Statistieken buurt Verspreide huizen wijk 19

Statistieken buurt Verspreide huizen wijk 19

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Verspreide huizen wijk 19 in de gemeente Almelo Vlag van de gemeente Almelo. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Verspreide huizen wijk 19 in de gemeente Almelo Vlag van de gemeente Almelo. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Kaart van de buurt Verspreide huizen wijk 19.Bekijk kaart
Buurt Verspreide huizen wijk 19 in het kort

Bekijk de belangrijkste cijfers, de kaart en een korte toelichting over de buurt Verspreide huizen wijk 19.

Kerncijfers van de buurt Verspreide huizen wijk 19
Adressen, panden, percelen, woningen, huishoudens en inwoners.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van de belangrijkste cijfers van het Kadaster en het CBS voor de buurt Verspreide huizen wijk 19.


Onderstaande tabel toont de belangrijkste cijfers van het CBS en het Kadaster voor de buurt Verspreide huizen wijk 19.

OnderwerpAantalBronJaar data
Adressen met postcode7Kadaster2026
Adressen met woonfunctie6Kadaster2026
Panden met adres6Kadaster2026
Percelen met adres6Kadaster2026
Woningvoorraad6CBS2025
Huishoudens10CBS2026
Inwoners20CBS2026

Op deze pagina vind je een kaart van de buurt Verspreide huizen wijk 19 en de data over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Verspreide huizen wijk 19.

Definities
Aantal inwoners op de kaart van de buurt Verspreide huizen wijk 19
Kaart van de omgeving van de buurt Verspreide huizen wijk 19.
Afbeelding van de buurt Verspreide huizen wijk 19 op de kaart.

Kaart van de wijk Windmolenbroek met het aantal inwoners per buurt in 2026. De cijfers op de kaart geven de volgende buurten weer: 1: Groeneveld, 2: Kanaalzijde, 3: Leemslagen Noord, 4: Leemslagen Oost, 5: Nijrees, 6: Maardijk, 7: Verspreide huizen wijk 19, 8: Leemslagen Zuid, 9: Bedrijventerrein Twentepoort - Stadion, 10: Huttenveld, 11: Zeven Bosjes, 12: Bedrijventerrein XL Businesspark.

Bekijk de statistieken voor alle 87 gebieden binnen de gemeente Almelo via de overzichtspagina van de gebieden in de Almelo.

Overzicht gebieden Meer Almelo
Over de buurt Verspreide huizen wijk 19

De buurt Verspreide huizen wijk 19 ligt binnen de wijk Windmolenbroek in de gemeente Almelo. De volgende gebieden vallen geheel of gedeeltelijk binnen de buurt Verspreide huizen wijk 19: de streek Broekerveld, het bosgebied Nijreesbosch en het bosgebied Dikkerbosch. De meest voorkomende postcode in de buurt Verspreide huizen wijk 19 is postcode 7609.

Er zijn zeven adressen en zes woningen in de buurt Verspreide huizen wijk 19 in de gemeente Almelo. 82% van de woningen in de buurt is een koopwoning. De woningen hebben een gemiddelde WOZ waarde van €230.143. Er wonen twintig inwoners in de buurt Verspreide huizen wijk 19. De grootste groep inwoners (33%) is tussen de 25 en 45 jaar oud. Buurt Verspreide huizen wijk 19 telt tien huishoudens van gemiddeld 3,2 personen. Verder zijn er vijf personenauto’s en geen bedrijfsvestigingen geregistreerd in de buurt Verspreide huizen wijk 19.

Buurt Verspreide huizen wijk 19 heeft een totale oppervlakte van 272 hectare, waarvan 238 hectare land en 35 hectare water (honderd hectare is één vierkante kilometer, 1 km2). De gemiddelde dichtheid van adressen is 170 adressen per km2.

Meer over de buurt Verspreide huizen wijk 19:

De gegevens van de buurt Verspreide huizen wijk 19 voor de jaren 2013 tot en met 2020 zijn berekend.

Blijf op de hoogte

Ontvang een e-mail als er nieuwe cijfers zijn op de pagina Buurt Verspreide huizen wijk 19.

Wonen in de buurt Verspreide huizen wijk 19

Bekijk de woningvoorraad, woningkenmerken, woningtypen en de ontwikkeling van de gemiddelde WOZ-waarde in de buurt Verspreide huizen wijk 19.

Kenmerken van de 6 woningen in de buurt Verspreide huizen wijk 19
Er zijn 6 woningen in de buurt Verspreide huizen wijk 19.
Informatie over de woningen in deze regio op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken. En bekijk de woningkenmerken per buurt in de gemeente Almelo in een interactieve tabel.

Toelichting
Woningwaarde per jaar
De gemiddelde WOZ waarde in de buurt Verspreide huizen wijk 19 was €230.143 in 2020.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in de buurt Verspreide huizen wijk 19.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Verspreide huizen wijk 19:

JaarGemiddelde WOZ woningwaarde Buurt Verspreide huizen wijk 19% verschil
2020€230.1439,8%
2019€209.5716,3%
2018€197.1431,32%
2017€194.571-2,3%
2016€199.143-4,19%
2015€207.8575,7%
2014€196.714-8,9%
2013€216.000geen data

De gemiddelde WOZ woningwaarde in de buurt Verspreide huizen wijk 19 is met €14.143 toegenomen van €216.000 in 2013 tot €230.143 in 2020 (dat is een toename van 6,5%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2020 was €2.020 (1,1%).

Bekijk ook de ranglijst van de woningwaarden per buurt in de gemeente Almelo.

Toelichting
Download een schat aan informatie
  • Uitgebreide informatie in handige Excel overzichten voor de gemeente Almelo.
  • Meer dan 250 onderwerpen voor Nederland en alle provincies, gemeenten, wijken en buurten in Nederland.
Woningwaarde en 65-plussers per gebied
De gemiddelde woningwaarde in de buurt Verspreide huizen wijk 19 is €230.143, het percentage inwoners van 65 jaar en ouder is 25% en er zijn 6 woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde woningwaarde per regio op de horizontale as. Deze is afgezet tegen het percentage inwoners van 65 jaar en ouder op de verticale as. Iedere regio wordt als cirkel weergegeven. De omvang van de cirkels hangt af van het aantal woningen in een gebied: hoe meer woningen, hoe groter de cirkel.

Woningwaarde ten opzichte van inwoners van 65 jaar en ouder per gebied, de volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (grijs), provincie Overijssel (bruin), gemeente Almelo (geel), 3 woonplaatsen (groen), 12 wijken (oranje) en 69 buurten (blauw). De buurt Verspreide huizen wijk 19 wordt in het rood weergegeven. Klik op de naam van een cirkel om de gegevens voor dat gebied weer te geven.

Soorten woningen
Vrijstaande woningen komen het meeste voor in de buurt Verspreide huizen wijk 19: er zijn 4 adressen met het woningtype vrijstaande woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de buurt Verspreide huizen wijk 19.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 juli 2026.

Bevolking in de buurt Verspreide huizen wijk 19

Bekijk de samenstelling en ontwikkeling van de bevolking in de buurt Verspreide huizen wijk 19, met cijfers over inwoners, leeftijd, burgerlijke staat, huishoudens, migratieachtergrond, opleidingsniveau, geboorte en sterfte.

Bekijk ook de maandelijkse bevolkingsontwikkeling in de gemeente Almelo.

Aantal inwoners per jaar
De buurt Verspreide huizen wijk 19 telt 20 inwoners in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Verspreide huizen wijk 19. De gegevens lopen van 2013 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Verspreide huizen wijk 19:

JaarAantal inwoners de buurt Verspreide huizen wijk 19% verschil
2026200,0%
20252033%
202415-25%
20232033%
2022150,0%
202115-6,2%
2020166,7%
2019150,0%
2018150,0%
2017150,0%
2016150,0%
2015150,0%
2014150,0%
201315geen data

De bevolking van de buurt Verspreide huizen wijk 19 is met 5 inwoners toegenomen van 15 inwoners in 2013 tot 20 inwoners in 2026 (dat is een toename van 33%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2026 was 0 inwoners (3,24%).

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente Almelo.

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in de buurt Verspreide huizen wijk 19:

In 2013 telde de buurt Verspreide huizen wijk 19 15 inwoners. Het aantal inwoners blijft 15 tot en met 2022. In 2023 is het aantal gestegen tot 20 inwoners. De stijging ten opzichte van 2022 is 5 (33%). Het aantal van 20 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 2013 tot en met 2026. In 2024 is het aantal gedaald tot 15 inwoners. Dit is een daling van 5 (-25%) ten opzichte van 2023. Het aantal van 15 inwoners is het minimum in de hele periode waarover de inwonersdata beschikbaar zijn. In 2025 is het aantal gestegen tot 20 inwoners. De stijging ten opzichte van 2024 is 5 (33%). Het aantal inwoners blijft 20 tot en met 2026.

Inwoners per leeftijdsgroep in de buurt Verspreide huizen wijk 19
De grootste getoonde leeftijdsgroep in de buurt Verspreide huizen wijk 19 is 25 tot 45 jaar, met 33% van de inwoners.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, leeftijdsgroepen: aantal inwoners op 1 januari 2026 per leeftijdsgroep.

De grafiek toont de leeftijdsgroepen. Het aantal inwoners is ook per individueel levensjaar beschikbaar (alleen de inwoners van 105 jaar en ouder vormen 1 groep). De inwoners naar leeftijd zijn er tot op buurtniveau in het document met leeftijdsgegevens in de download voor de gemeente Almelo.

Burgerlijke staat in de buurt Verspreide huizen wijk 19
Deze grafiek laat zien hoeveel inwoners getrouwd, niet getrouwd, gescheiden of verweduwd zijn.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, burgerlijke staat: aantal en percentage inwoners op 1 januari 2026 naar burgerlijke staat.

Onderverdeling van de bevolking in de buurt Verspreide huizen wijk 19 naar de situaties ‘Ongehuwd’, ‘Gehuwd’, ‘Gescheiden’ en ‘Verweduwd’.

Toelichting
Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in de buurt Verspreide huizen wijk 19.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2013 tot en met 2026: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in de buurt Verspreide huizen wijk 19 per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Verspreide huizen wijk 19:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
20262000
20252000
20241500
20232000
20221500
20211500
20201504
20191404
20181404
20171404
20161504
20151504
20141504
20131504

In 2026 was de herkomst van inwoners in de buurt Verspreide huizen wijk 19 als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 100%, herkomst uit Europese landen: 0,0% en herkomst uit landen buiten Europa: 0,0% En in 2013 was de verdeling van inwoners naar herkomstgebied als volgt: herkomst uit Nederland: 79%, herkomst uit Europa: 0,0% en herkomst van buiten Europa: 21%.

Toelichting Meer migratie
Migratie herkomstlanden

Bekijk ook de detailinformatie over het aantal inwoners in Nederland naar land van herkomst.

Landen van herkomst
Migratie achtergrond: Geboortelanden en herkomstlanden
Van de inwoners van de buurt Verspreide huizen wijk 19 is 100% in Nederland geboren (gegevens 2026).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking in de buurt Verspreide huizen wijk 19: de grafiek toont het aantal inwoners in 2025, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland. Gebruik het filter om een categorie te selecteren.

De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.

Toelichting
Geboorte per 1.000 inwoners
Er zijn 0 baby’s per 1.000 inwoners geboren in 2025 in de buurt Verspreide huizen wijk 19.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal levend geboren babies per 1.000 inwoners in de buurt Verspreide huizen wijk 19.

De cijfers over de geboortes per 1.000 aantal inwoners zijn berekend door het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december te delen door het aantal inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

Er waren in de gemeente Almelo als geheel 62 geboortes in augustus 2026. Bekijk de pagina met maandelijkse bevolkingscijfers voor de gemeente Almelo.

Cijfers over geboorte

De cijfers over het relatieve aantal geboortes zijn gebaseerd op data van het CBS. Als basis hiervoor is het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december in verhouding tot het aantal inwoners op 1 januari van een jaar in de buurt Verspreide huizen wijk 19 genomen. Het relatieve aantal geboorten kan hoger uitvallen dan verwacht op basis van het inwonertal. Het relatieve cijfer betreft namelijk het aantal geboorten gedurende het jaar ten opzichte van het aantal inwoners op 1 januari. In nieuwbouwwijken kan het aantal inwoners sterk groeien in een jaar. Zo kunnen er in 1 jaar 10 kinderen geboren worden in een wijk waarin op 1 januari slechts 10 inwoners wonen, maar aan het eind van het jaar bijvoorbeeld 200 inwoners.

Sterfte per 1.000 inwoners
Er zijn 0 personen per 1.000 inwoners overleden in 2025 in de buurt Verspreide huizen wijk 19.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal sterftes per 1.000 inwoners in de buurt Verspreide huizen wijk 19.

De cijfers over de sterfte per 1.000 aantal inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS. De relatieve sterfte is bepaald als het aantal overledenen van 1 januari tot en met 31 december, per 1.000 inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

In augustus 2026 zijn in de gemeente Almelo als geheel 61 inwoners overleden. Bekijk de maandelijkse sterftecijfers voor de gemeente Almelo.

Meer sterfte
Onderwijs in de buurt Verspreide huizen wijk 19

Bekijk de kinderopvang- en onderwijslocaties, gemiddelde reisafstanden, aantallen leerlingen en studenten en de ontwikkeling van het aantal scholen in de buurt Verspreide huizen wijk 19. Dit is een kleine selectie uit de datasets over het onderwijs. Bekijk véél meer informatie over het onderwijs op AlleCijfers.

Kinderopvang- en onderwijslocaties in de buurt Verspreide huizen wijk 19
Buurt Verspreide huizen wijk 19Wijk WindmolenbroekGemeente Almelo
Aantal kinderopvanglocaties334123
Aantal kindplaatsen156832.737
Aantal vestigingen basisonderwijs0229
Aantal leerlingen basisonderwijs07316.490
Aantal vestigingen voortgezet onderwijs0112
Aantal leerlingen voortgezet onderwijs07815.802
Aantal opleidingen middelbaar beroepsonderwijs0514
Aantal studenten middelbaar beroepsonderwijs02.6306.964

Bovenstaande tabel toont data van het LRK en DUO over kinderopvang en onderwijs. De gegevens zijn bijgewerkt tot en met 1 oktober 2026.

Het aantal leerlingen betreft het aantal dat onderwijs volgt op een school in de buurt Verspreide huizen wijk 19. Op de pagina’s over het basisonderwijs en over de middelbare scholen zijn ook gegevens beschikbaar over het huisadres van leerlingen ten opzichte van het adres van de schoolvestigingen.

Gemiddelde afstanden kinderopvang en onderwijs
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een basisschool in de buurt Verspreide huizen wijk 19 is 2,5 kilometer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand staafdiagram toont de gemiddelde afstand in kilometers over de weg tot kinderdagverblijven, buitenschoolseopvang, basisonderwijs, voortgezet onderwijs totaal, VMBO scholen en HAVO VWO scholen. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens voor verschillende soorten locaties te tonen. De gebruikte cijfers komen van uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor de situatie in 2025.


Onderstaande tabel de gemiddelde afstand in kilometers voor verschillende soorten locaties voor kinderopvang en onderwijs. De gegevens worden getoond per (vergelijkings)gebied en gelden voor 2025.

RegioKinderdagverblijfBuitenschoolseopvangBasisonderwijsVoortgezet onderwijsVMBOHAVO VWO
Nederland0,70,70,82,52,63,4
Provincie Overijssel0,80,80,82,52,74,0
Gemeente Almelo0,60,70,81,51,52,3
Wijk Windmolenbroek0,70,91,02,12,14,3
Buurt Groeneveld0,90,91,43,03,04,0
Buurt Kanaalzijde1,01,11,23,03,04,1
Buurt Leemslagen Noord0,80,90,92,92,94,1
Buurt Leemslagen Zuid0,40,40,43,03,04,4
Buurt Zeven Bosjes0,80,80,82,72,74,8
Buurt Leemslagen Oost0,60,61,11,91,94,2
Buurt Huttenveld0,50,50,52,12,14,9
Buurt Maardijk0,80,80,81,91,94,3
Buurt Bedrijventerrein Twentepoort - Stadion0,71,11,21,21,24,2
Buurt Nijrees0,61,71,70,70,73,8
Buurt Bedrijventerrein XL Businesspark2,02,02,04,14,16,5
Buurt Verspreide huizen wijk 192,42,42,53,03,03,2

Deze grafiek toont een regionale vergelijking van de gemiddelde reisafstanden voor inwoners van hun woonadres naar de dichtstbijzijnde locaties voor kinderopvang, basisonderwijs en voortgezet onderwijs. De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting. In de grafiek zie je de gegevens voor de buurt Verspreide huizen wijk 19 in vergelijking tot andere gebieden. De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (oranje), provincie Overijssel (bruin), gemeente Almelo (geel), wijk Windmolenbroek (groen) en 11 buurten (blauw). Buurt Verspreide huizen wijk 19 wordt in het rood weergegeven.

Leerlingen en studenten in de buurt Verspreide huizen wijk 19
Er woonden in 2026 geen leerlingen of studenten in de buurt Verspreide huizen wijk 19.

Er zijn in de buurt Verspreide huizen wijk 19 geen leerlingen in het het PO of VO en geen studenten in het MBO, HBO, of WO geregistreerd. Daarom wordt hier geen grafiek getoond.

Toelichting
Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar per 1 oktober 2024 in de buurt Verspreide huizen wijk 19.

Bovenstaande donutgrafiek toont het percentage praktisch, middelbaar en hoog opgeleiden voor de buurt Verspreide huizen wijk 19. Bekijk het aantal inwoners per opleidingsniveau door op de taartpunten in de grafiek te klikken.

Definities opleidingsniveau

Economie en inkomen in de buurt Verspreide huizen wijk 19

Bekijk de ontwikkeling van het aantal bedrijven en het gemiddelde inkomen in de buurt Verspreide huizen wijk 19, met vergelijkingen tussen gebieden.

Bedrijfsvestigingen in de buurt Verspreide huizen wijk 19
In de buurt Verspreide huizen wijk 19 zijn in totaal 0 bedrijfsvestigingen geregistreerd (gegevens voor 2025).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen van bedrijven per sector per jaar in de buurt Verspreide huizen wijk 19 (het aantal bedrijven in de sector “overheid, onderwijs en zorg (Ooz)” is vanaf 2020 bekend).

De ‘gestapelde lijngrafiek’ toont het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt Verspreide huizen wijk 19 voor elk van de volgende 8 sectoren:

  1. Lbv: Landbouw, bosbouw en visserij
  2. Nen: Nijverheid en energie
  3. Hh: Handel en HORECA
  4. Vic: Vervoer, informatie en communicatie
  5. Fdo: Financiële diensten en onroerend goed
  6. Zd: Zakelijke dienstverlening
  7. Ooz: Overheid, onderwijs en zorg
  8. Cro: Cultuur, recreatie en overige diensten
Toelichting Definities

Advertentie:

De inlegzolen van VeiligVoeten beschermen goed tegen spijkers in je voet!

Huttenbouw of timmerdorp?
Voorkom verwondingen aan je voeten en voel je veilig! Gebruik veiligheidszooltjes, die beschermen goed tegen scherpe objecten in je voet! Het materiaal van de zolen lijkt op dat van een kogelvrij vest. Bescherm je voeten tegen spijkers en schroeven bij het klussen, gebruik ze bij evenementen, draag ze in je laarzen voor extra isolatie en bescherming of gebruik ze in je waterschoenen.

Gemiddeld inkomen per inwoner
Het gemiddeld inkomen per inwoner in de buurt Verspreide huizen wijk 19 is €24.884.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld bruto jaarinkomen in de buurt Verspreide huizen wijk 19.

Over de inkomensdata:

Inwoners en inkomensontvangers: Het gemiddeld inkomen per inwoner in de buurt Verspreide huizen wijk 19 is €24.884. Het gemiddeld inkomen per inkomensontvanger is €31.157. Buurt Verspreide huizen wijk 19 telt 0 inkomensontvangers op 20 inwoners totaal.

5% van de huishoudens in de buurt Verspreide huizen wijk 19 heeft een inkomen op of rond het sociaal minimum. Studentenhuishoudens en huishoudens met een onvolledig jaarinkomen zijn hierin niet meegenomen. Het sociaal minimum is het wettelijk bestaansminimum zoals dat in de politieke besluitvorming is vastgesteld. Zie de tabel met definities van de brondata voor de volledige definities.

Over de schaal van de inkomensmeter:

De laagste 10% en 25% regio’s vallen in het rode en oranje gebied; deze gebieden kunnen elkaar deels overlappen. De hoogste 25% regio’s vallen in het groene gebied. De grenzen zijn berekend met percentielen, waarbij alle waarden van laag naar hoog zijn gesorteerd. Lees meer over het (gewogen) gemiddelde, de mediaan, modus en percentielen.

Inkomensvergelijking binnen de gemeente Almelo
Regionale vergelijking van het gemiddelde inkomen per inwoner.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld inkomen per jaar voor elke buurt in de wijk Windmolenbroek (buurt Verspreide huizen wijk 19 is rood, andere buurten zijn blauw en wijk Windmolenbroek is geel).

Er zijn nog veel meer inkomensgegevens beschikbaar in de tabel met 250+ onderwerpen en de inkomensranglijst.

De regionale gezondheidsmonitor

Onderstaande grafieken tonen gegevens uit de regionale gezondheidsmonitor. De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners. De data uit het onderzoek komen van het RIVM en het CBS.

Inwoners met een goede gezondheid
78% procent van de inwoners van 18 jaar en ouder in de buurt Verspreide huizen wijk 19 ervaart de eigen gezondheid als goed of zeer goed.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande lijngrafiek toont het percentage inwoners met een goede gezondheid in de buurt Verspreide huizen wijk 19 per leeftijdsgroep. De gegevens wordt getoond voor de periode van 2012 tot en met 2022.

De RIVM gezondheidsmonitor biedt gezondheidsgegevens voor Nederland en per provincie, gemeente, wijk en buurt. Dit zijn gegevens over beperkingen, ervaren gezondheid, overgewicht, roken, drinken en mantelzorg.

Over de gezondheidsmonitor

De cijfers op deze pagina zijn afkomstig van het RIVM op basis van gegevens uit de Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen 2012, 2016, 2020 en de Corona Gezondheidsmonitor 2022 van GGD, CBS en RIVM. Er zijn data over monitoren met betrekking tot gezondheid, sociale situatie en leefstijl. Deze gegevens zijn er voor alle buurten, wijken, gemeenten, provincies en voor heel Nederland. Normaliter wordt dit onderzoek iedere vier jaar uitgevoerd. En in verband met Corona is er in 2022 een extra Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen uitgevoerd.

De data zijn door het RIVM en CBS gepubliceerd en waar nodig door OpenInfo omgerekend naar de regionale indelingen van 2026.

Bekijk alle definities uit de regionale gezondheidsmonitor.

Alcoholgebruik en roken
86% van de inwoners van 18 jaar of ouder in de buurt Verspreide huizen wijk 19 geeft aan wel eens alcohol te drinken.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de onderwerpen in de categorie ‘Alcoholgebruik en roken’ uit de gezondheidsmonitor van het RIVM voor de buurt Verspreide huizen wijk 19. Hierbij wordt per onderwerp getoond wat het percentage inwoners in de buurt Verspreide huizen wijk 19 is dat heeft aangegeven dat het onderwerp van toepassing is. Gebruik het filter boven de grafiek om de leeftijdsgroep van de inwoners te kiezen.

Bekijk de toelichting bij bovenstaande grafiek met de definities en de vragen voor de onderwerpen ‘rookt tabak’, ‘voldoet aan de alcoholrichtlijn’, ‘drinken’, ‘zwaar drinken’ en ‘overmatig drinken’.

Toelichting

Bekijk de aparte pagina over de gezondheid in de buurt Verspreide huizen wijk 19 met de gegevens over meer dan 40 onderwerpen uit de regionale gezondheidsmonitor en met data over het gebruik van de WMO en de jeugdzorg in de buurt Verspreide huizen wijk 19.

Meer gezondheidsdata
Voertuigen en verkeer in de buurt Verspreide huizen wijk 19

Bekijk de beschikbare gegevens over geregistreerde voertuigen, elektrische auto’s en verkeersongevallen in de buurt Verspreide huizen wijk 19.

Aantal elektrische auto’s in de buurt Verspreide huizen wijk 19
Er zijn 1 elektrische auto’s in oktober 2026 in de buurt Verspreide huizen wijk 19.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal elektrische auto’s per maand in de buurt Verspreide huizen wijk 19 op basis van de regionale voertuigdata van de RDW. Dit is de som van het aantal elektrische bedrijfsauto’s en het aantal elektrische personenauto’s.

Er zijn 1 elektrische auto’s in de buurt Verspreide huizen wijk 19. Dit is het totaal aantal in oktober 2026 bij de RDW op kenteken geregistreerde elektrische auto’s in de buurt Verspreide huizen wijk 19 die op de batterij rijden en met een stekker opgeladen worden.

Toelichting op de regionale voertuigdata

Deze paragraaf toont data over de op kenteken geregistreerde voertuigen in de buurt Verspreide huizen wijk 19. Dit is regionale data van de RDW. De data is beschikbaar per soort voertuig, per energiebron (brandstof) en per maand. Deze gegevens worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent was dit op 1 oktober 2026. Bekijk de toelichting voor de bronbeschrijving en definities van de regionale voertuig data.

Toelichting Meer autodata
Voertuigen naar energiebron
Er zijn 9 voertuigen met ‘benzine’ als energiebron in de buurt Verspreide huizen wijk 19 in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen per type energiebron (brandstof) dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt Verspreide huizen wijk 19 geregistreerd staat.

Er zijn in totaal 12 op naam geregistreerde voertuigen in de buurt Verspreide huizen wijk 19 (in oktober 2026).

Voertuigen naar soort
Er zijn 9 voertuigen van het type ‘personenauto’ in de buurt Verspreide huizen wijk 19 in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen naar soort motorvoertuig dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt Verspreide huizen wijk 19 geregistreerd staat.

Vergelijk het percentage auto’s per energiebron op de pagina met regionale voertuigdata.

Verkeersongevallen naar afloop
Er waren 10 verkeersongevallen in de buurt Verspreide huizen wijk 19 in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal verkeersongevallen in de buurt Verspreide huizen wijk 19. Gebruik het filter boven de grafiek om het aantal ongevallen per afloop (materiële schade, letselschade of dodelijke afloop) te bekijken.


Onderstaande tabel laat zien hoeveel verkeersongevallen er in het jaar 2025 in de buurt Verspreide huizen wijk 19 plaatsvonden, uitgesplitst naar afloop.

Afloop verkeersongevallenAantal verkeersongevallen in 2025
Totaal10
Materiële schade9
Letselschade1
Dodelijke afloop0

De dataset met verkeersongevallen BRON is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen de buurt Verspreide huizen wijk 19 vallen.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Veiligheid in de buurt Verspreide huizen wijk 19

Bekijk de ontwikkeling en soorten van de geregistreerde misdaad in de buurt Verspreide huizen wijk 19 op basis van data van de Politie en het CBS. De politiedata worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent op 15 september 2026. De beschrijvingen van de soorten misdrijven zoals de politie deze gebruikt zijn te vinden in de tabel met definities van de verschillende soorten delicten.

Meer misdaad
Totaal geregistreerde misdaad per maand of per jaar
Er zijn in 2025 in totaal 11 misdrijven in de buurt Verspreide huizen wijk 19 geregistreerd.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Totaal aantal geregistreerde misdaden in de buurt Verspreide huizen wijk 19, 2012 tot en met 2025 (bij weergave van de gegevens per jaar) of april 2025 tot en met september 2026 (bij weergave van de gegevens per maand).

In de buurt Verspreide huizen wijk 19 zijn van 2012 tot en met 2025 in totaal 89 misdrijven geregistreerd. Deze misdrijven zijn ingedeeld naar 15 verschillende soorten delicten. Voor 18% van alle buurten in heel Nederland zijn er in deze periode 89 of minder misdrijven geregistreerd. In 2025 werden in de buurt Verspreide huizen wijk 19 11 misdrijven door de politie vastgelegd. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens per maand of per jaar te tonen.

Misdaden naar type delict
De meest voorkomende soorten misdrijven in de buurt Verspreide huizen wijk 19 in 2025 zijn Diefstal van brom-, snor-, fietsen (3 delicten) en Overige vermogensdelicten (2 delicten).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal misdaden voor de 6 soorten delicten die in 2025 geregistreerd zijn in de buurt Verspreide huizen wijk 19.

Definities misdaad
Misdaad totaal per maand
In september 2026 is er één misdrijf in de buurt Verspreide huizen wijk 19 geregistreerd.
Afbeelding van een warmtekaart (een heatmap in het Engels, een visuele weergave van data waarbij kleuren worden gebruikt om waarden weer te geven) met het totaal aantal misdrijven in de buurt Verspreide huizen wijk 19 per maand en per jaar.

Bovenstaande warmtekaart geeft een visuele weergave van het totaal aantal door de politie geregistreerde misdrijven per maand in de buurt Verspreide huizen wijk 19 over de afgelopen 6 jaar.

Alle gegevens zijn beschikbaar in het Excel document met politiedata als onderdeel van de download voor de gemeente Almelo.

Misdaden per 1.000 inwoners
Er waren 300 misdrijven per 1.000 inwoners van het type ‘diefstal’ in 2025 in de buurt Verspreide huizen wijk 19.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Criminaliteit: aantal misdaden per 1.000 inwoners in 2025 in de buurt Verspreide huizen wijk 19.

De grafiek toont de meest recente gegevens over het aantal misdaden per 1.000 inwoners voor de buurt Verspreide huizen wijk 19. De gegevens over misdaden zijn hiertoe gegroepeerd in (1) het totaal aantal diefstallen (alle vormen, zoals diefstal uit woningen en schuren, diefstal van auto’s en fietsen en winkeldiefstal), (2) geweld en seksmisdrijven, (3) milieuovertredingen, (4) oplichting, (5) verkeersovertredingen, (6) vernielingen en misdrijven tegen de openbare orde en (7) alle overige misdrijven. De definities van alle verschillende soorten delicten met daarbij de categorie waarin deze zijn ingedeeld zijn te vinden in de bronbeschrijving van de politiedata.

Verkiezingen in de buurt Verspreide huizen wijk 19

Bekijk de beschikbare verkiezingsuitslagen en informatie over de stembureaus in de buurt Verspreide huizen wijk 19.

Uitslag gemeenteraadsverkiezingen 2026
Stembureau Wijkcentrum Möll’nwiek in Almelo
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal stemmen per partij zoals uitgebracht te Stembureau Wijkcentrum Möll’nwiek in Almelo bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026. De grafiek toont de 16 partijen waarop bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026 bij het stembureau Stembureau Wijkcentrum Möll’nwiek in Almelo stemmen zijn uitgebracht.

Onderstaande grafiek toont het aantal stemmen per politieke partij dat bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 in Stembureau Wijkcentrum Möll’nwiek in Almelo is uitgebracht. Er was bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 geen stembureau binnen de buurt Verspreide huizen wijk 19. Stembureau Wijkcentrum Möll’nwiek in Almelo is het stembureau dat het meest dichtbij het geografisch centrum van de buurt Verspreide huizen wijk 19 ligt.

Bekijk veel meer informatie over de verkiezingen op de pagina met alle 58 stembureaus in de gemeente Almelo en op de pagina met alle verkiezingsuitslagen voor de gemeente Almelo. En download alle verkiezingsdata in een Excel document als onderdeel van de uitgebreide informatie voor de gemeente Almelo.

Stembureaus Almelo
Adressen en leefomgeving in de buurt Verspreide huizen wijk 19

Bekijk gegevens over adressen, gebruiksdoelen, bouwperioden, dichtheid, de nabijheid van voorzieningen, energieverbruik en energielabels in de buurt Verspreide huizen wijk 19.

Informatie op basis van de BAG (de Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) van 1 juli 2026. De buurt Verspreide huizen wijk 19 telt in totaal 7 adressen, deze hebben allemaal een verblijfsobject, er zijn geen standplaatsen en geen ligplaatsen. Alle adressen in buurt Verspreide huizen wijk 19 liggen buiten de bebouwde kom.

Adressen Almelo
Adressen: gebruiksdoelen
In de buurt Verspreide huizen wijk 19 zijn er 6 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel woonfunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor de buurt Verspreide huizen wijk 19.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 2 panden uit de bouwperiode 1900 tot 1925 in de buurt Verspreide huizen wijk 19.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor de buurt Verspreide huizen wijk 19. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 juli 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Dichtheid per km² van bevolking, adressen en auto’s

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt Verspreide huizen wijk 19 voor 2026.


Onderstaande tabel toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt Verspreide huizen wijk 19 voor 2026:

DichtheidNederlandBuurt Verspreide huizen wijk 19
Bevolking5398
Adressen2.093170
Autos2752

De data over het aantal inwoners-, adressen- en personenauto’s per vierkante kilometer land geven een beeld van ‘de mate van concentratie van menselijke activiteiten’ in de buurt Verspreide huizen wijk 19 ten opzichte van het gemiddelde voor Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Toelichting
Gemiddelde afstand tot voorzieningen
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een huisartsenpraktijk in de buurt Verspreide huizen wijk 19 is 2,5.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt Verspreide huizen wijk 19 tot de dichtstbijzijnde voorziening. De gebruikte cijfers komen uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor 2025.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt Verspreide huizen wijk 19 tot de dichtstbijzijnde voorziening voor 2025:

VoorzieningAfstand in km
Huisartsenpraktijk2,5
Supermarkt2,2
Restaurant2,1
Basisonderwijs2,5
Voortgezet onderwijs3,0
Bibliotheek3,9
Treinstation3,9
Sportterrein1,1
Bioscoop5,7
Museum5,6

De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting.

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen
Gemiddeld aardgas- en elektriciteitsverbruik per woning per jaar in de buurt Verspreide huizen wijk 19.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddeld energieverbruik per woning per jaar in de buurt Verspreide huizen wijk 19.


Onderstaande tabel toont het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik per type woning voor 2022 voor de buurt Verspreide huizen wijk 19:

Soort woningGemiddeld gasverbruikGemiddelde elektriciteitslevering per woning
Appartement1.2102.370
Tussenwoning1.0402.829
Hoekwoning1.1403.053
Twee-onder-één-kap woning1.2803.130
Vrijstaande woning1.7863.837
Koopwoning1.2273.160
Huurwoning1.0792.391

Data over het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik voor aardgas in m3. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen. Het verbruik van gas en elektra is ook bekend per woningtype, zie de tabel.

Toelichting Meer gas
Energielabels
De meest voorkomende energielabels in de buurt Verspreide huizen wijk 19 zijn G (3 adressen) en C (2 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in de buurt Verspreide huizen wijk 19. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 oktober 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel G komt het meeste voor in de buurt Verspreide huizen wijk 19: 3 adressen hebben energielabel G. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente Almelo bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Adressen in de buurt Verspreide huizen wijk 19
Tabel met openbare ruimtes in de buurt Verspreide huizen wijk 19.

Onderstaande tabel toont alle openbare ruimtes en alle unieke combinaties van straten en huisnummers voor de buurt Verspreide huizen wijk 19. Één straat kan in meer dan één buurt voorkomen. Vind de buurt bij je adres op de pagina met alle adressen voor de gemeente Almelo.

Openbare ruimteHuisnummer(s)Postcode(s)WoonplaatsAantal adressen
Breesegge--Almelo0
Leemplasweg17609PDAlmelo1
Leemslagenweg52 t/m 547609PNAlmelo2
Oude Deldenseweg27601RJAlmelo1
Steffensdwarsweg--Almelo0
Verlengde Deldensestraat--Almelo0
Zuidbroeksweg11 t/m 187609RKAlmelo3

Bovenstaande tabel toont de gegevens voor 7 openbare ruimtes en 7 adressen in de buurt Verspreide huizen wijk 19. Dit zijn alle adressen en openbare ruimtes op basis van de BAG- en de topografische kaarten (BRT) van het Kadaster van 1 juli 2026.

Een openbare ruimte is een door de gemeente aangewezen gebied dat is ingericht en wordt onderhouden voor publiek gebruik. Dit kan bijvoorbeeld een straat, weg, plein, park, erf, spoorbaan of brug zijn. Zie de toelichting voor een verdere definitie. Klik op de naam van een openbare ruimte om de pagina met statistieken voor die ruimte weer te geven. Bekijk de definities van de soorten openbare ruimtes.

De BAG (Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Adressen Almelo
Tabelgebruik:

  • Bekijk in de tabel alle openbare ruimtes en unieke combinaties van straten en huisnummers in deze buurt.
  • Zoek in de tabel met het zoekveld boven de tabel. De rijen worden hiermee gefilterd zodat alleen rijen waarin de zoekterm voorkomt zichtbaar blijven.
  • Sorteer de tabel door op een kolomtitel te klikken.
  • Blader door de tabel met de knoppen onder de tabel.
  • Op kleine schermen: de eerste kolom blijft staan, verschuif de tabel horizontaal om alle kolommen te zien.
Gebieden
Tabel met de gebieden die de buurt Verspreide huizen wijk 19 ‘raken’.
Soort gebiedNaam gebiedAantal adressen
Postcode numeriek76011
Postcode numeriek76096
WoonplaatsAlmelo10
WijkWindmolenbroek10
GemeenteAlmelo10
ProvincieOverijssel10
WaterschapWaterschap Vechtstromen10
LandNederland10

Bovenstaande tabel toont de regionale gebieden die de buurt Verspreide huizen wijk 19 ‘raken’ met het aantal adressen uit de buurt Verspreide huizen wijk 19 dat in het betreffende gebied ligt.

Buurt Verspreide huizen wijk 19 ‘raakt’ andere gebieden zoals bijvoorbeeld een woonplaats of waterschap wanneer de geometrieën van de buurt Verspreide huizen wijk 19 en die van de andere gebieden elkaar overlappen of snijden. De gebieden zijn op basis van de gebiedsindelingen van het CBS van 2026 en de topografische kaarten van het Kadaster van 2026 bepaald. Klik op de naam van een gebied om de pagina met statistieken voor dat gebied weer te geven.

Alle onderwerpen en vergelijken

Bekijk de meest recente cijfers over meer dan 250 onderwerpen en vergelijk de buurt Verspreide huizen wijk 19 met andere gebieden.

Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!
Kies een categorie en bekijk de bijbehorende onderwerpen.

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor de buurt Verspreide huizen wijk 19 voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

Bedrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Bedrijfsvestigingen totaal0Aantal2025
A Landbouw, bosbouw en visserij0Aantal2020
B-F Nijverheid en energie0Aantal2020
G+I Handel en horeca0Aantal2020
H+J Vervoer, informatie en communicatie0Aantal2020
K-L Financiële diensten, onroerend goed0Aantal2020
M-N Zakelijke dienstverlening0Aantal2020
O-Q Overheid, onderwijs en zorg0Aantal2020
R-U Cultuur, recreatie, overige diensten0Aantal2020
% A Landbouw, bosbouw en visserij1,17%Percentage2020
% B-F Nijverheid en energie12%Percentage2020
% G+I Handel en horeca22%Percentage2020
% H+J Vervoer, informatie en communicatie8,4%Percentage2020
% K-L Financiële diensten, onroerend goed9,4%Percentage2020
% M-N Zakelijke dienstverlening25%Percentage2020
% O-Q Overheid, onderwijs en zorg14%Percentage2020
% R-U Cultuur, recreatie, overige diensten8,6%Percentage2020

De cijfers over bedrijven tonen het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt Verspreide huizen wijk 19, uitgesplitst naar bedrijfstak. Een vestiging is een locatie van een bedrijf, instelling of zelfstandige waar of van waaruit activiteiten worden uitgevoerd.

Bevolking
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Inwoners20Aantal2026
Mannen10Aantal2026
Vrouwen10Aantal2026
0 tot 15 jaar0Aantal2026
15 tot 25 jaar0Aantal2026
25 tot 45 jaar5Aantal2026
45 tot 65 jaar5Aantal2026
65 jaar of ouder5Aantal2026
Ongehuwd10Aantal2026
Gehuwd15Aantal2026
Gescheiden0Aantal2026
Verweduwd0Aantal2026
% Mannen50%Percentage2026
% Vrouwen50%Percentage2026
% 0 tot 15 jaar0,0%Percentage2026
% 15 tot 25 jaar0,0%Percentage2026
% 25 tot 45 jaar33%Percentage2026
% 45 tot 65 jaar33%Percentage2026
% 65 jaar of ouder33%Percentage2026
% Ongehuwd40%Percentage2026
% Gehuwd60%Percentage2026
% Gescheiden0,0%Percentage2026
% Verweduwd0,0%Percentage2026
Geboorten0Aantal2025
Geboorte relatief0Aantal per 1.000 inwoners2025
Sterftes0Aantal2025
Sterfte relatief0Aantal per 1.000 inwoners2025
Leerlingen PO0Aantal2025
Leerlingen VO0Aantal2025
Studenten MBO0Aantal2025
Studenten HBO0Aantal2025
Studenten WO0Aantal2025
Praktisch opleidingsniveau4Aantal2020
Middelbaar opleidingsniveau7Aantal2020
Hoger opleidingsniveau3Aantal2020
% Praktisch opleidingsniveau28%Percentage2020
% Middelbaar opleidingsniveau49%Percentage2020
% Hoger opleidingsniveau23%Percentage2020
Jongeren met jeugdzorg in natura0Aantal2020
% Jongeren met jeugdzorg7,5%Percentage2020
Wmo cliënten1Aantal2020
Wmo cliënten per 1.000 inwoners44Aantal per 1.000 inwoners2020
Bevolkingsdichtheid8Aantal per km²2026

De inwonersaantallen worden altijd op vijftallen afgerond, hierdoor kan het voorkomen dat een optelling van subgroepen (zoals inwoners naar geslacht of naar leeftijd) licht afwijkt van het totaal aantal inwoners.

Energie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning4.030Gemiddeld in kWh2022
Gemiddelde elektriciteitsteruglevering per woninggeen dataGemiddeld in kWhgeen data
% Woningen met zonnestroomgeen dataPercentagegeen data
% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmdgeen dataPercentagegeen data
Gemiddelde elektriciteitslevering appartement2.370Gemiddeld in kWh2020
Gemiddelde elektriciteitslevering tussenwoning2.829Gemiddeld in kWh2020
Gemiddelde elektriciteitslevering hoekwoning3.053Gemiddeld in kWh2020
Gemiddelde elektriciteitslevering twee-onder-één-kap woning3.130Gemiddeld in kWh2020
Gemiddelde elektriciteitslevering vrijstaande woning3.837Gemiddeld in kWh2020
Gemiddelde elektriciteitslevering huurwoning2.391Gemiddeld in kWh2020
Gemiddelde elektriciteitslevering koopwoning3.160Gemiddeld in kWh2020
Gemiddeld aardgasverbruik per woning1.720Gemiddeld per m³2022
% Woningen met stadsverwarming0%Percentage2014
% Aardgasvrije woningengeen dataPercentagegeen data
% Aardgaswoningengeen dataPercentagegeen data
Gemiddeld aardgasverbruik appartement1.210Gemiddeld per m³2020
Gemiddeld aardgasverbruik tussenwoning1.040Gemiddeld per m³2020
Gemiddeld aardgasverbruik hoekwoning1.140Gemiddeld per m³2020
Gemiddeld aardgasverbruik twee-onder-één-kap woning1.280Gemiddeld per m³2020
Gemiddeld aardgasverbruik vrijstaande woning1.786Gemiddeld per m³2020
Gemiddeld aardgasverbruik koopwoning1.227Gemiddeld per m³2020
Gemiddeld aardgasverbruik huurwoning1.079Gemiddeld per m³2020
Publieke laadpalengeen dataAantalgeen data
Adressen zonder energielabel1Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel5Aantal2026
Adressen met definitief energielabel1Aantal2026
Energielabels A+++++0Aantal2026
Energielabels A++++0Aantal2026
Energielabels A+++0Aantal2026
Energielabels A++0Aantal2026
Energielabels A+0Aantal2026
Energielabels A1Aantal2026
Energielabels B0Aantal2026
Energielabels C2Aantal2026
Energielabels D0Aantal2026
Energielabels E0Aantal2026
Energielabels F0Aantal2026
Energielabels G3Aantal2026

De onderwerpen in de categorie energieverbruik tonen onder meer het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik en de energielabels van gebouwen in de buurt Verspreide huizen wijk 19. Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het minst energiezuinige label en A++++ het meest energiezuinige label.

Gezondheid-gedrag
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Rookt tabak15%Percentage2022
Voldoet aan de alcoholrichtlijn32%Percentage2022
Drinken86%Percentage2022
Zwaar drinken15%Percentage2022
Overmatig drinken9%Percentage2022
Overgewicht50%Percentage2022
Ernstig overgewicht (obesitas)15%Percentage2022
Voldoet aan de beweegrichtlijn52%Percentage2022
Wekelijks sporten55%Percentage2022
Lopen en/of fietsen naar school of werk47%Percentage2022
Lopen naar school of werk14%Percentage2022
Fietsen naar school of werk38%Percentage2022

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Verspreide huizen wijk 19. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-overig
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Eenzaam36%Percentage2022
Ernstig eenzaam8%Percentage2022
Emotioneel eenzaam19%Percentage2022
Sociaal eenzaam26%Percentage2022
Matig/veel regie over het eigen leven111%Percentage2020
Moeite met rondkomen14%Percentage2022
Krijgt steun van anderengeen dataPercentagegeen data
Ernstige geluidhinder door buren6%Percentage2020
Ernstige geluidhinder door wegverkeer7%Percentage2020
Ernstige geluidhinder weg >50 km/uur4%Percentage2020
Ernstige geluidhinder weg <50 km/uur5%Percentage2020
Ernstige geluidhinder door treinverkeer1%Percentage2020
Ernstige geluidhinder door vliegverkeer4%Percentage2020
Ernstige geluidhinder door windturbinesgeen dataPercentagegeen data
Ernstige slaapverstoring wegverkeergeen dataPercentagegeen data
Ernstige slaapverstoring treinverkeergeen dataPercentagegeen data
Ernstige slaapverstoring vliegverkeer0%Percentage2020
Ernstige slaapverstoring burengeen dataPercentagegeen data
Tevreden met de woninggeen dataPercentagegeen data
Tevreden met de woonomgevinggeen dataPercentagegeen data
Tevreden met het groen in de omgevinggeen dataPercentagegeen data
Kan goed verkoeling vinden binnengeen dataPercentagegeen data
Kan goed verkoeling vinden buitengeen dataPercentagegeen data
Vrijwilligerswerk43%Percentage2022
Mantelzorger18%Percentage2022

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Verspreide huizen wijk 19. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-ziekte
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Goed ervaren gezondheid78%Percentage2022
Één of meer langdurige aandoeningen27%Percentage2022
Beperkt vanwege gezondheid26%Percentage2022
Ernstig beperkt vanwege gezondheid3%Percentage2022
Één of meerdere keren gevallengeen dataPercentagegeen data
Langdurige ziekte en beperkt23%Percentage2022
Lage veerkracht11%Percentage2022
Hoge veerkracht54%Percentage2022
Hoog risico op angst of depressie6%Percentage2022
Suïcide gedachten de laatste 12 maanden8%Percentage2022
(Heel) veel stress in afgelopen 4 weken16%Percentage2022
Één of meer lichamelijke beperkingen20%Percentage2020
Beperking in horen6%Percentage2020
Beperking in zien8%Percentage2020
Beperking in bewegen12%Percentage2020
Broze gezondheid27%Percentage2020
Broze metale gezondheid29%Percentage2020
Broze lichamelijke gezondheid25%Percentage2020
Broze gezondheid in het sociale domein30%Percentage2020

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Verspreide huizen wijk 19. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Huishoudens
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huishoudens10Aantal2026
Eenpersoonshuishoudens0Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens10Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen0Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens met kinderen0Aantal2026
% Eenpersoonshuishoudens0%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens100%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen0%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens met kinderen0%Percentage2026
Gemiddelde huishoudensgrootte3,2Gemiddeld aantal2026

Het aantal huishoudens betreft het aantal particuliere huishoudens op 1 januari van een jaar. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen in een woonruimte wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. De cijfers over huishoudens op wijk- en buurtniveau worden afgerond op vijftallen.

Inkomen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Werkzame beroepsbevolking10Aantal2024
Netto arbeidsparticipatie68%Percentage2020
% Werknemers90%Percentage2020
% Werknemers met vaste arbeidsrelatiegeen dataPercentagegeen data
% Werknemers met flexibele arbeidsrelatiegeen dataPercentagegeen data
% Zelfstandigen10%Percentage2020
Inkomensontvangers0Aantal2024
Inkomensontvangers per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2024
Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger€31.157Gemiddeld in Euro2020
Gemiddeld inkomen per inwoner€24.884Gemiddeld in Euro2020
40% personen met laagste inkomen42%Percentage2020
20% personen met hoogste inkomen17%Percentage2020
% Personen in armoedegeen dataPercentagegeen data
% Personen tot 25% boven armoedegrensgeen dataPercentagegeen data
Gemiddeld huishoudinkomen€31.780euro2020
40% huishoudens met laagste inkomen25%Percentage2020
20% huishoudens met hoogste inkomen21%Percentage2020
% Huishoudens met een laag inkomen4,54%Percentage2020
% Huishoudens onder of rond sociaal minimum5,2%Percentage2020
% Huishoudens tot 110% van sociaal minimum8,5%Percentage2020
% Huishoudens tot 120% van sociaal minimum10%Percentage2020
Mediaan vermogen van particuliere huishoudens€82.735euro2020
Personen per soort uitkering - Bijstand1Aantal2020
Personen per soort uitkering - AO1Aantal2020
Personen per soort uitkering - WW0Aantal2020
Personen per soort uitkering - AOW3Aantal2020
% Personen per soort uitkering - Bijstand4%Percentage2020
% Personen per soort uitkering - AO5%Percentage2020
% Personen per soort uitkering - WW2%Percentage2020
% Personen per soort uitkering - AOW18%Percentage2020

De inkomensgegevens beschrijven het inkomen van personen en particuliere huishoudens in de buurt Verspreide huizen wijk 19. Het besteedbaar inkomen is het bruto-inkomen verminderd met onder meer belastingen, premies en betaalde inkomensoverdrachten. Vanwege statistische geheimhouding worden niet voor ieder gebied inkomensgegevens gepubliceerd.

Migratie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland20Aantal2026
Herkomst buiten Nederland0Aantal2026
Herkomst Europa0Aantal2026
Herkomst buiten Europa0Aantal2026
% Herkomst Nederland100%Percentage2026
% Herkomst buiten Nederland0,0%Percentage2026
% Herkomst Europa0,0%Percentage2026
% Herkomst buiten Europa0,0%Percentage2026
Geboren in Nederland met herkomst Nederland20Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst Europa0Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa0Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland0Aantal2026
Geboren in Nederland20Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa0Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa0Aantal2026
Geboren buiten Nederland0Aantal2026
% Geboren in Nederland met herkomst Nederland100%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst Europa0,0%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland0,0%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa0,0%Percentage2026
% Geboren in Nederland100%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa0,0%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa0,0%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland0,0%Percentage2026
Autochtoon15Aantal2022
Westers0Aantal2022
Niet-westers0Aantal2022
Nederlandse Antillen en Aruba0Aantal2022
Marokko0Aantal2022
Suriname0Aantal2022
Turkije0Aantal2022
Overig niet-westers0Aantal2022

De onderwerpen in de categorie migratie gaan over de herkomst en migratie van inwoners van de buurt Verspreide huizen wijk 19. De herkomst is gebaseerd op het geboorteland van de persoon en diens ouders. De migratiecijfers tonen onder meer vestiging, vertrek, immigratie en emigratie.

Misdrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Misdrijven11Aantal2025
Diefstal6Aantal2025
Geweld en seksmisdrijven0Aantal2025
Milieu overtredingen0Aantal2025
Oplichting0Aantal2025
Verkeersovertredingen2Aantal2025
Vernieling3Aantal2025
Overige misdrijven0Aantal2025
Misdrijven per 1.000 inwoners550Aantal per 1.000 inwoners2025
Diefstal per 1.000 inwoners300Aantal per 1.000 inwoners2025
Geweld en seksmisdrijven per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Milieu overtredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Oplichting per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Verkeersovertredingen per 1.000 inwoners100Aantal per 1.000 inwoners2025
Vernieling per 1.000 inwoners150Aantal per 1.000 inwoners2025
Overige misdrijven per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025

De cijfers over misdrijven tonen de door de politie geregistreerde misdrijven in de buurt Verspreide huizen wijk 19, zowel als aantal als omgerekend per 1.000 inwoners. Niet ieder gepleegd misdrijf wordt gemeld of geregistreerd.

Nabijheid voorzieningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand2,5Gemiddelde afstand in km2025
Huisartsenpraktijken binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 3 km1,5Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 5 km7,8Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpost afstand3,4Gemiddelde afstand in km2024
Apotheek afstand3,0Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuis met poli afstand3,4Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km5Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuis zonder poli afstand3,4Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km2,0Gemiddeld aantal2025
Supermarkt afstand2,2Gemiddelde afstand in km2025
Supermarkten binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 3 km2,2Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 5 km15Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand2,1Gemiddelde afstand in km2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km7,1Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km40Gemiddeld aantal2025
Warenhuis afstand3,8Gemiddelde afstand in km2025
Warenhuizen binnen 5 km1,1Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 10 km4,0Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 20 km13Gemiddeld aantal2025
Café afstand3,3Gemiddelde afstand in km2025
Cafés binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 3 km0,4Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 5 km9,4Gemiddeld aantal2025
Cafetaria afstand2,2Gemiddelde afstand in km2025
Cafetaria binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 3 km4,9Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 5 km26Gemiddeld aantal2025
Restaurant afstand2,1Gemiddelde afstand in km2025
Restaurants binnen 1 km0,1Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 3 km2,8Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 5 km29Gemiddeld aantal2025
Hotel afstand5,6Gemiddelde afstand in km2025
Hotels binnen 5 km0,7Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 10 km4,2Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 20 km30Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijf afstand2,4Gemiddelde afstand in km2025
Kinderdagverblijven binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 3 km2,6Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 5 km16Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang afstand2,4Gemiddelde afstand in km2025
Buitenschoolseopvang binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 3 km2,4Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 5 km15Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs afstand2,5Gemiddelde afstand in km2025
Basisonderwijs binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 3 km2,6Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 5 km15Gemiddeld aantal2025
Voortgezet onderwijs afstand3,0Gemiddelde afstand in km2024
Voortgezet onderwijs binnen 3 km0,6Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 5 km2,1Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 10 km12Gemiddeld aantal2024
VMBO afstand3,0Gemiddelde afstand in km2024
VMBO binnen 3 km0,6Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 5 km1,9Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 10 km11Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO afstand3,2Gemiddelde afstand in km2024
HAVO VWO binnen 3 km0,5Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 5 km1,1Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 10 km5Gemiddeld aantal2024
Openbaar groen afstand0,36Gemiddelde afstand in km2017
Park of plantsoen afstand0,47Gemiddelde afstand in km2017
Dagrecreatief terrein afstand6,2Gemiddelde afstand in km2017
Bos afstand0,9Gemiddelde afstand in km2017
Open natuurlijk terrein afstand2,87Gemiddelde afstand in km2017
Open droog natuurlijk terrein afstand7,5Gemiddelde afstand in km2017
Open nat natuurlijk terrein afstand2,87Gemiddelde afstand in km2017
Semi-openbaar groen afstand0,84Gemiddelde afstand in km2017
Sportterrein afstand1,06Gemiddelde afstand in km2017
Volkstuin afstand1,56Gemiddelde afstand in km2017
Verblijfsrecreatief terrein afstand3,46Gemiddelde afstand in km2017
Begraafplaats afstand2,49Gemiddelde afstand in km2017
Recreatief binnenwater afstand3,99Gemiddelde afstand in km2017
Oprit hoofdverkeersweg afstand2,4Gemiddelde afstand in km2025
Treinstation afstand3,9Gemiddelde afstand in km2025
Belangrijk overstapstation afstand5,3Gemiddelde afstand in km2025
Bibliotheek afstand3,9Gemiddelde afstand in km2025
Zwembad afstand4,2Gemiddelde afstand in km2025
Kunstijsbaan afstand23Gemiddelde afstand in km2025
Podiumkunsten afstand5,8Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten binnen 5 km0,2Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 10 km3,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 20 km9Gemiddeld aantal2024
Poppodium afstand18Gemiddelde afstand in km2024
Bioscoop afstand5,7Gemiddelde afstand in km2025
Bioscopen binnen 5 km0,5Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 20 km2,1Gemiddeld aantal2025
Sauna afstand4,0Gemiddelde afstand in km2025
Zonnebank afstand3,9Gemiddelde afstand in km2025
Museum afstand5,6Gemiddelde afstand in km2024
Musea binnen 5 km0,5Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 10 km3,8Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 20 km15Gemiddeld aantal2024
Attractie afstand3,8Gemiddelde afstand in km2025
Attracties binnen 10 km1,1Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 20 km5,5Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 50 km24Gemiddeld aantal2025
Brandweerkazerne afstand4,0Gemiddelde afstand in km2025

Het CBS publiceert gegevens over de nabijheid van voorzieningen voor inwoners van de buurt Verspreide huizen wijk 19. De afstanden zijn gemiddelden over de weg en de nabijheidsindicatoren tonen hoeveel voorzieningen binnen een bepaalde afstand beschikbaar zijn.

Omgeving
OnderwerpWaardeEenheidJaar
RegiocodeBU01411920Code2026
RegionaamVerspreide huizen wijk 19Naam2026
Soort regioBuurtCategorisch type2026
Sorteercode01411920Code2026
Oppervlakte totaal272Aantal hectaren2026
Oppervlakte land238Aantal hectaren2026
Oppervlakte water35Aantal hectaren2026
Mate van stedelijkheid5Indicator 1-52026
Omgevingsadressendichtheid170Gemiddeld aantal per km²2026
Adressen totaal7Aantal2026
Adressen met postcode7Aantal2026
Adressen met woonfunctie6Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie1Aantal2026
Adressen met celfunctie0Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie0Aantal2026
Adressen met industriefunctie2Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie0Aantal2026
Adressen met logiesfunctie0Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie0Aantal2026
Adressen met sportfunctie0Aantal2026
Adressen met winkelfunctie0Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie0Aantal2026
Verblijfsobjecten7Aantal2026
Ligplaatsen0Aantal2026
Standplaatsen0Aantal2026
Panden met adres6Aantal2026
Adressen met pand7Aantal2026
Percelen met adres6Aantal2026
Adressen met perceel7Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom0Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom7Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom0Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom6Aantal2026
Panden met adres voor 1700geen dataAantal2026
Panden met adres 1700 tot 1900geen dataAantal2026
Panden met adres 1900 tot 1925geen dataAantal2026
Panden met adres 1925 tot 1950geen dataAantal2026
Panden met adres 1950 tot 1970geen dataAantal2026
Panden met adres 1970 tot 1980geen dataAantal2026
Panden met adres 1980 tot 1990geen dataAantal2026
Panden met adres 1990 tot 2000geen dataAantal2026
Panden met adres 2000 tot 2010geen dataAantal2026
Panden met adres 2010 tot 2020geen dataAantal2026
Panden met adres 2020 en latergeen dataAantal2026
Adressen met pand voor 17000Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 19001Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 19252Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 19501Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 19700Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 19800Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 19902Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 20000Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 20101Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 20200Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later0Aantal2026
Postcodegebied7601RJ-7609RKNaam2026
Meest voorkomende postcode7609Naam2026
Dekkingspercentage meest voorkomende postcode86%Percentage2026

De onderwerpen in de categorie omgeving beschrijven onder meer de oppervlakte, het aantal adressen, de bevolkingsdichtheid en de omgevingsadressendichtheid van de buurt Verspreide huizen wijk 19.

Verkeersongevallen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal10Aantal2025
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade9Aantal2025
Verkeersongevallen letselschade1Aantal2025
Verkeersongevallen dodelijk0Aantal2025

De gegevens over verkeersongevallen in de buurt Verspreide huizen wijk 19 zijn gebaseerd op de registratie van verkeersongevallen door Rijkswaterstaat.

Vervoer
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Personenauto’s totaal5Aantal2025
Personenauto’s - brandstof benzine5Aantal2025
Personenauto’s - overige brandstof0Aantal2025
Personenauto’s per huishouden1,0Aantal2025
Personenauto’s naar oppervlakte2Aantal2025
Motorfietsen0Aantal2025

De vervoersgegevens tonen onder meer het aantal personenauto’s en andere voertuigen in de buurt Verspreide huizen wijk 19. De voertuiggegevens zijn gebaseerd op het Nederlandse kentekenregister van de RDW.

Woningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad6Aantal2025
Woningen per 1.000 inwoners300Aantal per 1.000 inwoners2025
Nieuwbouw woningen0Aantal2025
Niet-woningvoorraad1Aantal2025
Nieuwbouw niet-woningen0Aantal2025
Gemiddelde woningwaarde€230.143Gemiddeld in Euro2020
Woningwaarde klasse€200.000 tot €250.000Categorisch type2020
Eengezinswoningen6Aantal2020
Meergezinswoningen0Aantal2020
Koopwoningen5Aantal2020
Huurwoningen1Aantal2020
Huurwoningen woningcorporaties1Aantal2020
Huurwoningen overige verhuurders0Aantal2020
Eigendom onbekend6Aantal2025
Bewoond6Aantal2020
Onbewoond0Aantal2020
% Koopwoningen82%Percentage2020
% Huurwoningen18%Percentage2020
% Huurwoningen woningcorporaties16%Percentage2020
% Huurwoningen overige verhuurders0%Percentage2020
% Eigendom onbekend100%Percentage2025
% Eengezinswoningen99%Percentage2020
% Meergezinswoningen1%Percentage2020
% Bewoond98%Percentage2020
% Onbewoond2%Percentage2020
Appartementen2Aantal2026
Tussenwoningen0Aantal2026
Hoekwoningen0Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen0Aantal2026
Vrijstaande woningen4Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen33%Percentage2026
% Tussenwoningen0,0%Percentage2026
% Hoekwoningen0,0%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen0,0%Percentage2026
% Vrijstaande woningen67%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 19453Aantal2026
Woningen 1945 tot 19650Aantal2026
Woningen 1965 tot 19750Aantal2026
Woningen 1975 tot 19850Aantal2026
Woningen 1985 tot 19952Aantal2026
Woningen 1995 tot 20050Aantal2026
Woningen 2005 tot 20151Aantal2026
Woningen 2015 tot 20250Aantal2026
Woningen 2025 en later0Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend0Aantal2026
% Woningen voor 194550%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 19650,0%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 19750,0%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 19850,0%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 199533%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 20050,0%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 201517%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 20250,0%Percentage2026
% Woningen 2025 en later0,0%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend0,0%Percentage2026

De woningcijfers voor de buurt Verspreide huizen wijk 19 komen voornamelijk van het CBS en de BAG. Ze beschrijven onder meer de woningvoorraad, woningtypen, bouwperioden, eigendom en gemiddelde WOZ-waarde. Cijfers op wijk- en buurtniveau kunnen zijn afgerond op vijftallen.

Download de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren als Excel document. Alle woonplaatsen, wijken en buurten zijn onderdeel van de download voor de gemeente Almelo. Er is ook een download met alle gemeente-, wijk- en buurtgegevens voor heel Nederland.

Selecteer op een groot scherm een categorie in het menu naast de tabel. Gebruik op een klein scherm de keuzelijst boven de tabel.

Tabelgebruik:

  • Kies een categorie om alleen de onderwerpen uit dat deel van de tabel te tonen.
  • Op grote schermen staat de categoriekeuze naast de tabel; op kleine schermen staat deze erboven.
  • Verschuif de tabel op kleine schermen horizontaal om alle kolommen te bekijken.
Top 5 buurt Verspreide huizen wijk 19: kenmerken met het grootste verschil ten opzichte van Nederland
#KenmerkWaardeWaarde NLVerschilVerschil NLScore
1Vernieling per 1.000 inwoners1504146226,8
2% Eigendom onbekend100%1%99%17%5,7
3Inkomensontvangers per 1.000 inwoners0807-8071525,3
4Gemiddelde huishoudensgrootte3,22,11,10,33,63
5Gemiddeld aardgasverbruik per woning1.7208009202573,58

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Almelo.

RegioSoort regioVernieling per 1.000 inwoners% Eigendom onbekendInkomensontvangers per 1.000 inwonersGemiddelde huishoudensgrootteGemiddeld aardgasverbruik per woning
Verspreide huizen wijk 19Buurt150100%03,21.720
NederlandLand41%8072,1800
AlmeloGemeente60%8132,2890
GroeneveldBuurt40%8422,21.370
KanaalzijdeBuurt10%8452,4940

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Almelo.

Top 5 kenmerken buurt Verspreide huizen wijk 19:

De eerste tabel toont de vijf meest kenmerkende onderwerpen voor buurt Verspreide huizen wijk 19. Op deze onderwerpen verschilt buurt Verspreide huizen wijk 19 relatief het meest van de rest van Nederland. De vergelijking gebruikt de meest recent beschikbare gegevens per onderwerp.

Regio’s:

De tweede tabel toont de waarden voor de top 5 kenmerken per regio. Getoonde regio’s: buurt Verspreide huizen wijk 19, Nederland, de gemeente, de wijk en de andere buurten binnen de wijk. Hierbij staan de kenmerken in de kolommen en de vergelijkingsgebieden in de rijen.

Berekening van de grootste verschillen:

Het relatieve verschil is berekend als verschilscore. De verschilscore vergelijkt het verschil voor Verspreide huizen wijk 19 met het gemiddelde verschil voor Nederland. Zo worden de onderwerpen geselecteerd die relatief het sterkst van het Nederlandse gemiddelde afwijken.

De kolommen van de eerste tabel tonen de rekenstappen. ‘Waarde’ is de waarde voor Verspreide huizen wijk 19, ‘Waarde NL’ het Nederlandse gemiddelde, ‘Verschil’ het verschil tussen beide waarden, ‘Verschil NL’ de gemiddelde afwijking in Nederland en ‘Score’ de daaruit berekende verschilscore.

De verschilscores zijn voor ruim 70 onderwerpen berekend. Uit de onderwerpen met de hoogste scores worden de vijf meest interessante onderwerpen gekozen. Hierdoor worden tegengestelde of vrijwel gelijke onderwerpen niet dubbel getoond en wordt het ontbreken van een onderwerp niet als kenmerk gepresenteerd. Als er bijvoorbeeld relatief veel vrouwen zijn, wordt niet ook automatisch het lage aandeel mannen getoond. Een sterk afwijkende bedrijfstak wordt alleen getoond als deze oververtegenwoordigd is.

Alle verschilscores voor alle wijken en buurten in buurt Verspreide huizen wijk 19 staan in de uitgebreide download voor Almelo.

Data en bronnen

Bekijk de gebruikte open databronnen en definities en download uitgebreide regionale datasets over de buurt Verspreide huizen wijk 19.

Download alle regionale data
Download de uitgebreide datasets voor de gemeente Almelo.
Afbeelding van Excel documenten uit de download met regionale data.

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download uitgebreide informatie in handige Excel-overzichten voor de gemeente Almelo. De download bevat regionale statistieken, adressen, verkiezingsuitslagen, misdaadcijfers, detail leeftijdsgegevens en meer.

Download!
Gebruikte open data bronnen
Bronvermelding en definities

Veel gegevens op deze pagina komen uit verschillende datasets met regionale cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hierbij is een groot aantal datasets gecombineerd. De meest recente gegevens zijn bijgewerkt tot en met 14 oktober 2026. Daarnaast zijn diverse andere officiële databronnen gebruikt, waaronder het Kadaster, de Kiesraad, de Politie en het RIVM.

Bronnen & definities
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron