Statistieken buurt De Vaandel Noord

Statistieken buurt De Vaandel Noord

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt De Vaandel Noord in de gemeente Dijk en Waard Vlag van de gemeente Dijk en Waard. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt De Vaandel Noord in de gemeente Dijk en Waard Vlag van de gemeente Dijk en Waard. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Kaart van de buurt De Vaandel Noord.Bekijk kaart
Buurt De Vaandel Noord in het kort

Bekijk de belangrijkste cijfers, de kaart en een korte toelichting over de buurt De Vaandel Noord.

Kerncijfers van de buurt De Vaandel Noord
Adressen, panden, percelen, woningen, huishoudens en inwoners.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van de belangrijkste cijfers van het Kadaster en het CBS voor de buurt De Vaandel Noord.


Onderstaande tabel toont de belangrijkste cijfers van het CBS en het Kadaster voor de buurt De Vaandel Noord.

OnderwerpAantalBronJaar data
Adressen met postcode75Kadaster2026
Adressen met woonfunctie35Kadaster2026
Panden met adres60Kadaster2026
Percelen met adres59Kadaster2026
Woningvoorraad35CBS2025
Huishoudens60CBS2026
Inwoners85CBS2026

Op deze pagina vind je een kaart van de buurt De Vaandel Noord en de data over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt De Vaandel Noord.

Definities
Aantal inwoners op de kaart van de buurt De Vaandel Noord
Kaart van de omgeving van de buurt De Vaandel Noord.
Afbeelding van de buurt De Vaandel Noord op de kaart.

Kaart van de wijk Bedrijventerrein Heerhugowaard met het aantal inwoners per buurt in 2026. De cijfers op de kaart geven de volgende buurten weer: 1: Zandhorst III, 2: De Vaandel Noord, 3: Zandhorst II, 4: Zandhorst I, 5: De Frans.

Bekijk de statistieken voor alle 104 gebieden binnen de gemeente Dijk en Waard via de overzichtspagina van de gebieden in de Dijk en Waard.

Overzicht gebieden Meer Dijk en Waard
Over de buurt De Vaandel Noord

De buurt De Vaandel Noord ligt binnen de wijk Bedrijventerrein Heerhugowaard in de gemeente Dijk en Waard. De meest voorkomende postcode in de buurt De Vaandel Noord is postcode 1704.

Er zijn 76 adressen en 35 woningen in de buurt De Vaandel Noord in de gemeente Dijk en Waard. 69% van de woningen in de buurt is een koopwoning. De woningen hebben een gemiddelde WOZ waarde van €493.000. Er wonen 85 inwoners in de buurt De Vaandel Noord, waarvan het grootste deel (41%) tussen de 25 en 45 jaar oud is. Buurt De Vaandel Noord telt zestig huishoudens van gemiddeld 1,5 personen. Verder zijn er 95 personenauto’s en 35 bedrijfsvestigingen geregistreerd in de buurt De Vaandel Noord.

Buurt De Vaandel Noord heeft een totale oppervlakte van 110 hectare, waarvan 109 hectare land en 1 hectare water (honderd hectare is één vierkante kilometer, 1 km2). De gemiddelde dichtheid van adressen is 187 adressen per km2.

Meer over de buurt De Vaandel Noord:

De gemeente Dijk en Waard (gemeentecode GM1980) is in 2022 bij een gemeentelijke herindeling ontstaan vanuit de gemeenten Heerhugowaard en Langedijk. Hierbij zijn deze gemeenten volledig naar de nieuwe gemeente Dijk en Waard overgegaan. De gegevens van de buurt De Vaandel Noord voor de jaren 2013 tot en met 2021 zijn berekend. Bekijk ook de pagina over de gemeentelijke herindeling van de gemeente Dijk en Waard.

Blijf op de hoogte

Ontvang een e-mail als er nieuwe cijfers zijn op de pagina Buurt De Vaandel Noord.

Wonen in de buurt De Vaandel Noord

Bekijk de woningvoorraad, woningkenmerken, woningtypen en de ontwikkeling van de gemiddelde WOZ-waarde in de buurt De Vaandel Noord.

Kenmerken van de 35 woningen in de buurt De Vaandel Noord
Er zijn 35 woningen in de buurt De Vaandel Noord.
Informatie over de woningen in deze regio op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken. En bekijk de woningkenmerken per buurt in de gemeente Dijk en Waard in een interactieve tabel.

Toelichting
Woningwaarde per jaar
De gemiddelde WOZ waarde in de buurt De Vaandel Noord was €493.000 in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in de buurt De Vaandel Noord.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt De Vaandel Noord:

JaarGemiddelde WOZ woningwaarde Buurt De Vaandel Noord% verschil
2025€493.00013%
2024€435.0003,08%
2023€422.00010%
2022€382.000-8,5%
2021€417.5242,85%
2020€405.9525,5%
2019€384.61920%
2018€321.7144,02%
2017€309.2862,77%
2016€300.952-4,59%
2015€315.429-0,35%
2014€316.524-1,48%
2013€321.286geen data

De gemiddelde WOZ woningwaarde in de buurt De Vaandel Noord is met €171.714 gegroeid van €321.286 in 2013 tot €493.000 in 2025 (dat is een toename van 53%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2025 was €14.310 (3,89%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een licht stijgende trend: De cijfers stijgen meer wel dan niet.

Bekijk ook de ranglijst van de woningwaarden per buurt in de gemeente Dijk en Waard.

Toelichting
Download een schat aan informatie
Woningwaarde en 65-plussers per gebied
De gemiddelde woningwaarde in de buurt De Vaandel Noord is €493.000, het percentage inwoners van 65 jaar en ouder is 24% en er zijn 35 woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde woningwaarde per regio op de horizontale as. Deze is afgezet tegen het percentage inwoners van 65 jaar en ouder op de verticale as. Iedere regio wordt als cirkel weergegeven. De omvang van de cirkels hangt af van het aantal woningen in een gebied: hoe meer woningen, hoe groter de cirkel.

Woningwaarde ten opzichte van inwoners van 65 jaar en ouder per gebied, de volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (grijs), provincie Noord-Holland (bruin), gemeente Dijk en Waard (geel), 7 woonplaatsen (groen), 25 wijken (oranje) en 66 buurten (blauw). De buurt De Vaandel Noord wordt in het rood weergegeven. Klik op de naam van een cirkel om de gegevens voor dat gebied weer te geven.

Soorten woningen
Vrijstaande woningen komen het meeste voor in de buurt De Vaandel Noord: er zijn 24 adressen met het woningtype vrijstaande woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de buurt De Vaandel Noord.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 juli 2026.

Bevolking in de buurt De Vaandel Noord

Bekijk de samenstelling en ontwikkeling van de bevolking in de buurt De Vaandel Noord, met cijfers over inwoners, leeftijd, burgerlijke staat, huishoudens, migratieachtergrond, opleidingsniveau, geboorte en sterfte.

Bekijk ook de maandelijkse bevolkingsontwikkeling in de gemeente Dijk en Waard.

Aantal inwoners per jaar
De buurt De Vaandel Noord telt 85 inwoners in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt De Vaandel Noord. De gegevens lopen van 2013 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt De Vaandel Noord:

JaarAantal inwoners de buurt De Vaandel Noord% verschil
20268521%
202570-6,7%
2024750,0%
202375-12%
202285-7,6%
202192-9,8%
2020102-1,92%
2019104-1,89%
20181060,0%
20171062,91%
2016103-0,96%
2015104-0,95%
2014105-0,94%
2013106geen data

Het aantal inwoners in de buurt De Vaandel Noord is met 21 personen afgenomen van 106 personen in 2013 tot 85 personen in 2026 (dat is een afname van 20%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2026 was -2 persoon (-1,4%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een licht dalende trend: De cijfers dalen meer wel dan niet.

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente Dijk en Waard.

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in de buurt De Vaandel Noord:

In 2013 waren er 106 inwoners in de buurt De Vaandel Noord. Het aantal van 106 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 2013 tot en met 2026. In 2017 was het aantal ook op het hoogste punt van 106 personen. In 2018 was het aantal ook op het hoogste punt van 106 personen. In 2025 is het aantal gedaald tot 70 personen. Dit is een daling van 36 (-34%) ten opzichte van 2018, ten opzichte van het vorige jaar (2024) is het verschil -5 (-6,7%). Het aantal van 70 inwoners is het minimum in de hele periode waarover de inwonersdata beschikbaar zijn. In 2026 waren er 85 inwoners in de buurt De Vaandel Noord.

Inwoners per leeftijdsgroep in de buurt De Vaandel Noord
De grootste getoonde leeftijdsgroep in de buurt De Vaandel Noord is 25 tot 45 jaar, met 41% van de inwoners.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, leeftijdsgroepen: aantal inwoners op 1 januari 2026 per leeftijdsgroep.

De grafiek toont de leeftijdsgroepen. Het aantal inwoners is ook per individueel levensjaar beschikbaar (alleen de inwoners van 105 jaar en ouder vormen 1 groep). De inwoners naar leeftijd zijn er tot op buurtniveau in het document met leeftijdsgegevens in de download voor de gemeente Dijk en Waard.

Burgerlijke staat in de buurt De Vaandel Noord
Deze grafiek laat zien hoeveel inwoners getrouwd, niet getrouwd, gescheiden of verweduwd zijn.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, burgerlijke staat: aantal en percentage inwoners op 1 januari 2026 naar burgerlijke staat.

Onderverdeling van de bevolking in de buurt De Vaandel Noord naar de situaties ‘Ongehuwd’, ‘Gehuwd’, ‘Gescheiden’ en ‘Verweduwd’.

Toelichting
Soorten huishoudens
In 2026 waren er 60 huishoudens in de buurt De Vaandel Noord. Er waren 40 eenpersoonshuishoudens en 20 meerpersoonshuishoudens (afgerond op vijftallen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont de verdeling naar soorten huishoudens voor de buurt De Vaandel Noord. De gegevens gelden voor 2026.

De cijfers gaan over de particuliere huishoudens op 1 januari 2026. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. In deze grafiek worden de huishoudens onderverdeeld in eenpersoonshuishoudens, meerpersoonshuishoudens zonder kinderen en meerpersoonshuishoudens met kinderen. De cijfers over huishoudens zijn afgerond op vijftallen.

Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in de buurt De Vaandel Noord.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2013 tot en met 2026: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in de buurt De Vaandel Noord per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt De Vaandel Noord:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
202650300
202555150
202460155
202355155
20226500
202172124
202077176
201979176
201878237
201779217
201678206
201577227
201479206
201379207

In 2026 was de herkomst van inwoners in de buurt De Vaandel Noord als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 62%, herkomst uit Europese landen: 38% en herkomst uit landen buiten Europa: 0,0% En in 2013 was de verdeling van inwoners naar herkomstgebied als volgt: herkomst uit Nederland: 75%, herkomst uit Europa: 19% en herkomst van buiten Europa: 6,6%.

Toelichting Meer migratie
Migratie herkomstlanden

Bekijk ook de detailinformatie over het aantal inwoners in Nederland naar land van herkomst.

Landen van herkomst
Migratie achtergrond: Geboortelanden en herkomstlanden
Van de inwoners van de buurt De Vaandel Noord is 69% in Nederland geboren (gegevens 2026).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking in de buurt De Vaandel Noord: de grafiek toont het aantal inwoners in 2025, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland. Gebruik het filter om een categorie te selecteren.

De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.

Toelichting
Geboorte per 1.000 inwoners
Er zijn 0 baby’s per 1.000 inwoners geboren in 2025 in de buurt De Vaandel Noord.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal levend geboren babies per 1.000 inwoners in de buurt De Vaandel Noord.

De cijfers over de geboortes per 1.000 aantal inwoners zijn berekend door het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december te delen door het aantal inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

Er waren in de gemeente Dijk en Waard als geheel 96 geboortes in augustus 2026. Bekijk de pagina met maandelijkse bevolkingscijfers voor de gemeente Dijk en Waard.

Cijfers over geboorte

De cijfers over het relatieve aantal geboortes zijn gebaseerd op data van het CBS. Als basis hiervoor is het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december in verhouding tot het aantal inwoners op 1 januari van een jaar in de buurt De Vaandel Noord genomen. Het relatieve aantal geboorten kan hoger uitvallen dan verwacht op basis van het inwonertal. Het relatieve cijfer betreft namelijk het aantal geboorten gedurende het jaar ten opzichte van het aantal inwoners op 1 januari. In nieuwbouwwijken kan het aantal inwoners sterk groeien in een jaar. Zo kunnen er in 1 jaar 10 kinderen geboren worden in een wijk waarin op 1 januari slechts 10 inwoners wonen, maar aan het eind van het jaar bijvoorbeeld 200 inwoners.

Sterfte per 1.000 inwoners
Er zijn 0 personen per 1.000 inwoners overleden in 2025 in de buurt De Vaandel Noord.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal sterftes per 1.000 inwoners in de buurt De Vaandel Noord.

De cijfers over de sterfte per 1.000 aantal inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS. De relatieve sterfte is bepaald als het aantal overledenen van 1 januari tot en met 31 december, per 1.000 inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

In augustus 2026 zijn in de gemeente Dijk en Waard als geheel 60 inwoners overleden. Bekijk de maandelijkse sterftecijfers voor de gemeente Dijk en Waard.

Meer sterfte
Onderwijs in de buurt De Vaandel Noord

Bekijk de kinderopvang- en onderwijslocaties, gemiddelde reisafstanden, aantallen leerlingen en studenten en de ontwikkeling van het aantal scholen in de buurt De Vaandel Noord. Dit is een kleine selectie uit de datasets over het onderwijs. Bekijk véél meer informatie over het onderwijs op AlleCijfers.

Kinderopvang- en onderwijslocaties in de buurt De Vaandel Noord
Buurt De Vaandel NoordWijk Bedrijventerrein HeerhugowaardGemeente Dijk en Waard
Aantal kinderopvanglocaties04134
Aantal kindplaatsen02114.316
Aantal vestigingen basisonderwijs0030
Aantal leerlingen basisonderwijs008.147
Aantal vestigingen voortgezet onderwijs029
Aantal leerlingen voortgezet onderwijs01.4435.115
Aantal opleidingen middelbaar beroepsonderwijs007
Aantal studenten middelbaar beroepsonderwijs004.173

Bovenstaande tabel toont data van het LRK en DUO over kinderopvang en onderwijs. De gegevens zijn bijgewerkt tot en met 1 oktober 2026.

Het aantal leerlingen betreft het aantal dat onderwijs volgt op een school in de buurt De Vaandel Noord. Op de pagina’s over het basisonderwijs en over de middelbare scholen zijn ook gegevens beschikbaar over het huisadres van leerlingen ten opzichte van het adres van de schoolvestigingen.

Gemiddelde afstanden kinderopvang en onderwijs
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een basisschool in de buurt De Vaandel Noord is 1,5 kilometer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand staafdiagram toont de gemiddelde afstand in kilometers over de weg tot kinderdagverblijven, buitenschoolseopvang, basisonderwijs, voortgezet onderwijs totaal, VMBO scholen en HAVO VWO scholen. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens voor verschillende soorten locaties te tonen. De gebruikte cijfers komen van uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor de situatie in 2025.


Onderstaande tabel de gemiddelde afstand in kilometers voor verschillende soorten locaties voor kinderopvang en onderwijs. De gegevens worden getoond per (vergelijkings)gebied en gelden voor 2025.

RegioKinderdagverblijfBuitenschoolseopvangBasisonderwijsVoortgezet onderwijsVMBOHAVO VWO
Nederland0,70,70,82,52,63,4
Provincie Noord-Holland0,60,60,72,02,12,5
Gemeente Dijk en Waard0,70,70,82,12,23,3
Wijk Bedrijventerrein Heerhugowaard0,90,91,41,61,63,0
Buurt Zandhorst I2,12,02,52,22,23,2
Buurt Zandhorst II2,32,32,33,43,44,4
Buurt Zandhorst III2,62,52,73,73,74,9
Buurt De Frans0,30,30,90,80,82,4
Buurt De Vaandel Noord1,41,41,53,33,34,2

Deze grafiek toont een regionale vergelijking van de gemiddelde reisafstanden voor inwoners van hun woonadres naar de dichtstbijzijnde locaties voor kinderopvang, basisonderwijs en voortgezet onderwijs. De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting. In de grafiek zie je de gegevens voor de buurt De Vaandel Noord in vergelijking tot andere gebieden. De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (oranje), provincie Noord-Holland (bruin), gemeente Dijk en Waard (geel), wijk Bedrijventerrein Heerhugowaard (groen) en 4 buurten (blauw). Buurt De Vaandel Noord wordt in het rood weergegeven.

Leerlingen en studenten in de buurt De Vaandel Noord
Er woonden in 2026 geen leerlingen of studenten in de buurt De Vaandel Noord.

Er zijn in de buurt De Vaandel Noord geen leerlingen in het het PO of VO en geen studenten in het MBO, HBO, of WO geregistreerd. Daarom wordt hier geen grafiek getoond.

Toelichting
Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar per 1 oktober 2024 in de buurt De Vaandel Noord.

Bovenstaande donutgrafiek toont het percentage praktisch, middelbaar en hoog opgeleiden voor de buurt De Vaandel Noord. Bekijk het aantal inwoners per opleidingsniveau door op de taartpunten in de grafiek te klikken.

Definities opleidingsniveau

Economie en inkomen in de buurt De Vaandel Noord

Bekijk de ontwikkeling van het aantal bedrijven en het gemiddelde inkomen in de buurt De Vaandel Noord, met vergelijkingen tussen gebieden.

Bedrijfsvestigingen (35 totaal)
In de buurt De Vaandel Noord zijn in totaal 35 bedrijfsvestigingen geregistreerd (gegevens voor 2025).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen van bedrijven per sector per jaar in de buurt De Vaandel Noord (het aantal bedrijven in de sector “overheid, onderwijs en zorg (Ooz)” is vanaf 2020 bekend).

De ‘gestapelde lijngrafiek’ toont het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt De Vaandel Noord voor elk van de volgende 8 sectoren:

  1. Lbv: Landbouw, bosbouw en visserij
  2. Nen: Nijverheid en energie
  3. Hh: Handel en HORECA
  4. Vic: Vervoer, informatie en communicatie
  5. Fdo: Financiële diensten en onroerend goed
  6. Zd: Zakelijke dienstverlening
  7. Ooz: Overheid, onderwijs en zorg
  8. Cro: Cultuur, recreatie en overige diensten
Toelichting Definities

Advertentie:

De inlegzolen van VeiligVoeten beschermen goed tegen spijkers in je voet!

Huttenbouw of timmerdorp?
Voorkom verwondingen aan je voeten en voel je veilig! Gebruik veiligheidszooltjes, die beschermen goed tegen scherpe objecten in je voet! Het materiaal van de zolen lijkt op dat van een kogelvrij vest. Bescherm je voeten tegen spijkers en schroeven bij het klussen, gebruik ze bij evenementen, draag ze in je laarzen voor extra isolatie en bescherming of gebruik ze in je waterschoenen.

Gemiddeld inkomen per inwoner
Het gemiddeld inkomen per inwoner in de buurt De Vaandel Noord is €30.765.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld bruto jaarinkomen in de buurt De Vaandel Noord.

Over de inkomensdata:

Inwoners en inkomensontvangers: Het gemiddeld inkomen per inwoner in de buurt De Vaandel Noord is €30.765. Het gemiddeld inkomen per inkomensontvanger is €36.356. Buurt De Vaandel Noord telt 100 inkomensontvangers op 85 inwoners totaal.

2% van de huishoudens in de buurt De Vaandel Noord heeft een inkomen op of rond het sociaal minimum. Studentenhuishoudens en huishoudens met een onvolledig jaarinkomen zijn hierin niet meegenomen. Het sociaal minimum is het wettelijk bestaansminimum zoals dat in de politieke besluitvorming is vastgesteld. Zie de tabel met definities van de brondata voor de volledige definities.

Over de schaal van de inkomensmeter:

De laagste 10% en 25% regio’s vallen in het rode en oranje gebied; deze gebieden kunnen elkaar deels overlappen. De hoogste 25% regio’s vallen in het groene gebied. De grenzen zijn berekend met percentielen, waarbij alle waarden van laag naar hoog zijn gesorteerd. Lees meer over het (gewogen) gemiddelde, de mediaan, modus en percentielen.

Inkomensvergelijking binnen de gemeente Dijk en Waard
Regionale vergelijking van het gemiddelde inkomen per inwoner.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld inkomen per jaar voor elke buurt in de wijk Bedrijventerrein Heerhugowaard (buurt De Vaandel Noord is rood, andere buurten zijn blauw en wijk Bedrijventerrein Heerhugowaard is geel).

Er zijn nog veel meer inkomensgegevens beschikbaar in de tabel met 250+ onderwerpen en de inkomensranglijst.

De regionale gezondheidsmonitor

Onderstaande grafieken tonen gegevens uit de regionale gezondheidsmonitor. De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners. De data uit het onderzoek komen van het RIVM en het CBS.

Inwoners met een goede gezondheid
74% procent van de inwoners van 18 jaar en ouder in de buurt De Vaandel Noord ervaart de eigen gezondheid als goed of zeer goed.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande lijngrafiek toont het percentage inwoners met een goede gezondheid in de buurt De Vaandel Noord per leeftijdsgroep. De gegevens wordt getoond voor de periode van 2012 tot en met 2022.

De RIVM gezondheidsmonitor biedt gezondheidsgegevens voor Nederland en per provincie, gemeente, wijk en buurt. Dit zijn gegevens over beperkingen, ervaren gezondheid, overgewicht, roken, drinken en mantelzorg.

Over de gezondheidsmonitor

De cijfers op deze pagina zijn afkomstig van het RIVM op basis van gegevens uit de Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen 2012, 2016, 2020 en de Corona Gezondheidsmonitor 2022 van GGD, CBS en RIVM. Er zijn data over monitoren met betrekking tot gezondheid, sociale situatie en leefstijl. Deze gegevens zijn er voor alle buurten, wijken, gemeenten, provincies en voor heel Nederland. Normaliter wordt dit onderzoek iedere vier jaar uitgevoerd. En in verband met Corona is er in 2022 een extra Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen uitgevoerd.

De data zijn door het RIVM en CBS gepubliceerd en waar nodig door OpenInfo omgerekend naar de regionale indelingen van 2026.

Bekijk alle definities uit de regionale gezondheidsmonitor.

Alcoholgebruik en roken
86% van de inwoners van 18 tot 65 jaar in de buurt De Vaandel Noord geeft aan wel eens alcohol te drinken.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de onderwerpen in de categorie ‘Alcoholgebruik en roken’ uit de gezondheidsmonitor van het RIVM voor de buurt De Vaandel Noord. Hierbij wordt per onderwerp getoond wat het percentage inwoners in de buurt De Vaandel Noord is dat heeft aangegeven dat het onderwerp van toepassing is. Gebruik het filter boven de grafiek om de leeftijdsgroep van de inwoners te kiezen.

Bekijk de toelichting bij bovenstaande grafiek met de definities en de vragen voor de onderwerpen ‘rookt tabak’, ‘voldoet aan de alcoholrichtlijn’, ‘drinken’, ‘zwaar drinken’ en ‘overmatig drinken’.

Toelichting

Bekijk de aparte pagina over de gezondheid in de buurt De Vaandel Noord met de gegevens over meer dan 40 onderwerpen uit de regionale gezondheidsmonitor en met data over het gebruik van de WMO en de jeugdzorg in de buurt De Vaandel Noord.

Meer gezondheidsdata
Voertuigen en verkeer in de buurt De Vaandel Noord

Bekijk de beschikbare gegevens over geregistreerde voertuigen, elektrische auto’s en verkeersongevallen in de buurt De Vaandel Noord.

Aantal elektrische auto’s in de buurt De Vaandel Noord
Er zijn 6 elektrische auto’s in oktober 2026 in de buurt De Vaandel Noord.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal elektrische auto’s per maand in de buurt De Vaandel Noord op basis van de regionale voertuigdata van de RDW. Dit is de som van het aantal elektrische bedrijfsauto’s en het aantal elektrische personenauto’s.

Er zijn 6 elektrische auto’s in de buurt De Vaandel Noord. Dit is het totaal aantal in oktober 2026 bij de RDW op kenteken geregistreerde elektrische auto’s in de buurt De Vaandel Noord die op de batterij rijden en met een stekker opgeladen worden.

Toelichting op de regionale voertuigdata

Deze paragraaf toont data over de op kenteken geregistreerde voertuigen in de buurt De Vaandel Noord. Dit is regionale data van de RDW. De data is beschikbaar per soort voertuig, per energiebron (brandstof) en per maand. Deze gegevens worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent was dit op 1 oktober 2026. Bekijk de toelichting voor de bronbeschrijving en definities van de regionale voertuig data.

Toelichting Meer autodata
Voertuigen naar energiebron
Er zijn 61 voertuigen met ‘benzine’ als energiebron in de buurt De Vaandel Noord in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen per type energiebron (brandstof) dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt De Vaandel Noord geregistreerd staat.

Er zijn in totaal 108 op naam geregistreerde voertuigen in de buurt De Vaandel Noord (in oktober 2026).

Voertuigen naar soort
Er zijn 70 voertuigen van het type ‘personenauto’ in de buurt De Vaandel Noord in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen naar soort motorvoertuig dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt De Vaandel Noord geregistreerd staat.

Vergelijk het percentage auto’s per energiebron op de pagina met regionale voertuigdata.

Verkeersongevallen naar afloop
Er waren 2 verkeersongevallen in de buurt De Vaandel Noord in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal verkeersongevallen in de buurt De Vaandel Noord. Gebruik het filter boven de grafiek om het aantal ongevallen per afloop (materiële schade, letselschade of dodelijke afloop) te bekijken.


Onderstaande tabel laat zien hoeveel verkeersongevallen er in het jaar 2025 in de buurt De Vaandel Noord plaatsvonden, uitgesplitst naar afloop.

Afloop verkeersongevallenAantal verkeersongevallen in 2025
Totaal2
Materiële schade1
Letselschade1
Dodelijke afloop0

De dataset met verkeersongevallen BRON is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen de buurt De Vaandel Noord vallen.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Veiligheid in de buurt De Vaandel Noord

Bekijk de ontwikkeling en soorten van de geregistreerde misdaad in de buurt De Vaandel Noord op basis van data van de Politie en het CBS. De politiedata worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent op 15 september 2026. De beschrijvingen van de soorten misdrijven zoals de politie deze gebruikt zijn te vinden in de tabel met definities van de verschillende soorten delicten.

Meer misdaad
Totaal geregistreerde misdaad per maand of per jaar
Er zijn in 2025 in totaal 4 misdrijven in de buurt De Vaandel Noord geregistreerd.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Totaal aantal geregistreerde misdaden in de buurt De Vaandel Noord, 2012 tot en met 2025 (bij weergave van de gegevens per jaar) of april 2025 tot en met september 2026 (bij weergave van de gegevens per maand).

In de buurt De Vaandel Noord zijn van 2012 tot en met 2025 in totaal 84 misdrijven geregistreerd. Deze misdrijven zijn ingedeeld naar 19 verschillende soorten delicten. Voor 17% van alle buurten in heel Nederland zijn er in deze periode 84 of minder misdrijven geregistreerd. In 2025 werden in de buurt De Vaandel Noord 4 misdrijven door de politie vastgelegd. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens per maand of per jaar te tonen.

Misdaden naar type delict
De meest voorkomende soorten misdrijven in de buurt De Vaandel Noord van 2012 t/m 2025 zijn Onder invloed (weg) (16 delicten) en Horizontale fraude (15 delicten).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal geregistreerde misdaden voor de tien meest voorkomende soorten delicten van 2012 tot en met 2025, buurt De Vaandel Noord.

Definities misdaad
Misdaad totaal per maand
In september 2026 zijn er geen misdrijven in de buurt De Vaandel Noord geregistreerd.
Afbeelding van een warmtekaart (een heatmap in het Engels, een visuele weergave van data waarbij kleuren worden gebruikt om waarden weer te geven) met het totaal aantal misdrijven in de buurt De Vaandel Noord per maand en per jaar.

Bovenstaande warmtekaart geeft een visuele weergave van het totaal aantal door de politie geregistreerde misdrijven per maand in de buurt De Vaandel Noord over de afgelopen 6 jaar.

Alle gegevens zijn beschikbaar in het Excel document met politiedata als onderdeel van de download voor de gemeente Dijk en Waard.

Misdaden per 1.000 inwoners
Er waren 14 misdrijven per 1.000 inwoners van het type ‘diefstal’ in 2025 in de buurt De Vaandel Noord.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Criminaliteit: aantal misdaden per 1.000 inwoners in 2025 in de buurt De Vaandel Noord.

De grafiek toont de meest recente gegevens over het aantal misdaden per 1.000 inwoners voor de buurt De Vaandel Noord. De gegevens over misdaden zijn hiertoe gegroepeerd in (1) het totaal aantal diefstallen (alle vormen, zoals diefstal uit woningen en schuren, diefstal van auto’s en fietsen en winkeldiefstal), (2) geweld en seksmisdrijven, (3) milieuovertredingen, (4) oplichting, (5) verkeersovertredingen, (6) vernielingen en misdrijven tegen de openbare orde en (7) alle overige misdrijven. De definities van alle verschillende soorten delicten met daarbij de categorie waarin deze zijn ingedeeld zijn te vinden in de bronbeschrijving van de politiedata.

Verkiezingen in de buurt De Vaandel Noord

Bekijk de beschikbare verkiezingsuitslagen en informatie over de stembureaus in de buurt De Vaandel Noord.

Uitslag gemeenteraadsverkiezingen 2026
Stembureau Dorpshuis de Noord in Heerhugowaard
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal stemmen per partij zoals uitgebracht te Stembureau Dorpshuis de Noord in Heerhugowaard bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026. De grafiek toont de 12 partijen waarop bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026 bij het stembureau Stembureau Dorpshuis de Noord in Heerhugowaard stemmen zijn uitgebracht.

Onderstaande grafiek toont het aantal stemmen per politieke partij dat bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 in Stembureau Dorpshuis de Noord in Heerhugowaard is uitgebracht. Er was bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 geen stembureau binnen de buurt De Vaandel Noord. Stembureau Dorpshuis de Noord in Heerhugowaard is het stembureau dat het meest dichtbij het geografisch centrum van de buurt De Vaandel Noord ligt.

Bekijk veel meer informatie over de verkiezingen op de pagina met alle 80 stembureaus in de gemeente Dijk en Waard en op de pagina met alle verkiezingsuitslagen voor de gemeente Dijk en Waard. En download alle verkiezingsdata in een Excel document als onderdeel van de uitgebreide informatie voor de gemeente Dijk en Waard.

Stembureaus Dijk en Waard
Adressen en leefomgeving in de buurt De Vaandel Noord

Bekijk gegevens over adressen, gebruiksdoelen, bouwperioden, dichtheid, de nabijheid van voorzieningen, energieverbruik en energielabels in de buurt De Vaandel Noord.

Informatie op basis van de BAG (de Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) van 1 juli 2026. De buurt De Vaandel Noord telt in totaal 76 adressen, deze hebben allemaal een verblijfsobject, er zijn geen standplaatsen en geen ligplaatsen. 99% van de adressen in buurt De Vaandel Noord ligt binnen de bebouwde kom en 1% van de adressen ligt buiten de bebouwde kom.

Adressen Dijk en Waard
Adressen: gebruiksdoelen
In de buurt De Vaandel Noord zijn er 42 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel industriefunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor de buurt De Vaandel Noord.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 20 panden uit de bouwperiode 2020 en later in de buurt De Vaandel Noord.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor de buurt De Vaandel Noord. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 juli 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Dichtheid per km² van bevolking, adressen en auto’s

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt De Vaandel Noord voor 2026.


Onderstaande tabel toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt De Vaandel Noord voor 2026:

DichtheidNederlandBuurt De Vaandel Noord
Bevolking53978
Adressen2.093187
Autos27587

De data over het aantal inwoners-, adressen- en personenauto’s per vierkante kilometer land geven een beeld van ‘de mate van concentratie van menselijke activiteiten’ in de buurt De Vaandel Noord ten opzichte van het gemiddelde voor Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Toelichting
Gemiddelde afstand tot voorzieningen
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een huisartsenpraktijk in de buurt De Vaandel Noord is 2,6.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt De Vaandel Noord tot de dichtstbijzijnde voorziening. De gebruikte cijfers komen uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor 2025.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt De Vaandel Noord tot de dichtstbijzijnde voorziening voor 2025:

VoorzieningAfstand in km
Huisartsenpraktijk2,6
Supermarkt1,5
Restaurant0,5
Basisonderwijs1,5
Voortgezet onderwijs3,3
Bibliotheek1,7
Treinstation4,9
Sportterrein0,7
Bioscoop4,7
Museum4,7

De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting.

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen
Gemiddeld aardgas- en elektriciteitsverbruik per woning per jaar in de buurt De Vaandel Noord.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddeld energieverbruik per woning per jaar in de buurt De Vaandel Noord.


Onderstaande tabel toont het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik per type woning voor 2024 voor de buurt De Vaandel Noord:

Soort woningGemiddeld gasverbruikGemiddelde elektriciteitslevering per woning
Appartement8501.920
Tussenwoninggeen datageen data
Hoekwoninggeen datageen data
Twee-onder-één-kap woning1.0902.500
Vrijstaande woning1.2503.430
Koopwoning1.2203.410
Huurwoning9301.680

Data over het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik voor aardgas in m3. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen. Het verbruik van gas en elektra is ook bekend per woningtype, zie de tabel.

Toelichting Meer gas
Energielabels
De meest voorkomende energielabels in de buurt De Vaandel Noord zijn G (12 adressen) en A++++ (11 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in de buurt De Vaandel Noord. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 oktober 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel G komt het meeste voor in de buurt De Vaandel Noord: 12 adressen hebben energielabel G. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente Dijk en Waard bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Adressen in de buurt De Vaandel Noord
Tabel met 77 adressen in de buurt De Vaandel Noord.

Onderstaande tabel toont alle openbare ruimtes en alle unieke combinaties van straten en huisnummers voor de buurt De Vaandel Noord. Één straat kan in meer dan één buurt voorkomen. Vind de buurt bij je adres op de pagina met alle adressen voor de gemeente Dijk en Waard.

Openbare ruimteHuisnummer(s)Postcode(s)WoonplaatsAantal adressen
Delta1 t/m 161704EEHeerhugowaard19
Echo1 t/m 141704EGHeerhugowaard6
Foxtrot1 t/m 161704EHHeerhugowaard13
Hasselaarsweg1 t/m 91704DW t/m 1704DXHeerhugowaard6
Middenweg433 t/m 4691704BB t/m 1704BCHeerhugowaard33

Bovenstaande tabel toont de gegevens voor 5 openbare ruimtes en 77 adressen in de buurt De Vaandel Noord. Dit zijn alle adressen en openbare ruimtes op basis van de BAG- en de topografische kaarten (BRT) van het Kadaster van 1 juli 2026.

Een openbare ruimte is een door de gemeente aangewezen gebied dat is ingericht en wordt onderhouden voor publiek gebruik. Dit kan bijvoorbeeld een straat, weg, plein, park, erf, spoorbaan of brug zijn. Zie de toelichting voor een verdere definitie. Klik op de naam van een openbare ruimte om de pagina met statistieken voor die ruimte weer te geven. Bekijk de definities van de soorten openbare ruimtes.

De BAG (Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Adressen Dijk en Waard
Tabelgebruik:

  • Bekijk in de tabel alle openbare ruimtes en unieke combinaties van straten en huisnummers in deze buurt.
  • Zoek in de tabel met het zoekveld boven de tabel. De rijen worden hiermee gefilterd zodat alleen rijen waarin de zoekterm voorkomt zichtbaar blijven.
  • Sorteer de tabel door op een kolomtitel te klikken.
  • Blader door de tabel met de knoppen onder de tabel.
  • Op kleine schermen: de eerste kolom blijft staan, verschuif de tabel horizontaal om alle kolommen te zien.
Download de buurt-rapportage!
Download hier de PDF buurt-rapportage met 100 grafieken en kaarten!

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download de buurt-rapportage voor Buurt De Vaandel Noord. Met veel extra informatie in 100 kaarten en grafieken! Met regionale vergelijkingen en met onderwerpen uitgezet in de tijd. Als PDF document: makkelijk te bewaren, delen en printen.

Download!
Gebieden
Tabel met de gebieden die de buurt De Vaandel Noord ‘raken’.
Soort gebiedNaam gebiedAantal adressen
Postcode numeriek170475
WoonkernDe Noord31
WoonkernHeerhugowaard45
WoonplaatsHeerhugowaard77
WijkBedrijventerrein Heerhugowaard77
GemeenteDijk en Waard77
ProvincieNoord-Holland77
WaterschapHoogheemraadschap Hollands Noorderkwartier77
LandNederland77

Bovenstaande tabel toont de regionale gebieden die de buurt De Vaandel Noord ‘raken’ met het aantal adressen uit de buurt De Vaandel Noord dat in het betreffende gebied ligt.

Buurt De Vaandel Noord ‘raakt’ andere gebieden zoals bijvoorbeeld een woonplaats of waterschap wanneer de geometrieën van de buurt De Vaandel Noord en die van de andere gebieden elkaar overlappen of snijden. De gebieden zijn op basis van de gebiedsindelingen van het CBS van 2026 en de topografische kaarten van het Kadaster van 2026 bepaald. Klik op de naam van een gebied om de pagina met statistieken voor dat gebied weer te geven.

Alle onderwerpen en vergelijken

Bekijk de meest recente cijfers over meer dan 250 onderwerpen en vergelijk de buurt De Vaandel Noord met andere gebieden.

Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!
Kies een categorie en bekijk de bijbehorende onderwerpen.

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor de buurt De Vaandel Noord voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

Bedrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Bedrijfsvestigingen totaal35Aantal2025
A Landbouw, bosbouw en visserij5Aantal2025
B-F Nijverheid en energie10Aantal2025
G+I Handel en horeca10Aantal2025
H+J Vervoer, informatie en communicatie5Aantal2025
K-L Financiële diensten, onroerend goed0Aantal2025
M-N Zakelijke dienstverlening5Aantal2025
O-Q Overheid, onderwijs en zorg0Aantal2025
R-U Cultuur, recreatie, overige diensten0Aantal2025
% A Landbouw, bosbouw en visserij14%Percentage2025
% B-F Nijverheid en energie29%Percentage2025
% G+I Handel en horeca29%Percentage2025
% H+J Vervoer, informatie en communicatie14%Percentage2025
% K-L Financiële diensten, onroerend goed0,0%Percentage2025
% M-N Zakelijke dienstverlening14%Percentage2025
% O-Q Overheid, onderwijs en zorg0,0%Percentage2025
% R-U Cultuur, recreatie, overige diensten0,0%Percentage2025

De cijfers over bedrijven tonen het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt De Vaandel Noord, uitgesplitst naar bedrijfstak. Een vestiging is een locatie van een bedrijf, instelling of zelfstandige waar of van waaruit activiteiten worden uitgevoerd.

Bevolking
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Inwoners85Aantal2026
Mannen40Aantal2026
Vrouwen45Aantal2026
0 tot 15 jaar5Aantal2026
15 tot 25 jaar10Aantal2026
25 tot 45 jaar35Aantal2026
45 tot 65 jaar15Aantal2026
65 jaar of ouder20Aantal2026
Ongehuwd45Aantal2026
Gehuwd30Aantal2026
Gescheiden5Aantal2026
Verweduwd5Aantal2026
% Mannen47%Percentage2026
% Vrouwen53%Percentage2026
% 0 tot 15 jaar5,9%Percentage2026
% 15 tot 25 jaar12%Percentage2026
% 25 tot 45 jaar41%Percentage2026
% 45 tot 65 jaar18%Percentage2026
% 65 jaar of ouder24%Percentage2026
% Ongehuwd53%Percentage2026
% Gehuwd35%Percentage2026
% Gescheiden5,9%Percentage2026
% Verweduwd5,9%Percentage2026
Geboorten0Aantal2025
Geboorte relatief0Aantal per 1.000 inwoners2025
Sterftes0Aantal2025
Sterfte relatief0Aantal per 1.000 inwoners2025
Leerlingen PO0Aantal2025
Leerlingen VO0Aantal2025
Studenten MBO0Aantal2025
Studenten HBO0Aantal2025
Studenten WO0Aantal2025
Praktisch opleidingsniveau20Aantal2022
Middelbaar opleidingsniveau40Aantal2022
Hoger opleidingsniveau10Aantal2022
% Praktisch opleidingsniveau29%Percentage2022
% Middelbaar opleidingsniveau57%Percentage2022
% Hoger opleidingsniveau14%Percentage2022
Jongeren met jeugdzorg in natura4Aantal2021
% Jongeren met jeugdzorg13%Percentage2021
Wmo cliënten0Aantal2021
Wmo cliënten per 1.000 inwoners9Aantal per 1.000 inwoners2021
Bevolkingsdichtheid78Aantal per km²2026

De inwonersaantallen worden altijd op vijftallen afgerond, hierdoor kan het voorkomen dat een optelling van subgroepen (zoals inwoners naar geslacht of naar leeftijd) licht afwijkt van het totaal aantal inwoners.

Energie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning3.330Gemiddeld in kWh2024
Gemiddelde elektriciteitsteruglevering per woning1.350Gemiddeld in kWh2024
% Woningen met zonnestroomgeen dataPercentagegeen data
% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmdgeen dataPercentagegeen data
Gemiddelde elektriciteitslevering appartement1.920Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering tussenwoninggeen dataGemiddeld in kWhgeen data
Gemiddelde elektriciteitslevering hoekwoninggeen dataGemiddeld in kWhgeen data
Gemiddelde elektriciteitslevering twee-onder-één-kap woning2.500Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering vrijstaande woning3.430Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering huurwoning1.680Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering koopwoning3.410Gemiddeld in kWh2023
Gemiddeld aardgasverbruik per woning1.160Gemiddeld per m³2024
% Woningen met stadsverwarming3%Percentage2020
% Aardgasvrije woningengeen dataPercentagegeen data
% Aardgaswoningengeen dataPercentagegeen data
Gemiddeld aardgasverbruik appartement850Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik tussenwoninggeen dataGemiddeld per m³geen data
Gemiddeld aardgasverbruik hoekwoninggeen dataGemiddeld per m³geen data
Gemiddeld aardgasverbruik twee-onder-één-kap woning1.090Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik vrijstaande woning1.250Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik koopwoning1.220Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik huurwoning930Gemiddeld per m³2023
Publieke laadpalengeen dataAantalgeen data
Adressen zonder energielabel26Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel20Aantal2026
Adressen met definitief energielabel30Aantal2026
Energielabels A+++++4Aantal2026
Energielabels A++++11Aantal2026
Energielabels A+++2Aantal2026
Energielabels A++1Aantal2026
Energielabels A+1Aantal2026
Energielabels A3Aantal2026
Energielabels B3Aantal2026
Energielabels C1Aantal2026
Energielabels D3Aantal2026
Energielabels E3Aantal2026
Energielabels F6Aantal2026
Energielabels G12Aantal2026

De onderwerpen in de categorie energieverbruik tonen onder meer het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik en de energielabels van gebouwen in de buurt De Vaandel Noord. Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het minst energiezuinige label en A++++ het meest energiezuinige label.

Gezondheid-gedrag
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Rookt tabak18%Percentage2022
Voldoet aan de alcoholrichtlijn37%Percentage2022
Drinken83%Percentage2022
Zwaar drinken13%Percentage2022
Overmatig drinken8%Percentage2022
Overgewicht47%Percentage2022
Ernstig overgewicht (obesitas)13%Percentage2022
Voldoet aan de beweegrichtlijn51%Percentage2022
Wekelijks sporten50%Percentage2022
Lopen en/of fietsen naar school of werk45%Percentage2022
Lopen naar school of werk23%Percentage2022
Fietsen naar school of werk29%Percentage2022

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt De Vaandel Noord. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-overig
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Eenzaam52%Percentage2022
Ernstig eenzaam15%Percentage2022
Emotioneel eenzaam32%Percentage2022
Sociaal eenzaam38%Percentage2022
Matig/veel regie over het eigen leven146%Percentage2020
Moeite met rondkomen16%Percentage2022
Krijgt steun van anderengeen dataPercentagegeen data
Ernstige geluidhinder door buren6%Percentage2020
Ernstige geluidhinder door wegverkeer28%Percentage2020
Ernstige geluidhinder weg >50 km/uur13%Percentage2020
Ernstige geluidhinder weg <50 km/uur19%Percentage2020
Ernstige geluidhinder door treinverkeer3%Percentage2020
Ernstige geluidhinder door vliegverkeer4%Percentage2020
Ernstige geluidhinder door windturbinesgeen dataPercentagegeen data
Ernstige slaapverstoring wegverkeergeen dataPercentagegeen data
Ernstige slaapverstoring treinverkeergeen dataPercentagegeen data
Ernstige slaapverstoring vliegverkeer2%Percentage2020
Ernstige slaapverstoring burengeen dataPercentagegeen data
Tevreden met de woninggeen dataPercentagegeen data
Tevreden met de woonomgevinggeen dataPercentagegeen data
Tevreden met het groen in de omgevinggeen dataPercentagegeen data
Kan goed verkoeling vinden binnengeen dataPercentagegeen data
Kan goed verkoeling vinden buitengeen dataPercentagegeen data
Vrijwilligerswerk25%Percentage2022
Mantelzorger11%Percentage2022

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt De Vaandel Noord. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-ziekte
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Goed ervaren gezondheid74%Percentage2022
Één of meer langdurige aandoeningen27%Percentage2022
Beperkt vanwege gezondheid30%Percentage2022
Ernstig beperkt vanwege gezondheid3%Percentage2022
Één of meerdere keren gevallengeen dataPercentagegeen data
Langdurige ziekte en beperkt26%Percentage2022
Lage veerkracht16%Percentage2022
Hoge veerkracht52%Percentage2022
Hoog risico op angst of depressie9%Percentage2022
Suïcide gedachten de laatste 12 maanden11%Percentage2022
(Heel) veel stress in afgelopen 4 weken18%Percentage2022
Één of meer lichamelijke beperkingen13%Percentage2020
Beperking in horen5%Percentage2020
Beperking in zien5%Percentage2020
Beperking in bewegen6%Percentage2020
Broze gezondheid27%Percentage2020
Broze metale gezondheid32%Percentage2020
Broze lichamelijke gezondheid26%Percentage2020
Broze gezondheid in het sociale domein32%Percentage2020

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt De Vaandel Noord. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Huishoudens
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huishoudens60Aantal2026
Eenpersoonshuishoudens40Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens20Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen15Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens met kinderen5Aantal2026
% Eenpersoonshuishoudens67%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens33%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen25%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens met kinderen8%Percentage2026
Gemiddelde huishoudensgrootte1,5Gemiddeld aantal2026

Het aantal huishoudens betreft het aantal particuliere huishoudens op 1 januari van een jaar. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen in een woonruimte wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. De cijfers over huishoudens op wijk- en buurtniveau worden afgerond op vijftallen.

Inkomen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Werkzame beroepsbevolking50Aantal2024
Netto arbeidsparticipatie75%Percentage2021
% Werknemers68%Percentage2021
% Werknemers met vaste arbeidsrelatiegeen dataPercentagegeen data
% Werknemers met flexibele arbeidsrelatiegeen dataPercentagegeen data
% Zelfstandigen32%Percentage2021
Inkomensontvangers100Aantal2024
Inkomensontvangers per 1.000 inwoners1.333Aantal per 1.000 inwoners2024
Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger€36.356Gemiddeld in Euro2021
Gemiddeld inkomen per inwoner€30.765Gemiddeld in Euro2021
40% personen met laagste inkomen39%Percentage2021
20% personen met hoogste inkomen19%Percentage2021
% Personen in armoedegeen dataPercentagegeen data
% Personen tot 25% boven armoedegrensgeen dataPercentagegeen data
Gemiddeld huishoudinkomen€42.600euro2021
40% huishoudens met laagste inkomen23%Percentage2021
20% huishoudens met hoogste inkomen39%Percentage2021
% Huishoudens met een laag inkomen1,9%Percentage2021
% Huishoudens onder of rond sociaal minimum2,3%Percentage2021
% Huishoudens tot 110% van sociaal minimum3,0%Percentage2021
% Huishoudens tot 120% van sociaal minimum3,3%Percentage2021
Mediaan vermogen van particuliere huishoudens€401.000euro2021
Personen per soort uitkering - Bijstand0Aantal2025
Personen per soort uitkering - AO0Aantal2025
Personen per soort uitkering - WW0Aantal2025
Personen per soort uitkering - AOW20Aantal2025
% Personen per soort uitkering - Bijstand0%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AO0%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - WW0%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AOW29%Percentage2025

De inkomensgegevens beschrijven het inkomen van personen en particuliere huishoudens in de buurt De Vaandel Noord. Het besteedbaar inkomen is het bruto-inkomen verminderd met onder meer belastingen, premies en betaalde inkomensoverdrachten. Vanwege statistische geheimhouding worden niet voor ieder gebied inkomensgegevens gepubliceerd.

Migratie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland50Aantal2026
Herkomst buiten Nederland30Aantal2026
Herkomst Europa30Aantal2026
Herkomst buiten Europa0Aantal2026
% Herkomst Nederland62%Percentage2026
% Herkomst buiten Nederland38%Percentage2026
% Herkomst Europa38%Percentage2026
% Herkomst buiten Europa0,0%Percentage2026
Geboren in Nederland met herkomst Nederland50Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst Europa0Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa5Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland5Aantal2026
Geboren in Nederland55Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa35Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa0Aantal2026
Geboren buiten Nederland35Aantal2026
% Geboren in Nederland met herkomst Nederland62%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst Europa0,0%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland6,2%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa6,2%Percentage2026
% Geboren in Nederland69%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa44%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa0,0%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland44%Percentage2026
Autochtoon65Aantal2022
Westers20Aantal2022
Niet-westers0Aantal2022
Nederlandse Antillen en Aruba0Aantal2022
Marokko0Aantal2022
Suriname0Aantal2022
Turkije0Aantal2022
Overig niet-westers0Aantal2022

De onderwerpen in de categorie migratie gaan over de herkomst en migratie van inwoners van de buurt De Vaandel Noord. De herkomst is gebaseerd op het geboorteland van de persoon en diens ouders. De migratiecijfers tonen onder meer vestiging, vertrek, immigratie en emigratie.

Misdrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Misdrijven4Aantal2025
Diefstal1Aantal2025
Geweld en seksmisdrijven1Aantal2025
Milieu overtredingen0Aantal2025
Oplichting0Aantal2025
Verkeersovertredingen1Aantal2025
Vernieling0Aantal2025
Overige misdrijven1Aantal2025
Misdrijven per 1.000 inwoners57Aantal per 1.000 inwoners2025
Diefstal per 1.000 inwoners14Aantal per 1.000 inwoners2025
Geweld en seksmisdrijven per 1.000 inwoners14Aantal per 1.000 inwoners2025
Milieu overtredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Oplichting per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Verkeersovertredingen per 1.000 inwoners14Aantal per 1.000 inwoners2025
Vernieling per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Overige misdrijven per 1.000 inwoners14Aantal per 1.000 inwoners2025

De cijfers over misdrijven tonen de door de politie geregistreerde misdrijven in de buurt De Vaandel Noord, zowel als aantal als omgerekend per 1.000 inwoners. Niet ieder gepleegd misdrijf wordt gemeld of geregistreerd.

Nabijheid voorzieningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand2,6Gemiddelde afstand in km2025
Huisartsenpraktijken binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 3 km1,8Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 5 km10Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpost afstand10Gemiddelde afstand in km2024
Apotheek afstand2,6Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuis met poli afstand4,3Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km6,6Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuis zonder poli afstand13Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km2,0Gemiddeld aantal2025
Supermarkt afstand1,5Gemiddelde afstand in km2025
Supermarkten binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 3 km4,7Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 5 km16Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand0,4Gemiddelde afstand in km2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km1,0Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km10Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km48Gemiddeld aantal2025
Warenhuis afstand4,4Gemiddelde afstand in km2025
Warenhuizen binnen 5 km1,3Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 10 km3,5Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 20 km12Gemiddeld aantal2025
Café afstand1,5Gemiddelde afstand in km2025
Cafés binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 3 km3,9Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 5 km9,3Gemiddeld aantal2025
Cafetaria afstand1,4Gemiddelde afstand in km2025
Cafetaria binnen 1 km0,2Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 3 km6,2Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 5 km31Gemiddeld aantal2025
Restaurant afstand0,5Gemiddelde afstand in km2025
Restaurants binnen 1 km0,9Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 3 km8,6Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 5 km40Gemiddeld aantal2025
Hotel afstand2,1Gemiddelde afstand in km2025
Hotels binnen 5 km2,9Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 10 km6Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 20 km51Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijf afstand1,4Gemiddelde afstand in km2025
Kinderdagverblijven binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 3 km4,7Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 5 km22Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang afstand1,4Gemiddelde afstand in km2025
Buitenschoolseopvang binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 3 km5Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 5 km21Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs afstand1,5Gemiddelde afstand in km2025
Basisonderwijs binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 3 km2,8Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 5 km12Gemiddeld aantal2025
Voortgezet onderwijs afstand3,3Gemiddelde afstand in km2024
Voortgezet onderwijs binnen 3 km0,4Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 5 km6,7Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 10 km8,6Gemiddeld aantal2024
VMBO afstand3,3Gemiddelde afstand in km2024
VMBO binnen 3 km0,4Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 5 km5,7Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 10 km7,6Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO afstand4,2Gemiddelde afstand in km2024
HAVO VWO binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 5 km1,8Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 10 km2,6Gemiddeld aantal2024
Openbaar groen afstand1,32Gemiddelde afstand in km2017
Park of plantsoen afstand1,33Gemiddelde afstand in km2017
Dagrecreatief terrein afstand3,13Gemiddelde afstand in km2017
Bos afstand2,3Gemiddelde afstand in km2017
Open natuurlijk terrein afstand3,0Gemiddelde afstand in km2017
Open droog natuurlijk terrein afstand7,7Gemiddelde afstand in km2017
Open nat natuurlijk terrein afstand3,0Gemiddelde afstand in km2017
Semi-openbaar groen afstand0,57Gemiddelde afstand in km2017
Sportterrein afstand0,7Gemiddelde afstand in km2017
Volkstuin afstand1,0Gemiddelde afstand in km2017
Verblijfsrecreatief terrein afstand3,91Gemiddelde afstand in km2017
Begraafplaats afstand2,15Gemiddelde afstand in km2017
Recreatief binnenwater afstand1,76Gemiddelde afstand in km2017
Oprit hoofdverkeersweg afstand2,1Gemiddelde afstand in km2025
Treinstation afstand4,9Gemiddelde afstand in km2025
Belangrijk overstapstation afstand12Gemiddelde afstand in km2025
Bibliotheek afstand1,7Gemiddelde afstand in km2025
Zwembad afstand3,1Gemiddelde afstand in km2025
Kunstijsbaan afstand14Gemiddelde afstand in km2025
Podiumkunsten afstand4,6Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten binnen 5 km0,8Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 10 km2,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 20 km7,8Gemiddeld aantal2024
Poppodium afstand12Gemiddelde afstand in km2024
Bioscoop afstand4,7Gemiddelde afstand in km2025
Bioscopen binnen 5 km0,8Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 20 km5,8Gemiddeld aantal2025
Sauna afstand3,3Gemiddelde afstand in km2025
Zonnebank afstand1,9Gemiddelde afstand in km2025
Museum afstand4,7Gemiddelde afstand in km2024
Musea binnen 5 km0,6Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 10 km2,0Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 20 km15Gemiddeld aantal2024
Attractie afstand3,1Gemiddelde afstand in km2025
Attracties binnen 10 km6Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 20 km15Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 50 km34Gemiddeld aantal2025
Brandweerkazerne afstand0,6Gemiddelde afstand in km2025

Het CBS publiceert gegevens over de nabijheid van voorzieningen voor inwoners van de buurt De Vaandel Noord. De afstanden zijn gemiddelden over de weg en de nabijheidsindicatoren tonen hoeveel voorzieningen binnen een bepaalde afstand beschikbaar zijn.

Omgeving
OnderwerpWaardeEenheidJaar
RegiocodeBU19802005Code2026
RegionaamDe Vaandel NoordNaam2026
Soort regioBuurtCategorisch type2026
Sorteercode19802005Code2026
Oppervlakte totaal110Aantal hectaren2026
Oppervlakte land109Aantal hectaren2026
Oppervlakte water1Aantal hectaren2026
Mate van stedelijkheid5Indicator 1-52026
Omgevingsadressendichtheid187Gemiddeld aantal per km²2026
Adressen totaal76Aantal2026
Adressen met postcode75Aantal2026
Adressen met woonfunctie35Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie0Aantal2026
Adressen met celfunctie0Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie0Aantal2026
Adressen met industriefunctie42Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie5Aantal2026
Adressen met logiesfunctie1Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie0Aantal2026
Adressen met sportfunctie0Aantal2026
Adressen met winkelfunctie1Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie2Aantal2026
Verblijfsobjecten76Aantal2026
Ligplaatsen0Aantal2026
Standplaatsen0Aantal2026
Panden met adres60Aantal2026
Adressen met pand76Aantal2026
Percelen met adres59Aantal2026
Adressen met perceel76Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom75Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom1Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom35Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom0Aantal2026
Panden met adres voor 1700geen dataAantal2026
Panden met adres 1700 tot 1900geen dataAantal2026
Panden met adres 1900 tot 1925geen dataAantal2026
Panden met adres 1925 tot 1950geen dataAantal2026
Panden met adres 1950 tot 1970geen dataAantal2026
Panden met adres 1970 tot 1980geen dataAantal2026
Panden met adres 1980 tot 1990geen dataAantal2026
Panden met adres 1990 tot 2000geen dataAantal2026
Panden met adres 2000 tot 2010geen dataAantal2026
Panden met adres 2010 tot 2020geen dataAantal2026
Panden met adres 2020 en latergeen dataAantal2026
Adressen met pand voor 17000Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 19001Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 19253Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 195010Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 197017Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 19802Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 19901Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 20004Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 20100Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 20207Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later31Aantal2026
Postcodegebied1704BB-1704EHNaam2026
Meest voorkomende postcode1704Naam2026
Dekkingspercentage meest voorkomende postcode100%Percentage2026

De onderwerpen in de categorie omgeving beschrijven onder meer de oppervlakte, het aantal adressen, de bevolkingsdichtheid en de omgevingsadressendichtheid van de buurt De Vaandel Noord.

Verkeersongevallen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal2Aantal2025
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade1Aantal2025
Verkeersongevallen letselschade1Aantal2025
Verkeersongevallen dodelijk0Aantal2025

De gegevens over verkeersongevallen in de buurt De Vaandel Noord zijn gebaseerd op de registratie van verkeersongevallen door Rijkswaterstaat.

Vervoer
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Personenauto’s totaal95Aantal2025
Personenauto’s - brandstof benzine75Aantal2025
Personenauto’s - overige brandstof25Aantal2025
Personenauto’s per huishouden2,38Aantal2025
Personenauto’s naar oppervlakte87Aantal2025
Motorfietsen15Aantal2025

De vervoersgegevens tonen onder meer het aantal personenauto’s en andere voertuigen in de buurt De Vaandel Noord. De voertuiggegevens zijn gebaseerd op het Nederlandse kentekenregister van de RDW.

Woningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad35Aantal2025
Woningen per 1.000 inwoners500Aantal per 1.000 inwoners2025
Nieuwbouw woningen0Aantal2025
Niet-woningvoorraad27Aantal2025
Nieuwbouw niet-woningen1Aantal2025
Gemiddelde woningwaarde€493.000Gemiddeld in Euro2025
Woningwaarde klasse€400.000 tot €500.000Categorisch type2025
Eengezinswoningen30Aantal2025
Meergezinswoningen5Aantal2025
Koopwoningen24Aantal2025
Huurwoningen10Aantal2025
Huurwoningen woningcorporaties2Aantal2025
Huurwoningen overige verhuurders8Aantal2025
Eigendom onbekend1Aantal2025
Bewoond34Aantal2025
Onbewoond1Aantal2025
% Koopwoningen69%Percentage2025
% Huurwoningen29%Percentage2025
% Huurwoningen woningcorporaties6%Percentage2025
% Huurwoningen overige verhuurders23%Percentage2025
% Eigendom onbekend2%Percentage2025
% Eengezinswoningen86%Percentage2025
% Meergezinswoningen14%Percentage2025
% Bewoond97%Percentage2025
% Onbewoond3%Percentage2025
Appartementen5Aantal2026
Tussenwoningen0Aantal2026
Hoekwoningen0Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen6Aantal2026
Vrijstaande woningen24Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen14%Percentage2026
% Tussenwoningen0,0%Percentage2026
% Hoekwoningen0,0%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen17%Percentage2026
% Vrijstaande woningen69%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 194510Aantal2026
Woningen 1945 tot 196519Aantal2026
Woningen 1965 tot 19752Aantal2026
Woningen 1975 tot 19851Aantal2026
Woningen 1985 tot 19953Aantal2026
Woningen 1995 tot 20050Aantal2026
Woningen 2005 tot 20150Aantal2026
Woningen 2015 tot 20250Aantal2026
Woningen 2025 en later0Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend0Aantal2026
% Woningen voor 194529%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 196554%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 19756%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 19853,0%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 19959%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 20050,0%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 20150,0%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 20250,0%Percentage2026
% Woningen 2025 en later0,0%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend0,0%Percentage2026

De woningcijfers voor de buurt De Vaandel Noord komen voornamelijk van het CBS en de BAG. Ze beschrijven onder meer de woningvoorraad, woningtypen, bouwperioden, eigendom en gemiddelde WOZ-waarde. Cijfers op wijk- en buurtniveau kunnen zijn afgerond op vijftallen.

Download de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren als Excel document. Alle woonplaatsen, wijken en buurten zijn onderdeel van de download voor de gemeente Dijk en Waard. Er is ook een download met alle gemeente-, wijk- en buurtgegevens voor heel Nederland.

Selecteer op een groot scherm een categorie in het menu naast de tabel. Gebruik op een klein scherm de keuzelijst boven de tabel.

Tabelgebruik:

  • Kies een categorie om alleen de onderwerpen uit dat deel van de tabel te tonen.
  • Op grote schermen staat de categoriekeuze naast de tabel; op kleine schermen staat deze erboven.
  • Verschuif de tabel op kleine schermen horizontaal om alle kolommen te bekijken.
Top 5 buurt De Vaandel Noord: kenmerken met het grootste verschil ten opzichte van Nederland
#KenmerkWaardeWaarde NLVerschilVerschil NLScore
1% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa44%6,2%38%4,76%7,9
2% Herkomst Europa38%9,6%28%5,8%4,81
3% Woningen 1945 tot 196554%13%41%11%3,75
4Inkomensontvangers per 1.000 inwoners1.3338075261523,46
5% Geboren buiten Nederland44%17%27%9,9%2,67

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Dijk en Waard.

RegioSoort regio% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa% Herkomst Europa% Woningen 1945 tot 1965Inkomensontvangers per 1.000 inwoners% Geboren buiten Nederland
De Vaandel NoordBuurt44%38%54%1.33344%
NederlandLand6,2%9,6%13%80717%
Dijk en WaardGemeente4,23%7,3%3,0%80212%
Zandhorst IBuurt33%33%5%044%
Zandhorst IIBuurt0,0%0,0%0,0%050%

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Dijk en Waard.

Top 5 kenmerken buurt De Vaandel Noord:

De eerste tabel toont de vijf meest kenmerkende onderwerpen voor buurt De Vaandel Noord. Op deze onderwerpen verschilt buurt De Vaandel Noord relatief het meest van de rest van Nederland. De vergelijking gebruikt de meest recent beschikbare gegevens per onderwerp.

Regio’s:

De tweede tabel toont de waarden voor de top 5 kenmerken per regio. Getoonde regio’s: buurt De Vaandel Noord, Nederland, de gemeente, de wijk en de andere buurten binnen de wijk. Hierbij staan de kenmerken in de kolommen en de vergelijkingsgebieden in de rijen.

Berekening van de grootste verschillen:

Het relatieve verschil is berekend als verschilscore. De verschilscore vergelijkt het verschil voor De Vaandel Noord met het gemiddelde verschil voor Nederland. Zo worden de onderwerpen geselecteerd die relatief het sterkst van het Nederlandse gemiddelde afwijken.

De kolommen van de eerste tabel tonen de rekenstappen. ‘Waarde’ is de waarde voor De Vaandel Noord, ‘Waarde NL’ het Nederlandse gemiddelde, ‘Verschil’ het verschil tussen beide waarden, ‘Verschil NL’ de gemiddelde afwijking in Nederland en ‘Score’ de daaruit berekende verschilscore.

De verschilscores zijn voor ruim 70 onderwerpen berekend. Uit de onderwerpen met de hoogste scores worden de vijf meest interessante onderwerpen gekozen. Hierdoor worden tegengestelde of vrijwel gelijke onderwerpen niet dubbel getoond en wordt het ontbreken van een onderwerp niet als kenmerk gepresenteerd. Als er bijvoorbeeld relatief veel vrouwen zijn, wordt niet ook automatisch het lage aandeel mannen getoond. Een sterk afwijkende bedrijfstak wordt alleen getoond als deze oververtegenwoordigd is.

Alle verschilscores voor alle wijken en buurten in buurt De Vaandel Noord staan in de uitgebreide download voor Dijk en Waard.

Data en bronnen

Bekijk de gebruikte open databronnen en definities en download uitgebreide regionale datasets over de buurt De Vaandel Noord.

Download alle regionale data
Download de uitgebreide datasets voor de gemeente Dijk en Waard.
Afbeelding van Excel documenten uit de download met regionale data.

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download uitgebreide informatie in handige Excel-overzichten voor de gemeente Dijk en Waard. De download bevat regionale statistieken, adressen, verkiezingsuitslagen, misdaadcijfers, detail leeftijdsgegevens en meer.

Download ook de PDF buurt-rapportage voor de buurt De Vaandel Noord met 100 kaarten en grafieken.

Download!
Gebruikte open data bronnen
Bronvermelding en definities

Veel gegevens op deze pagina komen uit verschillende datasets met regionale cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hierbij is een groot aantal datasets gecombineerd. De meest recente gegevens zijn bijgewerkt tot en met 14 oktober 2026. Daarnaast zijn diverse andere officiële databronnen gebruikt, waaronder het Kadaster, de Kiesraad, de Politie en het RIVM.

Bronnen & definities
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron