Statistieken buurt Hensbroek Verspreide huizen

Statistieken buurt Hensbroek Verspreide huizen

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Hensbroek Verspreide huizen in de gemeente Koggenland Vlag van de gemeente Koggenland. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Hensbroek Verspreide huizen in de gemeente Koggenland Vlag van de gemeente Koggenland. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Kaart van de buurt Hensbroek Verspreide huizen.Bekijk kaart
Buurt Hensbroek Verspreide huizen in het kort

Bekijk de belangrijkste cijfers, de kaart en een korte toelichting over de buurt Hensbroek Verspreide huizen.

Kerncijfers van de buurt Hensbroek Verspreide huizen
Adressen, panden, percelen, woningen, huishoudens en inwoners.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van de belangrijkste cijfers van het Kadaster en het CBS voor de buurt Hensbroek Verspreide huizen.


Onderstaande tabel toont de belangrijkste cijfers van het CBS en het Kadaster voor de buurt Hensbroek Verspreide huizen.

OnderwerpAantalBronJaar data
Adressen met postcode517Kadaster2026
Adressen met woonfunctie168Kadaster2026
Panden met adres200Kadaster2026
Percelen met adres467Kadaster2026
Woningvoorraad159CBS2025
Huishoudens265CBS2026
Inwoners590CBS2026

Op deze pagina vind je een kaart van de buurt Hensbroek Verspreide huizen en de data over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Hensbroek Verspreide huizen.

Definities
Aantal inwoners op de kaart van de buurt Hensbroek Verspreide huizen
Kaart van de omgeving van de buurt Hensbroek Verspreide huizen.
Afbeelding van de buurt Hensbroek Verspreide huizen op de kaart.

Kaart van de wijk Hensbroek met het aantal inwoners per buurt in 2026. De cijfers op de kaart geven de volgende buurten weer: 1: Dorpsweg en omgeving, 2: Hensbroek Verspreide huizen, 3: Wogmeer West.

Bekijk de statistieken voor alle 81 gebieden binnen de gemeente Koggenland via de overzichtspagina van de gebieden in de Koggenland.

Overzicht gebieden Meer Koggenland
Over de buurt Hensbroek Verspreide huizen

De buurt Hensbroek Verspreide huizen ligt binnen de wijk Hensbroek in de gemeente Koggenland. De volgende gebieden vallen geheel of gedeeltelijk binnen de buurt Hensbroek Verspreide huizen: de polder Polder Hensbroek en de streek Zuiderbraak. De meest voorkomende postcode in de buurt Hensbroek Verspreide huizen is postcode 1711.

Er zijn 517 adressen en 159 woningen in de buurt Hensbroek Verspreide huizen in de gemeente Koggenland. 90% van de woningen in de buurt is een koopwoning. De woningen hebben een gemiddelde WOZ waarde van €540.000. Er wonen 590 inwoners in de buurt Hensbroek Verspreide huizen. De meeste inwoners (31%) zijn tussen de 45 en 65 jaar oud. Buurt Hensbroek Verspreide huizen telt 265 huishoudens van gemiddeld 2,3 personen. Verder zijn er 320 personenauto’s en negentig bedrijfsvestigingen geregistreerd in de buurt Hensbroek Verspreide huizen.

Buurt Hensbroek Verspreide huizen heeft een totale oppervlakte van 525 hectare, waarvan 505 hectare land en 21 hectare water (honderd hectare is één vierkante kilometer, 1 km2). De gemiddelde dichtheid van adressen is 341 adressen per km2.

Meer over de buurt Hensbroek Verspreide huizen:

De gemeente Koggenland (gemeentecode GM1598) is in 2007 bij een gemeentelijke herindeling ontstaan vanuit de gemeenten Wester-Koggenland en Obdam. Hierbij zijn deze gemeenten volledig naar de nieuwe gemeente Koggenland overgegaan. De gegevens van de buurt Hensbroek Verspreide huizen voor de jaren 2013 tot en met 2018 zijn berekend. Bekijk ook de pagina over de gemeentelijke herindeling van de gemeente Koggenland.

Blijf op de hoogte

Ontvang een e-mail als er nieuwe cijfers zijn op de pagina Buurt Hensbroek Verspreide huizen.

Wonen in de buurt Hensbroek Verspreide huizen

Bekijk de woningvoorraad, woningkenmerken, woningtypen en de ontwikkeling van de gemiddelde WOZ-waarde in de buurt Hensbroek Verspreide huizen.

Kenmerken van de 159 woningen in de buurt Hensbroek Verspreide huizen
Er zijn 159 woningen in de buurt Hensbroek Verspreide huizen.
Informatie over de woningen in deze regio op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken. En bekijk de woningkenmerken per buurt in de gemeente Koggenland in een interactieve tabel.

Toelichting
Woningwaarde per jaar
De gemiddelde WOZ waarde in de buurt Hensbroek Verspreide huizen was €579.000 in 2024.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in de buurt Hensbroek Verspreide huizen.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Hensbroek Verspreide huizen:

JaarGemiddelde WOZ woningwaarde Buurt Hensbroek Verspreide huizen% verschil
2025€540.000-6,7%
2024€579.0004,51%
2023€554.00013%
2022€490.00010%
2021€444.0007,8%
2020€412.0004,83%
2019€393.00057%
2018€251.0002,87%
2017€244.0003,39%
2016€236.0001,29%
2015€233.000-4,51%
2014€244.000-7,2%
2013€263.000geen data

De gemiddelde WOZ woningwaarde in de buurt Hensbroek Verspreide huizen is met €277.000 gegroeid van €263.000 in 2013 tot €540.000 in 2025 (dat is een stijging van 105%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2025 was €23.083 (7,2%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een duidelijk stijgende trend: De cijfers stijgen bijna ieder jaar.

Bekijk ook de ranglijst van de woningwaarden per buurt in de gemeente Koggenland.

Toelichting
Download een schat aan informatie
Woningwaarde en 65-plussers per gebied
De gemiddelde woningwaarde in de buurt Hensbroek Verspreide huizen is €540.000, het percentage inwoners van 65 jaar en ouder is 19% en er zijn 159 woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde woningwaarde per regio op de horizontale as. Deze is afgezet tegen het percentage inwoners van 65 jaar en ouder op de verticale as. Iedere regio wordt als cirkel weergegeven. De omvang van de cirkels hangt af van het aantal woningen in een gebied: hoe meer woningen, hoe groter de cirkel.

Woningwaarde ten opzichte van inwoners van 65 jaar en ouder per gebied, de volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (grijs), provincie Noord-Holland (bruin), gemeente Koggenland (geel), 10 woonplaatsen (groen), 10 wijken (oranje) en 58 buurten (blauw). De buurt Hensbroek Verspreide huizen wordt in het rood weergegeven. Klik op de naam van een cirkel om de gegevens voor dat gebied weer te geven.

Soorten woningen
Vrijstaande woningen komen het meeste voor in de buurt Hensbroek Verspreide huizen: er zijn 107 adressen met het woningtype vrijstaande woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de buurt Hensbroek Verspreide huizen.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 juli 2026.

Bevolking in de buurt Hensbroek Verspreide huizen

Bekijk de samenstelling en ontwikkeling van de bevolking in de buurt Hensbroek Verspreide huizen, met cijfers over inwoners, leeftijd, burgerlijke staat, huishoudens, migratieachtergrond, opleidingsniveau, geboorte en sterfte.

Bekijk ook de maandelijkse bevolkingsontwikkeling in de gemeente Koggenland.

Aantal inwoners per jaar
De buurt Hensbroek Verspreide huizen telt 590 inwoners in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Hensbroek Verspreide huizen. De gegevens lopen van 2013 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Hensbroek Verspreide huizen:

JaarAantal inwoners de buurt Hensbroek Verspreide huizen% verschil
202659020%
202549014%
2024430-4,44%
20234508,4%
2022415-1,19%
2021420-4,55%
2020440-3,3%
2019455-0,87%
20184590,44%
20174570,66%
20164541,11%
2015449-1,32%
20144550,0%
2013455geen data

De bevolking van de buurt Hensbroek Verspreide huizen is met 135 personen gestegen van 455 personen in 2013 tot 590 personen in 2026 (dat is een zeer grote stijging van 30%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2026 was 10 personen (2,26%).

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente Koggenland.

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in de buurt Hensbroek Verspreide huizen:

In 2013 waren er 455 inwoners in de buurt Hensbroek Verspreide huizen. In 2022 is het aantal gedaald tot 415 personen. Dit is een daling van 40 (-8,8%) ten opzichte van 2013, ten opzichte van het vorige jaar (2021) is het verschil -5 (-1,19%). Het aantal van 415 inwoners is het minimum in de hele periode waarover de inwonersdata beschikbaar zijn. In 2026 is het aantal gestegen tot 590 personen. De stijging ten opzichte van 2022 is 175 (42%), het verschil ten opzichte van het vorige jaar (2025) is 100 (20%). Het aantal van 590 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 2013 tot en met 2026.

Inwoners per leeftijdsgroep in de buurt Hensbroek Verspreide huizen
De grootste getoonde leeftijdsgroep in de buurt Hensbroek Verspreide huizen is 45 tot 65 jaar, met 31% van de inwoners.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, leeftijdsgroepen: aantal inwoners op 1 januari 2026 per leeftijdsgroep.

De grafiek toont de leeftijdsgroepen. Het aantal inwoners is ook per individueel levensjaar beschikbaar (alleen de inwoners van 105 jaar en ouder vormen 1 groep). De inwoners naar leeftijd zijn er tot op buurtniveau in het document met leeftijdsgegevens in de download voor de gemeente Koggenland.

Burgerlijke staat in de buurt Hensbroek Verspreide huizen
Deze grafiek laat zien hoeveel inwoners getrouwd, niet getrouwd, gescheiden of verweduwd zijn.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, burgerlijke staat: aantal en percentage inwoners op 1 januari 2026 naar burgerlijke staat.

Onderverdeling van de bevolking in de buurt Hensbroek Verspreide huizen naar de situaties ‘Ongehuwd’, ‘Gehuwd’, ‘Gescheiden’ en ‘Verweduwd’.

Toelichting
Soorten huishoudens
In 2026 waren er 265 huishoudens in de buurt Hensbroek Verspreide huizen. Er waren 100 eenpersoonshuishoudens en 165 meerpersoonshuishoudens (afgerond op vijftallen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont de verdeling naar soorten huishoudens voor de buurt Hensbroek Verspreide huizen. De gegevens gelden voor 2026.

De cijfers gaan over de particuliere huishoudens op 1 januari 2026. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. In deze grafiek worden de huishoudens onderverdeeld in eenpersoonshuishoudens, meerpersoonshuishoudens zonder kinderen en meerpersoonshuishoudens met kinderen. De cijfers over huishoudens zijn afgerond op vijftallen.

Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in de buurt Hensbroek Verspreide huizen.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2013 tot en met 2026: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in de buurt Hensbroek Verspreide huizen per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Hensbroek Verspreide huizen:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
20264956035
20254253520
20243903015
20234002510
202238500
2021395187
20204052510
20194152911
20184182911
20174172911
20164132912
20154132610
20144192611
2013424239

In 2026 was de herkomst van inwoners in de buurt Hensbroek Verspreide huizen als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 84%, herkomst uit Europese landen: 10% en herkomst uit landen buiten Europa: 5,9% En in 2013 was de verdeling van inwoners naar herkomstgebied als volgt: herkomst uit Nederland: 93%, herkomst uit Europa: 5% en herkomst van buiten Europa: 1,97%.

Toelichting Meer migratie
Migratie herkomstlanden

Bekijk ook de detailinformatie over het aantal inwoners in Nederland naar land van herkomst.

Landen van herkomst
Migratie achtergrond: Geboortelanden en herkomstlanden
Van de inwoners van de buurt Hensbroek Verspreide huizen is 91% in Nederland geboren (gegevens 2026).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking in de buurt Hensbroek Verspreide huizen: de grafiek toont het aantal inwoners in 2025, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland. Gebruik het filter om een categorie te selecteren.

De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.

Toelichting
Geboorte per 1.000 inwoners
Er zijn 5 baby’s per 1.000 inwoners geboren in 2025 in de buurt Hensbroek Verspreide huizen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal levend geboren babies per 1.000 inwoners in de buurt Hensbroek Verspreide huizen.

De cijfers over de geboortes per 1.000 aantal inwoners zijn berekend door het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december te delen door het aantal inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

Er waren in de gemeente Koggenland als geheel 19 geboortes in augustus 2026. Bekijk de pagina met maandelijkse bevolkingscijfers voor de gemeente Koggenland.

Cijfers over geboorte

De cijfers over het relatieve aantal geboortes zijn gebaseerd op data van het CBS. Als basis hiervoor is het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december in verhouding tot het aantal inwoners op 1 januari van een jaar in de buurt Hensbroek Verspreide huizen genomen. Het relatieve aantal geboorten kan hoger uitvallen dan verwacht op basis van het inwonertal. Het relatieve cijfer betreft namelijk het aantal geboorten gedurende het jaar ten opzichte van het aantal inwoners op 1 januari. In nieuwbouwwijken kan het aantal inwoners sterk groeien in een jaar. Zo kunnen er in 1 jaar 10 kinderen geboren worden in een wijk waarin op 1 januari slechts 10 inwoners wonen, maar aan het eind van het jaar bijvoorbeeld 200 inwoners.

Sterfte per 1.000 inwoners
Er zijn 5 personen per 1.000 inwoners overleden in 2025 in de buurt Hensbroek Verspreide huizen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal sterftes per 1.000 inwoners in de buurt Hensbroek Verspreide huizen.

De cijfers over de sterfte per 1.000 aantal inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS. De relatieve sterfte is bepaald als het aantal overledenen van 1 januari tot en met 31 december, per 1.000 inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

In augustus 2026 zijn in de gemeente Koggenland als geheel 17 inwoners overleden. Bekijk de maandelijkse sterftecijfers voor de gemeente Koggenland.

Meer sterfte
Onderwijs in de buurt Hensbroek Verspreide huizen

Bekijk de kinderopvang- en onderwijslocaties, gemiddelde reisafstanden, aantallen leerlingen en studenten en de ontwikkeling van het aantal scholen in de buurt Hensbroek Verspreide huizen. Dit is een kleine selectie uit de datasets over het onderwijs. Bekijk véél meer informatie over het onderwijs op AlleCijfers.

Kinderopvang- en onderwijslocaties in de buurt Hensbroek Verspreide huizen
Buurt Hensbroek Verspreide huizenGemeente KoggenlandGemeente Hoorn
Aantal kinderopvanglocaties046155
Aantal kindplaatsen01.2114.166
Aantal vestigingen basisonderwijs01027
Aantal leerlingen basisonderwijs01.7406.845
Aantal vestigingen voortgezet onderwijs009
Aantal leerlingen voortgezet onderwijs007.499
Aantal opleidingen middelbaar beroepsonderwijs006
Aantal studenten middelbaar beroepsonderwijs003.138

Bovenstaande tabel toont data van het LRK en DUO over kinderopvang en onderwijs. De gegevens zijn bijgewerkt tot en met 1 oktober 2026.

Het aantal leerlingen betreft het aantal dat onderwijs volgt op een school in de buurt Hensbroek Verspreide huizen. Op de pagina’s over het basisonderwijs en over de middelbare scholen zijn ook gegevens beschikbaar over het huisadres van leerlingen ten opzichte van het adres van de schoolvestigingen.

Gemiddelde afstanden kinderopvang en onderwijs
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een basisschool in de buurt Hensbroek Verspreide huizen is 1,1 kilometer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand staafdiagram toont de gemiddelde afstand in kilometers over de weg tot kinderdagverblijven, buitenschoolseopvang, basisonderwijs, voortgezet onderwijs totaal, VMBO scholen en HAVO VWO scholen. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens voor verschillende soorten locaties te tonen. De gebruikte cijfers komen van uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor de situatie in 2025.


Onderstaande tabel de gemiddelde afstand in kilometers voor verschillende soorten locaties voor kinderopvang en onderwijs. De gegevens worden getoond per (vergelijkings)gebied en gelden voor 2025.

RegioKinderdagverblijfBuitenschoolseopvangBasisonderwijsVoortgezet onderwijsVMBOHAVO VWO
Nederland0,70,70,82,52,63,4
Provincie Noord-Holland0,60,60,72,02,12,5
Gemeente Koggenland0,80,90,86,46,46,5
Wijk Hensbroek0,70,90,95,35,95,3
Buurt Hensbroek Verspreide huizen1,11,11,15,05,35,0
Buurt Dorpsweg en omgeving0,40,40,35,05,65,0
Buurt Wogmeer West0,92,22,36,87,36,8

Deze grafiek toont een regionale vergelijking van de gemiddelde reisafstanden voor inwoners van hun woonadres naar de dichtstbijzijnde locaties voor kinderopvang, basisonderwijs en voortgezet onderwijs. De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting. In de grafiek zie je de gegevens voor de buurt Hensbroek Verspreide huizen in vergelijking tot andere gebieden. De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (oranje), provincie Noord-Holland (bruin), gemeente Koggenland (geel), wijk Hensbroek (groen) en 2 buurten (blauw). Buurt Hensbroek Verspreide huizen wordt in het rood weergegeven.

Leerlingen en studenten in de buurt Hensbroek Verspreide huizen
In 2025 woonden er 110 leerlingen en studenten in de buurt Hensbroek Verspreide huizen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Onderwijsdata: aantal leerlingen en studenten per soort onderwijs in de buurt Hensbroek Verspreide huizen, data van het CBS over 2025.

De grafiek toont het aantal leerlingen in het PO en VO en het aantal studenten in het MBO, HBO, en WO dat als inwoner staat ingeschreven op een adres in de buurt Hensbroek Verspreide huizen.

Toelichting
Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar per 1 oktober 2024 in de buurt Hensbroek Verspreide huizen.

Bovenstaande donutgrafiek toont het percentage praktisch, middelbaar en hoog opgeleiden voor de buurt Hensbroek Verspreide huizen. Bekijk het aantal inwoners per opleidingsniveau door op de taartpunten in de grafiek te klikken.

Definities opleidingsniveau

Economie en inkomen in de buurt Hensbroek Verspreide huizen

Bekijk de ontwikkeling van het aantal bedrijven en het gemiddelde inkomen in de buurt Hensbroek Verspreide huizen, met vergelijkingen tussen gebieden.

Bedrijfsvestigingen (90 totaal)
In de buurt Hensbroek Verspreide huizen zijn in totaal 90 bedrijfsvestigingen* geregistreerd (gegevens voor 2025). * Het totaal van 90 bedrijfsvestigingen wijkt af van de som van 85 van het aantal bedrijfsvestigingen per sector. Het verschil wordt veroorzaakt doordat de aantallen per sector op vijftallen zijn afgerond.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen van bedrijven per sector per jaar in de buurt Hensbroek Verspreide huizen (het aantal bedrijven in de sector “overheid, onderwijs en zorg (Ooz)” is vanaf 2020 bekend).

De ‘gestapelde lijngrafiek’ toont het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt Hensbroek Verspreide huizen voor elk van de volgende 8 sectoren:

  1. Lbv: Landbouw, bosbouw en visserij
  2. Nen: Nijverheid en energie
  3. Hh: Handel en HORECA
  4. Vic: Vervoer, informatie en communicatie
  5. Fdo: Financiële diensten en onroerend goed
  6. Zd: Zakelijke dienstverlening
  7. Ooz: Overheid, onderwijs en zorg
  8. Cro: Cultuur, recreatie en overige diensten
Toelichting Definities

Advertentie:

De inlegzolen van VeiligVoeten beschermen goed tegen spijkers in je voet!

Huttenbouw of timmerdorp?
Voorkom verwondingen aan je voeten en voel je veilig! Gebruik veiligheidszooltjes, die beschermen goed tegen scherpe objecten in je voet! Het materiaal van de zolen lijkt op dat van een kogelvrij vest. Bescherm je voeten tegen spijkers en schroeven bij het klussen, gebruik ze bij evenementen, draag ze in je laarzen voor extra isolatie en bescherming of gebruik ze in je waterschoenen.

Gemiddeld inkomen per inwoner
Het gemiddeld inkomen per inwoner in de buurt Hensbroek Verspreide huizen is €42.100.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld bruto jaarinkomen in de buurt Hensbroek Verspreide huizen.

Over de inkomensdata:

Inwoners en inkomensontvangers: Het gemiddeld inkomen per inwoner in de buurt Hensbroek Verspreide huizen is €42.100. Het gemiddeld inkomen per inkomensontvanger is €49.700. Buurt Hensbroek Verspreide huizen telt 400 inkomensontvangers op 590 inwoners totaal.

5% van de huishoudens in de buurt Hensbroek Verspreide huizen heeft een inkomen op of rond het sociaal minimum. Studentenhuishoudens en huishoudens met een onvolledig jaarinkomen zijn hierin niet meegenomen. Het sociaal minimum is het wettelijk bestaansminimum zoals dat in de politieke besluitvorming is vastgesteld. Zie de tabel met definities van de brondata voor de volledige definities.

Over de schaal van de inkomensmeter:

De laagste 10% en 25% regio’s vallen in het rode en oranje gebied; deze gebieden kunnen elkaar deels overlappen. De hoogste 25% regio’s vallen in het groene gebied. De grenzen zijn berekend met percentielen, waarbij alle waarden van laag naar hoog zijn gesorteerd. Lees meer over het (gewogen) gemiddelde, de mediaan, modus en percentielen.

Inkomensvergelijking binnen de gemeente Koggenland
Regionale vergelijking van het gemiddelde inkomen per inwoner.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld inkomen per jaar voor elke buurt in de wijk Hensbroek (buurt Hensbroek Verspreide huizen is rood, andere buurten zijn blauw en wijk Hensbroek is geel).

Er zijn nog veel meer inkomensgegevens beschikbaar in de tabel met 250+ onderwerpen en de inkomensranglijst.

De regionale gezondheidsmonitor

Onderstaande grafieken tonen gegevens uit de regionale gezondheidsmonitor. De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners. De data uit het onderzoek komen van het RIVM en het CBS.

Inwoners met een goede gezondheid
73% procent van de inwoners van 18 jaar en ouder in de buurt Hensbroek Verspreide huizen ervaart de eigen gezondheid als goed of zeer goed.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande lijngrafiek toont het percentage inwoners met een goede gezondheid in de buurt Hensbroek Verspreide huizen per leeftijdsgroep. De gegevens wordt getoond voor de periode van 2012 tot en met 2024.

De RIVM gezondheidsmonitor biedt gezondheidsgegevens voor Nederland en per provincie, gemeente, wijk en buurt. Dit zijn gegevens over beperkingen, ervaren gezondheid, overgewicht, roken, drinken en mantelzorg.

Over de gezondheidsmonitor

De cijfers op deze pagina zijn afkomstig van het RIVM op basis van gegevens uit de Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen 2012, 2016, 2020 en de Corona Gezondheidsmonitor 2022 van GGD, CBS en RIVM. Er zijn data over monitoren met betrekking tot gezondheid, sociale situatie en leefstijl. Deze gegevens zijn er voor alle buurten, wijken, gemeenten, provincies en voor heel Nederland. Normaliter wordt dit onderzoek iedere vier jaar uitgevoerd. En in verband met Corona is er in 2022 een extra Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen uitgevoerd.

De data zijn door het RIVM en CBS gepubliceerd en waar nodig door OpenInfo omgerekend naar de regionale indelingen van 2026.

Bekijk alle definities uit de regionale gezondheidsmonitor.

Alcoholgebruik en roken
86% van de inwoners van 18 tot 65 jaar in de buurt Hensbroek Verspreide huizen geeft aan wel eens alcohol te drinken.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de onderwerpen in de categorie ‘Alcoholgebruik en roken’ uit de gezondheidsmonitor van het RIVM voor de buurt Hensbroek Verspreide huizen. Hierbij wordt per onderwerp getoond wat het percentage inwoners in de buurt Hensbroek Verspreide huizen is dat heeft aangegeven dat het onderwerp van toepassing is. Gebruik het filter boven de grafiek om de leeftijdsgroep van de inwoners te kiezen.

Bekijk de toelichting bij bovenstaande grafiek met de definities en de vragen voor de onderwerpen ‘rookt tabak’, ‘voldoet aan de alcoholrichtlijn’, ‘drinken’, ‘zwaar drinken’ en ‘overmatig drinken’.

Toelichting

Bekijk de aparte pagina over de gezondheid in de buurt Hensbroek Verspreide huizen met de gegevens over meer dan 40 onderwerpen uit de regionale gezondheidsmonitor en met data over het gebruik van de WMO en de jeugdzorg in de buurt Hensbroek Verspreide huizen.

Meer gezondheidsdata
Voertuigen en verkeer in de buurt Hensbroek Verspreide huizen

Bekijk de beschikbare gegevens over geregistreerde voertuigen, elektrische auto’s en verkeersongevallen in de buurt Hensbroek Verspreide huizen.

Aantal elektrische auto’s in de buurt Hensbroek Verspreide huizen
Er zijn 27 elektrische auto’s in oktober 2026 in de buurt Hensbroek Verspreide huizen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal elektrische auto’s per maand in de buurt Hensbroek Verspreide huizen op basis van de regionale voertuigdata van de RDW. Dit is de som van het aantal elektrische bedrijfsauto’s en het aantal elektrische personenauto’s.

Er zijn 27 elektrische auto’s in de buurt Hensbroek Verspreide huizen. Dit is het totaal aantal in oktober 2026 bij de RDW op kenteken geregistreerde elektrische auto’s in de buurt Hensbroek Verspreide huizen die op de batterij rijden en met een stekker opgeladen worden.

Toelichting op de regionale voertuigdata

Deze paragraaf toont data over de op kenteken geregistreerde voertuigen in de buurt Hensbroek Verspreide huizen. Dit is regionale data van de RDW. De data is beschikbaar per soort voertuig, per energiebron (brandstof) en per maand. Deze gegevens worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent was dit op 1 oktober 2026. Bekijk de toelichting voor de bronbeschrijving en definities van de regionale voertuig data.

Toelichting Meer autodata
Voertuigen naar energiebron
Er zijn 579 voertuigen met ‘benzine’ als energiebron in de buurt Hensbroek Verspreide huizen in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen per type energiebron (brandstof) dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt Hensbroek Verspreide huizen geregistreerd staat.

Er zijn in totaal 865 op naam geregistreerde voertuigen in de buurt Hensbroek Verspreide huizen (in oktober 2026).

Voertuigen naar soort
Er zijn 512 voertuigen van het type ‘personenauto’ in de buurt Hensbroek Verspreide huizen in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen naar soort motorvoertuig dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt Hensbroek Verspreide huizen geregistreerd staat.

Vergelijk het percentage auto’s per energiebron op de pagina met regionale voertuigdata.

Verkeersongevallen naar afloop
Er waren 4 verkeersongevallen in de buurt Hensbroek Verspreide huizen in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal verkeersongevallen in de buurt Hensbroek Verspreide huizen. Gebruik het filter boven de grafiek om het aantal ongevallen per afloop (materiële schade, letselschade of dodelijke afloop) te bekijken.


Onderstaande tabel laat zien hoeveel verkeersongevallen er in het jaar 2025 in de buurt Hensbroek Verspreide huizen plaatsvonden, uitgesplitst naar afloop.

Afloop verkeersongevallenAantal verkeersongevallen in 2025
Totaal4
Materiële schade1
Letselschade3
Dodelijke afloop0

De dataset met verkeersongevallen BRON is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen de buurt Hensbroek Verspreide huizen vallen.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Veiligheid in de buurt Hensbroek Verspreide huizen

Bekijk de ontwikkeling en soorten van de geregistreerde misdaad in de buurt Hensbroek Verspreide huizen op basis van data van de Politie en het CBS. De politiedata worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent op 15 september 2026. De beschrijvingen van de soorten misdrijven zoals de politie deze gebruikt zijn te vinden in de tabel met definities van de verschillende soorten delicten.

Meer misdaad
Totaal geregistreerde misdaad per maand of per jaar
Er zijn in 2025 in totaal 16 misdrijven in de buurt Hensbroek Verspreide huizen geregistreerd.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Totaal aantal geregistreerde misdaden in de buurt Hensbroek Verspreide huizen, 2012 tot en met 2025 (bij weergave van de gegevens per jaar) of april 2025 tot en met september 2026 (bij weergave van de gegevens per maand).

In de buurt Hensbroek Verspreide huizen zijn van 2012 tot en met 2025 in totaal 265 misdrijven geregistreerd. Deze misdrijven zijn ingedeeld naar 27 verschillende soorten delicten. In 2025 werden in de buurt Hensbroek Verspreide huizen 16 misdrijven door de politie vastgelegd. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens per maand of per jaar te tonen.

Misdaden naar type delict
De meest voorkomende soorten misdrijven in de buurt Hensbroek Verspreide huizen in 2025 zijn Overige vermogensdelicten (4 delicten) en Mishandeling (3 delicten).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal misdaden voor de 9 soorten delicten die in 2025 geregistreerd zijn in de buurt Hensbroek Verspreide huizen.

Definities misdaad
Misdaad totaal per maand
In september 2026 zijn er 2 misdrijven in de buurt Hensbroek Verspreide huizen geregistreerd.
Afbeelding van een warmtekaart (een heatmap in het Engels, een visuele weergave van data waarbij kleuren worden gebruikt om waarden weer te geven) met het totaal aantal misdrijven in de buurt Hensbroek Verspreide huizen per maand en per jaar.

Bovenstaande warmtekaart geeft een visuele weergave van het totaal aantal door de politie geregistreerde misdrijven per maand in de buurt Hensbroek Verspreide huizen over de afgelopen 6 jaar.

Alle gegevens zijn beschikbaar in het Excel document met politiedata als onderdeel van de download voor de gemeente Koggenland.

Misdaden per 1.000 inwoners
Er waren 14 misdrijven per 1.000 inwoners van het type ‘diefstal’ in 2025 in de buurt Hensbroek Verspreide huizen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Criminaliteit: aantal misdaden per 1.000 inwoners in 2025 in de buurt Hensbroek Verspreide huizen.

De grafiek toont de meest recente gegevens over het aantal misdaden per 1.000 inwoners voor de buurt Hensbroek Verspreide huizen. De gegevens over misdaden zijn hiertoe gegroepeerd in (1) het totaal aantal diefstallen (alle vormen, zoals diefstal uit woningen en schuren, diefstal van auto’s en fietsen en winkeldiefstal), (2) geweld en seksmisdrijven, (3) milieuovertredingen, (4) oplichting, (5) verkeersovertredingen, (6) vernielingen en misdrijven tegen de openbare orde en (7) alle overige misdrijven. De definities van alle verschillende soorten delicten met daarbij de categorie waarin deze zijn ingedeeld zijn te vinden in de bronbeschrijving van de politiedata.

Verkiezingen in de buurt Hensbroek Verspreide huizen

Bekijk de beschikbare verkiezingsuitslagen en informatie over de stembureaus in de buurt Hensbroek Verspreide huizen.

Uitslag gemeenteraadsverkiezingen 2026
Stembureau Dorpshuis de Oudeschool in Hensbroek
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal stemmen per partij zoals uitgebracht te Stembureau Dorpshuis de Oudeschool in Hensbroek bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026. De grafiek toont de 6 partijen waarop bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026 bij het stembureau Stembureau Dorpshuis de Oudeschool in Hensbroek stemmen zijn uitgebracht.

Onderstaande grafiek toont het aantal stemmen per politieke partij dat bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 in Stembureau Dorpshuis de Oudeschool in Hensbroek is uitgebracht. Er was bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 geen stembureau binnen de buurt Hensbroek Verspreide huizen. Stembureau Dorpshuis de Oudeschool in Hensbroek is het stembureau dat het meest dichtbij het geografisch centrum van de buurt Hensbroek Verspreide huizen ligt.

Bekijk veel meer informatie over de verkiezingen op de pagina met alle 47 stembureaus in de gemeente Koggenland en op de pagina met alle verkiezingsuitslagen voor de gemeente Koggenland. En download alle verkiezingsdata in een Excel document als onderdeel van de uitgebreide informatie voor de gemeente Koggenland.

Stembureaus Koggenland
Adressen en leefomgeving in de buurt Hensbroek Verspreide huizen

Bekijk gegevens over adressen, gebruiksdoelen, bouwperioden, dichtheid, de nabijheid van voorzieningen, energieverbruik en energielabels in de buurt Hensbroek Verspreide huizen.

Informatie op basis van de BAG (de Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) van 1 juli 2026. De buurt Hensbroek Verspreide huizen telt in totaal 517 adressen, met 206 verblijfsobjecten en 311 standplaatsen (er zijn geen ligplaatsen). 90% van de adressen in buurt Hensbroek Verspreide huizen ligt binnen de bebouwde kom en 10% van de adressen ligt buiten de bebouwde kom.

Adressen Koggenland
Adressen: gebruiksdoelen
In de buurt Hensbroek Verspreide huizen zijn er 168 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel woonfunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor de buurt Hensbroek Verspreide huizen.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 68 panden uit de bouwperiode 2020 en later in de buurt Hensbroek Verspreide huizen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor de buurt Hensbroek Verspreide huizen. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 juli 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Dichtheid per km² van bevolking, adressen en auto’s

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt Hensbroek Verspreide huizen voor 2026.


Onderstaande tabel toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt Hensbroek Verspreide huizen voor 2026:

DichtheidNederlandBuurt Hensbroek Verspreide huizen
Bevolking539117
Adressen2.093341
Autos27563

De data over het aantal inwoners-, adressen- en personenauto’s per vierkante kilometer land geven een beeld van ‘de mate van concentratie van menselijke activiteiten’ in de buurt Hensbroek Verspreide huizen ten opzichte van het gemiddelde voor Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Toelichting
Gemiddelde afstand tot voorzieningen
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een huisartsenpraktijk in de buurt Hensbroek Verspreide huizen is 3,5.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt Hensbroek Verspreide huizen tot de dichtstbijzijnde voorziening. De gebruikte cijfers komen uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor 2025.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt Hensbroek Verspreide huizen tot de dichtstbijzijnde voorziening voor 2025:

VoorzieningAfstand in km
Huisartsenpraktijk3,5
Supermarkt2,9
Restaurant3,4
Basisonderwijs1,1
Voortgezet onderwijs5,0
Bibliotheek3,5
Treinstation3,8
Sportterrein0,6
Bioscoop6,3
Museum8,2

De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting.

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen
Gemiddeld aardgas- en elektriciteitsverbruik per woning per jaar in de buurt Hensbroek Verspreide huizen.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddeld energieverbruik per woning per jaar in de buurt Hensbroek Verspreide huizen.


Onderstaande tabel toont het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik per type woning voor 2024 voor de buurt Hensbroek Verspreide huizen:

Soort woningGemiddeld gasverbruikGemiddelde elektriciteitslevering per woning
Appartement1.1704.090
Tussenwoning1.1502.630
Hoekwoning1.3902.930
Twee-onder-één-kap woning7104.410
Vrijstaande woning1.2403.580
Koopwoning1.2103.780
Huurwoning8402.370

Data over het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik voor aardgas in m3. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen. Het verbruik van gas en elektra is ook bekend per woningtype, zie de tabel.

Toelichting Meer gas
Energielabels
De meest voorkomende energielabels in de buurt Hensbroek Verspreide huizen zijn G (33 adressen) en A (25 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in de buurt Hensbroek Verspreide huizen. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 oktober 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel G komt het meeste voor in de buurt Hensbroek Verspreide huizen: 33 adressen hebben energielabel G. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente Koggenland bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Adressen in de buurt Hensbroek Verspreide huizen
Tabel met 519 adressen in de buurt Hensbroek Verspreide huizen.

Onderstaande tabel toont alle openbare ruimtes en alle unieke combinaties van straten en huisnummers voor de buurt Hensbroek Verspreide huizen. Één straat kan in meer dan één buurt voorkomen. Vind de buurt bij je adres op de pagina met alle adressen voor de gemeente Koggenland.

Openbare ruimteHuisnummer(s)Postcode(s)WoonplaatsAantal adressen
Burgemeester Kooimanweg51711KKHensbroek1
De Fuik--Hensbroek0
Dorpsweg1 t/m 1781711RD t/m 1711RNHensbroek63
Gemaalweg1 t/m 141711RZHensbroek22
Julianaweg1 t/m 81711RPHensbroek22
Kerkweg9 t/m 201711RR t/m 1711RSHensbroek322
Kwakelpad--Hensbroek0
Kwakelweg1 t/m 71711RCHensbroek11
Mensonidesweg1 t/m 211711SEHensbroek4
Oudelandsdijkje1 t/m 161711SBHensbroek15
Pioenhof1 t/m 471711RXHensbroek54
Ursemmerweg1 t/m 71711SCHensbroek5

Bovenstaande tabel toont de gegevens voor 12 openbare ruimtes en 519 adressen in de buurt Hensbroek Verspreide huizen. Dit zijn alle adressen en openbare ruimtes op basis van de BAG- en de topografische kaarten (BRT) van het Kadaster van 1 juli 2026.

Een openbare ruimte is een door de gemeente aangewezen gebied dat is ingericht en wordt onderhouden voor publiek gebruik. Dit kan bijvoorbeeld een straat, weg, plein, park, erf, spoorbaan of brug zijn. Zie de toelichting voor een verdere definitie. Klik op de naam van een openbare ruimte om de pagina met statistieken voor die ruimte weer te geven. Bekijk de definities van de soorten openbare ruimtes.

De BAG (Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Adressen Koggenland
Tabelgebruik:

  • Bekijk in de tabel alle openbare ruimtes en unieke combinaties van straten en huisnummers in deze buurt.
  • Zoek in de tabel met het zoekveld boven de tabel. De rijen worden hiermee gefilterd zodat alleen rijen waarin de zoekterm voorkomt zichtbaar blijven.
  • Sorteer de tabel door op een kolomtitel te klikken.
  • Blader door de tabel met de knoppen onder de tabel.
  • Op kleine schermen: de eerste kolom blijft staan, verschuif de tabel horizontaal om alle kolommen te zien.
Download de buurt-rapportage!
Download hier de PDF buurt-rapportage met 100 grafieken en kaarten!

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download de buurt-rapportage voor Buurt Hensbroek Verspreide huizen. Met veel extra informatie in 100 kaarten en grafieken! Met regionale vergelijkingen en met onderwerpen uitgezet in de tijd. Als PDF document: makkelijk te bewaren, delen en printen.

Download!
Gebieden
Tabel met de gebieden die de buurt Hensbroek Verspreide huizen ‘raken’.
Soort gebiedNaam gebiedAantal adressen
Postcode numeriek1711506
WoonkernHensbroek469
WoonplaatsHensbroek521
WijkHensbroek521
GemeenteKoggenland521
ProvincieNoord-Holland521
WaterschapHoogheemraadschap Hollands Noorderkwartier521
LandNederland521

Bovenstaande tabel toont de regionale gebieden die de buurt Hensbroek Verspreide huizen ‘raken’ met het aantal adressen uit de buurt Hensbroek Verspreide huizen dat in het betreffende gebied ligt.

Buurt Hensbroek Verspreide huizen ‘raakt’ andere gebieden zoals bijvoorbeeld een woonplaats of waterschap wanneer de geometrieën van de buurt Hensbroek Verspreide huizen en die van de andere gebieden elkaar overlappen of snijden. De gebieden zijn op basis van de gebiedsindelingen van het CBS van 2026 en de topografische kaarten van het Kadaster van 2026 bepaald. Klik op de naam van een gebied om de pagina met statistieken voor dat gebied weer te geven.

Alle onderwerpen en vergelijken

Bekijk de meest recente cijfers over meer dan 250 onderwerpen en vergelijk de buurt Hensbroek Verspreide huizen met andere gebieden.

Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!
Kies een categorie en bekijk de bijbehorende onderwerpen.

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor de buurt Hensbroek Verspreide huizen voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

Bedrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Bedrijfsvestigingen totaal90Aantal2025
A Landbouw, bosbouw en visserij25Aantal2025
B-F Nijverheid en energie15Aantal2025
G+I Handel en horeca10Aantal2025
H+J Vervoer, informatie en communicatie5Aantal2025
K-L Financiële diensten, onroerend goed5Aantal2025
M-N Zakelijke dienstverlening15Aantal2025
O-Q Overheid, onderwijs en zorg5Aantal2025
R-U Cultuur, recreatie, overige diensten5Aantal2025
% A Landbouw, bosbouw en visserij29%Percentage2025
% B-F Nijverheid en energie18%Percentage2025
% G+I Handel en horeca12%Percentage2025
% H+J Vervoer, informatie en communicatie5,9%Percentage2025
% K-L Financiële diensten, onroerend goed5,9%Percentage2025
% M-N Zakelijke dienstverlening18%Percentage2025
% O-Q Overheid, onderwijs en zorg5,9%Percentage2025
% R-U Cultuur, recreatie, overige diensten5,9%Percentage2025

De cijfers over bedrijven tonen het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt Hensbroek Verspreide huizen, uitgesplitst naar bedrijfstak. Een vestiging is een locatie van een bedrijf, instelling of zelfstandige waar of van waaruit activiteiten worden uitgevoerd.

Bevolking
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Inwoners590Aantal2026
Mannen320Aantal2026
Vrouwen270Aantal2026
0 tot 15 jaar85Aantal2026
15 tot 25 jaar80Aantal2026
25 tot 45 jaar125Aantal2026
45 tot 65 jaar185Aantal2026
65 jaar of ouder115Aantal2026
Ongehuwd300Aantal2026
Gehuwd230Aantal2026
Gescheiden45Aantal2026
Verweduwd15Aantal2026
% Mannen54%Percentage2026
% Vrouwen46%Percentage2026
% 0 tot 15 jaar14%Percentage2026
% 15 tot 25 jaar14%Percentage2026
% 25 tot 45 jaar21%Percentage2026
% 45 tot 65 jaar31%Percentage2026
% 65 jaar of ouder19%Percentage2026
% Ongehuwd51%Percentage2026
% Gehuwd39%Percentage2026
% Gescheiden7,6%Percentage2026
% Verweduwd2,54%Percentage2026
Geboorten5Aantal2025
Geboorte relatief5Aantal per 1.000 inwoners2025
Sterftes0Aantal2025
Sterfte relatief5Aantal per 1.000 inwoners2025
Leerlingen PO40Aantal2025
Leerlingen VO40Aantal2025
Studenten MBO20Aantal2025
Studenten HBO10Aantal2025
Studenten WO0Aantal2025
Praktisch opleidingsniveau100Aantal2024
Middelbaar opleidingsniveau130Aantal2024
Hoger opleidingsniveau100Aantal2024
% Praktisch opleidingsniveau30%Percentage2024
% Middelbaar opleidingsniveau39%Percentage2024
% Hoger opleidingsniveau30%Percentage2024
Jongeren met jeugdzorg in natura10Aantal2023
% Jongeren met jeugdzorg8,1%Percentage2023
Wmo cliënten10Aantal2024
Wmo cliënten per 1.000 inwoners28Aantal per 1.000 inwoners2024
Bevolkingsdichtheid117Aantal per km²2026

De inwonersaantallen worden altijd op vijftallen afgerond, hierdoor kan het voorkomen dat een optelling van subgroepen (zoals inwoners naar geslacht of naar leeftijd) licht afwijkt van het totaal aantal inwoners.

Energie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning3.670Gemiddeld in kWh2024
Gemiddelde elektriciteitsteruglevering per woning1.960Gemiddeld in kWh2024
% Woningen met zonnestroom55%Percentage2024
% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmd19%Percentage2024
Gemiddelde elektriciteitslevering appartement4.090Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering tussenwoning2.630Gemiddeld in kWh2018
Gemiddelde elektriciteitslevering hoekwoning2.930Gemiddeld in kWh2018
Gemiddelde elektriciteitslevering twee-onder-één-kap woning4.410Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering vrijstaande woning3.580Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering huurwoning2.370Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering koopwoning3.780Gemiddeld in kWh2023
Gemiddeld aardgasverbruik per woning1.170Gemiddeld per m³2024
% Woningen met stadsverwarming0%Percentage2014
% Aardgasvrije woningen9%Percentage2024
% Aardgaswoningen73%Percentage2024
Gemiddeld aardgasverbruik appartement1.170Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik tussenwoning1.150Gemiddeld per m³2018
Gemiddeld aardgasverbruik hoekwoning1.390Gemiddeld per m³2018
Gemiddeld aardgasverbruik twee-onder-één-kap woning710Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik vrijstaande woning1.240Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik koopwoning1.210Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik huurwoning840Gemiddeld per m³2023
Publieke laadpalengeen dataAantalgeen data
Adressen zonder energielabel359Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel61Aantal2026
Adressen met definitief energielabel97Aantal2026
Energielabels A+++++0Aantal2026
Energielabels A++++21Aantal2026
Energielabels A+++24Aantal2026
Energielabels A++3Aantal2026
Energielabels A+1Aantal2026
Energielabels A25Aantal2026
Energielabels B13Aantal2026
Energielabels C20Aantal2026
Energielabels D8Aantal2026
Energielabels E4Aantal2026
Energielabels F6Aantal2026
Energielabels G33Aantal2026

De onderwerpen in de categorie energieverbruik tonen onder meer het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik en de energielabels van gebouwen in de buurt Hensbroek Verspreide huizen. Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het minst energiezuinige label en A++++ het meest energiezuinige label.

Gezondheid-gedrag
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Rookt tabak15%Percentage2024
Voldoet aan de alcoholrichtlijn33%Percentage2024
Drinken84%Percentage2024
Zwaar drinken14%Percentage2024
Overmatig drinken8%Percentage2024
Overgewicht49%Percentage2024
Ernstig overgewicht (obesitas)12%Percentage2024
Voldoet aan de beweegrichtlijn57%Percentage2024
Wekelijks sporten54%Percentage2024
Lopen en/of fietsen naar school of werk42%Percentage2024
Lopen naar school of werk16%Percentage2024
Fietsen naar school of werk36%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Hensbroek Verspreide huizen. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-overig
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Eenzaam42%Percentage2024
Ernstig eenzaam10%Percentage2024
Emotioneel eenzaam25%Percentage2024
Sociaal eenzaam31%Percentage2024
Matig/veel regie over het eigen leven90%Percentage2024
Moeite met rondkomen12%Percentage2024
Krijgt steun van anderen95%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door buren3%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door wegverkeer8%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg >50 km/uur6%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg <50 km/uur4%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door treinverkeer1%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door vliegverkeer4%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door windturbines2%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring wegverkeer3%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring treinverkeer0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring vliegverkeer2%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring buren2%Percentage2024
Tevreden met de woning91%Percentage2024
Tevreden met de woonomgeving92%Percentage2024
Tevreden met het groen in de omgeving92%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden binnen68%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden buiten80%Percentage2024
Vrijwilligerswerk30%Percentage2024
Mantelzorger14%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Hensbroek Verspreide huizen. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-ziekte
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Goed ervaren gezondheid73%Percentage2024
Één of meer langdurige aandoeningen31%Percentage2024
Beperkt vanwege gezondheid31%Percentage2024
Ernstig beperkt vanwege gezondheid3%Percentage2024
Één of meerdere keren gevallen27%Percentage2024
Langdurige ziekte en beperkt27%Percentage2024
Lage veerkracht12%Percentage2024
Hoge veerkracht60%Percentage2024
Hoog risico op angst of depressie6%Percentage2024
Suïcide gedachten de laatste 12 maanden9%Percentage2024
(Heel) veel stress in afgelopen 4 weken16%Percentage2024
Één of meer lichamelijke beperkingen12%Percentage2020
Beperking in horen3%Percentage2020
Beperking in zien4%Percentage2020
Beperking in bewegen6%Percentage2020
Broze gezondheid20%Percentage2024
Broze metale gezondheid28%Percentage2024
Broze lichamelijke gezondheid22%Percentage2024
Broze gezondheid in het sociale domein25%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Hensbroek Verspreide huizen. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Huishoudens
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huishoudens265Aantal2026
Eenpersoonshuishoudens100Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens165Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen75Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens met kinderen90Aantal2026
% Eenpersoonshuishoudens38%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens62%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen28%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens met kinderen34%Percentage2026
Gemiddelde huishoudensgrootte2,3Gemiddeld aantal2026

Het aantal huishoudens betreft het aantal particuliere huishoudens op 1 januari van een jaar. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen in een woonruimte wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. De cijfers over huishoudens op wijk- en buurtniveau worden afgerond op vijftallen.

Inkomen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Werkzame beroepsbevolking270Aantal2024
Netto arbeidsparticipatie79%Percentage2024
% Werknemers67%Percentage2024
% Werknemers met vaste arbeidsrelatie45%Percentage2024
% Werknemers met flexibele arbeidsrelatie22%Percentage2024
% Zelfstandigen33%Percentage2024
Inkomensontvangers400Aantal2024
Inkomensontvangers per 1.000 inwoners930Aantal per 1.000 inwoners2024
Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger€49.700Gemiddeld in Euro2023
Gemiddeld inkomen per inwoner€42.100Gemiddeld in Euro2023
40% personen met laagste inkomen38%Percentage2024
20% personen met hoogste inkomen21%Percentage2024
% Personen in armoede1,4%Percentage2024
% Personen tot 25% boven armoedegrens3,0%Percentage2024
Gemiddeld huishoudinkomen€49.000euro2023
40% huishoudens met laagste inkomen35%Percentage2024
20% huishoudens met hoogste inkomen27%Percentage2024
% Huishoudens met een laag inkomen4,2%Percentage2023
% Huishoudens onder of rond sociaal minimum4,7%Percentage2023
% Huishoudens tot 110% van sociaal minimum5,2%Percentage2023
% Huishoudens tot 120% van sociaal minimum5,8%Percentage2023
Mediaan vermogen van particuliere huishoudens€306.700euro2024
Personen per soort uitkering - Bijstand0Aantal2025
Personen per soort uitkering - AO20Aantal2025
Personen per soort uitkering - WW0Aantal2025
Personen per soort uitkering - AOW100Aantal2025
% Personen per soort uitkering - Bijstand0%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AO4%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - WW0%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AOW20%Percentage2025

De inkomensgegevens beschrijven het inkomen van personen en particuliere huishoudens in de buurt Hensbroek Verspreide huizen. Het besteedbaar inkomen is het bruto-inkomen verminderd met onder meer belastingen, premies en betaalde inkomensoverdrachten. Vanwege statistische geheimhouding worden niet voor ieder gebied inkomensgegevens gepubliceerd.

Migratie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland495Aantal2026
Herkomst buiten Nederland95Aantal2026
Herkomst Europa60Aantal2026
Herkomst buiten Europa35Aantal2026
% Herkomst Nederland84%Percentage2026
% Herkomst buiten Nederland16%Percentage2026
% Herkomst Europa10%Percentage2026
% Herkomst buiten Europa5,9%Percentage2026
Geboren in Nederland met herkomst Nederland500Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst Europa15Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa20Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland35Aantal2026
Geboren in Nederland535Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa45Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa15Aantal2026
Geboren buiten Nederland60Aantal2026
% Geboren in Nederland met herkomst Nederland85%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst Europa2,54%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland5,9%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa3,39%Percentage2026
% Geboren in Nederland91%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa7,6%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa2,54%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland10%Percentage2026
Autochtoon385Aantal2022
Westers25Aantal2022
Niet-westers5Aantal2022
Nederlandse Antillen en Aruba0Aantal2022
Marokko0Aantal2022
Suriname5Aantal2022
Turkije0Aantal2022
Overig niet-westers5Aantal2022

De onderwerpen in de categorie migratie gaan over de herkomst en migratie van inwoners van de buurt Hensbroek Verspreide huizen. De herkomst is gebaseerd op het geboorteland van de persoon en diens ouders. De migratiecijfers tonen onder meer vestiging, vertrek, immigratie en emigratie.

Misdrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Misdrijven16Aantal2025
Diefstal7Aantal2025
Geweld en seksmisdrijven3Aantal2025
Milieu overtredingen0Aantal2025
Oplichting2Aantal2025
Verkeersovertredingen0Aantal2025
Vernieling1Aantal2025
Overige misdrijven3Aantal2025
Misdrijven per 1.000 inwoners33Aantal per 1.000 inwoners2025
Diefstal per 1.000 inwoners14Aantal per 1.000 inwoners2025
Geweld en seksmisdrijven per 1.000 inwoners6Aantal per 1.000 inwoners2025
Milieu overtredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Oplichting per 1.000 inwoners4Aantal per 1.000 inwoners2025
Verkeersovertredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Vernieling per 1.000 inwoners2Aantal per 1.000 inwoners2025
Overige misdrijven per 1.000 inwoners6Aantal per 1.000 inwoners2025

De cijfers over misdrijven tonen de door de politie geregistreerde misdrijven in de buurt Hensbroek Verspreide huizen, zowel als aantal als omgerekend per 1.000 inwoners. Niet ieder gepleegd misdrijf wordt gemeld of geregistreerd.

Nabijheid voorzieningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand3,5Gemiddelde afstand in km2025
Huisartsenpraktijken binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 3 km0,3Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 5 km4,2Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpost afstand11Gemiddelde afstand in km2024
Apotheek afstand3,7Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuis met poli afstand6,4Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km6,2Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuis zonder poli afstand14Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km2,0Gemiddeld aantal2025
Supermarkt afstand2,9Gemiddelde afstand in km2025
Supermarkten binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 3 km0,8Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 5 km8,2Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand3,1Gemiddelde afstand in km2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km2,8Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km19Gemiddeld aantal2025
Warenhuis afstand6,1Gemiddelde afstand in km2025
Warenhuizen binnen 5 km0,1Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 10 km4,0Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 20 km12Gemiddeld aantal2025
Café afstand1,0Gemiddelde afstand in km2025
Cafés binnen 1 km0,6Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 3 km1,4Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 5 km4,8Gemiddeld aantal2025
Cafetaria afstand3,0Gemiddelde afstand in km2025
Cafetaria binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 3 km0,5Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 5 km8,5Gemiddeld aantal2025
Restaurant afstand3,4Gemiddelde afstand in km2025
Restaurants binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 3 km0,8Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 5 km10Gemiddeld aantal2025
Hotel afstand3,6Gemiddelde afstand in km2025
Hotels binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 10 km5,3Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 20 km50Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijf afstand1,1Gemiddelde afstand in km2025
Kinderdagverblijven binnen 1 km0,5Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 3 km3,1Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 5 km13Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang afstand1,1Gemiddelde afstand in km2025
Buitenschoolseopvang binnen 1 km0,5Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 3 km2,8Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 5 km13Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs afstand1,1Gemiddelde afstand in km2025
Basisonderwijs binnen 1 km0,5Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 3 km1,9Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 5 km8,3Gemiddeld aantal2025
Voortgezet onderwijs afstand5Gemiddelde afstand in km2024
Voortgezet onderwijs binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 5 km0,7Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 10 km7Gemiddeld aantal2024
VMBO afstand5,3Gemiddelde afstand in km2024
VMBO binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 5 km0,4Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 10 km6Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO afstand5Gemiddelde afstand in km2024
HAVO VWO binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 5 km0,5Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 10 km2,0Gemiddeld aantal2024
Openbaar groen afstand1,1Gemiddelde afstand in km2017
Park of plantsoen afstand2,4Gemiddelde afstand in km2017
Dagrecreatief terrein afstand1,2Gemiddelde afstand in km2017
Bos afstand2,8Gemiddelde afstand in km2017
Open natuurlijk terrein afstand2,4Gemiddelde afstand in km2017
Open droog natuurlijk terrein afstand8,7Gemiddelde afstand in km2017
Open nat natuurlijk terrein afstand2,4Gemiddelde afstand in km2017
Semi-openbaar groen afstand0,4Gemiddelde afstand in km2017
Sportterrein afstand0,6Gemiddelde afstand in km2017
Volkstuin afstand2,8Gemiddelde afstand in km2017
Verblijfsrecreatief terrein afstand0,7Gemiddelde afstand in km2017
Begraafplaats afstand3,6Gemiddelde afstand in km2017
Recreatief binnenwater afstand0,6Gemiddelde afstand in km2017
Oprit hoofdverkeersweg afstand2,0Gemiddelde afstand in km2025
Treinstation afstand3,8Gemiddelde afstand in km2025
Belangrijk overstapstation afstand13Gemiddelde afstand in km2025
Bibliotheek afstand3,5Gemiddelde afstand in km2025
Zwembad afstand5,2Gemiddelde afstand in km2025
Kunstijsbaan afstand13Gemiddelde afstand in km2025
Podiumkunsten afstand6,2Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten binnen 5 km0,1Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 10 km1,8Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 20 km8Gemiddeld aantal2024
Poppodium afstand13Gemiddelde afstand in km2024
Bioscoop afstand6,3Gemiddelde afstand in km2025
Bioscopen binnen 5 km0,1Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 20 km6Gemiddeld aantal2025
Sauna afstand5,6Gemiddelde afstand in km2025
Zonnebank afstand4,8Gemiddelde afstand in km2025
Museum afstand8,2Gemiddelde afstand in km2024
Musea binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 10 km2,0Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 20 km16Gemiddeld aantal2024
Attractie afstand1,3Gemiddelde afstand in km2025
Attracties binnen 10 km3,0Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 20 km12Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 50 km38Gemiddeld aantal2025
Brandweerkazerne afstand2,5Gemiddelde afstand in km2025

Het CBS publiceert gegevens over de nabijheid van voorzieningen voor inwoners van de buurt Hensbroek Verspreide huizen. De afstanden zijn gemiddelden over de weg en de nabijheidsindicatoren tonen hoeveel voorzieningen binnen een bepaalde afstand beschikbaar zijn.

Omgeving
OnderwerpWaardeEenheidJaar
RegiocodeBU15980201Code2026
RegionaamHensbroek Verspreide huizenNaam2026
Soort regioBuurtCategorisch type2026
Sorteercode15980201Code2026
Oppervlakte totaal525Aantal hectaren2026
Oppervlakte land505Aantal hectaren2026
Oppervlakte water21Aantal hectaren2026
Mate van stedelijkheid5Indicator 1-52026
Omgevingsadressendichtheid341Gemiddeld aantal per km²2026
Adressen totaal517Aantal2026
Adressen met postcode517Aantal2026
Adressen met woonfunctie168Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie3Aantal2026
Adressen met celfunctie0Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie0Aantal2026
Adressen met industriefunctie26Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie2Aantal2026
Adressen met logiesfunctie12Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie0Aantal2026
Adressen met sportfunctie2Aantal2026
Adressen met winkelfunctie0Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie13Aantal2026
Verblijfsobjecten206Aantal2026
Ligplaatsen0Aantal2026
Standplaatsen311Aantal2026
Panden met adres200Aantal2026
Adressen met pand206Aantal2026
Percelen met adres467Aantal2026
Adressen met perceel517Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom467Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom50Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom135Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom33Aantal2026
Panden met adres voor 1700geen dataAantal2026
Panden met adres 1700 tot 1900geen dataAantal2026
Panden met adres 1900 tot 1925geen dataAantal2026
Panden met adres 1925 tot 1950geen dataAantal2026
Panden met adres 1950 tot 1970geen dataAantal2026
Panden met adres 1970 tot 1980geen dataAantal2026
Panden met adres 1980 tot 1990geen dataAantal2026
Panden met adres 1990 tot 2000geen dataAantal2026
Panden met adres 2000 tot 2010geen dataAantal2026
Panden met adres 2010 tot 2020geen dataAantal2026
Panden met adres 2020 en latergeen dataAantal2026
Adressen met pand voor 17000Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 190024Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 19258Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 195012Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 197017Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 198020Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 199013Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 200015Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 201012Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 202017Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later68Aantal2026
Postcodegebied1711KK-1711SENaam2026
Meest voorkomende postcode1711Naam2026
Dekkingspercentage meest voorkomende postcode100%Percentage2026

De onderwerpen in de categorie omgeving beschrijven onder meer de oppervlakte, het aantal adressen, de bevolkingsdichtheid en de omgevingsadressendichtheid van de buurt Hensbroek Verspreide huizen.

Verkeersongevallen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal4Aantal2025
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade1Aantal2025
Verkeersongevallen letselschade3Aantal2025
Verkeersongevallen dodelijk0Aantal2025

De gegevens over verkeersongevallen in de buurt Hensbroek Verspreide huizen zijn gebaseerd op de registratie van verkeersongevallen door Rijkswaterstaat.

Vervoer
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Personenauto’s totaal320Aantal2025
Personenauto’s - brandstof benzine240Aantal2025
Personenauto’s - overige brandstof80Aantal2025
Personenauto’s per huishouden1,52Aantal2025
Personenauto’s naar oppervlakte63Aantal2025
Motorfietsen65Aantal2025

De vervoersgegevens tonen onder meer het aantal personenauto’s en andere voertuigen in de buurt Hensbroek Verspreide huizen. De voertuiggegevens zijn gebaseerd op het Nederlandse kentekenregister van de RDW.

Woningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad159Aantal2025
Woningen per 1.000 inwoners324Aantal per 1.000 inwoners2025
Nieuwbouw woningen5Aantal2025
Niet-woningvoorraad38Aantal2025
Nieuwbouw niet-woningen0Aantal2025
Gemiddelde woningwaarde€540.000Gemiddeld in Euro2025
Woningwaarde klasse€500.000 tot €750.000Categorisch type2025
Eengezinswoningen153Aantal2025
Meergezinswoningen6Aantal2025
Koopwoningen143Aantal2025
Huurwoningen16Aantal2025
Huurwoningen woningcorporaties5Aantal2025
Huurwoningen overige verhuurders11Aantal2025
Eigendom onbekend0Aantal2025
Bewoond129Aantal2025
Onbewoond30Aantal2025
% Koopwoningen90%Percentage2025
% Huurwoningen10%Percentage2025
% Huurwoningen woningcorporaties3%Percentage2025
% Huurwoningen overige verhuurders7%Percentage2025
% Eigendom onbekend0%Percentage2025
% Eengezinswoningen96%Percentage2025
% Meergezinswoningen4%Percentage2025
% Bewoond81%Percentage2025
% Onbewoond19%Percentage2025
Appartementen10Aantal2026
Tussenwoningen19Aantal2026
Hoekwoningen6Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen26Aantal2026
Vrijstaande woningen107Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen6%Percentage2026
% Tussenwoningen11%Percentage2026
% Hoekwoningen4,0%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen15%Percentage2026
% Vrijstaande woningen64%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 194543Aantal2026
Woningen 1945 tot 19654Aantal2026
Woningen 1965 tot 197514Aantal2026
Woningen 1975 tot 198518Aantal2026
Woningen 1985 tot 19955Aantal2026
Woningen 1995 tot 200511Aantal2026
Woningen 2005 tot 20157Aantal2026
Woningen 2015 tot 202561Aantal2026
Woningen 2025 en later5Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend0Aantal2026
% Woningen voor 194526%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 19652,0%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 19758%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 198511%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 19953,0%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 20057%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 20154,0%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 202536%Percentage2026
% Woningen 2025 en later3,0%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend0,0%Percentage2026

De woningcijfers voor de buurt Hensbroek Verspreide huizen komen voornamelijk van het CBS en de BAG. Ze beschrijven onder meer de woningvoorraad, woningtypen, bouwperioden, eigendom en gemiddelde WOZ-waarde. Cijfers op wijk- en buurtniveau kunnen zijn afgerond op vijftallen.

Download de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren als Excel document. Alle woonplaatsen, wijken en buurten zijn onderdeel van de download voor de gemeente Koggenland. Er is ook een download met alle gemeente-, wijk- en buurtgegevens voor heel Nederland.

Selecteer op een groot scherm een categorie in het menu naast de tabel. Gebruik op een klein scherm de keuzelijst boven de tabel.

Tabelgebruik:

  • Kies een categorie om alleen de onderwerpen uit dat deel van de tabel te tonen.
  • Op grote schermen staat de categoriekeuze naast de tabel; op kleine schermen staat deze erboven.
  • Verschuif de tabel op kleine schermen horizontaal om alle kolommen te bekijken.
Top 5 buurt Hensbroek Verspreide huizen: kenmerken met het grootste verschil ten opzichte van Nederland
#KenmerkWaardeWaarde NLVerschilVerschil NLScore
1% Onbewoond19%4%15%4%3,89
2Restaurant afstand3,40,92,50,793,18
3% A Landbouw, bosbouw en visserij29%3,06%26%8,4%3,13
4% Woningen 2015 tot 202536%9%27%8,7%3,09
5% Werknemers67%83%-16%6%2,59

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Koggenland.

RegioSoort regio% OnbewoondRestaurant afstand% A Landbouw, bosbouw en visserij% Woningen 2015 tot 2025% Werknemers
Hensbroek Verspreide huizenBuurt19%3,429%36%67%
NederlandLand4%0,93,06%9%83%
KoggenlandGemeente3%1,59,2%9%79%
Dorpsweg en omgevingBuurt3%3,24,35%4,0%80%
Wogmeer WestBuurt4%1,633%5%62%

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Koggenland.

Top 5 kenmerken buurt Hensbroek Verspreide huizen:

De eerste tabel toont de vijf meest kenmerkende onderwerpen voor buurt Hensbroek Verspreide huizen. Op deze onderwerpen verschilt buurt Hensbroek Verspreide huizen relatief het meest van de rest van Nederland. De vergelijking gebruikt de meest recent beschikbare gegevens per onderwerp.

Regio’s:

De tweede tabel toont de waarden voor de top 5 kenmerken per regio. Getoonde regio’s: buurt Hensbroek Verspreide huizen, Nederland, de gemeente, de wijk en de andere buurten binnen de wijk. Hierbij staan de kenmerken in de kolommen en de vergelijkingsgebieden in de rijen.

Berekening van de grootste verschillen:

Het relatieve verschil is berekend als verschilscore. De verschilscore vergelijkt het verschil voor Hensbroek Verspreide huizen met het gemiddelde verschil voor Nederland. Zo worden de onderwerpen geselecteerd die relatief het sterkst van het Nederlandse gemiddelde afwijken.

De kolommen van de eerste tabel tonen de rekenstappen. ‘Waarde’ is de waarde voor Hensbroek Verspreide huizen, ‘Waarde NL’ het Nederlandse gemiddelde, ‘Verschil’ het verschil tussen beide waarden, ‘Verschil NL’ de gemiddelde afwijking in Nederland en ‘Score’ de daaruit berekende verschilscore.

De verschilscores zijn voor ruim 70 onderwerpen berekend. Uit de onderwerpen met de hoogste scores worden de vijf meest interessante onderwerpen gekozen. Hierdoor worden tegengestelde of vrijwel gelijke onderwerpen niet dubbel getoond en wordt het ontbreken van een onderwerp niet als kenmerk gepresenteerd. Als er bijvoorbeeld relatief veel vrouwen zijn, wordt niet ook automatisch het lage aandeel mannen getoond. Een sterk afwijkende bedrijfstak wordt alleen getoond als deze oververtegenwoordigd is.

Alle verschilscores voor alle wijken en buurten in buurt Hensbroek Verspreide huizen staan in de uitgebreide download voor Koggenland.

Data en bronnen

Bekijk de gebruikte open databronnen en definities en download uitgebreide regionale datasets over de buurt Hensbroek Verspreide huizen.

Download alle regionale data
Download de uitgebreide datasets voor de gemeente Koggenland.
Afbeelding van Excel documenten uit de download met regionale data.

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download uitgebreide informatie in handige Excel-overzichten voor de gemeente Koggenland. De download bevat regionale statistieken, adressen, verkiezingsuitslagen, misdaadcijfers, detail leeftijdsgegevens en meer.

Download ook de PDF buurt-rapportage voor de buurt Hensbroek Verspreide huizen met 100 kaarten en grafieken.

Download!
Gebruikte open data bronnen
Bronvermelding en definities

Veel gegevens op deze pagina komen uit verschillende datasets met regionale cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hierbij is een groot aantal datasets gecombineerd. De meest recente gegevens zijn bijgewerkt tot en met 14 oktober 2026. Daarnaast zijn diverse andere officiële databronnen gebruikt, waaronder het Kadaster, de Kiesraad, de Politie en het RIVM.

Bronnen & definities
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron