Statistieken buurt Centrum

Statistieken buurt Centrum

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Centrum in de gemeente Duiven Vlag van de gemeente Duiven. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Centrum in de gemeente Duiven Vlag van de gemeente Duiven. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Kaart van de buurt Centrum.Bekijk kaart
Buurt Centrum in het kort

Bekijk de belangrijkste cijfers, de kaart en een korte toelichting over de buurt Centrum.

Kerncijfers van de buurt Centrum
Adressen, panden, percelen, woningen, huishoudens en inwoners.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van de belangrijkste cijfers van het Kadaster en het CBS voor de buurt Centrum.


Onderstaande tabel toont de belangrijkste cijfers van het CBS en het Kadaster voor de buurt Centrum.

OnderwerpAantalBronJaar data
Adressen met postcode542Kadaster2026
Adressen met woonfunctie407Kadaster2026
Panden met adres325Kadaster2026
Percelen met adres261Kadaster2026
Woningvoorraad406CBS2025
Huishoudens390CBS2026
Inwoners835CBS2026

Op deze pagina vind je een kaart van de buurt Centrum en de data over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Centrum.

Definities
Aantal inwoners op de kaart van de buurt Centrum
Kaart van de omgeving van de buurt Centrum.
Afbeelding van de buurt Centrum op de kaart.

Kaart van de wijk 03 Duiven Noord met het aantal inwoners per buurt in 2026. De cijfers op de kaart geven de volgende buurten weer: 1: De Ploen, 2: West, 3: Noord, 4: Lommerweide, 5: Centrum, 6: Oud Zuid, 7: De Vergert, 8: De Nieuweling.

Bekijk de statistieken voor alle 24 gebieden binnen de gemeente Duiven via de overzichtspagina van de gebieden in de Duiven.

Overzicht gebieden Meer Duiven
Over de buurt Centrum

De buurt Centrum ligt binnen de wijk Duiven-Noord in de gemeente Duiven. De meest voorkomende postcode in de buurt Centrum is postcode 6921.

Er zijn 544 adressen en 406 woningen in de buurt Centrum in de gemeente Duiven. 56% van de woningen in de buurt is een koopwoning. De woningen hebben een gemiddelde WOZ waarde van €330.000. Er wonen 835 inwoners in de buurt Centrum, waarvan de grootste groep (29%) 65 jaar of ouder is. Buurt Centrum telt 390 huishoudens van gemiddeld 2,1 personen. Verder zijn er 465 personenauto’s en 175 bedrijfsvestigingen geregistreerd in de buurt Centrum.

Buurt Centrum heeft een oppervlakte van 24 hectare land (honderd hectare is één vierkante kilometer, 1 km2). De gemiddelde dichtheid van adressen is 1.702 adressen per km2.

Meer over de buurt Centrum:

De gegevens van de buurt Centrum voor het jaar 2013 zijn berekend.

Blijf op de hoogte

Ontvang een e-mail als er nieuwe cijfers zijn op de pagina Buurt Centrum.

Wonen in de buurt Centrum

Bekijk de woningvoorraad, woningkenmerken, woningtypen en de ontwikkeling van de gemiddelde WOZ-waarde in de buurt Centrum.

Kenmerken van de 406 woningen in de buurt Centrum
Er zijn 406 woningen in de buurt Centrum.
Informatie over de woningen in deze regio op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken. En bekijk de woningkenmerken per buurt in de gemeente Duiven in een interactieve tabel.

Toelichting
Woningwaarde per jaar
De gemiddelde WOZ waarde in de buurt Centrum was €330.000 in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in de buurt Centrum.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Centrum:

JaarGemiddelde WOZ woningwaarde Buurt Centrum% verschil
2025€330.0001,85%
2024€324.0002,86%
2023€315.00025%
2022€251.0008,7%
2021€231.0006%
2020€218.0007,9%
2019€202.0007,4%
2018€188.0003,87%
2017€181.000-1,09%
2016€183.000-1,61%
2015€186.000-4,62%
2014€195.000-7,5%
2013€210.728geen data

De gemiddelde WOZ woningwaarde in de buurt Centrum is met €119.272 gestegen van €210.728 in 2013 tot €330.000 in 2025 (dat is een toename van 57%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2025 was €9.939 (4,11%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een licht stijgende trend: De cijfers stijgen meer wel dan niet.

Bekijk ook de ranglijst van de woningwaarden per buurt in de gemeente Duiven.

Toelichting
Download een schat aan informatie
  • PDF buurt-rapportage voor de buurt Centrum met 100 kaarten en grafieken.
  • Uitgebreide informatie in handige Excel overzichten voor de gemeente Duiven.
  • Meer dan 250 onderwerpen voor Nederland en alle provincies, gemeenten, wijken en buurten in Nederland.
Woningwaarde en 65-plussers per gebied
De gemiddelde woningwaarde in de buurt Centrum is €330.000, het percentage inwoners van 65 jaar en ouder is 29% en er zijn 406 woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde woningwaarde per regio op de horizontale as. Deze is afgezet tegen het percentage inwoners van 65 jaar en ouder op de verticale as. Iedere regio wordt als cirkel weergegeven. De omvang van de cirkels hangt af van het aantal woningen in een gebied: hoe meer woningen, hoe groter de cirkel.

Woningwaarde ten opzichte van inwoners van 65 jaar en ouder per gebied, de volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (grijs), provincie Gelderland (bruin), gemeente Duiven (geel), 3 woonplaatsen (groen), 5 wijken (oranje) en 12 buurten (blauw). De buurt Centrum wordt in het rood weergegeven. Klik op de naam van een cirkel om de gegevens voor dat gebied weer te geven.

Soorten woningen
Appartementen komen het meeste voor in de buurt Centrum: er zijn 132 adressen met het woningtype appartementen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de buurt Centrum.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 juli 2026.

Bevolking in de buurt Centrum

Bekijk de samenstelling en ontwikkeling van de bevolking in de buurt Centrum, met cijfers over inwoners, leeftijd, burgerlijke staat, huishoudens, migratieachtergrond, opleidingsniveau, geboorte en sterfte.

Bekijk ook de maandelijkse bevolkingsontwikkeling in de gemeente Duiven.

Aantal inwoners per jaar
De buurt Centrum telt 835 inwoners in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Centrum. De gegevens lopen van 2013 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Centrum:

JaarAantal inwoners de buurt Centrum% verschil
20268350,0%
20258350,6%
20248302,47%
20238101,25%
2022800-0,62%
20218052,55%
2020785-1,26%
20197953,25%
20187704,05%
20177400,0%
2016740-1,33%
20157502,04%
20147350,55%
2013731geen data

Het aantal inwoners in de buurt Centrum is met 104 personen gegroeid van 731 personen in 2013 tot 835 personen in 2026 (dat is een grote toename van 14%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2026 was 8 personen (1,04%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een licht stijgende trend: De cijfers stijgen meer wel dan niet.

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente Duiven.

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in de buurt Centrum:

In 2013 waren er 731 inwoners in de buurt Centrum. Het aantal van 731 inwoners is het minimum in de hele periode waarover de inwonersdata beschikbaar zijn. In 2025 is het aantal gestegen tot 835 personen. De stijging ten opzichte van 2013 is 104 (14%), het verschil ten opzichte van het vorige jaar (2024) is 5 (0,6%). Het aantal inwoners blijft 835 tot en met 2026.

Inwoners per leeftijdsgroep in de buurt Centrum
De grootste getoonde leeftijdsgroep in de buurt Centrum is 65 jaar of ouder, met 29% van de inwoners.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, leeftijdsgroepen: aantal inwoners op 1 januari 2026 per leeftijdsgroep.

De grafiek toont de leeftijdsgroepen. Het aantal inwoners is ook per individueel levensjaar beschikbaar (alleen de inwoners van 105 jaar en ouder vormen 1 groep). De inwoners naar leeftijd zijn er tot op buurtniveau in het document met leeftijdsgegevens in de download voor de gemeente Duiven.

Burgerlijke staat in de buurt Centrum
Deze grafiek laat zien hoeveel inwoners getrouwd, niet getrouwd, gescheiden of verweduwd zijn.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, burgerlijke staat: aantal en percentage inwoners op 1 januari 2026 naar burgerlijke staat.

Onderverdeling van de bevolking in de buurt Centrum naar de situaties ‘Ongehuwd’, ‘Gehuwd’, ‘Gescheiden’ en ‘Verweduwd’.

Toelichting
Soorten huishoudens
In 2026 waren er 390 huishoudens in de buurt Centrum. Er waren 135 eenpersoonshuishoudens en 255 meerpersoonshuishoudens (afgerond op vijftallen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont de verdeling naar soorten huishoudens voor de buurt Centrum. De gegevens gelden voor 2026.

De cijfers gaan over de particuliere huishoudens op 1 januari 2026. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. In deze grafiek worden de huishoudens onderverdeeld in eenpersoonshuishoudens, meerpersoonshuishoudens zonder kinderen en meerpersoonshuishoudens met kinderen. De cijfers over huishoudens zijn afgerond op vijftallen.

Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in de buurt Centrum.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2013 tot en met 2026: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in de buurt Centrum per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Centrum:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
20267204070
20257204565
20247204560
20237055060
202270500
20217154149
20206904352
20197004352
20186853946
20176553946
20166703238
20156753441
20146543744
20136513643

In 2026 was de herkomst van inwoners in de buurt Centrum als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 87%, herkomst uit Europese landen: 4,82% en herkomst uit landen buiten Europa: 8,4% En in 2013 was de verdeling van inwoners naar herkomstgebied als volgt: herkomst uit Nederland: 89%, herkomst uit Europa: 4,93% en herkomst van buiten Europa: 5,9%.

Toelichting Meer migratie
Migratie herkomstlanden

Bekijk ook de detailinformatie over het aantal inwoners in Nederland naar land van herkomst.

Landen van herkomst
Migratie achtergrond: Geboortelanden en herkomstlanden
Van de inwoners van de buurt Centrum is 94% in Nederland geboren (gegevens 2026).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking in de buurt Centrum: de grafiek toont het aantal inwoners in 2025, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland. Gebruik het filter om een categorie te selecteren.

De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.

Toelichting
Geboorte per 1.000 inwoners
Er zijn 10 baby’s per 1.000 inwoners geboren in 2025 in de buurt Centrum.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal levend geboren babies per 1.000 inwoners in de buurt Centrum.

De cijfers over de geboortes per 1.000 aantal inwoners zijn berekend door het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december te delen door het aantal inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

Er waren in de gemeente Duiven als geheel 18 geboortes in augustus 2026. Bekijk de pagina met maandelijkse bevolkingscijfers voor de gemeente Duiven.

Cijfers over geboorte

De cijfers over het relatieve aantal geboortes zijn gebaseerd op data van het CBS. Als basis hiervoor is het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december in verhouding tot het aantal inwoners op 1 januari van een jaar in de buurt Centrum genomen. Het relatieve aantal geboorten kan hoger uitvallen dan verwacht op basis van het inwonertal. Het relatieve cijfer betreft namelijk het aantal geboorten gedurende het jaar ten opzichte van het aantal inwoners op 1 januari. In nieuwbouwwijken kan het aantal inwoners sterk groeien in een jaar. Zo kunnen er in 1 jaar 10 kinderen geboren worden in een wijk waarin op 1 januari slechts 10 inwoners wonen, maar aan het eind van het jaar bijvoorbeeld 200 inwoners.

Sterfte per 1.000 inwoners
Er zijn 10 personen per 1.000 inwoners overleden in 2025 in de buurt Centrum.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal sterftes per 1.000 inwoners in de buurt Centrum.

De cijfers over de sterfte per 1.000 aantal inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS. De relatieve sterfte is bepaald als het aantal overledenen van 1 januari tot en met 31 december, per 1.000 inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

In augustus 2026 zijn in de gemeente Duiven als geheel 8 inwoners overleden. Bekijk de maandelijkse sterftecijfers voor de gemeente Duiven.

Meer sterfte
Onderwijs in de buurt Centrum

Bekijk de kinderopvang- en onderwijslocaties, gemiddelde reisafstanden, aantallen leerlingen en studenten en de ontwikkeling van het aantal scholen in de buurt Centrum. Dit is een kleine selectie uit de datasets over het onderwijs. Bekijk véél meer informatie over het onderwijs op AlleCijfers.

Kinderopvang- en onderwijslocaties in de buurt Centrum
Buurt CentrumWijk 03 Duiven NoordGemeente Duiven
Aantal kinderopvanglocaties52543
Aantal kindplaatsen183560994
Aantal vestigingen basisonderwijs139
Aantal leerlingen basisonderwijs3317791.671
Aantal vestigingen voortgezet onderwijs003
Aantal leerlingen voortgezet onderwijs001.754

Bovenstaande tabel toont data van het LRK en DUO over kinderopvang en onderwijs. De gegevens zijn bijgewerkt tot en met 1 oktober 2026.

Het aantal leerlingen betreft het aantal dat onderwijs volgt op een school in de buurt Centrum. Op de pagina’s over het basisonderwijs en over de middelbare scholen zijn ook gegevens beschikbaar over het huisadres van leerlingen ten opzichte van het adres van de schoolvestigingen.

Gemiddelde afstanden kinderopvang en onderwijs
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een basisschool in de buurt Centrum is 0,6 kilometer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand staafdiagram toont de gemiddelde afstand in kilometers over de weg tot kinderdagverblijven, buitenschoolseopvang, basisonderwijs, voortgezet onderwijs totaal, VMBO scholen en HAVO VWO scholen. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens voor verschillende soorten locaties te tonen. De gebruikte cijfers komen van uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor de situatie in 2025.


Onderstaande tabel de gemiddelde afstand in kilometers voor verschillende soorten locaties voor kinderopvang en onderwijs. De gegevens worden getoond per (vergelijkings)gebied en gelden voor 2025.

RegioKinderdagverblijfBuitenschoolseopvangBasisonderwijsVoortgezet onderwijsVMBOHAVO VWO
Nederland0,70,70,82,52,63,4
Provincie Gelderland0,80,80,82,82,83,7
Gemeente Duiven0,80,80,81,61,62,3
Wijk 03 Duiven Noord0,80,80,81,61,62,5
Buurt West0,70,70,71,01,01,9
Buurt Oud Zuid0,70,70,71,11,12,1
Buurt Centrum0,50,50,61,21,22,2
Buurt De Vergert0,80,80,62,02,03,0
Buurt De Nieuweling1,41,41,42,72,73,7
Buurt De Ploen0,80,80,81,51,51,9
Buurt Noord0,70,70,81,81,82,7
Buurt Lommerweide1,01,01,12,42,43,3

Deze grafiek toont een regionale vergelijking van de gemiddelde reisafstanden voor inwoners van hun woonadres naar de dichtstbijzijnde locaties voor kinderopvang, basisonderwijs en voortgezet onderwijs. De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting. In de grafiek zie je de gegevens voor de buurt Centrum in vergelijking tot andere gebieden. De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (oranje), provincie Gelderland (bruin), gemeente Duiven (geel), wijk 03 Duiven Noord (groen) en 7 buurten (blauw). Buurt Centrum wordt in het rood weergegeven.

Leerlingen en studenten in de buurt Centrum
In 2025 woonden er 150 leerlingen en studenten in de buurt Centrum.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Onderwijsdata: aantal leerlingen en studenten per soort onderwijs in de buurt Centrum, data van het CBS over 2025.

De grafiek toont het aantal leerlingen in het PO en VO en het aantal studenten in het MBO, HBO, en WO dat als inwoner staat ingeschreven op een adres in de buurt Centrum.

Toelichting
Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar per 1 oktober 2024 in de buurt Centrum.

Bovenstaande donutgrafiek toont het percentage praktisch, middelbaar en hoog opgeleiden voor de buurt Centrum. Bekijk het aantal inwoners per opleidingsniveau door op de taartpunten in de grafiek te klikken.

Definities opleidingsniveau

Economie en inkomen in de buurt Centrum

Bekijk de ontwikkeling van het aantal bedrijven en het gemiddelde inkomen in de buurt Centrum, met vergelijkingen tussen gebieden.

Bedrijfsvestigingen (175 totaal)
In de buurt Centrum zijn in totaal 175 bedrijfsvestigingen geregistreerd (gegevens voor 2025).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen van bedrijven per sector per jaar in de buurt Centrum (het aantal bedrijven in de sector “overheid, onderwijs en zorg (Ooz)” is vanaf 2020 bekend).

De ‘gestapelde lijngrafiek’ toont het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt Centrum voor elk van de volgende 8 sectoren:

  1. Lbv: Landbouw, bosbouw en visserij
  2. Nen: Nijverheid en energie
  3. Hh: Handel en HORECA
  4. Vic: Vervoer, informatie en communicatie
  5. Fdo: Financiële diensten en onroerend goed
  6. Zd: Zakelijke dienstverlening
  7. Ooz: Overheid, onderwijs en zorg
  8. Cro: Cultuur, recreatie en overige diensten
Toelichting Definities

Advertentie:

De inlegzolen van VeiligVoeten beschermen goed tegen spijkers in je voet!

Huttenbouw of timmerdorp?
Voorkom verwondingen aan je voeten en voel je veilig! Gebruik veiligheidszooltjes, die beschermen goed tegen scherpe objecten in je voet! Het materiaal van de zolen lijkt op dat van een kogelvrij vest. Bescherm je voeten tegen spijkers en schroeven bij het klussen, gebruik ze bij evenementen, draag ze in je laarzen voor extra isolatie en bescherming of gebruik ze in je waterschoenen.

Gemiddeld inkomen per inwoner
Het gemiddeld inkomen per inwoner in de buurt Centrum is €31.800.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld bruto jaarinkomen in de buurt Centrum.

Over de inkomensdata:

Inwoners en inkomensontvangers: Het gemiddeld inkomen per inwoner in de buurt Centrum is €31.800. Het gemiddeld inkomen per inkomensontvanger is €37.300. Buurt Centrum telt 700 inkomensontvangers op 835 inwoners totaal.

1% van de huishoudens in de buurt Centrum heeft een inkomen op of rond het sociaal minimum. Studentenhuishoudens en huishoudens met een onvolledig jaarinkomen zijn hierin niet meegenomen. Het sociaal minimum is het wettelijk bestaansminimum zoals dat in de politieke besluitvorming is vastgesteld. Zie de tabel met definities van de brondata voor de volledige definities.

Over de schaal van de inkomensmeter:

De laagste 10% en 25% regio’s vallen in het rode en oranje gebied; deze gebieden kunnen elkaar deels overlappen. De hoogste 25% regio’s vallen in het groene gebied. De grenzen zijn berekend met percentielen, waarbij alle waarden van laag naar hoog zijn gesorteerd. Lees meer over het (gewogen) gemiddelde, de mediaan, modus en percentielen.

Inkomensvergelijking binnen de gemeente Duiven
Regionale vergelijking van het gemiddelde inkomen per inwoner.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld inkomen per jaar voor elke regio in Duiven: buurt Centrum is rood, andere buurten zijn blauw, wijken zijn geel en de gemeente is grijs.

Er zijn nog veel meer inkomensgegevens beschikbaar in de tabel met 250+ onderwerpen en de inkomensranglijst.

De regionale gezondheidsmonitor

Onderstaande grafieken tonen gegevens uit de regionale gezondheidsmonitor. De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners. De data uit het onderzoek komen van het RIVM en het CBS.

Inwoners met een goede gezondheid
70% procent van de inwoners van 18 jaar en ouder in de buurt Centrum ervaart de eigen gezondheid als goed of zeer goed.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande lijngrafiek toont het percentage inwoners met een goede gezondheid in de buurt Centrum per leeftijdsgroep. De gegevens wordt getoond voor de periode van 2012 tot en met 2024.

De RIVM gezondheidsmonitor biedt gezondheidsgegevens voor Nederland en per provincie, gemeente, wijk en buurt. Dit zijn gegevens over beperkingen, ervaren gezondheid, overgewicht, roken, drinken en mantelzorg.

Over de gezondheidsmonitor

De cijfers op deze pagina zijn afkomstig van het RIVM op basis van gegevens uit de Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen 2012, 2016, 2020 en de Corona Gezondheidsmonitor 2022 van GGD, CBS en RIVM. Er zijn data over monitoren met betrekking tot gezondheid, sociale situatie en leefstijl. Deze gegevens zijn er voor alle buurten, wijken, gemeenten, provincies en voor heel Nederland. Normaliter wordt dit onderzoek iedere vier jaar uitgevoerd. En in verband met Corona is er in 2022 een extra Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen uitgevoerd.

De data zijn door het RIVM en CBS gepubliceerd en waar nodig door OpenInfo omgerekend naar de regionale indelingen van 2026.

Bekijk alle definities uit de regionale gezondheidsmonitor.

Alcoholgebruik en roken
82% van de inwoners van 18 tot 65 jaar in de buurt Centrum geeft aan wel eens alcohol te drinken.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de onderwerpen in de categorie ‘Alcoholgebruik en roken’ uit de gezondheidsmonitor van het RIVM voor de buurt Centrum. Hierbij wordt per onderwerp getoond wat het percentage inwoners in de buurt Centrum is dat heeft aangegeven dat het onderwerp van toepassing is. Gebruik het filter boven de grafiek om de leeftijdsgroep van de inwoners te kiezen.

Bekijk de toelichting bij bovenstaande grafiek met de definities en de vragen voor de onderwerpen ‘rookt tabak’, ‘voldoet aan de alcoholrichtlijn’, ‘drinken’, ‘zwaar drinken’ en ‘overmatig drinken’.

Toelichting

Bekijk de aparte pagina over de gezondheid in de buurt Centrum met de gegevens over meer dan 40 onderwerpen uit de regionale gezondheidsmonitor en met data over het gebruik van de WMO en de jeugdzorg in de buurt Centrum.

Meer gezondheidsdata
Voertuigen en verkeer in de buurt Centrum

Bekijk de beschikbare gegevens over geregistreerde voertuigen, elektrische auto’s en verkeersongevallen in de buurt Centrum.

Aantal elektrische auto’s in de buurt Centrum
Er zijn 36 elektrische auto’s in oktober 2026 in de buurt Centrum.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal elektrische auto’s per maand in de buurt Centrum op basis van de regionale voertuigdata van de RDW. Dit is de som van het aantal elektrische bedrijfsauto’s en het aantal elektrische personenauto’s.

Er zijn 36 elektrische auto’s in de buurt Centrum. Dit is het totaal aantal in oktober 2026 bij de RDW op kenteken geregistreerde elektrische auto’s in de buurt Centrum die op de batterij rijden en met een stekker opgeladen worden.

Toelichting op de regionale voertuigdata

Deze paragraaf toont data over de op kenteken geregistreerde voertuigen in de buurt Centrum. Dit is regionale data van de RDW. De data is beschikbaar per soort voertuig, per energiebron (brandstof) en per maand. Deze gegevens worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent was dit op 1 oktober 2026. Bekijk de toelichting voor de bronbeschrijving en definities van de regionale voertuig data.

Toelichting Meer autodata
Voertuigen naar energiebron
Er zijn 550 voertuigen met ‘benzine’ als energiebron in de buurt Centrum in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen per type energiebron (brandstof) dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt Centrum geregistreerd staat.

Er zijn in totaal 833 op naam geregistreerde voertuigen in de buurt Centrum (in oktober 2026).

Voertuigen naar soort
Er zijn 595 voertuigen van het type ‘personenauto’ in de buurt Centrum in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen naar soort motorvoertuig dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt Centrum geregistreerd staat.

Vergelijk het percentage auto’s per energiebron op de pagina met regionale voertuigdata.

Verkeersongevallen naar afloop
Er waren 4 verkeersongevallen in de buurt Centrum in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal verkeersongevallen in de buurt Centrum. Gebruik het filter boven de grafiek om het aantal ongevallen per afloop (materiële schade, letselschade of dodelijke afloop) te bekijken.


Onderstaande tabel laat zien hoeveel verkeersongevallen er in het jaar 2025 in de buurt Centrum plaatsvonden, uitgesplitst naar afloop.

Afloop verkeersongevallenAantal verkeersongevallen in 2025
Totaal4
Materiële schade4
Letselschade0
Dodelijke afloop0

De dataset met verkeersongevallen BRON is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen de buurt Centrum vallen.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Veiligheid in de buurt Centrum

Bekijk de ontwikkeling en soorten van de geregistreerde misdaad in de buurt Centrum op basis van data van de Politie en het CBS. De politiedata worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent op 15 september 2026. De beschrijvingen van de soorten misdrijven zoals de politie deze gebruikt zijn te vinden in de tabel met definities van de verschillende soorten delicten.

Meer misdaad
Totaal geregistreerde misdaad per maand of per jaar
Er zijn in 2025 in totaal 95 misdrijven in de buurt Centrum geregistreerd.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Totaal aantal geregistreerde misdaden in de buurt Centrum, 2012 tot en met 2025 (bij weergave van de gegevens per jaar) of april 2025 tot en met september 2026 (bij weergave van de gegevens per maand).

In de buurt Centrum zijn van 2012 tot en met 2025 in totaal 1.192 misdrijven geregistreerd. Deze misdrijven zijn ingedeeld naar 34 verschillende soorten delicten. In 2025 werden in de buurt Centrum 95 misdrijven door de politie vastgelegd. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens per maand of per jaar te tonen.

Misdaden naar type delict
De meest voorkomende soorten misdrijven in de buurt Centrum in 2025 zijn Diefstal van brom-, snor-, fietsen (24 delicten) en Winkeldiefstal (21 delicten).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal geregistreerde misdaden voor de tien meest voorkomende soorten delicten in 2025 in de buurt Centrum.

Definities misdaad
Misdaad totaal per maand
In september 2026 zijn er 7 misdrijven in de buurt Centrum geregistreerd.
Afbeelding van een warmtekaart (een heatmap in het Engels, een visuele weergave van data waarbij kleuren worden gebruikt om waarden weer te geven) met het totaal aantal misdrijven in de buurt Centrum per maand en per jaar.

Bovenstaande warmtekaart geeft een visuele weergave van het totaal aantal door de politie geregistreerde misdrijven per maand in de buurt Centrum over de afgelopen 6 jaar.

Alle gegevens zijn beschikbaar in het Excel document met politiedata als onderdeel van de download voor de gemeente Duiven.

Misdaden per 1.000 inwoners
Er waren 63 misdrijven per 1.000 inwoners van het type ‘diefstal’ in 2025 in de buurt Centrum.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Criminaliteit: aantal misdaden per 1.000 inwoners in 2025 in de buurt Centrum.

De grafiek toont de meest recente gegevens over het aantal misdaden per 1.000 inwoners voor de buurt Centrum. De gegevens over misdaden zijn hiertoe gegroepeerd in (1) het totaal aantal diefstallen (alle vormen, zoals diefstal uit woningen en schuren, diefstal van auto’s en fietsen en winkeldiefstal), (2) geweld en seksmisdrijven, (3) milieuovertredingen, (4) oplichting, (5) verkeersovertredingen, (6) vernielingen en misdrijven tegen de openbare orde en (7) alle overige misdrijven. De definities van alle verschillende soorten delicten met daarbij de categorie waarin deze zijn ingedeeld zijn te vinden in de bronbeschrijving van de politiedata.

Verkiezingen in de buurt Centrum

Bekijk de beschikbare verkiezingsuitslagen en informatie over de stembureaus in de buurt Centrum.

Uitslag gemeenteraadsverkiezingen 2026
Stembureau Gemeentehuis in Duiven
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal stemmen per partij zoals uitgebracht te Stembureau Gemeentehuis in Duiven bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026. De grafiek toont de 8 partijen waarop bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026 in de buurt Centrum stemmen zijn uitgebracht.

Onderstaande grafiek toont het aantal stemmen per politieke partij dat bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 in Stembureau Gemeentehuis in Duiven is uitgebracht. Stembureau Gemeentehuis in Duiven was bij deze verkiezingen het enige stembureau binnen de buurt Centrum.

Bekijk veel meer informatie over de verkiezingen op de pagina met alle 21 stembureaus in de gemeente Duiven en op de pagina met alle verkiezingsuitslagen voor de gemeente Duiven. En download alle verkiezingsdata in een Excel document als onderdeel van de uitgebreide informatie voor de gemeente Duiven.

Stembureaus Duiven
Adressen en leefomgeving in de buurt Centrum

Bekijk gegevens over adressen, gebruiksdoelen, bouwperioden, dichtheid, de nabijheid van voorzieningen, energieverbruik en energielabels in de buurt Centrum.

Informatie op basis van de BAG (de Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) van 1 juli 2026. De buurt Centrum telt in totaal 544 adressen, deze hebben allemaal een verblijfsobject, er zijn geen standplaatsen en geen ligplaatsen. Alle adressen in buurt Centrum liggen binnen de bebouwde kom.

Adressen Duiven
Adressen: gebruiksdoelen
In de buurt Centrum zijn er 407 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel woonfunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor de buurt Centrum.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 218 panden uit de bouwperiode 1950 tot 1970 in de buurt Centrum.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor de buurt Centrum. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 juli 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Dichtheid per km² van bevolking, adressen en auto’s

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt Centrum voor 2026.


Onderstaande tabel toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt Centrum voor 2026:

DichtheidNederlandBuurt Centrum
Bevolking5393.479
Adressen2.0931.702
Autos2751.938

De data over het aantal inwoners-, adressen- en personenauto’s per vierkante kilometer land geven een beeld van ‘de mate van concentratie van menselijke activiteiten’ in de buurt Centrum ten opzichte van het gemiddelde voor Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Toelichting
Gemiddelde afstand tot voorzieningen
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een huisartsenpraktijk in de buurt Centrum is 0,4.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt Centrum tot de dichtstbijzijnde voorziening. De gebruikte cijfers komen uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor 2025.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt Centrum tot de dichtstbijzijnde voorziening voor 2025:

VoorzieningAfstand in km
Huisartsenpraktijk0,4
Supermarkt0,3
Restaurant0,3
Basisonderwijs0,6
Voortgezet onderwijs1,2
Bibliotheek0,5
Treinstation1,4
Sportterrein0,5
Bioscoop5,8
Museum5,9

De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting.

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen
Gemiddeld aardgas- en elektriciteitsverbruik per woning per jaar in de buurt Centrum.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddeld energieverbruik per woning per jaar in de buurt Centrum.


Onderstaande tabel toont het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik per type woning voor 2024 voor de buurt Centrum:

Soort woningGemiddeld gasverbruikGemiddelde elektriciteitslevering per woning
Appartement5501.770
Tussenwoning8102.680
Hoekwoning8802.620
Twee-onder-één-kap woning9802.840
Vrijstaande woning1.1804.090
Koopwoning9703.120
Huurwoning6301.970

Data over het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik voor aardgas in m3. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen. Het verbruik van gas en elektra is ook bekend per woningtype, zie de tabel.

Toelichting Meer gas
Energielabels
De meest voorkomende energielabels in de buurt Centrum zijn A (134 adressen) en B (81 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in de buurt Centrum. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 oktober 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel A komt het meeste voor in de buurt Centrum: 134 adressen hebben energielabel A. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente Duiven bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Adressen in de buurt Centrum
Tabel met 591 adressen in de buurt Centrum.

Onderstaande tabel toont alle openbare ruimtes en alle unieke combinaties van straten en huisnummers voor de buurt Centrum. Één straat kan in meer dan één buurt voorkomen. Vind de buurt bij je adres op de pagina met alle adressen voor de gemeente Duiven.

Openbare ruimteHuisnummer(s)Postcode(s)WoonplaatsAantal adressen
Anemonenstraat1 t/m 126921CADuiven10
Beukenlaan1 t/m 156921CNDuiven6
Brouwerijweg9 t/m 196921ZRDuiven4
Burgemeester van Dorth tot Medlerstraat1 t/m 336921AS t/m 6921AVDuiven24
Cederhof1 t/m 366921BZDuiven35
Dahliastraat1 t/m 126921CBDuiven12
De Akker16921BPDuiven1
De Bongerd2 t/m 186921BWDuiven6
De Uyterling1 t/m 216921BR t/m 6921BSDuiven13
Dennenlaan2 t/m 766921XPDuiven38
Elshofpassage1 t/m 646921BB t/m 6921BCDuiven43
Elshofstraat--Duiven0
Gladiolenstraat166921CDDuiven1
Iepenlaan16921XJDuiven1
Kastanjelaan1 t/m 136921ER t/m 6921ESDuiven27
Koning Willem-Alexanderplein16921ESDuiven1
Liemersplein16921HNDuiven1
Lindelaan26 t/m 326921CKDuiven4
Oecumenepad--Duiven0
Op den Donk34 t/m 506921ETDuiven2
Pastoriestraat1 t/m 626921BV t/m 6921BXDuiven33
Remigiusplein1 t/m 1036921BLDuiven55
Rijksweg18 t/m 636921AC t/m 6921AJDuiven77
Rozenstraat2 t/m 246921CG t/m 6921CHDuiven16
Thuvinestraat1 t/m 416921BB t/m 6921BCDuiven27
Wethouder Thijssenplein--Duiven0
Woerdstraat16921ZSDuiven2
van Houtstraat1 t/m 496921BD t/m 6921BHDuiven55
van Schaikstraat1 t/m 556921BJ t/m 6921BNDuiven48
’t Buske1 t/m 246921BR t/m 6921BSDuiven22
’t Weike1 t/m 326921BT t/m 6921BVDuiven27

Bovenstaande tabel toont de gegevens voor 31 openbare ruimtes en 591 adressen in de buurt Centrum. Dit zijn alle adressen en openbare ruimtes op basis van de BAG- en de topografische kaarten (BRT) van het Kadaster van 1 juli 2026.

Een openbare ruimte is een door de gemeente aangewezen gebied dat is ingericht en wordt onderhouden voor publiek gebruik. Dit kan bijvoorbeeld een straat, weg, plein, park, erf, spoorbaan of brug zijn. Zie de toelichting voor een verdere definitie. Klik op de naam van een openbare ruimte om de pagina met statistieken voor die ruimte weer te geven. Bekijk de definities van de soorten openbare ruimtes.

De BAG (Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Adressen Duiven
Tabelgebruik:

  • Bekijk in de tabel alle openbare ruimtes en unieke combinaties van straten en huisnummers in deze buurt.
  • Zoek in de tabel met het zoekveld boven de tabel. De rijen worden hiermee gefilterd zodat alleen rijen waarin de zoekterm voorkomt zichtbaar blijven.
  • Sorteer de tabel door op een kolomtitel te klikken.
  • Blader door de tabel met de knoppen onder de tabel.
  • Op kleine schermen: de eerste kolom blijft staan, verschuif de tabel horizontaal om alle kolommen te zien.
Download de buurt-rapportage!
Download hier de PDF buurt-rapportage met 100 grafieken en kaarten!

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download de buurt-rapportage voor Buurt Centrum. Met veel extra informatie in 100 kaarten en grafieken! Met regionale vergelijkingen en met onderwerpen uitgezet in de tijd. Als PDF document: makkelijk te bewaren, delen en printen.

Download!
Gebieden
Tabel met de gebieden die de buurt Centrum ‘raken’.
Soort gebiedNaam gebiedAantal adressen
Postcode numeriek6921570
WoonkernDuiven591
WoonplaatsDuiven594
WijkDuiven-Noord594
GemeenteDuiven594
ProvincieGelderland594
WaterschapWaterschap Rijn en IJssel594
LandNederland594

Bovenstaande tabel toont de regionale gebieden die de buurt Centrum ‘raken’ met het aantal adressen uit de buurt Centrum dat in het betreffende gebied ligt.

Buurt Centrum ‘raakt’ andere gebieden zoals bijvoorbeeld een woonplaats of waterschap wanneer de geometrieën van de buurt Centrum en die van de andere gebieden elkaar overlappen of snijden. De gebieden zijn op basis van de gebiedsindelingen van het CBS van 2026 en de topografische kaarten van het Kadaster van 2026 bepaald. Klik op de naam van een gebied om de pagina met statistieken voor dat gebied weer te geven.

Alle onderwerpen en vergelijken

Bekijk de meest recente cijfers over meer dan 250 onderwerpen en vergelijk de buurt Centrum met andere gebieden.

Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!
Kies een categorie en bekijk de bijbehorende onderwerpen.

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor de buurt Centrum voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

Bedrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Bedrijfsvestigingen totaal175Aantal2025
A Landbouw, bosbouw en visserij0Aantal2025
B-F Nijverheid en energie15Aantal2025
G+I Handel en horeca55Aantal2025
H+J Vervoer, informatie en communicatie5Aantal2025
K-L Financiële diensten, onroerend goed10Aantal2025
M-N Zakelijke dienstverlening35Aantal2025
O-Q Overheid, onderwijs en zorg35Aantal2025
R-U Cultuur, recreatie, overige diensten20Aantal2025
% A Landbouw, bosbouw en visserij0,0%Percentage2025
% B-F Nijverheid en energie8,6%Percentage2025
% G+I Handel en horeca31%Percentage2025
% H+J Vervoer, informatie en communicatie2,86%Percentage2025
% K-L Financiële diensten, onroerend goed5,7%Percentage2025
% M-N Zakelijke dienstverlening20%Percentage2025
% O-Q Overheid, onderwijs en zorg20%Percentage2025
% R-U Cultuur, recreatie, overige diensten11%Percentage2025

De cijfers over bedrijven tonen het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt Centrum, uitgesplitst naar bedrijfstak. Een vestiging is een locatie van een bedrijf, instelling of zelfstandige waar of van waaruit activiteiten worden uitgevoerd.

Bevolking
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Inwoners835Aantal2026
Mannen410Aantal2026
Vrouwen420Aantal2026
0 tot 15 jaar115Aantal2026
15 tot 25 jaar80Aantal2026
25 tot 45 jaar185Aantal2026
45 tot 65 jaar210Aantal2026
65 jaar of ouder245Aantal2026
Ongehuwd365Aantal2026
Gehuwd345Aantal2026
Gescheiden65Aantal2026
Verweduwd60Aantal2026
% Mannen49%Percentage2026
% Vrouwen51%Percentage2026
% 0 tot 15 jaar14%Percentage2026
% 15 tot 25 jaar9,6%Percentage2026
% 25 tot 45 jaar22%Percentage2026
% 45 tot 65 jaar25%Percentage2026
% 65 jaar of ouder29%Percentage2026
% Ongehuwd44%Percentage2026
% Gehuwd41%Percentage2026
% Gescheiden7,8%Percentage2026
% Verweduwd7,2%Percentage2026
Geboorten5Aantal2025
Geboorte relatief10Aantal per 1.000 inwoners2025
Sterftes10Aantal2025
Sterfte relatief10Aantal per 1.000 inwoners2025
Leerlingen PO60Aantal2025
Leerlingen VO40Aantal2025
Studenten MBO30Aantal2025
Studenten HBO20Aantal2025
Studenten WO0Aantal2025
Praktisch opleidingsniveau180Aantal2024
Middelbaar opleidingsniveau260Aantal2024
Hoger opleidingsniveau150Aantal2024
% Praktisch opleidingsniveau31%Percentage2024
% Middelbaar opleidingsniveau44%Percentage2024
% Hoger opleidingsniveau25%Percentage2024
Jongeren met jeugdzorg in natura30Aantal2024
% Jongeren met jeugdzorg16%Percentage2024
Wmo cliënten85Aantal2024
Wmo cliënten per 1.000 inwoners100Aantal per 1.000 inwoners2024
Bevolkingsdichtheid3.479Aantal per km²2026

De inwonersaantallen worden altijd op vijftallen afgerond, hierdoor kan het voorkomen dat een optelling van subgroepen (zoals inwoners naar geslacht of naar leeftijd) licht afwijkt van het totaal aantal inwoners.

Energie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning2.740Gemiddeld in kWh2024
Gemiddelde elektriciteitsteruglevering per woning810Gemiddeld in kWh2024
% Woningen met zonnestroom32%Percentage2024
% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmd5%Percentage2024
Gemiddelde elektriciteitslevering appartement1.770Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering tussenwoning2.680Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering hoekwoning2.620Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering twee-onder-één-kap woning2.840Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering vrijstaande woning4.090Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering huurwoning1.970Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering koopwoning3.120Gemiddeld in kWh2023
Gemiddeld aardgasverbruik per woning850Gemiddeld per m³2024
% Woningen met stadsverwarming4%Percentage2024
% Aardgasvrije woningen4%Percentage2024
% Aardgaswoningen89%Percentage2024
Gemiddeld aardgasverbruik appartement550Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik tussenwoning810Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik hoekwoning880Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik twee-onder-één-kap woning980Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik vrijstaande woning1.180Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik koopwoning970Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik huurwoning630Gemiddeld per m³2023
Publieke laadpalengeen dataAantalgeen data
Adressen zonder energielabel71Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel138Aantal2026
Adressen met definitief energielabel335Aantal2026
Energielabels A+++++0Aantal2026
Energielabels A++++1Aantal2026
Energielabels A+++4Aantal2026
Energielabels A++13Aantal2026
Energielabels A+24Aantal2026
Energielabels A134Aantal2026
Energielabels B81Aantal2026
Energielabels C74Aantal2026
Energielabels D46Aantal2026
Energielabels E31Aantal2026
Energielabels F57Aantal2026
Energielabels G8Aantal2026

De onderwerpen in de categorie energieverbruik tonen onder meer het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik en de energielabels van gebouwen in de buurt Centrum. Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het minst energiezuinige label en A++++ het meest energiezuinige label.

Gezondheid-gedrag
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Rookt tabak17%Percentage2024
Voldoet aan de alcoholrichtlijn44%Percentage2024
Drinken78%Percentage2024
Zwaar drinken8%Percentage2024
Overmatig drinken5%Percentage2024
Overgewicht55%Percentage2024
Ernstig overgewicht (obesitas)19%Percentage2024
Voldoet aan de beweegrichtlijn48%Percentage2024
Wekelijks sporten51%Percentage2024
Lopen en/of fietsen naar school of werk46%Percentage2024
Lopen naar school of werk19%Percentage2024
Fietsen naar school of werk36%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Centrum. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-overig
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Eenzaam42%Percentage2024
Ernstig eenzaam11%Percentage2024
Emotioneel eenzaam26%Percentage2024
Sociaal eenzaam28%Percentage2024
Matig/veel regie over het eigen leven87%Percentage2024
Moeite met rondkomen13%Percentage2024
Krijgt steun van anderen95%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door buren6%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door wegverkeer8%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg >50 km/uur7%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg <50 km/uur3%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door treinverkeer1%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door vliegverkeer1%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door windturbines0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring wegverkeer3%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring treinverkeer0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring vliegverkeer0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring buren3%Percentage2024
Tevreden met de woning90%Percentage2024
Tevreden met de woonomgeving89%Percentage2024
Tevreden met het groen in de omgeving83%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden binnen60%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden buiten57%Percentage2024
Vrijwilligerswerk24%Percentage2024
Mantelzorger15%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Centrum. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-ziekte
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Goed ervaren gezondheid70%Percentage2024
Één of meer langdurige aandoeningen38%Percentage2024
Beperkt vanwege gezondheid38%Percentage2024
Ernstig beperkt vanwege gezondheid5%Percentage2024
Één of meerdere keren gevallen30%Percentage2024
Langdurige ziekte en beperkt35%Percentage2024
Lage veerkracht15%Percentage2024
Hoge veerkracht52%Percentage2024
Hoog risico op angst of depressie10%Percentage2024
Suïcide gedachten de laatste 12 maanden10%Percentage2024
(Heel) veel stress in afgelopen 4 weken18%Percentage2024
Één of meer lichamelijke beperkingen17%Percentage2020
Beperking in horen5%Percentage2020
Beperking in zien6%Percentage2020
Beperking in bewegen12%Percentage2020
Broze gezondheid30%Percentage2024
Broze metale gezondheid39%Percentage2024
Broze lichamelijke gezondheid30%Percentage2024
Broze gezondheid in het sociale domein27%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Centrum. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Huishoudens
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huishoudens390Aantal2026
Eenpersoonshuishoudens135Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens255Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen145Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens met kinderen110Aantal2026
% Eenpersoonshuishoudens35%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens65%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen37%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens met kinderen28%Percentage2026
Gemiddelde huishoudensgrootte2,1Gemiddeld aantal2026

Het aantal huishoudens betreft het aantal particuliere huishoudens op 1 januari van een jaar. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen in een woonruimte wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. De cijfers over huishoudens op wijk- en buurtniveau worden afgerond op vijftallen.

Inkomen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Werkzame beroepsbevolking420Aantal2024
Netto arbeidsparticipatie73%Percentage2024
% Werknemers87%Percentage2024
% Werknemers met vaste arbeidsrelatie59%Percentage2024
% Werknemers met flexibele arbeidsrelatie28%Percentage2024
% Zelfstandigen13%Percentage2024
Inkomensontvangers700Aantal2024
Inkomensontvangers per 1.000 inwoners843Aantal per 1.000 inwoners2024
Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger€37.300Gemiddeld in Euro2023
Gemiddeld inkomen per inwoner€31.800Gemiddeld in Euro2023
40% personen met laagste inkomen37%Percentage2024
20% personen met hoogste inkomen18%Percentage2024
% Personen in armoede1,0%Percentage2024
% Personen tot 25% boven armoedegrens5,5%Percentage2024
Gemiddeld huishoudinkomen€38.000euro2023
40% huishoudens met laagste inkomen37%Percentage2024
20% huishoudens met hoogste inkomen16%Percentage2024
% Huishoudens met een laag inkomen0,8%Percentage2023
% Huishoudens onder of rond sociaal minimum1,1%Percentage2023
% Huishoudens tot 110% van sociaal minimum2,9%Percentage2023
% Huishoudens tot 120% van sociaal minimum4,8%Percentage2023
Mediaan vermogen van particuliere huishoudens€119.500euro2024
Personen per soort uitkering - Bijstand10Aantal2025
Personen per soort uitkering - AO40Aantal2025
Personen per soort uitkering - WW10Aantal2025
Personen per soort uitkering - AOW210Aantal2025
% Personen per soort uitkering - Bijstand1%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AO5%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - WW1%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AOW25%Percentage2025

De inkomensgegevens beschrijven het inkomen van personen en particuliere huishoudens in de buurt Centrum. Het besteedbaar inkomen is het bruto-inkomen verminderd met onder meer belastingen, premies en betaalde inkomensoverdrachten. Vanwege statistische geheimhouding worden niet voor ieder gebied inkomensgegevens gepubliceerd.

Migratie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland720Aantal2026
Herkomst buiten Nederland110Aantal2026
Herkomst Europa40Aantal2026
Herkomst buiten Europa70Aantal2026
% Herkomst Nederland87%Percentage2026
% Herkomst buiten Nederland13%Percentage2026
% Herkomst Europa4,82%Percentage2026
% Herkomst buiten Europa8,4%Percentage2026
Geboren in Nederland met herkomst Nederland720Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst Europa25Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa35Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland60Aantal2026
Geboren in Nederland780Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa20Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa35Aantal2026
Geboren buiten Nederland55Aantal2026
% Geboren in Nederland met herkomst Nederland87%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst Europa3,01%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland7,2%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa4,22%Percentage2026
% Geboren in Nederland94%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa2,41%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa4,22%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland6,6%Percentage2026
Autochtoon705Aantal2022
Westers60Aantal2022
Niet-westers35Aantal2022
Nederlandse Antillen en Aruba0Aantal2022
Marokko5Aantal2022
Suriname5Aantal2022
Turkije5Aantal2022
Overig niet-westers20Aantal2022

De onderwerpen in de categorie migratie gaan over de herkomst en migratie van inwoners van de buurt Centrum. De herkomst is gebaseerd op het geboorteland van de persoon en diens ouders. De migratiecijfers tonen onder meer vestiging, vertrek, immigratie en emigratie.

Misdrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Misdrijven95Aantal2025
Diefstal53Aantal2025
Geweld en seksmisdrijven13Aantal2025
Milieu overtredingen0Aantal2025
Oplichting4Aantal2025
Verkeersovertredingen14Aantal2025
Vernieling5Aantal2025
Overige misdrijven6Aantal2025
Misdrijven per 1.000 inwoners114Aantal per 1.000 inwoners2025
Diefstal per 1.000 inwoners63Aantal per 1.000 inwoners2025
Geweld en seksmisdrijven per 1.000 inwoners16Aantal per 1.000 inwoners2025
Milieu overtredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Oplichting per 1.000 inwoners5Aantal per 1.000 inwoners2025
Verkeersovertredingen per 1.000 inwoners17Aantal per 1.000 inwoners2025
Vernieling per 1.000 inwoners6Aantal per 1.000 inwoners2025
Overige misdrijven per 1.000 inwoners7Aantal per 1.000 inwoners2025

De cijfers over misdrijven tonen de door de politie geregistreerde misdrijven in de buurt Centrum, zowel als aantal als omgerekend per 1.000 inwoners. Niet ieder gepleegd misdrijf wordt gemeld of geregistreerd.

Nabijheid voorzieningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand0,4Gemiddelde afstand in km2025
Huisartsenpraktijken binnen 1 km1,4Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 3 km3,0Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 5 km7,2Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpost afstand4,8Gemiddelde afstand in km2024
Apotheek afstand0,4Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuis met poli afstand4,8Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km0,7Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km4,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuis zonder poli afstand4,8Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km0,7Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km2,0Gemiddeld aantal2025
Supermarkt afstand0,3Gemiddelde afstand in km2025
Supermarkten binnen 1 km3,8Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 3 km5Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 5 km10Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand0,2Gemiddelde afstand in km2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km9Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km12Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km22Gemiddeld aantal2025
Warenhuis afstand0,4Gemiddelde afstand in km2025
Warenhuizen binnen 5 km2,0Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 10 km8Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 20 km16Gemiddeld aantal2025
Café afstand0,4Gemiddelde afstand in km2025
Cafés binnen 1 km1,0Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 3 km2,3Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 5 km8,2Gemiddeld aantal2025
Cafetaria afstand0,3Gemiddelde afstand in km2025
Cafetaria binnen 1 km4,8Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 3 km10Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 5 km22Gemiddeld aantal2025
Restaurant afstand0,3Gemiddelde afstand in km2025
Restaurants binnen 1 km10Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 3 km12Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 5 km22Gemiddeld aantal2025
Hotel afstand2,0Gemiddelde afstand in km2025
Hotels binnen 5 km2,1Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 10 km11Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 20 km37Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijf afstand0,5Gemiddelde afstand in km2025
Kinderdagverblijven binnen 1 km2,5Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 3 km8,1Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 5 km17Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang afstand0,5Gemiddelde afstand in km2025
Buitenschoolseopvang binnen 1 km2,5Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 3 km9,1Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 5 km16Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs afstand0,6Gemiddelde afstand in km2025
Basisonderwijs binnen 1 km1,5Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 3 km7,1Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 5 km15Gemiddeld aantal2025
Voortgezet onderwijs afstand1,2Gemiddelde afstand in km2024
Voortgezet onderwijs binnen 3 km2,0Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 5 km3,1Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 10 km16Gemiddeld aantal2024
VMBO afstand1,2Gemiddelde afstand in km2024
VMBO binnen 3 km1,0Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 5 km2,1Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 10 km12Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO afstand2,2Gemiddelde afstand in km2024
HAVO VWO binnen 3 km1,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 5 km2,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 10 km7,1Gemiddeld aantal2024
Openbaar groen afstand0,6Gemiddelde afstand in km2017
Park of plantsoen afstand0,6Gemiddelde afstand in km2017
Dagrecreatief terrein afstand5,6Gemiddelde afstand in km2017
Bos afstand2,1Gemiddelde afstand in km2017
Open natuurlijk terrein afstand5,9Gemiddelde afstand in km2017
Open droog natuurlijk terrein afstand8Gemiddelde afstand in km2017
Open nat natuurlijk terrein afstand5,9Gemiddelde afstand in km2017
Semi-openbaar groen afstand0,5Gemiddelde afstand in km2017
Sportterrein afstand0,5Gemiddelde afstand in km2017
Volkstuin afstand3,4Gemiddelde afstand in km2017
Verblijfsrecreatief terrein afstand6,1Gemiddelde afstand in km2017
Begraafplaats afstand4,0Gemiddelde afstand in km2017
Recreatief binnenwater afstand1,7Gemiddelde afstand in km2017
Oprit hoofdverkeersweg afstand1,3Gemiddelde afstand in km2025
Treinstation afstand1,4Gemiddelde afstand in km2025
Belangrijk overstapstation afstand10Gemiddelde afstand in km2025
Bibliotheek afstand0,5Gemiddelde afstand in km2025
Zwembad afstand4,9Gemiddelde afstand in km2025
Kunstijsbaan afstand28Gemiddelde afstand in km2025
Podiumkunsten afstand5,8Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 10 km9,2Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 20 km12Gemiddeld aantal2024
Poppodium afstand9,9Gemiddelde afstand in km2024
Bioscoop afstand5,8Gemiddelde afstand in km2025
Bioscopen binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 10 km2,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 20 km6Gemiddeld aantal2025
Sauna afstand9,4Gemiddelde afstand in km2025
Zonnebank afstand0,5Gemiddelde afstand in km2025
Museum afstand5,9Gemiddelde afstand in km2024
Musea binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 10 km5,6Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 20 km19Gemiddeld aantal2024
Attractie afstand7,2Gemiddelde afstand in km2025
Attracties binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 20 km6Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 50 km26Gemiddeld aantal2025
Brandweerkazerne afstand0,5Gemiddelde afstand in km2025

Het CBS publiceert gegevens over de nabijheid van voorzieningen voor inwoners van de buurt Centrum. De afstanden zijn gemiddelden over de weg en de nabijheidsindicatoren tonen hoeveel voorzieningen binnen een bepaalde afstand beschikbaar zijn.

Omgeving
OnderwerpWaardeEenheidJaar
RegiocodeBU02260303Code2026
RegionaamCentrumNaam2026
Soort regioBuurtCategorisch type2026
Sorteercode02260303Code2026
Oppervlakte totaal24Aantal hectaren2026
Oppervlakte land24Aantal hectaren2026
Oppervlakte water0Aantal hectaren2026
Mate van stedelijkheid2Indicator 1-52026
Omgevingsadressendichtheid1.702Gemiddeld aantal per km²2026
Adressen totaal544Aantal2026
Adressen met postcode542Aantal2026
Adressen met woonfunctie407Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie19Aantal2026
Adressen met celfunctie0Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie9Aantal2026
Adressen met industriefunctie1Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie11Aantal2026
Adressen met logiesfunctie0Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie1Aantal2026
Adressen met sportfunctie3Aantal2026
Adressen met winkelfunctie77Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie23Aantal2026
Verblijfsobjecten544Aantal2026
Ligplaatsen0Aantal2026
Standplaatsen0Aantal2026
Panden met adres325Aantal2026
Adressen met pand543Aantal2026
Percelen met adres261Aantal2026
Adressen met perceel544Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom544Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom0Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom407Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom0Aantal2026
Panden met adres voor 1700geen dataAantal2026
Panden met adres 1700 tot 1900geen dataAantal2026
Panden met adres 1900 tot 1925geen dataAantal2026
Panden met adres 1925 tot 1950geen dataAantal2026
Panden met adres 1950 tot 1970geen dataAantal2026
Panden met adres 1970 tot 1980geen dataAantal2026
Panden met adres 1980 tot 1990geen dataAantal2026
Panden met adres 1990 tot 2000geen dataAantal2026
Panden met adres 2000 tot 2010geen dataAantal2026
Panden met adres 2010 tot 2020geen dataAantal2026
Panden met adres 2020 en latergeen dataAantal2026
Adressen met pand voor 17001Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 19004Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 192517Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 195011Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 1970223Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 198044Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 199013Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 2000141Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 201056Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 202032Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later1Aantal2026
Postcodegebied6921AC-6921ZSNaam2026
Meest voorkomende postcode6921Naam2026
Dekkingspercentage meest voorkomende postcode100%Percentage2026

De onderwerpen in de categorie omgeving beschrijven onder meer de oppervlakte, het aantal adressen, de bevolkingsdichtheid en de omgevingsadressendichtheid van de buurt Centrum.

Verkeersongevallen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal4Aantal2025
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade4Aantal2025
Verkeersongevallen letselschade0Aantal2025
Verkeersongevallen dodelijk0Aantal2025

De gegevens over verkeersongevallen in de buurt Centrum zijn gebaseerd op de registratie van verkeersongevallen door Rijkswaterstaat.

Vervoer
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Personenauto’s totaal465Aantal2025
Personenauto’s - brandstof benzine350Aantal2025
Personenauto’s - overige brandstof115Aantal2025
Personenauto’s per huishouden1,19Aantal2025
Personenauto’s naar oppervlakte1.938Aantal2025
Motorfietsen50Aantal2025

De vervoersgegevens tonen onder meer het aantal personenauto’s en andere voertuigen in de buurt Centrum. De voertuiggegevens zijn gebaseerd op het Nederlandse kentekenregister van de RDW.

Woningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad406Aantal2025
Woningen per 1.000 inwoners486Aantal per 1.000 inwoners2025
Nieuwbouw woningen0Aantal2025
Niet-woningvoorraad135Aantal2025
Nieuwbouw niet-woningen1Aantal2025
Gemiddelde woningwaarde€330.000Gemiddeld in Euro2025
Woningwaarde klasse€300.000 tot €350.000Categorisch type2025
Eengezinswoningen268Aantal2025
Meergezinswoningen138Aantal2025
Koopwoningen227Aantal2025
Huurwoningen179Aantal2025
Huurwoningen woningcorporaties97Aantal2025
Huurwoningen overige verhuurders82Aantal2025
Eigendom onbekend0Aantal2025
Bewoond390Aantal2025
Onbewoond16Aantal2025
% Koopwoningen56%Percentage2025
% Huurwoningen44%Percentage2025
% Huurwoningen woningcorporaties24%Percentage2025
% Huurwoningen overige verhuurders20%Percentage2025
% Eigendom onbekend0%Percentage2025
% Eengezinswoningen66%Percentage2025
% Meergezinswoningen34%Percentage2025
% Bewoond96%Percentage2025
% Onbewoond4%Percentage2025
Appartementen132Aantal2026
Tussenwoningen88Aantal2026
Hoekwoningen70Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen58Aantal2026
Vrijstaande woningen59Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen32%Percentage2026
% Tussenwoningen22%Percentage2026
% Hoekwoningen17%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen14%Percentage2026
% Vrijstaande woningen14%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 194522Aantal2026
Woningen 1945 tot 1965128Aantal2026
Woningen 1965 tot 197596Aantal2026
Woningen 1975 tot 198529Aantal2026
Woningen 1985 tot 199552Aantal2026
Woningen 1995 tot 200551Aantal2026
Woningen 2005 tot 201528Aantal2026
Woningen 2015 tot 20250Aantal2026
Woningen 2025 en later0Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend1Aantal2026
% Woningen voor 19455%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 196531%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 197524%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 19857%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 199513%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 200513%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 20157%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 20250,0%Percentage2026
% Woningen 2025 en later0,0%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend0,0%Percentage2026

De woningcijfers voor de buurt Centrum komen voornamelijk van het CBS en de BAG. Ze beschrijven onder meer de woningvoorraad, woningtypen, bouwperioden, eigendom en gemiddelde WOZ-waarde. Cijfers op wijk- en buurtniveau kunnen zijn afgerond op vijftallen.

Download de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren als Excel document. Alle woonplaatsen, wijken en buurten zijn onderdeel van de download voor de gemeente Duiven. Er is ook een download met alle gemeente-, wijk- en buurtgegevens voor heel Nederland.

Selecteer op een groot scherm een categorie in het menu naast de tabel. Gebruik op een klein scherm de keuzelijst boven de tabel.

Tabelgebruik:

  • Kies een categorie om alleen de onderwerpen uit dat deel van de tabel te tonen.
  • Op grote schermen staat de categoriekeuze naast de tabel; op kleine schermen staat deze erboven.
  • Verschuif de tabel op kleine schermen horizontaal om alle kolommen te bekijken.
Top 5 buurt Centrum: kenmerken met het grootste verschil ten opzichte van Nederland
#KenmerkWaardeWaarde NLVerschilVerschil NLScore
1% G+I Handel en horeca31%16%15%6,1%2,47
2% Jongeren met jeugdzorg16%11%4,8%2,77%1,73
3% Woningen 1945 tot 196531%13%18%11%1,64
4Personenauto’s naar oppervlakte1.9382751.6631.1491,45
5% Herkomst Nederland87%71%16%14%1,13

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Duiven.

RegioSoort regio% G+I Handel en horeca% Jongeren met jeugdzorg% Woningen 1945 tot 1965Personenauto’s naar oppervlakte% Herkomst Nederland
CentrumBuurt31%16%31%1.93887%
NederlandLand16%11%13%27571%
DuivenGemeente20%13%5%40682%
WestBuurt16%8,9%1,0%81982%
Oud ZuidBuurt14%12%1,0%2.58274%

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Duiven.

Top 5 kenmerken buurt Centrum:

De eerste tabel toont de vijf meest kenmerkende onderwerpen voor buurt Centrum. Op deze onderwerpen verschilt buurt Centrum relatief het meest van de rest van Nederland. De vergelijking gebruikt de meest recent beschikbare gegevens per onderwerp.

Regio’s:

De tweede tabel toont de waarden voor de top 5 kenmerken per regio. Getoonde regio’s: buurt Centrum, Nederland, de gemeente, de wijk en de andere buurten binnen de wijk. Hierbij staan de kenmerken in de kolommen en de vergelijkingsgebieden in de rijen.

Berekening van de grootste verschillen:

Het relatieve verschil is berekend als verschilscore. De verschilscore vergelijkt het verschil voor Centrum met het gemiddelde verschil voor Nederland. Zo worden de onderwerpen geselecteerd die relatief het sterkst van het Nederlandse gemiddelde afwijken.

De kolommen van de eerste tabel tonen de rekenstappen. ‘Waarde’ is de waarde voor Centrum, ‘Waarde NL’ het Nederlandse gemiddelde, ‘Verschil’ het verschil tussen beide waarden, ‘Verschil NL’ de gemiddelde afwijking in Nederland en ‘Score’ de daaruit berekende verschilscore.

De verschilscores zijn voor ruim 70 onderwerpen berekend. Uit de onderwerpen met de hoogste scores worden de vijf meest interessante onderwerpen gekozen. Hierdoor worden tegengestelde of vrijwel gelijke onderwerpen niet dubbel getoond en wordt het ontbreken van een onderwerp niet als kenmerk gepresenteerd. Als er bijvoorbeeld relatief veel vrouwen zijn, wordt niet ook automatisch het lage aandeel mannen getoond. Een sterk afwijkende bedrijfstak wordt alleen getoond als deze oververtegenwoordigd is.

Alle verschilscores voor alle wijken en buurten in buurt Centrum staan in de uitgebreide download voor Duiven.

Data en bronnen

Bekijk de gebruikte open databronnen en definities en download uitgebreide regionale datasets over de buurt Centrum.

Download alle regionale data
Download de uitgebreide datasets voor de gemeente Duiven.
Afbeelding van Excel documenten uit de download met regionale data.

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download uitgebreide informatie in handige Excel-overzichten voor de gemeente Duiven. De download bevat regionale statistieken, adressen, verkiezingsuitslagen, misdaadcijfers, detail leeftijdsgegevens en meer.

Download ook de PDF buurt-rapportage voor de buurt Centrum met 100 kaarten en grafieken.

Download!
Gebruikte open data bronnen
Bronvermelding en definities

Veel gegevens op deze pagina komen uit verschillende datasets met regionale cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hierbij is een groot aantal datasets gecombineerd. De meest recente gegevens zijn bijgewerkt tot en met 14 oktober 2026. Daarnaast zijn diverse andere officiële databronnen gebruikt, waaronder het Kadaster, de Kiesraad, de Politie en het RIVM.

Bronnen & definities
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron