Statistieken buurt Muziekland III

Statistieken buurt Muziekland III

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Muziekland III in de gemeente Harderwijk Vlag van de gemeente Harderwijk. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Muziekland III in de gemeente Harderwijk Vlag van de gemeente Harderwijk. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Kaart van de buurt Muziekland III.Bekijk kaart
Buurt Muziekland III in het kort

Bekijk de belangrijkste cijfers, de kaart en een korte toelichting over de buurt Muziekland III.

Kerncijfers van de buurt Muziekland III
Adressen, panden, percelen, woningen, huishoudens en inwoners.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van de belangrijkste cijfers van het Kadaster en het CBS voor de buurt Muziekland III.


Onderstaande tabel toont de belangrijkste cijfers van het CBS en het Kadaster voor de buurt Muziekland III.

OnderwerpAantalBronJaar data
Adressen met postcode430Kadaster2026
Adressen met woonfunctie429Kadaster2026
Panden met adres326Kadaster2026
Percelen met adres324Kadaster2026
Woningvoorraad429CBS2025
Huishoudens435CBS2025
Inwoners1.145CBS2026

Op deze pagina vind je een kaart van de buurt Muziekland III en de data over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Muziekland III.

Definities
Aantal inwoners op de kaart van de buurt Muziekland III
Kaart van de omgeving van de buurt Muziekland III.
Afbeelding van de buurt Muziekland III op de kaart.

Kaart van de wijk Drielanden met het aantal inwoners per buurt in 2025. De cijfers op de kaart geven de volgende buurten weer: 1: Muziekland II, 2: Muziekland I, 3: Weisteeg, 4: Muziekland III, 5: Harderweide, 6: Tonsel, 7: Muziekland IV, 8: Drielanden Centrum, 9: Harderhout I, 10: Harderhout II, 11: Groene Zoom.

Bekijk de statistieken voor alle 79 gebieden binnen de gemeente Harderwijk via de overzichtspagina van de gebieden in de Harderwijk.

Overzicht gebieden Meer Harderwijk
Over de buurt Muziekland III

De buurt Muziekland III ligt binnen de wijk Drielanden in de gemeente Harderwijk. De meest voorkomende postcode in de buurt Muziekland III is postcode 3845.

Er zijn 430 adressen en 429 woningen in de buurt Muziekland III in de gemeente Harderwijk. 97% van de woningen in de buurt is een koopwoning. De woningen hebben een gemiddelde WOZ waarde van €456.000. Er wonen 1.145 inwoners in de buurt Muziekland III, waarvan de grootste groep (31%) tussen de 45 en 65 jaar oud is. Buurt Muziekland III telt 435 huishoudens van gemiddeld 2,7 personen. Verder zijn er 585 personenauto’s en honderd bedrijfsvestigingen geregistreerd in de buurt Muziekland III.

Buurt Muziekland III heeft een totale oppervlakte van 14 hectare, waarvan 14 hectare land en 1 hectare water (honderd hectare is één vierkante kilometer, 1 km2). De gemiddelde dichtheid van adressen is 1.271 adressen per km2.

Meer over de buurt Muziekland III:

De gegevens van de buurt Muziekland III voor de jaren 2013 tot en met 2021 zijn berekend.

Advertentie:

Wonen in de buurt Muziekland III

Bekijk de woningvoorraad, woningkenmerken, woningtypen en de ontwikkeling van de gemiddelde WOZ-waarde in de buurt Muziekland III.

Kenmerken van de 429 woningen in de buurt Muziekland III
Er zijn 429 woningen in de buurt Muziekland III.
Informatie over de woningen in deze regio op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken. En bekijk de woningkenmerken per buurt in de gemeente Harderwijk in een interactieve tabel.

Toelichting
Woningwaarde per jaar
De gemiddelde WOZ waarde in de buurt Muziekland III was €456.000 in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in de buurt Muziekland III.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Muziekland III:

JaarGemiddelde WOZ woningwaarde Buurt Muziekland III% verschil
2025€456.0003,64%
2024€440.0000,69%
2023€437.00023%
2022€355.00012%
2021€317.0007,1%
2020€296.0005,3%
2019€281.0004,85%
2018€268.0004,69%
2017€256.0001,99%
2016€251.0001,62%
2015€247.000-0,4%
2014€248.000-5,7%
2013€263.000geen data

De gemiddelde WOZ woningwaarde in de buurt Muziekland III is met €193.000 toegenomen van €263.000 in 2013 tot €456.000 in 2025 (dat is een stijging van 73%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2025 was €16.083 (4,91%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een duidelijk stijgende trend: De cijfers stijgen bijna ieder jaar.

Bekijk ook de ranglijst van de woningwaarden per buurt in de gemeente Harderwijk.

Toelichting
Download een schat aan informatie
Woningwaarde en 65-plussers per gebied
De gemiddelde woningwaarde in de buurt Muziekland III is €456.000, het percentage inwoners van 65 jaar en ouder is 14% en er zijn 429 woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde woningwaarde per regio op de horizontale as. Deze is afgezet tegen het percentage inwoners van 65 jaar en ouder op de verticale as. Iedere regio wordt als cirkel weergegeven. De omvang van de cirkels hangt af van het aantal woningen in een gebied: hoe meer woningen, hoe groter de cirkel.

Woningwaarde ten opzichte van inwoners van 65 jaar en ouder per gebied, de volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (grijs), provincie Gelderland (bruin), gemeente Harderwijk (geel), 2 woonplaatsen (groen), 15 wijken (oranje) en 52 buurten (blauw). De buurt Muziekland III wordt in het rood weergegeven. Klik op de naam van een cirkel om de gegevens voor dat gebied weer te geven.

Soorten woningen
Tussenwoningen komen het meeste voor in de buurt Muziekland III: er zijn 210 adressen met het woningtype tussenwoningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de buurt Muziekland III.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 juli 2026.

Bevolking in de buurt Muziekland III

Bekijk de samenstelling en ontwikkeling van de bevolking in de buurt Muziekland III, met cijfers over inwoners, leeftijd, burgerlijke staat, huishoudens, migratieachtergrond, opleidingsniveau, geboorte en sterfte.

Bekijk ook de maandelijkse bevolkingsontwikkeling in de gemeente Harderwijk.

Aantal inwoners per jaar
De buurt Muziekland III telt 1.145 inwoners in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Muziekland III. De gegevens lopen van 2013 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Muziekland III:

JaarAantal inwoners de buurt Muziekland III% verschil
20261.145-2,55%
20251.1750,86%
20241.1650,87%
20231.155-0,43%
20221.160-0,6%
20211.167-0,43%
20201.172-0,42%
20191.177-1,26%
20181.1920,85%
20171.182-0,84%
20161.192-0,42%
20151.1976,6%
20141.1230,45%
20131.118geen data

Het aantal inwoners in de buurt Muziekland III is met 27 inwoners gegroeid van 1.118 inwoners in 2013 tot 1.145 inwoners in 2026 (dat is een toename van 2,42%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2026 was 2 inwoners (0,2%).

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente Harderwijk.

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in de buurt Muziekland III:

In 2013 waren er 1.118 inwoners in de buurt Muziekland III. Het aantal van 1.118 inwoners is het minimum in de hele periode waarover de inwonersdata beschikbaar zijn. In 2015 is het aantal gestegen tot 1.197 inwoners. De stijging ten opzichte van 2013 is 79 (7,1%), het verschil ten opzichte van het vorige jaar (2014) is 74 (6,6%). Het aantal van 1.197 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 2013 tot en met 2026. In 2026 telde de buurt Muziekland III 1.145 inwoners.

Inwoners per leeftijdsgroep in de buurt Muziekland III
De grootste getoonde leeftijdsgroep in de buurt Muziekland III is 45 tot 65 jaar, met 31% van de inwoners.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, leeftijdsgroepen: aantal inwoners op 1 januari 2026 per leeftijdsgroep.

De grafiek toont de leeftijdsgroepen. Het aantal inwoners is ook per individueel levensjaar beschikbaar (alleen de inwoners van 105 jaar en ouder vormen 1 groep). De inwoners naar leeftijd zijn er tot op buurtniveau in het document met leeftijdsgegevens in de download voor de gemeente Harderwijk.

Burgerlijke staat in de buurt Muziekland III
Deze grafiek laat zien hoeveel inwoners getrouwd, niet getrouwd, gescheiden of verweduwd zijn.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, burgerlijke staat: aantal en percentage inwoners op 1 januari 2025 naar burgerlijke staat.

Onderverdeling van de bevolking in de buurt Muziekland III naar de situaties ‘Ongehuwd’, ‘Gehuwd’, ‘Gescheiden’ en ‘Verweduwd’.

Toelichting
Soorten huishoudens
In 2025 waren er 435 huishoudens in de buurt Muziekland III. Er waren 100 eenpersoonshuishoudens en 335 meerpersoonshuishoudens (afgerond op vijftallen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont de verdeling naar soorten huishoudens voor de buurt Muziekland III. De gegevens gelden voor 2025.

De cijfers gaan over de particuliere huishoudens op 1 januari 2025. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. In deze grafiek worden de huishoudens onderverdeeld in eenpersoonshuishoudens, meerpersoonshuishoudens zonder kinderen en meerpersoonshuishoudens met kinderen. De cijfers over huishoudens zijn afgerond op vijftallen.

Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in de buurt Muziekland III.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2013 tot en met 2025: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in de buurt Muziekland III per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Muziekland III:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
20251.00035135
20241.00035135
20231.00025130
20221.01500
20211.02124122
20201.01126135
20191.02125131
20181.04624122
20171.03124128
20161.03625131
20151.04125131
201498921113
201399620103

In 2025 was de herkomst van inwoners in de buurt Muziekland III als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 85%, herkomst uit Europese landen: 2,99% en herkomst uit landen buiten Europa: 12% En in 2013 was de verdeling van inwoners naar herkomstgebied als volgt: herkomst uit Nederland: 89%, herkomst uit Europa: 1,79% en herkomst van buiten Europa: 9,2%.

Toelichting Meer migratie
Migratie herkomstlanden

Bekijk ook de detailinformatie over het aantal inwoners in Nederland naar land van herkomst.

Landen van herkomst
Migratie achtergrond: Geboortelanden en herkomstlanden
Van de inwoners van de buurt Muziekland III is 95% in Nederland geboren (gegevens 2025).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking in de buurt Muziekland III: de grafiek toont het aantal inwoners in 2025, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland. Gebruik het filter om een categorie te selecteren.

De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.

Toelichting
Geboorte per 1.000 inwoners
Er zijn 5 baby’s per 1.000 inwoners geboren in 2025 in de buurt Muziekland III.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal levend geboren babies per 1.000 inwoners in de buurt Muziekland III.

De cijfers over de geboortes per 1.000 aantal inwoners zijn berekend door het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december te delen door het aantal inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

Er waren in de gemeente Harderwijk als geheel 29 geboortes in augustus 2026. Bekijk de pagina met maandelijkse bevolkingscijfers voor de gemeente Harderwijk.

Cijfers over geboorte

De cijfers over het relatieve aantal geboortes zijn gebaseerd op data van het CBS. Als basis hiervoor is het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december in verhouding tot het aantal inwoners op 1 januari van een jaar in de buurt Muziekland III genomen. Het relatieve aantal geboorten kan hoger uitvallen dan verwacht op basis van het inwonertal. Het relatieve cijfer betreft namelijk het aantal geboorten gedurende het jaar ten opzichte van het aantal inwoners op 1 januari. In nieuwbouwwijken kan het aantal inwoners sterk groeien in een jaar. Zo kunnen er in 1 jaar 10 kinderen geboren worden in een wijk waarin op 1 januari slechts 10 inwoners wonen, maar aan het eind van het jaar bijvoorbeeld 200 inwoners.

Sterfte per 1.000 inwoners
Er zijn 5 personen per 1.000 inwoners overleden in 2025 in de buurt Muziekland III.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal sterftes per 1.000 inwoners in de buurt Muziekland III.

De cijfers over de sterfte per 1.000 aantal inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS. De relatieve sterfte is bepaald als het aantal overledenen van 1 januari tot en met 31 december, per 1.000 inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

In augustus 2026 zijn in de gemeente Harderwijk als geheel 45 inwoners overleden. Bekijk de maandelijkse sterftecijfers voor de gemeente Harderwijk.

Meer sterfte
Onderwijs in de buurt Muziekland III
Kinderopvang- en onderwijslocaties in de buurt Muziekland III
Buurt Muziekland IIIWijk DrielandenGemeente Harderwijk
Aantal kinderopvanglocaties01687
Aantal kindplaatsen04051.959
Aantal vestigingen basisonderwijs0423
Aantal leerlingen basisonderwijs01.3264.952
Aantal vestigingen voortgezet onderwijs006
Aantal leerlingen voortgezet onderwijs003.990
Aantal opleidingen middelbaar beroepsonderwijs008
Aantal studenten middelbaar beroepsonderwijs003.922

Bovenstaande tabel toont data van het LRK en DUO over kinderopvang en onderwijs. De gegevens zijn bijgewerkt tot en met 1 oktober 2026.

Het aantal leerlingen betreft het aantal dat onderwijs volgt op een school in de buurt Muziekland III. Op de pagina’s over het basisonderwijs en over de middelbare scholen zijn ook gegevens beschikbaar over het huisadres van leerlingen ten opzichte van het adres van de schoolvestigingen.

Gemiddelde afstanden kinderopvang en onderwijs
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een basisschool in de buurt Muziekland III is 0,5 kilometer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand staafdiagram toont de gemiddelde afstand in kilometers over de weg tot kinderdagverblijven, buitenschoolseopvang, basisonderwijs, voortgezet onderwijs totaal, VMBO scholen en HAVO VWO scholen. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens voor verschillende soorten locaties te tonen. De gebruikte cijfers komen van uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor de situatie in 2025.


Onderstaande tabel de gemiddelde afstand in kilometers voor verschillende soorten locaties voor kinderopvang en onderwijs. De gegevens worden getoond per (vergelijkings)gebied en gelden voor 2025.

RegioKinderdagverblijfBuitenschoolseopvangBasisonderwijsVoortgezet onderwijsVMBOHAVO VWO
Nederland0,70,70,82,52,63,4
Provincie Gelderland0,80,80,82,82,83,7
Gemeente Harderwijk0,70,80,71,92,02,3
Wijk Drielanden0,90,91,02,92,93,1
Buurt Muziekland I1,31,11,32,22,22,5
Buurt Muziekland II0,80,70,82,42,42,7
Buurt Muziekland III0,50,50,52,92,93,3
Buurt Muziekland IV2,22,12,22,32,32,6
Buurt Drielanden Centrum0,80,80,92,92,93,3
Buurt Harderhout I0,30,30,33,13,13,4
Buurt Harderhout II1,11,11,12,92,92,9
Buurt Groene Zoom1,11,11,13,23,23,2
Buurt Weisteeg1,81,81,81,91,91,9
Buurt Harderweide0,40,40,44,04,04,0

Deze grafiek toont een regionale vergelijking van de gemiddelde reisafstanden voor inwoners van hun woonadres naar de dichtstbijzijnde locaties voor kinderopvang, basisonderwijs en voortgezet onderwijs. De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting. In de grafiek zie je de gegevens voor de buurt Muziekland III in vergelijking tot andere gebieden. De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (oranje), provincie Gelderland (bruin), gemeente Harderwijk (geel), wijk Drielanden (groen) en 9 buurten (blauw). Buurt Muziekland III wordt in het rood weergegeven.

Leerlingen en studenten in de buurt Muziekland III
In 2025 woonden er 280 leerlingen en studenten in de buurt Muziekland III.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Onderwijsdata: aantal leerlingen en studenten per soort onderwijs in de buurt Muziekland III, data van het CBS over 2025.

De grafiek toont het aantal leerlingen in het PO en VO en het aantal studenten in het MBO, HBO, en WO dat als inwoner staat ingeschreven op een adres in de buurt Muziekland III.

Toelichting
Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar per 1 oktober 2024 in de buurt Muziekland III.

Bovenstaande donutgrafiek toont het percentage praktisch, middelbaar en hoog opgeleiden voor de buurt Muziekland III. Bekijk het aantal inwoners per opleidingsniveau door op de taartpunten in de grafiek te klikken.

Definities opleidingsniveau

Economie en inkomen in de buurt Muziekland III

Bekijk de ontwikkeling van het aantal bedrijven en het gemiddelde inkomen in de buurt Muziekland III, met vergelijkingen tussen gebieden.

Bedrijfsvestigingen (100 totaal)
In de buurt Muziekland III zijn in totaal 100 bedrijfsvestigingen geregistreerd (gegevens voor 2025).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen van bedrijven per sector per jaar in de buurt Muziekland III (het aantal bedrijven in de sector “overheid, onderwijs en zorg (Ooz)” is vanaf 2020 bekend).

De ‘gestapelde lijngrafiek’ toont het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt Muziekland III voor elk van de volgende 8 sectoren:

  1. Lbv: Landbouw, bosbouw en visserij
  2. Nen: Nijverheid en energie
  3. Hh: Handel en HORECA
  4. Vic: Vervoer, informatie en communicatie
  5. Fdo: Financiële diensten en onroerend goed
  6. Zd: Zakelijke dienstverlening
  7. Ooz: Overheid, onderwijs en zorg
  8. Cro: Cultuur, recreatie en overige diensten
Toelichting Definities

Advertentie:

De inlegzolen van VeiligVoeten beschermen goed tegen spijkers in je voet!

Huttenbouw of timmerdorp?
Voorkom verwondingen aan je voeten en voel je veilig! Gebruik veiligheidszooltjes, die beschermen goed tegen scherpe objecten in je voet! Het materiaal van de zolen lijkt op dat van een kogelvrij vest. Bescherm je voeten tegen spijkers en schroeven bij het klussen, gebruik ze bij evenementen, draag ze in je laarzen voor extra isolatie en bescherming of gebruik ze in je waterschoenen.

Gemiddeld inkomen per inwoner
Het gemiddeld inkomen per inwoner in de buurt Muziekland III is €34.400.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld bruto jaarinkomen in de buurt Muziekland III.

Over de inkomensdata:

Inwoners en inkomensontvangers: Het gemiddeld inkomen per inwoner in de buurt Muziekland III is €34.400. Het gemiddeld inkomen per inkomensontvanger is €42.400. Buurt Muziekland III telt 900 inkomensontvangers op 1.145 inwoners totaal.

2% van de huishoudens in de buurt Muziekland III heeft een inkomen op of rond het sociaal minimum. Studentenhuishoudens en huishoudens met een onvolledig jaarinkomen zijn hierin niet meegenomen. Het sociaal minimum is het wettelijk bestaansminimum zoals dat in de politieke besluitvorming is vastgesteld. Zie de tabel met definities van de brondata voor de volledige definities.

Over de schaal van de inkomensmeter:

De laagste 10% en 25% regio’s vallen in het rode en oranje gebied; deze gebieden kunnen elkaar deels overlappen. De hoogste 25% regio’s vallen in het groene gebied. De grenzen zijn berekend met percentielen, waarbij alle waarden van laag naar hoog zijn gesorteerd. Lees meer over het (gewogen) gemiddelde, de mediaan, modus en percentielen.

Inkomensvergelijking binnen de gemeente Harderwijk
Regionale vergelijking van het gemiddelde inkomen per inwoner.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld inkomen per jaar voor elke buurt in de wijk Drielanden (buurt Muziekland III is rood, andere buurten zijn blauw en wijk Drielanden is geel).

Er zijn nog veel meer inkomensgegevens beschikbaar in de tabel met 250+ onderwerpen en de inkomensranglijst.

De regionale gezondheidsmonitor

Onderstaande grafieken tonen gegevens uit de regionale gezondheidsmonitor. De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners. De data uit het onderzoek komen van het RIVM en het CBS.

Inwoners met een goede gezondheid
81% procent van de inwoners van 18 jaar en ouder in de buurt Muziekland III ervaart de eigen gezondheid als goed of zeer goed.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande lijngrafiek toont het percentage inwoners met een goede gezondheid in de buurt Muziekland III per leeftijdsgroep. De gegevens wordt getoond voor de periode van 2012 tot en met 2024.

De RIVM gezondheidsmonitor biedt gezondheidsgegevens voor Nederland en per provincie, gemeente, wijk en buurt. Dit zijn gegevens over beperkingen, ervaren gezondheid, overgewicht, roken, drinken en mantelzorg.

Over de gezondheidsmonitor

De cijfers op deze pagina zijn afkomstig van het RIVM op basis van gegevens uit de Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen 2012, 2016, 2020 en de Corona Gezondheidsmonitor 2022 van GGD, CBS en RIVM. Er zijn data over monitoren met betrekking tot gezondheid, sociale situatie en leefstijl. Deze gegevens zijn er voor alle buurten, wijken, gemeenten, provincies en voor heel Nederland. Normaliter wordt dit onderzoek iedere vier jaar uitgevoerd. En in verband met Corona is er in 2022 een extra Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen uitgevoerd.

De data zijn door het RIVM en CBS gepubliceerd en waar nodig door OpenInfo omgerekend naar de regionale indelingen van 2025.

Bekijk alle definities uit de regionale gezondheidsmonitor.

Alcoholgebruik en roken
82% van de inwoners van 18 tot 65 jaar in de buurt Muziekland III geeft aan wel eens alcohol te drinken.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de onderwerpen in de categorie ‘Alcoholgebruik en roken’ uit de gezondheidsmonitor van het RIVM voor de buurt Muziekland III. Hierbij wordt per onderwerp getoond wat het percentage inwoners in de buurt Muziekland III is dat heeft aangegeven dat het onderwerp van toepassing is. Gebruik het filter boven de grafiek om de leeftijdsgroep van de inwoners te kiezen.

Bekijk de toelichting bij bovenstaande grafiek met de definities en de vragen voor de onderwerpen ‘rookt tabak’, ‘voldoet aan de alcoholrichtlijn’, ‘drinken’, ‘zwaar drinken’ en ‘overmatig drinken’.

Toelichting

Bekijk de aparte pagina over de gezondheid in de buurt Muziekland III met de gegevens over meer dan 40 onderwerpen uit de regionale gezondheidsmonitor en met data over het gebruik van de WMO en de jeugdzorg in de buurt Muziekland III.

Meer gezondheidsdata
Voertuigen en verkeer in de buurt Muziekland III

Bekijk de beschikbare gegevens over geregistreerde voertuigen, elektrische auto’s en verkeersongevallen in de buurt Muziekland III.

Aantal elektrische auto’s in de buurt Muziekland III
Er zijn 45 elektrische auto’s in oktober 2026 in de buurt Muziekland III.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal elektrische auto’s per maand in de buurt Muziekland III op basis van de regionale voertuigdata van de RDW. Dit is de som van het aantal elektrische bedrijfsauto’s en het aantal elektrische personenauto’s.

Er zijn 45 elektrische auto’s in de buurt Muziekland III. Dit is het totaal aantal in oktober 2026 bij de RDW op kenteken geregistreerde elektrische auto’s in de buurt Muziekland III die op de batterij rijden en met een stekker opgeladen worden.

Toelichting op de regionale voertuigdata

Deze paragraaf toont data over de op kenteken geregistreerde voertuigen in de buurt Muziekland III. Dit is regionale data van de RDW. De data is beschikbaar per soort voertuig, per energiebron (brandstof) en per maand. Deze gegevens worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent was dit op 1 oktober 2026. Bekijk de toelichting voor de bronbeschrijving en definities van de regionale voertuig data.

Toelichting Meer autodata
Voertuigen naar energiebron
Er zijn 424 voertuigen met ‘benzine’ als energiebron in de buurt Muziekland III in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen per type energiebron (brandstof) dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt Muziekland III geregistreerd staat.

Er zijn in totaal 631 op naam geregistreerde voertuigen in de buurt Muziekland III (in oktober 2026).

Voertuigen naar soort
Er zijn 506 voertuigen van het type ‘personenauto’ in de buurt Muziekland III in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen naar soort motorvoertuig dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt Muziekland III geregistreerd staat.

Vergelijk het percentage auto’s per energiebron op de pagina met regionale voertuigdata.

Verkeersongevallen naar afloop
Er waren geen verkeersongevallen in de buurt Muziekland III in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal verkeersongevallen in de buurt Muziekland III. Gebruik het filter boven de grafiek om het aantal ongevallen per afloop (materiële schade, letselschade of dodelijke afloop) te bekijken.


Onderstaande tabel laat zien hoeveel verkeersongevallen er in het jaar 2025 in de buurt Muziekland III plaatsvonden, uitgesplitst naar afloop.

Afloop verkeersongevallenAantal verkeersongevallen in 2025
Totaal0
Materiële schade0
Letselschade0
Dodelijke afloop0

De dataset met verkeersongevallen BRON is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen de buurt Muziekland III vallen.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Veiligheid in de buurt Muziekland III

Bekijk de ontwikkeling en soorten van de geregistreerde misdaad in de buurt Muziekland III op basis van data van de Politie en het CBS. De politiedata worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent op 15 september 2026. De beschrijvingen van de soorten misdrijven zoals de politie deze gebruikt zijn te vinden in de tabel met definities van de verschillende soorten delicten.

Meer misdaad
Totaal geregistreerde misdaad per maand of per jaar
Er zijn in 2025 in totaal 9 misdrijven in de buurt Muziekland III geregistreerd.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Totaal aantal geregistreerde misdaden in de buurt Muziekland III, 2012 tot en met 2025 (bij weergave van de gegevens per jaar) of maart 2025 tot en met augustus 2026 (bij weergave van de gegevens per maand).

In de buurt Muziekland III zijn van 2012 tot en met 2025 in totaal 201 misdrijven geregistreerd. Deze misdrijven zijn ingedeeld naar 22 verschillende soorten delicten. In 2025 werden in de buurt Muziekland III 9 misdrijven door de politie vastgelegd. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens per maand of per jaar te tonen.

Misdaden naar type delict
De meest voorkomende soorten misdrijven in de buurt Muziekland III van 2012 t/m 2025 zijn Diefstal uit/vanaf motorvoertuigen (42 delicten) en Horizontale fraude (39 delicten).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal geregistreerde misdaden voor de tien meest voorkomende soorten delicten van 2012 tot en met 2025, buurt Muziekland III.

Definities misdaad
Misdaad totaal per maand
In augustus 2026 is er één misdrijf in de buurt Muziekland III geregistreerd.
Afbeelding van een warmtekaart (een heatmap in het Engels, een visuele weergave van data waarbij kleuren worden gebruikt om waarden weer te geven) met het totaal aantal misdrijven in de buurt Muziekland III per maand en per jaar.

Bovenstaande warmtekaart geeft een visuele weergave van het totaal aantal door de politie geregistreerde misdrijven per maand in de buurt Muziekland III over de afgelopen 6 jaar.

Alle gegevens zijn beschikbaar in het Excel document met politiedata als onderdeel van de download voor de gemeente Harderwijk.

Misdaden per 1.000 inwoners
Er waren 4,0 misdrijven per 1.000 inwoners van het type ‘oplichting’ in 2025 in de buurt Muziekland III.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Criminaliteit: aantal misdaden per 1.000 inwoners in 2025 in de buurt Muziekland III.

De grafiek toont de meest recente gegevens over het aantal misdaden per 1.000 inwoners voor de buurt Muziekland III. De gegevens over misdaden zijn hiertoe gegroepeerd in (1) het totaal aantal diefstallen (alle vormen, zoals diefstal uit woningen en schuren, diefstal van auto’s en fietsen en winkeldiefstal), (2) geweld en seksmisdrijven, (3) milieuovertredingen, (4) oplichting, (5) verkeersovertredingen, (6) vernielingen en misdrijven tegen de openbare orde en (7) alle overige misdrijven. De definities van alle verschillende soorten delicten met daarbij de categorie waarin deze zijn ingedeeld zijn te vinden in de bronbeschrijving van de politiedata.

Verkiezingen in de buurt Muziekland III

Bekijk de beschikbare verkiezingsuitslagen en informatie over de stembureaus in de buurt Muziekland III.

Uitslag gemeenteraadsverkiezingen 2026
Stembureau Kerkelijk Centrum De Regenboog in Harderwijk
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal stemmen per partij zoals uitgebracht te Stembureau Kerkelijk Centrum De Regenboog in Harderwijk bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026. De grafiek toont de 7 partijen waarop bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026 bij het stembureau Stembureau Kerkelijk Centrum De Regenboog in Harderwijk stemmen zijn uitgebracht.

Onderstaande grafiek toont het aantal stemmen per politieke partij dat bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 in Stembureau Kerkelijk Centrum De Regenboog in Harderwijk is uitgebracht. Er was bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 geen stembureau binnen de buurt Muziekland III. Stembureau Kerkelijk Centrum De Regenboog in Harderwijk is het stembureau dat het meest dichtbij het geografisch centrum van de buurt Muziekland III ligt.

Bekijk veel meer informatie over de verkiezingen op de pagina met alle 42 stembureaus in de gemeente Harderwijk en op de pagina met alle verkiezingsuitslagen voor de gemeente Harderwijk. En download alle verkiezingsdata in een Excel document als onderdeel van de uitgebreide informatie voor de gemeente Harderwijk.

Stembureaus Harderwijk
Adressen en leefomgeving in de buurt Muziekland III

Bekijk gegevens over adressen, gebruiksdoelen, bouwperioden, dichtheid, de nabijheid van voorzieningen, energieverbruik en energielabels in de buurt Muziekland III.

Informatie op basis van de BAG (de Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) van 1 juli 2026. De buurt Muziekland III telt in totaal 430 adressen, deze hebben allemaal een verblijfsobject, er zijn geen standplaatsen en geen ligplaatsen. Alle adressen in buurt Muziekland III liggen binnen de bebouwde kom.

Adressen Harderwijk
Adressen: gebruiksdoelen
In de buurt Muziekland III zijn er 429 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel woonfunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor de buurt Muziekland III.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 244 panden uit de bouwperiode 1990 tot 2000 in de buurt Muziekland III.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor de buurt Muziekland III. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 juli 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Dichtheid per km² van bevolking, adressen en auto’s

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt Muziekland III voor 2025.


Onderstaande tabel toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt Muziekland III voor 2025:

DichtheidNederlandBuurt Muziekland III
Bevolking5368.393
Adressen2.0931.271
Autos2754.179

De data over het aantal inwoners-, adressen- en personenauto’s per vierkante kilometer land geven een beeld van ‘de mate van concentratie van menselijke activiteiten’ in de buurt Muziekland III ten opzichte van het gemiddelde voor Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Toelichting
Gemiddelde afstand tot voorzieningen
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een huisartsenpraktijk in de buurt Muziekland III is 0,6.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt Muziekland III tot de dichtstbijzijnde voorziening. De gebruikte cijfers komen uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor 2025.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt Muziekland III tot de dichtstbijzijnde voorziening voor 2025:

VoorzieningAfstand in km
Huisartsenpraktijk0,6
Supermarkt0,7
Restaurant0,7
Basisonderwijs0,5
Voortgezet onderwijs2,9
Bibliotheek0,8
Treinstation3,6
Sportterrein1,5
Bioscoop3,9
Museum3,5

De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting.

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen
Gemiddeld aardgas- en elektriciteitsverbruik per woning per jaar in de buurt Muziekland III.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddeld energieverbruik per woning per jaar in de buurt Muziekland III.


Onderstaande tabel toont het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik per type woning voor 2024 voor de buurt Muziekland III:

Soort woningGemiddeld gasverbruikGemiddelde elektriciteitslevering per woning
Appartement5301.640
Tussenwoning7902.840
Hoekwoning9603.260
Twee-onder-één-kap woning1.0703.190
Vrijstaande woning1.5903.880
Koopwoning8102.690
Huurwoning8002.320

Data over het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik voor aardgas in m3. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen. Het verbruik van gas en elektra is ook bekend per woningtype, zie de tabel.

Toelichting Meer gas
Energielabels
De meest voorkomende energielabels in de buurt Muziekland III zijn B (223 adressen) en A (129 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in de buurt Muziekland III. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 juli 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel B komt het meeste voor in de buurt Muziekland III: 223 adressen hebben energielabel B. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente Harderwijk bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Adressen in de buurt Muziekland III
Tabel met 431 adressen in de buurt Muziekland III.

Onderstaande tabel toont alle openbare ruimtes en alle unieke combinaties van straten en huisnummers voor de buurt Muziekland III. Één straat kan in meer dan één buurt voorkomen. Vind de buurt bij je adres op de pagina met alle adressen voor de gemeente Harderwijk.

Openbare ruimteHuisnummer(s)Postcode(s)WoonplaatsAantal adressen
Drielandendreef148 t/m 2763845CG t/m 3845CHHarderwijk65
Klarinetdreef1 t/m 603845CN t/m 3845CPHarderwijk38
Muziekgracht--Harderwijk0
Muziekpad--Harderwijk0
Saxofoondreef1 t/m 683845CV t/m 3845CWHarderwijk48
Tonselsedreef1 t/m 1133845CR t/m 3845CTHarderwijk86
Trombonedreef1 t/m 833845CL t/m 3845CMHarderwijk60
Trompetdreef1 t/m 563845CJ t/m 3845CKHarderwijk53
Tubadreef1 t/m 883845CZHarderwijk81

Bovenstaande tabel toont de gegevens voor 9 openbare ruimtes en 431 adressen in de buurt Muziekland III. Dit zijn alle adressen en openbare ruimtes op basis van de BAG- en de topografische kaarten (BRT) van het Kadaster van 1 juli 2026.

Een openbare ruimte is een door de gemeente aangewezen gebied dat is ingericht en wordt onderhouden voor publiek gebruik. Dit kan bijvoorbeeld een straat, weg, plein, park, erf, spoorbaan of brug zijn. Zie de toelichting voor een verdere definitie. Klik op de naam van een openbare ruimte om de pagina met statistieken voor die ruimte weer te geven. Bekijk de definities van de soorten openbare ruimtes.

De BAG (Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Adressen Harderwijk
Tabelgebruik:

  • Bekijk in de tabel alle openbare ruimtes en unieke combinaties van straten en huisnummers in deze buurt.
  • Zoek in de tabel met het zoekveld boven de tabel. De rijen worden hiermee gefilterd zodat alleen rijen waarin de zoekterm voorkomt zichtbaar blijven.
  • Sorteer de tabel door op een kolomtitel te klikken.
  • Blader door de tabel met de knoppen onder de tabel.
  • Op kleine schermen: de eerste kolom blijft staan, verschuif de tabel horizontaal om alle kolommen te zien.
Download de buurt-rapportage!
Download hier de PDF buurt-rapportage met 100 grafieken en kaarten!

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download de buurt-rapportage voor Buurt Muziekland III. Met veel extra informatie in 100 kaarten en grafieken! Met regionale vergelijkingen en met onderwerpen uitgezet in de tijd. Als PDF document: makkelijk te bewaren, delen en printen.

Download!
Gebieden
Tabel met de gebieden die de buurt Muziekland III ‘raken’.
Soort gebiedNaam gebiedAantal adressen
Postcode numeriek3845430
WoonkernHarderwijk431
WoonplaatsHarderwijk433
WijkDrielanden433
GemeenteHarderwijk433
ProvincieGelderland433
WaterschapWaterschap Vallei en Veluwe433
LandNederland433

Bovenstaande tabel toont de regionale gebieden die de buurt Muziekland III ‘raken’ met het aantal adressen uit de buurt Muziekland III dat in het betreffende gebied ligt.

Buurt Muziekland III ‘raakt’ andere gebieden zoals bijvoorbeeld een woonplaats of waterschap wanneer de geometrieën van de buurt Muziekland III en die van de andere gebieden elkaar overlappen of snijden. De gebieden zijn op basis van de gebiedsindelingen van het CBS van 2025 en de topografische kaarten van het Kadaster van 2026 bepaald. Klik op de naam van een gebied om de pagina met statistieken voor dat gebied weer te geven.

Alle onderwerpen en vergelijken

Bekijk de meest recente cijfers over meer dan 250 onderwerpen en vergelijk de buurt Muziekland III met andere gebieden.

Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!
Kies een categorie en bekijk de bijbehorende onderwerpen.

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor de buurt Muziekland III voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

Bedrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Bedrijfsvestigingen totaal100Aantal2025
A Landbouw, bosbouw en visserij0Aantal2025
B-F Nijverheid en energie15Aantal2025
G+I Handel en horeca10Aantal2025
H+J Vervoer, informatie en communicatie5Aantal2025
K-L Financiële diensten, onroerend goed5Aantal2025
M-N Zakelijke dienstverlening25Aantal2025
O-Q Overheid, onderwijs en zorg30Aantal2025
R-U Cultuur, recreatie, overige diensten10Aantal2025
% A Landbouw, bosbouw en visserij0,0%Percentage2025
% B-F Nijverheid en energie15%Percentage2025
% G+I Handel en horeca10%Percentage2025
% H+J Vervoer, informatie en communicatie5%Percentage2025
% K-L Financiële diensten, onroerend goed5%Percentage2025
% M-N Zakelijke dienstverlening25%Percentage2025
% O-Q Overheid, onderwijs en zorg30%Percentage2025
% R-U Cultuur, recreatie, overige diensten10%Percentage2025

De cijfers over bedrijven tonen het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt Muziekland III, uitgesplitst naar bedrijfstak. Een vestiging is een locatie van een bedrijf, instelling of zelfstandige waar of van waaruit activiteiten worden uitgevoerd.

Bevolking
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Inwoners1.145Aantal2026
Mannen600Aantal2025
Vrouwen580Aantal2025
0 tot 15 jaar205Aantal2026
15 tot 25 jaar150Aantal2026
25 tot 45 jaar265Aantal2026
45 tot 65 jaar355Aantal2026
65 jaar of ouder165Aantal2026
Ongehuwd540Aantal2025
Gehuwd540Aantal2025
Gescheiden70Aantal2025
Verweduwd25Aantal2025
% Mannen51%Percentage2025
% Vrouwen49%Percentage2025
% 0 tot 15 jaar18%Percentage2026
% 15 tot 25 jaar13%Percentage2026
% 25 tot 45 jaar23%Percentage2026
% 45 tot 65 jaar31%Percentage2026
% 65 jaar of ouder14%Percentage2026
% Ongehuwd46%Percentage2025
% Gehuwd46%Percentage2025
% Gescheiden6%Percentage2025
% Verweduwd2,13%Percentage2025
Geboorten5Aantal2025
Geboorte relatief5Aantal per 1.000 inwoners2025
Sterftes5Aantal2025
Sterfte relatief5Aantal per 1.000 inwoners2025
Leerlingen PO130Aantal2025
Leerlingen VO70Aantal2025
Studenten MBO30Aantal2025
Studenten HBO40Aantal2025
Studenten WO10Aantal2025
Praktisch opleidingsniveau180Aantal2024
Middelbaar opleidingsniveau370Aantal2024
Hoger opleidingsniveau360Aantal2024
% Praktisch opleidingsniveau20%Percentage2024
% Middelbaar opleidingsniveau41%Percentage2024
% Hoger opleidingsniveau40%Percentage2024
Jongeren met jeugdzorg in natura35Aantal2024
% Jongeren met jeugdzorg10%Percentage2024
Wmo cliënten40Aantal2024
Wmo cliënten per 1.000 inwoners33Aantal per 1.000 inwoners2024
Bevolkingsdichtheid8.393Aantal per km²2025

De inwonersaantallen worden altijd op vijftallen afgerond, hierdoor kan het voorkomen dat een optelling van subgroepen (zoals inwoners naar geslacht of naar leeftijd) licht afwijkt van het totaal aantal inwoners.

Energie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning2.760Gemiddeld in kWh2024
Gemiddelde elektriciteitsteruglevering per woning1.050Gemiddeld in kWh2024
% Woningen met zonnestroom47%Percentage2024
% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmd8%Percentage2024
Gemiddelde elektriciteitslevering appartement1.640Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering tussenwoning2.840Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering hoekwoning3.260Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering twee-onder-één-kap woning3.190Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering vrijstaande woning3.880Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering huurwoning2.320Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering koopwoning2.690Gemiddeld in kWh2023
Gemiddeld aardgasverbruik per woning770Gemiddeld per m³2024
% Woningen met stadsverwarming3%Percentage2024
% Aardgasvrije woningen4%Percentage2024
% Aardgaswoningen89%Percentage2024
Gemiddeld aardgasverbruik appartement530Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik tussenwoning790Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik hoekwoning960Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik twee-onder-één-kap woning1.070Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik vrijstaande woning1.590Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik koopwoning810Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik huurwoning800Gemiddeld per m³2023
Publieke laadpalengeen dataAantalgeen data
Adressen zonder energielabel1Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel176Aantal2026
Adressen met definitief energielabel253Aantal2026
Energielabels A+++++0Aantal2026
Energielabels A++++0Aantal2026
Energielabels A+++0Aantal2026
Energielabels A++1Aantal2026
Energielabels A+2Aantal2026
Energielabels A129Aantal2026
Energielabels B223Aantal2026
Energielabels C73Aantal2026
Energielabels D1Aantal2026
Energielabels E0Aantal2026
Energielabels F0Aantal2026
Energielabels G0Aantal2026

De onderwerpen in de categorie energieverbruik tonen onder meer het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik en de energielabels van gebouwen in de buurt Muziekland III. Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het minst energiezuinige label en A++++ het meest energiezuinige label.

Gezondheid-gedrag
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Rookt tabak11%Percentage2024
Voldoet aan de alcoholrichtlijn46%Percentage2024
Drinken81%Percentage2024
Zwaar drinken8%Percentage2024
Overmatig drinken5%Percentage2024
Overgewicht48%Percentage2024
Ernstig overgewicht (obesitas)15%Percentage2024
Voldoet aan de beweegrichtlijn49%Percentage2024
Wekelijks sporten63%Percentage2024
Lopen en/of fietsen naar school of werk49%Percentage2024
Lopen naar school of werk14%Percentage2024
Fietsen naar school of werk42%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Muziekland III. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-overig
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Eenzaam39%Percentage2024
Ernstig eenzaam10%Percentage2024
Emotioneel eenzaam23%Percentage2024
Sociaal eenzaam26%Percentage2024
Matig/veel regie over het eigen leven92%Percentage2024
Moeite met rondkomen7%Percentage2024
Krijgt steun van anderen95%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door buren3%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door wegverkeer4%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg >50 km/uur2%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg <50 km/uur3%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door treinverkeer0%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door vliegverkeer1%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door windturbines0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring wegverkeer2%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring treinverkeer0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring vliegverkeer0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring buren2%Percentage2024
Tevreden met de woning94%Percentage2024
Tevreden met de woonomgeving93%Percentage2024
Tevreden met het groen in de omgeving90%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden binnen65%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden buiten60%Percentage2024
Vrijwilligerswerk27%Percentage2024
Mantelzorger15%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Muziekland III. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-ziekte
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Goed ervaren gezondheid81%Percentage2024
Één of meer langdurige aandoeningen30%Percentage2024
Beperkt vanwege gezondheid27%Percentage2024
Ernstig beperkt vanwege gezondheid3%Percentage2024
Één of meerdere keren gevallen27%Percentage2024
Langdurige ziekte en beperkt25%Percentage2024
Lage veerkracht11%Percentage2024
Hoge veerkracht57%Percentage2024
Hoog risico op angst of depressie6%Percentage2024
Suïcide gedachten de laatste 12 maanden8%Percentage2024
(Heel) veel stress in afgelopen 4 weken18%Percentage2024
Één of meer lichamelijke beperkingen9%Percentage2020
Beperking in horen3%Percentage2020
Beperking in zien3%Percentage2020
Beperking in bewegen4%Percentage2020
Broze gezondheid22%Percentage2024
Broze metale gezondheid33%Percentage2024
Broze lichamelijke gezondheid19%Percentage2024
Broze gezondheid in het sociale domein24%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Muziekland III. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Huishoudens
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huishoudens435Aantal2025
Eenpersoonshuishoudens100Aantal2025
Meerpersoonshuishoudens335Aantal2025
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen110Aantal2025
Meerpersoonshuishoudens met kinderen225Aantal2025
% Eenpersoonshuishoudens23%Percentage2025
% Meerpersoonshuishoudens77%Percentage2025
% Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen25%Percentage2025
% Meerpersoonshuishoudens met kinderen52%Percentage2025
Gemiddelde huishoudensgrootte2,7Gemiddeld aantal2025

Het aantal huishoudens betreft het aantal particuliere huishoudens op 1 januari van een jaar. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen in een woonruimte wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. De cijfers over huishoudens op wijk- en buurtniveau worden afgerond op vijftallen.

Inkomen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Werkzame beroepsbevolking730Aantal2024
Netto arbeidsparticipatie82%Percentage2024
% Werknemers89%Percentage2024
% Werknemers met vaste arbeidsrelatie64%Percentage2024
% Werknemers met flexibele arbeidsrelatie25%Percentage2024
% Zelfstandigen11%Percentage2024
Inkomensontvangers900Aantal2024
Inkomensontvangers per 1.000 inwoners773Aantal per 1.000 inwoners2024
Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger€42.400Gemiddeld in Euro2023
Gemiddeld inkomen per inwoner€34.400Gemiddeld in Euro2023
40% personen met laagste inkomen34%Percentage2024
20% personen met hoogste inkomen26%Percentage2024
% Personen in armoede0,4%Percentage2024
% Personen tot 25% boven armoedegrens1,0%Percentage2024
Gemiddeld huishoudinkomen€43.100euro2023
40% huishoudens met laagste inkomen17%Percentage2024
20% huishoudens met hoogste inkomen38%Percentage2024
% Huishoudens met een laag inkomen1,9%Percentage2023
% Huishoudens onder of rond sociaal minimum1,6%Percentage2023
% Huishoudens tot 110% van sociaal minimum1,6%Percentage2023
% Huishoudens tot 120% van sociaal minimum1,9%Percentage2023
Mediaan vermogen van particuliere huishoudens€312.800euro2024
Personen per soort uitkering - Bijstand0Aantal2025
Personen per soort uitkering - AO40Aantal2025
Personen per soort uitkering - WW10Aantal2025
Personen per soort uitkering - AOW150Aantal2025
% Personen per soort uitkering - Bijstand0%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AO3%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - WW1%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AOW13%Percentage2025

De inkomensgegevens beschrijven het inkomen van personen en particuliere huishoudens in de buurt Muziekland III. Het besteedbaar inkomen is het bruto-inkomen verminderd met onder meer belastingen, premies en betaalde inkomensoverdrachten. Vanwege statistische geheimhouding worden niet voor ieder gebied inkomensgegevens gepubliceerd.

Migratie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland1.000Aantal2025
Herkomst buiten Nederland170Aantal2025
Herkomst Europa35Aantal2025
Herkomst buiten Europa135Aantal2025
% Herkomst Nederland85%Percentage2025
% Herkomst buiten Nederland15%Percentage2025
% Herkomst Europa2,99%Percentage2025
% Herkomst buiten Europa12%Percentage2025
Geboren in Nederland met herkomst Nederland1.000Aantal2025
Geboren in Nederland met herkomst Europa25Aantal2025
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa85Aantal2025
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland110Aantal2025
Geboren in Nederland1.110Aantal2025
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa15Aantal2025
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa50Aantal2025
Geboren buiten Nederland65Aantal2025
% Geboren in Nederland met herkomst Nederland85%Percentage2025
% Geboren in Nederland met herkomst Europa2,14%Percentage2025
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland9,4%Percentage2025
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa7,3%Percentage2025
% Geboren in Nederland95%Percentage2025
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa1,28%Percentage2025
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa4,27%Percentage2025
% Geboren buiten Nederland5,6%Percentage2025
Autochtoon1.015Aantal2022
Westers60Aantal2022
Niet-westers85Aantal2022
Nederlandse Antillen en Aruba0Aantal2022
Marokko5Aantal2022
Suriname10Aantal2022
Turkije40Aantal2022
Overig niet-westers35Aantal2022

De onderwerpen in de categorie migratie gaan over de herkomst en migratie van inwoners van de buurt Muziekland III. De herkomst is gebaseerd op het geboorteland van de persoon en diens ouders. De migratiecijfers tonen onder meer vestiging, vertrek, immigratie en emigratie.

Misdrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Misdrijven9Aantal2025
Diefstal0Aantal2025
Geweld en seksmisdrijven0Aantal2025
Milieu overtredingen0Aantal2025
Oplichting5Aantal2025
Verkeersovertredingen2Aantal2025
Vernieling1Aantal2025
Overige misdrijven1Aantal2025
Misdrijven per 1.000 inwoners8Aantal per 1.000 inwoners2025
Diefstal per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Geweld en seksmisdrijven per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Milieu overtredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Oplichting per 1.000 inwoners4Aantal per 1.000 inwoners2025
Verkeersovertredingen per 1.000 inwoners2Aantal per 1.000 inwoners2025
Vernieling per 1.000 inwoners1Aantal per 1.000 inwoners2025
Overige misdrijven per 1.000 inwoners1Aantal per 1.000 inwoners2025

De cijfers over misdrijven tonen de door de politie geregistreerde misdrijven in de buurt Muziekland III, zowel als aantal als omgerekend per 1.000 inwoners. Niet ieder gepleegd misdrijf wordt gemeld of geregistreerd.

Nabijheid voorzieningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand0,6Gemiddelde afstand in km2025
Huisartsenpraktijken binnen 1 km1,0Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 3 km2,0Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 5 km16Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpost afstand2,9Gemiddelde afstand in km2024
Apotheek afstand0,6Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuis met poli afstand2,9Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km3,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuis zonder poli afstand2,9Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km1,0Gemiddeld aantal2025
Supermarkt afstand0,7Gemiddelde afstand in km2025
Supermarkten binnen 1 km2,3Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 3 km4,0Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 5 km15Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand0,7Gemiddelde afstand in km2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km3,0Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km7,1Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km62Gemiddeld aantal2025
Warenhuis afstand2,7Gemiddelde afstand in km2025
Warenhuizen binnen 5 km3,0Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 10 km4,0Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 20 km8Gemiddeld aantal2025
Café afstand3,4Gemiddelde afstand in km2025
Cafés binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 5 km15Gemiddeld aantal2025
Cafetaria afstand0,7Gemiddelde afstand in km2025
Cafetaria binnen 1 km2,0Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 3 km6,8Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 5 km46Gemiddeld aantal2025
Restaurant afstand0,7Gemiddelde afstand in km2025
Restaurants binnen 1 km2,0Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 3 km5Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 5 km74Gemiddeld aantal2025
Hotel afstand3,5Gemiddelde afstand in km2025
Hotels binnen 5 km6Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 10 km9,2Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 20 km30Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijf afstand0,5Gemiddelde afstand in km2025
Kinderdagverblijven binnen 1 km3,0Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 3 km9,5Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 5 km30Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang afstand0,5Gemiddelde afstand in km2025
Buitenschoolseopvang binnen 1 km2,9Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 3 km8,4Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 5 km21Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs afstand0,5Gemiddelde afstand in km2025
Basisonderwijs binnen 1 km2,0Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 3 km8Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 5 km19Gemiddeld aantal2025
Voortgezet onderwijs afstand2,9Gemiddelde afstand in km2024
Voortgezet onderwijs binnen 3 km1,3Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 5 km6Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 10 km8Gemiddeld aantal2024
VMBO afstand2,9Gemiddelde afstand in km2024
VMBO binnen 3 km1,2Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 5 km4,0Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 10 km6Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO afstand3,3Gemiddelde afstand in km2024
HAVO VWO binnen 3 km0,1Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 5 km2,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 10 km3,0Gemiddeld aantal2024
Openbaar groen afstand0,29Gemiddelde afstand in km2017
Park of plantsoen afstand0,29Gemiddelde afstand in km2017
Dagrecreatief terrein afstand2,7Gemiddelde afstand in km2017
Bos afstand2,81Gemiddelde afstand in km2017
Open natuurlijk terrein afstand3,0Gemiddelde afstand in km2017
Open droog natuurlijk terrein afstand4,0Gemiddelde afstand in km2017
Open nat natuurlijk terrein afstand3,0Gemiddelde afstand in km2017
Semi-openbaar groen afstand1,11Gemiddelde afstand in km2017
Sportterrein afstand1,51Gemiddelde afstand in km2017
Volkstuin afstand5,2Gemiddelde afstand in km2017
Verblijfsrecreatief terrein afstand1,11Gemiddelde afstand in km2017
Begraafplaats afstand4,41Gemiddelde afstand in km2017
Recreatief binnenwater afstand4,61Gemiddelde afstand in km2017
Oprit hoofdverkeersweg afstand2,8Gemiddelde afstand in km2025
Treinstation afstand3,6Gemiddelde afstand in km2025
Belangrijk overstapstation afstand27Gemiddelde afstand in km2025
Bibliotheek afstand0,8Gemiddelde afstand in km2025
Zwembad afstand4,3Gemiddelde afstand in km2025
Kunstijsbaan afstand51Gemiddelde afstand in km2025
Podiumkunsten afstand3,3Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten binnen 5 km4,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 10 km4,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 20 km5Gemiddeld aantal2024
Poppodium afstand4,1Gemiddelde afstand in km2024
Bioscoop afstand3,9Gemiddelde afstand in km2025
Bioscopen binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 20 km1,0Gemiddeld aantal2025
Sauna afstand7,8Gemiddelde afstand in km2025
Zonnebank afstand1,9Gemiddelde afstand in km2025
Museum afstand3,5Gemiddelde afstand in km2024
Musea binnen 5 km3,0Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 10 km3,0Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 20 km6Gemiddeld aantal2024
Attractie afstand3,3Gemiddelde afstand in km2025
Attracties binnen 10 km3,0Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 20 km6Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 50 km36Gemiddeld aantal2025
Brandweerkazerne afstand4,3Gemiddelde afstand in km2025

Het CBS publiceert gegevens over de nabijheid van voorzieningen voor inwoners van de buurt Muziekland III. De afstanden zijn gemiddelden over de weg en de nabijheidsindicatoren tonen hoeveel voorzieningen binnen een bepaalde afstand beschikbaar zijn.

Omgeving
OnderwerpWaardeEenheidJaar
RegiocodeBU02431203Code2025
RegionaamMuziekland IIINaam2025
Soort regioBuurtCategorisch type2025
Sorteercode02431203Code2025
Oppervlakte totaal14Aantal hectaren2025
Oppervlakte land14Aantal hectaren2025
Oppervlakte water1Aantal hectaren2025
Mate van stedelijkheid3Indicator 1-52025
Omgevingsadressendichtheid1.271Gemiddeld aantal per km²2025
Adressen totaal430Aantal2026
Adressen met postcode430Aantal2026
Adressen met woonfunctie429Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie0Aantal2026
Adressen met celfunctie0Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie0Aantal2026
Adressen met industriefunctie0Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie0Aantal2026
Adressen met logiesfunctie0Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie0Aantal2026
Adressen met sportfunctie0Aantal2026
Adressen met winkelfunctie0Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie1Aantal2026
Verblijfsobjecten430Aantal2026
Ligplaatsen0Aantal2026
Standplaatsen0Aantal2026
Panden met adres326Aantal2026
Adressen met pand430Aantal2026
Percelen met adres324Aantal2026
Adressen met perceel430Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom430Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom0Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom429Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom0Aantal2026
Panden met adres voor 1700geen dataAantal2026
Panden met adres 1700 tot 1900geen dataAantal2026
Panden met adres 1900 tot 1925geen dataAantal2026
Panden met adres 1925 tot 1950geen dataAantal2026
Panden met adres 1950 tot 1970geen dataAantal2026
Panden met adres 1970 tot 1980geen dataAantal2026
Panden met adres 1980 tot 1990geen dataAantal2026
Panden met adres 1990 tot 2000geen dataAantal2026
Panden met adres 2000 tot 2010geen dataAantal2026
Panden met adres 2010 tot 2020geen dataAantal2026
Panden met adres 2020 en latergeen dataAantal2026
Adressen met pand voor 17000Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 19000Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 19250Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 19500Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 19700Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 19800Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 19900Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 2000348Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 201038Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 202044Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later0Aantal2026
Postcodegebied3845CG-3845CZNaam2026
Meest voorkomende postcode3845Naam2026
Dekkingspercentage meest voorkomende postcode100%Percentage2026

De onderwerpen in de categorie omgeving beschrijven onder meer de oppervlakte, het aantal adressen, de bevolkingsdichtheid en de omgevingsadressendichtheid van de buurt Muziekland III.

Verkeersongevallen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal0Aantal2025
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade0Aantal2025
Verkeersongevallen letselschade0Aantal2025
Verkeersongevallen dodelijk0Aantal2025

De gegevens over verkeersongevallen in de buurt Muziekland III zijn gebaseerd op de registratie van verkeersongevallen door Rijkswaterstaat.

Vervoer
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Personenauto’s totaal585Aantal2025
Personenauto’s - brandstof benzine435Aantal2025
Personenauto’s - overige brandstof150Aantal2025
Personenauto’s per huishouden1,34Aantal2025
Personenauto’s naar oppervlakte4.179Aantal2025
Motorfietsen50Aantal2025

De vervoersgegevens tonen onder meer het aantal personenauto’s en andere voertuigen in de buurt Muziekland III. De voertuiggegevens zijn gebaseerd op het Nederlandse kentekenregister van de RDW.

Woningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad429Aantal2025
Woningen per 1.000 inwoners365Aantal per 1.000 inwoners2025
Nieuwbouw woningen0Aantal2025
Niet-woningvoorraad1Aantal2025
Nieuwbouw niet-woningen0Aantal2025
Gemiddelde woningwaarde€456.000Gemiddeld in Euro2025
Woningwaarde klasse€400.000 tot €500.000Categorisch type2025
Eengezinswoningen322Aantal2025
Meergezinswoningen107Aantal2025
Koopwoningen416Aantal2025
Huurwoningen13Aantal2025
Huurwoningen woningcorporaties0Aantal2025
Huurwoningen overige verhuurders13Aantal2025
Eigendom onbekend0Aantal2025
Bewoond429Aantal2025
Onbewoond0Aantal2025
% Koopwoningen97%Percentage2025
% Huurwoningen3%Percentage2025
% Huurwoningen woningcorporaties0%Percentage2025
% Huurwoningen overige verhuurders3%Percentage2025
% Eigendom onbekend0%Percentage2025
% Eengezinswoningen75%Percentage2025
% Meergezinswoningen25%Percentage2025
% Bewoond100%Percentage2025
% Onbewoond0%Percentage2025
Appartementen107Aantal2026
Tussenwoningen210Aantal2026
Hoekwoningen71Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen24Aantal2026
Vrijstaande woningen17Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen25%Percentage2026
% Tussenwoningen49%Percentage2026
% Hoekwoningen17%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen6%Percentage2026
% Vrijstaande woningen4,0%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 19450Aantal2026
Woningen 1945 tot 19650Aantal2026
Woningen 1965 tot 19750Aantal2026
Woningen 1975 tot 19850Aantal2026
Woningen 1985 tot 19950Aantal2026
Woningen 1995 tot 2005347Aantal2026
Woningen 2005 tot 201582Aantal2026
Woningen 2015 tot 20250Aantal2026
Woningen 2025 en later0Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend0Aantal2026
% Woningen voor 19450,0%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 19650,0%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 19750,0%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 19850,0%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 19950,0%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 200581%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 201519%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 20250,0%Percentage2026
% Woningen 2025 en later0,0%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend0,0%Percentage2026

De woningcijfers voor de buurt Muziekland III komen voornamelijk van het CBS en de BAG. Ze beschrijven onder meer de woningvoorraad, woningtypen, bouwperioden, eigendom en gemiddelde WOZ-waarde. Cijfers op wijk- en buurtniveau kunnen zijn afgerond op vijftallen.

Download de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren als Excel document. Alle woonplaatsen, wijken en buurten zijn onderdeel van de download voor de gemeente Harderwijk. Er is ook een download met alle gemeente-, wijk- en buurtgegevens voor heel Nederland.

Selecteer op een groot scherm een categorie in het menu naast de tabel. Gebruik op een klein scherm de keuzelijst boven de tabel.

Tabelgebruik:

  • Kies een categorie om alleen de onderwerpen uit dat deel van de tabel te tonen.
  • Op grote schermen staat de categoriekeuze naast de tabel; op kleine schermen staat deze erboven.
  • Verschuif de tabel op kleine schermen horizontaal om alle kolommen te bekijken.
Top 5 buurt Muziekland III: kenmerken met het grootste verschil ten opzichte van Nederland
#KenmerkWaardeWaarde NLVerschilVerschil NLScore
1% Woningen 1995 tot 200581%10%71%9,4%7,6
2Personenauto’s naar oppervlakte4.1792753.9041.1513,39
3Bevolkingsdichtheid8.3935367.8572.8512,76
4% Koopwoningen97%57%40%17%2,31
5% O-Q Overheid, onderwijs en zorg30%17%13%6,1%2,19

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Harderwijk.

RegioSoort regio% Woningen 1995 tot 2005Personenauto’s naar oppervlakteBevolkingsdichtheid% Koopwoningen% O-Q Overheid, onderwijs en zorg
Muziekland IIIBuurt81%4.1798.39397%30%
NederlandLand10%27553657%17%
HarderwijkGemeente15%8191.28659%18%
Muziekland IBuurt99%2.1734.17370%22%
Muziekland IIBuurt99%1.9693.65680%17%

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Harderwijk.

Top 5 kenmerken buurt Muziekland III:

De eerste tabel toont de vijf meest kenmerkende onderwerpen voor buurt Muziekland III. Op deze onderwerpen verschilt buurt Muziekland III relatief het meest van de rest van Nederland. De vergelijking gebruikt de meest recent beschikbare gegevens per onderwerp.

Regio’s:

De tweede tabel toont de waarden voor de top 5 kenmerken per regio. Getoonde regio’s: buurt Muziekland III, Nederland, de gemeente, de wijk en de andere buurten binnen de wijk. Hierbij staan de kenmerken in de kolommen en de vergelijkingsgebieden in de rijen.

Berekening van de grootste verschillen:

Het relatieve verschil is berekend als verschilscore. De verschilscore vergelijkt het verschil voor Muziekland III met het gemiddelde verschil voor Nederland. Zo worden de onderwerpen geselecteerd die relatief het sterkst van het Nederlandse gemiddelde afwijken.

De kolommen van de eerste tabel tonen de rekenstappen. ‘Waarde’ is de waarde voor Muziekland III, ‘Waarde NL’ het Nederlandse gemiddelde, ‘Verschil’ het verschil tussen beide waarden, ‘Verschil NL’ de gemiddelde afwijking in Nederland en ‘Score’ de daaruit berekende verschilscore.

De verschilscores zijn voor ruim 70 onderwerpen berekend. Uit de onderwerpen met de hoogste scores worden de vijf meest interessante onderwerpen gekozen. Hierdoor worden tegengestelde of vrijwel gelijke onderwerpen niet dubbel getoond en wordt het ontbreken van een onderwerp niet als kenmerk gepresenteerd. Als er bijvoorbeeld relatief veel vrouwen zijn, wordt niet ook automatisch het lage aandeel mannen getoond. Een sterk afwijkende bedrijfstak wordt alleen getoond als deze oververtegenwoordigd is.

Alle verschilscores voor alle wijken en buurten in buurt Muziekland III staan in de uitgebreide download voor Harderwijk.

Data en bronnen

Bekijk de gebruikte open databronnen en definities en download uitgebreide regionale datasets over de buurt Muziekland III.

Download alle regionale data
Download de uitgebreide datasets voor de gemeente Harderwijk.
Afbeelding van Excel documenten uit de download met regionale data.

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download uitgebreide informatie in handige Excel-overzichten voor de gemeente Harderwijk. De download bevat regionale statistieken, adressen, verkiezingsuitslagen, misdaadcijfers, detail leeftijdsgegevens en meer.

Download ook de PDF buurt-rapportage voor de buurt Muziekland III met 100 kaarten en grafieken.

Download!
Gebruikte open data bronnen
Bronvermelding en definities

Veel gegevens op deze pagina komen uit verschillende datasets met regionale cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hierbij is een groot aantal datasets gecombineerd. De meest recente gegevens zijn bijgewerkt tot en met 18 september 2026. Daarnaast zijn diverse andere officiële databronnen gebruikt, waaronder het Kadaster, de Kiesraad, de Politie en het RIVM.

Bronnen & definities
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Blijf op de hoogte

Ontvang een e-mail als de informatie is bijgewerkt. Maximaal 2 per jaar en niets anders dan dat.

Inschrijven
Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron