Statistieken buurt Vinkeveen Dorp

Statistieken buurt Vinkeveen Dorp

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Vinkeveen Dorp in de gemeente De Ronde Venen Vlag van de gemeente De Ronde Venen. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Vinkeveen Dorp in de gemeente De Ronde Venen Vlag van de gemeente De Ronde Venen. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Kaart van de buurt Vinkeveen Dorp.Bekijk kaart
Buurt Vinkeveen Dorp in het kort

Bekijk de belangrijkste cijfers, de kaart en een korte toelichting over de buurt Vinkeveen Dorp.

Kerncijfers van de buurt Vinkeveen Dorp
Adressen, panden, percelen, woningen, huishoudens en inwoners.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van de belangrijkste cijfers van het Kadaster en het CBS voor de buurt Vinkeveen Dorp.


Onderstaande tabel toont de belangrijkste cijfers van het CBS en het Kadaster voor de buurt Vinkeveen Dorp.

OnderwerpAantalBronJaar data
Adressen met postcode1.368Kadaster2026
Adressen met woonfunctie1.141Kadaster2026
Panden met adres927Kadaster2026
Percelen met adres869Kadaster2026
Woningvoorraad1.121CBS2025
Huishoudens1.120CBS2025
Inwoners2.526CBS2026

Op deze pagina vind je een kaart van de buurt Vinkeveen Dorp en de data over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Vinkeveen Dorp.

Definities
Aantal inwoners op de kaart van de buurt Vinkeveen Dorp
Kaart van de omgeving van de buurt Vinkeveen Dorp.
Afbeelding van de buurt Vinkeveen Dorp op de kaart.

Kaart van de wijk Vinkeveen met het aantal inwoners per buurt in 2025. De cijfers op de kaart geven de volgende buurten weer: 1: Vinkeveen Plassengebied, 2: Vinkeveen Dorp, 3: Zuiderwaard-Westerheul, 4: Vinkeveen Buitengebied.

Bekijk de statistieken voor alle 42 gebieden binnen de gemeente De Ronde Venen via de overzichtspagina van de gebieden in de De Ronde Venen.

Overzicht gebieden Meer De Ronde Venen
Over de buurt Vinkeveen Dorp

De buurt Vinkeveen Dorp ligt binnen de wijk Vinkeveen in de gemeente De Ronde Venen. De meest voorkomende postcode in de buurt Vinkeveen Dorp is postcode 3645.

Er zijn 1.423 adressen en 1.121 woningen in de buurt Vinkeveen Dorp in de gemeente De Ronde Venen. 55% van de woningen in de buurt is een koopwoning. De woningen hebben een gemiddelde WOZ waarde van €571.000. Er wonen 2.526 inwoners in de buurt Vinkeveen Dorp, waarvan de grootste groep (31%) tussen de 45 en 65 jaar oud is. Buurt Vinkeveen Dorp telt 1.120 huishoudens van gemiddeld 2,2 personen. Verder zijn er 1.295 personenauto’s en 490 bedrijfsvestigingen geregistreerd in de buurt Vinkeveen Dorp.

Buurt Vinkeveen Dorp heeft een totale oppervlakte van 154 hectare, waarvan 121 hectare land en 33 hectare water (honderd hectare is één vierkante kilometer, 1 km2). De gemiddelde dichtheid van adressen is 741 adressen per km2.

Meer over de buurt Vinkeveen Dorp:

De naam van deze buurt veranderde van Verspreide huizen langs het Gein in 2016 naar Vinkeveen Dorp in 2017. De gemeente De Ronde Venen (gemeentecode GM0736) is bij een gemeentelijke herindeling in 2011 groter geworden vanuit de gemeenten De Ronde Venen en Abcoude. Hierbij zijn deze gemeenten volledig naar de nieuwe gemeente De Ronde Venen overgegaan. De gegevens van de buurt Vinkeveen Dorp voor de jaren 2013 tot en met 2016 zijn berekend. Bekijk ook de pagina over de gemeentelijke herindeling van de gemeente De Ronde Venen.

Wonen in de buurt Vinkeveen Dorp

Bekijk de woningvoorraad, woningkenmerken, woningtypen en de ontwikkeling van de gemiddelde WOZ-waarde in de buurt Vinkeveen Dorp.

Kenmerken van de 1.121 woningen in de buurt Vinkeveen Dorp
Er zijn 1.121 woningen in de buurt Vinkeveen Dorp.
Informatie over de woningen in deze regio op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken. En bekijk de woningkenmerken per buurt in de gemeente De Ronde Venen in een interactieve tabel.

Toelichting
Woningwaarde per jaar
De gemiddelde WOZ waarde in de buurt Vinkeveen Dorp was €571.000 in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in de buurt Vinkeveen Dorp.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Vinkeveen Dorp:

JaarGemiddelde WOZ woningwaarde Buurt Vinkeveen Dorp% verschil
2025€571.0006,3%
2024€537.000-1,29%
2023€544.00018%
2022€462.00010%
2021€419.0006,3%
2020€394.0006,8%
2019€369.0005,7%
2018€349.0000,58%
2017€346.9780,0%
2016€346.9789,1%
2015€317.918-0,39%
2014€319.169-7,9%
2013€346.717geen data

De gemiddelde WOZ woningwaarde in de buurt Vinkeveen Dorp is met €224.283 toegenomen van €346.717 in 2013 tot €571.000 in 2025 (dat is een stijging van 65%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2025 was €18.690 (4,44%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een licht stijgende trend: De cijfers groeien meer wel dan niet.

Bekijk ook de ranglijst van de woningwaarden per buurt in de gemeente De Ronde Venen.

Toelichting
Download een schat aan informatie
Woningwaarde en 65-plussers per gebied
De gemiddelde woningwaarde in de buurt Vinkeveen Dorp is €571.000, het percentage inwoners van 65 jaar en ouder is 25% en er zijn 1.121 woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde woningwaarde per regio op de horizontale as. Deze is afgezet tegen het percentage inwoners van 65 jaar en ouder op de verticale as. Iedere regio wordt als cirkel weergegeven. De omvang van de cirkels hangt af van het aantal woningen in een gebied: hoe meer woningen, hoe groter de cirkel.

Woningwaarde ten opzichte van inwoners van 65 jaar en ouder per gebied, de volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (grijs), provincie Utrecht (bruin), gemeente De Ronde Venen (geel), 8 woonplaatsen (groen), 8 wijken (oranje) en 24 buurten (blauw). De buurt Vinkeveen Dorp wordt in het rood weergegeven. Klik op de naam van een cirkel om de gegevens voor dat gebied weer te geven.

Soorten woningen
Appartementen komen het meeste voor in de buurt Vinkeveen Dorp: er zijn 408 adressen met het woningtype appartementen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de buurt Vinkeveen Dorp.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 juli 2026.

Bevolking in de buurt Vinkeveen Dorp

Bekijk de samenstelling en ontwikkeling van de bevolking in de buurt Vinkeveen Dorp, met cijfers over inwoners, leeftijd, burgerlijke staat, huishoudens, migratieachtergrond, opleidingsniveau, geboorte en sterfte.

Bekijk ook de maandelijkse bevolkingsontwikkeling in de gemeente De Ronde Venen.

Aantal inwoners per jaar
De buurt Vinkeveen Dorp telt 2.526 inwoners in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Vinkeveen Dorp. De gegevens lopen van 2013 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Vinkeveen Dorp:

JaarAantal inwoners de buurt Vinkeveen Dorp% verschil
20262.526-0,94%
20252.5500,39%
20242.5400,0%
20232.5400,79%
20222.5200,0%
20212.520-0,59%
20202.5350,8%
20192.515-0,2%
20182.5200,4%
20172.5101,29%
20162.4783,64%
20152.391-1,16%
20142.4190,71%
20132.402geen data

De bevolking van de buurt Vinkeveen Dorp is met 124 inwoners gestegen van 2.402 inwoners in 2013 tot 2.526 inwoners in 2026 (dat is een toename van 5,2%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2026 was 10 inwoners (0,39%).

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente De Ronde Venen.

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in de buurt Vinkeveen Dorp:

In 2013 waren er 2.402 inwoners in de buurt Vinkeveen Dorp. In 2015 is het aantal gedaald tot 2.391 inwoners. Dit is een daling van 11 (-0,46%) ten opzichte van 2013, ten opzichte van het vorige jaar (2014) is het verschil -28 (-1,16%). Het aantal van 2.391 inwoners is het minimum in de hele periode waarover de inwonersdata beschikbaar zijn. In 2025 is het aantal gestegen tot 2.550 inwoners. De stijging ten opzichte van 2015 is 159 (6,6%), het verschil ten opzichte van het vorige jaar (2024) is 10 (0,39%). Het aantal van 2.550 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 2013 tot en met 2026. In 2026 telde de buurt Vinkeveen Dorp 2.526 inwoners.

Inwoners per leeftijdsgroep in de buurt Vinkeveen Dorp
De grootste getoonde leeftijdsgroep in de buurt Vinkeveen Dorp is 45 tot 65 jaar, met 31% van de inwoners.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, leeftijdsgroepen: aantal inwoners op 1 januari 2026 per leeftijdsgroep.

De grafiek toont de leeftijdsgroepen. Het aantal inwoners is ook per individueel levensjaar beschikbaar (alleen de inwoners van 105 jaar en ouder vormen 1 groep). De inwoners naar leeftijd zijn er tot op buurtniveau in het document met leeftijdsgegevens in de download voor de gemeente De Ronde Venen.

Burgerlijke staat in de buurt Vinkeveen Dorp
Deze grafiek laat zien hoeveel inwoners getrouwd, niet getrouwd, gescheiden of verweduwd zijn.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, burgerlijke staat: aantal en percentage inwoners op 1 januari 2025 naar burgerlijke staat.

Onderverdeling van de bevolking in de buurt Vinkeveen Dorp naar de situaties ‘Ongehuwd’, ‘Gehuwd’, ‘Gescheiden’ en ‘Verweduwd’.

Toelichting
Soorten huishoudens
In 2025 waren er 1.120 huishoudens in de buurt Vinkeveen Dorp. Er waren 405 eenpersoonshuishoudens en 715 meerpersoonshuishoudens (afgerond op vijftallen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont de verdeling naar soorten huishoudens voor de buurt Vinkeveen Dorp. De gegevens gelden voor 2025.

De cijfers gaan over de particuliere huishoudens op 1 januari 2025. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. In deze grafiek worden de huishoudens onderverdeeld in eenpersoonshuishoudens, meerpersoonshuishoudens zonder kinderen en meerpersoonshuishoudens met kinderen. De cijfers over huishoudens zijn afgerond op vijftallen.

Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in de buurt Vinkeveen Dorp.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2013 tot en met 2025: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in de buurt Vinkeveen Dorp per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Vinkeveen Dorp:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
20252.170140240
20242.175135230
20232.180140215
20222.22000
20212.225116179
20202.245114176
20192.220116179
20182.230114176
20172.235108167
20162.203108166
20152.14298151
20142.17098151
20132.15598149

In 2025 was de herkomst van inwoners in de buurt Vinkeveen Dorp als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 85%, herkomst uit Europese landen: 5,5% en herkomst uit landen buiten Europa: 9,4% En in 2013 was de verdeling van inwoners naar herkomstgebied als volgt: herkomst uit Nederland: 90%, herkomst uit Europa: 4,08% en herkomst van buiten Europa: 6,2%.

Toelichting Meer migratie
Migratie herkomstlanden

Bekijk ook de detailinformatie over het aantal inwoners in Nederland naar land van herkomst.

Landen van herkomst
Migratie achtergrond: Geboortelanden en herkomstlanden
Van de inwoners van de buurt Vinkeveen Dorp is 92% in Nederland geboren (gegevens 2025).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking in de buurt Vinkeveen Dorp: de grafiek toont het aantal inwoners in 2025, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland. Gebruik het filter om een categorie te selecteren.

De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.

Toelichting
Geboorte per 1.000 inwoners
Er zijn 5 baby’s per 1.000 inwoners geboren in 2025 in de buurt Vinkeveen Dorp.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal levend geboren babies per 1.000 inwoners in de buurt Vinkeveen Dorp.

De cijfers over de geboortes per 1.000 aantal inwoners zijn berekend door het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december te delen door het aantal inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

Er waren in de gemeente De Ronde Venen als geheel 38 geboortes in augustus 2026. Bekijk de pagina met maandelijkse bevolkingscijfers voor de gemeente De Ronde Venen.

Cijfers over geboorte

De cijfers over het relatieve aantal geboortes zijn gebaseerd op data van het CBS. Als basis hiervoor is het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december in verhouding tot het aantal inwoners op 1 januari van een jaar in de buurt Vinkeveen Dorp genomen. Het relatieve aantal geboorten kan hoger uitvallen dan verwacht op basis van het inwonertal. Het relatieve cijfer betreft namelijk het aantal geboorten gedurende het jaar ten opzichte van het aantal inwoners op 1 januari. In nieuwbouwwijken kan het aantal inwoners sterk groeien in een jaar. Zo kunnen er in 1 jaar 10 kinderen geboren worden in een wijk waarin op 1 januari slechts 10 inwoners wonen, maar aan het eind van het jaar bijvoorbeeld 200 inwoners.

Sterfte per 1.000 inwoners
Er zijn 15 personen per 1.000 inwoners overleden in 2025 in de buurt Vinkeveen Dorp.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal sterftes per 1.000 inwoners in de buurt Vinkeveen Dorp.

De cijfers over de sterfte per 1.000 aantal inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS. De relatieve sterfte is bepaald als het aantal overledenen van 1 januari tot en met 31 december, per 1.000 inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

In augustus 2026 zijn in de gemeente De Ronde Venen als geheel 33 inwoners overleden. Bekijk de maandelijkse sterftecijfers voor de gemeente De Ronde Venen.

Meer sterfte
Onderwijs in de buurt Vinkeveen Dorp
Kinderopvang- en onderwijslocaties in de buurt Vinkeveen Dorp
Buurt Vinkeveen DorpGemeente De Ronde VenenGemeente Amsterdam
Aantal kinderopvanglocaties9681.096
Aantal kindplaatsen2112.03737.826
Aantal vestigingen basisonderwijs118242
Aantal leerlingen basisonderwijs2093.60963.775
Aantal vestigingen voortgezet onderwijs0291
Aantal leerlingen voortgezet onderwijs01.22346.608
Aantal opleidingen middelbaar beroepsonderwijs0040
Aantal studenten middelbaar beroepsonderwijs0025.525
Aantal opleidingen hoger onderwijs00456
Aantal studenten hoger onderwijs00135.629

Bovenstaande tabel toont data van het LRK en DUO over kinderopvang en onderwijs. De gegevens zijn bijgewerkt tot en met 1 oktober 2026.

Het aantal leerlingen betreft het aantal dat onderwijs volgt op een school in de buurt Vinkeveen Dorp. Op de pagina’s over het basisonderwijs en over de middelbare scholen zijn ook gegevens beschikbaar over het huisadres van leerlingen ten opzichte van het adres van de schoolvestigingen.

Gemiddelde afstanden kinderopvang en onderwijs
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een basisschool in de buurt Vinkeveen Dorp is 1,0 kilometer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand staafdiagram toont de gemiddelde afstand in kilometers over de weg tot kinderdagverblijven, buitenschoolseopvang, basisonderwijs, voortgezet onderwijs totaal, VMBO scholen en HAVO VWO scholen. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens voor verschillende soorten locaties te tonen. De gebruikte cijfers komen van uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor de situatie in 2025.


Onderstaande tabel de gemiddelde afstand in kilometers voor verschillende soorten locaties voor kinderopvang en onderwijs. De gegevens worden getoond per (vergelijkings)gebied en gelden voor 2025.

RegioKinderdagverblijfBuitenschoolseopvangBasisonderwijsVoortgezet onderwijsVMBOHAVO VWO
Nederland0,70,70,82,52,63,4
Provincie Utrecht0,60,70,72,22,32,6
Gemeente De Ronde Venen0,90,80,92,82,83,9
Wijk Vinkeveen1,21,01,21,91,96,2
Buurt Vinkeveen Dorp0,60,61,01,81,86,0
Buurt Zuiderwaard-Westerheul0,80,50,70,70,75,8
Buurt Vinkeveen Plassengebied2,72,72,65,05,07,5
Buurt Vinkeveen Buitengebied2,62,62,23,63,66,0

Deze grafiek toont een regionale vergelijking van de gemiddelde reisafstanden voor inwoners van hun woonadres naar de dichtstbijzijnde locaties voor kinderopvang, basisonderwijs en voortgezet onderwijs. De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting. In de grafiek zie je de gegevens voor de buurt Vinkeveen Dorp in vergelijking tot andere gebieden. De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (oranje), provincie Utrecht (bruin), gemeente De Ronde Venen (geel), wijk Vinkeveen (groen) en 3 buurten (blauw). Buurt Vinkeveen Dorp wordt in het rood weergegeven.

Leerlingen en studenten in de buurt Vinkeveen Dorp
In 2025 woonden er 430 leerlingen en studenten in de buurt Vinkeveen Dorp.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Onderwijsdata: aantal leerlingen en studenten per soort onderwijs in de buurt Vinkeveen Dorp, data van het CBS over 2025.

De grafiek toont het aantal leerlingen in het PO en VO en het aantal studenten in het MBO, HBO, en WO dat als inwoner staat ingeschreven op een adres in de buurt Vinkeveen Dorp.

Toelichting
Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar per 1 oktober 2024 in de buurt Vinkeveen Dorp.

Bovenstaande donutgrafiek toont het percentage praktisch, middelbaar en hoog opgeleiden voor de buurt Vinkeveen Dorp. Bekijk het aantal inwoners per opleidingsniveau door op de taartpunten in de grafiek te klikken.

Definities opleidingsniveau

Economie en inkomen in de buurt Vinkeveen Dorp

Bekijk de ontwikkeling van het aantal bedrijven en het gemiddelde inkomen in de buurt Vinkeveen Dorp, met vergelijkingen tussen gebieden.

Bedrijfsvestigingen (490 totaal)
In de buurt Vinkeveen Dorp zijn in totaal 490 bedrijfsvestigingen* geregistreerd (gegevens voor 2025). * Het totaal van 490 bedrijfsvestigingen wijkt af van de som van 495 van het aantal bedrijfsvestigingen per sector. Het verschil wordt veroorzaakt doordat de aantallen per sector op vijftallen zijn afgerond.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen van bedrijven per sector per jaar in de buurt Vinkeveen Dorp (het aantal bedrijven in de sector “overheid, onderwijs en zorg (Ooz)” is vanaf 2020 bekend).

De ‘gestapelde lijngrafiek’ toont het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt Vinkeveen Dorp voor elk van de volgende 8 sectoren:

  1. Lbv: Landbouw, bosbouw en visserij
  2. Nen: Nijverheid en energie
  3. Hh: Handel en HORECA
  4. Vic: Vervoer, informatie en communicatie
  5. Fdo: Financiële diensten en onroerend goed
  6. Zd: Zakelijke dienstverlening
  7. Ooz: Overheid, onderwijs en zorg
  8. Cro: Cultuur, recreatie en overige diensten
Toelichting Definities

Advertentie:

De inlegzolen van VeiligVoeten beschermen goed tegen spijkers in je voet!

Huttenbouw of timmerdorp?
Voorkom verwondingen aan je voeten en voel je veilig! Gebruik veiligheidszooltjes, die beschermen goed tegen scherpe objecten in je voet! Het materiaal van de zolen lijkt op dat van een kogelvrij vest. Bescherm je voeten tegen spijkers en schroeven bij het klussen, gebruik ze bij evenementen, draag ze in je laarzen voor extra isolatie en bescherming of gebruik ze in je waterschoenen.

Gemiddeld inkomen per inwoner
Het gemiddeld inkomen per inwoner in de buurt Vinkeveen Dorp is €40.000.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld bruto jaarinkomen in de buurt Vinkeveen Dorp.

Over de inkomensdata:

Inwoners en inkomensontvangers: Het gemiddeld inkomen per inwoner in de buurt Vinkeveen Dorp is €40.000. Het gemiddeld inkomen per inkomensontvanger is €47.200. Buurt Vinkeveen Dorp telt 2.000 inkomensontvangers op 2.526 inwoners totaal.

4% van de huishoudens in de buurt Vinkeveen Dorp heeft een inkomen op of rond het sociaal minimum. Studentenhuishoudens en huishoudens met een onvolledig jaarinkomen zijn hierin niet meegenomen. Het sociaal minimum is het wettelijk bestaansminimum zoals dat in de politieke besluitvorming is vastgesteld. Zie de tabel met definities van de brondata voor de volledige definities.

Over de schaal van de inkomensmeter:

De laagste 10% en 25% regio’s vallen in het rode en oranje gebied; deze gebieden kunnen elkaar deels overlappen. De hoogste 25% regio’s vallen in het groene gebied. De grenzen zijn berekend met percentielen, waarbij alle waarden van laag naar hoog zijn gesorteerd. Lees meer over het (gewogen) gemiddelde, de mediaan, modus en percentielen.

Inkomensvergelijking binnen de gemeente De Ronde Venen
Regionale vergelijking van het gemiddelde inkomen per inwoner.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld inkomen per jaar voor elke regio in De Ronde Venen: buurt Vinkeveen Dorp is rood, andere buurten zijn blauw, wijken zijn geel en de gemeente is grijs.

Er zijn nog veel meer inkomensgegevens beschikbaar in de tabel met 250+ onderwerpen en de inkomensranglijst.

De regionale gezondheidsmonitor

Onderstaande grafieken tonen gegevens uit de regionale gezondheidsmonitor. De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners. De data uit het onderzoek komen van het RIVM en het CBS.

Inwoners met een goede gezondheid
77% procent van de inwoners van 18 jaar en ouder in de buurt Vinkeveen Dorp ervaart de eigen gezondheid als goed of zeer goed.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande lijngrafiek toont het percentage inwoners met een goede gezondheid in de buurt Vinkeveen Dorp per leeftijdsgroep. De gegevens wordt getoond voor de periode van 2012 tot en met 2024.

De RIVM gezondheidsmonitor biedt gezondheidsgegevens voor Nederland en per provincie, gemeente, wijk en buurt. Dit zijn gegevens over beperkingen, ervaren gezondheid, overgewicht, roken, drinken en mantelzorg.

Over de gezondheidsmonitor

De cijfers op deze pagina zijn afkomstig van het RIVM op basis van gegevens uit de Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen 2012, 2016, 2020 en de Corona Gezondheidsmonitor 2022 van GGD, CBS en RIVM. Er zijn data over monitoren met betrekking tot gezondheid, sociale situatie en leefstijl. Deze gegevens zijn er voor alle buurten, wijken, gemeenten, provincies en voor heel Nederland. Normaliter wordt dit onderzoek iedere vier jaar uitgevoerd. En in verband met Corona is er in 2022 een extra Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen uitgevoerd.

De data zijn door het RIVM en CBS gepubliceerd en waar nodig door OpenInfo omgerekend naar de regionale indelingen van 2025.

Bekijk alle definities uit de regionale gezondheidsmonitor.

Alcoholgebruik en roken
85% van de inwoners van 18 tot 65 jaar in de buurt Vinkeveen Dorp geeft aan wel eens alcohol te drinken.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de onderwerpen in de categorie ‘Alcoholgebruik en roken’ uit de gezondheidsmonitor van het RIVM voor de buurt Vinkeveen Dorp. Hierbij wordt per onderwerp getoond wat het percentage inwoners in de buurt Vinkeveen Dorp is dat heeft aangegeven dat het onderwerp van toepassing is. Gebruik het filter boven de grafiek om de leeftijdsgroep van de inwoners te kiezen.

Bekijk de toelichting bij bovenstaande grafiek met de definities en de vragen voor de onderwerpen ‘rookt tabak’, ‘voldoet aan de alcoholrichtlijn’, ‘drinken’, ‘zwaar drinken’ en ‘overmatig drinken’.

Toelichting

Bekijk de aparte pagina over de gezondheid in de buurt Vinkeveen Dorp met de gegevens over meer dan 40 onderwerpen uit de regionale gezondheidsmonitor en met data over het gebruik van de WMO en de jeugdzorg in de buurt Vinkeveen Dorp.

Meer gezondheidsdata
Voertuigen en verkeer in de buurt Vinkeveen Dorp

Bekijk de beschikbare gegevens over geregistreerde voertuigen, elektrische auto’s en verkeersongevallen in de buurt Vinkeveen Dorp.

Aantal elektrische auto’s in de buurt Vinkeveen Dorp
Er zijn 106 elektrische auto’s in oktober 2026 in de buurt Vinkeveen Dorp.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal elektrische auto’s per maand in de buurt Vinkeveen Dorp op basis van de regionale voertuigdata van de RDW. Dit is de som van het aantal elektrische bedrijfsauto’s en het aantal elektrische personenauto’s.

Er zijn 106 elektrische auto’s in de buurt Vinkeveen Dorp. Dit is het totaal aantal in oktober 2026 bij de RDW op kenteken geregistreerde elektrische auto’s in de buurt Vinkeveen Dorp die op de batterij rijden en met een stekker opgeladen worden.

Toelichting op de regionale voertuigdata

Deze paragraaf toont data over de op kenteken geregistreerde voertuigen in de buurt Vinkeveen Dorp. Dit is regionale data van de RDW. De data is beschikbaar per soort voertuig, per energiebron (brandstof) en per maand. Deze gegevens worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent was dit op 1 oktober 2026. Bekijk de toelichting voor de bronbeschrijving en definities van de regionale voertuig data.

Toelichting Meer autodata
Voertuigen naar energiebron
Er zijn 1.247 voertuigen met ‘benzine’ als energiebron in de buurt Vinkeveen Dorp in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen per type energiebron (brandstof) dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt Vinkeveen Dorp geregistreerd staat.

Er zijn in totaal 1.908 op naam geregistreerde voertuigen in de buurt Vinkeveen Dorp (in oktober 2026).

Voertuigen naar soort
Er zijn 1.371 voertuigen van het type ‘personenauto’ in de buurt Vinkeveen Dorp in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen naar soort motorvoertuig dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt Vinkeveen Dorp geregistreerd staat.

Vergelijk het percentage auto’s per energiebron op de pagina met regionale voertuigdata.

Verkeersongevallen naar afloop
Er waren 10 verkeersongevallen in de buurt Vinkeveen Dorp in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal verkeersongevallen in de buurt Vinkeveen Dorp. Gebruik het filter boven de grafiek om het aantal ongevallen per afloop (materiële schade, letselschade of dodelijke afloop) te bekijken.


Onderstaande tabel laat zien hoeveel verkeersongevallen er in het jaar 2025 in de buurt Vinkeveen Dorp plaatsvonden, uitgesplitst naar afloop.

Afloop verkeersongevallenAantal verkeersongevallen in 2025
Totaal10
Materiële schade5
Letselschade5
Dodelijke afloop0

De dataset met verkeersongevallen BRON is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen de buurt Vinkeveen Dorp vallen.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Veiligheid in de buurt Vinkeveen Dorp

Bekijk de ontwikkeling en soorten van de geregistreerde misdaad in de buurt Vinkeveen Dorp op basis van data van de Politie en het CBS. De politiedata worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent op 15 september 2026. De beschrijvingen van de soorten misdrijven zoals de politie deze gebruikt zijn te vinden in de tabel met definities van de verschillende soorten delicten.

Meer misdaad
Totaal geregistreerde misdaad per maand of per jaar
Er zijn in 2025 in totaal 44 misdrijven in de buurt Vinkeveen Dorp geregistreerd.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Totaal aantal geregistreerde misdaden in de buurt Vinkeveen Dorp, 2012 tot en met 2025 (bij weergave van de gegevens per jaar) of maart 2025 tot en met augustus 2026 (bij weergave van de gegevens per maand).

In de buurt Vinkeveen Dorp zijn van 2012 tot en met 2025 in totaal 1.189 misdrijven geregistreerd. Deze misdrijven zijn ingedeeld naar 33 verschillende soorten delicten. In 2025 werden in de buurt Vinkeveen Dorp 44 misdrijven door de politie vastgelegd. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens per maand of per jaar te tonen.

Misdaden naar type delict
De meest voorkomende soorten misdrijven in de buurt Vinkeveen Dorp in 2025 zijn Vernieling cq. zaakbeschadiging (8 delicten) en Horizontale fraude (6 delicten).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal geregistreerde misdaden voor de tien meest voorkomende soorten delicten in 2025 in de buurt Vinkeveen Dorp.

Definities misdaad
Misdaad totaal per maand
In augustus 2026 zijn er 14 misdrijven in de buurt Vinkeveen Dorp geregistreerd.
Afbeelding van een warmtekaart (een heatmap in het Engels, een visuele weergave van data waarbij kleuren worden gebruikt om waarden weer te geven) met het totaal aantal misdrijven in de buurt Vinkeveen Dorp per maand en per jaar.

Bovenstaande warmtekaart geeft een visuele weergave van het totaal aantal door de politie geregistreerde misdrijven per maand in de buurt Vinkeveen Dorp over de afgelopen 6 jaar.

Alle gegevens zijn beschikbaar in het Excel document met politiedata als onderdeel van de download voor de gemeente De Ronde Venen.

Misdaden per 1.000 inwoners
Er waren 5 misdrijven per 1.000 inwoners van het type ‘diefstal’ in 2025 in de buurt Vinkeveen Dorp.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Criminaliteit: aantal misdaden per 1.000 inwoners in 2025 in de buurt Vinkeveen Dorp.

De grafiek toont de meest recente gegevens over het aantal misdaden per 1.000 inwoners voor de buurt Vinkeveen Dorp. De gegevens over misdaden zijn hiertoe gegroepeerd in (1) het totaal aantal diefstallen (alle vormen, zoals diefstal uit woningen en schuren, diefstal van auto’s en fietsen en winkeldiefstal), (2) geweld en seksmisdrijven, (3) milieuovertredingen, (4) oplichting, (5) verkeersovertredingen, (6) vernielingen en misdrijven tegen de openbare orde en (7) alle overige misdrijven. De definities van alle verschillende soorten delicten met daarbij de categorie waarin deze zijn ingedeeld zijn te vinden in de bronbeschrijving van de politiedata.

Verkiezingen in de buurt Vinkeveen Dorp

Bekijk de beschikbare verkiezingsuitslagen en informatie over de stembureaus in de buurt Vinkeveen Dorp.

Uitslagen gemeenteraadsverkiezingen 2026
Stembureaus in de buurt Vinkeveen Dorp
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Verkiezingsuitslagen per stembureau met het aantal stemmen per partij bij de verkiezingen voor de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026. Gebruik het filter boven de grafiek om de uitslagen per stembureau weer te geven. Er waren bij deze verkiezingen 2 stembureaus in de buurt Vinkeveen Dorp.

Onderstaande grafiek toont het aantal stemmen per politieke partij dat bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 is uitgebracht. Er waren bij deze verkiezingen 2 stembureaus in de buurt Vinkeveen Dorp. Gebruik het filter boven de grafiek en toon de uitslagen voor elk van de 2 stembureaus in de buurt Vinkeveen Dorp.

Bekijk veel meer informatie over de verkiezingen op de pagina met alle 37 stembureaus in de gemeente De Ronde Venen en op de pagina met alle verkiezingsuitslagen voor de gemeente De Ronde Venen. En download alle verkiezingsdata in een Excel document als onderdeel van de uitgebreide informatie voor de gemeente De Ronde Venen.

Stembureaus De Ronde Venen
Adressen en leefomgeving in de buurt Vinkeveen Dorp

Bekijk gegevens over adressen, gebruiksdoelen, bouwperioden, dichtheid, de nabijheid van voorzieningen, energieverbruik en energielabels in de buurt Vinkeveen Dorp.

Informatie op basis van de BAG (de Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) van 1 juli 2026. De buurt Vinkeveen Dorp telt in totaal 1.423 adressen, met 1.324 verblijfsobjecten, 1 standplaats en 98 ligplaatsen. 98% van de adressen in buurt Vinkeveen Dorp ligt binnen de bebouwde kom en 2% van de adressen ligt buiten de bebouwde kom.

Adressen De Ronde Venen
Adressen: gebruiksdoelen
In de buurt Vinkeveen Dorp zijn er 1.141 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel woonfunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor de buurt Vinkeveen Dorp.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 275 panden uit de bouwperiode 1950 tot 1970 in de buurt Vinkeveen Dorp.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor de buurt Vinkeveen Dorp. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 juli 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Dichtheid per km² van bevolking, adressen en auto’s

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt Vinkeveen Dorp voor 2025.


Onderstaande tabel toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt Vinkeveen Dorp voor 2025:

DichtheidNederlandBuurt Vinkeveen Dorp
Bevolking5362.107
Adressen2.093741
Autos2751.070

De data over het aantal inwoners-, adressen- en personenauto’s per vierkante kilometer land geven een beeld van ‘de mate van concentratie van menselijke activiteiten’ in de buurt Vinkeveen Dorp ten opzichte van het gemiddelde voor Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Toelichting
Gemiddelde afstand tot voorzieningen
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een huisartsenpraktijk in de buurt Vinkeveen Dorp is 1,0.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt Vinkeveen Dorp tot de dichtstbijzijnde voorziening. De gebruikte cijfers komen uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor 2025.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt Vinkeveen Dorp tot de dichtstbijzijnde voorziening voor 2025:

VoorzieningAfstand in km
Huisartsenpraktijk1,0
Supermarkt0,7
Restaurant0,3
Basisonderwijs1,0
Voortgezet onderwijs1,8
Bibliotheek0,8
Treinstation9,3
Sportterrein1,8
Bioscoop14,5
Museum12,9

De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting.

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen
Gemiddeld aardgas- en elektriciteitsverbruik per woning per jaar in de buurt Vinkeveen Dorp.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddeld energieverbruik per woning per jaar in de buurt Vinkeveen Dorp.


Onderstaande tabel toont het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik per type woning voor 2024 voor de buurt Vinkeveen Dorp:

Soort woningGemiddeld gasverbruikGemiddelde elektriciteitslevering per woning
Appartement7301.990
Tussenwoning8702.450
Hoekwoning1.0002.550
Twee-onder-één-kap woning1.1202.980
Vrijstaande woning1.3904.010
Koopwoning1.1303.460
Huurwoning8401.930

Data over het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik voor aardgas in m3. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen. Het verbruik van gas en elektra is ook bekend per woningtype, zie de tabel.

Toelichting Meer gas
Energielabels
De meest voorkomende energielabels in de buurt Vinkeveen Dorp zijn A (376 adressen) en B (183 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in de buurt Vinkeveen Dorp. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 oktober 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel A komt het meeste voor in de buurt Vinkeveen Dorp: 376 adressen hebben energielabel A. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente De Ronde Venen bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Adressen in de buurt Vinkeveen Dorp
Tabel met 1.423 adressen in de buurt Vinkeveen Dorp.

Onderstaande tabel toont alle openbare ruimtes en alle unieke combinaties van straten en huisnummers voor de buurt Vinkeveen Dorp. Één straat kan in meer dan één buurt voorkomen. Vind de buurt bij je adres op de pagina met alle adressen voor de gemeente De Ronde Venen.

Openbare ruimteHuisnummer(s)Postcode(s)WoonplaatsAantal adressen
Achterbos1 t/m 1293645CA t/m 3645CGVinkeveen109
Achterveld1 t/m 593645HN t/m 3645HPVinkeveen54
Adelaarweg--Vinkeveen0
Arkenpark Mur1 t/m 443645EHVinkeveen45
Baambrugse Zuwe1 t/m 323645AA t/m 3645AHVinkeveen15
Betonkade--Vinkeveen0
Bloemhaven1 t/m 563645HK t/m 3645HMVinkeveen56
Botsholsedijk23645CKVinkeveen4
De Helling1 t/m 193645DZVinkeveen18
De Walnoot--Vinkeveen0
Demmerik1 t/m 1283645EA t/m 3645EGVinkeveen154
Elzenhof1 t/m 143645EPVinkeveen14
Herenweg1 t/m 3113645DE t/m 3645DXVinkeveen466
Heulweg1 t/m 1093645HA t/m 3645HDVinkeveen100
Julianalaan1 t/m 363645DA t/m 3645DBVinkeveen50
Kerkelanden1 t/m 913645HH t/m 3645HJVinkeveen92
Kerklaan1 t/m 773645ES t/m 3645EVVinkeveen53
Kloosterplein--Vinkeveen0
Máximalaan1 t/m 93645DTVinkeveen9
Prins Bernhardlaan1 t/m 383645DDVinkeveen42
Ringdijk2-Vinkeveen1
Spoorlaan1 t/m 393645EJ t/m 3645EKVinkeveen51
Ter Aase Zuwe1 t/m 33645TGVinkeveen7
Toon Piel Park--Vinkeveen0
Tuinderslaantje1 t/m 223645EXVinkeveen14
Turfsteker--Vinkeveen0
Verbindingspad--Vinkeveen0
Waeterrijck2 t/m 63645CPVinkeveen3
Waverveense pad1 t/m 73645CLVinkeveen5
Wilgenlaan1 t/m 513645EL t/m 3645ENVinkeveen61

Bovenstaande tabel toont de gegevens voor 30 openbare ruimtes en 1.423 adressen in de buurt Vinkeveen Dorp. Dit zijn alle adressen en openbare ruimtes op basis van de BAG- en de topografische kaarten (BRT) van het Kadaster van 1 juli 2026.

Een openbare ruimte is een door de gemeente aangewezen gebied dat is ingericht en wordt onderhouden voor publiek gebruik. Dit kan bijvoorbeeld een straat, weg, plein, park, erf, spoorbaan of brug zijn. Zie de toelichting voor een verdere definitie. Klik op de naam van een openbare ruimte om de pagina met statistieken voor die ruimte weer te geven. Bekijk de definities van de soorten openbare ruimtes.

De BAG (Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Adressen De Ronde Venen
Tabelgebruik:

  • Bekijk in de tabel alle openbare ruimtes en unieke combinaties van straten en huisnummers in deze buurt.
  • Zoek in de tabel met het zoekveld boven de tabel. De rijen worden hiermee gefilterd zodat alleen rijen waarin de zoekterm voorkomt zichtbaar blijven.
  • Sorteer de tabel door op een kolomtitel te klikken.
  • Blader door de tabel met de knoppen onder de tabel.
  • Op kleine schermen: de eerste kolom blijft staan, verschuif de tabel horizontaal om alle kolommen te zien.
Download de buurt-rapportage!
Download hier de PDF buurt-rapportage met 100 grafieken en kaarten!

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download de buurt-rapportage voor Buurt Vinkeveen Dorp. Met veel extra informatie in 100 kaarten en grafieken! Met regionale vergelijkingen en met onderwerpen uitgezet in de tijd. Als PDF document: makkelijk te bewaren, delen en printen.

Download!
Gebieden
Tabel met de gebieden die de buurt Vinkeveen Dorp ‘raken’.
Soort gebiedNaam gebiedAantal adressen
Postcode numeriek36451368
DeelkernBaambrugse Zuwe15
DeelkernDemmerik316
WoonkernVinkeveen1400
WoonplaatsVinkeveen1430
WijkVinkeveen1430
GemeenteDe Ronde Venen1430
ProvincieUtrecht1430
WaterschapWaterschap Amstel, Gooi en Vecht1430
LandNederland1430

Bovenstaande tabel toont de regionale gebieden die de buurt Vinkeveen Dorp ‘raken’ met het aantal adressen uit de buurt Vinkeveen Dorp dat in het betreffende gebied ligt.

Buurt Vinkeveen Dorp ‘raakt’ andere gebieden zoals bijvoorbeeld een woonplaats of waterschap wanneer de geometrieën van de buurt Vinkeveen Dorp en die van de andere gebieden elkaar overlappen of snijden. De gebieden zijn op basis van de gebiedsindelingen van het CBS van 2025 en de topografische kaarten van het Kadaster van 2026 bepaald. Klik op de naam van een gebied om de pagina met statistieken voor dat gebied weer te geven.

Wat zijn de ervaringen met de buurt Vinkeveen Dorp?
De gemiddelde score voor de buurt Vinkeveen Dorp is 7,6.
Afbeelding met negen cirkels. De grootste cirkel toont een gemiddelde score voor de buurt Vinkeveen Dorp, de andere kleinere cirkels tonen een score op elk van de onderwerpen: Veiligheid, Bereikbaarheid, Gemeenschap, Groen, Huisvesting, Hygiëne, Onderwijs, Voorzieningen. De kleuren van de cirkels zijn afgeleid van de scores die op een schaal van 1 tot 10 gegeven kunnen worden. De scores zijn gebaseerd op beoordelingen van de buurt Vinkeveen Dorp die op de website van Buurtje zijn gedeeld.

Bovenstaande afbeelding toont de scores van de buurt Vinkeveen Dorp. Deze score is op basis van één gebruikersreview bepaald.

Bovenstaande scores zijn gebaseerd op de ervaringen van gebruikers. Wat vind jij van deze buurt? Deel je mening!

Bekijk ervaringen Beoordeel zelf
Alle onderwerpen en vergelijken

Bekijk de meest recente cijfers over meer dan 250 onderwerpen en vergelijk de buurt Vinkeveen Dorp met andere gebieden.

Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!
Kies een categorie en bekijk de bijbehorende onderwerpen.

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor de buurt Vinkeveen Dorp voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

Bedrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Bedrijfsvestigingen totaal490Aantal2025
A Landbouw, bosbouw en visserij10Aantal2025
B-F Nijverheid en energie60Aantal2025
G+I Handel en horeca90Aantal2025
H+J Vervoer, informatie en communicatie35Aantal2025
K-L Financiële diensten, onroerend goed45Aantal2025
M-N Zakelijke dienstverlening125Aantal2025
O-Q Overheid, onderwijs en zorg85Aantal2025
R-U Cultuur, recreatie, overige diensten45Aantal2025
% A Landbouw, bosbouw en visserij2,02%Percentage2025
% B-F Nijverheid en energie12%Percentage2025
% G+I Handel en horeca18%Percentage2025
% H+J Vervoer, informatie en communicatie7,1%Percentage2025
% K-L Financiële diensten, onroerend goed9,1%Percentage2025
% M-N Zakelijke dienstverlening25%Percentage2025
% O-Q Overheid, onderwijs en zorg17%Percentage2025
% R-U Cultuur, recreatie, overige diensten9,1%Percentage2025

De cijfers over bedrijven tonen het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt Vinkeveen Dorp, uitgesplitst naar bedrijfstak. Een vestiging is een locatie van een bedrijf, instelling of zelfstandige waar of van waaruit activiteiten worden uitgevoerd.

Bevolking
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Inwoners2.526Aantal2026
Mannen1.255Aantal2025
Vrouwen1.290Aantal2025
0 tot 15 jaar305Aantal2026
15 tot 25 jaar265Aantal2026
25 tot 45 jaar550Aantal2026
45 tot 65 jaar785Aantal2026
65 jaar of ouder635Aantal2026
Ongehuwd1.190Aantal2025
Gehuwd1.000Aantal2025
Gescheiden200Aantal2025
Verweduwd160Aantal2025
% Mannen49%Percentage2025
% Vrouwen51%Percentage2025
% 0 tot 15 jaar12%Percentage2026
% 15 tot 25 jaar10%Percentage2026
% 25 tot 45 jaar22%Percentage2026
% 45 tot 65 jaar31%Percentage2026
% 65 jaar of ouder25%Percentage2026
% Ongehuwd47%Percentage2025
% Gehuwd39%Percentage2025
% Gescheiden7,8%Percentage2025
% Verweduwd6,3%Percentage2025
Geboorten15Aantal2025
Geboorte relatief5Aantal per 1.000 inwoners2025
Sterftes40Aantal2025
Sterfte relatief15Aantal per 1.000 inwoners2025
Leerlingen PO180Aantal2025
Leerlingen VO130Aantal2025
Studenten MBO40Aantal2025
Studenten HBO50Aantal2025
Studenten WO30Aantal2025
Praktisch opleidingsniveau560Aantal2024
Middelbaar opleidingsniveau780Aantal2024
Hoger opleidingsniveau540Aantal2024
% Praktisch opleidingsniveau30%Percentage2024
% Middelbaar opleidingsniveau41%Percentage2024
% Hoger opleidingsniveau29%Percentage2024
Jongeren met jeugdzorg in natura40Aantal2024
% Jongeren met jeugdzorg7%Percentage2024
Wmo cliënten180Aantal2024
Wmo cliënten per 1.000 inwoners72Aantal per 1.000 inwoners2024
Bevolkingsdichtheid2.107Aantal per km²2025

De inwonersaantallen worden altijd op vijftallen afgerond, hierdoor kan het voorkomen dat een optelling van subgroepen (zoals inwoners naar geslacht of naar leeftijd) licht afwijkt van het totaal aantal inwoners.

Energie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning2.820Gemiddeld in kWh2024
Gemiddelde elektriciteitsteruglevering per woning930Gemiddeld in kWh2024
% Woningen met zonnestroom40%Percentage2024
% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmd9%Percentage2024
Gemiddelde elektriciteitslevering appartement1.990Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering tussenwoning2.450Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering hoekwoning2.550Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering twee-onder-één-kap woning2.980Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering vrijstaande woning4.010Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering huurwoning1.930Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering koopwoning3.460Gemiddeld in kWh2023
Gemiddeld aardgasverbruik per woning950Gemiddeld per m³2024
% Woningen met stadsverwarming0%Percentage2014
% Aardgasvrije woningen3%Percentage2024
% Aardgaswoningen82%Percentage2024
Gemiddeld aardgasverbruik appartement730Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik tussenwoning870Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik hoekwoning1.000Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik twee-onder-één-kap woning1.120Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik vrijstaande woning1.390Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik koopwoning1.130Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik huurwoning840Gemiddeld per m³2023
Publieke laadpalengeen dataAantalgeen data
Adressen zonder energielabel279Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel466Aantal2026
Adressen met definitief energielabel678Aantal2026
Energielabels A+++++1Aantal2026
Energielabels A++++5Aantal2026
Energielabels A+++12Aantal2026
Energielabels A++12Aantal2026
Energielabels A+14Aantal2026
Energielabels A376Aantal2026
Energielabels B183Aantal2026
Energielabels C132Aantal2026
Energielabels D76Aantal2026
Energielabels E97Aantal2026
Energielabels F97Aantal2026
Energielabels G139Aantal2026

De onderwerpen in de categorie energieverbruik tonen onder meer het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik en de energielabels van gebouwen in de buurt Vinkeveen Dorp. Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het minst energiezuinige label en A++++ het meest energiezuinige label.

Gezondheid-gedrag
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Rookt tabak16%Percentage2024
Voldoet aan de alcoholrichtlijn36%Percentage2024
Drinken83%Percentage2024
Zwaar drinken11%Percentage2024
Overmatig drinken7%Percentage2024
Overgewicht48%Percentage2024
Ernstig overgewicht (obesitas)14%Percentage2024
Voldoet aan de beweegrichtlijn46%Percentage2024
Wekelijks sporten61%Percentage2024
Lopen en/of fietsen naar school of werk38%Percentage2024
Lopen naar school of werk18%Percentage2024
Fietsen naar school of werk27%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Vinkeveen Dorp. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-overig
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Eenzaam39%Percentage2024
Ernstig eenzaam10%Percentage2024
Emotioneel eenzaam22%Percentage2024
Sociaal eenzaam27%Percentage2024
Matig/veel regie over het eigen leven89%Percentage2024
Moeite met rondkomen14%Percentage2024
Krijgt steun van anderen95%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door buren4%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door wegverkeer8%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg >50 km/uur6%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg <50 km/uur4%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door treinverkeer0%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door vliegverkeer9%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door windturbines0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring wegverkeer3%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring treinverkeer0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring vliegverkeer5%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring buren2%Percentage2024
Tevreden met de woning90%Percentage2024
Tevreden met de woonomgeving91%Percentage2024
Tevreden met het groen in de omgeving86%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden binnen62%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden buiten67%Percentage2024
Vrijwilligerswerk28%Percentage2024
Mantelzorger15%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Vinkeveen Dorp. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-ziekte
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Goed ervaren gezondheid77%Percentage2024
Één of meer langdurige aandoeningen32%Percentage2024
Beperkt vanwege gezondheid30%Percentage2024
Ernstig beperkt vanwege gezondheid4%Percentage2024
Één of meerdere keren gevallen29%Percentage2024
Langdurige ziekte en beperkt28%Percentage2024
Lage veerkracht12%Percentage2024
Hoge veerkracht59%Percentage2024
Hoog risico op angst of depressie6%Percentage2024
Suïcide gedachten de laatste 12 maanden9%Percentage2024
(Heel) veel stress in afgelopen 4 weken18%Percentage2024
Één of meer lichamelijke beperkingen12%Percentage2020
Beperking in horen4%Percentage2020
Beperking in zien4%Percentage2020
Beperking in bewegen7%Percentage2020
Broze gezondheid24%Percentage2024
Broze metale gezondheid33%Percentage2024
Broze lichamelijke gezondheid23%Percentage2024
Broze gezondheid in het sociale domein23%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Vinkeveen Dorp. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Huishoudens
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huishoudens1.120Aantal2025
Eenpersoonshuishoudens405Aantal2025
Meerpersoonshuishoudens715Aantal2025
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen340Aantal2025
Meerpersoonshuishoudens met kinderen375Aantal2025
% Eenpersoonshuishoudens36%Percentage2025
% Meerpersoonshuishoudens64%Percentage2025
% Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen30%Percentage2025
% Meerpersoonshuishoudens met kinderen33%Percentage2025
Gemiddelde huishoudensgrootte2,2Gemiddeld aantal2025

Het aantal huishoudens betreft het aantal particuliere huishoudens op 1 januari van een jaar. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen in een woonruimte wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. De cijfers over huishoudens op wijk- en buurtniveau worden afgerond op vijftallen.

Inkomen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Werkzame beroepsbevolking1.410Aantal2024
Netto arbeidsparticipatie78%Percentage2024
% Werknemers74%Percentage2024
% Werknemers met vaste arbeidsrelatie51%Percentage2024
% Werknemers met flexibele arbeidsrelatie23%Percentage2024
% Zelfstandigen26%Percentage2024
Inkomensontvangers2.000Aantal2024
Inkomensontvangers per 1.000 inwoners787Aantal per 1.000 inwoners2024
Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger€47.200Gemiddeld in Euro2023
Gemiddeld inkomen per inwoner€40.000Gemiddeld in Euro2023
40% personen met laagste inkomen37%Percentage2024
20% personen met hoogste inkomen26%Percentage2024
% Personen in armoede2,3%Percentage2024
% Personen tot 25% boven armoedegrens4,1%Percentage2024
Gemiddeld huishoudinkomen€52.600euro2023
40% huishoudens met laagste inkomen34%Percentage2024
20% huishoudens met hoogste inkomen28%Percentage2024
% Huishoudens met een laag inkomen3,0%Percentage2023
% Huishoudens onder of rond sociaal minimum4,0%Percentage2023
% Huishoudens tot 110% van sociaal minimum6,1%Percentage2023
% Huishoudens tot 120% van sociaal minimum7,7%Percentage2023
Mediaan vermogen van particuliere huishoudens€286.800euro2024
Personen per soort uitkering - Bijstand20Aantal2025
Personen per soort uitkering - AO110Aantal2025
Personen per soort uitkering - WW20Aantal2025
Personen per soort uitkering - AOW560Aantal2025
% Personen per soort uitkering - Bijstand1%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AO4%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - WW1%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AOW22%Percentage2025

De inkomensgegevens beschrijven het inkomen van personen en particuliere huishoudens in de buurt Vinkeveen Dorp. Het besteedbaar inkomen is het bruto-inkomen verminderd met onder meer belastingen, premies en betaalde inkomensoverdrachten. Vanwege statistische geheimhouding worden niet voor ieder gebied inkomensgegevens gepubliceerd.

Migratie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland2.170Aantal2025
Herkomst buiten Nederland380Aantal2025
Herkomst Europa140Aantal2025
Herkomst buiten Europa240Aantal2025
% Herkomst Nederland85%Percentage2025
% Herkomst buiten Nederland15%Percentage2025
% Herkomst Europa5,5%Percentage2025
% Herkomst buiten Europa9,4%Percentage2025
Geboren in Nederland met herkomst Nederland2.165Aantal2025
Geboren in Nederland met herkomst Europa65Aantal2025
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa125Aantal2025
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland190Aantal2025
Geboren in Nederland2.355Aantal2025
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa75Aantal2025
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa115Aantal2025
Geboren buiten Nederland190Aantal2025
% Geboren in Nederland met herkomst Nederland85%Percentage2025
% Geboren in Nederland met herkomst Europa2,55%Percentage2025
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland7,5%Percentage2025
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa4,9%Percentage2025
% Geboren in Nederland92%Percentage2025
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa2,94%Percentage2025
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa4,51%Percentage2025
% Geboren buiten Nederland7,5%Percentage2025
Autochtoon2.220Aantal2022
Westers155Aantal2022
Niet-westers145Aantal2022
Nederlandse Antillen en Aruba10Aantal2022
Marokko10Aantal2022
Suriname30Aantal2022
Turkije10Aantal2022
Overig niet-westers80Aantal2022

De onderwerpen in de categorie migratie gaan over de herkomst en migratie van inwoners van de buurt Vinkeveen Dorp. De herkomst is gebaseerd op het geboorteland van de persoon en diens ouders. De migratiecijfers tonen onder meer vestiging, vertrek, immigratie en emigratie.

Misdrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Misdrijven44Aantal2025
Diefstal13Aantal2025
Geweld en seksmisdrijven4Aantal2025
Milieu overtredingen0Aantal2025
Oplichting6Aantal2025
Verkeersovertredingen9Aantal2025
Vernieling8Aantal2025
Overige misdrijven4Aantal2025
Misdrijven per 1.000 inwoners17Aantal per 1.000 inwoners2025
Diefstal per 1.000 inwoners5Aantal per 1.000 inwoners2025
Geweld en seksmisdrijven per 1.000 inwoners2Aantal per 1.000 inwoners2025
Milieu overtredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Oplichting per 1.000 inwoners2Aantal per 1.000 inwoners2025
Verkeersovertredingen per 1.000 inwoners4Aantal per 1.000 inwoners2025
Vernieling per 1.000 inwoners3Aantal per 1.000 inwoners2025
Overige misdrijven per 1.000 inwoners2Aantal per 1.000 inwoners2025

De cijfers over misdrijven tonen de door de politie geregistreerde misdrijven in de buurt Vinkeveen Dorp, zowel als aantal als omgerekend per 1.000 inwoners. Niet ieder gepleegd misdrijf wordt gemeld of geregistreerd.

Nabijheid voorzieningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand1,0Gemiddelde afstand in km2025
Huisartsenpraktijken binnen 1 km0,6Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 3 km1,0Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 5 km2,0Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpost afstand13Gemiddelde afstand in km2024
Apotheek afstand1,0Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuis met poli afstand6,1Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km7,5Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuis zonder poli afstand13Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km4,4Gemiddeld aantal2025
Supermarkt afstand0,7Gemiddelde afstand in km2025
Supermarkten binnen 1 km1,1Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 3 km2,0Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 5 km3,3Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand0,6Gemiddelde afstand in km2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km2,9Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km7,2Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km11Gemiddeld aantal2025
Warenhuis afstand5,9Gemiddelde afstand in km2025
Warenhuizen binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 10 km3,1Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 20 km24Gemiddeld aantal2025
Café afstand0,6Gemiddelde afstand in km2025
Cafés binnen 1 km1,7Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 3 km3,2Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 5 km4,0Gemiddeld aantal2025
Cafetaria afstand0,7Gemiddelde afstand in km2025
Cafetaria binnen 1 km1,2Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 3 km2,4Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 5 km6,9Gemiddeld aantal2025
Restaurant afstand0,3Gemiddelde afstand in km2025
Restaurants binnen 1 km5,1Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 3 km12Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 5 km19Gemiddeld aantal2025
Hotel afstand0,9Gemiddelde afstand in km2025
Hotels binnen 5 km4,7Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 10 km14Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 20 km115Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijf afstand0,6Gemiddelde afstand in km2025
Kinderdagverblijven binnen 1 km2,6Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 3 km4,7Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 5 km5,8Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang afstand0,6Gemiddelde afstand in km2025
Buitenschoolseopvang binnen 1 km2,6Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 3 km5,8Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 5 km7,9Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs afstand1,0Gemiddelde afstand in km2025
Basisonderwijs binnen 1 km1,1Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 3 km3,2Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 5 km6,6Gemiddeld aantal2025
Voortgezet onderwijs afstand1,8Gemiddelde afstand in km2024
Voortgezet onderwijs binnen 3 km1,0Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 10 km2,7Gemiddeld aantal2024
VMBO afstand1,8Gemiddelde afstand in km2024
VMBO binnen 3 km1,0Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 10 km2,7Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO afstand6Gemiddelde afstand in km2024
HAVO VWO binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2024
Openbaar groen afstand0,8Gemiddelde afstand in km2017
Park of plantsoen afstand1,0Gemiddelde afstand in km2017
Dagrecreatief terrein afstand1,7Gemiddelde afstand in km2017
Bos afstand4,5Gemiddelde afstand in km2017
Open natuurlijk terrein afstand3,0Gemiddelde afstand in km2017
Open droog natuurlijk terrein afstand5,1Gemiddelde afstand in km2017
Open nat natuurlijk terrein afstand3,0Gemiddelde afstand in km2017
Semi-openbaar groen afstand0,7Gemiddelde afstand in km2017
Sportterrein afstand1,8Gemiddelde afstand in km2017
Volkstuin afstand5,1Gemiddelde afstand in km2017
Verblijfsrecreatief terrein afstand0,7Gemiddelde afstand in km2017
Begraafplaats afstand3,6Gemiddelde afstand in km2017
Recreatief binnenwater afstand4,0Gemiddelde afstand in km2017
Oprit hoofdverkeersweg afstand0,8Gemiddelde afstand in km2025
Treinstation afstand9,3Gemiddelde afstand in km2025
Belangrijk overstapstation afstand16Gemiddelde afstand in km2025
Bibliotheek afstand0,8Gemiddelde afstand in km2025
Zwembad afstand5Gemiddelde afstand in km2025
Kunstijsbaan afstand20Gemiddelde afstand in km2025
Podiumkunsten afstand15Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 20 km17Gemiddeld aantal2024
Poppodium afstand17Gemiddelde afstand in km2024
Bioscoop afstand14Gemiddelde afstand in km2025
Bioscopen binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 20 km5,5Gemiddeld aantal2025
Sauna afstand10Gemiddelde afstand in km2025
Zonnebank afstand5,9Gemiddelde afstand in km2025
Museum afstand13Gemiddelde afstand in km2024
Musea binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 20 km14Gemiddeld aantal2024
Attractie afstand12Gemiddelde afstand in km2025
Attracties binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 20 km10Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 50 km66Gemiddeld aantal2025
Brandweerkazerne afstand0,9Gemiddelde afstand in km2025

Het CBS publiceert gegevens over de nabijheid van voorzieningen voor inwoners van de buurt Vinkeveen Dorp. De afstanden zijn gemiddelden over de weg en de nabijheidsindicatoren tonen hoeveel voorzieningen binnen een bepaalde afstand beschikbaar zijn.

Omgeving
OnderwerpWaardeEenheidJaar
RegiocodeBU07360401Code2025
RegionaamVinkeveen DorpNaam2025
Soort regioBuurtCategorisch type2025
Sorteercode07360401Code2025
Oppervlakte totaal154Aantal hectaren2025
Oppervlakte land121Aantal hectaren2025
Oppervlakte water33Aantal hectaren2025
Mate van stedelijkheid4Indicator 1-52025
Omgevingsadressendichtheid741Gemiddeld aantal per km²2025
Adressen totaal1.423Aantal2026
Adressen met postcode1.368Aantal2026
Adressen met woonfunctie1.141Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie24Aantal2026
Adressen met celfunctie0Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie17Aantal2026
Adressen met industriefunctie52Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie26Aantal2026
Adressen met logiesfunctie12Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie1Aantal2026
Adressen met sportfunctie2Aantal2026
Adressen met winkelfunctie35Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie60Aantal2026
Verblijfsobjecten1.324Aantal2026
Ligplaatsen98Aantal2026
Standplaatsen1Aantal2026
Panden met adres927Aantal2026
Adressen met pand1.323Aantal2026
Percelen met adres869Aantal2026
Adressen met perceel1.423Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom1.400Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom23Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom1.130Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom11Aantal2026
Panden met adres voor 1700geen dataAantal2026
Panden met adres 1700 tot 1900geen dataAantal2026
Panden met adres 1900 tot 1925geen dataAantal2026
Panden met adres 1925 tot 1950geen dataAantal2026
Panden met adres 1950 tot 1970geen dataAantal2026
Panden met adres 1970 tot 1980geen dataAantal2026
Panden met adres 1980 tot 1990geen dataAantal2026
Panden met adres 1990 tot 2000geen dataAantal2026
Panden met adres 2000 tot 2010geen dataAantal2026
Panden met adres 2010 tot 2020geen dataAantal2026
Panden met adres 2020 en latergeen dataAantal2026
Adressen met pand voor 17002Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 1900135Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 192559Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 1950157Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 1970323Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 1980102Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 199049Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 2000161Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 2010205Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 202073Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later57Aantal2026
Postcodegebied3645AA-3645TGNaam2026
Meest voorkomende postcode3645Naam2026
Dekkingspercentage meest voorkomende postcode100%Percentage2026

De onderwerpen in de categorie omgeving beschrijven onder meer de oppervlakte, het aantal adressen, de bevolkingsdichtheid en de omgevingsadressendichtheid van de buurt Vinkeveen Dorp.

Verkeersongevallen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal10Aantal2025
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade5Aantal2025
Verkeersongevallen letselschade5Aantal2025
Verkeersongevallen dodelijk0Aantal2025

De gegevens over verkeersongevallen in de buurt Vinkeveen Dorp zijn gebaseerd op de registratie van verkeersongevallen door Rijkswaterstaat.

Vervoer
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Personenauto’s totaal1.295Aantal2025
Personenauto’s - brandstof benzine995Aantal2025
Personenauto’s - overige brandstof300Aantal2025
Personenauto’s per huishouden1,16Aantal2025
Personenauto’s naar oppervlakte1.070Aantal2025
Motorfietsen110Aantal2025

De vervoersgegevens tonen onder meer het aantal personenauto’s en andere voertuigen in de buurt Vinkeveen Dorp. De voertuiggegevens zijn gebaseerd op het Nederlandse kentekenregister van de RDW.

Woningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad1.121Aantal2025
Woningen per 1.000 inwoners440Aantal per 1.000 inwoners2025
Nieuwbouw woningen5Aantal2025
Niet-woningvoorraad182Aantal2025
Nieuwbouw niet-woningen0Aantal2025
Gemiddelde woningwaarde€571.000Gemiddeld in Euro2025
Woningwaarde klasse€500.000 tot €750.000Categorisch type2025
Eengezinswoningen717Aantal2025
Meergezinswoningen404Aantal2025
Koopwoningen617Aantal2025
Huurwoningen504Aantal2025
Huurwoningen woningcorporaties235Aantal2025
Huurwoningen overige verhuurders269Aantal2025
Eigendom onbekend0Aantal2025
Bewoond1.031Aantal2025
Onbewoond90Aantal2025
% Koopwoningen55%Percentage2025
% Huurwoningen45%Percentage2025
% Huurwoningen woningcorporaties21%Percentage2025
% Huurwoningen overige verhuurders24%Percentage2025
% Eigendom onbekend0%Percentage2025
% Eengezinswoningen64%Percentage2025
% Meergezinswoningen36%Percentage2025
% Bewoond92%Percentage2025
% Onbewoond8%Percentage2025
Appartementen408Aantal2026
Tussenwoningen148Aantal2026
Hoekwoningen78Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen189Aantal2026
Vrijstaande woningen318Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen36%Percentage2026
% Tussenwoningen13%Percentage2026
% Hoekwoningen7%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen17%Percentage2026
% Vrijstaande woningen28%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 1945244Aantal2026
Woningen 1945 tot 1965271Aantal2026
Woningen 1965 tot 197571Aantal2026
Woningen 1975 tot 198567Aantal2026
Woningen 1985 tot 199547Aantal2026
Woningen 1995 tot 2005178Aantal2026
Woningen 2005 tot 2015163Aantal2026
Woningen 2015 tot 202593Aantal2026
Woningen 2025 en later6Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend1Aantal2026
% Woningen voor 194521%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 196524%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 19756%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 19856%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 19954,0%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 200516%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 201514%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 20258%Percentage2026
% Woningen 2025 en later1,0%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend0,0%Percentage2026

De woningcijfers voor de buurt Vinkeveen Dorp komen voornamelijk van het CBS en de BAG. Ze beschrijven onder meer de woningvoorraad, woningtypen, bouwperioden, eigendom en gemiddelde WOZ-waarde. Cijfers op wijk- en buurtniveau kunnen zijn afgerond op vijftallen.

Download de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren als Excel document. Alle woonplaatsen, wijken en buurten zijn onderdeel van de download voor de gemeente De Ronde Venen. Er is ook een download met alle gemeente-, wijk- en buurtgegevens voor heel Nederland.

Selecteer op een groot scherm een categorie in het menu naast de tabel. Gebruik op een klein scherm de keuzelijst boven de tabel.

Tabelgebruik:

  • Kies een categorie om alleen de onderwerpen uit dat deel van de tabel te tonen.
  • Op grote schermen staat de categoriekeuze naast de tabel; op kleine schermen staat deze erboven.
  • Verschuif de tabel op kleine schermen horizontaal om alle kolommen te bekijken.
Top 5 buurt Vinkeveen Dorp: kenmerken met het grootste verschil ten opzichte van Nederland
#KenmerkWaardeWaarde NLVerschilVerschil NLScore
1Bos afstand4,51,62,90,883,3
2% Werknemers74%83%-9%6%1,46
3% Zelfstandigen26%17%9%6%1,46
4% Jongeren met jeugdzorg7%11%-4,0%2,78%1,44
5Gemiddelde woningwaarde€571.000€398.000€173.000€120.7851,43

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente De Ronde Venen.

RegioSoort regioBos afstand% Werknemers% Zelfstandigen% Jongeren met jeugdzorgGemiddelde woningwaarde
Vinkeveen DorpBuurt4,574%26%7%€571.000
NederlandLand1,683%17%11%€398.000
De Ronde VenenGemeente2,677%23%8,5%€543.000
Zuiderwaard-WesterheulBuurt4,181%19%7,5%€439.000
Vinkeveen PlassengebiedBuurt1,859%41%7,8%€1.247.000

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente De Ronde Venen.

Top 5 kenmerken buurt Vinkeveen Dorp:

De eerste tabel toont de vijf meest kenmerkende onderwerpen voor buurt Vinkeveen Dorp. Op deze onderwerpen verschilt buurt Vinkeveen Dorp relatief het meest van de rest van Nederland. De vergelijking gebruikt de meest recent beschikbare gegevens per onderwerp.

Regio’s:

De tweede tabel toont de waarden voor de top 5 kenmerken per regio. Getoonde regio’s: buurt Vinkeveen Dorp, Nederland, de gemeente, de wijk en de andere buurten binnen de wijk. Hierbij staan de kenmerken in de kolommen en de vergelijkingsgebieden in de rijen.

Berekening van de grootste verschillen:

Het relatieve verschil is berekend als verschilscore. De verschilscore vergelijkt het verschil voor Vinkeveen Dorp met het gemiddelde verschil voor Nederland. Zo worden de onderwerpen geselecteerd die relatief het sterkst van het Nederlandse gemiddelde afwijken.

De kolommen van de eerste tabel tonen de rekenstappen. ‘Waarde’ is de waarde voor Vinkeveen Dorp, ‘Waarde NL’ het Nederlandse gemiddelde, ‘Verschil’ het verschil tussen beide waarden, ‘Verschil NL’ de gemiddelde afwijking in Nederland en ‘Score’ de daaruit berekende verschilscore.

De verschilscores zijn voor ruim 70 onderwerpen berekend. Uit de onderwerpen met de hoogste scores worden de vijf meest interessante onderwerpen gekozen. Hierdoor worden tegengestelde of vrijwel gelijke onderwerpen niet dubbel getoond en wordt het ontbreken van een onderwerp niet als kenmerk gepresenteerd. Als er bijvoorbeeld relatief veel vrouwen zijn, wordt niet ook automatisch het lage aandeel mannen getoond. Een sterk afwijkende bedrijfstak wordt alleen getoond als deze oververtegenwoordigd is.

Alle verschilscores voor alle wijken en buurten in buurt Vinkeveen Dorp staan in de uitgebreide download voor De Ronde Venen.

Data en bronnen

Bekijk de gebruikte open databronnen en definities en download uitgebreide regionale datasets over de buurt Vinkeveen Dorp.

Download alle regionale data
Download de uitgebreide datasets voor de gemeente De Ronde Venen.
Afbeelding van Excel documenten uit de download met regionale data.

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download uitgebreide informatie in handige Excel-overzichten voor de gemeente De Ronde Venen. De download bevat regionale statistieken, adressen, verkiezingsuitslagen, misdaadcijfers, detail leeftijdsgegevens en meer.

Download ook de PDF buurt-rapportage voor de buurt Vinkeveen Dorp met 100 kaarten en grafieken.

Download!
Gebruikte open data bronnen
Bronvermelding en definities

Veel gegevens op deze pagina komen uit verschillende datasets met regionale cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hierbij is een groot aantal datasets gecombineerd. De meest recente gegevens zijn bijgewerkt tot en met 18 september 2026. Daarnaast zijn diverse andere officiële databronnen gebruikt, waaronder het Kadaster, de Kiesraad, de Politie en het RIVM.

Bronnen & definities
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Blijf op de hoogte

Ontvang een e-mail als de informatie is bijgewerkt. Maximaal 2 per jaar en niets anders dan dat.

Inschrijven
Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron