Statistieken wijk 30 Holtenbroek

Statistieken wijk 30 Holtenbroek

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de wijk Holtenbroek in de gemeente Zwolle Vlag van de gemeente Zwolle. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de wijk Holtenbroek in de gemeente Zwolle Vlag van de gemeente Zwolle. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Kaart van de wijk Holtenbroek.Bekijk kaart
Wijk 30 Holtenbroek in het kort

Bekijk de belangrijkste cijfers, de kaart en een korte toelichting over de wijk Holtenbroek.

Kerncijfers van de wijk Holtenbroek
Adressen, panden, percelen, woningen, huishoudens en inwoners.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van de belangrijkste cijfers van het Kadaster en het CBS voor de wijk Holtenbroek.


Onderstaande tabel toont de belangrijkste cijfers van het CBS en het Kadaster voor de wijk Holtenbroek.

OnderwerpAantalBronJaar data
Adressen met postcode6.181Kadaster2026
Adressen met woonfunctie5.322Kadaster2026
Panden met adres2.450Kadaster2026
Percelen met adres1.911Kadaster2026
Woningvoorraad5.109CBS2025
Huishoudens5.285CBS2026
Inwoners10.110CBS2026

Op deze pagina vind je een kaart van de wijk Holtenbroek en de data over meer dan 250 onderwerpen voor de wijk Holtenbroek.

Definities
Aantal inwoners op de kaart van de wijk Holtenbroek
Kaart van de omgeving van de wijk Holtenbroek.
Afbeelding van de wijk Holtenbroek op de kaart.

Kaart van de wijk 30 Holtenbroek met het aantal inwoners per buurt in 2026. De cijfers op de kaart geven de volgende buurten weer: 1: Holtenbroek III, 2: Holtenbroek II, 3: Holtenbroek IV, 4: Holtenbroek I.

Bekijk de statistieken voor alle 96 gebieden binnen de gemeente Zwolle via de overzichtspagina van de gebieden in de Zwolle.

Overzicht gebieden Meer Zwolle
Over de wijk Holtenbroek

De wijk Holtenbroek ligt binnen de gemeente Zwolle. De meest voorkomende postcode in de wijk Holtenbroek is postcode 8031.

Er zijn 6.185 adressen en 5.109 woningen in de wijk Holtenbroek in de gemeente Zwolle. 64% van de woningen in de wijk is een huurwoning. De woningen hebben een gemiddelde WOZ waarde van €268.000. Er wonen 10.110 inwoners in de wijk Holtenbroek, met een aanzienlijk deel (33%) in de leeftijdsgroep van 25 tot 45 jaar. Wijk 30 Holtenbroek telt 5.285 huishoudens van gemiddeld 1,9 personen. Verder zijn er 3.795 personenauto’s en 940 bedrijfsvestigingen geregistreerd in de wijk Holtenbroek.

Wijk 30 Holtenbroek heeft een totale oppervlakte van 237 hectare, waarvan 214 hectare land en 23 hectare water (honderd hectare is één vierkante kilometer, 1 km2). De gemiddelde dichtheid van adressen is 2.511 adressen per km2.

Blijf op de hoogte

Ontvang een e-mail als er nieuwe cijfers zijn op de pagina Wijk 30 Holtenbroek.

Wonen in de wijk Holtenbroek

Bekijk de woningvoorraad, woningkenmerken, woningtypen en de ontwikkeling van de gemiddelde WOZ-waarde in de wijk Holtenbroek.

Kenmerken van de 5.109 woningen in de wijk Holtenbroek
Er zijn 5.109 woningen in de wijk Holtenbroek.
Informatie over de woningen in deze regio op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken. En bekijk de woningkenmerken per buurt in de gemeente Zwolle in een interactieve tabel.

Toelichting
Woningwaarde per jaar
De gemiddelde WOZ waarde in de wijk Holtenbroek was €268.000 in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in de wijk Holtenbroek.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de data van het CBS voor de wijk Holtenbroek:

JaarGemiddelde WOZ woningwaarde Wijk 30 Holtenbroek% verschil
2025€268.0008,1%
2024€248.0003,77%
2023€239.00018%
2022€202.0008,6%
2021€186.0007,5%
2020€173.0007,5%
2019€161.0007,3%
2018€150.0004,17%
2017€144.0001,41%
2016€142.000-1,39%
2015€144.0001,41%
2014€142.000-3,4%
2013€147.000geen data

De gemiddelde WOZ woningwaarde in de wijk Holtenbroek is met €121.000 gegroeid van €147.000 in 2013 tot €268.000 in 2025 (dat is een groei van 82%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2025 was €10.083 (5,3%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een duidelijk stijgende trend: De cijfers stijgen bijna ieder jaar.

Bekijk ook de ranglijst van de woningwaarden per buurt in de gemeente Zwolle.

Toelichting
Download een schat aan informatie
  • Uitgebreide informatie in handige Excel overzichten voor de gemeente Zwolle.
  • Meer dan 250 onderwerpen voor Nederland en alle provincies, gemeenten, wijken en buurten in Nederland.
Woningwaarde en 65-plussers per gebied
De gemiddelde woningwaarde in de wijk Holtenbroek is €268.000, het percentage inwoners van 65 jaar en ouder is 15% en er zijn 5.109 woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde woningwaarde per regio op de horizontale as. Deze is afgezet tegen het percentage inwoners van 65 jaar en ouder op de verticale as. Iedere regio wordt als cirkel weergegeven. De omvang van de cirkels hangt af van het aantal woningen in een gebied: hoe meer woningen, hoe groter de cirkel.

Woningwaarde ten opzichte van inwoners van 65 jaar en ouder per gebied, de volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (grijs), provincie Overijssel (bruin), gemeente Zwolle (geel), 15 wijken (oranje) en 72 buurten (blauw). De wijk Holtenbroek wordt in het rood weergegeven. Klik op de naam van een cirkel om de gegevens voor dat gebied weer te geven.

Soorten woningen
Appartementen komen het meeste voor in de wijk Holtenbroek: er zijn 3.488 adressen met het woningtype appartementen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de wijk Holtenbroek.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 juli 2026.

Bevolking in de wijk Holtenbroek

Bekijk de samenstelling en ontwikkeling van de bevolking in de wijk Holtenbroek, met cijfers over inwoners, leeftijd, burgerlijke staat, huishoudens, migratieachtergrond, opleidingsniveau, geboorte en sterfte.

Bekijk ook de maandelijkse bevolkingsontwikkeling in de gemeente Zwolle.

Aantal inwoners per jaar
De wijk Holtenbroek telt 10.110 inwoners in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de wijk Holtenbroek. De gegevens lopen van 2013 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de wijk Holtenbroek:

JaarAantal inwoners de wijk Holtenbroek% verschil
202610.1100,3%
202510.0800,5%
202410.0300,7%
20239.9601,32%
20229.830-0,35%
20219.865-0,95%
20209.960-1,19%
201910.0801,0%
20189.980-0,3%
201710.0100,4%
20169.9700,3%
20159.9401,38%
20149.805-1,41%
20139.945geen data

De bevolking van de wijk Holtenbroek is met 165 personen gegroeid van 9.945 personen in 2013 tot 10.110 personen in 2026 (dat is een kleine stijging van 1,66%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2026 was 13 personen (0,13%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een licht stijgende trend: De cijfers stijgen meer wel dan niet.

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente Zwolle.

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in de wijk Holtenbroek:

In 2013 waren er 9.945 inwoners in de wijk Holtenbroek. In 2014 is het aantal gedaald tot 9.805 personen. Dit is een daling van 140 (-1,41%) ten opzichte van 2013. Het aantal van 9.805 inwoners is het minimum in de hele periode waarover de inwonersdata beschikbaar zijn. In 2026 is het aantal gestegen tot 10.110 personen. De stijging ten opzichte van 2014 is 305 (3,11%), het verschil ten opzichte van het vorige jaar (2025) is 30 (0,3%). Het aantal van 10.110 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 2013 tot en met 2026.

Inwoners per leeftijdsgroep in de wijk Holtenbroek
De grootste getoonde leeftijdsgroep in de wijk Holtenbroek is 25 tot 45 jaar, met 33% van de inwoners.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, leeftijdsgroepen: aantal inwoners op 1 januari 2026 per leeftijdsgroep.

De grafiek toont de leeftijdsgroepen. Het aantal inwoners is ook per individueel levensjaar beschikbaar (alleen de inwoners van 105 jaar en ouder vormen 1 groep). De inwoners naar leeftijd zijn er tot op buurtniveau in het document met leeftijdsgegevens in de download voor de gemeente Zwolle.

Burgerlijke staat in de wijk Holtenbroek
Deze grafiek laat zien hoeveel inwoners getrouwd, niet getrouwd, gescheiden of verweduwd zijn.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, burgerlijke staat: aantal en percentage inwoners op 1 januari 2026 naar burgerlijke staat.

Onderverdeling van de bevolking in de wijk Holtenbroek naar de situaties ‘Ongehuwd’, ‘Gehuwd’, ‘Gescheiden’ en ‘Verweduwd’.

Toelichting
Soorten huishoudens
In 2026 waren er 5.285 huishoudens in de wijk Holtenbroek. Er waren 2.855 eenpersoonshuishoudens en 2.430 meerpersoonshuishoudens (afgerond op vijftallen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont de verdeling naar soorten huishoudens voor de wijk Holtenbroek. De gegevens gelden voor 2026.

De cijfers gaan over de particuliere huishoudens op 1 januari 2026. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. In deze grafiek worden de huishoudens onderverdeeld in eenpersoonshuishoudens, meerpersoonshuishoudens zonder kinderen en meerpersoonshuishoudens met kinderen. De cijfers over huishoudens zijn afgerond op vijftallen.

Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in de wijk Holtenbroek.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2013 tot en met 2026: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in de wijk Holtenbroek per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor de wijk Holtenbroek:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
20265.6906053.810
20255.7455753.760
20245.8155703.645
20235.8005703.595
20225.94500
20216.1055153.245
20206.2305103.220
20196.3505103.220
20186.3504973.133
20176.4004943.116
20166.4554813.034
20156.5104692.961
20146.3734702.962
20136.4644763.005

In 2026 was de herkomst van inwoners in de wijk Holtenbroek als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 56%, herkomst uit Europese landen: 6% en herkomst uit landen buiten Europa: 38% En in 2013 was de verdeling van inwoners naar herkomstgebied als volgt: herkomst uit Nederland: 65%, herkomst uit Europa: 4,79% en herkomst van buiten Europa: 30%.

Toelichting Meer migratie
Migratie herkomstlanden

Bekijk ook de detailinformatie over het aantal inwoners in Nederland naar land van herkomst.

Landen van herkomst
Migratie achtergrond: Geboortelanden en herkomstlanden
Van de inwoners van de wijk Holtenbroek is 74% in Nederland geboren (gegevens 2026).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking in de wijk Holtenbroek: de grafiek toont het aantal inwoners in 2025, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland. Gebruik het filter om een categorie te selecteren.

De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.

Toelichting
Geboorte per 1.000 inwoners
Er zijn 10 baby’s per 1.000 inwoners geboren in 2025 in de wijk Holtenbroek.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal levend geboren babies per 1.000 inwoners in de wijk Holtenbroek.

De cijfers over de geboortes per 1.000 aantal inwoners zijn berekend door het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december te delen door het aantal inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

Er waren in de gemeente Zwolle als geheel 113 geboortes in augustus 2026. Bekijk de pagina met maandelijkse bevolkingscijfers voor de gemeente Zwolle.

Cijfers over geboorte

De cijfers over het relatieve aantal geboortes zijn gebaseerd op data van het CBS. Als basis hiervoor is het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december in verhouding tot het aantal inwoners op 1 januari van een jaar in de wijk Holtenbroek genomen. Het relatieve aantal geboorten kan hoger uitvallen dan verwacht op basis van het inwonertal. Het relatieve cijfer betreft namelijk het aantal geboorten gedurende het jaar ten opzichte van het aantal inwoners op 1 januari. In nieuwbouwwijken kan het aantal inwoners sterk groeien in een jaar. Zo kunnen er in 1 jaar 10 kinderen geboren worden in een wijk waarin op 1 januari slechts 10 inwoners wonen, maar aan het eind van het jaar bijvoorbeeld 200 inwoners.

Sterfte per 1.000 inwoners
Er zijn 10 personen per 1.000 inwoners overleden in 2025 in de wijk Holtenbroek.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal sterftes per 1.000 inwoners in de wijk Holtenbroek.

De cijfers over de sterfte per 1.000 aantal inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS. De relatieve sterfte is bepaald als het aantal overledenen van 1 januari tot en met 31 december, per 1.000 inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

In augustus 2026 zijn in de gemeente Zwolle als geheel 78 inwoners overleden. Bekijk de maandelijkse sterftecijfers voor de gemeente Zwolle.

Meer sterfte
Onderwijs in de wijk Holtenbroek

Bekijk de kinderopvang- en onderwijslocaties, gemiddelde reisafstanden, aantallen leerlingen en studenten en de ontwikkeling van het aantal scholen in de wijk Holtenbroek. Dit is een kleine selectie uit de datasets over het onderwijs. Bekijk véél meer informatie over het onderwijs op AlleCijfers.

Kinderopvang- en onderwijslocaties in de wijk Holtenbroek
Wijk 30 HoltenbroekGemeente ZwolleProvincie Overijssel
Aantal kinderopvanglocaties242602.520
Aantal kindplaatsen6758.00254.978
Aantal vestigingen basisonderwijs761548
Aantal leerlingen basisonderwijs1.19312.931101.518
Aantal vestigingen voortgezet onderwijs125128
Aantal leerlingen voortgezet onderwijs1.27213.40766.932
Aantal opleidingen middelbaar beroepsonderwijs92589
Aantal studenten middelbaar beroepsonderwijs18.53825.56450.933
Aantal opleidingen hoger onderwijs089228
Aantal studenten hoger onderwijs025.32061.022

Bovenstaande tabel toont data van het LRK en DUO over kinderopvang en onderwijs. De gegevens zijn bijgewerkt tot en met 1 oktober 2026.

Het aantal leerlingen betreft het aantal dat onderwijs volgt op een school in de wijk Holtenbroek. Op de pagina’s over het basisonderwijs en over de middelbare scholen zijn ook gegevens beschikbaar over het huisadres van leerlingen ten opzichte van het adres van de schoolvestigingen.

Gemiddelde afstanden kinderopvang en onderwijs
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een basisschool in de wijk Holtenbroek is 0,5 kilometer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand staafdiagram toont de gemiddelde afstand in kilometers over de weg tot kinderdagverblijven, buitenschoolseopvang, basisonderwijs, voortgezet onderwijs totaal, VMBO scholen en HAVO VWO scholen. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens voor verschillende soorten locaties te tonen. De gebruikte cijfers komen van uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor de situatie in 2025.


Onderstaande tabel de gemiddelde afstand in kilometers voor verschillende soorten locaties voor kinderopvang en onderwijs. De gegevens worden getoond per (vergelijkings)gebied en gelden voor 2025.

RegioKinderdagverblijfBuitenschoolseopvangBasisonderwijsVoortgezet onderwijsVMBOHAVO VWO
Nederland0,70,70,82,52,63,4
Provincie Overijssel0,80,80,82,52,74,0
Gemeente Zwolle0,50,60,71,81,81,8
Buurt Holtenbroek IV0,30,40,60,60,60,7
Buurt Holtenbroek I0,20,30,61,11,11,1
Buurt Holtenbroek II0,40,30,41,01,01,0
Buurt Holtenbroek III0,20,30,30,50,50,5
Wijk 10 Binnenstad0,70,90,91,21,41,2
Wijk 11 Diezerpoort0,30,70,71,31,31,3
Wijk 12 Wipstrik0,40,40,50,90,90,9
Wijk 13 Assendorp0,30,40,70,60,80,7
Wijk 14 Kamperpoort Veerallee0,41,01,00,60,90,6
Wijk 20 Poort van Zwolle2,12,40,81,41,42,2
Wijk 21 Westenholte0,50,60,73,03,14,1
Wijk 22 Stadshagen0,50,60,73,63,73,6
Wijk 30 Holtenbroek0,30,30,50,80,80,8
Wijk 31 Aa landen0,50,60,61,01,11,0
Wijk 32 Vechtlanden2,82,62,73,73,73,8
Wijk 40 Berkum0,70,70,71,91,91,9
Wijk 41 Marsweteringlanden1,61,51,64,34,34,3
Wijk 50 Schelle0,60,50,61,51,51,5
Wijk 51 Ittersum0,50,50,61,21,21,2
Wijk 52 Soestweteringlanden1,11,11,14,14,14,1

Deze grafiek toont een regionale vergelijking van de gemiddelde reisafstanden voor inwoners van hun woonadres naar de dichtstbijzijnde locaties voor kinderopvang, basisonderwijs en voortgezet onderwijs. De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting. In de grafiek zie je de gegevens voor de wijk Holtenbroek in vergelijking tot andere gebieden. De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (oranje), provincie Overijssel (bruin), gemeente Zwolle (geel), 15 wijken (groen) en 4 buurten (blauw). Wijk 30 Holtenbroek wordt in het rood weergegeven.

Leerlingen en studenten in de wijk Holtenbroek
In 2025 woonden er 2.130 leerlingen en studenten in de wijk Holtenbroek.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Onderwijsdata: aantal leerlingen en studenten per soort onderwijs in de wijk Holtenbroek, data van het CBS over 2025.

De grafiek toont het aantal leerlingen in het PO en VO en het aantal studenten in het MBO, HBO, en WO dat als inwoner staat ingeschreven op een adres in de wijk Holtenbroek.

Toelichting
Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar per 1 oktober 2024 in de wijk Holtenbroek.

Bovenstaande donutgrafiek toont het percentage praktisch, middelbaar en hoog opgeleiden voor de wijk Holtenbroek. Bekijk het aantal inwoners per opleidingsniveau door op de taartpunten in de grafiek te klikken.

Definities opleidingsniveau

Economie en inkomen in de wijk Holtenbroek

Bekijk de ontwikkeling van het aantal bedrijven en het gemiddelde inkomen in de wijk Holtenbroek, met vergelijkingen tussen gebieden.

Bedrijfsvestigingen (940 totaal)
In de wijk Holtenbroek zijn in totaal 940 bedrijfsvestigingen geregistreerd (gegevens voor 2025).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen van bedrijven per sector per jaar in de wijk Holtenbroek (het aantal bedrijven in de sector “overheid, onderwijs en zorg (Ooz)” is vanaf 2020 bekend).

De ‘gestapelde lijngrafiek’ toont het aantal bedrijfsvestigingen in de wijk Holtenbroek voor elk van de volgende 8 sectoren:

  1. Lbv: Landbouw, bosbouw en visserij
  2. Nen: Nijverheid en energie
  3. Hh: Handel en HORECA
  4. Vic: Vervoer, informatie en communicatie
  5. Fdo: Financiële diensten en onroerend goed
  6. Zd: Zakelijke dienstverlening
  7. Ooz: Overheid, onderwijs en zorg
  8. Cro: Cultuur, recreatie en overige diensten
Toelichting Definities

Advertentie:

De inlegzolen van VeiligVoeten beschermen goed tegen spijkers in je voet!

Huttenbouw of timmerdorp?
Voorkom verwondingen aan je voeten en voel je veilig! Gebruik veiligheidszooltjes, die beschermen goed tegen scherpe objecten in je voet! Het materiaal van de zolen lijkt op dat van een kogelvrij vest. Bescherm je voeten tegen spijkers en schroeven bij het klussen, gebruik ze bij evenementen, draag ze in je laarzen voor extra isolatie en bescherming of gebruik ze in je waterschoenen.

Gemiddeld inkomen per inwoner
Het gemiddeld inkomen per inwoner in de wijk Holtenbroek is €27.400.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld bruto jaarinkomen in de wijk Holtenbroek.

Over de inkomensdata:

Inwoners en inkomensontvangers: Het gemiddeld inkomen per inwoner in de wijk Holtenbroek is €27.400. Het gemiddeld inkomen per inkomensontvanger is €33.100. Wijk 30 Holtenbroek telt 8.100 inkomensontvangers op 10.110 inwoners totaal.

13% van de huishoudens in de wijk Holtenbroek heeft een inkomen op of rond het sociaal minimum. Studentenhuishoudens en huishoudens met een onvolledig jaarinkomen zijn hierin niet meegenomen. Het sociaal minimum is het wettelijk bestaansminimum zoals dat in de politieke besluitvorming is vastgesteld. Zie de tabel met definities van de brondata voor de volledige definities.

Over de schaal van de inkomensmeter:

De laagste 10% en 25% regio’s vallen in het rode en oranje gebied; deze gebieden kunnen elkaar deels overlappen. De hoogste 25% regio’s vallen in het groene gebied. De grenzen zijn berekend met percentielen, waarbij alle waarden van laag naar hoog zijn gesorteerd. Lees meer over het (gewogen) gemiddelde, de mediaan, modus en percentielen.

Inkomensvergelijking binnen de gemeente Zwolle
Regionale vergelijking van het gemiddelde inkomen per inwoner.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld inkomen per jaar voor de wijken in de gemeente Zwolle (wijk 30 Holtenbroek is rood).

Er zijn nog veel meer inkomensgegevens beschikbaar in de tabel met 250+ onderwerpen en de inkomensranglijst.

De regionale gezondheidsmonitor

Onderstaande grafieken tonen gegevens uit de regionale gezondheidsmonitor. De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners. De data uit het onderzoek komen van het RIVM en het CBS.

Inwoners met een goede gezondheid
66% procent van de inwoners van 18 jaar en ouder in de wijk Holtenbroek ervaart de eigen gezondheid als goed of zeer goed.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande lijngrafiek toont het percentage inwoners met een goede gezondheid in de wijk Holtenbroek per leeftijdsgroep. De gegevens wordt getoond voor de periode van 2012 tot en met 2024.

De RIVM gezondheidsmonitor biedt gezondheidsgegevens voor Nederland en per provincie, gemeente, wijk en buurt. Dit zijn gegevens over beperkingen, ervaren gezondheid, overgewicht, roken, drinken en mantelzorg.

Over de gezondheidsmonitor

De cijfers op deze pagina zijn afkomstig van het RIVM op basis van gegevens uit de Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen 2012, 2016, 2020 en de Corona Gezondheidsmonitor 2022 van GGD, CBS en RIVM. Er zijn data over monitoren met betrekking tot gezondheid, sociale situatie en leefstijl. Deze gegevens zijn er voor alle buurten, wijken, gemeenten, provincies en voor heel Nederland. Normaliter wordt dit onderzoek iedere vier jaar uitgevoerd. En in verband met Corona is er in 2022 een extra Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen uitgevoerd.

De data zijn door het RIVM en CBS gepubliceerd en waar nodig door OpenInfo omgerekend naar de regionale indelingen van 2026.

Bekijk alle definities uit de regionale gezondheidsmonitor.

Alcoholgebruik en roken
66% van de inwoners van 65 jaar of ouder in de wijk Holtenbroek drinkt geen of maximaal één glas alcohol per dag.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de onderwerpen in de categorie ‘Alcoholgebruik en roken’ uit de gezondheidsmonitor van het RIVM voor de wijk Holtenbroek. Hierbij wordt per onderwerp getoond wat het percentage inwoners in de wijk Holtenbroek is dat heeft aangegeven dat het onderwerp van toepassing is. Gebruik het filter boven de grafiek om de leeftijdsgroep van de inwoners te kiezen.

Bekijk de toelichting bij bovenstaande grafiek met de definities en de vragen voor de onderwerpen ‘rookt tabak’, ‘voldoet aan de alcoholrichtlijn’, ‘drinken’, ‘zwaar drinken’ en ‘overmatig drinken’.

Toelichting

Bekijk de aparte pagina over de gezondheid in de wijk Holtenbroek met de gegevens over meer dan 40 onderwerpen uit de regionale gezondheidsmonitor en met data over het gebruik van de WMO en de jeugdzorg in de wijk Holtenbroek.

Meer gezondheidsdata
Voertuigen en verkeer in de wijk Holtenbroek

Bekijk de beschikbare gegevens over geregistreerde voertuigen, elektrische auto’s en verkeersongevallen in de wijk Holtenbroek.

Aantal elektrische auto’s in de wijk Holtenbroek
Er zijn 114 elektrische auto’s in oktober 2026 in de wijk Holtenbroek.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal elektrische auto’s per maand in de wijk Holtenbroek op basis van de regionale voertuigdata van de RDW. Dit is de som van het aantal elektrische bedrijfsauto’s en het aantal elektrische personenauto’s.

Er zijn 114 elektrische auto’s in de wijk Holtenbroek. Dit is het totaal aantal in oktober 2026 bij de RDW op kenteken geregistreerde elektrische auto’s in de wijk Holtenbroek die op de batterij rijden en met een stekker opgeladen worden.

Toelichting op de regionale voertuigdata

Deze paragraaf toont data over de op kenteken geregistreerde voertuigen in de wijk Holtenbroek. Dit is regionale data van de RDW. De data is beschikbaar per soort voertuig, per energiebron (brandstof) en per maand. Deze gegevens worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent was dit op 1 oktober 2026. Bekijk de toelichting voor de bronbeschrijving en definities van de regionale voertuig data.

Toelichting Meer autodata
Voertuigen naar energiebron
Er zijn 4.370 voertuigen met ‘benzine’ als energiebron in de wijk Holtenbroek in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen per type energiebron (brandstof) dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de wijk Holtenbroek geregistreerd staat.

Er zijn in totaal 5.542 op naam geregistreerde voertuigen in de wijk Holtenbroek (in oktober 2026).

Voertuigen naar soort
Er zijn 3.988 voertuigen van het type ‘personenauto’ in de wijk Holtenbroek in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen naar soort motorvoertuig dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de wijk Holtenbroek geregistreerd staat.

Vergelijk het percentage auto’s per energiebron op de pagina met regionale voertuigdata.

Verkeersongevallen naar afloop
Er waren 57 verkeersongevallen in de wijk Holtenbroek in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal verkeersongevallen in de wijk Holtenbroek. Gebruik het filter boven de grafiek om het aantal ongevallen per afloop (materiële schade, letselschade of dodelijke afloop) te bekijken.


Onderstaande tabel laat zien hoeveel verkeersongevallen er in het jaar 2025 in de wijk Holtenbroek plaatsvonden, uitgesplitst naar afloop.

Afloop verkeersongevallenAantal verkeersongevallen in 2025
Totaal57
Materiële schade48
Letselschade9
Dodelijke afloop0

De dataset met verkeersongevallen BRON is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen de wijk Holtenbroek vallen.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Veiligheid in de wijk Holtenbroek

Bekijk de ontwikkeling en soorten van de geregistreerde misdaad in de wijk Holtenbroek op basis van data van de Politie en het CBS. De politiedata worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent op 15 september 2026. De beschrijvingen van de soorten misdrijven zoals de politie deze gebruikt zijn te vinden in de tabel met definities van de verschillende soorten delicten.

Meer misdaad
Totaal geregistreerde misdaad per maand of per jaar
Er zijn in 2025 in totaal 599 misdrijven in de wijk Holtenbroek geregistreerd.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Totaal aantal geregistreerde misdaden in de wijk Holtenbroek, 2012 tot en met 2025 (bij weergave van de gegevens per jaar) of april 2025 tot en met september 2026 (bij weergave van de gegevens per maand).

In de wijk Holtenbroek zijn van 2012 tot en met 2025 in totaal 9.035 misdrijven geregistreerd. Deze misdrijven zijn ingedeeld naar 41 verschillende soorten delicten. In 2025 werden in de wijk Holtenbroek 599 misdrijven door de politie vastgelegd. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens per maand of per jaar te tonen.

Misdaden naar type delict
De meest voorkomende soorten misdrijven in de wijk Holtenbroek in 2025 zijn Diefstal van brom-, snor-, fietsen (100 delicten) en Vernieling cq. zaakbeschadiging (74 delicten).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal geregistreerde misdaden voor de tien meest voorkomende soorten delicten in 2025 in de wijk Holtenbroek.

Definities misdaad
Misdaad totaal per maand
In september 2026 zijn er 38 misdrijven in de wijk Holtenbroek geregistreerd.
Afbeelding van een warmtekaart (een heatmap in het Engels, een visuele weergave van data waarbij kleuren worden gebruikt om waarden weer te geven) met het totaal aantal misdrijven in de wijk Holtenbroek per maand en per jaar.

Bovenstaande warmtekaart geeft een visuele weergave van het totaal aantal door de politie geregistreerde misdrijven per maand in de wijk Holtenbroek over de afgelopen 6 jaar.

Alle gegevens zijn beschikbaar in het Excel document met politiedata als onderdeel van de download voor de gemeente Zwolle.

Misdaden per 1.000 inwoners
Er waren 23 misdrijven per 1.000 inwoners van het type ‘diefstal’ in 2025 in de wijk Holtenbroek.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Criminaliteit: aantal misdaden per 1.000 inwoners in 2025 in de wijk Holtenbroek.

De grafiek toont de meest recente gegevens over het aantal misdaden per 1.000 inwoners voor de wijk Holtenbroek. De gegevens over misdaden zijn hiertoe gegroepeerd in (1) het totaal aantal diefstallen (alle vormen, zoals diefstal uit woningen en schuren, diefstal van auto’s en fietsen en winkeldiefstal), (2) geweld en seksmisdrijven, (3) milieuovertredingen, (4) oplichting, (5) verkeersovertredingen, (6) vernielingen en misdrijven tegen de openbare orde en (7) alle overige misdrijven. De definities van alle verschillende soorten delicten met daarbij de categorie waarin deze zijn ingedeeld zijn te vinden in de bronbeschrijving van de politiedata.

Verkiezingen in de wijk Holtenbroek

Bekijk de beschikbare verkiezingsuitslagen en informatie over de stembureaus in de wijk Holtenbroek.

Uitslagen gemeenteraadsverkiezingen 2026
Stembureaus in de wijk Holtenbroek
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Verkiezingsuitslagen per stembureau met het aantal stemmen per partij bij de verkiezingen voor de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026. Gebruik het filter boven de grafiek om de uitslagen per stembureau weer te geven. Er waren bij deze verkiezingen 6 stembureaus in de wijk Holtenbroek.

Onderstaande grafiek toont het aantal stemmen per politieke partij dat bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 is uitgebracht. Er waren bij deze verkiezingen 6 stembureaus in de wijk Holtenbroek. Gebruik het filter boven de grafiek en toon de uitslagen voor elk van de 6 stembureaus in de wijk Holtenbroek.

Bekijk veel meer informatie over de verkiezingen op de pagina met alle 112 stembureaus in de gemeente Zwolle en op de pagina met alle verkiezingsuitslagen voor de gemeente Zwolle. En download alle verkiezingsdata in een Excel document als onderdeel van de uitgebreide informatie voor de gemeente Zwolle.

Stembureaus Zwolle
Adressen en leefomgeving in de wijk Holtenbroek

Bekijk gegevens over adressen, gebruiksdoelen, bouwperioden, dichtheid, de nabijheid van voorzieningen, energieverbruik en energielabels in de wijk Holtenbroek.

Informatie op basis van de BAG (de Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) van 1 juli 2026. De wijk Holtenbroek telt in totaal 6.185 adressen, met 6.173 verblijfsobjecten, 11 standplaatsen en 1 ligplaats. Alle adressen in wijk 30 Holtenbroek liggen binnen de bebouwde kom.

Adressen Zwolle
Adressen: gebruiksdoelen
In de wijk Holtenbroek zijn er 5.322 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel woonfunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor de wijk Holtenbroek.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 1.503 panden uit de bouwperiode 1950 tot 1970 in de wijk Holtenbroek.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor de wijk Holtenbroek. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 juli 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Dichtheid per km² van bevolking, adressen en auto’s

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de wijk Holtenbroek voor 2026.


Onderstaande tabel toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de wijk Holtenbroek voor 2026:

DichtheidNederlandWijk 30 Holtenbroek
Bevolking5394.724
Adressen2.0932.511
Autos2751.773

De data over het aantal inwoners-, adressen- en personenauto’s per vierkante kilometer land geven een beeld van ‘de mate van concentratie van menselijke activiteiten’ in de wijk Holtenbroek ten opzichte van het gemiddelde voor Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Toelichting
Gemiddelde afstand tot voorzieningen
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een huisartsenpraktijk in de wijk Holtenbroek is 0,8.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de wijk Holtenbroek tot de dichtstbijzijnde voorziening. De gebruikte cijfers komen uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor 2025.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de wijk Holtenbroek tot de dichtstbijzijnde voorziening voor 2025:

VoorzieningAfstand in km
Huisartsenpraktijk0,8
Supermarkt0,6
Restaurant0,5
Basisonderwijs0,5
Voortgezet onderwijs0,8
Bibliotheek2,4
Treinstation2,7
Sportterrein0,8
Bioscoop1,9
Museum8,0

De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting.

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen
Gemiddeld aardgas- en elektriciteitsverbruik per woning per jaar in de wijk Holtenbroek.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddeld energieverbruik per woning per jaar in de wijk Holtenbroek.


Onderstaande tabel toont het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik per type woning voor 2024 voor de wijk Holtenbroek:

Soort woningGemiddeld gasverbruikGemiddelde elektriciteitslevering per woning
Appartement6301.770
Tussenwoning6802.300
Hoekwoning8202.540
Twee-onder-één-kap woning1.1202.790
Vrijstaande woning1.5502.820
Koopwoning6602.400
Huurwoning6801.770

Data over het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik voor aardgas in m3. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen. Het verbruik van gas en elektra is ook bekend per woningtype, zie de tabel.

Toelichting Meer gas
Energielabels
De meest voorkomende energielabels in de wijk Holtenbroek zijn A (1.585 adressen) en C (1.104 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in de wijk Holtenbroek. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 oktober 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel A komt het meeste voor in de wijk Holtenbroek: 1.585 adressen hebben energielabel A. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente Zwolle bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Alle onderwerpen en vergelijken

Bekijk de meest recente cijfers over meer dan 250 onderwerpen en vergelijk de wijk Holtenbroek met andere gebieden.

Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!
Kies een categorie en bekijk de bijbehorende onderwerpen.

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor de wijk Holtenbroek voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

Bedrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Bedrijfsvestigingen totaal940Aantal2025
A Landbouw, bosbouw en visserij5Aantal2025
B-F Nijverheid en energie85Aantal2025
G+I Handel en horeca135Aantal2025
H+J Vervoer, informatie en communicatie95Aantal2025
K-L Financiële diensten, onroerend goed10Aantal2025
M-N Zakelijke dienstverlening220Aantal2025
O-Q Overheid, onderwijs en zorg260Aantal2025
R-U Cultuur, recreatie, overige diensten130Aantal2025
% A Landbouw, bosbouw en visserij0,53%Percentage2025
% B-F Nijverheid en energie9%Percentage2025
% G+I Handel en horeca14%Percentage2025
% H+J Vervoer, informatie en communicatie10%Percentage2025
% K-L Financiële diensten, onroerend goed1,06%Percentage2025
% M-N Zakelijke dienstverlening23%Percentage2025
% O-Q Overheid, onderwijs en zorg28%Percentage2025
% R-U Cultuur, recreatie, overige diensten14%Percentage2025

De cijfers over bedrijven tonen het aantal bedrijfsvestigingen in de wijk Holtenbroek, uitgesplitst naar bedrijfstak. Een vestiging is een locatie van een bedrijf, instelling of zelfstandige waar of van waaruit activiteiten worden uitgevoerd.

Bevolking
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Inwoners10.110Aantal2026
Mannen5.120Aantal2026
Vrouwen4.985Aantal2026
0 tot 15 jaar1.500Aantal2026
15 tot 25 jaar1.465Aantal2026
25 tot 45 jaar3.285Aantal2026
45 tot 65 jaar2.315Aantal2026
65 jaar of ouder1.540Aantal2026
Ongehuwd6.020Aantal2026
Gehuwd2.630Aantal2026
Gescheiden1.040Aantal2026
Verweduwd415Aantal2026
% Mannen51%Percentage2026
% Vrouwen49%Percentage2026
% 0 tot 15 jaar15%Percentage2026
% 15 tot 25 jaar14%Percentage2026
% 25 tot 45 jaar33%Percentage2026
% 45 tot 65 jaar23%Percentage2026
% 65 jaar of ouder15%Percentage2026
% Ongehuwd60%Percentage2026
% Gehuwd26%Percentage2026
% Gescheiden10%Percentage2026
% Verweduwd4,11%Percentage2026
Geboorten120Aantal2025
Geboorte relatief10Aantal per 1.000 inwoners2025
Sterftes105Aantal2025
Sterfte relatief10Aantal per 1.000 inwoners2025
Leerlingen PO850Aantal2025
Leerlingen VO500Aantal2025
Studenten MBO400Aantal2025
Studenten HBO310Aantal2025
Studenten WO70Aantal2025
Praktisch opleidingsniveau2.820Aantal2024
Middelbaar opleidingsniveau3.030Aantal2024
Hoger opleidingsniveau1.900Aantal2024
% Praktisch opleidingsniveau36%Percentage2024
% Middelbaar opleidingsniveau39%Percentage2024
% Hoger opleidingsniveau25%Percentage2024
Jongeren met jeugdzorg in natura300Aantal2024
% Jongeren met jeugdzorg12%Percentage2024
Wmo cliënten1.350Aantal2024
Wmo cliënten per 1.000 inwoners134Aantal per 1.000 inwoners2024
Bevolkingsdichtheid4.724Aantal per km²2026

De inwonersaantallen worden altijd op vijftallen afgerond, hierdoor kan het voorkomen dat een optelling van subgroepen (zoals inwoners naar geslacht of naar leeftijd) licht afwijkt van het totaal aantal inwoners.

Energie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning2.000Gemiddeld in kWh2024
Gemiddelde elektriciteitsteruglevering per woning460Gemiddeld in kWh2024
% Woningen met zonnestroom37%Percentage2024
% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmd9%Percentage2024
Gemiddelde elektriciteitslevering appartement1.770Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering tussenwoning2.300Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering hoekwoning2.540Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering twee-onder-één-kap woning2.790Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering vrijstaande woning2.820Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering huurwoning1.770Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering koopwoning2.400Gemiddeld in kWh2023
Gemiddeld aardgasverbruik per woning640Gemiddeld per m³2024
% Woningen met stadsverwarming6%Percentage2024
% Aardgasvrije woningen10%Percentage2024
% Aardgaswoningen85%Percentage2024
Gemiddeld aardgasverbruik appartement630Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik tussenwoning680Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik hoekwoning820Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik twee-onder-één-kap woning1.120Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik vrijstaande woning1.550Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik koopwoning660Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik huurwoning680Gemiddeld per m³2023
Publieke laadpalengeen dataAantalgeen data
Adressen zonder energielabel876Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel882Aantal2026
Adressen met definitief energielabel4.427Aantal2026
Energielabels A+++++0Aantal2026
Energielabels A++++1Aantal2026
Energielabels A+++117Aantal2026
Energielabels A++121Aantal2026
Energielabels A+520Aantal2026
Energielabels A1.585Aantal2026
Energielabels B575Aantal2026
Energielabels C1.104Aantal2026
Energielabels D459Aantal2026
Energielabels E608Aantal2026
Energielabels F154Aantal2026
Energielabels G65Aantal2026

De onderwerpen in de categorie energieverbruik tonen onder meer het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik en de energielabels van gebouwen in de wijk Holtenbroek. Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het minst energiezuinige label en A++++ het meest energiezuinige label.

Gezondheid-gedrag
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Rookt tabak23%Percentage2024
Voldoet aan de alcoholrichtlijn56%Percentage2024
Drinken64%Percentage2024
Zwaar drinken8%Percentage2024
Overmatig drinken5%Percentage2024
Overgewicht55%Percentage2024
Ernstig overgewicht (obesitas)21%Percentage2024
Voldoet aan de beweegrichtlijn46%Percentage2024
Wekelijks sporten48%Percentage2024
Lopen en/of fietsen naar school of werk58%Percentage2024
Lopen naar school of werk24%Percentage2024
Fietsen naar school of werk47%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de wijk Holtenbroek. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-overig
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Eenzaam59%Percentage2024
Ernstig eenzaam20%Percentage2024
Emotioneel eenzaam42%Percentage2024
Sociaal eenzaam41%Percentage2024
Matig/veel regie over het eigen leven83%Percentage2024
Moeite met rondkomen22%Percentage2024
Krijgt steun van anderen90%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door buren8%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door wegverkeer6%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg >50 km/uur5%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg <50 km/uur3%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door treinverkeer1%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door vliegverkeer1%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door windturbines1%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring wegverkeer3%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring treinverkeer1%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring vliegverkeer0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring buren6%Percentage2024
Tevreden met de woning82%Percentage2024
Tevreden met de woonomgeving79%Percentage2024
Tevreden met het groen in de omgeving84%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden binnen44%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden buiten42%Percentage2024
Vrijwilligerswerk22%Percentage2024
Mantelzorger12%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de wijk Holtenbroek. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-ziekte
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Goed ervaren gezondheid66%Percentage2024
Één of meer langdurige aandoeningen38%Percentage2024
Beperkt vanwege gezondheid38%Percentage2024
Ernstig beperkt vanwege gezondheid6%Percentage2024
Één of meerdere keren gevallen34%Percentage2024
Langdurige ziekte en beperkt35%Percentage2024
Lage veerkracht21%Percentage2024
Hoge veerkracht44%Percentage2024
Hoog risico op angst of depressie15%Percentage2024
Suïcide gedachten de laatste 12 maanden14%Percentage2024
(Heel) veel stress in afgelopen 4 weken26%Percentage2024
Één of meer lichamelijke beperkingen21%Percentage2020
Beperking in horen7%Percentage2020
Beperking in zien9%Percentage2020
Beperking in bewegen14%Percentage2020
Broze gezondheid41%Percentage2024
Broze metale gezondheid48%Percentage2024
Broze lichamelijke gezondheid40%Percentage2024
Broze gezondheid in het sociale domein40%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de wijk Holtenbroek. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Huishoudens
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huishoudens5.285Aantal2026
Eenpersoonshuishoudens2.855Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens2.430Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen1.005Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens met kinderen1.425Aantal2026
% Eenpersoonshuishoudens54%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens46%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen19%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens met kinderen27%Percentage2026
Gemiddelde huishoudensgrootte1,9Gemiddeld aantal2026

Het aantal huishoudens betreft het aantal particuliere huishoudens op 1 januari van een jaar. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen in een woonruimte wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. De cijfers over huishoudens op wijk- en buurtniveau worden afgerond op vijftallen.

Inkomen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Werkzame beroepsbevolking5.080Aantal2024
Netto arbeidsparticipatie68%Percentage2024
% Werknemers90%Percentage2024
% Werknemers met vaste arbeidsrelatie54%Percentage2024
% Werknemers met flexibele arbeidsrelatie35%Percentage2024
% Zelfstandigen10%Percentage2024
Inkomensontvangers8.100Aantal2024
Inkomensontvangers per 1.000 inwoners808Aantal per 1.000 inwoners2024
Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger€33.100Gemiddeld in Euro2024
Gemiddeld inkomen per inwoner€27.400Gemiddeld in Euro2024
40% personen met laagste inkomen49%Percentage2024
20% personen met hoogste inkomen10%Percentage2024
% Personen in armoede4,6%Percentage2024
% Personen tot 25% boven armoedegrens16%Percentage2024
Gemiddeld huishoudinkomen€32.100euro2024
40% huishoudens met laagste inkomen59%Percentage2024
20% huishoudens met hoogste inkomen7,9%Percentage2024
% Huishoudens met een laag inkomen5,7%Percentage2023
% Huishoudens onder of rond sociaal minimum13%Percentage2023
% Huishoudens tot 110% van sociaal minimum19%Percentage2023
% Huishoudens tot 120% van sociaal minimum24%Percentage2023
Mediaan vermogen van particuliere huishoudens€12.700euro2024
Personen per soort uitkering - Bijstand730Aantal2025
Personen per soort uitkering - AO630Aantal2025
Personen per soort uitkering - WW130Aantal2025
Personen per soort uitkering - AOW1.360Aantal2025
% Personen per soort uitkering - Bijstand7%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AO6%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - WW1%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AOW13%Percentage2025

De inkomensgegevens beschrijven het inkomen van personen en particuliere huishoudens in de wijk Holtenbroek. Het besteedbaar inkomen is het bruto-inkomen verminderd met onder meer belastingen, premies en betaalde inkomensoverdrachten. Vanwege statistische geheimhouding worden niet voor ieder gebied inkomensgegevens gepubliceerd.

Migratie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland5.690Aantal2026
Herkomst buiten Nederland4.415Aantal2026
Herkomst Europa605Aantal2026
Herkomst buiten Europa3.810Aantal2026
% Herkomst Nederland56%Percentage2026
% Herkomst buiten Nederland44%Percentage2026
% Herkomst Europa6%Percentage2026
% Herkomst buiten Europa38%Percentage2026
Geboren in Nederland met herkomst Nederland5.690Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst Europa260Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa1.520Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland1.780Aantal2026
Geboren in Nederland7.470Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa345Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa2.295Aantal2026
Geboren buiten Nederland2.640Aantal2026
% Geboren in Nederland met herkomst Nederland56%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst Europa2,57%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland18%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa15%Percentage2026
% Geboren in Nederland74%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa3,41%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa23%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland26%Percentage2026
Autochtoon5.945Aantal2022
Westers895Aantal2022
Niet-westers2.990Aantal2022
Nederlandse Antillen en Aruba340Aantal2022
Marokko210Aantal2022
Suriname220Aantal2022
Turkije655Aantal2022
Overig niet-westers1.570Aantal2022

De onderwerpen in de categorie migratie gaan over de herkomst en migratie van inwoners van de wijk Holtenbroek. De herkomst is gebaseerd op het geboorteland van de persoon en diens ouders. De migratiecijfers tonen onder meer vestiging, vertrek, immigratie en emigratie.

Misdrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Misdrijven599Aantal2025
Diefstal234Aantal2025
Geweld en seksmisdrijven65Aantal2025
Milieu overtredingen1Aantal2025
Oplichting70Aantal2025
Verkeersovertredingen94Aantal2025
Vernieling89Aantal2025
Overige misdrijven46Aantal2025
Misdrijven per 1.000 inwoners59Aantal per 1.000 inwoners2025
Diefstal per 1.000 inwoners23Aantal per 1.000 inwoners2025
Geweld en seksmisdrijven per 1.000 inwoners6Aantal per 1.000 inwoners2025
Milieu overtredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Oplichting per 1.000 inwoners7Aantal per 1.000 inwoners2025
Verkeersovertredingen per 1.000 inwoners9Aantal per 1.000 inwoners2025
Vernieling per 1.000 inwoners9Aantal per 1.000 inwoners2025
Overige misdrijven per 1.000 inwoners5Aantal per 1.000 inwoners2025

De cijfers over misdrijven tonen de door de politie geregistreerde misdrijven in de wijk Holtenbroek, zowel als aantal als omgerekend per 1.000 inwoners. Niet ieder gepleegd misdrijf wordt gemeld of geregistreerd.

Nabijheid voorzieningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand0,8Gemiddelde afstand in km2025
Huisartsenpraktijken binnen 1 km1,6Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 3 km8,7Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 5 km18Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpost afstand3,8Gemiddelde afstand in km2024
Apotheek afstand0,8Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuis met poli afstand3,8Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km3,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuis zonder poli afstand3,8Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km1,0Gemiddeld aantal2025
Supermarkt afstand0,6Gemiddelde afstand in km2025
Supermarkten binnen 1 km2,8Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 3 km24Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 5 km34Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand0,6Gemiddelde afstand in km2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km3,0Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km63Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km89Gemiddeld aantal2025
Warenhuis afstand2,1Gemiddelde afstand in km2025
Warenhuizen binnen 5 km3,0Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 10 km5Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 20 km15Gemiddeld aantal2025
Café afstand1,9Gemiddelde afstand in km2025
Cafés binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 3 km37Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 5 km40Gemiddeld aantal2025
Cafetaria afstand0,5Gemiddelde afstand in km2025
Cafetaria binnen 1 km2,6Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 3 km69Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 5 km94Gemiddeld aantal2025
Restaurant afstand0,5Gemiddelde afstand in km2025
Restaurants binnen 1 km2,5Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 3 km111Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 5 km140Gemiddeld aantal2025
Hotel afstand1,6Gemiddelde afstand in km2025
Hotels binnen 5 km10Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 10 km13Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 20 km19Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijf afstand0,3Gemiddelde afstand in km2025
Kinderdagverblijven binnen 1 km7,1Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 3 km33Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 5 km68Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang afstand0,3Gemiddelde afstand in km2025
Buitenschoolseopvang binnen 1 km4,7Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 3 km22Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 5 km49Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs afstand0,5Gemiddelde afstand in km2025
Basisonderwijs binnen 1 km3,1Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 3 km15Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 5 km31Gemiddeld aantal2025
Voortgezet onderwijs afstand0,8Gemiddelde afstand in km2024
Voortgezet onderwijs binnen 3 km8,7Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 5 km17Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 10 km20Gemiddeld aantal2024
VMBO afstand0,8Gemiddelde afstand in km2024
VMBO binnen 3 km5,9Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 5 km13Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 10 km16Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO afstand0,8Gemiddelde afstand in km2024
HAVO VWO binnen 3 km4,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 5 km10Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 10 km12Gemiddeld aantal2024
Openbaar groen afstand0,2Gemiddelde afstand in km2017
Park of plantsoen afstand0,2Gemiddelde afstand in km2017
Dagrecreatief terrein afstand0,9Gemiddelde afstand in km2017
Bos afstand2,8Gemiddelde afstand in km2017
Open natuurlijk terrein afstand2,6Gemiddelde afstand in km2017
Open droog natuurlijk terrein afstand4,4Gemiddelde afstand in km2017
Open nat natuurlijk terrein afstand2,6Gemiddelde afstand in km2017
Semi-openbaar groen afstand0,8Gemiddelde afstand in km2017
Sportterrein afstand0,8Gemiddelde afstand in km2017
Volkstuin afstand1,0Gemiddelde afstand in km2017
Verblijfsrecreatief terrein afstand5Gemiddelde afstand in km2017
Begraafplaats afstand2,4Gemiddelde afstand in km2017
Recreatief binnenwater afstand1,2Gemiddelde afstand in km2017
Oprit hoofdverkeersweg afstand1,4Gemiddelde afstand in km2025
Treinstation afstand2,7Gemiddelde afstand in km2025
Belangrijk overstapstation afstand3,0Gemiddelde afstand in km2025
Bibliotheek afstand2,4Gemiddelde afstand in km2025
Zwembad afstand4,0Gemiddelde afstand in km2025
Kunstijsbaan afstand37Gemiddelde afstand in km2025
Podiumkunsten afstand1,7Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten binnen 5 km3,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 10 km3,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 20 km5Gemiddeld aantal2024
Poppodium afstand1,7Gemiddelde afstand in km2024
Bioscoop afstand1,9Gemiddelde afstand in km2025
Bioscopen binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 20 km2,0Gemiddeld aantal2025
Sauna afstand9,1Gemiddelde afstand in km2025
Zonnebank afstand2,0Gemiddelde afstand in km2025
Museum afstand8Gemiddelde afstand in km2024
Musea binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 10 km3,0Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 20 km14Gemiddeld aantal2024
Attractie afstand2,8Gemiddelde afstand in km2025
Attracties binnen 10 km4,0Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 20 km6,6Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 50 km33Gemiddeld aantal2025
Brandweerkazerne afstand1,6Gemiddelde afstand in km2025

Het CBS publiceert gegevens over de nabijheid van voorzieningen voor inwoners van de wijk Holtenbroek. De afstanden zijn gemiddelden over de weg en de nabijheidsindicatoren tonen hoeveel voorzieningen binnen een bepaalde afstand beschikbaar zijn.

Omgeving
OnderwerpWaardeEenheidJaar
RegiocodeWK019330Code2026
RegionaamHoltenbroekNaam2026
Soort regioWijkCategorisch type2026
Sorteercode01933000Code2026
Oppervlakte totaal237Aantal hectaren2026
Oppervlakte land214Aantal hectaren2026
Oppervlakte water23Aantal hectaren2026
Mate van stedelijkheid1Indicator 1-52026
Omgevingsadressendichtheid2.511Gemiddeld aantal per km²2026
Adressen totaal6.185Aantal2026
Adressen met postcode6.181Aantal2026
Adressen met woonfunctie5.322Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie39Aantal2026
Adressen met celfunctie0Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie25Aantal2026
Adressen met industriefunctie14Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie43Aantal2026
Adressen met logiesfunctie1Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie23Aantal2026
Adressen met sportfunctie4Aantal2026
Adressen met winkelfunctie22Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie693Aantal2026
Verblijfsobjecten6.173Aantal2026
Ligplaatsen1Aantal2026
Standplaatsen11Aantal2026
Panden met adres2.450Aantal2026
Adressen met pand6.169Aantal2026
Percelen met adres1.911Aantal2026
Adressen met perceel6.185Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom6.185Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom0Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom5.322Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom0Aantal2026
Panden met adres voor 1700geen dataAantal2026
Panden met adres 1700 tot 1900geen dataAantal2026
Panden met adres 1900 tot 1925geen dataAantal2026
Panden met adres 1925 tot 1950geen dataAantal2026
Panden met adres 1950 tot 1970geen dataAantal2026
Panden met adres 1970 tot 1980geen dataAantal2026
Panden met adres 1980 tot 1990geen dataAantal2026
Panden met adres 1990 tot 2000geen dataAantal2026
Panden met adres 2000 tot 2010geen dataAantal2026
Panden met adres 2010 tot 2020geen dataAantal2026
Panden met adres 2020 en latergeen dataAantal2026
Adressen met pand voor 17000Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 19003Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 19252Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 195013Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 19703.984Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 1980325Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 1990147Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 2000274Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 2010652Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 2020526Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later243Aantal2026
Postcodegebied8031AA-8031ZZNaam2026
Meest voorkomende postcode8031Naam2026
Dekkingspercentage meest voorkomende postcode100%Percentage2026

De onderwerpen in de categorie omgeving beschrijven onder meer de oppervlakte, het aantal adressen, de bevolkingsdichtheid en de omgevingsadressendichtheid van de wijk Holtenbroek.

Verkeersongevallen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal57Aantal2025
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade48Aantal2025
Verkeersongevallen letselschade9Aantal2025
Verkeersongevallen dodelijk0Aantal2025

De gegevens over verkeersongevallen in de wijk Holtenbroek zijn gebaseerd op de registratie van verkeersongevallen door Rijkswaterstaat.

Vervoer
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Personenauto’s totaal3.795Aantal2025
Personenauto’s - brandstof benzine3.060Aantal2025
Personenauto’s - overige brandstof735Aantal2025
Personenauto’s per huishouden0,71Aantal2025
Personenauto’s naar oppervlakte1.773Aantal2025
Motorfietsen330Aantal2025

De vervoersgegevens tonen onder meer het aantal personenauto’s en andere voertuigen in de wijk Holtenbroek. De voertuiggegevens zijn gebaseerd op het Nederlandse kentekenregister van de RDW.

Woningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad5.109Aantal2025
Woningen per 1.000 inwoners507Aantal per 1.000 inwoners2025
Nieuwbouw woningen32Aantal2025
Niet-woningvoorraad836Aantal2025
Nieuwbouw niet-woningen0Aantal2025
Gemiddelde woningwaarde€268.000Gemiddeld in Euro2025
Woningwaarde klasse€250.000 tot €300.000Categorisch type2025
Eengezinswoningen1.839Aantal2025
Meergezinswoningen3.270Aantal2025
Koopwoningen1.788Aantal2025
Huurwoningen3.270Aantal2025
Huurwoningen woningcorporaties2.759Aantal2025
Huurwoningen overige verhuurders511Aantal2025
Eigendom onbekend51Aantal2025
Bewoond5.007Aantal2025
Onbewoond102Aantal2025
% Koopwoningen35%Percentage2025
% Huurwoningen64%Percentage2025
% Huurwoningen woningcorporaties54%Percentage2025
% Huurwoningen overige verhuurders10%Percentage2025
% Eigendom onbekend1%Percentage2025
% Eengezinswoningen36%Percentage2025
% Meergezinswoningen64%Percentage2025
% Bewoond98%Percentage2025
% Onbewoond2%Percentage2025
Appartementen3.488Aantal2026
Tussenwoningen1.280Aantal2026
Hoekwoningen456Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen81Aantal2026
Vrijstaande woningen17Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen66%Percentage2026
% Tussenwoningen24%Percentage2026
% Hoekwoningen9%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen2,0%Percentage2026
% Vrijstaande woningen0,0%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 19453Aantal2026
Woningen 1945 tot 19651.077Aantal2026
Woningen 1965 tot 19752.436Aantal2026
Woningen 1975 tot 198581Aantal2026
Woningen 1985 tot 199587Aantal2026
Woningen 1995 tot 2005321Aantal2026
Woningen 2005 tot 2015879Aantal2026
Woningen 2015 tot 2025300Aantal2026
Woningen 2025 en later134Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend4Aantal2026
% Woningen voor 19450,0%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 196520%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 197546%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 19852,0%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 19952,0%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 20056%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 201517%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 20256%Percentage2026
% Woningen 2025 en later3,0%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend0,0%Percentage2026

De woningcijfers voor de wijk Holtenbroek komen voornamelijk van het CBS en de BAG. Ze beschrijven onder meer de woningvoorraad, woningtypen, bouwperioden, eigendom en gemiddelde WOZ-waarde. Cijfers op wijk- en buurtniveau kunnen zijn afgerond op vijftallen.

Download de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren als Excel document. Alle woonplaatsen, wijken en buurten zijn onderdeel van de download voor de gemeente Zwolle. Er is ook een download met alle gemeente-, wijk- en buurtgegevens voor heel Nederland.

Selecteer op een groot scherm een categorie in het menu naast de tabel. Gebruik op een klein scherm de keuzelijst boven de tabel.

Tabelgebruik:

  • Kies een categorie om alleen de onderwerpen uit dat deel van de tabel te tonen.
  • Op grote schermen staat de categoriekeuze naast de tabel; op kleine schermen staat deze erboven.
  • Verschuif de tabel op kleine schermen horizontaal om alle kolommen te bekijken.
Top 5 wijk 30 Holtenbroek: kenmerken met het grootste verschil ten opzichte van Nederland
#KenmerkWaardeWaarde NLVerschilVerschil NLScore
1% Personen per soort uitkering - Bijstand7%2%5%2%3,28
2% Personen tot 25% boven armoedegrens16%6,4%10%3,23%3,1
3% Woningen 1965 tot 197546%15%31%12%2,49
4Wmo cliënten per 1.000 inwoners1347262292,12
5% O-Q Overheid, onderwijs en zorg28%17%11%6,1%1,81

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Zwolle.

RegioSoort regio% Personen per soort uitkering - Bijstand% Personen tot 25% boven armoedegrens% Woningen 1965 tot 1975Wmo cliënten per 1.000 inwoners% O-Q Overheid, onderwijs en zorg
HoltenbroekWijk7%16%46%13428%
NederlandLand2%6,4%15%7217%
ZwolleGemeente3%6,6%13%9122%
Holtenbroek IVBuurt8%20%68%23433%
Holtenbroek IBuurt3%5,5%0,0%8030%

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Zwolle.

Top 5 kenmerken wijk 30 Holtenbroek:

De eerste tabel toont de vijf meest kenmerkende onderwerpen voor wijk 30 Holtenbroek. Op deze onderwerpen verschilt wijk 30 Holtenbroek relatief het meest van de rest van Nederland. De vergelijking gebruikt de meest recent beschikbare gegevens per onderwerp.

Regio’s:

De tweede tabel toont de waarden voor de top 5 kenmerken per regio. Getoonde regio’s: wijk 30 Holtenbroek, Nederland, de gemeente en alle buurten binnen de wijk. Hierbij staan de kenmerken in de kolommen en de vergelijkingsgebieden in de rijen.

Berekening van de grootste verschillen:

Het relatieve verschil is berekend als verschilscore. De verschilscore vergelijkt het verschil voor Holtenbroek met het gemiddelde verschil voor Nederland. Zo worden de onderwerpen geselecteerd die relatief het sterkst van het Nederlandse gemiddelde afwijken.

De kolommen van de eerste tabel tonen de rekenstappen. ‘Waarde’ is de waarde voor Holtenbroek, ‘Waarde NL’ het Nederlandse gemiddelde, ‘Verschil’ het verschil tussen beide waarden, ‘Verschil NL’ de gemiddelde afwijking in Nederland en ‘Score’ de daaruit berekende verschilscore.

De verschilscores zijn voor ruim 70 onderwerpen berekend. Uit de onderwerpen met de hoogste scores worden de vijf meest interessante onderwerpen gekozen. Hierdoor worden tegengestelde of vrijwel gelijke onderwerpen niet dubbel getoond en wordt het ontbreken van een onderwerp niet als kenmerk gepresenteerd. Als er bijvoorbeeld relatief veel vrouwen zijn, wordt niet ook automatisch het lage aandeel mannen getoond. Een sterk afwijkende bedrijfstak wordt alleen getoond als deze oververtegenwoordigd is.

Alle verschilscores voor alle wijken en buurten in wijk 30 Holtenbroek staan in de uitgebreide download voor Zwolle.

Data en bronnen

Bekijk de gebruikte open databronnen en definities en download uitgebreide regionale datasets over de wijk Holtenbroek.

Download alle regionale data
Download de uitgebreide datasets voor de gemeente Zwolle.
Afbeelding van Excel documenten uit de download met regionale data.

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download uitgebreide informatie in handige Excel-overzichten voor de gemeente Zwolle. De download bevat regionale statistieken, adressen, verkiezingsuitslagen, misdaadcijfers, detail leeftijdsgegevens en meer.

Download!
Gebruikte open data bronnen
Bronvermelding en definities

Veel gegevens op deze pagina komen uit verschillende datasets met regionale cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hierbij is een groot aantal datasets gecombineerd. De meest recente gegevens zijn bijgewerkt tot en met 14 oktober 2026. Daarnaast zijn diverse andere officiële databronnen gebruikt, waaronder het Kadaster, de Kiesraad, de Politie en het RIVM.

Bronnen & definities
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron