Statistieken buurt Verspreide huizen wijk 11

Statistieken buurt Verspreide huizen wijk 11

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Verspreide huizen wijk 11 in de gemeente Almelo Vlag van de gemeente Almelo. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Verspreide huizen wijk 11 in de gemeente Almelo Vlag van de gemeente Almelo. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Kaart van de buurt Verspreide huizen wijk 11.Bekijk kaart
Buurt Verspreide huizen wijk 11 in het kort

Bekijk de belangrijkste cijfers, de kaart en een korte toelichting over de buurt Verspreide huizen wijk 11.

Kerncijfers van de buurt Verspreide huizen wijk 11
Adressen, panden, percelen, woningen, huishoudens en inwoners.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van de belangrijkste cijfers van het Kadaster en het CBS voor de buurt Verspreide huizen wijk 11.


Onderstaande tabel toont de belangrijkste cijfers van het CBS en het Kadaster voor de buurt Verspreide huizen wijk 11.

OnderwerpAantalBronJaar data
Adressen met postcode27Kadaster2026
Adressen met woonfunctie19Kadaster2026
Panden met adres25Kadaster2026
Percelen met adres25Kadaster2026
Woningvoorraad19CBS2025
Huishoudens25CBS2026
Inwoners60CBS2026

Op deze pagina vind je een kaart van de buurt Verspreide huizen wijk 11 en de data over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Verspreide huizen wijk 11.

Definities
Aantal inwoners op de kaart van de buurt Verspreide huizen wijk 11
Kaart van de omgeving van de buurt Verspreide huizen wijk 11.
Afbeelding van de buurt Verspreide huizen wijk 11 op de kaart.

Kaart van de wijk De Riet met het aantal inwoners per buurt in 2026. De cijfers op de kaart geven de volgende buurten weer: 1: Arendsboer en omgeving Noord, 2: Bornsestraat Midden-Riet Noord, 3: Bornsestraat en omgeving Zuid, 4: Nieuwland, 5: Arendsboer en omgeving Zuid-Riet Zuid, 6: Bedrijventerrein Bornsestraat, 7: Verspreide huizen wijk 11.

Bekijk de statistieken voor alle 87 gebieden binnen de gemeente Almelo via de overzichtspagina van de gebieden in de Almelo.

Overzicht gebieden Meer Almelo
Over de buurt Verspreide huizen wijk 11

De buurt Verspreide huizen wijk 11 ligt binnen de wijk De Riet in de gemeente Almelo. De volgende streken vallen geheel of gedeeltelijk binnen de buurt Verspreide huizen wijk 11: Weggelerheide, Nijreeslanden en Elhorsterveld. De meest voorkomende postcode in de buurt Verspreide huizen wijk 11 is postcode 7601.

Er zijn 27 adressen en negentien woningen in de buurt Verspreide huizen wijk 11 in de gemeente Almelo. 53% van de woningen in de buurt is een huurwoning. De woningen hebben een gemiddelde WOZ waarde van €231.000. Er wonen zestig inwoners in de buurt Verspreide huizen wijk 11, waarvan de grootste groep (31%) tussen de 45 en 65 jaar oud is. Buurt Verspreide huizen wijk 11 telt 25 huishoudens van gemiddeld 2,7 personen. Verder zijn er twintig personenauto’s en vijf bedrijfsvestigingen geregistreerd in de buurt Verspreide huizen wijk 11.

Buurt Verspreide huizen wijk 11 heeft een totale oppervlakte van 109 hectare, waarvan 106 hectare land en 3 hectare water (honderd hectare is één vierkante kilometer, 1 km2). De gemiddelde dichtheid van adressen is 280 adressen per km2.

Meer over de buurt Verspreide huizen wijk 11:

De gegevens van de buurt Verspreide huizen wijk 11 voor de jaren 2013 tot en met 2020 zijn berekend.

Blijf op de hoogte

Ontvang een e-mail als er nieuwe cijfers zijn op de pagina Buurt Verspreide huizen wijk 11.

Wonen in de buurt Verspreide huizen wijk 11

Bekijk de woningvoorraad, woningkenmerken, woningtypen en de ontwikkeling van de gemiddelde WOZ-waarde in de buurt Verspreide huizen wijk 11.

Kenmerken van de 19 woningen in de buurt Verspreide huizen wijk 11
Er zijn 19 woningen in de buurt Verspreide huizen wijk 11.
Informatie over de woningen in deze regio op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken. En bekijk de woningkenmerken per buurt in de gemeente Almelo in een interactieve tabel.

Toelichting
Woningwaarde per jaar
De gemiddelde WOZ waarde in de buurt Verspreide huizen wijk 11 was €255.000 in 2014.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in de buurt Verspreide huizen wijk 11.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Verspreide huizen wijk 11:

JaarGemiddelde WOZ woningwaarde Buurt Verspreide huizen wijk 11% verschil
2020€231.0006%
2019€218.0004,81%
2018€208.000-11%
2017€235.000-0,84%
2016€237.0002,6%
2015€231.000-9,4%
2014€255.0001,19%
2013€252.000geen data

De gemiddelde WOZ woningwaarde in de buurt Verspreide huizen wijk 11 is met €21.000 gedaald van €252.000 in 2013 tot €231.000 in 2020 (dat is een afname van 8,3%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2020 was €-3.000 (-1,03%).

Bekijk ook de ranglijst van de woningwaarden per buurt in de gemeente Almelo.

Toelichting
Download een schat aan informatie
Woningwaarde en 65-plussers per gebied
De gemiddelde woningwaarde in de buurt Verspreide huizen wijk 11 is €231.000, het percentage inwoners van 65 jaar en ouder is 25% en er zijn 19 woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde woningwaarde per regio op de horizontale as. Deze is afgezet tegen het percentage inwoners van 65 jaar en ouder op de verticale as. Iedere regio wordt als cirkel weergegeven. De omvang van de cirkels hangt af van het aantal woningen in een gebied: hoe meer woningen, hoe groter de cirkel.

Woningwaarde ten opzichte van inwoners van 65 jaar en ouder per gebied, de volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (grijs), provincie Overijssel (bruin), gemeente Almelo (geel), 3 woonplaatsen (groen), 12 wijken (oranje) en 69 buurten (blauw). De buurt Verspreide huizen wijk 11 wordt in het rood weergegeven. Klik op de naam van een cirkel om de gegevens voor dat gebied weer te geven.

Soorten woningen
Vrijstaande woningen komen het meeste voor in de buurt Verspreide huizen wijk 11: er zijn 13 adressen met het woningtype vrijstaande woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de buurt Verspreide huizen wijk 11.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 juli 2026.

Bevolking in de buurt Verspreide huizen wijk 11

Bekijk de samenstelling en ontwikkeling van de bevolking in de buurt Verspreide huizen wijk 11, met cijfers over inwoners, leeftijd, burgerlijke staat, huishoudens, migratieachtergrond, opleidingsniveau, geboorte en sterfte.

Bekijk ook de maandelijkse bevolkingsontwikkeling in de gemeente Almelo.

Aantal inwoners per jaar
De buurt Verspreide huizen wijk 11 telt 60 inwoners in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Verspreide huizen wijk 11. De gegevens lopen van 2013 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Verspreide huizen wijk 11:

JaarAantal inwoners de buurt Verspreide huizen wijk 11% verschil
2026600,0%
2025600,0%
2024600,0%
202360-7,7%
2022658,3%
202160-1,64%
20206113%
2019545,9%
20185113%
20174532%
2016340,0%
2015349,7%
2014313,33%
201330geen data

Het aantal inwoners in de buurt Verspreide huizen wijk 11 is met 30 inwoners toegenomen van 30 inwoners in 2013 tot 60 inwoners in 2026 (dat is een stijging van 100%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2026 was 2 inwoners (5,9%).

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente Almelo.

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in de buurt Verspreide huizen wijk 11:

In 2013 telde de buurt Verspreide huizen wijk 11 30 inwoners. Het aantal van 30 inwoners is het minimum in de hele periode waarover de inwonersdata beschikbaar zijn. In 2022 is het aantal gestegen tot 65 inwoners. De stijging ten opzichte van 2013 is 35 (117%), het verschil ten opzichte van het vorige jaar (2021) is 5 (8,3%). Het aantal van 65 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 2013 tot en met 2026. In 2026 waren er 60 inwoners in de buurt Verspreide huizen wijk 11.

Inwoners per leeftijdsgroep in de buurt Verspreide huizen wijk 11
De grootste getoonde leeftijdsgroep in de buurt Verspreide huizen wijk 11 is 45 tot 65 jaar, met 31% van de inwoners.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, leeftijdsgroepen: aantal inwoners op 1 januari 2026 per leeftijdsgroep.

De grafiek toont de leeftijdsgroepen. Het aantal inwoners is ook per individueel levensjaar beschikbaar (alleen de inwoners van 105 jaar en ouder vormen 1 groep). De inwoners naar leeftijd zijn er tot op buurtniveau in het document met leeftijdsgegevens in de download voor de gemeente Almelo.

Burgerlijke staat in de buurt Verspreide huizen wijk 11
Deze grafiek laat zien hoeveel inwoners getrouwd, niet getrouwd, gescheiden of verweduwd zijn.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, burgerlijke staat: aantal en percentage inwoners op 1 januari 2026 naar burgerlijke staat.

Onderverdeling van de bevolking in de buurt Verspreide huizen wijk 11 naar de situaties ‘Ongehuwd’, ‘Gehuwd’, ‘Gescheiden’ en ‘Verweduwd’.

Toelichting
Soorten huishoudens
In 2026 waren er 25 huishoudens in de buurt Verspreide huizen wijk 11. Er waren 10 eenpersoonshuishoudens en 15 meerpersoonshuishoudens (afgerond op vijftallen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont de verdeling naar soorten huishoudens voor de buurt Verspreide huizen wijk 11. De gegevens gelden voor 2026.

De cijfers gaan over de particuliere huishoudens op 1 januari 2026. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. In deze grafiek worden de huishoudens onderverdeeld in eenpersoonshuishoudens, meerpersoonshuishoudens zonder kinderen en meerpersoonshuishoudens met kinderen. De cijfers over huishoudens zijn afgerond op vijftallen.

Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in de buurt Verspreide huizen wijk 11.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2013 tot en met 2026: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in de buurt Verspreide huizen wijk 11 per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Verspreide huizen wijk 11:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
20265500
20256000
20246000
20235500
20226000
202150100
202049011
20194780
20184570
20174205
20163520
20153420
20143002
20133020

In 2026 was de herkomst van inwoners in de buurt Verspreide huizen wijk 11 als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 100%, herkomst uit Europese landen: 0,0% en herkomst uit landen buiten Europa: 0,0% En in 2013 was de verdeling van inwoners naar herkomstgebied als volgt: herkomst uit Nederland: 94%, herkomst uit Europa: 6,2% en herkomst van buiten Europa: 0,0%.

Toelichting Meer migratie
Migratie herkomstlanden

Bekijk ook de detailinformatie over het aantal inwoners in Nederland naar land van herkomst.

Landen van herkomst
Migratie achtergrond: Geboortelanden en herkomstlanden
Van de inwoners van de buurt Verspreide huizen wijk 11 is 100% in Nederland geboren (gegevens 2026).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking in de buurt Verspreide huizen wijk 11: de grafiek toont het aantal inwoners in 2025, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland. Gebruik het filter om een categorie te selecteren.

De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.

Toelichting
Geboorte per 1.000 inwoners
Er zijn 30 baby’s per 1.000 inwoners geboren in 2025 in de buurt Verspreide huizen wijk 11.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal levend geboren babies per 1.000 inwoners in de buurt Verspreide huizen wijk 11.

De cijfers over de geboortes per 1.000 aantal inwoners zijn berekend door het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december te delen door het aantal inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

Er waren in de gemeente Almelo als geheel 62 geboortes in augustus 2026. Bekijk de pagina met maandelijkse bevolkingscijfers voor de gemeente Almelo.

Cijfers over geboorte

De cijfers over het relatieve aantal geboortes zijn gebaseerd op data van het CBS. Als basis hiervoor is het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december in verhouding tot het aantal inwoners op 1 januari van een jaar in de buurt Verspreide huizen wijk 11 genomen. Het relatieve aantal geboorten kan hoger uitvallen dan verwacht op basis van het inwonertal. Het relatieve cijfer betreft namelijk het aantal geboorten gedurende het jaar ten opzichte van het aantal inwoners op 1 januari. In nieuwbouwwijken kan het aantal inwoners sterk groeien in een jaar. Zo kunnen er in 1 jaar 10 kinderen geboren worden in een wijk waarin op 1 januari slechts 10 inwoners wonen, maar aan het eind van het jaar bijvoorbeeld 200 inwoners.

Sterfte per 1.000 inwoners
Er zijn 15 personen per 1.000 inwoners overleden in 2025 in de buurt Verspreide huizen wijk 11.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal sterftes per 1.000 inwoners in de buurt Verspreide huizen wijk 11.

De cijfers over de sterfte per 1.000 aantal inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS. De relatieve sterfte is bepaald als het aantal overledenen van 1 januari tot en met 31 december, per 1.000 inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

In augustus 2026 zijn in de gemeente Almelo als geheel 61 inwoners overleden. Bekijk de maandelijkse sterftecijfers voor de gemeente Almelo.

Meer sterfte
Onderwijs in de buurt Verspreide huizen wijk 11

Bekijk de kinderopvang- en onderwijslocaties, gemiddelde reisafstanden, aantallen leerlingen en studenten en de ontwikkeling van het aantal scholen in de buurt Verspreide huizen wijk 11. Dit is een kleine selectie uit de datasets over het onderwijs. Bekijk véél meer informatie over het onderwijs op AlleCijfers.

Kinderopvang- en onderwijslocaties in de buurt Verspreide huizen wijk 11
Buurt Verspreide huizen wijk 11Wijk De RietGemeente Almelo
Aantal kinderopvanglocaties17123
Aantal kindplaatsen341462.737
Aantal vestigingen basisonderwijs0329
Aantal leerlingen basisonderwijs03996.490
Aantal vestigingen voortgezet onderwijs0012
Aantal leerlingen voortgezet onderwijs005.802
Aantal opleidingen middelbaar beroepsonderwijs0014
Aantal studenten middelbaar beroepsonderwijs006.964

Bovenstaande tabel toont data van het LRK en DUO over kinderopvang en onderwijs. De gegevens zijn bijgewerkt tot en met 1 oktober 2026.

Het aantal leerlingen betreft het aantal dat onderwijs volgt op een school in de buurt Verspreide huizen wijk 11. Op de pagina’s over het basisonderwijs en over de middelbare scholen zijn ook gegevens beschikbaar over het huisadres van leerlingen ten opzichte van het adres van de schoolvestigingen.

Gemiddelde afstanden kinderopvang en onderwijs
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een basisschool in de buurt Verspreide huizen wijk 11 is 1,9 kilometer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand staafdiagram toont de gemiddelde afstand in kilometers over de weg tot kinderdagverblijven, buitenschoolseopvang, basisonderwijs, voortgezet onderwijs totaal, VMBO scholen en HAVO VWO scholen. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens voor verschillende soorten locaties te tonen. De gebruikte cijfers komen van uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor de situatie in 2025.


Onderstaande tabel de gemiddelde afstand in kilometers voor verschillende soorten locaties voor kinderopvang en onderwijs. De gegevens worden getoond per (vergelijkings)gebied en gelden voor 2025.

RegioKinderdagverblijfBuitenschoolseopvangBasisonderwijsVoortgezet onderwijsVMBOHAVO VWO
Nederland0,70,70,82,52,63,4
Provincie Overijssel0,80,80,82,52,74,0
Gemeente Almelo0,60,70,81,51,52,3
Wijk De Riet0,50,60,51,71,72,6
Buurt Bornsestraat Midden-Riet Noord0,60,70,51,71,72,4
Buurt Bornsestraat en omgeving Zuid0,60,60,52,02,02,8
Buurt Arendsboer en omgeving Noord0,40,80,41,71,72,0
Buurt Nieuwland0,40,40,41,61,63,0
Buurt Arendsboer en omgeving Zuid-Riet Zuid0,60,70,61,41,42,5
Buurt Bedrijventerrein Bornsestraat1,51,51,63,03,04,0
Buurt Verspreide huizen wijk 111,91,91,93,53,54,6

Deze grafiek toont een regionale vergelijking van de gemiddelde reisafstanden voor inwoners van hun woonadres naar de dichtstbijzijnde locaties voor kinderopvang, basisonderwijs en voortgezet onderwijs. De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting. In de grafiek zie je de gegevens voor de buurt Verspreide huizen wijk 11 in vergelijking tot andere gebieden. De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (oranje), provincie Overijssel (bruin), gemeente Almelo (geel), wijk De Riet (groen) en 6 buurten (blauw). Buurt Verspreide huizen wijk 11 wordt in het rood weergegeven.

Leerlingen en studenten in de buurt Verspreide huizen wijk 11
In 2025 woonden er 20 leerlingen en studenten in de buurt Verspreide huizen wijk 11.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Onderwijsdata: aantal leerlingen en studenten per soort onderwijs in de buurt Verspreide huizen wijk 11, data van het CBS over 2025.

De grafiek toont het aantal leerlingen in het PO en VO en het aantal studenten in het MBO, HBO, en WO dat als inwoner staat ingeschreven op een adres in de buurt Verspreide huizen wijk 11.

Toelichting
Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar per 1 oktober 2024 in de buurt Verspreide huizen wijk 11.

Bovenstaande donutgrafiek toont het percentage praktisch, middelbaar en hoog opgeleiden voor de buurt Verspreide huizen wijk 11. Bekijk het aantal inwoners per opleidingsniveau door op de taartpunten in de grafiek te klikken.

Definities opleidingsniveau

Economie en inkomen in de buurt Verspreide huizen wijk 11

Bekijk de ontwikkeling van het aantal bedrijven en het gemiddelde inkomen in de buurt Verspreide huizen wijk 11, met vergelijkingen tussen gebieden.

Bedrijfsvestigingen (5 totaal)
In de buurt Verspreide huizen wijk 11 zijn in totaal 5 bedrijfsvestigingen* geregistreerd (gegevens voor 2025). * Het totaal van 5 bedrijfsvestigingen wijkt af van de som van 6 van het aantal bedrijfsvestigingen per sector. Het verschil wordt veroorzaakt doordat de aantallen per sector op vijftallen zijn afgerond.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen van bedrijven per sector per jaar in de buurt Verspreide huizen wijk 11 (het aantal bedrijven in de sector “overheid, onderwijs en zorg (Ooz)” is vanaf 2020 bekend).

De ‘gestapelde lijngrafiek’ toont het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt Verspreide huizen wijk 11 voor elk van de volgende 8 sectoren:

  1. Lbv: Landbouw, bosbouw en visserij
  2. Nen: Nijverheid en energie
  3. Hh: Handel en HORECA
  4. Vic: Vervoer, informatie en communicatie
  5. Fdo: Financiële diensten en onroerend goed
  6. Zd: Zakelijke dienstverlening
  7. Ooz: Overheid, onderwijs en zorg
  8. Cro: Cultuur, recreatie en overige diensten
Toelichting Definities

Advertentie:

De inlegzolen van VeiligVoeten beschermen goed tegen spijkers in je voet!

Huttenbouw of timmerdorp?
Voorkom verwondingen aan je voeten en voel je veilig! Gebruik veiligheidszooltjes, die beschermen goed tegen scherpe objecten in je voet! Het materiaal van de zolen lijkt op dat van een kogelvrij vest. Bescherm je voeten tegen spijkers en schroeven bij het klussen, gebruik ze bij evenementen, draag ze in je laarzen voor extra isolatie en bescherming of gebruik ze in je waterschoenen.

Gemiddeld inkomen per inwoner
Het gemiddeld inkomen per inwoner in de buurt Verspreide huizen wijk 11 is €26.300.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld bruto jaarinkomen in de buurt Verspreide huizen wijk 11.

Over de inkomensdata:

Inwoners en inkomensontvangers: Het gemiddeld inkomen per inwoner in de buurt Verspreide huizen wijk 11 is €26.300. Het gemiddeld inkomen per inkomensontvanger is €33.000. Buurt Verspreide huizen wijk 11 telt 100 inkomensontvangers op 60 inwoners totaal.

Het sociaal minimum is het wettelijk bestaansminimum zoals dat in de politieke besluitvorming is vastgesteld. Zie de tabel met definities van de brondata voor de volledige definities.

Over de schaal van de inkomensmeter:

De laagste 10% en 25% regio’s vallen in het rode en oranje gebied; deze gebieden kunnen elkaar deels overlappen. De hoogste 25% regio’s vallen in het groene gebied. De grenzen zijn berekend met percentielen, waarbij alle waarden van laag naar hoog zijn gesorteerd. Lees meer over het (gewogen) gemiddelde, de mediaan, modus en percentielen.

Inkomensvergelijking binnen de gemeente Almelo
Regionale vergelijking van het gemiddelde inkomen per inwoner.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld inkomen per jaar voor elke buurt in de wijk De Riet (buurt Verspreide huizen wijk 11 is rood, andere buurten zijn blauw en wijk De Riet is geel).

Er zijn nog veel meer inkomensgegevens beschikbaar in de tabel met 250+ onderwerpen en de inkomensranglijst.

De regionale gezondheidsmonitor

Onderstaande grafieken tonen gegevens uit de regionale gezondheidsmonitor. De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners. De data uit het onderzoek komen van het RIVM en het CBS.

Inwoners met een goede gezondheid
76% procent van de inwoners van 18 jaar en ouder in de buurt Verspreide huizen wijk 11 ervaart de eigen gezondheid als goed of zeer goed.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande lijngrafiek toont het percentage inwoners met een goede gezondheid in de buurt Verspreide huizen wijk 11 per leeftijdsgroep. De gegevens wordt getoond voor de periode van 2012 tot en met 2022.

De RIVM gezondheidsmonitor biedt gezondheidsgegevens voor Nederland en per provincie, gemeente, wijk en buurt. Dit zijn gegevens over beperkingen, ervaren gezondheid, overgewicht, roken, drinken en mantelzorg.

Over de gezondheidsmonitor

De cijfers op deze pagina zijn afkomstig van het RIVM op basis van gegevens uit de Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen 2012, 2016, 2020 en de Corona Gezondheidsmonitor 2022 van GGD, CBS en RIVM. Er zijn data over monitoren met betrekking tot gezondheid, sociale situatie en leefstijl. Deze gegevens zijn er voor alle buurten, wijken, gemeenten, provincies en voor heel Nederland. Normaliter wordt dit onderzoek iedere vier jaar uitgevoerd. En in verband met Corona is er in 2022 een extra Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen uitgevoerd.

De data zijn door het RIVM en CBS gepubliceerd en waar nodig door OpenInfo omgerekend naar de regionale indelingen van 2026.

Bekijk alle definities uit de regionale gezondheidsmonitor.

Alcoholgebruik en roken
85% van de inwoners van 18 tot 65 jaar in de buurt Verspreide huizen wijk 11 geeft aan wel eens alcohol te drinken.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de onderwerpen in de categorie ‘Alcoholgebruik en roken’ uit de gezondheidsmonitor van het RIVM voor de buurt Verspreide huizen wijk 11. Hierbij wordt per onderwerp getoond wat het percentage inwoners in de buurt Verspreide huizen wijk 11 is dat heeft aangegeven dat het onderwerp van toepassing is. Gebruik het filter boven de grafiek om de leeftijdsgroep van de inwoners te kiezen.

Bekijk de toelichting bij bovenstaande grafiek met de definities en de vragen voor de onderwerpen ‘rookt tabak’, ‘voldoet aan de alcoholrichtlijn’, ‘drinken’, ‘zwaar drinken’ en ‘overmatig drinken’.

Toelichting

Bekijk de aparte pagina over de gezondheid in de buurt Verspreide huizen wijk 11 met de gegevens over meer dan 40 onderwerpen uit de regionale gezondheidsmonitor en met data over het gebruik van de WMO en de jeugdzorg in de buurt Verspreide huizen wijk 11.

Meer gezondheidsdata
Voertuigen en verkeer in de buurt Verspreide huizen wijk 11

Bekijk de beschikbare gegevens over geregistreerde voertuigen, elektrische auto’s en verkeersongevallen in de buurt Verspreide huizen wijk 11.

Data over voertuigen

Deze paragraaf toont data over de op kenteken geregistreerde voertuigen in de buurt Verspreide huizen wijk 11. Dit is regionale data van de RDW. De data is beschikbaar per soort voertuig, per energiebron (brandstof) en per maand. Deze gegevens worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent was dit op 1 oktober 2026. Bekijk de toelichting voor de bronbeschrijving en definities van de regionale voertuig data.

Toelichting Autodata
Voertuigen naar energiebron
Er zijn 25 voertuigen met ‘benzine’ als energiebron in de buurt Verspreide huizen wijk 11 in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen per type energiebron (brandstof) dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt Verspreide huizen wijk 11 geregistreerd staat.

Er zijn in totaal 30 op naam geregistreerde voertuigen in de buurt Verspreide huizen wijk 11 (in oktober 2026).

Voertuigen naar soort
Er zijn 22 voertuigen van het type ‘personenauto’ in de buurt Verspreide huizen wijk 11 in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen naar soort motorvoertuig dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt Verspreide huizen wijk 11 geregistreerd staat.

Vergelijk het percentage auto’s per energiebron op de pagina met regionale voertuigdata.

Verkeersongevallen naar afloop
Er was één verkeersongeval in de buurt Verspreide huizen wijk 11 in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal verkeersongevallen in de buurt Verspreide huizen wijk 11. Gebruik het filter boven de grafiek om het aantal ongevallen per afloop (materiële schade, letselschade of dodelijke afloop) te bekijken.


Onderstaande tabel laat zien hoeveel verkeersongevallen er in het jaar 2025 in de buurt Verspreide huizen wijk 11 plaatsvonden, uitgesplitst naar afloop.

Afloop verkeersongevallenAantal verkeersongevallen in 2025
Totaal1
Materiële schade1
Letselschade0
Dodelijke afloop0

De dataset met verkeersongevallen BRON is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen de buurt Verspreide huizen wijk 11 vallen.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Veiligheid in de buurt Verspreide huizen wijk 11

Bekijk de ontwikkeling en soorten van de geregistreerde misdaad in de buurt Verspreide huizen wijk 11 op basis van data van de Politie en het CBS. De politiedata worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent op 15 september 2026. De beschrijvingen van de soorten misdrijven zoals de politie deze gebruikt zijn te vinden in de tabel met definities van de verschillende soorten delicten.

Meer misdaad
Totaal geregistreerde misdaad per maand of per jaar
Er zijn in 2025 in totaal 11 misdrijven in de buurt Verspreide huizen wijk 11 geregistreerd.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Totaal aantal geregistreerde misdaden in de buurt Verspreide huizen wijk 11, 2012 tot en met 2025 (bij weergave van de gegevens per jaar) of april 2025 tot en met september 2026 (bij weergave van de gegevens per maand).

In de buurt Verspreide huizen wijk 11 zijn van 2012 tot en met 2025 in totaal 75 misdrijven geregistreerd. Deze misdrijven zijn ingedeeld naar 21 verschillende soorten delicten. Voor 16% van alle buurten in heel Nederland zijn er in deze periode 75 of minder misdrijven geregistreerd. In 2025 werden in de buurt Verspreide huizen wijk 11 11 misdrijven door de politie vastgelegd. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens per maand of per jaar te tonen.

Misdaden naar type delict
De meest voorkomende soorten misdrijven in de buurt Verspreide huizen wijk 11 in 2025 zijn Ongevallen (weg) (2 delicten) en Vernieling cq. zaakbeschadiging (2 delicten).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal misdaden voor de 9 soorten delicten die in 2025 geregistreerd zijn in de buurt Verspreide huizen wijk 11.

Definities misdaad
Misdaad totaal per maand
In september 2026 zijn er geen misdrijven in de buurt Verspreide huizen wijk 11 geregistreerd.
Afbeelding van een warmtekaart (een heatmap in het Engels, een visuele weergave van data waarbij kleuren worden gebruikt om waarden weer te geven) met het totaal aantal misdrijven in de buurt Verspreide huizen wijk 11 per maand en per jaar.

Bovenstaande warmtekaart geeft een visuele weergave van het totaal aantal door de politie geregistreerde misdrijven per maand in de buurt Verspreide huizen wijk 11 over de afgelopen 6 jaar.

Alle gegevens zijn beschikbaar in het Excel document met politiedata als onderdeel van de download voor de gemeente Almelo.

Misdaden per 1.000 inwoners
Er waren 67 misdrijven per 1.000 inwoners van het type ‘verkeersovertredingen’ in 2025 in de buurt Verspreide huizen wijk 11.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Criminaliteit: aantal misdaden per 1.000 inwoners in 2025 in de buurt Verspreide huizen wijk 11.

De grafiek toont de meest recente gegevens over het aantal misdaden per 1.000 inwoners voor de buurt Verspreide huizen wijk 11. De gegevens over misdaden zijn hiertoe gegroepeerd in (1) het totaal aantal diefstallen (alle vormen, zoals diefstal uit woningen en schuren, diefstal van auto’s en fietsen en winkeldiefstal), (2) geweld en seksmisdrijven, (3) milieuovertredingen, (4) oplichting, (5) verkeersovertredingen, (6) vernielingen en misdrijven tegen de openbare orde en (7) alle overige misdrijven. De definities van alle verschillende soorten delicten met daarbij de categorie waarin deze zijn ingedeeld zijn te vinden in de bronbeschrijving van de politiedata.

Verkiezingen in de buurt Verspreide huizen wijk 11

Bekijk de beschikbare verkiezingsuitslagen en informatie over de stembureaus in de buurt Verspreide huizen wijk 11.

Uitslag gemeenteraadsverkiezingen 2026
Stembureau Clubgebouw AVC Heracles in Almelo
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal stemmen per partij zoals uitgebracht te Stembureau Clubgebouw AVC Heracles in Almelo bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026. De grafiek toont de 16 partijen waarop bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026 bij het stembureau Stembureau Clubgebouw AVC Heracles in Almelo stemmen zijn uitgebracht.

Onderstaande grafiek toont het aantal stemmen per politieke partij dat bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 in Stembureau Clubgebouw AVC Heracles in Almelo is uitgebracht. Er was bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 geen stembureau binnen de buurt Verspreide huizen wijk 11. Stembureau Clubgebouw AVC Heracles in Almelo is het stembureau dat het meest dichtbij het geografisch centrum van de buurt Verspreide huizen wijk 11 ligt.

Bekijk veel meer informatie over de verkiezingen op de pagina met alle 58 stembureaus in de gemeente Almelo en op de pagina met alle verkiezingsuitslagen voor de gemeente Almelo. En download alle verkiezingsdata in een Excel document als onderdeel van de uitgebreide informatie voor de gemeente Almelo.

Stembureaus Almelo
Adressen en leefomgeving in de buurt Verspreide huizen wijk 11

Bekijk gegevens over adressen, gebruiksdoelen, bouwperioden, dichtheid, de nabijheid van voorzieningen, energieverbruik en energielabels in de buurt Verspreide huizen wijk 11.

Informatie op basis van de BAG (de Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) van 1 juli 2026. De buurt Verspreide huizen wijk 11 telt in totaal 27 adressen, deze hebben allemaal een verblijfsobject, er zijn geen standplaatsen en geen ligplaatsen. 19% van de adressen in buurt Verspreide huizen wijk 11 ligt binnen de bebouwde kom en 81% van de adressen ligt buiten de bebouwde kom.

Adressen Almelo
Adressen: gebruiksdoelen
In de buurt Verspreide huizen wijk 11 zijn er 19 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel woonfunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor de buurt Verspreide huizen wijk 11.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 7 panden uit de bouwperiode 1925 tot 1950 in de buurt Verspreide huizen wijk 11.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor de buurt Verspreide huizen wijk 11. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 juli 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Dichtheid per km² van bevolking, adressen en auto’s

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt Verspreide huizen wijk 11 voor 2026.


Onderstaande tabel toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt Verspreide huizen wijk 11 voor 2026:

DichtheidNederlandBuurt Verspreide huizen wijk 11
Bevolking53957
Adressen2.093280
Autos27519

De data over het aantal inwoners-, adressen- en personenauto’s per vierkante kilometer land geven een beeld van ‘de mate van concentratie van menselijke activiteiten’ in de buurt Verspreide huizen wijk 11 ten opzichte van het gemiddelde voor Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Toelichting
Gemiddelde afstand tot voorzieningen
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een huisartsenpraktijk in de buurt Verspreide huizen wijk 11 is 2,2.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt Verspreide huizen wijk 11 tot de dichtstbijzijnde voorziening. De gebruikte cijfers komen uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor 2025.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt Verspreide huizen wijk 11 tot de dichtstbijzijnde voorziening voor 2025:

VoorzieningAfstand in km
Huisartsenpraktijk2,2
Supermarkt2,4
Restaurant1,4
Basisonderwijs1,9
Voortgezet onderwijs3,5
Bibliotheek4,4
Treinstation3,0
Sportterrein0,9
Bioscoop3,4
Museum3,6

De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting.

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen
Gemiddeld aardgas- en elektriciteitsverbruik per woning per jaar in de buurt Verspreide huizen wijk 11.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddeld energieverbruik per woning per jaar in de buurt Verspreide huizen wijk 11.


Onderstaande tabel toont het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik per type woning voor 2024 voor de buurt Verspreide huizen wijk 11:

Soort woningGemiddeld gasverbruikGemiddelde elektriciteitslevering per woning
Appartement6201.740
Tussenwoning9902.330
Hoekwoning1.0802.710
Twee-onder-één-kap woning1.1503.270
Vrijstaande woning1.2905.320
Koopwoning1.3004.970
Huurwoning8502.240

Data over het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik voor aardgas in m3. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen. Het verbruik van gas en elektra is ook bekend per woningtype, zie de tabel.

Toelichting Meer gas
Energielabels
De meest voorkomende energielabels in de buurt Verspreide huizen wijk 11 zijn G (7 adressen) en B (3 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in de buurt Verspreide huizen wijk 11. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 oktober 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel G komt het meeste voor in de buurt Verspreide huizen wijk 11: 7 adressen hebben energielabel G. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente Almelo bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Adressen in de buurt Verspreide huizen wijk 11
Tabel met 27 adressen in de buurt Verspreide huizen wijk 11.

Onderstaande tabel toont alle openbare ruimtes en alle unieke combinaties van straten en huisnummers voor de buurt Verspreide huizen wijk 11. Één straat kan in meer dan één buurt voorkomen. Vind de buurt bij je adres op de pagina met alle adressen voor de gemeente Almelo.

Openbare ruimteHuisnummer(s)Postcode(s)WoonplaatsAantal adressen
Almelosestraat9 t/m 197601PGAlmelo6
Bavinkelsweg2 t/m 47601PMAlmelo2
Deldensestraat199 t/m 2507601RK t/m 7601RTAlmelo7
Elhorsterveld--Almelo0
Grote Bavenkelsweg--Almelo0
Grote Bavenkelsweg15 t/m 297601PLAlmelo11
Steffensweg487601EBAlmelo1

Bovenstaande tabel toont de gegevens voor 7 openbare ruimtes en 27 adressen in de buurt Verspreide huizen wijk 11. Dit zijn alle adressen en openbare ruimtes op basis van de BAG- en de topografische kaarten (BRT) van het Kadaster van 1 juli 2026.

Een openbare ruimte is een door de gemeente aangewezen gebied dat is ingericht en wordt onderhouden voor publiek gebruik. Dit kan bijvoorbeeld een straat, weg, plein, park, erf, spoorbaan of brug zijn. Zie de toelichting voor een verdere definitie. Klik op de naam van een openbare ruimte om de pagina met statistieken voor die ruimte weer te geven. Bekijk de definities van de soorten openbare ruimtes.

De BAG (Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Adressen Almelo
Tabelgebruik:

  • Bekijk in de tabel alle openbare ruimtes en unieke combinaties van straten en huisnummers in deze buurt.
  • Zoek in de tabel met het zoekveld boven de tabel. De rijen worden hiermee gefilterd zodat alleen rijen waarin de zoekterm voorkomt zichtbaar blijven.
  • Sorteer de tabel door op een kolomtitel te klikken.
  • Blader door de tabel met de knoppen onder de tabel.
  • Op kleine schermen: de eerste kolom blijft staan, verschuif de tabel horizontaal om alle kolommen te zien.
Download de buurt-rapportage!
Download hier de PDF buurt-rapportage met 100 grafieken en kaarten!

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download de buurt-rapportage voor Buurt Verspreide huizen wijk 11. Met veel extra informatie in 100 kaarten en grafieken! Met regionale vergelijkingen en met onderwerpen uitgezet in de tijd. Als PDF document: makkelijk te bewaren, delen en printen.

Download!
Gebieden
Tabel met de gebieden die de buurt Verspreide huizen wijk 11 ‘raken’.
Soort gebiedNaam gebiedAantal adressen
Postcode numeriek760127
WoonkernAlmelo5
WoonplaatsAlmelo29
WijkDe Riet29
GemeenteAlmelo29
ProvincieOverijssel29
WaterschapWaterschap Vechtstromen29
LandNederland29

Bovenstaande tabel toont de regionale gebieden die de buurt Verspreide huizen wijk 11 ‘raken’ met het aantal adressen uit de buurt Verspreide huizen wijk 11 dat in het betreffende gebied ligt.

Buurt Verspreide huizen wijk 11 ‘raakt’ andere gebieden zoals bijvoorbeeld een woonplaats of waterschap wanneer de geometrieën van de buurt Verspreide huizen wijk 11 en die van de andere gebieden elkaar overlappen of snijden. De gebieden zijn op basis van de gebiedsindelingen van het CBS van 2026 en de topografische kaarten van het Kadaster van 2026 bepaald. Klik op de naam van een gebied om de pagina met statistieken voor dat gebied weer te geven.

Alle onderwerpen en vergelijken

Bekijk de meest recente cijfers over meer dan 250 onderwerpen en vergelijk de buurt Verspreide huizen wijk 11 met andere gebieden.

Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!
Kies een categorie en bekijk de bijbehorende onderwerpen.

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor de buurt Verspreide huizen wijk 11 voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

Bedrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Bedrijfsvestigingen totaal5Aantal2025
A Landbouw, bosbouw en visserij0Aantal2020
B-F Nijverheid en energie2Aantal2020
G+I Handel en horeca2Aantal2020
H+J Vervoer, informatie en communicatie0Aantal2020
K-L Financiële diensten, onroerend goed0Aantal2020
M-N Zakelijke dienstverlening1Aantal2020
O-Q Overheid, onderwijs en zorg1Aantal2020
R-U Cultuur, recreatie, overige diensten0Aantal2020
% A Landbouw, bosbouw en visserij5,3%Percentage2020
% B-F Nijverheid en energie26%Percentage2020
% G+I Handel en horeca26%Percentage2020
% H+J Vervoer, informatie en communicatie5,3%Percentage2020
% K-L Financiële diensten, onroerend goed5,3%Percentage2020
% M-N Zakelijke dienstverlening16%Percentage2020
% O-Q Overheid, onderwijs en zorg11%Percentage2020
% R-U Cultuur, recreatie, overige diensten5,3%Percentage2020

De cijfers over bedrijven tonen het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt Verspreide huizen wijk 11, uitgesplitst naar bedrijfstak. Een vestiging is een locatie van een bedrijf, instelling of zelfstandige waar of van waaruit activiteiten worden uitgevoerd.

Bevolking
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Inwoners60Aantal2026
Mannen25Aantal2026
Vrouwen30Aantal2026
0 tot 15 jaar10Aantal2026
15 tot 25 jaar10Aantal2026
25 tot 45 jaar10Aantal2026
45 tot 65 jaar20Aantal2026
65 jaar of ouder15Aantal2026
Ongehuwd30Aantal2026
Gehuwd20Aantal2026
Gescheiden5Aantal2026
Verweduwd5Aantal2026
% Mannen45%Percentage2026
% Vrouwen55%Percentage2026
% 0 tot 15 jaar15%Percentage2026
% 15 tot 25 jaar15%Percentage2026
% 25 tot 45 jaar15%Percentage2026
% 45 tot 65 jaar31%Percentage2026
% 65 jaar of ouder23%Percentage2026
% Ongehuwd50%Percentage2026
% Gehuwd33%Percentage2026
% Gescheiden8,3%Percentage2026
% Verweduwd8,3%Percentage2026
Geboorten5Aantal2025
Geboorte relatief30Aantal per 1.000 inwoners2025
Sterftes0Aantal2025
Sterfte relatief15Aantal per 1.000 inwoners2025
Leerlingen PO10Aantal2025
Leerlingen VO0Aantal2025
Studenten MBO10Aantal2025
Studenten HBO0Aantal2025
Studenten WO0Aantal2025
Praktisch opleidingsniveau10Aantal2022
Middelbaar opleidingsniveau30Aantal2022
Hoger opleidingsniveau10Aantal2022
% Praktisch opleidingsniveau20%Percentage2022
% Middelbaar opleidingsniveau60%Percentage2022
% Hoger opleidingsniveau20%Percentage2022
Jongeren met jeugdzorg in natura2Aantal2020
% Jongeren met jeugdzorg12%Percentage2020
Wmo cliënten2Aantal2020
Wmo cliënten per 1.000 inwoners27Aantal per 1.000 inwoners2020
Bevolkingsdichtheid57Aantal per km²2026

De inwonersaantallen worden altijd op vijftallen afgerond, hierdoor kan het voorkomen dat een optelling van subgroepen (zoals inwoners naar geslacht of naar leeftijd) licht afwijkt van het totaal aantal inwoners.

Energie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning4.490Gemiddeld in kWh2024
Gemiddelde elektriciteitsteruglevering per woning2.460Gemiddeld in kWh2024
% Woningen met zonnestroomgeen dataPercentagegeen data
% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmdgeen dataPercentagegeen data
Gemiddelde elektriciteitslevering appartement1.740Gemiddeld in kWh2020
Gemiddelde elektriciteitslevering tussenwoning2.330Gemiddeld in kWh2020
Gemiddelde elektriciteitslevering hoekwoning2.710Gemiddeld in kWh2020
Gemiddelde elektriciteitslevering twee-onder-één-kap woning3.270Gemiddeld in kWh2020
Gemiddelde elektriciteitslevering vrijstaande woning5.320Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering huurwoning2.240Gemiddeld in kWh2020
Gemiddelde elektriciteitslevering koopwoning4.970Gemiddeld in kWh2023
Gemiddeld aardgasverbruik per woning1.170Gemiddeld per m³2024
% Woningen met stadsverwarming0%Percentage2014
% Aardgasvrije woningengeen dataPercentagegeen data
% Aardgaswoningengeen dataPercentagegeen data
Gemiddeld aardgasverbruik appartement620Gemiddeld per m³2020
Gemiddeld aardgasverbruik tussenwoning990Gemiddeld per m³2020
Gemiddeld aardgasverbruik hoekwoning1.080Gemiddeld per m³2020
Gemiddeld aardgasverbruik twee-onder-één-kap woning1.150Gemiddeld per m³2020
Gemiddeld aardgasverbruik vrijstaande woning1.290Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik koopwoning1.300Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik huurwoning850Gemiddeld per m³2020
Publieke laadpalengeen dataAantalgeen data
Adressen zonder energielabel8Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel10Aantal2026
Adressen met definitief energielabel9Aantal2026
Energielabels A+++++0Aantal2026
Energielabels A++++0Aantal2026
Energielabels A+++0Aantal2026
Energielabels A++1Aantal2026
Energielabels A+0Aantal2026
Energielabels A3Aantal2026
Energielabels B3Aantal2026
Energielabels C2Aantal2026
Energielabels D1Aantal2026
Energielabels E0Aantal2026
Energielabels F2Aantal2026
Energielabels G7Aantal2026

De onderwerpen in de categorie energieverbruik tonen onder meer het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik en de energielabels van gebouwen in de buurt Verspreide huizen wijk 11. Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het minst energiezuinige label en A++++ het meest energiezuinige label.

Gezondheid-gedrag
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Rookt tabak16%Percentage2022
Voldoet aan de alcoholrichtlijn33%Percentage2022
Drinken83%Percentage2022
Zwaar drinken18%Percentage2022
Overmatig drinken11%Percentage2022
Overgewicht52%Percentage2022
Ernstig overgewicht (obesitas)17%Percentage2022
Voldoet aan de beweegrichtlijn49%Percentage2022
Wekelijks sporten55%Percentage2022
Lopen en/of fietsen naar school of werk44%Percentage2022
Lopen naar school of werk14%Percentage2022
Fietsen naar school of werk37%Percentage2022

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Verspreide huizen wijk 11. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-overig
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Eenzaam40%Percentage2022
Ernstig eenzaam8%Percentage2022
Emotioneel eenzaam20%Percentage2022
Sociaal eenzaam29%Percentage2022
Matig/veel regie over het eigen leven88%Percentage2020
Moeite met rondkomen13%Percentage2022
Krijgt steun van anderengeen dataPercentagegeen data
Ernstige geluidhinder door buren4%Percentage2020
Ernstige geluidhinder door wegverkeer10%Percentage2020
Ernstige geluidhinder weg >50 km/uur5%Percentage2020
Ernstige geluidhinder weg <50 km/uur8%Percentage2020
Ernstige geluidhinder door treinverkeer2%Percentage2020
Ernstige geluidhinder door vliegverkeer1%Percentage2020
Ernstige geluidhinder door windturbinesgeen dataPercentagegeen data
Ernstige slaapverstoring wegverkeergeen dataPercentagegeen data
Ernstige slaapverstoring treinverkeergeen dataPercentagegeen data
Ernstige slaapverstoring vliegverkeer0%Percentage2020
Ernstige slaapverstoring burengeen dataPercentagegeen data
Tevreden met de woninggeen dataPercentagegeen data
Tevreden met de woonomgevinggeen dataPercentagegeen data
Tevreden met het groen in de omgevinggeen dataPercentagegeen data
Kan goed verkoeling vinden binnengeen dataPercentagegeen data
Kan goed verkoeling vinden buitengeen dataPercentagegeen data
Vrijwilligerswerk33%Percentage2022
Mantelzorger16%Percentage2022

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Verspreide huizen wijk 11. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-ziekte
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Goed ervaren gezondheid76%Percentage2022
Één of meer langdurige aandoeningen25%Percentage2022
Beperkt vanwege gezondheid27%Percentage2022
Ernstig beperkt vanwege gezondheid3%Percentage2022
Één of meerdere keren gevallengeen dataPercentagegeen data
Langdurige ziekte en beperkt24%Percentage2022
Lage veerkracht13%Percentage2022
Hoge veerkracht52%Percentage2022
Hoog risico op angst of depressie6%Percentage2022
Suïcide gedachten de laatste 12 maanden9%Percentage2022
(Heel) veel stress in afgelopen 4 weken15%Percentage2022
Één of meer lichamelijke beperkingen11%Percentage2020
Beperking in horen3%Percentage2020
Beperking in zien3%Percentage2020
Beperking in bewegen6%Percentage2020
Broze gezondheid31%Percentage2020
Broze metale gezondheid33%Percentage2020
Broze lichamelijke gezondheid25%Percentage2020
Broze gezondheid in het sociale domein33%Percentage2020

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Verspreide huizen wijk 11. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Huishoudens
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huishoudens25Aantal2026
Eenpersoonshuishoudens10Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens15Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen5Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens met kinderen10Aantal2026
% Eenpersoonshuishoudens40%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens60%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen20%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens met kinderen40%Percentage2026
Gemiddelde huishoudensgrootte2,7Gemiddeld aantal2026

Het aantal huishoudens betreft het aantal particuliere huishoudens op 1 januari van een jaar. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen in een woonruimte wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. De cijfers over huishoudens op wijk- en buurtniveau worden afgerond op vijftallen.

Inkomen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Werkzame beroepsbevolking40Aantal2024
Netto arbeidsparticipatie77%Percentage2020
% Werknemers85%Percentage2020
% Werknemers met vaste arbeidsrelatiegeen dataPercentagegeen data
% Werknemers met flexibele arbeidsrelatiegeen dataPercentagegeen data
% Zelfstandigen15%Percentage2020
Inkomensontvangers100Aantal2024
Inkomensontvangers per 1.000 inwoners1.667Aantal per 1.000 inwoners2024
Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger€33.000Gemiddeld in Euro2020
Gemiddeld inkomen per inwoner€26.300Gemiddeld in Euro2020
40% personen met laagste inkomen43%Percentage2020
20% personen met hoogste inkomen17%Percentage2020
% Personen in armoedegeen dataPercentagegeen data
% Personen tot 25% boven armoedegrensgeen dataPercentagegeen data
Gemiddeld huishoudinkomengeen dataeurogeen data
40% huishoudens met laagste inkomengeen dataPercentagegeen data
20% huishoudens met hoogste inkomengeen dataPercentagegeen data
% Huishoudens met een laag inkomengeen dataPercentagegeen data
% Huishoudens onder of rond sociaal minimumgeen dataPercentagegeen data
% Huishoudens tot 110% van sociaal minimumgeen dataPercentagegeen data
% Huishoudens tot 120% van sociaal minimumgeen dataPercentagegeen data
Mediaan vermogen van particuliere huishoudensgeen dataeurogeen data
Personen per soort uitkering - Bijstand0Aantal2025
Personen per soort uitkering - AO0Aantal2025
Personen per soort uitkering - WW0Aantal2025
Personen per soort uitkering - AOW10Aantal2025
% Personen per soort uitkering - Bijstand0%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AO0%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - WW0%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AOW17%Percentage2025

De inkomensgegevens beschrijven het inkomen van personen en particuliere huishoudens in de buurt Verspreide huizen wijk 11. Het besteedbaar inkomen is het bruto-inkomen verminderd met onder meer belastingen, premies en betaalde inkomensoverdrachten. Vanwege statistische geheimhouding worden niet voor ieder gebied inkomensgegevens gepubliceerd.

Migratie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland55Aantal2026
Herkomst buiten Nederland0Aantal2026
Herkomst Europa0Aantal2026
Herkomst buiten Europa0Aantal2026
% Herkomst Nederland100%Percentage2026
% Herkomst buiten Nederland0,0%Percentage2026
% Herkomst Europa0,0%Percentage2026
% Herkomst buiten Europa0,0%Percentage2026
Geboren in Nederland met herkomst Nederland55Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst Europa0Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa0Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland0Aantal2026
Geboren in Nederland55Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa0Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa0Aantal2026
Geboren buiten Nederland0Aantal2026
% Geboren in Nederland met herkomst Nederland100%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst Europa0,0%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland0,0%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa0,0%Percentage2026
% Geboren in Nederland100%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa0,0%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa0,0%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland0,0%Percentage2026
Autochtoon60Aantal2022
Westers0Aantal2022
Niet-westers5Aantal2022
Nederlandse Antillen en Aruba0Aantal2022
Marokko0Aantal2022
Suriname0Aantal2022
Turkije5Aantal2022
Overig niet-westers0Aantal2022

De onderwerpen in de categorie migratie gaan over de herkomst en migratie van inwoners van de buurt Verspreide huizen wijk 11. De herkomst is gebaseerd op het geboorteland van de persoon en diens ouders. De migratiecijfers tonen onder meer vestiging, vertrek, immigratie en emigratie.

Misdrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Misdrijven11Aantal2025
Diefstal2Aantal2025
Geweld en seksmisdrijven0Aantal2025
Milieu overtredingen0Aantal2025
Oplichting0Aantal2025
Verkeersovertredingen4Aantal2025
Vernieling2Aantal2025
Overige misdrijven3Aantal2025
Misdrijven per 1.000 inwoners183Aantal per 1.000 inwoners2025
Diefstal per 1.000 inwoners33Aantal per 1.000 inwoners2025
Geweld en seksmisdrijven per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Milieu overtredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Oplichting per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Verkeersovertredingen per 1.000 inwoners67Aantal per 1.000 inwoners2025
Vernieling per 1.000 inwoners33Aantal per 1.000 inwoners2025
Overige misdrijven per 1.000 inwoners50Aantal per 1.000 inwoners2025

De cijfers over misdrijven tonen de door de politie geregistreerde misdrijven in de buurt Verspreide huizen wijk 11, zowel als aantal als omgerekend per 1.000 inwoners. Niet ieder gepleegd misdrijf wordt gemeld of geregistreerd.

Nabijheid voorzieningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand2,2Gemiddelde afstand in km2025
Huisartsenpraktijken binnen 1 km0,2Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 3 km2,2Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 5 km8,6Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpost afstand5,5Gemiddelde afstand in km2024
Apotheek afstand3,3Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuis met poli afstand4,8Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km0,5Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km6,1Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuis zonder poli afstand4,8Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km0,5Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km2,2Gemiddeld aantal2025
Supermarkt afstand2,4Gemiddelde afstand in km2025
Supermarkten binnen 1 km0,2Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 3 km2,5Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 5 km14Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand1,8Gemiddelde afstand in km2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km0,3Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km8,7Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km40Gemiddeld aantal2025
Warenhuis afstand3,6Gemiddelde afstand in km2025
Warenhuizen binnen 5 km1,3Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 10 km4,5Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 20 km14Gemiddeld aantal2025
Café afstand3,2Gemiddelde afstand in km2025
Cafés binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 3 km3,2Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 5 km14Gemiddeld aantal2025
Cafetaria afstand1,1Gemiddelde afstand in km2025
Cafetaria binnen 1 km0,6Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 3 km11Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 5 km43Gemiddeld aantal2025
Restaurant afstand1,4Gemiddelde afstand in km2025
Restaurants binnen 1 km0,6Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 3 km12Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 5 km48Gemiddeld aantal2025
Hotel afstand3,0Gemiddelde afstand in km2025
Hotels binnen 5 km3,0Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 10 km6,8Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 20 km39Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijf afstand1,9Gemiddelde afstand in km2025
Kinderdagverblijven binnen 1 km0,2Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 3 km3,5Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 5 km15Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang afstand1,9Gemiddelde afstand in km2025
Buitenschoolseopvang binnen 1 km0,2Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 3 km2,8Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 5 km12Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs afstand1,9Gemiddelde afstand in km2025
Basisonderwijs binnen 1 km0,2Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 3 km2,5Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 5 km11Gemiddeld aantal2025
Voortgezet onderwijs afstand3,5Gemiddelde afstand in km2024
Voortgezet onderwijs binnen 3 km0,3Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 5 km3,8Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 10 km13Gemiddeld aantal2024
VMBO afstand3,5Gemiddelde afstand in km2024
VMBO binnen 3 km0,3Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 5 km3,6Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 10 km12Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO afstand4,6Gemiddelde afstand in km2024
HAVO VWO binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 5 km1,2Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 10 km5Gemiddeld aantal2024
Openbaar groen afstand0,8Gemiddelde afstand in km2017
Park of plantsoen afstand1,5Gemiddelde afstand in km2017
Dagrecreatief terrein afstand7,4Gemiddelde afstand in km2017
Bos afstand0,8Gemiddelde afstand in km2017
Open natuurlijk terrein afstand1,3Gemiddelde afstand in km2017
Open droog natuurlijk terrein afstand7,7Gemiddelde afstand in km2017
Open nat natuurlijk terrein afstand1,3Gemiddelde afstand in km2017
Semi-openbaar groen afstand0,9Gemiddelde afstand in km2017
Sportterrein afstand0,9Gemiddelde afstand in km2017
Volkstuin afstand2,8Gemiddelde afstand in km2017
Verblijfsrecreatief terrein afstand2,3Gemiddelde afstand in km2017
Begraafplaats afstand1,7Gemiddelde afstand in km2017
Recreatief binnenwater afstand2,8Gemiddelde afstand in km2017
Oprit hoofdverkeersweg afstand1,0Gemiddelde afstand in km2025
Treinstation afstand3,0Gemiddelde afstand in km2025
Belangrijk overstapstation afstand4,8Gemiddelde afstand in km2025
Bibliotheek afstand4,4Gemiddelde afstand in km2025
Zwembad afstand4,7Gemiddelde afstand in km2025
Kunstijsbaan afstand17Gemiddelde afstand in km2025
Podiumkunsten afstand3,2Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten binnen 5 km2,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 10 km3,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 20 km11Gemiddeld aantal2024
Poppodium afstand12Gemiddelde afstand in km2024
Bioscoop afstand3,4Gemiddelde afstand in km2025
Bioscopen binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 20 km3,2Gemiddeld aantal2025
Sauna afstand6,6Gemiddelde afstand in km2025
Zonnebank afstand3,3Gemiddelde afstand in km2025
Museum afstand3,6Gemiddelde afstand in km2024
Musea binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 10 km3,2Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 20 km18Gemiddeld aantal2024
Attractie afstand4,6Gemiddelde afstand in km2025
Attracties binnen 10 km2,0Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 20 km6Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 50 km20Gemiddeld aantal2025
Brandweerkazerne afstand4,2Gemiddelde afstand in km2025

Het CBS publiceert gegevens over de nabijheid van voorzieningen voor inwoners van de buurt Verspreide huizen wijk 11. De afstanden zijn gemiddelden over de weg en de nabijheidsindicatoren tonen hoeveel voorzieningen binnen een bepaalde afstand beschikbaar zijn.

Omgeving
OnderwerpWaardeEenheidJaar
RegiocodeBU01411109Code2026
RegionaamVerspreide huizen wijk 11Naam2026
Soort regioBuurtCategorisch type2026
Sorteercode01411109Code2026
Oppervlakte totaal109Aantal hectaren2026
Oppervlakte land106Aantal hectaren2026
Oppervlakte water3Aantal hectaren2026
Mate van stedelijkheid5Indicator 1-52026
Omgevingsadressendichtheid280Gemiddeld aantal per km²2026
Adressen totaal27Aantal2026
Adressen met postcode27Aantal2026
Adressen met woonfunctie19Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie2Aantal2026
Adressen met celfunctie0Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie0Aantal2026
Adressen met industriefunctie7Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie1Aantal2026
Adressen met logiesfunctie1Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie0Aantal2026
Adressen met sportfunctie0Aantal2026
Adressen met winkelfunctie0Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie1Aantal2026
Verblijfsobjecten27Aantal2026
Ligplaatsen0Aantal2026
Standplaatsen0Aantal2026
Panden met adres25Aantal2026
Adressen met pand27Aantal2026
Percelen met adres25Aantal2026
Adressen met perceel27Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom5Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom22Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom5Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom14Aantal2026
Panden met adres voor 1700geen dataAantal2026
Panden met adres 1700 tot 1900geen dataAantal2026
Panden met adres 1900 tot 1925geen dataAantal2026
Panden met adres 1925 tot 1950geen dataAantal2026
Panden met adres 1950 tot 1970geen dataAantal2026
Panden met adres 1970 tot 1980geen dataAantal2026
Panden met adres 1980 tot 1990geen dataAantal2026
Panden met adres 1990 tot 2000geen dataAantal2026
Panden met adres 2000 tot 2010geen dataAantal2026
Panden met adres 2010 tot 2020geen dataAantal2026
Panden met adres 2020 en latergeen dataAantal2026
Adressen met pand voor 17000Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 19000Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 19256Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 19507Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 19705Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 19800Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 19900Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 20002Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 20104Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 20203Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later0Aantal2026
Postcodegebied7601EB-7601RTNaam2026
Meest voorkomende postcode7601Naam2026
Dekkingspercentage meest voorkomende postcode100%Percentage2026

De onderwerpen in de categorie omgeving beschrijven onder meer de oppervlakte, het aantal adressen, de bevolkingsdichtheid en de omgevingsadressendichtheid van de buurt Verspreide huizen wijk 11.

Verkeersongevallen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal1Aantal2025
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade1Aantal2025
Verkeersongevallen letselschade0Aantal2025
Verkeersongevallen dodelijk0Aantal2025

De gegevens over verkeersongevallen in de buurt Verspreide huizen wijk 11 zijn gebaseerd op de registratie van verkeersongevallen door Rijkswaterstaat.

Vervoer
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Personenauto’s totaal20Aantal2025
Personenauto’s - brandstof benzine15Aantal2025
Personenauto’s - overige brandstof5Aantal2025
Personenauto’s per huishouden0,8Aantal2025
Personenauto’s naar oppervlakte19Aantal2025
Motorfietsen5Aantal2025

De vervoersgegevens tonen onder meer het aantal personenauto’s en andere voertuigen in de buurt Verspreide huizen wijk 11. De voertuiggegevens zijn gebaseerd op het Nederlandse kentekenregister van de RDW.

Woningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad19Aantal2025
Woningen per 1.000 inwoners317Aantal per 1.000 inwoners2025
Nieuwbouw woningen0Aantal2025
Niet-woningvoorraad8Aantal2025
Nieuwbouw niet-woningen0Aantal2025
Gemiddelde woningwaarde€231.000Gemiddeld in Euro2020
Woningwaarde klasse€200.000 tot €250.000Categorisch type2020
Eengezinswoningen11Aantal2020
Meergezinswoningen7Aantal2020
Koopwoningen8Aantal2020
Huurwoningen9Aantal2020
Huurwoningen woningcorporaties0Aantal2020
Huurwoningen overige verhuurders9Aantal2020
Eigendom onbekend19Aantal2025
Bewoond13Aantal2020
Onbewoond5Aantal2020
% Koopwoningen47%Percentage2020
% Huurwoningen53%Percentage2020
% Huurwoningen woningcorporaties0%Percentage2020
% Huurwoningen overige verhuurders50%Percentage2020
% Eigendom onbekend100%Percentage2025
% Eengezinswoningen59%Percentage2020
% Meergezinswoningen41%Percentage2020
% Bewoond74%Percentage2020
% Onbewoond26%Percentage2020
Appartementen4Aantal2026
Tussenwoningen0Aantal2026
Hoekwoningen0Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen2Aantal2026
Vrijstaande woningen13Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen21%Percentage2026
% Tussenwoningen0,0%Percentage2026
% Hoekwoningen0,0%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen11%Percentage2026
% Vrijstaande woningen68%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 19459Aantal2026
Woningen 1945 tot 19653Aantal2026
Woningen 1965 tot 19750Aantal2026
Woningen 1975 tot 19850Aantal2026
Woningen 1985 tot 19951Aantal2026
Woningen 1995 tot 20052Aantal2026
Woningen 2005 tot 20153Aantal2026
Woningen 2015 tot 20251Aantal2026
Woningen 2025 en later0Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend0Aantal2026
% Woningen voor 194547%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 196516%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 19750,0%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 19850,0%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 19955%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 200511%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 201516%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 20255%Percentage2026
% Woningen 2025 en later0,0%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend0,0%Percentage2026

De woningcijfers voor de buurt Verspreide huizen wijk 11 komen voornamelijk van het CBS en de BAG. Ze beschrijven onder meer de woningvoorraad, woningtypen, bouwperioden, eigendom en gemiddelde WOZ-waarde. Cijfers op wijk- en buurtniveau kunnen zijn afgerond op vijftallen.

Download de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren als Excel document. Alle woonplaatsen, wijken en buurten zijn onderdeel van de download voor de gemeente Almelo. Er is ook een download met alle gemeente-, wijk- en buurtgegevens voor heel Nederland.

Selecteer op een groot scherm een categorie in het menu naast de tabel. Gebruik op een klein scherm de keuzelijst boven de tabel.

Tabelgebruik:

  • Kies een categorie om alleen de onderwerpen uit dat deel van de tabel te tonen.
  • Op grote schermen staat de categoriekeuze naast de tabel; op kleine schermen staat deze erboven.
  • Verschuif de tabel op kleine schermen horizontaal om alle kolommen te bekijken.
Top 5 buurt Verspreide huizen wijk 11: kenmerken met het grootste verschil ten opzichte van Nederland
#KenmerkWaardeWaarde NLVerschilVerschil NLScore
1% Onbewoond26%4%22%4%5,7
2% Eigendom onbekend100%1%99%17%5,7
3Inkomensontvangers per 1.000 inwoners1.6678078601525,7
4Geboorte relatief3092154,27
5% Huurwoningen overige verhuurders50%14%36%10%3,83

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Almelo.

RegioSoort regio% Onbewoond% Eigendom onbekendInkomensontvangers per 1.000 inwonersGeboorte relatief% Huurwoningen overige verhuurders
Verspreide huizen wijk 11Buurt26%100%1.6673050%
NederlandLand4%1%807914%
AlmeloGemeente4%0%813912%
Bornsestraat Midden-Riet NoordBuurt3%0%8911515%
Bornsestraat en omgeving ZuidBuurt7%0%8032026%

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Almelo.

Top 5 kenmerken buurt Verspreide huizen wijk 11:

De eerste tabel toont de vijf meest kenmerkende onderwerpen voor buurt Verspreide huizen wijk 11. Op deze onderwerpen verschilt buurt Verspreide huizen wijk 11 relatief het meest van de rest van Nederland. De vergelijking gebruikt de meest recent beschikbare gegevens per onderwerp.

Regio’s:

De tweede tabel toont de waarden voor de top 5 kenmerken per regio. Getoonde regio’s: buurt Verspreide huizen wijk 11, Nederland, de gemeente, de wijk en de andere buurten binnen de wijk. Hierbij staan de kenmerken in de kolommen en de vergelijkingsgebieden in de rijen.

Berekening van de grootste verschillen:

Het relatieve verschil is berekend als verschilscore. De verschilscore vergelijkt het verschil voor Verspreide huizen wijk 11 met het gemiddelde verschil voor Nederland. Zo worden de onderwerpen geselecteerd die relatief het sterkst van het Nederlandse gemiddelde afwijken.

De kolommen van de eerste tabel tonen de rekenstappen. ‘Waarde’ is de waarde voor Verspreide huizen wijk 11, ‘Waarde NL’ het Nederlandse gemiddelde, ‘Verschil’ het verschil tussen beide waarden, ‘Verschil NL’ de gemiddelde afwijking in Nederland en ‘Score’ de daaruit berekende verschilscore.

De verschilscores zijn voor ruim 70 onderwerpen berekend. Uit de onderwerpen met de hoogste scores worden de vijf meest interessante onderwerpen gekozen. Hierdoor worden tegengestelde of vrijwel gelijke onderwerpen niet dubbel getoond en wordt het ontbreken van een onderwerp niet als kenmerk gepresenteerd. Als er bijvoorbeeld relatief veel vrouwen zijn, wordt niet ook automatisch het lage aandeel mannen getoond. Een sterk afwijkende bedrijfstak wordt alleen getoond als deze oververtegenwoordigd is.

Alle verschilscores voor alle wijken en buurten in buurt Verspreide huizen wijk 11 staan in de uitgebreide download voor Almelo.

Data en bronnen

Bekijk de gebruikte open databronnen en definities en download uitgebreide regionale datasets over de buurt Verspreide huizen wijk 11.

Download alle regionale data
Download de uitgebreide datasets voor de gemeente Almelo.
Afbeelding van Excel documenten uit de download met regionale data.

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download uitgebreide informatie in handige Excel-overzichten voor de gemeente Almelo. De download bevat regionale statistieken, adressen, verkiezingsuitslagen, misdaadcijfers, detail leeftijdsgegevens en meer.

Download ook de PDF buurt-rapportage voor de buurt Verspreide huizen wijk 11 met 100 kaarten en grafieken.

Download!
Gebruikte open data bronnen
Bronvermelding en definities

Veel gegevens op deze pagina komen uit verschillende datasets met regionale cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hierbij is een groot aantal datasets gecombineerd. De meest recente gegevens zijn bijgewerkt tot en met 14 oktober 2026. Daarnaast zijn diverse andere officiële databronnen gebruikt, waaronder het Kadaster, de Kiesraad, de Politie en het RIVM.

Bronnen & definities
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron