Statistieken buurt De Wereldsteden

Statistieken buurt De Wereldsteden

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt De Wereldsteden in de gemeente IJsselstein Vlag van de gemeente IJsselstein. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt De Wereldsteden in de gemeente IJsselstein Vlag van de gemeente IJsselstein. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Kaart van de buurt De Wereldsteden.Bekijk kaart
Buurt De Wereldsteden in het kort

Bekijk de belangrijkste cijfers, de kaart en een korte toelichting over de buurt De Wereldsteden.

Kerncijfers van de buurt De Wereldsteden
Adressen, panden, percelen, woningen, huishoudens en inwoners.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van de belangrijkste cijfers van het Kadaster en het CBS voor de buurt De Wereldsteden.


Onderstaande tabel toont de belangrijkste cijfers van het CBS en het Kadaster voor de buurt De Wereldsteden.

OnderwerpAantalBronJaar data
Adressen met postcode388Kadaster2026
Adressen met woonfunctie383Kadaster2026
Panden met adres375Kadaster2026
Percelen met adres288Kadaster2026
Woningvoorraad383CBS2025
Huishoudens390CBS2026
Inwoners980CBS2026

Op deze pagina vind je een kaart van de buurt De Wereldsteden en de data over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt De Wereldsteden.

Definities
Aantal inwoners op de kaart van de buurt De Wereldsteden
Kaart van de omgeving van de buurt De Wereldsteden.
Afbeelding van de buurt De Wereldsteden op de kaart.

Kaart van de gemeente IJsselstein met het aantal inwoners per buurt in 2026. De cijfers op de kaart geven de volgende buurten weer: 1: Landelijk gebied Noord, 2: IJsselveld-West, 3: Achterveld-Noord, 4: IJsselveld-Oost, 5: IJsseloevers, 6: Achterveld-West, 7: Oranjekwartier, 8: Achterveld-Oost, 9: Eiterse Waard, 10: Europakwartier ...Toon meer...Kaart van de gemeente IJsselstein met het aantal inwoners per buurt in 2026. De cijfers op de kaart geven de volgende buurten weer: 1: Landelijk gebied Noord, 2: IJsselveld-West, 3: Achterveld-Noord, 4: IJsselveld-Oost, 5: IJsseloevers, 6: Achterveld-West, 7: Oranjekwartier, 8: Achterveld-Oost, 9: Eiterse Waard, 10: Europakwartier, 11: Kasteelkwartier, 12: Achterveld-Zuid, 13: Hazenveld en Overwaard, 14: IJsselstein-Binnenstad, 15: Nieuwpoort, 16: Groenvliet, 17: Rijpickerwaard, 18: Panoven, 19: Paardenveld, 20: Benschopperpoort en Het Podium, 21: Het Staatse, 22: Over Oudland, 23: De Tuinen, 24: Het Hart, 25: De Rivieren, 26: Industrieterrein Lage Dijk, 27: De Wereldsteden, 28: De Hoven en De Boomgaard, 29: Bedrijventerrein De Corridor, 30: Het Groene Balkon, 31: Landelijk gebied Zuid....Toon minder...

Bekijk de statistieken voor alle 34 gebieden binnen de gemeente IJsselstein via de overzichtspagina van de gebieden in de IJsselstein.

Overzicht gebieden Meer IJsselstein
Over de buurt De Wereldsteden

De buurt De Wereldsteden ligt binnen de wijk IJsselstein in de gemeente IJsselstein. De meest voorkomende postcode in de buurt De Wereldsteden is postcode 3404.

Er zijn 391 adressen en 383 woningen in de buurt De Wereldsteden in de gemeente IJsselstein. 75% van de woningen in de buurt is een koopwoning. De woningen hebben een gemiddelde WOZ waarde van €501.000. Er wonen 980 inwoners in de buurt De Wereldsteden en 32% van de inwoners is tussen de 45 en 65 jaar oud. Buurt De Wereldsteden telt 390 huishoudens van gemiddeld 2,5 personen. Verder zijn er 500 personenauto’s en 115 bedrijfsvestigingen geregistreerd in de buurt De Wereldsteden.

Buurt De Wereldsteden heeft een totale oppervlakte van 16 hectare, waarvan 15 hectare land en 1 hectare water (honderd hectare is één vierkante kilometer, 1 km2). De gemiddelde dichtheid van adressen is 1.259 adressen per km2.

Meer over de buurt De Wereldsteden:

De gegevens van de buurt De Wereldsteden voor de jaren 2013 tot en met 2023 zijn berekend.

Blijf op de hoogte

Ontvang een e-mail als er nieuwe cijfers zijn op de pagina Buurt De Wereldsteden.

Wonen in de buurt De Wereldsteden

Bekijk de woningvoorraad, woningkenmerken, woningtypen en de ontwikkeling van de gemiddelde WOZ-waarde in de buurt De Wereldsteden.

Kenmerken van de 383 woningen in de buurt De Wereldsteden
Er zijn 383 woningen in de buurt De Wereldsteden.
Informatie over de woningen in deze regio op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken. En bekijk de woningkenmerken per buurt in de gemeente IJsselstein in een interactieve tabel.

Toelichting
Woningwaarde per jaar
De gemiddelde WOZ waarde in de buurt De Wereldsteden was €501.000 in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in de buurt De Wereldsteden.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt De Wereldsteden:

JaarGemiddelde WOZ woningwaarde Buurt De Wereldsteden% verschil
2025€501.0005,9%
2024€473.000-3,47%
2023€490.00015%
2022€427.0008,9%
2021€392.0008%
2020€363.00014%
2019€319.0005,6%
2018€302.0004,86%
2017€288.0002,49%
2016€281.0002,55%
2015€274.000-3,86%
2014€285.000-6,9%
2013€306.000geen data

De gemiddelde WOZ woningwaarde in de buurt De Wereldsteden is met €195.000 toegenomen van €306.000 in 2013 tot €501.000 in 2025 (dat is een stijging van 64%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2025 was €16.250 (4,39%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een duidelijk stijgende trend: De cijfers groeien bijna ieder jaar.

Bekijk ook de ranglijst van de woningwaarden per buurt in de gemeente IJsselstein.

Toelichting
Download een schat aan informatie
Woningwaarde en 65-plussers per gebied
De gemiddelde woningwaarde in de buurt De Wereldsteden is €501.000, het percentage inwoners van 65 jaar en ouder is 14% en er zijn 383 woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde woningwaarde per regio op de horizontale as. Deze is afgezet tegen het percentage inwoners van 65 jaar en ouder op de verticale as. Iedere regio wordt als cirkel weergegeven. De omvang van de cirkels hangt af van het aantal woningen in een gebied: hoe meer woningen, hoe groter de cirkel.

Woningwaarde ten opzichte van inwoners van 65 jaar en ouder per gebied, de volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (grijs), provincie Utrecht (bruin), gemeente IJsselstein (geel) en 26 buurten (blauw). De buurt De Wereldsteden wordt in het rood weergegeven. Klik op de naam van een cirkel om de gegevens voor dat gebied weer te geven.

Soorten woningen
Tussenwoningen komen het meeste voor in de buurt De Wereldsteden: er zijn 243 adressen met het woningtype tussenwoningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de buurt De Wereldsteden.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 juli 2026.

Bevolking in de buurt De Wereldsteden

Bekijk de samenstelling en ontwikkeling van de bevolking in de buurt De Wereldsteden, met cijfers over inwoners, leeftijd, burgerlijke staat, huishoudens, migratieachtergrond, opleidingsniveau, geboorte en sterfte.

Bekijk ook de maandelijkse bevolkingsontwikkeling in de gemeente IJsselstein.

Aantal inwoners per jaar
De buurt De Wereldsteden telt 980 inwoners in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt De Wereldsteden. De gegevens lopen van 2013 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt De Wereldsteden:

JaarAantal inwoners de buurt De Wereldsteden% verschil
2026980-1,01%
20259900,0%
2024990-0,5%
2023995-2,26%
20221.018-1,83%
20211.037-1,05%
20201.048-0,38%
20191.0520,0%
20181.0520,38%
20171.0480,77%
20161.040-0,38%
20151.044-1,14%
20141.056-5,4%
20131.116geen data

Het aantal inwoners in de buurt De Wereldsteden is met 136 personen gedaald van 1.116 personen in 2013 tot 980 personen in 2026 (dat is een grote daling van 12%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2026 was -10 personen (-0,98%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een licht dalende trend: De cijfers dalen meer wel dan niet.

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente IJsselstein.

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in de buurt De Wereldsteden:

In 2013 telde de buurt De Wereldsteden 1.116 inwoners. Het aantal van 1.116 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 2013 tot en met 2026. In 2026 is het aantal gedaald tot 980 personen. Dit is een daling van 136 (-12%) ten opzichte van 2013, ten opzichte van het vorige jaar (2025) is het verschil -10 (-1,01%). Het aantal van 980 inwoners is het minimum in de hele periode waarover de inwonersdata beschikbaar zijn.

Inwoners per leeftijdsgroep in de buurt De Wereldsteden
De grootste getoonde leeftijdsgroep in de buurt De Wereldsteden is 45 tot 65 jaar, met 32% van de inwoners.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, leeftijdsgroepen: aantal inwoners op 1 januari 2026 per leeftijdsgroep.

De grafiek toont de leeftijdsgroepen. Het aantal inwoners is ook per individueel levensjaar beschikbaar (alleen de inwoners van 105 jaar en ouder vormen 1 groep). De inwoners naar leeftijd zijn er tot op buurtniveau in het document met leeftijdsgegevens in de download voor de gemeente IJsselstein.

Burgerlijke staat in de buurt De Wereldsteden
Deze grafiek laat zien hoeveel inwoners getrouwd, niet getrouwd, gescheiden of verweduwd zijn.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, burgerlijke staat: aantal en percentage inwoners op 1 januari 2026 naar burgerlijke staat.

Onderverdeling van de bevolking in de buurt De Wereldsteden naar de situaties ‘Ongehuwd’, ‘Gehuwd’, ‘Gescheiden’ en ‘Verweduwd’.

Toelichting
Soorten huishoudens
In 2026 waren er 390 huishoudens in de buurt De Wereldsteden. Er waren 95 eenpersoonshuishoudens en 290 meerpersoonshuishoudens (afgerond op vijftallen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont de verdeling naar soorten huishoudens voor de buurt De Wereldsteden. De gegevens gelden voor 2026.

De cijfers gaan over de particuliere huishoudens op 1 januari 2026. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. In deze grafiek worden de huishoudens onderverdeeld in eenpersoonshuishoudens, meerpersoonshuishoudens zonder kinderen en meerpersoonshuishoudens met kinderen. De cijfers over huishoudens zijn afgerond op vijftallen.

Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in de buurt De Wereldsteden.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2013 tot en met 2026: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in de buurt De Wereldsteden per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt De Wereldsteden:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
202673565180
202575060180
202475565170
202376463167
202281700
202183256148
202083658154
201984457151
201885554143
201785553140
201685950132
201585552137
201485555146
201390458154

In 2026 was de herkomst van inwoners in de buurt De Wereldsteden als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 75%, herkomst uit Europese landen: 6,6% en herkomst uit landen buiten Europa: 18% En in 2013 was de verdeling van inwoners naar herkomstgebied als volgt: herkomst uit Nederland: 81%, herkomst uit Europa: 5,2% en herkomst van buiten Europa: 14%.

Toelichting Meer migratie
Migratie herkomstlanden

Bekijk ook de detailinformatie over het aantal inwoners in Nederland naar land van herkomst.

Landen van herkomst
Migratie achtergrond: Geboortelanden en herkomstlanden
Van de inwoners van de buurt De Wereldsteden is 89% in Nederland geboren (gegevens 2026).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking in de buurt De Wereldsteden: de grafiek toont het aantal inwoners in 2025, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland. Gebruik het filter om een categorie te selecteren.

De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.

Toelichting
Geboorte per 1.000 inwoners
Er zijn 20 baby’s per 1.000 inwoners geboren in 2025 in de buurt De Wereldsteden.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal levend geboren babies per 1.000 inwoners in de buurt De Wereldsteden.

De cijfers over de geboortes per 1.000 aantal inwoners zijn berekend door het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december te delen door het aantal inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

Er waren in de gemeente IJsselstein als geheel 32 geboortes in augustus 2026. Bekijk de pagina met maandelijkse bevolkingscijfers voor de gemeente IJsselstein.

Cijfers over geboorte

De cijfers over het relatieve aantal geboortes zijn gebaseerd op data van het CBS. Als basis hiervoor is het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december in verhouding tot het aantal inwoners op 1 januari van een jaar in de buurt De Wereldsteden genomen. Het relatieve aantal geboorten kan hoger uitvallen dan verwacht op basis van het inwonertal. Het relatieve cijfer betreft namelijk het aantal geboorten gedurende het jaar ten opzichte van het aantal inwoners op 1 januari. In nieuwbouwwijken kan het aantal inwoners sterk groeien in een jaar. Zo kunnen er in 1 jaar 10 kinderen geboren worden in een wijk waarin op 1 januari slechts 10 inwoners wonen, maar aan het eind van het jaar bijvoorbeeld 200 inwoners.

Sterfte per 1.000 inwoners
Er zijn 5 personen per 1.000 inwoners overleden in 2025 in de buurt De Wereldsteden.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal sterftes per 1.000 inwoners in de buurt De Wereldsteden.

De cijfers over de sterfte per 1.000 aantal inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS. De relatieve sterfte is bepaald als het aantal overledenen van 1 januari tot en met 31 december, per 1.000 inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

In augustus 2026 zijn in de gemeente IJsselstein als geheel 20 inwoners overleden. Bekijk de maandelijkse sterftecijfers voor de gemeente IJsselstein.

Meer sterfte
Onderwijs in de buurt De Wereldsteden

Bekijk de kinderopvang- en onderwijslocaties, gemiddelde reisafstanden, aantallen leerlingen en studenten en de ontwikkeling van het aantal scholen in de buurt De Wereldsteden. Dit is een kleine selectie uit de datasets over het onderwijs. Bekijk véél meer informatie over het onderwijs op AlleCijfers.

Kinderopvang- en onderwijslocaties in de buurt De Wereldsteden
Buurt De WereldstedenGemeente IJsselsteinGemeente Nieuwegein
Aantal kinderopvanglocaties24283
Aantal kindplaatsen981.3962.482
Aantal vestigingen basisonderwijs01017
Aantal leerlingen basisonderwijs02.5875.237
Aantal vestigingen voortgezet onderwijs024
Aantal leerlingen voortgezet onderwijs01.0964.922
Aantal opleidingen middelbaar beroepsonderwijs007
Aantal studenten middelbaar beroepsonderwijs007.000

Bovenstaande tabel toont data van het LRK en DUO over kinderopvang en onderwijs. De gegevens zijn bijgewerkt tot en met 1 oktober 2026.

Het aantal leerlingen betreft het aantal dat onderwijs volgt op een school in de buurt De Wereldsteden. Op de pagina’s over het basisonderwijs en over de middelbare scholen zijn ook gegevens beschikbaar over het huisadres van leerlingen ten opzichte van het adres van de schoolvestigingen.

Gemiddelde afstanden kinderopvang en onderwijs
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een basisschool in de buurt De Wereldsteden is 0,8 kilometer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand staafdiagram toont de gemiddelde afstand in kilometers over de weg tot kinderdagverblijven, buitenschoolseopvang, basisonderwijs, voortgezet onderwijs totaal, VMBO scholen en HAVO VWO scholen. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens voor verschillende soorten locaties te tonen. De gebruikte cijfers komen van uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor de situatie in 2025.


Onderstaande tabel de gemiddelde afstand in kilometers voor verschillende soorten locaties voor kinderopvang en onderwijs. De gegevens worden getoond per (vergelijkings)gebied en gelden voor 2025.

RegioKinderdagverblijfBuitenschoolseopvangBasisonderwijsVoortgezet onderwijsVMBOHAVO VWO
Nederland0,70,70,82,52,63,4
Provincie Utrecht0,60,70,72,22,32,6
Gemeente IJsselstein0,60,70,81,71,72,0
Wijk 00 IJsselstein0,60,70,81,71,72,0
Buurt IJsselstein-Binnenstad0,50,60,60,80,81,1
Buurt Nieuwpoort0,40,70,90,50,50,8
Buurt Groenvliet0,80,80,91,41,41,9
Buurt Kasteelkwartier0,40,40,41,21,21,6
Buurt Europakwartier0,30,90,31,11,11,1
Buurt Oranjekwartier0,60,70,61,51,51,5
Buurt IJsselveld-Oost0,71,10,71,71,71,7
Buurt IJsselveld-West0,50,50,52,22,22,2
Buurt IJsseloevers0,60,60,61,51,51,5
Buurt Hazenveld en Overwaard0,60,90,61,11,11,1
Buurt Rijpickerwaard1,41,61,71,41,41,4
Buurt Panoven0,40,31,30,30,30,3
Buurt Paardenveld0,40,61,00,20,20,8
Buurt Over Oudland0,80,81,80,90,90,9
Buurt Industrieterrein Lage Dijk0,80,81,70,80,80,9
Buurt Bedrijventerrein De Corridor1,31,31,52,72,73,1
Buurt De Hoven en De Boomgaard1,01,01,22,32,32,7
Buurt De Tuinen0,70,60,81,11,11,5
Buurt Het Hart0,30,30,41,21,21,7
Buurt De Wereldsteden0,60,40,82,02,02,4
Buurt De Rivieren0,40,41,12,22,22,6
Buurt Het Staatse0,60,61,42,02,02,4
Buurt Benschopperpoort en Het Podium0,70,81,01,21,21,6
Buurt Achterveld-Zuid0,70,51,01,81,82,3
Buurt Achterveld-West0,40,30,72,42,42,8
Buurt Achterveld-Noord0,60,70,72,42,42,8
Buurt Achterveld-Oost0,80,70,81,71,72,2
Buurt Eiterse Waard0,40,40,41,31,31,7
Buurt Landelijk gebied Noord1,92,32,24,14,14,9
Buurt Landelijk gebied Zuid2,22,22,42,52,52,7
Buurt Het Groene Balkon0,70,70,92,12,12,5

Deze grafiek toont een regionale vergelijking van de gemiddelde reisafstanden voor inwoners van hun woonadres naar de dichtstbijzijnde locaties voor kinderopvang, basisonderwijs en voortgezet onderwijs. De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting. In de grafiek zie je de gegevens voor de buurt De Wereldsteden in vergelijking tot andere gebieden. De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (oranje), provincie Utrecht (bruin), gemeente IJsselstein (geel), wijk 00 IJsselstein (groen) en 30 buurten (blauw). Buurt De Wereldsteden wordt in het rood weergegeven.

Leerlingen en studenten in de buurt De Wereldsteden
In 2025 woonden er 230 leerlingen en studenten in de buurt De Wereldsteden.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Onderwijsdata: aantal leerlingen en studenten per soort onderwijs in de buurt De Wereldsteden, data van het CBS over 2025.

De grafiek toont het aantal leerlingen in het PO en VO en het aantal studenten in het MBO, HBO, en WO dat als inwoner staat ingeschreven op een adres in de buurt De Wereldsteden.

Toelichting
Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar per 1 oktober 2024 in de buurt De Wereldsteden.

Bovenstaande donutgrafiek toont het percentage praktisch, middelbaar en hoog opgeleiden voor de buurt De Wereldsteden. Bekijk het aantal inwoners per opleidingsniveau door op de taartpunten in de grafiek te klikken.

Definities opleidingsniveau

Economie en inkomen in de buurt De Wereldsteden

Bekijk de ontwikkeling van het aantal bedrijven en het gemiddelde inkomen in de buurt De Wereldsteden, met vergelijkingen tussen gebieden.

Bedrijfsvestigingen (115 totaal)
In de buurt De Wereldsteden zijn in totaal 115 bedrijfsvestigingen* geregistreerd (gegevens voor 2025). * Het totaal van 115 bedrijfsvestigingen wijkt af van de som van 110 van het aantal bedrijfsvestigingen per sector. Het verschil wordt veroorzaakt doordat de aantallen per sector op vijftallen zijn afgerond.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen van bedrijven per sector per jaar in de buurt De Wereldsteden (het aantal bedrijven in de sector “overheid, onderwijs en zorg (Ooz)” is vanaf 2020 bekend).

De ‘gestapelde lijngrafiek’ toont het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt De Wereldsteden voor elk van de volgende 8 sectoren:

  1. Lbv: Landbouw, bosbouw en visserij
  2. Nen: Nijverheid en energie
  3. Hh: Handel en HORECA
  4. Vic: Vervoer, informatie en communicatie
  5. Fdo: Financiële diensten en onroerend goed
  6. Zd: Zakelijke dienstverlening
  7. Ooz: Overheid, onderwijs en zorg
  8. Cro: Cultuur, recreatie en overige diensten
Toelichting Definities

Advertentie:

De inlegzolen van VeiligVoeten beschermen goed tegen spijkers in je voet!

Huttenbouw of timmerdorp?
Voorkom verwondingen aan je voeten en voel je veilig! Gebruik veiligheidszooltjes, die beschermen goed tegen scherpe objecten in je voet! Het materiaal van de zolen lijkt op dat van een kogelvrij vest. Bescherm je voeten tegen spijkers en schroeven bij het klussen, gebruik ze bij evenementen, draag ze in je laarzen voor extra isolatie en bescherming of gebruik ze in je waterschoenen.

Gemiddeld inkomen per inwoner
Het gemiddeld inkomen per inwoner in de buurt De Wereldsteden is €40.100.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld bruto jaarinkomen in de buurt De Wereldsteden.

Over de inkomensdata:

Inwoners en inkomensontvangers: Het gemiddeld inkomen per inwoner in de buurt De Wereldsteden is €40.100. Het gemiddeld inkomen per inkomensontvanger is €49.500. Buurt De Wereldsteden telt 800 inkomensontvangers op 980 inwoners totaal.

2% van de huishoudens in de buurt De Wereldsteden heeft een inkomen op of rond het sociaal minimum. Studentenhuishoudens en huishoudens met een onvolledig jaarinkomen zijn hierin niet meegenomen. Het sociaal minimum is het wettelijk bestaansminimum zoals dat in de politieke besluitvorming is vastgesteld. Zie de tabel met definities van de brondata voor de volledige definities.

Over de schaal van de inkomensmeter:

De laagste 10% en 25% regio’s vallen in het rode en oranje gebied; deze gebieden kunnen elkaar deels overlappen. De hoogste 25% regio’s vallen in het groene gebied. De grenzen zijn berekend met percentielen, waarbij alle waarden van laag naar hoog zijn gesorteerd. Lees meer over het (gewogen) gemiddelde, de mediaan, modus en percentielen.

Inkomensvergelijking binnen de gemeente IJsselstein
Regionale vergelijking van het gemiddelde inkomen per inwoner.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld inkomen per jaar voor elke regio in IJsselstein: buurt De Wereldsteden is rood, andere buurten zijn blauw, wijken zijn geel en de gemeente is grijs.

Er zijn nog veel meer inkomensgegevens beschikbaar in de tabel met 250+ onderwerpen en de inkomensranglijst.

De regionale gezondheidsmonitor

Onderstaande grafieken tonen gegevens uit de regionale gezondheidsmonitor. De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners. De data uit het onderzoek komen van het RIVM en het CBS.

Inwoners met een goede gezondheid
78% procent van de inwoners van 18 jaar en ouder in de buurt De Wereldsteden ervaart de eigen gezondheid als goed of zeer goed.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande lijngrafiek toont het percentage inwoners met een goede gezondheid in de buurt De Wereldsteden per leeftijdsgroep. De gegevens wordt getoond voor de periode van 2012 tot en met 2024.

De RIVM gezondheidsmonitor biedt gezondheidsgegevens voor Nederland en per provincie, gemeente, wijk en buurt. Dit zijn gegevens over beperkingen, ervaren gezondheid, overgewicht, roken, drinken en mantelzorg.

Over de gezondheidsmonitor

De cijfers op deze pagina zijn afkomstig van het RIVM op basis van gegevens uit de Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen 2012, 2016, 2020 en de Corona Gezondheidsmonitor 2022 van GGD, CBS en RIVM. Er zijn data over monitoren met betrekking tot gezondheid, sociale situatie en leefstijl. Deze gegevens zijn er voor alle buurten, wijken, gemeenten, provincies en voor heel Nederland. Normaliter wordt dit onderzoek iedere vier jaar uitgevoerd. En in verband met Corona is er in 2022 een extra Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen uitgevoerd.

De data zijn door het RIVM en CBS gepubliceerd en waar nodig door OpenInfo omgerekend naar de regionale indelingen van 2026.

Bekijk alle definities uit de regionale gezondheidsmonitor.

Alcoholgebruik en roken
78% van de inwoners van 18 jaar of ouder in de buurt De Wereldsteden geeft aan wel eens alcohol te drinken.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de onderwerpen in de categorie ‘Alcoholgebruik en roken’ uit de gezondheidsmonitor van het RIVM voor de buurt De Wereldsteden. Hierbij wordt per onderwerp getoond wat het percentage inwoners in de buurt De Wereldsteden is dat heeft aangegeven dat het onderwerp van toepassing is. Gebruik het filter boven de grafiek om de leeftijdsgroep van de inwoners te kiezen.

Bekijk de toelichting bij bovenstaande grafiek met de definities en de vragen voor de onderwerpen ‘rookt tabak’, ‘voldoet aan de alcoholrichtlijn’, ‘drinken’, ‘zwaar drinken’ en ‘overmatig drinken’.

Toelichting

Bekijk de aparte pagina over de gezondheid in de buurt De Wereldsteden met de gegevens over meer dan 40 onderwerpen uit de regionale gezondheidsmonitor en met data over het gebruik van de WMO en de jeugdzorg in de buurt De Wereldsteden.

Meer gezondheidsdata
Voertuigen en verkeer in de buurt De Wereldsteden

Bekijk de beschikbare gegevens over geregistreerde voertuigen, elektrische auto’s en verkeersongevallen in de buurt De Wereldsteden.

Aantal elektrische auto’s in de buurt De Wereldsteden
Er zijn 33 elektrische auto’s in oktober 2026 in de buurt De Wereldsteden.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal elektrische auto’s per maand in de buurt De Wereldsteden op basis van de regionale voertuigdata van de RDW. Dit is de som van het aantal elektrische bedrijfsauto’s en het aantal elektrische personenauto’s.

Er zijn 33 elektrische auto’s in de buurt De Wereldsteden. Dit is het totaal aantal in oktober 2026 bij de RDW op kenteken geregistreerde elektrische auto’s in de buurt De Wereldsteden die op de batterij rijden en met een stekker opgeladen worden.

Toelichting op de regionale voertuigdata

Deze paragraaf toont data over de op kenteken geregistreerde voertuigen in de buurt De Wereldsteden. Dit is regionale data van de RDW. De data is beschikbaar per soort voertuig, per energiebron (brandstof) en per maand. Deze gegevens worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent was dit op 1 oktober 2026. Bekijk de toelichting voor de bronbeschrijving en definities van de regionale voertuig data.

Toelichting Meer autodata
Voertuigen naar energiebron
Er zijn 407 voertuigen met ‘benzine’ als energiebron in de buurt De Wereldsteden in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen per type energiebron (brandstof) dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt De Wereldsteden geregistreerd staat.

Er zijn in totaal 584 op naam geregistreerde voertuigen in de buurt De Wereldsteden (in oktober 2026).

Voertuigen naar soort
Er zijn 458 voertuigen van het type ‘personenauto’ in de buurt De Wereldsteden in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen naar soort motorvoertuig dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt De Wereldsteden geregistreerd staat.

Vergelijk het percentage auto’s per energiebron op de pagina met regionale voertuigdata.

Verkeersongevallen naar afloop
Er waren 5 verkeersongevallen in de buurt De Wereldsteden in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal verkeersongevallen in de buurt De Wereldsteden. Gebruik het filter boven de grafiek om het aantal ongevallen per afloop (materiële schade, letselschade of dodelijke afloop) te bekijken.


Onderstaande tabel laat zien hoeveel verkeersongevallen er in het jaar 2025 in de buurt De Wereldsteden plaatsvonden, uitgesplitst naar afloop.

Afloop verkeersongevallenAantal verkeersongevallen in 2025
Totaal5
Materiële schade3
Letselschade2
Dodelijke afloop0

De dataset met verkeersongevallen BRON is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen de buurt De Wereldsteden vallen.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Veiligheid in de buurt De Wereldsteden

Bekijk de ontwikkeling en soorten van de geregistreerde misdaad in de buurt De Wereldsteden op basis van data van de Politie en het CBS. De politiedata worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent op 15 september 2026. De beschrijvingen van de soorten misdrijven zoals de politie deze gebruikt zijn te vinden in de tabel met definities van de verschillende soorten delicten.

Meer misdaad
Totaal geregistreerde misdaad per maand of per jaar
Er zijn in 2025 in totaal 23 misdrijven in de buurt De Wereldsteden geregistreerd.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Totaal aantal geregistreerde misdaden in de buurt De Wereldsteden, 2012 tot en met 2025 (bij weergave van de gegevens per jaar) of april 2025 tot en met september 2026 (bij weergave van de gegevens per maand).

In de buurt De Wereldsteden zijn van 2012 tot en met 2025 in totaal 424 misdrijven geregistreerd. Deze misdrijven zijn ingedeeld naar 28 verschillende soorten delicten. In 2025 werden in de buurt De Wereldsteden 23 misdrijven door de politie vastgelegd. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens per maand of per jaar te tonen.

Misdaden naar type delict
De meest voorkomende soorten misdrijven in de buurt De Wereldsteden in 2025 zijn Diefstal van brom-, snor-, fietsen (6 delicten) en Horizontale fraude (6 delicten).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal geregistreerde misdaden voor de tien meest voorkomende soorten delicten in 2025 in de buurt De Wereldsteden.

Definities misdaad
Misdaad totaal per maand
In september 2026 zijn er 5 misdrijven in de buurt De Wereldsteden geregistreerd.
Afbeelding van een warmtekaart (een heatmap in het Engels, een visuele weergave van data waarbij kleuren worden gebruikt om waarden weer te geven) met het totaal aantal misdrijven in de buurt De Wereldsteden per maand en per jaar.

Bovenstaande warmtekaart geeft een visuele weergave van het totaal aantal door de politie geregistreerde misdrijven per maand in de buurt De Wereldsteden over de afgelopen 6 jaar.

Alle gegevens zijn beschikbaar in het Excel document met politiedata als onderdeel van de download voor de gemeente IJsselstein.

Misdaden per 1.000 inwoners
Er waren 8 misdrijven per 1.000 inwoners van het type ‘diefstal’ in 2025 in de buurt De Wereldsteden.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Criminaliteit: aantal misdaden per 1.000 inwoners in 2025 in de buurt De Wereldsteden.

De grafiek toont de meest recente gegevens over het aantal misdaden per 1.000 inwoners voor de buurt De Wereldsteden. De gegevens over misdaden zijn hiertoe gegroepeerd in (1) het totaal aantal diefstallen (alle vormen, zoals diefstal uit woningen en schuren, diefstal van auto’s en fietsen en winkeldiefstal), (2) geweld en seksmisdrijven, (3) milieuovertredingen, (4) oplichting, (5) verkeersovertredingen, (6) vernielingen en misdrijven tegen de openbare orde en (7) alle overige misdrijven. De definities van alle verschillende soorten delicten met daarbij de categorie waarin deze zijn ingedeeld zijn te vinden in de bronbeschrijving van de politiedata.

Verkiezingen in de buurt De Wereldsteden

Bekijk de beschikbare verkiezingsuitslagen en informatie over de stembureaus in de buurt De Wereldsteden.

Uitslag gemeenteraadsverkiezingen 2026
Stembureau WOC gebouw in IJsselstein
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal stemmen per partij zoals uitgebracht te Stembureau WOC gebouw in IJsselstein bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026. De grafiek toont de 6 partijen waarop bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026 in de buurt De Wereldsteden stemmen zijn uitgebracht.

Onderstaande grafiek toont het aantal stemmen per politieke partij dat bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 in Stembureau WOC gebouw in IJsselstein is uitgebracht. Stembureau WOC gebouw in IJsselstein was bij deze verkiezingen het enige stembureau binnen de buurt De Wereldsteden.

Bekijk veel meer informatie over de verkiezingen op de pagina met alle 30 stembureaus in de gemeente IJsselstein en op de pagina met alle verkiezingsuitslagen voor de gemeente IJsselstein. En download alle verkiezingsdata in een Excel document als onderdeel van de uitgebreide informatie voor de gemeente IJsselstein.

Stembureaus IJsselstein
Adressen en leefomgeving in de buurt De Wereldsteden

Bekijk gegevens over adressen, gebruiksdoelen, bouwperioden, dichtheid, de nabijheid van voorzieningen, energieverbruik en energielabels in de buurt De Wereldsteden.

Informatie op basis van de BAG (de Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) van 1 juli 2026. De buurt De Wereldsteden telt in totaal 391 adressen, deze hebben allemaal een verblijfsobject, er zijn geen standplaatsen en geen ligplaatsen. Alle adressen in buurt De Wereldsteden liggen binnen de bebouwde kom.

Adressen IJsselstein
Adressen: gebruiksdoelen
In de buurt De Wereldsteden zijn er 383 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel woonfunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor de buurt De Wereldsteden.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 323 panden uit de bouwperiode 1990 tot 2000 in de buurt De Wereldsteden.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor de buurt De Wereldsteden. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 juli 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Dichtheid per km² van bevolking, adressen en auto’s

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt De Wereldsteden voor 2026.


Onderstaande tabel toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt De Wereldsteden voor 2026:

DichtheidNederlandBuurt De Wereldsteden
Bevolking5396.533
Adressen2.0931.259
Autos2753.333

De data over het aantal inwoners-, adressen- en personenauto’s per vierkante kilometer land geven een beeld van ‘de mate van concentratie van menselijke activiteiten’ in de buurt De Wereldsteden ten opzichte van het gemiddelde voor Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Toelichting
Gemiddelde afstand tot voorzieningen
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een huisartsenpraktijk in de buurt De Wereldsteden is 0,5.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt De Wereldsteden tot de dichtstbijzijnde voorziening. De gebruikte cijfers komen uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor 2025.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt De Wereldsteden tot de dichtstbijzijnde voorziening voor 2025:

VoorzieningAfstand in km
Huisartsenpraktijk0,5
Supermarkt0,5
Restaurant1,8
Basisonderwijs0,8
Voortgezet onderwijs2,0
Bibliotheek1,9
Treinstation12,3
Sportterrein0,9
Bioscoop12,5
Museum2,4

De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting.

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen
Gemiddeld aardgas- en elektriciteitsverbruik per woning per jaar in de buurt De Wereldsteden.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddeld energieverbruik per woning per jaar in de buurt De Wereldsteden.


Onderstaande tabel toont het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik per type woning voor 2024 voor de buurt De Wereldsteden:

Soort woningGemiddeld gasverbruikGemiddelde elektriciteitslevering per woning
Appartement4001.730
Tussenwoning8102.780
Hoekwoning9203.110
Twee-onder-één-kap woning9603.450
Vrijstaande woning1.2404.850
Koopwoning8903.230
Huurwoning6601.990

Data over het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik voor aardgas in m3. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen. Het verbruik van gas en elektra is ook bekend per woningtype, zie de tabel.

Toelichting Meer gas
Energielabels
De meest voorkomende energielabels in de buurt De Wereldsteden zijn A (263 adressen) en B (100 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in de buurt De Wereldsteden. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 oktober 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel A komt het meeste voor in de buurt De Wereldsteden: 263 adressen hebben energielabel A. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente IJsselstein bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Adressen in de buurt De Wereldsteden
Tabel met 391 adressen in de buurt De Wereldsteden.

Onderstaande tabel toont alle openbare ruimtes en alle unieke combinaties van straten en huisnummers voor de buurt De Wereldsteden. Één straat kan in meer dan één buurt voorkomen. Vind de buurt bij je adres op de pagina met alle adressen voor de gemeente IJsselstein.

Openbare ruimteHuisnummer(s)Postcode(s)WoonplaatsAantal adressen
Aziësingel1 t/m 403404EK t/m 3404ELIJsselstein34
Bangkoksingel2 t/m 903404DX t/m 3404DZIJsselstein45
Bombaystraat1 t/m 183404DSIJsselstein15
Canberrapad1 t/m 103404EJIJsselstein10
Daccastraat1 t/m 93404EWIJsselstein5
Damascusstraat--IJsselstein0
Delhistraat1 t/m 83404EEIJsselstein8
Ellingpad--IJsselstein0
Hongkongstraat1 t/m 113404EVIJsselstein6
Kaboulstraat1 t/m 103404KSIJsselstein10
Kortegolf1 t/m 143404EMIJsselstein13
Langegolf1 t/m 143404EPIJsselstein13
Madrasstraat1 t/m 183404DVIJsselstein15
Manillastraat1 t/m 113404ERIJsselstein11
Melbournepad1 t/m 83404EHIJsselstein8
Merkelbachlaan1 t/m 533404EXIJsselstein29
Middengolf1 t/m 143404ENIJsselstein13
Osakastraat1 t/m 123404DRIJsselstein12
Pekingsingel1 t/m 1013404EB t/m 3404ECIJsselstein52
Saigonpad1 t/m 83404EGIJsselstein8
Schepenensingel1 t/m 353404ES t/m 3404ETIJsselstein24
Seoulpad1 t/m 103404EDIJsselstein10
Singaporestraat1 t/m 183404DTIJsselstein15
Sydneystraat1 t/m 103404KRIJsselstein10
Teheranstraat1 t/m 103404KTIJsselstein10
Tokyostraat1 t/m 183404DWIJsselstein15
Wereldomroeppad--IJsselstein0

Bovenstaande tabel toont de gegevens voor 27 openbare ruimtes en 391 adressen in de buurt De Wereldsteden. Dit zijn alle adressen en openbare ruimtes op basis van de BAG- en de topografische kaarten (BRT) van het Kadaster van 1 juli 2026.

Een openbare ruimte is een door de gemeente aangewezen gebied dat is ingericht en wordt onderhouden voor publiek gebruik. Dit kan bijvoorbeeld een straat, weg, plein, park, erf, spoorbaan of brug zijn. Zie de toelichting voor een verdere definitie. Klik op de naam van een openbare ruimte om de pagina met statistieken voor die ruimte weer te geven. Bekijk de definities van de soorten openbare ruimtes.

De BAG (Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Adressen IJsselstein
Tabelgebruik:

  • Bekijk in de tabel alle openbare ruimtes en unieke combinaties van straten en huisnummers in deze buurt.
  • Zoek in de tabel met het zoekveld boven de tabel. De rijen worden hiermee gefilterd zodat alleen rijen waarin de zoekterm voorkomt zichtbaar blijven.
  • Sorteer de tabel door op een kolomtitel te klikken.
  • Blader door de tabel met de knoppen onder de tabel.
  • Op kleine schermen: de eerste kolom blijft staan, verschuif de tabel horizontaal om alle kolommen te zien.
Download de buurt-rapportage!
Download hier de PDF buurt-rapportage met 100 grafieken en kaarten!

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download de buurt-rapportage voor Buurt De Wereldsteden. Met veel extra informatie in 100 kaarten en grafieken! Met regionale vergelijkingen en met onderwerpen uitgezet in de tijd. Als PDF document: makkelijk te bewaren, delen en printen.

Download!
Gebieden
Tabel met de gebieden die de buurt De Wereldsteden ‘raken’.
Soort gebiedNaam gebiedAantal adressen
Postcode numeriek3404388
WoonkernIJsselstein391
WoonplaatsIJsselstein394
WijkIJsselstein394
GemeenteIJsselstein394
ProvincieUtrecht394
WaterschapHoogheemraadschap De Stichtse Rijnlanden394
LandNederland394

Bovenstaande tabel toont de regionale gebieden die de buurt De Wereldsteden ‘raken’ met het aantal adressen uit de buurt De Wereldsteden dat in het betreffende gebied ligt.

Buurt De Wereldsteden ‘raakt’ andere gebieden zoals bijvoorbeeld een woonplaats of waterschap wanneer de geometrieën van de buurt De Wereldsteden en die van de andere gebieden elkaar overlappen of snijden. De gebieden zijn op basis van de gebiedsindelingen van het CBS van 2026 en de topografische kaarten van het Kadaster van 2026 bepaald. Klik op de naam van een gebied om de pagina met statistieken voor dat gebied weer te geven.

Alle onderwerpen en vergelijken

Bekijk de meest recente cijfers over meer dan 250 onderwerpen en vergelijk de buurt De Wereldsteden met andere gebieden.

Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!
Kies een categorie en bekijk de bijbehorende onderwerpen.

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor de buurt De Wereldsteden voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

Bedrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Bedrijfsvestigingen totaal115Aantal2025
A Landbouw, bosbouw en visserij0Aantal2025
B-F Nijverheid en energie15Aantal2025
G+I Handel en horeca10Aantal2025
H+J Vervoer, informatie en communicatie10Aantal2025
K-L Financiële diensten, onroerend goed5Aantal2025
M-N Zakelijke dienstverlening30Aantal2025
O-Q Overheid, onderwijs en zorg30Aantal2025
R-U Cultuur, recreatie, overige diensten10Aantal2025
% A Landbouw, bosbouw en visserij0,0%Percentage2025
% B-F Nijverheid en energie14%Percentage2025
% G+I Handel en horeca9,1%Percentage2025
% H+J Vervoer, informatie en communicatie9,1%Percentage2025
% K-L Financiële diensten, onroerend goed4,55%Percentage2025
% M-N Zakelijke dienstverlening27%Percentage2025
% O-Q Overheid, onderwijs en zorg27%Percentage2025
% R-U Cultuur, recreatie, overige diensten9,1%Percentage2025

De cijfers over bedrijven tonen het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt De Wereldsteden, uitgesplitst naar bedrijfstak. Een vestiging is een locatie van een bedrijf, instelling of zelfstandige waar of van waaruit activiteiten worden uitgevoerd.

Bevolking
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Inwoners980Aantal2026
Mannen480Aantal2026
Vrouwen500Aantal2026
0 tot 15 jaar170Aantal2026
15 tot 25 jaar140Aantal2026
25 tot 45 jaar220Aantal2026
45 tot 65 jaar320Aantal2026
65 jaar of ouder140Aantal2026
Ongehuwd490Aantal2026
Gehuwd380Aantal2026
Gescheiden75Aantal2026
Verweduwd35Aantal2026
% Mannen49%Percentage2026
% Vrouwen51%Percentage2026
% 0 tot 15 jaar17%Percentage2026
% 15 tot 25 jaar14%Percentage2026
% 25 tot 45 jaar22%Percentage2026
% 45 tot 65 jaar32%Percentage2026
% 65 jaar of ouder14%Percentage2026
% Ongehuwd50%Percentage2026
% Gehuwd39%Percentage2026
% Gescheiden7,7%Percentage2026
% Verweduwd3,57%Percentage2026
Geboorten20Aantal2025
Geboorte relatief20Aantal per 1.000 inwoners2025
Sterftes0Aantal2025
Sterfte relatief5Aantal per 1.000 inwoners2025
Leerlingen PO80Aantal2025
Leerlingen VO80Aantal2025
Studenten MBO30Aantal2025
Studenten HBO30Aantal2025
Studenten WO10Aantal2025
Praktisch opleidingsniveau180Aantal2024
Middelbaar opleidingsniveau330Aantal2024
Hoger opleidingsniveau280Aantal2024
% Praktisch opleidingsniveau23%Percentage2024
% Middelbaar opleidingsniveau42%Percentage2024
% Hoger opleidingsniveau35%Percentage2024
Jongeren met jeugdzorg in natura30Aantal2024
% Jongeren met jeugdzorg10%Percentage2024
Wmo cliënten25Aantal2024
Wmo cliënten per 1.000 inwoners25Aantal per 1.000 inwoners2024
Bevolkingsdichtheid6.533Aantal per km²2026

De inwonersaantallen worden altijd op vijftallen afgerond, hierdoor kan het voorkomen dat een optelling van subgroepen (zoals inwoners naar geslacht of naar leeftijd) licht afwijkt van het totaal aantal inwoners.

Energie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning3.010Gemiddeld in kWh2024
Gemiddelde elektriciteitsteruglevering per woning1.060Gemiddeld in kWh2024
% Woningen met zonnestroom60%Percentage2024
% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmd4%Percentage2024
Gemiddelde elektriciteitslevering appartement1.730Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering tussenwoning2.780Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering hoekwoning3.110Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering twee-onder-één-kap woning3.450Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering vrijstaande woning4.850Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering huurwoning1.990Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering koopwoning3.230Gemiddeld in kWh2023
Gemiddeld aardgasverbruik per woning820Gemiddeld per m³2024
% Woningen met stadsverwarming0%Percentage2013
% Aardgasvrije woningen3%Percentage2024
% Aardgaswoningen93%Percentage2024
Gemiddeld aardgasverbruik appartement400Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik tussenwoning810Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik hoekwoning920Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik twee-onder-één-kap woning960Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik vrijstaande woning1.240Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik koopwoning890Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik huurwoning660Gemiddeld per m³2023
Publieke laadpalengeen dataAantalgeen data
Adressen zonder energielabel7Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel129Aantal2026
Adressen met definitief energielabel255Aantal2026
Energielabels A+++++0Aantal2026
Energielabels A++++0Aantal2026
Energielabels A+++1Aantal2026
Energielabels A++1Aantal2026
Energielabels A+13Aantal2026
Energielabels A263Aantal2026
Energielabels B100Aantal2026
Energielabels C6Aantal2026
Energielabels D0Aantal2026
Energielabels E0Aantal2026
Energielabels F0Aantal2026
Energielabels G0Aantal2026

De onderwerpen in de categorie energieverbruik tonen onder meer het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik en de energielabels van gebouwen in de buurt De Wereldsteden. Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het minst energiezuinige label en A++++ het meest energiezuinige label.

Gezondheid-gedrag
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Rookt tabak13%Percentage2024
Voldoet aan de alcoholrichtlijn46%Percentage2024
Drinken78%Percentage2024
Zwaar drinken7%Percentage2024
Overmatig drinken4%Percentage2024
Overgewicht52%Percentage2024
Ernstig overgewicht (obesitas)16%Percentage2024
Voldoet aan de beweegrichtlijn45%Percentage2024
Wekelijks sporten61%Percentage2024
Lopen en/of fietsen naar school of werk44%Percentage2024
Lopen naar school of werk16%Percentage2024
Fietsen naar school of werk36%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt De Wereldsteden. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-overig
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Eenzaam42%Percentage2024
Ernstig eenzaam10%Percentage2024
Emotioneel eenzaam24%Percentage2024
Sociaal eenzaam28%Percentage2024
Matig/veel regie over het eigen leven91%Percentage2024
Moeite met rondkomen11%Percentage2024
Krijgt steun van anderen95%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door buren4%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door wegverkeer3%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg >50 km/uur3%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg <50 km/uur2%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door treinverkeer0%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door vliegverkeer2%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door windturbines0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring wegverkeer2%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring treinverkeer0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring vliegverkeer1%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring buren3%Percentage2024
Tevreden met de woning93%Percentage2024
Tevreden met de woonomgeving92%Percentage2024
Tevreden met het groen in de omgeving89%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden binnen64%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden buiten58%Percentage2024
Vrijwilligerswerk20%Percentage2024
Mantelzorger15%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt De Wereldsteden. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-ziekte
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Goed ervaren gezondheid78%Percentage2024
Één of meer langdurige aandoeningen31%Percentage2024
Beperkt vanwege gezondheid27%Percentage2024
Ernstig beperkt vanwege gezondheid3%Percentage2024
Één of meerdere keren gevallen25%Percentage2024
Langdurige ziekte en beperkt25%Percentage2024
Lage veerkracht12%Percentage2024
Hoge veerkracht56%Percentage2024
Hoog risico op angst of depressie8%Percentage2024
Suïcide gedachten de laatste 12 maanden8%Percentage2024
(Heel) veel stress in afgelopen 4 weken20%Percentage2024
Één of meer lichamelijke beperkingen10%Percentage2020
Beperking in horen3%Percentage2020
Beperking in zien4%Percentage2020
Beperking in bewegen6%Percentage2020
Broze gezondheid23%Percentage2024
Broze metale gezondheid32%Percentage2024
Broze lichamelijke gezondheid22%Percentage2024
Broze gezondheid in het sociale domein26%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt De Wereldsteden. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Huishoudens
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huishoudens390Aantal2026
Eenpersoonshuishoudens95Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens295Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen100Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens met kinderen190Aantal2026
% Eenpersoonshuishoudens24%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens76%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen26%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens met kinderen49%Percentage2026
Gemiddelde huishoudensgrootte2,5Gemiddeld aantal2026

Het aantal huishoudens betreft het aantal particuliere huishoudens op 1 januari van een jaar. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen in een woonruimte wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. De cijfers over huishoudens op wijk- en buurtniveau worden afgerond op vijftallen.

Inkomen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Werkzame beroepsbevolking640Aantal2024
Netto arbeidsparticipatie81%Percentage2024
% Werknemers87%Percentage2024
% Werknemers met vaste arbeidsrelatie60%Percentage2024
% Werknemers met flexibele arbeidsrelatie27%Percentage2024
% Zelfstandigen13%Percentage2024
Inkomensontvangers800Aantal2024
Inkomensontvangers per 1.000 inwoners808Aantal per 1.000 inwoners2024
Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger€49.500Gemiddeld in Euro2023
Gemiddeld inkomen per inwoner€40.100Gemiddeld in Euro2023
40% personen met laagste inkomen31%Percentage2024
20% personen met hoogste inkomen30%Percentage2024
% Personen in armoede1,2%Percentage2024
% Personen tot 25% boven armoedegrens3,9%Percentage2024
Gemiddeld huishoudinkomen€51.800euro2023
40% huishoudens met laagste inkomen15%Percentage2024
20% huishoudens met hoogste inkomen38%Percentage2024
% Huishoudens met een laag inkomen0,8%Percentage2023
% Huishoudens onder of rond sociaal minimum1,5%Percentage2023
% Huishoudens tot 110% van sociaal minimum2,3%Percentage2023
% Huishoudens tot 120% van sociaal minimum2,9%Percentage2023
Mediaan vermogen van particuliere huishoudens€286.900euro2024
Personen per soort uitkering - Bijstand10Aantal2025
Personen per soort uitkering - AO30Aantal2025
Personen per soort uitkering - WW10Aantal2025
Personen per soort uitkering - AOW110Aantal2025
% Personen per soort uitkering - Bijstand1%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AO3%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - WW1%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AOW11%Percentage2025

De inkomensgegevens beschrijven het inkomen van personen en particuliere huishoudens in de buurt De Wereldsteden. Het besteedbaar inkomen is het bruto-inkomen verminderd met onder meer belastingen, premies en betaalde inkomensoverdrachten. Vanwege statistische geheimhouding worden niet voor ieder gebied inkomensgegevens gepubliceerd.

Migratie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland735Aantal2026
Herkomst buiten Nederland245Aantal2026
Herkomst Europa65Aantal2026
Herkomst buiten Europa180Aantal2026
% Herkomst Nederland75%Percentage2026
% Herkomst buiten Nederland25%Percentage2026
% Herkomst Europa6,6%Percentage2026
% Herkomst buiten Europa18%Percentage2026
Geboren in Nederland met herkomst Nederland735Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst Europa40Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa95Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland135Aantal2026
Geboren in Nederland870Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa25Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa80Aantal2026
Geboren buiten Nederland105Aantal2026
% Geboren in Nederland met herkomst Nederland75%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst Europa4,08%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland14%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa9,7%Percentage2026
% Geboren in Nederland89%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa2,55%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa8,2%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland11%Percentage2026
Autochtoon817Aantal2022
Westers79Aantal2022
Niet-westers121Aantal2022
Nederlandse Antillen en Aruba8Aantal2022
Marokko45Aantal2022
Suriname30Aantal2022
Turkije11Aantal2022
Overig niet-westers26Aantal2022

De onderwerpen in de categorie migratie gaan over de herkomst en migratie van inwoners van de buurt De Wereldsteden. De herkomst is gebaseerd op het geboorteland van de persoon en diens ouders. De migratiecijfers tonen onder meer vestiging, vertrek, immigratie en emigratie.

Misdrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Misdrijven23Aantal2025
Diefstal8Aantal2025
Geweld en seksmisdrijven2Aantal2025
Milieu overtredingen0Aantal2025
Oplichting6Aantal2025
Verkeersovertredingen5Aantal2025
Vernieling1Aantal2025
Overige misdrijven1Aantal2025
Misdrijven per 1.000 inwoners23Aantal per 1.000 inwoners2025
Diefstal per 1.000 inwoners8Aantal per 1.000 inwoners2025
Geweld en seksmisdrijven per 1.000 inwoners2Aantal per 1.000 inwoners2025
Milieu overtredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Oplichting per 1.000 inwoners6Aantal per 1.000 inwoners2025
Verkeersovertredingen per 1.000 inwoners5Aantal per 1.000 inwoners2025
Vernieling per 1.000 inwoners1Aantal per 1.000 inwoners2025
Overige misdrijven per 1.000 inwoners1Aantal per 1.000 inwoners2025

De cijfers over misdrijven tonen de door de politie geregistreerde misdrijven in de buurt De Wereldsteden, zowel als aantal als omgerekend per 1.000 inwoners. Niet ieder gepleegd misdrijf wordt gemeld of geregistreerd.

Nabijheid voorzieningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand0,5Gemiddelde afstand in km2025
Huisartsenpraktijken binnen 1 km1,0Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 3 km4,3Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 5 km6,9Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpost afstand5Gemiddelde afstand in km2024
Apotheek afstand0,5Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuis met poli afstand5Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km0,3Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km10Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuis zonder poli afstand5Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km0,3Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km7Gemiddeld aantal2025
Supermarkt afstand0,5Gemiddelde afstand in km2025
Supermarkten binnen 1 km1,0Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 3 km5,6Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 5 km9,4Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand0,5Gemiddelde afstand in km2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km2,0Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km31Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km38Gemiddeld aantal2025
Warenhuis afstand2,2Gemiddelde afstand in km2025
Warenhuizen binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 10 km3,5Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 20 km26Gemiddeld aantal2025
Café afstand2,2Gemiddelde afstand in km2025
Cafés binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 3 km6Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 5 km7Gemiddeld aantal2025
Cafetaria afstand0,6Gemiddelde afstand in km2025
Cafetaria binnen 1 km1,0Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 3 km17Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 5 km21Gemiddeld aantal2025
Restaurant afstand1,8Gemiddelde afstand in km2025
Restaurants binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 3 km26Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 5 km30Gemiddeld aantal2025
Hotel afstand4,2Gemiddelde afstand in km2025
Hotels binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 10 km4,0Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 20 km49Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijf afstand0,6Gemiddelde afstand in km2025
Kinderdagverblijven binnen 1 km4,0Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 3 km13Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 5 km21Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang afstand0,4Gemiddelde afstand in km2025
Buitenschoolseopvang binnen 1 km4,0Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 3 km13Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 5 km22Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs afstand0,8Gemiddelde afstand in km2025
Basisonderwijs binnen 1 km2,8Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 3 km7Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 5 km14Gemiddeld aantal2025
Voortgezet onderwijs afstand2,0Gemiddelde afstand in km2024
Voortgezet onderwijs binnen 3 km2,0Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 5 km4,0Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 10 km7Gemiddeld aantal2024
VMBO afstand2,0Gemiddelde afstand in km2024
VMBO binnen 3 km2,0Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 5 km4,0Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 10 km7Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO afstand2,4Gemiddelde afstand in km2024
HAVO VWO binnen 3 km1,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 5 km2,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 10 km5Gemiddeld aantal2024
Openbaar groen afstand0,2Gemiddelde afstand in km2017
Park of plantsoen afstand0,2Gemiddelde afstand in km2017
Dagrecreatief terrein afstand3,4Gemiddelde afstand in km2017
Bos afstand1,4Gemiddelde afstand in km2017
Open natuurlijk terrein afstand4,9Gemiddelde afstand in km2017
Open droog natuurlijk terrein afstand4,9Gemiddelde afstand in km2017
Open nat natuurlijk terrein afstand6,5Gemiddelde afstand in km2017
Semi-openbaar groen afstand0,9Gemiddelde afstand in km2017
Sportterrein afstand0,9Gemiddelde afstand in km2017
Volkstuin afstand2,6Gemiddelde afstand in km2017
Verblijfsrecreatief terrein afstand2,6Gemiddelde afstand in km2017
Begraafplaats afstand3,8Gemiddelde afstand in km2017
Recreatief binnenwater afstand3,4Gemiddelde afstand in km2017
Oprit hoofdverkeersweg afstand1,0Gemiddelde afstand in km2025
Treinstation afstand12Gemiddelde afstand in km2025
Belangrijk overstapstation afstand14Gemiddelde afstand in km2025
Bibliotheek afstand1,9Gemiddelde afstand in km2025
Zwembad afstand3,0Gemiddelde afstand in km2025
Kunstijsbaan afstand17Gemiddelde afstand in km2025
Podiumkunsten afstand1,9Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 10 km2,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 20 km15Gemiddeld aantal2024
Poppodium afstand12Gemiddelde afstand in km2024
Bioscoop afstand12Gemiddelde afstand in km2025
Bioscopen binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 20 km10Gemiddeld aantal2025
Sauna afstand15Gemiddelde afstand in km2025
Zonnebank afstand1,5Gemiddelde afstand in km2025
Museum afstand2,4Gemiddelde afstand in km2024
Musea binnen 5 km2,0Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 10 km4,0Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 20 km24Gemiddeld aantal2024
Attractie afstand2,0Gemiddelde afstand in km2025
Attracties binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 20 km7,4Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 50 km54Gemiddeld aantal2025
Brandweerkazerne afstand1,8Gemiddelde afstand in km2025

Het CBS publiceert gegevens over de nabijheid van voorzieningen voor inwoners van de buurt De Wereldsteden. De afstanden zijn gemiddelden over de weg en de nabijheidsindicatoren tonen hoeveel voorzieningen binnen een bepaalde afstand beschikbaar zijn.

Omgeving
OnderwerpWaardeEenheidJaar
RegiocodeBU03530020Code2026
RegionaamDe WereldstedenNaam2026
Soort regioBuurtCategorisch type2026
Sorteercode03530020Code2026
Oppervlakte totaal16Aantal hectaren2026
Oppervlakte land15Aantal hectaren2026
Oppervlakte water1Aantal hectaren2026
Mate van stedelijkheid3Indicator 1-52026
Omgevingsadressendichtheid1.259Gemiddeld aantal per km²2026
Adressen totaal391Aantal2026
Adressen met postcode388Aantal2026
Adressen met woonfunctie383Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie0Aantal2026
Adressen met celfunctie0Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie0Aantal2026
Adressen met industriefunctie0Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie4Aantal2026
Adressen met logiesfunctie0Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie1Aantal2026
Adressen met sportfunctie0Aantal2026
Adressen met winkelfunctie0Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie3Aantal2026
Verblijfsobjecten391Aantal2026
Ligplaatsen0Aantal2026
Standplaatsen0Aantal2026
Panden met adres375Aantal2026
Adressen met pand390Aantal2026
Percelen met adres288Aantal2026
Adressen met perceel391Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom391Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom0Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom383Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom0Aantal2026
Panden met adres voor 1700geen dataAantal2026
Panden met adres 1700 tot 1900geen dataAantal2026
Panden met adres 1900 tot 1925geen dataAantal2026
Panden met adres 1925 tot 1950geen dataAantal2026
Panden met adres 1950 tot 1970geen dataAantal2026
Panden met adres 1970 tot 1980geen dataAantal2026
Panden met adres 1980 tot 1990geen dataAantal2026
Panden met adres 1990 tot 2000geen dataAantal2026
Panden met adres 2000 tot 2010geen dataAantal2026
Panden met adres 2010 tot 2020geen dataAantal2026
Panden met adres 2020 en latergeen dataAantal2026
Adressen met pand voor 17000Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 19000Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 19250Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 19500Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 19700Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 19800Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 19900Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 2000338Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 201052Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 20200Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later0Aantal2026
Postcodegebied3404DR-3404KTNaam2026
Meest voorkomende postcode3404Naam2026
Dekkingspercentage meest voorkomende postcode100%Percentage2026

De onderwerpen in de categorie omgeving beschrijven onder meer de oppervlakte, het aantal adressen, de bevolkingsdichtheid en de omgevingsadressendichtheid van de buurt De Wereldsteden.

Verkeersongevallen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal5Aantal2025
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade3Aantal2025
Verkeersongevallen letselschade2Aantal2025
Verkeersongevallen dodelijk0Aantal2025

De gegevens over verkeersongevallen in de buurt De Wereldsteden zijn gebaseerd op de registratie van verkeersongevallen door Rijkswaterstaat.

Vervoer
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Personenauto’s totaal500Aantal2025
Personenauto’s - brandstof benzine355Aantal2025
Personenauto’s - overige brandstof145Aantal2025
Personenauto’s per huishouden1,28Aantal2025
Personenauto’s naar oppervlakte3.333Aantal2025
Motorfietsen35Aantal2025

De vervoersgegevens tonen onder meer het aantal personenauto’s en andere voertuigen in de buurt De Wereldsteden. De voertuiggegevens zijn gebaseerd op het Nederlandse kentekenregister van de RDW.

Woningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad383Aantal2025
Woningen per 1.000 inwoners387Aantal per 1.000 inwoners2025
Nieuwbouw woningen0Aantal2025
Niet-woningvoorraad8Aantal2025
Nieuwbouw niet-woningen0Aantal2025
Gemiddelde woningwaarde€501.000Gemiddeld in Euro2025
Woningwaarde klasse€500.000 tot €750.000Categorisch type2025
Eengezinswoningen368Aantal2025
Meergezinswoningen15Aantal2025
Koopwoningen287Aantal2025
Huurwoningen96Aantal2025
Huurwoningen woningcorporaties31Aantal2025
Huurwoningen overige verhuurders65Aantal2025
Eigendom onbekend0Aantal2025
Bewoond375Aantal2025
Onbewoond8Aantal2025
% Koopwoningen75%Percentage2025
% Huurwoningen25%Percentage2025
% Huurwoningen woningcorporaties8%Percentage2025
% Huurwoningen overige verhuurders17%Percentage2025
% Eigendom onbekend0%Percentage2025
% Eengezinswoningen96%Percentage2025
% Meergezinswoningen4%Percentage2025
% Bewoond98%Percentage2025
% Onbewoond2%Percentage2025
Appartementen13Aantal2026
Tussenwoningen243Aantal2026
Hoekwoningen82Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen40Aantal2026
Vrijstaande woningen5Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen3,0%Percentage2026
% Tussenwoningen63%Percentage2026
% Hoekwoningen21%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen10%Percentage2026
% Vrijstaande woningen1,0%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 19450Aantal2026
Woningen 1945 tot 19650Aantal2026
Woningen 1965 tot 19750Aantal2026
Woningen 1975 tot 19850Aantal2026
Woningen 1985 tot 19950Aantal2026
Woningen 1995 tot 2005382Aantal2026
Woningen 2005 tot 20150Aantal2026
Woningen 2015 tot 20250Aantal2026
Woningen 2025 en later0Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend1Aantal2026
% Woningen voor 19450,0%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 19650,0%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 19750,0%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 19850,0%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 19950,0%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 2005100%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 20150,0%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 20250,0%Percentage2026
% Woningen 2025 en later0,0%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend0,0%Percentage2026

De woningcijfers voor de buurt De Wereldsteden komen voornamelijk van het CBS en de BAG. Ze beschrijven onder meer de woningvoorraad, woningtypen, bouwperioden, eigendom en gemiddelde WOZ-waarde. Cijfers op wijk- en buurtniveau kunnen zijn afgerond op vijftallen.

Download de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren als Excel document. Alle woonplaatsen, wijken en buurten zijn onderdeel van de download voor de gemeente IJsselstein. Er is ook een download met alle gemeente-, wijk- en buurtgegevens voor heel Nederland.

Selecteer op een groot scherm een categorie in het menu naast de tabel. Gebruik op een klein scherm de keuzelijst boven de tabel.

Tabelgebruik:

  • Kies een categorie om alleen de onderwerpen uit dat deel van de tabel te tonen.
  • Op grote schermen staat de categoriekeuze naast de tabel; op kleine schermen staat deze erboven.
  • Verschuif de tabel op kleine schermen horizontaal om alle kolommen te bekijken.
Top 5 buurt De Wereldsteden: kenmerken met het grootste verschil ten opzichte van Nederland
#KenmerkWaardeWaarde NLVerschilVerschil NLScore
1% Woningen 1995 tot 2005100%10%90%9,4%9,6
2Personenauto’s naar oppervlakte3.3332753.0581.1492,66
3Geboorte relatief2091152,24
4Bevolkingsdichtheid6.5335395.9942.8412,11
5% Tussenwoningen63%28%35%17%2,09

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente IJsselstein.

RegioSoort regio% Woningen 1995 tot 2005Personenauto’s naar oppervlakteGeboorte relatiefBevolkingsdichtheid% Tussenwoningen
De WereldstedenBuurt100%3.333206.53363%
NederlandLand10%275953928%
IJsselsteinGemeente33%75691.58442%
IJsselstein-BinnenstadBuurt4,0%3.643107.42922%
NieuwpoortBuurt7%3.46258.03845%

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente IJsselstein.

Top 5 kenmerken buurt De Wereldsteden:

De eerste tabel toont de vijf meest kenmerkende onderwerpen voor buurt De Wereldsteden. Op deze onderwerpen verschilt buurt De Wereldsteden relatief het meest van de rest van Nederland. De vergelijking gebruikt de meest recent beschikbare gegevens per onderwerp.

Regio’s:

De tweede tabel toont de waarden voor de top 5 kenmerken per regio. Getoonde regio’s: buurt De Wereldsteden, Nederland, de gemeente, de wijk en de andere buurten binnen de wijk. Hierbij staan de kenmerken in de kolommen en de vergelijkingsgebieden in de rijen.

Berekening van de grootste verschillen:

Het relatieve verschil is berekend als verschilscore. De verschilscore vergelijkt het verschil voor De Wereldsteden met het gemiddelde verschil voor Nederland. Zo worden de onderwerpen geselecteerd die relatief het sterkst van het Nederlandse gemiddelde afwijken.

De kolommen van de eerste tabel tonen de rekenstappen. ‘Waarde’ is de waarde voor De Wereldsteden, ‘Waarde NL’ het Nederlandse gemiddelde, ‘Verschil’ het verschil tussen beide waarden, ‘Verschil NL’ de gemiddelde afwijking in Nederland en ‘Score’ de daaruit berekende verschilscore.

De verschilscores zijn voor ruim 70 onderwerpen berekend. Uit de onderwerpen met de hoogste scores worden de vijf meest interessante onderwerpen gekozen. Hierdoor worden tegengestelde of vrijwel gelijke onderwerpen niet dubbel getoond en wordt het ontbreken van een onderwerp niet als kenmerk gepresenteerd. Als er bijvoorbeeld relatief veel vrouwen zijn, wordt niet ook automatisch het lage aandeel mannen getoond. Een sterk afwijkende bedrijfstak wordt alleen getoond als deze oververtegenwoordigd is.

Alle verschilscores voor alle wijken en buurten in buurt De Wereldsteden staan in de uitgebreide download voor IJsselstein.

Data en bronnen

Bekijk de gebruikte open databronnen en definities en download uitgebreide regionale datasets over de buurt De Wereldsteden.

Download alle regionale data
Download de uitgebreide datasets voor de gemeente IJsselstein.
Afbeelding van Excel documenten uit de download met regionale data.

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download uitgebreide informatie in handige Excel-overzichten voor de gemeente IJsselstein. De download bevat regionale statistieken, adressen, verkiezingsuitslagen, misdaadcijfers, detail leeftijdsgegevens en meer.

Download ook de PDF buurt-rapportage voor de buurt De Wereldsteden met 100 kaarten en grafieken.

Download!
Gebruikte open data bronnen
Bronvermelding en definities

Veel gegevens op deze pagina komen uit verschillende datasets met regionale cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hierbij is een groot aantal datasets gecombineerd. De meest recente gegevens zijn bijgewerkt tot en met 14 oktober 2026. Daarnaast zijn diverse andere officiële databronnen gebruikt, waaronder het Kadaster, de Kiesraad, de Politie en het RIVM.

Bronnen & definities
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron