Statistieken buurt Waterdael I + II

Statistieken buurt Waterdael I + II

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Waterdael I + II in de gemeente Someren Vlag van de gemeente Someren. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Waterdael I + II in de gemeente Someren Vlag van de gemeente Someren. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Kaart van de buurt Waterdael I + II.Bekijk kaart
Buurt Waterdael I + II in het kort

Bekijk de belangrijkste cijfers, de kaart en een korte toelichting over de buurt Waterdael I + II.

Kerncijfers van de buurt Waterdael I + II
Adressen, panden, percelen, woningen, huishoudens en inwoners.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van de belangrijkste cijfers van het Kadaster en het CBS voor de buurt Waterdael I + II.


Onderstaande tabel toont de belangrijkste cijfers van het CBS en het Kadaster voor de buurt Waterdael I + II.

OnderwerpAantalBronJaar data
Adressen met postcode509Kadaster2026
Adressen met woonfunctie497Kadaster2026
Panden met adres458Kadaster2026
Percelen met adres422Kadaster2026
Woningvoorraad497CBS2025
Huishoudens515CBS2026
Inwoners1.225CBS2026

Op deze pagina vind je een kaart van de buurt Waterdael I + II en de data over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Waterdael I + II.

Definities
Aantal inwoners op de kaart van de buurt Waterdael I + II
Kaart van de omgeving van de buurt Waterdael I + II.
Afbeelding van de buurt Waterdael I + II op de kaart.

Kaart van de wijk Someren dorp met het aantal inwoners per buurt in 2026. De cijfers op de kaart geven de volgende buurten weer: 1: Noord, 2: Waterdael I + II, 3: Someren centrum, 4: Loove, 5: Waterdael III, 6: Groote Hoeven.

Bekijk de statistieken voor alle 45 gebieden binnen de gemeente Someren via de overzichtspagina van de gebieden in de Someren.

Overzicht gebieden Meer Someren
Over de buurt Waterdael I + II

De buurt Waterdael I + II ligt binnen de wijk Someren dorp in de gemeente Someren. De meest voorkomende postcode in de buurt Waterdael I + II is postcode 5711.

Er zijn 518 adressen en 497 woningen in de buurt Waterdael I + II in de gemeente Someren. 80% van de woningen in de buurt is een koopwoning. De woningen hebben een gemiddelde WOZ waarde van €472.000. Er wonen 1.225 inwoners in de buurt Waterdael I + II, waarvan de grootste groep (35%) tussen de 45 en 65 jaar oud is. Buurt Waterdael I + II telt 515 huishoudens van gemiddeld 2,4 personen. Verder zijn er 685 personenauto’s en 120 bedrijfsvestigingen geregistreerd in de buurt Waterdael I + II.

Buurt Waterdael I + II heeft een oppervlakte van 31 hectare land (honderd hectare is één vierkante kilometer, 1 km2). De gemiddelde dichtheid van adressen is 1.169 adressen per km2.

Meer over de buurt Waterdael I + II:

De gegevens van de buurt Waterdael I + II voor de jaren 2013 tot en met 2023 zijn berekend.

Blijf op de hoogte

Ontvang een e-mail als er nieuwe cijfers zijn op de pagina Buurt Waterdael I + II.

Wonen in de buurt Waterdael I + II

Bekijk de woningvoorraad, woningkenmerken, woningtypen en de ontwikkeling van de gemiddelde WOZ-waarde in de buurt Waterdael I + II.

Kenmerken van de 497 woningen in de buurt Waterdael I + II
Er zijn 497 woningen in de buurt Waterdael I + II.
Informatie over de woningen in deze regio op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken. En bekijk de woningkenmerken per buurt in de gemeente Someren in een interactieve tabel.

Toelichting
Woningwaarde per jaar
De gemiddelde WOZ waarde in de buurt Waterdael I + II was €472.000 in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in de buurt Waterdael I + II.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Waterdael I + II:

JaarGemiddelde WOZ woningwaarde Buurt Waterdael I + II% verschil
2025€472.0007,5%
2024€439.00023%
2023€357.00012%
2022€318.00010%
2021€288.0002,86%
2020€280.0007,7%
2019€260.00013%
2018€231.0000,0%
2017€231.0000,87%
2016€229.0000,0%
2015€229.000-4,18%
2014€239.000-4,78%
2013€251.000geen data

De gemiddelde WOZ woningwaarde in de buurt Waterdael I + II is met €221.000 gegroeid van €251.000 in 2013 tot €472.000 in 2025 (dat is een toename van 88%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2025 was €18.417 (5,7%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een licht stijgende trend: De cijfers stijgen meer wel dan niet.

Bekijk ook de ranglijst van de woningwaarden per buurt in de gemeente Someren.

Toelichting
Download een schat aan informatie
Woningwaarde en 65-plussers per gebied
De gemiddelde woningwaarde in de buurt Waterdael I + II is €472.000, het percentage inwoners van 65 jaar en ouder is 18% en er zijn 497 woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde woningwaarde per regio op de horizontale as. Deze is afgezet tegen het percentage inwoners van 65 jaar en ouder op de verticale as. Iedere regio wordt als cirkel weergegeven. De omvang van de cirkels hangt af van het aantal woningen in een gebied: hoe meer woningen, hoe groter de cirkel.

Woningwaarde ten opzichte van inwoners van 65 jaar en ouder per gebied, de volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (grijs), provincie Noord-Brabant (bruin), gemeente Someren (geel), 2 woonplaatsen (groen), 8 wijken (oranje) en 32 buurten (blauw). De buurt Waterdael I + II wordt in het rood weergegeven. Klik op de naam van een cirkel om de gegevens voor dat gebied weer te geven.

Soorten woningen
Vrijstaande woningen komen het meeste voor in de buurt Waterdael I + II: er zijn 152 adressen met het woningtype vrijstaande woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de buurt Waterdael I + II.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 juli 2026.

Bevolking in de buurt Waterdael I + II

Bekijk de samenstelling en ontwikkeling van de bevolking in de buurt Waterdael I + II, met cijfers over inwoners, leeftijd, burgerlijke staat, huishoudens, migratieachtergrond, opleidingsniveau, geboorte en sterfte.

Bekijk ook de maandelijkse bevolkingsontwikkeling in de gemeente Someren.

Aantal inwoners per jaar
De buurt Waterdael I + II telt 1.225 inwoners in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Waterdael I + II. De gegevens lopen van 2013 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Waterdael I + II:

JaarAantal inwoners de buurt Waterdael I + II% verschil
20261.225-0,41%
20251.230-1,99%
20241.2550,56%
20231.2481,63%
20221.2281,82%
20211.2060,58%
20201.1990,84%
20191.1891,45%
20181.1720,6%
20171.1650,78%
20161.1561,85%
20151.1350,18%
20141.1331,16%
20131.120geen data

De bevolking van de buurt Waterdael I + II is met 105 personen toegenomen van 1.120 personen in 2013 tot 1.225 personen in 2026 (dat is een toename van 9,4%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2026 was 8 personen (0,7%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een duidelijk stijgende trend: De cijfers groeien bijna ieder jaar.

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente Someren.

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in de buurt Waterdael I + II:

In 2013 telde de buurt Waterdael I + II 1.120 inwoners. Het aantal van 1.120 inwoners is het minimum in de hele periode waarover de inwonersdata beschikbaar zijn. In 2024 is het aantal gestegen tot 1.255 personen. De stijging ten opzichte van 2013 is 135 (12%), het verschil ten opzichte van het vorige jaar (2023) is 7 (0,56%). Het aantal van 1.255 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 2013 tot en met 2026. In 2026 waren er 1.225 inwoners in de buurt Waterdael I + II.

Inwoners per leeftijdsgroep in de buurt Waterdael I + II
De grootste getoonde leeftijdsgroep in de buurt Waterdael I + II is 45 tot 65 jaar, met 35% van de inwoners.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, leeftijdsgroepen: aantal inwoners op 1 januari 2026 per leeftijdsgroep.

De grafiek toont de leeftijdsgroepen. Het aantal inwoners is ook per individueel levensjaar beschikbaar (alleen de inwoners van 105 jaar en ouder vormen 1 groep). De inwoners naar leeftijd zijn er tot op buurtniveau in het document met leeftijdsgegevens in de download voor de gemeente Someren.

Burgerlijke staat in de buurt Waterdael I + II
Deze grafiek laat zien hoeveel inwoners getrouwd, niet getrouwd, gescheiden of verweduwd zijn.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, burgerlijke staat: aantal en percentage inwoners op 1 januari 2026 naar burgerlijke staat.

Onderverdeling van de bevolking in de buurt Waterdael I + II naar de situaties ‘Ongehuwd’, ‘Gehuwd’, ‘Gescheiden’ en ‘Verweduwd’.

Toelichting
Soorten huishoudens
In 2026 waren er 515 huishoudens in de buurt Waterdael I + II. Er waren 135 eenpersoonshuishoudens en 380 meerpersoonshuishoudens (afgerond op vijftallen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont de verdeling naar soorten huishoudens voor de buurt Waterdael I + II. De gegevens gelden voor 2026.

De cijfers gaan over de particuliere huishoudens op 1 januari 2026. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. In deze grafiek worden de huishoudens onderverdeeld in eenpersoonshuishoudens, meerpersoonshuishoudens zonder kinderen en meerpersoonshuishoudens met kinderen. De cijfers over huishoudens zijn afgerond op vijftallen.

Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in de buurt Waterdael I + II.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2013 tot en met 2026: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in de buurt Waterdael I + II per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Waterdael I + II:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
20261.1107045
20251.1206550
20241.1357545
20231.1177651
20221.08000
20211.0698255
20201.0677953
20191.0617751
20181.0537148
20171.0487047
20161.0426846
20151.0306342
20141.0316141
20131.0305436

In 2026 was de herkomst van inwoners in de buurt Waterdael I + II als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 91%, herkomst uit Europese landen: 5,7% en herkomst uit landen buiten Europa: 3,67% En in 2013 was de verdeling van inwoners naar herkomstgebied als volgt: herkomst uit Nederland: 92%, herkomst uit Europa: 4,82% en herkomst van buiten Europa: 3,21%.

Toelichting Meer migratie
Migratie herkomstlanden

Bekijk ook de detailinformatie over het aantal inwoners in Nederland naar land van herkomst.

Landen van herkomst
Migratie achtergrond: Geboortelanden en herkomstlanden
Van de inwoners van de buurt Waterdael I + II is 94% in Nederland geboren (gegevens 2026).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking in de buurt Waterdael I + II: de grafiek toont het aantal inwoners in 2025, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland. Gebruik het filter om een categorie te selecteren.

De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.

Toelichting
Geboorte per 1.000 inwoners
Er zijn 10 baby’s per 1.000 inwoners geboren in 2025 in de buurt Waterdael I + II.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal levend geboren babies per 1.000 inwoners in de buurt Waterdael I + II.

De cijfers over de geboortes per 1.000 aantal inwoners zijn berekend door het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december te delen door het aantal inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

Er waren in de gemeente Someren als geheel 27 geboortes in augustus 2026. Bekijk de pagina met maandelijkse bevolkingscijfers voor de gemeente Someren.

Cijfers over geboorte

De cijfers over het relatieve aantal geboortes zijn gebaseerd op data van het CBS. Als basis hiervoor is het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december in verhouding tot het aantal inwoners op 1 januari van een jaar in de buurt Waterdael I + II genomen. Het relatieve aantal geboorten kan hoger uitvallen dan verwacht op basis van het inwonertal. Het relatieve cijfer betreft namelijk het aantal geboorten gedurende het jaar ten opzichte van het aantal inwoners op 1 januari. In nieuwbouwwijken kan het aantal inwoners sterk groeien in een jaar. Zo kunnen er in 1 jaar 10 kinderen geboren worden in een wijk waarin op 1 januari slechts 10 inwoners wonen, maar aan het eind van het jaar bijvoorbeeld 200 inwoners.

Sterfte per 1.000 inwoners
Er zijn 5 personen per 1.000 inwoners overleden in 2025 in de buurt Waterdael I + II.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal sterftes per 1.000 inwoners in de buurt Waterdael I + II.

De cijfers over de sterfte per 1.000 aantal inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS. De relatieve sterfte is bepaald als het aantal overledenen van 1 januari tot en met 31 december, per 1.000 inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

In augustus 2026 zijn in de gemeente Someren als geheel 13 inwoners overleden. Bekijk de maandelijkse sterftecijfers voor de gemeente Someren.

Meer sterfte
Onderwijs in de buurt Waterdael I + II

Bekijk de kinderopvang- en onderwijslocaties, gemiddelde reisafstanden, aantallen leerlingen en studenten en de ontwikkeling van het aantal scholen in de buurt Waterdael I + II. Dit is een kleine selectie uit de datasets over het onderwijs. Bekijk véél meer informatie over het onderwijs op AlleCijfers.

Kinderopvang- en onderwijslocaties in de buurt Waterdael I + II
Buurt Waterdael I + IIGemeente SomerenGemeente Asten
Aantal kinderopvanglocaties34328
Aantal kindplaatsen88964810
Aantal vestigingen basisonderwijs176
Aantal leerlingen basisonderwijs3281.6231.265
Aantal vestigingen voortgezet onderwijs011
Aantal leerlingen voortgezet onderwijs0486728

Bovenstaande tabel toont data van het LRK en DUO over kinderopvang en onderwijs. De gegevens zijn bijgewerkt tot en met 1 oktober 2026.

Het aantal leerlingen betreft het aantal dat onderwijs volgt op een school in de buurt Waterdael I + II. Op de pagina’s over het basisonderwijs en over de middelbare scholen zijn ook gegevens beschikbaar over het huisadres van leerlingen ten opzichte van het adres van de schoolvestigingen.

Gemiddelde afstanden kinderopvang en onderwijs
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een basisschool in de buurt Waterdael I + II is 0,3 kilometer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand staafdiagram toont de gemiddelde afstand in kilometers over de weg tot kinderdagverblijven, buitenschoolseopvang, basisonderwijs, voortgezet onderwijs totaal, VMBO scholen en HAVO VWO scholen. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens voor verschillende soorten locaties te tonen. De gebruikte cijfers komen van uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor de situatie in 2025.


Onderstaande tabel de gemiddelde afstand in kilometers voor verschillende soorten locaties voor kinderopvang en onderwijs. De gegevens worden getoond per (vergelijkings)gebied en gelden voor 2025.

RegioKinderdagverblijfBuitenschoolseopvangBasisonderwijsVoortgezet onderwijsVMBOHAVO VWO
Nederland0,70,70,82,52,63,4
Provincie Noord-Brabant0,70,70,72,62,73,5
Gemeente Someren0,81,10,82,42,44,2
Wijk Someren dorp0,50,50,61,01,02,9
Buurt Someren centrum0,50,50,50,80,83,0
Buurt Noord0,40,40,60,60,62,1
Buurt Loove0,60,60,61,41,43,5
Buurt Waterdael I + II0,30,30,30,70,72,6
Buurt Waterdael III0,80,80,81,41,43,2
Buurt Groote Hoeven0,90,91,11,71,74,0

Deze grafiek toont een regionale vergelijking van de gemiddelde reisafstanden voor inwoners van hun woonadres naar de dichtstbijzijnde locaties voor kinderopvang, basisonderwijs en voortgezet onderwijs. De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting. In de grafiek zie je de gegevens voor de buurt Waterdael I + II in vergelijking tot andere gebieden. De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (oranje), provincie Noord-Brabant (bruin), gemeente Someren (geel), wijk Someren dorp (groen) en 5 buurten (blauw). Buurt Waterdael I + II wordt in het rood weergegeven.

Leerlingen en studenten in de buurt Waterdael I + II
In 2025 woonden er 230 leerlingen en studenten in de buurt Waterdael I + II.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Onderwijsdata: aantal leerlingen en studenten per soort onderwijs in de buurt Waterdael I + II, data van het CBS over 2025.

De grafiek toont het aantal leerlingen in het PO en VO en het aantal studenten in het MBO, HBO, en WO dat als inwoner staat ingeschreven op een adres in de buurt Waterdael I + II.

Toelichting
Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar per 1 oktober 2024 in de buurt Waterdael I + II.

Bovenstaande donutgrafiek toont het percentage praktisch, middelbaar en hoog opgeleiden voor de buurt Waterdael I + II. Bekijk het aantal inwoners per opleidingsniveau door op de taartpunten in de grafiek te klikken.

Definities opleidingsniveau

Economie en inkomen in de buurt Waterdael I + II

Bekijk de ontwikkeling van het aantal bedrijven en het gemiddelde inkomen in de buurt Waterdael I + II, met vergelijkingen tussen gebieden.

Bedrijfsvestigingen (120 totaal)
In de buurt Waterdael I + II zijn in totaal 120 bedrijfsvestigingen geregistreerd (gegevens voor 2025).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen van bedrijven per sector per jaar in de buurt Waterdael I + II (het aantal bedrijven in de sector “overheid, onderwijs en zorg (Ooz)” is vanaf 2020 bekend).

De ‘gestapelde lijngrafiek’ toont het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt Waterdael I + II voor elk van de volgende 8 sectoren:

  1. Lbv: Landbouw, bosbouw en visserij
  2. Nen: Nijverheid en energie
  3. Hh: Handel en HORECA
  4. Vic: Vervoer, informatie en communicatie
  5. Fdo: Financiële diensten en onroerend goed
  6. Zd: Zakelijke dienstverlening
  7. Ooz: Overheid, onderwijs en zorg
  8. Cro: Cultuur, recreatie en overige diensten
Toelichting Definities

Advertentie:

De inlegzolen van VeiligVoeten beschermen goed tegen spijkers in je voet!

Huttenbouw of timmerdorp?
Voorkom verwondingen aan je voeten en voel je veilig! Gebruik veiligheidszooltjes, die beschermen goed tegen scherpe objecten in je voet! Het materiaal van de zolen lijkt op dat van een kogelvrij vest. Bescherm je voeten tegen spijkers en schroeven bij het klussen, gebruik ze bij evenementen, draag ze in je laarzen voor extra isolatie en bescherming of gebruik ze in je waterschoenen.

Gemiddeld inkomen per inwoner
Het gemiddeld inkomen per inwoner in de buurt Waterdael I + II is €30.400.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld bruto jaarinkomen in de buurt Waterdael I + II.

Over de inkomensdata:

Inwoners en inkomensontvangers: Het gemiddeld inkomen per inwoner in de buurt Waterdael I + II is €30.400. Het gemiddeld inkomen per inkomensontvanger is €36.900. Buurt Waterdael I + II telt 1.100 inkomensontvangers op 1.225 inwoners totaal.

3% van de huishoudens in de buurt Waterdael I + II heeft een inkomen op of rond het sociaal minimum. Studentenhuishoudens en huishoudens met een onvolledig jaarinkomen zijn hierin niet meegenomen. Het sociaal minimum is het wettelijk bestaansminimum zoals dat in de politieke besluitvorming is vastgesteld. Zie de tabel met definities van de brondata voor de volledige definities.

Over de schaal van de inkomensmeter:

De laagste 10% en 25% regio’s vallen in het rode en oranje gebied; deze gebieden kunnen elkaar deels overlappen. De hoogste 25% regio’s vallen in het groene gebied. De grenzen zijn berekend met percentielen, waarbij alle waarden van laag naar hoog zijn gesorteerd. Lees meer over het (gewogen) gemiddelde, de mediaan, modus en percentielen.

Inkomensvergelijking binnen de gemeente Someren
Regionale vergelijking van het gemiddelde inkomen per inwoner.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld inkomen per jaar voor elke regio in Someren: buurt Waterdael I + II is rood, andere buurten zijn blauw, wijken zijn geel en de gemeente is grijs.

Er zijn nog veel meer inkomensgegevens beschikbaar in de tabel met 250+ onderwerpen en de inkomensranglijst.

De regionale gezondheidsmonitor

Onderstaande grafieken tonen gegevens uit de regionale gezondheidsmonitor. De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners. De data uit het onderzoek komen van het RIVM en het CBS.

Inwoners met een goede gezondheid
78% procent van de inwoners van 18 jaar en ouder in de buurt Waterdael I + II ervaart de eigen gezondheid als goed of zeer goed.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande lijngrafiek toont het percentage inwoners met een goede gezondheid in de buurt Waterdael I + II per leeftijdsgroep. De gegevens wordt getoond voor de periode van 2012 tot en met 2024.

De RIVM gezondheidsmonitor biedt gezondheidsgegevens voor Nederland en per provincie, gemeente, wijk en buurt. Dit zijn gegevens over beperkingen, ervaren gezondheid, overgewicht, roken, drinken en mantelzorg.

Over de gezondheidsmonitor

De cijfers op deze pagina zijn afkomstig van het RIVM op basis van gegevens uit de Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen 2012, 2016, 2020 en de Corona Gezondheidsmonitor 2022 van GGD, CBS en RIVM. Er zijn data over monitoren met betrekking tot gezondheid, sociale situatie en leefstijl. Deze gegevens zijn er voor alle buurten, wijken, gemeenten, provincies en voor heel Nederland. Normaliter wordt dit onderzoek iedere vier jaar uitgevoerd. En in verband met Corona is er in 2022 een extra Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen uitgevoerd.

De data zijn door het RIVM en CBS gepubliceerd en waar nodig door OpenInfo omgerekend naar de regionale indelingen van 2026.

Bekijk alle definities uit de regionale gezondheidsmonitor.

Alcoholgebruik en roken
86% van de inwoners van 18 tot 65 jaar in de buurt Waterdael I + II geeft aan wel eens alcohol te drinken.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de onderwerpen in de categorie ‘Alcoholgebruik en roken’ uit de gezondheidsmonitor van het RIVM voor de buurt Waterdael I + II. Hierbij wordt per onderwerp getoond wat het percentage inwoners in de buurt Waterdael I + II is dat heeft aangegeven dat het onderwerp van toepassing is. Gebruik het filter boven de grafiek om de leeftijdsgroep van de inwoners te kiezen.

Bekijk de toelichting bij bovenstaande grafiek met de definities en de vragen voor de onderwerpen ‘rookt tabak’, ‘voldoet aan de alcoholrichtlijn’, ‘drinken’, ‘zwaar drinken’ en ‘overmatig drinken’.

Toelichting

Bekijk de aparte pagina over de gezondheid in de buurt Waterdael I + II met de gegevens over meer dan 40 onderwerpen uit de regionale gezondheidsmonitor en met data over het gebruik van de WMO en de jeugdzorg in de buurt Waterdael I + II.

Meer gezondheidsdata
Voertuigen en verkeer in de buurt Waterdael I + II

Bekijk de beschikbare gegevens over geregistreerde voertuigen, elektrische auto’s en verkeersongevallen in de buurt Waterdael I + II.

Aantal elektrische auto’s in de buurt Waterdael I + II
Er zijn 29 elektrische auto’s in oktober 2026 in de buurt Waterdael I + II.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal elektrische auto’s per maand in de buurt Waterdael I + II op basis van de regionale voertuigdata van de RDW. Dit is de som van het aantal elektrische bedrijfsauto’s en het aantal elektrische personenauto’s.

Er zijn 29 elektrische auto’s in de buurt Waterdael I + II. Dit is het totaal aantal in oktober 2026 bij de RDW op kenteken geregistreerde elektrische auto’s in de buurt Waterdael I + II die op de batterij rijden en met een stekker opgeladen worden.

Toelichting op de regionale voertuigdata

Deze paragraaf toont data over de op kenteken geregistreerde voertuigen in de buurt Waterdael I + II. Dit is regionale data van de RDW. De data is beschikbaar per soort voertuig, per energiebron (brandstof) en per maand. Deze gegevens worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent was dit op 1 oktober 2026. Bekijk de toelichting voor de bronbeschrijving en definities van de regionale voertuig data.

Toelichting Meer autodata
Voertuigen naar energiebron
Er zijn 482 voertuigen met ‘benzine’ als energiebron in de buurt Waterdael I + II in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen per type energiebron (brandstof) dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt Waterdael I + II geregistreerd staat.

Er zijn in totaal 790 op naam geregistreerde voertuigen in de buurt Waterdael I + II (in oktober 2026).

Voertuigen naar soort
Er zijn 531 voertuigen van het type ‘personenauto’ in de buurt Waterdael I + II in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen naar soort motorvoertuig dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt Waterdael I + II geregistreerd staat.

Vergelijk het percentage auto’s per energiebron op de pagina met regionale voertuigdata.

Verkeersongevallen naar afloop
Er waren geen verkeersongevallen in de buurt Waterdael I + II in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal verkeersongevallen in de buurt Waterdael I + II. Gebruik het filter boven de grafiek om het aantal ongevallen per afloop (materiële schade, letselschade of dodelijke afloop) te bekijken.


Onderstaande tabel laat zien hoeveel verkeersongevallen er in het jaar 2025 in de buurt Waterdael I + II plaatsvonden, uitgesplitst naar afloop.

Afloop verkeersongevallenAantal verkeersongevallen in 2025
Totaal0
Materiële schade0
Letselschade0
Dodelijke afloop0

De dataset met verkeersongevallen BRON is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen de buurt Waterdael I + II vallen.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Veiligheid in de buurt Waterdael I + II

Bekijk de ontwikkeling en soorten van de geregistreerde misdaad in de buurt Waterdael I + II op basis van data van de Politie en het CBS. De politiedata worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent op 15 september 2026. De beschrijvingen van de soorten misdrijven zoals de politie deze gebruikt zijn te vinden in de tabel met definities van de verschillende soorten delicten.

Meer misdaad
Totaal geregistreerde misdaad per maand of per jaar
Er zijn in 2025 in totaal 19 misdrijven in de buurt Waterdael I + II geregistreerd.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Totaal aantal geregistreerde misdaden in de buurt Waterdael I + II, 2012 tot en met 2025 (bij weergave van de gegevens per jaar) of april 2025 tot en met september 2026 (bij weergave van de gegevens per maand).

In de buurt Waterdael I + II zijn van 2012 tot en met 2025 in totaal 275 misdrijven geregistreerd. Deze misdrijven zijn ingedeeld naar 24 verschillende soorten delicten. In 2025 werden in de buurt Waterdael I + II 19 misdrijven door de politie vastgelegd. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens per maand of per jaar te tonen.

Misdaden naar type delict
De meest voorkomende soorten misdrijven in de buurt Waterdael I + II in 2025 zijn Horizontale fraude (4 delicten) en Ongevallen (weg) (3 delicten).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal geregistreerde misdaden voor de tien meest voorkomende soorten delicten in 2025 in de buurt Waterdael I + II.

Definities misdaad
Misdaad totaal per maand
In september 2026 zijn er geen misdrijven in de buurt Waterdael I + II geregistreerd.
Afbeelding van een warmtekaart (een heatmap in het Engels, een visuele weergave van data waarbij kleuren worden gebruikt om waarden weer te geven) met het totaal aantal misdrijven in de buurt Waterdael I + II per maand en per jaar.

Bovenstaande warmtekaart geeft een visuele weergave van het totaal aantal door de politie geregistreerde misdrijven per maand in de buurt Waterdael I + II over de afgelopen 6 jaar.

Alle gegevens zijn beschikbaar in het Excel document met politiedata als onderdeel van de download voor de gemeente Someren.

Misdaden per 1.000 inwoners
Er waren 6 misdrijven per 1.000 inwoners van het type ‘diefstal’ in 2025 in de buurt Waterdael I + II.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Criminaliteit: aantal misdaden per 1.000 inwoners in 2025 in de buurt Waterdael I + II.

De grafiek toont de meest recente gegevens over het aantal misdaden per 1.000 inwoners voor de buurt Waterdael I + II. De gegevens over misdaden zijn hiertoe gegroepeerd in (1) het totaal aantal diefstallen (alle vormen, zoals diefstal uit woningen en schuren, diefstal van auto’s en fietsen en winkeldiefstal), (2) geweld en seksmisdrijven, (3) milieuovertredingen, (4) oplichting, (5) verkeersovertredingen, (6) vernielingen en misdrijven tegen de openbare orde en (7) alle overige misdrijven. De definities van alle verschillende soorten delicten met daarbij de categorie waarin deze zijn ingedeeld zijn te vinden in de bronbeschrijving van de politiedata.

Verkiezingen in de buurt Waterdael I + II

Bekijk de beschikbare verkiezingsuitslagen en informatie over de stembureaus in de buurt Waterdael I + II.

Uitslag gemeenteraadsverkiezingen 2026
Stembureau Basisschool de Ranonkel in Someren
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal stemmen per partij zoals uitgebracht te Stembureau Basisschool de Ranonkel in Someren bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026. De grafiek toont de 6 partijen waarop bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026 in de buurt Waterdael I + II stemmen zijn uitgebracht.

Onderstaande grafiek toont het aantal stemmen per politieke partij dat bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 in Stembureau Basisschool de Ranonkel in Someren is uitgebracht. Stembureau Basisschool de Ranonkel in Someren was bij deze verkiezingen het enige stembureau binnen de buurt Waterdael I + II.

Bekijk veel meer informatie over de verkiezingen op de pagina met alle 12 stembureaus in de gemeente Someren en op de pagina met alle verkiezingsuitslagen voor de gemeente Someren. En download alle verkiezingsdata in een Excel document als onderdeel van de uitgebreide informatie voor de gemeente Someren.

Stembureaus Someren
Adressen en leefomgeving in de buurt Waterdael I + II

Bekijk gegevens over adressen, gebruiksdoelen, bouwperioden, dichtheid, de nabijheid van voorzieningen, energieverbruik en energielabels in de buurt Waterdael I + II.

Informatie op basis van de BAG (de Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) van 1 juli 2026. De buurt Waterdael I + II telt in totaal 518 adressen, met 512 verblijfsobjecten en 6 standplaatsen (er zijn geen ligplaatsen). Alle adressen in buurt Waterdael I + II liggen binnen de bebouwde kom.

Adressen Someren
Adressen: gebruiksdoelen
In de buurt Waterdael I + II zijn er 497 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel woonfunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor de buurt Waterdael I + II.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 363 panden uit de bouwperiode 1990 tot 2000 in de buurt Waterdael I + II.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor de buurt Waterdael I + II. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 juli 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Dichtheid per km² van bevolking, adressen en auto’s

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt Waterdael I + II voor 2026.


Onderstaande tabel toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt Waterdael I + II voor 2026:

DichtheidNederlandBuurt Waterdael I + II
Bevolking5393.952
Adressen2.0931.169
Autos2752.210

De data over het aantal inwoners-, adressen- en personenauto’s per vierkante kilometer land geven een beeld van ‘de mate van concentratie van menselijke activiteiten’ in de buurt Waterdael I + II ten opzichte van het gemiddelde voor Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Toelichting
Gemiddelde afstand tot voorzieningen
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een huisartsenpraktijk in de buurt Waterdael I + II is 1,1.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt Waterdael I + II tot de dichtstbijzijnde voorziening. De gebruikte cijfers komen uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor 2025.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt Waterdael I + II tot de dichtstbijzijnde voorziening voor 2025:

VoorzieningAfstand in km
Huisartsenpraktijk1,1
Supermarkt0,9
Restaurant0,8
Basisonderwijs0,3
Voortgezet onderwijs0,7
Bibliotheek1,0
Treinstation11,5
Sportterrein0,8
Bioscoop12,0
Museum3,3

De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting.

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen
Gemiddeld aardgas- en elektriciteitsverbruik per woning per jaar in de buurt Waterdael I + II.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddeld energieverbruik per woning per jaar in de buurt Waterdael I + II.


Onderstaande tabel toont het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik per type woning voor 2024 voor de buurt Waterdael I + II:

Soort woningGemiddeld gasverbruikGemiddelde elektriciteitslevering per woning
Appartement5901.800
Tussenwoning8002.500
Hoekwoning8502.610
Twee-onder-één-kap woning1.0002.970
Vrijstaande woning1.2804.080
Koopwoning9703.090
Huurwoning7002.030

Data over het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik voor aardgas in m3. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen. Het verbruik van gas en elektra is ook bekend per woningtype, zie de tabel.

Toelichting Meer gas
Energielabels
De meest voorkomende energielabels in de buurt Waterdael I + II zijn B (275 adressen) en A (165 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in de buurt Waterdael I + II. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 oktober 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel B komt het meeste voor in de buurt Waterdael I + II: 275 adressen hebben energielabel B. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente Someren bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Adressen in de buurt Waterdael I + II
Tabel met 518 adressen in de buurt Waterdael I + II.

Onderstaande tabel toont alle openbare ruimtes en alle unieke combinaties van straten en huisnummers voor de buurt Waterdael I + II. Één straat kan in meer dan één buurt voorkomen. Vind de buurt bij je adres op de pagina met alle adressen voor de gemeente Someren.

Openbare ruimteHuisnummer(s)Postcode(s)WoonplaatsAantal adressen
Amer2 t/m 1235711KH t/m 5711KLSomeren95
Amstel1 t/m 155711LASomeren8
Beerze2 t/m 205711KBSomeren10
Berkel1 t/m 125711KWSomeren12
De Aa2 t/m 185711KASomeren9
Dieze1 t/m 235711KC t/m 5711KDSomeren18
Dintel1 t/m 365711KESomeren31
Dommel1 t/m 375711KTSomeren29
Donge1 t/m 185711KGSomeren15
Dorpsweg42 t/m 585711TSSomeren9
Drecht1 t/m 115711KKSomeren6
Eem1 t/m 105711LHSomeren7
Eendracht6 t/m 535711LMSomeren41
Grebbe1 t/m 365711KVSomeren36
Grouw1 t/m 265711LNSomeren17
Hunze1 t/m 85711KSSomeren8
IJssel1 t/m 105711KPSomeren8
Kanaalstraat385711EJSomeren2
Keizerstraat715711TTSomeren2
Kuinder1 t/m 105711LPSomeren7
Liede2 t/m 85711KMSomeren4
Loodiep1 t/m 545711LJSomeren36
Mussel1 t/m 155711LKSomeren10
Regge1 t/m 35711KRSomeren2
Slinge2 t/m 95711LGSomeren6
Spaarne1 t/m 645711KX t/m 5711LBSomeren28
Vecht1 t/m 225711KNSomeren14
Vliet2 t/m 285711KZSomeren14
Vlist2 t/m 325711LLSomeren16
Waver1 t/m 175711LRSomeren17
Willigenweg--Someren0
Witvrouwenbergweg125711CNSomeren1

Bovenstaande tabel toont de gegevens voor 32 openbare ruimtes en 518 adressen in de buurt Waterdael I + II. Dit zijn alle adressen en openbare ruimtes op basis van de BAG- en de topografische kaarten (BRT) van het Kadaster van 1 juli 2026.

Een openbare ruimte is een door de gemeente aangewezen gebied dat is ingericht en wordt onderhouden voor publiek gebruik. Dit kan bijvoorbeeld een straat, weg, plein, park, erf, spoorbaan of brug zijn. Zie de toelichting voor een verdere definitie. Klik op de naam van een openbare ruimte om de pagina met statistieken voor die ruimte weer te geven. Bekijk de definities van de soorten openbare ruimtes.

De BAG (Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Adressen Someren
Tabelgebruik:

  • Bekijk in de tabel alle openbare ruimtes en unieke combinaties van straten en huisnummers in deze buurt.
  • Zoek in de tabel met het zoekveld boven de tabel. De rijen worden hiermee gefilterd zodat alleen rijen waarin de zoekterm voorkomt zichtbaar blijven.
  • Sorteer de tabel door op een kolomtitel te klikken.
  • Blader door de tabel met de knoppen onder de tabel.
  • Op kleine schermen: de eerste kolom blijft staan, verschuif de tabel horizontaal om alle kolommen te zien.
Download de buurt-rapportage!
Download hier de PDF buurt-rapportage met 100 grafieken en kaarten!

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download de buurt-rapportage voor Buurt Waterdael I + II. Met veel extra informatie in 100 kaarten en grafieken! Met regionale vergelijkingen en met onderwerpen uitgezet in de tijd. Als PDF document: makkelijk te bewaren, delen en printen.

Download!
Gebieden
Tabel met de gebieden die de buurt Waterdael I + II ‘raken’.
Soort gebiedNaam gebiedAantal adressen
Postcode numeriek5711509
WoonkernSomeren518
WoonplaatsSomeren519
WijkSomeren dorp519
GemeenteSomeren519
ProvincieNoord-Brabant519
WaterschapWaterschap Aa en Maas519
LandNederland519

Bovenstaande tabel toont de regionale gebieden die de buurt Waterdael I + II ‘raken’ met het aantal adressen uit de buurt Waterdael I + II dat in het betreffende gebied ligt.

Buurt Waterdael I + II ‘raakt’ andere gebieden zoals bijvoorbeeld een woonplaats of waterschap wanneer de geometrieën van de buurt Waterdael I + II en die van de andere gebieden elkaar overlappen of snijden. De gebieden zijn op basis van de gebiedsindelingen van het CBS van 2026 en de topografische kaarten van het Kadaster van 2026 bepaald. Klik op de naam van een gebied om de pagina met statistieken voor dat gebied weer te geven.

Alle onderwerpen en vergelijken

Bekijk de meest recente cijfers over meer dan 250 onderwerpen en vergelijk de buurt Waterdael I + II met andere gebieden.

Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!
Kies een categorie en bekijk de bijbehorende onderwerpen.

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor de buurt Waterdael I + II voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

Bedrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Bedrijfsvestigingen totaal120Aantal2025
A Landbouw, bosbouw en visserij0Aantal2025
B-F Nijverheid en energie20Aantal2025
G+I Handel en horeca15Aantal2025
H+J Vervoer, informatie en communicatie10Aantal2025
K-L Financiële diensten, onroerend goed10Aantal2025
M-N Zakelijke dienstverlening25Aantal2025
O-Q Overheid, onderwijs en zorg25Aantal2025
R-U Cultuur, recreatie, overige diensten15Aantal2025
% A Landbouw, bosbouw en visserij0,0%Percentage2025
% B-F Nijverheid en energie17%Percentage2025
% G+I Handel en horeca12%Percentage2025
% H+J Vervoer, informatie en communicatie8,3%Percentage2025
% K-L Financiële diensten, onroerend goed8,3%Percentage2025
% M-N Zakelijke dienstverlening21%Percentage2025
% O-Q Overheid, onderwijs en zorg21%Percentage2025
% R-U Cultuur, recreatie, overige diensten12%Percentage2025

De cijfers over bedrijven tonen het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt Waterdael I + II, uitgesplitst naar bedrijfstak. Een vestiging is een locatie van een bedrijf, instelling of zelfstandige waar of van waaruit activiteiten worden uitgevoerd.

Bevolking
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Inwoners1.225Aantal2026
Mannen635Aantal2026
Vrouwen590Aantal2026
0 tot 15 jaar165Aantal2026
15 tot 25 jaar150Aantal2026
25 tot 45 jaar270Aantal2026
45 tot 65 jaar425Aantal2026
65 jaar of ouder215Aantal2026
Ongehuwd525Aantal2026
Gehuwd600Aantal2026
Gescheiden60Aantal2026
Verweduwd45Aantal2026
% Mannen52%Percentage2026
% Vrouwen48%Percentage2026
% 0 tot 15 jaar13%Percentage2026
% 15 tot 25 jaar12%Percentage2026
% 25 tot 45 jaar22%Percentage2026
% 45 tot 65 jaar35%Percentage2026
% 65 jaar of ouder18%Percentage2026
% Ongehuwd43%Percentage2026
% Gehuwd49%Percentage2026
% Gescheiden4,88%Percentage2026
% Verweduwd3,66%Percentage2026
Geboorten15Aantal2025
Geboorte relatief10Aantal per 1.000 inwoners2025
Sterftes5Aantal2025
Sterfte relatief5Aantal per 1.000 inwoners2025
Leerlingen PO90Aantal2025
Leerlingen VO50Aantal2025
Studenten MBO40Aantal2025
Studenten HBO40Aantal2025
Studenten WO10Aantal2025
Praktisch opleidingsniveau190Aantal2024
Middelbaar opleidingsniveau590Aantal2024
Hoger opleidingsniveau240Aantal2024
% Praktisch opleidingsniveau19%Percentage2024
% Middelbaar opleidingsniveau58%Percentage2024
% Hoger opleidingsniveau24%Percentage2024
Jongeren met jeugdzorg in natura35Aantal2024
% Jongeren met jeugdzorg11%Percentage2024
Wmo cliënten50Aantal2024
Wmo cliënten per 1.000 inwoners39Aantal per 1.000 inwoners2024
Bevolkingsdichtheid3.952Aantal per km²2026

De inwonersaantallen worden altijd op vijftallen afgerond, hierdoor kan het voorkomen dat een optelling van subgroepen (zoals inwoners naar geslacht of naar leeftijd) licht afwijkt van het totaal aantal inwoners.

Energie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning3.230Gemiddeld in kWh2024
Gemiddelde elektriciteitsteruglevering per woning1.800Gemiddeld in kWh2024
% Woningen met zonnestroom64%Percentage2024
% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmd12%Percentage2024
Gemiddelde elektriciteitslevering appartement1.800Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering tussenwoning2.500Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering hoekwoning2.610Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering twee-onder-één-kap woning2.970Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering vrijstaande woning4.080Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering huurwoning2.030Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering koopwoning3.090Gemiddeld in kWh2023
Gemiddeld aardgasverbruik per woning920Gemiddeld per m³2024
% Woningen met stadsverwarming0%Percentage2014
% Aardgasvrije woningen3%Percentage2024
% Aardgaswoningen88%Percentage2024
Gemiddeld aardgasverbruik appartement590Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik tussenwoning800Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik hoekwoning850Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik twee-onder-één-kap woning1.000Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik vrijstaande woning1.280Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik koopwoning970Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik huurwoning700Gemiddeld per m³2023
Publieke laadpalengeen dataAantalgeen data
Adressen zonder energielabel24Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel223Aantal2026
Adressen met definitief energielabel271Aantal2026
Energielabels A+++++0Aantal2026
Energielabels A++++0Aantal2026
Energielabels A+++0Aantal2026
Energielabels A++2Aantal2026
Energielabels A+4Aantal2026
Energielabels A165Aantal2026
Energielabels B275Aantal2026
Energielabels C48Aantal2026
Energielabels D0Aantal2026
Energielabels E0Aantal2026
Energielabels F0Aantal2026
Energielabels G0Aantal2026

De onderwerpen in de categorie energieverbruik tonen onder meer het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik en de energielabels van gebouwen in de buurt Waterdael I + II. Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het minst energiezuinige label en A++++ het meest energiezuinige label.

Gezondheid-gedrag
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Rookt tabak12%Percentage2024
Voldoet aan de alcoholrichtlijn34%Percentage2024
Drinken85%Percentage2024
Zwaar drinken15%Percentage2024
Overmatig drinken6%Percentage2024
Overgewicht51%Percentage2024
Ernstig overgewicht (obesitas)15%Percentage2024
Voldoet aan de beweegrichtlijn50%Percentage2024
Wekelijks sporten62%Percentage2024
Lopen en/of fietsen naar school of werk44%Percentage2024
Lopen naar school of werk14%Percentage2024
Fietsen naar school of werk36%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Waterdael I + II. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-overig
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Eenzaam38%Percentage2024
Ernstig eenzaam10%Percentage2024
Emotioneel eenzaam21%Percentage2024
Sociaal eenzaam27%Percentage2024
Matig/veel regie over het eigen leven90%Percentage2024
Moeite met rondkomen8%Percentage2024
Krijgt steun van anderen96%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door buren3%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door wegverkeer3%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg >50 km/uur3%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg <50 km/uur2%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door treinverkeer0%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door vliegverkeer1%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door windturbines0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring wegverkeer2%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring treinverkeer0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring vliegverkeer0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring buren2%Percentage2024
Tevreden met de woning93%Percentage2024
Tevreden met de woonomgeving93%Percentage2024
Tevreden met het groen in de omgeving89%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden binnen72%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden buiten65%Percentage2024
Vrijwilligerswerk26%Percentage2024
Mantelzorger16%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Waterdael I + II. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-ziekte
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Goed ervaren gezondheid78%Percentage2024
Één of meer langdurige aandoeningen31%Percentage2024
Beperkt vanwege gezondheid28%Percentage2024
Ernstig beperkt vanwege gezondheid3%Percentage2024
Één of meerdere keren gevallen27%Percentage2024
Langdurige ziekte en beperkt27%Percentage2024
Lage veerkracht12%Percentage2024
Hoge veerkracht55%Percentage2024
Hoog risico op angst of depressie6%Percentage2024
Suïcide gedachten de laatste 12 maanden8%Percentage2024
(Heel) veel stress in afgelopen 4 weken16%Percentage2024
Één of meer lichamelijke beperkingen14%Percentage2020
Beperking in horen4%Percentage2020
Beperking in zien5%Percentage2020
Beperking in bewegen9%Percentage2020
Broze gezondheid24%Percentage2024
Broze metale gezondheid33%Percentage2024
Broze lichamelijke gezondheid22%Percentage2024
Broze gezondheid in het sociale domein26%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Waterdael I + II. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Huishoudens
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huishoudens515Aantal2026
Eenpersoonshuishoudens135Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens380Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen175Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens met kinderen205Aantal2026
% Eenpersoonshuishoudens26%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens74%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen34%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens met kinderen40%Percentage2026
Gemiddelde huishoudensgrootte2,4Gemiddeld aantal2026

Het aantal huishoudens betreft het aantal particuliere huishoudens op 1 januari van een jaar. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen in een woonruimte wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. De cijfers over huishoudens op wijk- en buurtniveau worden afgerond op vijftallen.

Inkomen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Werkzame beroepsbevolking820Aantal2024
Netto arbeidsparticipatie80%Percentage2024
% Werknemers87%Percentage2024
% Werknemers met vaste arbeidsrelatie62%Percentage2024
% Werknemers met flexibele arbeidsrelatie25%Percentage2024
% Zelfstandigen13%Percentage2024
Inkomensontvangers1.100Aantal2024
Inkomensontvangers per 1.000 inwoners876Aantal per 1.000 inwoners2024
Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger€36.900Gemiddeld in Euro2023
Gemiddeld inkomen per inwoner€30.400Gemiddeld in Euro2023
40% personen met laagste inkomen36%Percentage2024
20% personen met hoogste inkomen21%Percentage2024
% Personen in armoede1,1%Percentage2024
% Personen tot 25% boven armoedegrens2,2%Percentage2024
Gemiddeld huishoudinkomen€38.700euro2023
40% huishoudens met laagste inkomen23%Percentage2024
20% huishoudens met hoogste inkomen30%Percentage2024
% Huishoudens met een laag inkomen2,7%Percentage2023
% Huishoudens onder of rond sociaal minimum3,4%Percentage2023
% Huishoudens tot 110% van sociaal minimum6,5%Percentage2023
% Huishoudens tot 120% van sociaal minimum9,7%Percentage2023
Mediaan vermogen van particuliere huishoudens€357.000euro2024
Personen per soort uitkering - Bijstand10Aantal2025
Personen per soort uitkering - AO50Aantal2025
Personen per soort uitkering - WW10Aantal2025
Personen per soort uitkering - AOW180Aantal2025
% Personen per soort uitkering - Bijstand1%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AO4%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - WW1%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AOW15%Percentage2025

De inkomensgegevens beschrijven het inkomen van personen en particuliere huishoudens in de buurt Waterdael I + II. Het besteedbaar inkomen is het bruto-inkomen verminderd met onder meer belastingen, premies en betaalde inkomensoverdrachten. Vanwege statistische geheimhouding worden niet voor ieder gebied inkomensgegevens gepubliceerd.

Migratie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland1.110Aantal2026
Herkomst buiten Nederland115Aantal2026
Herkomst Europa70Aantal2026
Herkomst buiten Europa45Aantal2026
% Herkomst Nederland91%Percentage2026
% Herkomst buiten Nederland9,4%Percentage2026
% Herkomst Europa5,7%Percentage2026
% Herkomst buiten Europa3,67%Percentage2026
Geboren in Nederland met herkomst Nederland1.110Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst Europa30Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa15Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland45Aantal2026
Geboren in Nederland1.155Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa40Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa30Aantal2026
Geboren buiten Nederland70Aantal2026
% Geboren in Nederland met herkomst Nederland91%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst Europa2,45%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland3,67%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa1,22%Percentage2026
% Geboren in Nederland94%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa3,27%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa2,45%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland5,7%Percentage2026
Autochtoon1.080Aantal2022
Westers89Aantal2022
Niet-westers59Aantal2022
Nederlandse Antillen en Aruba2Aantal2022
Marokko5Aantal2022
Suriname2Aantal2022
Turkije2Aantal2022
Overig niet-westers48Aantal2022

De onderwerpen in de categorie migratie gaan over de herkomst en migratie van inwoners van de buurt Waterdael I + II. De herkomst is gebaseerd op het geboorteland van de persoon en diens ouders. De migratiecijfers tonen onder meer vestiging, vertrek, immigratie en emigratie.

Misdrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Misdrijven19Aantal2025
Diefstal7Aantal2025
Geweld en seksmisdrijven1Aantal2025
Milieu overtredingen0Aantal2025
Oplichting5Aantal2025
Verkeersovertredingen3Aantal2025
Vernieling2Aantal2025
Overige misdrijven1Aantal2025
Misdrijven per 1.000 inwoners15Aantal per 1.000 inwoners2025
Diefstal per 1.000 inwoners6Aantal per 1.000 inwoners2025
Geweld en seksmisdrijven per 1.000 inwoners1Aantal per 1.000 inwoners2025
Milieu overtredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Oplichting per 1.000 inwoners4Aantal per 1.000 inwoners2025
Verkeersovertredingen per 1.000 inwoners2Aantal per 1.000 inwoners2025
Vernieling per 1.000 inwoners2Aantal per 1.000 inwoners2025
Overige misdrijven per 1.000 inwoners1Aantal per 1.000 inwoners2025

De cijfers over misdrijven tonen de door de politie geregistreerde misdrijven in de buurt Waterdael I + II, zowel als aantal als omgerekend per 1.000 inwoners. Niet ieder gepleegd misdrijf wordt gemeld of geregistreerd.

Nabijheid voorzieningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand1,1Gemiddelde afstand in km2025
Huisartsenpraktijken binnen 1 km0,3Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 3 km3,0Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 5 km7Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpost afstand13Gemiddelde afstand in km2024
Apotheek afstand1,1Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuis met poli afstand13Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km5,1Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuis zonder poli afstand13Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km3,0Gemiddeld aantal2025
Supermarkt afstand0,9Gemiddelde afstand in km2025
Supermarkten binnen 1 km1,6Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 3 km5Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 5 km10Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand0,9Gemiddelde afstand in km2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km3,0Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km15Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km30Gemiddeld aantal2025
Warenhuis afstand1,1Gemiddelde afstand in km2025
Warenhuizen binnen 5 km2,0Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 10 km2,0Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 20 km12Gemiddeld aantal2025
Café afstand0,8Gemiddelde afstand in km2025
Cafés binnen 1 km2,4Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 3 km4,0Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 5 km11Gemiddeld aantal2025
Cafetaria afstand0,7Gemiddelde afstand in km2025
Cafetaria binnen 1 km5,1Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 3 km9Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 5 km19Gemiddeld aantal2025
Restaurant afstand0,8Gemiddelde afstand in km2025
Restaurants binnen 1 km5Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 3 km9Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 5 km31Gemiddeld aantal2025
Hotel afstand0,7Gemiddelde afstand in km2025
Hotels binnen 5 km2,0Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 10 km4,0Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 20 km26Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijf afstand0,3Gemiddelde afstand in km2025
Kinderdagverblijven binnen 1 km4,0Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 3 km9,9Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 5 km14Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang afstand0,3Gemiddelde afstand in km2025
Buitenschoolseopvang binnen 1 km2,4Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 3 km9,9Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 5 km16Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs afstand0,3Gemiddelde afstand in km2025
Basisonderwijs binnen 1 km1,7Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 3 km4,0Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 5 km8,6Gemiddeld aantal2025
Voortgezet onderwijs afstand0,7Gemiddelde afstand in km2024
Voortgezet onderwijs binnen 3 km2,0Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 5 km2,0Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 10 km2,0Gemiddeld aantal2024
VMBO afstand0,7Gemiddelde afstand in km2024
VMBO binnen 3 km2,0Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 5 km2,0Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 10 km2,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO afstand2,6Gemiddelde afstand in km2024
HAVO VWO binnen 3 km1,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2024
Openbaar groen afstand0,4Gemiddelde afstand in km2017
Park of plantsoen afstand0,4Gemiddelde afstand in km2017
Dagrecreatief terrein afstand2,3Gemiddelde afstand in km2017
Bos afstand2,0Gemiddelde afstand in km2017
Open natuurlijk terrein afstand4,4Gemiddelde afstand in km2017
Open droog natuurlijk terrein afstand4,4Gemiddelde afstand in km2017
Open nat natuurlijk terrein afstand4,8Gemiddelde afstand in km2017
Semi-openbaar groen afstand0,7Gemiddelde afstand in km2017
Sportterrein afstand0,8Gemiddelde afstand in km2017
Volkstuin afstand2,1Gemiddelde afstand in km2017
Verblijfsrecreatief terrein afstand1,3Gemiddelde afstand in km2017
Begraafplaats afstand3,8Gemiddelde afstand in km2017
Recreatief binnenwater afstand6,7Gemiddelde afstand in km2017
Oprit hoofdverkeersweg afstand1,2Gemiddelde afstand in km2025
Treinstation afstand12Gemiddelde afstand in km2025
Belangrijk overstapstation afstand12Gemiddelde afstand in km2025
Bibliotheek afstand1,0Gemiddelde afstand in km2025
Zwembad afstand0,7Gemiddelde afstand in km2025
Kunstijsbaan afstand22Gemiddelde afstand in km2025
Podiumkunsten afstand1,0Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 20 km6,3Gemiddeld aantal2024
Poppodium afstand18Gemiddelde afstand in km2024
Bioscoop afstand12Gemiddelde afstand in km2025
Bioscopen binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 20 km3,0Gemiddeld aantal2025
Sauna afstand11Gemiddelde afstand in km2025
Zonnebank afstand12Gemiddelde afstand in km2025
Museum afstand3,3Gemiddelde afstand in km2024
Musea binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 20 km9Gemiddeld aantal2024
Attractie afstand3,2Gemiddelde afstand in km2025
Attracties binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 20 km4,0Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 50 km30Gemiddeld aantal2025
Brandweerkazerne afstand1,6Gemiddelde afstand in km2025

Het CBS publiceert gegevens over de nabijheid van voorzieningen voor inwoners van de buurt Waterdael I + II. De afstanden zijn gemiddelden over de weg en de nabijheidsindicatoren tonen hoeveel voorzieningen binnen een bepaalde afstand beschikbaar zijn.

Omgeving
OnderwerpWaardeEenheidJaar
RegiocodeBU08470004Code2026
RegionaamWaterdael I + IINaam2026
Soort regioBuurtCategorisch type2026
Sorteercode08470004Code2026
Oppervlakte totaal31Aantal hectaren2026
Oppervlakte land31Aantal hectaren2026
Oppervlakte water0Aantal hectaren2026
Mate van stedelijkheid3Indicator 1-52026
Omgevingsadressendichtheid1.169Gemiddeld aantal per km²2026
Adressen totaal518Aantal2026
Adressen met postcode509Aantal2026
Adressen met woonfunctie497Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie0Aantal2026
Adressen met celfunctie0Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie0Aantal2026
Adressen met industriefunctie0Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie3Aantal2026
Adressen met logiesfunctie0Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie4Aantal2026
Adressen met sportfunctie0Aantal2026
Adressen met winkelfunctie0Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie10Aantal2026
Verblijfsobjecten512Aantal2026
Ligplaatsen0Aantal2026
Standplaatsen6Aantal2026
Panden met adres458Aantal2026
Adressen met pand509Aantal2026
Percelen met adres422Aantal2026
Adressen met perceel518Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom518Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom0Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom497Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom0Aantal2026
Panden met adres voor 1700geen dataAantal2026
Panden met adres 1700 tot 1900geen dataAantal2026
Panden met adres 1900 tot 1925geen dataAantal2026
Panden met adres 1925 tot 1950geen dataAantal2026
Panden met adres 1950 tot 1970geen dataAantal2026
Panden met adres 1970 tot 1980geen dataAantal2026
Panden met adres 1980 tot 1990geen dataAantal2026
Panden met adres 1990 tot 2000geen dataAantal2026
Panden met adres 2000 tot 2010geen dataAantal2026
Panden met adres 2010 tot 2020geen dataAantal2026
Panden met adres 2020 en latergeen dataAantal2026
Adressen met pand voor 17000Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 19000Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 19250Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 19500Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 19701Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 19801Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 19900Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 2000403Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 201098Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 20203Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later3Aantal2026
Postcodegebied5711CN-5711TTNaam2026
Meest voorkomende postcode5711Naam2026
Dekkingspercentage meest voorkomende postcode100%Percentage2026

De onderwerpen in de categorie omgeving beschrijven onder meer de oppervlakte, het aantal adressen, de bevolkingsdichtheid en de omgevingsadressendichtheid van de buurt Waterdael I + II.

Verkeersongevallen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal0Aantal2025
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade0Aantal2025
Verkeersongevallen letselschade0Aantal2025
Verkeersongevallen dodelijk0Aantal2025

De gegevens over verkeersongevallen in de buurt Waterdael I + II zijn gebaseerd op de registratie van verkeersongevallen door Rijkswaterstaat.

Vervoer
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Personenauto’s totaal685Aantal2025
Personenauto’s - brandstof benzine545Aantal2025
Personenauto’s - overige brandstof140Aantal2025
Personenauto’s per huishouden1,37Aantal2025
Personenauto’s naar oppervlakte2.210Aantal2025
Motorfietsen50Aantal2025

De vervoersgegevens tonen onder meer het aantal personenauto’s en andere voertuigen in de buurt Waterdael I + II. De voertuiggegevens zijn gebaseerd op het Nederlandse kentekenregister van de RDW.

Woningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad497Aantal2025
Woningen per 1.000 inwoners404Aantal per 1.000 inwoners2025
Nieuwbouw woningen0Aantal2025
Niet-woningvoorraad14Aantal2025
Nieuwbouw niet-woningen0Aantal2025
Gemiddelde woningwaarde€472.000Gemiddeld in Euro2025
Woningwaarde klasse€400.000 tot €500.000Categorisch type2025
Eengezinswoningen442Aantal2025
Meergezinswoningen55Aantal2025
Koopwoningen398Aantal2025
Huurwoningen99Aantal2025
Huurwoningen woningcorporaties89Aantal2025
Huurwoningen overige verhuurders10Aantal2025
Eigendom onbekend0Aantal2025
Bewoond492Aantal2025
Onbewoond5Aantal2025
% Koopwoningen80%Percentage2025
% Huurwoningen20%Percentage2025
% Huurwoningen woningcorporaties18%Percentage2025
% Huurwoningen overige verhuurders2%Percentage2025
% Eigendom onbekend0%Percentage2025
% Eengezinswoningen89%Percentage2025
% Meergezinswoningen11%Percentage2025
% Bewoond99%Percentage2025
% Onbewoond1%Percentage2025
Appartementen54Aantal2026
Tussenwoningen148Aantal2026
Hoekwoningen82Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen61Aantal2026
Vrijstaande woningen152Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen11%Percentage2026
% Tussenwoningen30%Percentage2026
% Hoekwoningen16%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen12%Percentage2026
% Vrijstaande woningen31%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 19450Aantal2026
Woningen 1945 tot 19651Aantal2026
Woningen 1965 tot 19750Aantal2026
Woningen 1975 tot 19850Aantal2026
Woningen 1985 tot 1995223Aantal2026
Woningen 1995 tot 2005208Aantal2026
Woningen 2005 tot 201560Aantal2026
Woningen 2015 tot 20252Aantal2026
Woningen 2025 en later0Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend3Aantal2026
% Woningen voor 19450,0%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 19650,0%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 19750,0%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 19850,0%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 199545%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 200542%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 201512%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 20250,0%Percentage2026
% Woningen 2025 en later0,0%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend1,0%Percentage2026

De woningcijfers voor de buurt Waterdael I + II komen voornamelijk van het CBS en de BAG. Ze beschrijven onder meer de woningvoorraad, woningtypen, bouwperioden, eigendom en gemiddelde WOZ-waarde. Cijfers op wijk- en buurtniveau kunnen zijn afgerond op vijftallen.

Download de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren als Excel document. Alle woonplaatsen, wijken en buurten zijn onderdeel van de download voor de gemeente Someren. Er is ook een download met alle gemeente-, wijk- en buurtgegevens voor heel Nederland.

Selecteer op een groot scherm een categorie in het menu naast de tabel. Gebruik op een klein scherm de keuzelijst boven de tabel.

Tabelgebruik:

  • Kies een categorie om alleen de onderwerpen uit dat deel van de tabel te tonen.
  • Op grote schermen staat de categoriekeuze naast de tabel; op kleine schermen staat deze erboven.
  • Verschuif de tabel op kleine schermen horizontaal om alle kolommen te bekijken.
Top 5 buurt Waterdael I + II: kenmerken met het grootste verschil ten opzichte van Nederland
#KenmerkWaardeWaarde NLVerschilVerschil NLScore
1% Woningen 1995 tot 200542%10%32%9,4%3,41
2% Woningen 1985 tot 199545%12%33%10%3,22
3% Woningen bouwjaar onbekend1,0%0,0%1,0%0,49%2,05
4% Woningen met zonnestroom64%36%28%15%1,86
5% Middelbaar opleidingsniveau58%41%17%9,8%1,73

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Someren.

RegioSoort regio% Woningen 1995 tot 2005% Woningen 1985 tot 1995% Woningen bouwjaar onbekend% Woningen met zonnestroom% Middelbaar opleidingsniveau
Waterdael I + IIBuurt42%45%1,0%64%58%
NederlandLand10%12%0,0%36%41%
SomerenGemeente8%14%0,0%56%45%
Someren centrumBuurt16%14%0,0%40%49%
NoordBuurt0,0%1,0%0,0%46%40%

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Someren.

Top 5 kenmerken buurt Waterdael I + II:

De eerste tabel toont de vijf meest kenmerkende onderwerpen voor buurt Waterdael I + II. Op deze onderwerpen verschilt buurt Waterdael I + II relatief het meest van de rest van Nederland. De vergelijking gebruikt de meest recent beschikbare gegevens per onderwerp.

Regio’s:

De tweede tabel toont de waarden voor de top 5 kenmerken per regio. Getoonde regio’s: buurt Waterdael I + II, Nederland, de gemeente, de wijk en de andere buurten binnen de wijk. Hierbij staan de kenmerken in de kolommen en de vergelijkingsgebieden in de rijen.

Berekening van de grootste verschillen:

Het relatieve verschil is berekend als verschilscore. De verschilscore vergelijkt het verschil voor Waterdael I + II met het gemiddelde verschil voor Nederland. Zo worden de onderwerpen geselecteerd die relatief het sterkst van het Nederlandse gemiddelde afwijken.

De kolommen van de eerste tabel tonen de rekenstappen. ‘Waarde’ is de waarde voor Waterdael I + II, ‘Waarde NL’ het Nederlandse gemiddelde, ‘Verschil’ het verschil tussen beide waarden, ‘Verschil NL’ de gemiddelde afwijking in Nederland en ‘Score’ de daaruit berekende verschilscore.

De verschilscores zijn voor ruim 70 onderwerpen berekend. Uit de onderwerpen met de hoogste scores worden de vijf meest interessante onderwerpen gekozen. Hierdoor worden tegengestelde of vrijwel gelijke onderwerpen niet dubbel getoond en wordt het ontbreken van een onderwerp niet als kenmerk gepresenteerd. Als er bijvoorbeeld relatief veel vrouwen zijn, wordt niet ook automatisch het lage aandeel mannen getoond. Een sterk afwijkende bedrijfstak wordt alleen getoond als deze oververtegenwoordigd is.

Alle verschilscores voor alle wijken en buurten in buurt Waterdael I + II staan in de uitgebreide download voor Someren.

Data en bronnen

Bekijk de gebruikte open databronnen en definities en download uitgebreide regionale datasets over de buurt Waterdael I + II.

Download alle regionale data
Download de uitgebreide datasets voor de gemeente Someren.
Afbeelding van Excel documenten uit de download met regionale data.

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download uitgebreide informatie in handige Excel-overzichten voor de gemeente Someren. De download bevat regionale statistieken, adressen, verkiezingsuitslagen, misdaadcijfers, detail leeftijdsgegevens en meer.

Download ook de PDF buurt-rapportage voor de buurt Waterdael I + II met 100 kaarten en grafieken.

Download!
Gebruikte open data bronnen
Bronvermelding en definities

Veel gegevens op deze pagina komen uit verschillende datasets met regionale cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hierbij is een groot aantal datasets gecombineerd. De meest recente gegevens zijn bijgewerkt tot en met 14 oktober 2026. Daarnaast zijn diverse andere officiële databronnen gebruikt, waaronder het Kadaster, de Kiesraad, de Politie en het RIVM.

Bronnen & definities
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron