Statistieken buurt Nieuwleusen Centrum-zuid

Statistieken buurt Nieuwleusen Centrum-zuid

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Nieuwleusen Centrum-zuid in de gemeente Dalfsen Vlag van de gemeente Dalfsen. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Nieuwleusen Centrum-zuid in de gemeente Dalfsen Vlag van de gemeente Dalfsen. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Kaart van de buurt Nieuwleusen Centrum-zuid.Bekijk kaart
Buurt Nieuwleusen Centrum-zuid in het kort

Bekijk de belangrijkste cijfers, de kaart en een korte toelichting over de buurt Nieuwleusen Centrum-zuid.

Kerncijfers van de buurt Nieuwleusen Centrum-zuid
Adressen, panden, percelen, woningen, huishoudens en inwoners.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van de belangrijkste cijfers van het Kadaster en het CBS voor de buurt Nieuwleusen Centrum-zuid.


Onderstaande tabel toont de belangrijkste cijfers van het CBS en het Kadaster voor de buurt Nieuwleusen Centrum-zuid.

OnderwerpAantalBronJaar data
Adressen met postcode846Kadaster2026
Adressen met woonfunctie839Kadaster2026
Panden met adres821Kadaster2026
Percelen met adres743Kadaster2026
Woningvoorraad829CBS2025
Huishoudens825CBS2026
Inwoners1.965CBS2026

Op deze pagina vind je een kaart van de buurt Nieuwleusen Centrum-zuid en de data over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Nieuwleusen Centrum-zuid.

Definities
Aantal inwoners op de kaart van de buurt Nieuwleusen Centrum-zuid
Kaart van de omgeving van de buurt Nieuwleusen Centrum-zuid.
Afbeelding van de buurt Nieuwleusen Centrum-zuid op de kaart.

Kaart van de wijk Nieuwleusen met het aantal inwoners per buurt in 2026. De cijfers op de kaart geven de volgende buurten weer: 1: Bedrijventerrein De Evenboer, 2: Verspreide huizen Oosterhulst, 3: Nieuwleusen Noord, 4: Bedrijventerrein De Grift, 5: Nieuwleusen Centrum-noord, 6: Verspreide huizen De Meele, 7: Verspreide huizen Oosteinde, 8: Westerbouwlanden, 9: Nieuwleusen Centrum-zuid, 10: Nieuwleusen Zuid, 11: Verspreide huizen Ruitenveen.

Bekijk de statistieken voor alle 43 gebieden binnen de gemeente Dalfsen via de overzichtspagina van de gebieden in de Dalfsen.

Overzicht gebieden Meer Dalfsen
Over de buurt Nieuwleusen Centrum-zuid

De buurt Nieuwleusen Centrum-zuid ligt binnen de wijk Nieuwleusen in de gemeente Dalfsen. Het Zuiderpark ligt binnen de buurt Nieuwleusen Centrum-zuid. De meest voorkomende postcode in de buurt Nieuwleusen Centrum-zuid is postcode 7711.

Er zijn 889 adressen en 829 woningen in de buurt Nieuwleusen Centrum-zuid in de gemeente Dalfsen. 76% van de woningen in de buurt is een koopwoning. De woningen hebben een gemiddelde WOZ waarde van €410.000. Er wonen 1.965 inwoners in de buurt Nieuwleusen Centrum-zuid, waarvan de grootste groep (25%) 65 jaar of ouder is. Buurt Nieuwleusen Centrum-zuid telt 825 huishoudens van gemiddeld 2,4 personen. Verder zijn er 1.210 personenauto’s en 130 bedrijfsvestigingen geregistreerd in de buurt Nieuwleusen Centrum-zuid.

Buurt Nieuwleusen Centrum-zuid heeft een oppervlakte van 85 hectare land (honderd hectare is één vierkante kilometer, 1 km2). De gemiddelde dichtheid van adressen is 650 adressen per km2.

Meer over de buurt Nieuwleusen Centrum-zuid:

De gemeente Dalfsen (gemeentecode GM0148) is bij een gemeentelijke herindeling in 2001 groter geworden vanuit de gemeenten Dalfsen en Nieuwleusen. Hierbij zijn deze gemeenten volledig naar de nieuwe gemeente Dalfsen overgegaan. De gegevens van de buurt Nieuwleusen Centrum-zuid voor de jaren 2013 tot en met 2016 zijn berekend. Bekijk ook de pagina over de gemeentelijke herindeling van de gemeente Dalfsen.

Blijf op de hoogte

Ontvang een e-mail als er nieuwe cijfers zijn op de pagina Buurt Nieuwleusen Centrum-zuid.

Wonen in de buurt Nieuwleusen Centrum-zuid

Bekijk de woningvoorraad, woningkenmerken, woningtypen en de ontwikkeling van de gemiddelde WOZ-waarde in de buurt Nieuwleusen Centrum-zuid.

Kenmerken van de 829 woningen in de buurt Nieuwleusen Centrum-zuid
Er zijn 829 woningen in de buurt Nieuwleusen Centrum-zuid.
Informatie over de woningen in deze regio op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken. En bekijk de woningkenmerken per buurt in de gemeente Dalfsen in een interactieve tabel.

Toelichting
Woningwaarde per jaar
De gemiddelde WOZ waarde in de buurt Nieuwleusen Centrum-zuid was €410.000 in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in de buurt Nieuwleusen Centrum-zuid.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Nieuwleusen Centrum-zuid:

JaarGemiddelde WOZ woningwaarde Buurt Nieuwleusen Centrum-zuid% verschil
2025€410.0004,86%
2024€391.0008,9%
2023€359.00014%
2022€316.0008,6%
2021€291.0006,6%
2020€273.0005,4%
2019€259.0004,02%
2018€249.0003,32%
2017€241.0003,88%
2016€232.0000,87%
2015€230.000-3,36%
2014€238.000-6,7%
2013€255.000geen data

De gemiddelde WOZ woningwaarde in de buurt Nieuwleusen Centrum-zuid is met €155.000 toegenomen van €255.000 in 2013 tot €410.000 in 2025 (dat is een toename van 61%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2025 was €12.917 (4,17%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een duidelijk stijgende trend: De cijfers groeien bijna ieder jaar.

Bekijk ook de ranglijst van de woningwaarden per buurt in de gemeente Dalfsen.

Toelichting
Download een schat aan informatie
Woningwaarde en 65-plussers per gebied
De gemiddelde woningwaarde in de buurt Nieuwleusen Centrum-zuid is €410.000, het percentage inwoners van 65 jaar en ouder is 25% en er zijn 829 woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde woningwaarde per regio op de horizontale as. Deze is afgezet tegen het percentage inwoners van 65 jaar en ouder op de verticale as. Iedere regio wordt als cirkel weergegeven. De omvang van de cirkels hangt af van het aantal woningen in een gebied: hoe meer woningen, hoe groter de cirkel.

Woningwaarde ten opzichte van inwoners van 65 jaar en ouder per gebied, de volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (grijs), provincie Overijssel (bruin), gemeente Dalfsen (geel), 3 woonplaatsen (groen), 3 wijken (oranje) en 35 buurten (blauw). De buurt Nieuwleusen Centrum-zuid wordt in het rood weergegeven. Klik op de naam van een cirkel om de gegevens voor dat gebied weer te geven.

Soorten woningen
Vrijstaande woningen komen het meeste voor in de buurt Nieuwleusen Centrum-zuid: er zijn 274 adressen met het woningtype vrijstaande woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de buurt Nieuwleusen Centrum-zuid.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 juli 2026.

Bevolking in de buurt Nieuwleusen Centrum-zuid

Bekijk de samenstelling en ontwikkeling van de bevolking in de buurt Nieuwleusen Centrum-zuid, met cijfers over inwoners, leeftijd, burgerlijke staat, huishoudens, migratieachtergrond, opleidingsniveau, geboorte en sterfte.

Bekijk ook de maandelijkse bevolkingsontwikkeling in de gemeente Dalfsen.

Aantal inwoners per jaar
De buurt Nieuwleusen Centrum-zuid telt 1.965 inwoners in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Nieuwleusen Centrum-zuid. De gegevens lopen van 2013 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Nieuwleusen Centrum-zuid:

JaarAantal inwoners de buurt Nieuwleusen Centrum-zuid% verschil
20261.965-1,75%
20252.0000,25%
20241.995-0,25%
20232.0001,01%
20221.9800,0%
20211.980-0,75%
20201.995-0,25%
20192.000-0,99%
20182.0200,25%
20172.0150,2%
20162.011-0,15%
20152.0140,5%
20142.0040,2%
20132.000geen data

Het aantal inwoners in de buurt Nieuwleusen Centrum-zuid is met 35 inwoners afgenomen van 2.000 inwoners in 2013 tot 1.965 inwoners in 2026 (dat is een daling van 1,75%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2026 was -3 inwoners (-0,13%).

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente Dalfsen.

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in de buurt Nieuwleusen Centrum-zuid:

In 2013 telde de buurt Nieuwleusen Centrum-zuid 2.000 inwoners. In 2018 is het aantal gestegen tot 2.020 inwoners. De stijging ten opzichte van 2013 is 20 (1,0%), het verschil ten opzichte van het vorige jaar (2017) is 5 (0,25%). Het aantal van 2.020 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 2013 tot en met 2026. In 2026 is het aantal gedaald tot 1.965 inwoners. Dit is een daling van 55 (-2,72%) ten opzichte van 2018, ten opzichte van het vorige jaar (2025) is het verschil -35 (-1,75%). Het aantal van 1.965 inwoners is het minimum in de hele periode waarover de inwonersdata beschikbaar zijn.

Inwoners per leeftijdsgroep in de buurt Nieuwleusen Centrum-zuid
De grootste getoonde leeftijdsgroep in de buurt Nieuwleusen Centrum-zuid is 65 jaar of ouder, met 25% van de inwoners.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, leeftijdsgroepen: aantal inwoners op 1 januari 2026 per leeftijdsgroep.

De grafiek toont de leeftijdsgroepen. Het aantal inwoners is ook per individueel levensjaar beschikbaar (alleen de inwoners van 105 jaar en ouder vormen 1 groep). De inwoners naar leeftijd zijn er tot op buurtniveau in het document met leeftijdsgegevens in de download voor de gemeente Dalfsen.

Burgerlijke staat in de buurt Nieuwleusen Centrum-zuid
Deze grafiek laat zien hoeveel inwoners getrouwd, niet getrouwd, gescheiden of verweduwd zijn.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, burgerlijke staat: aantal en percentage inwoners op 1 januari 2026 naar burgerlijke staat.

Onderverdeling van de bevolking in de buurt Nieuwleusen Centrum-zuid naar de situaties ‘Ongehuwd’, ‘Gehuwd’, ‘Gescheiden’ en ‘Verweduwd’.

Toelichting
Soorten huishoudens
In 2026 waren er 825 huishoudens in de buurt Nieuwleusen Centrum-zuid. Er waren 205 eenpersoonshuishoudens en 620 meerpersoonshuishoudens (afgerond op vijftallen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont de verdeling naar soorten huishoudens voor de buurt Nieuwleusen Centrum-zuid. De gegevens gelden voor 2026.

De cijfers gaan over de particuliere huishoudens op 1 januari 2026. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. In deze grafiek worden de huishoudens onderverdeeld in eenpersoonshuishoudens, meerpersoonshuishoudens zonder kinderen en meerpersoonshuishoudens met kinderen. De cijfers over huishoudens zijn afgerond op vijftallen.

Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in de buurt Nieuwleusen Centrum-zuid.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2013 tot en met 2026: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in de buurt Nieuwleusen Centrum-zuid per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Nieuwleusen Centrum-zuid:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
20261.75080140
20251.77585140
20241.77585135
20231.78090130
20221.79500
20211.80074106
20201.81076109
20191.8356798
20181.8706189
20171.8656189
20161.8705581
20151.8845073
20141.8765174
20131.8724769

In 2026 was de herkomst van inwoners in de buurt Nieuwleusen Centrum-zuid als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 89%, herkomst uit Europese landen: 4,06% en herkomst uit landen buiten Europa: 7,1% En in 2013 was de verdeling van inwoners naar herkomstgebied als volgt: herkomst uit Nederland: 94%, herkomst uit Europa: 2,36% en herkomst van buiten Europa: 3,47%.

Toelichting Meer migratie
Migratie herkomstlanden

Bekijk ook de detailinformatie over het aantal inwoners in Nederland naar land van herkomst.

Landen van herkomst
Migratie achtergrond: Geboortelanden en herkomstlanden
Van de inwoners van de buurt Nieuwleusen Centrum-zuid is 93% in Nederland geboren (gegevens 2026).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking in de buurt Nieuwleusen Centrum-zuid: de grafiek toont het aantal inwoners in 2025, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland. Gebruik het filter om een categorie te selecteren.

De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.

Toelichting
Geboorte per 1.000 inwoners
Er zijn 10 baby’s per 1.000 inwoners geboren in 2025 in de buurt Nieuwleusen Centrum-zuid.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal levend geboren babies per 1.000 inwoners in de buurt Nieuwleusen Centrum-zuid.

De cijfers over de geboortes per 1.000 aantal inwoners zijn berekend door het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december te delen door het aantal inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

Er waren in de gemeente Dalfsen als geheel 34 geboortes in augustus 2026. Bekijk de pagina met maandelijkse bevolkingscijfers voor de gemeente Dalfsen.

Cijfers over geboorte

De cijfers over het relatieve aantal geboortes zijn gebaseerd op data van het CBS. Als basis hiervoor is het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december in verhouding tot het aantal inwoners op 1 januari van een jaar in de buurt Nieuwleusen Centrum-zuid genomen. Het relatieve aantal geboorten kan hoger uitvallen dan verwacht op basis van het inwonertal. Het relatieve cijfer betreft namelijk het aantal geboorten gedurende het jaar ten opzichte van het aantal inwoners op 1 januari. In nieuwbouwwijken kan het aantal inwoners sterk groeien in een jaar. Zo kunnen er in 1 jaar 10 kinderen geboren worden in een wijk waarin op 1 januari slechts 10 inwoners wonen, maar aan het eind van het jaar bijvoorbeeld 200 inwoners.

Sterfte per 1.000 inwoners
Er zijn 5 personen per 1.000 inwoners overleden in 2025 in de buurt Nieuwleusen Centrum-zuid.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal sterftes per 1.000 inwoners in de buurt Nieuwleusen Centrum-zuid.

De cijfers over de sterfte per 1.000 aantal inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS. De relatieve sterfte is bepaald als het aantal overledenen van 1 januari tot en met 31 december, per 1.000 inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

In augustus 2026 zijn in de gemeente Dalfsen als geheel 24 inwoners overleden. Bekijk de maandelijkse sterftecijfers voor de gemeente Dalfsen.

Meer sterfte
Onderwijs in de buurt Nieuwleusen Centrum-zuid

Bekijk de kinderopvang- en onderwijslocaties, gemiddelde reisafstanden, aantallen leerlingen en studenten en de ontwikkeling van het aantal scholen in de buurt Nieuwleusen Centrum-zuid. Dit is een kleine selectie uit de datasets over het onderwijs. Bekijk véél meer informatie over het onderwijs op AlleCijfers.

Kinderopvang- en onderwijslocaties in de buurt Nieuwleusen Centrum-zuid
Buurt Nieuwleusen Centrum-zuidGemeente DalfsenGemeente Zwolle
Aantal kinderopvanglocaties382260
Aantal kindplaatsen511.5758.002
Aantal vestigingen basisonderwijs11661
Aantal leerlingen basisonderwijs1132.61112.931
Aantal vestigingen voortgezet onderwijs0125
Aantal leerlingen voortgezet onderwijs027913.407
Aantal opleidingen middelbaar beroepsonderwijs0025
Aantal studenten middelbaar beroepsonderwijs0025.564
Aantal opleidingen hoger onderwijs0089
Aantal studenten hoger onderwijs0025.320

Bovenstaande tabel toont data van het LRK en DUO over kinderopvang en onderwijs. De gegevens zijn bijgewerkt tot en met 1 oktober 2026.

Het aantal leerlingen betreft het aantal dat onderwijs volgt op een school in de buurt Nieuwleusen Centrum-zuid. Op de pagina’s over het basisonderwijs en over de middelbare scholen zijn ook gegevens beschikbaar over het huisadres van leerlingen ten opzichte van het adres van de schoolvestigingen.

Gemiddelde afstanden kinderopvang en onderwijs
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een basisschool in de buurt Nieuwleusen Centrum-zuid is 0,6 kilometer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand staafdiagram toont de gemiddelde afstand in kilometers over de weg tot kinderdagverblijven, buitenschoolseopvang, basisonderwijs, voortgezet onderwijs totaal, VMBO scholen en HAVO VWO scholen. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens voor verschillende soorten locaties te tonen. De gebruikte cijfers komen van uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor de situatie in 2025.


Onderstaande tabel de gemiddelde afstand in kilometers voor verschillende soorten locaties voor kinderopvang en onderwijs. De gegevens worden getoond per (vergelijkings)gebied en gelden voor 2025.

RegioKinderdagverblijfBuitenschoolseopvangBasisonderwijsVoortgezet onderwijsVMBOHAVO VWO
Nederland0,70,70,82,52,63,4
Provincie Overijssel0,80,80,82,52,74,0
Gemeente Dalfsen1,11,11,16,56,511,6
Wijk Nieuwleusen0,80,70,81,81,813,2
Buurt Nieuwleusen Noord0,40,40,42,12,113,2
Buurt Nieuwleusen Centrum-noord0,40,40,51,51,513,6
Buurt Nieuwleusen Centrum-zuid0,80,60,60,60,613,6
Buurt Nieuwleusen Zuid0,40,30,61,31,312,9
Buurt Westerbouwlanden1,11,01,01,01,014,1
Buurt Bedrijventerrein De Grift0,80,82,13,43,413,6
Buurt Bedrijventerrein De Evenboer0,90,90,92,72,712,7
Buurt Verspreide huizen De Meele1,71,01,64,54,512,4
Buurt Verspreide huizen Oosterhulst2,22,22,23,53,510,9
Buurt Verspreide huizen Ruitenveen1,31,21,33,23,211,5
Buurt Verspreide huizen Oosteinde1,81,82,02,72,711,5

Deze grafiek toont een regionale vergelijking van de gemiddelde reisafstanden voor inwoners van hun woonadres naar de dichtstbijzijnde locaties voor kinderopvang, basisonderwijs en voortgezet onderwijs. De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting. In de grafiek zie je de gegevens voor de buurt Nieuwleusen Centrum-zuid in vergelijking tot andere gebieden. De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (oranje), provincie Overijssel (bruin), gemeente Dalfsen (geel), wijk Nieuwleusen (groen) en 10 buurten (blauw). Buurt Nieuwleusen Centrum-zuid wordt in het rood weergegeven.

Leerlingen en studenten in de buurt Nieuwleusen Centrum-zuid
In 2025 woonden er 390 leerlingen en studenten in de buurt Nieuwleusen Centrum-zuid.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Onderwijsdata: aantal leerlingen en studenten per soort onderwijs in de buurt Nieuwleusen Centrum-zuid, data van het CBS over 2025.

De grafiek toont het aantal leerlingen in het PO en VO en het aantal studenten in het MBO, HBO, en WO dat als inwoner staat ingeschreven op een adres in de buurt Nieuwleusen Centrum-zuid.

Toelichting
Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar per 1 oktober 2024 in de buurt Nieuwleusen Centrum-zuid.

Bovenstaande donutgrafiek toont het percentage praktisch, middelbaar en hoog opgeleiden voor de buurt Nieuwleusen Centrum-zuid. Bekijk het aantal inwoners per opleidingsniveau door op de taartpunten in de grafiek te klikken.

Definities opleidingsniveau

Economie en inkomen in de buurt Nieuwleusen Centrum-zuid

Bekijk de ontwikkeling van het aantal bedrijven en het gemiddelde inkomen in de buurt Nieuwleusen Centrum-zuid, met vergelijkingen tussen gebieden.

Bedrijfsvestigingen (130 totaal)
In de buurt Nieuwleusen Centrum-zuid zijn in totaal 130 bedrijfsvestigingen geregistreerd (gegevens voor 2025).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen van bedrijven per sector per jaar in de buurt Nieuwleusen Centrum-zuid (het aantal bedrijven in de sector “overheid, onderwijs en zorg (Ooz)” is vanaf 2020 bekend).

De ‘gestapelde lijngrafiek’ toont het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt Nieuwleusen Centrum-zuid voor elk van de volgende 8 sectoren:

  1. Lbv: Landbouw, bosbouw en visserij
  2. Nen: Nijverheid en energie
  3. Hh: Handel en HORECA
  4. Vic: Vervoer, informatie en communicatie
  5. Fdo: Financiële diensten en onroerend goed
  6. Zd: Zakelijke dienstverlening
  7. Ooz: Overheid, onderwijs en zorg
  8. Cro: Cultuur, recreatie en overige diensten
Toelichting Definities

Advertentie:

De inlegzolen van VeiligVoeten beschermen goed tegen spijkers in je voet!

Huttenbouw of timmerdorp?
Voorkom verwondingen aan je voeten en voel je veilig! Gebruik veiligheidszooltjes, die beschermen goed tegen scherpe objecten in je voet! Het materiaal van de zolen lijkt op dat van een kogelvrij vest. Bescherm je voeten tegen spijkers en schroeven bij het klussen, gebruik ze bij evenementen, draag ze in je laarzen voor extra isolatie en bescherming of gebruik ze in je waterschoenen.

Gemiddeld inkomen per inwoner
Het gemiddeld inkomen per inwoner in de buurt Nieuwleusen Centrum-zuid is €28.500.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld bruto jaarinkomen in de buurt Nieuwleusen Centrum-zuid.

Over de inkomensdata:

Inwoners en inkomensontvangers: Het gemiddeld inkomen per inwoner in de buurt Nieuwleusen Centrum-zuid is €28.500. Het gemiddeld inkomen per inkomensontvanger is €35.100. Buurt Nieuwleusen Centrum-zuid telt 1.600 inkomensontvangers op 1.965 inwoners totaal.

3% van de huishoudens in de buurt Nieuwleusen Centrum-zuid heeft een inkomen op of rond het sociaal minimum. Studentenhuishoudens en huishoudens met een onvolledig jaarinkomen zijn hierin niet meegenomen. Het sociaal minimum is het wettelijk bestaansminimum zoals dat in de politieke besluitvorming is vastgesteld. Zie de tabel met definities van de brondata voor de volledige definities.

Over de schaal van de inkomensmeter:

De laagste 10% en 25% regio’s vallen in het rode en oranje gebied; deze gebieden kunnen elkaar deels overlappen. De hoogste 25% regio’s vallen in het groene gebied. De grenzen zijn berekend met percentielen, waarbij alle waarden van laag naar hoog zijn gesorteerd. Lees meer over het (gewogen) gemiddelde, de mediaan, modus en percentielen.

Inkomensvergelijking binnen de gemeente Dalfsen
Regionale vergelijking van het gemiddelde inkomen per inwoner.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld inkomen per jaar voor elke regio in Dalfsen: buurt Nieuwleusen Centrum-zuid is rood, andere buurten zijn blauw, wijken zijn geel en de gemeente is grijs.

Er zijn nog veel meer inkomensgegevens beschikbaar in de tabel met 250+ onderwerpen en de inkomensranglijst.

De regionale gezondheidsmonitor

Onderstaande grafieken tonen gegevens uit de regionale gezondheidsmonitor. De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners. De data uit het onderzoek komen van het RIVM en het CBS.

Inwoners met een goede gezondheid
78% procent van de inwoners van 18 jaar en ouder in de buurt Nieuwleusen Centrum-zuid ervaart de eigen gezondheid als goed of zeer goed.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande lijngrafiek toont het percentage inwoners met een goede gezondheid in de buurt Nieuwleusen Centrum-zuid per leeftijdsgroep. De gegevens wordt getoond voor de periode van 2012 tot en met 2024.

De RIVM gezondheidsmonitor biedt gezondheidsgegevens voor Nederland en per provincie, gemeente, wijk en buurt. Dit zijn gegevens over beperkingen, ervaren gezondheid, overgewicht, roken, drinken en mantelzorg.

Over de gezondheidsmonitor

De cijfers op deze pagina zijn afkomstig van het RIVM op basis van gegevens uit de Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen 2012, 2016, 2020 en de Corona Gezondheidsmonitor 2022 van GGD, CBS en RIVM. Er zijn data over monitoren met betrekking tot gezondheid, sociale situatie en leefstijl. Deze gegevens zijn er voor alle buurten, wijken, gemeenten, provincies en voor heel Nederland. Normaliter wordt dit onderzoek iedere vier jaar uitgevoerd. En in verband met Corona is er in 2022 een extra Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen uitgevoerd.

De data zijn door het RIVM en CBS gepubliceerd en waar nodig door OpenInfo omgerekend naar de regionale indelingen van 2026.

Bekijk alle definities uit de regionale gezondheidsmonitor.

Alcoholgebruik en roken
80% van de inwoners van 18 tot 65 jaar in de buurt Nieuwleusen Centrum-zuid geeft aan wel eens alcohol te drinken.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de onderwerpen in de categorie ‘Alcoholgebruik en roken’ uit de gezondheidsmonitor van het RIVM voor de buurt Nieuwleusen Centrum-zuid. Hierbij wordt per onderwerp getoond wat het percentage inwoners in de buurt Nieuwleusen Centrum-zuid is dat heeft aangegeven dat het onderwerp van toepassing is. Gebruik het filter boven de grafiek om de leeftijdsgroep van de inwoners te kiezen.

Bekijk de toelichting bij bovenstaande grafiek met de definities en de vragen voor de onderwerpen ‘rookt tabak’, ‘voldoet aan de alcoholrichtlijn’, ‘drinken’, ‘zwaar drinken’ en ‘overmatig drinken’.

Toelichting

Bekijk de aparte pagina over de gezondheid in de buurt Nieuwleusen Centrum-zuid met de gegevens over meer dan 40 onderwerpen uit de regionale gezondheidsmonitor en met data over het gebruik van de WMO en de jeugdzorg in de buurt Nieuwleusen Centrum-zuid.

Meer gezondheidsdata
Voertuigen en verkeer in de buurt Nieuwleusen Centrum-zuid

Bekijk de beschikbare gegevens over geregistreerde voertuigen, elektrische auto’s en verkeersongevallen in de buurt Nieuwleusen Centrum-zuid.

Aantal elektrische auto’s in de buurt Nieuwleusen Centrum-zuid
Er zijn 49 elektrische auto’s in oktober 2026 in de buurt Nieuwleusen Centrum-zuid.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal elektrische auto’s per maand in de buurt Nieuwleusen Centrum-zuid op basis van de regionale voertuigdata van de RDW. Dit is de som van het aantal elektrische bedrijfsauto’s en het aantal elektrische personenauto’s.

Er zijn 49 elektrische auto’s in de buurt Nieuwleusen Centrum-zuid. Dit is het totaal aantal in oktober 2026 bij de RDW op kenteken geregistreerde elektrische auto’s in de buurt Nieuwleusen Centrum-zuid die op de batterij rijden en met een stekker opgeladen worden.

Toelichting op de regionale voertuigdata

Deze paragraaf toont data over de op kenteken geregistreerde voertuigen in de buurt Nieuwleusen Centrum-zuid. Dit is regionale data van de RDW. De data is beschikbaar per soort voertuig, per energiebron (brandstof) en per maand. Deze gegevens worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent was dit op 1 oktober 2026. Bekijk de toelichting voor de bronbeschrijving en definities van de regionale voertuig data.

Toelichting Meer autodata
Voertuigen naar energiebron
Er zijn 1.300 voertuigen met ‘benzine’ als energiebron in de buurt Nieuwleusen Centrum-zuid in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen per type energiebron (brandstof) dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt Nieuwleusen Centrum-zuid geregistreerd staat.

Er zijn in totaal 2.033 op naam geregistreerde voertuigen in de buurt Nieuwleusen Centrum-zuid (in oktober 2026).

Voertuigen naar soort
Er zijn 1.260 voertuigen van het type ‘personenauto’ in de buurt Nieuwleusen Centrum-zuid in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen naar soort motorvoertuig dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt Nieuwleusen Centrum-zuid geregistreerd staat.

Vergelijk het percentage auto’s per energiebron op de pagina met regionale voertuigdata.

Verkeersongevallen naar afloop
Er waren geen verkeersongevallen in de buurt Nieuwleusen Centrum-zuid in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal verkeersongevallen in de buurt Nieuwleusen Centrum-zuid. Gebruik het filter boven de grafiek om het aantal ongevallen per afloop (materiële schade, letselschade of dodelijke afloop) te bekijken.


Onderstaande tabel laat zien hoeveel verkeersongevallen er in het jaar 2025 in de buurt Nieuwleusen Centrum-zuid plaatsvonden, uitgesplitst naar afloop.

Afloop verkeersongevallenAantal verkeersongevallen in 2025
Totaal0
Materiële schade0
Letselschade0
Dodelijke afloop0

De dataset met verkeersongevallen BRON is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen de buurt Nieuwleusen Centrum-zuid vallen.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Veiligheid in de buurt Nieuwleusen Centrum-zuid

Bekijk de ontwikkeling en soorten van de geregistreerde misdaad in de buurt Nieuwleusen Centrum-zuid op basis van data van de Politie en het CBS. De politiedata worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent op 15 september 2026. De beschrijvingen van de soorten misdrijven zoals de politie deze gebruikt zijn te vinden in de tabel met definities van de verschillende soorten delicten.

Meer misdaad
Totaal geregistreerde misdaad per maand of per jaar
Er zijn in 2025 in totaal 18 misdrijven in de buurt Nieuwleusen Centrum-zuid geregistreerd.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Totaal aantal geregistreerde misdaden in de buurt Nieuwleusen Centrum-zuid, 2012 tot en met 2025 (bij weergave van de gegevens per jaar) of april 2025 tot en met september 2026 (bij weergave van de gegevens per maand).

In de buurt Nieuwleusen Centrum-zuid zijn van 2012 tot en met 2025 in totaal 299 misdrijven geregistreerd. Deze misdrijven zijn ingedeeld naar 25 verschillende soorten delicten. In 2025 werden in de buurt Nieuwleusen Centrum-zuid 18 misdrijven door de politie vastgelegd. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens per maand of per jaar te tonen.

Misdaden naar type delict
De meest voorkomende soorten misdrijven in de buurt Nieuwleusen Centrum-zuid in 2025 zijn Horizontale fraude (5 delicten) en Ongevallen (weg) (3 delicten).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal geregistreerde misdaden voor de tien meest voorkomende soorten delicten in 2025 in de buurt Nieuwleusen Centrum-zuid.

Definities misdaad
Misdaad totaal per maand
In september 2026 is er één misdrijf in de buurt Nieuwleusen Centrum-zuid geregistreerd.
Afbeelding van een warmtekaart (een heatmap in het Engels, een visuele weergave van data waarbij kleuren worden gebruikt om waarden weer te geven) met het totaal aantal misdrijven in de buurt Nieuwleusen Centrum-zuid per maand en per jaar.

Bovenstaande warmtekaart geeft een visuele weergave van het totaal aantal door de politie geregistreerde misdrijven per maand in de buurt Nieuwleusen Centrum-zuid over de afgelopen 6 jaar.

Alle gegevens zijn beschikbaar in het Excel document met politiedata als onderdeel van de download voor de gemeente Dalfsen.

Misdaden per 1.000 inwoners
Er waren 2,0 misdrijven per 1.000 inwoners van het type ‘diefstal’ in 2025 in de buurt Nieuwleusen Centrum-zuid.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Criminaliteit: aantal misdaden per 1.000 inwoners in 2025 in de buurt Nieuwleusen Centrum-zuid.

De grafiek toont de meest recente gegevens over het aantal misdaden per 1.000 inwoners voor de buurt Nieuwleusen Centrum-zuid. De gegevens over misdaden zijn hiertoe gegroepeerd in (1) het totaal aantal diefstallen (alle vormen, zoals diefstal uit woningen en schuren, diefstal van auto’s en fietsen en winkeldiefstal), (2) geweld en seksmisdrijven, (3) milieuovertredingen, (4) oplichting, (5) verkeersovertredingen, (6) vernielingen en misdrijven tegen de openbare orde en (7) alle overige misdrijven. De definities van alle verschillende soorten delicten met daarbij de categorie waarin deze zijn ingedeeld zijn te vinden in de bronbeschrijving van de politiedata.

Verkiezingen in de buurt Nieuwleusen Centrum-zuid

Bekijk de beschikbare verkiezingsuitslagen en informatie over de stembureaus in de buurt Nieuwleusen Centrum-zuid.

Uitslag gemeenteraadsverkiezingen 2026
Stembureau Restaurant LIV in Nieuwleusen
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal stemmen per partij zoals uitgebracht te Stembureau Restaurant LIV in Nieuwleusen bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026. De grafiek toont de 7 partijen waarop bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026 bij het stembureau Stembureau Restaurant LIV in Nieuwleusen stemmen zijn uitgebracht.

Onderstaande grafiek toont het aantal stemmen per politieke partij dat bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 in Stembureau Restaurant LIV in Nieuwleusen is uitgebracht. Er was bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 geen stembureau binnen de buurt Nieuwleusen Centrum-zuid. Stembureau Restaurant LIV in Nieuwleusen is het stembureau dat het meest dichtbij het geografisch centrum van de buurt Nieuwleusen Centrum-zuid ligt.

Bekijk veel meer informatie over de verkiezingen op de pagina met alle 39 stembureaus in de gemeente Dalfsen en op de pagina met alle verkiezingsuitslagen voor de gemeente Dalfsen. En download alle verkiezingsdata in een Excel document als onderdeel van de uitgebreide informatie voor de gemeente Dalfsen.

Stembureaus Dalfsen
Adressen en leefomgeving in de buurt Nieuwleusen Centrum-zuid

Bekijk gegevens over adressen, gebruiksdoelen, bouwperioden, dichtheid, de nabijheid van voorzieningen, energieverbruik en energielabels in de buurt Nieuwleusen Centrum-zuid.

Informatie op basis van de BAG (de Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) van 1 juli 2026. De buurt Nieuwleusen Centrum-zuid telt in totaal 889 adressen, deze hebben allemaal een verblijfsobject, er zijn geen standplaatsen en geen ligplaatsen. Alle adressen in buurt Nieuwleusen Centrum-zuid liggen binnen de bebouwde kom.

Adressen Dalfsen
Adressen: gebruiksdoelen
In de buurt Nieuwleusen Centrum-zuid zijn er 839 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel woonfunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor de buurt Nieuwleusen Centrum-zuid.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 253 panden uit de bouwperiode 1970 tot 1980 in de buurt Nieuwleusen Centrum-zuid.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor de buurt Nieuwleusen Centrum-zuid. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 juli 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Dichtheid per km² van bevolking, adressen en auto’s

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt Nieuwleusen Centrum-zuid voor 2026.


Onderstaande tabel toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt Nieuwleusen Centrum-zuid voor 2026:

DichtheidNederlandBuurt Nieuwleusen Centrum-zuid
Bevolking5392.312
Adressen2.093650
Autos2751.424

De data over het aantal inwoners-, adressen- en personenauto’s per vierkante kilometer land geven een beeld van ‘de mate van concentratie van menselijke activiteiten’ in de buurt Nieuwleusen Centrum-zuid ten opzichte van het gemiddelde voor Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Toelichting
Gemiddelde afstand tot voorzieningen
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een huisartsenpraktijk in de buurt Nieuwleusen Centrum-zuid is 1,3.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt Nieuwleusen Centrum-zuid tot de dichtstbijzijnde voorziening. De gebruikte cijfers komen uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor 2025.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt Nieuwleusen Centrum-zuid tot de dichtstbijzijnde voorziening voor 2025:

VoorzieningAfstand in km
Huisartsenpraktijk1,3
Supermarkt0,7
Restaurant0,8
Basisonderwijs0,6
Voortgezet onderwijs0,6
Bibliotheek1,7
Treinstation10,1
Sportterrein0,5
Bioscoop16,6
Museum0,8

De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting.

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen
Gemiddeld aardgas- en elektriciteitsverbruik per woning per jaar in de buurt Nieuwleusen Centrum-zuid.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddeld energieverbruik per woning per jaar in de buurt Nieuwleusen Centrum-zuid.


Onderstaande tabel toont het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik per type woning voor 2024 voor de buurt Nieuwleusen Centrum-zuid:

Soort woningGemiddeld gasverbruikGemiddelde elektriciteitslevering per woning
Appartement6901.670
Tussenwoning8902.160
Hoekwoning1.0002.430
Twee-onder-één-kap woning1.0702.730
Vrijstaande woning1.1902.980
Koopwoning1.0902.820
Huurwoning8801.900

Data over het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik voor aardgas in m3. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen. Het verbruik van gas en elektra is ook bekend per woningtype, zie de tabel.

Toelichting Meer gas
Energielabels
De meest voorkomende energielabels in de buurt Nieuwleusen Centrum-zuid zijn B (277 adressen) en C (259 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in de buurt Nieuwleusen Centrum-zuid. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 oktober 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel B komt het meeste voor in de buurt Nieuwleusen Centrum-zuid: 277 adressen hebben energielabel B. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente Dalfsen bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Adressen in de buurt Nieuwleusen Centrum-zuid
Tabel met 889 adressen in de buurt Nieuwleusen Centrum-zuid.

Onderstaande tabel toont alle openbare ruimtes en alle unieke combinaties van straten en huisnummers voor de buurt Nieuwleusen Centrum-zuid. Één straat kan in meer dan één buurt voorkomen. Vind de buurt bij je adres op de pagina met alle adressen voor de gemeente Dalfsen.

Openbare ruimteHuisnummer(s)Postcode(s)WoonplaatsAantal adressen
Acaciastraat1 t/m 177711KZNieuwleusen18
Berkenlaan1 t/m 787711MA t/m 7711MDNieuwleusen71
Boekweit--Nieuwleusen0
Bolsterslag2 t/m 127711MZNieuwleusen6
Burg.Backxlaan25 t/m 1137711AA t/m 7711AHNieuwleusen67
Ds.Smitslaan1 t/m 277711BANieuwleusen26
Gerstewiek1 t/m 87711MENieuwleusen8
Goudenregenstraat1 t/m 437711KRNieuwleusen22
Gruttolaan1 t/m 127711LZNieuwleusen12
Haverwiek27711MKNieuwleusen1
Heideslag1 t/m 157711MJNieuwleusen8
Kievitlaan1 t/m 377711LL t/m 7711LSNieuwleusen31
Kon.Wilhelminalaan1 t/m 597711KJ t/m 7711KMNieuwleusen48
Leeuwerikplein1 t/m 127711LPNieuwleusen12
Lijsterlaan2 t/m 267711LH t/m 7711LKNieuwleusen17
Magnolialaan1 t/m 497711LW t/m 7711LXNieuwleusen56
Meidoornstraat2 t/m 497711KT t/m 7711KVNieuwleusen28
Merellaan1 t/m 437711LJ t/m 7711LMNieuwleusen37
Molenpad27711BBNieuwleusen1
Nachtegaalplein1 t/m 107711LRNieuwleusen14
Oosterveen1 t/m 357711BNNieuwleusen31
Paltheweg57711BJNieuwleusen1
Patrijslaan1 t/m 37711LENieuwleusen3
Plaggenslag1 t/m 617711MTNieuwleusen52
Plevierplein1 t/m 207711LC t/m 7711LDNieuwleusen20
Ploegwiek--Nieuwleusen0
Rinkslag1 t/m 507711MV t/m 7711MXNieuwleusen37
Roggewiek--Nieuwleusen0
Turfslag1 t/m 347711MGNieuwleusen32
Veenslag1 t/m 207711MHNieuwleusen19
Westerveen2 t/m 307711DC t/m 7711DENieuwleusen14
Westerveenpad--Nieuwleusen0
Weth.Reuverslaan1 t/m 517711LT t/m 7711LVNieuwleusen49
Weth.Zonnenbergstraat2 t/m 267711KSNieuwleusen16
Weth.de Boerstraat1 t/m 377711KW t/m 7711KXNieuwleusen38
Wielewaalplein1 t/m 227711LA t/m 7711LBNieuwleusen16
Zuivelstraat1 t/m 707711XENieuwleusen43
Zwaluwlaan1 t/m 487711LG t/m 7711LNNieuwleusen35

Bovenstaande tabel toont de gegevens voor 38 openbare ruimtes en 889 adressen in de buurt Nieuwleusen Centrum-zuid. Dit zijn alle adressen en openbare ruimtes op basis van de BAG- en de topografische kaarten (BRT) van het Kadaster van 1 juli 2026.

Een openbare ruimte is een door de gemeente aangewezen gebied dat is ingericht en wordt onderhouden voor publiek gebruik. Dit kan bijvoorbeeld een straat, weg, plein, park, erf, spoorbaan of brug zijn. Zie de toelichting voor een verdere definitie. Klik op de naam van een openbare ruimte om de pagina met statistieken voor die ruimte weer te geven. Bekijk de definities van de soorten openbare ruimtes.

De BAG (Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Adressen Dalfsen
Tabelgebruik:

  • Bekijk in de tabel alle openbare ruimtes en unieke combinaties van straten en huisnummers in deze buurt.
  • Zoek in de tabel met het zoekveld boven de tabel. De rijen worden hiermee gefilterd zodat alleen rijen waarin de zoekterm voorkomt zichtbaar blijven.
  • Sorteer de tabel door op een kolomtitel te klikken.
  • Blader door de tabel met de knoppen onder de tabel.
  • Op kleine schermen: de eerste kolom blijft staan, verschuif de tabel horizontaal om alle kolommen te zien.
Download de buurt-rapportage!
Download hier de PDF buurt-rapportage met 100 grafieken en kaarten!

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download de buurt-rapportage voor Buurt Nieuwleusen Centrum-zuid. Met veel extra informatie in 100 kaarten en grafieken! Met regionale vergelijkingen en met onderwerpen uitgezet in de tijd. Als PDF document: makkelijk te bewaren, delen en printen.

Download!
Gebieden
Tabel met de gebieden die de buurt Nieuwleusen Centrum-zuid ‘raken’.
Soort gebiedNaam gebiedAantal adressen
Postcode numeriek7711846
WoonkernNieuwleusen886
WoonplaatsNieuwleusen893
WijkNieuwleusen893
GemeenteDalfsen893
ProvincieOverijssel893
WaterschapWaterschap Drents Overijsselse Delta893
LandNederland893

Bovenstaande tabel toont de regionale gebieden die de buurt Nieuwleusen Centrum-zuid ‘raken’ met het aantal adressen uit de buurt Nieuwleusen Centrum-zuid dat in het betreffende gebied ligt.

Buurt Nieuwleusen Centrum-zuid ‘raakt’ andere gebieden zoals bijvoorbeeld een woonplaats of waterschap wanneer de geometrieën van de buurt Nieuwleusen Centrum-zuid en die van de andere gebieden elkaar overlappen of snijden. De gebieden zijn op basis van de gebiedsindelingen van het CBS van 2026 en de topografische kaarten van het Kadaster van 2026 bepaald. Klik op de naam van een gebied om de pagina met statistieken voor dat gebied weer te geven.

Alle onderwerpen en vergelijken

Bekijk de meest recente cijfers over meer dan 250 onderwerpen en vergelijk de buurt Nieuwleusen Centrum-zuid met andere gebieden.

Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!
Kies een categorie en bekijk de bijbehorende onderwerpen.

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor de buurt Nieuwleusen Centrum-zuid voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

Bedrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Bedrijfsvestigingen totaal130Aantal2025
A Landbouw, bosbouw en visserij0Aantal2025
B-F Nijverheid en energie20Aantal2025
G+I Handel en horeca15Aantal2025
H+J Vervoer, informatie en communicatie15Aantal2025
K-L Financiële diensten, onroerend goed5Aantal2025
M-N Zakelijke dienstverlening25Aantal2025
O-Q Overheid, onderwijs en zorg25Aantal2025
R-U Cultuur, recreatie, overige diensten25Aantal2025
% A Landbouw, bosbouw en visserij0,0%Percentage2025
% B-F Nijverheid en energie15%Percentage2025
% G+I Handel en horeca12%Percentage2025
% H+J Vervoer, informatie en communicatie12%Percentage2025
% K-L Financiële diensten, onroerend goed3,85%Percentage2025
% M-N Zakelijke dienstverlening19%Percentage2025
% O-Q Overheid, onderwijs en zorg19%Percentage2025
% R-U Cultuur, recreatie, overige diensten19%Percentage2025

De cijfers over bedrijven tonen het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt Nieuwleusen Centrum-zuid, uitgesplitst naar bedrijfstak. Een vestiging is een locatie van een bedrijf, instelling of zelfstandige waar of van waaruit activiteiten worden uitgevoerd.

Bevolking
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Inwoners1.965Aantal2026
Mannen960Aantal2026
Vrouwen1.005Aantal2026
0 tot 15 jaar345Aantal2026
15 tot 25 jaar195Aantal2026
25 tot 45 jaar445Aantal2026
45 tot 65 jaar485Aantal2026
65 jaar of ouder500Aantal2026
Ongehuwd835Aantal2026
Gehuwd940Aantal2026
Gescheiden95Aantal2026
Verweduwd95Aantal2026
% Mannen49%Percentage2026
% Vrouwen51%Percentage2026
% 0 tot 15 jaar18%Percentage2026
% 15 tot 25 jaar9,9%Percentage2026
% 25 tot 45 jaar23%Percentage2026
% 45 tot 65 jaar25%Percentage2026
% 65 jaar of ouder25%Percentage2026
% Ongehuwd42%Percentage2026
% Gehuwd48%Percentage2026
% Gescheiden4,83%Percentage2026
% Verweduwd4,83%Percentage2026
Geboorten20Aantal2025
Geboorte relatief10Aantal per 1.000 inwoners2025
Sterftes10Aantal2025
Sterfte relatief5Aantal per 1.000 inwoners2025
Leerlingen PO190Aantal2025
Leerlingen VO110Aantal2025
Studenten MBO50Aantal2025
Studenten HBO40Aantal2025
Studenten WO0Aantal2025
Praktisch opleidingsniveau370Aantal2024
Middelbaar opleidingsniveau740Aantal2024
Hoger opleidingsniveau350Aantal2024
% Praktisch opleidingsniveau25%Percentage2024
% Middelbaar opleidingsniveau51%Percentage2024
% Hoger opleidingsniveau24%Percentage2024
Jongeren met jeugdzorg in natura60Aantal2024
% Jongeren met jeugdzorg11%Percentage2024
Wmo cliënten110Aantal2024
Wmo cliënten per 1.000 inwoners56Aantal per 1.000 inwoners2024
Bevolkingsdichtheid2.312Aantal per km²2026

De inwonersaantallen worden altijd op vijftallen afgerond, hierdoor kan het voorkomen dat een optelling van subgroepen (zoals inwoners naar geslacht of naar leeftijd) licht afwijkt van het totaal aantal inwoners.

Energie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning2.680Gemiddeld in kWh2024
Gemiddelde elektriciteitsteruglevering per woning1.470Gemiddeld in kWh2024
% Woningen met zonnestroom70%Percentage2024
% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmd8%Percentage2024
Gemiddelde elektriciteitslevering appartement1.670Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering tussenwoning2.160Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering hoekwoning2.430Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering twee-onder-één-kap woning2.730Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering vrijstaande woning2.980Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering huurwoning1.900Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering koopwoning2.820Gemiddeld in kWh2023
Gemiddeld aardgasverbruik per woning1.010Gemiddeld per m³2024
% Woningen met stadsverwarming0%Percentage2014
% Aardgasvrije woningen2%Percentage2024
% Aardgaswoningen91%Percentage2024
Gemiddeld aardgasverbruik appartement690Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik tussenwoning890Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik hoekwoning1.000Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik twee-onder-één-kap woning1.070Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik vrijstaande woning1.190Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik koopwoning1.090Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik huurwoning880Gemiddeld per m³2023
Publieke laadpalengeen dataAantalgeen data
Adressen zonder energielabel46Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel334Aantal2026
Adressen met definitief energielabel509Aantal2026
Energielabels A+++++0Aantal2026
Energielabels A++++0Aantal2026
Energielabels A+++3Aantal2026
Energielabels A++3Aantal2026
Energielabels A+4Aantal2026
Energielabels A204Aantal2026
Energielabels B277Aantal2026
Energielabels C259Aantal2026
Energielabels D55Aantal2026
Energielabels E14Aantal2026
Energielabels F9Aantal2026
Energielabels G15Aantal2026

De onderwerpen in de categorie energieverbruik tonen onder meer het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik en de energielabels van gebouwen in de buurt Nieuwleusen Centrum-zuid. Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het minst energiezuinige label en A++++ het meest energiezuinige label.

Gezondheid-gedrag
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Rookt tabak14%Percentage2024
Voldoet aan de alcoholrichtlijn45%Percentage2024
Drinken78%Percentage2024
Zwaar drinken10%Percentage2024
Overmatig drinken6%Percentage2024
Overgewicht54%Percentage2024
Ernstig overgewicht (obesitas)16%Percentage2024
Voldoet aan de beweegrichtlijn50%Percentage2024
Wekelijks sporten53%Percentage2024
Lopen en/of fietsen naar school of werk38%Percentage2024
Lopen naar school of werk15%Percentage2024
Fietsen naar school of werk31%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Nieuwleusen Centrum-zuid. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-overig
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Eenzaam41%Percentage2024
Ernstig eenzaam10%Percentage2024
Emotioneel eenzaam23%Percentage2024
Sociaal eenzaam28%Percentage2024
Matig/veel regie over het eigen leven89%Percentage2024
Moeite met rondkomen10%Percentage2024
Krijgt steun van anderen95%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door buren3%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door wegverkeer3%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg >50 km/uur2%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg <50 km/uur1%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door treinverkeer0%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door vliegverkeer1%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door windturbines0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring wegverkeer1%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring treinverkeer0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring vliegverkeer0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring buren2%Percentage2024
Tevreden met de woning92%Percentage2024
Tevreden met de woonomgeving93%Percentage2024
Tevreden met het groen in de omgeving93%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden binnen69%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden buiten71%Percentage2024
Vrijwilligerswerk39%Percentage2024
Mantelzorger16%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Nieuwleusen Centrum-zuid. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-ziekte
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Goed ervaren gezondheid78%Percentage2024
Één of meer langdurige aandoeningen32%Percentage2024
Beperkt vanwege gezondheid31%Percentage2024
Ernstig beperkt vanwege gezondheid4%Percentage2024
Één of meerdere keren gevallen27%Percentage2024
Langdurige ziekte en beperkt28%Percentage2024
Lage veerkracht14%Percentage2024
Hoge veerkracht54%Percentage2024
Hoog risico op angst of depressie6%Percentage2024
Suïcide gedachten de laatste 12 maanden8%Percentage2024
(Heel) veel stress in afgelopen 4 weken16%Percentage2024
Één of meer lichamelijke beperkingen13%Percentage2020
Beperking in horen5%Percentage2020
Beperking in zien4%Percentage2020
Beperking in bewegen7%Percentage2020
Broze gezondheid22%Percentage2024
Broze metale gezondheid32%Percentage2024
Broze lichamelijke gezondheid19%Percentage2024
Broze gezondheid in het sociale domein23%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Nieuwleusen Centrum-zuid. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Huishoudens
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huishoudens825Aantal2026
Eenpersoonshuishoudens205Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens620Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen305Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens met kinderen315Aantal2026
% Eenpersoonshuishoudens25%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens75%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen37%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens met kinderen38%Percentage2026
Gemiddelde huishoudensgrootte2,4Gemiddeld aantal2026

Het aantal huishoudens betreft het aantal particuliere huishoudens op 1 januari van een jaar. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen in een woonruimte wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. De cijfers over huishoudens op wijk- en buurtniveau worden afgerond op vijftallen.

Inkomen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Werkzame beroepsbevolking1.070Aantal2024
Netto arbeidsparticipatie73%Percentage2024
% Werknemers90%Percentage2024
% Werknemers met vaste arbeidsrelatie65%Percentage2024
% Werknemers met flexibele arbeidsrelatie25%Percentage2024
% Zelfstandigen10%Percentage2024
Inkomensontvangers1.600Aantal2024
Inkomensontvangers per 1.000 inwoners802Aantal per 1.000 inwoners2024
Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger€35.100Gemiddeld in Euro2023
Gemiddeld inkomen per inwoner€28.500Gemiddeld in Euro2023
40% personen met laagste inkomen42%Percentage2024
20% personen met hoogste inkomen15%Percentage2024
% Personen in armoede1,8%Percentage2024
% Personen tot 25% boven armoedegrens5,2%Percentage2024
Gemiddeld huishoudinkomen€38.000euro2023
40% huishoudens met laagste inkomen31%Percentage2024
20% huishoudens met hoogste inkomen20%Percentage2024
% Huishoudens met een laag inkomen2,4%Percentage2023
% Huishoudens onder of rond sociaal minimum3,3%Percentage2023
% Huishoudens tot 110% van sociaal minimum5,9%Percentage2023
% Huishoudens tot 120% van sociaal minimum7,2%Percentage2023
Mediaan vermogen van particuliere huishoudens€307.200euro2024
Personen per soort uitkering - Bijstand20Aantal2025
Personen per soort uitkering - AO70Aantal2025
Personen per soort uitkering - WW10Aantal2025
Personen per soort uitkering - AOW450Aantal2025
% Personen per soort uitkering - Bijstand1%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AO4%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - WW0%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AOW22%Percentage2025

De inkomensgegevens beschrijven het inkomen van personen en particuliere huishoudens in de buurt Nieuwleusen Centrum-zuid. Het besteedbaar inkomen is het bruto-inkomen verminderd met onder meer belastingen, premies en betaalde inkomensoverdrachten. Vanwege statistische geheimhouding worden niet voor ieder gebied inkomensgegevens gepubliceerd.

Migratie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland1.750Aantal2026
Herkomst buiten Nederland220Aantal2026
Herkomst Europa80Aantal2026
Herkomst buiten Europa140Aantal2026
% Herkomst Nederland89%Percentage2026
% Herkomst buiten Nederland11%Percentage2026
% Herkomst Europa4,06%Percentage2026
% Herkomst buiten Europa7,1%Percentage2026
Geboren in Nederland met herkomst Nederland1.750Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst Europa35Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa50Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland85Aantal2026
Geboren in Nederland1.835Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa50Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa85Aantal2026
Geboren buiten Nederland135Aantal2026
% Geboren in Nederland met herkomst Nederland89%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst Europa1,78%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland4,31%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa2,54%Percentage2026
% Geboren in Nederland93%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa2,54%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa4,31%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland6,9%Percentage2026
Autochtoon1.795Aantal2022
Westers95Aantal2022
Niet-westers90Aantal2022
Nederlandse Antillen en Aruba15Aantal2022
Marokko0Aantal2022
Suriname5Aantal2022
Turkije0Aantal2022
Overig niet-westers70Aantal2022

De onderwerpen in de categorie migratie gaan over de herkomst en migratie van inwoners van de buurt Nieuwleusen Centrum-zuid. De herkomst is gebaseerd op het geboorteland van de persoon en diens ouders. De migratiecijfers tonen onder meer vestiging, vertrek, immigratie en emigratie.

Misdrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Misdrijven18Aantal2025
Diefstal4Aantal2025
Geweld en seksmisdrijven4Aantal2025
Milieu overtredingen0Aantal2025
Oplichting5Aantal2025
Verkeersovertredingen4Aantal2025
Vernieling1Aantal2025
Overige misdrijven0Aantal2025
Misdrijven per 1.000 inwoners9Aantal per 1.000 inwoners2025
Diefstal per 1.000 inwoners2Aantal per 1.000 inwoners2025
Geweld en seksmisdrijven per 1.000 inwoners2Aantal per 1.000 inwoners2025
Milieu overtredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Oplichting per 1.000 inwoners2Aantal per 1.000 inwoners2025
Verkeersovertredingen per 1.000 inwoners2Aantal per 1.000 inwoners2025
Vernieling per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Overige misdrijven per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025

De cijfers over misdrijven tonen de door de politie geregistreerde misdrijven in de buurt Nieuwleusen Centrum-zuid, zowel als aantal als omgerekend per 1.000 inwoners. Niet ieder gepleegd misdrijf wordt gemeld of geregistreerd.

Nabijheid voorzieningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand1,3Gemiddelde afstand in km2025
Huisartsenpraktijken binnen 1 km0,2Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 3 km1,0Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpost afstand15Gemiddelde afstand in km2024
Apotheek afstand1,3Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuis met poli afstand14Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km3,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuis zonder poli afstand15Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km2,0Gemiddeld aantal2025
Supermarkt afstand0,7Gemiddelde afstand in km2025
Supermarkten binnen 1 km1,5Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 3 km3,0Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 5 km3,0Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand0,8Gemiddelde afstand in km2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km1,5Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km4,2Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km6Gemiddeld aantal2025
Warenhuis afstand2,1Gemiddelde afstand in km2025
Warenhuizen binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 10 km2,0Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 20 km11Gemiddeld aantal2025
Café afstand2,9Gemiddelde afstand in km2025
Cafés binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 3 km0,6Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2025
Cafetaria afstand0,6Gemiddelde afstand in km2025
Cafetaria binnen 1 km3,2Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 3 km6Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 5 km6Gemiddeld aantal2025
Restaurant afstand0,8Gemiddelde afstand in km2025
Restaurants binnen 1 km1,7Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 3 km4,0Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 5 km4,0Gemiddeld aantal2025
Hotel afstand7,5Gemiddelde afstand in km2025
Hotels binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 10 km4,0Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 20 km24Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijf afstand0,8Gemiddelde afstand in km2025
Kinderdagverblijven binnen 1 km0,9Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 3 km5,4Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 5 km7Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang afstand0,6Gemiddelde afstand in km2025
Buitenschoolseopvang binnen 1 km1,9Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 3 km7,4Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 5 km9Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs afstand0,6Gemiddelde afstand in km2025
Basisonderwijs binnen 1 km1,0Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 3 km4,4Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 5 km5,1Gemiddeld aantal2025
Voortgezet onderwijs afstand0,6Gemiddelde afstand in km2024
Voortgezet onderwijs binnen 3 km1,0Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 10 km1,4Gemiddeld aantal2024
VMBO afstand0,6Gemiddelde afstand in km2024
VMBO binnen 3 km1,0Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 10 km1,4Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO afstand14Gemiddelde afstand in km2024
HAVO VWO binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2024
Openbaar groen afstand0,3Gemiddelde afstand in km2017
Park of plantsoen afstand0,3Gemiddelde afstand in km2017
Dagrecreatief terrein afstand6,7Gemiddelde afstand in km2017
Bos afstand4,3Gemiddelde afstand in km2017
Open natuurlijk terrein afstand3,9Gemiddelde afstand in km2017
Open droog natuurlijk terrein afstand6,3Gemiddelde afstand in km2017
Open nat natuurlijk terrein afstand3,9Gemiddelde afstand in km2017
Semi-openbaar groen afstand0,4Gemiddelde afstand in km2017
Sportterrein afstand0,5Gemiddelde afstand in km2017
Volkstuin afstand10Gemiddelde afstand in km2017
Verblijfsrecreatief terrein afstand4,7Gemiddelde afstand in km2017
Begraafplaats afstand0,7Gemiddelde afstand in km2017
Recreatief binnenwater afstand1,3Gemiddelde afstand in km2017
Oprit hoofdverkeersweg afstand0,9Gemiddelde afstand in km2025
Treinstation afstand10Gemiddelde afstand in km2025
Belangrijk overstapstation afstand17Gemiddelde afstand in km2025
Bibliotheek afstand1,7Gemiddelde afstand in km2025
Zwembad afstand8,9Gemiddelde afstand in km2025
Kunstijsbaan afstand44Gemiddelde afstand in km2025
Podiumkunsten afstand9,7Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 10 km0,8Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 20 km6Gemiddeld aantal2024
Poppodium afstand16Gemiddelde afstand in km2024
Bioscoop afstand17Gemiddelde afstand in km2025
Bioscopen binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 20 km2,0Gemiddeld aantal2025
Sauna afstand15Gemiddelde afstand in km2025
Zonnebank afstand15Gemiddelde afstand in km2025
Museum afstand0,8Gemiddelde afstand in km2024
Musea binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 20 km7Gemiddeld aantal2024
Attractie afstand14Gemiddelde afstand in km2025
Attracties binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 20 km4,0Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 50 km27Gemiddeld aantal2025
Brandweerkazerne afstand1,1Gemiddelde afstand in km2025

Het CBS publiceert gegevens over de nabijheid van voorzieningen voor inwoners van de buurt Nieuwleusen Centrum-zuid. De afstanden zijn gemiddelden over de weg en de nabijheidsindicatoren tonen hoeveel voorzieningen binnen een bepaalde afstand beschikbaar zijn.

Omgeving
OnderwerpWaardeEenheidJaar
RegiocodeBU01480203Code2026
RegionaamNieuwleusen Centrum-zuidNaam2026
Soort regioBuurtCategorisch type2026
Sorteercode01480203Code2026
Oppervlakte totaal85Aantal hectaren2026
Oppervlakte land85Aantal hectaren2026
Oppervlakte water0Aantal hectaren2026
Mate van stedelijkheid4Indicator 1-52026
Omgevingsadressendichtheid650Gemiddeld aantal per km²2026
Adressen totaal889Aantal2026
Adressen met postcode846Aantal2026
Adressen met woonfunctie839Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie2Aantal2026
Adressen met celfunctie0Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie0Aantal2026
Adressen met industriefunctie3Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie4Aantal2026
Adressen met logiesfunctie0Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie1Aantal2026
Adressen met sportfunctie0Aantal2026
Adressen met winkelfunctie3Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie43Aantal2026
Verblijfsobjecten889Aantal2026
Ligplaatsen0Aantal2026
Standplaatsen0Aantal2026
Panden met adres821Aantal2026
Adressen met pand888Aantal2026
Percelen met adres743Aantal2026
Adressen met perceel889Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom886Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom3Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom836Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom3Aantal2026
Panden met adres voor 1700geen dataAantal2026
Panden met adres 1700 tot 1900geen dataAantal2026
Panden met adres 1900 tot 1925geen dataAantal2026
Panden met adres 1925 tot 1950geen dataAantal2026
Panden met adres 1950 tot 1970geen dataAantal2026
Panden met adres 1970 tot 1980geen dataAantal2026
Panden met adres 1980 tot 1990geen dataAantal2026
Panden met adres 1990 tot 2000geen dataAantal2026
Panden met adres 2000 tot 2010geen dataAantal2026
Panden met adres 2010 tot 2020geen dataAantal2026
Panden met adres 2020 en latergeen dataAantal2026
Adressen met pand voor 17000Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 190014Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 19250Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 19502Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 1970129Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 1980253Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 1990180Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 2000203Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 201078Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 20207Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later22Aantal2026
Postcodegebied7711AA-7711XENaam2026
Meest voorkomende postcode7711Naam2026
Dekkingspercentage meest voorkomende postcode100%Percentage2026

De onderwerpen in de categorie omgeving beschrijven onder meer de oppervlakte, het aantal adressen, de bevolkingsdichtheid en de omgevingsadressendichtheid van de buurt Nieuwleusen Centrum-zuid.

Verkeersongevallen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal0Aantal2025
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade0Aantal2025
Verkeersongevallen letselschade0Aantal2025
Verkeersongevallen dodelijk0Aantal2025

De gegevens over verkeersongevallen in de buurt Nieuwleusen Centrum-zuid zijn gebaseerd op de registratie van verkeersongevallen door Rijkswaterstaat.

Vervoer
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Personenauto’s totaal1.210Aantal2025
Personenauto’s - brandstof benzine930Aantal2025
Personenauto’s - overige brandstof280Aantal2025
Personenauto’s per huishouden1,47Aantal2025
Personenauto’s naar oppervlakte1.424Aantal2025
Motorfietsen145Aantal2025

De vervoersgegevens tonen onder meer het aantal personenauto’s en andere voertuigen in de buurt Nieuwleusen Centrum-zuid. De voertuiggegevens zijn gebaseerd op het Nederlandse kentekenregister van de RDW.

Woningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad829Aantal2025
Woningen per 1.000 inwoners414Aantal per 1.000 inwoners2025
Nieuwbouw woningen0Aantal2025
Niet-woningvoorraad50Aantal2025
Nieuwbouw niet-woningen0Aantal2025
Gemiddelde woningwaarde€410.000Gemiddeld in Euro2025
Woningwaarde klasse€400.000 tot €500.000Categorisch type2025
Eengezinswoningen763Aantal2025
Meergezinswoningen66Aantal2025
Koopwoningen630Aantal2025
Huurwoningen199Aantal2025
Huurwoningen woningcorporaties182Aantal2025
Huurwoningen overige verhuurders17Aantal2025
Eigendom onbekend0Aantal2025
Bewoond821Aantal2025
Onbewoond8Aantal2025
% Koopwoningen76%Percentage2025
% Huurwoningen24%Percentage2025
% Huurwoningen woningcorporaties22%Percentage2025
% Huurwoningen overige verhuurders2%Percentage2025
% Eigendom onbekend0%Percentage2025
% Eengezinswoningen92%Percentage2025
% Meergezinswoningen8%Percentage2025
% Bewoond99%Percentage2025
% Onbewoond1%Percentage2025
Appartementen63Aantal2026
Tussenwoningen172Aantal2026
Hoekwoningen101Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen229Aantal2026
Vrijstaande woningen274Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen8%Percentage2026
% Tussenwoningen20%Percentage2026
% Hoekwoningen12%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen27%Percentage2026
% Vrijstaande woningen33%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 194515Aantal2026
Woningen 1945 tot 196522Aantal2026
Woningen 1965 tot 1975130Aantal2026
Woningen 1975 tot 1985387Aantal2026
Woningen 1985 tot 1995107Aantal2026
Woningen 1995 tot 200597Aantal2026
Woningen 2005 tot 201552Aantal2026
Woningen 2015 tot 202518Aantal2026
Woningen 2025 en later10Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend1Aantal2026
% Woningen voor 19452,0%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 19653,0%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 197515%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 198546%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 199513%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 200512%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 20156%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 20252,0%Percentage2026
% Woningen 2025 en later1,0%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend0,0%Percentage2026

De woningcijfers voor de buurt Nieuwleusen Centrum-zuid komen voornamelijk van het CBS en de BAG. Ze beschrijven onder meer de woningvoorraad, woningtypen, bouwperioden, eigendom en gemiddelde WOZ-waarde. Cijfers op wijk- en buurtniveau kunnen zijn afgerond op vijftallen.

Download de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren als Excel document. Alle woonplaatsen, wijken en buurten zijn onderdeel van de download voor de gemeente Dalfsen. Er is ook een download met alle gemeente-, wijk- en buurtgegevens voor heel Nederland.

Selecteer op een groot scherm een categorie in het menu naast de tabel. Gebruik op een klein scherm de keuzelijst boven de tabel.

Tabelgebruik:

  • Kies een categorie om alleen de onderwerpen uit dat deel van de tabel te tonen.
  • Op grote schermen staat de categoriekeuze naast de tabel; op kleine schermen staat deze erboven.
  • Verschuif de tabel op kleine schermen horizontaal om alle kolommen te bekijken.
Top 5 buurt Nieuwleusen Centrum-zuid: kenmerken met het grootste verschil ten opzichte van Nederland
#KenmerkWaardeWaarde NLVerschilVerschil NLScore
1Bos afstand4,31,62,70,883,08
2% Woningen 1975 tot 198546%13%33%11%2,9
3% Woningen met zonnestroom70%36%34%15%2,25
4% R-U Cultuur, recreatie, overige diensten19%11%8,3%3,9%2,13
5% Twee-onder-één-kap woningen27%9%18%8,8%2,05

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Dalfsen.

RegioSoort regioBos afstand% Woningen 1975 tot 1985% Woningen met zonnestroom% R-U Cultuur, recreatie, overige diensten% Twee-onder-één-kap woningen
Nieuwleusen Centrum-zuidBuurt4,346%70%19%27%
NederlandLand1,613%36%11%9%
DalfsenGemeente1,913%60%9,6%21%
Nieuwleusen NoordBuurt2,88%52%13%27%
Nieuwleusen Centrum-noordBuurt3,411%66%17%18%

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Dalfsen.

Top 5 kenmerken buurt Nieuwleusen Centrum-zuid:

De eerste tabel toont de vijf meest kenmerkende onderwerpen voor buurt Nieuwleusen Centrum-zuid. Op deze onderwerpen verschilt buurt Nieuwleusen Centrum-zuid relatief het meest van de rest van Nederland. De vergelijking gebruikt de meest recent beschikbare gegevens per onderwerp.

Regio’s:

De tweede tabel toont de waarden voor de top 5 kenmerken per regio. Getoonde regio’s: buurt Nieuwleusen Centrum-zuid, Nederland, de gemeente, de wijk en de andere buurten binnen de wijk. Hierbij staan de kenmerken in de kolommen en de vergelijkingsgebieden in de rijen.

Berekening van de grootste verschillen:

Het relatieve verschil is berekend als verschilscore. De verschilscore vergelijkt het verschil voor Nieuwleusen Centrum-zuid met het gemiddelde verschil voor Nederland. Zo worden de onderwerpen geselecteerd die relatief het sterkst van het Nederlandse gemiddelde afwijken.

De kolommen van de eerste tabel tonen de rekenstappen. ‘Waarde’ is de waarde voor Nieuwleusen Centrum-zuid, ‘Waarde NL’ het Nederlandse gemiddelde, ‘Verschil’ het verschil tussen beide waarden, ‘Verschil NL’ de gemiddelde afwijking in Nederland en ‘Score’ de daaruit berekende verschilscore.

De verschilscores zijn voor ruim 70 onderwerpen berekend. Uit de onderwerpen met de hoogste scores worden de vijf meest interessante onderwerpen gekozen. Hierdoor worden tegengestelde of vrijwel gelijke onderwerpen niet dubbel getoond en wordt het ontbreken van een onderwerp niet als kenmerk gepresenteerd. Als er bijvoorbeeld relatief veel vrouwen zijn, wordt niet ook automatisch het lage aandeel mannen getoond. Een sterk afwijkende bedrijfstak wordt alleen getoond als deze oververtegenwoordigd is.

Alle verschilscores voor alle wijken en buurten in buurt Nieuwleusen Centrum-zuid staan in de uitgebreide download voor Dalfsen.

Data en bronnen

Bekijk de gebruikte open databronnen en definities en download uitgebreide regionale datasets over de buurt Nieuwleusen Centrum-zuid.

Download alle regionale data
Download de uitgebreide datasets voor de gemeente Dalfsen.
Afbeelding van Excel documenten uit de download met regionale data.

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download uitgebreide informatie in handige Excel-overzichten voor de gemeente Dalfsen. De download bevat regionale statistieken, adressen, verkiezingsuitslagen, misdaadcijfers, detail leeftijdsgegevens en meer.

Download ook de PDF buurt-rapportage voor de buurt Nieuwleusen Centrum-zuid met 100 kaarten en grafieken.

Download!
Gebruikte open data bronnen
Bronvermelding en definities

Veel gegevens op deze pagina komen uit verschillende datasets met regionale cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hierbij is een groot aantal datasets gecombineerd. De meest recente gegevens zijn bijgewerkt tot en met 14 oktober 2026. Daarnaast zijn diverse andere officiële databronnen gebruikt, waaronder het Kadaster, de Kiesraad, de Politie en het RIVM.

Bronnen & definities
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron