Statistieken Burgemeestersbuurt

Statistieken Burgemeestersbuurt

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de Burgemeestersbuurt in de gemeente Zaanstad Vlag van de gemeente Zaanstad. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de Burgemeestersbuurt in de gemeente Zaanstad Vlag van de gemeente Zaanstad. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Kaart van de Burgemeestersbuurt.Bekijk kaart
Burgemeestersbuurt in het kort

Bekijk de belangrijkste cijfers, de kaart en een korte toelichting over de Burgemeestersbuurt.

Kerncijfers van de Burgemeestersbuurt
Adressen, panden, percelen, woningen, huishoudens en inwoners.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van de belangrijkste cijfers van het Kadaster en het CBS voor de Burgemeestersbuurt.


Onderstaande tabel toont de belangrijkste cijfers van het CBS en het Kadaster voor de Burgemeestersbuurt.

OnderwerpAantalBronJaar data
Adressen met postcode1.768Kadaster2026
Adressen met woonfunctie1.741Kadaster2026
Panden met adres1.506Kadaster2026
Percelen met adres1.059Kadaster2026
Woningvoorraad1.684CBS2025
Huishoudens1.780CBS2026
Inwoners3.880CBS2026

Op deze pagina vind je een kaart van de Burgemeestersbuurt en de data over meer dan 250 onderwerpen voor de Burgemeestersbuurt.

Definities
Aantal inwoners op de kaart van de Burgemeestersbuurt
Kaart van de omgeving van de Burgemeestersbuurt.
Afbeelding van de Burgemeestersbuurt op de kaart.

Kaart van de wijk Zaandam Zuid met het aantal inwoners per buurt in 2026. De cijfers op de kaart geven de volgende buurten weer: 1: Burgemeestersbuurt, 2: Prins Hendrikbuurt, 3: Bomenbuurt Oost, 4: Bomenbuurt, 5: Vijfhoekpark, 6: Achtersluispolder.

Bekijk de statistieken voor alle 107 gebieden binnen de gemeente Zaanstad via de overzichtspagina van de gebieden in de Zaanstad.

Overzicht gebieden Meer Zaanstad
Over de Burgemeestersbuurt

De Burgemeestersbuurt ligt binnen de wijk Zaandam Zuid in de gemeente Zaanstad. De meest voorkomende postcode in de Burgemeestersbuurt is postcode 1501.

Er zijn 1.796 adressen en 1.684 woningen in de Burgemeestersbuurt in de gemeente Zaanstad. 52% van de woningen in de buurt is een huurwoning. De woningen hebben een gemiddelde WOZ waarde van €349.000. Er wonen 3.880 inwoners in de Burgemeestersbuurt, waarvan het grootste deel (30%) tussen de 25 en 45 jaar oud is. Burgemeestersbuurt telt 1.780 huishoudens van gemiddeld 2,2 personen. Verder zijn er 1.380 personenauto’s en 415 bedrijfsvestigingen geregistreerd in de Burgemeestersbuurt.

Burgemeestersbuurt heeft een totale oppervlakte van 36 hectare, waarvan 34 hectare land en 1 hectare water (honderd hectare is één vierkante kilometer, 1 km2). De gemiddelde dichtheid van adressen is 3.854 adressen per km2.

Meer over de Burgemeestersbuurt:

De gegevens van de Burgemeestersbuurt voor de jaren 2013 tot en met 2023 zijn berekend.

Blijf op de hoogte

Ontvang een e-mail als er nieuwe cijfers zijn op de pagina Burgemeestersbuurt.

Wonen in de Burgemeestersbuurt

Bekijk de woningvoorraad, woningkenmerken, woningtypen en de ontwikkeling van de gemiddelde WOZ-waarde in de Burgemeestersbuurt.

Kenmerken van de 1.684 woningen in de Burgemeestersbuurt
Er zijn 1.684 woningen in de Burgemeestersbuurt.
Informatie over de woningen in deze regio op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken. En bekijk de woningkenmerken per buurt in de gemeente Zaanstad in een interactieve tabel.

Toelichting
Woningwaarde per jaar
De gemiddelde WOZ waarde in de Burgemeestersbuurt was €349.000 in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in de Burgemeestersbuurt.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de data van het CBS voor de Burgemeestersbuurt:

JaarGemiddelde WOZ woningwaarde Burgemeestersbuurt% verschil
2025€349.0002,65%
2024€340.0008,6%
2023€313.00021%
2022€259.0008,8%
2021€238.00011%
2020€215.00011%
2019€193.00015%
2018€168.00011%
2017€152.0004,11%
2016€146.0002,1%
2015€143.000-4,03%
2014€149.000-6,9%
2013€160.000geen data

De gemiddelde WOZ woningwaarde in de Burgemeestersbuurt is met €189.000 toegenomen van €160.000 in 2013 tot €349.000 in 2025 (dat is een stijging van 118%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2025 was €15.750 (7%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een duidelijk stijgende trend: De cijfers groeien bijna ieder jaar.

Bekijk ook de ranglijst van de woningwaarden per buurt in de gemeente Zaanstad.

Toelichting
Download een schat aan informatie
  • PDF buurt-rapportage voor de Burgemeestersbuurt met 100 kaarten en grafieken.
  • Uitgebreide informatie in handige Excel overzichten voor de gemeente Zaanstad.
  • Meer dan 250 onderwerpen voor Nederland en alle provincies, gemeenten, wijken en buurten in Nederland.
Woningwaarde en 65-plussers per gebied
De gemiddelde woningwaarde in de Burgemeestersbuurt is €349.000, het percentage inwoners van 65 jaar en ouder is 16% en er zijn 1.684 woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde woningwaarde per regio op de horizontale as. Deze is afgezet tegen het percentage inwoners van 65 jaar en ouder op de verticale as. Iedere regio wordt als cirkel weergegeven. De omvang van de cirkels hangt af van het aantal woningen in een gebied: hoe meer woningen, hoe groter de cirkel.

Woningwaarde ten opzichte van inwoners van 65 jaar en ouder per gebied, de volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (grijs), provincie Noord-Holland (bruin), gemeente Zaanstad (geel), 8 woonplaatsen (groen), wijk Zaandam Zuid (oranje) en 5 buurten (blauw). De Burgemeestersbuurt wordt in het rood weergegeven. Klik op de naam van een cirkel om de gegevens voor dat gebied weer te geven.

Soorten woningen
Tussenwoningen komen het meeste voor in de Burgemeestersbuurt: er zijn 966 adressen met het woningtype tussenwoningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de Burgemeestersbuurt.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 juli 2026.

Bevolking in de Burgemeestersbuurt

Bekijk de samenstelling en ontwikkeling van de bevolking in de Burgemeestersbuurt, met cijfers over inwoners, leeftijd, burgerlijke staat, huishoudens, migratieachtergrond, opleidingsniveau, geboorte en sterfte.

Bekijk ook de maandelijkse bevolkingsontwikkeling in de gemeente Zaanstad.

Aantal inwoners per jaar
De Burgemeestersbuurt telt 3.880 inwoners in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de Burgemeestersbuurt. De gegevens lopen van 2013 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de Burgemeestersbuurt:

JaarAantal inwoners de Burgemeestersbuurt% verschil
20263.8803,33%
20253.755-1,18%
20243.800-0,13%
20233.8050,45%
20223.7880,45%
20213.771-0,97%
20203.8080,61%
20193.7850,05%
20183.7831,75%
20173.7180,76%
20163.6901,71%
20153.6280,69%
20143.6030,56%
20133.583geen data

Het aantal inwoners in de Burgemeestersbuurt is met 297 inwoners gestegen van 3.583 inwoners in 2013 tot 3.880 inwoners in 2026 (dat is een toename van 8,3%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2026 was 23 inwoners (0,62%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een duidelijk stijgende trend: De cijfers stijgen bijna ieder jaar.

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente Zaanstad.

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in de Burgemeestersbuurt:

In 2013 waren er 3.583 inwoners in de Burgemeestersbuurt. Het aantal van 3.583 inwoners is het minimum in de hele periode waarover de inwonersdata beschikbaar zijn. In 2026 is het aantal gestegen tot 3.880 inwoners. De stijging ten opzichte van 2013 is 297 (8,3%), het verschil ten opzichte van het vorige jaar (2025) is 125 (3,33%). Het aantal van 3.880 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 2013 tot en met 2026.

Inwoners per leeftijdsgroep in de Burgemeestersbuurt
De grootste getoonde leeftijdsgroep in de Burgemeestersbuurt is 25 tot 45 jaar, met 30% van de inwoners.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, leeftijdsgroepen: aantal inwoners op 1 januari 2026 per leeftijdsgroep.

De grafiek toont de leeftijdsgroepen. Het aantal inwoners is ook per individueel levensjaar beschikbaar (alleen de inwoners van 105 jaar en ouder vormen 1 groep). De inwoners naar leeftijd zijn er tot op buurtniveau in het document met leeftijdsgegevens in de download voor de gemeente Zaanstad.

Burgerlijke staat in de Burgemeestersbuurt
Deze grafiek laat zien hoeveel inwoners getrouwd, niet getrouwd, gescheiden of verweduwd zijn.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, burgerlijke staat: aantal en percentage inwoners op 1 januari 2026 naar burgerlijke staat.

Onderverdeling van de bevolking in de Burgemeestersbuurt naar de situaties ‘Ongehuwd’, ‘Gehuwd’, ‘Gescheiden’ en ‘Verweduwd’.

Toelichting
Soorten huishoudens
In 2026 waren er 1.780 huishoudens in de Burgemeestersbuurt. Er waren 695 eenpersoonshuishoudens en 1.085 meerpersoonshuishoudens (afgerond op vijftallen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont de verdeling naar soorten huishoudens voor de Burgemeestersbuurt. De gegevens gelden voor 2026.

De cijfers gaan over de particuliere huishoudens op 1 januari 2026. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. In deze grafiek worden de huishoudens onderverdeeld in eenpersoonshuishoudens, meerpersoonshuishoudens zonder kinderen en meerpersoonshuishoudens met kinderen. De cijfers over huishoudens zijn afgerond op vijftallen.

Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in de Burgemeestersbuurt.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2013 tot en met 2026: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in de Burgemeestersbuurt per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor de Burgemeestersbuurt:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
20262.1755401.165
20252.1655201.065
20242.2255351.040
20232.2435521.004
20222.35900
20212.407484881
20202.482470855
20192.541441803
20182.597420765
20172.617390711
20162.637373680
20152.642349637
20142.630345628
20132.652331601

In 2026 was de herkomst van inwoners in de Burgemeestersbuurt als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 56%, herkomst uit Europese landen: 14% en herkomst uit landen buiten Europa: 30% En in 2013 was de verdeling van inwoners naar herkomstgebied als volgt: herkomst uit Nederland: 74%, herkomst uit Europa: 9,2% en herkomst van buiten Europa: 17%.

Toelichting Meer migratie
Migratie herkomstlanden

Bekijk ook de detailinformatie over het aantal inwoners in Nederland naar land van herkomst.

Landen van herkomst
Migratie achtergrond: Geboortelanden en herkomstlanden
Van de inwoners van de Burgemeestersbuurt is 76% in Nederland geboren (gegevens 2026).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking in de Burgemeestersbuurt: de grafiek toont het aantal inwoners in 2025, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland. Gebruik het filter om een categorie te selecteren.

De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.

Toelichting
Geboorte per 1.000 inwoners
Er zijn 15 baby’s per 1.000 inwoners geboren in 2025 in de Burgemeestersbuurt.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal levend geboren babies per 1.000 inwoners in de Burgemeestersbuurt.

De cijfers over de geboortes per 1.000 aantal inwoners zijn berekend door het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december te delen door het aantal inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

Er waren in de gemeente Zaanstad als geheel 147 geboortes in augustus 2026. Bekijk de pagina met maandelijkse bevolkingscijfers voor de gemeente Zaanstad.

Cijfers over geboorte

De cijfers over het relatieve aantal geboortes zijn gebaseerd op data van het CBS. Als basis hiervoor is het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december in verhouding tot het aantal inwoners op 1 januari van een jaar in de Burgemeestersbuurt genomen. Het relatieve aantal geboorten kan hoger uitvallen dan verwacht op basis van het inwonertal. Het relatieve cijfer betreft namelijk het aantal geboorten gedurende het jaar ten opzichte van het aantal inwoners op 1 januari. In nieuwbouwwijken kan het aantal inwoners sterk groeien in een jaar. Zo kunnen er in 1 jaar 10 kinderen geboren worden in een wijk waarin op 1 januari slechts 10 inwoners wonen, maar aan het eind van het jaar bijvoorbeeld 200 inwoners.

Sterfte per 1.000 inwoners
Er zijn 5 personen per 1.000 inwoners overleden in 2025 in de Burgemeestersbuurt.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal sterftes per 1.000 inwoners in de Burgemeestersbuurt.

De cijfers over de sterfte per 1.000 aantal inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS. De relatieve sterfte is bepaald als het aantal overledenen van 1 januari tot en met 31 december, per 1.000 inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

In augustus 2026 zijn in de gemeente Zaanstad als geheel 132 inwoners overleden. Bekijk de maandelijkse sterftecijfers voor de gemeente Zaanstad.

Meer sterfte
Onderwijs in de Burgemeestersbuurt

Bekijk de kinderopvang- en onderwijslocaties, gemiddelde reisafstanden, aantallen leerlingen en studenten en de ontwikkeling van het aantal scholen in de Burgemeestersbuurt. Dit is een kleine selectie uit de datasets over het onderwijs. Bekijk véél meer informatie over het onderwijs op AlleCijfers.

Kinderopvang- en onderwijslocaties in de Burgemeestersbuurt
BurgemeestersbuurtWijk Zaandam ZuidGemeente Zaanstad
Aantal kinderopvanglocaties721216
Aantal kindplaatsen1574186.304
Aantal vestigingen basisonderwijs1253
Aantal leerlingen basisonderwijs60171313.704
Aantal vestigingen voortgezet onderwijs0013
Aantal leerlingen voortgezet onderwijs008.687
Aantal opleidingen middelbaar beroepsonderwijs008
Aantal studenten middelbaar beroepsonderwijs003.985

Bovenstaande tabel toont data van het LRK en DUO over kinderopvang en onderwijs. De gegevens zijn bijgewerkt tot en met 1 oktober 2026.

Het aantal leerlingen betreft het aantal dat onderwijs volgt op een school in de Burgemeestersbuurt. Op de pagina’s over het basisonderwijs en over de middelbare scholen zijn ook gegevens beschikbaar over het huisadres van leerlingen ten opzichte van het adres van de schoolvestigingen.

Gemiddelde afstanden kinderopvang en onderwijs
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een basisschool in de Burgemeestersbuurt is 0,5 kilometer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand staafdiagram toont de gemiddelde afstand in kilometers over de weg tot kinderdagverblijven, buitenschoolseopvang, basisonderwijs, voortgezet onderwijs totaal, VMBO scholen en HAVO VWO scholen. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens voor verschillende soorten locaties te tonen. De gebruikte cijfers komen van uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor de situatie in 2025.


Onderstaande tabel de gemiddelde afstand in kilometers voor verschillende soorten locaties voor kinderopvang en onderwijs. De gegevens worden getoond per (vergelijkings)gebied en gelden voor 2025.

RegioKinderdagverblijfBuitenschoolseopvangBasisonderwijsVoortgezet onderwijsVMBOHAVO VWO
Nederland0,70,70,82,52,63,4
Provincie Noord-Holland0,60,60,72,02,12,5
Gemeente Zaanstad0,60,60,81,71,92,5
Wijk Zaandam Zuid0,60,70,61,11,13,1
Buurt Vijfhoekpark0,91,41,21,71,74,1
Buurt Achtersluispolder1,82,31,82,52,54,6
Bomenbuurt Oost0,50,70,40,60,63,3
Bomenbuurt0,60,90,61,11,13,5
Burgemeestersbuurt0,50,40,51,01,02,8
Prins Hendrikbuurt0,40,40,51,41,42,5

Deze grafiek toont een regionale vergelijking van de gemiddelde reisafstanden voor inwoners van hun woonadres naar de dichtstbijzijnde locaties voor kinderopvang, basisonderwijs en voortgezet onderwijs. De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting. In de grafiek zie je de gegevens voor de Burgemeestersbuurt in vergelijking tot andere gebieden. De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (oranje), provincie Noord-Holland (bruin), gemeente Zaanstad (geel), wijk Zaandam Zuid (groen) en 5 buurten (blauw). Burgemeestersbuurt wordt in het rood weergegeven.

Leerlingen en studenten in de Burgemeestersbuurt
In 2025 woonden er 790 leerlingen en studenten in de Burgemeestersbuurt.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Onderwijsdata: aantal leerlingen en studenten per soort onderwijs in de Burgemeestersbuurt, data van het CBS over 2025.

De grafiek toont het aantal leerlingen in het PO en VO en het aantal studenten in het MBO, HBO, en WO dat als inwoner staat ingeschreven op een adres in de Burgemeestersbuurt.

Toelichting
Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar per 1 oktober 2024 in de Burgemeestersbuurt.

Bovenstaande donutgrafiek toont het percentage praktisch, middelbaar en hoog opgeleiden voor de Burgemeestersbuurt. Bekijk het aantal inwoners per opleidingsniveau door op de taartpunten in de grafiek te klikken.

Definities opleidingsniveau

Economie en inkomen in de Burgemeestersbuurt

Bekijk de ontwikkeling van het aantal bedrijven en het gemiddelde inkomen in de Burgemeestersbuurt, met vergelijkingen tussen gebieden.

Bedrijfsvestigingen (415 totaal)
In de Burgemeestersbuurt zijn in totaal 415 bedrijfsvestigingen* geregistreerd (gegevens voor 2025). * Het totaal van 415 bedrijfsvestigingen wijkt af van de som van 410 van het aantal bedrijfsvestigingen per sector. Het verschil wordt veroorzaakt doordat de aantallen per sector op vijftallen zijn afgerond.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen van bedrijven per sector per jaar in de Burgemeestersbuurt (het aantal bedrijven in de sector “overheid, onderwijs en zorg (Ooz)” is vanaf 2020 bekend).

De ‘gestapelde lijngrafiek’ toont het aantal bedrijfsvestigingen in de Burgemeestersbuurt voor elk van de volgende 8 sectoren:

  1. Lbv: Landbouw, bosbouw en visserij
  2. Nen: Nijverheid en energie
  3. Hh: Handel en HORECA
  4. Vic: Vervoer, informatie en communicatie
  5. Fdo: Financiële diensten en onroerend goed
  6. Zd: Zakelijke dienstverlening
  7. Ooz: Overheid, onderwijs en zorg
  8. Cro: Cultuur, recreatie en overige diensten
Toelichting Definities

Advertentie:

De inlegzolen van VeiligVoeten beschermen goed tegen spijkers in je voet!

Huttenbouw of timmerdorp?
Voorkom verwondingen aan je voeten en voel je veilig! Gebruik veiligheidszooltjes, die beschermen goed tegen scherpe objecten in je voet! Het materiaal van de zolen lijkt op dat van een kogelvrij vest. Bescherm je voeten tegen spijkers en schroeven bij het klussen, gebruik ze bij evenementen, draag ze in je laarzen voor extra isolatie en bescherming of gebruik ze in je waterschoenen.

Gemiddeld inkomen per inwoner
Het gemiddeld inkomen per inwoner in de Burgemeestersbuurt is €29.900.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld bruto jaarinkomen in de Burgemeestersbuurt.

Over de inkomensdata:

Inwoners en inkomensontvangers: Het gemiddeld inkomen per inwoner in de Burgemeestersbuurt is €29.900. Het gemiddeld inkomen per inkomensontvanger is €37.400. Burgemeestersbuurt telt 3.000 inkomensontvangers op 3.880 inwoners totaal.

7% van de huishoudens in de Burgemeestersbuurt heeft een inkomen op of rond het sociaal minimum. Studentenhuishoudens en huishoudens met een onvolledig jaarinkomen zijn hierin niet meegenomen. Het sociaal minimum is het wettelijk bestaansminimum zoals dat in de politieke besluitvorming is vastgesteld. Zie de tabel met definities van de brondata voor de volledige definities.

Over de schaal van de inkomensmeter:

De laagste 10% en 25% regio’s vallen in het rode en oranje gebied; deze gebieden kunnen elkaar deels overlappen. De hoogste 25% regio’s vallen in het groene gebied. De grenzen zijn berekend met percentielen, waarbij alle waarden van laag naar hoog zijn gesorteerd. Lees meer over het (gewogen) gemiddelde, de mediaan, modus en percentielen.

Inkomensvergelijking binnen de gemeente Zaanstad
Regionale vergelijking van het gemiddelde inkomen per inwoner.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld inkomen per jaar voor elke buurt in de wijk Zaandam Zuid (Burgemeestersbuurt is rood, andere buurten zijn blauw en wijk Zaandam Zuid is geel).

Er zijn nog veel meer inkomensgegevens beschikbaar in de tabel met 250+ onderwerpen en de inkomensranglijst.

De regionale gezondheidsmonitor

Onderstaande grafieken tonen gegevens uit de regionale gezondheidsmonitor. De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners. De data uit het onderzoek komen van het RIVM en het CBS.

Inwoners met een goede gezondheid
66% procent van de inwoners van 18 jaar en ouder in de Burgemeestersbuurt ervaart de eigen gezondheid als goed of zeer goed.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande lijngrafiek toont het percentage inwoners met een goede gezondheid in de Burgemeestersbuurt per leeftijdsgroep. De gegevens wordt getoond voor de periode van 2012 tot en met 2024.

De RIVM gezondheidsmonitor biedt gezondheidsgegevens voor Nederland en per provincie, gemeente, wijk en buurt. Dit zijn gegevens over beperkingen, ervaren gezondheid, overgewicht, roken, drinken en mantelzorg.

Over de gezondheidsmonitor

De cijfers op deze pagina zijn afkomstig van het RIVM op basis van gegevens uit de Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen 2012, 2016, 2020 en de Corona Gezondheidsmonitor 2022 van GGD, CBS en RIVM. Er zijn data over monitoren met betrekking tot gezondheid, sociale situatie en leefstijl. Deze gegevens zijn er voor alle buurten, wijken, gemeenten, provincies en voor heel Nederland. Normaliter wordt dit onderzoek iedere vier jaar uitgevoerd. En in verband met Corona is er in 2022 een extra Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen uitgevoerd.

De data zijn door het RIVM en CBS gepubliceerd en waar nodig door OpenInfo omgerekend naar de regionale indelingen van 2026.

Bekijk alle definities uit de regionale gezondheidsmonitor.

Alcoholgebruik en roken
70% van de inwoners van 18 tot 65 jaar in de Burgemeestersbuurt geeft aan wel eens alcohol te drinken.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de onderwerpen in de categorie ‘Alcoholgebruik en roken’ uit de gezondheidsmonitor van het RIVM voor de Burgemeestersbuurt. Hierbij wordt per onderwerp getoond wat het percentage inwoners in de Burgemeestersbuurt is dat heeft aangegeven dat het onderwerp van toepassing is. Gebruik het filter boven de grafiek om de leeftijdsgroep van de inwoners te kiezen.

Bekijk de toelichting bij bovenstaande grafiek met de definities en de vragen voor de onderwerpen ‘rookt tabak’, ‘voldoet aan de alcoholrichtlijn’, ‘drinken’, ‘zwaar drinken’ en ‘overmatig drinken’.

Toelichting

Bekijk de aparte pagina over de gezondheid in de Burgemeestersbuurt met de gegevens over meer dan 40 onderwerpen uit de regionale gezondheidsmonitor en met data over het gebruik van de WMO en de jeugdzorg in de Burgemeestersbuurt.

Meer gezondheidsdata
Voertuigen en verkeer in de Burgemeestersbuurt

Bekijk de beschikbare gegevens over geregistreerde voertuigen, elektrische auto’s en verkeersongevallen in de Burgemeestersbuurt.

Aantal elektrische auto’s in de Burgemeestersbuurt
Er zijn 42 elektrische auto’s in oktober 2026 in de Burgemeestersbuurt.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal elektrische auto’s per maand in de Burgemeestersbuurt op basis van de regionale voertuigdata van de RDW. Dit is de som van het aantal elektrische bedrijfsauto’s en het aantal elektrische personenauto’s.

Er zijn 42 elektrische auto’s in de Burgemeestersbuurt. Dit is het totaal aantal in oktober 2026 bij de RDW op kenteken geregistreerde elektrische auto’s in de Burgemeestersbuurt die op de batterij rijden en met een stekker opgeladen worden.

Toelichting op de regionale voertuigdata

Deze paragraaf toont data over de op kenteken geregistreerde voertuigen in de Burgemeestersbuurt. Dit is regionale data van de RDW. De data is beschikbaar per soort voertuig, per energiebron (brandstof) en per maand. Deze gegevens worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent was dit op 1 oktober 2026. Bekijk de toelichting voor de bronbeschrijving en definities van de regionale voertuig data.

Toelichting Meer autodata
Voertuigen naar energiebron
Er zijn 1.419 voertuigen met ‘benzine’ als energiebron in de Burgemeestersbuurt in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen per type energiebron (brandstof) dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de Burgemeestersbuurt geregistreerd staat.

Er zijn in totaal 1.819 op naam geregistreerde voertuigen in de Burgemeestersbuurt (in oktober 2026).

Voertuigen naar soort
Er zijn 1.261 voertuigen van het type ‘personenauto’ in de Burgemeestersbuurt in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen naar soort motorvoertuig dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de Burgemeestersbuurt geregistreerd staat.

Vergelijk het percentage auto’s per energiebron op de pagina met regionale voertuigdata.

Verkeersongevallen naar afloop
Er waren 17 verkeersongevallen in de Burgemeestersbuurt in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal verkeersongevallen in de Burgemeestersbuurt. Gebruik het filter boven de grafiek om het aantal ongevallen per afloop (materiële schade, letselschade of dodelijke afloop) te bekijken.


Onderstaande tabel laat zien hoeveel verkeersongevallen er in het jaar 2025 in de Burgemeestersbuurt plaatsvonden, uitgesplitst naar afloop.

Afloop verkeersongevallenAantal verkeersongevallen in 2025
Totaal17
Materiële schade11
Letselschade6
Dodelijke afloop0

De dataset met verkeersongevallen BRON is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen de Burgemeestersbuurt vallen.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Veiligheid in de Burgemeestersbuurt

Bekijk de ontwikkeling en soorten van de geregistreerde misdaad in de Burgemeestersbuurt op basis van data van de Politie en het CBS. De politiedata worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent op 15 september 2026. De beschrijvingen van de soorten misdrijven zoals de politie deze gebruikt zijn te vinden in de tabel met definities van de verschillende soorten delicten.

Meer misdaad
Totaal geregistreerde misdaad per maand of per jaar
Er zijn in 2025 in totaal 112 misdrijven in de Burgemeestersbuurt geregistreerd.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Totaal aantal geregistreerde misdaden in de Burgemeestersbuurt, 2012 tot en met 2025 (bij weergave van de gegevens per jaar) of april 2025 tot en met september 2026 (bij weergave van de gegevens per maand).

In de Burgemeestersbuurt zijn van 2012 tot en met 2025 in totaal 1.936 misdrijven geregistreerd. Deze misdrijven zijn ingedeeld naar 38 verschillende soorten delicten. In 2025 werden in de Burgemeestersbuurt 112 misdrijven door de politie vastgelegd. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens per maand of per jaar te tonen.

Misdaden naar type delict
De meest voorkomende soorten misdrijven in de Burgemeestersbuurt in 2025 zijn Vernieling cq. zaakbeschadiging (21 delicten) en Ongevallen (weg) (16 delicten).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal geregistreerde misdaden voor de tien meest voorkomende soorten delicten in 2025 in de Burgemeestersbuurt.

Definities misdaad
Misdaad totaal per maand
In september 2026 zijn er 6 misdrijven in de Burgemeestersbuurt geregistreerd.
Afbeelding van een warmtekaart (een heatmap in het Engels, een visuele weergave van data waarbij kleuren worden gebruikt om waarden weer te geven) met het totaal aantal misdrijven in de Burgemeestersbuurt per maand en per jaar.

Bovenstaande warmtekaart geeft een visuele weergave van het totaal aantal door de politie geregistreerde misdrijven per maand in de Burgemeestersbuurt over de afgelopen 6 jaar.

Alle gegevens zijn beschikbaar in het Excel document met politiedata als onderdeel van de download voor de gemeente Zaanstad.

Misdaden per 1.000 inwoners
Er waren 9 misdrijven per 1.000 inwoners van het type ‘diefstal’ in 2025 in de Burgemeestersbuurt.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Criminaliteit: aantal misdaden per 1.000 inwoners in 2025 in de Burgemeestersbuurt.

De grafiek toont de meest recente gegevens over het aantal misdaden per 1.000 inwoners voor de Burgemeestersbuurt. De gegevens over misdaden zijn hiertoe gegroepeerd in (1) het totaal aantal diefstallen (alle vormen, zoals diefstal uit woningen en schuren, diefstal van auto’s en fietsen en winkeldiefstal), (2) geweld en seksmisdrijven, (3) milieuovertredingen, (4) oplichting, (5) verkeersovertredingen, (6) vernielingen en misdrijven tegen de openbare orde en (7) alle overige misdrijven. De definities van alle verschillende soorten delicten met daarbij de categorie waarin deze zijn ingedeeld zijn te vinden in de bronbeschrijving van de politiedata.

Verkiezingen in de Burgemeestersbuurt

Bekijk de beschikbare verkiezingsuitslagen en informatie over de stembureaus in de Burgemeestersbuurt.

Uitslagen gemeenteraadsverkiezingen 2026
Stembureaus in de Burgemeestersbuurt
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Verkiezingsuitslagen per stembureau met het aantal stemmen per partij bij de verkiezingen voor de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026. Gebruik het filter boven de grafiek om de uitslagen per stembureau weer te geven. Er waren bij deze verkiezingen 2 stembureaus in de Burgemeestersbuurt.

Onderstaande grafiek toont het aantal stemmen per politieke partij dat bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 is uitgebracht. Er waren bij deze verkiezingen 2 stembureaus in de Burgemeestersbuurt. Gebruik het filter boven de grafiek en toon de uitslagen voor elk van de 2 stembureaus in de Burgemeestersbuurt.

Bekijk veel meer informatie over de verkiezingen op de pagina met alle 119 stembureaus in de gemeente Zaanstad en op de pagina met alle verkiezingsuitslagen voor de gemeente Zaanstad. En download alle verkiezingsdata in een Excel document als onderdeel van de uitgebreide informatie voor de gemeente Zaanstad.

Stembureaus Zaanstad
Adressen en leefomgeving in de Burgemeestersbuurt

Bekijk gegevens over adressen, gebruiksdoelen, bouwperioden, dichtheid, de nabijheid van voorzieningen, energieverbruik en energielabels in de Burgemeestersbuurt.

Informatie op basis van de BAG (de Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) van 1 juli 2026. De Burgemeestersbuurt telt in totaal 1.796 adressen, deze hebben allemaal een verblijfsobject, er zijn geen standplaatsen en geen ligplaatsen. Alle adressen in Burgemeestersbuurt liggen binnen de bebouwde kom.

Adressen Zaanstad
Adressen: gebruiksdoelen
In de Burgemeestersbuurt zijn er 1.741 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel woonfunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor de Burgemeestersbuurt.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 985 panden uit de bouwperiode 1925 tot 1950 in de Burgemeestersbuurt.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor de Burgemeestersbuurt. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 juli 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Dichtheid per km² van bevolking, adressen en auto’s

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de Burgemeestersbuurt voor 2026.


Onderstaande tabel toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de Burgemeestersbuurt voor 2026:

DichtheidNederlandBurgemeestersbuurt
Bevolking53911.412
Adressen2.0933.854
Autos2754.059

De data over het aantal inwoners-, adressen- en personenauto’s per vierkante kilometer land geven een beeld van ‘de mate van concentratie van menselijke activiteiten’ in de Burgemeestersbuurt ten opzichte van het gemiddelde voor Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Toelichting
Gemiddelde afstand tot voorzieningen
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een huisartsenpraktijk in de Burgemeestersbuurt is 0,9.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de Burgemeestersbuurt tot de dichtstbijzijnde voorziening. De gebruikte cijfers komen uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor 2025.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de Burgemeestersbuurt tot de dichtstbijzijnde voorziening voor 2025:

VoorzieningAfstand in km
Huisartsenpraktijk0,9
Supermarkt0,7
Restaurant0,6
Basisonderwijs0,5
Voortgezet onderwijs1,0
Bibliotheek1,9
Treinstation2,0
Sportterrein1,0
Bioscoop1,1
Museum1,4

De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting.

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen
Gemiddeld aardgas- en elektriciteitsverbruik per woning per jaar in de Burgemeestersbuurt.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddeld energieverbruik per woning per jaar in de Burgemeestersbuurt.


Onderstaande tabel toont het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik per type woning voor 2024 voor de Burgemeestersbuurt:

Soort woningGemiddeld gasverbruikGemiddelde elektriciteitslevering per woning
Appartement7101.650
Tussenwoning8902.220
Hoekwoning1.0402.290
Twee-onder-één-kap woning1.0702.550
Vrijstaande woning1.3902.820
Koopwoning9402.390
Huurwoning8201.800

Data over het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik voor aardgas in m3. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen. Het verbruik van gas en elektra is ook bekend per woningtype, zie de tabel.

Toelichting Meer gas
Energielabels
De meest voorkomende energielabels in de Burgemeestersbuurt zijn F (341 adressen) en A (307 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in de Burgemeestersbuurt. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 oktober 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel F komt het meeste voor in de Burgemeestersbuurt: 341 adressen hebben energielabel F. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente Zaanstad bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Adressen in de Burgemeestersbuurt
Tabel met 1.796 adressen in de Burgemeestersbuurt.

Onderstaande tabel toont alle openbare ruimtes en alle unieke combinaties van straten en huisnummers voor de Burgemeestersbuurt. Één straat kan in meer dan één buurt voorkomen. Vind de buurt bij je adres op de pagina met alle adressen voor de gemeente Zaanstad.

Openbare ruimteHuisnummer(s)Postcode(s)WoonplaatsAantal adressen
A.G. Verbeekstraat1 t/m 341501RL t/m 1501RMZaandam34
Bootsmanstraat1 t/m 111501VNZaandam6
Burgemeester Smitstraat1 t/m 491501RN t/m 1501RPZaandam31
Burgemeester Ter Laanplantsoen1 t/m 211501TNZaandam21
Burgemeester Ter Laanstraat1 t/m 1241501TG t/m 1501TMZaandam121
Burgemeester Versteegstraat1 t/m 231501RT t/m 1501RVZaandam23
Burgemeester van Ordenstraat1 t/m 391501RR t/m 1501RSZaandam34
Burgemeester van de Stadtstraat1 t/m 1351501SB t/m 1501SJZaandam127
C.Th. Kamphuijsstraat1 t/m 541501VA t/m 1501VCZaandam49
D. Doniastraat2 t/m 1571501TS t/m 1501TZZaandam109
Dirk de Kortestraat1 t/m 161501ZXZaandam15
G. van Heijningenstraat1 t/m 101501TRZaandam7
Geert Schoonmanbrug--Zaandam0
George Louis Jambroesstraat2 t/m 171501ZAZaandam16
Hanenpad1 t/m 901501WB t/m 1501WEZaandam86
J.C. van Wessemstraat1 t/m 811501VJ t/m 1501VMZaandam78
Jacobus Gorisstraat3 t/m 1201501XZ t/m 1501ZWZaandam98
Jan Bonekampstraat1 t/m 1081501XW t/m 1501XXZaandam66
Jan Brinkmanstraat21501TPZaandam1
Jan Hendrik op den Veldestraat3 t/m 771501ZM t/m 1501ZRZaandam73
Jonge Arnoldusstraat1 t/m 1321501VP t/m 1501VWZaandam121
Kepplerstraat1 t/m 1371501XA t/m 1501XPZaandam217
Laan der Vrijheid1 t/m 471501ZB t/m 1501ZCZaandam54
Pieter Latensteinstraat1 t/m 741501VD t/m 1501VHZaandam67
Pieter Pauwstraat1 t/m 961501TA t/m 1501TEZaandam85
Walraven van Hallstraat1 t/m 341501ZJ t/m 1501ZLZaandam32
Willem Brinkmanstraat1 t/m 711501ZD t/m 1501ZHZaandam69
Zuiddijk131 t/m 2551501CE t/m 1501CKZaandam156

Bovenstaande tabel toont de gegevens voor 28 openbare ruimtes en 1.796 adressen in de Burgemeestersbuurt. Dit zijn alle adressen en openbare ruimtes op basis van de BAG- en de topografische kaarten (BRT) van het Kadaster van 1 juli 2026.

Een openbare ruimte is een door de gemeente aangewezen gebied dat is ingericht en wordt onderhouden voor publiek gebruik. Dit kan bijvoorbeeld een straat, weg, plein, park, erf, spoorbaan of brug zijn. Zie de toelichting voor een verdere definitie. Klik op de naam van een openbare ruimte om de pagina met statistieken voor die ruimte weer te geven. Bekijk de definities van de soorten openbare ruimtes.

De BAG (Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Adressen Zaanstad
Tabelgebruik:

  • Bekijk in de tabel alle openbare ruimtes en unieke combinaties van straten en huisnummers in deze buurt.
  • Zoek in de tabel met het zoekveld boven de tabel. De rijen worden hiermee gefilterd zodat alleen rijen waarin de zoekterm voorkomt zichtbaar blijven.
  • Sorteer de tabel door op een kolomtitel te klikken.
  • Blader door de tabel met de knoppen onder de tabel.
  • Op kleine schermen: de eerste kolom blijft staan, verschuif de tabel horizontaal om alle kolommen te zien.
Download de buurt-rapportage!
Download hier de PDF buurt-rapportage met 100 grafieken en kaarten!

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download de buurt-rapportage voor Burgemeestersbuurt. Met veel extra informatie in 100 kaarten en grafieken! Met regionale vergelijkingen en met onderwerpen uitgezet in de tijd. Als PDF document: makkelijk te bewaren, delen en printen.

Download!
Gebieden
Tabel met de gebieden die de Burgemeestersbuurt ‘raken’.
Soort gebiedNaam gebiedAantal adressen
Postcode numeriek15011763
DeelkernZaandam1796
WoonkernZaanstad1796
WoonplaatsZaandam1797
WijkZaandam Zuid1797
GemeenteZaanstad1797
ProvincieNoord-Holland1797
WaterschapHoogheemraadschap Hollands Noorderkwartier1797
LandNederland1797

Bovenstaande tabel toont de regionale gebieden die de Burgemeestersbuurt ‘raken’ met het aantal adressen uit de Burgemeestersbuurt dat in het betreffende gebied ligt.

Burgemeestersbuurt ‘raakt’ andere gebieden zoals bijvoorbeeld een woonplaats of waterschap wanneer de geometrieën van de Burgemeestersbuurt en die van de andere gebieden elkaar overlappen of snijden. De gebieden zijn op basis van de gebiedsindelingen van het CBS van 2026 en de topografische kaarten van het Kadaster van 2026 bepaald. Klik op de naam van een gebied om de pagina met statistieken voor dat gebied weer te geven.

Wat zijn de ervaringen met de Burgemeestersbuurt?
De gemiddelde score voor de Burgemeestersbuurt is 7,2.
Afbeelding met negen cirkels. De grootste cirkel toont een gemiddelde score voor de Burgemeestersbuurt, de andere kleinere cirkels tonen een score op elk van de onderwerpen: Veiligheid, Bereikbaarheid, Gemeenschap, Groen, Huisvesting, Hygiëne, Onderwijs, Voorzieningen. De kleuren van de cirkels zijn afgeleid van de scores die op een schaal van 1 tot 10 gegeven kunnen worden. De scores zijn gebaseerd op beoordelingen van de Burgemeestersbuurt die op de website van Buurtje zijn gedeeld.

Bovenstaande afbeelding toont de gemiddelde scores die bezoekers van Buurtje.nl aan de Burgemeestersbuurt hebben gegeven. Deze score is op basis van 6 reviews bepaald.

Bovenstaande scores zijn gebaseerd op de ervaringen van gebruikers. Wat vind jij van deze buurt? Deel je mening!

Bekijk ervaringen Beoordeel zelf
Alle onderwerpen en vergelijken

Bekijk de meest recente cijfers over meer dan 250 onderwerpen en vergelijk de Burgemeestersbuurt met andere gebieden.

Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!
Kies een categorie en bekijk de bijbehorende onderwerpen.

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor de Burgemeestersbuurt voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

Bedrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Bedrijfsvestigingen totaal415Aantal2025
A Landbouw, bosbouw en visserij0Aantal2025
B-F Nijverheid en energie85Aantal2025
G+I Handel en horeca40Aantal2025
H+J Vervoer, informatie en communicatie60Aantal2025
K-L Financiële diensten, onroerend goed10Aantal2025
M-N Zakelijke dienstverlening95Aantal2025
O-Q Overheid, onderwijs en zorg65Aantal2025
R-U Cultuur, recreatie, overige diensten55Aantal2025
% A Landbouw, bosbouw en visserij0,0%Percentage2025
% B-F Nijverheid en energie21%Percentage2025
% G+I Handel en horeca9,8%Percentage2025
% H+J Vervoer, informatie en communicatie15%Percentage2025
% K-L Financiële diensten, onroerend goed2,44%Percentage2025
% M-N Zakelijke dienstverlening23%Percentage2025
% O-Q Overheid, onderwijs en zorg16%Percentage2025
% R-U Cultuur, recreatie, overige diensten13%Percentage2025

De cijfers over bedrijven tonen het aantal bedrijfsvestigingen in de Burgemeestersbuurt, uitgesplitst naar bedrijfstak. Een vestiging is een locatie van een bedrijf, instelling of zelfstandige waar of van waaruit activiteiten worden uitgevoerd.

Bevolking
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Inwoners3.880Aantal2026
Mannen1.915Aantal2026
Vrouwen1.960Aantal2026
0 tot 15 jaar735Aantal2026
15 tot 25 jaar410Aantal2026
25 tot 45 jaar1.155Aantal2026
45 tot 65 jaar970Aantal2026
65 jaar of ouder605Aantal2026
Ongehuwd2.170Aantal2026
Gehuwd1.255Aantal2026
Gescheiden310Aantal2026
Verweduwd140Aantal2026
% Mannen49%Percentage2026
% Vrouwen51%Percentage2026
% 0 tot 15 jaar19%Percentage2026
% 15 tot 25 jaar11%Percentage2026
% 25 tot 45 jaar30%Percentage2026
% 45 tot 65 jaar25%Percentage2026
% 65 jaar of ouder16%Percentage2026
% Ongehuwd56%Percentage2026
% Gehuwd32%Percentage2026
% Gescheiden8%Percentage2026
% Verweduwd3,61%Percentage2026
Geboorten45Aantal2025
Geboorte relatief15Aantal per 1.000 inwoners2025
Sterftes15Aantal2025
Sterfte relatief5Aantal per 1.000 inwoners2025
Leerlingen PO400Aantal2025
Leerlingen VO220Aantal2025
Studenten MBO80Aantal2025
Studenten HBO60Aantal2025
Studenten WO30Aantal2025
Praktisch opleidingsniveau840Aantal2024
Middelbaar opleidingsniveau1.160Aantal2024
Hoger opleidingsniveau790Aantal2024
% Praktisch opleidingsniveau30%Percentage2024
% Middelbaar opleidingsniveau42%Percentage2024
% Hoger opleidingsniveau28%Percentage2024
Jongeren met jeugdzorg in natura150Aantal2024
% Jongeren met jeugdzorg15%Percentage2024
Wmo cliënten240Aantal2024
Wmo cliënten per 1.000 inwoners63Aantal per 1.000 inwoners2024
Bevolkingsdichtheid11.412Aantal per km²2026

De inwonersaantallen worden altijd op vijftallen afgerond, hierdoor kan het voorkomen dat een optelling van subgroepen (zoals inwoners naar geslacht of naar leeftijd) licht afwijkt van het totaal aantal inwoners.

Energie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning2.110Gemiddeld in kWh2024
Gemiddelde elektriciteitsteruglevering per woning360Gemiddeld in kWh2024
% Woningen met zonnestroom24%Percentage2024
% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmd2%Percentage2024
Gemiddelde elektriciteitslevering appartement1.650Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering tussenwoning2.220Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering hoekwoning2.290Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering twee-onder-één-kap woning2.550Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering vrijstaande woning2.820Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering huurwoning1.800Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering koopwoning2.390Gemiddeld in kWh2023
Gemiddeld aardgasverbruik per woning870Gemiddeld per m³2024
% Woningen met stadsverwarming0%Percentage2014
% Aardgasvrije woningen1%Percentage2024
% Aardgaswoningen95%Percentage2024
Gemiddeld aardgasverbruik appartement710Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik tussenwoning890Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik hoekwoning1.040Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik twee-onder-één-kap woning1.070Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik vrijstaande woning1.390Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik koopwoning940Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik huurwoning820Gemiddeld per m³2023
Publieke laadpalengeen dataAantalgeen data
Adressen zonder energielabel69Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel385Aantal2026
Adressen met definitief energielabel1.342Aantal2026
Energielabels A+++++0Aantal2026
Energielabels A++++0Aantal2026
Energielabels A+++47Aantal2026
Energielabels A++1Aantal2026
Energielabels A+22Aantal2026
Energielabels A307Aantal2026
Energielabels B105Aantal2026
Energielabels C226Aantal2026
Energielabels D232Aantal2026
Energielabels E245Aantal2026
Energielabels F341Aantal2026
Energielabels G201Aantal2026

De onderwerpen in de categorie energieverbruik tonen onder meer het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik en de energielabels van gebouwen in de Burgemeestersbuurt. Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het minst energiezuinige label en A++++ het meest energiezuinige label.

Gezondheid-gedrag
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Rookt tabak23%Percentage2024
Voldoet aan de alcoholrichtlijn50%Percentage2024
Drinken68%Percentage2024
Zwaar drinken9%Percentage2024
Overmatig drinken6%Percentage2024
Overgewicht55%Percentage2024
Ernstig overgewicht (obesitas)21%Percentage2024
Voldoet aan de beweegrichtlijn47%Percentage2024
Wekelijks sporten46%Percentage2024
Lopen en/of fietsen naar school of werk54%Percentage2024
Lopen naar school of werk31%Percentage2024
Fietsen naar school of werk37%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de Burgemeestersbuurt. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-overig
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Eenzaam53%Percentage2024
Ernstig eenzaam17%Percentage2024
Emotioneel eenzaam35%Percentage2024
Sociaal eenzaam38%Percentage2024
Matig/veel regie over het eigen leven85%Percentage2024
Moeite met rondkomen22%Percentage2024
Krijgt steun van anderen91%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door buren8%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door wegverkeer11%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg >50 km/uur10%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg <50 km/uur4%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door treinverkeer1%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door vliegverkeer5%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door windturbines1%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring wegverkeer5%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring treinverkeer0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring vliegverkeer2%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring buren6%Percentage2024
Tevreden met de woning83%Percentage2024
Tevreden met de woonomgeving76%Percentage2024
Tevreden met het groen in de omgeving64%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden binnen35%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden buiten40%Percentage2024
Vrijwilligerswerk17%Percentage2024
Mantelzorger12%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de Burgemeestersbuurt. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-ziekte
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Goed ervaren gezondheid66%Percentage2024
Één of meer langdurige aandoeningen38%Percentage2024
Beperkt vanwege gezondheid37%Percentage2024
Ernstig beperkt vanwege gezondheid6%Percentage2024
Één of meerdere keren gevallen31%Percentage2024
Langdurige ziekte en beperkt34%Percentage2024
Lage veerkracht20%Percentage2024
Hoge veerkracht48%Percentage2024
Hoog risico op angst of depressie13%Percentage2024
Suïcide gedachten de laatste 12 maanden12%Percentage2024
(Heel) veel stress in afgelopen 4 weken24%Percentage2024
Één of meer lichamelijke beperkingen18%Percentage2020
Beperking in horen5%Percentage2020
Beperking in zien7%Percentage2020
Beperking in bewegen12%Percentage2020
Broze gezondheid35%Percentage2024
Broze metale gezondheid44%Percentage2024
Broze lichamelijke gezondheid35%Percentage2024
Broze gezondheid in het sociale domein33%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de Burgemeestersbuurt. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Huishoudens
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huishoudens1.780Aantal2026
Eenpersoonshuishoudens695Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens1.085Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen400Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens met kinderen685Aantal2026
% Eenpersoonshuishoudens39%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens61%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen22%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens met kinderen38%Percentage2026
Gemiddelde huishoudensgrootte2,2Gemiddeld aantal2026

Het aantal huishoudens betreft het aantal particuliere huishoudens op 1 januari van een jaar. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen in een woonruimte wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. De cijfers over huishoudens op wijk- en buurtniveau worden afgerond op vijftallen.

Inkomen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Werkzame beroepsbevolking1.980Aantal2024
Netto arbeidsparticipatie71%Percentage2024
% Werknemers83%Percentage2024
% Werknemers met vaste arbeidsrelatie53%Percentage2024
% Werknemers met flexibele arbeidsrelatie30%Percentage2024
% Zelfstandigen17%Percentage2024
Inkomensontvangers3.000Aantal2024
Inkomensontvangers per 1.000 inwoners789Aantal per 1.000 inwoners2024
Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger€37.400Gemiddeld in Euro2024
Gemiddeld inkomen per inwoner€29.900Gemiddeld in Euro2024
40% personen met laagste inkomen42%Percentage2024
20% personen met hoogste inkomen15%Percentage2024
% Personen in armoede4,5%Percentage2024
% Personen tot 25% boven armoedegrens9,1%Percentage2024
Gemiddeld huishoudinkomen€34.200euro2023
40% huishoudens met laagste inkomen45%Percentage2024
20% huishoudens met hoogste inkomen15%Percentage2024
% Huishoudens met een laag inkomen4,0%Percentage2023
% Huishoudens onder of rond sociaal minimum6,9%Percentage2023
% Huishoudens tot 110% van sociaal minimum11%Percentage2023
% Huishoudens tot 120% van sociaal minimum14%Percentage2023
Mediaan vermogen van particuliere huishoudens€39.500euro2024
Personen per soort uitkering - Bijstand100Aantal2025
Personen per soort uitkering - AO230Aantal2025
Personen per soort uitkering - WW50Aantal2025
Personen per soort uitkering - AOW530Aantal2025
% Personen per soort uitkering - Bijstand3%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AO6%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - WW1%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AOW14%Percentage2025

De inkomensgegevens beschrijven het inkomen van personen en particuliere huishoudens in de Burgemeestersbuurt. Het besteedbaar inkomen is het bruto-inkomen verminderd met onder meer belastingen, premies en betaalde inkomensoverdrachten. Vanwege statistische geheimhouding worden niet voor ieder gebied inkomensgegevens gepubliceerd.

Migratie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland2.175Aantal2026
Herkomst buiten Nederland1.705Aantal2026
Herkomst Europa540Aantal2026
Herkomst buiten Europa1.165Aantal2026
% Herkomst Nederland56%Percentage2026
% Herkomst buiten Nederland44%Percentage2026
% Herkomst Europa14%Percentage2026
% Herkomst buiten Europa30%Percentage2026
Geboren in Nederland met herkomst Nederland2.175Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst Europa165Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa605Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland770Aantal2026
Geboren in Nederland2.945Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa375Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa555Aantal2026
Geboren buiten Nederland930Aantal2026
% Geboren in Nederland met herkomst Nederland56%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst Europa4,25%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland20%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa16%Percentage2026
% Geboren in Nederland76%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa9,7%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa14%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland24%Percentage2026
Autochtoon2.359Aantal2022
Westers666Aantal2022
Niet-westers764Aantal2022
Nederlandse Antillen en Aruba28Aantal2022
Marokko101Aantal2022
Suriname143Aantal2022
Turkije191Aantal2022
Overig niet-westers300Aantal2022

De onderwerpen in de categorie migratie gaan over de herkomst en migratie van inwoners van de Burgemeestersbuurt. De herkomst is gebaseerd op het geboorteland van de persoon en diens ouders. De migratiecijfers tonen onder meer vestiging, vertrek, immigratie en emigratie.

Misdrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Misdrijven112Aantal2025
Diefstal35Aantal2025
Geweld en seksmisdrijven16Aantal2025
Milieu overtredingen0Aantal2025
Oplichting12Aantal2025
Verkeersovertredingen19Aantal2025
Vernieling23Aantal2025
Overige misdrijven7Aantal2025
Misdrijven per 1.000 inwoners30Aantal per 1.000 inwoners2025
Diefstal per 1.000 inwoners9Aantal per 1.000 inwoners2025
Geweld en seksmisdrijven per 1.000 inwoners4Aantal per 1.000 inwoners2025
Milieu overtredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Oplichting per 1.000 inwoners3Aantal per 1.000 inwoners2025
Verkeersovertredingen per 1.000 inwoners5Aantal per 1.000 inwoners2025
Vernieling per 1.000 inwoners6Aantal per 1.000 inwoners2025
Overige misdrijven per 1.000 inwoners2Aantal per 1.000 inwoners2025

De cijfers over misdrijven tonen de door de politie geregistreerde misdrijven in de Burgemeestersbuurt, zowel als aantal als omgerekend per 1.000 inwoners. Niet ieder gepleegd misdrijf wordt gemeld of geregistreerd.

Nabijheid voorzieningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand0,9Gemiddelde afstand in km2025
Huisartsenpraktijken binnen 1 km1,5Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 3 km12Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 5 km19Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpost afstand2,2Gemiddelde afstand in km2024
Apotheek afstand0,6Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuis met poli afstand2,3Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km2,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km12Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuis zonder poli afstand2,3Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km2,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km9Gemiddeld aantal2025
Supermarkt afstand0,7Gemiddelde afstand in km2025
Supermarkten binnen 1 km1,7Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 3 km16Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 5 km25Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand0,5Gemiddelde afstand in km2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km9,4Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km58Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km76Gemiddeld aantal2025
Warenhuis afstand1,4Gemiddelde afstand in km2025
Warenhuizen binnen 5 km2,0Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 10 km9Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 20 km39Gemiddeld aantal2025
Café afstand0,7Gemiddelde afstand in km2025
Cafés binnen 1 km6,4Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 3 km25Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 5 km28Gemiddeld aantal2025
Cafetaria afstand0,5Gemiddelde afstand in km2025
Cafetaria binnen 1 km8,9Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 3 km64Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 5 km80Gemiddeld aantal2025
Restaurant afstand0,6Gemiddelde afstand in km2025
Restaurants binnen 1 km14Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 3 km56Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 5 km72Gemiddeld aantal2025
Hotel afstand0,8Gemiddelde afstand in km2025
Hotels binnen 5 km12Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 10 km48Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 20 km504Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijf afstand0,5Gemiddelde afstand in km2025
Kinderdagverblijven binnen 1 km4,7Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 3 km30Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 5 km44Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang afstand0,4Gemiddelde afstand in km2025
Buitenschoolseopvang binnen 1 km5,1Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 3 km18Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 5 km30Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs afstand0,5Gemiddelde afstand in km2025
Basisonderwijs binnen 1 km2,8Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 3 km14Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 5 km21Gemiddeld aantal2025
Voortgezet onderwijs afstand1,0Gemiddelde afstand in km2024
Voortgezet onderwijs binnen 3 km4,1Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 5 km5,9Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 10 km18Gemiddeld aantal2024
VMBO afstand1,0Gemiddelde afstand in km2024
VMBO binnen 3 km3,4Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 5 km4,9Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 10 km15Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO afstand2,8Gemiddelde afstand in km2024
HAVO VWO binnen 3 km1,3Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 5 km2,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 10 km10Gemiddeld aantal2024
Openbaar groen afstand0,6Gemiddelde afstand in km2017
Park of plantsoen afstand0,6Gemiddelde afstand in km2017
Dagrecreatief terrein afstand3,5Gemiddelde afstand in km2017
Bos afstand2,1Gemiddelde afstand in km2017
Open natuurlijk terrein afstand3,0Gemiddelde afstand in km2017
Open droog natuurlijk terrein afstand3,0Gemiddelde afstand in km2017
Open nat natuurlijk terrein afstand3,9Gemiddelde afstand in km2017
Semi-openbaar groen afstand1,0Gemiddelde afstand in km2017
Sportterrein afstand1,0Gemiddelde afstand in km2017
Volkstuin afstand1,8Gemiddelde afstand in km2017
Verblijfsrecreatief terrein afstand7,9Gemiddelde afstand in km2017
Begraafplaats afstand1,5Gemiddelde afstand in km2017
Recreatief binnenwater afstand0,6Gemiddelde afstand in km2017
Oprit hoofdverkeersweg afstand1,6Gemiddelde afstand in km2025
Treinstation afstand2,0Gemiddelde afstand in km2025
Belangrijk overstapstation afstand2,0Gemiddelde afstand in km2025
Bibliotheek afstand1,9Gemiddelde afstand in km2025
Zwembad afstand1,1Gemiddelde afstand in km2025
Kunstijsbaan afstand16Gemiddelde afstand in km2025
Podiumkunsten afstand1,0Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten binnen 5 km2,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 10 km7,4Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 20 km61Gemiddeld aantal2024
Poppodium afstand1,0Gemiddelde afstand in km2024
Bioscoop afstand1,1Gemiddelde afstand in km2025
Bioscopen binnen 5 km2,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 10 km4,1Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 20 km20Gemiddeld aantal2025
Sauna afstand9,7Gemiddelde afstand in km2025
Zonnebank afstand1,1Gemiddelde afstand in km2025
Museum afstand1,4Gemiddelde afstand in km2024
Musea binnen 5 km2,2Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 10 km9,1Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 20 km66Gemiddeld aantal2024
Attractie afstand4,3Gemiddelde afstand in km2025
Attracties binnen 10 km2,0Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 20 km14Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 50 km61Gemiddeld aantal2025
Brandweerkazerne afstand0,8Gemiddelde afstand in km2025

Het CBS publiceert gegevens over de nabijheid van voorzieningen voor inwoners van de Burgemeestersbuurt. De afstanden zijn gemiddelden over de weg en de nabijheidsindicatoren tonen hoeveel voorzieningen binnen een bepaalde afstand beschikbaar zijn.

Omgeving
OnderwerpWaardeEenheidJaar
RegiocodeBU04791131Code2026
RegionaamBurgemeestersbuurtNaam2026
Soort regioBuurtCategorisch type2026
Sorteercode04791131Code2026
Oppervlakte totaal36Aantal hectaren2026
Oppervlakte land34Aantal hectaren2026
Oppervlakte water1Aantal hectaren2026
Mate van stedelijkheid1Indicator 1-52026
Omgevingsadressendichtheid3.854Gemiddeld aantal per km²2026
Adressen totaal1.796Aantal2026
Adressen met postcode1.768Aantal2026
Adressen met woonfunctie1.741Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie1Aantal2026
Adressen met celfunctie0Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie2Aantal2026
Adressen met industriefunctie2Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie4Aantal2026
Adressen met logiesfunctie0Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie3Aantal2026
Adressen met sportfunctie0Aantal2026
Adressen met winkelfunctie16Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie33Aantal2026
Verblijfsobjecten1.796Aantal2026
Ligplaatsen0Aantal2026
Standplaatsen0Aantal2026
Panden met adres1.506Aantal2026
Adressen met pand1.793Aantal2026
Percelen met adres1.059Aantal2026
Adressen met perceel1.796Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom1.796Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom0Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom1.741Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom0Aantal2026
Panden met adres voor 1700geen dataAantal2026
Panden met adres 1700 tot 1900geen dataAantal2026
Panden met adres 1900 tot 1925geen dataAantal2026
Panden met adres 1925 tot 1950geen dataAantal2026
Panden met adres 1950 tot 1970geen dataAantal2026
Panden met adres 1970 tot 1980geen dataAantal2026
Panden met adres 1980 tot 1990geen dataAantal2026
Panden met adres 1990 tot 2000geen dataAantal2026
Panden met adres 2000 tot 2010geen dataAantal2026
Panden met adres 2010 tot 2020geen dataAantal2026
Panden met adres 2020 en latergeen dataAantal2026
Adressen met pand voor 17000Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 190022Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 1925201Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 19501.003Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 1970277Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 198073Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 19902Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 200034Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 2010134Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 20202Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later45Aantal2026
Postcodegebied1501CE-1501ZXNaam2026
Meest voorkomende postcode1501Naam2026
Dekkingspercentage meest voorkomende postcode100%Percentage2026

De onderwerpen in de categorie omgeving beschrijven onder meer de oppervlakte, het aantal adressen, de bevolkingsdichtheid en de omgevingsadressendichtheid van de Burgemeestersbuurt.

Verkeersongevallen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal17Aantal2025
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade11Aantal2025
Verkeersongevallen letselschade6Aantal2025
Verkeersongevallen dodelijk0Aantal2025

De gegevens over verkeersongevallen in de Burgemeestersbuurt zijn gebaseerd op de registratie van verkeersongevallen door Rijkswaterstaat.

Vervoer
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Personenauto’s totaal1.380Aantal2025
Personenauto’s - brandstof benzine1.155Aantal2025
Personenauto’s - overige brandstof225Aantal2025
Personenauto’s per huishouden0,8Aantal2025
Personenauto’s naar oppervlakte4.059Aantal2025
Motorfietsen95Aantal2025

De vervoersgegevens tonen onder meer het aantal personenauto’s en andere voertuigen in de Burgemeestersbuurt. De voertuiggegevens zijn gebaseerd op het Nederlandse kentekenregister van de RDW.

Woningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad1.684Aantal2025
Woningen per 1.000 inwoners448Aantal per 1.000 inwoners2025
Nieuwbouw woningen45Aantal2025
Niet-woningvoorraad54Aantal2025
Nieuwbouw niet-woningen0Aantal2025
Gemiddelde woningwaarde€349.000Gemiddeld in Euro2025
Woningwaarde klasse€300.000 tot €350.000Categorisch type2025
Eengezinswoningen1.314Aantal2025
Meergezinswoningen370Aantal2025
Koopwoningen808Aantal2025
Huurwoningen876Aantal2025
Huurwoningen woningcorporaties741Aantal2025
Huurwoningen overige verhuurders135Aantal2025
Eigendom onbekend0Aantal2025
Bewoond1.633Aantal2025
Onbewoond51Aantal2025
% Koopwoningen48%Percentage2025
% Huurwoningen52%Percentage2025
% Huurwoningen woningcorporaties44%Percentage2025
% Huurwoningen overige verhuurders8%Percentage2025
% Eigendom onbekend0%Percentage2025
% Eengezinswoningen78%Percentage2025
% Meergezinswoningen22%Percentage2025
% Bewoond97%Percentage2025
% Onbewoond3%Percentage2025
Appartementen367Aantal2026
Tussenwoningen966Aantal2026
Hoekwoningen321Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen71Aantal2026
Vrijstaande woningen16Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen21%Percentage2026
% Tussenwoningen55%Percentage2026
% Hoekwoningen18%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen4,0%Percentage2026
% Vrijstaande woningen1,0%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 1945912Aantal2026
Woningen 1945 tot 1965569Aantal2026
Woningen 1965 tot 197543Aantal2026
Woningen 1975 tot 19853Aantal2026
Woningen 1985 tot 19953Aantal2026
Woningen 1995 tot 200534Aantal2026
Woningen 2005 tot 2015130Aantal2026
Woningen 2015 tot 20250Aantal2026
Woningen 2025 en later45Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend2Aantal2026
% Woningen voor 194552%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 196533%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 19752,0%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 19850,0%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 19950,0%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 20052,0%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 20157%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 20250,0%Percentage2026
% Woningen 2025 en later3,0%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend0,0%Percentage2026

De woningcijfers voor de Burgemeestersbuurt komen voornamelijk van het CBS en de BAG. Ze beschrijven onder meer de woningvoorraad, woningtypen, bouwperioden, eigendom en gemiddelde WOZ-waarde. Cijfers op wijk- en buurtniveau kunnen zijn afgerond op vijftallen.

Download de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren als Excel document. Alle woonplaatsen, wijken en buurten zijn onderdeel van de download voor de gemeente Zaanstad. Er is ook een download met alle gemeente-, wijk- en buurtgegevens voor heel Nederland.

Selecteer op een groot scherm een categorie in het menu naast de tabel. Gebruik op een klein scherm de keuzelijst boven de tabel.

Tabelgebruik:

  • Kies een categorie om alleen de onderwerpen uit dat deel van de tabel te tonen.
  • Op grote schermen staat de categoriekeuze naast de tabel; op kleine schermen staat deze erboven.
  • Verschuif de tabel op kleine schermen horizontaal om alle kolommen te bekijken.
Top 5 Burgemeestersbuurt: kenmerken met het grootste verschil ten opzichte van Nederland
#KenmerkWaardeWaarde NLVerschilVerschil NLScore
1Bevolkingsdichtheid11.41253910.8732.8413,83
2Personenauto’s naar oppervlakte4.0592753.7841.1493,29
3% Woningen 1945 tot 196533%13%20%11%1,83
4% H+J Vervoer, informatie en communicatie15%8,1%6,6%3,6%1,82
5% Woningen voor 194552%18%34%19%1,77

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Zaanstad.

RegioSoort regioBevolkingsdichtheidPersonenauto’s naar oppervlakte% Woningen 1945 tot 1965% H+J Vervoer, informatie en communicatie% Woningen voor 1945
BurgemeestersbuurtBuurt11.4124.05933%15%52%
NederlandLand53927513%8,1%18%
ZaanstadGemeente2.24299614%10%18%
VijfhoekparkBuurt761610,0%17%12%
AchtersluispolderBuurt64525535%10%5%

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Zaanstad.

Top 5 kenmerken Burgemeestersbuurt:

De eerste tabel toont de vijf meest kenmerkende onderwerpen voor Burgemeestersbuurt. Op deze onderwerpen verschilt Burgemeestersbuurt relatief het meest van de rest van Nederland. De vergelijking gebruikt de meest recent beschikbare gegevens per onderwerp.

Regio’s:

De tweede tabel toont de waarden voor de top 5 kenmerken per regio. Getoonde regio’s: Burgemeestersbuurt, Nederland, de gemeente, de wijk en de andere buurten binnen de wijk. Hierbij staan de kenmerken in de kolommen en de vergelijkingsgebieden in de rijen.

Berekening van de grootste verschillen:

Het relatieve verschil is berekend als verschilscore. De verschilscore vergelijkt het verschil voor Burgemeestersbuurt met het gemiddelde verschil voor Nederland. Zo worden de onderwerpen geselecteerd die relatief het sterkst van het Nederlandse gemiddelde afwijken.

De kolommen van de eerste tabel tonen de rekenstappen. ‘Waarde’ is de waarde voor Burgemeestersbuurt, ‘Waarde NL’ het Nederlandse gemiddelde, ‘Verschil’ het verschil tussen beide waarden, ‘Verschil NL’ de gemiddelde afwijking in Nederland en ‘Score’ de daaruit berekende verschilscore.

De verschilscores zijn voor ruim 70 onderwerpen berekend. Uit de onderwerpen met de hoogste scores worden de vijf meest interessante onderwerpen gekozen. Hierdoor worden tegengestelde of vrijwel gelijke onderwerpen niet dubbel getoond en wordt het ontbreken van een onderwerp niet als kenmerk gepresenteerd. Als er bijvoorbeeld relatief veel vrouwen zijn, wordt niet ook automatisch het lage aandeel mannen getoond. Een sterk afwijkende bedrijfstak wordt alleen getoond als deze oververtegenwoordigd is.

Alle verschilscores voor alle wijken en buurten in Burgemeestersbuurt staan in de uitgebreide download voor Zaanstad.

Data en bronnen

Bekijk de gebruikte open databronnen en definities en download uitgebreide regionale datasets over de Burgemeestersbuurt.

Download alle regionale data
Download de uitgebreide datasets voor de gemeente Zaanstad.
Afbeelding van Excel documenten uit de download met regionale data.

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download uitgebreide informatie in handige Excel-overzichten voor de gemeente Zaanstad. De download bevat regionale statistieken, adressen, verkiezingsuitslagen, misdaadcijfers, detail leeftijdsgegevens en meer.

Download ook de PDF buurt-rapportage voor de Burgemeestersbuurt met 100 kaarten en grafieken.

Download!
Gebruikte open data bronnen
Bronvermelding en definities

Veel gegevens op deze pagina komen uit verschillende datasets met regionale cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hierbij is een groot aantal datasets gecombineerd. De meest recente gegevens zijn bijgewerkt tot en met 14 oktober 2026. Daarnaast zijn diverse andere officiële databronnen gebruikt, waaronder het Kadaster, de Kiesraad, de Politie en het RIVM.

Bronnen & definities
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron