Statistieken buurt Koningspade

Statistieken buurt Koningspade

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Koningspade in de gemeente Opmeer Vlag van de gemeente Opmeer. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Koningspade in de gemeente Opmeer Vlag van de gemeente Opmeer. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Kaart van de buurt Koningspade.Bekijk kaart
Buurt Koningspade in het kort

Bekijk de belangrijkste cijfers, de kaart en een korte toelichting over de buurt Koningspade.

Kerncijfers van de buurt Koningspade
Adressen, panden, percelen, woningen, huishoudens en inwoners.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van de belangrijkste cijfers van het Kadaster en het CBS voor de buurt Koningspade.


Onderstaande tabel toont de belangrijkste cijfers van het CBS en het Kadaster voor de buurt Koningspade.

OnderwerpAantalBronJaar data
Adressen met postcode46Kadaster2026
Adressen met woonfunctie45Kadaster2026
Panden met adres43Kadaster2026
Percelen met adres45Kadaster2026
Woningvoorraad44CBS2025
Huishoudens40CBS2025
Inwoners113CBS2026

Op deze pagina vind je een kaart van de buurt Koningspade en de data over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Koningspade.

Definities
Aantal inwoners op de kaart van de buurt Koningspade
Kaart van de omgeving van de buurt Koningspade.
Afbeelding van de buurt Koningspade op de kaart.

Kaart van de wijk Hoogwoud met het aantal inwoners per buurt in 2025. De cijfers op de kaart geven de volgende buurten weer: 1: Hoogwoud Noord, 2: Gouwe, 3: Koningspade, 4: Langereis, 5: Dokter Pool, 6: Hoogwoud Oost, 7: Hoogwoud Centrum, 8: Graaf Willem, 9: Hoogwoud Lint, 10: Wester Boekel, 11: Tussen Dieringer en Radboud, 12: Tussen Van Catz en Stolp, 13: Van Van der Noot tot Slickerstraat, 14: Tussen Fuik en Hanebalk, 15: De Weijver.

Bekijk de statistieken voor alle 57 gebieden binnen de gemeente Opmeer via de overzichtspagina van de gebieden in de Opmeer.

Overzicht gebieden Meer Opmeer
Over de buurt Koningspade

De buurt Koningspade ligt binnen de wijk Hoogwoud in de gemeente Opmeer. De polder Polder De Lage Hoek valt gedeeltelijk binnen de buurt Koningspade. De meest voorkomende postcode in de buurt Koningspade is postcode 1718.

Er zijn 46 adressen en 44 woningen in de buurt Koningspade in de gemeente Opmeer. 91% van de woningen in de buurt is een koopwoning. De woningen hebben een gemiddelde WOZ waarde van €636.000. Er wonen 113 inwoners in de buurt Koningspade. De meeste inwoners (40%) zijn tussen de 45 en 65 jaar oud. Buurt Koningspade telt veertig huishoudens van gemiddeld 2,6 personen. Verder zijn er 120 personenauto’s en dertig bedrijfsvestigingen geregistreerd in de buurt Koningspade.

Buurt Koningspade heeft een oppervlakte van 229 hectare land (honderd hectare is één vierkante kilometer, 1 km2). De gemiddelde dichtheid van adressen is 286 adressen per km2.

Meer over de buurt Koningspade:

De gegevens van de buurt Koningspade voor de jaren 2013 tot en met 2022 zijn berekend.

Wonen in de buurt Koningspade

Bekijk de woningvoorraad, woningkenmerken, woningtypen en de ontwikkeling van de gemiddelde WOZ-waarde in de buurt Koningspade.

Kenmerken van de 44 woningen in de buurt Koningspade
Er zijn 44 woningen in de buurt Koningspade.
Informatie over de woningen in deze regio op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken. En bekijk de woningkenmerken per buurt in de gemeente Opmeer in een interactieve tabel.

Toelichting
Woningwaarde per jaar
De gemiddelde WOZ waarde in de buurt Koningspade was €636.000 in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in de buurt Koningspade.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Koningspade:

JaarGemiddelde WOZ woningwaarde Buurt Koningspade% verschil
2025€636.0007,4%
2024€592.0001,2%
2023€585.00096%
2022€298.00010%
2021€271.0008,4%
2020€250.0006,4%
2019€235.0004,91%
2018€224.0004,19%
2017€215.0001,42%
2016€212.0000,0%
2015€212.000-2,75%
2014€218.000-4,39%
2013€228.000geen data

De gemiddelde WOZ woningwaarde in de buurt Koningspade is met €408.000 toegenomen van €228.000 in 2013 tot €636.000 in 2025 (dat is een stijging van 179%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2025 was €34.000 (11%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een duidelijk stijgende trend: De cijfers stijgen bijna ieder jaar.

Bekijk ook de ranglijst van de woningwaarden per buurt in de gemeente Opmeer.

Toelichting
Download een schat aan informatie
  • PDF buurt-rapportage voor de buurt Koningspade met 100 kaarten en grafieken.
  • Uitgebreide informatie in handige Excel overzichten voor de gemeente Opmeer.
  • Meer dan 250 onderwerpen voor Nederland en alle provincies, gemeenten, wijken en buurten in Nederland.
Woningwaarde en 65-plussers per gebied
De gemiddelde woningwaarde in de buurt Koningspade is €636.000, het percentage inwoners van 65 jaar en ouder is 35% en er zijn 44 woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde woningwaarde per regio op de horizontale as. Deze is afgezet tegen het percentage inwoners van 65 jaar en ouder op de verticale as. Iedere regio wordt als cirkel weergegeven. De omvang van de cirkels hangt af van het aantal woningen in een gebied: hoe meer woningen, hoe groter de cirkel.

Woningwaarde ten opzichte van inwoners van 65 jaar en ouder per gebied, de volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (grijs), provincie Noord-Holland (bruin), gemeente Opmeer (geel), 5 woonplaatsen (groen), 5 wijken (oranje) en 44 buurten (blauw). De buurt Koningspade wordt in het rood weergegeven. Klik op de naam van een cirkel om de gegevens voor dat gebied weer te geven.

Soorten woningen
Vrijstaande woningen komen het meeste voor in de buurt Koningspade: er zijn 37 adressen met het woningtype vrijstaande woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de buurt Koningspade.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 juli 2026.

Bevolking in de buurt Koningspade

Bekijk de samenstelling en ontwikkeling van de bevolking in de buurt Koningspade, met cijfers over inwoners, leeftijd, burgerlijke staat, huishoudens, migratieachtergrond, opleidingsniveau, geboorte en sterfte.

Bekijk ook de maandelijkse bevolkingsontwikkeling in de gemeente Opmeer.

Aantal inwoners per jaar
De buurt Koningspade telt 113 inwoners in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Koningspade. De gegevens lopen van 2013 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Koningspade:

JaarAantal inwoners de buurt Koningspade% verschil
20261132,73%
20251100,0%
20241100,0%
20231100,92%
2022109-1,8%
20211110,0%
2020111-0,89%
20191120,0%
20181120,0%
20171120,0%
20161120,9%
2015111-0,89%
2014112-0,88%
2013113geen data

In 2026 waren er 113 inwoners in de buurt Koningspade. Dit is gelijk aan het aantal inwoners in 2013.

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente Opmeer.

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in de buurt Koningspade:

In 2013 waren er 113 inwoners in de buurt Koningspade. Het aantal van 113 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 2013 tot en met 2026. In 2022 is het aantal gedaald tot 109 inwoners. Dit is een daling van 4 (-3,54%) ten opzichte van 2013, ten opzichte van het vorige jaar (2021) is het verschil -2 (-1,8%). Het aantal van 109 inwoners is het minimum in de hele periode waarover de inwonersdata beschikbaar zijn. In 2026 is het aantal gestegen tot 113 inwoners. De stijging ten opzichte van 2022 is 4 (3,67%), het verschil ten opzichte van het vorige jaar (2025) is 3 (2,73%).

Inwoners per leeftijdsgroep in de buurt Koningspade
De grootste getoonde leeftijdsgroep in de buurt Koningspade is 45 tot 65 jaar, met 40% van de inwoners.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, leeftijdsgroepen: aantal inwoners op 1 januari 2026 per leeftijdsgroep.

De grafiek toont de leeftijdsgroepen. Het aantal inwoners is ook per individueel levensjaar beschikbaar (alleen de inwoners van 105 jaar en ouder vormen 1 groep). De inwoners naar leeftijd zijn er tot op buurtniveau in het document met leeftijdsgegevens in de download voor de gemeente Opmeer.

Burgerlijke staat in de buurt Koningspade
Deze grafiek laat zien hoeveel inwoners getrouwd, niet getrouwd, gescheiden of verweduwd zijn.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, burgerlijke staat: aantal en percentage inwoners op 1 januari 2025 naar burgerlijke staat.

Onderverdeling van de bevolking in de buurt Koningspade naar de situaties ‘Ongehuwd’, ‘Gehuwd’, ‘Gescheiden’ en ‘Verweduwd’.

Toelichting
Soorten huishoudens
In 2025 waren er 40 huishoudens in de buurt Koningspade. Er waren 5 eenpersoonshuishoudens en 30 meerpersoonshuishoudens (afgerond op vijftallen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont de verdeling naar soorten huishoudens voor de buurt Koningspade. De gegevens gelden voor 2025.

De cijfers gaan over de particuliere huishoudens op 1 januari 2025. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. In deze grafiek worden de huishoudens onderverdeeld in eenpersoonshuishoudens, meerpersoonshuishoudens zonder kinderen en meerpersoonshuishoudens met kinderen. De cijfers over huishoudens zijn afgerond op vijftallen.

Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in de buurt Koningspade.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2013 tot en met 2025: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in de buurt Koningspade per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Koningspade:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
202510555
202410505
202310505
20229800
2021100011
2020101010
2019102010
2018102010
201710309
201610309
201510308
201410309
201310409

In 2025 was de herkomst van inwoners in de buurt Koningspade als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 91%, herkomst uit Europese landen: 4,35% en herkomst uit landen buiten Europa: 4,35% En in 2013 was de verdeling van inwoners naar herkomstgebied als volgt: herkomst uit Nederland: 92%, herkomst uit Europa: 0,0% en herkomst van buiten Europa: 8%.

Toelichting Meer migratie
Migratie herkomstlanden

Bekijk ook de detailinformatie over het aantal inwoners in Nederland naar land van herkomst.

Landen van herkomst
Migratie achtergrond: Geboortelanden en herkomstlanden
Van de inwoners van de buurt Koningspade is 100% in Nederland geboren (gegevens 2025).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking in de buurt Koningspade: de grafiek toont het aantal inwoners in 2025, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland. Gebruik het filter om een categorie te selecteren.

De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.

Toelichting
Geboorte per 1.000 inwoners
Er zijn 10 baby’s per 1.000 inwoners geboren in 2025 in de buurt Koningspade.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal levend geboren babies per 1.000 inwoners in de buurt Koningspade.

De cijfers over de geboortes per 1.000 aantal inwoners zijn berekend door het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december te delen door het aantal inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

Er waren in de gemeente Opmeer als geheel 5 geboortes in augustus 2026. Bekijk de pagina met maandelijkse bevolkingscijfers voor de gemeente Opmeer.

Cijfers over geboorte

De cijfers over het relatieve aantal geboortes zijn gebaseerd op data van het CBS. Als basis hiervoor is het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december in verhouding tot het aantal inwoners op 1 januari van een jaar in de buurt Koningspade genomen. Het relatieve aantal geboorten kan hoger uitvallen dan verwacht op basis van het inwonertal. Het relatieve cijfer betreft namelijk het aantal geboorten gedurende het jaar ten opzichte van het aantal inwoners op 1 januari. In nieuwbouwwijken kan het aantal inwoners sterk groeien in een jaar. Zo kunnen er in 1 jaar 10 kinderen geboren worden in een wijk waarin op 1 januari slechts 10 inwoners wonen, maar aan het eind van het jaar bijvoorbeeld 200 inwoners.

Sterfte per 1.000 inwoners
Er zijn 0 personen per 1.000 inwoners overleden in 2025 in de buurt Koningspade.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal sterftes per 1.000 inwoners in de buurt Koningspade.

De cijfers over de sterfte per 1.000 aantal inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS. De relatieve sterfte is bepaald als het aantal overledenen van 1 januari tot en met 31 december, per 1.000 inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

In augustus 2026 zijn in de gemeente Opmeer als geheel 11 inwoners overleden. Bekijk de maandelijkse sterftecijfers voor de gemeente Opmeer.

Meer sterfte
Onderwijs in de buurt Koningspade
Kinderopvang- en onderwijslocaties in de buurt Koningspade
Buurt KoningspadeGemeente OpmeerGemeente Hoorn
Aantal kinderopvanglocaties023155
Aantal kindplaatsen05244.166
Aantal vestigingen basisonderwijs0727
Aantal leerlingen basisonderwijs09606.845
Aantal vestigingen voortgezet onderwijs009
Aantal leerlingen voortgezet onderwijs007.499
Aantal opleidingen middelbaar beroepsonderwijs006
Aantal studenten middelbaar beroepsonderwijs003.138

Bovenstaande tabel toont data van het LRK en DUO over kinderopvang en onderwijs. De gegevens zijn bijgewerkt tot en met 1 oktober 2026.

Het aantal leerlingen betreft het aantal dat onderwijs volgt op een school in de buurt Koningspade. Op de pagina’s over het basisonderwijs en over de middelbare scholen zijn ook gegevens beschikbaar over het huisadres van leerlingen ten opzichte van het adres van de schoolvestigingen.

Gemiddelde afstanden kinderopvang en onderwijs
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een basisschool in de buurt Koningspade is 1,4 kilometer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand staafdiagram toont de gemiddelde afstand in kilometers over de weg tot kinderdagverblijven, buitenschoolseopvang, basisonderwijs, voortgezet onderwijs totaal, VMBO scholen en HAVO VWO scholen. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens voor verschillende soorten locaties te tonen. De gebruikte cijfers komen van uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor de situatie in 2025.


Onderstaande tabel de gemiddelde afstand in kilometers voor verschillende soorten locaties voor kinderopvang en onderwijs. De gegevens worden getoond per (vergelijkings)gebied en gelden voor 2025.

RegioKinderdagverblijfBuitenschoolseopvangBasisonderwijsVoortgezet onderwijsVMBOHAVO VWO
Nederland0,70,70,82,52,63,4
Provincie Noord-Holland0,60,60,72,02,12,5
Gemeente Opmeer1,00,90,99,910,010,2
Wijk Hoogwoud0,90,90,910,510,510,6
Buurt Langereis2,32,33,18,68,68,9
Buurt Koningspade1,11,11,410,510,610,7
Buurt Wester Boekel1,21,21,39,59,59,8
Buurt Dokter Pool1,01,01,110,410,410,7
Buurt Hoogwoud Centrum0,90,90,910,210,210,5
Buurt Tussen Dieringer en Radboud0,50,50,610,210,210,3
Buurt Graaf Willem0,70,70,710,310,310,6
Buurt Tussen Van Catz en Stolp0,40,40,310,410,410,5
Buurt Van Van der Noot tot Slickerstraat0,40,40,510,110,210,1
Buurt Tussen Fuik en Hanebalk0,40,40,510,310,410,3
Buurt De Weijver0,20,21,19,89,99,8
Buurt Hoogwoud Lint0,60,60,610,410,410,5
Buurt Hoogwoud Oost0,90,90,910,910,911,0
Buurt Hoogwoud Noord1,91,91,511,611,611,9
Buurt Gouwe2,82,82,312,312,312,6

Deze grafiek toont een regionale vergelijking van de gemiddelde reisafstanden voor inwoners van hun woonadres naar de dichtstbijzijnde locaties voor kinderopvang, basisonderwijs en voortgezet onderwijs. De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting. In de grafiek zie je de gegevens voor de buurt Koningspade in vergelijking tot andere gebieden. De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (oranje), provincie Noord-Holland (bruin), gemeente Opmeer (geel), wijk Hoogwoud (groen) en 14 buurten (blauw). Buurt Koningspade wordt in het rood weergegeven.

Leerlingen en studenten in de buurt Koningspade
In 2025 woonden er 20 leerlingen en studenten in de buurt Koningspade.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Onderwijsdata: aantal leerlingen en studenten per soort onderwijs in de buurt Koningspade, data van het CBS over 2025.

De grafiek toont het aantal leerlingen in het PO en VO en het aantal studenten in het MBO, HBO, en WO dat als inwoner staat ingeschreven op een adres in de buurt Koningspade.

Toelichting
Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar per 1 oktober 2024 in de buurt Koningspade.

Bovenstaande donutgrafiek toont het percentage praktisch, middelbaar en hoog opgeleiden voor de buurt Koningspade. Bekijk het aantal inwoners per opleidingsniveau door op de taartpunten in de grafiek te klikken.

Definities opleidingsniveau

Economie en inkomen in de buurt Koningspade

Bekijk de ontwikkeling van het aantal bedrijven en het gemiddelde inkomen in de buurt Koningspade, met vergelijkingen tussen gebieden.

Bedrijfsvestigingen (30 totaal)
In de buurt Koningspade zijn in totaal 30 bedrijfsvestigingen geregistreerd (gegevens voor 2025).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen van bedrijven per sector per jaar in de buurt Koningspade (het aantal bedrijven in de sector “overheid, onderwijs en zorg (Ooz)” is vanaf 2020 bekend).

De ‘gestapelde lijngrafiek’ toont het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt Koningspade voor elk van de volgende 8 sectoren:

  1. Lbv: Landbouw, bosbouw en visserij
  2. Nen: Nijverheid en energie
  3. Hh: Handel en HORECA
  4. Vic: Vervoer, informatie en communicatie
  5. Fdo: Financiële diensten en onroerend goed
  6. Zd: Zakelijke dienstverlening
  7. Ooz: Overheid, onderwijs en zorg
  8. Cro: Cultuur, recreatie en overige diensten
Toelichting Definities

Advertentie:

De inlegzolen van VeiligVoeten beschermen goed tegen spijkers in je voet!

Huttenbouw of timmerdorp?
Voorkom verwondingen aan je voeten en voel je veilig! Gebruik veiligheidszooltjes, die beschermen goed tegen scherpe objecten in je voet! Het materiaal van de zolen lijkt op dat van een kogelvrij vest. Bescherm je voeten tegen spijkers en schroeven bij het klussen, gebruik ze bij evenementen, draag ze in je laarzen voor extra isolatie en bescherming of gebruik ze in je waterschoenen.

Gemiddeld inkomen per inwoner
Het gemiddeld inkomen per inwoner in de buurt Koningspade is €38.100.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld bruto jaarinkomen in de buurt Koningspade.

Over de inkomensdata:

Inwoners en inkomensontvangers: Het gemiddeld inkomen per inwoner in de buurt Koningspade is €38.100. Het gemiddeld inkomen per inkomensontvanger is €34.100. Buurt Koningspade telt 100 inkomensontvangers op 113 inwoners totaal.

3% van de huishoudens in de buurt Koningspade heeft een inkomen op of rond het sociaal minimum. Studentenhuishoudens en huishoudens met een onvolledig jaarinkomen zijn hierin niet meegenomen. Het sociaal minimum is het wettelijk bestaansminimum zoals dat in de politieke besluitvorming is vastgesteld. Zie de tabel met definities van de brondata voor de volledige definities.

Over de schaal van de inkomensmeter:

De laagste 10% en 25% regio’s vallen in het rode en oranje gebied; deze gebieden kunnen elkaar deels overlappen. De hoogste 25% regio’s vallen in het groene gebied. De grenzen zijn berekend met percentielen, waarbij alle waarden van laag naar hoog zijn gesorteerd. Lees meer over het (gewogen) gemiddelde, de mediaan, modus en percentielen.

Inkomensvergelijking binnen de gemeente Opmeer
Regionale vergelijking van het gemiddelde inkomen per inwoner.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld inkomen per jaar voor elke regio in Opmeer: buurt Koningspade is rood, andere buurten zijn blauw, wijken zijn geel en de gemeente is grijs.

Er zijn nog veel meer inkomensgegevens beschikbaar in de tabel met 250+ onderwerpen en de inkomensranglijst.

De regionale gezondheidsmonitor

Onderstaande grafieken tonen gegevens uit de regionale gezondheidsmonitor. De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners. De data uit het onderzoek komen van het RIVM en het CBS.

Inwoners met een goede gezondheid
72% procent van de inwoners van 18 jaar en ouder in de buurt Koningspade ervaart de eigen gezondheid als goed of zeer goed.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande lijngrafiek toont het percentage inwoners met een goede gezondheid in de buurt Koningspade per leeftijdsgroep. De gegevens wordt getoond voor de periode van 2012 tot en met 2022.

De RIVM gezondheidsmonitor biedt gezondheidsgegevens voor Nederland en per provincie, gemeente, wijk en buurt. Dit zijn gegevens over beperkingen, ervaren gezondheid, overgewicht, roken, drinken en mantelzorg.

Over de gezondheidsmonitor

De cijfers op deze pagina zijn afkomstig van het RIVM op basis van gegevens uit de Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen 2012, 2016, 2020 en de Corona Gezondheidsmonitor 2022 van GGD, CBS en RIVM. Er zijn data over monitoren met betrekking tot gezondheid, sociale situatie en leefstijl. Deze gegevens zijn er voor alle buurten, wijken, gemeenten, provincies en voor heel Nederland. Normaliter wordt dit onderzoek iedere vier jaar uitgevoerd. En in verband met Corona is er in 2022 een extra Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen uitgevoerd.

De data zijn door het RIVM en CBS gepubliceerd en waar nodig door OpenInfo omgerekend naar de regionale indelingen van 2025.

Bekijk alle definities uit de regionale gezondheidsmonitor.

Alcoholgebruik en roken
86% van de inwoners van 18 tot 65 jaar in de buurt Koningspade geeft aan wel eens alcohol te drinken.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de onderwerpen in de categorie ‘Alcoholgebruik en roken’ uit de gezondheidsmonitor van het RIVM voor de buurt Koningspade. Hierbij wordt per onderwerp getoond wat het percentage inwoners in de buurt Koningspade is dat heeft aangegeven dat het onderwerp van toepassing is. Gebruik het filter boven de grafiek om de leeftijdsgroep van de inwoners te kiezen.

Bekijk de toelichting bij bovenstaande grafiek met de definities en de vragen voor de onderwerpen ‘rookt tabak’, ‘voldoet aan de alcoholrichtlijn’, ‘drinken’, ‘zwaar drinken’ en ‘overmatig drinken’.

Toelichting

Bekijk de aparte pagina over de gezondheid in de buurt Koningspade met de gegevens over meer dan 40 onderwerpen uit de regionale gezondheidsmonitor en met data over het gebruik van de WMO en de jeugdzorg in de buurt Koningspade.

Meer gezondheidsdata
Voertuigen en verkeer in de buurt Koningspade

Bekijk de beschikbare gegevens over geregistreerde voertuigen, elektrische auto’s en verkeersongevallen in de buurt Koningspade.

Aantal elektrische auto’s in de buurt Koningspade
Er zijn 3 elektrische auto’s in oktober 2026 in de buurt Koningspade.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal elektrische auto’s per maand in de buurt Koningspade op basis van de regionale voertuigdata van de RDW. Dit is de som van het aantal elektrische bedrijfsauto’s en het aantal elektrische personenauto’s.

Er zijn 3 elektrische auto’s in de buurt Koningspade. Dit is het totaal aantal in oktober 2026 bij de RDW op kenteken geregistreerde elektrische auto’s in de buurt Koningspade die op de batterij rijden en met een stekker opgeladen worden.

Toelichting op de regionale voertuigdata

Deze paragraaf toont data over de op kenteken geregistreerde voertuigen in de buurt Koningspade. Dit is regionale data van de RDW. De data is beschikbaar per soort voertuig, per energiebron (brandstof) en per maand. Deze gegevens worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent was dit op 1 oktober 2026. Bekijk de toelichting voor de bronbeschrijving en definities van de regionale voertuig data.

Toelichting Meer autodata
Voertuigen naar energiebron
Er zijn 68 voertuigen met ‘benzine’ als energiebron in de buurt Koningspade in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen per type energiebron (brandstof) dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt Koningspade geregistreerd staat.

Er zijn in totaal 94 op naam geregistreerde voertuigen in de buurt Koningspade (in oktober 2026).

Voertuigen naar soort
Er zijn 64 voertuigen van het type ‘personenauto’ in de buurt Koningspade in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen naar soort motorvoertuig dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt Koningspade geregistreerd staat.

Vergelijk het percentage auto’s per energiebron op de pagina met regionale voertuigdata.

Verkeersongevallen naar afloop
Er was één verkeersongeval in de buurt Koningspade in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal verkeersongevallen in de buurt Koningspade. Gebruik het filter boven de grafiek om het aantal ongevallen per afloop (materiële schade, letselschade of dodelijke afloop) te bekijken.


Onderstaande tabel laat zien hoeveel verkeersongevallen er in het jaar 2025 in de buurt Koningspade plaatsvonden, uitgesplitst naar afloop.

Afloop verkeersongevallenAantal verkeersongevallen in 2025
Totaal1
Materiële schade0
Letselschade1
Dodelijke afloop0

De dataset met verkeersongevallen BRON is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen de buurt Koningspade vallen.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Veiligheid in de buurt Koningspade

Bekijk de ontwikkeling en soorten van de geregistreerde misdaad in de buurt Koningspade op basis van data van de Politie en het CBS. De politiedata worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent op 15 september 2026. De beschrijvingen van de soorten misdrijven zoals de politie deze gebruikt zijn te vinden in de tabel met definities van de verschillende soorten delicten.

Meer misdaad
Totaal geregistreerde misdaad per maand of per jaar
Er zijn in 2025 in totaal 5 misdrijven in de buurt Koningspade geregistreerd.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Totaal aantal geregistreerde misdaden in de buurt Koningspade, 2012 tot en met 2025 (bij weergave van de gegevens per jaar) of maart 2025 tot en met augustus 2026 (bij weergave van de gegevens per maand).

In de buurt Koningspade zijn van 2012 tot en met 2025 in totaal 39 misdrijven geregistreerd. Deze misdrijven zijn ingedeeld naar 16 verschillende soorten delicten. Voor 8,1% van alle buurten in heel Nederland zijn er in deze periode 39 of minder misdrijven geregistreerd. In 2025 werden in de buurt Koningspade 5 misdrijven door de politie vastgelegd. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens per maand of per jaar te tonen.

Misdaden naar type delict
De meest voorkomende soorten misdrijven in de buurt Koningspade van 2012 t/m 2025 zijn Onder invloed (weg) (8 delicten) en Ongevallen (weg) (6 delicten).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal geregistreerde misdaden voor de tien meest voorkomende soorten delicten van 2012 tot en met 2025, buurt Koningspade.

Definities misdaad
Misdaad totaal per maand
In augustus 2026 zijn er geen misdrijven in de buurt Koningspade geregistreerd.
Afbeelding van een warmtekaart (een heatmap in het Engels, een visuele weergave van data waarbij kleuren worden gebruikt om waarden weer te geven) met het totaal aantal misdrijven in de buurt Koningspade per maand en per jaar.

Bovenstaande warmtekaart geeft een visuele weergave van het totaal aantal door de politie geregistreerde misdrijven per maand in de buurt Koningspade over de afgelopen 6 jaar.

Alle gegevens zijn beschikbaar in het Excel document met politiedata als onderdeel van de download voor de gemeente Opmeer.

Misdaden per 1.000 inwoners
Er waren 18 misdrijven per 1.000 inwoners van het type ‘diefstal’ in 2025 in de buurt Koningspade.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Criminaliteit: aantal misdaden per 1.000 inwoners in 2025 in de buurt Koningspade.

De grafiek toont de meest recente gegevens over het aantal misdaden per 1.000 inwoners voor de buurt Koningspade. De gegevens over misdaden zijn hiertoe gegroepeerd in (1) het totaal aantal diefstallen (alle vormen, zoals diefstal uit woningen en schuren, diefstal van auto’s en fietsen en winkeldiefstal), (2) geweld en seksmisdrijven, (3) milieuovertredingen, (4) oplichting, (5) verkeersovertredingen, (6) vernielingen en misdrijven tegen de openbare orde en (7) alle overige misdrijven. De definities van alle verschillende soorten delicten met daarbij de categorie waarin deze zijn ingedeeld zijn te vinden in de bronbeschrijving van de politiedata.

Verkiezingen in de buurt Koningspade

Bekijk de beschikbare verkiezingsuitslagen en informatie over de stembureaus in de buurt Koningspade.

Uitslag gemeenteraadsverkiezingen 2026
Stembureau Wijksteunpunt de Lindehof in Hoogwoud
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal stemmen per partij zoals uitgebracht te Stembureau Wijksteunpunt de Lindehof in Hoogwoud bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026. De grafiek toont de 6 partijen waarop bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026 bij het stembureau Stembureau Wijksteunpunt de Lindehof in Hoogwoud stemmen zijn uitgebracht.

Onderstaande grafiek toont het aantal stemmen per politieke partij dat bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 in Stembureau Wijksteunpunt de Lindehof in Hoogwoud is uitgebracht. Er was bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 geen stembureau binnen de buurt Koningspade. Stembureau Wijksteunpunt de Lindehof in Hoogwoud is het stembureau dat het meest dichtbij het geografisch centrum van de buurt Koningspade ligt.

Bekijk veel meer informatie over de verkiezingen op de pagina met alle 19 stembureaus in de gemeente Opmeer en op de pagina met alle verkiezingsuitslagen voor de gemeente Opmeer. En download alle verkiezingsdata in een Excel document als onderdeel van de uitgebreide informatie voor de gemeente Opmeer.

Stembureaus Opmeer
Adressen en leefomgeving in de buurt Koningspade

Bekijk gegevens over adressen, gebruiksdoelen, bouwperioden, dichtheid, de nabijheid van voorzieningen, energieverbruik en energielabels in de buurt Koningspade.

Informatie op basis van de BAG (de Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) van 1 juli 2026. De buurt Koningspade telt in totaal 46 adressen, deze hebben allemaal een verblijfsobject, er zijn geen standplaatsen en geen ligplaatsen. 48% van de adressen in buurt Koningspade ligt binnen de bebouwde kom en 52% van de adressen ligt buiten de bebouwde kom.

Adressen Opmeer
Adressen: gebruiksdoelen
In de buurt Koningspade zijn er 45 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel woonfunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor de buurt Koningspade.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 10 panden uit de bouwperiode 1700 tot 1900 in de buurt Koningspade.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor de buurt Koningspade. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 juli 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Dichtheid per km² van bevolking, adressen en auto’s

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt Koningspade voor 2025.


Onderstaande tabel toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt Koningspade voor 2025:

DichtheidNederlandBuurt Koningspade
Bevolking53648
Adressen2.093286
Autos27552

De data over het aantal inwoners-, adressen- en personenauto’s per vierkante kilometer land geven een beeld van ‘de mate van concentratie van menselijke activiteiten’ in de buurt Koningspade ten opzichte van het gemiddelde voor Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Toelichting
Gemiddelde afstand tot voorzieningen
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een huisartsenpraktijk in de buurt Koningspade is 1,0.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt Koningspade tot de dichtstbijzijnde voorziening. De gebruikte cijfers komen uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor 2025.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt Koningspade tot de dichtstbijzijnde voorziening voor 2025:

VoorzieningAfstand in km
Huisartsenpraktijk1,0
Supermarkt1,2
Restaurant1,4
Basisonderwijs1,4
Voortgezet onderwijs10,5
Bibliotheek2,5
Treinstation6,2
Sportterrein0,8
Bioscoop11,8
Museum5,8

De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting.

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen
Gemiddeld aardgas- en elektriciteitsverbruik per woning per jaar in de buurt Koningspade.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddeld energieverbruik per woning per jaar in de buurt Koningspade.


Onderstaande tabel toont het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik per type woning voor 2024 voor de buurt Koningspade:

Soort woningGemiddeld gasverbruikGemiddelde elektriciteitslevering per woning
Appartement7101.850
Tussenwoning1.0302.460
Hoekwoning1.1802.610
Twee-onder-één-kap woning8303.050
Vrijstaande woning1.4303.640
Koopwoning1.3303.520
Huurwoning1.4304.050

Data over het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik voor aardgas in m3. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen. Het verbruik van gas en elektra is ook bekend per woningtype, zie de tabel.

Toelichting Meer gas
Energielabels
De meest voorkomende energielabels in de buurt Koningspade zijn G (14 adressen) en A (9 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in de buurt Koningspade. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 oktober 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel G komt het meeste voor in de buurt Koningspade: 14 adressen hebben energielabel G. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente Opmeer bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Adressen in de buurt Koningspade
Tabel met 46 adressen in de buurt Koningspade.

Onderstaande tabel toont alle openbare ruimtes en alle unieke combinaties van straten en huisnummers voor de buurt Koningspade. Één straat kan in meer dan één buurt voorkomen. Vind de buurt bij je adres op de pagina met alle adressen voor de gemeente Opmeer.

Openbare ruimteHuisnummer(s)Postcode(s)WoonplaatsAantal adressen
Koningspade1 t/m 361718ML t/m 1718MPHoogwoud42
Mienakker1 t/m 51718MRHoogwoud4

Bovenstaande tabel toont de gegevens voor 2 openbare ruimtes en 46 adressen in de buurt Koningspade. Dit zijn alle adressen en openbare ruimtes op basis van de BAG- en de topografische kaarten (BRT) van het Kadaster van 1 juli 2026.

Een openbare ruimte is een door de gemeente aangewezen gebied dat is ingericht en wordt onderhouden voor publiek gebruik. Dit kan bijvoorbeeld een straat, weg, plein, park, erf, spoorbaan of brug zijn. Zie de toelichting voor een verdere definitie. Klik op de naam van een openbare ruimte om de pagina met statistieken voor die ruimte weer te geven. Bekijk de definities van de soorten openbare ruimtes.

De BAG (Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Adressen Opmeer
Tabelgebruik:

  • Bekijk in de tabel alle openbare ruimtes en unieke combinaties van straten en huisnummers in deze buurt.
  • Zoek in de tabel met het zoekveld boven de tabel. De rijen worden hiermee gefilterd zodat alleen rijen waarin de zoekterm voorkomt zichtbaar blijven.
  • Sorteer de tabel door op een kolomtitel te klikken.
  • Blader door de tabel met de knoppen onder de tabel.
  • Op kleine schermen: de eerste kolom blijft staan, verschuif de tabel horizontaal om alle kolommen te zien.
Download de buurt-rapportage!
Download hier de PDF buurt-rapportage met 100 grafieken en kaarten!

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download de buurt-rapportage voor Buurt Koningspade. Met veel extra informatie in 100 kaarten en grafieken! Met regionale vergelijkingen en met onderwerpen uitgezet in de tijd. Als PDF document: makkelijk te bewaren, delen en printen.

Download!
Gebieden
Tabel met de gebieden die de buurt Koningspade ‘raken’.
Soort gebiedNaam gebiedAantal adressen
Postcode numeriek171845
WoonkernHoogwoud22
WoonplaatsHoogwoud46
WijkHoogwoud46
GemeenteOpmeer46
ProvincieNoord-Holland46
WaterschapHoogheemraadschap Hollands Noorderkwartier46
LandNederland46

Bovenstaande tabel toont de regionale gebieden die de buurt Koningspade ‘raken’ met het aantal adressen uit de buurt Koningspade dat in het betreffende gebied ligt.

Buurt Koningspade ‘raakt’ andere gebieden zoals bijvoorbeeld een woonplaats of waterschap wanneer de geometrieën van de buurt Koningspade en die van de andere gebieden elkaar overlappen of snijden. De gebieden zijn op basis van de gebiedsindelingen van het CBS van 2025 en de topografische kaarten van het Kadaster van 2026 bepaald. Klik op de naam van een gebied om de pagina met statistieken voor dat gebied weer te geven.

Alle onderwerpen en vergelijken

Bekijk de meest recente cijfers over meer dan 250 onderwerpen en vergelijk de buurt Koningspade met andere gebieden.

Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!
Kies een categorie en bekijk de bijbehorende onderwerpen.

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor de buurt Koningspade voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

Bedrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Bedrijfsvestigingen totaal30Aantal2025
A Landbouw, bosbouw en visserij5Aantal2025
B-F Nijverheid en energie0Aantal2025
G+I Handel en horeca5Aantal2025
H+J Vervoer, informatie en communicatie0Aantal2025
K-L Financiële diensten, onroerend goed5Aantal2025
M-N Zakelijke dienstverlening5Aantal2025
O-Q Overheid, onderwijs en zorg5Aantal2025
R-U Cultuur, recreatie, overige diensten5Aantal2025
% A Landbouw, bosbouw en visserij17%Percentage2025
% B-F Nijverheid en energie0,0%Percentage2025
% G+I Handel en horeca17%Percentage2025
% H+J Vervoer, informatie en communicatie0,0%Percentage2025
% K-L Financiële diensten, onroerend goed17%Percentage2025
% M-N Zakelijke dienstverlening17%Percentage2025
% O-Q Overheid, onderwijs en zorg17%Percentage2025
% R-U Cultuur, recreatie, overige diensten17%Percentage2025

De cijfers over bedrijven tonen het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt Koningspade, uitgesplitst naar bedrijfstak. Een vestiging is een locatie van een bedrijf, instelling of zelfstandige waar of van waaruit activiteiten worden uitgevoerd.

Bevolking
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Inwoners113Aantal2026
Mannen55Aantal2025
Vrouwen50Aantal2025
0 tot 15 jaar15Aantal2026
15 tot 25 jaar10Aantal2026
25 tot 45 jaar30Aantal2026
45 tot 65 jaar45Aantal2026
65 jaar of ouder40Aantal2026
Ongehuwd45Aantal2025
Gehuwd55Aantal2025
Gescheiden5Aantal2025
Verweduwd0Aantal2025
% Mannen52%Percentage2025
% Vrouwen48%Percentage2025
% 0 tot 15 jaar13%Percentage2026
% 15 tot 25 jaar8,8%Percentage2026
% 25 tot 45 jaar27%Percentage2026
% 45 tot 65 jaar40%Percentage2026
% 65 jaar of ouder35%Percentage2026
% Ongehuwd43%Percentage2025
% Gehuwd52%Percentage2025
% Gescheiden4,76%Percentage2025
% Verweduwd0,0%Percentage2025
Geboorten0Aantal2025
Geboorte relatief10Aantal per 1.000 inwoners2025
Sterftes0Aantal2025
Sterfte relatief0Aantal per 1.000 inwoners2025
Leerlingen PO10Aantal2025
Leerlingen VO10Aantal2025
Studenten MBO0Aantal2025
Studenten HBO0Aantal2025
Studenten WO0Aantal2025
Praktisch opleidingsniveau28Aantal2022
Middelbaar opleidingsniveau33Aantal2022
Hoger opleidingsniveau18Aantal2022
% Praktisch opleidingsniveau35%Percentage2022
% Middelbaar opleidingsniveau42%Percentage2022
% Hoger opleidingsniveau23%Percentage2022
Jongeren met jeugdzorg in natura1Aantal2022
% Jongeren met jeugdzorg5,5%Percentage2022
Wmo cliënten5Aantal2022
Wmo cliënten per 1.000 inwoners48Aantal per 1.000 inwoners2022
Bevolkingsdichtheid48Aantal per km²2025

De inwonersaantallen worden altijd op vijftallen afgerond, hierdoor kan het voorkomen dat een optelling van subgroepen (zoals inwoners naar geslacht of naar leeftijd) licht afwijkt van het totaal aantal inwoners.

Energie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning3.770Gemiddeld in kWh2024
Gemiddelde elektriciteitsteruglevering per woning1.590Gemiddeld in kWh2024
% Woningen met zonnestroomgeen dataPercentagegeen data
% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmdgeen dataPercentagegeen data
Gemiddelde elektriciteitslevering appartement1.850Gemiddeld in kWh2022
Gemiddelde elektriciteitslevering tussenwoning2.460Gemiddeld in kWh2022
Gemiddelde elektriciteitslevering hoekwoning2.610Gemiddeld in kWh2022
Gemiddelde elektriciteitslevering twee-onder-één-kap woning3.050Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering vrijstaande woning3.640Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering huurwoning4.050Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering koopwoning3.520Gemiddeld in kWh2023
Gemiddeld aardgasverbruik per woning1.370Gemiddeld per m³2024
% Woningen met stadsverwarming0%Percentage2014
% Aardgasvrije woningengeen dataPercentagegeen data
% Aardgaswoningengeen dataPercentagegeen data
Gemiddeld aardgasverbruik appartement710Gemiddeld per m³2022
Gemiddeld aardgasverbruik tussenwoning1.030Gemiddeld per m³2022
Gemiddeld aardgasverbruik hoekwoning1.180Gemiddeld per m³2022
Gemiddeld aardgasverbruik twee-onder-één-kap woning830Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik vrijstaande woning1.430Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik koopwoning1.330Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik huurwoning1.430Gemiddeld per m³2023
Publieke laadpalengeen dataAantalgeen data
Adressen zonder energielabel9Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel25Aantal2026
Adressen met definitief energielabel12Aantal2026
Energielabels A+++++0Aantal2026
Energielabels A++++0Aantal2026
Energielabels A+++0Aantal2026
Energielabels A++0Aantal2026
Energielabels A+0Aantal2026
Energielabels A9Aantal2026
Energielabels B4Aantal2026
Energielabels C2Aantal2026
Energielabels D4Aantal2026
Energielabels E0Aantal2026
Energielabels F4Aantal2026
Energielabels G14Aantal2026

De onderwerpen in de categorie energieverbruik tonen onder meer het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik en de energielabels van gebouwen in de buurt Koningspade. Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het minst energiezuinige label en A++++ het meest energiezuinige label.

Gezondheid-gedrag
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Rookt tabak15%Percentage2022
Voldoet aan de alcoholrichtlijn34%Percentage2022
Drinken83%Percentage2022
Zwaar drinken13%Percentage2022
Overmatig drinken8%Percentage2022
Overgewicht50%Percentage2022
Ernstig overgewicht (obesitas)14%Percentage2022
Voldoet aan de beweegrichtlijn49%Percentage2022
Wekelijks sporten54%Percentage2022
Lopen en/of fietsen naar school of werk42%Percentage2022
Lopen naar school of werk15%Percentage2022
Fietsen naar school of werk33%Percentage2022

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Koningspade. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-overig
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Eenzaam44%Percentage2022
Ernstig eenzaam11%Percentage2022
Emotioneel eenzaam25%Percentage2022
Sociaal eenzaam31%Percentage2022
Matig/veel regie over het eigen leven94%Percentage2020
Moeite met rondkomen14%Percentage2022
Krijgt steun van anderengeen dataPercentagegeen data
Ernstige geluidhinder door buren5%Percentage2020
Ernstige geluidhinder door wegverkeer6%Percentage2020
Ernstige geluidhinder weg >50 km/uur2%Percentage2020
Ernstige geluidhinder weg <50 km/uur5%Percentage2020
Ernstige geluidhinder door treinverkeer0%Percentage2020
Ernstige geluidhinder door vliegverkeer2%Percentage2020
Ernstige geluidhinder door windturbinesgeen dataPercentagegeen data
Ernstige slaapverstoring wegverkeergeen dataPercentagegeen data
Ernstige slaapverstoring treinverkeergeen dataPercentagegeen data
Ernstige slaapverstoring vliegverkeer1%Percentage2020
Ernstige slaapverstoring burengeen dataPercentagegeen data
Tevreden met de woninggeen dataPercentagegeen data
Tevreden met de woonomgevinggeen dataPercentagegeen data
Tevreden met het groen in de omgevinggeen dataPercentagegeen data
Kan goed verkoeling vinden binnengeen dataPercentagegeen data
Kan goed verkoeling vinden buitengeen dataPercentagegeen data
Vrijwilligerswerk29%Percentage2022
Mantelzorger13%Percentage2022

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Koningspade. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-ziekte
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Goed ervaren gezondheid72%Percentage2022
Één of meer langdurige aandoeningen31%Percentage2022
Beperkt vanwege gezondheid32%Percentage2022
Ernstig beperkt vanwege gezondheid4%Percentage2022
Één of meerdere keren gevallengeen dataPercentagegeen data
Langdurige ziekte en beperkt29%Percentage2022
Lage veerkracht14%Percentage2022
Hoge veerkracht52%Percentage2022
Hoog risico op angst of depressie7%Percentage2022
Suïcide gedachten de laatste 12 maanden10%Percentage2022
(Heel) veel stress in afgelopen 4 weken16%Percentage2022
Één of meer lichamelijke beperkingen12%Percentage2020
Beperking in horen4%Percentage2020
Beperking in zien4%Percentage2020
Beperking in bewegen7%Percentage2020
Broze gezondheid23%Percentage2020
Broze metale gezondheid27%Percentage2020
Broze lichamelijke gezondheid23%Percentage2020
Broze gezondheid in het sociale domein25%Percentage2020

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Koningspade. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Huishoudens
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huishoudens40Aantal2025
Eenpersoonshuishoudens5Aantal2025
Meerpersoonshuishoudens35Aantal2025
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen15Aantal2025
Meerpersoonshuishoudens met kinderen15Aantal2025
% Eenpersoonshuishoudens12%Percentage2025
% Meerpersoonshuishoudens88%Percentage2025
% Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen38%Percentage2025
% Meerpersoonshuishoudens met kinderen38%Percentage2025
Gemiddelde huishoudensgrootte2,6Gemiddeld aantal2025

Het aantal huishoudens betreft het aantal particuliere huishoudens op 1 januari van een jaar. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen in een woonruimte wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. De cijfers over huishoudens op wijk- en buurtniveau worden afgerond op vijftallen.

Inkomen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Werkzame beroepsbevolking70Aantal2024
Netto arbeidsparticipatie73%Percentage2022
% Werknemers81%Percentage2022
% Werknemers met vaste arbeidsrelatiegeen dataPercentagegeen data
% Werknemers met flexibele arbeidsrelatiegeen dataPercentagegeen data
% Zelfstandigen19%Percentage2022
Inkomensontvangers100Aantal2024
Inkomensontvangers per 1.000 inwoners909Aantal per 1.000 inwoners2024
Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger€34.100Gemiddeld in Euro2022
Gemiddeld inkomen per inwoner€38.100Gemiddeld in Euro2023
40% personen met laagste inkomen40%Percentage2022
20% personen met hoogste inkomen17%Percentage2022
% Personen in armoede0,0%Percentage2024
% Personen tot 25% boven armoedegrens1,8%Percentage2024
Gemiddeld huishoudinkomen€41.000euro2022
40% huishoudens met laagste inkomen32%Percentage2022
20% huishoudens met hoogste inkomen21%Percentage2022
% Huishoudens met een laag inkomen2,1%Percentage2022
% Huishoudens onder of rond sociaal minimum3,4%Percentage2022
% Huishoudens tot 110% van sociaal minimum5,3%Percentage2022
% Huishoudens tot 120% van sociaal minimum7,4%Percentage2022
Mediaan vermogen van particuliere huishoudens€240.600euro2022
Personen per soort uitkering - Bijstand0Aantal2025
Personen per soort uitkering - AO0Aantal2025
Personen per soort uitkering - WW0Aantal2025
Personen per soort uitkering - AOW30Aantal2025
% Personen per soort uitkering - Bijstand0%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AO0%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - WW0%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AOW27%Percentage2025

De inkomensgegevens beschrijven het inkomen van personen en particuliere huishoudens in de buurt Koningspade. Het besteedbaar inkomen is het bruto-inkomen verminderd met onder meer belastingen, premies en betaalde inkomensoverdrachten. Vanwege statistische geheimhouding worden niet voor ieder gebied inkomensgegevens gepubliceerd.

Migratie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland105Aantal2025
Herkomst buiten Nederland10Aantal2025
Herkomst Europa5Aantal2025
Herkomst buiten Europa5Aantal2025
% Herkomst Nederland91%Percentage2025
% Herkomst buiten Nederland8,7%Percentage2025
% Herkomst Europa4,35%Percentage2025
% Herkomst buiten Europa4,35%Percentage2025
Geboren in Nederland met herkomst Nederland110Aantal2025
Geboren in Nederland met herkomst Europa0Aantal2025
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa5Aantal2025
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland5Aantal2025
Geboren in Nederland115Aantal2025
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa0Aantal2025
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa5Aantal2025
Geboren buiten Nederland5Aantal2025
% Geboren in Nederland met herkomst Nederland96%Percentage2025
% Geboren in Nederland met herkomst Europa0,0%Percentage2025
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland4,35%Percentage2025
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa4,35%Percentage2025
% Geboren in Nederland100%Percentage2025
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa0,0%Percentage2025
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa4,35%Percentage2025
% Geboren buiten Nederland4,35%Percentage2025
Autochtoon98Aantal2022
Westers6Aantal2022
Niet-westers5Aantal2022
Nederlandse Antillen en Aruba0Aantal2022
Marokko0Aantal2022
Suriname1Aantal2022
Turkije0Aantal2022
Overig niet-westers3Aantal2022

De onderwerpen in de categorie migratie gaan over de herkomst en migratie van inwoners van de buurt Koningspade. De herkomst is gebaseerd op het geboorteland van de persoon en diens ouders. De migratiecijfers tonen onder meer vestiging, vertrek, immigratie en emigratie.

Misdrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Misdrijven5Aantal2025
Diefstal2Aantal2025
Geweld en seksmisdrijven1Aantal2025
Milieu overtredingen0Aantal2025
Oplichting0Aantal2025
Verkeersovertredingen1Aantal2025
Vernieling0Aantal2025
Overige misdrijven1Aantal2025
Misdrijven per 1.000 inwoners45Aantal per 1.000 inwoners2025
Diefstal per 1.000 inwoners18Aantal per 1.000 inwoners2025
Geweld en seksmisdrijven per 1.000 inwoners9Aantal per 1.000 inwoners2025
Milieu overtredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Oplichting per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Verkeersovertredingen per 1.000 inwoners9Aantal per 1.000 inwoners2025
Vernieling per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Overige misdrijven per 1.000 inwoners9Aantal per 1.000 inwoners2025

De cijfers over misdrijven tonen de door de politie geregistreerde misdrijven in de buurt Koningspade, zowel als aantal als omgerekend per 1.000 inwoners. Niet ieder gepleegd misdrijf wordt gemeld of geregistreerd.

Nabijheid voorzieningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand1,0Gemiddelde afstand in km2025
Huisartsenpraktijken binnen 1 km1,1Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 3 km2,5Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 5 km3,7Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpost afstand14Gemiddelde afstand in km2024
Apotheek afstand2,6Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuis met poli afstand11Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km3,5Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuis zonder poli afstand14Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km1,5Gemiddeld aantal2025
Supermarkt afstand1,2Gemiddelde afstand in km2025
Supermarkten binnen 1 km0,4Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 3 km3,1Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 5 km5,1Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand1,3Gemiddelde afstand in km2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km0,5Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km6,3Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km16Gemiddeld aantal2025
Warenhuis afstand3,0Gemiddelde afstand in km2025
Warenhuizen binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 20 km11Gemiddeld aantal2025
Café afstand3,1Gemiddelde afstand in km2025
Cafés binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 3 km0,5Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 5 km2,3Gemiddeld aantal2025
Cafetaria afstand1,5Gemiddelde afstand in km2025
Cafetaria binnen 1 km0,1Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 3 km1,0Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 5 km2,7Gemiddeld aantal2025
Restaurant afstand1,4Gemiddelde afstand in km2025
Restaurants binnen 1 km0,6Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 3 km6,2Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 5 km13Gemiddeld aantal2025
Hotel afstand2,9Gemiddelde afstand in km2025
Hotels binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 10 km3,3Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 20 km34Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijf afstand1,1Gemiddelde afstand in km2025
Kinderdagverblijven binnen 1 km0,9Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 3 km3,3Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 5 km6,2Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang afstand1,1Gemiddelde afstand in km2025
Buitenschoolseopvang binnen 1 km0,9Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 3 km3,7Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 5 km7,4Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs afstand1,4Gemiddelde afstand in km2025
Basisonderwijs binnen 1 km0,9Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 3 km4,1Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 5 km7,3Gemiddeld aantal2025
Voortgezet onderwijs afstand10Gemiddelde afstand in km2024
Voortgezet onderwijs binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 10 km0,7Gemiddeld aantal2024
VMBO afstand11Gemiddelde afstand in km2024
VMBO binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 10 km0,4Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO afstand11Gemiddelde afstand in km2024
HAVO VWO binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 10 km0,3Gemiddeld aantal2024
Openbaar groen afstand0,4Gemiddelde afstand in km2017
Park of plantsoen afstand0,4Gemiddelde afstand in km2017
Dagrecreatief terrein afstand6,4Gemiddelde afstand in km2017
Bos afstand5,2Gemiddelde afstand in km2017
Open natuurlijk terrein afstand4,2Gemiddelde afstand in km2017
Open droog natuurlijk terrein afstand15Gemiddelde afstand in km2017
Open nat natuurlijk terrein afstand4,2Gemiddelde afstand in km2017
Semi-openbaar groen afstand0,8Gemiddelde afstand in km2017
Sportterrein afstand0,8Gemiddelde afstand in km2017
Volkstuin afstand1,5Gemiddelde afstand in km2017
Verblijfsrecreatief terrein afstand1,5Gemiddelde afstand in km2017
Begraafplaats afstand7,1Gemiddelde afstand in km2017
Recreatief binnenwater afstand6,5Gemiddelde afstand in km2017
Oprit hoofdverkeersweg afstand1,5Gemiddelde afstand in km2025
Treinstation afstand6,2Gemiddelde afstand in km2025
Belangrijk overstapstation afstand15Gemiddelde afstand in km2025
Bibliotheek afstand2,5Gemiddelde afstand in km2025
Zwembad afstand6,9Gemiddelde afstand in km2025
Kunstijsbaan afstand13Gemiddelde afstand in km2025
Podiumkunsten afstand5,6Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten binnen 5 km0,4Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 20 km7,7Gemiddeld aantal2024
Poppodium afstand15Gemiddelde afstand in km2024
Bioscoop afstand12Gemiddelde afstand in km2025
Bioscopen binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 20 km7Gemiddeld aantal2025
Sauna afstand10Gemiddelde afstand in km2025
Zonnebank afstand7,8Gemiddelde afstand in km2025
Museum afstand5,8Gemiddelde afstand in km2024
Musea binnen 5 km0,1Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 20 km16Gemiddeld aantal2024
Attractie afstand9,7Gemiddelde afstand in km2025
Attracties binnen 10 km1,5Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 20 km12Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 50 km30Gemiddeld aantal2025
Brandweerkazerne afstand2,4Gemiddelde afstand in km2025

Het CBS publiceert gegevens over de nabijheid van voorzieningen voor inwoners van de buurt Koningspade. De afstanden zijn gemiddelden over de weg en de nabijheidsindicatoren tonen hoeveel voorzieningen binnen een bepaalde afstand beschikbaar zijn.

Omgeving
OnderwerpWaardeEenheidJaar
RegiocodeBU04320302Code2025
RegionaamKoningspadeNaam2025
Soort regioBuurtCategorisch type2025
Sorteercode04320302Code2025
Oppervlakte totaal229Aantal hectaren2025
Oppervlakte land229Aantal hectaren2025
Oppervlakte water0Aantal hectaren2025
Mate van stedelijkheid5Indicator 1-52025
Omgevingsadressendichtheid286Gemiddeld aantal per km²2025
Adressen totaal46Aantal2026
Adressen met postcode46Aantal2026
Adressen met woonfunctie45Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie1Aantal2026
Adressen met celfunctie0Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie0Aantal2026
Adressen met industriefunctie12Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie0Aantal2026
Adressen met logiesfunctie0Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie0Aantal2026
Adressen met sportfunctie0Aantal2026
Adressen met winkelfunctie0Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie1Aantal2026
Verblijfsobjecten46Aantal2026
Ligplaatsen0Aantal2026
Standplaatsen0Aantal2026
Panden met adres43Aantal2026
Adressen met pand46Aantal2026
Percelen met adres45Aantal2026
Adressen met perceel46Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom22Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom24Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom22Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom23Aantal2026
Panden met adres voor 1700geen dataAantal2026
Panden met adres 1700 tot 1900geen dataAantal2026
Panden met adres 1900 tot 1925geen dataAantal2026
Panden met adres 1925 tot 1950geen dataAantal2026
Panden met adres 1950 tot 1970geen dataAantal2026
Panden met adres 1970 tot 1980geen dataAantal2026
Panden met adres 1980 tot 1990geen dataAantal2026
Panden met adres 1990 tot 2000geen dataAantal2026
Panden met adres 2000 tot 2010geen dataAantal2026
Panden met adres 2010 tot 2020geen dataAantal2026
Panden met adres 2020 en latergeen dataAantal2026
Adressen met pand voor 17001Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 190011Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 19252Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 19506Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 19707Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 19804Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 19903Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 20002Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 20107Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 20203Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later0Aantal2026
Postcodegebied1718ML-1718MRNaam2026
Meest voorkomende postcode1718Naam2026
Dekkingspercentage meest voorkomende postcode100%Percentage2026

De onderwerpen in de categorie omgeving beschrijven onder meer de oppervlakte, het aantal adressen, de bevolkingsdichtheid en de omgevingsadressendichtheid van de buurt Koningspade.

Verkeersongevallen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal1Aantal2025
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade0Aantal2025
Verkeersongevallen letselschade1Aantal2025
Verkeersongevallen dodelijk0Aantal2025

De gegevens over verkeersongevallen in de buurt Koningspade zijn gebaseerd op de registratie van verkeersongevallen door Rijkswaterstaat.

Vervoer
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Personenauto’s totaal120Aantal2025
Personenauto’s - brandstof benzine90Aantal2025
Personenauto’s - overige brandstof35Aantal2025
Personenauto’s per huishouden3,0Aantal2025
Personenauto’s naar oppervlakte52Aantal2025
Motorfietsen10Aantal2025

De vervoersgegevens tonen onder meer het aantal personenauto’s en andere voertuigen in de buurt Koningspade. De voertuiggegevens zijn gebaseerd op het Nederlandse kentekenregister van de RDW.

Woningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad44Aantal2025
Woningen per 1.000 inwoners400Aantal per 1.000 inwoners2025
Nieuwbouw woningen0Aantal2025
Niet-woningvoorraad1Aantal2025
Nieuwbouw niet-woningen0Aantal2025
Gemiddelde woningwaarde€636.000Gemiddeld in Euro2025
Woningwaarde klasse€500.000 tot €750.000Categorisch type2025
Eengezinswoningen40Aantal2025
Meergezinswoningen4Aantal2025
Koopwoningen40Aantal2025
Huurwoningen4Aantal2025
Huurwoningen woningcorporaties0Aantal2025
Huurwoningen overige verhuurders4Aantal2025
Eigendom onbekend0Aantal2025
Bewoond40Aantal2025
Onbewoond4Aantal2025
% Koopwoningen91%Percentage2025
% Huurwoningen9%Percentage2025
% Huurwoningen woningcorporaties0%Percentage2025
% Huurwoningen overige verhuurders9%Percentage2025
% Eigendom onbekend0%Percentage2025
% Eengezinswoningen91%Percentage2025
% Meergezinswoningen9%Percentage2025
% Bewoond91%Percentage2025
% Onbewoond9%Percentage2025
Appartementen6Aantal2026
Tussenwoningen0Aantal2026
Hoekwoningen0Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen2Aantal2026
Vrijstaande woningen37Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen13%Percentage2026
% Tussenwoningen0,0%Percentage2026
% Hoekwoningen0,0%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen4,0%Percentage2026
% Vrijstaande woningen82%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 194519Aantal2026
Woningen 1945 tot 19655Aantal2026
Woningen 1965 tot 19755Aantal2026
Woningen 1975 tot 19854Aantal2026
Woningen 1985 tot 19952Aantal2026
Woningen 1995 tot 20052Aantal2026
Woningen 2005 tot 20155Aantal2026
Woningen 2015 tot 20253Aantal2026
Woningen 2025 en later0Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend0Aantal2026
% Woningen voor 194542%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 196511%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 197511%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 19859%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 19954,0%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 20054,0%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 201511%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 20257%Percentage2026
% Woningen 2025 en later0,0%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend0,0%Percentage2026

De woningcijfers voor de buurt Koningspade komen voornamelijk van het CBS en de BAG. Ze beschrijven onder meer de woningvoorraad, woningtypen, bouwperioden, eigendom en gemiddelde WOZ-waarde. Cijfers op wijk- en buurtniveau kunnen zijn afgerond op vijftallen.

Download de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren als Excel document. Alle woonplaatsen, wijken en buurten zijn onderdeel van de download voor de gemeente Opmeer. Er is ook een download met alle gemeente-, wijk- en buurtgegevens voor heel Nederland.

Selecteer op een groot scherm een categorie in het menu naast de tabel. Gebruik op een klein scherm de keuzelijst boven de tabel.

Tabelgebruik:

  • Kies een categorie om alleen de onderwerpen uit dat deel van de tabel te tonen.
  • Op grote schermen staat de categoriekeuze naast de tabel; op kleine schermen staat deze erboven.
  • Verschuif de tabel op kleine schermen horizontaal om alle kolommen te bekijken.
Top 5 buurt Koningspade: kenmerken met het grootste verschil ten opzichte van Nederland
#KenmerkWaardeWaarde NLVerschilVerschil NLScore
1Bos afstand5,21,63,60,884,1
2% K-L Financiële diensten, onroerend goed17%4,49%12%3,3%3,69
3Voortgezet onderwijs afstand102,582,363,39
4% Vrijstaande woningen82%13%69%30%2,32
5% Meerpersoonshuishoudens88%60%28%12%2,28

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Opmeer.

RegioSoort regioBos afstand% K-L Financiële diensten, onroerend goedVoortgezet onderwijs afstand% Vrijstaande woningen% Meerpersoonshuishoudens
KoningspadeBuurt5,217%1082%88%
NederlandLand1,64,49%2,513%60%
OpmeerGemeente4,84,71%9,929%65%
LangereisBuurt4,10,0%8,696%80%
Wester BoekelBuurt5,20,0%9,582%100%

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Opmeer.

Top 5 kenmerken buurt Koningspade:

De eerste tabel toont de vijf meest kenmerkende onderwerpen voor buurt Koningspade. Op deze onderwerpen verschilt buurt Koningspade relatief het meest van de rest van Nederland. De vergelijking gebruikt de meest recent beschikbare gegevens per onderwerp.

Regio’s:

De tweede tabel toont de waarden voor de top 5 kenmerken per regio. Getoonde regio’s: buurt Koningspade, Nederland, de gemeente, de wijk en de andere buurten binnen de wijk. Hierbij staan de kenmerken in de kolommen en de vergelijkingsgebieden in de rijen.

Berekening van de grootste verschillen:

Het relatieve verschil is berekend als verschilscore. De verschilscore vergelijkt het verschil voor Koningspade met het gemiddelde verschil voor Nederland. Zo worden de onderwerpen geselecteerd die relatief het sterkst van het Nederlandse gemiddelde afwijken.

De kolommen van de eerste tabel tonen de rekenstappen. ‘Waarde’ is de waarde voor Koningspade, ‘Waarde NL’ het Nederlandse gemiddelde, ‘Verschil’ het verschil tussen beide waarden, ‘Verschil NL’ de gemiddelde afwijking in Nederland en ‘Score’ de daaruit berekende verschilscore.

De verschilscores zijn voor ruim 70 onderwerpen berekend. Uit de onderwerpen met de hoogste scores worden de vijf meest interessante onderwerpen gekozen. Hierdoor worden tegengestelde of vrijwel gelijke onderwerpen niet dubbel getoond en wordt het ontbreken van een onderwerp niet als kenmerk gepresenteerd. Als er bijvoorbeeld relatief veel vrouwen zijn, wordt niet ook automatisch het lage aandeel mannen getoond. Een sterk afwijkende bedrijfstak wordt alleen getoond als deze oververtegenwoordigd is.

Alle verschilscores voor alle wijken en buurten in buurt Koningspade staan in de uitgebreide download voor Opmeer.

Data en bronnen

Bekijk de gebruikte open databronnen en definities en download uitgebreide regionale datasets over de buurt Koningspade.

Download alle regionale data
Download de uitgebreide datasets voor de gemeente Opmeer.
Afbeelding van Excel documenten uit de download met regionale data.

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download uitgebreide informatie in handige Excel-overzichten voor de gemeente Opmeer. De download bevat regionale statistieken, adressen, verkiezingsuitslagen, misdaadcijfers, detail leeftijdsgegevens en meer.

Download ook de PDF buurt-rapportage voor de buurt Koningspade met 100 kaarten en grafieken.

Download!
Gebruikte open data bronnen
Bronvermelding en definities

Veel gegevens op deze pagina komen uit verschillende datasets met regionale cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hierbij is een groot aantal datasets gecombineerd. De meest recente gegevens zijn bijgewerkt tot en met 18 september 2026. Daarnaast zijn diverse andere officiële databronnen gebruikt, waaronder het Kadaster, de Kiesraad, de Politie en het RIVM.

Bronnen & definities
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Blijf op de hoogte

Ontvang een e-mail als de informatie is bijgewerkt. Maximaal 2 per jaar en niets anders dan dat.

Inschrijven
Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron