Statistieken buurt Hoofddorp De Hoek

Statistieken buurt Hoofddorp De Hoek

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Hoofddorp De Hoek in de gemeente Haarlemmermeer Vlag van de gemeente Haarlemmermeer. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Hoofddorp De Hoek in de gemeente Haarlemmermeer Vlag van de gemeente Haarlemmermeer. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Kaart van de buurt Hoofddorp De Hoek.Bekijk kaart
Buurt Hoofddorp De Hoek in het kort

Bekijk de belangrijkste cijfers, de kaart en een korte toelichting over de buurt Hoofddorp De Hoek.

Kerncijfers van de buurt Hoofddorp De Hoek
Adressen, panden, percelen, woningen, huishoudens en inwoners.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van de belangrijkste cijfers van het Kadaster en het CBS voor de buurt Hoofddorp De Hoek.


Onderstaande tabel toont de belangrijkste cijfers van het CBS en het Kadaster voor de buurt Hoofddorp De Hoek.

OnderwerpAantalBronJaar data
Adressen met postcode218Kadaster2026
Adressen met woonfunctie9Kadaster2026
Panden met adres82Kadaster2026
Percelen met adres80Kadaster2026
Woningvoorraad9CBS2025
Huishoudens35CBS2026
Inwoners45CBS2026

Op deze pagina vind je een kaart van de buurt Hoofddorp De Hoek en de data over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Hoofddorp De Hoek.

Definities
Aantal inwoners op de kaart van de buurt Hoofddorp De Hoek
Kaart van de omgeving van de buurt Hoofddorp De Hoek.
Afbeelding van de buurt Hoofddorp De Hoek op de kaart.

Kaart van de wijk Hoofddorp met het aantal inwoners per buurt in 2026. De cijfers op de kaart geven de volgende buurten weer: 1: Hoofddorp Omgeving, 2: Hoofddorp Vrijschot Noord, 3: Hoofddorp Overbos Noord, 4: Hoofddorp Floriande West, 5: Hoofddorp Overbos Zuid, 6: Hoofddorp Centrum Noord, 7: Hoofddorp Bornholm West, 8: Hoofddorp Bornholm Oost, 9: Hoofddorp Centrum West, 10: Hoofddorp Pax West ...Toon meer...Kaart van de wijk Hoofddorp met het aantal inwoners per buurt in 2026. De cijfers op de kaart geven de volgende buurten weer: 1: Hoofddorp Omgeving, 2: Hoofddorp Vrijschot Noord, 3: Hoofddorp Overbos Noord, 4: Hoofddorp Floriande West, 5: Hoofddorp Overbos Zuid, 6: Hoofddorp Centrum Noord, 7: Hoofddorp Bornholm West, 8: Hoofddorp Bornholm Oost, 9: Hoofddorp Centrum West, 10: Hoofddorp Pax West, 11: Hoofddorp Centrum Oost, 12: Hoofddorp Floriande Oost, 13: Hoofddorp Toolenburg West, 14: Hoofddorp Pax Oost, 15: Hoofddorp Buiten, 16: Hoofddorp Centrum Zuid, 17: Hoofddorp Toolenburg Oost, 18: Hoofddorp Hyde Park, 19: Hoofddorp Graan voor Visch, 20: Hoofddorp De Hoek, 21: Hoofddorp Toolenburg Zuid, 22: Hoofddorp Graan voor Visch Zuid, 23: Hoofddorp Beukenhorst Oost, 24: Hoofddorp De President, 25: Hoofddorp De Landman....Toon minder...

Bekijk de statistieken voor alle 141 gebieden binnen de gemeente Haarlemmermeer via de overzichtspagina van de gebieden in de Haarlemmermeer.

Overzicht gebieden Meer Haarlemmermeer
Over de buurt Hoofddorp De Hoek

De buurt Hoofddorp De Hoek ligt binnen de wijk Hoofddorp in de gemeente Haarlemmermeer. De meest voorkomende postcode in de buurt Hoofddorp De Hoek is postcode 2132.

Er zijn 230 adressen en negen woningen in de buurt Hoofddorp De Hoek in de gemeente Haarlemmermeer. Er wonen 45 inwoners in de buurt Hoofddorp De Hoek. De meeste inwoners (38%) zijn tussen de 15 en 25 jaar oud. Buurt Hoofddorp De Hoek telt 35 huishoudens van gemiddeld 1,2 personen. Verder zijn er 700 personenauto’s en 140 bedrijfsvestigingen geregistreerd in de buurt Hoofddorp De Hoek.

Buurt Hoofddorp De Hoek heeft een totale oppervlakte van 109 hectare, waarvan 108 hectare land en 1 hectare water (honderd hectare is één vierkante kilometer, 1 km2). De gemiddelde dichtheid van adressen is 427 adressen per km2.

Meer over de buurt Hoofddorp De Hoek:

De naam van deze buurt veranderde van De Hoek in 2013 naar Hoofddorp De Hoek in 2014. Bekijk ook de pagina over de gemeentelijke herindeling van de gemeente Haarlemmermeer.

Blijf op de hoogte

Ontvang een e-mail als er nieuwe cijfers zijn op de pagina Buurt Hoofddorp De Hoek.

Wonen in de buurt Hoofddorp De Hoek

Bekijk de woningvoorraad, woningkenmerken, woningtypen en de ontwikkeling van de gemiddelde WOZ-waarde in de buurt Hoofddorp De Hoek.

Kenmerken van de 9 woningen in de buurt Hoofddorp De Hoek
Er zijn 9 woningen in de buurt Hoofddorp De Hoek.
Informatie over de woningen in deze regio op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken. En bekijk de woningkenmerken per buurt in de gemeente Haarlemmermeer in een interactieve tabel.

Toelichting
Woningwaarde per jaar

Er is geen informatie over de gemiddelde WOZ woningwaarde in de buurt Hoofddorp De Hoek beschikbaar. De gemiddelde WOZ waarde voor de woningen in de gemeente Haarlemmermeer is te vinden op de pagina over de gemeente Haarlemmermeer.

Download een schat aan informatie
  • Uitgebreide informatie in handige Excel overzichten voor de gemeente Haarlemmermeer.
  • Meer dan 250 onderwerpen voor Nederland en alle provincies, gemeenten, wijken en buurten in Nederland.
Woningwaarde en 65-plussers per gebied
Er zijn voor de buurt Hoofddorp De Hoek onvoldoende gegevens om deze buurt zelf in de grafiek weer te geven.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde woningwaarde per regio op de horizontale as. Deze is afgezet tegen het percentage inwoners van 65 jaar en ouder op de verticale as. Iedere regio wordt als cirkel weergegeven. De omvang van de cirkels hangt af van het aantal woningen in een gebied: hoe meer woningen, hoe groter de cirkel.

Woningwaarde ten opzichte van inwoners van 65 jaar en ouder per gebied, de volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (grijs), provincie Noord-Holland (bruin), gemeente Haarlemmermeer (geel), 23 woonplaatsen (groen), 17 wijken (oranje) en 23 buurten (blauw). Klik op de naam van een cirkel om de gegevens voor dat gebied weer te geven.

Soorten woningen
Vrijstaande woningen komen het meeste voor in de buurt Hoofddorp De Hoek: er zijn 5 adressen met het woningtype vrijstaande woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de buurt Hoofddorp De Hoek.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 juli 2026.

Bevolking in de buurt Hoofddorp De Hoek

Bekijk de samenstelling en ontwikkeling van de bevolking in de buurt Hoofddorp De Hoek, met cijfers over inwoners, leeftijd, burgerlijke staat, huishoudens, migratieachtergrond, opleidingsniveau, geboorte en sterfte.

Bekijk ook de maandelijkse bevolkingsontwikkeling in de gemeente Haarlemmermeer.

Aantal inwoners per jaar
De buurt Hoofddorp De Hoek telt 45 inwoners in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Hoofddorp De Hoek. De gegevens lopen van 2013 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Hoofddorp De Hoek:

JaarAantal inwoners de buurt Hoofddorp De Hoek% verschil
202645-10%
20255011%
202445-62%
2023120200%
202240100%
202120-20%
2020250,0%
201925150%
201810-33%
2017150,0%
2016150,0%
201515-25%
2014200,0%
201320geen data

Het aantal inwoners in de buurt Hoofddorp De Hoek is met 25 personen gegroeid van 20 personen in 2013 tot 45 personen in 2026 (dat is een toename van 125%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2026 was 2 persoon (24%).

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente Haarlemmermeer.

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in de buurt Hoofddorp De Hoek:

In 2013 waren er 20 inwoners in de buurt Hoofddorp De Hoek. In 2018 is het aantal gedaald tot 10 personen. Dit is een daling van 10 (-50%) ten opzichte van 2013, ten opzichte van het vorige jaar (2017) is het verschil -5 (-33%). Het aantal van 10 inwoners is het minimum in de hele periode waarover de inwonersdata beschikbaar zijn. In 2023 is het aantal gestegen tot 120 personen. De stijging ten opzichte van 2018 is 110 (1.100%), het verschil ten opzichte van het vorige jaar (2022) is 80 (200%). Het aantal van 120 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 2013 tot en met 2026. In 2026 waren er 45 inwoners in de buurt Hoofddorp De Hoek.

Inwoners per leeftijdsgroep in de buurt Hoofddorp De Hoek
De grootste getoonde leeftijdsgroep in de buurt Hoofddorp De Hoek is 15 tot 25 jaar, met 38% van de inwoners.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, leeftijdsgroepen: aantal inwoners op 1 januari 2026 per leeftijdsgroep.

De grafiek toont de leeftijdsgroepen. Het aantal inwoners is ook per individueel levensjaar beschikbaar (alleen de inwoners van 105 jaar en ouder vormen 1 groep). De inwoners naar leeftijd zijn er tot op buurtniveau in het document met leeftijdsgegevens in de download voor de gemeente Haarlemmermeer.

Burgerlijke staat in de buurt Hoofddorp De Hoek
Deze grafiek laat zien hoeveel inwoners getrouwd, niet getrouwd, gescheiden of verweduwd zijn.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, burgerlijke staat: aantal en percentage inwoners op 1 januari 2026 naar burgerlijke staat.

Onderverdeling van de bevolking in de buurt Hoofddorp De Hoek naar de situaties ‘Ongehuwd’, ‘Gehuwd’, ‘Gescheiden’ en ‘Verweduwd’.

Toelichting
Soorten huishoudens
In 2026 waren er 35 huishoudens in de buurt Hoofddorp De Hoek. Er waren 30 eenpersoonshuishoudens en 0 meerpersoonshuishoudens (afgerond op vijftallen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont de verdeling naar soorten huishoudens voor de buurt Hoofddorp De Hoek. De gegevens gelden voor 2026.

De cijfers gaan over de particuliere huishoudens op 1 januari 2026. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. In deze grafiek worden de huishoudens onderverdeeld in eenpersoonshuishoudens, meerpersoonshuishoudens zonder kinderen en meerpersoonshuishoudens met kinderen. De cijfers over huishoudens zijn afgerond op vijftallen.

Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in de buurt Hoofddorp De Hoek.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2015 tot en met 2026: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in de buurt Hoofddorp De Hoek per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Hoofddorp De Hoek:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
202652510
202552515
2024103010
2023109520
20221500
20211541
202010123
201910123
20181000
20171500
20161041
20151041

In 2026 was de herkomst van inwoners in de buurt Hoofddorp De Hoek als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 12%, herkomst uit Europese landen: 62% en herkomst uit landen buiten Europa: 25% En in 2015 was de verdeling van inwoners naar herkomstgebied als volgt: herkomst uit Nederland: 67%, herkomst uit Europa: 27% en herkomst van buiten Europa: 6,7%.

Toelichting Meer migratie
Migratie herkomstlanden

Bekijk ook de detailinformatie over het aantal inwoners in Nederland naar land van herkomst.

Landen van herkomst
Migratie achtergrond: Geboortelanden en herkomstlanden
Van de inwoners van de buurt Hoofddorp De Hoek is 38% in Nederland geboren (gegevens 2026).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking in de buurt Hoofddorp De Hoek: de grafiek toont het aantal inwoners in 2025, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland. Gebruik het filter om een categorie te selecteren.

De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.

Toelichting
Geboorte per 1.000 inwoners
Er zijn 0 baby’s per 1.000 inwoners geboren in 2025 in de buurt Hoofddorp De Hoek.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal levend geboren babies per 1.000 inwoners in de buurt Hoofddorp De Hoek.

De cijfers over de geboortes per 1.000 aantal inwoners zijn berekend door het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december te delen door het aantal inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

Er waren in de gemeente Haarlemmermeer als geheel 136 geboortes in augustus 2026. Bekijk de pagina met maandelijkse bevolkingscijfers voor de gemeente Haarlemmermeer.

Cijfers over geboorte

De cijfers over het relatieve aantal geboortes zijn gebaseerd op data van het CBS. Als basis hiervoor is het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december in verhouding tot het aantal inwoners op 1 januari van een jaar in de buurt Hoofddorp De Hoek genomen. Het relatieve aantal geboorten kan hoger uitvallen dan verwacht op basis van het inwonertal. Het relatieve cijfer betreft namelijk het aantal geboorten gedurende het jaar ten opzichte van het aantal inwoners op 1 januari. In nieuwbouwwijken kan het aantal inwoners sterk groeien in een jaar. Zo kunnen er in 1 jaar 10 kinderen geboren worden in een wijk waarin op 1 januari slechts 10 inwoners wonen, maar aan het eind van het jaar bijvoorbeeld 200 inwoners.

Sterfte per 1.000 inwoners
Er zijn 20 personen per 1.000 inwoners overleden in 2025 in de buurt Hoofddorp De Hoek.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal sterftes per 1.000 inwoners in de buurt Hoofddorp De Hoek.

De cijfers over de sterfte per 1.000 aantal inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS. De relatieve sterfte is bepaald als het aantal overledenen van 1 januari tot en met 31 december, per 1.000 inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

In augustus 2026 zijn in de gemeente Haarlemmermeer als geheel 78 inwoners overleden. Bekijk de maandelijkse sterftecijfers voor de gemeente Haarlemmermeer.

Meer sterfte
Onderwijs in de buurt Hoofddorp De Hoek

Bekijk de kinderopvang- en onderwijslocaties, gemiddelde reisafstanden, aantallen leerlingen en studenten en de ontwikkeling van het aantal scholen in de buurt Hoofddorp De Hoek. Dit is een kleine selectie uit de datasets over het onderwijs. Bekijk véél meer informatie over het onderwijs op AlleCijfers.

Kinderopvang- en onderwijslocaties in de buurt Hoofddorp De Hoek
Buurt Hoofddorp De HoekWijk HoofddorpGemeente Haarlemmermeer
Aantal kinderopvanglocaties079191
Aantal kindplaatsen03.7687.828
Aantal vestigingen basisonderwijs03054
Aantal leerlingen basisonderwijs07.08213.401
Aantal vestigingen voortgezet onderwijs0911
Aantal leerlingen voortgezet onderwijs05.7337.394
Aantal opleidingen middelbaar beroepsonderwijs066
Aantal studenten middelbaar beroepsonderwijs07.1997.199

Bovenstaande tabel toont data van het LRK en DUO over kinderopvang en onderwijs. De gegevens zijn bijgewerkt tot en met 1 oktober 2026.

Het aantal leerlingen betreft het aantal dat onderwijs volgt op een school in de buurt Hoofddorp De Hoek. Op de pagina’s over het basisonderwijs en over de middelbare scholen zijn ook gegevens beschikbaar over het huisadres van leerlingen ten opzichte van het adres van de schoolvestigingen.

Gemiddelde afstanden kinderopvang en onderwijs
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een basisschool in de buurt Hoofddorp De Hoek is 1,7 kilometer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand staafdiagram toont de gemiddelde afstand in kilometers over de weg tot kinderdagverblijven, buitenschoolseopvang, basisonderwijs, voortgezet onderwijs totaal, VMBO scholen en HAVO VWO scholen. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens voor verschillende soorten locaties te tonen. De gebruikte cijfers komen van uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor de situatie in 2025.


Onderstaande tabel de gemiddelde afstand in kilometers voor verschillende soorten locaties voor kinderopvang en onderwijs. De gegevens worden getoond per (vergelijkings)gebied en gelden voor 2025.

RegioKinderdagverblijfBuitenschoolseopvangBasisonderwijsVoortgezet onderwijsVMBOHAVO VWO
Nederland0,70,70,82,52,63,4
Provincie Noord-Holland0,60,60,72,02,12,5
Gemeente Haarlemmermeer0,70,80,92,32,32,6
Wijk Hoofddorp0,70,70,91,41,41,6
Buurt Hoofddorp Centrum West1,01,11,10,50,51,4
Buurt Hoofddorp Centrum Zuid0,70,80,81,01,01,9
Buurt Hoofddorp Graan voor Visch0,40,40,41,51,51,9
Buurt Hoofddorp Centrum Oost0,50,50,41,71,72,1
Buurt Hoofddorp Centrum Noord0,50,50,60,90,91,0
Buurt Hoofddorp Pax West0,50,60,70,60,61,2
Buurt Hoofddorp Pax Oost0,50,60,70,70,71,1
Buurt Hoofddorp Bornholm West0,60,60,61,61,61,6
Buurt Hoofddorp Bornholm Oost0,60,60,71,21,21,3
Buurt Hoofddorp Hyde Park0,70,71,02,52,53,2
Buurt Hoofddorp Overbos Noord0,80,80,82,32,32,3
Buurt Hoofddorp Overbos Zuid0,40,50,51,41,41,4
Buurt Hoofddorp Toolenburg West0,70,70,91,01,01,0
Buurt Hoofddorp Toolenburg Oost0,50,80,91,11,11,4
Buurt Hoofddorp Vrijschot Noord1,51,51,51,71,71,7
Buurt Hoofddorp Floriande West0,70,60,71,81,81,8
Buurt Hoofddorp Floriande Oost0,80,80,90,70,70,7
Buurt Hoofddorp Toolenburg Zuid0,80,82,42,42,42,5
Buurt Hoofddorp De Landman3,13,23,26,26,26,4
Buurt Hoofddorp Omgeving2,22,22,43,33,33,5
Buurt Hoofddorp De Hoek1,11,41,72,82,83,5
Buurt Hoofddorp Graan voor Visch Zuid1,01,41,51,41,42,3
Buurt Hoofddorp Beukenhorst Oost0,70,81,02,42,43,1
Buurt Hoofddorp De President0,51,01,52,22,22,6

Deze grafiek toont een regionale vergelijking van de gemiddelde reisafstanden voor inwoners van hun woonadres naar de dichtstbijzijnde locaties voor kinderopvang, basisonderwijs en voortgezet onderwijs. De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting. In de grafiek zie je de gegevens voor de buurt Hoofddorp De Hoek in vergelijking tot andere gebieden. De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (oranje), provincie Noord-Holland (bruin), gemeente Haarlemmermeer (geel), wijk Hoofddorp (groen) en 23 buurten (blauw). Buurt Hoofddorp De Hoek wordt in het rood weergegeven.

Leerlingen en studenten in de buurt Hoofddorp De Hoek
Er woonden in 2026 geen leerlingen of studenten in de buurt Hoofddorp De Hoek.

Er zijn in de buurt Hoofddorp De Hoek geen leerlingen in het het PO of VO en geen studenten in het MBO, HBO, of WO geregistreerd. Daarom wordt hier geen grafiek getoond.

Toelichting
Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar per 1 oktober 2024 in de buurt Hoofddorp De Hoek.

Bovenstaande donutgrafiek toont het percentage praktisch, middelbaar en hoog opgeleiden voor de buurt Hoofddorp De Hoek. Bekijk het aantal inwoners per opleidingsniveau door op de taartpunten in de grafiek te klikken.

Definities opleidingsniveau

Economie en inkomen in de buurt Hoofddorp De Hoek

Bekijk de ontwikkeling van het aantal bedrijven en het gemiddelde inkomen in de buurt Hoofddorp De Hoek, met vergelijkingen tussen gebieden.

Bedrijfsvestigingen (140 totaal)
In de buurt Hoofddorp De Hoek zijn in totaal 140 bedrijfsvestigingen* geregistreerd (gegevens voor 2025). * Het totaal van 140 bedrijfsvestigingen wijkt af van de som van 135 van het aantal bedrijfsvestigingen per sector. Het verschil wordt veroorzaakt doordat de aantallen per sector op vijftallen zijn afgerond.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen van bedrijven per sector per jaar in de buurt Hoofddorp De Hoek (het aantal bedrijven in de sector “overheid, onderwijs en zorg (Ooz)” is vanaf 2020 bekend).

De ‘gestapelde lijngrafiek’ toont het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt Hoofddorp De Hoek voor elk van de volgende 8 sectoren:

  1. Lbv: Landbouw, bosbouw en visserij
  2. Nen: Nijverheid en energie
  3. Hh: Handel en HORECA
  4. Vic: Vervoer, informatie en communicatie
  5. Fdo: Financiële diensten en onroerend goed
  6. Zd: Zakelijke dienstverlening
  7. Ooz: Overheid, onderwijs en zorg
  8. Cro: Cultuur, recreatie en overige diensten
Toelichting Definities

Advertentie:

De inlegzolen van VeiligVoeten beschermen goed tegen spijkers in je voet!

Huttenbouw of timmerdorp?
Voorkom verwondingen aan je voeten en voel je veilig! Gebruik veiligheidszooltjes, die beschermen goed tegen scherpe objecten in je voet! Het materiaal van de zolen lijkt op dat van een kogelvrij vest. Bescherm je voeten tegen spijkers en schroeven bij het klussen, gebruik ze bij evenementen, draag ze in je laarzen voor extra isolatie en bescherming of gebruik ze in je waterschoenen.

Gemiddeld inkomen per inwoner
Het gemiddeld inkomen per inwoner in de buurt Hoofddorp De Hoek is €26.200.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld bruto jaarinkomen in de buurt Hoofddorp De Hoek.

Over de inkomensdata:

Inwoners en inkomensontvangers: Het gemiddeld inkomen per inwoner in de buurt Hoofddorp De Hoek is €26.200.

Het sociaal minimum is het wettelijk bestaansminimum zoals dat in de politieke besluitvorming is vastgesteld. Zie de tabel met definities van de brondata voor de volledige definities.

Over de schaal van de inkomensmeter:

De laagste 10% en 25% regio’s vallen in het rode en oranje gebied; deze gebieden kunnen elkaar deels overlappen. De hoogste 25% regio’s vallen in het groene gebied. De grenzen zijn berekend met percentielen, waarbij alle waarden van laag naar hoog zijn gesorteerd. Lees meer over het (gewogen) gemiddelde, de mediaan, modus en percentielen.

Inkomensvergelijking binnen de gemeente Haarlemmermeer
Regionale vergelijking van het gemiddelde inkomen per inwoner.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld inkomen per jaar voor elke buurt in de wijk Hoofddorp (buurt Hoofddorp De Hoek is rood, andere buurten zijn blauw en wijk Hoofddorp is geel).

Er zijn nog veel meer inkomensgegevens beschikbaar in de tabel met 250+ onderwerpen en de inkomensranglijst.

De regionale gezondheidsmonitor

Onderstaande grafieken tonen gegevens uit de regionale gezondheidsmonitor. De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners. De data uit het onderzoek komen van het RIVM en het CBS.

Inwoners met een goede gezondheid
70% procent van de inwoners van 18 jaar en ouder in de buurt Hoofddorp De Hoek ervaart de eigen gezondheid als goed of zeer goed.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande lijngrafiek toont het percentage inwoners met een goede gezondheid in de buurt Hoofddorp De Hoek per leeftijdsgroep. De gegevens wordt getoond voor de periode van 2012 tot en met 2022.

De RIVM gezondheidsmonitor biedt gezondheidsgegevens voor Nederland en per provincie, gemeente, wijk en buurt. Dit zijn gegevens over beperkingen, ervaren gezondheid, overgewicht, roken, drinken en mantelzorg.

Over de gezondheidsmonitor

De cijfers op deze pagina zijn afkomstig van het RIVM op basis van gegevens uit de Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen 2012, 2016, 2020 en de Corona Gezondheidsmonitor 2022 van GGD, CBS en RIVM. Er zijn data over monitoren met betrekking tot gezondheid, sociale situatie en leefstijl. Deze gegevens zijn er voor alle buurten, wijken, gemeenten, provincies en voor heel Nederland. Normaliter wordt dit onderzoek iedere vier jaar uitgevoerd. En in verband met Corona is er in 2022 een extra Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen uitgevoerd.

De data zijn door het RIVM en CBS gepubliceerd en waar nodig door OpenInfo omgerekend naar de regionale indelingen van 2026.

Bekijk alle definities uit de regionale gezondheidsmonitor.

Alcoholgebruik en roken
80% van de inwoners van 18 jaar of ouder in de buurt Hoofddorp De Hoek geeft aan wel eens alcohol te drinken.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de onderwerpen in de categorie ‘Alcoholgebruik en roken’ uit de gezondheidsmonitor van het RIVM voor de buurt Hoofddorp De Hoek. Hierbij wordt per onderwerp getoond wat het percentage inwoners in de buurt Hoofddorp De Hoek is dat heeft aangegeven dat het onderwerp van toepassing is. Gebruik het filter boven de grafiek om de leeftijdsgroep van de inwoners te kiezen.

Bekijk de toelichting bij bovenstaande grafiek met de definities en de vragen voor de onderwerpen ‘rookt tabak’, ‘voldoet aan de alcoholrichtlijn’, ‘drinken’, ‘zwaar drinken’ en ‘overmatig drinken’.

Toelichting

Bekijk de aparte pagina over de gezondheid in de buurt Hoofddorp De Hoek met de gegevens over meer dan 40 onderwerpen uit de regionale gezondheidsmonitor en met data over het gebruik van de WMO en de jeugdzorg in de buurt Hoofddorp De Hoek.

Meer gezondheidsdata
Voertuigen en verkeer in de buurt Hoofddorp De Hoek

Bekijk de beschikbare gegevens over geregistreerde voertuigen, elektrische auto’s en verkeersongevallen in de buurt Hoofddorp De Hoek.

Aantal elektrische auto’s in de buurt Hoofddorp De Hoek
Er zijn 81 elektrische auto’s in oktober 2026 in de buurt Hoofddorp De Hoek.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal elektrische auto’s per maand in de buurt Hoofddorp De Hoek op basis van de regionale voertuigdata van de RDW. Dit is de som van het aantal elektrische bedrijfsauto’s en het aantal elektrische personenauto’s.

Er zijn 81 elektrische auto’s in de buurt Hoofddorp De Hoek. Dit is het totaal aantal in oktober 2026 bij de RDW op kenteken geregistreerde elektrische auto’s in de buurt Hoofddorp De Hoek die op de batterij rijden en met een stekker opgeladen worden.

Toelichting op de regionale voertuigdata

Deze paragraaf toont data over de op kenteken geregistreerde voertuigen in de buurt Hoofddorp De Hoek. Dit is regionale data van de RDW. De data is beschikbaar per soort voertuig, per energiebron (brandstof) en per maand. Deze gegevens worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent was dit op 1 oktober 2026. Bekijk de toelichting voor de bronbeschrijving en definities van de regionale voertuig data.

Toelichting Meer autodata
Voertuigen naar energiebron
Er zijn 162 voertuigen met ‘benzine’ als energiebron in de buurt Hoofddorp De Hoek in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen per type energiebron (brandstof) dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt Hoofddorp De Hoek geregistreerd staat.

Er zijn in totaal 446 op naam geregistreerde voertuigen in de buurt Hoofddorp De Hoek (in oktober 2026).

Voertuigen naar soort
Er zijn 362 voertuigen van het type ‘personenauto’ in de buurt Hoofddorp De Hoek in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen naar soort motorvoertuig dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt Hoofddorp De Hoek geregistreerd staat.

Vergelijk het percentage auto’s per energiebron op de pagina met regionale voertuigdata.

Verkeersongevallen naar afloop
Er waren 46 verkeersongevallen in de buurt Hoofddorp De Hoek in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal verkeersongevallen in de buurt Hoofddorp De Hoek. Gebruik het filter boven de grafiek om het aantal ongevallen per afloop (materiële schade, letselschade of dodelijke afloop) te bekijken.


Onderstaande tabel laat zien hoeveel verkeersongevallen er in het jaar 2025 in de buurt Hoofddorp De Hoek plaatsvonden, uitgesplitst naar afloop.

Afloop verkeersongevallenAantal verkeersongevallen in 2025
Totaal46
Materiële schade45
Letselschade1
Dodelijke afloop0

De dataset met verkeersongevallen BRON is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen de buurt Hoofddorp De Hoek vallen.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Veiligheid in de buurt Hoofddorp De Hoek

Bekijk de ontwikkeling en soorten van de geregistreerde misdaad in de buurt Hoofddorp De Hoek op basis van data van de Politie en het CBS. De politiedata worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent op 15 september 2026. De beschrijvingen van de soorten misdrijven zoals de politie deze gebruikt zijn te vinden in de tabel met definities van de verschillende soorten delicten.

Meer misdaad
Totaal geregistreerde misdaad per maand of per jaar
Er zijn in 2025 in totaal 58 misdrijven in de buurt Hoofddorp De Hoek geregistreerd.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Totaal aantal geregistreerde misdaden in de buurt Hoofddorp De Hoek, 2012 tot en met 2025 (bij weergave van de gegevens per jaar) of april 2025 tot en met september 2026 (bij weergave van de gegevens per maand).

In de buurt Hoofddorp De Hoek zijn van 2012 tot en met 2025 in totaal 1.085 misdrijven geregistreerd. Deze misdrijven zijn ingedeeld naar 32 verschillende soorten delicten. In 2025 werden in de buurt Hoofddorp De Hoek 58 misdrijven door de politie vastgelegd. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens per maand of per jaar te tonen.

Misdaden naar type delict
De meest voorkomende soorten misdrijven in de buurt Hoofddorp De Hoek in 2025 zijn Ongevallen (weg) (14 delicten) en Overige vermogensdelicten (11 delicten).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal geregistreerde misdaden voor de tien meest voorkomende soorten delicten in 2025 in de buurt Hoofddorp De Hoek.

Definities misdaad
Misdaad totaal per maand
In september 2026 zijn er 7 misdrijven in de buurt Hoofddorp De Hoek geregistreerd.
Afbeelding van een warmtekaart (een heatmap in het Engels, een visuele weergave van data waarbij kleuren worden gebruikt om waarden weer te geven) met het totaal aantal misdrijven in de buurt Hoofddorp De Hoek per maand en per jaar.

Bovenstaande warmtekaart geeft een visuele weergave van het totaal aantal door de politie geregistreerde misdrijven per maand in de buurt Hoofddorp De Hoek over de afgelopen 6 jaar.

Alle gegevens zijn beschikbaar in het Excel document met politiedata als onderdeel van de download voor de gemeente Haarlemmermeer.

Misdaden per 1.000 inwoners
Er waren 500 misdrijven per 1.000 inwoners van het type ‘verkeersovertredingen’ in 2025 in de buurt Hoofddorp De Hoek.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Criminaliteit: aantal misdaden per 1.000 inwoners in 2025 in de buurt Hoofddorp De Hoek.

De grafiek toont de meest recente gegevens over het aantal misdaden per 1.000 inwoners voor de buurt Hoofddorp De Hoek. De gegevens over misdaden zijn hiertoe gegroepeerd in (1) het totaal aantal diefstallen (alle vormen, zoals diefstal uit woningen en schuren, diefstal van auto’s en fietsen en winkeldiefstal), (2) geweld en seksmisdrijven, (3) milieuovertredingen, (4) oplichting, (5) verkeersovertredingen, (6) vernielingen en misdrijven tegen de openbare orde en (7) alle overige misdrijven. De definities van alle verschillende soorten delicten met daarbij de categorie waarin deze zijn ingedeeld zijn te vinden in de bronbeschrijving van de politiedata.

Verkiezingen in de buurt Hoofddorp De Hoek

Bekijk de beschikbare verkiezingsuitslagen en informatie over de stembureaus in de buurt Hoofddorp De Hoek.

Uitslag gemeenteraadsverkiezingen 2026
Stembureau Gemeentekantoor Beukenhorst in Hoofddorp
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal stemmen per partij zoals uitgebracht te Stembureau Gemeentekantoor Beukenhorst in Hoofddorp bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026. De grafiek toont de 15 partijen waarop bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026 bij het stembureau Stembureau Gemeentekantoor Beukenhorst in Hoofddorp stemmen zijn uitgebracht.

Onderstaande grafiek toont het aantal stemmen per politieke partij dat bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 in Stembureau Gemeentekantoor Beukenhorst in Hoofddorp is uitgebracht. Er was bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 geen stembureau binnen de buurt Hoofddorp De Hoek. Stembureau Gemeentekantoor Beukenhorst in Hoofddorp is het stembureau dat het meest dichtbij het geografisch centrum van de buurt Hoofddorp De Hoek ligt.

Bekijk veel meer informatie over de verkiezingen op de pagina met alle 222 stembureaus in de gemeente Haarlemmermeer en op de pagina met alle verkiezingsuitslagen voor de gemeente Haarlemmermeer. En download alle verkiezingsdata in een Excel document als onderdeel van de uitgebreide informatie voor de gemeente Haarlemmermeer.

Stembureaus Haarlemmermeer
Adressen en leefomgeving in de buurt Hoofddorp De Hoek

Bekijk gegevens over adressen, gebruiksdoelen, bouwperioden, dichtheid, de nabijheid van voorzieningen, energieverbruik en energielabels in de buurt Hoofddorp De Hoek.

Informatie op basis van de BAG (de Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) van 1 juli 2026. De buurt Hoofddorp De Hoek telt in totaal 230 adressen, deze hebben allemaal een verblijfsobject, er zijn geen standplaatsen en geen ligplaatsen. 97% van de adressen in buurt Hoofddorp De Hoek ligt binnen de bebouwde kom en 3% van de adressen ligt buiten de bebouwde kom.

Adressen Haarlemmermeer
Adressen: gebruiksdoelen
In de buurt Hoofddorp De Hoek zijn er 120 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel industriefunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor de buurt Hoofddorp De Hoek.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 16 panden uit de bouwperiode 1980 tot 1990 in de buurt Hoofddorp De Hoek.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor de buurt Hoofddorp De Hoek. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 juli 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Dichtheid per km² van bevolking, adressen en auto’s

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt Hoofddorp De Hoek voor 2026.


Onderstaande tabel toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt Hoofddorp De Hoek voor 2026:

DichtheidNederlandBuurt Hoofddorp De Hoek
Bevolking53942
Adressen2.093427
Autos275648

De data over het aantal inwoners-, adressen- en personenauto’s per vierkante kilometer land geven een beeld van ‘de mate van concentratie van menselijke activiteiten’ in de buurt Hoofddorp De Hoek ten opzichte van het gemiddelde voor Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Toelichting
Gemiddelde afstand tot voorzieningen
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een huisartsenpraktijk in de buurt Hoofddorp De Hoek is 1,4.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt Hoofddorp De Hoek tot de dichtstbijzijnde voorziening. De gebruikte cijfers komen uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor 2025.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt Hoofddorp De Hoek tot de dichtstbijzijnde voorziening voor 2025:

VoorzieningAfstand in km
Huisartsenpraktijk1,4
Supermarkt2,0
Restaurant1,2
Basisonderwijs1,7
Voortgezet onderwijs2,8
Bibliotheek1,9
Treinstation1,8
Sportterrein1,1
Bioscoop2,0
Museum4,8

De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting.

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen
Gemiddeld aardgas- en elektriciteitsverbruik per woning per jaar in de buurt Hoofddorp De Hoek.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddeld energieverbruik per woning per jaar in de buurt Hoofddorp De Hoek.


Onderstaande tabel toont het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik per type woning voor 2024 voor de buurt Hoofddorp De Hoek:

Soort woningGemiddeld gasverbruikGemiddelde elektriciteitslevering per woning
Appartementgeen datageen data
Tussenwoninggeen datageen data
Hoekwoninggeen datageen data
Twee-onder-één-kap woninggeen datageen data
Vrijstaande woninggeen datageen data
Koopwoning1.9202.950
Huurwoninggeen datageen data

Data over het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik voor aardgas in m3. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen. Het verbruik van gas en elektra is ook bekend per woningtype, zie de tabel.

Toelichting Meer gas
Energielabels
De meest voorkomende energielabels in de buurt Hoofddorp De Hoek zijn A (51 adressen) en C (35 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in de buurt Hoofddorp De Hoek. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 oktober 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel A komt het meeste voor in de buurt Hoofddorp De Hoek: 51 adressen hebben energielabel A. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente Haarlemmermeer bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Adressen in de buurt Hoofddorp De Hoek
Tabel met 246 adressen in de buurt Hoofddorp De Hoek.

Onderstaande tabel toont alle openbare ruimtes en alle unieke combinaties van straten en huisnummers voor de buurt Hoofddorp De Hoek. Één straat kan in meer dan één buurt voorkomen. Vind de buurt bij je adres op de pagina met alle adressen voor de gemeente Haarlemmermeer.

Openbare ruimteHuisnummer(s)Postcode(s)WoonplaatsAantal adressen
Barnsteen1 t/m 122132MVHoofddorp11
Bloemlaan2 t/m 42132NPHoofddorp2
Hoeksteen7 t/m 1572132MS t/m 2132MXHoofddorp69
Kruisweg495 t/m 7852132NA t/m 2132NGHoofddorp54
Leisteen1 t/m 92132MEHoofddorp6
Rijksweg A521-Hoofddorp1
Rijnlanderweg705 t/m 8552132NM t/m 2132NNHoofddorp51
Tufsteen1 t/m 92132NTHoofddorp12
Vuursteen1 t/m 52132LZHoofddorp3
Zandsteen1 t/m 642132MR t/m 2132MZHoofddorp37

Bovenstaande tabel toont de gegevens voor 10 openbare ruimtes en 246 adressen in de buurt Hoofddorp De Hoek. Dit zijn alle adressen en openbare ruimtes op basis van de BAG- en de topografische kaarten (BRT) van het Kadaster van 1 juli 2026.

Een openbare ruimte is een door de gemeente aangewezen gebied dat is ingericht en wordt onderhouden voor publiek gebruik. Dit kan bijvoorbeeld een straat, weg, plein, park, erf, spoorbaan of brug zijn. Zie de toelichting voor een verdere definitie. Klik op de naam van een openbare ruimte om de pagina met statistieken voor die ruimte weer te geven. Bekijk de definities van de soorten openbare ruimtes.

De BAG (Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Adressen Haarlemmermeer
Tabelgebruik:

  • Bekijk in de tabel alle openbare ruimtes en unieke combinaties van straten en huisnummers in deze buurt.
  • Zoek in de tabel met het zoekveld boven de tabel. De rijen worden hiermee gefilterd zodat alleen rijen waarin de zoekterm voorkomt zichtbaar blijven.
  • Sorteer de tabel door op een kolomtitel te klikken.
  • Blader door de tabel met de knoppen onder de tabel.
  • Op kleine schermen: de eerste kolom blijft staan, verschuif de tabel horizontaal om alle kolommen te zien.
Gebieden
Tabel met de gebieden die de buurt Hoofddorp De Hoek ‘raken’.
Soort gebiedNaam gebiedAantal adressen
Postcode numeriek2132234
IndustriekernHoofddorp244
WoonplaatsHoofddorp246
WijkHoofddorp246
GemeenteHaarlemmermeer246
ProvincieNoord-Holland246
WaterschapHoogheemraadschap van Rijnland246
LandNederland246

Bovenstaande tabel toont de regionale gebieden die de buurt Hoofddorp De Hoek ‘raken’ met het aantal adressen uit de buurt Hoofddorp De Hoek dat in het betreffende gebied ligt.

Buurt Hoofddorp De Hoek ‘raakt’ andere gebieden zoals bijvoorbeeld een woonplaats of waterschap wanneer de geometrieën van de buurt Hoofddorp De Hoek en die van de andere gebieden elkaar overlappen of snijden. De gebieden zijn op basis van de gebiedsindelingen van het CBS van 2026 en de topografische kaarten van het Kadaster van 2026 bepaald. Klik op de naam van een gebied om de pagina met statistieken voor dat gebied weer te geven.

Alle onderwerpen en vergelijken

Bekijk de meest recente cijfers over meer dan 250 onderwerpen en vergelijk de buurt Hoofddorp De Hoek met andere gebieden.

Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!
Kies een categorie en bekijk de bijbehorende onderwerpen.

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor de buurt Hoofddorp De Hoek voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

Bedrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Bedrijfsvestigingen totaal140Aantal2025
A Landbouw, bosbouw en visserij0Aantal2025
B-F Nijverheid en energie10Aantal2025
G+I Handel en horeca35Aantal2025
H+J Vervoer, informatie en communicatie40Aantal2025
K-L Financiële diensten, onroerend goed10Aantal2025
M-N Zakelijke dienstverlening35Aantal2025
O-Q Overheid, onderwijs en zorg0Aantal2025
R-U Cultuur, recreatie, overige diensten5Aantal2025
% A Landbouw, bosbouw en visserij0,0%Percentage2025
% B-F Nijverheid en energie7,4%Percentage2025
% G+I Handel en horeca26%Percentage2025
% H+J Vervoer, informatie en communicatie30%Percentage2025
% K-L Financiële diensten, onroerend goed7,4%Percentage2025
% M-N Zakelijke dienstverlening26%Percentage2025
% O-Q Overheid, onderwijs en zorg0,0%Percentage2025
% R-U Cultuur, recreatie, overige diensten3,7%Percentage2025

De cijfers over bedrijven tonen het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt Hoofddorp De Hoek, uitgesplitst naar bedrijfstak. Een vestiging is een locatie van een bedrijf, instelling of zelfstandige waar of van waaruit activiteiten worden uitgevoerd.

Bevolking
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Inwoners45Aantal2026
Mannen20Aantal2026
Vrouwen20Aantal2026
0 tot 15 jaar5Aantal2026
15 tot 25 jaar15Aantal2026
25 tot 45 jaar15Aantal2026
45 tot 65 jaar5Aantal2026
65 jaar of ouder0Aantal2026
Ongehuwd35Aantal2026
Gehuwd5Aantal2026
Gescheiden0Aantal2026
Verweduwd0Aantal2026
% Mannen50%Percentage2026
% Vrouwen50%Percentage2026
% 0 tot 15 jaar12%Percentage2026
% 15 tot 25 jaar38%Percentage2026
% 25 tot 45 jaar38%Percentage2026
% 45 tot 65 jaar12%Percentage2026
% 65 jaar of ouder0,0%Percentage2026
% Ongehuwd88%Percentage2026
% Gehuwd12%Percentage2026
% Gescheiden0,0%Percentage2026
% Verweduwd0,0%Percentage2026
Geboorten0Aantal2025
Geboorte relatief0Aantal per 1.000 inwoners2025
Sterftes0Aantal2025
Sterfte relatief20Aantal per 1.000 inwoners2025
Leerlingen PO0Aantal2025
Leerlingen VO0Aantal2025
Studenten MBO0Aantal2025
Studenten HBO0Aantal2025
Studenten WO0Aantal2025
Praktisch opleidingsniveau10Aantal2022
Middelbaar opleidingsniveau10Aantal2022
Hoger opleidingsniveau100Aantal2022
% Praktisch opleidingsniveau8,3%Percentage2022
% Middelbaar opleidingsniveau8,3%Percentage2022
% Hoger opleidingsniveau83%Percentage2022
Jongeren met jeugdzorg in naturageen dataAantalgeen data
% Jongeren met jeugdzorggeen dataPercentagegeen data
Wmo cliëntengeen dataAantalgeen data
Wmo cliënten per 1.000 inwonersgeen dataAantal per 1.000 inwonersgeen data
Bevolkingsdichtheid42Aantal per km²2026

De inwonersaantallen worden altijd op vijftallen afgerond, hierdoor kan het voorkomen dat een optelling van subgroepen (zoals inwoners naar geslacht of naar leeftijd) licht afwijkt van het totaal aantal inwoners.

Energie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning4.470Gemiddeld in kWh2024
Gemiddelde elektriciteitsteruglevering per woning4.190Gemiddeld in kWh2024
% Woningen met zonnestroomgeen dataPercentagegeen data
% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmdgeen dataPercentagegeen data
Gemiddelde elektriciteitslevering appartementgeen dataGemiddeld in kWhgeen data
Gemiddelde elektriciteitslevering tussenwoninggeen dataGemiddeld in kWhgeen data
Gemiddelde elektriciteitslevering hoekwoninggeen dataGemiddeld in kWhgeen data
Gemiddelde elektriciteitslevering twee-onder-één-kap woninggeen dataGemiddeld in kWhgeen data
Gemiddelde elektriciteitslevering vrijstaande woninggeen dataGemiddeld in kWhgeen data
Gemiddelde elektriciteitslevering huurwoninggeen dataGemiddeld in kWhgeen data
Gemiddelde elektriciteitslevering koopwoning2.950Gemiddeld in kWh2020
Gemiddeld aardgasverbruik per woning1.000Gemiddeld per m³2024
% Woningen met stadsverwarming0%Percentage2014
% Aardgasvrije woningengeen dataPercentagegeen data
% Aardgaswoningengeen dataPercentagegeen data
Gemiddeld aardgasverbruik appartementgeen dataGemiddeld per m³geen data
Gemiddeld aardgasverbruik tussenwoninggeen dataGemiddeld per m³geen data
Gemiddeld aardgasverbruik hoekwoninggeen dataGemiddeld per m³geen data
Gemiddeld aardgasverbruik twee-onder-één-kap woninggeen dataGemiddeld per m³geen data
Gemiddeld aardgasverbruik vrijstaande woninggeen dataGemiddeld per m³geen data
Gemiddeld aardgasverbruik koopwoning1.920Gemiddeld per m³2020
Gemiddeld aardgasverbruik huurwoninggeen dataGemiddeld per m³geen data
Publieke laadpalengeen dataAantalgeen data
Adressen zonder energielabel72Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel30Aantal2026
Adressen met definitief energielabel128Aantal2026
Energielabels A+++++9Aantal2026
Energielabels A++++0Aantal2026
Energielabels A+++0Aantal2026
Energielabels A++6Aantal2026
Energielabels A+20Aantal2026
Energielabels A51Aantal2026
Energielabels B25Aantal2026
Energielabels C35Aantal2026
Energielabels D4Aantal2026
Energielabels E0Aantal2026
Energielabels F2Aantal2026
Energielabels G6Aantal2026

De onderwerpen in de categorie energieverbruik tonen onder meer het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik en de energielabels van gebouwen in de buurt Hoofddorp De Hoek. Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het minst energiezuinige label en A++++ het meest energiezuinige label.

Gezondheid-gedrag
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Rookt tabak26%Percentage2022
Voldoet aan de alcoholrichtlijn45%Percentage2022
Drinken80%Percentage2022
Zwaar drinken8%Percentage2022
Overmatig drinken6%Percentage2022
Overgewicht42%Percentage2022
Ernstig overgewicht (obesitas)13%Percentage2022
Voldoet aan de beweegrichtlijn50%Percentage2022
Wekelijks sporten50%Percentage2022
Lopen en/of fietsen naar school of werk52%Percentage2022
Lopen naar school of werk36%Percentage2022
Fietsen naar school of werk35%Percentage2022

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Hoofddorp De Hoek. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-overig
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Eenzaam76%Percentage2022
Ernstig eenzaam29%Percentage2022
Emotioneel eenzaam57%Percentage2022
Sociaal eenzaam57%Percentage2022
Matig/veel regie over het eigen leven57%Percentage2020
Moeite met rondkomen37%Percentage2022
Krijgt steun van anderengeen dataPercentagegeen data
Ernstige geluidhinder door buren3%Percentage2020
Ernstige geluidhinder door wegverkeer9%Percentage2020
Ernstige geluidhinder weg >50 km/uur6%Percentage2020
Ernstige geluidhinder weg <50 km/uur8%Percentage2020
Ernstige geluidhinder door treinverkeer3%Percentage2020
Ernstige geluidhinder door vliegverkeer15%Percentage2020
Ernstige geluidhinder door windturbinesgeen dataPercentagegeen data
Ernstige slaapverstoring wegverkeergeen dataPercentagegeen data
Ernstige slaapverstoring treinverkeergeen dataPercentagegeen data
Ernstige slaapverstoring vliegverkeer11%Percentage2020
Ernstige slaapverstoring burengeen dataPercentagegeen data
Tevreden met de woninggeen dataPercentagegeen data
Tevreden met de woonomgevinggeen dataPercentagegeen data
Tevreden met het groen in de omgevinggeen dataPercentagegeen data
Kan goed verkoeling vinden binnengeen dataPercentagegeen data
Kan goed verkoeling vinden buitengeen dataPercentagegeen data
Vrijwilligerswerk16%Percentage2022
Mantelzorger11%Percentage2022

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Hoofddorp De Hoek. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-ziekte
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Goed ervaren gezondheid70%Percentage2022
Één of meer langdurige aandoeningen27%Percentage2022
Beperkt vanwege gezondheid26%Percentage2022
Ernstig beperkt vanwege gezondheid3%Percentage2022
Één of meerdere keren gevallengeen dataPercentagegeen data
Langdurige ziekte en beperkt21%Percentage2022
Lage veerkracht19%Percentage2022
Hoge veerkracht48%Percentage2022
Hoog risico op angst of depressie15%Percentage2022
Suïcide gedachten de laatste 12 maanden14%Percentage2022
(Heel) veel stress in afgelopen 4 weken31%Percentage2022
Één of meer lichamelijke beperkingen8%Percentage2020
Beperking in horen2%Percentage2020
Beperking in zien3%Percentage2020
Beperking in bewegen5%Percentage2020
Broze gezondheidgeen dataPercentagegeen data
Broze metale gezondheidgeen dataPercentagegeen data
Broze lichamelijke gezondheidgeen dataPercentagegeen data
Broze gezondheid in het sociale domeingeen dataPercentagegeen data

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Hoofddorp De Hoek. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Huishoudens
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huishoudens35Aantal2026
Eenpersoonshuishoudens30Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens5Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen0Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens met kinderen0Aantal2026
% Eenpersoonshuishoudens86%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens14%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen0%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens met kinderen0%Percentage2026
Gemiddelde huishoudensgrootte1,2Gemiddeld aantal2026

Het aantal huishoudens betreft het aantal particuliere huishoudens op 1 januari van een jaar. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen in een woonruimte wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. De cijfers over huishoudens op wijk- en buurtniveau worden afgerond op vijftallen.

Inkomen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Werkzame beroepsbevolking30Aantal2024
Netto arbeidsparticipatiegeen dataPercentagegeen data
% Werknemersgeen dataPercentagegeen data
% Werknemers met vaste arbeidsrelatiegeen dataPercentagegeen data
% Werknemers met flexibele arbeidsrelatiegeen dataPercentagegeen data
% Zelfstandigengeen dataPercentagegeen data
Inkomensontvangers0Aantal2024
Inkomensontvangers per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2024
Gemiddeld inkomen per inkomensontvangergeen dataGemiddeld in Eurogeen data
Gemiddeld inkomen per inwoner€26.200Gemiddeld in Euro2023
40% personen met laagste inkomengeen dataPercentagegeen data
20% personen met hoogste inkomengeen dataPercentagegeen data
% Personen in armoedegeen dataPercentagegeen data
% Personen tot 25% boven armoedegrensgeen dataPercentagegeen data
Gemiddeld huishoudinkomengeen dataeurogeen data
40% huishoudens met laagste inkomengeen dataPercentagegeen data
20% huishoudens met hoogste inkomengeen dataPercentagegeen data
% Huishoudens met een laag inkomengeen dataPercentagegeen data
% Huishoudens onder of rond sociaal minimumgeen dataPercentagegeen data
% Huishoudens tot 110% van sociaal minimumgeen dataPercentagegeen data
% Huishoudens tot 120% van sociaal minimumgeen dataPercentagegeen data
Mediaan vermogen van particuliere huishoudensgeen dataeurogeen data
Personen per soort uitkering - Bijstand0Aantal2024
Personen per soort uitkering - AO0Aantal2024
Personen per soort uitkering - WW0Aantal2024
Personen per soort uitkering - AOW0Aantal2024
% Personen per soort uitkering - Bijstand0%Percentage2024
% Personen per soort uitkering - AO0%Percentage2024
% Personen per soort uitkering - WW0%Percentage2024
% Personen per soort uitkering - AOW0%Percentage2024

De inkomensgegevens beschrijven het inkomen van personen en particuliere huishoudens in de buurt Hoofddorp De Hoek. Het besteedbaar inkomen is het bruto-inkomen verminderd met onder meer belastingen, premies en betaalde inkomensoverdrachten. Vanwege statistische geheimhouding worden niet voor ieder gebied inkomensgegevens gepubliceerd.

Migratie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland5Aantal2026
Herkomst buiten Nederland35Aantal2026
Herkomst Europa25Aantal2026
Herkomst buiten Europa10Aantal2026
% Herkomst Nederland12%Percentage2026
% Herkomst buiten Nederland88%Percentage2026
% Herkomst Europa62%Percentage2026
% Herkomst buiten Europa25%Percentage2026
Geboren in Nederland met herkomst Nederland10Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst Europa0Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa5Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland5Aantal2026
Geboren in Nederland15Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa25Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa5Aantal2026
Geboren buiten Nederland30Aantal2026
% Geboren in Nederland met herkomst Nederland25%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst Europa0,0%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland12%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa12%Percentage2026
% Geboren in Nederland38%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa62%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa12%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland75%Percentage2026
Autochtoon15Aantal2022
Westers10Aantal2022
Niet-westers15Aantal2022
Nederlandse Antillen en Aruba0Aantal2022
Marokko0Aantal2022
Suriname5Aantal2022
Turkije5Aantal2022
Overig niet-westers10Aantal2022

De onderwerpen in de categorie migratie gaan over de herkomst en migratie van inwoners van de buurt Hoofddorp De Hoek. De herkomst is gebaseerd op het geboorteland van de persoon en diens ouders. De migratiecijfers tonen onder meer vestiging, vertrek, immigratie en emigratie.

Misdrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Misdrijven58Aantal2025
Diefstal19Aantal2025
Geweld en seksmisdrijven4Aantal2025
Milieu overtredingen0Aantal2025
Oplichting3Aantal2025
Verkeersovertredingen25Aantal2025
Vernieling3Aantal2025
Overige misdrijven4Aantal2025
Misdrijven per 1.000 inwoners1.160Aantal per 1.000 inwoners2025
Diefstal per 1.000 inwoners380Aantal per 1.000 inwoners2025
Geweld en seksmisdrijven per 1.000 inwoners80Aantal per 1.000 inwoners2025
Milieu overtredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Oplichting per 1.000 inwoners60Aantal per 1.000 inwoners2025
Verkeersovertredingen per 1.000 inwoners500Aantal per 1.000 inwoners2025
Vernieling per 1.000 inwoners60Aantal per 1.000 inwoners2025
Overige misdrijven per 1.000 inwoners80Aantal per 1.000 inwoners2025

De cijfers over misdrijven tonen de door de politie geregistreerde misdrijven in de buurt Hoofddorp De Hoek, zowel als aantal als omgerekend per 1.000 inwoners. Niet ieder gepleegd misdrijf wordt gemeld of geregistreerd.

Nabijheid voorzieningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand1,4Gemiddelde afstand in km2025
Huisartsenpraktijken binnen 1 km0,3Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 3 km6,3Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 5 km15Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpost afstand6,2Gemiddelde afstand in km2024
Apotheek afstand2,3Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuis met poli afstand6,3Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km2,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km13Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuis zonder poli afstand6,3Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km8Gemiddeld aantal2025
Supermarkt afstand2,0Gemiddelde afstand in km2025
Supermarkten binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 3 km8,3Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 5 km20Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand1,7Gemiddelde afstand in km2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km26Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km54Gemiddeld aantal2025
Warenhuis afstand2,0Gemiddelde afstand in km2025
Warenhuizen binnen 5 km2,0Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 10 km5,7Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 20 km36Gemiddeld aantal2025
Café afstand1,9Gemiddelde afstand in km2025
Cafés binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 3 km4,9Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 5 km10Gemiddeld aantal2025
Cafetaria afstand1,0Gemiddelde afstand in km2025
Cafetaria binnen 1 km0,2Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 3 km34Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 5 km55Gemiddeld aantal2025
Restaurant afstand1,2Gemiddelde afstand in km2025
Restaurants binnen 1 km0,3Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 3 km44Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 5 km77Gemiddeld aantal2025
Hotel afstand0,4Gemiddelde afstand in km2025
Hotels binnen 5 km19Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 10 km34Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 20 km506Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijf afstand1,1Gemiddelde afstand in km2025
Kinderdagverblijven binnen 1 km0,4Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 3 km7,6Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 5 km28Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang afstand1,4Gemiddelde afstand in km2025
Buitenschoolseopvang binnen 1 km0,3Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 3 km6,5Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 5 km19Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs afstand1,7Gemiddelde afstand in km2025
Basisonderwijs binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 3 km3,2Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 5 km12Gemiddeld aantal2025
Voortgezet onderwijs afstand2,8Gemiddelde afstand in km2024
Voortgezet onderwijs binnen 3 km0,7Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 5 km6,9Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 10 km15Gemiddeld aantal2024
VMBO afstand2,8Gemiddelde afstand in km2024
VMBO binnen 3 km0,7Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 5 km5,9Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 10 km13Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO afstand3,5Gemiddelde afstand in km2024
HAVO VWO binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 5 km2,7Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 10 km7,9Gemiddeld aantal2024
Openbaar groen afstand0,7Gemiddelde afstand in km2017
Park of plantsoen afstand0,7Gemiddelde afstand in km2017
Dagrecreatief terrein afstand4,2Gemiddelde afstand in km2017
Bos afstand2,2Gemiddelde afstand in km2017
Open natuurlijk terrein afstand3,6Gemiddelde afstand in km2017
Open droog natuurlijk terrein afstand11Gemiddelde afstand in km2017
Open nat natuurlijk terrein afstand3,6Gemiddelde afstand in km2017
Semi-openbaar groen afstand1,1Gemiddelde afstand in km2017
Sportterrein afstand1,1Gemiddelde afstand in km2017
Volkstuin afstand1,8Gemiddelde afstand in km2017
Verblijfsrecreatief terrein afstand6,1Gemiddelde afstand in km2017
Begraafplaats afstand2,2Gemiddelde afstand in km2017
Recreatief binnenwater afstand0,9Gemiddelde afstand in km2017
Oprit hoofdverkeersweg afstand0,2Gemiddelde afstand in km2025
Treinstation afstand1,8Gemiddelde afstand in km2025
Belangrijk overstapstation afstand5,9Gemiddelde afstand in km2025
Bibliotheek afstand1,9Gemiddelde afstand in km2025
Zwembad afstand5,9Gemiddelde afstand in km2025
Kunstijsbaan afstand16Gemiddelde afstand in km2025
Podiumkunsten afstand1,8Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten binnen 5 km3,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 10 km3,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 20 km51Gemiddeld aantal2024
Poppodium afstand1,8Gemiddelde afstand in km2024
Bioscoop afstand2,0Gemiddelde afstand in km2025
Bioscopen binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 20 km16Gemiddeld aantal2025
Sauna afstand3,7Gemiddelde afstand in km2025
Zonnebank afstand1,9Gemiddelde afstand in km2025
Museum afstand4,8Gemiddelde afstand in km2024
Musea binnen 5 km0,6Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 10 km3,0Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 20 km54Gemiddeld aantal2024
Attractie afstand4,6Gemiddelde afstand in km2025
Attracties binnen 10 km3,4Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 20 km17Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 50 km70Gemiddeld aantal2025
Brandweerkazerne afstand4,3Gemiddelde afstand in km2025

Het CBS publiceert gegevens over de nabijheid van voorzieningen voor inwoners van de buurt Hoofddorp De Hoek. De afstanden zijn gemiddelden over de weg en de nabijheidsindicatoren tonen hoeveel voorzieningen binnen een bepaalde afstand beschikbaar zijn.

Omgeving
OnderwerpWaardeEenheidJaar
RegiocodeBU03940123Code2026
RegionaamHoofddorp De HoekNaam2026
Soort regioBuurtCategorisch type2026
Sorteercode03940123Code2026
Oppervlakte totaal109Aantal hectaren2026
Oppervlakte land108Aantal hectaren2026
Oppervlakte water1Aantal hectaren2026
Mate van stedelijkheid5Indicator 1-52026
Omgevingsadressendichtheid427Gemiddeld aantal per km²2026
Adressen totaal230Aantal2026
Adressen met postcode218Aantal2026
Adressen met woonfunctie9Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie1Aantal2026
Adressen met celfunctie0Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie0Aantal2026
Adressen met industriefunctie120Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie75Aantal2026
Adressen met logiesfunctie10Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie0Aantal2026
Adressen met sportfunctie0Aantal2026
Adressen met winkelfunctie7Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie12Aantal2026
Verblijfsobjecten230Aantal2026
Ligplaatsen0Aantal2026
Standplaatsen0Aantal2026
Panden met adres82Aantal2026
Adressen met pand229Aantal2026
Percelen met adres80Aantal2026
Adressen met perceel230Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom224Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom6Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom9Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom0Aantal2026
Panden met adres voor 1700geen dataAantal2026
Panden met adres 1700 tot 1900geen dataAantal2026
Panden met adres 1900 tot 1925geen dataAantal2026
Panden met adres 1925 tot 1950geen dataAantal2026
Panden met adres 1950 tot 1970geen dataAantal2026
Panden met adres 1970 tot 1980geen dataAantal2026
Panden met adres 1980 tot 1990geen dataAantal2026
Panden met adres 1990 tot 2000geen dataAantal2026
Panden met adres 2000 tot 2010geen dataAantal2026
Panden met adres 2010 tot 2020geen dataAantal2026
Panden met adres 2020 en latergeen dataAantal2026
Adressen met pand voor 17000Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 19000Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 19252Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 195017Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 197011Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 198014Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 199095Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 200020Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 201027Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 202016Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later27Aantal2026
Postcodegebied2132LZ-2132NTNaam2026
Meest voorkomende postcode2132Naam2026
Dekkingspercentage meest voorkomende postcode100%Percentage2026

De onderwerpen in de categorie omgeving beschrijven onder meer de oppervlakte, het aantal adressen, de bevolkingsdichtheid en de omgevingsadressendichtheid van de buurt Hoofddorp De Hoek.

Verkeersongevallen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal46Aantal2025
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade45Aantal2025
Verkeersongevallen letselschade1Aantal2025
Verkeersongevallen dodelijk0Aantal2025

De gegevens over verkeersongevallen in de buurt Hoofddorp De Hoek zijn gebaseerd op de registratie van verkeersongevallen door Rijkswaterstaat.

Vervoer
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Personenauto’s totaal700Aantal2025
Personenauto’s - brandstof benzine390Aantal2025
Personenauto’s - overige brandstof305Aantal2025
Personenauto’s per huishouden18Aantal2025
Personenauto’s naar oppervlakte648Aantal2025
Motorfietsen5Aantal2025

De vervoersgegevens tonen onder meer het aantal personenauto’s en andere voertuigen in de buurt Hoofddorp De Hoek. De voertuiggegevens zijn gebaseerd op het Nederlandse kentekenregister van de RDW.

Woningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad9Aantal2025
Woningen per 1.000 inwoners180Aantal per 1.000 inwoners2025
Nieuwbouw woningen0Aantal2025
Niet-woningvoorraad199Aantal2025
Nieuwbouw niet-woningen7Aantal2025
Gemiddelde woningwaardegeen dataGemiddeld in Eurogeen data
Woningwaarde klassegeen dataCategorisch typegeen data
Eengezinswoningengeen dataAantalgeen data
Meergezinswoningengeen dataAantalgeen data
Koopwoningengeen dataAantalgeen data
Huurwoningengeen dataAantalgeen data
Huurwoningen woningcorporatiesgeen dataAantalgeen data
Huurwoningen overige verhuurdersgeen dataAantalgeen data
Eigendom onbekend9Aantal2025
Bewoondgeen dataAantalgeen data
Onbewoondgeen dataAantalgeen data
% Koopwoningengeen dataPercentagegeen data
% Huurwoningengeen dataPercentagegeen data
% Huurwoningen woningcorporatiesgeen dataPercentagegeen data
% Huurwoningen overige verhuurdersgeen dataPercentagegeen data
% Eigendom onbekend100%Percentage2025
% Eengezinswoningengeen dataPercentagegeen data
% Meergezinswoningengeen dataPercentagegeen data
% Bewoondgeen dataPercentagegeen data
% Onbewoondgeen dataPercentagegeen data
Appartementen0Aantal2026
Tussenwoningen0Aantal2026
Hoekwoningen0Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen4Aantal2026
Vrijstaande woningen5Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen0,0%Percentage2026
% Tussenwoningen0,0%Percentage2026
% Hoekwoningen0,0%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen44%Percentage2026
% Vrijstaande woningen56%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 19451Aantal2026
Woningen 1945 tot 19652Aantal2026
Woningen 1965 tot 19751Aantal2026
Woningen 1975 tot 19855Aantal2026
Woningen 1985 tot 19950Aantal2026
Woningen 1995 tot 20050Aantal2026
Woningen 2005 tot 20150Aantal2026
Woningen 2015 tot 20250Aantal2026
Woningen 2025 en later0Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend0Aantal2026
% Woningen voor 194511%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 196522%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 197511%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 198556%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 19950,0%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 20050,0%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 20150,0%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 20250,0%Percentage2026
% Woningen 2025 en later0,0%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend0,0%Percentage2026

De woningcijfers voor de buurt Hoofddorp De Hoek komen voornamelijk van het CBS en de BAG. Ze beschrijven onder meer de woningvoorraad, woningtypen, bouwperioden, eigendom en gemiddelde WOZ-waarde. Cijfers op wijk- en buurtniveau kunnen zijn afgerond op vijftallen.

Download de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren als Excel document. Alle woonplaatsen, wijken en buurten zijn onderdeel van de download voor de gemeente Haarlemmermeer. Er is ook een download met alle gemeente-, wijk- en buurtgegevens voor heel Nederland.

Selecteer op een groot scherm een categorie in het menu naast de tabel. Gebruik op een klein scherm de keuzelijst boven de tabel.

Tabelgebruik:

  • Kies een categorie om alleen de onderwerpen uit dat deel van de tabel te tonen.
  • Op grote schermen staat de categoriekeuze naast de tabel; op kleine schermen staat deze erboven.
  • Verschuif de tabel op kleine schermen horizontaal om alle kolommen te bekijken.
Top 5 buurt Hoofddorp De Hoek: kenmerken met het grootste verschil ten opzichte van Nederland
#KenmerkWaardeWaarde NLVerschilVerschil NLScore
1% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa62%6,2%56%4,76%12
2Personenauto’s per huishouden181,1161,789,2
3% Herkomst Europa62%9,6%53%5,8%9,1
4% 15 tot 25 jaar38%12%25%3,62%7
5% H+J Vervoer, informatie en communicatie30%8,1%22%3,6%6

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Haarlemmermeer.

RegioSoort regio% Geboren buiten Nederland met herkomst EuropaPersonenauto’s per huishouden% Herkomst Europa% 15 tot 25 jaar% H+J Vervoer, informatie en communicatie
Hoofddorp De HoekBuurt62%1862%38%30%
NederlandLand6,2%1,19,6%12%8,1%
HaarlemmermeerGemeente6,2%1,429,8%13%12%
Hoofddorp Centrum WestBuurt5%1,018%12%7,7%
Hoofddorp Centrum ZuidBuurt11%0,7814%7,2%9,9%

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Haarlemmermeer.

Top 5 kenmerken buurt Hoofddorp De Hoek:

De eerste tabel toont de vijf meest kenmerkende onderwerpen voor buurt Hoofddorp De Hoek. Op deze onderwerpen verschilt buurt Hoofddorp De Hoek relatief het meest van de rest van Nederland. De vergelijking gebruikt de meest recent beschikbare gegevens per onderwerp.

Regio’s:

De tweede tabel toont de waarden voor de top 5 kenmerken per regio. Getoonde regio’s: buurt Hoofddorp De Hoek, Nederland, de gemeente, de wijk en de andere buurten binnen de wijk. Hierbij staan de kenmerken in de kolommen en de vergelijkingsgebieden in de rijen.

Berekening van de grootste verschillen:

Het relatieve verschil is berekend als verschilscore. De verschilscore vergelijkt het verschil voor Hoofddorp De Hoek met het gemiddelde verschil voor Nederland. Zo worden de onderwerpen geselecteerd die relatief het sterkst van het Nederlandse gemiddelde afwijken.

De kolommen van de eerste tabel tonen de rekenstappen. ‘Waarde’ is de waarde voor Hoofddorp De Hoek, ‘Waarde NL’ het Nederlandse gemiddelde, ‘Verschil’ het verschil tussen beide waarden, ‘Verschil NL’ de gemiddelde afwijking in Nederland en ‘Score’ de daaruit berekende verschilscore.

De verschilscores zijn voor ruim 70 onderwerpen berekend. Uit de onderwerpen met de hoogste scores worden de vijf meest interessante onderwerpen gekozen. Hierdoor worden tegengestelde of vrijwel gelijke onderwerpen niet dubbel getoond en wordt het ontbreken van een onderwerp niet als kenmerk gepresenteerd. Als er bijvoorbeeld relatief veel vrouwen zijn, wordt niet ook automatisch het lage aandeel mannen getoond. Een sterk afwijkende bedrijfstak wordt alleen getoond als deze oververtegenwoordigd is.

Alle verschilscores voor alle wijken en buurten in buurt Hoofddorp De Hoek staan in de uitgebreide download voor Haarlemmermeer.

Data en bronnen

Bekijk de gebruikte open databronnen en definities en download uitgebreide regionale datasets over de buurt Hoofddorp De Hoek.

Download alle regionale data
Download de uitgebreide datasets voor de gemeente Haarlemmermeer.
Afbeelding van Excel documenten uit de download met regionale data.

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download uitgebreide informatie in handige Excel-overzichten voor de gemeente Haarlemmermeer. De download bevat regionale statistieken, adressen, verkiezingsuitslagen, misdaadcijfers, detail leeftijdsgegevens en meer.

Download!
Gebruikte open data bronnen
Bronvermelding en definities

Veel gegevens op deze pagina komen uit verschillende datasets met regionale cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hierbij is een groot aantal datasets gecombineerd. De meest recente gegevens zijn bijgewerkt tot en met 14 oktober 2026. Daarnaast zijn diverse andere officiële databronnen gebruikt, waaronder het Kadaster, de Kiesraad, de Politie en het RIVM.

Bronnen & definities
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron