Statistieken buurt Paasbos-oost

Statistieken buurt Paasbos-oost

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Paasbos-oost in de gemeente Nijkerk Vlag van de gemeente Nijkerk. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Paasbos-oost in de gemeente Nijkerk Vlag van de gemeente Nijkerk. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Kaart van de buurt Paasbos-oost.Bekijk kaart
Buurt Paasbos-oost in het kort

Bekijk de belangrijkste cijfers, de kaart en een korte toelichting over de buurt Paasbos-oost.

Kerncijfers van de buurt Paasbos-oost
Adressen, panden, percelen, woningen, huishoudens en inwoners.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van de belangrijkste cijfers van het Kadaster en het CBS voor de buurt Paasbos-oost.


Onderstaande tabel toont de belangrijkste cijfers van het CBS en het Kadaster voor de buurt Paasbos-oost.

OnderwerpAantalBronJaar data
Adressen met postcode698Kadaster2026
Adressen met woonfunctie673Kadaster2026
Panden met adres474Kadaster2026
Percelen met adres458Kadaster2026
Woningvoorraad509CBS2025
Huishoudens585CBS2026
Inwoners1.410CBS2026

Op deze pagina vind je een kaart van de buurt Paasbos-oost en de data over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Paasbos-oost.

Definities
Aantal inwoners op de kaart van de buurt Paasbos-oost
Kaart van de omgeving van de buurt Paasbos-oost.
Afbeelding van de buurt Paasbos-oost op de kaart.

Kaart van de wijk Nijkerk-stad met het aantal inwoners per buurt in 2026. De cijfers op de kaart geven de volgende buurten weer: 1: Industriegebied, 2: Zilverschoon/Oranjebuurt, 3: Bruins Slotlaan/Campenbuurt, 4: Nautena-noord/Havenstraat, 5: Doornsteeg, 6: Centrum, 7: Luxool, 8: Nautena-zuid/Schulpkamp, 9: Groot Corlaer, 10: Coltoflaan/van Oldenbarneveldstraat ...Toon meer...Kaart van de wijk Nijkerk-stad met het aantal inwoners per buurt in 2026. De cijfers op de kaart geven de volgende buurten weer: 1: Industriegebied, 2: Zilverschoon/Oranjebuurt, 3: Bruins Slotlaan/Campenbuurt, 4: Nautena-noord/Havenstraat, 5: Doornsteeg, 6: Centrum, 7: Luxool, 8: Nautena-zuid/Schulpkamp, 9: Groot Corlaer, 10: Coltoflaan/van Oldenbarneveldstraat, 11: Paasbos-oost, 12: Corlaer, 13: Paasbos-west, 14: De Bogen, 15: Strijland-west, 16: Strijland-oost, 17: Spoorkamp/De Terrassen, 18: De Flier/Arkerpoort....Toon minder...

Bekijk de statistieken voor alle 42 gebieden binnen de gemeente Nijkerk via de overzichtspagina van de gebieden in de Nijkerk.

Overzicht gebieden Meer Nijkerk
Over de buurt Paasbos-oost

De buurt Paasbos-oost ligt binnen de wijk Nijkerk-stad in de gemeente Nijkerk. De streek Luxool valt gedeeltelijk binnen de buurt Paasbos-oost. De meest voorkomende postcode in de buurt Paasbos-oost is postcode 3862.

Er zijn 750 adressen en 509 woningen in de buurt Paasbos-oost in de gemeente Nijkerk. 62% van de woningen in de buurt is een koopwoning. De woningen hebben een gemiddelde WOZ waarde van €441.000. Er wonen 1.410 inwoners in de buurt Paasbos-oost. De grootste groep inwoners (26%) is tussen de 25 en 45 jaar oud. Buurt Paasbos-oost telt 585 huishoudens van gemiddeld 2,4 personen. Verder zijn er 590 personenauto’s en 135 bedrijfsvestigingen geregistreerd in de buurt Paasbos-oost.

Buurt Paasbos-oost heeft een oppervlakte van 30 hectare land (honderd hectare is één vierkante kilometer, 1 km2). De gemiddelde dichtheid van adressen is 1.497 adressen per km2.

Meer over de buurt Paasbos-oost:

De naam van deze buurt veranderde van Paasbos-Oost in 2016 naar Paasbos-oost in 2017. De gemeente Nijkerk (gemeentecode GM0267) is bij een gemeentelijke herindeling in 2000 groter geworden vanuit de gemeenten Nijkerk en Hoevelaken. Hierbij zijn deze gemeenten volledig naar de nieuwe gemeente Nijkerk overgegaan. De gegevens van de buurt Paasbos-oost voor de jaren 2013 tot en met 2016 zijn berekend. Bekijk ook de pagina over de gemeentelijke herindeling van de gemeente Nijkerk.

Blijf op de hoogte

Ontvang een e-mail als er nieuwe cijfers zijn op de pagina Buurt Paasbos-oost.

Wonen in de buurt Paasbos-oost

Bekijk de woningvoorraad, woningkenmerken, woningtypen en de ontwikkeling van de gemiddelde WOZ-waarde in de buurt Paasbos-oost.

Kenmerken van de 509 woningen in de buurt Paasbos-oost
Er zijn 509 woningen in de buurt Paasbos-oost.
Informatie over de woningen in deze regio op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken. En bekijk de woningkenmerken per buurt in de gemeente Nijkerk in een interactieve tabel.

Toelichting
Woningwaarde per jaar
De gemiddelde WOZ waarde in de buurt Paasbos-oost was €441.000 in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in de buurt Paasbos-oost.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Paasbos-oost:

JaarGemiddelde WOZ woningwaarde Buurt Paasbos-oost% verschil
2025€441.0002,56%
2024€430.0009,1%
2023€394.00014%
2022€347.0009,8%
2021€316.00011%
2020€285.0004,01%
2019€274.0007,5%
2018€255.0004,51%
2017€244.0001,67%
2016€240.0002,13%
2015€235.0000,43%
2014€234.000-8,6%
2013€256.000geen data

De gemiddelde WOZ woningwaarde in de buurt Paasbos-oost is met €185.000 gestegen van €256.000 in 2013 tot €441.000 in 2025 (dat is een stijging van 72%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2025 was €15.417 (4,79%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een duidelijk stijgende trend: De cijfers stijgen bijna ieder jaar.

Bekijk ook de ranglijst van de woningwaarden per buurt in de gemeente Nijkerk.

Toelichting
Download een schat aan informatie
  • PDF buurt-rapportage voor de buurt Paasbos-oost met 100 kaarten en grafieken.
  • Uitgebreide informatie in handige Excel overzichten voor de gemeente Nijkerk.
  • Meer dan 250 onderwerpen voor Nederland en alle provincies, gemeenten, wijken en buurten in Nederland.
Woningwaarde en 65-plussers per gebied
De gemiddelde woningwaarde in de buurt Paasbos-oost is €441.000, het percentage inwoners van 65 jaar en ouder is 18% en er zijn 509 woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde woningwaarde per regio op de horizontale as. Deze is afgezet tegen het percentage inwoners van 65 jaar en ouder op de verticale as. Iedere regio wordt als cirkel weergegeven. De omvang van de cirkels hangt af van het aantal woningen in een gebied: hoe meer woningen, hoe groter de cirkel.

Woningwaarde ten opzichte van inwoners van 65 jaar en ouder per gebied, de volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (grijs), provincie Gelderland (bruin), gemeente Nijkerk (geel), 3 woonplaatsen (groen), 5 wijken (oranje) en 32 buurten (blauw). De buurt Paasbos-oost wordt in het rood weergegeven. Klik op de naam van een cirkel om de gegevens voor dat gebied weer te geven.

Soorten woningen
Appartementen komen het meeste voor in de buurt Paasbos-oost: er zijn 238 adressen met het woningtype appartementen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de buurt Paasbos-oost.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 juli 2026.

Bevolking in de buurt Paasbos-oost

Bekijk de samenstelling en ontwikkeling van de bevolking in de buurt Paasbos-oost, met cijfers over inwoners, leeftijd, burgerlijke staat, huishoudens, migratieachtergrond, opleidingsniveau, geboorte en sterfte.

Bekijk ook de maandelijkse bevolkingsontwikkeling in de gemeente Nijkerk.

Aantal inwoners per jaar
De buurt Paasbos-oost telt 1.410 inwoners in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Paasbos-oost. De gegevens lopen van 2013 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Paasbos-oost:

JaarAantal inwoners de buurt Paasbos-oost% verschil
20261.4109,7%
20251.2852,8%
20241.250-0,79%
20231.260-0,4%
20221.2652,85%
20211.230-2,38%
20201.2600,4%
20191.255-0,4%
20181.2600,0%
20171.2600,4%
20161.2550,32%
20151.2511,13%
20141.2371,14%
20131.223geen data

Het aantal inwoners in de buurt Paasbos-oost is met 187 inwoners gegroeid van 1.223 inwoners in 2013 tot 1.410 inwoners in 2026 (dat is een grote groei van 15%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2026 was 14 inwoners (1,14%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een licht stijgende trend: De cijfers stijgen meer wel dan niet.

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente Nijkerk.

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in de buurt Paasbos-oost:

In 2013 telde de buurt Paasbos-oost 1.223 inwoners. Het aantal van 1.223 inwoners is het minimum in de hele periode waarover de inwonersdata beschikbaar zijn. In 2026 is het aantal gestegen tot 1.410 inwoners. De stijging ten opzichte van 2013 is 187 (15%), het verschil ten opzichte van het vorige jaar (2025) is 125 (9,7%). Het aantal van 1.410 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 2013 tot en met 2026.

Inwoners per leeftijdsgroep in de buurt Paasbos-oost
De grootste getoonde leeftijdsgroep in de buurt Paasbos-oost is 25 tot 45 jaar, met 26% van de inwoners.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, leeftijdsgroepen: aantal inwoners op 1 januari 2026 per leeftijdsgroep.

De grafiek toont de leeftijdsgroepen. Het aantal inwoners is ook per individueel levensjaar beschikbaar (alleen de inwoners van 105 jaar en ouder vormen 1 groep). De inwoners naar leeftijd zijn er tot op buurtniveau in het document met leeftijdsgegevens in de download voor de gemeente Nijkerk.

Burgerlijke staat in de buurt Paasbos-oost
Deze grafiek laat zien hoeveel inwoners getrouwd, niet getrouwd, gescheiden of verweduwd zijn.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, burgerlijke staat: aantal en percentage inwoners op 1 januari 2026 naar burgerlijke staat.

Onderverdeling van de bevolking in de buurt Paasbos-oost naar de situaties ‘Ongehuwd’, ‘Gehuwd’, ‘Gescheiden’ en ‘Verweduwd’.

Toelichting
Soorten huishoudens
In 2026 waren er 585 huishoudens in de buurt Paasbos-oost. Er waren 185 eenpersoonshuishoudens en 395 meerpersoonshuishoudens (afgerond op vijftallen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont de verdeling naar soorten huishoudens voor de buurt Paasbos-oost. De gegevens gelden voor 2026.

De cijfers gaan over de particuliere huishoudens op 1 januari 2026. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. In deze grafiek worden de huishoudens onderverdeeld in eenpersoonshuishoudens, meerpersoonshuishoudens zonder kinderen en meerpersoonshuishoudens met kinderen. De cijfers over huishoudens zijn afgerond op vijftallen.

Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in de buurt Paasbos-oost.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2013 tot en met 2026: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in de buurt Paasbos-oost per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Paasbos-oost:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
20261.07560270
202599060240
202496560225
202398555225
202299500
202199047193
20201.00550205
20191.00050205
20181.01049201
20171.00550205
20161.00549201
201599151209
201499048198
201399145185

In 2026 was de herkomst van inwoners in de buurt Paasbos-oost als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 77%, herkomst uit Europese landen: 4,27% en herkomst uit landen buiten Europa: 19% En in 2013 was de verdeling van inwoners naar herkomstgebied als volgt: herkomst uit Nederland: 81%, herkomst uit Europa: 3,69% en herkomst van buiten Europa: 15%.

Toelichting Meer migratie
Migratie herkomstlanden

Bekijk ook de detailinformatie over het aantal inwoners in Nederland naar land van herkomst.

Landen van herkomst
Migratie achtergrond: Geboortelanden en herkomstlanden
Van de inwoners van de buurt Paasbos-oost is 87% in Nederland geboren (gegevens 2026).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking in de buurt Paasbos-oost: de grafiek toont het aantal inwoners in 2025, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland. Gebruik het filter om een categorie te selecteren.

De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.

Toelichting
Geboorte per 1.000 inwoners
Er zijn 10 baby’s per 1.000 inwoners geboren in 2025 in de buurt Paasbos-oost.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal levend geboren babies per 1.000 inwoners in de buurt Paasbos-oost.

De cijfers over de geboortes per 1.000 aantal inwoners zijn berekend door het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december te delen door het aantal inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

Er waren in de gemeente Nijkerk als geheel 44 geboortes in augustus 2026. Bekijk de pagina met maandelijkse bevolkingscijfers voor de gemeente Nijkerk.

Cijfers over geboorte

De cijfers over het relatieve aantal geboortes zijn gebaseerd op data van het CBS. Als basis hiervoor is het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december in verhouding tot het aantal inwoners op 1 januari van een jaar in de buurt Paasbos-oost genomen. Het relatieve aantal geboorten kan hoger uitvallen dan verwacht op basis van het inwonertal. Het relatieve cijfer betreft namelijk het aantal geboorten gedurende het jaar ten opzichte van het aantal inwoners op 1 januari. In nieuwbouwwijken kan het aantal inwoners sterk groeien in een jaar. Zo kunnen er in 1 jaar 10 kinderen geboren worden in een wijk waarin op 1 januari slechts 10 inwoners wonen, maar aan het eind van het jaar bijvoorbeeld 200 inwoners.

Sterfte per 1.000 inwoners
Er zijn 5 personen per 1.000 inwoners overleden in 2025 in de buurt Paasbos-oost.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal sterftes per 1.000 inwoners in de buurt Paasbos-oost.

De cijfers over de sterfte per 1.000 aantal inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS. De relatieve sterfte is bepaald als het aantal overledenen van 1 januari tot en met 31 december, per 1.000 inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

In augustus 2026 zijn in de gemeente Nijkerk als geheel 28 inwoners overleden. Bekijk de maandelijkse sterftecijfers voor de gemeente Nijkerk.

Meer sterfte
Onderwijs in de buurt Paasbos-oost

Bekijk de kinderopvang- en onderwijslocaties, gemiddelde reisafstanden, aantallen leerlingen en studenten en de ontwikkeling van het aantal scholen in de buurt Paasbos-oost. Dit is een kleine selectie uit de datasets over het onderwijs. Bekijk véél meer informatie over het onderwijs op AlleCijfers.

Kinderopvang- en onderwijslocaties in de buurt Paasbos-oost
Buurt Paasbos-oostWijk Nijkerk-stadGemeente Nijkerk
Aantal kinderopvanglocaties54686
Aantal kindplaatsen1401.5572.417
Aantal vestigingen basisonderwijs11522
Aantal leerlingen basisonderwijs892.8294.116
Aantal vestigingen voortgezet onderwijs045
Aantal leerlingen voortgezet onderwijs02.6493.369
Aantal opleidingen middelbaar beroepsonderwijs012
Aantal studenten middelbaar beroepsonderwijs03284

Bovenstaande tabel toont data van het LRK en DUO over kinderopvang en onderwijs. De gegevens zijn bijgewerkt tot en met 1 oktober 2026.

Het aantal leerlingen betreft het aantal dat onderwijs volgt op een school in de buurt Paasbos-oost. Op de pagina’s over het basisonderwijs en over de middelbare scholen zijn ook gegevens beschikbaar over het huisadres van leerlingen ten opzichte van het adres van de schoolvestigingen.

Gemiddelde afstanden kinderopvang en onderwijs
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een basisschool in de buurt Paasbos-oost is 0,3 kilometer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand staafdiagram toont de gemiddelde afstand in kilometers over de weg tot kinderdagverblijven, buitenschoolseopvang, basisonderwijs, voortgezet onderwijs totaal, VMBO scholen en HAVO VWO scholen. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens voor verschillende soorten locaties te tonen. De gebruikte cijfers komen van uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor de situatie in 2025.


Onderstaande tabel de gemiddelde afstand in kilometers voor verschillende soorten locaties voor kinderopvang en onderwijs. De gegevens worden getoond per (vergelijkings)gebied en gelden voor 2025.

RegioKinderdagverblijfBuitenschoolseopvangBasisonderwijsVoortgezet onderwijsVMBOHAVO VWO
Nederland0,70,70,82,52,63,4
Provincie Gelderland0,80,80,82,82,83,7
Gemeente Nijkerk0,70,70,71,81,82,3
Wijk Nijkerk-stad0,60,60,71,61,62,3
Buurt Industriegebied0,80,81,22,52,53,0
Buurt Groot Corlaer0,50,50,52,22,22,2
Buurt Corlaer0,50,50,51,41,41,4
Buurt Nautena-zuid/Schulpkamp0,40,40,41,61,61,7
Buurt Nautena-noord/Havenstraat0,40,40,52,12,12,2
Buurt Centrum0,40,40,41,51,52,1
Bruins Slotlaan/Campenbuurt1,11,11,11,71,72,9
Zilverschoon/Oranjebuurt0,90,91,21,21,22,8
Buurt Coltoflaan/van Oldenbarneveldstraat0,80,80,81,31,31,8
Buurt Luxool0,30,30,70,60,63,1
Buurt Paasbos-west0,30,30,31,21,23,1
Buurt Paasbos-oost0,30,30,30,40,42,9
Buurt Strijland-west0,30,30,31,21,22,8
Buurt Strijland-oost0,70,80,91,41,43,0
Buurt Spoorkamp/De Terrassen0,41,20,51,11,11,1
Buurt De Flier/Arkerpoort1,72,01,72,22,32,2
Buurt De Bogen0,60,60,62,52,52,5
Buurt Doornsteeg0,50,51,42,62,62,6

Deze grafiek toont een regionale vergelijking van de gemiddelde reisafstanden voor inwoners van hun woonadres naar de dichtstbijzijnde locaties voor kinderopvang, basisonderwijs en voortgezet onderwijs. De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting. In de grafiek zie je de gegevens voor de buurt Paasbos-oost in vergelijking tot andere gebieden. De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (oranje), provincie Gelderland (bruin), gemeente Nijkerk (geel), wijk Nijkerk-stad (groen) en 17 buurten (blauw). Buurt Paasbos-oost wordt in het rood weergegeven.

Leerlingen en studenten in de buurt Paasbos-oost
In 2025 woonden er 320 leerlingen en studenten in de buurt Paasbos-oost.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Onderwijsdata: aantal leerlingen en studenten per soort onderwijs in de buurt Paasbos-oost, data van het CBS over 2025.

De grafiek toont het aantal leerlingen in het PO en VO en het aantal studenten in het MBO, HBO, en WO dat als inwoner staat ingeschreven op een adres in de buurt Paasbos-oost.

Toelichting
Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar per 1 oktober 2024 in de buurt Paasbos-oost.

Bovenstaande donutgrafiek toont het percentage praktisch, middelbaar en hoog opgeleiden voor de buurt Paasbos-oost. Bekijk het aantal inwoners per opleidingsniveau door op de taartpunten in de grafiek te klikken.

Definities opleidingsniveau

Economie en inkomen in de buurt Paasbos-oost

Bekijk de ontwikkeling van het aantal bedrijven en het gemiddelde inkomen in de buurt Paasbos-oost, met vergelijkingen tussen gebieden.

Bedrijfsvestigingen (135 totaal)
In de buurt Paasbos-oost zijn in totaal 135 bedrijfsvestigingen* geregistreerd (gegevens voor 2025). * Het totaal van 135 bedrijfsvestigingen wijkt af van de som van 140 van het aantal bedrijfsvestigingen per sector. Het verschil wordt veroorzaakt doordat de aantallen per sector op vijftallen zijn afgerond.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen van bedrijven per sector per jaar in de buurt Paasbos-oost (het aantal bedrijven in de sector “overheid, onderwijs en zorg (Ooz)” is vanaf 2020 bekend).

De ‘gestapelde lijngrafiek’ toont het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt Paasbos-oost voor elk van de volgende 8 sectoren:

  1. Lbv: Landbouw, bosbouw en visserij
  2. Nen: Nijverheid en energie
  3. Hh: Handel en HORECA
  4. Vic: Vervoer, informatie en communicatie
  5. Fdo: Financiële diensten en onroerend goed
  6. Zd: Zakelijke dienstverlening
  7. Ooz: Overheid, onderwijs en zorg
  8. Cro: Cultuur, recreatie en overige diensten
Toelichting Definities

Advertentie:

De inlegzolen van VeiligVoeten beschermen goed tegen spijkers in je voet!

Huttenbouw of timmerdorp?
Voorkom verwondingen aan je voeten en voel je veilig! Gebruik veiligheidszooltjes, die beschermen goed tegen scherpe objecten in je voet! Het materiaal van de zolen lijkt op dat van een kogelvrij vest. Bescherm je voeten tegen spijkers en schroeven bij het klussen, gebruik ze bij evenementen, draag ze in je laarzen voor extra isolatie en bescherming of gebruik ze in je waterschoenen.

Gemiddeld inkomen per inwoner
Het gemiddeld inkomen per inwoner in de buurt Paasbos-oost is €27.600.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld bruto jaarinkomen in de buurt Paasbos-oost.

Over de inkomensdata:

Inwoners en inkomensontvangers: Het gemiddeld inkomen per inwoner in de buurt Paasbos-oost is €27.600. Het gemiddeld inkomen per inkomensontvanger is €34.800. Buurt Paasbos-oost telt 1.000 inkomensontvangers op 1.410 inwoners totaal.

6% van de huishoudens in de buurt Paasbos-oost heeft een inkomen op of rond het sociaal minimum. Studentenhuishoudens en huishoudens met een onvolledig jaarinkomen zijn hierin niet meegenomen. Het sociaal minimum is het wettelijk bestaansminimum zoals dat in de politieke besluitvorming is vastgesteld. Zie de tabel met definities van de brondata voor de volledige definities.

Over de schaal van de inkomensmeter:

De laagste 10% en 25% regio’s vallen in het rode en oranje gebied; deze gebieden kunnen elkaar deels overlappen. De hoogste 25% regio’s vallen in het groene gebied. De grenzen zijn berekend met percentielen, waarbij alle waarden van laag naar hoog zijn gesorteerd. Lees meer over het (gewogen) gemiddelde, de mediaan, modus en percentielen.

Inkomensvergelijking binnen de gemeente Nijkerk
Regionale vergelijking van het gemiddelde inkomen per inwoner.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld inkomen per jaar voor elke regio in Nijkerk: buurt Paasbos-oost is rood, andere buurten zijn blauw, wijken zijn geel en de gemeente is grijs.

Er zijn nog veel meer inkomensgegevens beschikbaar in de tabel met 250+ onderwerpen en de inkomensranglijst.

De regionale gezondheidsmonitor

Onderstaande grafieken tonen gegevens uit de regionale gezondheidsmonitor. De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners. De data uit het onderzoek komen van het RIVM en het CBS.

Inwoners met een goede gezondheid
74% procent van de inwoners van 18 jaar en ouder in de buurt Paasbos-oost ervaart de eigen gezondheid als goed of zeer goed.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande lijngrafiek toont het percentage inwoners met een goede gezondheid in de buurt Paasbos-oost per leeftijdsgroep. De gegevens wordt getoond voor de periode van 2012 tot en met 2024.

De RIVM gezondheidsmonitor biedt gezondheidsgegevens voor Nederland en per provincie, gemeente, wijk en buurt. Dit zijn gegevens over beperkingen, ervaren gezondheid, overgewicht, roken, drinken en mantelzorg.

Over de gezondheidsmonitor

De cijfers op deze pagina zijn afkomstig van het RIVM op basis van gegevens uit de Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen 2012, 2016, 2020 en de Corona Gezondheidsmonitor 2022 van GGD, CBS en RIVM. Er zijn data over monitoren met betrekking tot gezondheid, sociale situatie en leefstijl. Deze gegevens zijn er voor alle buurten, wijken, gemeenten, provincies en voor heel Nederland. Normaliter wordt dit onderzoek iedere vier jaar uitgevoerd. En in verband met Corona is er in 2022 een extra Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen uitgevoerd.

De data zijn door het RIVM en CBS gepubliceerd en waar nodig door OpenInfo omgerekend naar de regionale indelingen van 2026.

Bekijk alle definities uit de regionale gezondheidsmonitor.

Alcoholgebruik en roken
71% van de inwoners van 18 tot 65 jaar in de buurt Paasbos-oost geeft aan wel eens alcohol te drinken.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de onderwerpen in de categorie ‘Alcoholgebruik en roken’ uit de gezondheidsmonitor van het RIVM voor de buurt Paasbos-oost. Hierbij wordt per onderwerp getoond wat het percentage inwoners in de buurt Paasbos-oost is dat heeft aangegeven dat het onderwerp van toepassing is. Gebruik het filter boven de grafiek om de leeftijdsgroep van de inwoners te kiezen.

Bekijk de toelichting bij bovenstaande grafiek met de definities en de vragen voor de onderwerpen ‘rookt tabak’, ‘voldoet aan de alcoholrichtlijn’, ‘drinken’, ‘zwaar drinken’ en ‘overmatig drinken’.

Toelichting

Bekijk de aparte pagina over de gezondheid in de buurt Paasbos-oost met de gegevens over meer dan 40 onderwerpen uit de regionale gezondheidsmonitor en met data over het gebruik van de WMO en de jeugdzorg in de buurt Paasbos-oost.

Meer gezondheidsdata
Voertuigen en verkeer in de buurt Paasbos-oost

Bekijk de beschikbare gegevens over geregistreerde voertuigen, elektrische auto’s en verkeersongevallen in de buurt Paasbos-oost.

Aantal elektrische auto’s in de buurt Paasbos-oost
Er zijn 36 elektrische auto’s in oktober 2026 in de buurt Paasbos-oost.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal elektrische auto’s per maand in de buurt Paasbos-oost op basis van de regionale voertuigdata van de RDW. Dit is de som van het aantal elektrische bedrijfsauto’s en het aantal elektrische personenauto’s.

Er zijn 36 elektrische auto’s in de buurt Paasbos-oost. Dit is het totaal aantal in oktober 2026 bij de RDW op kenteken geregistreerde elektrische auto’s in de buurt Paasbos-oost die op de batterij rijden en met een stekker opgeladen worden.

Toelichting op de regionale voertuigdata

Deze paragraaf toont data over de op kenteken geregistreerde voertuigen in de buurt Paasbos-oost. Dit is regionale data van de RDW. De data is beschikbaar per soort voertuig, per energiebron (brandstof) en per maand. Deze gegevens worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent was dit op 1 oktober 2026. Bekijk de toelichting voor de bronbeschrijving en definities van de regionale voertuig data.

Toelichting Meer autodata
Voertuigen naar energiebron
Er zijn 745 voertuigen met ‘benzine’ als energiebron in de buurt Paasbos-oost in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen per type energiebron (brandstof) dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt Paasbos-oost geregistreerd staat.

Er zijn in totaal 1.115 op naam geregistreerde voertuigen in de buurt Paasbos-oost (in oktober 2026).

Voertuigen naar soort
Er zijn 773 voertuigen van het type ‘personenauto’ in de buurt Paasbos-oost in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen naar soort motorvoertuig dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt Paasbos-oost geregistreerd staat.

Vergelijk het percentage auto’s per energiebron op de pagina met regionale voertuigdata.

Verkeersongevallen naar afloop
Er waren 2 verkeersongevallen in de buurt Paasbos-oost in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal verkeersongevallen in de buurt Paasbos-oost. Gebruik het filter boven de grafiek om het aantal ongevallen per afloop (materiële schade, letselschade of dodelijke afloop) te bekijken.


Onderstaande tabel laat zien hoeveel verkeersongevallen er in het jaar 2025 in de buurt Paasbos-oost plaatsvonden, uitgesplitst naar afloop.

Afloop verkeersongevallenAantal verkeersongevallen in 2025
Totaal2
Materiële schade1
Letselschade1
Dodelijke afloop0

De dataset met verkeersongevallen BRON is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen de buurt Paasbos-oost vallen.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Veiligheid in de buurt Paasbos-oost

Bekijk de ontwikkeling en soorten van de geregistreerde misdaad in de buurt Paasbos-oost op basis van data van de Politie en het CBS. De politiedata worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent op 15 september 2026. De beschrijvingen van de soorten misdrijven zoals de politie deze gebruikt zijn te vinden in de tabel met definities van de verschillende soorten delicten.

Meer misdaad
Totaal geregistreerde misdaad per maand of per jaar
Er zijn in 2025 in totaal 35 misdrijven in de buurt Paasbos-oost geregistreerd.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Totaal aantal geregistreerde misdaden in de buurt Paasbos-oost, 2012 tot en met 2025 (bij weergave van de gegevens per jaar) of april 2025 tot en met september 2026 (bij weergave van de gegevens per maand).

In de buurt Paasbos-oost zijn van 2012 tot en met 2025 in totaal 484 misdrijven geregistreerd. Deze misdrijven zijn ingedeeld naar 23 verschillende soorten delicten. In 2025 werden in de buurt Paasbos-oost 35 misdrijven door de politie vastgelegd. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens per maand of per jaar te tonen.

Misdaden naar type delict
De meest voorkomende soorten misdrijven in de buurt Paasbos-oost in 2025 zijn Vernieling cq. zaakbeschadiging (9 delicten) en Ongevallen (weg) (6 delicten).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal geregistreerde misdaden voor de tien meest voorkomende soorten delicten in 2025 in de buurt Paasbos-oost.

Definities misdaad
Misdaad totaal per maand
In september 2026 is er één misdrijf in de buurt Paasbos-oost geregistreerd.
Afbeelding van een warmtekaart (een heatmap in het Engels, een visuele weergave van data waarbij kleuren worden gebruikt om waarden weer te geven) met het totaal aantal misdrijven in de buurt Paasbos-oost per maand en per jaar.

Bovenstaande warmtekaart geeft een visuele weergave van het totaal aantal door de politie geregistreerde misdrijven per maand in de buurt Paasbos-oost over de afgelopen 6 jaar.

Alle gegevens zijn beschikbaar in het Excel document met politiedata als onderdeel van de download voor de gemeente Nijkerk.

Misdaden per 1.000 inwoners
Er waren 9 misdrijven per 1.000 inwoners van het type ‘diefstal’ in 2025 in de buurt Paasbos-oost.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Criminaliteit: aantal misdaden per 1.000 inwoners in 2025 in de buurt Paasbos-oost.

De grafiek toont de meest recente gegevens over het aantal misdaden per 1.000 inwoners voor de buurt Paasbos-oost. De gegevens over misdaden zijn hiertoe gegroepeerd in (1) het totaal aantal diefstallen (alle vormen, zoals diefstal uit woningen en schuren, diefstal van auto’s en fietsen en winkeldiefstal), (2) geweld en seksmisdrijven, (3) milieuovertredingen, (4) oplichting, (5) verkeersovertredingen, (6) vernielingen en misdrijven tegen de openbare orde en (7) alle overige misdrijven. De definities van alle verschillende soorten delicten met daarbij de categorie waarin deze zijn ingedeeld zijn te vinden in de bronbeschrijving van de politiedata.

Verkiezingen in de buurt Paasbos-oost

Bekijk de beschikbare verkiezingsuitslagen en informatie over de stembureaus in de buurt Paasbos-oost.

Uitslag gemeenteraadsverkiezingen 2026
Stembureau De Koningslinde in Nijkerk
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal stemmen per partij zoals uitgebracht te Stembureau De Koningslinde in Nijkerk bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026. De grafiek toont de 7 partijen waarop bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026 bij het stembureau Stembureau De Koningslinde in Nijkerk stemmen zijn uitgebracht.

Onderstaande grafiek toont het aantal stemmen per politieke partij dat bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 in Stembureau De Koningslinde in Nijkerk is uitgebracht. Er was bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 geen stembureau binnen de buurt Paasbos-oost. Stembureau De Koningslinde in Nijkerk is het stembureau dat het meest dichtbij het geografisch centrum van de buurt Paasbos-oost ligt.

Bekijk veel meer informatie over de verkiezingen op de pagina met alle 53 stembureaus in de gemeente Nijkerk en op de pagina met alle verkiezingsuitslagen voor de gemeente Nijkerk. En download alle verkiezingsdata in een Excel document als onderdeel van de uitgebreide informatie voor de gemeente Nijkerk.

Stembureaus Nijkerk
Adressen en leefomgeving in de buurt Paasbos-oost

Bekijk gegevens over adressen, gebruiksdoelen, bouwperioden, dichtheid, de nabijheid van voorzieningen, energieverbruik en energielabels in de buurt Paasbos-oost.

Informatie op basis van de BAG (de Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) van 1 juli 2026. De buurt Paasbos-oost telt in totaal 750 adressen, deze hebben allemaal een verblijfsobject, er zijn geen standplaatsen en geen ligplaatsen. Alle adressen in buurt Paasbos-oost liggen binnen de bebouwde kom.

Adressen Nijkerk
Adressen: gebruiksdoelen
In de buurt Paasbos-oost zijn er 673 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel woonfunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor de buurt Paasbos-oost.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 285 panden uit de bouwperiode 1950 tot 1970 in de buurt Paasbos-oost.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor de buurt Paasbos-oost. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 juli 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Dichtheid per km² van bevolking, adressen en auto’s

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt Paasbos-oost voor 2026.


Onderstaande tabel toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt Paasbos-oost voor 2026:

DichtheidNederlandBuurt Paasbos-oost
Bevolking5394.700
Adressen2.0931.497
Autos2751.967

De data over het aantal inwoners-, adressen- en personenauto’s per vierkante kilometer land geven een beeld van ‘de mate van concentratie van menselijke activiteiten’ in de buurt Paasbos-oost ten opzichte van het gemiddelde voor Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Toelichting
Gemiddelde afstand tot voorzieningen
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een huisartsenpraktijk in de buurt Paasbos-oost is 0,7.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt Paasbos-oost tot de dichtstbijzijnde voorziening. De gebruikte cijfers komen uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor 2025.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt Paasbos-oost tot de dichtstbijzijnde voorziening voor 2025:

VoorzieningAfstand in km
Huisartsenpraktijk0,7
Supermarkt0,8
Restaurant0,6
Basisonderwijs0,3
Voortgezet onderwijs0,4
Bibliotheek1,2
Treinstation0,7
Sportterrein0,5
Bioscoop12,8
Museum1,4

De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting.

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen
Gemiddeld aardgas- en elektriciteitsverbruik per woning per jaar in de buurt Paasbos-oost.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddeld energieverbruik per woning per jaar in de buurt Paasbos-oost.


Onderstaande tabel toont het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik per type woning voor 2024 voor de buurt Paasbos-oost:

Soort woningGemiddeld gasverbruikGemiddelde elektriciteitslevering per woning
Appartement6101.410
Tussenwoning8502.410
Hoekwoning1.0502.660
Twee-onder-één-kap woning1.2303.200
Vrijstaande woning1.5703.640
Koopwoning1.1302.990
Huurwoning7201.630

Data over het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik voor aardgas in m3. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen. Het verbruik van gas en elektra is ook bekend per woningtype, zie de tabel.

Toelichting Meer gas
Energielabels
De meest voorkomende energielabels in de buurt Paasbos-oost zijn A (175 adressen) en C (154 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in de buurt Paasbos-oost. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 oktober 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel A komt het meeste voor in de buurt Paasbos-oost: 175 adressen hebben energielabel A. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente Nijkerk bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Adressen in de buurt Paasbos-oost
Tabel met 750 adressen in de buurt Paasbos-oost.

Onderstaande tabel toont alle openbare ruimtes en alle unieke combinaties van straten en huisnummers voor de buurt Paasbos-oost. Één straat kan in meer dan één buurt voorkomen. Vind de buurt bij je adres op de pagina met alle adressen voor de gemeente Nijkerk.

Openbare ruimteHuisnummer(s)Postcode(s)WoonplaatsAantal adressen
Acacialaan--Nijkerk0
Beukenlaan1 t/m 313862HT t/m 3862HVNijkerk35
Bramenhof1 t/m 143862WRNijkerk14
Dennenlaan1 t/m 523862HN t/m 3862HRNijkerk45
Duifhuis1 t/m 823862JD t/m 3862JKNijkerk137
Eikenlaan1 t/m 583862HSNijkerk43
Elektra1 t/m 993862ZWNijkerk79
Gagelhof1 t/m 73862WPNijkerk4
Hazelaarshof1 t/m 243862WSNijkerk15
Hestia1 t/m 273862ZVNijkerk14
Hoefslag2 t/m 583862KB t/m 3862KCNijkerk32
Hulsthof1 t/m 73862WNNijkerk4
Kastanjelaan1 t/m 243862HWNijkerk28
Muzen1 t/m 1023862ZTNijkerk77
Oude Barneveldseweg3 t/m 853862PS t/m 3862WVNijkerk36
Paasbosweg2 t/m 203862ZSNijkerk9
Sparrenlaan8 t/m 823862HB t/m 3862HENijkerk73
Tolhuislaan1 t/m 393862WK t/m 3862WLNijkerk32
Vuurdoornlaan2 t/m 363862JA t/m 3862JCNijkerk73

Bovenstaande tabel toont de gegevens voor 19 openbare ruimtes en 750 adressen in de buurt Paasbos-oost. Dit zijn alle adressen en openbare ruimtes op basis van de BAG- en de topografische kaarten (BRT) van het Kadaster van 1 juli 2026.

Een openbare ruimte is een door de gemeente aangewezen gebied dat is ingericht en wordt onderhouden voor publiek gebruik. Dit kan bijvoorbeeld een straat, weg, plein, park, erf, spoorbaan of brug zijn. Zie de toelichting voor een verdere definitie. Klik op de naam van een openbare ruimte om de pagina met statistieken voor die ruimte weer te geven. Bekijk de definities van de soorten openbare ruimtes.

De BAG (Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Adressen Nijkerk
Tabelgebruik:

  • Bekijk in de tabel alle openbare ruimtes en unieke combinaties van straten en huisnummers in deze buurt.
  • Zoek in de tabel met het zoekveld boven de tabel. De rijen worden hiermee gefilterd zodat alleen rijen waarin de zoekterm voorkomt zichtbaar blijven.
  • Sorteer de tabel door op een kolomtitel te klikken.
  • Blader door de tabel met de knoppen onder de tabel.
  • Op kleine schermen: de eerste kolom blijft staan, verschuif de tabel horizontaal om alle kolommen te zien.
Download de buurt-rapportage!
Download hier de PDF buurt-rapportage met 100 grafieken en kaarten!

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download de buurt-rapportage voor Buurt Paasbos-oost. Met veel extra informatie in 100 kaarten en grafieken! Met regionale vergelijkingen en met onderwerpen uitgezet in de tijd. Als PDF document: makkelijk te bewaren, delen en printen.

Download!
Gebieden
Tabel met de gebieden die de buurt Paasbos-oost ‘raken’.
Soort gebiedNaam gebiedAantal adressen
Postcode numeriek3862689
WoonkernNijkerk750
WoonplaatsNijkerk751
WijkNijkerk-stad751
GemeenteNijkerk751
ProvincieGelderland751
WaterschapWaterschap Vallei en Veluwe751
LandNederland751

Bovenstaande tabel toont de regionale gebieden die de buurt Paasbos-oost ‘raken’ met het aantal adressen uit de buurt Paasbos-oost dat in het betreffende gebied ligt.

Buurt Paasbos-oost ‘raakt’ andere gebieden zoals bijvoorbeeld een woonplaats of waterschap wanneer de geometrieën van de buurt Paasbos-oost en die van de andere gebieden elkaar overlappen of snijden. De gebieden zijn op basis van de gebiedsindelingen van het CBS van 2026 en de topografische kaarten van het Kadaster van 2026 bepaald. Klik op de naam van een gebied om de pagina met statistieken voor dat gebied weer te geven.

Alle onderwerpen en vergelijken

Bekijk de meest recente cijfers over meer dan 250 onderwerpen en vergelijk de buurt Paasbos-oost met andere gebieden.

Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!
Kies een categorie en bekijk de bijbehorende onderwerpen.

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor de buurt Paasbos-oost voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

Bedrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Bedrijfsvestigingen totaal135Aantal2025
A Landbouw, bosbouw en visserij5Aantal2025
B-F Nijverheid en energie20Aantal2025
G+I Handel en horeca20Aantal2025
H+J Vervoer, informatie en communicatie5Aantal2025
K-L Financiële diensten, onroerend goed5Aantal2025
M-N Zakelijke dienstverlening45Aantal2025
O-Q Overheid, onderwijs en zorg30Aantal2025
R-U Cultuur, recreatie, overige diensten10Aantal2025
% A Landbouw, bosbouw en visserij3,57%Percentage2025
% B-F Nijverheid en energie14%Percentage2025
% G+I Handel en horeca14%Percentage2025
% H+J Vervoer, informatie en communicatie3,57%Percentage2025
% K-L Financiële diensten, onroerend goed3,57%Percentage2025
% M-N Zakelijke dienstverlening32%Percentage2025
% O-Q Overheid, onderwijs en zorg21%Percentage2025
% R-U Cultuur, recreatie, overige diensten7,1%Percentage2025

De cijfers over bedrijven tonen het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt Paasbos-oost, uitgesplitst naar bedrijfstak. Een vestiging is een locatie van een bedrijf, instelling of zelfstandige waar of van waaruit activiteiten worden uitgevoerd.

Bevolking
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Inwoners1.410Aantal2026
Mannen695Aantal2026
Vrouwen715Aantal2026
0 tot 15 jaar245Aantal2026
15 tot 25 jaar200Aantal2026
25 tot 45 jaar370Aantal2026
45 tot 65 jaar340Aantal2026
65 jaar of ouder255Aantal2026
Ongehuwd650Aantal2026
Gehuwd595Aantal2026
Gescheiden120Aantal2026
Verweduwd45Aantal2026
% Mannen49%Percentage2026
% Vrouwen51%Percentage2026
% 0 tot 15 jaar17%Percentage2026
% 15 tot 25 jaar14%Percentage2026
% 25 tot 45 jaar26%Percentage2026
% 45 tot 65 jaar24%Percentage2026
% 65 jaar of ouder18%Percentage2026
% Ongehuwd46%Percentage2026
% Gehuwd42%Percentage2026
% Gescheiden8,5%Percentage2026
% Verweduwd3,19%Percentage2026
Geboorten10Aantal2025
Geboorte relatief10Aantal per 1.000 inwoners2025
Sterftes10Aantal2025
Sterfte relatief5Aantal per 1.000 inwoners2025
Leerlingen PO140Aantal2025
Leerlingen VO90Aantal2025
Studenten MBO40Aantal2025
Studenten HBO40Aantal2025
Studenten WO10Aantal2025
Praktisch opleidingsniveau320Aantal2024
Middelbaar opleidingsniveau400Aantal2024
Hoger opleidingsniveau200Aantal2023
% Praktisch opleidingsniveau44%Percentage2024
% Middelbaar opleidingsniveau56%Percentage2024
% Hoger opleidingsniveau22%Percentage2023
Jongeren met jeugdzorg in natura40Aantal2024
% Jongeren met jeugdzorg10%Percentage2024
Wmo cliënten85Aantal2024
Wmo cliënten per 1.000 inwoners66Aantal per 1.000 inwoners2024
Bevolkingsdichtheid4.700Aantal per km²2026

De inwonersaantallen worden altijd op vijftallen afgerond, hierdoor kan het voorkomen dat een optelling van subgroepen (zoals inwoners naar geslacht of naar leeftijd) licht afwijkt van het totaal aantal inwoners.

Energie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning2.580Gemiddeld in kWh2024
Gemiddelde elektriciteitsteruglevering per woning1.130Gemiddeld in kWh2024
% Woningen met zonnestroom62%Percentage2024
% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmd24%Percentage2024
Gemiddelde elektriciteitslevering appartement1.410Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering tussenwoning2.410Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering hoekwoning2.660Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering twee-onder-één-kap woning3.200Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering vrijstaande woning3.640Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering huurwoning1.630Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering koopwoning2.990Gemiddeld in kWh2023
Gemiddeld aardgasverbruik per woning950Gemiddeld per m³2024
% Woningen met stadsverwarming0%Percentage2014
% Aardgasvrije woningen2%Percentage2024
% Aardgaswoningen76%Percentage2024
Gemiddeld aardgasverbruik appartement610Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik tussenwoning850Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik hoekwoning1.050Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik twee-onder-één-kap woning1.230Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik vrijstaande woning1.570Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik koopwoning1.130Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik huurwoning720Gemiddeld per m³2023
Publieke laadpalengeen dataAantalgeen data
Adressen zonder energielabel160Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel130Aantal2026
Adressen met definitief energielabel460Aantal2026
Energielabels A+++++0Aantal2026
Energielabels A++++38Aantal2026
Energielabels A+++37Aantal2026
Energielabels A++11Aantal2026
Energielabels A+6Aantal2026
Energielabels A175Aantal2026
Energielabels B52Aantal2026
Energielabels C154Aantal2026
Energielabels D63Aantal2026
Energielabels E33Aantal2026
Energielabels F16Aantal2026
Energielabels G5Aantal2026

De onderwerpen in de categorie energieverbruik tonen onder meer het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik en de energielabels van gebouwen in de buurt Paasbos-oost. Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het minst energiezuinige label en A++++ het meest energiezuinige label.

Gezondheid-gedrag
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Rookt tabak16%Percentage2024
Voldoet aan de alcoholrichtlijn53%Percentage2024
Drinken70%Percentage2024
Zwaar drinken8%Percentage2024
Overmatig drinken5%Percentage2024
Overgewicht52%Percentage2024
Ernstig overgewicht (obesitas)18%Percentage2024
Voldoet aan de beweegrichtlijn49%Percentage2024
Wekelijks sporten52%Percentage2024
Lopen en/of fietsen naar school of werk50%Percentage2024
Lopen naar school of werk21%Percentage2024
Fietsen naar school of werk38%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Paasbos-oost. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-overig
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Eenzaam43%Percentage2024
Ernstig eenzaam12%Percentage2024
Emotioneel eenzaam26%Percentage2024
Sociaal eenzaam28%Percentage2024
Matig/veel regie over het eigen leven88%Percentage2024
Moeite met rondkomen14%Percentage2024
Krijgt steun van anderen94%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door buren5%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door wegverkeer7%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg >50 km/uur6%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg <50 km/uur3%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door treinverkeer1%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door vliegverkeer2%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door windturbines0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring wegverkeer3%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring treinverkeer0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring vliegverkeer1%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring buren4%Percentage2024
Tevreden met de woning88%Percentage2024
Tevreden met de woonomgeving89%Percentage2024
Tevreden met het groen in de omgeving88%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden binnen59%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden buiten56%Percentage2024
Vrijwilligerswerk33%Percentage2024
Mantelzorger15%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Paasbos-oost. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-ziekte
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Goed ervaren gezondheid74%Percentage2024
Één of meer langdurige aandoeningen33%Percentage2024
Beperkt vanwege gezondheid32%Percentage2024
Ernstig beperkt vanwege gezondheid4%Percentage2024
Één of meerdere keren gevallen31%Percentage2024
Langdurige ziekte en beperkt30%Percentage2024
Lage veerkracht14%Percentage2024
Hoge veerkracht54%Percentage2024
Hoog risico op angst of depressie9%Percentage2024
Suïcide gedachten de laatste 12 maanden9%Percentage2024
(Heel) veel stress in afgelopen 4 weken20%Percentage2024
Één of meer lichamelijke beperkingen16%Percentage2020
Beperking in horen6%Percentage2020
Beperking in zien6%Percentage2020
Beperking in bewegen10%Percentage2020
Broze gezondheid27%Percentage2024
Broze metale gezondheid37%Percentage2024
Broze lichamelijke gezondheid26%Percentage2024
Broze gezondheid in het sociale domein28%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Paasbos-oost. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Huishoudens
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huishoudens585Aantal2026
Eenpersoonshuishoudens185Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens400Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen155Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens met kinderen240Aantal2026
% Eenpersoonshuishoudens32%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens68%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen26%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens met kinderen41%Percentage2026
Gemiddelde huishoudensgrootte2,4Gemiddeld aantal2026

Het aantal huishoudens betreft het aantal particuliere huishoudens op 1 januari van een jaar. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen in een woonruimte wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. De cijfers over huishoudens op wijk- en buurtniveau worden afgerond op vijftallen.

Inkomen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Werkzame beroepsbevolking690Aantal2024
Netto arbeidsparticipatie75%Percentage2024
% Werknemers86%Percentage2024
% Werknemers met vaste arbeidsrelatie58%Percentage2024
% Werknemers met flexibele arbeidsrelatie29%Percentage2024
% Zelfstandigen14%Percentage2024
Inkomensontvangers1.000Aantal2024
Inkomensontvangers per 1.000 inwoners800Aantal per 1.000 inwoners2024
Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger€34.800Gemiddeld in Euro2023
Gemiddeld inkomen per inwoner€27.600Gemiddeld in Euro2023
40% personen met laagste inkomen46%Percentage2024
20% personen met hoogste inkomen16%Percentage2024
% Personen in armoede1,4%Percentage2024
% Personen tot 25% boven armoedegrens7,6%Percentage2024
Gemiddeld huishoudinkomen€41.400euro2023
40% huishoudens met laagste inkomen37%Percentage2024
20% huishoudens met hoogste inkomen21%Percentage2024
% Huishoudens met een laag inkomen2,4%Percentage2023
% Huishoudens onder of rond sociaal minimum6,2%Percentage2023
% Huishoudens tot 110% van sociaal minimum10%Percentage2023
% Huishoudens tot 120% van sociaal minimum14%Percentage2023
Mediaan vermogen van particuliere huishoudens€195.500euro2024
Personen per soort uitkering - Bijstand50Aantal2025
Personen per soort uitkering - AO40Aantal2025
Personen per soort uitkering - WW10Aantal2025
Personen per soort uitkering - AOW220Aantal2025
% Personen per soort uitkering - Bijstand4%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AO3%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - WW1%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AOW17%Percentage2025

De inkomensgegevens beschrijven het inkomen van personen en particuliere huishoudens in de buurt Paasbos-oost. Het besteedbaar inkomen is het bruto-inkomen verminderd met onder meer belastingen, premies en betaalde inkomensoverdrachten. Vanwege statistische geheimhouding worden niet voor ieder gebied inkomensgegevens gepubliceerd.

Migratie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland1.075Aantal2026
Herkomst buiten Nederland330Aantal2026
Herkomst Europa60Aantal2026
Herkomst buiten Europa270Aantal2026
% Herkomst Nederland77%Percentage2026
% Herkomst buiten Nederland23%Percentage2026
% Herkomst Europa4,27%Percentage2026
% Herkomst buiten Europa19%Percentage2026
Geboren in Nederland met herkomst Nederland1.075Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst Europa30Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa115Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland145Aantal2026
Geboren in Nederland1.220Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa30Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa155Aantal2026
Geboren buiten Nederland185Aantal2026
% Geboren in Nederland met herkomst Nederland77%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst Europa2,14%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland10%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa8,2%Percentage2026
% Geboren in Nederland87%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa2,14%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa11%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland13%Percentage2026
Autochtoon995Aantal2022
Westers85Aantal2022
Niet-westers185Aantal2022
Nederlandse Antillen en Aruba5Aantal2022
Marokko80Aantal2022
Suriname5Aantal2022
Turkije20Aantal2022
Overig niet-westers80Aantal2022

De onderwerpen in de categorie migratie gaan over de herkomst en migratie van inwoners van de buurt Paasbos-oost. De herkomst is gebaseerd op het geboorteland van de persoon en diens ouders. De migratiecijfers tonen onder meer vestiging, vertrek, immigratie en emigratie.

Misdrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Misdrijven35Aantal2025
Diefstal11Aantal2025
Geweld en seksmisdrijven0Aantal2025
Milieu overtredingen0Aantal2025
Oplichting6Aantal2025
Verkeersovertredingen6Aantal2025
Vernieling9Aantal2025
Overige misdrijven3Aantal2025
Misdrijven per 1.000 inwoners27Aantal per 1.000 inwoners2025
Diefstal per 1.000 inwoners9Aantal per 1.000 inwoners2025
Geweld en seksmisdrijven per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Milieu overtredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Oplichting per 1.000 inwoners5Aantal per 1.000 inwoners2025
Verkeersovertredingen per 1.000 inwoners5Aantal per 1.000 inwoners2025
Vernieling per 1.000 inwoners7Aantal per 1.000 inwoners2025
Overige misdrijven per 1.000 inwoners2Aantal per 1.000 inwoners2025

De cijfers over misdrijven tonen de door de politie geregistreerde misdrijven in de buurt Paasbos-oost, zowel als aantal als omgerekend per 1.000 inwoners. Niet ieder gepleegd misdrijf wordt gemeld of geregistreerd.

Nabijheid voorzieningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand0,7Gemiddelde afstand in km2025
Huisartsenpraktijken binnen 1 km1,9Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 3 km3,9Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 5 km6Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpost afstand14Gemiddelde afstand in km2024
Apotheek afstand0,8Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuis met poli afstand0,8Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km6Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuis zonder poli afstand14Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km2,0Gemiddeld aantal2025
Supermarkt afstand0,8Gemiddelde afstand in km2025
Supermarkten binnen 1 km1,5Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 3 km5Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 5 km6,9Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand0,8Gemiddelde afstand in km2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km2,4Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km20Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km21Gemiddeld aantal2025
Warenhuis afstand1,5Gemiddelde afstand in km2025
Warenhuizen binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 10 km4,7Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 20 km18Gemiddeld aantal2025
Café afstand1,3Gemiddelde afstand in km2025
Cafés binnen 1 km0,1Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 3 km4,0Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 5 km4,0Gemiddeld aantal2025
Cafetaria afstand0,5Gemiddelde afstand in km2025
Cafetaria binnen 1 km3,8Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 3 km16Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 5 km19Gemiddeld aantal2025
Restaurant afstand0,6Gemiddelde afstand in km2025
Restaurants binnen 1 km6,2Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 3 km26Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 5 km27Gemiddeld aantal2025
Hotel afstand1,1Gemiddelde afstand in km2025
Hotels binnen 5 km2,0Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 10 km6,9Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 20 km35Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijf afstand0,3Gemiddelde afstand in km2025
Kinderdagverblijven binnen 1 km4,5Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 3 km16Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 5 km22Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang afstand0,3Gemiddelde afstand in km2025
Buitenschoolseopvang binnen 1 km5,5Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 3 km16Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 5 km20Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs afstand0,3Gemiddelde afstand in km2025
Basisonderwijs binnen 1 km2,4Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 3 km9Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 5 km14Gemiddeld aantal2025
Voortgezet onderwijs afstand0,4Gemiddelde afstand in km2024
Voortgezet onderwijs binnen 3 km2,9Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 5 km4,0Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 10 km8Gemiddeld aantal2024
VMBO afstand0,4Gemiddelde afstand in km2024
VMBO binnen 3 km2,9Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 5 km4,0Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 10 km8Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO afstand2,9Gemiddelde afstand in km2024
HAVO VWO binnen 3 km1,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 5 km2,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 10 km4,0Gemiddeld aantal2024
Openbaar groen afstand0,4Gemiddelde afstand in km2017
Park of plantsoen afstand0,4Gemiddelde afstand in km2017
Dagrecreatief terrein afstand3,2Gemiddelde afstand in km2017
Bos afstand1,2Gemiddelde afstand in km2017
Open natuurlijk terrein afstand3,1Gemiddelde afstand in km2017
Open droog natuurlijk terrein afstand3,1Gemiddelde afstand in km2017
Open nat natuurlijk terrein afstand5,8Gemiddelde afstand in km2017
Semi-openbaar groen afstand0,5Gemiddelde afstand in km2017
Sportterrein afstand0,5Gemiddelde afstand in km2017
Volkstuin afstand1,4Gemiddelde afstand in km2017
Verblijfsrecreatief terrein afstand2,4Gemiddelde afstand in km2017
Begraafplaats afstand1,5Gemiddelde afstand in km2017
Recreatief binnenwater afstand3,2Gemiddelde afstand in km2017
Oprit hoofdverkeersweg afstand1,2Gemiddelde afstand in km2025
Treinstation afstand0,7Gemiddelde afstand in km2025
Belangrijk overstapstation afstand14Gemiddelde afstand in km2025
Bibliotheek afstand1,2Gemiddelde afstand in km2025
Zwembad afstand3,0Gemiddelde afstand in km2025
Kunstijsbaan afstand36Gemiddelde afstand in km2025
Podiumkunsten afstand1,5Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 20 km14Gemiddeld aantal2024
Poppodium afstand14Gemiddelde afstand in km2024
Bioscoop afstand13Gemiddelde afstand in km2025
Bioscopen binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 20 km3,0Gemiddeld aantal2025
Sauna afstand10Gemiddelde afstand in km2025
Zonnebank afstand2,4Gemiddelde afstand in km2025
Museum afstand1,4Gemiddelde afstand in km2024
Musea binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 10 km2,0Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 20 km16Gemiddeld aantal2024
Attractie afstand11Gemiddelde afstand in km2025
Attracties binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 20 km9Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 50 km44Gemiddeld aantal2025
Brandweerkazerne afstand1,8Gemiddelde afstand in km2025

Het CBS publiceert gegevens over de nabijheid van voorzieningen voor inwoners van de buurt Paasbos-oost. De afstanden zijn gemiddelden over de weg en de nabijheidsindicatoren tonen hoeveel voorzieningen binnen een bepaalde afstand beschikbaar zijn.

Omgeving
OnderwerpWaardeEenheidJaar
RegiocodeBU02670112Code2026
RegionaamPaasbos-oostNaam2026
Soort regioBuurtCategorisch type2026
Sorteercode02670112Code2026
Oppervlakte totaal30Aantal hectaren2026
Oppervlakte land30Aantal hectaren2026
Oppervlakte water0Aantal hectaren2026
Mate van stedelijkheid3Indicator 1-52026
Omgevingsadressendichtheid1.497Gemiddeld aantal per km²2026
Adressen totaal750Aantal2026
Adressen met postcode698Aantal2026
Adressen met woonfunctie673Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie2Aantal2026
Adressen met celfunctie0Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie0Aantal2026
Adressen met industriefunctie2Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie8Aantal2026
Adressen met logiesfunctie0Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie2Aantal2026
Adressen met sportfunctie0Aantal2026
Adressen met winkelfunctie4Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie64Aantal2026
Verblijfsobjecten750Aantal2026
Ligplaatsen0Aantal2026
Standplaatsen0Aantal2026
Panden met adres474Aantal2026
Adressen met pand750Aantal2026
Percelen met adres458Aantal2026
Adressen met perceel750Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom750Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom0Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom673Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom0Aantal2026
Panden met adres voor 1700geen dataAantal2026
Panden met adres 1700 tot 1900geen dataAantal2026
Panden met adres 1900 tot 1925geen dataAantal2026
Panden met adres 1925 tot 1950geen dataAantal2026
Panden met adres 1950 tot 1970geen dataAantal2026
Panden met adres 1970 tot 1980geen dataAantal2026
Panden met adres 1980 tot 1990geen dataAantal2026
Panden met adres 1990 tot 2000geen dataAantal2026
Panden met adres 2000 tot 2010geen dataAantal2026
Panden met adres 2010 tot 2020geen dataAantal2026
Panden met adres 2020 en latergeen dataAantal2026
Adressen met pand voor 17000Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 19001Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 19252Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 195010Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 1970433Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 198068Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 199017Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 200035Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 20102Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 202012Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later170Aantal2026
Postcodegebied3862HB-3862ZWNaam2026
Meest voorkomende postcode3862Naam2026
Dekkingspercentage meest voorkomende postcode100%Percentage2026

De onderwerpen in de categorie omgeving beschrijven onder meer de oppervlakte, het aantal adressen, de bevolkingsdichtheid en de omgevingsadressendichtheid van de buurt Paasbos-oost.

Verkeersongevallen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal2Aantal2025
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade1Aantal2025
Verkeersongevallen letselschade1Aantal2025
Verkeersongevallen dodelijk0Aantal2025

De gegevens over verkeersongevallen in de buurt Paasbos-oost zijn gebaseerd op de registratie van verkeersongevallen door Rijkswaterstaat.

Vervoer
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Personenauto’s totaal590Aantal2025
Personenauto’s - brandstof benzine485Aantal2025
Personenauto’s - overige brandstof105Aantal2025
Personenauto’s per huishouden1,16Aantal2025
Personenauto’s naar oppervlakte1.967Aantal2025
Motorfietsen35Aantal2025

De vervoersgegevens tonen onder meer het aantal personenauto’s en andere voertuigen in de buurt Paasbos-oost. De voertuiggegevens zijn gebaseerd op het Nederlandse kentekenregister van de RDW.

Woningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad509Aantal2025
Woningen per 1.000 inwoners396Aantal per 1.000 inwoners2025
Nieuwbouw woningen87Aantal2025
Niet-woningvoorraad74Aantal2025
Nieuwbouw niet-woningen3Aantal2025
Gemiddelde woningwaarde€441.000Gemiddeld in Euro2025
Woningwaarde klasse€400.000 tot €500.000Categorisch type2025
Eengezinswoningen372Aantal2025
Meergezinswoningen137Aantal2025
Koopwoningen316Aantal2025
Huurwoningen193Aantal2025
Huurwoningen woningcorporaties168Aantal2025
Huurwoningen overige verhuurders25Aantal2025
Eigendom onbekend0Aantal2025
Bewoond499Aantal2025
Onbewoond10Aantal2025
% Koopwoningen62%Percentage2025
% Huurwoningen38%Percentage2025
% Huurwoningen woningcorporaties33%Percentage2025
% Huurwoningen overige verhuurders5%Percentage2025
% Eigendom onbekend0%Percentage2025
% Eengezinswoningen73%Percentage2025
% Meergezinswoningen27%Percentage2025
% Bewoond98%Percentage2025
% Onbewoond2%Percentage2025
Appartementen238Aantal2026
Tussenwoningen191Aantal2026
Hoekwoningen100Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen54Aantal2026
Vrijstaande woningen90Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen35%Percentage2026
% Tussenwoningen28%Percentage2026
% Hoekwoningen15%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen8%Percentage2026
% Vrijstaande woningen13%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 194510Aantal2026
Woningen 1945 tot 196582Aantal2026
Woningen 1965 tot 1975299Aantal2026
Woningen 1975 tot 198568Aantal2026
Woningen 1985 tot 199532Aantal2026
Woningen 1995 tot 20055Aantal2026
Woningen 2005 tot 20151Aantal2026
Woningen 2015 tot 202589Aantal2026
Woningen 2025 en later87Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend0Aantal2026
% Woningen voor 19451,0%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 196512%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 197544%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 198510%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 19955%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 20051,0%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 20150,0%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 202513%Percentage2026
% Woningen 2025 en later13%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend0,0%Percentage2026

De woningcijfers voor de buurt Paasbos-oost komen voornamelijk van het CBS en de BAG. Ze beschrijven onder meer de woningvoorraad, woningtypen, bouwperioden, eigendom en gemiddelde WOZ-waarde. Cijfers op wijk- en buurtniveau kunnen zijn afgerond op vijftallen.

Download de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren als Excel document. Alle woonplaatsen, wijken en buurten zijn onderdeel van de download voor de gemeente Nijkerk. Er is ook een download met alle gemeente-, wijk- en buurtgegevens voor heel Nederland.

Selecteer op een groot scherm een categorie in het menu naast de tabel. Gebruik op een klein scherm de keuzelijst boven de tabel.

Tabelgebruik:

  • Kies een categorie om alleen de onderwerpen uit dat deel van de tabel te tonen.
  • Op grote schermen staat de categoriekeuze naast de tabel; op kleine schermen staat deze erboven.
  • Verschuif de tabel op kleine schermen horizontaal om alle kolommen te bekijken.
Top 5 buurt Paasbos-oost: kenmerken met het grootste verschil ten opzichte van Nederland
#KenmerkWaardeWaarde NLVerschilVerschil NLScore
1% Woningen 2025 en later13%2,0%11%2,87%3,84
2% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmd24%9%15%6%2,42
3% Woningen 1965 tot 197544%15%29%12%2,33
4% Praktisch opleidingsniveau44%26%19%8,5%2,18
5% Woningen met zonnestroom62%36%26%15%1,72

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Nijkerk.

RegioSoort regio% Woningen 2025 en later% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmd% Woningen 1965 tot 1975% Praktisch opleidingsniveau% Woningen met zonnestroom
Paasbos-oostBuurt13%24%44%44%62%
NederlandLand2,0%9%15%26%36%
NijkerkGemeente4,0%13%18%27%49%
IndustriegebiedBuurt33%geen data15%27%geen data
Groot CorlaerBuurt0,0%7%0,0%28%46%

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Nijkerk.

Top 5 kenmerken buurt Paasbos-oost:

De eerste tabel toont de vijf meest kenmerkende onderwerpen voor buurt Paasbos-oost. Op deze onderwerpen verschilt buurt Paasbos-oost relatief het meest van de rest van Nederland. De vergelijking gebruikt de meest recent beschikbare gegevens per onderwerp.

Regio’s:

De tweede tabel toont de waarden voor de top 5 kenmerken per regio. Getoonde regio’s: buurt Paasbos-oost, Nederland, de gemeente, de wijk en de andere buurten binnen de wijk. Hierbij staan de kenmerken in de kolommen en de vergelijkingsgebieden in de rijen.

Berekening van de grootste verschillen:

Het relatieve verschil is berekend als verschilscore. De verschilscore vergelijkt het verschil voor Paasbos-oost met het gemiddelde verschil voor Nederland. Zo worden de onderwerpen geselecteerd die relatief het sterkst van het Nederlandse gemiddelde afwijken.

De kolommen van de eerste tabel tonen de rekenstappen. ‘Waarde’ is de waarde voor Paasbos-oost, ‘Waarde NL’ het Nederlandse gemiddelde, ‘Verschil’ het verschil tussen beide waarden, ‘Verschil NL’ de gemiddelde afwijking in Nederland en ‘Score’ de daaruit berekende verschilscore.

De verschilscores zijn voor ruim 70 onderwerpen berekend. Uit de onderwerpen met de hoogste scores worden de vijf meest interessante onderwerpen gekozen. Hierdoor worden tegengestelde of vrijwel gelijke onderwerpen niet dubbel getoond en wordt het ontbreken van een onderwerp niet als kenmerk gepresenteerd. Als er bijvoorbeeld relatief veel vrouwen zijn, wordt niet ook automatisch het lage aandeel mannen getoond. Een sterk afwijkende bedrijfstak wordt alleen getoond als deze oververtegenwoordigd is.

Alle verschilscores voor alle wijken en buurten in buurt Paasbos-oost staan in de uitgebreide download voor Nijkerk.

Data en bronnen

Bekijk de gebruikte open databronnen en definities en download uitgebreide regionale datasets over de buurt Paasbos-oost.

Download alle regionale data
Download de uitgebreide datasets voor de gemeente Nijkerk.
Afbeelding van Excel documenten uit de download met regionale data.

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download uitgebreide informatie in handige Excel-overzichten voor de gemeente Nijkerk. De download bevat regionale statistieken, adressen, verkiezingsuitslagen, misdaadcijfers, detail leeftijdsgegevens en meer.

Download ook de PDF buurt-rapportage voor de buurt Paasbos-oost met 100 kaarten en grafieken.

Download!
Gebruikte open data bronnen
Bronvermelding en definities

Veel gegevens op deze pagina komen uit verschillende datasets met regionale cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hierbij is een groot aantal datasets gecombineerd. De meest recente gegevens zijn bijgewerkt tot en met 14 oktober 2026. Daarnaast zijn diverse andere officiële databronnen gebruikt, waaronder het Kadaster, de Kiesraad, de Politie en het RIVM.

Bronnen & definities
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron