Statistieken buurt Hogenkamp

Statistieken buurt Hogenkamp

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Hogenkamp in de gemeente Renkum Vlag van de gemeente Renkum. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Hogenkamp in de gemeente Renkum Vlag van de gemeente Renkum. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Kaart van de buurt Hogenkamp.Bekijk kaart
Buurt Hogenkamp in het kort

Bekijk de belangrijkste cijfers, de kaart en een korte toelichting over de buurt Hogenkamp.

Kerncijfers van de buurt Hogenkamp
Adressen, panden, percelen, woningen, huishoudens en inwoners.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van de belangrijkste cijfers van het Kadaster en het CBS voor de buurt Hogenkamp.


Onderstaande tabel toont de belangrijkste cijfers van het CBS en het Kadaster voor de buurt Hogenkamp.

OnderwerpAantalBronJaar data
Adressen met postcode640Kadaster2026
Adressen met woonfunctie620Kadaster2026
Panden met adres614Kadaster2026
Percelen met adres493Kadaster2026
Woningvoorraad619CBS2025
Huishoudens635CBS2026
Inwoners1.330CBS2026

Op deze pagina vind je een kaart van de buurt Hogenkamp en de data over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Hogenkamp.

Definities
Aantal inwoners op de kaart van de buurt Hogenkamp
Kaart van de omgeving van de buurt Hogenkamp.
Afbeelding van de buurt Hogenkamp op de kaart.

Kaart van de wijk Renkum Noord met het aantal inwoners per buurt in 2026. De cijfers op de kaart geven de volgende buurten weer: 1: Quadenoord, 2: Renkumse Heide, 3: Schaapsdrift, 4: Keijenberg, 5: Fluitersmaat, 6: Bakkershaag, 7: Hogenkamp.

Bekijk de statistieken voor alle 73 gebieden binnen de gemeente Renkum via de overzichtspagina van de gebieden in de Renkum.

Overzicht gebieden Meer Renkum
Over de buurt Hogenkamp

De buurt Hogenkamp ligt binnen de wijk Renkum Noord in de gemeente Renkum. De meest voorkomende postcode in de buurt Hogenkamp is postcode 6871.

Er zijn 696 adressen en 619 woningen in de buurt Hogenkamp in de gemeente Renkum. 62% van de woningen in de buurt is een koopwoning. De woningen hebben een gemiddelde WOZ waarde van €373.000. Er wonen 1.330 inwoners in de buurt Hogenkamp, waarvan het grootste deel (30%) 65 jaar en ouder is. Buurt Hogenkamp telt 635 huishoudens van gemiddeld 2,1 personen. Verder zijn er 715 personenauto’s en 115 bedrijfsvestigingen geregistreerd in de buurt Hogenkamp.

Buurt Hogenkamp heeft een oppervlakte van 23 hectare land (honderd hectare is één vierkante kilometer, 1 km2). De gemiddelde dichtheid van adressen is 1.263 adressen per km2.

Meer over de buurt Hogenkamp:

De naam van deze buurt veranderde van Doorwerth in 2016 naar Hogenkamp in 2017. De gegevens van de buurt Hogenkamp voor de jaren 2013 tot en met 2016 zijn berekend.

Blijf op de hoogte

Ontvang een e-mail als er nieuwe cijfers zijn op de pagina Buurt Hogenkamp.

Wonen in de buurt Hogenkamp

Bekijk de woningvoorraad, woningkenmerken, woningtypen en de ontwikkeling van de gemiddelde WOZ-waarde in de buurt Hogenkamp.

Kenmerken van de 619 woningen in de buurt Hogenkamp
Er zijn 619 woningen in de buurt Hogenkamp.
Informatie over de woningen in deze regio op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken. En bekijk de woningkenmerken per buurt in de gemeente Renkum in een interactieve tabel.

Toelichting
Woningwaarde per jaar
De gemiddelde WOZ waarde in de buurt Hogenkamp was €373.000 in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in de buurt Hogenkamp.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Hogenkamp:

JaarGemiddelde WOZ woningwaarde Buurt Hogenkamp% verschil
2025€373.0006,6%
2024€350.0003,55%
2023€338.00022%
2022€276.0008,7%
2021€254.0007,6%
2020€236.0005,4%
2019€224.0007,7%
2018€208.0002,46%
2017€203.0003,57%
2016€196.000-3,92%
2015€204.0000,0%
2014€204.000-6,8%
2013€219.000geen data

De gemiddelde WOZ woningwaarde in de buurt Hogenkamp is met €154.000 toegenomen van €219.000 in 2013 tot €373.000 in 2025 (dat is een groei van 70%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2025 was €12.833 (4,77%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een duidelijk stijgende trend: De cijfers groeien bijna ieder jaar.

Bekijk ook de ranglijst van de woningwaarden per buurt in de gemeente Renkum.

Toelichting
Download een schat aan informatie
  • PDF buurt-rapportage voor de buurt Hogenkamp met 100 kaarten en grafieken.
  • Uitgebreide informatie in handige Excel overzichten voor de gemeente Renkum.
  • Meer dan 250 onderwerpen voor Nederland en alle provincies, gemeenten, wijken en buurten in Nederland.
Woningwaarde en 65-plussers per gebied
De gemiddelde woningwaarde in de buurt Hogenkamp is €373.000, het percentage inwoners van 65 jaar en ouder is 30% en er zijn 619 woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde woningwaarde per regio op de horizontale as. Deze is afgezet tegen het percentage inwoners van 65 jaar en ouder op de verticale as. Iedere regio wordt als cirkel weergegeven. De omvang van de cirkels hangt af van het aantal woningen in een gebied: hoe meer woningen, hoe groter de cirkel.

Woningwaarde ten opzichte van inwoners van 65 jaar en ouder per gebied, de volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (grijs), provincie Gelderland (bruin), gemeente Renkum (geel), 6 woonplaatsen (groen), 12 wijken (oranje) en 45 buurten (blauw). De buurt Hogenkamp wordt in het rood weergegeven. Klik op de naam van een cirkel om de gegevens voor dat gebied weer te geven.

Soorten woningen
Tussenwoningen komen het meeste voor in de buurt Hogenkamp: er zijn 190 adressen met het woningtype tussenwoningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de buurt Hogenkamp.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 juli 2026.

Bevolking in de buurt Hogenkamp

Bekijk de samenstelling en ontwikkeling van de bevolking in de buurt Hogenkamp, met cijfers over inwoners, leeftijd, burgerlijke staat, huishoudens, migratieachtergrond, opleidingsniveau, geboorte en sterfte.

Bekijk ook de maandelijkse bevolkingsontwikkeling in de gemeente Renkum.

Aantal inwoners per jaar
De buurt Hogenkamp telt 1.330 inwoners in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Hogenkamp. De gegevens lopen van 2013 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Hogenkamp:

JaarAantal inwoners de buurt Hogenkamp% verschil
20261.3300,38%
20251.3250,0%
20241.325-0,75%
20231.3351,91%
20221.310-1,13%
20211.325-2,93%
20201.365-1,44%
20191.3850,36%
20181.3800,0%
20171.3801,77%
20161.356-3,21%
20151.401-1,13%
20141.4170,78%
20131.406geen data

De bevolking van de buurt Hogenkamp is met 76 inwoners afgenomen van 1.406 inwoners in 2013 tot 1.330 inwoners in 2026 (dat is een daling van 5,4%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2026 was -6 inwoners (-0,42%).

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente Renkum.

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in de buurt Hogenkamp:

In 2013 waren er 1.406 inwoners in de buurt Hogenkamp. In 2014 is het aantal gestegen tot 1.417 inwoners. De stijging ten opzichte van 2013 is 11 (0,78%). Het aantal van 1.417 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 2013 tot en met 2026. In 2022 is het aantal gedaald tot 1.310 inwoners. Dit is een daling van 107 (-7,6%) ten opzichte van 2014, ten opzichte van het vorige jaar (2021) is het verschil -15 (-1,13%). Het aantal van 1.310 inwoners is het minimum in de hele periode waarover de inwonersdata beschikbaar zijn. In 2026 telde de buurt Hogenkamp 1.330 inwoners.

Inwoners per leeftijdsgroep in de buurt Hogenkamp
De grootste getoonde leeftijdsgroep in de buurt Hogenkamp is 65 jaar of ouder, met 30% van de inwoners.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, leeftijdsgroepen: aantal inwoners op 1 januari 2026 per leeftijdsgroep.

De grafiek toont de leeftijdsgroepen. Het aantal inwoners is ook per individueel levensjaar beschikbaar (alleen de inwoners van 105 jaar en ouder vormen 1 groep). De inwoners naar leeftijd zijn er tot op buurtniveau in het document met leeftijdsgegevens in de download voor de gemeente Renkum.

Burgerlijke staat in de buurt Hogenkamp
Deze grafiek laat zien hoeveel inwoners getrouwd, niet getrouwd, gescheiden of verweduwd zijn.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, burgerlijke staat: aantal en percentage inwoners op 1 januari 2026 naar burgerlijke staat.

Onderverdeling van de bevolking in de buurt Hogenkamp naar de situaties ‘Ongehuwd’, ‘Gehuwd’, ‘Gescheiden’ en ‘Verweduwd’.

Toelichting
Soorten huishoudens
In 2026 waren er 635 huishoudens in de buurt Hogenkamp. Er waren 230 eenpersoonshuishoudens en 405 meerpersoonshuishoudens (afgerond op vijftallen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont de verdeling naar soorten huishoudens voor de buurt Hogenkamp. De gegevens gelden voor 2026.

De cijfers gaan over de particuliere huishoudens op 1 januari 2026. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. In deze grafiek worden de huishoudens onderverdeeld in eenpersoonshuishoudens, meerpersoonshuishoudens zonder kinderen en meerpersoonshuishoudens met kinderen. De cijfers over huishoudens zijn afgerond op vijftallen.

Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in de buurt Hogenkamp.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2013 tot en met 2026: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in de buurt Hogenkamp per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Hogenkamp:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
20261.05595185
20251.07590160
20241.075100150
20231.09095145
20221.09500
20211.10587133
20201.14089136
20191.15591139
20181.17083127
20171.18577118
20161.16675113
20151.21374113
20141.24169106
20131.2466498

In 2026 was de herkomst van inwoners in de buurt Hogenkamp als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 79%, herkomst uit Europese landen: 7,1% en herkomst uit landen buiten Europa: 14% En in 2013 was de verdeling van inwoners naar herkomstgebied als volgt: herkomst uit Nederland: 88%, herkomst uit Europa: 4,55% en herkomst van buiten Europa: 7%.

Toelichting Meer migratie
Migratie herkomstlanden

Bekijk ook de detailinformatie over het aantal inwoners in Nederland naar land van herkomst.

Landen van herkomst
Migratie achtergrond: Geboortelanden en herkomstlanden
Van de inwoners van de buurt Hogenkamp is 87% in Nederland geboren (gegevens 2026).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking in de buurt Hogenkamp: de grafiek toont het aantal inwoners in 2025, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland. Gebruik het filter om een categorie te selecteren.

De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.

Toelichting
Geboorte per 1.000 inwoners
Er zijn 5 baby’s per 1.000 inwoners geboren in 2025 in de buurt Hogenkamp.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal levend geboren babies per 1.000 inwoners in de buurt Hogenkamp.

De cijfers over de geboortes per 1.000 aantal inwoners zijn berekend door het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december te delen door het aantal inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

Er waren in de gemeente Renkum als geheel 14 geboortes in augustus 2026. Bekijk de pagina met maandelijkse bevolkingscijfers voor de gemeente Renkum.

Cijfers over geboorte

De cijfers over het relatieve aantal geboortes zijn gebaseerd op data van het CBS. Als basis hiervoor is het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december in verhouding tot het aantal inwoners op 1 januari van een jaar in de buurt Hogenkamp genomen. Het relatieve aantal geboorten kan hoger uitvallen dan verwacht op basis van het inwonertal. Het relatieve cijfer betreft namelijk het aantal geboorten gedurende het jaar ten opzichte van het aantal inwoners op 1 januari. In nieuwbouwwijken kan het aantal inwoners sterk groeien in een jaar. Zo kunnen er in 1 jaar 10 kinderen geboren worden in een wijk waarin op 1 januari slechts 10 inwoners wonen, maar aan het eind van het jaar bijvoorbeeld 200 inwoners.

Sterfte per 1.000 inwoners
Er zijn 10 personen per 1.000 inwoners overleden in 2025 in de buurt Hogenkamp.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal sterftes per 1.000 inwoners in de buurt Hogenkamp.

De cijfers over de sterfte per 1.000 aantal inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS. De relatieve sterfte is bepaald als het aantal overledenen van 1 januari tot en met 31 december, per 1.000 inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

In augustus 2026 zijn in de gemeente Renkum als geheel 22 inwoners overleden. Bekijk de maandelijkse sterftecijfers voor de gemeente Renkum.

Meer sterfte
Onderwijs in de buurt Hogenkamp

Bekijk de kinderopvang- en onderwijslocaties, gemiddelde reisafstanden, aantallen leerlingen en studenten en de ontwikkeling van het aantal scholen in de buurt Hogenkamp. Dit is een kleine selectie uit de datasets over het onderwijs. Bekijk véél meer informatie over het onderwijs op AlleCijfers.

Kinderopvang- en onderwijslocaties in de buurt Hogenkamp
Buurt HogenkampGemeente RenkumGemeente Arnhem
Aantal kinderopvanglocaties150253
Aantal kindplaatsen61.4056.274
Aantal vestigingen basisonderwijs01358
Aantal leerlingen basisonderwijs02.42113.942
Aantal vestigingen voortgezet onderwijs0118
Aantal leerlingen voortgezet onderwijs09408.896
Aantal opleidingen middelbaar beroepsonderwijs0010
Aantal studenten middelbaar beroepsonderwijs009.720
Aantal opleidingen hoger onderwijs0052
Aantal studenten hoger onderwijs0011.302

Bovenstaande tabel toont data van het LRK en DUO over kinderopvang en onderwijs. De gegevens zijn bijgewerkt tot en met 1 oktober 2026.

Het aantal leerlingen betreft het aantal dat onderwijs volgt op een school in de buurt Hogenkamp. Op de pagina’s over het basisonderwijs en over de middelbare scholen zijn ook gegevens beschikbaar over het huisadres van leerlingen ten opzichte van het adres van de schoolvestigingen.

Gemiddelde afstanden kinderopvang en onderwijs
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een basisschool in de buurt Hogenkamp is 0,4 kilometer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand staafdiagram toont de gemiddelde afstand in kilometers over de weg tot kinderdagverblijven, buitenschoolseopvang, basisonderwijs, voortgezet onderwijs totaal, VMBO scholen en HAVO VWO scholen. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens voor verschillende soorten locaties te tonen. De gebruikte cijfers komen van uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor de situatie in 2025.


Onderstaande tabel de gemiddelde afstand in kilometers voor verschillende soorten locaties voor kinderopvang en onderwijs. De gegevens worden getoond per (vergelijkings)gebied en gelden voor 2025.

RegioKinderdagverblijfBuitenschoolseopvangBasisonderwijsVoortgezet onderwijsVMBOHAVO VWO
Nederland0,70,70,82,52,63,4
Provincie Gelderland0,80,80,82,82,83,7
Gemeente Renkum0,60,60,83,43,43,4
Wijk Renkum Noord0,40,60,44,74,74,7
Buurt Keijenberg1,11,11,24,74,74,7
Buurt Hogenkamp0,40,30,45,05,05,0
Buurt Bakkershaag0,40,40,34,84,84,8
Buurt Schaapsdrift0,40,60,54,54,54,5
Buurt Fluitersmaat0,40,80,34,44,44,4
Buurt Quadenoord2,02,42,25,65,65,6
Buurt Renkumse Heide1,31,81,45,15,15,1

Deze grafiek toont een regionale vergelijking van de gemiddelde reisafstanden voor inwoners van hun woonadres naar de dichtstbijzijnde locaties voor kinderopvang, basisonderwijs en voortgezet onderwijs. De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting. In de grafiek zie je de gegevens voor de buurt Hogenkamp in vergelijking tot andere gebieden. De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (oranje), provincie Gelderland (bruin), gemeente Renkum (geel), wijk Renkum Noord (groen) en 6 buurten (blauw). Buurt Hogenkamp wordt in het rood weergegeven.

Leerlingen en studenten in de buurt Hogenkamp
In 2025 woonden er 220 leerlingen en studenten in de buurt Hogenkamp.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Onderwijsdata: aantal leerlingen en studenten per soort onderwijs in de buurt Hogenkamp, data van het CBS over 2025.

De grafiek toont het aantal leerlingen in het PO en VO en het aantal studenten in het MBO, HBO, en WO dat als inwoner staat ingeschreven op een adres in de buurt Hogenkamp.

Toelichting
Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar per 1 oktober 2024 in de buurt Hogenkamp.

Bovenstaande donutgrafiek toont het percentage praktisch, middelbaar en hoog opgeleiden voor de buurt Hogenkamp. Bekijk het aantal inwoners per opleidingsniveau door op de taartpunten in de grafiek te klikken.

Definities opleidingsniveau

Economie en inkomen in de buurt Hogenkamp

Bekijk de ontwikkeling van het aantal bedrijven en het gemiddelde inkomen in de buurt Hogenkamp, met vergelijkingen tussen gebieden.

Bedrijfsvestigingen (115 totaal)
In de buurt Hogenkamp zijn in totaal 115 bedrijfsvestigingen geregistreerd (gegevens voor 2025).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen van bedrijven per sector per jaar in de buurt Hogenkamp (het aantal bedrijven in de sector “overheid, onderwijs en zorg (Ooz)” is vanaf 2020 bekend).

De ‘gestapelde lijngrafiek’ toont het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt Hogenkamp voor elk van de volgende 8 sectoren:

  1. Lbv: Landbouw, bosbouw en visserij
  2. Nen: Nijverheid en energie
  3. Hh: Handel en HORECA
  4. Vic: Vervoer, informatie en communicatie
  5. Fdo: Financiële diensten en onroerend goed
  6. Zd: Zakelijke dienstverlening
  7. Ooz: Overheid, onderwijs en zorg
  8. Cro: Cultuur, recreatie en overige diensten
Toelichting Definities

Advertentie:

De inlegzolen van VeiligVoeten beschermen goed tegen spijkers in je voet!

Huttenbouw of timmerdorp?
Voorkom verwondingen aan je voeten en voel je veilig! Gebruik veiligheidszooltjes, die beschermen goed tegen scherpe objecten in je voet! Het materiaal van de zolen lijkt op dat van een kogelvrij vest. Bescherm je voeten tegen spijkers en schroeven bij het klussen, gebruik ze bij evenementen, draag ze in je laarzen voor extra isolatie en bescherming of gebruik ze in je waterschoenen.

Gemiddeld inkomen per inwoner
Het gemiddeld inkomen per inwoner in de buurt Hogenkamp is €31.300.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld bruto jaarinkomen in de buurt Hogenkamp.

Over de inkomensdata:

Inwoners en inkomensontvangers: Het gemiddeld inkomen per inwoner in de buurt Hogenkamp is €31.300. Het gemiddeld inkomen per inkomensontvanger is €36.900. Buurt Hogenkamp telt 1.100 inkomensontvangers op 1.330 inwoners totaal.

6% van de huishoudens in de buurt Hogenkamp heeft een inkomen op of rond het sociaal minimum. Studentenhuishoudens en huishoudens met een onvolledig jaarinkomen zijn hierin niet meegenomen. Het sociaal minimum is het wettelijk bestaansminimum zoals dat in de politieke besluitvorming is vastgesteld. Zie de tabel met definities van de brondata voor de volledige definities.

Over de schaal van de inkomensmeter:

De laagste 10% en 25% regio’s vallen in het rode en oranje gebied; deze gebieden kunnen elkaar deels overlappen. De hoogste 25% regio’s vallen in het groene gebied. De grenzen zijn berekend met percentielen, waarbij alle waarden van laag naar hoog zijn gesorteerd. Lees meer over het (gewogen) gemiddelde, de mediaan, modus en percentielen.

Inkomensvergelijking binnen de gemeente Renkum
Regionale vergelijking van het gemiddelde inkomen per inwoner.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld inkomen per jaar voor elke regio in Renkum: buurt Hogenkamp is rood, andere buurten zijn blauw, wijken zijn geel en de gemeente is grijs.

Er zijn nog veel meer inkomensgegevens beschikbaar in de tabel met 250+ onderwerpen en de inkomensranglijst.

De regionale gezondheidsmonitor

Onderstaande grafieken tonen gegevens uit de regionale gezondheidsmonitor. De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners. De data uit het onderzoek komen van het RIVM en het CBS.

Inwoners met een goede gezondheid
72% procent van de inwoners van 18 jaar en ouder in de buurt Hogenkamp ervaart de eigen gezondheid als goed of zeer goed.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande lijngrafiek toont het percentage inwoners met een goede gezondheid in de buurt Hogenkamp per leeftijdsgroep. De gegevens wordt getoond voor de periode van 2012 tot en met 2024.

De RIVM gezondheidsmonitor biedt gezondheidsgegevens voor Nederland en per provincie, gemeente, wijk en buurt. Dit zijn gegevens over beperkingen, ervaren gezondheid, overgewicht, roken, drinken en mantelzorg.

Over de gezondheidsmonitor

De cijfers op deze pagina zijn afkomstig van het RIVM op basis van gegevens uit de Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen 2012, 2016, 2020 en de Corona Gezondheidsmonitor 2022 van GGD, CBS en RIVM. Er zijn data over monitoren met betrekking tot gezondheid, sociale situatie en leefstijl. Deze gegevens zijn er voor alle buurten, wijken, gemeenten, provincies en voor heel Nederland. Normaliter wordt dit onderzoek iedere vier jaar uitgevoerd. En in verband met Corona is er in 2022 een extra Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen uitgevoerd.

De data zijn door het RIVM en CBS gepubliceerd en waar nodig door OpenInfo omgerekend naar de regionale indelingen van 2026.

Bekijk alle definities uit de regionale gezondheidsmonitor.

Alcoholgebruik en roken
78% van de inwoners van 18 tot 65 jaar in de buurt Hogenkamp geeft aan wel eens alcohol te drinken.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de onderwerpen in de categorie ‘Alcoholgebruik en roken’ uit de gezondheidsmonitor van het RIVM voor de buurt Hogenkamp. Hierbij wordt per onderwerp getoond wat het percentage inwoners in de buurt Hogenkamp is dat heeft aangegeven dat het onderwerp van toepassing is. Gebruik het filter boven de grafiek om de leeftijdsgroep van de inwoners te kiezen.

Bekijk de toelichting bij bovenstaande grafiek met de definities en de vragen voor de onderwerpen ‘rookt tabak’, ‘voldoet aan de alcoholrichtlijn’, ‘drinken’, ‘zwaar drinken’ en ‘overmatig drinken’.

Toelichting

Bekijk de aparte pagina over de gezondheid in de buurt Hogenkamp met de gegevens over meer dan 40 onderwerpen uit de regionale gezondheidsmonitor en met data over het gebruik van de WMO en de jeugdzorg in de buurt Hogenkamp.

Meer gezondheidsdata
Voertuigen en verkeer in de buurt Hogenkamp

Bekijk de beschikbare gegevens over geregistreerde voertuigen, elektrische auto’s en verkeersongevallen in de buurt Hogenkamp.

Aantal elektrische auto’s in de buurt Hogenkamp
Er zijn 43 elektrische auto’s in oktober 2026 in de buurt Hogenkamp.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal elektrische auto’s per maand in de buurt Hogenkamp op basis van de regionale voertuigdata van de RDW. Dit is de som van het aantal elektrische bedrijfsauto’s en het aantal elektrische personenauto’s.

Er zijn 43 elektrische auto’s in de buurt Hogenkamp. Dit is het totaal aantal in oktober 2026 bij de RDW op kenteken geregistreerde elektrische auto’s in de buurt Hogenkamp die op de batterij rijden en met een stekker opgeladen worden.

Toelichting op de regionale voertuigdata

Deze paragraaf toont data over de op kenteken geregistreerde voertuigen in de buurt Hogenkamp. Dit is regionale data van de RDW. De data is beschikbaar per soort voertuig, per energiebron (brandstof) en per maand. Deze gegevens worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent was dit op 1 oktober 2026. Bekijk de toelichting voor de bronbeschrijving en definities van de regionale voertuig data.

Toelichting Meer autodata
Voertuigen naar energiebron
Er zijn 700 voertuigen met ‘benzine’ als energiebron in de buurt Hogenkamp in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen per type energiebron (brandstof) dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt Hogenkamp geregistreerd staat.

Er zijn in totaal 1.012 op naam geregistreerde voertuigen in de buurt Hogenkamp (in oktober 2026).

Voertuigen naar soort
Er zijn 721 voertuigen van het type ‘personenauto’ in de buurt Hogenkamp in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen naar soort motorvoertuig dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt Hogenkamp geregistreerd staat.

Vergelijk het percentage auto’s per energiebron op de pagina met regionale voertuigdata.

Verkeersongevallen naar afloop
Er was één verkeersongeval in de buurt Hogenkamp in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal verkeersongevallen in de buurt Hogenkamp. Gebruik het filter boven de grafiek om het aantal ongevallen per afloop (materiële schade, letselschade of dodelijke afloop) te bekijken.


Onderstaande tabel laat zien hoeveel verkeersongevallen er in het jaar 2025 in de buurt Hogenkamp plaatsvonden, uitgesplitst naar afloop.

Afloop verkeersongevallenAantal verkeersongevallen in 2025
Totaal1
Materiële schade1
Letselschade0
Dodelijke afloop0

De dataset met verkeersongevallen BRON is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen de buurt Hogenkamp vallen.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Veiligheid in de buurt Hogenkamp

Bekijk de ontwikkeling en soorten van de geregistreerde misdaad in de buurt Hogenkamp op basis van data van de Politie en het CBS. De politiedata worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent op 15 september 2026. De beschrijvingen van de soorten misdrijven zoals de politie deze gebruikt zijn te vinden in de tabel met definities van de verschillende soorten delicten.

Meer misdaad
Totaal geregistreerde misdaad per maand of per jaar
Er zijn in 2025 in totaal 21 misdrijven in de buurt Hogenkamp geregistreerd.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Totaal aantal geregistreerde misdaden in de buurt Hogenkamp, 2012 tot en met 2025 (bij weergave van de gegevens per jaar) of april 2025 tot en met september 2026 (bij weergave van de gegevens per maand).

In de buurt Hogenkamp zijn van 2012 tot en met 2025 in totaal 552 misdrijven geregistreerd. Deze misdrijven zijn ingedeeld naar 27 verschillende soorten delicten. In 2025 werden in de buurt Hogenkamp 21 misdrijven door de politie vastgelegd. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens per maand of per jaar te tonen.

Misdaden naar type delict
De meest voorkomende soorten misdrijven in de buurt Hogenkamp in 2025 zijn Horizontale fraude (11 delicten) en Onder invloed (weg) (2 delicten).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal misdaden voor de 9 soorten delicten die in 2025 geregistreerd zijn in de buurt Hogenkamp.

Definities misdaad
Misdaad totaal per maand
In september 2026 is er één misdrijf in de buurt Hogenkamp geregistreerd.
Afbeelding van een warmtekaart (een heatmap in het Engels, een visuele weergave van data waarbij kleuren worden gebruikt om waarden weer te geven) met het totaal aantal misdrijven in de buurt Hogenkamp per maand en per jaar.

Bovenstaande warmtekaart geeft een visuele weergave van het totaal aantal door de politie geregistreerde misdrijven per maand in de buurt Hogenkamp over de afgelopen 6 jaar.

Alle gegevens zijn beschikbaar in het Excel document met politiedata als onderdeel van de download voor de gemeente Renkum.

Misdaden per 1.000 inwoners
Er waren 8 misdrijven per 1.000 inwoners van het type ‘oplichting’ in 2025 in de buurt Hogenkamp.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Criminaliteit: aantal misdaden per 1.000 inwoners in 2025 in de buurt Hogenkamp.

De grafiek toont de meest recente gegevens over het aantal misdaden per 1.000 inwoners voor de buurt Hogenkamp. De gegevens over misdaden zijn hiertoe gegroepeerd in (1) het totaal aantal diefstallen (alle vormen, zoals diefstal uit woningen en schuren, diefstal van auto’s en fietsen en winkeldiefstal), (2) geweld en seksmisdrijven, (3) milieuovertredingen, (4) oplichting, (5) verkeersovertredingen, (6) vernielingen en misdrijven tegen de openbare orde en (7) alle overige misdrijven. De definities van alle verschillende soorten delicten met daarbij de categorie waarin deze zijn ingedeeld zijn te vinden in de bronbeschrijving van de politiedata.

Verkiezingen in de buurt Hogenkamp

Bekijk de beschikbare verkiezingsuitslagen en informatie over de stembureaus in de buurt Hogenkamp.

Uitslag gemeenteraadsverkiezingen 2026
Stembureau MFC Doelum in Renkum
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal stemmen per partij zoals uitgebracht te Stembureau MFC Doelum in Renkum bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026. De grafiek toont de 8 partijen waarop bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026 bij het stembureau Stembureau MFC Doelum in Renkum stemmen zijn uitgebracht.

Onderstaande grafiek toont het aantal stemmen per politieke partij dat bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 in Stembureau MFC Doelum in Renkum is uitgebracht. Er was bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 geen stembureau binnen de buurt Hogenkamp. Stembureau MFC Doelum in Renkum is het stembureau dat het meest dichtbij het geografisch centrum van de buurt Hogenkamp ligt.

Bekijk veel meer informatie over de verkiezingen op de pagina met alle 34 stembureaus in de gemeente Renkum en op de pagina met alle verkiezingsuitslagen voor de gemeente Renkum. En download alle verkiezingsdata in een Excel document als onderdeel van de uitgebreide informatie voor de gemeente Renkum.

Stembureaus Renkum
Adressen en leefomgeving in de buurt Hogenkamp

Bekijk gegevens over adressen, gebruiksdoelen, bouwperioden, dichtheid, de nabijheid van voorzieningen, energieverbruik en energielabels in de buurt Hogenkamp.

Informatie op basis van de BAG (de Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) van 1 juli 2026. De buurt Hogenkamp telt in totaal 696 adressen, deze hebben allemaal een verblijfsobject, er zijn geen standplaatsen en geen ligplaatsen. Alle adressen in buurt Hogenkamp liggen binnen de bebouwde kom.

Adressen Renkum
Adressen: gebruiksdoelen
In de buurt Hogenkamp zijn er 620 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel woonfunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor de buurt Hogenkamp.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 243 panden uit de bouwperiode 1970 tot 1980 in de buurt Hogenkamp.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor de buurt Hogenkamp. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 juli 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Dichtheid per km² van bevolking, adressen en auto’s

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt Hogenkamp voor 2026.


Onderstaande tabel toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt Hogenkamp voor 2026:

DichtheidNederlandBuurt Hogenkamp
Bevolking5395.783
Adressen2.0931.263
Autos2753.109

De data over het aantal inwoners-, adressen- en personenauto’s per vierkante kilometer land geven een beeld van ‘de mate van concentratie van menselijke activiteiten’ in de buurt Hogenkamp ten opzichte van het gemiddelde voor Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Toelichting
Gemiddelde afstand tot voorzieningen
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een huisartsenpraktijk in de buurt Hogenkamp is 0,8.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt Hogenkamp tot de dichtstbijzijnde voorziening. De gebruikte cijfers komen uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor 2025.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt Hogenkamp tot de dichtstbijzijnde voorziening voor 2025:

VoorzieningAfstand in km
Huisartsenpraktijk0,8
Supermarkt1,3
Restaurant0,6
Basisonderwijs0,4
Voortgezet onderwijs5,0
Bibliotheek1,1
Treinstation6,3
Sportterrein0,3
Bioscoop6,1
Museum5,4

De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting.

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen
Gemiddeld aardgas- en elektriciteitsverbruik per woning per jaar in de buurt Hogenkamp.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddeld energieverbruik per woning per jaar in de buurt Hogenkamp.


Onderstaande tabel toont het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik per type woning voor 2024 voor de buurt Hogenkamp:

Soort woningGemiddeld gasverbruikGemiddelde elektriciteitslevering per woning
Appartement7501.700
Tussenwoning8802.320
Hoekwoning1.0202.200
Twee-onder-één-kap woning1.0602.460
Vrijstaande woning1.3603.120
Koopwoning1.0402.580
Huurwoning9001.930

Data over het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik voor aardgas in m3. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen. Het verbruik van gas en elektra is ook bekend per woningtype, zie de tabel.

Toelichting Meer gas
Energielabels
De meest voorkomende energielabels in de buurt Hogenkamp zijn C (300 adressen) en D (85 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in de buurt Hogenkamp. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 oktober 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel C komt het meeste voor in de buurt Hogenkamp: 300 adressen hebben energielabel C. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente Renkum bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Adressen in de buurt Hogenkamp
Tabel met 696 adressen in de buurt Hogenkamp.

Onderstaande tabel toont alle openbare ruimtes en alle unieke combinaties van straten en huisnummers voor de buurt Hogenkamp. Één straat kan in meer dan één buurt voorkomen. Vind de buurt bij je adres op de pagina met alle adressen voor de gemeente Renkum.

Openbare ruimteHuisnummer(s)Postcode(s)WoonplaatsAantal adressen
Dotterbloemstraat2 t/m 106871WVRenkum5
Goudsbloemstraat1 t/m 36871WBRenkum2
Graaf Balderiklaan1 t/m 56871TWRenkum5
Gravin Adélalaan1 t/m 56871TX t/m 6871TZRenkum8
Grote Omloop1 t/m 306871TD t/m 6871TERenkum31
Hoefbladstraat1 t/m 206871WPRenkum21
Hogenkampseweg10 t/m 1126871JP t/m 6871JSRenkum42
Keijenbergseweg2 t/m 706871WG t/m 6871WKRenkum59
Klaverhoek2 t/m 146871TA t/m 6871TBRenkum13
Kleine Omloop1 t/m 76871TCRenkum7
Korenbloemstraat2 t/m 516871WD t/m 6871WERenkum65
Molenbeekstraat3 t/m 466871WX t/m 6871WZRenkum25
Molenblok1 t/m 306871TL t/m 6871TMRenkum22
Nieuwe Keijenbergseweg1 t/m 1606871VM t/m 6871VXRenkum112
Pinksterbloemstraat2 t/m 106871WSRenkum5
Schaapsdrift2 t/m 406871XBRenkum22
Schimmelpennincklaan1 t/m 296871TT t/m 6871TVRenkum26
Speenkruidstraat2 t/m 106871WTRenkum5
Swaenepol1 t/m 426871TN t/m 6871TPRenkum46
Tabakstiend1 t/m 216871TJ t/m 6871TKRenkum14
Tiendblokken1 t/m 106871TG t/m 6871THRenkum7
Waterweg1 t/m 716871XD t/m 6871XERenkum36
Zandweg2 t/m 206871TTRenkum11
Zijwaterweg1 t/m 146871WRRenkum14
Zonnebloemstraat1 t/m 236871WCRenkum27
Zwanebloemstraat1 t/m 366871WL t/m 6871WNRenkum51
de Meent1 t/m 176871TR t/m 6871TSRenkum15

Bovenstaande tabel toont de gegevens voor 27 openbare ruimtes en 696 adressen in de buurt Hogenkamp. Dit zijn alle adressen en openbare ruimtes op basis van de BAG- en de topografische kaarten (BRT) van het Kadaster van 1 juli 2026.

Een openbare ruimte is een door de gemeente aangewezen gebied dat is ingericht en wordt onderhouden voor publiek gebruik. Dit kan bijvoorbeeld een straat, weg, plein, park, erf, spoorbaan of brug zijn. Zie de toelichting voor een verdere definitie. Klik op de naam van een openbare ruimte om de pagina met statistieken voor die ruimte weer te geven. Bekijk de definities van de soorten openbare ruimtes.

De BAG (Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Adressen Renkum
Tabelgebruik:

  • Bekijk in de tabel alle openbare ruimtes en unieke combinaties van straten en huisnummers in deze buurt.
  • Zoek in de tabel met het zoekveld boven de tabel. De rijen worden hiermee gefilterd zodat alleen rijen waarin de zoekterm voorkomt zichtbaar blijven.
  • Sorteer de tabel door op een kolomtitel te klikken.
  • Blader door de tabel met de knoppen onder de tabel.
  • Op kleine schermen: de eerste kolom blijft staan, verschuif de tabel horizontaal om alle kolommen te zien.
Download de buurt-rapportage!
Download hier de PDF buurt-rapportage met 100 grafieken en kaarten!

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download de buurt-rapportage voor Buurt Hogenkamp. Met veel extra informatie in 100 kaarten en grafieken! Met regionale vergelijkingen en met onderwerpen uitgezet in de tijd. Als PDF document: makkelijk te bewaren, delen en printen.

Download!
Gebieden
Tabel met de gebieden die de buurt Hogenkamp ‘raken’.
Soort gebiedNaam gebiedAantal adressen
Postcode numeriek6871620
WoonkernRenkum696
WoonplaatsRenkum696
WijkRenkum Noord696
GemeenteRenkum696
ProvincieGelderland696
WaterschapWaterschap Vallei en Veluwe696
LandNederland696

Bovenstaande tabel toont de regionale gebieden die de buurt Hogenkamp ‘raken’ met het aantal adressen uit de buurt Hogenkamp dat in het betreffende gebied ligt.

Buurt Hogenkamp ‘raakt’ andere gebieden zoals bijvoorbeeld een woonplaats of waterschap wanneer de geometrieën van de buurt Hogenkamp en die van de andere gebieden elkaar overlappen of snijden. De gebieden zijn op basis van de gebiedsindelingen van het CBS van 2026 en de topografische kaarten van het Kadaster van 2026 bepaald. Klik op de naam van een gebied om de pagina met statistieken voor dat gebied weer te geven.

Wat zijn de ervaringen met de buurt Hogenkamp?
De gemiddelde score voor de buurt Hogenkamp is 8,4.
Afbeelding met negen cirkels. De grootste cirkel toont een gemiddelde score voor de buurt Hogenkamp, de andere kleinere cirkels tonen een score op elk van de onderwerpen: Veiligheid, Bereikbaarheid, Gemeenschap, Groen, Huisvesting, Hygiëne, Onderwijs, Voorzieningen. De kleuren van de cirkels zijn afgeleid van de scores die op een schaal van 1 tot 10 gegeven kunnen worden. De scores zijn gebaseerd op beoordelingen van de buurt Hogenkamp die op de website van Buurtje zijn gedeeld.

Bovenstaande afbeelding toont de scores van de buurt Hogenkamp. Deze score is op basis van één gebruikersreview bepaald.

Bovenstaande scores zijn gebaseerd op de ervaringen van gebruikers. Wat vind jij van deze buurt? Deel je mening!

Bekijk ervaringen Beoordeel zelf
Alle onderwerpen en vergelijken

Bekijk de meest recente cijfers over meer dan 250 onderwerpen en vergelijk de buurt Hogenkamp met andere gebieden.

Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!
Kies een categorie en bekijk de bijbehorende onderwerpen.

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor de buurt Hogenkamp voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

Bedrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Bedrijfsvestigingen totaal115Aantal2025
A Landbouw, bosbouw en visserij0Aantal2025
B-F Nijverheid en energie25Aantal2025
G+I Handel en horeca15Aantal2025
H+J Vervoer, informatie en communicatie10Aantal2025
K-L Financiële diensten, onroerend goed5Aantal2025
M-N Zakelijke dienstverlening25Aantal2025
O-Q Overheid, onderwijs en zorg20Aantal2025
R-U Cultuur, recreatie, overige diensten15Aantal2025
% A Landbouw, bosbouw en visserij0,0%Percentage2025
% B-F Nijverheid en energie22%Percentage2025
% G+I Handel en horeca13%Percentage2025
% H+J Vervoer, informatie en communicatie8,7%Percentage2025
% K-L Financiële diensten, onroerend goed4,35%Percentage2025
% M-N Zakelijke dienstverlening22%Percentage2025
% O-Q Overheid, onderwijs en zorg17%Percentage2025
% R-U Cultuur, recreatie, overige diensten13%Percentage2025

De cijfers over bedrijven tonen het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt Hogenkamp, uitgesplitst naar bedrijfstak. Een vestiging is een locatie van een bedrijf, instelling of zelfstandige waar of van waaruit activiteiten worden uitgevoerd.

Bevolking
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Inwoners1.330Aantal2026
Mannen645Aantal2026
Vrouwen685Aantal2026
0 tot 15 jaar185Aantal2026
15 tot 25 jaar120Aantal2026
25 tot 45 jaar265Aantal2026
45 tot 65 jaar370Aantal2026
65 jaar of ouder395Aantal2026
Ongehuwd540Aantal2026
Gehuwd590Aantal2026
Gescheiden120Aantal2026
Verweduwd80Aantal2026
% Mannen48%Percentage2026
% Vrouwen52%Percentage2026
% 0 tot 15 jaar14%Percentage2026
% 15 tot 25 jaar9%Percentage2026
% 25 tot 45 jaar20%Percentage2026
% 45 tot 65 jaar28%Percentage2026
% 65 jaar of ouder30%Percentage2026
% Ongehuwd41%Percentage2026
% Gehuwd44%Percentage2026
% Gescheiden9%Percentage2026
% Verweduwd6%Percentage2026
Geboorten5Aantal2025
Geboorte relatief5Aantal per 1.000 inwoners2025
Sterftes10Aantal2025
Sterfte relatief10Aantal per 1.000 inwoners2025
Leerlingen PO100Aantal2025
Leerlingen VO60Aantal2025
Studenten MBO30Aantal2025
Studenten HBO20Aantal2025
Studenten WO10Aantal2025
Praktisch opleidingsniveau230Aantal2024
Middelbaar opleidingsniveau370Aantal2024
Hoger opleidingsniveau390Aantal2024
% Praktisch opleidingsniveau23%Percentage2024
% Middelbaar opleidingsniveau37%Percentage2024
% Hoger opleidingsniveau39%Percentage2024
Jongeren met jeugdzorg in natura30Aantal2024
% Jongeren met jeugdzorg10%Percentage2024
Wmo cliënten115Aantal2024
Wmo cliënten per 1.000 inwoners88Aantal per 1.000 inwoners2024
Bevolkingsdichtheid5.783Aantal per km²2026

De inwonersaantallen worden altijd op vijftallen afgerond, hierdoor kan het voorkomen dat een optelling van subgroepen (zoals inwoners naar geslacht of naar leeftijd) licht afwijkt van het totaal aantal inwoners.

Energie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning2.420Gemiddeld in kWh2024
Gemiddelde elektriciteitsteruglevering per woning840Gemiddeld in kWh2024
% Woningen met zonnestroom41%Percentage2024
% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmd3%Percentage2024
Gemiddelde elektriciteitslevering appartement1.700Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering tussenwoning2.320Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering hoekwoning2.200Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering twee-onder-één-kap woning2.460Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering vrijstaande woning3.120Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering huurwoning1.930Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering koopwoning2.580Gemiddeld in kWh2023
Gemiddeld aardgasverbruik per woning980Gemiddeld per m³2024
% Woningen met stadsverwarming0%Percentage2014
% Aardgasvrije woningen0%Percentage2024
% Aardgaswoningen97%Percentage2024
Gemiddeld aardgasverbruik appartement750Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik tussenwoning880Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik hoekwoning1.020Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik twee-onder-één-kap woning1.060Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik vrijstaande woning1.360Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik koopwoning1.040Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik huurwoning900Gemiddeld per m³2023
Publieke laadpalengeen dataAantalgeen data
Adressen zonder energielabel78Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel236Aantal2026
Adressen met definitief energielabel382Aantal2026
Energielabels A+++++0Aantal2026
Energielabels A++++0Aantal2026
Energielabels A+++0Aantal2026
Energielabels A++1Aantal2026
Energielabels A+1Aantal2026
Energielabels A46Aantal2026
Energielabels B71Aantal2026
Energielabels C300Aantal2026
Energielabels D85Aantal2026
Energielabels E41Aantal2026
Energielabels F26Aantal2026
Energielabels G47Aantal2026

De onderwerpen in de categorie energieverbruik tonen onder meer het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik en de energielabels van gebouwen in de buurt Hogenkamp. Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het minst energiezuinige label en A++++ het meest energiezuinige label.

Gezondheid-gedrag
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Rookt tabak15%Percentage2024
Voldoet aan de alcoholrichtlijn49%Percentage2024
Drinken77%Percentage2024
Zwaar drinken6%Percentage2024
Overmatig drinken5%Percentage2024
Overgewicht54%Percentage2024
Ernstig overgewicht (obesitas)17%Percentage2024
Voldoet aan de beweegrichtlijn50%Percentage2024
Wekelijks sporten54%Percentage2024
Lopen en/of fietsen naar school of werk45%Percentage2024
Lopen naar school of werk16%Percentage2024
Fietsen naar school of werk38%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Hogenkamp. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-overig
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Eenzaam44%Percentage2024
Ernstig eenzaam12%Percentage2024
Emotioneel eenzaam26%Percentage2024
Sociaal eenzaam31%Percentage2024
Matig/veel regie over het eigen leven88%Percentage2024
Moeite met rondkomen13%Percentage2024
Krijgt steun van anderen95%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door buren5%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door wegverkeer5%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg >50 km/uur4%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg <50 km/uur2%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door treinverkeer0%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door vliegverkeer2%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door windturbines0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring wegverkeer2%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring treinverkeer0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring vliegverkeer1%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring buren3%Percentage2024
Tevreden met de woning89%Percentage2024
Tevreden met de woonomgeving90%Percentage2024
Tevreden met het groen in de omgeving90%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden binnen63%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden buiten62%Percentage2024
Vrijwilligerswerk30%Percentage2024
Mantelzorger16%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Hogenkamp. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-ziekte
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Goed ervaren gezondheid72%Percentage2024
Één of meer langdurige aandoeningen38%Percentage2024
Beperkt vanwege gezondheid35%Percentage2024
Ernstig beperkt vanwege gezondheid5%Percentage2024
Één of meerdere keren gevallen28%Percentage2024
Langdurige ziekte en beperkt33%Percentage2024
Lage veerkracht14%Percentage2024
Hoge veerkracht54%Percentage2024
Hoog risico op angst of depressie8%Percentage2024
Suïcide gedachten de laatste 12 maanden10%Percentage2024
(Heel) veel stress in afgelopen 4 weken18%Percentage2024
Één of meer lichamelijke beperkingen16%Percentage2020
Beperking in horen5%Percentage2020
Beperking in zien6%Percentage2020
Beperking in bewegen10%Percentage2020
Broze gezondheid26%Percentage2024
Broze metale gezondheid34%Percentage2024
Broze lichamelijke gezondheid22%Percentage2024
Broze gezondheid in het sociale domein26%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Hogenkamp. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Huishoudens
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huishoudens635Aantal2026
Eenpersoonshuishoudens230Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens405Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen215Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens met kinderen190Aantal2026
% Eenpersoonshuishoudens36%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens64%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen34%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens met kinderen30%Percentage2026
Gemiddelde huishoudensgrootte2,1Gemiddeld aantal2026

Het aantal huishoudens betreft het aantal particuliere huishoudens op 1 januari van een jaar. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen in een woonruimte wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. De cijfers over huishoudens op wijk- en buurtniveau worden afgerond op vijftallen.

Inkomen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Werkzame beroepsbevolking650Aantal2024
Netto arbeidsparticipatie65%Percentage2024
% Werknemers85%Percentage2024
% Werknemers met vaste arbeidsrelatie60%Percentage2024
% Werknemers met flexibele arbeidsrelatie25%Percentage2024
% Zelfstandigen15%Percentage2024
Inkomensontvangers1.100Aantal2024
Inkomensontvangers per 1.000 inwoners830Aantal per 1.000 inwoners2024
Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger€36.900Gemiddeld in Euro2023
Gemiddeld inkomen per inwoner€31.300Gemiddeld in Euro2023
40% personen met laagste inkomen39%Percentage2024
20% personen met hoogste inkomen18%Percentage2024
% Personen in armoede2,1%Percentage2024
% Personen tot 25% boven armoedegrens8,6%Percentage2024
Gemiddeld huishoudinkomen€36.800euro2023
40% huishoudens met laagste inkomen34%Percentage2024
20% huishoudens met hoogste inkomen17%Percentage2024
% Huishoudens met een laag inkomen1,6%Percentage2023
% Huishoudens onder of rond sociaal minimum5,6%Percentage2023
% Huishoudens tot 110% van sociaal minimum9,2%Percentage2023
% Huishoudens tot 120% van sociaal minimum11%Percentage2023
Mediaan vermogen van particuliere huishoudens€203.900euro2024
Personen per soort uitkering - Bijstand40Aantal2025
Personen per soort uitkering - AO60Aantal2025
Personen per soort uitkering - WW10Aantal2025
Personen per soort uitkering - AOW350Aantal2025
% Personen per soort uitkering - Bijstand3%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AO5%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - WW1%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AOW26%Percentage2025

De inkomensgegevens beschrijven het inkomen van personen en particuliere huishoudens in de buurt Hogenkamp. Het besteedbaar inkomen is het bruto-inkomen verminderd met onder meer belastingen, premies en betaalde inkomensoverdrachten. Vanwege statistische geheimhouding worden niet voor ieder gebied inkomensgegevens gepubliceerd.

Migratie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland1.055Aantal2026
Herkomst buiten Nederland280Aantal2026
Herkomst Europa95Aantal2026
Herkomst buiten Europa185Aantal2026
% Herkomst Nederland79%Percentage2026
% Herkomst buiten Nederland21%Percentage2026
% Herkomst Europa7,1%Percentage2026
% Herkomst buiten Europa14%Percentage2026
Geboren in Nederland met herkomst Nederland1.055Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst Europa45Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa60Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland105Aantal2026
Geboren in Nederland1.160Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa50Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa120Aantal2026
Geboren buiten Nederland170Aantal2026
% Geboren in Nederland met herkomst Nederland79%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst Europa3,37%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland7,9%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa4,49%Percentage2026
% Geboren in Nederland87%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa3,75%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa9%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland13%Percentage2026
Autochtoon1.095Aantal2022
Westers135Aantal2022
Niet-westers80Aantal2022
Nederlandse Antillen en Aruba5Aantal2022
Marokko0Aantal2022
Suriname5Aantal2022
Turkije0Aantal2022
Overig niet-westers70Aantal2022

De onderwerpen in de categorie migratie gaan over de herkomst en migratie van inwoners van de buurt Hogenkamp. De herkomst is gebaseerd op het geboorteland van de persoon en diens ouders. De migratiecijfers tonen onder meer vestiging, vertrek, immigratie en emigratie.

Misdrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Misdrijven21Aantal2025
Diefstal4Aantal2025
Geweld en seksmisdrijven2Aantal2025
Milieu overtredingen0Aantal2025
Oplichting11Aantal2025
Verkeersovertredingen2Aantal2025
Vernieling2Aantal2025
Overige misdrijven0Aantal2025
Misdrijven per 1.000 inwoners16Aantal per 1.000 inwoners2025
Diefstal per 1.000 inwoners3Aantal per 1.000 inwoners2025
Geweld en seksmisdrijven per 1.000 inwoners2Aantal per 1.000 inwoners2025
Milieu overtredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Oplichting per 1.000 inwoners8Aantal per 1.000 inwoners2025
Verkeersovertredingen per 1.000 inwoners2Aantal per 1.000 inwoners2025
Vernieling per 1.000 inwoners2Aantal per 1.000 inwoners2025
Overige misdrijven per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025

De cijfers over misdrijven tonen de door de politie geregistreerde misdrijven in de buurt Hogenkamp, zowel als aantal als omgerekend per 1.000 inwoners. Niet ieder gepleegd misdrijf wordt gemeld of geregistreerd.

Nabijheid voorzieningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand0,8Gemiddelde afstand in km2025
Huisartsenpraktijken binnen 1 km1,3Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 3 km3,0Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 5 km4,9Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpost afstand9,6Gemiddelde afstand in km2024
Apotheek afstand1,0Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuis met poli afstand7,1Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km1,9Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km7Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuis zonder poli afstand9,6Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km0,9Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km2,0Gemiddeld aantal2025
Supermarkt afstand1,3Gemiddelde afstand in km2025
Supermarkten binnen 1 km0,1Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 3 km3,0Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 5 km5,9Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand0,5Gemiddelde afstand in km2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km4,3Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km14Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km18Gemiddeld aantal2025
Warenhuis afstand1,4Gemiddelde afstand in km2025
Warenhuizen binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 10 km5,1Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 20 km20Gemiddeld aantal2025
Café afstand5,4Gemiddelde afstand in km2025
Cafés binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 5 km0,1Gemiddeld aantal2025
Cafetaria afstand0,5Gemiddelde afstand in km2025
Cafetaria binnen 1 km4,0Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 3 km8Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 5 km9,5Gemiddeld aantal2025
Restaurant afstand0,6Gemiddelde afstand in km2025
Restaurants binnen 1 km2,5Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 3 km8Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 5 km10Gemiddeld aantal2025
Hotel afstand1,7Gemiddelde afstand in km2025
Hotels binnen 5 km4,6Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 10 km16Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 20 km47Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijf afstand0,4Gemiddelde afstand in km2025
Kinderdagverblijven binnen 1 km2,2Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 3 km7,7Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 5 km9,7Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang afstand0,3Gemiddelde afstand in km2025
Buitenschoolseopvang binnen 1 km4,9Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 3 km7Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 5 km8,6Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs afstand0,4Gemiddelde afstand in km2025
Basisonderwijs binnen 1 km2,4Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 3 km4,0Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 5 km5,7Gemiddeld aantal2025
Voortgezet onderwijs afstand5Gemiddelde afstand in km2024
Voortgezet onderwijs binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 5 km0,6Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 10 km11Gemiddeld aantal2024
VMBO afstand5Gemiddelde afstand in km2024
VMBO binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 5 km0,6Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 10 km9,1Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO afstand5Gemiddelde afstand in km2024
HAVO VWO binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 5 km0,4Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 10 km4,1Gemiddeld aantal2024
Openbaar groen afstand0,3Gemiddelde afstand in km2017
Park of plantsoen afstand1,5Gemiddelde afstand in km2017
Dagrecreatief terrein afstand4,0Gemiddelde afstand in km2017
Bos afstand0,3Gemiddelde afstand in km2017
Open natuurlijk terrein afstand0,5Gemiddelde afstand in km2017
Open droog natuurlijk terrein afstand2,6Gemiddelde afstand in km2017
Open nat natuurlijk terrein afstand0,5Gemiddelde afstand in km2017
Semi-openbaar groen afstand0,3Gemiddelde afstand in km2017
Sportterrein afstand0,3Gemiddelde afstand in km2017
Volkstuin afstand1,4Gemiddelde afstand in km2017
Verblijfsrecreatief terrein afstand3,4Gemiddelde afstand in km2017
Begraafplaats afstand1,1Gemiddelde afstand in km2017
Recreatief binnenwater afstand6,8Gemiddelde afstand in km2017
Oprit hoofdverkeersweg afstand1,0Gemiddelde afstand in km2025
Treinstation afstand6,3Gemiddelde afstand in km2025
Belangrijk overstapstation afstand8,6Gemiddelde afstand in km2025
Bibliotheek afstand1,1Gemiddelde afstand in km2025
Zwembad afstand0,4Gemiddelde afstand in km2025
Kunstijsbaan afstand26Gemiddelde afstand in km2025
Podiumkunsten afstand6,2Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 20 km14Gemiddeld aantal2024
Poppodium afstand11Gemiddelde afstand in km2024
Bioscoop afstand6,1Gemiddelde afstand in km2025
Bioscopen binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 10 km3,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 20 km7Gemiddeld aantal2025
Sauna afstand13Gemiddelde afstand in km2025
Zonnebank afstand5,7Gemiddelde afstand in km2025
Museum afstand5,4Gemiddelde afstand in km2024
Musea binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 10 km6Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 20 km23Gemiddeld aantal2024
Attractie afstand9,8Gemiddelde afstand in km2025
Attracties binnen 10 km0,7Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 20 km7Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 50 km41Gemiddeld aantal2025
Brandweerkazerne afstand1,2Gemiddelde afstand in km2025

Het CBS publiceert gegevens over de nabijheid van voorzieningen voor inwoners van de buurt Hogenkamp. De afstanden zijn gemiddelden over de weg en de nabijheidsindicatoren tonen hoeveel voorzieningen binnen een bepaalde afstand beschikbaar zijn.

Omgeving
OnderwerpWaardeEenheidJaar
RegiocodeBU02740202Code2026
RegionaamHogenkampNaam2026
Soort regioBuurtCategorisch type2026
Sorteercode02740202Code2026
Oppervlakte totaal23Aantal hectaren2026
Oppervlakte land23Aantal hectaren2026
Oppervlakte water0Aantal hectaren2026
Mate van stedelijkheid3Indicator 1-52026
Omgevingsadressendichtheid1.263Gemiddeld aantal per km²2026
Adressen totaal696Aantal2026
Adressen met postcode640Aantal2026
Adressen met woonfunctie620Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie0Aantal2026
Adressen met celfunctie0Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie0Aantal2026
Adressen met industriefunctie1Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie0Aantal2026
Adressen met logiesfunctie0Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie0Aantal2026
Adressen met sportfunctie0Aantal2026
Adressen met winkelfunctie0Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie76Aantal2026
Verblijfsobjecten696Aantal2026
Ligplaatsen0Aantal2026
Standplaatsen0Aantal2026
Panden met adres614Aantal2026
Adressen met pand691Aantal2026
Percelen met adres493Aantal2026
Adressen met perceel696Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom696Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom0Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom620Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom0Aantal2026
Panden met adres voor 1700geen dataAantal2026
Panden met adres 1700 tot 1900geen dataAantal2026
Panden met adres 1900 tot 1925geen dataAantal2026
Panden met adres 1925 tot 1950geen dataAantal2026
Panden met adres 1950 tot 1970geen dataAantal2026
Panden met adres 1970 tot 1980geen dataAantal2026
Panden met adres 1980 tot 1990geen dataAantal2026
Panden met adres 1990 tot 2000geen dataAantal2026
Panden met adres 2000 tot 2010geen dataAantal2026
Panden met adres 2010 tot 2020geen dataAantal2026
Panden met adres 2020 en latergeen dataAantal2026
Adressen met pand voor 17000Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 19000Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 192567Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 195043Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 197045Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 1980319Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 1990214Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 20001Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 20100Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 20201Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later1Aantal2026
Postcodegebied6871JP-6871XENaam2026
Meest voorkomende postcode6871Naam2026
Dekkingspercentage meest voorkomende postcode100%Percentage2026

De onderwerpen in de categorie omgeving beschrijven onder meer de oppervlakte, het aantal adressen, de bevolkingsdichtheid en de omgevingsadressendichtheid van de buurt Hogenkamp.

Verkeersongevallen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal1Aantal2025
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade1Aantal2025
Verkeersongevallen letselschade0Aantal2025
Verkeersongevallen dodelijk0Aantal2025

De gegevens over verkeersongevallen in de buurt Hogenkamp zijn gebaseerd op de registratie van verkeersongevallen door Rijkswaterstaat.

Vervoer
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Personenauto’s totaal715Aantal2025
Personenauto’s - brandstof benzine550Aantal2025
Personenauto’s - overige brandstof165Aantal2025
Personenauto’s per huishouden1,14Aantal2025
Personenauto’s naar oppervlakte3.109Aantal2025
Motorfietsen60Aantal2025

De vervoersgegevens tonen onder meer het aantal personenauto’s en andere voertuigen in de buurt Hogenkamp. De voertuiggegevens zijn gebaseerd op het Nederlandse kentekenregister van de RDW.

Woningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad619Aantal2025
Woningen per 1.000 inwoners467Aantal per 1.000 inwoners2025
Nieuwbouw woningen1Aantal2025
Niet-woningvoorraad77Aantal2025
Nieuwbouw niet-woningen0Aantal2025
Gemiddelde woningwaarde€373.000Gemiddeld in Euro2025
Woningwaarde klasse€350.000 tot €400.000Categorisch type2025
Eengezinswoningen539Aantal2025
Meergezinswoningen80Aantal2025
Koopwoningen384Aantal2025
Huurwoningen235Aantal2025
Huurwoningen woningcorporaties186Aantal2025
Huurwoningen overige verhuurders49Aantal2025
Eigendom onbekend0Aantal2025
Bewoond613Aantal2025
Onbewoond6Aantal2025
% Koopwoningen62%Percentage2025
% Huurwoningen38%Percentage2025
% Huurwoningen woningcorporaties30%Percentage2025
% Huurwoningen overige verhuurders8%Percentage2025
% Eigendom onbekend0%Percentage2025
% Eengezinswoningen87%Percentage2025
% Meergezinswoningen13%Percentage2025
% Bewoond99%Percentage2025
% Onbewoond1%Percentage2025
Appartementen82Aantal2026
Tussenwoningen190Aantal2026
Hoekwoningen127Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen155Aantal2026
Vrijstaande woningen66Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen13%Percentage2026
% Tussenwoningen31%Percentage2026
% Hoekwoningen20%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen25%Percentage2026
% Vrijstaande woningen11%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 1945108Aantal2026
Woningen 1945 tot 196520Aantal2026
Woningen 1965 tot 1975247Aantal2026
Woningen 1975 tot 1985189Aantal2026
Woningen 1985 tot 199550Aantal2026
Woningen 1995 tot 20050Aantal2026
Woningen 2005 tot 20150Aantal2026
Woningen 2015 tot 20250Aantal2026
Woningen 2025 en later1Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend5Aantal2026
% Woningen voor 194517%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 19653,0%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 197540%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 198530%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 19958%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 20050,0%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 20150,0%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 20250,0%Percentage2026
% Woningen 2025 en later0,0%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend1,0%Percentage2026

De woningcijfers voor de buurt Hogenkamp komen voornamelijk van het CBS en de BAG. Ze beschrijven onder meer de woningvoorraad, woningtypen, bouwperioden, eigendom en gemiddelde WOZ-waarde. Cijfers op wijk- en buurtniveau kunnen zijn afgerond op vijftallen.

Download de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren als Excel document. Alle woonplaatsen, wijken en buurten zijn onderdeel van de download voor de gemeente Renkum. Er is ook een download met alle gemeente-, wijk- en buurtgegevens voor heel Nederland.

Selecteer op een groot scherm een categorie in het menu naast de tabel. Gebruik op een klein scherm de keuzelijst boven de tabel.

Tabelgebruik:

  • Kies een categorie om alleen de onderwerpen uit dat deel van de tabel te tonen.
  • Op grote schermen staat de categoriekeuze naast de tabel; op kleine schermen staat deze erboven.
  • Verschuif de tabel op kleine schermen horizontaal om alle kolommen te bekijken.
Top 5 buurt Hogenkamp: kenmerken met het grootste verschil ten opzichte van Nederland
#KenmerkWaardeWaarde NLVerschilVerschil NLScore
1Café afstand5,41,53,91,322,95
2Personenauto’s naar oppervlakte3.1092752.8341.1492,47
3% Woningen bouwjaar onbekend1,0%0,0%1,0%0,49%2,05
4% Woningen 1965 tot 197540%15%25%12%2,01
5Bevolkingsdichtheid5.7835395.2442.8411,85

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Renkum.

RegioSoort regioCafé afstandPersonenauto’s naar oppervlakte% Woningen bouwjaar onbekend% Woningen 1965 tot 1975Bevolkingsdichtheid
HogenkampBuurt5,43.1091,0%40%5.783
NederlandLand1,52750,0%15%539
RenkumGemeente3,73760,0%19%682
KeijenbergBuurt4,81429%0,0%18
BakkershaagBuurt5,87500,0%0,0%1.286

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Renkum.

Top 5 kenmerken buurt Hogenkamp:

De eerste tabel toont de vijf meest kenmerkende onderwerpen voor buurt Hogenkamp. Op deze onderwerpen verschilt buurt Hogenkamp relatief het meest van de rest van Nederland. De vergelijking gebruikt de meest recent beschikbare gegevens per onderwerp.

Regio’s:

De tweede tabel toont de waarden voor de top 5 kenmerken per regio. Getoonde regio’s: buurt Hogenkamp, Nederland, de gemeente, de wijk en de andere buurten binnen de wijk. Hierbij staan de kenmerken in de kolommen en de vergelijkingsgebieden in de rijen.

Berekening van de grootste verschillen:

Het relatieve verschil is berekend als verschilscore. De verschilscore vergelijkt het verschil voor Hogenkamp met het gemiddelde verschil voor Nederland. Zo worden de onderwerpen geselecteerd die relatief het sterkst van het Nederlandse gemiddelde afwijken.

De kolommen van de eerste tabel tonen de rekenstappen. ‘Waarde’ is de waarde voor Hogenkamp, ‘Waarde NL’ het Nederlandse gemiddelde, ‘Verschil’ het verschil tussen beide waarden, ‘Verschil NL’ de gemiddelde afwijking in Nederland en ‘Score’ de daaruit berekende verschilscore.

De verschilscores zijn voor ruim 70 onderwerpen berekend. Uit de onderwerpen met de hoogste scores worden de vijf meest interessante onderwerpen gekozen. Hierdoor worden tegengestelde of vrijwel gelijke onderwerpen niet dubbel getoond en wordt het ontbreken van een onderwerp niet als kenmerk gepresenteerd. Als er bijvoorbeeld relatief veel vrouwen zijn, wordt niet ook automatisch het lage aandeel mannen getoond. Een sterk afwijkende bedrijfstak wordt alleen getoond als deze oververtegenwoordigd is.

Alle verschilscores voor alle wijken en buurten in buurt Hogenkamp staan in de uitgebreide download voor Renkum.

Data en bronnen

Bekijk de gebruikte open databronnen en definities en download uitgebreide regionale datasets over de buurt Hogenkamp.

Download alle regionale data
Download de uitgebreide datasets voor de gemeente Renkum.
Afbeelding van Excel documenten uit de download met regionale data.

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download uitgebreide informatie in handige Excel-overzichten voor de gemeente Renkum. De download bevat regionale statistieken, adressen, verkiezingsuitslagen, misdaadcijfers, detail leeftijdsgegevens en meer.

Download ook de PDF buurt-rapportage voor de buurt Hogenkamp met 100 kaarten en grafieken.

Download!
Gebruikte open data bronnen
Bronvermelding en definities

Veel gegevens op deze pagina komen uit verschillende datasets met regionale cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hierbij is een groot aantal datasets gecombineerd. De meest recente gegevens zijn bijgewerkt tot en met 14 oktober 2026. Daarnaast zijn diverse andere officiële databronnen gebruikt, waaronder het Kadaster, de Kiesraad, de Politie en het RIVM.

Bronnen & definities
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron