percentage2026
% Herkomst Europa3,45%Percentage2026
% Herkomst buiten Europa5,7%Percentage2026
Geboren in Nederland met herkomst Nederland1.185Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst Europa20Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa30Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland50Aantal2026
Geboren in Nederland1.235Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa25Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa45Aantal2026
Geboren buiten Nederland70Aantal2026
% Geboren in Nederland met herkomst Nederland91%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst Europa1,53%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland3,83%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa2,3%Percentage2026
% Geboren in Nederland95%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa1,92%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa3,45%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland5,4%Percentage2026
Autochtoon1.155Aantal2022
Westers40Aantal2022
Niet-westers45Aantal2022
Nederlandse Antillen en Aruba0Aantal2022
Marokko0Aantal2022
Suriname0Aantal2022
Turkije0Aantal2022
Overig niet-westers45Aantal2022

De onderwerpen in de categorie migratie gaan over de herkomst en migratie van inwoners van de buurt Burchtpolder. De herkomst is gebaseerd op het geboorteland van de persoon en diens ouders. De migratiecijfers tonen onder meer vestiging, vertrek, immigratie en emigratie.

Misdrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Misdrijven49Aantal2025
Diefstal17Aantal2025
Geweld en seksmisdrijven7Aantal2025
Milieu overtredingen0Aantal2025
Oplichting2Aantal2025
Verkeersovertredingen5Aantal2025
Vernieling11Aantal2025
Overige misdrijven7Aantal2025
Misdrijven per 1.000 inwoners37Aantal per 1.000 inwoners2025
Diefstal per 1.000 inwoners13Aantal per 1.000 inwoners2025
Geweld en seksmisdrijven per 1.000 inwoners5Aantal per 1.000 inwoners2025
Milieu overtredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Oplichting per 1.000 inwoners2Aantal per 1.000 inwoners2025
Verkeersovertredingen per 1.000 inwoners4Aantal per 1.000 inwoners2025
Vernieling per 1.000 inwoners8Aantal per 1.000 inwoners2025
Overige misdrijven per 1.000 inwoners5Aantal per 1.000 inwoners2025

De cijfers over misdrijven tonen de door de politie geregistreerde misdrijven in de buurt Burchtpolder, zowel als aantal als omgerekend per 1.000 inwoners. Niet ieder gepleegd misdrijf wordt gemeld of geregistreerd.

Nabijheid voorzieningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand0,8Gemiddelde afstand in km2025
Huisartsenpraktijken binnen 1 km0,9Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 3 km2,0Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 5 km2,0Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpost afstand11Gemiddelde afstand in km2024
Apotheek afstand0,8Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuis met poli afstand11Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km4,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuis zonder poli afstand11Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km2,0Gemiddeld aantal2025
Supermarkt afstand0,3Gemiddelde afstand in km2025
Supermarkten binnen 1 km2,1Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 3 km4,0Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 5 km4,0Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand0,3Gemiddelde afstand in km2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km12Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km12Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km12Gemiddeld aantal2025
Warenhuis afstand0,6Gemiddelde afstand in km2025
Warenhuizen binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 10 km1,3Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 20 km8Gemiddeld aantal2025
Café afstand0,7Gemiddelde afstand in km2025
Cafés binnen 1 km3,1Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 3 km5Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 5 km5Gemiddeld aantal2025
Cafetaria afstand0,5Gemiddelde afstand in km2025
Cafetaria binnen 1 km6,5Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 3 km7Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 5 km7Gemiddeld aantal2025
Restaurant afstand0,5Gemiddelde afstand in km2025
Restaurants binnen 1 km6,3Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 3 km8Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 5 km9,1Gemiddeld aantal2025
Hotel afstand10Gemiddelde afstand in km2025
Hotels binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 10 km0,3Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 20 km18Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijf afstand0,4Gemiddelde afstand in km2025
Kinderdagverblijven binnen 1 km2,0Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 3 km4,0Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 5 km4,0Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang afstand0,4Gemiddelde afstand in km2025
Buitenschoolseopvang binnen 1 km1,0Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 3 km3,0Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 5 km3,0Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs afstand0,6Gemiddelde afstand in km2025
Basisonderwijs binnen 1 km2,3Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 3 km4,0Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 5 km4,0Gemiddeld aantal2025
Voortgezet onderwijs afstand4,7Gemiddelde afstand in km2024
Voortgezet onderwijs binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 10 km2,1Gemiddeld aantal2024
VMBO afstand4,7Gemiddelde afstand in km2024
VMBO binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 10 km2,1Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO afstand4,7Gemiddelde afstand in km2024
HAVO VWO binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 10 km1,1Gemiddeld aantal2024
Openbaar groen afstand0,3Gemiddelde afstand in km2017
Park of plantsoen afstand0,3Gemiddelde afstand in km2017
Dagrecreatief terrein afstand1,4Gemiddelde afstand in km2017
Bos afstand1,7Gemiddelde afstand in km2017
Open natuurlijk terrein afstand2,0Gemiddelde afstand in km2017
Open droog natuurlijk terrein afstand5Gemiddelde afstand in km2017
Open nat natuurlijk terrein afstand2,0Gemiddelde afstand in km2017
Semi-openbaar groen afstand1,2Gemiddelde afstand in km2017
Sportterrein afstand1,2Gemiddelde afstand in km2017
Volkstuin afstand5,5Gemiddelde afstand in km2017
Verblijfsrecreatief terrein afstand9,3Gemiddelde afstand in km2017
Begraafplaats afstand1,5Gemiddelde afstand in km2017
Recreatief binnenwater afstand5,2Gemiddelde afstand in km2017
Oprit hoofdverkeersweg afstand3,4Gemiddelde afstand in km2025
Treinstation afstand9,7Gemiddelde afstand in km2025
Belangrijk overstapstation afstand18Gemiddelde afstand in km2025
Bibliotheek afstand0,4Gemiddelde afstand in km2025
Zwembad afstand12Gemiddelde afstand in km2025
Kunstijsbaan afstand17Gemiddelde afstand in km2025
Podiumkunsten afstand10Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 10 km0,9Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 20 km5Gemiddeld aantal2024
Poppodium afstand18Gemiddelde afstand in km2024
Bioscoop afstand7,7Gemiddelde afstand in km2025
Bioscopen binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 20 km2,0Gemiddeld aantal2025
Sauna afstand11Gemiddelde afstand in km2025
Zonnebank afstand0,5Gemiddelde afstand in km2025
Museum afstand9,6Gemiddelde afstand in km2024
Musea binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 10 km1,7Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 20 km13Gemiddeld aantal2024
Attractie afstand12Gemiddelde afstand in km2025
Attracties binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 20 km1,0Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 50 km51Gemiddeld aantal2025
Brandweerkazerne afstand1,0Gemiddelde afstand in km2025

Het CBS publiceert gegevens over de nabijheid van voorzieningen voor inwoners van de buurt Burchtpolder. De afstanden zijn gemiddelden over de weg en de nabijheidsindicatoren tonen hoeveel voorzieningen binnen een bepaalde afstand beschikbaar zijn.

Omgeving
OnderwerpWaardeEenheidJaar
RegiocodeBU19590102Code2026
RegionaamBurchtpolderNaam2026
Soort regioBuurtCategorisch type2026
Sorteercode19590102Code2026
Oppervlakte totaal27Aantal hectaren2026
Oppervlakte land27Aantal hectaren2026
Oppervlakte water0Aantal hectaren2026
Mate van stedelijkheid3Indicator 1-52026
Omgevingsadressendichtheid1.248Gemiddeld aantal per km²2026
Adressen totaal579Aantal2026
Adressen met postcode556Aantal2026
Adressen met woonfunctie543Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie5Aantal2026
Adressen met celfunctie0Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie1Aantal2026
Adressen met industriefunctie1Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie2Aantal2026
Adressen met logiesfunctie1Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie3Aantal2026
Adressen met sportfunctie1Aantal2026
Adressen met winkelfunctie1Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie23Aantal2026
Verblijfsobjecten579Aantal2026
Ligplaatsen0Aantal2026
Standplaatsen0Aantal2026
Panden met adres514Aantal2026
Adressen met pand578Aantal2026
Percelen met adres403Aantal2026
Adressen met perceel579Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom579Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom0Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom543Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom0Aantal2026
Panden met adres voor 1700geen dataAantal2026
Panden met adres 1700 tot 1900geen dataAantal2026
Panden met adres 1900 tot 1925geen dataAantal2026
Panden met adres 1925 tot 1950geen dataAantal2026
Panden met adres 1950 tot 1970geen dataAantal2026
Panden met adres 1970 tot 1980geen dataAantal2026
Panden met adres 1980 tot 1990geen dataAantal2026
Panden met adres 1990 tot 2000geen dataAantal2026
Panden met adres 2000 tot 2010geen dataAantal2026
Panden met adres 2010 tot 2020geen dataAantal2026
Panden met adres 2020 en latergeen dataAantal2026
Adressen met pand voor 17000Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 19000Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 19251Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 1950103Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 1970307Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 19806Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 199049Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 200031Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 201024Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 202012Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later45Aantal2026
Postcodegebied4251BA-4251ZSNaam2026
Meest voorkomende postcode4251Naam2026
Dekkingspercentage meest voorkomende postcode100%Percentage2026

De onderwerpen in de categorie omgeving beschrijven onder meer de oppervlakte, het aantal adressen, de bevolkingsdichtheid en de omgevingsadressendichtheid van de buurt Burchtpolder.

Verkeersongevallen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal3Aantal2025
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade3Aantal2025
Verkeersongevallen letselschade0Aantal2025
Verkeersongevallen dodelijk0Aantal2025

De gegevens over verkeersongevallen in de buurt Burchtpolder zijn gebaseerd op de registratie van verkeersongevallen door Rijkswaterstaat.

Vervoer
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Personenauto’s totaal590Aantal2025
Personenauto’s - brandstof benzine510Aantal2025
Personenauto’s - overige brandstof75Aantal2025
Personenauto’s per huishouden1,15Aantal2025
Personenauto’s naar oppervlakte2.185Aantal2025
Motorfietsen20Aantal2025

De vervoersgegevens tonen onder meer het aantal personenauto’s en andere voertuigen in de buurt Burchtpolder. De voertuiggegevens zijn gebaseerd op het Nederlandse kentekenregister van de RDW.

Woningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad532Aantal2025
Woningen per 1.000 inwoners406Aantal per 1.000 inwoners2025
Nieuwbouw woningen12Aantal2025
Niet-woningvoorraad38Aantal2025
Nieuwbouw niet-woningen0Aantal2025
Gemiddelde woningwaarde€343.000Gemiddeld in Euro2025
Woningwaarde klasse€300.000 tot €350.000Categorisch type2025
Eengezinswoningen468Aantal2025
Meergezinswoningen64Aantal2025
Koopwoningen346Aantal2025
Huurwoningen186Aantal2025
Huurwoningen woningcorporaties170Aantal2025
Huurwoningen overige verhuurders16Aantal2025
Eigendom onbekend0Aantal2025
Bewoond516Aantal2025
Onbewoond16Aantal2025
% Koopwoningen65%Percentage2025
% Huurwoningen35%Percentage2025
% Huurwoningen woningcorporaties32%Percentage2025
% Huurwoningen overige verhuurders3%Percentage2025
% Eigendom onbekend0%Percentage2025
% Eengezinswoningen88%Percentage2025
% Meergezinswoningen12%Percentage2025
% Bewoond97%Percentage2025
% Onbewoond3%Percentage2025
Appartementen64Aantal2026
Tussenwoningen197Aantal2026
Hoekwoningen130Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen90Aantal2026
Vrijstaande woningen62Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen12%Percentage2026
% Tussenwoningen36%Percentage2026
% Hoekwoningen24%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen17%Percentage2026
% Vrijstaande woningen11%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 194521Aantal2026
Woningen 1945 tot 1965342Aantal2026
Woningen 1965 tot 197528Aantal2026
Woningen 1975 tot 198537Aantal2026
Woningen 1985 tot 199526Aantal2026
Woningen 1995 tot 200518Aantal2026
Woningen 2005 tot 201520Aantal2026
Woningen 2015 tot 202539Aantal2026
Woningen 2025 en later12Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend0Aantal2026
% Woningen voor 19454,0%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 196563%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 19755%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 19857%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 19955%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 20053,0%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 20154,0%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 20257%Percentage2026
% Woningen 2025 en later2,0%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend0,0%Percentage2026

De woningcijfers voor de buurt Burchtpolder komen voornamelijk van het CBS en de BAG. Ze beschrijven onder meer de woningvoorraad, woningtypen, bouwperioden, eigendom en gemiddelde WOZ-waarde. Cijfers op wijk- en buurtniveau kunnen zijn afgerond op vijftallen.

Download de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren als Excel document. Alle woonplaatsen, wijken en buurten zijn onderdeel van de download voor de gemeente Altena. Er is ook een download met alle gemeente-, wijk- en buurtgegevens voor heel Nederland.

Selecteer op een groot scherm een categorie in het menu naast de tabel. Gebruik op een klein scherm de keuzelijst boven de tabel.

Tabelgebruik:

  • Kies een categorie om alleen de onderwerpen uit dat deel van de tabel te tonen.
  • Op grote schermen staat de categoriekeuze naast de tabel; op kleine schermen staat deze erboven.
  • Verschuif de tabel op kleine schermen horizontaal om alle kolommen te bekijken.
Top 5 buurt Burchtpolder: kenmerken met het grootste verschil ten opzichte van Nederland
#KenmerkWaardeWaarde NLVerschilVerschil NLScore
1% H+J Vervoer, informatie en communicatie33%8,1%25%3,6%7
2% Woningen 1945 tot 196563%13%50%11%4,57
3% Praktisch opleidingsniveau41%26%15%8,5%1,79
4% Hoger opleidingsniveau14%33%-19%11%1,67
5Personenauto’s naar oppervlakte2.1852751.9101.1491,66

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Altena.

RegioSoort regio% H+J Vervoer, informatie en communicatie% Woningen 1945 tot 1965% Praktisch opleidingsniveau% Hoger opleidingsniveauPersonenauto’s naar oppervlakte
BurchtpolderBuurt33%63%41%14%2.185
NederlandLand8,1%13%26%33%275
AltenaGemeente8,1%15%31%22%162
Centrum WerkendamBuurt13%6%40%15%2.236
WelgelegenBuurt22%0,0%38%15%2.952

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Altena.

Top 5 kenmerken buurt Burchtpolder:

De eerste tabel toont de vijf meest kenmerkende onderwerpen voor buurt Burchtpolder. Op deze onderwerpen verschilt buurt Burchtpolder relatief het meest van de rest van Nederland. De vergelijking gebruikt de meest recent beschikbare gegevens per onderwerp.

Regio’s:

De tweede tabel toont de waarden voor de top 5 kenmerken per regio. Getoonde regio’s: buurt Burchtpolder, Nederland, de gemeente, de wijk en de andere buurten binnen de wijk. Hierbij staan de kenmerken in de kolommen en de vergelijkingsgebieden in de rijen.

Berekening van de grootste verschillen:

Het relatieve verschil is berekend als verschilscore. De verschilscore vergelijkt het verschil voor Burchtpolder met het gemiddelde verschil voor Nederland. Zo worden de onderwerpen geselecteerd die relatief het sterkst van het Nederlandse gemiddelde afwijken.

De kolommen van de eerste tabel tonen de rekenstappen. ‘Waarde’ is de waarde voor Burchtpolder, ‘Waarde NL’ het Nederlandse gemiddelde, ‘Verschil’ het verschil tussen beide waarden, ‘Verschil NL’ de gemiddelde afwijking in Nederland en ‘Score’ de daaruit berekende verschilscore.

De verschilscores zijn voor ruim 70 onderwerpen berekend. Uit de onderwerpen met de hoogste scores worden de vijf meest interessante onderwerpen gekozen. Hierdoor worden tegengestelde of vrijwel gelijke onderwerpen niet dubbel getoond en wordt het ontbreken van een onderwerp niet als kenmerk gepresenteerd. Als er bijvoorbeeld relatief veel vrouwen zijn, wordt niet ook automatisch het lage aandeel mannen getoond. Een sterk afwijkende bedrijfstak wordt alleen getoond als deze oververtegenwoordigd is.

Alle verschilscores voor alle wijken en buurten in buurt Burchtpolder staan in de uitgebreide download voor Altena.

Data en bronnen

Bekijk de gebruikte open databronnen en definities en download uitgebreide regionale datasets over de buurt Burchtpolder.

Download alle regionale data
Download de uitgebreide datasets voor de gemeente Altena.
Afbeelding van Excel documenten uit de download met regionale data.

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download uitgebreide informatie in handige Excel-overzichten voor de gemeente Altena. De download bevat regionale statistieken, adressen, verkiezingsuitslagen, misdaadcijfers, detail leeftijdsgegevens en meer.

Download ook de PDF buurt-rapportage voor de buurt Burchtpolder met 100 kaarten en grafieken.

Download!
Gebruikte open data bronnen
Bronvermelding en definities

Veel gegevens op deze pagina komen uit verschillende datasets met regionale cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hierbij is een groot aantal datasets gecombineerd. De meest recente gegevens zijn bijgewerkt tot en met 14 oktober 2026. Daarnaast zijn diverse andere officiële databronnen gebruikt, waaronder het Kadaster, de Kiesraad, de Politie en het RIVM.

Bronnen & definities
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron