Statistieken buurt Hoofddorp Floriande West

Statistieken buurt Hoofddorp Floriande West

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Hoofddorp Floriande West in de gemeente Haarlemmermeer Vlag van de gemeente Haarlemmermeer. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Hoofddorp Floriande West in de gemeente Haarlemmermeer Vlag van de gemeente Haarlemmermeer. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Kaart van de buurt Hoofddorp Floriande West.Bekijk kaart
Buurt Hoofddorp Floriande West in het kort

Bekijk de belangrijkste cijfers, de kaart en een korte toelichting over de buurt Hoofddorp Floriande West.

Kerncijfers van de buurt Hoofddorp Floriande West
Adressen, panden, percelen, woningen, huishoudens en inwoners.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van de belangrijkste cijfers van het Kadaster en het CBS voor de buurt Hoofddorp Floriande West.


Onderstaande tabel toont de belangrijkste cijfers van het CBS en het Kadaster voor de buurt Hoofddorp Floriande West.

OnderwerpAantalBronJaar data
Adressen met postcode3.854Kadaster2026
Adressen met woonfunctie3.819Kadaster2026
Panden met adres3.007Kadaster2026
Percelen met adres2.582Kadaster2026
Woningvoorraad3.818CBS2025
Huishoudens3.920CBS2026
Inwoners9.965CBS2026

Op deze pagina vind je een kaart van de buurt Hoofddorp Floriande West en de data over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Hoofddorp Floriande West.

Definities
Aantal inwoners op de kaart van de buurt Hoofddorp Floriande West
Kaart van de omgeving van de buurt Hoofddorp Floriande West.
Afbeelding van de buurt Hoofddorp Floriande West op de kaart.

Kaart van de wijk Hoofddorp met het aantal inwoners per buurt in 2026. De cijfers op de kaart geven de volgende buurten weer: 1: Hoofddorp Omgeving, 2: Hoofddorp Vrijschot Noord, 3: Hoofddorp Overbos Noord, 4: Hoofddorp Floriande West, 5: Hoofddorp Overbos Zuid, 6: Hoofddorp Centrum Noord, 7: Hoofddorp Bornholm West, 8: Hoofddorp Bornholm Oost, 9: Hoofddorp Centrum West, 10: Hoofddorp Pax West ...Toon meer...Kaart van de wijk Hoofddorp met het aantal inwoners per buurt in 2026. De cijfers op de kaart geven de volgende buurten weer: 1: Hoofddorp Omgeving, 2: Hoofddorp Vrijschot Noord, 3: Hoofddorp Overbos Noord, 4: Hoofddorp Floriande West, 5: Hoofddorp Overbos Zuid, 6: Hoofddorp Centrum Noord, 7: Hoofddorp Bornholm West, 8: Hoofddorp Bornholm Oost, 9: Hoofddorp Centrum West, 10: Hoofddorp Pax West, 11: Hoofddorp Centrum Oost, 12: Hoofddorp Floriande Oost, 13: Hoofddorp Toolenburg West, 14: Hoofddorp Pax Oost, 15: Hoofddorp Buiten, 16: Hoofddorp Centrum Zuid, 17: Hoofddorp Toolenburg Oost, 18: Hoofddorp Hyde Park, 19: Hoofddorp Graan voor Visch, 20: Hoofddorp De Hoek, 21: Hoofddorp Toolenburg Zuid, 22: Hoofddorp Graan voor Visch Zuid, 23: Hoofddorp Beukenhorst Oost, 24: Hoofddorp De President, 25: Hoofddorp De Landman....Toon minder...

Bekijk de statistieken voor alle 141 gebieden binnen de gemeente Haarlemmermeer via de overzichtspagina van de gebieden in de Haarlemmermeer.

Overzicht gebieden Meer Haarlemmermeer
Over de buurt Hoofddorp Floriande West

De buurt Hoofddorp Floriande West ligt binnen de wijk Hoofddorp in de gemeente Haarlemmermeer. De meest voorkomende postcode in de buurt Hoofddorp Floriande West is postcode 2134.

Er zijn 3.869 adressen en 3.818 woningen in de buurt Hoofddorp Floriande West in de gemeente Haarlemmermeer. 75% van de woningen in de buurt is een koopwoning. De woningen hebben een gemiddelde WOZ waarde van €557.000. Er wonen 9.965 inwoners in de buurt Hoofddorp Floriande West, waarvan het grootste deel (35%) tussen de 45 en 65 jaar oud is. Buurt Hoofddorp Floriande West telt 3.920 huishoudens van gemiddeld 2,5 personen. Verder zijn er 4.830 personenauto’s en 1.120 bedrijfsvestigingen geregistreerd in de buurt Hoofddorp Floriande West.

Buurt Hoofddorp Floriande West heeft een totale oppervlakte van 182 hectare, waarvan 166 hectare land en 16 hectare water (honderd hectare is één vierkante kilometer, 1 km2). De gemiddelde dichtheid van adressen is 1.427 adressen per km2.

Meer over de buurt Hoofddorp Floriande West:

De naam van deze buurt veranderde van Floriande-West in 2013 naar Hoofddorp Floriande West in 2014. Bekijk ook de pagina over de gemeentelijke herindeling van de gemeente Haarlemmermeer.

Blijf op de hoogte

Ontvang een e-mail als er nieuwe cijfers zijn op de pagina Buurt Hoofddorp Floriande West.

Wonen in de buurt Hoofddorp Floriande West

Bekijk de woningvoorraad, woningkenmerken, woningtypen en de ontwikkeling van de gemiddelde WOZ-waarde in de buurt Hoofddorp Floriande West.

Kenmerken van de 3.818 woningen in de buurt Hoofddorp Floriande West
Er zijn 3.818 woningen in de buurt Hoofddorp Floriande West.
Informatie over de woningen in deze regio op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken. En bekijk de woningkenmerken per buurt in de gemeente Haarlemmermeer in een interactieve tabel.

Toelichting
Woningwaarde per jaar
De gemiddelde WOZ waarde in de buurt Hoofddorp Floriande West was €557.000 in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in de buurt Hoofddorp Floriande West.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Hoofddorp Floriande West:

JaarGemiddelde WOZ woningwaarde Buurt Hoofddorp Floriande West% verschil
2025€557.0004,9%
2024€531.0002,51%
2023€518.00019%
2022€435.0009,6%
2021€397.0008,2%
2020€367.00013%
2019€324.0007,6%
2018€301.0006,4%
2017€283.0002,91%
2016€275.0003,38%
2015€266.000-2,56%
2014€273.000-6,5%
2013€292.000geen data

De gemiddelde WOZ woningwaarde in de buurt Hoofddorp Floriande West is met €265.000 gegroeid van €292.000 in 2013 tot €557.000 in 2025 (dat is een toename van 91%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2025 was €22.083 (5,7%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een duidelijk stijgende trend: De cijfers groeien bijna ieder jaar.

Bekijk ook de ranglijst van de woningwaarden per buurt in de gemeente Haarlemmermeer.

Toelichting
Download een schat aan informatie
Woningwaarde en 65-plussers per gebied
De gemiddelde woningwaarde in de buurt Hoofddorp Floriande West is €557.000, het percentage inwoners van 65 jaar en ouder is 12% en er zijn 3.818 woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde woningwaarde per regio op de horizontale as. Deze is afgezet tegen het percentage inwoners van 65 jaar en ouder op de verticale as. Iedere regio wordt als cirkel weergegeven. De omvang van de cirkels hangt af van het aantal woningen in een gebied: hoe meer woningen, hoe groter de cirkel.

Woningwaarde ten opzichte van inwoners van 65 jaar en ouder per gebied, de volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (grijs), provincie Noord-Holland (bruin), gemeente Haarlemmermeer (geel), 23 woonplaatsen (groen), wijk Hoofddorp (oranje) en 22 buurten (blauw). De buurt Hoofddorp Floriande West wordt in het rood weergegeven. Klik op de naam van een cirkel om de gegevens voor dat gebied weer te geven.

Soorten woningen
Tussenwoningen komen het meeste voor in de buurt Hoofddorp Floriande West: er zijn 1.855 adressen met het woningtype tussenwoningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de buurt Hoofddorp Floriande West.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 juli 2026.

Bevolking in de buurt Hoofddorp Floriande West

Bekijk de samenstelling en ontwikkeling van de bevolking in de buurt Hoofddorp Floriande West, met cijfers over inwoners, leeftijd, burgerlijke staat, huishoudens, migratieachtergrond, opleidingsniveau, geboorte en sterfte.

Bekijk ook de maandelijkse bevolkingsontwikkeling in de gemeente Haarlemmermeer.

Aantal inwoners per jaar
De buurt Hoofddorp Floriande West telt 9.965 inwoners in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Hoofddorp Floriande West. De gegevens lopen van 2013 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Hoofddorp Floriande West:

JaarAantal inwoners de buurt Hoofddorp Floriande West% verschil
20269.965-1,24%
202510.090-0,25%
202410.115-0,98%
202310.215-0,05%
202210.220-0,29%
202110.250-1,49%
202010.4051,41%
201910.260-0,48%
201810.3100,54%
201710.2550,49%
201610.2050,0%
201510.205-0,34%
201410.240-0,39%
201310.280geen data

De bevolking van de buurt Hoofddorp Floriande West is met 315 inwoners gedaald van 10.280 inwoners in 2013 tot 9.965 inwoners in 2026 (dat is een kleine afname van 3,06%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2026 was -24 inwoners (-0,24%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een licht dalende trend: De cijfers dalen meer wel dan niet.

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente Haarlemmermeer.

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in de buurt Hoofddorp Floriande West:

In 2013 waren er 10.280 inwoners in de buurt Hoofddorp Floriande West. In 2020 is het aantal gestegen tot 10.405 inwoners. De stijging ten opzichte van 2013 is 125 (1,22%), het verschil ten opzichte van het vorige jaar (2019) is 145 (1,41%). Het aantal van 10.405 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 2013 tot en met 2026. In 2026 is het aantal gedaald tot 9.965 inwoners. Dit is een daling van 440 (-4,23%) ten opzichte van 2020, ten opzichte van het vorige jaar (2025) is het verschil -125 (-1,24%). Het aantal van 9.965 inwoners is het minimum in de hele periode waarover de inwonersdata beschikbaar zijn.

Inwoners per leeftijdsgroep in de buurt Hoofddorp Floriande West
De grootste getoonde leeftijdsgroep in de buurt Hoofddorp Floriande West is 45 tot 65 jaar, met 35% van de inwoners.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, leeftijdsgroepen: aantal inwoners op 1 januari 2026 per leeftijdsgroep.

De grafiek toont de leeftijdsgroepen. Het aantal inwoners is ook per individueel levensjaar beschikbaar (alleen de inwoners van 105 jaar en ouder vormen 1 groep). De inwoners naar leeftijd zijn er tot op buurtniveau in het document met leeftijdsgegevens in de download voor de gemeente Haarlemmermeer.

Burgerlijke staat in de buurt Hoofddorp Floriande West
Deze grafiek laat zien hoeveel inwoners getrouwd, niet getrouwd, gescheiden of verweduwd zijn.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, burgerlijke staat: aantal en percentage inwoners op 1 januari 2026 naar burgerlijke staat.

Onderverdeling van de bevolking in de buurt Hoofddorp Floriande West naar de situaties ‘Ongehuwd’, ‘Gehuwd’, ‘Gescheiden’ en ‘Verweduwd’.

Toelichting
Soorten huishoudens
In 2026 waren er 3.920 huishoudens in de buurt Hoofddorp Floriande West. Er waren 1.050 eenpersoonshuishoudens en 2.870 meerpersoonshuishoudens (afgerond op vijftallen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont de verdeling naar soorten huishoudens voor de buurt Hoofddorp Floriande West. De gegevens gelden voor 2026.

De cijfers gaan over de particuliere huishoudens op 1 januari 2026. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. In deze grafiek worden de huishoudens onderverdeeld in eenpersoonshuishoudens, meerpersoonshuishoudens zonder kinderen en meerpersoonshuishoudens met kinderen. De cijfers over huishoudens zijn afgerond op vijftallen.

Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in de buurt Hoofddorp Floriande West.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2013 tot en met 2026: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in de buurt Hoofddorp Floriande West per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Hoofddorp Floriande West:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
20265.4258353.705
20255.6108253.655
20245.7208103.585
20235.9058103.500
20226.14500
20216.2707483.232
20206.4807383.187
20196.5007073.053
20186.6106953.005
20176.6306812.944
20166.6156752.915
20156.6656652.875
20146.7586542.828
20136.7856572.838

In 2026 was de herkomst van inwoners in de buurt Hoofddorp Floriande West als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 54%, herkomst uit Europese landen: 8,4% en herkomst uit landen buiten Europa: 37% En in 2013 was de verdeling van inwoners naar herkomstgebied als volgt: herkomst uit Nederland: 66%, herkomst uit Europa: 6,4% en herkomst van buiten Europa: 28%.

Toelichting Meer migratie
Migratie herkomstlanden

Bekijk ook de detailinformatie over het aantal inwoners in Nederland naar land van herkomst.

Landen van herkomst
Migratie achtergrond: Geboortelanden en herkomstlanden
Van de inwoners van de buurt Hoofddorp Floriande West is 75% in Nederland geboren (gegevens 2026).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking in de buurt Hoofddorp Floriande West: de grafiek toont het aantal inwoners in 2025, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland. Gebruik het filter om een categorie te selecteren.

De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.

Toelichting
Geboorte per 1.000 inwoners
Er zijn 5 baby’s per 1.000 inwoners geboren in 2025 in de buurt Hoofddorp Floriande West.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal levend geboren babies per 1.000 inwoners in de buurt Hoofddorp Floriande West.

De cijfers over de geboortes per 1.000 aantal inwoners zijn berekend door het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december te delen door het aantal inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

Er waren in de gemeente Haarlemmermeer als geheel 136 geboortes in augustus 2026. Bekijk de pagina met maandelijkse bevolkingscijfers voor de gemeente Haarlemmermeer.

Cijfers over geboorte

De cijfers over het relatieve aantal geboortes zijn gebaseerd op data van het CBS. Als basis hiervoor is het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december in verhouding tot het aantal inwoners op 1 januari van een jaar in de buurt Hoofddorp Floriande West genomen. Het relatieve aantal geboorten kan hoger uitvallen dan verwacht op basis van het inwonertal. Het relatieve cijfer betreft namelijk het aantal geboorten gedurende het jaar ten opzichte van het aantal inwoners op 1 januari. In nieuwbouwwijken kan het aantal inwoners sterk groeien in een jaar. Zo kunnen er in 1 jaar 10 kinderen geboren worden in een wijk waarin op 1 januari slechts 10 inwoners wonen, maar aan het eind van het jaar bijvoorbeeld 200 inwoners.

Sterfte per 1.000 inwoners
Er zijn 0 personen per 1.000 inwoners overleden in 2025 in de buurt Hoofddorp Floriande West.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal sterftes per 1.000 inwoners in de buurt Hoofddorp Floriande West.

De cijfers over de sterfte per 1.000 aantal inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS. De relatieve sterfte is bepaald als het aantal overledenen van 1 januari tot en met 31 december, per 1.000 inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

In augustus 2026 zijn in de gemeente Haarlemmermeer als geheel 78 inwoners overleden. Bekijk de maandelijkse sterftecijfers voor de gemeente Haarlemmermeer.

Meer sterfte
Onderwijs in de buurt Hoofddorp Floriande West

Bekijk de kinderopvang- en onderwijslocaties, gemiddelde reisafstanden, aantallen leerlingen en studenten en de ontwikkeling van het aantal scholen in de buurt Hoofddorp Floriande West. Dit is een kleine selectie uit de datasets over het onderwijs. Bekijk véél meer informatie over het onderwijs op AlleCijfers.

Kinderopvang- en onderwijslocaties in de buurt Hoofddorp Floriande West
Buurt Hoofddorp Floriande WestWijk HoofddorpGemeente Haarlemmermeer
Aantal kinderopvanglocaties979191
Aantal kindplaatsen5913.7687.828
Aantal vestigingen basisonderwijs43054
Aantal leerlingen basisonderwijs1.3767.08213.401
Aantal vestigingen voortgezet onderwijs0911
Aantal leerlingen voortgezet onderwijs05.7337.394
Aantal opleidingen middelbaar beroepsonderwijs066
Aantal studenten middelbaar beroepsonderwijs07.1997.199

Bovenstaande tabel toont data van het LRK en DUO over kinderopvang en onderwijs. De gegevens zijn bijgewerkt tot en met 1 oktober 2026.

Het aantal leerlingen betreft het aantal dat onderwijs volgt op een school in de buurt Hoofddorp Floriande West. Op de pagina’s over het basisonderwijs en over de middelbare scholen zijn ook gegevens beschikbaar over het huisadres van leerlingen ten opzichte van het adres van de schoolvestigingen.

Gemiddelde afstanden kinderopvang en onderwijs
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een basisschool in de buurt Hoofddorp Floriande West is 0,7 kilometer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand staafdiagram toont de gemiddelde afstand in kilometers over de weg tot kinderdagverblijven, buitenschoolseopvang, basisonderwijs, voortgezet onderwijs totaal, VMBO scholen en HAVO VWO scholen. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens voor verschillende soorten locaties te tonen. De gebruikte cijfers komen van uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor de situatie in 2025.


Onderstaande tabel de gemiddelde afstand in kilometers voor verschillende soorten locaties voor kinderopvang en onderwijs. De gegevens worden getoond per (vergelijkings)gebied en gelden voor 2025.

RegioKinderdagverblijfBuitenschoolseopvangBasisonderwijsVoortgezet onderwijsVMBOHAVO VWO
Nederland0,70,70,82,52,63,4
Provincie Noord-Holland0,60,60,72,02,12,5
Gemeente Haarlemmermeer0,70,80,92,32,32,6
Wijk Hoofddorp0,70,70,91,41,41,6
Buurt Hoofddorp Centrum West1,01,11,10,50,51,4
Buurt Hoofddorp Centrum Zuid0,70,80,81,01,01,9
Buurt Hoofddorp Graan voor Visch0,40,40,41,51,51,9
Buurt Hoofddorp Centrum Oost0,50,50,41,71,72,1
Buurt Hoofddorp Centrum Noord0,50,50,60,90,91,0
Buurt Hoofddorp Pax West0,50,60,70,60,61,2
Buurt Hoofddorp Pax Oost0,50,60,70,70,71,1
Buurt Hoofddorp Bornholm West0,60,60,61,61,61,6
Buurt Hoofddorp Bornholm Oost0,60,60,71,21,21,3
Buurt Hoofddorp Hyde Park0,70,71,02,52,53,2
Buurt Hoofddorp Overbos Noord0,80,80,82,32,32,3
Buurt Hoofddorp Overbos Zuid0,40,50,51,41,41,4
Buurt Hoofddorp Toolenburg West0,70,70,91,01,01,0
Buurt Hoofddorp Toolenburg Oost0,50,80,91,11,11,4
Buurt Hoofddorp Vrijschot Noord1,51,51,51,71,71,7
Buurt Hoofddorp Floriande West0,70,60,71,81,81,8
Buurt Hoofddorp Floriande Oost0,80,80,90,70,70,7
Buurt Hoofddorp Toolenburg Zuid0,80,82,42,42,42,5
Buurt Hoofddorp De Landman3,13,23,26,26,26,4
Buurt Hoofddorp Omgeving2,22,22,43,33,33,5
Buurt Hoofddorp De Hoek1,11,41,72,82,83,5
Buurt Hoofddorp Graan voor Visch Zuid1,01,41,51,41,42,3
Buurt Hoofddorp Beukenhorst Oost0,70,81,02,42,43,1
Buurt Hoofddorp De President0,51,01,52,22,22,6

Deze grafiek toont een regionale vergelijking van de gemiddelde reisafstanden voor inwoners van hun woonadres naar de dichtstbijzijnde locaties voor kinderopvang, basisonderwijs en voortgezet onderwijs. De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting. In de grafiek zie je de gegevens voor de buurt Hoofddorp Floriande West in vergelijking tot andere gebieden. De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (oranje), provincie Noord-Holland (bruin), gemeente Haarlemmermeer (geel), wijk Hoofddorp (groen) en 23 buurten (blauw). Buurt Hoofddorp Floriande West wordt in het rood weergegeven.

Leerlingen en studenten in de buurt Hoofddorp Floriande West
In 2025 woonden er 2.490 leerlingen en studenten in de buurt Hoofddorp Floriande West.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Onderwijsdata: aantal leerlingen en studenten per soort onderwijs in de buurt Hoofddorp Floriande West, data van het CBS over 2025.

De grafiek toont het aantal leerlingen in het PO en VO en het aantal studenten in het MBO, HBO, en WO dat als inwoner staat ingeschreven op een adres in de buurt Hoofddorp Floriande West.

Toelichting
Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar per 1 oktober 2024 in de buurt Hoofddorp Floriande West.

Bovenstaande donutgrafiek toont het percentage praktisch, middelbaar en hoog opgeleiden voor de buurt Hoofddorp Floriande West. Bekijk het aantal inwoners per opleidingsniveau door op de taartpunten in de grafiek te klikken.

Definities opleidingsniveau

Economie en inkomen in de buurt Hoofddorp Floriande West

Bekijk de ontwikkeling van het aantal bedrijven en het gemiddelde inkomen in de buurt Hoofddorp Floriande West, met vergelijkingen tussen gebieden.

Bedrijfsvestigingen (1.120 totaal)
In de buurt Hoofddorp Floriande West zijn in totaal 1.120 bedrijfsvestigingen* geregistreerd (gegevens voor 2025). * Het totaal van 1.120 bedrijfsvestigingen wijkt af van de som van 1.110 van het aantal bedrijfsvestigingen per sector. Het verschil wordt veroorzaakt doordat de aantallen per sector op vijftallen zijn afgerond.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen van bedrijven per sector per jaar in de buurt Hoofddorp Floriande West (het aantal bedrijven in de sector “overheid, onderwijs en zorg (Ooz)” is vanaf 2020 bekend).

De ‘gestapelde lijngrafiek’ toont het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt Hoofddorp Floriande West voor elk van de volgende 8 sectoren:

  1. Lbv: Landbouw, bosbouw en visserij
  2. Nen: Nijverheid en energie
  3. Hh: Handel en HORECA
  4. Vic: Vervoer, informatie en communicatie
  5. Fdo: Financiële diensten en onroerend goed
  6. Zd: Zakelijke dienstverlening
  7. Ooz: Overheid, onderwijs en zorg
  8. Cro: Cultuur, recreatie en overige diensten
Toelichting Definities

Advertentie:

De inlegzolen van VeiligVoeten beschermen goed tegen spijkers in je voet!

Huttenbouw of timmerdorp?
Voorkom verwondingen aan je voeten en voel je veilig! Gebruik veiligheidszooltjes, die beschermen goed tegen scherpe objecten in je voet! Het materiaal van de zolen lijkt op dat van een kogelvrij vest. Bescherm je voeten tegen spijkers en schroeven bij het klussen, gebruik ze bij evenementen, draag ze in je laarzen voor extra isolatie en bescherming of gebruik ze in je waterschoenen.

Gemiddeld inkomen per inwoner
Het gemiddeld inkomen per inwoner in de buurt Hoofddorp Floriande West is €40.900.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld bruto jaarinkomen in de buurt Hoofddorp Floriande West.

Over de inkomensdata:

Inwoners en inkomensontvangers: Het gemiddeld inkomen per inwoner in de buurt Hoofddorp Floriande West is €40.900. Het gemiddeld inkomen per inkomensontvanger is €50.200. Buurt Hoofddorp Floriande West telt 8.200 inkomensontvangers op 9.965 inwoners totaal.

2% van de huishoudens in de buurt Hoofddorp Floriande West heeft een inkomen op of rond het sociaal minimum. Studentenhuishoudens en huishoudens met een onvolledig jaarinkomen zijn hierin niet meegenomen. Het sociaal minimum is het wettelijk bestaansminimum zoals dat in de politieke besluitvorming is vastgesteld. Zie de tabel met definities van de brondata voor de volledige definities.

Over de schaal van de inkomensmeter:

De laagste 10% en 25% regio’s vallen in het rode en oranje gebied; deze gebieden kunnen elkaar deels overlappen. De hoogste 25% regio’s vallen in het groene gebied. De grenzen zijn berekend met percentielen, waarbij alle waarden van laag naar hoog zijn gesorteerd. Lees meer over het (gewogen) gemiddelde, de mediaan, modus en percentielen.

Inkomensvergelijking binnen de gemeente Haarlemmermeer
Regionale vergelijking van het gemiddelde inkomen per inwoner.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld inkomen per jaar voor elke buurt in de wijk Hoofddorp (buurt Hoofddorp Floriande West is rood, andere buurten zijn blauw en wijk Hoofddorp is geel).

Er zijn nog veel meer inkomensgegevens beschikbaar in de tabel met 250+ onderwerpen en de inkomensranglijst.

De regionale gezondheidsmonitor

Onderstaande grafieken tonen gegevens uit de regionale gezondheidsmonitor. De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners. De data uit het onderzoek komen van het RIVM en het CBS.

Inwoners met een goede gezondheid
77% procent van de inwoners van 18 jaar en ouder in de buurt Hoofddorp Floriande West ervaart de eigen gezondheid als goed of zeer goed.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande lijngrafiek toont het percentage inwoners met een goede gezondheid in de buurt Hoofddorp Floriande West per leeftijdsgroep. De gegevens wordt getoond voor de periode van 2012 tot en met 2024.

De RIVM gezondheidsmonitor biedt gezondheidsgegevens voor Nederland en per provincie, gemeente, wijk en buurt. Dit zijn gegevens over beperkingen, ervaren gezondheid, overgewicht, roken, drinken en mantelzorg.

Over de gezondheidsmonitor

De cijfers op deze pagina zijn afkomstig van het RIVM op basis van gegevens uit de Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen 2012, 2016, 2020 en de Corona Gezondheidsmonitor 2022 van GGD, CBS en RIVM. Er zijn data over monitoren met betrekking tot gezondheid, sociale situatie en leefstijl. Deze gegevens zijn er voor alle buurten, wijken, gemeenten, provincies en voor heel Nederland. Normaliter wordt dit onderzoek iedere vier jaar uitgevoerd. En in verband met Corona is er in 2022 een extra Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen uitgevoerd.

De data zijn door het RIVM en CBS gepubliceerd en waar nodig door OpenInfo omgerekend naar de regionale indelingen van 2026.

Bekijk alle definities uit de regionale gezondheidsmonitor.

Alcoholgebruik en roken
76% van de inwoners van 18 jaar of ouder in de buurt Hoofddorp Floriande West geeft aan wel eens alcohol te drinken.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de onderwerpen in de categorie ‘Alcoholgebruik en roken’ uit de gezondheidsmonitor van het RIVM voor de buurt Hoofddorp Floriande West. Hierbij wordt per onderwerp getoond wat het percentage inwoners in de buurt Hoofddorp Floriande West is dat heeft aangegeven dat het onderwerp van toepassing is. Gebruik het filter boven de grafiek om de leeftijdsgroep van de inwoners te kiezen.

Bekijk de toelichting bij bovenstaande grafiek met de definities en de vragen voor de onderwerpen ‘rookt tabak’, ‘voldoet aan de alcoholrichtlijn’, ‘drinken’, ‘zwaar drinken’ en ‘overmatig drinken’.

Toelichting

Bekijk de aparte pagina over de gezondheid in de buurt Hoofddorp Floriande West met de gegevens over meer dan 40 onderwerpen uit de regionale gezondheidsmonitor en met data over het gebruik van de WMO en de jeugdzorg in de buurt Hoofddorp Floriande West.

Meer gezondheidsdata
Voertuigen en verkeer in de buurt Hoofddorp Floriande West

Bekijk de beschikbare gegevens over geregistreerde voertuigen, elektrische auto’s en verkeersongevallen in de buurt Hoofddorp Floriande West.

Aantal elektrische auto’s in de buurt Hoofddorp Floriande West
Er zijn 373 elektrische auto’s in oktober 2026 in de buurt Hoofddorp Floriande West.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal elektrische auto’s per maand in de buurt Hoofddorp Floriande West op basis van de regionale voertuigdata van de RDW. Dit is de som van het aantal elektrische bedrijfsauto’s en het aantal elektrische personenauto’s.

Er zijn 373 elektrische auto’s in de buurt Hoofddorp Floriande West. Dit is het totaal aantal in oktober 2026 bij de RDW op kenteken geregistreerde elektrische auto’s in de buurt Hoofddorp Floriande West die op de batterij rijden en met een stekker opgeladen worden.

Toelichting op de regionale voertuigdata

Deze paragraaf toont data over de op kenteken geregistreerde voertuigen in de buurt Hoofddorp Floriande West. Dit is regionale data van de RDW. De data is beschikbaar per soort voertuig, per energiebron (brandstof) en per maand. Deze gegevens worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent was dit op 1 oktober 2026. Bekijk de toelichting voor de bronbeschrijving en definities van de regionale voertuig data.

Toelichting Meer autodata
Voertuigen naar energiebron
Er zijn 4.010 voertuigen met ‘benzine’ als energiebron in de buurt Hoofddorp Floriande West in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen per type energiebron (brandstof) dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt Hoofddorp Floriande West geregistreerd staat.

Er zijn in totaal 5.648 op naam geregistreerde voertuigen in de buurt Hoofddorp Floriande West (in oktober 2026).

Voertuigen naar soort
Er zijn 4.461 voertuigen van het type ‘personenauto’ in de buurt Hoofddorp Floriande West in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen naar soort motorvoertuig dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt Hoofddorp Floriande West geregistreerd staat.

Vergelijk het percentage auto’s per energiebron op de pagina met regionale voertuigdata.

Verkeersongevallen naar afloop
Er waren 21 verkeersongevallen in de buurt Hoofddorp Floriande West in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal verkeersongevallen in de buurt Hoofddorp Floriande West. Gebruik het filter boven de grafiek om het aantal ongevallen per afloop (materiële schade, letselschade of dodelijke afloop) te bekijken.


Onderstaande tabel laat zien hoeveel verkeersongevallen er in het jaar 2025 in de buurt Hoofddorp Floriande West plaatsvonden, uitgesplitst naar afloop.

Afloop verkeersongevallenAantal verkeersongevallen in 2025
Totaal21
Materiële schade14
Letselschade7
Dodelijke afloop0

De dataset met verkeersongevallen BRON is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen de buurt Hoofddorp Floriande West vallen.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Veiligheid in de buurt Hoofddorp Floriande West

Bekijk de ontwikkeling en soorten van de geregistreerde misdaad in de buurt Hoofddorp Floriande West op basis van data van de Politie en het CBS. De politiedata worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent op 15 september 2026. De beschrijvingen van de soorten misdrijven zoals de politie deze gebruikt zijn te vinden in de tabel met definities van de verschillende soorten delicten.

Meer misdaad
Totaal geregistreerde misdaad per maand of per jaar
Er zijn in 2025 in totaal 188 misdrijven in de buurt Hoofddorp Floriande West geregistreerd.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Totaal aantal geregistreerde misdaden in de buurt Hoofddorp Floriande West, 2012 tot en met 2025 (bij weergave van de gegevens per jaar) of april 2025 tot en met september 2026 (bij weergave van de gegevens per maand).

In de buurt Hoofddorp Floriande West zijn van 2012 tot en met 2025 in totaal 3.529 misdrijven geregistreerd. Deze misdrijven zijn ingedeeld naar 38 verschillende soorten delicten. In 2025 werden in de buurt Hoofddorp Floriande West 188 misdrijven door de politie vastgelegd. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens per maand of per jaar te tonen.

Misdaden naar type delict
De meest voorkomende soorten misdrijven in de buurt Hoofddorp Floriande West in 2025 zijn Horizontale fraude (39 delicten) en Diefstal van brom-, snor-, fietsen (29 delicten).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal geregistreerde misdaden voor de tien meest voorkomende soorten delicten in 2025 in de buurt Hoofddorp Floriande West.

Definities misdaad
Misdaad totaal per maand
In september 2026 zijn er 16 misdrijven in de buurt Hoofddorp Floriande West geregistreerd.
Afbeelding van een warmtekaart (een heatmap in het Engels, een visuele weergave van data waarbij kleuren worden gebruikt om waarden weer te geven) met het totaal aantal misdrijven in de buurt Hoofddorp Floriande West per maand en per jaar.

Bovenstaande warmtekaart geeft een visuele weergave van het totaal aantal door de politie geregistreerde misdrijven per maand in de buurt Hoofddorp Floriande West over de afgelopen 6 jaar.

Alle gegevens zijn beschikbaar in het Excel document met politiedata als onderdeel van de download voor de gemeente Haarlemmermeer.

Misdaden per 1.000 inwoners
Er waren 5 misdrijven per 1.000 inwoners van het type ‘diefstal’ in 2025 in de buurt Hoofddorp Floriande West.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Criminaliteit: aantal misdaden per 1.000 inwoners in 2025 in de buurt Hoofddorp Floriande West.

De grafiek toont de meest recente gegevens over het aantal misdaden per 1.000 inwoners voor de buurt Hoofddorp Floriande West. De gegevens over misdaden zijn hiertoe gegroepeerd in (1) het totaal aantal diefstallen (alle vormen, zoals diefstal uit woningen en schuren, diefstal van auto’s en fietsen en winkeldiefstal), (2) geweld en seksmisdrijven, (3) milieuovertredingen, (4) oplichting, (5) verkeersovertredingen, (6) vernielingen en misdrijven tegen de openbare orde en (7) alle overige misdrijven. De definities van alle verschillende soorten delicten met daarbij de categorie waarin deze zijn ingedeeld zijn te vinden in de bronbeschrijving van de politiedata.

Verkiezingen in de buurt Hoofddorp Floriande West

Bekijk de beschikbare verkiezingsuitslagen en informatie over de stembureaus in de buurt Hoofddorp Floriande West.

Uitslagen gemeenteraadsverkiezingen 2026
Stembureaus in de buurt Hoofddorp Floriande West
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Verkiezingsuitslagen per stembureau met het aantal stemmen per partij bij de verkiezingen voor de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026. Gebruik het filter boven de grafiek om de uitslagen per stembureau weer te geven. Er waren bij deze verkiezingen 2 stembureaus in de buurt Hoofddorp Floriande West.

Onderstaande grafiek toont het aantal stemmen per politieke partij dat bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 is uitgebracht. Er waren bij deze verkiezingen 2 stembureaus in de buurt Hoofddorp Floriande West. Gebruik het filter boven de grafiek en toon de uitslagen voor elk van de 2 stembureaus in de buurt Hoofddorp Floriande West.

Bekijk veel meer informatie over de verkiezingen op de pagina met alle 222 stembureaus in de gemeente Haarlemmermeer en op de pagina met alle verkiezingsuitslagen voor de gemeente Haarlemmermeer. En download alle verkiezingsdata in een Excel document als onderdeel van de uitgebreide informatie voor de gemeente Haarlemmermeer.

Stembureaus Haarlemmermeer
Adressen en leefomgeving in de buurt Hoofddorp Floriande West

Bekijk gegevens over adressen, gebruiksdoelen, bouwperioden, dichtheid, de nabijheid van voorzieningen, energieverbruik en energielabels in de buurt Hoofddorp Floriande West.

Informatie op basis van de BAG (de Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) van 1 juli 2026. De buurt Hoofddorp Floriande West telt in totaal 3.869 adressen, deze hebben allemaal een verblijfsobject, er zijn geen standplaatsen en geen ligplaatsen. Alle adressen in buurt Hoofddorp Floriande West liggen binnen de bebouwde kom.

Adressen Haarlemmermeer
Adressen: gebruiksdoelen
In de buurt Hoofddorp Floriande West zijn er 3.819 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel woonfunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor de buurt Hoofddorp Floriande West.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 2.999 panden uit de bouwperiode 2000 tot 2010 in de buurt Hoofddorp Floriande West.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor de buurt Hoofddorp Floriande West. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 juli 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Dichtheid per km² van bevolking, adressen en auto’s

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt Hoofddorp Floriande West voor 2026.


Onderstaande tabel toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt Hoofddorp Floriande West voor 2026:

DichtheidNederlandBuurt Hoofddorp Floriande West
Bevolking5396.003
Adressen2.0931.427
Autos2752.910

De data over het aantal inwoners-, adressen- en personenauto’s per vierkante kilometer land geven een beeld van ‘de mate van concentratie van menselijke activiteiten’ in de buurt Hoofddorp Floriande West ten opzichte van het gemiddelde voor Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Toelichting
Gemiddelde afstand tot voorzieningen
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een huisartsenpraktijk in de buurt Hoofddorp Floriande West is 1,0.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt Hoofddorp Floriande West tot de dichtstbijzijnde voorziening. De gebruikte cijfers komen uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor 2025.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt Hoofddorp Floriande West tot de dichtstbijzijnde voorziening voor 2025:

VoorzieningAfstand in km
Huisartsenpraktijk1,0
Supermarkt1,2
Restaurant1,0
Basisonderwijs0,7
Voortgezet onderwijs1,8
Bibliotheek1,8
Treinstation6,3
Sportterrein1,2
Bioscoop5,8
Museum4,2

De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting.

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen
Gemiddeld aardgas- en elektriciteitsverbruik per woning per jaar in de buurt Hoofddorp Floriande West.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddeld energieverbruik per woning per jaar in de buurt Hoofddorp Floriande West.


Onderstaande tabel toont het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik per type woning voor 2024 voor de buurt Hoofddorp Floriande West:

Soort woningGemiddeld gasverbruikGemiddelde elektriciteitslevering per woning
Appartement4401.980
Tussenwoning7802.980
Hoekwoning9003.180
Twee-onder-één-kap woning1.0103.820
Vrijstaande woning1.3804.690
Koopwoning8203.190
Huurwoning5902.150

Data over het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik voor aardgas in m3. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen. Het verbruik van gas en elektra is ook bekend per woningtype, zie de tabel.

Toelichting Meer gas
Energielabels
De meest voorkomende energielabels in de buurt Hoofddorp Floriande West zijn A (2.666 adressen) en B (1.046 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in de buurt Hoofddorp Floriande West. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 oktober 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel A komt het meeste voor in de buurt Hoofddorp Floriande West: 2.666 adressen hebben energielabel A. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente Haarlemmermeer bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Adressen in de buurt Hoofddorp Floriande West
Tabel met 3.868 adressen in de buurt Hoofddorp Floriande West.

Onderstaande tabel toont alle openbare ruimtes en alle unieke combinaties van straten en huisnummers voor de buurt Hoofddorp Floriande West. Één straat kan in meer dan één buurt voorkomen. Vind de buurt bij je adres op de pagina met alle adressen voor de gemeente Haarlemmermeer.

Openbare ruimteHuisnummer(s)Postcode(s)WoonplaatsAantal adressen
Amelandpad--Hoofddorp0
Balg1 t/m 552134ZPHoofddorp36
Banckspolder1 t/m 842134ZKHoofddorp71
Banjaard1 t/m 232134WSHoofddorp22
Bernisse1 t/m 42134XAHoofddorp4
Bollenlaantje--Hoofddorp0
Boschplaat2 t/m 1562134XWHoofddorp78
Brandaris1 t/m 1632134XT t/m 2134XVHoofddorp134
Brouwersdam1 t/m 722134WZHoofddorp54
De Muy3 t/m 4132134XJHoofddorp190
De Slufter2 t/m 1522134XKHoofddorp76
De Vleyen1 t/m 1082134ZC t/m 2134ZDHoofddorp91
Deltaweg1 t/m 1152134XSHoofddorp58
Dijkwater1 t/m 672134WPHoofddorp45
Drie Merenweg--Hoofddorp0
Duinbeek1 t/m 1162134VTHoofddorp104
Duinpad--Hoofddorp0
Eilandenpad--Hoofddorp0
Goeree-Overflakkeepad--Hoofddorp0
Goudplaat1 t/m 1382134WKHoofddorp106
Haringvliet1 t/m 922134XBHoofddorp75
Het Oerd1 t/m 1452134ZE t/m 2134ZGHoofddorp127
Het Rif1 t/m 762134ZNHoofddorp54
Heveringen1 t/m 352134XEHoofddorp35
Hof van Pampus1 t/m 2712134AEHoofddorp133
Kobbeduinen1 t/m 762134ZMHoofddorp66
Koegelwieck1 t/m 532134XXHoofddorp53
Kranenhout1 t/m 472134XCHoofddorp33
Kruisweg--Hoofddorp0
Landlust1 t/m 122134VZHoofddorp12
Lauwers1 t/m 1122134ZS t/m 2134ZTHoofddorp96
Manteling1 t/m 652134VNHoofddorp33
Middelplaten1 t/m 402134WBHoofddorp33
Moermond1 t/m 852134WVHoofddorp84
Mosselplaat2 t/m 662134WGHoofddorp33
Nieuweroord1 t/m 52134XHHoofddorp5
Noord-Bevelandpad--Hoofddorp0
Noorddijk1 t/m 712134XDHoofddorp55
Noordvaarder1 t/m 542134XZHoofddorp53
Oesterdam1 t/m 212134VWHoofddorp11
Oosterschelde1 t/m 1352134WLHoofddorp121
Randduin1 t/m 392134VSHoofddorp35
Roosduinen1 t/m 1432134ZA t/m 2134ZBHoofddorp90
Rottumeroog2 t/m 2942134ZRHoofddorp147
Schelphoek1 t/m 802134WRHoofddorp78
Schenge1 t/m 72134WCHoofddorp6
Schildgronden1 t/m 1242134ZV t/m 2134ZWHoofddorp120
Simonszand1 t/m 1142134ZX t/m 2134ZZHoofddorp109
Spaarnepoort1 t/m 52134TMHoofddorp6
Statendam1 t/m 412134WXHoofddorp32
Steenenbaak1 t/m 802134XGHoofddorp68
Thoornpolder2 t/m 742134WNHoofddorp37
Veerse Meer1 t/m 772134VRHoofddorp59
Vliehors1 t/m 1502134XM t/m 2134XNHoofddorp137
Vlietepolder1 t/m 732134WHHoofddorp37
Vuurboetsduin1 t/m 1822134XP t/m 2134XRHoofddorp151
Waddenweg1 t/m 3552134XLHoofddorp151
Watervliet1 t/m 1072134VVHoofddorp102
Westerschelde1 t/m 602134VXHoofddorp60
Westerschouwen1 t/m 162134WTHoofddorp16
Westhove1 t/m 1162134VPHoofddorp107
Wijtvliet1 t/m 412134WDHoofddorp34
Zandkreek1 t/m 372134WJHoofddorp19
Zuidertoren1 t/m 802134ZLHoofddorp68
Zuidgors1 t/m 282134WEHoofddorp18

Bovenstaande tabel toont de gegevens voor 65 openbare ruimtes en 3.868 adressen in de buurt Hoofddorp Floriande West. Dit zijn alle adressen en openbare ruimtes op basis van de BAG- en de topografische kaarten (BRT) van het Kadaster van 1 juli 2026.

Een openbare ruimte is een door de gemeente aangewezen gebied dat is ingericht en wordt onderhouden voor publiek gebruik. Dit kan bijvoorbeeld een straat, weg, plein, park, erf, spoorbaan of brug zijn. Zie de toelichting voor een verdere definitie. Klik op de naam van een openbare ruimte om de pagina met statistieken voor die ruimte weer te geven. Bekijk de definities van de soorten openbare ruimtes.

De BAG (Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Adressen Haarlemmermeer
Tabelgebruik:

  • Bekijk in de tabel alle openbare ruimtes en unieke combinaties van straten en huisnummers in deze buurt.
  • Zoek in de tabel met het zoekveld boven de tabel. De rijen worden hiermee gefilterd zodat alleen rijen waarin de zoekterm voorkomt zichtbaar blijven.
  • Sorteer de tabel door op een kolomtitel te klikken.
  • Blader door de tabel met de knoppen onder de tabel.
  • Op kleine schermen: de eerste kolom blijft staan, verschuif de tabel horizontaal om alle kolommen te zien.
Download de buurt-rapportage!
Download hier de PDF buurt-rapportage met 100 grafieken en kaarten!

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download de buurt-rapportage voor Buurt Hoofddorp Floriande West. Met veel extra informatie in 100 kaarten en grafieken! Met regionale vergelijkingen en met onderwerpen uitgezet in de tijd. Als PDF document: makkelijk te bewaren, delen en printen.

Download!
Gebieden
Tabel met de gebieden die de buurt Hoofddorp Floriande West ‘raken’.
Soort gebiedNaam gebiedAantal adressen
Postcode numeriek21343853
WoonkernHoofddorp3867
WoonplaatsHoofddorp3876
WijkHoofddorp3876
GemeenteHaarlemmermeer3876
ProvincieNoord-Holland3876
WaterschapHoogheemraadschap van Rijnland3876
LandNederland3876

Bovenstaande tabel toont de regionale gebieden die de buurt Hoofddorp Floriande West ‘raken’ met het aantal adressen uit de buurt Hoofddorp Floriande West dat in het betreffende gebied ligt.

Buurt Hoofddorp Floriande West ‘raakt’ andere gebieden zoals bijvoorbeeld een woonplaats of waterschap wanneer de geometrieën van de buurt Hoofddorp Floriande West en die van de andere gebieden elkaar overlappen of snijden. De gebieden zijn op basis van de gebiedsindelingen van het CBS van 2026 en de topografische kaarten van het Kadaster van 2026 bepaald. Klik op de naam van een gebied om de pagina met statistieken voor dat gebied weer te geven.

Wat zijn de ervaringen met de buurt Hoofddorp Floriande West?
De gemiddelde score voor de buurt Hoofddorp Floriande West is 7,8.
Afbeelding met negen cirkels. De grootste cirkel toont een gemiddelde score voor de buurt Hoofddorp Floriande West, de andere kleinere cirkels tonen een score op elk van de onderwerpen: Veiligheid, Bereikbaarheid, Gemeenschap, Groen, Huisvesting, Hygiëne, Onderwijs, Voorzieningen. De kleuren van de cirkels zijn afgeleid van de scores die op een schaal van 1 tot 10 gegeven kunnen worden. De scores zijn gebaseerd op beoordelingen van de buurt Hoofddorp Floriande West die op de website van Buurtje zijn gedeeld.

Bovenstaande afbeelding toont de gemiddelde scores die bezoekers van Buurtje.nl aan de buurt Hoofddorp Floriande West hebben gegeven. Deze score is op basis van 4 reviews bepaald.

Bovenstaande scores zijn gebaseerd op de ervaringen van gebruikers. Wat vind jij van deze buurt? Deel je mening!

Bekijk ervaringen Beoordeel zelf
Alle onderwerpen en vergelijken

Bekijk de meest recente cijfers over meer dan 250 onderwerpen en vergelijk de buurt Hoofddorp Floriande West met andere gebieden.

Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!
Kies een categorie en bekijk de bijbehorende onderwerpen.

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor de buurt Hoofddorp Floriande West voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

Bedrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Bedrijfsvestigingen totaal1.120Aantal2025
A Landbouw, bosbouw en visserij0Aantal2025
B-F Nijverheid en energie95Aantal2025
G+I Handel en horeca175Aantal2025
H+J Vervoer, informatie en communicatie130Aantal2025
K-L Financiële diensten, onroerend goed55Aantal2025
M-N Zakelijke dienstverlening340Aantal2025
O-Q Overheid, onderwijs en zorg225Aantal2025
R-U Cultuur, recreatie, overige diensten90Aantal2025
% A Landbouw, bosbouw en visserij0,0%Percentage2025
% B-F Nijverheid en energie8,6%Percentage2025
% G+I Handel en horeca16%Percentage2025
% H+J Vervoer, informatie en communicatie12%Percentage2025
% K-L Financiële diensten, onroerend goed4,95%Percentage2025
% M-N Zakelijke dienstverlening31%Percentage2025
% O-Q Overheid, onderwijs en zorg20%Percentage2025
% R-U Cultuur, recreatie, overige diensten8,1%Percentage2025

De cijfers over bedrijven tonen het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt Hoofddorp Floriande West, uitgesplitst naar bedrijfstak. Een vestiging is een locatie van een bedrijf, instelling of zelfstandige waar of van waaruit activiteiten worden uitgevoerd.

Bevolking
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Inwoners9.965Aantal2026
Mannen5.040Aantal2026
Vrouwen4.930Aantal2026
0 tot 15 jaar1.480Aantal2026
15 tot 25 jaar1.660Aantal2026
25 tot 45 jaar2.090Aantal2026
45 tot 65 jaar3.515Aantal2026
65 jaar of ouder1.215Aantal2026
Ongehuwd4.945Aantal2026
Gehuwd4.140Aantal2026
Gescheiden670Aantal2026
Verweduwd205Aantal2026
% Mannen51%Percentage2026
% Vrouwen49%Percentage2026
% 0 tot 15 jaar15%Percentage2026
% 15 tot 25 jaar17%Percentage2026
% 25 tot 45 jaar21%Percentage2026
% 45 tot 65 jaar35%Percentage2026
% 65 jaar of ouder12%Percentage2026
% Ongehuwd50%Percentage2026
% Gehuwd42%Percentage2026
% Gescheiden6,7%Percentage2026
% Verweduwd2,06%Percentage2026
Geboorten55Aantal2025
Geboorte relatief5Aantal per 1.000 inwoners2025
Sterftes40Aantal2025
Sterfte relatief0Aantal per 1.000 inwoners2025
Leerlingen PO820Aantal2025
Leerlingen VO760Aantal2025
Studenten MBO350Aantal2025
Studenten HBO370Aantal2025
Studenten WO190Aantal2025
Praktisch opleidingsniveau1.930Aantal2024
Middelbaar opleidingsniveau3.500Aantal2024
Hoger opleidingsniveau2.660Aantal2024
% Praktisch opleidingsniveau24%Percentage2024
% Middelbaar opleidingsniveau43%Percentage2024
% Hoger opleidingsniveau33%Percentage2024
Jongeren met jeugdzorg in natura325Aantal2024
% Jongeren met jeugdzorg11%Percentage2024
Wmo cliënten365Aantal2024
Wmo cliënten per 1.000 inwoners36Aantal per 1.000 inwoners2024
Bevolkingsdichtheid6.003Aantal per km²2026

De inwonersaantallen worden altijd op vijftallen afgerond, hierdoor kan het voorkomen dat een optelling van subgroepen (zoals inwoners naar geslacht of naar leeftijd) licht afwijkt van het totaal aantal inwoners.

Energie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning2.950Gemiddeld in kWh2024
Gemiddelde elektriciteitsteruglevering per woning890Gemiddeld in kWh2024
% Woningen met zonnestroom43%Percentage2024
% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmd7%Percentage2024
Gemiddelde elektriciteitslevering appartement1.980Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering tussenwoning2.980Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering hoekwoning3.180Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering twee-onder-één-kap woning3.820Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering vrijstaande woning4.690Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering huurwoning2.150Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering koopwoning3.190Gemiddeld in kWh2023
Gemiddeld aardgasverbruik per woning750Gemiddeld per m³2024
% Woningen met stadsverwarming0%Percentage2014
% Aardgasvrije woningen3%Percentage2024
% Aardgaswoningen93%Percentage2024
Gemiddeld aardgasverbruik appartement440Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik tussenwoning780Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik hoekwoning900Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik twee-onder-één-kap woning1.010Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik vrijstaande woning1.380Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik koopwoning820Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik huurwoning590Gemiddeld per m³2023
Publieke laadpalengeen dataAantalgeen data
Adressen zonder energielabel27Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel1.359Aantal2026
Adressen met definitief energielabel2.483Aantal2026
Energielabels A+++++0Aantal2026
Energielabels A++++0Aantal2026
Energielabels A+++10Aantal2026
Energielabels A++8Aantal2026
Energielabels A+81Aantal2026
Energielabels A2.666Aantal2026
Energielabels B1.046Aantal2026
Energielabels C30Aantal2026
Energielabels D0Aantal2026
Energielabels E1Aantal2026
Energielabels F0Aantal2026
Energielabels G0Aantal2026

De onderwerpen in de categorie energieverbruik tonen onder meer het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik en de energielabels van gebouwen in de buurt Hoofddorp Floriande West. Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het minst energiezuinige label en A++++ het meest energiezuinige label.

Gezondheid-gedrag
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Rookt tabak14%Percentage2024
Voldoet aan de alcoholrichtlijn48%Percentage2024
Drinken76%Percentage2024
Zwaar drinken8%Percentage2024
Overmatig drinken5%Percentage2024
Overgewicht49%Percentage2024
Ernstig overgewicht (obesitas)15%Percentage2024
Voldoet aan de beweegrichtlijn46%Percentage2024
Wekelijks sporten64%Percentage2024
Lopen en/of fietsen naar school of werk45%Percentage2024
Lopen naar school of werk22%Percentage2024
Fietsen naar school of werk31%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Hoofddorp Floriande West. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-overig
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Eenzaam47%Percentage2024
Ernstig eenzaam13%Percentage2024
Emotioneel eenzaam30%Percentage2024
Sociaal eenzaam32%Percentage2024
Matig/veel regie over het eigen leven90%Percentage2024
Moeite met rondkomen13%Percentage2024
Krijgt steun van anderen93%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door buren4%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door wegverkeer7%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg >50 km/uur4%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg <50 km/uur5%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door treinverkeer0%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door vliegverkeer14%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door windturbines0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring wegverkeer3%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring treinverkeer0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring vliegverkeer6%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring buren3%Percentage2024
Tevreden met de woning92%Percentage2024
Tevreden met de woonomgeving91%Percentage2024
Tevreden met het groen in de omgeving89%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden binnen60%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden buiten58%Percentage2024
Vrijwilligerswerk18%Percentage2024
Mantelzorger13%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Hoofddorp Floriande West. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-ziekte
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Goed ervaren gezondheid77%Percentage2024
Één of meer langdurige aandoeningen30%Percentage2024
Beperkt vanwege gezondheid28%Percentage2024
Ernstig beperkt vanwege gezondheid3%Percentage2024
Één of meerdere keren gevallen25%Percentage2024
Langdurige ziekte en beperkt25%Percentage2024
Lage veerkracht13%Percentage2024
Hoge veerkracht56%Percentage2024
Hoog risico op angst of depressie8%Percentage2024
Suïcide gedachten de laatste 12 maanden9%Percentage2024
(Heel) veel stress in afgelopen 4 weken20%Percentage2024
Één of meer lichamelijke beperkingen11%Percentage2020
Beperking in horen3%Percentage2020
Beperking in zien5%Percentage2020
Beperking in bewegen6%Percentage2020
Broze gezondheid23%Percentage2024
Broze metale gezondheid31%Percentage2024
Broze lichamelijke gezondheid21%Percentage2024
Broze gezondheid in het sociale domein26%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Hoofddorp Floriande West. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Huishoudens
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huishoudens3.920Aantal2026
Eenpersoonshuishoudens1.050Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens2.870Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen895Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens met kinderen1.975Aantal2026
% Eenpersoonshuishoudens27%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens73%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen23%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens met kinderen50%Percentage2026
Gemiddelde huishoudensgrootte2,5Gemiddeld aantal2026

Het aantal huishoudens betreft het aantal particuliere huishoudens op 1 januari van een jaar. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen in een woonruimte wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. De cijfers over huishoudens op wijk- en buurtniveau worden afgerond op vijftallen.

Inkomen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Werkzame beroepsbevolking6.230Aantal2024
Netto arbeidsparticipatie78%Percentage2024
% Werknemers87%Percentage2024
% Werknemers met vaste arbeidsrelatie59%Percentage2024
% Werknemers met flexibele arbeidsrelatie28%Percentage2024
% Zelfstandigen13%Percentage2024
Inkomensontvangers8.200Aantal2024
Inkomensontvangers per 1.000 inwoners811Aantal per 1.000 inwoners2024
Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger€50.200Gemiddeld in Euro2024
Gemiddeld inkomen per inwoner€40.900Gemiddeld in Euro2024
40% personen met laagste inkomen34%Percentage2024
20% personen met hoogste inkomen29%Percentage2024
% Personen in armoede1,6%Percentage2024
% Personen tot 25% boven armoedegrens2,7%Percentage2024
Gemiddeld huishoudinkomen€50.100euro2024
40% huishoudens met laagste inkomen20%Percentage2024
20% huishoudens met hoogste inkomen38%Percentage2024
% Huishoudens met een laag inkomen1,3%Percentage2023
% Huishoudens onder of rond sociaal minimum2,1%Percentage2023
% Huishoudens tot 110% van sociaal minimum3,5%Percentage2023
% Huishoudens tot 120% van sociaal minimum4,5%Percentage2023
Mediaan vermogen van particuliere huishoudens€334.100euro2024
Personen per soort uitkering - Bijstand70Aantal2025
Personen per soort uitkering - AO410Aantal2025
Personen per soort uitkering - WW110Aantal2025
Personen per soort uitkering - AOW1.010Aantal2025
% Personen per soort uitkering - Bijstand1%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AO4%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - WW1%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AOW10%Percentage2025

De inkomensgegevens beschrijven het inkomen van personen en particuliere huishoudens in de buurt Hoofddorp Floriande West. Het besteedbaar inkomen is het bruto-inkomen verminderd met onder meer belastingen, premies en betaalde inkomensoverdrachten. Vanwege statistische geheimhouding worden niet voor ieder gebied inkomensgegevens gepubliceerd.

Migratie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland5.425Aantal2026
Herkomst buiten Nederland4.540Aantal2026
Herkomst Europa835Aantal2026
Herkomst buiten Europa3.705Aantal2026
% Herkomst Nederland54%Percentage2026
% Herkomst buiten Nederland46%Percentage2026
% Herkomst Europa8,4%Percentage2026
% Herkomst buiten Europa37%Percentage2026
Geboren in Nederland met herkomst Nederland5.420Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst Europa340Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa1.700Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland2.040Aantal2026
Geboren in Nederland7.460Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa490Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa2.005Aantal2026
Geboren buiten Nederland2.495Aantal2026
% Geboren in Nederland met herkomst Nederland54%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst Europa3,41%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland20%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa17%Percentage2026
% Geboren in Nederland75%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa4,92%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa20%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland25%Percentage2026
Autochtoon6.145Aantal2022
Westers1.165Aantal2022
Niet-westers2.910Aantal2022
Nederlandse Antillen en Aruba75Aantal2022
Marokko375Aantal2022
Suriname600Aantal2022
Turkije530Aantal2022
Overig niet-westers1.330Aantal2022

De onderwerpen in de categorie migratie gaan over de herkomst en migratie van inwoners van de buurt Hoofddorp Floriande West. De herkomst is gebaseerd op het geboorteland van de persoon en diens ouders. De migratiecijfers tonen onder meer vestiging, vertrek, immigratie en emigratie.

Misdrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Misdrijven188Aantal2025
Diefstal54Aantal2025
Geweld en seksmisdrijven33Aantal2025
Milieu overtredingen0Aantal2025
Oplichting41Aantal2025
Verkeersovertredingen33Aantal2025
Vernieling20Aantal2025
Overige misdrijven7Aantal2025
Misdrijven per 1.000 inwoners19Aantal per 1.000 inwoners2025
Diefstal per 1.000 inwoners5Aantal per 1.000 inwoners2025
Geweld en seksmisdrijven per 1.000 inwoners3Aantal per 1.000 inwoners2025
Milieu overtredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Oplichting per 1.000 inwoners4Aantal per 1.000 inwoners2025
Verkeersovertredingen per 1.000 inwoners3Aantal per 1.000 inwoners2025
Vernieling per 1.000 inwoners2Aantal per 1.000 inwoners2025
Overige misdrijven per 1.000 inwoners1Aantal per 1.000 inwoners2025

De cijfers over misdrijven tonen de door de politie geregistreerde misdrijven in de buurt Hoofddorp Floriande West, zowel als aantal als omgerekend per 1.000 inwoners. Niet ieder gepleegd misdrijf wordt gemeld of geregistreerd.

Nabijheid voorzieningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand1,0Gemiddelde afstand in km2025
Huisartsenpraktijken binnen 1 km0,5Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 3 km4,9Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 5 km14Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpost afstand2,4Gemiddelde afstand in km2024
Apotheek afstand1,0Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuis met poli afstand2,4Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km2,8Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km8,4Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuis zonder poli afstand2,4Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km1,8Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km5,4Gemiddeld aantal2025
Supermarkt afstand1,2Gemiddelde afstand in km2025
Supermarkten binnen 1 km0,2Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 3 km4,4Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 5 km13Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand1,2Gemiddelde afstand in km2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km1,0Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km12Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km38Gemiddeld aantal2025
Warenhuis afstand1,5Gemiddelde afstand in km2025
Warenhuizen binnen 5 km1,3Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 10 km7,3Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 20 km25Gemiddeld aantal2025
Café afstand2,6Gemiddelde afstand in km2025
Cafés binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 3 km1,2Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 5 km6,4Gemiddeld aantal2025
Cafetaria afstand1,1Gemiddelde afstand in km2025
Cafetaria binnen 1 km0,9Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 3 km7,8Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 5 km24Gemiddeld aantal2025
Restaurant afstand1,0Gemiddelde afstand in km2025
Restaurants binnen 1 km1,4Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 3 km9,1Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 5 km37Gemiddeld aantal2025
Hotel afstand3,4Gemiddelde afstand in km2025
Hotels binnen 5 km3,2Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 10 km27Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 20 km144Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijf afstand0,7Gemiddelde afstand in km2025
Kinderdagverblijven binnen 1 km1,6Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 3 km10Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 5 km30Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang afstand0,6Gemiddelde afstand in km2025
Buitenschoolseopvang binnen 1 km2,4Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 3 km13Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 5 km32Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs afstand0,7Gemiddelde afstand in km2025
Basisonderwijs binnen 1 km2,3Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 3 km11Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 5 km23Gemiddeld aantal2025
Voortgezet onderwijs afstand1,8Gemiddelde afstand in km2024
Voortgezet onderwijs binnen 3 km1,8Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 5 km7,2Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 10 km24Gemiddeld aantal2024
VMBO afstand1,8Gemiddelde afstand in km2024
VMBO binnen 3 km1,8Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 5 km6,4Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 10 km18Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO afstand1,8Gemiddelde afstand in km2024
HAVO VWO binnen 3 km1,8Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 5 km4,6Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 10 km15Gemiddeld aantal2024
Openbaar groen afstand0,2Gemiddelde afstand in km2017
Park of plantsoen afstand0,2Gemiddelde afstand in km2017
Dagrecreatief terrein afstand1,8Gemiddelde afstand in km2017
Bos afstand1,6Gemiddelde afstand in km2017
Open natuurlijk terrein afstand5,2Gemiddelde afstand in km2017
Open droog natuurlijk terrein afstand7,2Gemiddelde afstand in km2017
Open nat natuurlijk terrein afstand5,2Gemiddelde afstand in km2017
Semi-openbaar groen afstand1,2Gemiddelde afstand in km2017
Sportterrein afstand1,2Gemiddelde afstand in km2017
Volkstuin afstand2,2Gemiddelde afstand in km2017
Verblijfsrecreatief terrein afstand7,3Gemiddelde afstand in km2017
Begraafplaats afstand3,4Gemiddelde afstand in km2017
Recreatief binnenwater afstand1,9Gemiddelde afstand in km2017
Oprit hoofdverkeersweg afstand1,4Gemiddelde afstand in km2025
Treinstation afstand6,3Gemiddelde afstand in km2025
Belangrijk overstapstation afstand11Gemiddelde afstand in km2025
Bibliotheek afstand1,8Gemiddelde afstand in km2025
Zwembad afstand2,2Gemiddelde afstand in km2025
Kunstijsbaan afstand13Gemiddelde afstand in km2025
Podiumkunsten afstand5Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten binnen 5 km0,6Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 10 km6,1Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 20 km16Gemiddeld aantal2024
Poppodium afstand5,8Gemiddelde afstand in km2024
Bioscoop afstand5,8Gemiddelde afstand in km2025
Bioscopen binnen 5 km0,2Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 10 km2,7Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 20 km4,8Gemiddeld aantal2025
Sauna afstand4,4Gemiddelde afstand in km2025
Zonnebank afstand3,6Gemiddelde afstand in km2025
Museum afstand4,2Gemiddelde afstand in km2024
Musea binnen 5 km1,5Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 10 km4,7Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 20 km18Gemiddeld aantal2024
Attractie afstand4,9Gemiddelde afstand in km2025
Attracties binnen 10 km4,6Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 20 km13Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 50 km63Gemiddeld aantal2025
Brandweerkazerne afstand3,3Gemiddelde afstand in km2025

Het CBS publiceert gegevens over de nabijheid van voorzieningen voor inwoners van de buurt Hoofddorp Floriande West. De afstanden zijn gemiddelden over de weg en de nabijheidsindicatoren tonen hoeveel voorzieningen binnen een bepaalde afstand beschikbaar zijn.

Omgeving
OnderwerpWaardeEenheidJaar
RegiocodeBU03940116Code2026
RegionaamHoofddorp Floriande WestNaam2026
Soort regioBuurtCategorisch type2026
Sorteercode03940116Code2026
Oppervlakte totaal182Aantal hectaren2026
Oppervlakte land166Aantal hectaren2026
Oppervlakte water16Aantal hectaren2026
Mate van stedelijkheid3Indicator 1-52026
Omgevingsadressendichtheid1.427Gemiddeld aantal per km²2026
Adressen totaal3.869Aantal2026
Adressen met postcode3.854Aantal2026
Adressen met woonfunctie3.819Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie1Aantal2026
Adressen met celfunctie0Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie9Aantal2026
Adressen met industriefunctie0Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie2Aantal2026
Adressen met logiesfunctie1Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie12Aantal2026
Adressen met sportfunctie1Aantal2026
Adressen met winkelfunctie8Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie18Aantal2026
Verblijfsobjecten3.869Aantal2026
Ligplaatsen0Aantal2026
Standplaatsen0Aantal2026
Panden met adres3.007Aantal2026
Adressen met pand3.869Aantal2026
Percelen met adres2.582Aantal2026
Adressen met perceel3.869Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom3.868Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom1Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom3.819Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom0Aantal2026
Panden met adres voor 1700geen dataAantal2026
Panden met adres 1700 tot 1900geen dataAantal2026
Panden met adres 1900 tot 1925geen dataAantal2026
Panden met adres 1925 tot 1950geen dataAantal2026
Panden met adres 1950 tot 1970geen dataAantal2026
Panden met adres 1970 tot 1980geen dataAantal2026
Panden met adres 1980 tot 1990geen dataAantal2026
Panden met adres 1990 tot 2000geen dataAantal2026
Panden met adres 2000 tot 2010geen dataAantal2026
Panden met adres 2010 tot 2020geen dataAantal2026
Panden met adres 2020 en latergeen dataAantal2026
Adressen met pand voor 17000Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 19000Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 19250Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 19500Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 19700Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 19800Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 19900Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 20002Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 20103.709Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 2020158Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later0Aantal2026
Postcodegebied2134AE-2134ZZNaam2026
Meest voorkomende postcode2134Naam2026
Dekkingspercentage meest voorkomende postcode100%Percentage2026

De onderwerpen in de categorie omgeving beschrijven onder meer de oppervlakte, het aantal adressen, de bevolkingsdichtheid en de omgevingsadressendichtheid van de buurt Hoofddorp Floriande West.

Verkeersongevallen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal21Aantal2025
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade14Aantal2025
Verkeersongevallen letselschade7Aantal2025
Verkeersongevallen dodelijk0Aantal2025

De gegevens over verkeersongevallen in de buurt Hoofddorp Floriande West zijn gebaseerd op de registratie van verkeersongevallen door Rijkswaterstaat.

Vervoer
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Personenauto’s totaal4.830Aantal2025
Personenauto’s - brandstof benzine3.515Aantal2025
Personenauto’s - overige brandstof1.315Aantal2025
Personenauto’s per huishouden1,23Aantal2025
Personenauto’s naar oppervlakte2.910Aantal2025
Motorfietsen330Aantal2025

De vervoersgegevens tonen onder meer het aantal personenauto’s en andere voertuigen in de buurt Hoofddorp Floriande West. De voertuiggegevens zijn gebaseerd op het Nederlandse kentekenregister van de RDW.

Woningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad3.818Aantal2025
Woningen per 1.000 inwoners378Aantal per 1.000 inwoners2025
Nieuwbouw woningen0Aantal2025
Niet-woningvoorraad50Aantal2025
Nieuwbouw niet-woningen0Aantal2025
Gemiddelde woningwaarde€557.000Gemiddeld in Euro2025
Woningwaarde klasse€500.000 tot €750.000Categorisch type2025
Eengezinswoningen2.902Aantal2025
Meergezinswoningen916Aantal2025
Koopwoningen2.864Aantal2025
Huurwoningen954Aantal2025
Huurwoningen woningcorporaties725Aantal2025
Huurwoningen overige verhuurders229Aantal2025
Eigendom onbekend0Aantal2025
Bewoond3.780Aantal2025
Onbewoond38Aantal2025
% Koopwoningen75%Percentage2025
% Huurwoningen25%Percentage2025
% Huurwoningen woningcorporaties19%Percentage2025
% Huurwoningen overige verhuurders6%Percentage2025
% Eigendom onbekend0%Percentage2025
% Eengezinswoningen76%Percentage2025
% Meergezinswoningen24%Percentage2025
% Bewoond99%Percentage2025
% Onbewoond1%Percentage2025
Appartementen911Aantal2026
Tussenwoningen1.855Aantal2026
Hoekwoningen539Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen314Aantal2026
Vrijstaande woningen200Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen24%Percentage2026
% Tussenwoningen49%Percentage2026
% Hoekwoningen14%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen8%Percentage2026
% Vrijstaande woningen5%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 19450Aantal2026
Woningen 1945 tot 19650Aantal2026
Woningen 1965 tot 19750Aantal2026
Woningen 1975 tot 19850Aantal2026
Woningen 1985 tot 19950Aantal2026
Woningen 1995 tot 20053.127Aantal2026
Woningen 2005 tot 2015558Aantal2026
Woningen 2015 tot 2025134Aantal2026
Woningen 2025 en later0Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend0Aantal2026
% Woningen voor 19450,0%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 19650,0%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 19750,0%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 19850,0%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 19950,0%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 200582%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 201515%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 20254,0%Percentage2026
% Woningen 2025 en later0,0%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend0,0%Percentage2026

De woningcijfers voor de buurt Hoofddorp Floriande West komen voornamelijk van het CBS en de BAG. Ze beschrijven onder meer de woningvoorraad, woningtypen, bouwperioden, eigendom en gemiddelde WOZ-waarde. Cijfers op wijk- en buurtniveau kunnen zijn afgerond op vijftallen.

Download de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren als Excel document. Alle woonplaatsen, wijken en buurten zijn onderdeel van de download voor de gemeente Haarlemmermeer. Er is ook een download met alle gemeente-, wijk- en buurtgegevens voor heel Nederland.

Selecteer op een groot scherm een categorie in het menu naast de tabel. Gebruik op een klein scherm de keuzelijst boven de tabel.

Tabelgebruik:

  • Kies een categorie om alleen de onderwerpen uit dat deel van de tabel te tonen.
  • Op grote schermen staat de categoriekeuze naast de tabel; op kleine schermen staat deze erboven.
  • Verschuif de tabel op kleine schermen horizontaal om alle kolommen te bekijken.
Top 5 buurt Hoofddorp Floriande West: kenmerken met het grootste verschil ten opzichte van Nederland
#KenmerkWaardeWaarde NLVerschilVerschil NLScore
1% Woningen 1995 tot 200582%10%72%9,4%7,7
2Personenauto’s naar oppervlakte2.9102752.6351.1492,29
3% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa17%8,5%8,6%4,34%1,98
4% Meerpersoonshuishoudens met kinderen50%31%19%10%1,98
5Bevolkingsdichtheid6.0035395.4642.8411,92

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Haarlemmermeer.

RegioSoort regio% Woningen 1995 tot 2005Personenauto’s naar oppervlakte% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa% Meerpersoonshuishoudens met kinderenBevolkingsdichtheid
Hoofddorp Floriande WestBuurt82%2.91017%50%6.003
NederlandLand10%2758,5%31%539
HaarlemmermeerGemeente21%50712%40%846
Hoofddorp Centrum WestBuurt10%1.5598,8%31%3.515
Hoofddorp Centrum ZuidBuurt31%2.04214%22%4.722

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Haarlemmermeer.

Top 5 kenmerken buurt Hoofddorp Floriande West:

De eerste tabel toont de vijf meest kenmerkende onderwerpen voor buurt Hoofddorp Floriande West. Op deze onderwerpen verschilt buurt Hoofddorp Floriande West relatief het meest van de rest van Nederland. De vergelijking gebruikt de meest recent beschikbare gegevens per onderwerp.

Regio’s:

De tweede tabel toont de waarden voor de top 5 kenmerken per regio. Getoonde regio’s: buurt Hoofddorp Floriande West, Nederland, de gemeente, de wijk en de andere buurten binnen de wijk. Hierbij staan de kenmerken in de kolommen en de vergelijkingsgebieden in de rijen.

Berekening van de grootste verschillen:

Het relatieve verschil is berekend als verschilscore. De verschilscore vergelijkt het verschil voor Hoofddorp Floriande West met het gemiddelde verschil voor Nederland. Zo worden de onderwerpen geselecteerd die relatief het sterkst van het Nederlandse gemiddelde afwijken.

De kolommen van de eerste tabel tonen de rekenstappen. ‘Waarde’ is de waarde voor Hoofddorp Floriande West, ‘Waarde NL’ het Nederlandse gemiddelde, ‘Verschil’ het verschil tussen beide waarden, ‘Verschil NL’ de gemiddelde afwijking in Nederland en ‘Score’ de daaruit berekende verschilscore.

De verschilscores zijn voor ruim 70 onderwerpen berekend. Uit de onderwerpen met de hoogste scores worden de vijf meest interessante onderwerpen gekozen. Hierdoor worden tegengestelde of vrijwel gelijke onderwerpen niet dubbel getoond en wordt het ontbreken van een onderwerp niet als kenmerk gepresenteerd. Als er bijvoorbeeld relatief veel vrouwen zijn, wordt niet ook automatisch het lage aandeel mannen getoond. Een sterk afwijkende bedrijfstak wordt alleen getoond als deze oververtegenwoordigd is.

Alle verschilscores voor alle wijken en buurten in buurt Hoofddorp Floriande West staan in de uitgebreide download voor Haarlemmermeer.

Data en bronnen

Bekijk de gebruikte open databronnen en definities en download uitgebreide regionale datasets over de buurt Hoofddorp Floriande West.

Download alle regionale data
Download de uitgebreide datasets voor de gemeente Haarlemmermeer.
Afbeelding van Excel documenten uit de download met regionale data.

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download uitgebreide informatie in handige Excel-overzichten voor de gemeente Haarlemmermeer. De download bevat regionale statistieken, adressen, verkiezingsuitslagen, misdaadcijfers, detail leeftijdsgegevens en meer.

Download ook de PDF buurt-rapportage voor de buurt Hoofddorp Floriande West met 100 kaarten en grafieken.

Download!
Gebruikte open data bronnen
Bronvermelding en definities

Veel gegevens op deze pagina komen uit verschillende datasets met regionale cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hierbij is een groot aantal datasets gecombineerd. De meest recente gegevens zijn bijgewerkt tot en met 14 oktober 2026. Daarnaast zijn diverse andere officiële databronnen gebruikt, waaronder het Kadaster, de Kiesraad, de Politie en het RIVM.

Bronnen & definities
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron