Statistieken buurt Kasen

Statistieken buurt Kasen

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Kasen in de gemeente Meerssen Vlag van de gemeente Meerssen. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Kasen in de gemeente Meerssen Vlag van de gemeente Meerssen. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Kaart van de buurt Kasen.Bekijk kaart
Buurt Kasen in het kort

Bekijk de belangrijkste cijfers, de kaart en een korte toelichting over de buurt Kasen.

Kerncijfers van de buurt Kasen
Adressen, panden, percelen, woningen, huishoudens en inwoners.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van de belangrijkste cijfers van het Kadaster en het CBS voor de buurt Kasen.


Onderstaande tabel toont de belangrijkste cijfers van het CBS en het Kadaster voor de buurt Kasen.

OnderwerpAantalBronJaar data
Adressen met postcode138Kadaster2026
Adressen met woonfunctie132Kadaster2026
Panden met adres134Kadaster2026
Percelen met adres133Kadaster2026
Woningvoorraad131CBS2025
Huishoudens125CBS2026
Inwoners305CBS2026

Op deze pagina vind je een kaart van de buurt Kasen en de data over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Kasen.

Definities
Aantal inwoners op de kaart van de buurt Kasen
Kaart van de omgeving van de buurt Kasen.
Afbeelding van de buurt Kasen op de kaart.

Kaart van de wijk 02 Bunde Geulle met het aantal inwoners per buurt in 2026. De cijfers op de kaart geven de volgende buurten weer: 1: Geulle, 2: Hussenberg met Snijdersberg, 3: Hulsen-Oostbroek, 4: Moorveld, 5: Brommelen-Westbroek, 6: Kasen, 7: Bunde.

Bekijk de statistieken voor alle 23 gebieden binnen de gemeente Meerssen via de overzichtspagina van de gebieden in de Meerssen.

Overzicht gebieden Meer Meerssen
Over de buurt Kasen

De buurt Kasen ligt binnen de wijk Bunde - Geulle in de gemeente Meerssen. Het gebied Kruisberg valt gedeeltelijk binnen de buurt Kasen. De meest voorkomende postcode in de buurt Kasen is postcode 6241.

Er zijn 140 adressen en 131 woningen in de buurt Kasen in de gemeente Meerssen. 93% van de woningen in de buurt is een koopwoning. De woningen hebben een gemiddelde WOZ waarde van €744.000. Er wonen 305 inwoners in de buurt Kasen, waarvan de grootste groep (32%) tussen de 45 en 65 jaar oud is. Buurt Kasen telt 125 huishoudens van gemiddeld 2,4 personen. Verder zijn er 235 personenauto’s en 55 bedrijfsvestigingen geregistreerd in de buurt Kasen.

Buurt Kasen heeft een oppervlakte van 163 hectare land (honderd hectare is één vierkante kilometer, 1 km2). De gemiddelde dichtheid van adressen is 246 adressen per km2.

Blijf op de hoogte

Ontvang een e-mail als er nieuwe cijfers zijn op de pagina Buurt Kasen.

Wonen in de buurt Kasen

Bekijk de woningvoorraad, woningkenmerken, woningtypen en de ontwikkeling van de gemiddelde WOZ-waarde in de buurt Kasen.

Kenmerken van de 131 woningen in de buurt Kasen
Er zijn 131 woningen in de buurt Kasen.
Informatie over de woningen in deze regio op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken. En bekijk de woningkenmerken per buurt in de gemeente Meerssen in een interactieve tabel.

Toelichting
Woningwaarde per jaar
De gemiddelde WOZ waarde in de buurt Kasen was €744.000 in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in de buurt Kasen.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Kasen:

JaarGemiddelde WOZ woningwaarde Buurt Kasen% verschil
2025€744.0004,06%
2024€715.000-3,38%
2023€740.00014%
2022€648.0006,4%
2021€609.0005,7%
2020€576.0006,5%
2019€541.0004,44%
2018€518.0007%
2017€484.000-2,42%
2016€496.0000,61%
2015€493.000-2,76%
2014€507.000-11%
2013€568.000geen data

De gemiddelde WOZ woningwaarde in de buurt Kasen is met €176.000 gestegen van €568.000 in 2013 tot €744.000 in 2025 (dat is een groei van 31%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2025 was €14.667 (2,47%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een licht stijgende trend: De cijfers groeien meer wel dan niet.

Bekijk ook de ranglijst van de woningwaarden per buurt in de gemeente Meerssen.

Toelichting
Download een schat aan informatie
  • PDF buurt-rapportage voor de buurt Kasen met 100 kaarten en grafieken.
  • Uitgebreide informatie in handige Excel overzichten voor de gemeente Meerssen.
  • Meer dan 250 onderwerpen voor Nederland en alle provincies, gemeenten, wijken en buurten in Nederland.
Woningwaarde en 65-plussers per gebied
De gemiddelde woningwaarde in de buurt Kasen is €744.000, het percentage inwoners van 65 jaar en ouder is 28% en er zijn 131 woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde woningwaarde per regio op de horizontale as. Deze is afgezet tegen het percentage inwoners van 65 jaar en ouder op de verticale as. Iedere regio wordt als cirkel weergegeven. De omvang van de cirkels hangt af van het aantal woningen in een gebied: hoe meer woningen, hoe groter de cirkel.

Woningwaarde ten opzichte van inwoners van 65 jaar en ouder per gebied, de volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (grijs), provincie Limburg (bruin), gemeente Meerssen (geel), 5 woonplaatsen (groen), 3 wijken (oranje) en 13 buurten (blauw). De buurt Kasen wordt in het rood weergegeven. Klik op de naam van een cirkel om de gegevens voor dat gebied weer te geven.

Soorten woningen
Vrijstaande woningen komen het meeste voor in de buurt Kasen: er zijn 111 adressen met het woningtype vrijstaande woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de buurt Kasen.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 juli 2026.

Bevolking in de buurt Kasen

Bekijk de samenstelling en ontwikkeling van de bevolking in de buurt Kasen, met cijfers over inwoners, leeftijd, burgerlijke staat, huishoudens, migratieachtergrond, opleidingsniveau, geboorte en sterfte.

Bekijk ook de maandelijkse bevolkingsontwikkeling in de gemeente Meerssen.

Aantal inwoners per jaar
De buurt Kasen telt 305 inwoners in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Kasen. De gegevens lopen van 2013 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Kasen:

JaarAantal inwoners de buurt Kasen% verschil
20263055,2%
2025290-3,33%
20243000,0%
20233000,0%
20223001,69%
20212953,51%
2020285-1,72%
20192901,75%
20182855,6%
2017270-3,57%
20162801,82%
2015275-6,8%
20142951,72%
2013290geen data

Het aantal inwoners in de buurt Kasen is met 15 personen gestegen van 290 personen in 2013 tot 305 personen in 2026 (dat is een stijging van 5,2%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2026 was 1 persoon (0,45%).

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente Meerssen.

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in de buurt Kasen:

In 2013 telde de buurt Kasen 290 inwoners. In 2017 is het aantal gedaald tot 270 personen. Dit is een daling van 20 (-6,9%) ten opzichte van 2013, ten opzichte van het vorige jaar (2016) is het verschil -10 (-3,57%). Het aantal van 270 inwoners is het minimum in de hele periode waarover de inwonersdata beschikbaar zijn. In 2026 is het aantal gestegen tot 305 personen. De stijging ten opzichte van 2017 is 35 (13%), het verschil ten opzichte van het vorige jaar (2025) is 15 (5,2%). Het aantal van 305 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 2013 tot en met 2026.

Inwoners per leeftijdsgroep in de buurt Kasen
De grootste getoonde leeftijdsgroep in de buurt Kasen is 45 tot 65 jaar, met 32% van de inwoners.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, leeftijdsgroepen: aantal inwoners op 1 januari 2026 per leeftijdsgroep.

De grafiek toont de leeftijdsgroepen. Het aantal inwoners is ook per individueel levensjaar beschikbaar (alleen de inwoners van 105 jaar en ouder vormen 1 groep). De inwoners naar leeftijd zijn er tot op buurtniveau in het document met leeftijdsgegevens in de download voor de gemeente Meerssen.

Burgerlijke staat in de buurt Kasen
Deze grafiek laat zien hoeveel inwoners getrouwd, niet getrouwd, gescheiden of verweduwd zijn.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, burgerlijke staat: aantal en percentage inwoners op 1 januari 2026 naar burgerlijke staat.

Onderverdeling van de bevolking in de buurt Kasen naar de situaties ‘Ongehuwd’, ‘Gehuwd’, ‘Gescheiden’ en ‘Verweduwd’.

Toelichting
Soorten huishoudens
In 2026 waren er 125 huishoudens in de buurt Kasen. Er waren 25 eenpersoonshuishoudens en 100 meerpersoonshuishoudens (afgerond op vijftallen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont de verdeling naar soorten huishoudens voor de buurt Kasen. De gegevens gelden voor 2026.

De cijfers gaan over de particuliere huishoudens op 1 januari 2026. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. In deze grafiek worden de huishoudens onderverdeeld in eenpersoonshuishoudens, meerpersoonshuishoudens zonder kinderen en meerpersoonshuishoudens met kinderen. De cijfers over huishoudens zijn afgerond op vijftallen.

Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in de buurt Kasen.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2013 tot en met 2026: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in de buurt Kasen per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Kasen:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
20262453520
20252303525
20242403020
20232403525
202225500
20212602015
20202452317
20192452619
20182402619
20172252619
20162302921
20152203223
20142423122
20132383022

In 2026 was de herkomst van inwoners in de buurt Kasen als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 82%, herkomst uit Europese landen: 12% en herkomst uit landen buiten Europa: 6,7% En in 2013 was de verdeling van inwoners naar herkomstgebied als volgt: herkomst uit Nederland: 82%, herkomst uit Europa: 10% en herkomst van buiten Europa: 7,6%.

Toelichting Meer migratie
Migratie herkomstlanden

Bekijk ook de detailinformatie over het aantal inwoners in Nederland naar land van herkomst.

Landen van herkomst
Migratie achtergrond: Geboortelanden en herkomstlanden
Van de inwoners van de buurt Kasen is 90% in Nederland geboren (gegevens 2026).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking in de buurt Kasen: de grafiek toont het aantal inwoners in 2025, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland. Gebruik het filter om een categorie te selecteren.

De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.

Toelichting
Geboorte per 1.000 inwoners
Er zijn 0 baby’s per 1.000 inwoners geboren in 2025 in de buurt Kasen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal levend geboren babies per 1.000 inwoners in de buurt Kasen.

De cijfers over de geboortes per 1.000 aantal inwoners zijn berekend door het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december te delen door het aantal inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

Er waren in de gemeente Meerssen als geheel 12 geboortes in augustus 2026. Bekijk de pagina met maandelijkse bevolkingscijfers voor de gemeente Meerssen.

Cijfers over geboorte

De cijfers over het relatieve aantal geboortes zijn gebaseerd op data van het CBS. Als basis hiervoor is het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december in verhouding tot het aantal inwoners op 1 januari van een jaar in de buurt Kasen genomen. Het relatieve aantal geboorten kan hoger uitvallen dan verwacht op basis van het inwonertal. Het relatieve cijfer betreft namelijk het aantal geboorten gedurende het jaar ten opzichte van het aantal inwoners op 1 januari. In nieuwbouwwijken kan het aantal inwoners sterk groeien in een jaar. Zo kunnen er in 1 jaar 10 kinderen geboren worden in een wijk waarin op 1 januari slechts 10 inwoners wonen, maar aan het eind van het jaar bijvoorbeeld 200 inwoners.

Sterfte per 1.000 inwoners
Er zijn 10 personen per 1.000 inwoners overleden in 2025 in de buurt Kasen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal sterftes per 1.000 inwoners in de buurt Kasen.

De cijfers over de sterfte per 1.000 aantal inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS. De relatieve sterfte is bepaald als het aantal overledenen van 1 januari tot en met 31 december, per 1.000 inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

In augustus 2026 zijn in de gemeente Meerssen als geheel 23 inwoners overleden. Bekijk de maandelijkse sterftecijfers voor de gemeente Meerssen.

Meer sterfte
Onderwijs in de buurt Kasen

Bekijk de kinderopvang- en onderwijslocaties, gemiddelde reisafstanden, aantallen leerlingen en studenten en de ontwikkeling van het aantal scholen in de buurt Kasen. Dit is een kleine selectie uit de datasets over het onderwijs. Bekijk véél meer informatie over het onderwijs op AlleCijfers.

Kinderopvang- en onderwijslocaties in de buurt Kasen
Buurt KasenWijk 02 Bunde GeulleGemeente Meerssen
Aantal kinderopvanglocaties01837
Aantal kindplaatsen0364721
Aantal vestigingen basisonderwijs036
Aantal leerlingen basisonderwijs05751.192
Aantal vestigingen voortgezet onderwijs001
Aantal leerlingen voortgezet onderwijs001.234

Bovenstaande tabel toont data van het LRK en DUO over kinderopvang en onderwijs. De gegevens zijn bijgewerkt tot en met 1 oktober 2026.

Het aantal leerlingen betreft het aantal dat onderwijs volgt op een school in de buurt Kasen. Op de pagina’s over het basisonderwijs en over de middelbare scholen zijn ook gegevens beschikbaar over het huisadres van leerlingen ten opzichte van het adres van de schoolvestigingen.

Gemiddelde afstanden kinderopvang en onderwijs
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een basisschool in de buurt Kasen is 1,9 kilometer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand staafdiagram toont de gemiddelde afstand in kilometers over de weg tot kinderdagverblijven, buitenschoolseopvang, basisonderwijs, voortgezet onderwijs totaal, VMBO scholen en HAVO VWO scholen. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens voor verschillende soorten locaties te tonen. De gebruikte cijfers komen van uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor de situatie in 2025.


Onderstaande tabel de gemiddelde afstand in kilometers voor verschillende soorten locaties voor kinderopvang en onderwijs. De gegevens worden getoond per (vergelijkings)gebied en gelden voor 2025.

RegioKinderdagverblijfBuitenschoolseopvangBasisonderwijsVoortgezet onderwijsVMBOHAVO VWO
Nederland0,70,70,82,52,63,4
Provincie Limburg0,80,80,83,03,13,4
Gemeente Meerssen0,80,90,92,82,82,8
Wijk 02 Bunde Geulle0,81,01,03,83,83,8
Buurt Bunde0,50,70,72,92,92,9
Buurt Kasen1,21,91,93,53,53,5
Buurt Geulle3,33,33,36,46,46,4
Buurt Hussenberg met Snijdersberg0,80,80,85,25,25,2
Buurt Hulsen-Oostbroek1,71,71,75,95,95,9
Buurt Moorveld0,70,70,75,75,75,7
Buurt Brommelen-Westbroek2,02,42,44,94,94,9

Deze grafiek toont een regionale vergelijking van de gemiddelde reisafstanden voor inwoners van hun woonadres naar de dichtstbijzijnde locaties voor kinderopvang, basisonderwijs en voortgezet onderwijs. De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting. In de grafiek zie je de gegevens voor de buurt Kasen in vergelijking tot andere gebieden. De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (oranje), provincie Limburg (bruin), gemeente Meerssen (geel), wijk 02 Bunde Geulle (groen) en 6 buurten (blauw). Buurt Kasen wordt in het rood weergegeven.

Leerlingen en studenten in de buurt Kasen
In 2025 woonden er 50 leerlingen en studenten in de buurt Kasen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Onderwijsdata: aantal leerlingen en studenten per soort onderwijs in de buurt Kasen, data van het CBS over 2025.

De grafiek toont het aantal leerlingen in het PO en VO en het aantal studenten in het MBO, HBO, en WO dat als inwoner staat ingeschreven op een adres in de buurt Kasen.

Toelichting
Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar per 1 oktober 2024 in de buurt Kasen.

Bovenstaande donutgrafiek toont het percentage praktisch, middelbaar en hoog opgeleiden voor de buurt Kasen. Bekijk het aantal inwoners per opleidingsniveau door op de taartpunten in de grafiek te klikken.

Definities opleidingsniveau

Economie en inkomen in de buurt Kasen

Bekijk de ontwikkeling van het aantal bedrijven en het gemiddelde inkomen in de buurt Kasen, met vergelijkingen tussen gebieden.

Bedrijfsvestigingen (55 totaal)
In de buurt Kasen zijn in totaal 55 bedrijfsvestigingen geregistreerd (gegevens voor 2025).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen van bedrijven per sector per jaar in de buurt Kasen (het aantal bedrijven in de sector “overheid, onderwijs en zorg (Ooz)” is vanaf 2020 bekend).

De ‘gestapelde lijngrafiek’ toont het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt Kasen voor elk van de volgende 8 sectoren:

  1. Lbv: Landbouw, bosbouw en visserij
  2. Nen: Nijverheid en energie
  3. Hh: Handel en HORECA
  4. Vic: Vervoer, informatie en communicatie
  5. Fdo: Financiële diensten en onroerend goed
  6. Zd: Zakelijke dienstverlening
  7. Ooz: Overheid, onderwijs en zorg
  8. Cro: Cultuur, recreatie en overige diensten
Toelichting Definities

Advertentie:

De inlegzolen van VeiligVoeten beschermen goed tegen spijkers in je voet!

Huttenbouw of timmerdorp?
Voorkom verwondingen aan je voeten en voel je veilig! Gebruik veiligheidszooltjes, die beschermen goed tegen scherpe objecten in je voet! Het materiaal van de zolen lijkt op dat van een kogelvrij vest. Bescherm je voeten tegen spijkers en schroeven bij het klussen, gebruik ze bij evenementen, draag ze in je laarzen voor extra isolatie en bescherming of gebruik ze in je waterschoenen.

Gemiddeld inkomen per inwoner
Het gemiddeld inkomen per inwoner in de buurt Kasen is €47.300.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld bruto jaarinkomen in de buurt Kasen.

Over de inkomensdata:

Inwoners en inkomensontvangers: Het gemiddeld inkomen per inwoner in de buurt Kasen is €47.300. Het gemiddeld inkomen per inkomensontvanger is €58.200. Buurt Kasen telt 200 inkomensontvangers op 305 inwoners totaal.

2% van de huishoudens in de buurt Kasen heeft een inkomen op of rond het sociaal minimum. Studentenhuishoudens en huishoudens met een onvolledig jaarinkomen zijn hierin niet meegenomen. Het sociaal minimum is het wettelijk bestaansminimum zoals dat in de politieke besluitvorming is vastgesteld. Zie de tabel met definities van de brondata voor de volledige definities.

Over de schaal van de inkomensmeter:

De laagste 10% en 25% regio’s vallen in het rode en oranje gebied; deze gebieden kunnen elkaar deels overlappen. De hoogste 25% regio’s vallen in het groene gebied. De grenzen zijn berekend met percentielen, waarbij alle waarden van laag naar hoog zijn gesorteerd. Lees meer over het (gewogen) gemiddelde, de mediaan, modus en percentielen.

Inkomensvergelijking binnen de gemeente Meerssen
Regionale vergelijking van het gemiddelde inkomen per inwoner.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld inkomen per jaar voor elke regio in Meerssen: buurt Kasen is rood, andere buurten zijn blauw, wijken zijn geel en de gemeente is grijs.

Er zijn nog veel meer inkomensgegevens beschikbaar in de tabel met 250+ onderwerpen en de inkomensranglijst.

De regionale gezondheidsmonitor

Onderstaande grafieken tonen gegevens uit de regionale gezondheidsmonitor. De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners. De data uit het onderzoek komen van het RIVM en het CBS.

Inwoners met een goede gezondheid
79% procent van de inwoners van 18 jaar en ouder in de buurt Kasen ervaart de eigen gezondheid als goed of zeer goed.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande lijngrafiek toont het percentage inwoners met een goede gezondheid in de buurt Kasen per leeftijdsgroep. De gegevens wordt getoond voor de periode van 2012 tot en met 2024.

De RIVM gezondheidsmonitor biedt gezondheidsgegevens voor Nederland en per provincie, gemeente, wijk en buurt. Dit zijn gegevens over beperkingen, ervaren gezondheid, overgewicht, roken, drinken en mantelzorg.

Over de gezondheidsmonitor

De cijfers op deze pagina zijn afkomstig van het RIVM op basis van gegevens uit de Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen 2012, 2016, 2020 en de Corona Gezondheidsmonitor 2022 van GGD, CBS en RIVM. Er zijn data over monitoren met betrekking tot gezondheid, sociale situatie en leefstijl. Deze gegevens zijn er voor alle buurten, wijken, gemeenten, provincies en voor heel Nederland. Normaliter wordt dit onderzoek iedere vier jaar uitgevoerd. En in verband met Corona is er in 2022 een extra Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen uitgevoerd.

De data zijn door het RIVM en CBS gepubliceerd en waar nodig door OpenInfo omgerekend naar de regionale indelingen van 2026.

Bekijk alle definities uit de regionale gezondheidsmonitor.

Alcoholgebruik en roken
85% van de inwoners van 18 tot 65 jaar in de buurt Kasen geeft aan wel eens alcohol te drinken.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de onderwerpen in de categorie ‘Alcoholgebruik en roken’ uit de gezondheidsmonitor van het RIVM voor de buurt Kasen. Hierbij wordt per onderwerp getoond wat het percentage inwoners in de buurt Kasen is dat heeft aangegeven dat het onderwerp van toepassing is. Gebruik het filter boven de grafiek om de leeftijdsgroep van de inwoners te kiezen.

Bekijk de toelichting bij bovenstaande grafiek met de definities en de vragen voor de onderwerpen ‘rookt tabak’, ‘voldoet aan de alcoholrichtlijn’, ‘drinken’, ‘zwaar drinken’ en ‘overmatig drinken’.

Toelichting

Bekijk de aparte pagina over de gezondheid in de buurt Kasen met de gegevens over meer dan 40 onderwerpen uit de regionale gezondheidsmonitor en met data over het gebruik van de WMO en de jeugdzorg in de buurt Kasen.

Meer gezondheidsdata
Voertuigen en verkeer in de buurt Kasen

Bekijk de beschikbare gegevens over geregistreerde voertuigen, elektrische auto’s en verkeersongevallen in de buurt Kasen.

Aantal elektrische auto’s in de buurt Kasen
Er zijn 9 elektrische auto’s in oktober 2026 in de buurt Kasen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal elektrische auto’s per maand in de buurt Kasen op basis van de regionale voertuigdata van de RDW. Dit is de som van het aantal elektrische bedrijfsauto’s en het aantal elektrische personenauto’s.

Er zijn 9 elektrische auto’s in de buurt Kasen. Dit is het totaal aantal in oktober 2026 bij de RDW op kenteken geregistreerde elektrische auto’s in de buurt Kasen die op de batterij rijden en met een stekker opgeladen worden.

Toelichting op de regionale voertuigdata

Deze paragraaf toont data over de op kenteken geregistreerde voertuigen in de buurt Kasen. Dit is regionale data van de RDW. De data is beschikbaar per soort voertuig, per energiebron (brandstof) en per maand. Deze gegevens worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent was dit op 1 oktober 2026. Bekijk de toelichting voor de bronbeschrijving en definities van de regionale voertuig data.

Toelichting Meer autodata
Voertuigen naar energiebron
Er zijn 166 voertuigen met ‘benzine’ als energiebron in de buurt Kasen in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen per type energiebron (brandstof) dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt Kasen geregistreerd staat.

Er zijn in totaal 223 op naam geregistreerde voertuigen in de buurt Kasen (in oktober 2026).

Voertuigen naar soort
Er zijn 173 voertuigen van het type ‘personenauto’ in de buurt Kasen in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen naar soort motorvoertuig dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt Kasen geregistreerd staat.

Vergelijk het percentage auto’s per energiebron op de pagina met regionale voertuigdata.

Verkeersongevallen naar afloop
Er waren geen verkeersongevallen in de buurt Kasen in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal verkeersongevallen in de buurt Kasen. Gebruik het filter boven de grafiek om het aantal ongevallen per afloop (materiële schade, letselschade of dodelijke afloop) te bekijken.


Onderstaande tabel laat zien hoeveel verkeersongevallen er in het jaar 2025 in de buurt Kasen plaatsvonden, uitgesplitst naar afloop.

Afloop verkeersongevallenAantal verkeersongevallen in 2025
Totaal0
Materiële schade0
Letselschade0
Dodelijke afloop0

De dataset met verkeersongevallen BRON is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen de buurt Kasen vallen.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Veiligheid in de buurt Kasen

Bekijk de ontwikkeling en soorten van de geregistreerde misdaad in de buurt Kasen op basis van data van de Politie en het CBS. De politiedata worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent op 15 september 2026. De beschrijvingen van de soorten misdrijven zoals de politie deze gebruikt zijn te vinden in de tabel met definities van de verschillende soorten delicten.

Meer misdaad
Totaal geregistreerde misdaad per maand of per jaar
Er zijn in 2025 in totaal 7 misdrijven in de buurt Kasen geregistreerd.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Totaal aantal geregistreerde misdaden in de buurt Kasen, 2012 tot en met 2025 (bij weergave van de gegevens per jaar) of april 2025 tot en met september 2026 (bij weergave van de gegevens per maand).

In de buurt Kasen zijn van 2012 tot en met 2025 in totaal 126 misdrijven geregistreerd. Deze misdrijven zijn ingedeeld naar 19 verschillende soorten delicten. In 2025 werden in de buurt Kasen 7 misdrijven door de politie vastgelegd. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens per maand of per jaar te tonen.

Misdaden naar type delict
De meest voorkomende soorten misdrijven in de buurt Kasen in 2025 zijn Diefstal van motorvoertuigen (2 delicten) en Diefstal uit/vanaf motorvoertuigen (1 delicten).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal misdaden voor de 6 soorten delicten die in 2025 geregistreerd zijn in de buurt Kasen.

Definities misdaad
Misdaad totaal per maand
In september 2026 is er één misdrijf in de buurt Kasen geregistreerd.
Afbeelding van een warmtekaart (een heatmap in het Engels, een visuele weergave van data waarbij kleuren worden gebruikt om waarden weer te geven) met het totaal aantal misdrijven in de buurt Kasen per maand en per jaar.

Bovenstaande warmtekaart geeft een visuele weergave van het totaal aantal door de politie geregistreerde misdrijven per maand in de buurt Kasen over de afgelopen 6 jaar.

Alle gegevens zijn beschikbaar in het Excel document met politiedata als onderdeel van de download voor de gemeente Meerssen.

Misdaden per 1.000 inwoners
Er waren 17 misdrijven per 1.000 inwoners van het type ‘diefstal’ in 2025 in de buurt Kasen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Criminaliteit: aantal misdaden per 1.000 inwoners in 2025 in de buurt Kasen.

De grafiek toont de meest recente gegevens over het aantal misdaden per 1.000 inwoners voor de buurt Kasen. De gegevens over misdaden zijn hiertoe gegroepeerd in (1) het totaal aantal diefstallen (alle vormen, zoals diefstal uit woningen en schuren, diefstal van auto’s en fietsen en winkeldiefstal), (2) geweld en seksmisdrijven, (3) milieuovertredingen, (4) oplichting, (5) verkeersovertredingen, (6) vernielingen en misdrijven tegen de openbare orde en (7) alle overige misdrijven. De definities van alle verschillende soorten delicten met daarbij de categorie waarin deze zijn ingedeeld zijn te vinden in de bronbeschrijving van de politiedata.

Verkiezingen in de buurt Kasen

Bekijk de beschikbare verkiezingsuitslagen en informatie over de stembureaus in de buurt Kasen.

Uitslag gemeenteraadsverkiezingen 2026
Stembureau Woonbegeleidingscentrum Aan de Pas in Bunde
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal stemmen per partij zoals uitgebracht te Stembureau Woonbegeleidingscentrum Aan de Pas in Bunde bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026. De grafiek toont de 6 partijen waarop bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026 bij het stembureau Stembureau Woonbegeleidingscentrum Aan de Pas in Bunde stemmen zijn uitgebracht.

Onderstaande grafiek toont het aantal stemmen per politieke partij dat bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 in Stembureau Woonbegeleidingscentrum Aan de Pas in Bunde is uitgebracht. Er was bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 geen stembureau binnen de buurt Kasen. Stembureau Woonbegeleidingscentrum Aan de Pas in Bunde is het stembureau dat het meest dichtbij het geografisch centrum van de buurt Kasen ligt.

Bekijk veel meer informatie over de verkiezingen op de pagina met alle 26 stembureaus in de gemeente Meerssen en op de pagina met alle verkiezingsuitslagen voor de gemeente Meerssen. En download alle verkiezingsdata in een Excel document als onderdeel van de uitgebreide informatie voor de gemeente Meerssen.

Stembureaus Meerssen
Adressen en leefomgeving in de buurt Kasen

Bekijk gegevens over adressen, gebruiksdoelen, bouwperioden, dichtheid, de nabijheid van voorzieningen, energieverbruik en energielabels in de buurt Kasen.

Informatie op basis van de BAG (de Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) van 1 juli 2026. De buurt Kasen telt in totaal 140 adressen, deze hebben allemaal een verblijfsobject, er zijn geen standplaatsen en geen ligplaatsen. 92% van de adressen in buurt Kasen ligt binnen de bebouwde kom en 8% van de adressen ligt buiten de bebouwde kom.

Adressen Meerssen
Adressen: gebruiksdoelen
In de buurt Kasen zijn er 132 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel woonfunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor de buurt Kasen.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 32 panden uit de bouwperiode 1970 tot 1980 in de buurt Kasen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor de buurt Kasen. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 juli 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Dichtheid per km² van bevolking, adressen en auto’s

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt Kasen voor 2026.


Onderstaande tabel toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt Kasen voor 2026:

DichtheidNederlandBuurt Kasen
Bevolking539187
Adressen2.093246
Autos275144

De data over het aantal inwoners-, adressen- en personenauto’s per vierkante kilometer land geven een beeld van ‘de mate van concentratie van menselijke activiteiten’ in de buurt Kasen ten opzichte van het gemiddelde voor Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Toelichting
Gemiddelde afstand tot voorzieningen
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een huisartsenpraktijk in de buurt Kasen is 1,2.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt Kasen tot de dichtstbijzijnde voorziening. De gebruikte cijfers komen uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor 2025.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt Kasen tot de dichtstbijzijnde voorziening voor 2025:

VoorzieningAfstand in km
Huisartsenpraktijk1,2
Supermarkt1,6
Restaurant1,4
Basisonderwijs1,9
Voortgezet onderwijs3,5
Bibliotheek3,0
Treinstation1,0
Sportterrein1,1
Bioscoop8,6
Museum6,2

De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting.

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen
Gemiddeld aardgas- en elektriciteitsverbruik per woning per jaar in de buurt Kasen.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddeld energieverbruik per woning per jaar in de buurt Kasen.


Onderstaande tabel toont het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik per type woning voor 2024 voor de buurt Kasen:

Soort woningGemiddeld gasverbruikGemiddelde elektriciteitslevering per woning
Appartement1.2103.040
Tussenwoninggeen datageen data
Hoekwoninggeen datageen data
Twee-onder-één-kap woning1.3303.100
Vrijstaande woning1.8704.760
Koopwoning1.7204.490
Huurwoning2.0204.720

Data over het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik voor aardgas in m3. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen. Het verbruik van gas en elektra is ook bekend per woningtype, zie de tabel.

Toelichting Meer gas
Energielabels
De meest voorkomende energielabels in de buurt Kasen zijn D (27 adressen) en C (25 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in de buurt Kasen. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 oktober 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel D komt het meeste voor in de buurt Kasen: 27 adressen hebben energielabel D. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente Meerssen bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Adressen in de buurt Kasen
Tabel met 140 adressen in de buurt Kasen.

Onderstaande tabel toont alle openbare ruimtes en alle unieke combinaties van straten en huisnummers voor de buurt Kasen. Één straat kan in meer dan één buurt voorkomen. Vind de buurt bij je adres op de pagina met alle adressen voor de gemeente Meerssen.

Openbare ruimteHuisnummer(s)Postcode(s)WoonplaatsAantal adressen
Boschweg1 t/m 46241ELBunde11
Braamstraat1 t/m 116241NTBunde10
Dennenberg1 t/m 156241NNBunde16
Groeneweg1 t/m 36241NWBunde7
Hoolvoetpad--Bunde0
Kapelvoetpad--Bunde0
Kasennerweg1 t/m 266241NL t/m 6241NMBunde26
Kloosterberg2 t/m 86241EDBunde6
Kruisbergvoetpad--Bunde0
Lochterveldvoetpad--Bunde0
Op de Berg2 t/m 96241NPBunde8
Op de Locht3 t/m 546241NR t/m 6241NSBunde35
Overbundhof4 t/m 126241EHBunde5
Trentelenweg--Bunde0
Veldvoetpaadje--Bunde0
Vliekerweg16241NXBunde1
Wonkelestraat1 t/m 186241NVBunde15

Bovenstaande tabel toont de gegevens voor 17 openbare ruimtes en 140 adressen in de buurt Kasen. Dit zijn alle adressen en openbare ruimtes op basis van de BAG- en de topografische kaarten (BRT) van het Kadaster van 1 juli 2026.

Een openbare ruimte is een door de gemeente aangewezen gebied dat is ingericht en wordt onderhouden voor publiek gebruik. Dit kan bijvoorbeeld een straat, weg, plein, park, erf, spoorbaan of brug zijn. Zie de toelichting voor een verdere definitie. Klik op de naam van een openbare ruimte om de pagina met statistieken voor die ruimte weer te geven. Bekijk de definities van de soorten openbare ruimtes.

De BAG (Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Adressen Meerssen
Tabelgebruik:

  • Bekijk in de tabel alle openbare ruimtes en unieke combinaties van straten en huisnummers in deze buurt.
  • Zoek in de tabel met het zoekveld boven de tabel. De rijen worden hiermee gefilterd zodat alleen rijen waarin de zoekterm voorkomt zichtbaar blijven.
  • Sorteer de tabel door op een kolomtitel te klikken.
  • Blader door de tabel met de knoppen onder de tabel.
  • Op kleine schermen: de eerste kolom blijft staan, verschuif de tabel horizontaal om alle kolommen te zien.
Download de buurt-rapportage!
Download hier de PDF buurt-rapportage met 100 grafieken en kaarten!

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download de buurt-rapportage voor Buurt Kasen. Met veel extra informatie in 100 kaarten en grafieken! Met regionale vergelijkingen en met onderwerpen uitgezet in de tijd. Als PDF document: makkelijk te bewaren, delen en printen.

Download!
Gebieden
Tabel met de gebieden die de buurt Kasen ‘raken’.
Soort gebiedNaam gebiedAantal adressen
Postcode numeriek6241138
DeelkernKasen70
WoonkernBunde129
WoonplaatsBunde146
WijkBunde - Geulle146
GemeenteMeerssen146
ProvincieLimburg146
WaterschapWaterschap Limburg146
LandNederland146

Bovenstaande tabel toont de regionale gebieden die de buurt Kasen ‘raken’ met het aantal adressen uit de buurt Kasen dat in het betreffende gebied ligt.

Buurt Kasen ‘raakt’ andere gebieden zoals bijvoorbeeld een woonplaats of waterschap wanneer de geometrieën van de buurt Kasen en die van de andere gebieden elkaar overlappen of snijden. De gebieden zijn op basis van de gebiedsindelingen van het CBS van 2026 en de topografische kaarten van het Kadaster van 2026 bepaald. Klik op de naam van een gebied om de pagina met statistieken voor dat gebied weer te geven.

Alle onderwerpen en vergelijken

Bekijk de meest recente cijfers over meer dan 250 onderwerpen en vergelijk de buurt Kasen met andere gebieden.

Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!
Kies een categorie en bekijk de bijbehorende onderwerpen.

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor de buurt Kasen voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

Bedrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Bedrijfsvestigingen totaal55Aantal2025
A Landbouw, bosbouw en visserij0Aantal2025
B-F Nijverheid en energie5Aantal2025
G+I Handel en horeca5Aantal2025
H+J Vervoer, informatie en communicatie0Aantal2025
K-L Financiële diensten, onroerend goed5Aantal2025
M-N Zakelijke dienstverlening20Aantal2025
O-Q Overheid, onderwijs en zorg10Aantal2025
R-U Cultuur, recreatie, overige diensten10Aantal2025
% A Landbouw, bosbouw en visserij0,0%Percentage2025
% B-F Nijverheid en energie9,1%Percentage2025
% G+I Handel en horeca9,1%Percentage2025
% H+J Vervoer, informatie en communicatie0,0%Percentage2025
% K-L Financiële diensten, onroerend goed9,1%Percentage2025
% M-N Zakelijke dienstverlening36%Percentage2025
% O-Q Overheid, onderwijs en zorg18%Percentage2025
% R-U Cultuur, recreatie, overige diensten18%Percentage2025

De cijfers over bedrijven tonen het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt Kasen, uitgesplitst naar bedrijfstak. Een vestiging is een locatie van een bedrijf, instelling of zelfstandige waar of van waaruit activiteiten worden uitgevoerd.

Bevolking
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Inwoners305Aantal2026
Mannen155Aantal2026
Vrouwen150Aantal2026
0 tot 15 jaar40Aantal2026
15 tot 25 jaar35Aantal2026
25 tot 45 jaar45Aantal2026
45 tot 65 jaar95Aantal2026
65 jaar of ouder85Aantal2026
Ongehuwd120Aantal2026
Gehuwd155Aantal2026
Gescheiden15Aantal2026
Verweduwd15Aantal2026
% Mannen51%Percentage2026
% Vrouwen49%Percentage2026
% 0 tot 15 jaar13%Percentage2026
% 15 tot 25 jaar12%Percentage2026
% 25 tot 45 jaar15%Percentage2026
% 45 tot 65 jaar32%Percentage2026
% 65 jaar of ouder28%Percentage2026
% Ongehuwd39%Percentage2026
% Gehuwd51%Percentage2026
% Gescheiden4,92%Percentage2026
% Verweduwd4,92%Percentage2026
Geboorten0Aantal2025
Geboorte relatief0Aantal per 1.000 inwoners2025
Sterftes0Aantal2025
Sterfte relatief10Aantal per 1.000 inwoners2025
Leerlingen PO20Aantal2025
Leerlingen VO20Aantal2025
Studenten MBO10Aantal2025
Studenten HBO0Aantal2025
Studenten WO0Aantal2025
Praktisch opleidingsniveau20Aantal2023
Middelbaar opleidingsniveau40Aantal2024
Hoger opleidingsniveau160Aantal2024
% Praktisch opleidingsniveau9,1%Percentage2023
% Middelbaar opleidingsniveau20%Percentage2024
% Hoger opleidingsniveau80%Percentage2024
Jongeren met jeugdzorg in natura10Aantal2024
% Jongeren met jeugdzorg12%Percentage2024
Wmo cliënten10Aantal2024
Wmo cliënten per 1.000 inwoners37Aantal per 1.000 inwoners2024
Bevolkingsdichtheid187Aantal per km²2026

De inwonersaantallen worden altijd op vijftallen afgerond, hierdoor kan het voorkomen dat een optelling van subgroepen (zoals inwoners naar geslacht of naar leeftijd) licht afwijkt van het totaal aantal inwoners.

Energie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning4.720Gemiddeld in kWh2024
Gemiddelde elektriciteitsteruglevering per woning2.270Gemiddeld in kWh2024
% Woningen met zonnestroom60%Percentage2024
% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmd22%Percentage2024
Gemiddelde elektriciteitslevering appartement3.040Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering tussenwoninggeen dataGemiddeld in kWhgeen data
Gemiddelde elektriciteitslevering hoekwoninggeen dataGemiddeld in kWhgeen data
Gemiddelde elektriciteitslevering twee-onder-één-kap woning3.100Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering vrijstaande woning4.760Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering huurwoning4.720Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering koopwoning4.490Gemiddeld in kWh2023
Gemiddeld aardgasverbruik per woning1.520Gemiddeld per m³2024
% Woningen met stadsverwarming0%Percentage2014
% Aardgasvrije woningen7%Percentage2024
% Aardgaswoningen77%Percentage2024
Gemiddeld aardgasverbruik appartement1.210Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik tussenwoninggeen dataGemiddeld per m³geen data
Gemiddeld aardgasverbruik hoekwoninggeen dataGemiddeld per m³geen data
Gemiddeld aardgasverbruik twee-onder-één-kap woning1.330Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik vrijstaande woning1.870Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik koopwoning1.720Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik huurwoning2.020Gemiddeld per m³2023
Publieke laadpalengeen dataAantalgeen data
Adressen zonder energielabel16Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel59Aantal2026
Adressen met definitief energielabel65Aantal2026
Energielabels A+++++0Aantal2026
Energielabels A++++0Aantal2026
Energielabels A+++1Aantal2026
Energielabels A++0Aantal2026
Energielabels A+1Aantal2026
Energielabels A11Aantal2026
Energielabels B12Aantal2026
Energielabels C25Aantal2026
Energielabels D27Aantal2026
Energielabels E7Aantal2026
Energielabels F17Aantal2026
Energielabels G23Aantal2026

De onderwerpen in de categorie energieverbruik tonen onder meer het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik en de energielabels van gebouwen in de buurt Kasen. Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het minst energiezuinige label en A++++ het meest energiezuinige label.

Gezondheid-gedrag
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Rookt tabak7%Percentage2024
Voldoet aan de alcoholrichtlijn41%Percentage2024
Drinken83%Percentage2024
Zwaar drinken7%Percentage2024
Overmatig drinken6%Percentage2024
Overgewicht42%Percentage2024
Ernstig overgewicht (obesitas)9%Percentage2024
Voldoet aan de beweegrichtlijn54%Percentage2024
Wekelijks sporten61%Percentage2024
Lopen en/of fietsen naar school of werk38%Percentage2024
Lopen naar school of werk16%Percentage2024
Fietsen naar school of werk31%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Kasen. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-overig
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Eenzaam39%Percentage2024
Ernstig eenzaam9%Percentage2024
Emotioneel eenzaam23%Percentage2024
Sociaal eenzaam26%Percentage2024
Matig/veel regie over het eigen leven92%Percentage2024
Moeite met rondkomen6%Percentage2024
Krijgt steun van anderen96%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door buren3%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door wegverkeer9%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg >50 km/uur8%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg <50 km/uur5%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door treinverkeer2%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door vliegverkeer16%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door windturbines0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring wegverkeer2%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring treinverkeer1%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring vliegverkeer7%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring buren1%Percentage2024
Tevreden met de woning94%Percentage2024
Tevreden met de woonomgeving93%Percentage2024
Tevreden met het groen in de omgeving95%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden binnen84%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden buiten82%Percentage2024
Vrijwilligerswerk29%Percentage2024
Mantelzorger20%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Kasen. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-ziekte
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Goed ervaren gezondheid79%Percentage2024
Één of meer langdurige aandoeningen36%Percentage2024
Beperkt vanwege gezondheid30%Percentage2024
Ernstig beperkt vanwege gezondheid4%Percentage2024
Één of meerdere keren gevallen28%Percentage2024
Langdurige ziekte en beperkt28%Percentage2024
Lage veerkracht9%Percentage2024
Hoge veerkracht64%Percentage2024
Hoog risico op angst of depressie5%Percentage2024
Suïcide gedachten de laatste 12 maanden8%Percentage2024
(Heel) veel stress in afgelopen 4 weken13%Percentage2024
Één of meer lichamelijke beperkingen11%Percentage2020
Beperking in horen4%Percentage2020
Beperking in zien4%Percentage2020
Beperking in bewegen6%Percentage2020
Broze gezondheid19%Percentage2024
Broze metale gezondheid28%Percentage2024
Broze lichamelijke gezondheid20%Percentage2024
Broze gezondheid in het sociale domein24%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Kasen. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Huishoudens
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huishoudens125Aantal2026
Eenpersoonshuishoudens25Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens100Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen55Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens met kinderen45Aantal2026
% Eenpersoonshuishoudens20%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens80%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen44%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens met kinderen36%Percentage2026
Gemiddelde huishoudensgrootte2,4Gemiddeld aantal2026

Het aantal huishoudens betreft het aantal particuliere huishoudens op 1 januari van een jaar. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen in een woonruimte wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. De cijfers over huishoudens op wijk- en buurtniveau worden afgerond op vijftallen.

Inkomen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Werkzame beroepsbevolking150Aantal2024
Netto arbeidsparticipatie70%Percentage2024
% Werknemers69%Percentage2024
% Werknemers met vaste arbeidsrelatie53%Percentage2024
% Werknemers met flexibele arbeidsrelatie16%Percentage2024
% Zelfstandigen31%Percentage2024
Inkomensontvangers200Aantal2024
Inkomensontvangers per 1.000 inwoners667Aantal per 1.000 inwoners2024
Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger€58.200Gemiddeld in Euro2023
Gemiddeld inkomen per inwoner€47.300Gemiddeld in Euro2023
40% personen met laagste inkomen33%Percentage2024
20% personen met hoogste inkomen37%Percentage2024
% Personen in armoede5,1%Percentage2024
% Personen tot 25% boven armoedegrens1,4%Percentage2024
Gemiddeld huishoudinkomen€69.700euro2023
40% huishoudens met laagste inkomen16%Percentage2024
20% huishoudens met hoogste inkomen43%Percentage2024
% Huishoudens met een laag inkomen1,6%Percentage2023
% Huishoudens onder of rond sociaal minimum1,6%Percentage2023
% Huishoudens tot 110% van sociaal minimum1,6%Percentage2023
% Huishoudens tot 120% van sociaal minimum3,2%Percentage2023
Mediaan vermogen van particuliere huishoudens€692.300euro2024
Personen per soort uitkering - Bijstand0Aantal2025
Personen per soort uitkering - AO0Aantal2025
Personen per soort uitkering - WW0Aantal2025
Personen per soort uitkering - AOW80Aantal2025
% Personen per soort uitkering - Bijstand0%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AO0%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - WW0%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AOW28%Percentage2025

De inkomensgegevens beschrijven het inkomen van personen en particuliere huishoudens in de buurt Kasen. Het besteedbaar inkomen is het bruto-inkomen verminderd met onder meer belastingen, premies en betaalde inkomensoverdrachten. Vanwege statistische geheimhouding worden niet voor ieder gebied inkomensgegevens gepubliceerd.

Migratie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland245Aantal2026
Herkomst buiten Nederland55Aantal2026
Herkomst Europa35Aantal2026
Herkomst buiten Europa20Aantal2026
% Herkomst Nederland82%Percentage2026
% Herkomst buiten Nederland18%Percentage2026
% Herkomst Europa12%Percentage2026
% Herkomst buiten Europa6,7%Percentage2026
Geboren in Nederland met herkomst Nederland245Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst Europa15Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa10Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland25Aantal2026
Geboren in Nederland270Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa20Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa15Aantal2026
Geboren buiten Nederland35Aantal2026
% Geboren in Nederland met herkomst Nederland82%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst Europa5%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland8,3%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa3,33%Percentage2026
% Geboren in Nederland90%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa6,7%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa5%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland12%Percentage2026
Autochtoon255Aantal2022
Westers40Aantal2022
Niet-westers5Aantal2022
Nederlandse Antillen en Aruba0Aantal2022
Marokko0Aantal2022
Suriname0Aantal2022
Turkije0Aantal2022
Overig niet-westers5Aantal2022

De onderwerpen in de categorie migratie gaan over de herkomst en migratie van inwoners van de buurt Kasen. De herkomst is gebaseerd op het geboorteland van de persoon en diens ouders. De migratiecijfers tonen onder meer vestiging, vertrek, immigratie en emigratie.

Misdrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Misdrijven7Aantal2025
Diefstal5Aantal2025
Geweld en seksmisdrijven0Aantal2025
Milieu overtredingen0Aantal2025
Oplichting1Aantal2025
Verkeersovertredingen1Aantal2025
Vernieling0Aantal2025
Overige misdrijven0Aantal2025
Misdrijven per 1.000 inwoners24Aantal per 1.000 inwoners2025
Diefstal per 1.000 inwoners17Aantal per 1.000 inwoners2025
Geweld en seksmisdrijven per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Milieu overtredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Oplichting per 1.000 inwoners3Aantal per 1.000 inwoners2025
Verkeersovertredingen per 1.000 inwoners3Aantal per 1.000 inwoners2025
Vernieling per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Overige misdrijven per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025

De cijfers over misdrijven tonen de door de politie geregistreerde misdrijven in de buurt Kasen, zowel als aantal als omgerekend per 1.000 inwoners. Niet ieder gepleegd misdrijf wordt gemeld of geregistreerd.

Nabijheid voorzieningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand1,2Gemiddelde afstand in km2025
Huisartsenpraktijken binnen 1 km0,4Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 3 km3,1Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 5 km5,2Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpost afstand9,5Gemiddelde afstand in km2024
Apotheek afstand1,2Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuis met poli afstand6,9Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km2,8Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km5Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuis zonder poli afstand9,5Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km0,9Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km2,0Gemiddeld aantal2025
Supermarkt afstand1,6Gemiddelde afstand in km2025
Supermarkten binnen 1 km0,4Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 3 km2,3Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 5 km5,3Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand1,4Gemiddelde afstand in km2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km1,2Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km9,6Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km15Gemiddeld aantal2025
Warenhuis afstand3,2Gemiddelde afstand in km2025
Warenhuizen binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 10 km9,3Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 20 km16Gemiddeld aantal2025
Café afstand0,5Gemiddelde afstand in km2025
Cafés binnen 1 km1,4Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 3 km4,7Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 5 km12Gemiddeld aantal2025
Cafetaria afstand1,3Gemiddelde afstand in km2025
Cafetaria binnen 1 km0,6Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 3 km7,6Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 5 km17Gemiddeld aantal2025
Restaurant afstand1,4Gemiddelde afstand in km2025
Restaurants binnen 1 km0,6Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 3 km12Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 5 km32Gemiddeld aantal2025
Hotel afstand2,6Gemiddelde afstand in km2025
Hotels binnen 5 km3,4Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 10 km103Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 20 km160Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijf afstand1,2Gemiddelde afstand in km2025
Kinderdagverblijven binnen 1 km0,2Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 3 km5,6Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 5 km10Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang afstand1,9Gemiddelde afstand in km2025
Buitenschoolseopvang binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 3 km3,3Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 5 km6,2Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs afstand1,9Gemiddelde afstand in km2025
Basisonderwijs binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 3 km3,0Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 5 km6,2Gemiddeld aantal2025
Voortgezet onderwijs afstand3,5Gemiddelde afstand in km2024
Voortgezet onderwijs binnen 3 km0,2Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 10 km11Gemiddeld aantal2024
VMBO afstand3,5Gemiddelde afstand in km2024
VMBO binnen 3 km0,2Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 10 km9,6Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO afstand3,5Gemiddelde afstand in km2024
HAVO VWO binnen 3 km0,2Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 10 km7,2Gemiddeld aantal2024
Openbaar groen afstand0,3Gemiddelde afstand in km2017
Park of plantsoen afstand0,6Gemiddelde afstand in km2017
Dagrecreatief terrein afstand8,3Gemiddelde afstand in km2017
Bos afstand0,3Gemiddelde afstand in km2017
Open natuurlijk terrein afstand5Gemiddelde afstand in km2017
Open droog natuurlijk terrein afstand5Gemiddelde afstand in km2017
Open nat natuurlijk terrein afstand6,7Gemiddelde afstand in km2017
Semi-openbaar groen afstand1,1Gemiddelde afstand in km2017
Sportterrein afstand1,1Gemiddelde afstand in km2017
Volkstuin afstand5Gemiddelde afstand in km2017
Verblijfsrecreatief terrein afstand2,0Gemiddelde afstand in km2017
Begraafplaats afstand2,6Gemiddelde afstand in km2017
Recreatief binnenwater afstand3,3Gemiddelde afstand in km2017
Oprit hoofdverkeersweg afstand1,7Gemiddelde afstand in km2025
Treinstation afstand1,0Gemiddelde afstand in km2025
Belangrijk overstapstation afstand8,1Gemiddelde afstand in km2025
Bibliotheek afstand3,0Gemiddelde afstand in km2025
Zwembad afstand6,6Gemiddelde afstand in km2025
Kunstijsbaan afstand9,9Gemiddelde afstand in km2025
Podiumkunsten afstand8,2Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 10 km3,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 20 km7,4Gemiddeld aantal2024
Poppodium afstand8,2Gemiddelde afstand in km2024
Bioscoop afstand8,6Gemiddelde afstand in km2025
Bioscopen binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 10 km2,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 20 km7Gemiddeld aantal2025
Sauna afstand2,9Gemiddelde afstand in km2025
Zonnebank afstand6,3Gemiddelde afstand in km2025
Museum afstand6,2Gemiddelde afstand in km2024
Musea binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 10 km8,1Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 20 km14Gemiddeld aantal2024
Attractie afstand10Gemiddelde afstand in km2025
Attracties binnen 10 km0,2Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 20 km6Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 50 km14Gemiddeld aantal2025
Brandweerkazerne afstand2,3Gemiddelde afstand in km2025

Het CBS publiceert gegevens over de nabijheid van voorzieningen voor inwoners van de buurt Kasen. De afstanden zijn gemiddelden over de weg en de nabijheidsindicatoren tonen hoeveel voorzieningen binnen een bepaalde afstand beschikbaar zijn.

Omgeving
OnderwerpWaardeEenheidJaar
RegiocodeBU09380201Code2026
RegionaamKasenNaam2026
Soort regioBuurtCategorisch type2026
Sorteercode09380201Code2026
Oppervlakte totaal163Aantal hectaren2026
Oppervlakte land163Aantal hectaren2026
Oppervlakte water0Aantal hectaren2026
Mate van stedelijkheid5Indicator 1-52026
Omgevingsadressendichtheid246Gemiddeld aantal per km²2026
Adressen totaal140Aantal2026
Adressen met postcode138Aantal2026
Adressen met woonfunctie132Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie1Aantal2026
Adressen met celfunctie0Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie0Aantal2026
Adressen met industriefunctie4Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie1Aantal2026
Adressen met logiesfunctie6Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie0Aantal2026
Adressen met sportfunctie0Aantal2026
Adressen met winkelfunctie0Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie3Aantal2026
Verblijfsobjecten140Aantal2026
Ligplaatsen0Aantal2026
Standplaatsen0Aantal2026
Panden met adres134Aantal2026
Adressen met pand140Aantal2026
Percelen met adres133Aantal2026
Adressen met perceel140Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom129Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom11Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom122Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom10Aantal2026
Panden met adres voor 1700geen dataAantal2026
Panden met adres 1700 tot 1900geen dataAantal2026
Panden met adres 1900 tot 1925geen dataAantal2026
Panden met adres 1925 tot 1950geen dataAantal2026
Panden met adres 1950 tot 1970geen dataAantal2026
Panden met adres 1970 tot 1980geen dataAantal2026
Panden met adres 1980 tot 1990geen dataAantal2026
Panden met adres 1990 tot 2000geen dataAantal2026
Panden met adres 2000 tot 2010geen dataAantal2026
Panden met adres 2010 tot 2020geen dataAantal2026
Panden met adres 2020 en latergeen dataAantal2026
Adressen met pand voor 17000Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 190016Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 19257Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 195026Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 197031Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 198032Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 199011Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 20005Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 20109Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 20202Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later1Aantal2026
Postcodegebied6241ED-6241NXNaam2026
Meest voorkomende postcode6241Naam2026
Dekkingspercentage meest voorkomende postcode100%Percentage2026

De onderwerpen in de categorie omgeving beschrijven onder meer de oppervlakte, het aantal adressen, de bevolkingsdichtheid en de omgevingsadressendichtheid van de buurt Kasen.

Verkeersongevallen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal0Aantal2025
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade0Aantal2025
Verkeersongevallen letselschade0Aantal2025
Verkeersongevallen dodelijk0Aantal2025

De gegevens over verkeersongevallen in de buurt Kasen zijn gebaseerd op de registratie van verkeersongevallen door Rijkswaterstaat.

Vervoer
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Personenauto’s totaal235Aantal2025
Personenauto’s - brandstof benzine165Aantal2025
Personenauto’s - overige brandstof70Aantal2025
Personenauto’s per huishouden1,96Aantal2025
Personenauto’s naar oppervlakte144Aantal2025
Motorfietsen15Aantal2025

De vervoersgegevens tonen onder meer het aantal personenauto’s en andere voertuigen in de buurt Kasen. De voertuiggegevens zijn gebaseerd op het Nederlandse kentekenregister van de RDW.

Woningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad131Aantal2025
Woningen per 1.000 inwoners452Aantal per 1.000 inwoners2025
Nieuwbouw woningen0Aantal2025
Niet-woningvoorraad8Aantal2025
Nieuwbouw niet-woningen0Aantal2025
Gemiddelde woningwaarde€744.000Gemiddeld in Euro2025
Woningwaarde klasse€500.000 tot €750.000Categorisch type2025
Eengezinswoningen128Aantal2025
Meergezinswoningen3Aantal2025
Koopwoningen122Aantal2025
Huurwoningen8Aantal2025
Huurwoningen woningcorporaties0Aantal2025
Huurwoningen overige verhuurders8Aantal2025
Eigendom onbekend1Aantal2025
Bewoond118Aantal2025
Onbewoond13Aantal2025
% Koopwoningen93%Percentage2025
% Huurwoningen6%Percentage2025
% Huurwoningen woningcorporaties0%Percentage2025
% Huurwoningen overige verhuurders6%Percentage2025
% Eigendom onbekend1%Percentage2025
% Eengezinswoningen98%Percentage2025
% Meergezinswoningen2%Percentage2025
% Bewoond90%Percentage2025
% Onbewoond10%Percentage2025
Appartementen2Aantal2026
Tussenwoningen2Aantal2026
Hoekwoningen1Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen16Aantal2026
Vrijstaande woningen111Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen2,0%Percentage2026
% Tussenwoningen2,0%Percentage2026
% Hoekwoningen1,0%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen12%Percentage2026
% Vrijstaande woningen84%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 194530Aantal2026
Woningen 1945 tot 196522Aantal2026
Woningen 1965 tot 197538Aantal2026
Woningen 1975 tot 198521Aantal2026
Woningen 1985 tot 19956Aantal2026
Woningen 1995 tot 20056Aantal2026
Woningen 2005 tot 20156Aantal2026
Woningen 2015 tot 20253Aantal2026
Woningen 2025 en later0Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend0Aantal2026
% Woningen voor 194523%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 196517%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 197529%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 198516%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 19955%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 20055%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 20155%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 20252,0%Percentage2026
% Woningen 2025 en later0,0%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend0,0%Percentage2026

De woningcijfers voor de buurt Kasen komen voornamelijk van het CBS en de BAG. Ze beschrijven onder meer de woningvoorraad, woningtypen, bouwperioden, eigendom en gemiddelde WOZ-waarde. Cijfers op wijk- en buurtniveau kunnen zijn afgerond op vijftallen.

Download de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren als Excel document. Alle woonplaatsen, wijken en buurten zijn onderdeel van de download voor de gemeente Meerssen. Er is ook een download met alle gemeente-, wijk- en buurtgegevens voor heel Nederland.

Selecteer op een groot scherm een categorie in het menu naast de tabel. Gebruik op een klein scherm de keuzelijst boven de tabel.

Tabelgebruik:

  • Kies een categorie om alleen de onderwerpen uit dat deel van de tabel te tonen.
  • Op grote schermen staat de categoriekeuze naast de tabel; op kleine schermen staat deze erboven.
  • Verschuif de tabel op kleine schermen horizontaal om alle kolommen te bekijken.
Top 5 buurt Kasen: kenmerken met het grootste verschil ten opzichte van Nederland
#KenmerkWaardeWaarde NLVerschilVerschil NLScore
1% Hoger opleidingsniveau80%33%47%11%4,14
2Mediaan vermogen van particuliere huishoudens€692.300€135.500€556.800€142.6173,9
3Gemiddeld huishoudinkomen€69.700€41.900€27.800€8.0773,44
4Gemiddelde elektriciteitslevering per woning4.7202.5502.1706813,19
5Gemiddelde woningwaarde€744.000€398.000€346.000€120.9332,86

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Meerssen.

RegioSoort regio% Hoger opleidingsniveauMediaan vermogen van particuliere huishoudensGemiddeld huishoudinkomenGemiddelde elektriciteitslevering per woningGemiddelde woningwaarde
KasenBuurt80%€692.300€69.7004.720€744.000
NederlandLand33%€135.500€41.9002.550€398.000
MeerssenGemeente35%€221.300€44.4003.010€363.000
MeerssenBuurt36%€134.100€40.6002.660€331.000
RothemBuurt27%€125.600€34.7002.810€293.000

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Meerssen.

Top 5 kenmerken buurt Kasen:

De eerste tabel toont de vijf meest kenmerkende onderwerpen voor buurt Kasen. Op deze onderwerpen verschilt buurt Kasen relatief het meest van de rest van Nederland. De vergelijking gebruikt de meest recent beschikbare gegevens per onderwerp.

Regio’s:

De tweede tabel toont de waarden voor de top 5 kenmerken per regio. Getoonde regio’s: buurt Kasen, Nederland, de gemeente en de andere wijken en/of buurten binnen de gemeente. Hierbij staan de kenmerken in de kolommen en de vergelijkingsgebieden in de rijen.

Berekening van de grootste verschillen:

Het relatieve verschil is berekend als verschilscore. De verschilscore vergelijkt het verschil voor Kasen met het gemiddelde verschil voor Nederland. Zo worden de onderwerpen geselecteerd die relatief het sterkst van het Nederlandse gemiddelde afwijken.

De kolommen van de eerste tabel tonen de rekenstappen. ‘Waarde’ is de waarde voor Kasen, ‘Waarde NL’ het Nederlandse gemiddelde, ‘Verschil’ het verschil tussen beide waarden, ‘Verschil NL’ de gemiddelde afwijking in Nederland en ‘Score’ de daaruit berekende verschilscore.

De verschilscores zijn voor ruim 70 onderwerpen berekend. Uit de onderwerpen met de hoogste scores worden de vijf meest interessante onderwerpen gekozen. Hierdoor worden tegengestelde of vrijwel gelijke onderwerpen niet dubbel getoond en wordt het ontbreken van een onderwerp niet als kenmerk gepresenteerd. Als er bijvoorbeeld relatief veel vrouwen zijn, wordt niet ook automatisch het lage aandeel mannen getoond. Een sterk afwijkende bedrijfstak wordt alleen getoond als deze oververtegenwoordigd is.

Alle verschilscores voor alle wijken en buurten in buurt Kasen staan in de uitgebreide download voor Meerssen.

Data en bronnen

Bekijk de gebruikte open databronnen en definities en download uitgebreide regionale datasets over de buurt Kasen.

Download alle regionale data
Download de uitgebreide datasets voor de gemeente Meerssen.
Afbeelding van Excel documenten uit de download met regionale data.

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download uitgebreide informatie in handige Excel-overzichten voor de gemeente Meerssen. De download bevat regionale statistieken, adressen, verkiezingsuitslagen, misdaadcijfers, detail leeftijdsgegevens en meer.

Download ook de PDF buurt-rapportage voor de buurt Kasen met 100 kaarten en grafieken.

Download!
Gebruikte open data bronnen
Bronvermelding en definities

Veel gegevens op deze pagina komen uit verschillende datasets met regionale cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hierbij is een groot aantal datasets gecombineerd. De meest recente gegevens zijn bijgewerkt tot en met 14 oktober 2026. Daarnaast zijn diverse andere officiële databronnen gebruikt, waaronder het Kadaster, de Kiesraad, de Politie en het RIVM.

Bronnen & definities
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron