Statistieken buurt Oud-Beijerland Croonenburghwijk

Statistieken buurt Oud-Beijerland Croonenburghwijk

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Oud-Beijerland Croonenburghwijk in de gemeente Hoeksche Waard Vlag van de gemeente Hoeksche Waard. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Oud-Beijerland Croonenburghwijk in de gemeente Hoeksche Waard Vlag van de gemeente Hoeksche Waard. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Kaart van de buurt Oud-Beijerland Croonenburghwijk.Bekijk kaart
Buurt Oud-Beijerland Croonenburghwijk in het kort

Bekijk de belangrijkste cijfers, de kaart en een korte toelichting over de buurt Oud-Beijerland Croonenburghwijk.

Kerncijfers van de buurt Oud-Beijerland Croonenburghwijk
Adressen, panden, percelen, woningen, huishoudens en inwoners.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van de belangrijkste cijfers van het Kadaster en het CBS voor de buurt Oud-Beijerland Croonenburghwijk.


Onderstaande tabel toont de belangrijkste cijfers van het CBS en het Kadaster voor de buurt Oud-Beijerland Croonenburghwijk.

OnderwerpAantalBronJaar data
Adressen met postcode1.599Kadaster2026
Adressen met woonfunctie1.527Kadaster2026
Panden met adres1.238Kadaster2026
Percelen met adres877Kadaster2026
Woningvoorraad1.477CBS2025
Huishoudens1.450CBS2025
Inwoners3.150CBS2026

Op deze pagina vind je een kaart van de buurt Oud-Beijerland Croonenburghwijk en de data over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Oud-Beijerland Croonenburghwijk.

Definities
Aantal inwoners op de kaart van de buurt Oud-Beijerland Croonenburghwijk
Kaart van de omgeving van de buurt Oud-Beijerland Croonenburghwijk.
Afbeelding van de buurt Oud-Beijerland Croonenburghwijk op de kaart.

Kaart van de wijk 00 Oud Beijerland met het aantal inwoners per buurt in 2025. De cijfers op de kaart geven de volgende buurten weer: 1: Oud-Beijerland Spuioeverwijk, 2: Oud-Beijerland Bedrijventerrein De Bosschen, 3: Oud-Beijerland Oosterse Gorzenwijk, 4: Oud-Beijerland Centrum, 5: Oud-Beijerland Zoomwijck, 6: Oud-Beijerland Zeeheldenwijk, 7: Oud-Beijerland Croonenburghwijk, 8: Oud-Beijerland Zuidwijk, 9: Oud-Beijerland Poortwijk, 10: Oud-Beijerland Bedrijventerrein De Hoogerwerf, 11: Oud-Beijerland Buitengebied.

Bekijk de statistieken voor alle 72 gebieden binnen de gemeente Hoeksche Waard via de overzichtspagina van de gebieden in de Hoeksche Waard.

Overzicht gebieden Meer Hoeksche Waard
Over de buurt Oud-Beijerland Croonenburghwijk

De buurt Oud-Beijerland Croonenburghwijk ligt binnen de wijk Oud-Beijerland in de gemeente Hoeksche Waard. De meest voorkomende postcode in de buurt Oud-Beijerland Croonenburghwijk is postcode 3261.

Er zijn 1.711 adressen en 1.477 woningen in de buurt Oud-Beijerland Croonenburghwijk in de gemeente Hoeksche Waard. 54% van de woningen in de buurt is een koopwoning. De woningen hebben een gemiddelde WOZ waarde van €393.000. Er wonen 3.150 inwoners in de buurt Oud-Beijerland Croonenburghwijk, waarvan de grootste groep (31%) 65 jaar of ouder is. Buurt Oud-Beijerland Croonenburghwijk telt 1.450 huishoudens van gemiddeld 2,1 personen. Verder zijn er 1.565 personenauto’s en 285 bedrijfsvestigingen geregistreerd in de buurt Oud-Beijerland Croonenburghwijk.

Buurt Oud-Beijerland Croonenburghwijk heeft een totale oppervlakte van 64 hectare, waarvan 62 hectare land en 1 hectare water (honderd hectare is één vierkante kilometer, 1 km2). De gemiddelde dichtheid van adressen is 1.662 adressen per km2.

Meer over de buurt Oud-Beijerland Croonenburghwijk:

De gemeente Hoeksche Waard (gemeentecode GM1963) is in 2019 bij een gemeentelijke herindeling ontstaan vanuit de gemeenten Oud-Beijerland, Binnenmaas, Korendijk, Cromstrijen en Strijen. Hierbij zijn deze gemeenten volledig naar de nieuwe gemeente Hoeksche Waard overgegaan. De gegevens van de buurt Oud-Beijerland Croonenburghwijk voor de jaren 2013 tot en met 2018 zijn berekend. Bekijk ook de pagina over de gemeentelijke herindeling van de gemeente Hoeksche Waard.

Wonen in de buurt Oud-Beijerland Croonenburghwijk

Bekijk de woningvoorraad, woningkenmerken, woningtypen en de ontwikkeling van de gemiddelde WOZ-waarde in de buurt Oud-Beijerland Croonenburghwijk.

Kenmerken van de 1.477 woningen in de buurt Oud-Beijerland Croonenburghwijk
Er zijn 1.477 woningen in de buurt Oud-Beijerland Croonenburghwijk.
Informatie over de woningen in deze regio op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken. En bekijk de woningkenmerken per buurt in de gemeente Hoeksche Waard in een interactieve tabel.

Toelichting
Woningwaarde per jaar
De gemiddelde WOZ waarde in de buurt Oud-Beijerland Croonenburghwijk was €393.000 in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in de buurt Oud-Beijerland Croonenburghwijk.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Oud-Beijerland Croonenburghwijk:

JaarGemiddelde WOZ woningwaarde Buurt Oud-Beijerland Croonenburghwijk% verschil
2025€393.0004,24%
2024€377.0004,14%
2023€362.00016%
2022€312.00011%
2021€280.0006,5%
2020€263.0008,7%
2019€242.0004,76%
2018€231.0002,21%
2017€226.0001,8%
2016€222.0002,3%
2015€217.000-3,98%
2014€226.000-4,24%
2013€236.000geen data

De gemiddelde WOZ woningwaarde in de buurt Oud-Beijerland Croonenburghwijk is met €157.000 gegroeid van €236.000 in 2013 tot €393.000 in 2025 (dat is een toename van 67%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2025 was €13.083 (4,49%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een duidelijk stijgende trend: De cijfers groeien bijna ieder jaar.

Bekijk ook de ranglijst van de woningwaarden per buurt in de gemeente Hoeksche Waard.

Toelichting
Download een schat aan informatie
Woningwaarde en 65-plussers per gebied
De gemiddelde woningwaarde in de buurt Oud-Beijerland Croonenburghwijk is €393.000, het percentage inwoners van 65 jaar en ouder is 31% en er zijn 1.477 woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde woningwaarde per regio op de horizontale as. Deze is afgezet tegen het percentage inwoners van 65 jaar en ouder op de verticale as. Iedere regio wordt als cirkel weergegeven. De omvang van de cirkels hangt af van het aantal woningen in een gebied: hoe meer woningen, hoe groter de cirkel.

Woningwaarde ten opzichte van inwoners van 65 jaar en ouder per gebied, de volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (grijs), provincie Zuid-Holland (bruin), gemeente Hoeksche Waard (geel), 16 woonplaatsen (groen), 14 wijken (oranje) en 38 buurten (blauw). De buurt Oud-Beijerland Croonenburghwijk wordt in het rood weergegeven. Klik op de naam van een cirkel om de gegevens voor dat gebied weer te geven.

Soorten woningen
Tussenwoningen komen het meeste voor in de buurt Oud-Beijerland Croonenburghwijk: er zijn 588 adressen met het woningtype tussenwoningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de buurt Oud-Beijerland Croonenburghwijk.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 juli 2026.

Bevolking in de buurt Oud-Beijerland Croonenburghwijk

Bekijk de samenstelling en ontwikkeling van de bevolking in de buurt Oud-Beijerland Croonenburghwijk, met cijfers over inwoners, leeftijd, burgerlijke staat, huishoudens, migratieachtergrond, opleidingsniveau, geboorte en sterfte.

Bekijk ook de maandelijkse bevolkingsontwikkeling in de gemeente Hoeksche Waard.

Aantal inwoners per jaar
De buurt Oud-Beijerland Croonenburghwijk telt 3.150 inwoners in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Oud-Beijerland Croonenburghwijk. De gegevens lopen van 2013 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Oud-Beijerland Croonenburghwijk:

JaarAantal inwoners de buurt Oud-Beijerland Croonenburghwijk% verschil
20263.1500,64%
20253.1300,48%
20243.115-1,74%
20233.1700,0%
20223.1700,0%
20213.170-0,47%
20203.1851,59%
20193.135-1,88%
20183.1951,11%
20173.160-1,25%
20163.2002,56%
20153.1200,48%
20143.1058,6%
20132.860geen data

Het aantal inwoners in de buurt Oud-Beijerland Croonenburghwijk is met 290 personen gestegen van 2.860 personen in 2013 tot 3.150 personen in 2026 (dat is een grote stijging van 10%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2026 was 22 personen (0,78%).

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente Hoeksche Waard.

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in de buurt Oud-Beijerland Croonenburghwijk:

In 2013 telde de buurt Oud-Beijerland Croonenburghwijk 2.860 inwoners. Het aantal van 2.860 inwoners is het minimum in de hele periode waarover de inwonersdata beschikbaar zijn. In 2016 is het aantal gestegen tot 3.200 personen. De stijging ten opzichte van 2013 is 340 (12%), het verschil ten opzichte van het vorige jaar (2015) is 80 (2,56%). Het aantal van 3.200 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 2013 tot en met 2026. In 2026 telde de buurt Oud-Beijerland Croonenburghwijk 3.150 inwoners.

Inwoners per leeftijdsgroep in de buurt Oud-Beijerland Croonenburghwijk
De grootste getoonde leeftijdsgroep in de buurt Oud-Beijerland Croonenburghwijk is 65 jaar of ouder, met 31% van de inwoners.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, leeftijdsgroepen: aantal inwoners op 1 januari 2026 per leeftijdsgroep.

De grafiek toont de leeftijdsgroepen. Het aantal inwoners is ook per individueel levensjaar beschikbaar (alleen de inwoners van 105 jaar en ouder vormen 1 groep). De inwoners naar leeftijd zijn er tot op buurtniveau in het document met leeftijdsgegevens in de download voor de gemeente Hoeksche Waard.

Burgerlijke staat in de buurt Oud-Beijerland Croonenburghwijk
Deze grafiek laat zien hoeveel inwoners getrouwd, niet getrouwd, gescheiden of verweduwd zijn.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, burgerlijke staat: aantal en percentage inwoners op 1 januari 2025 naar burgerlijke staat.

Onderverdeling van de bevolking in de buurt Oud-Beijerland Croonenburghwijk naar de situaties ‘Ongehuwd’, ‘Gehuwd’, ‘Gescheiden’ en ‘Verweduwd’.

Toelichting
Soorten huishoudens
In 2025 waren er 1.450 huishoudens in de buurt Oud-Beijerland Croonenburghwijk. Er waren 535 eenpersoonshuishoudens en 915 meerpersoonshuishoudens (afgerond op vijftallen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont de verdeling naar soorten huishoudens voor de buurt Oud-Beijerland Croonenburghwijk. De gegevens gelden voor 2025.

De cijfers gaan over de particuliere huishoudens op 1 januari 2025. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. In deze grafiek worden de huishoudens onderverdeeld in eenpersoonshuishoudens, meerpersoonshuishoudens zonder kinderen en meerpersoonshuishoudens met kinderen. De cijfers over huishoudens zijn afgerond op vijftallen.

Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in de buurt Oud-Beijerland Croonenburghwijk.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2013 tot en met 2025: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in de buurt Oud-Beijerland Croonenburghwijk per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Oud-Beijerland Croonenburghwijk:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
20252.640145350
20242.655140325
20232.725150300
20222.77500
20212.785128257
20202.820122243
20192.805110220
20182.855113227
20172.855102203
20162.91097193
20152.87083167
20142.85782166
20132.63176153

In 2025 was de herkomst van inwoners in de buurt Oud-Beijerland Croonenburghwijk als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 84%, herkomst uit Europese landen: 4,63% en herkomst uit landen buiten Europa: 11% En in 2013 was de verdeling van inwoners naar herkomstgebied als volgt: herkomst uit Nederland: 92%, herkomst uit Europa: 2,66% en herkomst van buiten Europa: 5,3%.

Toelichting Meer migratie
Migratie herkomstlanden

Bekijk ook de detailinformatie over het aantal inwoners in Nederland naar land van herkomst.

Landen van herkomst
Migratie achtergrond: Geboortelanden en herkomstlanden
Van de inwoners van de buurt Oud-Beijerland Croonenburghwijk is 91% in Nederland geboren (gegevens 2025).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking in de buurt Oud-Beijerland Croonenburghwijk: de grafiek toont het aantal inwoners in 2025, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland. Gebruik het filter om een categorie te selecteren.

De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.

Toelichting
Geboorte per 1.000 inwoners
Er zijn 5 baby’s per 1.000 inwoners geboren in 2025 in de buurt Oud-Beijerland Croonenburghwijk.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal levend geboren babies per 1.000 inwoners in de buurt Oud-Beijerland Croonenburghwijk.

De cijfers over de geboortes per 1.000 aantal inwoners zijn berekend door het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december te delen door het aantal inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

Er waren in de gemeente Hoeksche Waard als geheel 69 geboortes in augustus 2026. Bekijk de pagina met maandelijkse bevolkingscijfers voor de gemeente Hoeksche Waard.

Cijfers over geboorte

De cijfers over het relatieve aantal geboortes zijn gebaseerd op data van het CBS. Als basis hiervoor is het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december in verhouding tot het aantal inwoners op 1 januari van een jaar in de buurt Oud-Beijerland Croonenburghwijk genomen. Het relatieve aantal geboorten kan hoger uitvallen dan verwacht op basis van het inwonertal. Het relatieve cijfer betreft namelijk het aantal geboorten gedurende het jaar ten opzichte van het aantal inwoners op 1 januari. In nieuwbouwwijken kan het aantal inwoners sterk groeien in een jaar. Zo kunnen er in 1 jaar 10 kinderen geboren worden in een wijk waarin op 1 januari slechts 10 inwoners wonen, maar aan het eind van het jaar bijvoorbeeld 200 inwoners.

Sterfte per 1.000 inwoners
Er zijn 15 personen per 1.000 inwoners overleden in 2025 in de buurt Oud-Beijerland Croonenburghwijk.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal sterftes per 1.000 inwoners in de buurt Oud-Beijerland Croonenburghwijk.

De cijfers over de sterfte per 1.000 aantal inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS. De relatieve sterfte is bepaald als het aantal overledenen van 1 januari tot en met 31 december, per 1.000 inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

In augustus 2026 zijn in de gemeente Hoeksche Waard als geheel 72 inwoners overleden. Bekijk de maandelijkse sterftecijfers voor de gemeente Hoeksche Waard.

Meer sterfte
Onderwijs in de buurt Oud-Beijerland Croonenburghwijk
Kinderopvang- en onderwijslocaties in de buurt Oud-Beijerland Croonenburghwijk
Buurt Oud-Beijerland CroonenburghwijkWijk 00 Oud BeijerlandGemeente Hoeksche Waard
Aantal kinderopvanglocaties939159
Aantal kindplaatsen2511.0383.533
Aantal vestigingen basisonderwijs41242
Aantal leerlingen basisonderwijs7842.5457.450
Aantal vestigingen voortgezet onderwijs056
Aantal leerlingen voortgezet onderwijs03.1843.510

Bovenstaande tabel toont data van het LRK en DUO over kinderopvang en onderwijs. De gegevens zijn bijgewerkt tot en met 1 oktober 2026.

Het aantal leerlingen betreft het aantal dat onderwijs volgt op een school in de buurt Oud-Beijerland Croonenburghwijk. Op de pagina’s over het basisonderwijs en over de middelbare scholen zijn ook gegevens beschikbaar over het huisadres van leerlingen ten opzichte van het adres van de schoolvestigingen.

Gemiddelde afstanden kinderopvang en onderwijs
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een basisschool in de buurt Oud-Beijerland Croonenburghwijk is 0,3 kilometer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand staafdiagram toont de gemiddelde afstand in kilometers over de weg tot kinderdagverblijven, buitenschoolseopvang, basisonderwijs, voortgezet onderwijs totaal, VMBO scholen en HAVO VWO scholen. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens voor verschillende soorten locaties te tonen. De gebruikte cijfers komen van uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor de situatie in 2025.


Onderstaande tabel de gemiddelde afstand in kilometers voor verschillende soorten locaties voor kinderopvang en onderwijs. De gegevens worden getoond per (vergelijkings)gebied en gelden voor 2025.

RegioKinderdagverblijfBuitenschoolseopvangBasisonderwijsVoortgezet onderwijsVMBOHAVO VWO
Nederland0,70,70,82,52,63,4
Provincie Zuid-Holland0,60,60,71,92,02,5
Gemeente Hoeksche Waard0,80,90,95,25,47,8
Wijk 00 Oud Beijerland0,60,60,81,01,01,9
Buurt Oud-Beijerland Centrum0,60,70,81,01,01,9
Buurt Oud-Beijerland Oosterse Gorzenwijk0,50,51,21,21,22,5
Buurt Oud-Beijerland Croonenburghwijk0,20,20,30,60,62,4
Buurt Oud-Beijerland Zeeheldenwijk0,50,50,50,90,91,1
Buurt Oud-Beijerland Zuidwijk0,40,40,50,90,91,0
Buurt Oud-Beijerland Zoomwijck0,50,50,50,70,70,7
Buurt Oud-Beijerland Spuioeverwijk1,41,41,31,61,61,6
Buurt Oud-Beijerland Poortwijk0,80,91,11,21,23,5
Buurt Oud-Beijerland Bedrijventerrein De Bosschen1,31,41,71,81,83,6
Buurt Oud-Beijerland Bedrijventerrein De Hoogerwerf0,60,60,60,40,41,9
Buurt Oud-Beijerland Buitengebied2,52,52,62,22,22,3

Deze grafiek toont een regionale vergelijking van de gemiddelde reisafstanden voor inwoners van hun woonadres naar de dichtstbijzijnde locaties voor kinderopvang, basisonderwijs en voortgezet onderwijs. De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting. In de grafiek zie je de gegevens voor de buurt Oud-Beijerland Croonenburghwijk in vergelijking tot andere gebieden. De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (oranje), provincie Zuid-Holland (bruin), gemeente Hoeksche Waard (geel), wijk 00 Oud Beijerland (groen) en 10 buurten (blauw). Buurt Oud-Beijerland Croonenburghwijk wordt in het rood weergegeven.

Leerlingen en studenten in de buurt Oud-Beijerland Croonenburghwijk
In 2025 woonden er 600 leerlingen en studenten in de buurt Oud-Beijerland Croonenburghwijk.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Onderwijsdata: aantal leerlingen en studenten per soort onderwijs in de buurt Oud-Beijerland Croonenburghwijk, data van het CBS over 2025.

De grafiek toont het aantal leerlingen in het PO en VO en het aantal studenten in het MBO, HBO, en WO dat als inwoner staat ingeschreven op een adres in de buurt Oud-Beijerland Croonenburghwijk.

Toelichting
Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar per 1 oktober 2024 in de buurt Oud-Beijerland Croonenburghwijk.

Bovenstaande donutgrafiek toont het percentage praktisch, middelbaar en hoog opgeleiden voor de buurt Oud-Beijerland Croonenburghwijk. Bekijk het aantal inwoners per opleidingsniveau door op de taartpunten in de grafiek te klikken.

Definities opleidingsniveau

Economie en inkomen in de buurt Oud-Beijerland Croonenburghwijk

Bekijk de ontwikkeling van het aantal bedrijven en het gemiddelde inkomen in de buurt Oud-Beijerland Croonenburghwijk, met vergelijkingen tussen gebieden.

Bedrijfsvestigingen (285 totaal)
In de buurt Oud-Beijerland Croonenburghwijk zijn in totaal 285 bedrijfsvestigingen geregistreerd (gegevens voor 2025).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen van bedrijven per sector per jaar in de buurt Oud-Beijerland Croonenburghwijk (het aantal bedrijven in de sector “overheid, onderwijs en zorg (Ooz)” is vanaf 2020 bekend).

De ‘gestapelde lijngrafiek’ toont het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt Oud-Beijerland Croonenburghwijk voor elk van de volgende 8 sectoren:

  1. Lbv: Landbouw, bosbouw en visserij
  2. Nen: Nijverheid en energie
  3. Hh: Handel en HORECA
  4. Vic: Vervoer, informatie en communicatie
  5. Fdo: Financiële diensten en onroerend goed
  6. Zd: Zakelijke dienstverlening
  7. Ooz: Overheid, onderwijs en zorg
  8. Cro: Cultuur, recreatie en overige diensten
Toelichting Definities

Advertentie:

De inlegzolen van VeiligVoeten beschermen goed tegen spijkers in je voet!

Huttenbouw of timmerdorp?
Voorkom verwondingen aan je voeten en voel je veilig! Gebruik veiligheidszooltjes, die beschermen goed tegen scherpe objecten in je voet! Het materiaal van de zolen lijkt op dat van een kogelvrij vest. Bescherm je voeten tegen spijkers en schroeven bij het klussen, gebruik ze bij evenementen, draag ze in je laarzen voor extra isolatie en bescherming of gebruik ze in je waterschoenen.

Gemiddeld inkomen per inwoner
Het gemiddeld inkomen per inwoner in de buurt Oud-Beijerland Croonenburghwijk is €32.500.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld bruto jaarinkomen in de buurt Oud-Beijerland Croonenburghwijk.

Over de inkomensdata:

Inwoners en inkomensontvangers: Het gemiddeld inkomen per inwoner in de buurt Oud-Beijerland Croonenburghwijk is €32.500. Het gemiddeld inkomen per inkomensontvanger is €39.000. Buurt Oud-Beijerland Croonenburghwijk telt 2.600 inkomensontvangers op 3.150 inwoners totaal.

5% van de huishoudens in de buurt Oud-Beijerland Croonenburghwijk heeft een inkomen op of rond het sociaal minimum. Studentenhuishoudens en huishoudens met een onvolledig jaarinkomen zijn hierin niet meegenomen. Het sociaal minimum is het wettelijk bestaansminimum zoals dat in de politieke besluitvorming is vastgesteld. Zie de tabel met definities van de brondata voor de volledige definities.

Over de schaal van de inkomensmeter:

De laagste 10% en 25% regio’s vallen in het rode en oranje gebied; deze gebieden kunnen elkaar deels overlappen. De hoogste 25% regio’s vallen in het groene gebied. De grenzen zijn berekend met percentielen, waarbij alle waarden van laag naar hoog zijn gesorteerd. Lees meer over het (gewogen) gemiddelde, de mediaan, modus en percentielen.

Inkomensvergelijking binnen de gemeente Hoeksche Waard
Regionale vergelijking van het gemiddelde inkomen per inwoner.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld inkomen per jaar voor elke regio in Hoeksche Waard: buurt Oud-Beijerland Croonenburghwijk is rood, andere buurten zijn blauw, wijken zijn geel en de gemeente is grijs.

Er zijn nog veel meer inkomensgegevens beschikbaar in de tabel met 250+ onderwerpen en de inkomensranglijst.

De regionale gezondheidsmonitor

Onderstaande grafieken tonen gegevens uit de regionale gezondheidsmonitor. De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners. De data uit het onderzoek komen van het RIVM en het CBS.

Inwoners met een goede gezondheid
69% procent van de inwoners van 18 jaar en ouder in de buurt Oud-Beijerland Croonenburghwijk ervaart de eigen gezondheid als goed of zeer goed.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande lijngrafiek toont het percentage inwoners met een goede gezondheid in de buurt Oud-Beijerland Croonenburghwijk per leeftijdsgroep. De gegevens wordt getoond voor de periode van 2012 tot en met 2024.

De RIVM gezondheidsmonitor biedt gezondheidsgegevens voor Nederland en per provincie, gemeente, wijk en buurt. Dit zijn gegevens over beperkingen, ervaren gezondheid, overgewicht, roken, drinken en mantelzorg.

Over de gezondheidsmonitor

De cijfers op deze pagina zijn afkomstig van het RIVM op basis van gegevens uit de Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen 2012, 2016, 2020 en de Corona Gezondheidsmonitor 2022 van GGD, CBS en RIVM. Er zijn data over monitoren met betrekking tot gezondheid, sociale situatie en leefstijl. Deze gegevens zijn er voor alle buurten, wijken, gemeenten, provincies en voor heel Nederland. Normaliter wordt dit onderzoek iedere vier jaar uitgevoerd. En in verband met Corona is er in 2022 een extra Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen uitgevoerd.

De data zijn door het RIVM en CBS gepubliceerd en waar nodig door OpenInfo omgerekend naar de regionale indelingen van 2025.

Bekijk alle definities uit de regionale gezondheidsmonitor.

Alcoholgebruik en roken
77% van de inwoners van 18 tot 65 jaar in de buurt Oud-Beijerland Croonenburghwijk geeft aan wel eens alcohol te drinken.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de onderwerpen in de categorie ‘Alcoholgebruik en roken’ uit de gezondheidsmonitor van het RIVM voor de buurt Oud-Beijerland Croonenburghwijk. Hierbij wordt per onderwerp getoond wat het percentage inwoners in de buurt Oud-Beijerland Croonenburghwijk is dat heeft aangegeven dat het onderwerp van toepassing is. Gebruik het filter boven de grafiek om de leeftijdsgroep van de inwoners te kiezen.

Bekijk de toelichting bij bovenstaande grafiek met de definities en de vragen voor de onderwerpen ‘rookt tabak’, ‘voldoet aan de alcoholrichtlijn’, ‘drinken’, ‘zwaar drinken’ en ‘overmatig drinken’.

Toelichting

Bekijk de aparte pagina over de gezondheid in de buurt Oud-Beijerland Croonenburghwijk met de gegevens over meer dan 40 onderwerpen uit de regionale gezondheidsmonitor en met data over het gebruik van de WMO en de jeugdzorg in de buurt Oud-Beijerland Croonenburghwijk.

Meer gezondheidsdata
Voertuigen en verkeer in de buurt Oud-Beijerland Croonenburghwijk

Bekijk de beschikbare gegevens over geregistreerde voertuigen, elektrische auto’s en verkeersongevallen in de buurt Oud-Beijerland Croonenburghwijk.

Aantal elektrische auto’s in de buurt Oud-Beijerland Croonenburghwijk
Er zijn 135 elektrische auto’s in oktober 2026 in de buurt Oud-Beijerland Croonenburghwijk.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal elektrische auto’s per maand in de buurt Oud-Beijerland Croonenburghwijk op basis van de regionale voertuigdata van de RDW. Dit is de som van het aantal elektrische bedrijfsauto’s en het aantal elektrische personenauto’s.

Er zijn 135 elektrische auto’s in de buurt Oud-Beijerland Croonenburghwijk. Dit is het totaal aantal in oktober 2026 bij de RDW op kenteken geregistreerde elektrische auto’s in de buurt Oud-Beijerland Croonenburghwijk die op de batterij rijden en met een stekker opgeladen worden.

Toelichting op de regionale voertuigdata

Deze paragraaf toont data over de op kenteken geregistreerde voertuigen in de buurt Oud-Beijerland Croonenburghwijk. Dit is regionale data van de RDW. De data is beschikbaar per soort voertuig, per energiebron (brandstof) en per maand. Deze gegevens worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent was dit op 1 oktober 2026. Bekijk de toelichting voor de bronbeschrijving en definities van de regionale voertuig data.

Toelichting Meer autodata
Voertuigen naar energiebron
Er zijn 1.454 voertuigen met ‘benzine’ als energiebron in de buurt Oud-Beijerland Croonenburghwijk in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen per type energiebron (brandstof) dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt Oud-Beijerland Croonenburghwijk geregistreerd staat.

Er zijn in totaal 2.286 op naam geregistreerde voertuigen in de buurt Oud-Beijerland Croonenburghwijk (in oktober 2026).

Voertuigen naar soort
Er zijn 1.701 voertuigen van het type ‘personenauto’ in de buurt Oud-Beijerland Croonenburghwijk in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen naar soort motorvoertuig dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt Oud-Beijerland Croonenburghwijk geregistreerd staat.

Vergelijk het percentage auto’s per energiebron op de pagina met regionale voertuigdata.

Verkeersongevallen naar afloop
Er waren 6 verkeersongevallen in de buurt Oud-Beijerland Croonenburghwijk in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal verkeersongevallen in de buurt Oud-Beijerland Croonenburghwijk. Gebruik het filter boven de grafiek om het aantal ongevallen per afloop (materiële schade, letselschade of dodelijke afloop) te bekijken.


Onderstaande tabel laat zien hoeveel verkeersongevallen er in het jaar 2025 in de buurt Oud-Beijerland Croonenburghwijk plaatsvonden, uitgesplitst naar afloop.

Afloop verkeersongevallenAantal verkeersongevallen in 2025
Totaal6
Materiële schade6
Letselschade0
Dodelijke afloop0

De dataset met verkeersongevallen BRON is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen de buurt Oud-Beijerland Croonenburghwijk vallen.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Veiligheid in de buurt Oud-Beijerland Croonenburghwijk

Bekijk de ontwikkeling en soorten van de geregistreerde misdaad in de buurt Oud-Beijerland Croonenburghwijk op basis van data van de Politie en het CBS. De politiedata worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent op 15 september 2026. De beschrijvingen van de soorten misdrijven zoals de politie deze gebruikt zijn te vinden in de tabel met definities van de verschillende soorten delicten.

Meer misdaad
Totaal geregistreerde misdaad per maand of per jaar
Er zijn in 2025 in totaal 107 misdrijven in de buurt Oud-Beijerland Croonenburghwijk geregistreerd.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Totaal aantal geregistreerde misdaden in de buurt Oud-Beijerland Croonenburghwijk, 2012 tot en met 2025 (bij weergave van de gegevens per jaar) of maart 2025 tot en met augustus 2026 (bij weergave van de gegevens per maand).

In de buurt Oud-Beijerland Croonenburghwijk zijn van 2012 tot en met 2025 in totaal 1.311 misdrijven geregistreerd. Deze misdrijven zijn ingedeeld naar 31 verschillende soorten delicten. In 2025 werden in de buurt Oud-Beijerland Croonenburghwijk 107 misdrijven door de politie vastgelegd. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens per maand of per jaar te tonen.

Misdaden naar type delict
De meest voorkomende soorten misdrijven in de buurt Oud-Beijerland Croonenburghwijk in 2025 zijn Ongevallen (weg) (25 delicten) en Horizontale fraude (19 delicten).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal geregistreerde misdaden voor de tien meest voorkomende soorten delicten in 2025 in de buurt Oud-Beijerland Croonenburghwijk.

Definities misdaad
Misdaad totaal per maand
In augustus 2026 zijn er 13 misdrijven in de buurt Oud-Beijerland Croonenburghwijk geregistreerd.
Afbeelding van een warmtekaart (een heatmap in het Engels, een visuele weergave van data waarbij kleuren worden gebruikt om waarden weer te geven) met het totaal aantal misdrijven in de buurt Oud-Beijerland Croonenburghwijk per maand en per jaar.

Bovenstaande warmtekaart geeft een visuele weergave van het totaal aantal door de politie geregistreerde misdrijven per maand in de buurt Oud-Beijerland Croonenburghwijk over de afgelopen 6 jaar.

Alle gegevens zijn beschikbaar in het Excel document met politiedata als onderdeel van de download voor de gemeente Hoeksche Waard.

Misdaden per 1.000 inwoners
Er waren 12 misdrijven per 1.000 inwoners van het type ‘diefstal’ in 2025 in de buurt Oud-Beijerland Croonenburghwijk.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Criminaliteit: aantal misdaden per 1.000 inwoners in 2025 in de buurt Oud-Beijerland Croonenburghwijk.

De grafiek toont de meest recente gegevens over het aantal misdaden per 1.000 inwoners voor de buurt Oud-Beijerland Croonenburghwijk. De gegevens over misdaden zijn hiertoe gegroepeerd in (1) het totaal aantal diefstallen (alle vormen, zoals diefstal uit woningen en schuren, diefstal van auto’s en fietsen en winkeldiefstal), (2) geweld en seksmisdrijven, (3) milieuovertredingen, (4) oplichting, (5) verkeersovertredingen, (6) vernielingen en misdrijven tegen de openbare orde en (7) alle overige misdrijven. De definities van alle verschillende soorten delicten met daarbij de categorie waarin deze zijn ingedeeld zijn te vinden in de bronbeschrijving van de politiedata.

Verkiezingen in de buurt Oud-Beijerland Croonenburghwijk

Bekijk de beschikbare verkiezingsuitslagen en informatie over de stembureaus in de buurt Oud-Beijerland Croonenburghwijk.

Uitslagen gemeenteraadsverkiezingen 2026
Stembureaus in de buurt Oud-Beijerland Croonenburghwijk
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Verkiezingsuitslagen per stembureau met het aantal stemmen per partij bij de verkiezingen voor de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026. Gebruik het filter boven de grafiek om de uitslagen per stembureau weer te geven. Er waren bij deze verkiezingen 2 stembureaus in de buurt Oud-Beijerland Croonenburghwijk.

Onderstaande grafiek toont het aantal stemmen per politieke partij dat bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 is uitgebracht. Er waren bij deze verkiezingen 2 stembureaus in de buurt Oud-Beijerland Croonenburghwijk. Gebruik het filter boven de grafiek en toon de uitslagen voor elk van de 2 stembureaus in de buurt Oud-Beijerland Croonenburghwijk.

Bekijk veel meer informatie over de verkiezingen op de pagina met alle 79 stembureaus in de gemeente Hoeksche Waard en op de pagina met alle verkiezingsuitslagen voor de gemeente Hoeksche Waard. En download alle verkiezingsdata in een Excel document als onderdeel van de uitgebreide informatie voor de gemeente Hoeksche Waard.

Stembureaus Hoeksche Waard
Adressen en leefomgeving in de buurt Oud-Beijerland Croonenburghwijk

Bekijk gegevens over adressen, gebruiksdoelen, bouwperioden, dichtheid, de nabijheid van voorzieningen, energieverbruik en energielabels in de buurt Oud-Beijerland Croonenburghwijk.

Informatie op basis van de BAG (de Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) van 1 juli 2026. De buurt Oud-Beijerland Croonenburghwijk telt in totaal 1.711 adressen, deze hebben allemaal een verblijfsobject, er zijn geen standplaatsen en geen ligplaatsen. Alle adressen in buurt Oud-Beijerland Croonenburghwijk liggen binnen de bebouwde kom.

Adressen Hoeksche Waard
Adressen: gebruiksdoelen
In de buurt Oud-Beijerland Croonenburghwijk zijn er 1.527 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel woonfunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor de buurt Oud-Beijerland Croonenburghwijk.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 1.004 panden uit de bouwperiode 1950 tot 1970 in de buurt Oud-Beijerland Croonenburghwijk.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor de buurt Oud-Beijerland Croonenburghwijk. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 juli 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Dichtheid per km² van bevolking, adressen en auto’s

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt Oud-Beijerland Croonenburghwijk voor 2025.


Onderstaande tabel toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt Oud-Beijerland Croonenburghwijk voor 2025:

DichtheidNederlandBuurt Oud-Beijerland Croonenburghwijk
Bevolking5365.048
Adressen2.0931.662
Autos2752.524

De data over het aantal inwoners-, adressen- en personenauto’s per vierkante kilometer land geven een beeld van ‘de mate van concentratie van menselijke activiteiten’ in de buurt Oud-Beijerland Croonenburghwijk ten opzichte van het gemiddelde voor Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Toelichting
Gemiddelde afstand tot voorzieningen
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een huisartsenpraktijk in de buurt Oud-Beijerland Croonenburghwijk is 1,1.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt Oud-Beijerland Croonenburghwijk tot de dichtstbijzijnde voorziening. De gebruikte cijfers komen uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor 2025.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt Oud-Beijerland Croonenburghwijk tot de dichtstbijzijnde voorziening voor 2025:

VoorzieningAfstand in km
Huisartsenpraktijk1,1
Supermarkt0,7
Restaurant0,5
Basisonderwijs0,3
Voortgezet onderwijs0,6
Bibliotheek1,2
Treinstation15,0
Sportterrein0,5
Bioscoop11,8
Museum5,0

De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting.

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen
Gemiddeld aardgas- en elektriciteitsverbruik per woning per jaar in de buurt Oud-Beijerland Croonenburghwijk.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddeld energieverbruik per woning per jaar in de buurt Oud-Beijerland Croonenburghwijk.


Onderstaande tabel toont het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik per type woning voor 2024 voor de buurt Oud-Beijerland Croonenburghwijk:

Soort woningGemiddeld gasverbruikGemiddelde elektriciteitslevering per woning
Appartement5401.900
Tussenwoning7402.190
Hoekwoning8502.490
Twee-onder-één-kap woning1.2003.000
Vrijstaande woning1.4304.170
Koopwoning9502.740
Huurwoning6201.980

Data over het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik voor aardgas in m3. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen. Het verbruik van gas en elektra is ook bekend per woningtype, zie de tabel.

Toelichting Meer gas
Energielabels
De meest voorkomende energielabels in de buurt Oud-Beijerland Croonenburghwijk zijn A (416 adressen) en C (261 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in de buurt Oud-Beijerland Croonenburghwijk. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 oktober 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel A komt het meeste voor in de buurt Oud-Beijerland Croonenburghwijk: 416 adressen hebben energielabel A. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente Hoeksche Waard bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Adressen in de buurt Oud-Beijerland Croonenburghwijk
Tabel met 1.738 adressen in de buurt Oud-Beijerland Croonenburghwijk.

Onderstaande tabel toont alle openbare ruimtes en alle unieke combinaties van straten en huisnummers voor de buurt Oud-Beijerland Croonenburghwijk. Één straat kan in meer dan één buurt voorkomen. Vind de buurt bij je adres op de pagina met alle adressen voor de gemeente Hoeksche Waard.

Openbare ruimteHuisnummer(s)Postcode(s)WoonplaatsAantal adressen
Acaciastraat1 t/m 733261RA t/m 3261RCOud-Beijerland68
Anemoonstraat1 t/m 573261XA t/m 3261XBOud-Beijerland57
Anjerstraat1 t/m 133261AAOud-Beijerland11
Asterstraat1 t/m 803261AB t/m 3261AEOud-Beijerland75
Azaleastraat1 t/m 193261AGOud-Beijerland18
Begoniastraat1 t/m 383261BA t/m 3261BBOud-Beijerland69
Beneden Oostdijk4 t/m 503261KXOud-Beijerland20
Boezemsingel2 t/m 423261BC t/m 3261BDOud-Beijerland29
Croonenburgh1 t/m 1643261RD t/m 3261RJOud-Beijerland133
Dahliastraat1 t/m 143261AHOud-Beijerland11
Dokter Duyvendakhof1 t/m 423261CLOud-Beijerland27
Dokter Herskade1 t/m 543261CJOud-Beijerland34
Dokter Kroesenring1 t/m 863261CD t/m 3261CHOud-Beijerland56
Dokter Van Dongenkade1 t/m 513261CKOud-Beijerland38
Esdoornstraat1 t/m 243261BEOud-Beijerland19
Even Buiten1 t/m 273261CNOud-Beijerland27
Graaf van Egmondstraat1 t/m 883261AJ t/m 3261ALOud-Beijerland72
Gravinnelaan1 t/m 1543261AT t/m 3261AVOud-Beijerland88
Hazelaarstraat1 t/m 353261XCOud-Beijerland28
Hortensiastraat2 t/m 703261BG t/m 3261BJOud-Beijerland40
Hyacinthstraat1 t/m 383261XDOud-Beijerland27
Jasmijnstraat1 t/m 313261BKOud-Beijerland19
Koninginneplein1 t/m 1843261AZOud-Beijerland146
Koninginneweg3 t/m 1073261CA t/m 3261CBOud-Beijerland43
Larixplantsoen1 t/m 313261XEOud-Beijerland16
Lavendelplein1 t/m 523261EZOud-Beijerland51
Lijsterbesstraat1 t/m 103261BLOud-Beijerland9
Lisstraat1 t/m 193261AMOud-Beijerland18
Magnoliastraat1 t/m 173261RKOud-Beijerland16
Margrietstraat1 t/m 233261ANOud-Beijerland15
Meidoornstraat1 t/m 193261RLOud-Beijerland19
Mimosastraat1 t/m 23261BMOud-Beijerland2
Oleanderstraat1 t/m 203261BNOud-Beijerland29
Orchideestraat1 t/m 203261BPOud-Beijerland21
Ossenbil1-Oud-Beijerland1
Pad van Jongejan1 t/m 113261CCOud-Beijerland7
Prinses Irenestraat1 t/m 253261APOud-Beijerland27
Ranonkelstraat1 t/m 1153261BR t/m 3261BWOud-Beijerland128
Ribesstraat1 t/m 453261AR t/m 3261ASOud-Beijerland61
Seringenstraat1 t/m 553261XG t/m 3261XHOud-Beijerland66
Sportlaan1 t/m 843261AT t/m 3261AWOud-Beijerland54
Tulpstraat2 t/m 163261RMOud-Beijerland25
Violierengang1 t/m 173261CMOud-Beijerland14
Vuurdoornstraat1 t/m 43261BXOud-Beijerland4

Bovenstaande tabel toont de gegevens voor 44 openbare ruimtes en 1.738 adressen in de buurt Oud-Beijerland Croonenburghwijk. Dit zijn alle adressen en openbare ruimtes op basis van de BAG- en de topografische kaarten (BRT) van het Kadaster van 1 juli 2026.

Een openbare ruimte is een door de gemeente aangewezen gebied dat is ingericht en wordt onderhouden voor publiek gebruik. Dit kan bijvoorbeeld een straat, weg, plein, park, erf, spoorbaan of brug zijn. Zie de toelichting voor een verdere definitie. Klik op de naam van een openbare ruimte om de pagina met statistieken voor die ruimte weer te geven. Bekijk de definities van de soorten openbare ruimtes.

De BAG (Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Adressen Hoeksche Waard
Tabelgebruik:

  • Bekijk in de tabel alle openbare ruimtes en unieke combinaties van straten en huisnummers in deze buurt.
  • Zoek in de tabel met het zoekveld boven de tabel. De rijen worden hiermee gefilterd zodat alleen rijen waarin de zoekterm voorkomt zichtbaar blijven.
  • Sorteer de tabel door op een kolomtitel te klikken.
  • Blader door de tabel met de knoppen onder de tabel.
  • Op kleine schermen: de eerste kolom blijft staan, verschuif de tabel horizontaal om alle kolommen te zien.
Download de buurt-rapportage!
Download hier de PDF buurt-rapportage met 100 grafieken en kaarten!

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download de buurt-rapportage voor Buurt Oud-Beijerland Croonenburghwijk. Met veel extra informatie in 100 kaarten en grafieken! Met regionale vergelijkingen en met onderwerpen uitgezet in de tijd. Als PDF document: makkelijk te bewaren, delen en printen.

Download!
Gebieden
Tabel met de gebieden die de buurt Oud-Beijerland Croonenburghwijk ‘raken’.
Soort gebiedNaam gebiedAantal adressen
Postcode numeriek32611620
WoonkernOud-Beijerland1738
WoonplaatsOud-Beijerland1738
WijkOud-Beijerland1738
GemeenteHoeksche Waard1738
ProvincieZuid-Holland1738
WaterschapWaterschap Hollandse Delta1738
LandNederland1738

Bovenstaande tabel toont de regionale gebieden die de buurt Oud-Beijerland Croonenburghwijk ‘raken’ met het aantal adressen uit de buurt Oud-Beijerland Croonenburghwijk dat in het betreffende gebied ligt.

Buurt Oud-Beijerland Croonenburghwijk ‘raakt’ andere gebieden zoals bijvoorbeeld een woonplaats of waterschap wanneer de geometrieën van de buurt Oud-Beijerland Croonenburghwijk en die van de andere gebieden elkaar overlappen of snijden. De gebieden zijn op basis van de gebiedsindelingen van het CBS van 2025 en de topografische kaarten van het Kadaster van 2026 bepaald. Klik op de naam van een gebied om de pagina met statistieken voor dat gebied weer te geven.

Wat zijn de ervaringen met de buurt Oud-Beijerland Croonenburghwijk?
De gemiddelde score voor de buurt Oud-Beijerland Croonenburghwijk is 7,4.
Afbeelding met negen cirkels. De grootste cirkel toont een gemiddelde score voor de buurt Oud-Beijerland Croonenburghwijk, de andere kleinere cirkels tonen een score op elk van de onderwerpen: Veiligheid, Bereikbaarheid, Gemeenschap, Groen, Huisvesting, Hygiëne, Onderwijs, Voorzieningen. De kleuren van de cirkels zijn afgeleid van de scores die op een schaal van 1 tot 10 gegeven kunnen worden. De scores zijn gebaseerd op beoordelingen van de buurt Oud-Beijerland Croonenburghwijk die op de website van Buurtje zijn gedeeld.

Bovenstaande afbeelding toont de scores van de buurt Oud-Beijerland Croonenburghwijk. Deze score is op basis van één gebruikersreview bepaald.

Bovenstaande scores zijn gebaseerd op de ervaringen van gebruikers. Wat vind jij van deze buurt? Deel je mening!

Bekijk ervaringen Beoordeel zelf
Alle onderwerpen en vergelijken

Bekijk de meest recente cijfers over meer dan 250 onderwerpen en vergelijk de buurt Oud-Beijerland Croonenburghwijk met andere gebieden.

Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!
Kies een categorie en bekijk de bijbehorende onderwerpen.

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor de buurt Oud-Beijerland Croonenburghwijk voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

Bedrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Bedrijfsvestigingen totaal285Aantal2025
A Landbouw, bosbouw en visserij0Aantal2025
B-F Nijverheid en energie40Aantal2025
G+I Handel en horeca50Aantal2025
H+J Vervoer, informatie en communicatie15Aantal2025
K-L Financiële diensten, onroerend goed20Aantal2025
M-N Zakelijke dienstverlening70Aantal2025
O-Q Overheid, onderwijs en zorg55Aantal2025
R-U Cultuur, recreatie, overige diensten35Aantal2025
% A Landbouw, bosbouw en visserij0,0%Percentage2025
% B-F Nijverheid en energie14%Percentage2025
% G+I Handel en horeca18%Percentage2025
% H+J Vervoer, informatie en communicatie5,3%Percentage2025
% K-L Financiële diensten, onroerend goed7%Percentage2025
% M-N Zakelijke dienstverlening25%Percentage2025
% O-Q Overheid, onderwijs en zorg19%Percentage2025
% R-U Cultuur, recreatie, overige diensten12%Percentage2025

De cijfers over bedrijven tonen het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt Oud-Beijerland Croonenburghwijk, uitgesplitst naar bedrijfstak. Een vestiging is een locatie van een bedrijf, instelling of zelfstandige waar of van waaruit activiteiten worden uitgevoerd.

Bevolking
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Inwoners3.150Aantal2026
Mannen1.465Aantal2025
Vrouwen1.665Aantal2025
0 tot 15 jaar465Aantal2026
15 tot 25 jaar360Aantal2026
25 tot 45 jaar650Aantal2026
45 tot 65 jaar700Aantal2026
65 jaar of ouder970Aantal2026
Ongehuwd1.265Aantal2025
Gehuwd1.325Aantal2025
Gescheiden255Aantal2025
Verweduwd280Aantal2025
% Mannen47%Percentage2025
% Vrouwen53%Percentage2025
% 0 tot 15 jaar15%Percentage2026
% 15 tot 25 jaar11%Percentage2026
% 25 tot 45 jaar21%Percentage2026
% 45 tot 65 jaar22%Percentage2026
% 65 jaar of ouder31%Percentage2026
% Ongehuwd40%Percentage2025
% Gehuwd42%Percentage2025
% Gescheiden8,2%Percentage2025
% Verweduwd9%Percentage2025
Geboorten25Aantal2025
Geboorte relatief5Aantal per 1.000 inwoners2025
Sterftes50Aantal2025
Sterfte relatief15Aantal per 1.000 inwoners2025
Leerlingen PO260Aantal2025
Leerlingen VO170Aantal2025
Studenten MBO100Aantal2025
Studenten HBO50Aantal2025
Studenten WO20Aantal2025
Praktisch opleidingsniveau520Aantal2024
Middelbaar opleidingsniveau880Aantal2024
Hoger opleidingsniveau650Aantal2024
% Praktisch opleidingsniveau25%Percentage2024
% Middelbaar opleidingsniveau43%Percentage2024
% Hoger opleidingsniveau32%Percentage2024
Jongeren met jeugdzorg in natura95Aantal2024
% Jongeren met jeugdzorg12%Percentage2024
Wmo cliënten245Aantal2024
Wmo cliënten per 1.000 inwoners79Aantal per 1.000 inwoners2024
Bevolkingsdichtheid5.048Aantal per km²2025

De inwonersaantallen worden altijd op vijftallen afgerond, hierdoor kan het voorkomen dat een optelling van subgroepen (zoals inwoners naar geslacht of naar leeftijd) licht afwijkt van het totaal aantal inwoners.

Energie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning2.450Gemiddeld in kWh2024
Gemiddelde elektriciteitsteruglevering per woning730Gemiddeld in kWh2024
% Woningen met zonnestroom31%Percentage2024
% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmd6%Percentage2024
Gemiddelde elektriciteitslevering appartement1.900Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering tussenwoning2.190Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering hoekwoning2.490Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering twee-onder-één-kap woning3.000Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering vrijstaande woning4.170Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering huurwoning1.980Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering koopwoning2.740Gemiddeld in kWh2023
Gemiddeld aardgasverbruik per woning790Gemiddeld per m³2024
% Woningen met stadsverwarming0%Percentage2014
% Aardgasvrije woningen1%Percentage2024
% Aardgaswoningen94%Percentage2024
Gemiddeld aardgasverbruik appartement540Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik tussenwoning740Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik hoekwoning850Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik twee-onder-één-kap woning1.200Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik vrijstaande woning1.430Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik koopwoning950Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik huurwoning620Gemiddeld per m³2023
Publieke laadpalengeen dataAantalgeen data
Adressen zonder energielabel195Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel435Aantal2026
Adressen met definitief energielabel1.081Aantal2026
Energielabels A+++++0Aantal2026
Energielabels A++++1Aantal2026
Energielabels A+++0Aantal2026
Energielabels A++4Aantal2026
Energielabels A+129Aantal2026
Energielabels A416Aantal2026
Energielabels B207Aantal2026
Energielabels C261Aantal2026
Energielabels D183Aantal2026
Energielabels E191Aantal2026
Energielabels F90Aantal2026
Energielabels G34Aantal2026

De onderwerpen in de categorie energieverbruik tonen onder meer het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik en de energielabels van gebouwen in de buurt Oud-Beijerland Croonenburghwijk. Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het minst energiezuinige label en A++++ het meest energiezuinige label.

Gezondheid-gedrag
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Rookt tabak16%Percentage2024
Voldoet aan de alcoholrichtlijn52%Percentage2024
Drinken74%Percentage2024
Zwaar drinken7%Percentage2024
Overmatig drinken5%Percentage2024
Overgewicht57%Percentage2024
Ernstig overgewicht (obesitas)19%Percentage2024
Voldoet aan de beweegrichtlijn39%Percentage2024
Wekelijks sporten46%Percentage2024
Lopen en/of fietsen naar school of werk40%Percentage2024
Lopen naar school of werk20%Percentage2024
Fietsen naar school of werk26%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Oud-Beijerland Croonenburghwijk. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-overig
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Eenzaam47%Percentage2024
Ernstig eenzaam13%Percentage2024
Emotioneel eenzaam28%Percentage2024
Sociaal eenzaam32%Percentage2024
Matig/veel regie over het eigen leven86%Percentage2024
Moeite met rondkomen14%Percentage2024
Krijgt steun van anderen94%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door buren6%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door wegverkeer7%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg >50 km/uur6%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg <50 km/uur3%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door treinverkeer0%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door vliegverkeer1%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door windturbines0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring wegverkeer3%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring treinverkeer0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring vliegverkeer1%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring buren4%Percentage2024
Tevreden met de woning89%Percentage2024
Tevreden met de woonomgeving87%Percentage2024
Tevreden met het groen in de omgeving81%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden binnen55%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden buiten54%Percentage2024
Vrijwilligerswerk24%Percentage2024
Mantelzorger15%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Oud-Beijerland Croonenburghwijk. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-ziekte
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Goed ervaren gezondheid69%Percentage2024
Één of meer langdurige aandoeningen38%Percentage2024
Beperkt vanwege gezondheid38%Percentage2024
Ernstig beperkt vanwege gezondheid5%Percentage2024
Één of meerdere keren gevallen31%Percentage2024
Langdurige ziekte en beperkt35%Percentage2024
Lage veerkracht17%Percentage2024
Hoge veerkracht53%Percentage2024
Hoog risico op angst of depressie9%Percentage2024
Suïcide gedachten de laatste 12 maanden10%Percentage2024
(Heel) veel stress in afgelopen 4 weken18%Percentage2024
Één of meer lichamelijke beperkingen19%Percentage2020
Beperking in horen5%Percentage2020
Beperking in zien6%Percentage2020
Beperking in bewegen13%Percentage2020
Broze gezondheid30%Percentage2024
Broze metale gezondheid40%Percentage2024
Broze lichamelijke gezondheid29%Percentage2024
Broze gezondheid in het sociale domein29%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Oud-Beijerland Croonenburghwijk. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Huishoudens
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huishoudens1.450Aantal2025
Eenpersoonshuishoudens535Aantal2025
Meerpersoonshuishoudens915Aantal2025
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen455Aantal2025
Meerpersoonshuishoudens met kinderen460Aantal2025
% Eenpersoonshuishoudens37%Percentage2025
% Meerpersoonshuishoudens63%Percentage2025
% Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen31%Percentage2025
% Meerpersoonshuishoudens met kinderen32%Percentage2025
Gemiddelde huishoudensgrootte2,1Gemiddeld aantal2025

Het aantal huishoudens betreft het aantal particuliere huishoudens op 1 januari van een jaar. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen in een woonruimte wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. De cijfers over huishoudens op wijk- en buurtniveau worden afgerond op vijftallen.

Inkomen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Werkzame beroepsbevolking1.430Aantal2024
Netto arbeidsparticipatie70%Percentage2024
% Werknemers86%Percentage2024
% Werknemers met vaste arbeidsrelatie58%Percentage2024
% Werknemers met flexibele arbeidsrelatie28%Percentage2024
% Zelfstandigen14%Percentage2024
Inkomensontvangers2.600Aantal2024
Inkomensontvangers per 1.000 inwoners835Aantal per 1.000 inwoners2024
Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger€39.000Gemiddeld in Euro2024
Gemiddeld inkomen per inwoner€32.500Gemiddeld in Euro2024
40% personen met laagste inkomen43%Percentage2024
20% personen met hoogste inkomen17%Percentage2024
% Personen in armoede1,5%Percentage2024
% Personen tot 25% boven armoedegrens8,6%Percentage2024
Gemiddeld huishoudinkomen€39.800euro2023
40% huishoudens met laagste inkomen39%Percentage2024
20% huishoudens met hoogste inkomen17%Percentage2024
% Huishoudens met een laag inkomen2,4%Percentage2023
% Huishoudens onder of rond sociaal minimum5%Percentage2023
% Huishoudens tot 110% van sociaal minimum7,7%Percentage2023
% Huishoudens tot 120% van sociaal minimum11%Percentage2023
Mediaan vermogen van particuliere huishoudens€132.900euro2024
Personen per soort uitkering - Bijstand60Aantal2025
Personen per soort uitkering - AO110Aantal2025
Personen per soort uitkering - WW20Aantal2025
Personen per soort uitkering - AOW910Aantal2025
% Personen per soort uitkering - Bijstand2%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AO4%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - WW1%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AOW29%Percentage2025

De inkomensgegevens beschrijven het inkomen van personen en particuliere huishoudens in de buurt Oud-Beijerland Croonenburghwijk. Het besteedbaar inkomen is het bruto-inkomen verminderd met onder meer belastingen, premies en betaalde inkomensoverdrachten. Vanwege statistische geheimhouding worden niet voor ieder gebied inkomensgegevens gepubliceerd.

Migratie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland2.640Aantal2025
Herkomst buiten Nederland495Aantal2025
Herkomst Europa145Aantal2025
Herkomst buiten Europa350Aantal2025
% Herkomst Nederland84%Percentage2025
% Herkomst buiten Nederland16%Percentage2025
% Herkomst Europa4,63%Percentage2025
% Herkomst buiten Europa11%Percentage2025
Geboren in Nederland met herkomst Nederland2.640Aantal2025
Geboren in Nederland met herkomst Europa70Aantal2025
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa130Aantal2025
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland200Aantal2025
Geboren in Nederland2.840Aantal2025
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa70Aantal2025
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa225Aantal2025
Geboren buiten Nederland295Aantal2025
% Geboren in Nederland met herkomst Nederland84%Percentage2025
% Geboren in Nederland met herkomst Europa2,23%Percentage2025
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland6,4%Percentage2025
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa4,15%Percentage2025
% Geboren in Nederland91%Percentage2025
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa2,23%Percentage2025
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa7,2%Percentage2025
% Geboren buiten Nederland9,4%Percentage2025
Autochtoon2.775Aantal2022
Westers175Aantal2022
Niet-westers220Aantal2022
Nederlandse Antillen en Aruba10Aantal2022
Marokko5Aantal2022
Suriname10Aantal2022
Turkije0Aantal2022
Overig niet-westers195Aantal2022

De onderwerpen in de categorie migratie gaan over de herkomst en migratie van inwoners van de buurt Oud-Beijerland Croonenburghwijk. De herkomst is gebaseerd op het geboorteland van de persoon en diens ouders. De migratiecijfers tonen onder meer vestiging, vertrek, immigratie en emigratie.

Misdrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Misdrijven107Aantal2025
Diefstal38Aantal2025
Geweld en seksmisdrijven4Aantal2025
Milieu overtredingen0Aantal2025
Oplichting19Aantal2025
Verkeersovertredingen28Aantal2025
Vernieling11Aantal2025
Overige misdrijven7Aantal2025
Misdrijven per 1.000 inwoners34Aantal per 1.000 inwoners2025
Diefstal per 1.000 inwoners12Aantal per 1.000 inwoners2025
Geweld en seksmisdrijven per 1.000 inwoners1Aantal per 1.000 inwoners2025
Milieu overtredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Oplichting per 1.000 inwoners6Aantal per 1.000 inwoners2025
Verkeersovertredingen per 1.000 inwoners9Aantal per 1.000 inwoners2025
Vernieling per 1.000 inwoners4Aantal per 1.000 inwoners2025
Overige misdrijven per 1.000 inwoners2Aantal per 1.000 inwoners2025

De cijfers over misdrijven tonen de door de politie geregistreerde misdrijven in de buurt Oud-Beijerland Croonenburghwijk, zowel als aantal als omgerekend per 1.000 inwoners. Niet ieder gepleegd misdrijf wordt gemeld of geregistreerd.

Nabijheid voorzieningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand1,1Gemiddelde afstand in km2025
Huisartsenpraktijken binnen 1 km0,3Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 3 km2,6Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 5 km3,1Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpost afstand7,1Gemiddelde afstand in km2024
Apotheek afstand1,2Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuis met poli afstand2,9Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km9,9Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuis zonder poli afstand10Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km5Gemiddeld aantal2025
Supermarkt afstand0,7Gemiddelde afstand in km2025
Supermarkten binnen 1 km0,9Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 3 km4,6Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 5 km5,2Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand0,7Gemiddelde afstand in km2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km3,9Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km30Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km30Gemiddeld aantal2025
Warenhuis afstand1,1Gemiddelde afstand in km2025
Warenhuizen binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 10 km2,0Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 20 km15Gemiddeld aantal2025
Café afstand1,2Gemiddelde afstand in km2025
Cafés binnen 1 km0,5Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 3 km7Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 5 km7Gemiddeld aantal2025
Cafetaria afstand0,4Gemiddelde afstand in km2025
Cafetaria binnen 1 km3,3Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 3 km21Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 5 km22Gemiddeld aantal2025
Restaurant afstand0,5Gemiddelde afstand in km2025
Restaurants binnen 1 km4,2Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 3 km31Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 5 km33Gemiddeld aantal2025
Hotel afstand9,8Gemiddelde afstand in km2025
Hotels binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 10 km0,7Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 20 km59Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijf afstand0,2Gemiddelde afstand in km2025
Kinderdagverblijven binnen 1 km5Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 3 km13Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 5 km14Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang afstand0,2Gemiddelde afstand in km2025
Buitenschoolseopvang binnen 1 km4,4Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 3 km12Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 5 km14Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs afstand0,3Gemiddelde afstand in km2025
Basisonderwijs binnen 1 km2,5Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 3 km8Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 5 km10Gemiddeld aantal2025
Voortgezet onderwijs afstand0,6Gemiddelde afstand in km2024
Voortgezet onderwijs binnen 3 km4,0Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 5 km4,0Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 10 km5Gemiddeld aantal2024
VMBO afstand0,6Gemiddelde afstand in km2024
VMBO binnen 3 km4,0Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 5 km4,0Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 10 km5Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO afstand2,4Gemiddelde afstand in km2024
HAVO VWO binnen 3 km2,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 5 km2,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 10 km2,0Gemiddeld aantal2024
Openbaar groen afstand0,4Gemiddelde afstand in km2017
Park of plantsoen afstand0,4Gemiddelde afstand in km2017
Dagrecreatief terrein afstand2,1Gemiddelde afstand in km2017
Bos afstand2,9Gemiddelde afstand in km2017
Open natuurlijk terrein afstand3,8Gemiddelde afstand in km2017
Open droog natuurlijk terrein afstand13Gemiddelde afstand in km2017
Open nat natuurlijk terrein afstand3,8Gemiddelde afstand in km2017
Semi-openbaar groen afstand0,4Gemiddelde afstand in km2017
Sportterrein afstand0,5Gemiddelde afstand in km2017
Volkstuin afstand1,9Gemiddelde afstand in km2017
Verblijfsrecreatief terrein afstand2,9Gemiddelde afstand in km2017
Begraafplaats afstand0,7Gemiddelde afstand in km2017
Recreatief binnenwater afstand0,5Gemiddelde afstand in km2017
Oprit hoofdverkeersweg afstand1,4Gemiddelde afstand in km2025
Treinstation afstand15Gemiddelde afstand in km2025
Belangrijk overstapstation afstand21Gemiddelde afstand in km2025
Bibliotheek afstand1,2Gemiddelde afstand in km2025
Zwembad afstand0,6Gemiddelde afstand in km2025
Kunstijsbaan afstand22Gemiddelde afstand in km2025
Podiumkunsten afstand11Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 20 km13Gemiddeld aantal2024
Poppodium afstand14Gemiddelde afstand in km2024
Bioscoop afstand12Gemiddelde afstand in km2025
Bioscopen binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 20 km4,6Gemiddeld aantal2025
Sauna afstand12Gemiddelde afstand in km2025
Zonnebank afstand10Gemiddelde afstand in km2025
Museum afstand5Gemiddelde afstand in km2024
Musea binnen 5 km0,4Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 20 km14Gemiddeld aantal2024
Attractie afstand8,5Gemiddelde afstand in km2025
Attracties binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 20 km6Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 50 km46Gemiddeld aantal2025
Brandweerkazerne afstand1,4Gemiddelde afstand in km2025

Het CBS publiceert gegevens over de nabijheid van voorzieningen voor inwoners van de buurt Oud-Beijerland Croonenburghwijk. De afstanden zijn gemiddelden over de weg en de nabijheidsindicatoren tonen hoeveel voorzieningen binnen een bepaalde afstand beschikbaar zijn.

Omgeving
OnderwerpWaardeEenheidJaar
RegiocodeBU19630002Code2025
RegionaamOud-Beijerland CroonenburghwijkNaam2025
Soort regioBuurtCategorisch type2025
Sorteercode19630002Code2025
Oppervlakte totaal64Aantal hectaren2025
Oppervlakte land62Aantal hectaren2025
Oppervlakte water1Aantal hectaren2025
Mate van stedelijkheid2Indicator 1-52025
Omgevingsadressendichtheid1.662Gemiddeld aantal per km²2025
Adressen totaal1.711Aantal2026
Adressen met postcode1.599Aantal2026
Adressen met woonfunctie1.527Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie5Aantal2026
Adressen met celfunctie0Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie18Aantal2026
Adressen met industriefunctie20Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie12Aantal2026
Adressen met logiesfunctie0Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie3Aantal2026
Adressen met sportfunctie2Aantal2026
Adressen met winkelfunctie10Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie122Aantal2026
Verblijfsobjecten1.711Aantal2026
Ligplaatsen0Aantal2026
Standplaatsen0Aantal2026
Panden met adres1.238Aantal2026
Adressen met pand1.711Aantal2026
Percelen met adres877Aantal2026
Adressen met perceel1.711Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom1.711Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom0Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom1.527Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom0Aantal2026
Panden met adres voor 1700geen dataAantal2026
Panden met adres 1700 tot 1900geen dataAantal2026
Panden met adres 1900 tot 1925geen dataAantal2026
Panden met adres 1925 tot 1950geen dataAantal2026
Panden met adres 1950 tot 1970geen dataAantal2026
Panden met adres 1970 tot 1980geen dataAantal2026
Panden met adres 1980 tot 1990geen dataAantal2026
Panden met adres 1990 tot 2000geen dataAantal2026
Panden met adres 2000 tot 2010geen dataAantal2026
Panden met adres 2010 tot 2020geen dataAantal2026
Panden met adres 2020 en latergeen dataAantal2026
Adressen met pand voor 17000Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 190012Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 192517Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 195021Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 19701.073Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 198081Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 19905Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 20008Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 2010159Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 2020278Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later57Aantal2026
Postcodegebied3261AA-3261XHNaam2026
Meest voorkomende postcode3261Naam2026
Dekkingspercentage meest voorkomende postcode100%Percentage2026

De onderwerpen in de categorie omgeving beschrijven onder meer de oppervlakte, het aantal adressen, de bevolkingsdichtheid en de omgevingsadressendichtheid van de buurt Oud-Beijerland Croonenburghwijk.

Verkeersongevallen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal6Aantal2025
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade6Aantal2025
Verkeersongevallen letselschade0Aantal2025
Verkeersongevallen dodelijk0Aantal2025

De gegevens over verkeersongevallen in de buurt Oud-Beijerland Croonenburghwijk zijn gebaseerd op de registratie van verkeersongevallen door Rijkswaterstaat.

Vervoer
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Personenauto’s totaal1.565Aantal2025
Personenauto’s - brandstof benzine1.280Aantal2025
Personenauto’s - overige brandstof285Aantal2025
Personenauto’s per huishouden1,09Aantal2025
Personenauto’s naar oppervlakte2.524Aantal2025
Motorfietsen110Aantal2025

De vervoersgegevens tonen onder meer het aantal personenauto’s en andere voertuigen in de buurt Oud-Beijerland Croonenburghwijk. De voertuiggegevens zijn gebaseerd op het Nederlandse kentekenregister van de RDW.

Woningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad1.477Aantal2025
Woningen per 1.000 inwoners472Aantal per 1.000 inwoners2025
Nieuwbouw woningen0Aantal2025
Niet-woningvoorraad183Aantal2025
Nieuwbouw niet-woningen4Aantal2025
Gemiddelde woningwaarde€393.000Gemiddeld in Euro2025
Woningwaarde klasse€350.000 tot €400.000Categorisch type2025
Eengezinswoningen1.093Aantal2025
Meergezinswoningen384Aantal2025
Koopwoningen798Aantal2025
Huurwoningen679Aantal2025
Huurwoningen woningcorporaties635Aantal2025
Huurwoningen overige verhuurders44Aantal2025
Eigendom onbekend0Aantal2025
Bewoond1.433Aantal2025
Onbewoond44Aantal2025
% Koopwoningen54%Percentage2025
% Huurwoningen46%Percentage2025
% Huurwoningen woningcorporaties43%Percentage2025
% Huurwoningen overige verhuurders3%Percentage2025
% Eigendom onbekend0%Percentage2025
% Eengezinswoningen74%Percentage2025
% Meergezinswoningen26%Percentage2025
% Bewoond97%Percentage2025
% Onbewoond3%Percentage2025
Appartementen428Aantal2026
Tussenwoningen588Aantal2026
Hoekwoningen301Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen92Aantal2026
Vrijstaande woningen118Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen28%Percentage2026
% Tussenwoningen39%Percentage2026
% Hoekwoningen20%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen6%Percentage2026
% Vrijstaande woningen8%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 194543Aantal2026
Woningen 1945 tot 1965517Aantal2026
Woningen 1965 tot 1975504Aantal2026
Woningen 1975 tot 19853Aantal2026
Woningen 1985 tot 19951Aantal2026
Woningen 1995 tot 2005158Aantal2026
Woningen 2005 tot 2015246Aantal2026
Woningen 2015 tot 20255Aantal2026
Woningen 2025 en later50Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend0Aantal2026
% Woningen voor 19453,0%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 196534%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 197533%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 19850,0%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 19950,0%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 200510%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 201516%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 20250,0%Percentage2026
% Woningen 2025 en later3,0%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend0,0%Percentage2026

De woningcijfers voor de buurt Oud-Beijerland Croonenburghwijk komen voornamelijk van het CBS en de BAG. Ze beschrijven onder meer de woningvoorraad, woningtypen, bouwperioden, eigendom en gemiddelde WOZ-waarde. Cijfers op wijk- en buurtniveau kunnen zijn afgerond op vijftallen.

Download de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren als Excel document. Alle woonplaatsen, wijken en buurten zijn onderdeel van de download voor de gemeente Hoeksche Waard. Er is ook een download met alle gemeente-, wijk- en buurtgegevens voor heel Nederland.

Selecteer op een groot scherm een categorie in het menu naast de tabel. Gebruik op een klein scherm de keuzelijst boven de tabel.

Tabelgebruik:

  • Kies een categorie om alleen de onderwerpen uit dat deel van de tabel te tonen.
  • Op grote schermen staat de categoriekeuze naast de tabel; op kleine schermen staat deze erboven.
  • Verschuif de tabel op kleine schermen horizontaal om alle kolommen te bekijken.
Top 5 buurt Oud-Beijerland Croonenburghwijk: kenmerken met het grootste verschil ten opzichte van Nederland
#KenmerkWaardeWaarde NLVerschilVerschil NLScore
1Personenauto’s naar oppervlakte2.5242752.2491.1511,95
2% Woningen 1945 tot 196534%13%21%11%1,93
3% Verweduwd9%4,78%4,18%2,44%1,72
4Bevolkingsdichtheid5.0485364.5122.8511,58
5Bos afstand2,91,61,30,881,48

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Hoeksche Waard.

RegioSoort regioPersonenauto’s naar oppervlakte% Woningen 1945 tot 1965% VerweduwdBevolkingsdichtheidBos afstand
Oud-Beijerland CroonenburghwijkBuurt2.52434%9%5.0482,9
NederlandLand27513%4,78%5361,6
Hoeksche WaardGemeente18710%5,6%3382,5
Oud-Beijerland CentrumBuurt2.6056%6,5%4.9083,14
Oud-Beijerland Oosterse GorzenwijkBuurt2.1431,0%5,4%4.1902,6

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Hoeksche Waard.

Top 5 kenmerken buurt Oud-Beijerland Croonenburghwijk:

De eerste tabel toont de vijf meest kenmerkende onderwerpen voor buurt Oud-Beijerland Croonenburghwijk. Op deze onderwerpen verschilt buurt Oud-Beijerland Croonenburghwijk relatief het meest van de rest van Nederland. De vergelijking gebruikt de meest recent beschikbare gegevens per onderwerp.

Regio’s:

De tweede tabel toont de waarden voor de top 5 kenmerken per regio. Getoonde regio’s: buurt Oud-Beijerland Croonenburghwijk, Nederland, de gemeente, de wijk en de andere buurten binnen de wijk. Hierbij staan de kenmerken in de kolommen en de vergelijkingsgebieden in de rijen.

Berekening van de grootste verschillen:

Het relatieve verschil is berekend als verschilscore. De verschilscore vergelijkt het verschil voor Oud-Beijerland Croonenburghwijk met het gemiddelde verschil voor Nederland. Zo worden de onderwerpen geselecteerd die relatief het sterkst van het Nederlandse gemiddelde afwijken.

De kolommen van de eerste tabel tonen de rekenstappen. ‘Waarde’ is de waarde voor Oud-Beijerland Croonenburghwijk, ‘Waarde NL’ het Nederlandse gemiddelde, ‘Verschil’ het verschil tussen beide waarden, ‘Verschil NL’ de gemiddelde afwijking in Nederland en ‘Score’ de daaruit berekende verschilscore.

De verschilscores zijn voor ruim 70 onderwerpen berekend. Uit de onderwerpen met de hoogste scores worden de vijf meest interessante onderwerpen gekozen. Hierdoor worden tegengestelde of vrijwel gelijke onderwerpen niet dubbel getoond en wordt het ontbreken van een onderwerp niet als kenmerk gepresenteerd. Als er bijvoorbeeld relatief veel vrouwen zijn, wordt niet ook automatisch het lage aandeel mannen getoond. Een sterk afwijkende bedrijfstak wordt alleen getoond als deze oververtegenwoordigd is.

Alle verschilscores voor alle wijken en buurten in buurt Oud-Beijerland Croonenburghwijk staan in de uitgebreide download voor Hoeksche Waard.

Data en bronnen

Bekijk de gebruikte open databronnen en definities en download uitgebreide regionale datasets over de buurt Oud-Beijerland Croonenburghwijk.

Download alle regionale data
Download de uitgebreide datasets voor de gemeente Hoeksche Waard.
Afbeelding van Excel documenten uit de download met regionale data.

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download uitgebreide informatie in handige Excel-overzichten voor de gemeente Hoeksche Waard. De download bevat regionale statistieken, adressen, verkiezingsuitslagen, misdaadcijfers, detail leeftijdsgegevens en meer.

Download ook de PDF buurt-rapportage voor de buurt Oud-Beijerland Croonenburghwijk met 100 kaarten en grafieken.

Download!
Gebruikte open data bronnen
Bronvermelding en definities

Veel gegevens op deze pagina komen uit verschillende datasets met regionale cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hierbij is een groot aantal datasets gecombineerd. De meest recente gegevens zijn bijgewerkt tot en met 18 september 2026. Daarnaast zijn diverse andere officiële databronnen gebruikt, waaronder het Kadaster, de Kiesraad, de Politie en het RIVM.

Bronnen & definities
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Blijf op de hoogte

Ontvang een e-mail als de informatie is bijgewerkt. Maximaal 2 per jaar en niets anders dan dat.

Inschrijven
Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron