Statistieken buurt Valthermond Buitengebied

Statistieken buurt Valthermond Buitengebied

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Valthermond Buitengebied in de gemeente Borger-Odoorn Vlag van de gemeente Borger-Odoorn. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Valthermond Buitengebied in de gemeente Borger-Odoorn Vlag van de gemeente Borger-Odoorn. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Kaart van de buurt Valthermond Buitengebied.Bekijk kaart
Buurt Valthermond Buitengebied in het kort

Bekijk de belangrijkste cijfers, de kaart en een korte toelichting over de buurt Valthermond Buitengebied.

Kerncijfers van de buurt Valthermond Buitengebied
Adressen, panden, percelen, woningen, huishoudens en inwoners.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van de belangrijkste cijfers van het Kadaster en het CBS voor de buurt Valthermond Buitengebied.


Onderstaande tabel toont de belangrijkste cijfers van het CBS en het Kadaster voor de buurt Valthermond Buitengebied.

OnderwerpAantalBronJaar data
Adressen met postcode71Kadaster2026
Adressen met woonfunctie55Kadaster2026
Panden met adres70Kadaster2026
Percelen met adres65Kadaster2026
Woningvoorraad55CBS2025
Huishoudens60CBS2025
Inwoners131CBS2026

Op deze pagina vind je een kaart van de buurt Valthermond Buitengebied en de data over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Valthermond Buitengebied.

Definities
Aantal inwoners op de kaart van de buurt Valthermond Buitengebied
Kaart van de omgeving van de buurt Valthermond Buitengebied.
Afbeelding van de buurt Valthermond Buitengebied op de kaart.

Kaart van de wijk Valthermond met het aantal inwoners per buurt in 2025. De cijfers op de kaart geven de volgende buurten weer: 1: Kavelingen, 2: Valthermond Mondenweg, 3: Valthermond Buitengebied, 4: Valthermond Plaats 60, 5: Valthermond Plaats 84.

Bekijk de statistieken voor alle 109 gebieden binnen de gemeente Borger-Odoorn via de overzichtspagina van de gebieden in de Borger-Odoorn.

Overzicht gebieden Meer Borger-Odoorn
Over de buurt Valthermond Buitengebied

De buurt Valthermond Buitengebied ligt binnen de wijk Valthermond in de gemeente Borger-Odoorn. De volgende streken vallen geheel of gedeeltelijk binnen de buurt Valthermond Buitengebied: Mandestukken en Westerkijl. De meest voorkomende postcode in de buurt Valthermond Buitengebied is postcode 7876.

Er zijn 71 adressen en 55 woningen in de buurt Valthermond Buitengebied in de gemeente Borger-Odoorn. 89% van de woningen in de buurt is een koopwoning. De woningen hebben een gemiddelde WOZ waarde van €368.000. Er wonen 131 inwoners in de buurt Valthermond Buitengebied en 31% van de inwoners is 65 jaar of ouder. Buurt Valthermond Buitengebied telt zestig huishoudens van gemiddeld 2,3 personen. Verder zijn er 75 personenauto’s en twintig bedrijfsvestigingen geregistreerd in de buurt Valthermond Buitengebied.

Buurt Valthermond Buitengebied heeft een totale oppervlakte van 2.982 hectare, waarvan 2.938 hectare land en 44 hectare water (honderd hectare is één vierkante kilometer, 1 km2). De gemiddelde dichtheid van adressen is 224 adressen per km2.

Meer over de buurt Valthermond Buitengebied:

De naam van deze buurt veranderde van Verspreide huizen Buinen in 2020 naar Valthermond Buitengebied in 2021. De gemeente Borger-Odoorn (gemeentecode GM1681) is in 1998 bij een gemeentelijke herindeling ontstaan vanuit de gemeenten Borger en Odoorn. Hierbij zijn deze gemeenten volledig naar de nieuwe gemeente Borger-Odoorn overgegaan. De gegevens van de buurt Valthermond Buitengebied voor de jaren 2013 tot en met 2020 zijn berekend. Bekijk ook de pagina over de gemeentelijke herindeling van de gemeente Borger-Odoorn.

Wonen in de buurt Valthermond Buitengebied

Bekijk de woningvoorraad, woningkenmerken, woningtypen en de ontwikkeling van de gemiddelde WOZ-waarde in de buurt Valthermond Buitengebied.

Kenmerken van de 55 woningen in de buurt Valthermond Buitengebied
Er zijn 55 woningen in de buurt Valthermond Buitengebied.
Informatie over de woningen in deze regio op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken. En bekijk de woningkenmerken per buurt in de gemeente Borger-Odoorn in een interactieve tabel.

Toelichting
Woningwaarde per jaar
De gemiddelde WOZ waarde in de buurt Valthermond Buitengebied was €368.000 in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in de buurt Valthermond Buitengebied.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Valthermond Buitengebied:

JaarGemiddelde WOZ woningwaarde Buurt Valthermond Buitengebied% verschil
2025€368.0006,4%
2024€346.0003,9%
2023€333.00011%
2022€299.0009,9%
2021€272.00045%
2020€187.3826,2%
2019€176.47116%
2018€152.0005,6%
2017€144.0000,0%
2016€144.000-1,37%
2015€146.000-4,58%
2014€153.000-7,8%
2013€166.000geen data

De gemiddelde WOZ woningwaarde in de buurt Valthermond Buitengebied is met €202.000 gestegen van €166.000 in 2013 tot €368.000 in 2025 (dat is een groei van 122%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2025 was €16.833 (7,6%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een licht stijgende trend: De cijfers stijgen meer wel dan niet.

Bekijk ook de ranglijst van de woningwaarden per buurt in de gemeente Borger-Odoorn.

Toelichting
Download een schat aan informatie
Woningwaarde en 65-plussers per gebied
De gemiddelde woningwaarde in de buurt Valthermond Buitengebied is €368.000, het percentage inwoners van 65 jaar en ouder is 31% en er zijn 55 woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde woningwaarde per regio op de horizontale as. Deze is afgezet tegen het percentage inwoners van 65 jaar en ouder op de verticale as. Iedere regio wordt als cirkel weergegeven. De omvang van de cirkels hangt af van het aantal woningen in een gebied: hoe meer woningen, hoe groter de cirkel.

Woningwaarde ten opzichte van inwoners van 65 jaar en ouder per gebied, de volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (grijs), provincie Drenthe (bruin), gemeente Borger-Odoorn (geel), 25 woonplaatsen (groen), wijk Valthermond (oranje) en 4 buurten (blauw). De buurt Valthermond Buitengebied wordt in het rood weergegeven. Klik op de naam van een cirkel om de gegevens voor dat gebied weer te geven.

Soorten woningen
Vrijstaande woningen komen het meeste voor in de buurt Valthermond Buitengebied: er zijn 48 adressen met het woningtype vrijstaande woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de buurt Valthermond Buitengebied.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 juli 2026.

Bevolking in de buurt Valthermond Buitengebied

Bekijk de samenstelling en ontwikkeling van de bevolking in de buurt Valthermond Buitengebied, met cijfers over inwoners, leeftijd, burgerlijke staat, huishoudens, migratieachtergrond, opleidingsniveau, geboorte en sterfte.

Bekijk ook de maandelijkse bevolkingsontwikkeling in de gemeente Borger-Odoorn.

Aantal inwoners per jaar
De buurt Valthermond Buitengebied telt 131 inwoners in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Valthermond Buitengebied. De gegevens lopen van 2013 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Valthermond Buitengebied:

JaarAantal inwoners de buurt Valthermond Buitengebied% verschil
20261310,77%
2025130-3,7%
20241350,0%
20231358%
2022125-3,85%
2021130-0,76%
20201310,77%
20191300,0%
2018130-2,26%
20171330,0%
2016133-1,48%
20151352,27%
2014132-1,49%
2013134geen data

Het aantal inwoners in de buurt Valthermond Buitengebied is met 3 personen afgenomen van 134 personen in 2013 tot 131 personen in 2026 (dat is een afname van 2,24%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2026 was -0 personen (-0,13%).

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente Borger-Odoorn.

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in de buurt Valthermond Buitengebied:

In 2013 telde de buurt Valthermond Buitengebied 134 inwoners. In 2015 is het aantal gestegen tot 135 personen. De stijging ten opzichte van 2013 is 1 (0,75%), het verschil ten opzichte van het vorige jaar (2014) is 3 (2,27%). Het aantal van 135 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 2013 tot en met 2026. In 2022 is het aantal gedaald tot 125 personen. Dit is een daling van 10 (-7,4%) ten opzichte van 2015, ten opzichte van het vorige jaar (2021) is het verschil -5 (-3,85%). Het aantal van 125 inwoners is het minimum in de hele periode waarover de inwonersdata beschikbaar zijn. In 2023 is het aantal gestegen tot 135 personen. De stijging ten opzichte van 2022 is 10 (8%). Het aantal inwoners blijft 135 tot en met 2024. In 2026 telde de buurt Valthermond Buitengebied 131 inwoners.

Inwoners per leeftijdsgroep in de buurt Valthermond Buitengebied
De grootste getoonde leeftijdsgroep in de buurt Valthermond Buitengebied is 65 jaar of ouder, met 31% van de inwoners.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, leeftijdsgroepen: aantal inwoners op 1 januari 2026 per leeftijdsgroep.

De grafiek toont de leeftijdsgroepen. Het aantal inwoners is ook per individueel levensjaar beschikbaar (alleen de inwoners van 105 jaar en ouder vormen 1 groep). De inwoners naar leeftijd zijn er tot op buurtniveau in het document met leeftijdsgegevens in de download voor de gemeente Borger-Odoorn.

Burgerlijke staat in de buurt Valthermond Buitengebied
Deze grafiek laat zien hoeveel inwoners getrouwd, niet getrouwd, gescheiden of verweduwd zijn.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, burgerlijke staat: aantal en percentage inwoners op 1 januari 2025 naar burgerlijke staat.

Onderverdeling van de bevolking in de buurt Valthermond Buitengebied naar de situaties ‘Ongehuwd’, ‘Gehuwd’, ‘Gescheiden’ en ‘Verweduwd’.

Toelichting
Soorten huishoudens
In 2025 waren er 60 huishoudens in de buurt Valthermond Buitengebied. Er waren 20 eenpersoonshuishoudens en 35 meerpersoonshuishoudens (afgerond op vijftallen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont de verdeling naar soorten huishoudens voor de buurt Valthermond Buitengebied. De gegevens gelden voor 2025.

De cijfers gaan over de particuliere huishoudens op 1 januari 2025. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. In deze grafiek worden de huishoudens onderverdeeld in eenpersoonshuishoudens, meerpersoonshuishoudens zonder kinderen en meerpersoonshuishoudens met kinderen. De cijfers over huishoudens zijn afgerond op vijftallen.

Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in de buurt Valthermond Buitengebied.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2013 tot en met 2025: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in de buurt Valthermond Buitengebied per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Valthermond Buitengebied:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
202512005
202412555
202312555
202212000
202112055
202012166
201912066
201812066
201712187
201612366
201512377
201412356
201312665

In 2025 was de herkomst van inwoners in de buurt Valthermond Buitengebied als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 96%, herkomst uit Europese landen: 0,0% en herkomst uit landen buiten Europa: 4,0% En in 2013 was de verdeling van inwoners naar herkomstgebied als volgt: herkomst uit Nederland: 92%, herkomst uit Europa: 4,38% en herkomst van buiten Europa: 3,65%.

Toelichting Meer migratie
Migratie herkomstlanden

Bekijk ook de detailinformatie over het aantal inwoners in Nederland naar land van herkomst.

Landen van herkomst
Migratie achtergrond: Geboortelanden en herkomstlanden
Van de inwoners van de buurt Valthermond Buitengebied is 100% in Nederland geboren (gegevens 2025).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking in de buurt Valthermond Buitengebied: de grafiek toont het aantal inwoners in 2025, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland. Gebruik het filter om een categorie te selecteren.

De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.

Toelichting
Geboorte per 1.000 inwoners
Er zijn 25 baby’s per 1.000 inwoners geboren in 2025 in de buurt Valthermond Buitengebied.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal levend geboren babies per 1.000 inwoners in de buurt Valthermond Buitengebied.

De cijfers over de geboortes per 1.000 aantal inwoners zijn berekend door het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december te delen door het aantal inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

Er waren in de gemeente Borger-Odoorn als geheel 19 geboortes in augustus 2026. Bekijk de pagina met maandelijkse bevolkingscijfers voor de gemeente Borger-Odoorn.

Cijfers over geboorte

De cijfers over het relatieve aantal geboortes zijn gebaseerd op data van het CBS. Als basis hiervoor is het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december in verhouding tot het aantal inwoners op 1 januari van een jaar in de buurt Valthermond Buitengebied genomen. Het relatieve aantal geboorten kan hoger uitvallen dan verwacht op basis van het inwonertal. Het relatieve cijfer betreft namelijk het aantal geboorten gedurende het jaar ten opzichte van het aantal inwoners op 1 januari. In nieuwbouwwijken kan het aantal inwoners sterk groeien in een jaar. Zo kunnen er in 1 jaar 10 kinderen geboren worden in een wijk waarin op 1 januari slechts 10 inwoners wonen, maar aan het eind van het jaar bijvoorbeeld 200 inwoners.

Sterfte per 1.000 inwoners
Er zijn 0 personen per 1.000 inwoners overleden in 2025 in de buurt Valthermond Buitengebied.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal sterftes per 1.000 inwoners in de buurt Valthermond Buitengebied.

De cijfers over de sterfte per 1.000 aantal inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS. De relatieve sterfte is bepaald als het aantal overledenen van 1 januari tot en met 31 december, per 1.000 inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

In augustus 2026 zijn in de gemeente Borger-Odoorn als geheel 27 inwoners overleden. Bekijk de maandelijkse sterftecijfers voor de gemeente Borger-Odoorn.

Meer sterfte
Onderwijs in de buurt Valthermond Buitengebied
Kinderopvang- en onderwijslocaties in de buurt Valthermond Buitengebied
Buurt Valthermond BuitengebiedGemeente Borger-OdoornGemeente Emmen
Aantal kinderopvanglocaties062246
Aantal kindplaatsen01.2554.622
Aantal vestigingen basisonderwijs01560
Aantal leerlingen basisonderwijs01.7498.479
Aantal vestigingen voortgezet onderwijs018
Aantal leerlingen voortgezet onderwijs01816.297
Aantal opleidingen middelbaar beroepsonderwijs007
Aantal studenten middelbaar beroepsonderwijs003.966
Aantal opleidingen hoger onderwijs0022
Aantal studenten hoger onderwijs001.408

Bovenstaande tabel toont data van het LRK en DUO over kinderopvang en onderwijs. De gegevens zijn bijgewerkt tot en met 1 oktober 2026.

Het aantal leerlingen betreft het aantal dat onderwijs volgt op een school in de buurt Valthermond Buitengebied. Op de pagina’s over het basisonderwijs en over de middelbare scholen zijn ook gegevens beschikbaar over het huisadres van leerlingen ten opzichte van het adres van de schoolvestigingen.

Gemiddelde afstanden kinderopvang en onderwijs
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een basisschool in de buurt Valthermond Buitengebied is 2,2 kilometer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand staafdiagram toont de gemiddelde afstand in kilometers over de weg tot kinderdagverblijven, buitenschoolseopvang, basisonderwijs, voortgezet onderwijs totaal, VMBO scholen en HAVO VWO scholen. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens voor verschillende soorten locaties te tonen. De gebruikte cijfers komen van uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor de situatie in 2025.


Onderstaande tabel de gemiddelde afstand in kilometers voor verschillende soorten locaties voor kinderopvang en onderwijs. De gegevens worden getoond per (vergelijkings)gebied en gelden voor 2025.

RegioKinderdagverblijfBuitenschoolseopvangBasisonderwijsVoortgezet onderwijsVMBOHAVO VWO
Nederland0,70,70,82,52,63,4
Provincie Drenthe0,91,01,04,24,26,2
Gemeente Borger-Odoorn1,41,51,45,75,810,1
Wijk Valthermond1,91,81,98,39,19,3
Buurt Kavelingen3,03,03,05,07,67,6
Buurt Valthermond Plaats 600,60,60,69,69,89,8
Buurt Valthermond Mondenweg2,52,52,57,28,18,1
Buurt Valthermond Plaats 842,52,22,29,89,910,5
Buurt Valthermond Buitengebied2,32,12,26,18,08,1

Deze grafiek toont een regionale vergelijking van de gemiddelde reisafstanden voor inwoners van hun woonadres naar de dichtstbijzijnde locaties voor kinderopvang, basisonderwijs en voortgezet onderwijs. De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting. In de grafiek zie je de gegevens voor de buurt Valthermond Buitengebied in vergelijking tot andere gebieden. De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (oranje), provincie Drenthe (bruin), gemeente Borger-Odoorn (geel), wijk Valthermond (groen) en 4 buurten (blauw). Buurt Valthermond Buitengebied wordt in het rood weergegeven.

Leerlingen en studenten in de buurt Valthermond Buitengebied
In 2025 woonden er 20 leerlingen en studenten in de buurt Valthermond Buitengebied.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Onderwijsdata: aantal leerlingen en studenten per soort onderwijs in de buurt Valthermond Buitengebied, data van het CBS over 2025.

De grafiek toont het aantal leerlingen in het PO en VO en het aantal studenten in het MBO, HBO, en WO dat als inwoner staat ingeschreven op een adres in de buurt Valthermond Buitengebied.

Toelichting
Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar per 1 oktober 2024 in de buurt Valthermond Buitengebied.

Bovenstaande donutgrafiek toont het percentage praktisch, middelbaar en hoog opgeleiden voor de buurt Valthermond Buitengebied. Bekijk het aantal inwoners per opleidingsniveau door op de taartpunten in de grafiek te klikken.

Definities opleidingsniveau

Economie en inkomen in de buurt Valthermond Buitengebied

Bekijk de ontwikkeling van het aantal bedrijven en het gemiddelde inkomen in de buurt Valthermond Buitengebied, met vergelijkingen tussen gebieden.

Bedrijfsvestigingen (20 totaal)
In de buurt Valthermond Buitengebied zijn in totaal 20 bedrijfsvestigingen* geregistreerd (gegevens voor 2025). * Het totaal van 20 bedrijfsvestigingen wijkt af van de som van 25 van het aantal bedrijfsvestigingen per sector. Het verschil wordt veroorzaakt doordat de aantallen per sector op vijftallen zijn afgerond.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen van bedrijven per sector per jaar in de buurt Valthermond Buitengebied (het aantal bedrijven in de sector “overheid, onderwijs en zorg (Ooz)” is vanaf 2020 bekend).

De ‘gestapelde lijngrafiek’ toont het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt Valthermond Buitengebied voor elk van de volgende 8 sectoren:

  1. Lbv: Landbouw, bosbouw en visserij
  2. Nen: Nijverheid en energie
  3. Hh: Handel en HORECA
  4. Vic: Vervoer, informatie en communicatie
  5. Fdo: Financiële diensten en onroerend goed
  6. Zd: Zakelijke dienstverlening
  7. Ooz: Overheid, onderwijs en zorg
  8. Cro: Cultuur, recreatie en overige diensten
Toelichting Definities

Advertentie:

De inlegzolen van VeiligVoeten beschermen goed tegen spijkers in je voet!

Huttenbouw of timmerdorp?
Voorkom verwondingen aan je voeten en voel je veilig! Gebruik veiligheidszooltjes, die beschermen goed tegen scherpe objecten in je voet! Het materiaal van de zolen lijkt op dat van een kogelvrij vest. Bescherm je voeten tegen spijkers en schroeven bij het klussen, gebruik ze bij evenementen, draag ze in je laarzen voor extra isolatie en bescherming of gebruik ze in je waterschoenen.

Gemiddeld inkomen per inwoner
Het gemiddeld inkomen per inwoner in de buurt Valthermond Buitengebied is €37.300.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld bruto jaarinkomen in de buurt Valthermond Buitengebied.

Over de inkomensdata:

Inwoners en inkomensontvangers: Het gemiddeld inkomen per inwoner in de buurt Valthermond Buitengebied is €37.300. Het gemiddeld inkomen per inkomensontvanger is €46.700. Buurt Valthermond Buitengebied telt 100 inkomensontvangers op 131 inwoners totaal.

6% van de huishoudens in de buurt Valthermond Buitengebied heeft een inkomen op of rond het sociaal minimum. Studentenhuishoudens en huishoudens met een onvolledig jaarinkomen zijn hierin niet meegenomen. Het sociaal minimum is het wettelijk bestaansminimum zoals dat in de politieke besluitvorming is vastgesteld. Zie de tabel met definities van de brondata voor de volledige definities.

Over de schaal van de inkomensmeter:

De laagste 10% en 25% regio’s vallen in het rode en oranje gebied; deze gebieden kunnen elkaar deels overlappen. De hoogste 25% regio’s vallen in het groene gebied. De grenzen zijn berekend met percentielen, waarbij alle waarden van laag naar hoog zijn gesorteerd. Lees meer over het (gewogen) gemiddelde, de mediaan, modus en percentielen.

Inkomensvergelijking binnen de gemeente Borger-Odoorn
Regionale vergelijking van het gemiddelde inkomen per inwoner.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld inkomen per jaar voor elke buurt in de wijk Valthermond (buurt Valthermond Buitengebied is rood, andere buurten zijn blauw en wijk Valthermond is geel).

Er zijn nog veel meer inkomensgegevens beschikbaar in de tabel met 250+ onderwerpen en de inkomensranglijst.

De regionale gezondheidsmonitor

Onderstaande grafieken tonen gegevens uit de regionale gezondheidsmonitor. De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners. De data uit het onderzoek komen van het RIVM en het CBS.

Inwoners met een goede gezondheid
75% procent van de inwoners van 18 jaar en ouder in de buurt Valthermond Buitengebied ervaart de eigen gezondheid als goed of zeer goed.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande lijngrafiek toont het percentage inwoners met een goede gezondheid in de buurt Valthermond Buitengebied per leeftijdsgroep. De gegevens wordt getoond voor de periode van 2012 tot en met 2024.

De RIVM gezondheidsmonitor biedt gezondheidsgegevens voor Nederland en per provincie, gemeente, wijk en buurt. Dit zijn gegevens over beperkingen, ervaren gezondheid, overgewicht, roken, drinken en mantelzorg.

Over de gezondheidsmonitor

De cijfers op deze pagina zijn afkomstig van het RIVM op basis van gegevens uit de Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen 2012, 2016, 2020 en de Corona Gezondheidsmonitor 2022 van GGD, CBS en RIVM. Er zijn data over monitoren met betrekking tot gezondheid, sociale situatie en leefstijl. Deze gegevens zijn er voor alle buurten, wijken, gemeenten, provincies en voor heel Nederland. Normaliter wordt dit onderzoek iedere vier jaar uitgevoerd. En in verband met Corona is er in 2022 een extra Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen uitgevoerd.

De data zijn door het RIVM en CBS gepubliceerd en waar nodig door OpenInfo omgerekend naar de regionale indelingen van 2025.

Bekijk alle definities uit de regionale gezondheidsmonitor.

Alcoholgebruik en roken
82% van de inwoners van 18 tot 65 jaar in de buurt Valthermond Buitengebied geeft aan wel eens alcohol te drinken.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de onderwerpen in de categorie ‘Alcoholgebruik en roken’ uit de gezondheidsmonitor van het RIVM voor de buurt Valthermond Buitengebied. Hierbij wordt per onderwerp getoond wat het percentage inwoners in de buurt Valthermond Buitengebied is dat heeft aangegeven dat het onderwerp van toepassing is. Gebruik het filter boven de grafiek om de leeftijdsgroep van de inwoners te kiezen.

Bekijk de toelichting bij bovenstaande grafiek met de definities en de vragen voor de onderwerpen ‘rookt tabak’, ‘voldoet aan de alcoholrichtlijn’, ‘drinken’, ‘zwaar drinken’ en ‘overmatig drinken’.

Toelichting

Bekijk de aparte pagina over de gezondheid in de buurt Valthermond Buitengebied met de gegevens over meer dan 40 onderwerpen uit de regionale gezondheidsmonitor en met data over het gebruik van de WMO en de jeugdzorg in de buurt Valthermond Buitengebied.

Meer gezondheidsdata
Voertuigen en verkeer in de buurt Valthermond Buitengebied

Bekijk de beschikbare gegevens over geregistreerde voertuigen, elektrische auto’s en verkeersongevallen in de buurt Valthermond Buitengebied.

Aantal elektrische auto’s in de buurt Valthermond Buitengebied
Er zijn 2 elektrische auto’s in oktober 2026 in de buurt Valthermond Buitengebied.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal elektrische auto’s per maand in de buurt Valthermond Buitengebied op basis van de regionale voertuigdata van de RDW. Dit is de som van het aantal elektrische bedrijfsauto’s en het aantal elektrische personenauto’s.

Er zijn 2 elektrische auto’s in de buurt Valthermond Buitengebied. Dit is het totaal aantal in oktober 2026 bij de RDW op kenteken geregistreerde elektrische auto’s in de buurt Valthermond Buitengebied die op de batterij rijden en met een stekker opgeladen worden.

Toelichting op de regionale voertuigdata

Deze paragraaf toont data over de op kenteken geregistreerde voertuigen in de buurt Valthermond Buitengebied. Dit is regionale data van de RDW. De data is beschikbaar per soort voertuig, per energiebron (brandstof) en per maand. Deze gegevens worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent was dit op 1 oktober 2026. Bekijk de toelichting voor de bronbeschrijving en definities van de regionale voertuig data.

Toelichting Meer autodata
Voertuigen naar energiebron
Er zijn 109 voertuigen met ‘benzine’ als energiebron in de buurt Valthermond Buitengebied in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen per type energiebron (brandstof) dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt Valthermond Buitengebied geregistreerd staat.

Er zijn in totaal 169 op naam geregistreerde voertuigen in de buurt Valthermond Buitengebied (in oktober 2026).

Voertuigen naar soort
Er zijn 105 voertuigen van het type ‘personenauto’ in de buurt Valthermond Buitengebied in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen naar soort motorvoertuig dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt Valthermond Buitengebied geregistreerd staat.

Vergelijk het percentage auto’s per energiebron op de pagina met regionale voertuigdata.

Verkeersongevallen naar afloop
Er waren 12 verkeersongevallen in de buurt Valthermond Buitengebied in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal verkeersongevallen in de buurt Valthermond Buitengebied. Gebruik het filter boven de grafiek om het aantal ongevallen per afloop (materiële schade, letselschade of dodelijke afloop) te bekijken.


Onderstaande tabel laat zien hoeveel verkeersongevallen er in het jaar 2025 in de buurt Valthermond Buitengebied plaatsvonden, uitgesplitst naar afloop.

Afloop verkeersongevallenAantal verkeersongevallen in 2025
Totaal12
Materiële schade6
Letselschade6
Dodelijke afloop0

De dataset met verkeersongevallen BRON is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen de buurt Valthermond Buitengebied vallen.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Veiligheid in de buurt Valthermond Buitengebied

Bekijk de ontwikkeling en soorten van de geregistreerde misdaad in de buurt Valthermond Buitengebied op basis van data van de Politie en het CBS. De politiedata worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent op 15 september 2026. De beschrijvingen van de soorten misdrijven zoals de politie deze gebruikt zijn te vinden in de tabel met definities van de verschillende soorten delicten.

Meer misdaad
Totaal geregistreerde misdaad per maand of per jaar
Er zijn in 2025 in totaal 3 misdrijven in de buurt Valthermond Buitengebied geregistreerd.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Totaal aantal geregistreerde misdaden in de buurt Valthermond Buitengebied, 2012 tot en met 2025 (bij weergave van de gegevens per jaar) of maart 2025 tot en met augustus 2026 (bij weergave van de gegevens per maand).

In de buurt Valthermond Buitengebied zijn van 2012 tot en met 2025 in totaal 126 misdrijven geregistreerd. Deze misdrijven zijn ingedeeld naar 22 verschillende soorten delicten. In 2025 werden in de buurt Valthermond Buitengebied 3 misdrijven door de politie vastgelegd. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens per maand of per jaar te tonen.

Misdaden naar type delict
De meest voorkomende soorten misdrijven in de buurt Valthermond Buitengebied van 2012 t/m 2025 zijn Ongevallen (weg) (26 delicten) en Overige vermogensdelicten (17 delicten).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal geregistreerde misdaden voor de tien meest voorkomende soorten delicten van 2012 tot en met 2025, buurt Valthermond Buitengebied.

Definities misdaad
Misdaad totaal per maand
In augustus 2026 is er één misdrijf in de buurt Valthermond Buitengebied geregistreerd.
Afbeelding van een warmtekaart (een heatmap in het Engels, een visuele weergave van data waarbij kleuren worden gebruikt om waarden weer te geven) met het totaal aantal misdrijven in de buurt Valthermond Buitengebied per maand en per jaar.

Bovenstaande warmtekaart geeft een visuele weergave van het totaal aantal door de politie geregistreerde misdrijven per maand in de buurt Valthermond Buitengebied over de afgelopen 6 jaar.

Alle gegevens zijn beschikbaar in het Excel document met politiedata als onderdeel van de download voor de gemeente Borger-Odoorn.

Misdaden per 1.000 inwoners
Er waren 15 misdrijven per 1.000 inwoners van het type ‘diefstal’ in 2025 in de buurt Valthermond Buitengebied.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Criminaliteit: aantal misdaden per 1.000 inwoners in 2025 in de buurt Valthermond Buitengebied.

De grafiek toont de meest recente gegevens over het aantal misdaden per 1.000 inwoners voor de buurt Valthermond Buitengebied. De gegevens over misdaden zijn hiertoe gegroepeerd in (1) het totaal aantal diefstallen (alle vormen, zoals diefstal uit woningen en schuren, diefstal van auto’s en fietsen en winkeldiefstal), (2) geweld en seksmisdrijven, (3) milieuovertredingen, (4) oplichting, (5) verkeersovertredingen, (6) vernielingen en misdrijven tegen de openbare orde en (7) alle overige misdrijven. De definities van alle verschillende soorten delicten met daarbij de categorie waarin deze zijn ingedeeld zijn te vinden in de bronbeschrijving van de politiedata.

Verkiezingen in de buurt Valthermond Buitengebied

Bekijk de beschikbare verkiezingsuitslagen en informatie over de stembureaus in de buurt Valthermond Buitengebied.

Uitslag gemeenteraadsverkiezingen 2026
Stembureau Akkervarken in Valthermond
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal stemmen per partij zoals uitgebracht te Stembureau Akkervarken in Valthermond bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026. De grafiek toont de 7 partijen waarop bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026 in de buurt Valthermond Buitengebied stemmen zijn uitgebracht.

Onderstaande grafiek toont het aantal stemmen per politieke partij dat bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 in Stembureau Akkervarken in Valthermond is uitgebracht. Stembureau Akkervarken in Valthermond was bij deze verkiezingen het enige stembureau binnen de buurt Valthermond Buitengebied.

Bekijk veel meer informatie over de verkiezingen op de pagina met alle 43 stembureaus in de gemeente Borger-Odoorn en op de pagina met alle verkiezingsuitslagen voor de gemeente Borger-Odoorn. En download alle verkiezingsdata in een Excel document als onderdeel van de uitgebreide informatie voor de gemeente Borger-Odoorn.

Stembureaus Borger-Odoorn
Adressen en leefomgeving in de buurt Valthermond Buitengebied

Bekijk gegevens over adressen, gebruiksdoelen, bouwperioden, dichtheid, de nabijheid van voorzieningen, energieverbruik en energielabels in de buurt Valthermond Buitengebied.

Informatie op basis van de BAG (de Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) van 1 juli 2026. De buurt Valthermond Buitengebied telt in totaal 71 adressen, deze hebben allemaal een verblijfsobject, er zijn geen standplaatsen en geen ligplaatsen. 8% van de adressen in buurt Valthermond Buitengebied ligt binnen de bebouwde kom en 92% van de adressen ligt buiten de bebouwde kom.

Adressen Borger-Odoorn
Adressen: gebruiksdoelen
In de buurt Valthermond Buitengebied zijn er 55 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel woonfunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor de buurt Valthermond Buitengebied.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 17 panden uit de bouwperiode 1925 tot 1950 in de buurt Valthermond Buitengebied.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor de buurt Valthermond Buitengebied. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 juli 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Dichtheid per km² van bevolking, adressen en auto’s

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt Valthermond Buitengebied voor 2025.


Onderstaande tabel toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt Valthermond Buitengebied voor 2025:

DichtheidNederlandBuurt Valthermond Buitengebied
Bevolking5364
Adressen2.093224
Autos2753

De data over het aantal inwoners-, adressen- en personenauto’s per vierkante kilometer land geven een beeld van ‘de mate van concentratie van menselijke activiteiten’ in de buurt Valthermond Buitengebied ten opzichte van het gemiddelde voor Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Toelichting
Gemiddelde afstand tot voorzieningen
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een huisartsenpraktijk in de buurt Valthermond Buitengebied is 2,2.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt Valthermond Buitengebied tot de dichtstbijzijnde voorziening. De gebruikte cijfers komen uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor 2025.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt Valthermond Buitengebied tot de dichtstbijzijnde voorziening voor 2025:

VoorzieningAfstand in km
Huisartsenpraktijk2,2
Supermarkt1,9
Restaurant1,7
Basisonderwijs2,2
Voortgezet onderwijs6,1
Bibliotheek2,2
Treinstation16,7
Sportterrein2,0
Bioscoop10,9
Museum7,9

De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting.

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen
Gemiddeld aardgas- en elektriciteitsverbruik per woning per jaar in de buurt Valthermond Buitengebied.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddeld energieverbruik per woning per jaar in de buurt Valthermond Buitengebied.


Onderstaande tabel toont het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik per type woning voor 2024 voor de buurt Valthermond Buitengebied:

Soort woningGemiddeld gasverbruikGemiddelde elektriciteitslevering per woning
Appartement9501.880
Tussenwoning1.1902.480
Hoekwoning1.4502.530
Twee-onder-één-kap woning1.0603.200
Vrijstaande woning1.6203.490
Koopwoning1.5203.420
Huurwoning1.4102.380

Data over het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik voor aardgas in m3. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen. Het verbruik van gas en elektra is ook bekend per woningtype, zie de tabel.

Toelichting Meer gas
Energielabels
De meest voorkomende energielabels in de buurt Valthermond Buitengebied zijn G (24 adressen) en F (9 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in de buurt Valthermond Buitengebied. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 oktober 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel G komt het meeste voor in de buurt Valthermond Buitengebied: 24 adressen hebben energielabel G. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente Borger-Odoorn bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Adressen in de buurt Valthermond Buitengebied
Tabel met 71 adressen in de buurt Valthermond Buitengebied.

Onderstaande tabel toont alle openbare ruimtes en alle unieke combinaties van straten en huisnummers voor de buurt Valthermond Buitengebied. Één straat kan in meer dan één buurt voorkomen. Vind de buurt bij je adres op de pagina met alle adressen voor de gemeente Borger-Odoorn.

Openbare ruimteHuisnummer(s)Postcode(s)WoonplaatsAantal adressen
Aukje Wolfpark--Valthermond0
De Dreef1007876TSValthermond1
Drentse Mondenweg1 t/m 37876TAValthermond3
Hondsrugweg--Valthermond0
Hooistukken17876TPValthermond1
Kavelingen27 t/m 767876TE t/m 7876THValthermond47
Markeweg2 t/m 67876TJValthermond4
Musselweg16 t/m 207876TKValthermond3
Noorderdiep525 t/m 5927876ED t/m 7876EHValthermond2
Paardeweidsdijkje--Valthermond0
Valtherblokken-Noord8 t/m 217876TDValthermond4
Valtherblokken-Zuid16 t/m 417876TB t/m 7876TCValthermond4
Valtherdijk--Valthermond0
Vrijheidslaan667876GLValthermond1
Zuiderdiep4657876BCValthermond1

Bovenstaande tabel toont de gegevens voor 15 openbare ruimtes en 71 adressen in de buurt Valthermond Buitengebied. Dit zijn alle adressen en openbare ruimtes op basis van de BAG- en de topografische kaarten (BRT) van het Kadaster van 1 juli 2026.

Een openbare ruimte is een door de gemeente aangewezen gebied dat is ingericht en wordt onderhouden voor publiek gebruik. Dit kan bijvoorbeeld een straat, weg, plein, park, erf, spoorbaan of brug zijn. Zie de toelichting voor een verdere definitie. Klik op de naam van een openbare ruimte om de pagina met statistieken voor die ruimte weer te geven. Bekijk de definities van de soorten openbare ruimtes.

De BAG (Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Adressen Borger-Odoorn
Tabelgebruik:

  • Bekijk in de tabel alle openbare ruimtes en unieke combinaties van straten en huisnummers in deze buurt.
  • Zoek in de tabel met het zoekveld boven de tabel. De rijen worden hiermee gefilterd zodat alleen rijen waarin de zoekterm voorkomt zichtbaar blijven.
  • Sorteer de tabel door op een kolomtitel te klikken.
  • Blader door de tabel met de knoppen onder de tabel.
  • Op kleine schermen: de eerste kolom blijft staan, verschuif de tabel horizontaal om alle kolommen te zien.
Download de buurt-rapportage!
Download hier de PDF buurt-rapportage met 100 grafieken en kaarten!

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download de buurt-rapportage voor Buurt Valthermond Buitengebied. Met veel extra informatie in 100 kaarten en grafieken! Met regionale vergelijkingen en met onderwerpen uitgezet in de tijd. Als PDF document: makkelijk te bewaren, delen en printen.

Download!
Gebieden
Tabel met de gebieden die de buurt Valthermond Buitengebied ‘raken’.
Soort gebiedNaam gebiedAantal adressen
Postcode numeriek787670
BuurtschapKavelingen14
DeelkernValtherblokken2
WoonkernValthermond6
WoonplaatsValthermond75
WijkValthermond75
GemeenteBorger-Odoorn75
ProvincieDrenthe75
WaterschapWaterschap Hunze en Aa's75
LandNederland75

Bovenstaande tabel toont de regionale gebieden die de buurt Valthermond Buitengebied ‘raken’ met het aantal adressen uit de buurt Valthermond Buitengebied dat in het betreffende gebied ligt.

Buurt Valthermond Buitengebied ‘raakt’ andere gebieden zoals bijvoorbeeld een woonplaats of waterschap wanneer de geometrieën van de buurt Valthermond Buitengebied en die van de andere gebieden elkaar overlappen of snijden. De gebieden zijn op basis van de gebiedsindelingen van het CBS van 2025 en de topografische kaarten van het Kadaster van 2026 bepaald. Klik op de naam van een gebied om de pagina met statistieken voor dat gebied weer te geven.

Alle onderwerpen en vergelijken

Bekijk de meest recente cijfers over meer dan 250 onderwerpen en vergelijk de buurt Valthermond Buitengebied met andere gebieden.

Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!
Kies een categorie en bekijk de bijbehorende onderwerpen.

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor de buurt Valthermond Buitengebied voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

Bedrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Bedrijfsvestigingen totaal20Aantal2025
A Landbouw, bosbouw en visserij5Aantal2024
B-F Nijverheid en energie0Aantal2024
G+I Handel en horeca5Aantal2024
H+J Vervoer, informatie en communicatie0Aantal2024
K-L Financiële diensten, onroerend goed0Aantal2024
M-N Zakelijke dienstverlening5Aantal2024
O-Q Overheid, onderwijs en zorg5Aantal2024
R-U Cultuur, recreatie, overige diensten5Aantal2024
% A Landbouw, bosbouw en visserij20%Percentage2024
% B-F Nijverheid en energie0,0%Percentage2024
% G+I Handel en horeca20%Percentage2024
% H+J Vervoer, informatie en communicatie0,0%Percentage2024
% K-L Financiële diensten, onroerend goed0,0%Percentage2024
% M-N Zakelijke dienstverlening20%Percentage2024
% O-Q Overheid, onderwijs en zorg20%Percentage2024
% R-U Cultuur, recreatie, overige diensten20%Percentage2024

De cijfers over bedrijven tonen het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt Valthermond Buitengebied, uitgesplitst naar bedrijfstak. Een vestiging is een locatie van een bedrijf, instelling of zelfstandige waar of van waaruit activiteiten worden uitgevoerd.

Bevolking
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Inwoners131Aantal2026
Mannen65Aantal2025
Vrouwen65Aantal2025
0 tot 15 jaar15Aantal2026
15 tot 25 jaar15Aantal2026
25 tot 45 jaar10Aantal2026
45 tot 65 jaar30Aantal2026
65 jaar of ouder40Aantal2026
Ongehuwd55Aantal2025
Gehuwd50Aantal2025
Gescheiden15Aantal2025
Verweduwd10Aantal2025
% Mannen50%Percentage2025
% Vrouwen50%Percentage2025
% 0 tot 15 jaar11%Percentage2026
% 15 tot 25 jaar11%Percentage2026
% 25 tot 45 jaar7,6%Percentage2026
% 45 tot 65 jaar23%Percentage2026
% 65 jaar of ouder31%Percentage2026
% Ongehuwd42%Percentage2025
% Gehuwd38%Percentage2025
% Gescheiden12%Percentage2025
% Verweduwd7,7%Percentage2025
Geboorten0Aantal2025
Geboorte relatief25Aantal per 1.000 inwoners2025
Sterftes0Aantal2025
Sterfte relatief0Aantal per 1.000 inwoners2025
Leerlingen PO20Aantal2025
Leerlingen VO0Aantal2025
Studenten MBO0Aantal2025
Studenten HBO0Aantal2025
Studenten WO0Aantal2025
Praktisch opleidingsniveau30Aantal2022
Middelbaar opleidingsniveau50Aantal2024
Hoger opleidingsniveau20Aantal2022
% Praktisch opleidingsniveau30%Percentage2022
% Middelbaar opleidingsniveau100%Percentage2024
% Hoger opleidingsniveau20%Percentage2022
Jongeren met jeugdzorg in natura3Aantal2020
% Jongeren met jeugdzorg13%Percentage2020
Wmo cliënten10Aantal2024
Wmo cliënten per 1.000 inwoners67Aantal per 1.000 inwoners2024
Bevolkingsdichtheid4Aantal per km²2025

De inwonersaantallen worden altijd op vijftallen afgerond, hierdoor kan het voorkomen dat een optelling van subgroepen (zoals inwoners naar geslacht of naar leeftijd) licht afwijkt van het totaal aantal inwoners.

Energie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning3.390Gemiddeld in kWh2024
Gemiddelde elektriciteitsteruglevering per woning1.190Gemiddeld in kWh2024
% Woningen met zonnestroomgeen dataPercentagegeen data
% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmdgeen dataPercentagegeen data
Gemiddelde elektriciteitslevering appartement1.880Gemiddeld in kWh2020
Gemiddelde elektriciteitslevering tussenwoning2.480Gemiddeld in kWh2020
Gemiddelde elektriciteitslevering hoekwoning2.530Gemiddeld in kWh2020
Gemiddelde elektriciteitslevering twee-onder-één-kap woning3.200Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering vrijstaande woning3.490Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering huurwoning2.380Gemiddeld in kWh2020
Gemiddelde elektriciteitslevering koopwoning3.420Gemiddeld in kWh2023
Gemiddeld aardgasverbruik per woning1.410Gemiddeld per m³2024
% Woningen met stadsverwarming0%Percentage2014
% Aardgasvrije woningengeen dataPercentagegeen data
% Aardgaswoningengeen dataPercentagegeen data
Gemiddeld aardgasverbruik appartement950Gemiddeld per m³2020
Gemiddeld aardgasverbruik tussenwoning1.190Gemiddeld per m³2020
Gemiddeld aardgasverbruik hoekwoning1.450Gemiddeld per m³2020
Gemiddeld aardgasverbruik twee-onder-één-kap woning1.060Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik vrijstaande woning1.620Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik koopwoning1.520Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik huurwoning1.410Gemiddeld per m³2020
Publieke laadpalengeen dataAantalgeen data
Adressen zonder energielabel14Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel31Aantal2026
Adressen met definitief energielabel26Aantal2026
Energielabels A+++++0Aantal2026
Energielabels A++++0Aantal2026
Energielabels A+++2Aantal2026
Energielabels A++1Aantal2026
Energielabels A+1Aantal2026
Energielabels A5Aantal2026
Energielabels B5Aantal2026
Energielabels C6Aantal2026
Energielabels D4Aantal2026
Energielabels E0Aantal2026
Energielabels F9Aantal2026
Energielabels G24Aantal2026

De onderwerpen in de categorie energieverbruik tonen onder meer het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik en de energielabels van gebouwen in de buurt Valthermond Buitengebied. Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het minst energiezuinige label en A++++ het meest energiezuinige label.

Gezondheid-gedrag
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Rookt tabak16%Percentage2024
Voldoet aan de alcoholrichtlijn44%Percentage2024
Drinken77%Percentage2024
Zwaar drinken9%Percentage2024
Overmatig drinken7%Percentage2024
Overgewicht59%Percentage2024
Ernstig overgewicht (obesitas)19%Percentage2024
Voldoet aan de beweegrichtlijn42%Percentage2024
Wekelijks sporten45%Percentage2024
Lopen en/of fietsen naar school of werk25%Percentage2024
Lopen naar school of werk13%Percentage2024
Fietsen naar school of werk14%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Valthermond Buitengebied. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-overig
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Eenzaam44%Percentage2024
Ernstig eenzaam9%Percentage2024
Emotioneel eenzaam23%Percentage2024
Sociaal eenzaam32%Percentage2024
Matig/veel regie over het eigen leven88%Percentage2024
Moeite met rondkomen10%Percentage2024
Krijgt steun van anderen95%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door buren2%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door wegverkeer6%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg >50 km/uur3%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg <50 km/uur6%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door treinverkeer0%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door vliegverkeer3%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door windturbines4%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring wegverkeer4%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring treinverkeer0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring vliegverkeer1%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring buren1%Percentage2024
Tevreden met de woning92%Percentage2024
Tevreden met de woonomgeving92%Percentage2024
Tevreden met het groen in de omgeving94%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden binnen73%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden buiten80%Percentage2024
Vrijwilligerswerk26%Percentage2024
Mantelzorger16%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Valthermond Buitengebied. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-ziekte
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Goed ervaren gezondheid75%Percentage2024
Één of meer langdurige aandoeningen33%Percentage2024
Beperkt vanwege gezondheid34%Percentage2024
Ernstig beperkt vanwege gezondheid4%Percentage2024
Één of meerdere keren gevallen27%Percentage2024
Langdurige ziekte en beperkt31%Percentage2024
Lage veerkracht13%Percentage2024
Hoge veerkracht56%Percentage2024
Hoog risico op angst of depressie6%Percentage2024
Suïcide gedachten de laatste 12 maanden9%Percentage2024
(Heel) veel stress in afgelopen 4 weken16%Percentage2024
Één of meer lichamelijke beperkingen16%Percentage2020
Beperking in horen5%Percentage2020
Beperking in zien5%Percentage2020
Beperking in bewegen10%Percentage2020
Broze gezondheid25%Percentage2024
Broze metale gezondheid34%Percentage2024
Broze lichamelijke gezondheid25%Percentage2024
Broze gezondheid in het sociale domein25%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Valthermond Buitengebied. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Huishoudens
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huishoudens60Aantal2025
Eenpersoonshuishoudens20Aantal2025
Meerpersoonshuishoudens40Aantal2025
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen15Aantal2025
Meerpersoonshuishoudens met kinderen20Aantal2025
% Eenpersoonshuishoudens33%Percentage2025
% Meerpersoonshuishoudens67%Percentage2025
% Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen25%Percentage2025
% Meerpersoonshuishoudens met kinderen33%Percentage2025
Gemiddelde huishoudensgrootte2,3Gemiddeld aantal2025

Het aantal huishoudens betreft het aantal particuliere huishoudens op 1 januari van een jaar. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen in een woonruimte wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. De cijfers over huishoudens op wijk- en buurtniveau worden afgerond op vijftallen.

Inkomen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Werkzame beroepsbevolking60Aantal2024
Netto arbeidsparticipatie62%Percentage2020
% Werknemers84%Percentage2020
% Werknemers met vaste arbeidsrelatiegeen dataPercentagegeen data
% Werknemers met flexibele arbeidsrelatiegeen dataPercentagegeen data
% Zelfstandigen16%Percentage2020
Inkomensontvangers100Aantal2024
Inkomensontvangers per 1.000 inwoners741Aantal per 1.000 inwoners2024
Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger€46.700Gemiddeld in Euro2023
Gemiddeld inkomen per inwoner€37.300Gemiddeld in Euro2023
40% personen met laagste inkomen43%Percentage2024
20% personen met hoogste inkomen16%Percentage2024
% Personen in armoede1,5%Percentage2024
% Personen tot 25% boven armoedegrens3,0%Percentage2024
Gemiddeld huishoudinkomen€28.400euro2020
40% huishoudens met laagste inkomen40%Percentage2020
20% huishoudens met hoogste inkomen14%Percentage2020
% Huishoudens met een laag inkomen5,8%Percentage2020
% Huishoudens onder of rond sociaal minimum5,8%Percentage2020
% Huishoudens tot 110% van sociaal minimum9,4%Percentage2020
% Huishoudens tot 120% van sociaal minimum12%Percentage2020
Mediaan vermogen van particuliere huishoudens€42.200euro2020
Personen per soort uitkering - Bijstand0Aantal2025
Personen per soort uitkering - AO0Aantal2025
Personen per soort uitkering - WW0Aantal2025
Personen per soort uitkering - AOW30Aantal2025
% Personen per soort uitkering - Bijstand0%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AO0%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - WW0%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AOW23%Percentage2025

De inkomensgegevens beschrijven het inkomen van personen en particuliere huishoudens in de buurt Valthermond Buitengebied. Het besteedbaar inkomen is het bruto-inkomen verminderd met onder meer belastingen, premies en betaalde inkomensoverdrachten. Vanwege statistische geheimhouding worden niet voor ieder gebied inkomensgegevens gepubliceerd.

Migratie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland120Aantal2025
Herkomst buiten Nederland5Aantal2025
Herkomst Europa0Aantal2025
Herkomst buiten Europa5Aantal2025
% Herkomst Nederland96%Percentage2025
% Herkomst buiten Nederland4,0%Percentage2025
% Herkomst Europa0,0%Percentage2025
% Herkomst buiten Europa4,0%Percentage2025
Geboren in Nederland met herkomst Nederland120Aantal2025
Geboren in Nederland met herkomst Europa5Aantal2025
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa0Aantal2025
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland5Aantal2025
Geboren in Nederland125Aantal2025
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa0Aantal2025
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa5Aantal2025
Geboren buiten Nederland5Aantal2025
% Geboren in Nederland met herkomst Nederland96%Percentage2025
% Geboren in Nederland met herkomst Europa4,0%Percentage2025
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland4,0%Percentage2025
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa0,0%Percentage2025
% Geboren in Nederland100%Percentage2025
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa0,0%Percentage2025
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa4,0%Percentage2025
% Geboren buiten Nederland4,0%Percentage2025
Autochtoon120Aantal2022
Westers5Aantal2022
Niet-westers0Aantal2022
Nederlandse Antillen en Aruba0Aantal2022
Marokko0Aantal2022
Suriname0Aantal2022
Turkije0Aantal2022
Overig niet-westers0Aantal2022

De onderwerpen in de categorie migratie gaan over de herkomst en migratie van inwoners van de buurt Valthermond Buitengebied. De herkomst is gebaseerd op het geboorteland van de persoon en diens ouders. De migratiecijfers tonen onder meer vestiging, vertrek, immigratie en emigratie.

Misdrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Misdrijven3Aantal2025
Diefstal2Aantal2025
Geweld en seksmisdrijven0Aantal2025
Milieu overtredingen0Aantal2025
Oplichting1Aantal2025
Verkeersovertredingen0Aantal2025
Vernieling0Aantal2025
Overige misdrijven0Aantal2025
Misdrijven per 1.000 inwoners23Aantal per 1.000 inwoners2025
Diefstal per 1.000 inwoners15Aantal per 1.000 inwoners2025
Geweld en seksmisdrijven per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Milieu overtredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Oplichting per 1.000 inwoners8Aantal per 1.000 inwoners2025
Verkeersovertredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Vernieling per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Overige misdrijven per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025

De cijfers over misdrijven tonen de door de politie geregistreerde misdrijven in de buurt Valthermond Buitengebied, zowel als aantal als omgerekend per 1.000 inwoners. Niet ieder gepleegd misdrijf wordt gemeld of geregistreerd.

Nabijheid voorzieningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand2,2Gemiddelde afstand in km2025
Huisartsenpraktijken binnen 1 km0,5Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 3 km1,2Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 5 km2,1Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpost afstand12Gemiddelde afstand in km2024
Apotheek afstand2,4Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuis met poli afstand12Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km1,6Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuis zonder poli afstand12Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km1,6Gemiddeld aantal2025
Supermarkt afstand1,9Gemiddelde afstand in km2025
Supermarkten binnen 1 km1,4Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 3 km3,3Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 5 km5Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand1,4Gemiddelde afstand in km2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km3,4Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km6,9Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km11Gemiddeld aantal2025
Warenhuis afstand7,6Gemiddelde afstand in km2025
Warenhuizen binnen 5 km0,1Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 10 km1,1Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 20 km4,2Gemiddeld aantal2025
Café afstand2,3Gemiddelde afstand in km2025
Cafés binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 3 km1,6Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 5 km1,8Gemiddeld aantal2025
Cafetaria afstand1,8Gemiddelde afstand in km2025
Cafetaria binnen 1 km1,1Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 3 km2,6Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 5 km4,2Gemiddeld aantal2025
Restaurant afstand1,7Gemiddelde afstand in km2025
Restaurants binnen 1 km1,1Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 3 km2,5Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 5 km4,5Gemiddeld aantal2025
Hotel afstand7,8Gemiddelde afstand in km2025
Hotels binnen 5 km0,3Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 10 km2,2Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 20 km19Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijf afstand2,3Gemiddelde afstand in km2025
Kinderdagverblijven binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 3 km2,7Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 5 km6,4Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang afstand2,1Gemiddelde afstand in km2025
Buitenschoolseopvang binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 3 km2,9Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 5 km5,3Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs afstand2,2Gemiddelde afstand in km2025
Basisonderwijs binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 3 km2,4Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 5 km5,8Gemiddeld aantal2025
Voortgezet onderwijs afstand6,1Gemiddelde afstand in km2024
Voortgezet onderwijs binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 5 km0,2Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 10 km3,3Gemiddeld aantal2024
VMBO afstand8Gemiddelde afstand in km2024
VMBO binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 10 km2,5Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO afstand8,1Gemiddelde afstand in km2024
HAVO VWO binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 10 km1,4Gemiddeld aantal2024
Openbaar groen afstand1,34Gemiddelde afstand in km2017
Park of plantsoen afstand2,19Gemiddelde afstand in km2017
Dagrecreatief terrein afstand8,2Gemiddelde afstand in km2017
Bos afstand1,51Gemiddelde afstand in km2017
Open natuurlijk terrein afstand5,5Gemiddelde afstand in km2017
Open droog natuurlijk terrein afstand5,8Gemiddelde afstand in km2017
Open nat natuurlijk terrein afstand5,7Gemiddelde afstand in km2017
Semi-openbaar groen afstand1,25Gemiddelde afstand in km2017
Sportterrein afstand2,02Gemiddelde afstand in km2017
Volkstuin afstand11Gemiddelde afstand in km2017
Verblijfsrecreatief terrein afstand3,05Gemiddelde afstand in km2017
Begraafplaats afstand2,05Gemiddelde afstand in km2017
Recreatief binnenwater afstand7,7Gemiddelde afstand in km2017
Oprit hoofdverkeersweg afstand2,6Gemiddelde afstand in km2025
Treinstation afstand17Gemiddelde afstand in km2025
Belangrijk overstapstation afstand17Gemiddelde afstand in km2025
Bibliotheek afstand2,2Gemiddelde afstand in km2025
Zwembad afstand12Gemiddelde afstand in km2025
Kunstijsbaan afstand51Gemiddelde afstand in km2025
Podiumkunsten afstand11Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 10 km0,4Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 20 km1,8Gemiddeld aantal2024
Poppodium afstand48Gemiddelde afstand in km2024
Bioscoop afstand11Gemiddelde afstand in km2025
Bioscopen binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 10 km0,4Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 20 km2,0Gemiddeld aantal2025
Sauna afstand18Gemiddelde afstand in km2025
Zonnebank afstand7,6Gemiddelde afstand in km2025
Museum afstand7,9Gemiddelde afstand in km2024
Musea binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 10 km1,7Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 20 km2,6Gemiddeld aantal2024
Attractie afstand8,6Gemiddelde afstand in km2025
Attracties binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 20 km3,5Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 50 km14Gemiddeld aantal2025
Brandweerkazerne afstand7,4Gemiddelde afstand in km2025

Het CBS publiceert gegevens over de nabijheid van voorzieningen voor inwoners van de buurt Valthermond Buitengebied. De afstanden zijn gemiddelden over de weg en de nabijheidsindicatoren tonen hoeveel voorzieningen binnen een bepaalde afstand beschikbaar zijn.

Omgeving
OnderwerpWaardeEenheidJaar
RegiocodeBU16810109Code2025
RegionaamValthermond BuitengebiedNaam2025
Soort regioBuurtCategorisch type2025
Sorteercode16810109Code2025
Oppervlakte totaal2.982Aantal hectaren2025
Oppervlakte land2.938Aantal hectaren2025
Oppervlakte water44Aantal hectaren2025
Mate van stedelijkheid5Indicator 1-52025
Omgevingsadressendichtheid224Gemiddeld aantal per km²2025
Adressen totaal71Aantal2026
Adressen met postcode71Aantal2026
Adressen met woonfunctie55Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie4Aantal2026
Adressen met celfunctie0Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie0Aantal2026
Adressen met industriefunctie19Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie1Aantal2026
Adressen met logiesfunctie0Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie0Aantal2026
Adressen met sportfunctie0Aantal2026
Adressen met winkelfunctie1Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie2Aantal2026
Verblijfsobjecten71Aantal2026
Ligplaatsen0Aantal2026
Standplaatsen0Aantal2026
Panden met adres70Aantal2026
Adressen met pand70Aantal2026
Percelen met adres65Aantal2026
Adressen met perceel71Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom6Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom65Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom3Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom52Aantal2026
Panden met adres voor 1700geen dataAantal2026
Panden met adres 1700 tot 1900geen dataAantal2026
Panden met adres 1900 tot 1925geen dataAantal2026
Panden met adres 1925 tot 1950geen dataAantal2026
Panden met adres 1950 tot 1970geen dataAantal2026
Panden met adres 1970 tot 1980geen dataAantal2026
Panden met adres 1980 tot 1990geen dataAantal2026
Panden met adres 1990 tot 2000geen dataAantal2026
Panden met adres 2000 tot 2010geen dataAantal2026
Panden met adres 2010 tot 2020geen dataAantal2026
Panden met adres 2020 en latergeen dataAantal2026
Adressen met pand voor 17000Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 19004Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 192515Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 195017Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 19708Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 19806Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 19904Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 20006Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 20105Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 20203Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later2Aantal2026
Postcodegebied7876BC-7876TSNaam2026
Meest voorkomende postcode7876Naam2026
Dekkingspercentage meest voorkomende postcode100%Percentage2026

De onderwerpen in de categorie omgeving beschrijven onder meer de oppervlakte, het aantal adressen, de bevolkingsdichtheid en de omgevingsadressendichtheid van de buurt Valthermond Buitengebied.

Verkeersongevallen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal12Aantal2025
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade6Aantal2025
Verkeersongevallen letselschade6Aantal2025
Verkeersongevallen dodelijk0Aantal2025

De gegevens over verkeersongevallen in de buurt Valthermond Buitengebied zijn gebaseerd op de registratie van verkeersongevallen door Rijkswaterstaat.

Vervoer
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Personenauto’s totaal75Aantal2025
Personenauto’s - brandstof benzine55Aantal2025
Personenauto’s - overige brandstof20Aantal2025
Personenauto’s per huishouden1,25Aantal2025
Personenauto’s naar oppervlakte3Aantal2025
Motorfietsen5Aantal2025

De vervoersgegevens tonen onder meer het aantal personenauto’s en andere voertuigen in de buurt Valthermond Buitengebied. De voertuiggegevens zijn gebaseerd op het Nederlandse kentekenregister van de RDW.

Woningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad55Aantal2025
Woningen per 1.000 inwoners423Aantal per 1.000 inwoners2025
Nieuwbouw woningen0Aantal2025
Niet-woningvoorraad16Aantal2025
Nieuwbouw niet-woningen0Aantal2025
Gemiddelde woningwaarde€368.000Gemiddeld in Euro2025
Woningwaarde klasse€350.000 tot €400.000Categorisch type2025
Eengezinswoningen55Aantal2025
Meergezinswoningen0Aantal2025
Koopwoningen49Aantal2025
Huurwoningen6Aantal2025
Huurwoningen woningcorporaties0Aantal2025
Huurwoningen overige verhuurders6Aantal2025
Eigendom onbekend0Aantal2025
Bewoond52Aantal2025
Onbewoond3Aantal2025
% Koopwoningen89%Percentage2025
% Huurwoningen11%Percentage2025
% Huurwoningen woningcorporaties0%Percentage2025
% Huurwoningen overige verhuurders11%Percentage2025
% Eigendom onbekend0%Percentage2025
% Eengezinswoningen100%Percentage2025
% Meergezinswoningen0%Percentage2025
% Bewoond95%Percentage2025
% Onbewoond5%Percentage2025
Appartementen0Aantal2026
Tussenwoningen0Aantal2026
Hoekwoningen0Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen7Aantal2026
Vrijstaande woningen48Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen0,0%Percentage2026
% Tussenwoningen0,0%Percentage2026
% Hoekwoningen0,0%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen13%Percentage2026
% Vrijstaande woningen87%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 194532Aantal2026
Woningen 1945 tot 19656Aantal2026
Woningen 1965 tot 19751Aantal2026
Woningen 1975 tot 19853Aantal2026
Woningen 1985 tot 19956Aantal2026
Woningen 1995 tot 20051Aantal2026
Woningen 2005 tot 20152Aantal2026
Woningen 2015 tot 20253Aantal2026
Woningen 2025 en later0Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend1Aantal2026
% Woningen voor 194558%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 196511%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 19752,0%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 19855%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 199511%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 20052,0%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 20154,0%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 20255%Percentage2026
% Woningen 2025 en later0,0%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend2,0%Percentage2026

De woningcijfers voor de buurt Valthermond Buitengebied komen voornamelijk van het CBS en de BAG. Ze beschrijven onder meer de woningvoorraad, woningtypen, bouwperioden, eigendom en gemiddelde WOZ-waarde. Cijfers op wijk- en buurtniveau kunnen zijn afgerond op vijftallen.

Download de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren als Excel document. Alle woonplaatsen, wijken en buurten zijn onderdeel van de download voor de gemeente Borger-Odoorn. Er is ook een download met alle gemeente-, wijk- en buurtgegevens voor heel Nederland.

Selecteer op een groot scherm een categorie in het menu naast de tabel. Gebruik op een klein scherm de keuzelijst boven de tabel.

Tabelgebruik:

  • Kies een categorie om alleen de onderwerpen uit dat deel van de tabel te tonen.
  • Op grote schermen staat de categoriekeuze naast de tabel; op kleine schermen staat deze erboven.
  • Verschuif de tabel op kleine schermen horizontaal om alle kolommen te bekijken.
Top 5 buurt Valthermond Buitengebied: kenmerken met het grootste verschil ten opzichte van Nederland
#KenmerkWaardeWaarde NLVerschilVerschil NLScore
1% Middelbaar opleidingsniveau100%41%59%9,9%6
2% Woningen bouwjaar onbekend2,0%0,0%2,0%0,48%4,13
3Geboorte relatief2591653,24
4% Vrijstaande woningen87%13%74%30%2,49
5% 25 tot 45 jaar7,6%26%-18%7,5%2,43

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Borger-Odoorn.

RegioSoort regio% Middelbaar opleidingsniveau% Woningen bouwjaar onbekendGeboorte relatief% Vrijstaande woningen% 25 tot 45 jaar
Valthermond BuitengebiedBuurt100%2,0%2587%7,6%
NederlandLand41%0,0%913%26%
Borger-OdoornGemeente48%0,0%753%20%
KavelingenBuurt59%0,0%556%20%
Valthermond Plaats 60Buurt51%0,0%539%21%

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Borger-Odoorn.

Top 5 kenmerken buurt Valthermond Buitengebied:

De eerste tabel toont de vijf meest kenmerkende onderwerpen voor buurt Valthermond Buitengebied. Op deze onderwerpen verschilt buurt Valthermond Buitengebied relatief het meest van de rest van Nederland. De vergelijking gebruikt de meest recent beschikbare gegevens per onderwerp.

Regio’s:

De tweede tabel toont de waarden voor de top 5 kenmerken per regio. Getoonde regio’s: buurt Valthermond Buitengebied, Nederland, de gemeente, de wijk en de andere buurten binnen de wijk. Hierbij staan de kenmerken in de kolommen en de vergelijkingsgebieden in de rijen.

Berekening van de grootste verschillen:

Het relatieve verschil is berekend als verschilscore. De verschilscore vergelijkt het verschil voor Valthermond Buitengebied met het gemiddelde verschil voor Nederland. Zo worden de onderwerpen geselecteerd die relatief het sterkst van het Nederlandse gemiddelde afwijken.

De kolommen van de eerste tabel tonen de rekenstappen. ‘Waarde’ is de waarde voor Valthermond Buitengebied, ‘Waarde NL’ het Nederlandse gemiddelde, ‘Verschil’ het verschil tussen beide waarden, ‘Verschil NL’ de gemiddelde afwijking in Nederland en ‘Score’ de daaruit berekende verschilscore.

De verschilscores zijn voor ruim 70 onderwerpen berekend. Uit de onderwerpen met de hoogste scores worden de vijf meest interessante onderwerpen gekozen. Hierdoor worden tegengestelde of vrijwel gelijke onderwerpen niet dubbel getoond en wordt het ontbreken van een onderwerp niet als kenmerk gepresenteerd. Als er bijvoorbeeld relatief veel vrouwen zijn, wordt niet ook automatisch het lage aandeel mannen getoond. Een sterk afwijkende bedrijfstak wordt alleen getoond als deze oververtegenwoordigd is.

Alle verschilscores voor alle wijken en buurten in buurt Valthermond Buitengebied staan in de uitgebreide download voor Borger-Odoorn.

Data en bronnen

Bekijk de gebruikte open databronnen en definities en download uitgebreide regionale datasets over de buurt Valthermond Buitengebied.

Download alle regionale data
Download de uitgebreide datasets voor de gemeente Borger-Odoorn.
Afbeelding van Excel documenten uit de download met regionale data.

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download uitgebreide informatie in handige Excel-overzichten voor de gemeente Borger-Odoorn. De download bevat regionale statistieken, adressen, verkiezingsuitslagen, misdaadcijfers, detail leeftijdsgegevens en meer.

Download ook de PDF buurt-rapportage voor de buurt Valthermond Buitengebied met 100 kaarten en grafieken.

Download!
Gebruikte open data bronnen
Bronvermelding en definities

Veel gegevens op deze pagina komen uit verschillende datasets met regionale cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hierbij is een groot aantal datasets gecombineerd. De meest recente gegevens zijn bijgewerkt tot en met 18 september 2026. Daarnaast zijn diverse andere officiële databronnen gebruikt, waaronder het Kadaster, de Kiesraad, de Politie en het RIVM.

Bronnen & definities
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Blijf op de hoogte

Ontvang een e-mail als de informatie is bijgewerkt. Maximaal 2 per jaar en niets anders dan dat.

Inschrijven
Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron