Statistieken buurt Groot Corlaer

Statistieken buurt Groot Corlaer

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Groot Corlaer in de gemeente Nijkerk Vlag van de gemeente Nijkerk. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Groot Corlaer in de gemeente Nijkerk Vlag van de gemeente Nijkerk. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Kaart van de buurt Groot Corlaer.Bekijk kaart
Buurt Groot Corlaer in het kort

Bekijk de belangrijkste cijfers, de kaart en een korte toelichting over de buurt Groot Corlaer.

Kerncijfers van de buurt Groot Corlaer
Adressen, panden, percelen, woningen, huishoudens en inwoners.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van de belangrijkste cijfers van het Kadaster en het CBS voor de buurt Groot Corlaer.


Onderstaande tabel toont de belangrijkste cijfers van het CBS en het Kadaster voor de buurt Groot Corlaer.

OnderwerpAantalBronJaar data
Adressen met postcode656Kadaster2026
Adressen met woonfunctie655Kadaster2026
Panden met adres595Kadaster2026
Percelen met adres533Kadaster2026
Woningvoorraad655CBS2025
Huishoudens655CBS2026
Inwoners1.690CBS2026

Op deze pagina vind je een kaart van de buurt Groot Corlaer en de data over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Groot Corlaer.

Definities
Aantal inwoners op de kaart van de buurt Groot Corlaer
Kaart van de omgeving van de buurt Groot Corlaer.
Afbeelding van de buurt Groot Corlaer op de kaart.

Kaart van de wijk Nijkerk-stad met het aantal inwoners per buurt in 2026. De cijfers op de kaart geven de volgende buurten weer: 1: Industriegebied, 2: Zilverschoon/Oranjebuurt, 3: Bruins Slotlaan/Campenbuurt, 4: Nautena-noord/Havenstraat, 5: Doornsteeg, 6: Centrum, 7: Luxool, 8: Nautena-zuid/Schulpkamp, 9: Groot Corlaer, 10: Coltoflaan/van Oldenbarneveldstraat ...Toon meer...Kaart van de wijk Nijkerk-stad met het aantal inwoners per buurt in 2026. De cijfers op de kaart geven de volgende buurten weer: 1: Industriegebied, 2: Zilverschoon/Oranjebuurt, 3: Bruins Slotlaan/Campenbuurt, 4: Nautena-noord/Havenstraat, 5: Doornsteeg, 6: Centrum, 7: Luxool, 8: Nautena-zuid/Schulpkamp, 9: Groot Corlaer, 10: Coltoflaan/van Oldenbarneveldstraat, 11: Paasbos-oost, 12: Corlaer, 13: Paasbos-west, 14: De Bogen, 15: Strijland-west, 16: Strijland-oost, 17: Spoorkamp/De Terrassen, 18: De Flier/Arkerpoort....Toon minder...

Bekijk de statistieken voor alle 42 gebieden binnen de gemeente Nijkerk via de overzichtspagina van de gebieden in de Nijkerk.

Overzicht gebieden Meer Nijkerk
Over de buurt Groot Corlaer

De buurt Groot Corlaer ligt binnen de wijk Nijkerk-stad in de gemeente Nijkerk. De meest voorkomende postcode in de buurt Groot Corlaer is postcode 3863.

Er zijn 656 adressen en 655 woningen in de buurt Groot Corlaer in de gemeente Nijkerk. 83% van de woningen in de buurt is een koopwoning. De woningen hebben een gemiddelde WOZ waarde van €505.000. Er wonen 1.690 inwoners in de buurt Groot Corlaer en 33% van de inwoners is tussen de 45 en 65 jaar oud. Buurt Groot Corlaer telt 655 huishoudens van gemiddeld 2,5 personen. Verder zijn er 875 personenauto’s en 170 bedrijfsvestigingen geregistreerd in de buurt Groot Corlaer.

Buurt Groot Corlaer heeft een totale oppervlakte van 42 hectare, waarvan 41 hectare land en 1 hectare water (honderd hectare is één vierkante kilometer, 1 km2). De gemiddelde dichtheid van adressen is 1.141 adressen per km2.

Meer over de buurt Groot Corlaer:

De naam van deze buurt veranderde van Doornsteeg in 2016 naar Groot Corlaer in 2017. De gemeente Nijkerk (gemeentecode GM0267) is bij een gemeentelijke herindeling in 2000 groter geworden vanuit de gemeenten Nijkerk en Hoevelaken. Hierbij zijn deze gemeenten volledig naar de nieuwe gemeente Nijkerk overgegaan. De gegevens van de buurt Groot Corlaer voor de jaren 2013 tot en met 2016 zijn berekend. Bekijk ook de pagina over de gemeentelijke herindeling van de gemeente Nijkerk.

Blijf op de hoogte

Ontvang een e-mail als er nieuwe cijfers zijn op de pagina Buurt Groot Corlaer.

Wonen in de buurt Groot Corlaer

Bekijk de woningvoorraad, woningkenmerken, woningtypen en de ontwikkeling van de gemiddelde WOZ-waarde in de buurt Groot Corlaer.

Kenmerken van de 655 woningen in de buurt Groot Corlaer
Er zijn 655 woningen in de buurt Groot Corlaer.
Informatie over de woningen in deze regio op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken. En bekijk de woningkenmerken per buurt in de gemeente Nijkerk in een interactieve tabel.

Toelichting
Woningwaarde per jaar
De gemiddelde WOZ waarde in de buurt Groot Corlaer was €505.000 in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in de buurt Groot Corlaer.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Groot Corlaer:

JaarGemiddelde WOZ woningwaarde Buurt Groot Corlaer% verschil
2025€505.0004,77%
2024€482.0005,5%
2023€457.00014%
2022€400.0008,1%
2021€370.0005,7%
2020€350.0007,4%
2019€326.0009,8%
2018€297.0005,7%
2017€281.0007,3%
2016€262.0001,55%
2015€258.000-2,27%
2014€264.000-5,4%
2013€279.000geen data

De gemiddelde WOZ woningwaarde in de buurt Groot Corlaer is met €226.000 toegenomen van €279.000 in 2013 tot €505.000 in 2025 (dat is een toename van 81%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2025 was €18.833 (5,2%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een duidelijk stijgende trend: De cijfers stijgen bijna ieder jaar.

Bekijk ook de ranglijst van de woningwaarden per buurt in de gemeente Nijkerk.

Toelichting
Download een schat aan informatie
  • PDF buurt-rapportage voor de buurt Groot Corlaer met 100 kaarten en grafieken.
  • Uitgebreide informatie in handige Excel overzichten voor de gemeente Nijkerk.
  • Meer dan 250 onderwerpen voor Nederland en alle provincies, gemeenten, wijken en buurten in Nederland.
Woningwaarde en 65-plussers per gebied
De gemiddelde woningwaarde in de buurt Groot Corlaer is €505.000, het percentage inwoners van 65 jaar en ouder is 14% en er zijn 655 woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde woningwaarde per regio op de horizontale as. Deze is afgezet tegen het percentage inwoners van 65 jaar en ouder op de verticale as. Iedere regio wordt als cirkel weergegeven. De omvang van de cirkels hangt af van het aantal woningen in een gebied: hoe meer woningen, hoe groter de cirkel.

Woningwaarde ten opzichte van inwoners van 65 jaar en ouder per gebied, de volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (grijs), provincie Gelderland (bruin), gemeente Nijkerk (geel), 3 woonplaatsen (groen), 5 wijken (oranje) en 32 buurten (blauw). De buurt Groot Corlaer wordt in het rood weergegeven. Klik op de naam van een cirkel om de gegevens voor dat gebied weer te geven.

Soorten woningen
Tussenwoningen komen het meeste voor in de buurt Groot Corlaer: er zijn 357 adressen met het woningtype tussenwoningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de buurt Groot Corlaer.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 juli 2026.

Bevolking in de buurt Groot Corlaer

Bekijk de samenstelling en ontwikkeling van de bevolking in de buurt Groot Corlaer, met cijfers over inwoners, leeftijd, burgerlijke staat, huishoudens, migratieachtergrond, opleidingsniveau, geboorte en sterfte.

Bekijk ook de maandelijkse bevolkingsontwikkeling in de gemeente Nijkerk.

Aantal inwoners per jaar
De buurt Groot Corlaer telt 1.690 inwoners in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Groot Corlaer. De gegevens lopen van 2013 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Groot Corlaer:

JaarAantal inwoners de buurt Groot Corlaer% verschil
20261.6900,0%
20251.690-0,59%
20241.700-0,58%
20231.710-1,16%
20221.730-1,42%
20211.7550,29%
20201.750-1,13%
20191.770-3,01%
20181.825-0,82%
20171.8400,38%
20161.8330,83%
20151.8184,48%
20141.7402,59%
20131.696geen data

Het aantal inwoners in de buurt Groot Corlaer is met 6 inwoners afgenomen van 1.696 inwoners in 2013 tot 1.690 inwoners in 2026 (dat is een daling van 0,35%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2026 was -0 inwoners (-0,01%).

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente Nijkerk.

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in de buurt Groot Corlaer:

In 2013 waren er 1.696 inwoners in de buurt Groot Corlaer. In 2017 is het aantal gestegen tot 1.840 inwoners. De stijging ten opzichte van 2013 is 144 (8,5%), het verschil ten opzichte van het vorige jaar (2016) is 7 (0,38%). Het aantal van 1.840 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 2013 tot en met 2026. In 2025 is het aantal gedaald tot 1.690 inwoners. Dit is een daling van 150 (-8,2%) ten opzichte van 2017, ten opzichte van het vorige jaar (2024) is het verschil -10 (-0,59%). Het aantal inwoners blijft 1.690 tot en met 2026.

Inwoners per leeftijdsgroep in de buurt Groot Corlaer
De grootste getoonde leeftijdsgroep in de buurt Groot Corlaer is 45 tot 65 jaar, met 33% van de inwoners.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, leeftijdsgroepen: aantal inwoners op 1 januari 2026 per leeftijdsgroep.

De grafiek toont de leeftijdsgroepen. Het aantal inwoners is ook per individueel levensjaar beschikbaar (alleen de inwoners van 105 jaar en ouder vormen 1 groep). De inwoners naar leeftijd zijn er tot op buurtniveau in het document met leeftijdsgegevens in de download voor de gemeente Nijkerk.

Burgerlijke staat in de buurt Groot Corlaer
Deze grafiek laat zien hoeveel inwoners getrouwd, niet getrouwd, gescheiden of verweduwd zijn.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, burgerlijke staat: aantal en percentage inwoners op 1 januari 2026 naar burgerlijke staat.

Onderverdeling van de bevolking in de buurt Groot Corlaer naar de situaties ‘Ongehuwd’, ‘Gehuwd’, ‘Gescheiden’ en ‘Verweduwd’.

Toelichting
Soorten huishoudens
In 2026 waren er 655 huishoudens in de buurt Groot Corlaer. Er waren 150 eenpersoonshuishoudens en 505 meerpersoonshuishoudens (afgerond op vijftallen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont de verdeling naar soorten huishoudens voor de buurt Groot Corlaer. De gegevens gelden voor 2026.

De cijfers gaan over de particuliere huishoudens op 1 januari 2026. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. In deze grafiek worden de huishoudens onderverdeeld in eenpersoonshuishoudens, meerpersoonshuishoudens zonder kinderen en meerpersoonshuishoudens met kinderen. De cijfers over huishoudens zijn afgerond op vijftallen.

Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in de buurt Groot Corlaer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2013 tot en met 2026: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in de buurt Groot Corlaer per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Groot Corlaer:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
20261.42095175
20251.41595185
20241.42090185
20231.42595185
20221.45500
20211.48093182
20201.48590175
20191.50590175
20181.55592178
20171.58587168
20161.57687170
20151.57383163
20141.52374144
20131.48472141

In 2026 was de herkomst van inwoners in de buurt Groot Corlaer als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 84%, herkomst uit Europese landen: 5,6% en herkomst uit landen buiten Europa: 10% En in 2013 was de verdeling van inwoners naar herkomstgebied als volgt: herkomst uit Nederland: 87%, herkomst uit Europa: 4,24% en herkomst van buiten Europa: 8,3%.

Toelichting Meer migratie
Migratie herkomstlanden

Bekijk ook de detailinformatie over het aantal inwoners in Nederland naar land van herkomst.

Landen van herkomst
Migratie achtergrond: Geboortelanden en herkomstlanden
Van de inwoners van de buurt Groot Corlaer is 92% in Nederland geboren (gegevens 2026).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking in de buurt Groot Corlaer: de grafiek toont het aantal inwoners in 2025, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland. Gebruik het filter om een categorie te selecteren.

De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.

Toelichting
Geboorte per 1.000 inwoners
Er zijn 10 baby’s per 1.000 inwoners geboren in 2025 in de buurt Groot Corlaer.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal levend geboren babies per 1.000 inwoners in de buurt Groot Corlaer.

De cijfers over de geboortes per 1.000 aantal inwoners zijn berekend door het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december te delen door het aantal inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

Er waren in de gemeente Nijkerk als geheel 44 geboortes in augustus 2026. Bekijk de pagina met maandelijkse bevolkingscijfers voor de gemeente Nijkerk.

Cijfers over geboorte

De cijfers over het relatieve aantal geboortes zijn gebaseerd op data van het CBS. Als basis hiervoor is het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december in verhouding tot het aantal inwoners op 1 januari van een jaar in de buurt Groot Corlaer genomen. Het relatieve aantal geboorten kan hoger uitvallen dan verwacht op basis van het inwonertal. Het relatieve cijfer betreft namelijk het aantal geboorten gedurende het jaar ten opzichte van het aantal inwoners op 1 januari. In nieuwbouwwijken kan het aantal inwoners sterk groeien in een jaar. Zo kunnen er in 1 jaar 10 kinderen geboren worden in een wijk waarin op 1 januari slechts 10 inwoners wonen, maar aan het eind van het jaar bijvoorbeeld 200 inwoners.

Sterfte per 1.000 inwoners
Er zijn 10 personen per 1.000 inwoners overleden in 2025 in de buurt Groot Corlaer.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal sterftes per 1.000 inwoners in de buurt Groot Corlaer.

De cijfers over de sterfte per 1.000 aantal inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS. De relatieve sterfte is bepaald als het aantal overledenen van 1 januari tot en met 31 december, per 1.000 inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

In augustus 2026 zijn in de gemeente Nijkerk als geheel 28 inwoners overleden. Bekijk de maandelijkse sterftecijfers voor de gemeente Nijkerk.

Meer sterfte
Onderwijs in de buurt Groot Corlaer

Bekijk de kinderopvang- en onderwijslocaties, gemiddelde reisafstanden, aantallen leerlingen en studenten en de ontwikkeling van het aantal scholen in de buurt Groot Corlaer. Dit is een kleine selectie uit de datasets over het onderwijs. Bekijk véél meer informatie over het onderwijs op AlleCijfers.

Kinderopvang- en onderwijslocaties in de buurt Groot Corlaer
Buurt Groot CorlaerWijk Nijkerk-stadGemeente Nijkerk
Aantal kinderopvanglocaties34686
Aantal kindplaatsen821.5572.417
Aantal vestigingen basisonderwijs11522
Aantal leerlingen basisonderwijs4262.8294.116
Aantal vestigingen voortgezet onderwijs045
Aantal leerlingen voortgezet onderwijs02.6493.369
Aantal opleidingen middelbaar beroepsonderwijs012
Aantal studenten middelbaar beroepsonderwijs03284

Bovenstaande tabel toont data van het LRK en DUO over kinderopvang en onderwijs. De gegevens zijn bijgewerkt tot en met 1 oktober 2026.

Het aantal leerlingen betreft het aantal dat onderwijs volgt op een school in de buurt Groot Corlaer. Op de pagina’s over het basisonderwijs en over de middelbare scholen zijn ook gegevens beschikbaar over het huisadres van leerlingen ten opzichte van het adres van de schoolvestigingen.

Gemiddelde afstanden kinderopvang en onderwijs
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een basisschool in de buurt Groot Corlaer is 0,5 kilometer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand staafdiagram toont de gemiddelde afstand in kilometers over de weg tot kinderdagverblijven, buitenschoolseopvang, basisonderwijs, voortgezet onderwijs totaal, VMBO scholen en HAVO VWO scholen. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens voor verschillende soorten locaties te tonen. De gebruikte cijfers komen van uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor de situatie in 2025.


Onderstaande tabel de gemiddelde afstand in kilometers voor verschillende soorten locaties voor kinderopvang en onderwijs. De gegevens worden getoond per (vergelijkings)gebied en gelden voor 2025.

RegioKinderdagverblijfBuitenschoolseopvangBasisonderwijsVoortgezet onderwijsVMBOHAVO VWO
Nederland0,70,70,82,52,63,4
Provincie Gelderland0,80,80,82,82,83,7
Gemeente Nijkerk0,70,70,71,81,82,3
Wijk Nijkerk-stad0,60,60,71,61,62,3
Buurt Industriegebied0,80,81,22,52,53,0
Buurt Groot Corlaer0,50,50,52,22,22,2
Buurt Corlaer0,50,50,51,41,41,4
Buurt Nautena-zuid/Schulpkamp0,40,40,41,61,61,7
Buurt Nautena-noord/Havenstraat0,40,40,52,12,12,2
Buurt Centrum0,40,40,41,51,52,1
Bruins Slotlaan/Campenbuurt1,11,11,11,71,72,9
Zilverschoon/Oranjebuurt0,90,91,21,21,22,8
Buurt Coltoflaan/van Oldenbarneveldstraat0,80,80,81,31,31,8
Buurt Luxool0,30,30,70,60,63,1
Buurt Paasbos-west0,30,30,31,21,23,1
Buurt Paasbos-oost0,30,30,30,40,42,9
Buurt Strijland-west0,30,30,31,21,22,8
Buurt Strijland-oost0,70,80,91,41,43,0
Buurt Spoorkamp/De Terrassen0,41,20,51,11,11,1
Buurt De Flier/Arkerpoort1,72,01,72,22,32,2
Buurt De Bogen0,60,60,62,52,52,5
Buurt Doornsteeg0,50,51,42,62,62,6

Deze grafiek toont een regionale vergelijking van de gemiddelde reisafstanden voor inwoners van hun woonadres naar de dichtstbijzijnde locaties voor kinderopvang, basisonderwijs en voortgezet onderwijs. De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting. In de grafiek zie je de gegevens voor de buurt Groot Corlaer in vergelijking tot andere gebieden. De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (oranje), provincie Gelderland (bruin), gemeente Nijkerk (geel), wijk Nijkerk-stad (groen) en 17 buurten (blauw). Buurt Groot Corlaer wordt in het rood weergegeven.

Leerlingen en studenten in de buurt Groot Corlaer
In 2025 woonden er 360 leerlingen en studenten in de buurt Groot Corlaer.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Onderwijsdata: aantal leerlingen en studenten per soort onderwijs in de buurt Groot Corlaer, data van het CBS over 2025.

De grafiek toont het aantal leerlingen in het PO en VO en het aantal studenten in het MBO, HBO, en WO dat als inwoner staat ingeschreven op een adres in de buurt Groot Corlaer.

Toelichting
Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar per 1 oktober 2024 in de buurt Groot Corlaer.

Bovenstaande donutgrafiek toont het percentage praktisch, middelbaar en hoog opgeleiden voor de buurt Groot Corlaer. Bekijk het aantal inwoners per opleidingsniveau door op de taartpunten in de grafiek te klikken.

Definities opleidingsniveau

Economie en inkomen in de buurt Groot Corlaer

Bekijk de ontwikkeling van het aantal bedrijven en het gemiddelde inkomen in de buurt Groot Corlaer, met vergelijkingen tussen gebieden.

Bedrijfsvestigingen (170 totaal)
In de buurt Groot Corlaer zijn in totaal 170 bedrijfsvestigingen geregistreerd (gegevens voor 2025).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen van bedrijven per sector per jaar in de buurt Groot Corlaer (het aantal bedrijven in de sector “overheid, onderwijs en zorg (Ooz)” is vanaf 2020 bekend).

De ‘gestapelde lijngrafiek’ toont het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt Groot Corlaer voor elk van de volgende 8 sectoren:

  1. Lbv: Landbouw, bosbouw en visserij
  2. Nen: Nijverheid en energie
  3. Hh: Handel en HORECA
  4. Vic: Vervoer, informatie en communicatie
  5. Fdo: Financiële diensten en onroerend goed
  6. Zd: Zakelijke dienstverlening
  7. Ooz: Overheid, onderwijs en zorg
  8. Cro: Cultuur, recreatie en overige diensten
Toelichting Definities

Advertentie:

De inlegzolen van VeiligVoeten beschermen goed tegen spijkers in je voet!

Huttenbouw of timmerdorp?
Voorkom verwondingen aan je voeten en voel je veilig! Gebruik veiligheidszooltjes, die beschermen goed tegen scherpe objecten in je voet! Het materiaal van de zolen lijkt op dat van een kogelvrij vest. Bescherm je voeten tegen spijkers en schroeven bij het klussen, gebruik ze bij evenementen, draag ze in je laarzen voor extra isolatie en bescherming of gebruik ze in je waterschoenen.

Gemiddeld inkomen per inwoner
Het gemiddeld inkomen per inwoner in de buurt Groot Corlaer is €33.800.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld bruto jaarinkomen in de buurt Groot Corlaer.

Over de inkomensdata:

Inwoners en inkomensontvangers: Het gemiddeld inkomen per inwoner in de buurt Groot Corlaer is €33.800. Het gemiddeld inkomen per inkomensontvanger is €41.700. Buurt Groot Corlaer telt 1.400 inkomensontvangers op 1.690 inwoners totaal.

2% van de huishoudens in de buurt Groot Corlaer heeft een inkomen op of rond het sociaal minimum. Studentenhuishoudens en huishoudens met een onvolledig jaarinkomen zijn hierin niet meegenomen. Het sociaal minimum is het wettelijk bestaansminimum zoals dat in de politieke besluitvorming is vastgesteld. Zie de tabel met definities van de brondata voor de volledige definities.

Over de schaal van de inkomensmeter:

De laagste 10% en 25% regio’s vallen in het rode en oranje gebied; deze gebieden kunnen elkaar deels overlappen. De hoogste 25% regio’s vallen in het groene gebied. De grenzen zijn berekend met percentielen, waarbij alle waarden van laag naar hoog zijn gesorteerd. Lees meer over het (gewogen) gemiddelde, de mediaan, modus en percentielen.

Inkomensvergelijking binnen de gemeente Nijkerk
Regionale vergelijking van het gemiddelde inkomen per inwoner.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld inkomen per jaar voor elke regio in Nijkerk: buurt Groot Corlaer is rood, andere buurten zijn blauw, wijken zijn geel en de gemeente is grijs.

Er zijn nog veel meer inkomensgegevens beschikbaar in de tabel met 250+ onderwerpen en de inkomensranglijst.

De regionale gezondheidsmonitor

Onderstaande grafieken tonen gegevens uit de regionale gezondheidsmonitor. De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners. De data uit het onderzoek komen van het RIVM en het CBS.

Inwoners met een goede gezondheid
80% procent van de inwoners van 18 jaar en ouder in de buurt Groot Corlaer ervaart de eigen gezondheid als goed of zeer goed.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande lijngrafiek toont het percentage inwoners met een goede gezondheid in de buurt Groot Corlaer per leeftijdsgroep. De gegevens wordt getoond voor de periode van 2012 tot en met 2024.

De RIVM gezondheidsmonitor biedt gezondheidsgegevens voor Nederland en per provincie, gemeente, wijk en buurt. Dit zijn gegevens over beperkingen, ervaren gezondheid, overgewicht, roken, drinken en mantelzorg.

Over de gezondheidsmonitor

De cijfers op deze pagina zijn afkomstig van het RIVM op basis van gegevens uit de Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen 2012, 2016, 2020 en de Corona Gezondheidsmonitor 2022 van GGD, CBS en RIVM. Er zijn data over monitoren met betrekking tot gezondheid, sociale situatie en leefstijl. Deze gegevens zijn er voor alle buurten, wijken, gemeenten, provincies en voor heel Nederland. Normaliter wordt dit onderzoek iedere vier jaar uitgevoerd. En in verband met Corona is er in 2022 een extra Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen uitgevoerd.

De data zijn door het RIVM en CBS gepubliceerd en waar nodig door OpenInfo omgerekend naar de regionale indelingen van 2026.

Bekijk alle definities uit de regionale gezondheidsmonitor.

Alcoholgebruik en roken
80% van de inwoners van 18 tot 65 jaar in de buurt Groot Corlaer geeft aan wel eens alcohol te drinken.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de onderwerpen in de categorie ‘Alcoholgebruik en roken’ uit de gezondheidsmonitor van het RIVM voor de buurt Groot Corlaer. Hierbij wordt per onderwerp getoond wat het percentage inwoners in de buurt Groot Corlaer is dat heeft aangegeven dat het onderwerp van toepassing is. Gebruik het filter boven de grafiek om de leeftijdsgroep van de inwoners te kiezen.

Bekijk de toelichting bij bovenstaande grafiek met de definities en de vragen voor de onderwerpen ‘rookt tabak’, ‘voldoet aan de alcoholrichtlijn’, ‘drinken’, ‘zwaar drinken’ en ‘overmatig drinken’.

Toelichting

Bekijk de aparte pagina over de gezondheid in de buurt Groot Corlaer met de gegevens over meer dan 40 onderwerpen uit de regionale gezondheidsmonitor en met data over het gebruik van de WMO en de jeugdzorg in de buurt Groot Corlaer.

Meer gezondheidsdata
Voertuigen en verkeer in de buurt Groot Corlaer

Bekijk de beschikbare gegevens over geregistreerde voertuigen, elektrische auto’s en verkeersongevallen in de buurt Groot Corlaer.

Aantal elektrische auto’s in de buurt Groot Corlaer
Er zijn 52 elektrische auto’s in oktober 2026 in de buurt Groot Corlaer.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal elektrische auto’s per maand in de buurt Groot Corlaer op basis van de regionale voertuigdata van de RDW. Dit is de som van het aantal elektrische bedrijfsauto’s en het aantal elektrische personenauto’s.

Er zijn 52 elektrische auto’s in de buurt Groot Corlaer. Dit is het totaal aantal in oktober 2026 bij de RDW op kenteken geregistreerde elektrische auto’s in de buurt Groot Corlaer die op de batterij rijden en met een stekker opgeladen worden.

Toelichting op de regionale voertuigdata

Deze paragraaf toont data over de op kenteken geregistreerde voertuigen in de buurt Groot Corlaer. Dit is regionale data van de RDW. De data is beschikbaar per soort voertuig, per energiebron (brandstof) en per maand. Deze gegevens worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent was dit op 1 oktober 2026. Bekijk de toelichting voor de bronbeschrijving en definities van de regionale voertuig data.

Toelichting Meer autodata
Voertuigen naar energiebron
Er zijn 768 voertuigen met ‘benzine’ als energiebron in de buurt Groot Corlaer in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen per type energiebron (brandstof) dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt Groot Corlaer geregistreerd staat.

Er zijn in totaal 1.054 op naam geregistreerde voertuigen in de buurt Groot Corlaer (in oktober 2026).

Voertuigen naar soort
Er zijn 824 voertuigen van het type ‘personenauto’ in de buurt Groot Corlaer in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen naar soort motorvoertuig dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt Groot Corlaer geregistreerd staat.

Vergelijk het percentage auto’s per energiebron op de pagina met regionale voertuigdata.

Verkeersongevallen naar afloop
Er waren 4 verkeersongevallen in de buurt Groot Corlaer in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal verkeersongevallen in de buurt Groot Corlaer. Gebruik het filter boven de grafiek om het aantal ongevallen per afloop (materiële schade, letselschade of dodelijke afloop) te bekijken.


Onderstaande tabel laat zien hoeveel verkeersongevallen er in het jaar 2025 in de buurt Groot Corlaer plaatsvonden, uitgesplitst naar afloop.

Afloop verkeersongevallenAantal verkeersongevallen in 2025
Totaal4
Materiële schade4
Letselschade0
Dodelijke afloop0

De dataset met verkeersongevallen BRON is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen de buurt Groot Corlaer vallen.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Veiligheid in de buurt Groot Corlaer

Bekijk de ontwikkeling en soorten van de geregistreerde misdaad in de buurt Groot Corlaer op basis van data van de Politie en het CBS. De politiedata worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent op 15 september 2026. De beschrijvingen van de soorten misdrijven zoals de politie deze gebruikt zijn te vinden in de tabel met definities van de verschillende soorten delicten.

Meer misdaad
Totaal geregistreerde misdaad per maand of per jaar
Er zijn in 2025 in totaal 19 misdrijven in de buurt Groot Corlaer geregistreerd.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Totaal aantal geregistreerde misdaden in de buurt Groot Corlaer, 2012 tot en met 2025 (bij weergave van de gegevens per jaar) of april 2025 tot en met september 2026 (bij weergave van de gegevens per maand).

In de buurt Groot Corlaer zijn van 2012 tot en met 2025 in totaal 359 misdrijven geregistreerd. Deze misdrijven zijn ingedeeld naar 25 verschillende soorten delicten. In 2025 werden in de buurt Groot Corlaer 19 misdrijven door de politie vastgelegd. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens per maand of per jaar te tonen.

Misdaden naar type delict
De meest voorkomende soorten misdrijven in de buurt Groot Corlaer in 2025 zijn Horizontale fraude (13 delicten) en Vernieling cq. zaakbeschadiging (3 delicten).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal misdaden voor de 5 soorten delicten die in 2025 geregistreerd zijn in de buurt Groot Corlaer.

Definities misdaad
Misdaad totaal per maand
In september 2026 zijn er geen misdrijven in de buurt Groot Corlaer geregistreerd.
Afbeelding van een warmtekaart (een heatmap in het Engels, een visuele weergave van data waarbij kleuren worden gebruikt om waarden weer te geven) met het totaal aantal misdrijven in de buurt Groot Corlaer per maand en per jaar.

Bovenstaande warmtekaart geeft een visuele weergave van het totaal aantal door de politie geregistreerde misdrijven per maand in de buurt Groot Corlaer over de afgelopen 6 jaar.

Alle gegevens zijn beschikbaar in het Excel document met politiedata als onderdeel van de download voor de gemeente Nijkerk.

Misdaden per 1.000 inwoners
Er waren 8 misdrijven per 1.000 inwoners van het type ‘oplichting’ in 2025 in de buurt Groot Corlaer.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Criminaliteit: aantal misdaden per 1.000 inwoners in 2025 in de buurt Groot Corlaer.

De grafiek toont de meest recente gegevens over het aantal misdaden per 1.000 inwoners voor de buurt Groot Corlaer. De gegevens over misdaden zijn hiertoe gegroepeerd in (1) het totaal aantal diefstallen (alle vormen, zoals diefstal uit woningen en schuren, diefstal van auto’s en fietsen en winkeldiefstal), (2) geweld en seksmisdrijven, (3) milieuovertredingen, (4) oplichting, (5) verkeersovertredingen, (6) vernielingen en misdrijven tegen de openbare orde en (7) alle overige misdrijven. De definities van alle verschillende soorten delicten met daarbij de categorie waarin deze zijn ingedeeld zijn te vinden in de bronbeschrijving van de politiedata.

Verkiezingen in de buurt Groot Corlaer

Bekijk de beschikbare verkiezingsuitslagen en informatie over de stembureaus in de buurt Groot Corlaer.

Uitslag gemeenteraadsverkiezingen 2026
Stembureau School Holk in Nijkerk
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal stemmen per partij zoals uitgebracht te Stembureau School Holk in Nijkerk bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026. De grafiek toont de 7 partijen waarop bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026 in de buurt Groot Corlaer stemmen zijn uitgebracht.

Onderstaande grafiek toont het aantal stemmen per politieke partij dat bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 in Stembureau School Holk in Nijkerk is uitgebracht. Stembureau School Holk in Nijkerk was bij deze verkiezingen het enige stembureau binnen de buurt Groot Corlaer.

Bekijk veel meer informatie over de verkiezingen op de pagina met alle 53 stembureaus in de gemeente Nijkerk en op de pagina met alle verkiezingsuitslagen voor de gemeente Nijkerk. En download alle verkiezingsdata in een Excel document als onderdeel van de uitgebreide informatie voor de gemeente Nijkerk.

Stembureaus Nijkerk
Adressen en leefomgeving in de buurt Groot Corlaer

Bekijk gegevens over adressen, gebruiksdoelen, bouwperioden, dichtheid, de nabijheid van voorzieningen, energieverbruik en energielabels in de buurt Groot Corlaer.

Informatie op basis van de BAG (de Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) van 1 juli 2026. De buurt Groot Corlaer telt in totaal 656 adressen, deze hebben allemaal een verblijfsobject, er zijn geen standplaatsen en geen ligplaatsen. Alle adressen in buurt Groot Corlaer liggen binnen de bebouwde kom.

Adressen Nijkerk
Adressen: gebruiksdoelen
In de buurt Groot Corlaer zijn er 655 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel woonfunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor de buurt Groot Corlaer.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 472 panden uit de bouwperiode 1990 tot 2000 in de buurt Groot Corlaer.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor de buurt Groot Corlaer. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 juli 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Dichtheid per km² van bevolking, adressen en auto’s

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt Groot Corlaer voor 2026.


Onderstaande tabel toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt Groot Corlaer voor 2026:

DichtheidNederlandBuurt Groot Corlaer
Bevolking5394.122
Adressen2.0931.141
Autos2752.134

De data over het aantal inwoners-, adressen- en personenauto’s per vierkante kilometer land geven een beeld van ‘de mate van concentratie van menselijke activiteiten’ in de buurt Groot Corlaer ten opzichte van het gemiddelde voor Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Toelichting
Gemiddelde afstand tot voorzieningen
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een huisartsenpraktijk in de buurt Groot Corlaer is 1,0.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt Groot Corlaer tot de dichtstbijzijnde voorziening. De gebruikte cijfers komen uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor 2025.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt Groot Corlaer tot de dichtstbijzijnde voorziening voor 2025:

VoorzieningAfstand in km
Huisartsenpraktijk1,0
Supermarkt1,8
Restaurant2,2
Basisonderwijs0,5
Voortgezet onderwijs2,2
Bibliotheek2,3
Treinstation3,0
Sportterrein1,6
Bioscoop11,8
Museum2,3

De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting.

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen
Gemiddeld aardgas- en elektriciteitsverbruik per woning per jaar in de buurt Groot Corlaer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddeld energieverbruik per woning per jaar in de buurt Groot Corlaer.


Onderstaande tabel toont het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik per type woning voor 2024 voor de buurt Groot Corlaer:

Soort woningGemiddeld gasverbruikGemiddelde elektriciteitslevering per woning
Appartement4601.740
Tussenwoning7602.780
Hoekwoning8302.910
Twee-onder-één-kap woning1.0903.490
Vrijstaande woning1.2503.900
Koopwoning8803.070
Huurwoning5501.940

Data over het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik voor aardgas in m3. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen. Het verbruik van gas en elektra is ook bekend per woningtype, zie de tabel.

Toelichting Meer gas
Energielabels
De meest voorkomende energielabels in de buurt Groot Corlaer zijn A (347 adressen) en B (276 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in de buurt Groot Corlaer. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 oktober 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel A komt het meeste voor in de buurt Groot Corlaer: 347 adressen hebben energielabel A. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente Nijkerk bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Adressen in de buurt Groot Corlaer
Tabel met 658 adressen in de buurt Groot Corlaer.

Onderstaande tabel toont alle openbare ruimtes en alle unieke combinaties van straten en huisnummers voor de buurt Groot Corlaer. Één straat kan in meer dan één buurt voorkomen. Vind de buurt bij je adres op de pagina met alle adressen voor de gemeente Nijkerk.

Openbare ruimteHuisnummer(s)Postcode(s)WoonplaatsAantal adressen
Ark1 t/m 333863EA t/m 3863EBNijkerk30
Bieslook1 t/m 73863DWNijkerk4
Boterbloem1 t/m 313863DM t/m 3863DNNijkerk26
Botter1 t/m 403863EC t/m 3863EDNijkerk30
Bunschoterweg2 t/m 283861PE t/m 3861PGNijkerk16
Dovenetel2 t/m 203863DXNijkerk10
Flier1 t/m 73863DANijkerk6
Fluitekruid1 t/m 213863DZNijkerk11
Galjoen1 t/m 1403863EK t/m 3863EVNijkerk116
Gentiaan1 t/m 593863DR t/m 3863DSNijkerk58
Gondel2 t/m 163863EPNijkerk8
Holkerweg64 t/m 803861PNNijkerk9
Jol1 t/m 203863EENijkerk20
Kamille1 t/m 463863DT t/m 3863DVNijkerk35
Klaproos1 t/m 193863DPNijkerk12
Klipper1 t/m 193863EGNijkerk10
Kofschip1 t/m 203863EH t/m 3863EJNijkerk20
Kogge2 t/m 203863EZNijkerk10
Korenbloem2 t/m 223863DLNijkerk11
Kotter1 t/m 323863ER t/m 3863ESNijkerk32
Paardebloem1 t/m 213863DKNijkerk11
Pinksterbloem1 t/m 563863DH t/m 3863DJNijkerk36
Punter1 t/m 193863EXNijkerk10
Schoener1 t/m 333863EWNijkerk27
Tjalk1 t/m 183863TJNijkerk13
Valeriaan1 t/m 323863DE t/m 3863DGNijkerk32
Veldkers2 t/m 283863DBNijkerk14
Wikke1 t/m 813863DC t/m 3863DDNijkerk41
t Jaagpad--Nijkerk0

Bovenstaande tabel toont de gegevens voor 29 openbare ruimtes en 658 adressen in de buurt Groot Corlaer. Dit zijn alle adressen en openbare ruimtes op basis van de BAG- en de topografische kaarten (BRT) van het Kadaster van 1 juli 2026.

Een openbare ruimte is een door de gemeente aangewezen gebied dat is ingericht en wordt onderhouden voor publiek gebruik. Dit kan bijvoorbeeld een straat, weg, plein, park, erf, spoorbaan of brug zijn. Zie de toelichting voor een verdere definitie. Klik op de naam van een openbare ruimte om de pagina met statistieken voor die ruimte weer te geven. Bekijk de definities van de soorten openbare ruimtes.

De BAG (Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Adressen Nijkerk
Tabelgebruik:

  • Bekijk in de tabel alle openbare ruimtes en unieke combinaties van straten en huisnummers in deze buurt.
  • Zoek in de tabel met het zoekveld boven de tabel. De rijen worden hiermee gefilterd zodat alleen rijen waarin de zoekterm voorkomt zichtbaar blijven.
  • Sorteer de tabel door op een kolomtitel te klikken.
  • Blader door de tabel met de knoppen onder de tabel.
  • Op kleine schermen: de eerste kolom blijft staan, verschuif de tabel horizontaal om alle kolommen te zien.
Download de buurt-rapportage!
Download hier de PDF buurt-rapportage met 100 grafieken en kaarten!

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download de buurt-rapportage voor Buurt Groot Corlaer. Met veel extra informatie in 100 kaarten en grafieken! Met regionale vergelijkingen en met onderwerpen uitgezet in de tijd. Als PDF document: makkelijk te bewaren, delen en printen.

Download!
Gebieden
Tabel met de gebieden die de buurt Groot Corlaer ‘raken’.
Soort gebiedNaam gebiedAantal adressen
Postcode numeriek386125
Postcode numeriek3863633
WoonkernNijkerk658
WoonplaatsNijkerk659
WijkNijkerk-stad659
GemeenteNijkerk659
ProvincieGelderland659
WaterschapWaterschap Vallei en Veluwe659
LandNederland659

Bovenstaande tabel toont de regionale gebieden die de buurt Groot Corlaer ‘raken’ met het aantal adressen uit de buurt Groot Corlaer dat in het betreffende gebied ligt.

Buurt Groot Corlaer ‘raakt’ andere gebieden zoals bijvoorbeeld een woonplaats of waterschap wanneer de geometrieën van de buurt Groot Corlaer en die van de andere gebieden elkaar overlappen of snijden. De gebieden zijn op basis van de gebiedsindelingen van het CBS van 2026 en de topografische kaarten van het Kadaster van 2026 bepaald. Klik op de naam van een gebied om de pagina met statistieken voor dat gebied weer te geven.

Wat zijn de ervaringen met de buurt Groot Corlaer?
De gemiddelde score voor de buurt Groot Corlaer is 8,3.
Afbeelding met negen cirkels. De grootste cirkel toont een gemiddelde score voor de buurt Groot Corlaer, de andere kleinere cirkels tonen een score op elk van de onderwerpen: Veiligheid, Bereikbaarheid, Gemeenschap, Groen, Huisvesting, Hygiëne, Onderwijs, Voorzieningen. De kleuren van de cirkels zijn afgeleid van de scores die op een schaal van 1 tot 10 gegeven kunnen worden. De scores zijn gebaseerd op beoordelingen van de buurt Groot Corlaer die op de website van Buurtje zijn gedeeld.

Bovenstaande afbeelding toont de gemiddelde scores die bezoekers van Buurtje.nl aan de buurt Groot Corlaer hebben gegeven. Deze score is op basis van 2 reviews bepaald.

Bovenstaande scores zijn gebaseerd op de ervaringen van gebruikers. Wat vind jij van deze buurt? Deel je mening!

Bekijk ervaringen Beoordeel zelf
Alle onderwerpen en vergelijken

Bekijk de meest recente cijfers over meer dan 250 onderwerpen en vergelijk de buurt Groot Corlaer met andere gebieden.

Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!
Kies een categorie en bekijk de bijbehorende onderwerpen.

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor de buurt Groot Corlaer voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

Bedrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Bedrijfsvestigingen totaal170Aantal2025
A Landbouw, bosbouw en visserij0Aantal2025
B-F Nijverheid en energie20Aantal2025
G+I Handel en horeca20Aantal2025
H+J Vervoer, informatie en communicatie15Aantal2025
K-L Financiële diensten, onroerend goed10Aantal2025
M-N Zakelijke dienstverlening50Aantal2025
O-Q Overheid, onderwijs en zorg35Aantal2025
R-U Cultuur, recreatie, overige diensten20Aantal2025
% A Landbouw, bosbouw en visserij0,0%Percentage2025
% B-F Nijverheid en energie12%Percentage2025
% G+I Handel en horeca12%Percentage2025
% H+J Vervoer, informatie en communicatie8,8%Percentage2025
% K-L Financiële diensten, onroerend goed5,9%Percentage2025
% M-N Zakelijke dienstverlening29%Percentage2025
% O-Q Overheid, onderwijs en zorg21%Percentage2025
% R-U Cultuur, recreatie, overige diensten12%Percentage2025

De cijfers over bedrijven tonen het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt Groot Corlaer, uitgesplitst naar bedrijfstak. Een vestiging is een locatie van een bedrijf, instelling of zelfstandige waar of van waaruit activiteiten worden uitgevoerd.

Bevolking
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Inwoners1.690Aantal2026
Mannen865Aantal2026
Vrouwen825Aantal2026
0 tot 15 jaar265Aantal2026
15 tot 25 jaar245Aantal2026
25 tot 45 jaar380Aantal2026
45 tot 65 jaar555Aantal2026
65 jaar of ouder245Aantal2026
Ongehuwd765Aantal2026
Gehuwd770Aantal2026
Gescheiden120Aantal2026
Verweduwd45Aantal2026
% Mannen51%Percentage2026
% Vrouwen49%Percentage2026
% 0 tot 15 jaar16%Percentage2026
% 15 tot 25 jaar14%Percentage2026
% 25 tot 45 jaar22%Percentage2026
% 45 tot 65 jaar33%Percentage2026
% 65 jaar of ouder14%Percentage2026
% Ongehuwd45%Percentage2026
% Gehuwd45%Percentage2026
% Gescheiden7,1%Percentage2026
% Verweduwd2,65%Percentage2026
Geboorten15Aantal2025
Geboorte relatief10Aantal per 1.000 inwoners2025
Sterftes10Aantal2025
Sterfte relatief10Aantal per 1.000 inwoners2025
Leerlingen PO140Aantal2025
Leerlingen VO110Aantal2025
Studenten MBO50Aantal2025
Studenten HBO50Aantal2025
Studenten WO10Aantal2025
Praktisch opleidingsniveau380Aantal2024
Middelbaar opleidingsniveau560Aantal2024
Hoger opleidingsniveau400Aantal2024
% Praktisch opleidingsniveau28%Percentage2024
% Middelbaar opleidingsniveau42%Percentage2024
% Hoger opleidingsniveau30%Percentage2024
Jongeren met jeugdzorg in natura45Aantal2024
% Jongeren met jeugdzorg9,5%Percentage2024
Wmo cliënten75Aantal2024
Wmo cliënten per 1.000 inwoners45Aantal per 1.000 inwoners2024
Bevolkingsdichtheid4.122Aantal per km²2026

De inwonersaantallen worden altijd op vijftallen afgerond, hierdoor kan het voorkomen dat een optelling van subgroepen (zoals inwoners naar geslacht of naar leeftijd) licht afwijkt van het totaal aantal inwoners.

Energie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning2.950Gemiddeld in kWh2024
Gemiddelde elektriciteitsteruglevering per woning1.120Gemiddeld in kWh2024
% Woningen met zonnestroom46%Percentage2024
% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmd7%Percentage2024
Gemiddelde elektriciteitslevering appartement1.740Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering tussenwoning2.780Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering hoekwoning2.910Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering twee-onder-één-kap woning3.490Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering vrijstaande woning3.900Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering huurwoning1.940Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering koopwoning3.070Gemiddeld in kWh2023
Gemiddeld aardgasverbruik per woning800Gemiddeld per m³2024
% Woningen met stadsverwarming0%Percentage2014
% Aardgasvrije woningen0%Percentage2024
% Aardgaswoningen93%Percentage2024
Gemiddeld aardgasverbruik appartement460Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik tussenwoning760Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik hoekwoning830Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik twee-onder-één-kap woning1.090Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik vrijstaande woning1.250Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik koopwoning880Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik huurwoning550Gemiddeld per m³2023
Publieke laadpalengeen dataAantalgeen data
Adressen zonder energielabel2Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel230Aantal2026
Adressen met definitief energielabel424Aantal2026
Energielabels A+++++0Aantal2026
Energielabels A++++0Aantal2026
Energielabels A+++3Aantal2026
Energielabels A++1Aantal2026
Energielabels A+8Aantal2026
Energielabels A347Aantal2026
Energielabels B276Aantal2026
Energielabels C9Aantal2026
Energielabels D2Aantal2026
Energielabels E0Aantal2026
Energielabels F1Aantal2026
Energielabels G7Aantal2026

De onderwerpen in de categorie energieverbruik tonen onder meer het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik en de energielabels van gebouwen in de buurt Groot Corlaer. Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het minst energiezuinige label en A++++ het meest energiezuinige label.

Gezondheid-gedrag
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Rookt tabak13%Percentage2024
Voldoet aan de alcoholrichtlijn46%Percentage2024
Drinken79%Percentage2024
Zwaar drinken8%Percentage2024
Overmatig drinken5%Percentage2024
Overgewicht50%Percentage2024
Ernstig overgewicht (obesitas)15%Percentage2024
Voldoet aan de beweegrichtlijn48%Percentage2024
Wekelijks sporten62%Percentage2024
Lopen en/of fietsen naar school of werk44%Percentage2024
Lopen naar school of werk14%Percentage2024
Fietsen naar school of werk38%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Groot Corlaer. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-overig
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Eenzaam39%Percentage2024
Ernstig eenzaam10%Percentage2024
Emotioneel eenzaam22%Percentage2024
Sociaal eenzaam26%Percentage2024
Matig/veel regie over het eigen leven91%Percentage2024
Moeite met rondkomen10%Percentage2024
Krijgt steun van anderen95%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door buren4%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door wegverkeer5%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg >50 km/uur3%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg <50 km/uur3%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door treinverkeer0%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door vliegverkeer2%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door windturbines0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring wegverkeer3%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring treinverkeer0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring vliegverkeer1%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring buren2%Percentage2024
Tevreden met de woning94%Percentage2024
Tevreden met de woonomgeving94%Percentage2024
Tevreden met het groen in de omgeving90%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden binnen69%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden buiten63%Percentage2024
Vrijwilligerswerk29%Percentage2024
Mantelzorger16%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Groot Corlaer. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-ziekte
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Goed ervaren gezondheid80%Percentage2024
Één of meer langdurige aandoeningen31%Percentage2024
Beperkt vanwege gezondheid28%Percentage2024
Ernstig beperkt vanwege gezondheid3%Percentage2024
Één of meerdere keren gevallen26%Percentage2024
Langdurige ziekte en beperkt26%Percentage2024
Lage veerkracht12%Percentage2024
Hoge veerkracht57%Percentage2024
Hoog risico op angst of depressie6%Percentage2024
Suïcide gedachten de laatste 12 maanden8%Percentage2024
(Heel) veel stress in afgelopen 4 weken18%Percentage2024
Één of meer lichamelijke beperkingen10%Percentage2020
Beperking in horen4%Percentage2020
Beperking in zien4%Percentage2020
Beperking in bewegen5%Percentage2020
Broze gezondheid22%Percentage2024
Broze metale gezondheid31%Percentage2024
Broze lichamelijke gezondheid19%Percentage2024
Broze gezondheid in het sociale domein24%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Groot Corlaer. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Huishoudens
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huishoudens655Aantal2026
Eenpersoonshuishoudens150Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens505Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen205Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens met kinderen300Aantal2026
% Eenpersoonshuishoudens23%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens77%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen31%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens met kinderen46%Percentage2026
Gemiddelde huishoudensgrootte2,5Gemiddeld aantal2026

Het aantal huishoudens betreft het aantal particuliere huishoudens op 1 januari van een jaar. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen in een woonruimte wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. De cijfers over huishoudens op wijk- en buurtniveau worden afgerond op vijftallen.

Inkomen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Werkzame beroepsbevolking1.050Aantal2024
Netto arbeidsparticipatie79%Percentage2024
% Werknemers85%Percentage2024
% Werknemers met vaste arbeidsrelatie60%Percentage2024
% Werknemers met flexibele arbeidsrelatie25%Percentage2024
% Zelfstandigen15%Percentage2024
Inkomensontvangers1.400Aantal2024
Inkomensontvangers per 1.000 inwoners824Aantal per 1.000 inwoners2024
Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger€41.700Gemiddeld in Euro2023
Gemiddeld inkomen per inwoner€33.800Gemiddeld in Euro2023
40% personen met laagste inkomen33%Percentage2024
20% personen met hoogste inkomen24%Percentage2024
% Personen in armoede0,4%Percentage2024
% Personen tot 25% boven armoedegrens1,5%Percentage2024
Gemiddeld huishoudinkomen€50.100euro2023
40% huishoudens met laagste inkomen22%Percentage2024
20% huishoudens met hoogste inkomen34%Percentage2024
% Huishoudens met een laag inkomen1,5%Percentage2023
% Huishoudens onder of rond sociaal minimum1,9%Percentage2023
% Huishoudens tot 110% van sociaal minimum3,1%Percentage2023
% Huishoudens tot 120% van sociaal minimum4,3%Percentage2023
Mediaan vermogen van particuliere huishoudens€324.600euro2024
Personen per soort uitkering - Bijstand10Aantal2025
Personen per soort uitkering - AO90Aantal2025
Personen per soort uitkering - WW20Aantal2025
Personen per soort uitkering - AOW190Aantal2025
% Personen per soort uitkering - Bijstand1%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AO5%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - WW1%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AOW11%Percentage2025

De inkomensgegevens beschrijven het inkomen van personen en particuliere huishoudens in de buurt Groot Corlaer. Het besteedbaar inkomen is het bruto-inkomen verminderd met onder meer belastingen, premies en betaalde inkomensoverdrachten. Vanwege statistische geheimhouding worden niet voor ieder gebied inkomensgegevens gepubliceerd.

Migratie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland1.420Aantal2026
Herkomst buiten Nederland270Aantal2026
Herkomst Europa95Aantal2026
Herkomst buiten Europa175Aantal2026
% Herkomst Nederland84%Percentage2026
% Herkomst buiten Nederland16%Percentage2026
% Herkomst Europa5,6%Percentage2026
% Herkomst buiten Europa10%Percentage2026
Geboren in Nederland met herkomst Nederland1.425Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst Europa45Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa85Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland130Aantal2026
Geboren in Nederland1.555Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa55Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa80Aantal2026
Geboren buiten Nederland135Aantal2026
% Geboren in Nederland met herkomst Nederland84%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst Europa2,66%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland7,7%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa5%Percentage2026
% Geboren in Nederland92%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa3,25%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa4,73%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland8%Percentage2026
Autochtoon1.455Aantal2022
Westers125Aantal2022
Niet-westers150Aantal2022
Nederlandse Antillen en Aruba5Aantal2022
Marokko30Aantal2022
Suriname25Aantal2022
Turkije40Aantal2022
Overig niet-westers50Aantal2022

De onderwerpen in de categorie migratie gaan over de herkomst en migratie van inwoners van de buurt Groot Corlaer. De herkomst is gebaseerd op het geboorteland van de persoon en diens ouders. De migratiecijfers tonen onder meer vestiging, vertrek, immigratie en emigratie.

Misdrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Misdrijven19Aantal2025
Diefstal1Aantal2025
Geweld en seksmisdrijven0Aantal2025
Milieu overtredingen0Aantal2025
Oplichting14Aantal2025
Verkeersovertredingen1Aantal2025
Vernieling3Aantal2025
Overige misdrijven0Aantal2025
Misdrijven per 1.000 inwoners11Aantal per 1.000 inwoners2025
Diefstal per 1.000 inwoners1Aantal per 1.000 inwoners2025
Geweld en seksmisdrijven per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Milieu overtredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Oplichting per 1.000 inwoners8Aantal per 1.000 inwoners2025
Verkeersovertredingen per 1.000 inwoners1Aantal per 1.000 inwoners2025
Vernieling per 1.000 inwoners2Aantal per 1.000 inwoners2025
Overige misdrijven per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025

De cijfers over misdrijven tonen de door de politie geregistreerde misdrijven in de buurt Groot Corlaer, zowel als aantal als omgerekend per 1.000 inwoners. Niet ieder gepleegd misdrijf wordt gemeld of geregistreerd.

Nabijheid voorzieningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand1,0Gemiddelde afstand in km2025
Huisartsenpraktijken binnen 1 km0,6Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 3 km4,4Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 5 km6Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpost afstand12Gemiddelde afstand in km2024
Apotheek afstand2,6Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuis met poli afstand2,9Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km5,3Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuis zonder poli afstand12Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km1,3Gemiddeld aantal2025
Supermarkt afstand1,8Gemiddelde afstand in km2025
Supermarkten binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 3 km4,5Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 5 km8,4Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand1,7Gemiddelde afstand in km2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km19Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km25Gemiddeld aantal2025
Warenhuis afstand2,4Gemiddelde afstand in km2025
Warenhuizen binnen 5 km1,1Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 10 km5Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 20 km19Gemiddeld aantal2025
Café afstand2,1Gemiddelde afstand in km2025
Cafés binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 3 km4,0Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 5 km4,1Gemiddeld aantal2025
Cafetaria afstand0,9Gemiddelde afstand in km2025
Cafetaria binnen 1 km0,7Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 3 km13Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 5 km23Gemiddeld aantal2025
Restaurant afstand2,2Gemiddelde afstand in km2025
Restaurants binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 3 km20Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 5 km30Gemiddeld aantal2025
Hotel afstand3,5Gemiddelde afstand in km2025
Hotels binnen 5 km2,0Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 10 km7Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 20 km34Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijf afstand0,5Gemiddelde afstand in km2025
Kinderdagverblijven binnen 1 km1,8Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 3 km12Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 5 km23Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang afstand0,5Gemiddelde afstand in km2025
Buitenschoolseopvang binnen 1 km1,6Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 3 km12Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 5 km21Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs afstand0,5Gemiddelde afstand in km2025
Basisonderwijs binnen 1 km1,6Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 3 km7,6Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 5 km12Gemiddeld aantal2025
Voortgezet onderwijs afstand2,2Gemiddelde afstand in km2024
Voortgezet onderwijs binnen 3 km3,0Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 5 km4,6Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 10 km11Gemiddeld aantal2024
VMBO afstand2,2Gemiddelde afstand in km2024
VMBO binnen 3 km3,0Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 5 km4,6Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 10 km10Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO afstand2,2Gemiddelde afstand in km2024
HAVO VWO binnen 3 km2,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 5 km2,6Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 10 km6,3Gemiddeld aantal2024
Openbaar groen afstand0,2Gemiddelde afstand in km2017
Park of plantsoen afstand0,2Gemiddelde afstand in km2017
Dagrecreatief terrein afstand3,7Gemiddelde afstand in km2017
Bos afstand3,5Gemiddelde afstand in km2017
Open natuurlijk terrein afstand5,9Gemiddelde afstand in km2017
Open droog natuurlijk terrein afstand5,9Gemiddelde afstand in km2017
Open nat natuurlijk terrein afstand6,3Gemiddelde afstand in km2017
Semi-openbaar groen afstand0,9Gemiddelde afstand in km2017
Sportterrein afstand1,6Gemiddelde afstand in km2017
Volkstuin afstand0,9Gemiddelde afstand in km2017
Verblijfsrecreatief terrein afstand4,3Gemiddelde afstand in km2017
Begraafplaats afstand1,9Gemiddelde afstand in km2017
Recreatief binnenwater afstand1,2Gemiddelde afstand in km2017
Oprit hoofdverkeersweg afstand1,2Gemiddelde afstand in km2025
Treinstation afstand3,0Gemiddelde afstand in km2025
Belangrijk overstapstation afstand13Gemiddelde afstand in km2025
Bibliotheek afstand2,3Gemiddelde afstand in km2025
Zwembad afstand2,4Gemiddelde afstand in km2025
Kunstijsbaan afstand34Gemiddelde afstand in km2025
Podiumkunsten afstand2,4Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 20 km11Gemiddeld aantal2024
Poppodium afstand13Gemiddelde afstand in km2024
Bioscoop afstand12Gemiddelde afstand in km2025
Bioscopen binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 20 km2,0Gemiddeld aantal2025
Sauna afstand11Gemiddelde afstand in km2025
Zonnebank afstand2,1Gemiddelde afstand in km2025
Museum afstand2,3Gemiddelde afstand in km2024
Musea binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 10 km2,0Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 20 km14Gemiddeld aantal2024
Attractie afstand8,8Gemiddelde afstand in km2025
Attracties binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 20 km8,1Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 50 km44Gemiddeld aantal2025
Brandweerkazerne afstand2,1Gemiddelde afstand in km2025

Het CBS publiceert gegevens over de nabijheid van voorzieningen voor inwoners van de buurt Groot Corlaer. De afstanden zijn gemiddelden over de weg en de nabijheidsindicatoren tonen hoeveel voorzieningen binnen een bepaalde afstand beschikbaar zijn.

Omgeving
OnderwerpWaardeEenheidJaar
RegiocodeBU02670102Code2026
RegionaamGroot CorlaerNaam2026
Soort regioBuurtCategorisch type2026
Sorteercode02670102Code2026
Oppervlakte totaal42Aantal hectaren2026
Oppervlakte land41Aantal hectaren2026
Oppervlakte water1Aantal hectaren2026
Mate van stedelijkheid3Indicator 1-52026
Omgevingsadressendichtheid1.141Gemiddeld aantal per km²2026
Adressen totaal656Aantal2026
Adressen met postcode656Aantal2026
Adressen met woonfunctie655Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie0Aantal2026
Adressen met celfunctie0Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie1Aantal2026
Adressen met industriefunctie0Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie1Aantal2026
Adressen met logiesfunctie0Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie1Aantal2026
Adressen met sportfunctie0Aantal2026
Adressen met winkelfunctie0Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie0Aantal2026
Verblijfsobjecten656Aantal2026
Ligplaatsen0Aantal2026
Standplaatsen0Aantal2026
Panden met adres595Aantal2026
Adressen met pand656Aantal2026
Percelen met adres533Aantal2026
Adressen met perceel656Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom656Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom0Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom655Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom0Aantal2026
Panden met adres voor 1700geen dataAantal2026
Panden met adres 1700 tot 1900geen dataAantal2026
Panden met adres 1900 tot 1925geen dataAantal2026
Panden met adres 1925 tot 1950geen dataAantal2026
Panden met adres 1950 tot 1970geen dataAantal2026
Panden met adres 1970 tot 1980geen dataAantal2026
Panden met adres 1980 tot 1990geen dataAantal2026
Panden met adres 1990 tot 2000geen dataAantal2026
Panden met adres 2000 tot 2010geen dataAantal2026
Panden met adres 2010 tot 2020geen dataAantal2026
Panden met adres 2020 en latergeen dataAantal2026
Adressen met pand voor 17001Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 19003Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 19253Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 19504Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 19703Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 19801Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 19900Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 2000510Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 2010131Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 20200Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later0Aantal2026
Postcodegebied3861PE-3863TJNaam2026
Meest voorkomende postcode3863Naam2026
Dekkingspercentage meest voorkomende postcode96%Percentage2026

De onderwerpen in de categorie omgeving beschrijven onder meer de oppervlakte, het aantal adressen, de bevolkingsdichtheid en de omgevingsadressendichtheid van de buurt Groot Corlaer.

Verkeersongevallen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal4Aantal2025
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade4Aantal2025
Verkeersongevallen letselschade0Aantal2025
Verkeersongevallen dodelijk0Aantal2025

De gegevens over verkeersongevallen in de buurt Groot Corlaer zijn gebaseerd op de registratie van verkeersongevallen door Rijkswaterstaat.

Vervoer
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Personenauto’s totaal875Aantal2025
Personenauto’s - brandstof benzine680Aantal2025
Personenauto’s - overige brandstof190Aantal2025
Personenauto’s per huishouden1,35Aantal2025
Personenauto’s naar oppervlakte2.134Aantal2025
Motorfietsen70Aantal2025

De vervoersgegevens tonen onder meer het aantal personenauto’s en andere voertuigen in de buurt Groot Corlaer. De voertuiggegevens zijn gebaseerd op het Nederlandse kentekenregister van de RDW.

Woningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad655Aantal2025
Woningen per 1.000 inwoners388Aantal per 1.000 inwoners2025
Nieuwbouw woningen0Aantal2025
Niet-woningvoorraad1Aantal2025
Nieuwbouw niet-woningen0Aantal2025
Gemiddelde woningwaarde€505.000Gemiddeld in Euro2025
Woningwaarde klasse€500.000 tot €750.000Categorisch type2025
Eengezinswoningen590Aantal2025
Meergezinswoningen65Aantal2025
Koopwoningen544Aantal2025
Huurwoningen111Aantal2025
Huurwoningen woningcorporaties92Aantal2025
Huurwoningen overige verhuurders19Aantal2025
Eigendom onbekend0Aantal2025
Bewoond642Aantal2025
Onbewoond13Aantal2025
% Koopwoningen83%Percentage2025
% Huurwoningen17%Percentage2025
% Huurwoningen woningcorporaties14%Percentage2025
% Huurwoningen overige verhuurders3%Percentage2025
% Eigendom onbekend0%Percentage2025
% Eengezinswoningen90%Percentage2025
% Meergezinswoningen10%Percentage2025
% Bewoond98%Percentage2025
% Onbewoond2%Percentage2025
Appartementen67Aantal2026
Tussenwoningen357Aantal2026
Hoekwoningen114Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen44Aantal2026
Vrijstaande woningen73Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen10%Percentage2026
% Tussenwoningen54%Percentage2026
% Hoekwoningen17%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen7%Percentage2026
% Vrijstaande woningen11%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 194511Aantal2026
Woningen 1945 tot 19652Aantal2026
Woningen 1965 tot 19751Aantal2026
Woningen 1975 tot 19851Aantal2026
Woningen 1985 tot 19950Aantal2026
Woningen 1995 tot 2005637Aantal2026
Woningen 2005 tot 20153Aantal2026
Woningen 2015 tot 20250Aantal2026
Woningen 2025 en later0Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend0Aantal2026
% Woningen voor 19452,0%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 19650,0%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 19750,0%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 19850,0%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 19950,0%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 200597%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 20150,0%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 20250,0%Percentage2026
% Woningen 2025 en later0,0%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend0,0%Percentage2026

De woningcijfers voor de buurt Groot Corlaer komen voornamelijk van het CBS en de BAG. Ze beschrijven onder meer de woningvoorraad, woningtypen, bouwperioden, eigendom en gemiddelde WOZ-waarde. Cijfers op wijk- en buurtniveau kunnen zijn afgerond op vijftallen.

Download de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren als Excel document. Alle woonplaatsen, wijken en buurten zijn onderdeel van de download voor de gemeente Nijkerk. Er is ook een download met alle gemeente-, wijk- en buurtgegevens voor heel Nederland.

Selecteer op een groot scherm een categorie in het menu naast de tabel. Gebruik op een klein scherm de keuzelijst boven de tabel.

Tabelgebruik:

  • Kies een categorie om alleen de onderwerpen uit dat deel van de tabel te tonen.
  • Op grote schermen staat de categoriekeuze naast de tabel; op kleine schermen staat deze erboven.
  • Verschuif de tabel op kleine schermen horizontaal om alle kolommen te bekijken.
Top 5 buurt Groot Corlaer: kenmerken met het grootste verschil ten opzichte van Nederland
#KenmerkWaardeWaarde NLVerschilVerschil NLScore
1% Woningen 1995 tot 200597%10%87%9,4%9,3
2Bos afstand3,51,61,90,882,17
3Restaurant afstand2,20,91,30,791,66
4Personenauto’s naar oppervlakte2.1342751.8591.1491,62
5% Tussenwoningen54%28%26%17%1,55

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Nijkerk.

RegioSoort regio% Woningen 1995 tot 2005Bos afstandRestaurant afstandPersonenauto’s naar oppervlakte% Tussenwoningen
Groot CorlaerBuurt97%3,52,22.13454%
NederlandLand10%1,60,927528%
NijkerkGemeente12%1,71,134835%
IndustriegebiedBuurt2,0%1,81,13310,0%
CorlaerBuurt13%3,11,81.97136%

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Nijkerk.

Top 5 kenmerken buurt Groot Corlaer:

De eerste tabel toont de vijf meest kenmerkende onderwerpen voor buurt Groot Corlaer. Op deze onderwerpen verschilt buurt Groot Corlaer relatief het meest van de rest van Nederland. De vergelijking gebruikt de meest recent beschikbare gegevens per onderwerp.

Regio’s:

De tweede tabel toont de waarden voor de top 5 kenmerken per regio. Getoonde regio’s: buurt Groot Corlaer, Nederland, de gemeente, de wijk en de andere buurten binnen de wijk. Hierbij staan de kenmerken in de kolommen en de vergelijkingsgebieden in de rijen.

Berekening van de grootste verschillen:

Het relatieve verschil is berekend als verschilscore. De verschilscore vergelijkt het verschil voor Groot Corlaer met het gemiddelde verschil voor Nederland. Zo worden de onderwerpen geselecteerd die relatief het sterkst van het Nederlandse gemiddelde afwijken.

De kolommen van de eerste tabel tonen de rekenstappen. ‘Waarde’ is de waarde voor Groot Corlaer, ‘Waarde NL’ het Nederlandse gemiddelde, ‘Verschil’ het verschil tussen beide waarden, ‘Verschil NL’ de gemiddelde afwijking in Nederland en ‘Score’ de daaruit berekende verschilscore.

De verschilscores zijn voor ruim 70 onderwerpen berekend. Uit de onderwerpen met de hoogste scores worden de vijf meest interessante onderwerpen gekozen. Hierdoor worden tegengestelde of vrijwel gelijke onderwerpen niet dubbel getoond en wordt het ontbreken van een onderwerp niet als kenmerk gepresenteerd. Als er bijvoorbeeld relatief veel vrouwen zijn, wordt niet ook automatisch het lage aandeel mannen getoond. Een sterk afwijkende bedrijfstak wordt alleen getoond als deze oververtegenwoordigd is.

Alle verschilscores voor alle wijken en buurten in buurt Groot Corlaer staan in de uitgebreide download voor Nijkerk.

Data en bronnen

Bekijk de gebruikte open databronnen en definities en download uitgebreide regionale datasets over de buurt Groot Corlaer.

Download alle regionale data
Download de uitgebreide datasets voor de gemeente Nijkerk.
Afbeelding van Excel documenten uit de download met regionale data.

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download uitgebreide informatie in handige Excel-overzichten voor de gemeente Nijkerk. De download bevat regionale statistieken, adressen, verkiezingsuitslagen, misdaadcijfers, detail leeftijdsgegevens en meer.

Download ook de PDF buurt-rapportage voor de buurt Groot Corlaer met 100 kaarten en grafieken.

Download!
Gebruikte open data bronnen
Bronvermelding en definities

Veel gegevens op deze pagina komen uit verschillende datasets met regionale cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hierbij is een groot aantal datasets gecombineerd. De meest recente gegevens zijn bijgewerkt tot en met 14 oktober 2026. Daarnaast zijn diverse andere officiële databronnen gebruikt, waaronder het Kadaster, de Kiesraad, de Politie en het RIVM.

Bronnen & definities
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron