Statistieken wijk 01 Landelijk gebied Wierden

Statistieken wijk 01 Landelijk gebied Wierden

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de wijk Landelijk gebied Wierden in de gemeente Wierden Vlag van de gemeente Wierden. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de wijk Landelijk gebied Wierden in de gemeente Wierden Vlag van de gemeente Wierden. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Kaart van de wijk Landelijk gebied Wierden.Bekijk kaart
Wijk 01 Landelijk gebied Wierden in het kort

Bekijk de belangrijkste cijfers, de kaart en een korte toelichting over de wijk Landelijk gebied Wierden.

Kerncijfers van de wijk Landelijk gebied Wierden
Adressen, panden, percelen, woningen, huishoudens en inwoners.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van de belangrijkste cijfers van het Kadaster en het CBS voor de wijk Landelijk gebied Wierden.


Onderstaande tabel toont de belangrijkste cijfers van het CBS en het Kadaster voor de wijk Landelijk gebied Wierden.

OnderwerpAantalBronJaar data
Adressen met postcode717Kadaster2026
Adressen met woonfunctie594Kadaster2026
Panden met adres646Kadaster2026
Percelen met adres617Kadaster2026
Woningvoorraad583CBS2025
Huishoudens565CBS2026
Inwoners1.490CBS2026

Op deze pagina vind je een kaart van de wijk Landelijk gebied Wierden en de data over meer dan 250 onderwerpen voor de wijk Landelijk gebied Wierden.

Definities
Aantal inwoners op de kaart van de wijk Landelijk gebied Wierden
Kaart van de omgeving van de wijk Landelijk gebied Wierden.
Afbeelding van de wijk Landelijk gebied Wierden op de kaart.

Kaart van de wijk 01 Landelijk gebied Wierden met het aantal inwoners per buurt in 2026. De cijfers op de kaart geven de volgende buurten weer: 1: Verspreide huizen Lage Egge en omgeving, 2: Verspreide huizen Wierdenseveld, 3: Verspreide huizen Huurne II, 4: Verspreide huizen Broeklanden, 5: Verspreide huizen Huurne I.

Bekijk de statistieken voor alle 40 gebieden binnen de gemeente Wierden via de overzichtspagina van de gebieden in de Wierden.

Overzicht gebieden Meer Wierden
Over de wijk Landelijk gebied Wierden

De wijk Landelijk gebied Wierden ligt binnen de gemeente Wierden. De meest voorkomende postcode in de wijk Landelijk gebied Wierden is postcode 7641.

Er zijn 719 adressen en 583 woningen in de wijk Landelijk gebied Wierden in de gemeente Wierden. 80% van de woningen in de wijk is een koopwoning. De woningen hebben een gemiddelde WOZ waarde van €543.000. Er wonen 1.490 inwoners in de wijk Landelijk gebied Wierden, waarvan de grootste groep (32%) tussen de 45 en 65 jaar oud is. Wijk 01 Landelijk gebied Wierden telt 565 huishoudens van gemiddeld 2,6 personen. Verder zijn er 980 personenauto’s en 295 bedrijfsvestigingen geregistreerd in de wijk Landelijk gebied Wierden.

Wijk 01 Landelijk gebied Wierden heeft een totale oppervlakte van 2.336 hectare, waarvan 2.319 hectare land en 17 hectare water (honderd hectare is één vierkante kilometer, 1 km2). De gemiddelde dichtheid van adressen is 289 adressen per km2.

Blijf op de hoogte

Ontvang een e-mail als er nieuwe cijfers zijn op de pagina Wijk 01 Landelijk gebied Wierden.

Wonen in de wijk Landelijk gebied Wierden

Bekijk de woningvoorraad, woningkenmerken, woningtypen en de ontwikkeling van de gemiddelde WOZ-waarde in de wijk Landelijk gebied Wierden.

Kenmerken van de 583 woningen in de wijk Landelijk gebied Wierden
Er zijn 583 woningen in de wijk Landelijk gebied Wierden.
Informatie over de woningen in deze regio op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken. En bekijk de woningkenmerken per buurt in de gemeente Wierden in een interactieve tabel.

Toelichting
Woningwaarde per jaar
De gemiddelde WOZ waarde in de wijk Landelijk gebied Wierden was €568.000 in 2024.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in de wijk Landelijk gebied Wierden.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de data van het CBS voor de wijk Landelijk gebied Wierden:

JaarGemiddelde WOZ woningwaarde Wijk 01 Landelijk gebied Wierden% verschil
2025€543.000-4,4%
2024€568.0007%
2023€531.00012%
2022€476.0007,9%
2021€441.0006%
2020€416.0005,3%
2019€395.0007,3%
2018€368.0002,22%
2017€360.0002,56%
2016€351.0000,57%
2015€349.000-1,69%
2014€355.000-6,1%
2013€378.000geen data

De gemiddelde WOZ woningwaarde in de wijk Landelijk gebied Wierden is met €165.000 gegroeid van €378.000 in 2013 tot €543.000 in 2025 (dat is een toename van 44%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2025 was €13.750 (3,19%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een duidelijk stijgende trend: De cijfers groeien bijna ieder jaar.

Bekijk ook de ranglijst van de woningwaarden per buurt in de gemeente Wierden.

Toelichting
Download een schat aan informatie
  • Uitgebreide informatie in handige Excel overzichten voor de gemeente Wierden.
  • Meer dan 250 onderwerpen voor Nederland en alle provincies, gemeenten, wijken en buurten in Nederland.
Woningwaarde en 65-plussers per gebied
De gemiddelde woningwaarde in de wijk Landelijk gebied Wierden is €543.000, het percentage inwoners van 65 jaar en ouder is 23% en er zijn 583 woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde woningwaarde per regio op de horizontale as. Deze is afgezet tegen het percentage inwoners van 65 jaar en ouder op de verticale as. Iedere regio wordt als cirkel weergegeven. De omvang van de cirkels hangt af van het aantal woningen in een gebied: hoe meer woningen, hoe groter de cirkel.

Woningwaarde ten opzichte van inwoners van 65 jaar en ouder per gebied, de volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (grijs), provincie Overijssel (bruin), gemeente Wierden (geel), 5 woonplaatsen (groen), 5 wijken (oranje) en 27 buurten (blauw). De wijk Landelijk gebied Wierden wordt in het rood weergegeven. Klik op de naam van een cirkel om de gegevens voor dat gebied weer te geven.

Soorten woningen
Vrijstaande woningen komen het meeste voor in de wijk Landelijk gebied Wierden: er zijn 437 adressen met het woningtype vrijstaande woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de wijk Landelijk gebied Wierden.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 juli 2026.

Bevolking in de wijk Landelijk gebied Wierden

Bekijk de samenstelling en ontwikkeling van de bevolking in de wijk Landelijk gebied Wierden, met cijfers over inwoners, leeftijd, burgerlijke staat, huishoudens, migratieachtergrond, opleidingsniveau, geboorte en sterfte.

Bekijk ook de maandelijkse bevolkingsontwikkeling in de gemeente Wierden.

Aantal inwoners per jaar
De wijk Landelijk gebied Wierden telt 1.490 inwoners in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de wijk Landelijk gebied Wierden. De gegevens lopen van 2013 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de wijk Landelijk gebied Wierden:

JaarAantal inwoners de wijk Landelijk gebied Wierden% verschil
20261.4900,0%
20251.4900,0%
20241.4901,71%
20231.4650,34%
20221.4601,39%
20211.4400,7%
20201.4300,35%
20191.4250,0%
20181.4251,06%
20171.410-0,35%
20161.4150,71%
20151.4051,81%
20141.3800,36%
20131.375geen data

De bevolking van de wijk Landelijk gebied Wierden is met 115 personen gestegen van 1.375 personen in 2013 tot 1.490 personen in 2026 (dat is een stijging van 8,4%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2026 was 9 personen (0,62%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een licht stijgende trend: De cijfers groeien meer wel dan niet.

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente Wierden.

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in de wijk Landelijk gebied Wierden:

In 2013 telde de wijk Landelijk gebied Wierden 1.375 inwoners. Het aantal van 1.375 inwoners is het minimum in de hele periode waarover de inwonersdata beschikbaar zijn. In 2024 is het aantal gestegen tot 1.490 personen. De stijging ten opzichte van 2013 is 115 (8,4%), het verschil ten opzichte van het vorige jaar (2023) is 25 (1,71%). Het aantal inwoners blijft 1.490 tot en met 2026.

Inwoners per leeftijdsgroep in de wijk Landelijk gebied Wierden
De grootste getoonde leeftijdsgroep in de wijk Landelijk gebied Wierden is 45 tot 65 jaar, met 32% van de inwoners.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, leeftijdsgroepen: aantal inwoners op 1 januari 2026 per leeftijdsgroep.

De grafiek toont de leeftijdsgroepen. Het aantal inwoners is ook per individueel levensjaar beschikbaar (alleen de inwoners van 105 jaar en ouder vormen 1 groep). De inwoners naar leeftijd zijn er tot op buurtniveau in het document met leeftijdsgegevens in de download voor de gemeente Wierden.

Burgerlijke staat in de wijk Landelijk gebied Wierden
Deze grafiek laat zien hoeveel inwoners getrouwd, niet getrouwd, gescheiden of verweduwd zijn.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, burgerlijke staat: aantal en percentage inwoners op 1 januari 2026 naar burgerlijke staat.

Onderverdeling van de bevolking in de wijk Landelijk gebied Wierden naar de situaties ‘Ongehuwd’, ‘Gehuwd’, ‘Gescheiden’ en ‘Verweduwd’.

Toelichting
Soorten huishoudens
In 2026 waren er 565 huishoudens in de wijk Landelijk gebied Wierden. Er waren 135 eenpersoonshuishoudens en 430 meerpersoonshuishoudens (afgerond op vijftallen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont de verdeling naar soorten huishoudens voor de wijk Landelijk gebied Wierden. De gegevens gelden voor 2026.

De cijfers gaan over de particuliere huishoudens op 1 januari 2026. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. In deze grafiek worden de huishoudens onderverdeeld in eenpersoonshuishoudens, meerpersoonshuishoudens zonder kinderen en meerpersoonshuishoudens met kinderen. De cijfers over huishoudens zijn afgerond op vijftallen.

Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in de wijk Landelijk gebied Wierden.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2013 tot en met 2026: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in de wijk Landelijk gebied Wierden per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor de wijk Landelijk gebied Wierden:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
20261.3753585
20251.3904065
20241.3754565
20231.3804040
20221.39000
20211.3653738
20201.3603535
20191.3553535
20181.3603332
20171.3503030
20161.3602728
20151.3502728
20141.3252728
20131.3202728

In 2026 was de herkomst van inwoners in de wijk Landelijk gebied Wierden als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 92%, herkomst uit Europese landen: 2,34% en herkomst uit landen buiten Europa: 5,7% En in 2013 was de verdeling van inwoners naar herkomstgebied als volgt: herkomst uit Nederland: 96%, herkomst uit Europa: 1,96% en herkomst van buiten Europa: 2,04%.

Toelichting Meer migratie
Migratie herkomstlanden

Bekijk ook de detailinformatie over het aantal inwoners in Nederland naar land van herkomst.

Landen van herkomst
Migratie achtergrond: Geboortelanden en herkomstlanden
Van de inwoners van de wijk Landelijk gebied Wierden is 96% in Nederland geboren (gegevens 2026).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking in de wijk Landelijk gebied Wierden: de grafiek toont het aantal inwoners in 2025, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland. Gebruik het filter om een categorie te selecteren.

De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.

Toelichting
Geboorte per 1.000 inwoners
Er zijn 5 baby’s per 1.000 inwoners geboren in 2025 in de wijk Landelijk gebied Wierden.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal levend geboren babies per 1.000 inwoners in de wijk Landelijk gebied Wierden.

De cijfers over de geboortes per 1.000 aantal inwoners zijn berekend door het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december te delen door het aantal inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

Er waren in de gemeente Wierden als geheel 24 geboortes in augustus 2026. Bekijk de pagina met maandelijkse bevolkingscijfers voor de gemeente Wierden.

Cijfers over geboorte

De cijfers over het relatieve aantal geboortes zijn gebaseerd op data van het CBS. Als basis hiervoor is het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december in verhouding tot het aantal inwoners op 1 januari van een jaar in de wijk Landelijk gebied Wierden genomen. Het relatieve aantal geboorten kan hoger uitvallen dan verwacht op basis van het inwonertal. Het relatieve cijfer betreft namelijk het aantal geboorten gedurende het jaar ten opzichte van het aantal inwoners op 1 januari. In nieuwbouwwijken kan het aantal inwoners sterk groeien in een jaar. Zo kunnen er in 1 jaar 10 kinderen geboren worden in een wijk waarin op 1 januari slechts 10 inwoners wonen, maar aan het eind van het jaar bijvoorbeeld 200 inwoners.

Sterfte per 1.000 inwoners
Er zijn 5 personen per 1.000 inwoners overleden in 2025 in de wijk Landelijk gebied Wierden.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal sterftes per 1.000 inwoners in de wijk Landelijk gebied Wierden.

De cijfers over de sterfte per 1.000 aantal inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS. De relatieve sterfte is bepaald als het aantal overledenen van 1 januari tot en met 31 december, per 1.000 inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

In augustus 2026 zijn in de gemeente Wierden als geheel 14 inwoners overleden. Bekijk de maandelijkse sterftecijfers voor de gemeente Wierden.

Meer sterfte
Onderwijs in de wijk Landelijk gebied Wierden

Bekijk de kinderopvang- en onderwijslocaties, gemiddelde reisafstanden, aantallen leerlingen en studenten en de ontwikkeling van het aantal scholen in de wijk Landelijk gebied Wierden. Dit is een kleine selectie uit de datasets over het onderwijs. Bekijk véél meer informatie over het onderwijs op AlleCijfers.

Kinderopvang- en onderwijslocaties in de wijk Landelijk gebied Wierden
Wijk 01 Landelijk gebied WierdenGemeente WierdenGemeente Almelo
Aantal kinderopvanglocaties256123
Aantal kindplaatsen121.1552.737
Aantal vestigingen basisonderwijs01329
Aantal leerlingen basisonderwijs02.2286.490
Aantal vestigingen voortgezet onderwijs1112
Aantal leerlingen voortgezet onderwijs7047045.802
Aantal opleidingen middelbaar beroepsonderwijs0014
Aantal studenten middelbaar beroepsonderwijs006.964

Bovenstaande tabel toont data van het LRK en DUO over kinderopvang en onderwijs. De gegevens zijn bijgewerkt tot en met 1 oktober 2026.

Het aantal leerlingen betreft het aantal dat onderwijs volgt op een school in de wijk Landelijk gebied Wierden. Op de pagina’s over het basisonderwijs en over de middelbare scholen zijn ook gegevens beschikbaar over het huisadres van leerlingen ten opzichte van het adres van de schoolvestigingen.

Gemiddelde afstanden kinderopvang en onderwijs
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een basisschool in de wijk Landelijk gebied Wierden is 1,7 kilometer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand staafdiagram toont de gemiddelde afstand in kilometers over de weg tot kinderdagverblijven, buitenschoolseopvang, basisonderwijs, voortgezet onderwijs totaal, VMBO scholen en HAVO VWO scholen. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens voor verschillende soorten locaties te tonen. De gebruikte cijfers komen van uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor de situatie in 2025.


Onderstaande tabel de gemiddelde afstand in kilometers voor verschillende soorten locaties voor kinderopvang en onderwijs. De gegevens worden getoond per (vergelijkings)gebied en gelden voor 2025.

RegioKinderdagverblijfBuitenschoolseopvangBasisonderwijsVoortgezet onderwijsVMBOHAVO VWO
Nederland0,70,70,82,52,63,4
Provincie Overijssel0,80,80,82,52,74,0
Gemeente Wierden1,01,01,02,82,84,0
Buurt Verspreide huizen Lage Egge en omgeving0,90,90,93,33,33,3
Buurt Verspreide huizen Broeklanden1,31,31,30,40,40,4
Buurt Verspreide huizen Huurne I1,51,51,72,72,72,7
Buurt Verspreide huizen Huurne II2,02,02,04,04,04,0
Buurt Verspreide huizen Wierdenseveld2,62,62,64,64,64,6
Wijk 00 Wierden (kern)0,80,70,82,02,02,0
Wijk 01 Landelijk gebied Wierden1,71,71,73,53,53,5
Wijk 02 Hooge Hexel3,61,71,65,65,66,8
Wijk 03 Enter (kern)0,50,60,63,33,37,2
Wijk 04 Landelijk gebied Enter1,82,22,04,34,37,4
Wijk 05 Rectum Notter Zuna1,72,42,03,93,94,1

Deze grafiek toont een regionale vergelijking van de gemiddelde reisafstanden voor inwoners van hun woonadres naar de dichtstbijzijnde locaties voor kinderopvang, basisonderwijs en voortgezet onderwijs. De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting. In de grafiek zie je de gegevens voor de wijk Landelijk gebied Wierden in vergelijking tot andere gebieden. De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (oranje), provincie Overijssel (bruin), gemeente Wierden (geel), 5 wijken (groen) en 5 buurten (blauw). Wijk 01 Landelijk gebied Wierden wordt in het rood weergegeven.

Leerlingen en studenten in de wijk Landelijk gebied Wierden
In 2025 woonden er 310 leerlingen en studenten in de wijk Landelijk gebied Wierden.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Onderwijsdata: aantal leerlingen en studenten per soort onderwijs in de wijk Landelijk gebied Wierden, data van het CBS over 2025.

De grafiek toont het aantal leerlingen in het PO en VO en het aantal studenten in het MBO, HBO, en WO dat als inwoner staat ingeschreven op een adres in de wijk Landelijk gebied Wierden.

Toelichting
Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar per 1 oktober 2024 in de wijk Landelijk gebied Wierden.

Bovenstaande donutgrafiek toont het percentage praktisch, middelbaar en hoog opgeleiden voor de wijk Landelijk gebied Wierden. Bekijk het aantal inwoners per opleidingsniveau door op de taartpunten in de grafiek te klikken.

Definities opleidingsniveau

Economie en inkomen in de wijk Landelijk gebied Wierden

Bekijk de ontwikkeling van het aantal bedrijven en het gemiddelde inkomen in de wijk Landelijk gebied Wierden, met vergelijkingen tussen gebieden.

Bedrijfsvestigingen (295 totaal)
In de wijk Landelijk gebied Wierden zijn in totaal 295 bedrijfsvestigingen geregistreerd (gegevens voor 2025).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen van bedrijven per sector per jaar in de wijk Landelijk gebied Wierden (het aantal bedrijven in de sector “overheid, onderwijs en zorg (Ooz)” is vanaf 2020 bekend).

De ‘gestapelde lijngrafiek’ toont het aantal bedrijfsvestigingen in de wijk Landelijk gebied Wierden voor elk van de volgende 8 sectoren:

  1. Lbv: Landbouw, bosbouw en visserij
  2. Nen: Nijverheid en energie
  3. Hh: Handel en HORECA
  4. Vic: Vervoer, informatie en communicatie
  5. Fdo: Financiële diensten en onroerend goed
  6. Zd: Zakelijke dienstverlening
  7. Ooz: Overheid, onderwijs en zorg
  8. Cro: Cultuur, recreatie en overige diensten
Toelichting Definities

Advertentie:

De inlegzolen van VeiligVoeten beschermen goed tegen spijkers in je voet!

Huttenbouw of timmerdorp?
Voorkom verwondingen aan je voeten en voel je veilig! Gebruik veiligheidszooltjes, die beschermen goed tegen scherpe objecten in je voet! Het materiaal van de zolen lijkt op dat van een kogelvrij vest. Bescherm je voeten tegen spijkers en schroeven bij het klussen, gebruik ze bij evenementen, draag ze in je laarzen voor extra isolatie en bescherming of gebruik ze in je waterschoenen.

Gemiddeld inkomen per inwoner
Het gemiddeld inkomen per inwoner in de wijk Landelijk gebied Wierden is €37.000.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld bruto jaarinkomen in de wijk Landelijk gebied Wierden.

Over de inkomensdata:

Inwoners en inkomensontvangers: Het gemiddeld inkomen per inwoner in de wijk Landelijk gebied Wierden is €37.000. Het gemiddeld inkomen per inkomensontvanger is €44.500. Wijk 01 Landelijk gebied Wierden telt 1.200 inkomensontvangers op 1.490 inwoners totaal.

2% van de huishoudens in de wijk Landelijk gebied Wierden heeft een inkomen op of rond het sociaal minimum. Studentenhuishoudens en huishoudens met een onvolledig jaarinkomen zijn hierin niet meegenomen. Het sociaal minimum is het wettelijk bestaansminimum zoals dat in de politieke besluitvorming is vastgesteld. Zie de tabel met definities van de brondata voor de volledige definities.

Over de schaal van de inkomensmeter:

De laagste 10% en 25% regio’s vallen in het rode en oranje gebied; deze gebieden kunnen elkaar deels overlappen. De hoogste 25% regio’s vallen in het groene gebied. De grenzen zijn berekend met percentielen, waarbij alle waarden van laag naar hoog zijn gesorteerd. Lees meer over het (gewogen) gemiddelde, de mediaan, modus en percentielen.

Inkomensvergelijking binnen de gemeente Wierden
Regionale vergelijking van het gemiddelde inkomen per inwoner.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld inkomen per jaar voor elke regio in Wierden: wijk 01 Landelijk gebied Wierden is rood, andere buurten zijn blauw, wijken zijn geel en de gemeente is grijs.

Er zijn nog veel meer inkomensgegevens beschikbaar in de tabel met 250+ onderwerpen en de inkomensranglijst.

De regionale gezondheidsmonitor

Onderstaande grafieken tonen gegevens uit de regionale gezondheidsmonitor. De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners. De data uit het onderzoek komen van het RIVM en het CBS.

Inwoners met een goede gezondheid
80% procent van de inwoners van 18 jaar en ouder in de wijk Landelijk gebied Wierden ervaart de eigen gezondheid als goed of zeer goed.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande lijngrafiek toont het percentage inwoners met een goede gezondheid in de wijk Landelijk gebied Wierden per leeftijdsgroep. De gegevens wordt getoond voor de periode van 2012 tot en met 2024.

De RIVM gezondheidsmonitor biedt gezondheidsgegevens voor Nederland en per provincie, gemeente, wijk en buurt. Dit zijn gegevens over beperkingen, ervaren gezondheid, overgewicht, roken, drinken en mantelzorg.

Over de gezondheidsmonitor

De cijfers op deze pagina zijn afkomstig van het RIVM op basis van gegevens uit de Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen 2012, 2016, 2020 en de Corona Gezondheidsmonitor 2022 van GGD, CBS en RIVM. Er zijn data over monitoren met betrekking tot gezondheid, sociale situatie en leefstijl. Deze gegevens zijn er voor alle buurten, wijken, gemeenten, provincies en voor heel Nederland. Normaliter wordt dit onderzoek iedere vier jaar uitgevoerd. En in verband met Corona is er in 2022 een extra Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen uitgevoerd.

De data zijn door het RIVM en CBS gepubliceerd en waar nodig door OpenInfo omgerekend naar de regionale indelingen van 2026.

Bekijk alle definities uit de regionale gezondheidsmonitor.

Alcoholgebruik en roken
85% van de inwoners van 18 tot 65 jaar in de wijk Landelijk gebied Wierden geeft aan wel eens alcohol te drinken.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de onderwerpen in de categorie ‘Alcoholgebruik en roken’ uit de gezondheidsmonitor van het RIVM voor de wijk Landelijk gebied Wierden. Hierbij wordt per onderwerp getoond wat het percentage inwoners in de wijk Landelijk gebied Wierden is dat heeft aangegeven dat het onderwerp van toepassing is. Gebruik het filter boven de grafiek om de leeftijdsgroep van de inwoners te kiezen.

Bekijk de toelichting bij bovenstaande grafiek met de definities en de vragen voor de onderwerpen ‘rookt tabak’, ‘voldoet aan de alcoholrichtlijn’, ‘drinken’, ‘zwaar drinken’ en ‘overmatig drinken’.

Toelichting

Bekijk de aparte pagina over de gezondheid in de wijk Landelijk gebied Wierden met de gegevens over meer dan 40 onderwerpen uit de regionale gezondheidsmonitor en met data over het gebruik van de WMO en de jeugdzorg in de wijk Landelijk gebied Wierden.

Meer gezondheidsdata
Voertuigen en verkeer in de wijk Landelijk gebied Wierden

Bekijk de beschikbare gegevens over geregistreerde voertuigen, elektrische auto’s en verkeersongevallen in de wijk Landelijk gebied Wierden.

Aantal elektrische auto’s in de wijk Landelijk gebied Wierden
Er zijn 46 elektrische auto’s in oktober 2026 in de wijk Landelijk gebied Wierden.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal elektrische auto’s per maand in de wijk Landelijk gebied Wierden op basis van de regionale voertuigdata van de RDW. Dit is de som van het aantal elektrische bedrijfsauto’s en het aantal elektrische personenauto’s.

Er zijn 46 elektrische auto’s in de wijk Landelijk gebied Wierden. Dit is het totaal aantal in oktober 2026 bij de RDW op kenteken geregistreerde elektrische auto’s in de wijk Landelijk gebied Wierden die op de batterij rijden en met een stekker opgeladen worden.

Toelichting op de regionale voertuigdata

Deze paragraaf toont data over de op kenteken geregistreerde voertuigen in de wijk Landelijk gebied Wierden. Dit is regionale data van de RDW. De data is beschikbaar per soort voertuig, per energiebron (brandstof) en per maand. Deze gegevens worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent was dit op 1 oktober 2026. Bekijk de toelichting voor de bronbeschrijving en definities van de regionale voertuig data.

Toelichting Meer autodata
Voertuigen naar energiebron
Er zijn 764 voertuigen met ‘benzine’ als energiebron in de wijk Landelijk gebied Wierden in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen per type energiebron (brandstof) dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de wijk Landelijk gebied Wierden geregistreerd staat.

Er zijn in totaal 1.157 op naam geregistreerde voertuigen in de wijk Landelijk gebied Wierden (in oktober 2026).

Voertuigen naar soort
Er zijn 854 voertuigen van het type ‘personenauto’ in de wijk Landelijk gebied Wierden in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen naar soort motorvoertuig dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de wijk Landelijk gebied Wierden geregistreerd staat.

Vergelijk het percentage auto’s per energiebron op de pagina met regionale voertuigdata.

Verkeersongevallen naar afloop
Er waren 74 verkeersongevallen in de wijk Landelijk gebied Wierden in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal verkeersongevallen in de wijk Landelijk gebied Wierden. Gebruik het filter boven de grafiek om het aantal ongevallen per afloop (materiële schade, letselschade of dodelijke afloop) te bekijken.


Onderstaande tabel laat zien hoeveel verkeersongevallen er in het jaar 2025 in de wijk Landelijk gebied Wierden plaatsvonden, uitgesplitst naar afloop.

Afloop verkeersongevallenAantal verkeersongevallen in 2025
Totaal74
Materiële schade60
Letselschade13
Dodelijke afloop1

De dataset met verkeersongevallen BRON is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen de wijk Landelijk gebied Wierden vallen.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Veiligheid in de wijk Landelijk gebied Wierden

Bekijk de ontwikkeling en soorten van de geregistreerde misdaad in de wijk Landelijk gebied Wierden op basis van data van de Politie en het CBS. De politiedata worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent op 15 september 2026. De beschrijvingen van de soorten misdrijven zoals de politie deze gebruikt zijn te vinden in de tabel met definities van de verschillende soorten delicten.

Meer misdaad
Totaal geregistreerde misdaad per maand of per jaar
Er zijn in 2025 in totaal 68 misdrijven in de wijk Landelijk gebied Wierden geregistreerd.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Totaal aantal geregistreerde misdaden in de wijk Landelijk gebied Wierden, 2012 tot en met 2025 (bij weergave van de gegevens per jaar) of april 2025 tot en met september 2026 (bij weergave van de gegevens per maand).

In de wijk Landelijk gebied Wierden zijn van 2012 tot en met 2025 in totaal 901 misdrijven geregistreerd. Deze misdrijven zijn ingedeeld naar 29 verschillende soorten delicten. In 2025 werden in de wijk Landelijk gebied Wierden 68 misdrijven door de politie vastgelegd. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens per maand of per jaar te tonen.

Misdaden naar type delict
De meest voorkomende soorten misdrijven in de wijk Landelijk gebied Wierden in 2025 zijn Horizontale fraude (14 delicten) en Onder invloed (weg) (14 delicten).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal geregistreerde misdaden voor de tien meest voorkomende soorten delicten in 2025 in de wijk Landelijk gebied Wierden.

Definities misdaad
Misdaad totaal per maand
In september 2026 zijn er 6 misdrijven in de wijk Landelijk gebied Wierden geregistreerd.
Afbeelding van een warmtekaart (een heatmap in het Engels, een visuele weergave van data waarbij kleuren worden gebruikt om waarden weer te geven) met het totaal aantal misdrijven in de wijk Landelijk gebied Wierden per maand en per jaar.

Bovenstaande warmtekaart geeft een visuele weergave van het totaal aantal door de politie geregistreerde misdrijven per maand in de wijk Landelijk gebied Wierden over de afgelopen 6 jaar.

Alle gegevens zijn beschikbaar in het Excel document met politiedata als onderdeel van de download voor de gemeente Wierden.

Misdaden per 1.000 inwoners
Er waren 21 misdrijven per 1.000 inwoners van het type ‘verkeersovertredingen’ in 2025 in de wijk Landelijk gebied Wierden.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Criminaliteit: aantal misdaden per 1.000 inwoners in 2025 in de wijk Landelijk gebied Wierden.

De grafiek toont de meest recente gegevens over het aantal misdaden per 1.000 inwoners voor de wijk Landelijk gebied Wierden. De gegevens over misdaden zijn hiertoe gegroepeerd in (1) het totaal aantal diefstallen (alle vormen, zoals diefstal uit woningen en schuren, diefstal van auto’s en fietsen en winkeldiefstal), (2) geweld en seksmisdrijven, (3) milieuovertredingen, (4) oplichting, (5) verkeersovertredingen, (6) vernielingen en misdrijven tegen de openbare orde en (7) alle overige misdrijven. De definities van alle verschillende soorten delicten met daarbij de categorie waarin deze zijn ingedeeld zijn te vinden in de bronbeschrijving van de politiedata.

Verkiezingen in de wijk Landelijk gebied Wierden

Bekijk de beschikbare verkiezingsuitslagen en informatie over de stembureaus in de wijk Landelijk gebied Wierden.

Uitslag gemeenteraadsverkiezingen 2026
Stembureau Wijkcentrum Kandjoli in Wierden
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal stemmen per partij zoals uitgebracht te Stembureau Wijkcentrum Kandjoli in Wierden bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026. De grafiek toont de 6 partijen waarop bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026 bij het stembureau Stembureau Wijkcentrum Kandjoli in Wierden stemmen zijn uitgebracht.

Onderstaande grafiek toont het aantal stemmen per politieke partij dat bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 in Stembureau Wijkcentrum Kandjoli in Wierden is uitgebracht. Er was bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 geen stembureau binnen de wijk Landelijk gebied Wierden. Stembureau Wijkcentrum Kandjoli in Wierden is het stembureau dat het meest dichtbij het geografisch centrum van de wijk Landelijk gebied Wierden ligt.

Bekijk veel meer informatie over de verkiezingen op de pagina met alle 38 stembureaus in de gemeente Wierden en op de pagina met alle verkiezingsuitslagen voor de gemeente Wierden. En download alle verkiezingsdata in een Excel document als onderdeel van de uitgebreide informatie voor de gemeente Wierden.

Stembureaus Wierden
Adressen en leefomgeving in de wijk Landelijk gebied Wierden

Bekijk gegevens over adressen, gebruiksdoelen, bouwperioden, dichtheid, de nabijheid van voorzieningen, energieverbruik en energielabels in de wijk Landelijk gebied Wierden.

Informatie op basis van de BAG (de Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) van 1 juli 2026. De wijk Landelijk gebied Wierden telt in totaal 719 adressen, met 711 verblijfsobjecten en 8 standplaatsen (er zijn geen ligplaatsen). 27% van de adressen in wijk 01 Landelijk gebied Wierden ligt binnen de bebouwde kom en 73% van de adressen ligt buiten de bebouwde kom.

Adressen Wierden
Adressen: gebruiksdoelen
In de wijk Landelijk gebied Wierden zijn er 594 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel woonfunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor de wijk Landelijk gebied Wierden.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 169 panden uit de bouwperiode 1925 tot 1950 in de wijk Landelijk gebied Wierden.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor de wijk Landelijk gebied Wierden. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 juli 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Dichtheid per km² van bevolking, adressen en auto’s

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de wijk Landelijk gebied Wierden voor 2026.


Onderstaande tabel toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de wijk Landelijk gebied Wierden voor 2026:

DichtheidNederlandWijk 01 Landelijk gebied Wierden
Bevolking53964
Adressen2.093289
Autos27542

De data over het aantal inwoners-, adressen- en personenauto’s per vierkante kilometer land geven een beeld van ‘de mate van concentratie van menselijke activiteiten’ in de wijk Landelijk gebied Wierden ten opzichte van het gemiddelde voor Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Toelichting
Gemiddelde afstand tot voorzieningen
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een huisartsenpraktijk in de wijk Landelijk gebied Wierden is 2,2.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de wijk Landelijk gebied Wierden tot de dichtstbijzijnde voorziening. De gebruikte cijfers komen uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor 2025.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de wijk Landelijk gebied Wierden tot de dichtstbijzijnde voorziening voor 2025:

VoorzieningAfstand in km
Huisartsenpraktijk2,2
Supermarkt1,8
Restaurant2,0
Basisonderwijs1,7
Voortgezet onderwijs3,5
Bibliotheek2,5
Treinstation2,3
Sportterrein1,2
Bioscoop7,8
Museum6,6

De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting.

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen
Gemiddeld aardgas- en elektriciteitsverbruik per woning per jaar in de wijk Landelijk gebied Wierden.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddeld energieverbruik per woning per jaar in de wijk Landelijk gebied Wierden.


Onderstaande tabel toont het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik per type woning voor 2024 voor de wijk Landelijk gebied Wierden:

Soort woningGemiddeld gasverbruikGemiddelde elektriciteitslevering per woning
Appartement1.1902.830
Tussenwoning1.9005.650
Hoekwoninggeen datageen data
Twee-onder-één-kap woning1.1003.130
Vrijstaande woning1.4804.420
Koopwoning1.4304.300
Huurwoning1.2803.010

Data over het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik voor aardgas in m3. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen. Het verbruik van gas en elektra is ook bekend per woningtype, zie de tabel.

Toelichting Meer gas
Energielabels
De meest voorkomende energielabels in de wijk Landelijk gebied Wierden zijn G (138 adressen) en A (91 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in de wijk Landelijk gebied Wierden. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 oktober 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel G komt het meeste voor in de wijk Landelijk gebied Wierden: 138 adressen hebben energielabel G. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente Wierden bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Alle onderwerpen en vergelijken

Bekijk de meest recente cijfers over meer dan 250 onderwerpen en vergelijk de wijk Landelijk gebied Wierden met andere gebieden.

Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!
Kies een categorie en bekijk de bijbehorende onderwerpen.

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor de wijk Landelijk gebied Wierden voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

Bedrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Bedrijfsvestigingen totaal295Aantal2025
A Landbouw, bosbouw en visserij50Aantal2025
B-F Nijverheid en energie40Aantal2025
G+I Handel en horeca45Aantal2025
H+J Vervoer, informatie en communicatie10Aantal2025
K-L Financiële diensten, onroerend goed25Aantal2025
M-N Zakelijke dienstverlening75Aantal2025
O-Q Overheid, onderwijs en zorg25Aantal2025
R-U Cultuur, recreatie, overige diensten25Aantal2025
% A Landbouw, bosbouw en visserij17%Percentage2025
% B-F Nijverheid en energie14%Percentage2025
% G+I Handel en horeca15%Percentage2025
% H+J Vervoer, informatie en communicatie3,39%Percentage2025
% K-L Financiële diensten, onroerend goed8,5%Percentage2025
% M-N Zakelijke dienstverlening25%Percentage2025
% O-Q Overheid, onderwijs en zorg8,5%Percentage2025
% R-U Cultuur, recreatie, overige diensten8,5%Percentage2025

De cijfers over bedrijven tonen het aantal bedrijfsvestigingen in de wijk Landelijk gebied Wierden, uitgesplitst naar bedrijfstak. Een vestiging is een locatie van een bedrijf, instelling of zelfstandige waar of van waaruit activiteiten worden uitgevoerd.

Bevolking
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Inwoners1.490Aantal2026
Mannen770Aantal2026
Vrouwen725Aantal2026
0 tot 15 jaar205Aantal2026
15 tot 25 jaar210Aantal2026
25 tot 45 jaar260Aantal2026
45 tot 65 jaar470Aantal2026
65 jaar of ouder345Aantal2026
Ongehuwd615Aantal2026
Gehuwd740Aantal2026
Gescheiden65Aantal2026
Verweduwd70Aantal2026
% Mannen52%Percentage2026
% Vrouwen48%Percentage2026
% 0 tot 15 jaar14%Percentage2026
% 15 tot 25 jaar14%Percentage2026
% 25 tot 45 jaar17%Percentage2026
% 45 tot 65 jaar32%Percentage2026
% 65 jaar of ouder23%Percentage2026
% Ongehuwd41%Percentage2026
% Gehuwd50%Percentage2026
% Gescheiden4,36%Percentage2026
% Verweduwd4,7%Percentage2026
Geboorten10Aantal2025
Geboorte relatief5Aantal per 1.000 inwoners2025
Sterftes5Aantal2025
Sterfte relatief5Aantal per 1.000 inwoners2025
Leerlingen PO120Aantal2025
Leerlingen VO90Aantal2025
Studenten MBO40Aantal2025
Studenten HBO50Aantal2025
Studenten WO10Aantal2025
Praktisch opleidingsniveau210Aantal2024
Middelbaar opleidingsniveau530Aantal2024
Hoger opleidingsniveau380Aantal2024
% Praktisch opleidingsniveau19%Percentage2024
% Middelbaar opleidingsniveau47%Percentage2024
% Hoger opleidingsniveau34%Percentage2024
Jongeren met jeugdzorg in natura25Aantal2024
% Jongeren met jeugdzorg6,1%Percentage2024
Wmo cliënten65Aantal2024
Wmo cliënten per 1.000 inwoners45Aantal per 1.000 inwoners2024
Bevolkingsdichtheid64Aantal per km²2026

De inwonersaantallen worden altijd op vijftallen afgerond, hierdoor kan het voorkomen dat een optelling van subgroepen (zoals inwoners naar geslacht of naar leeftijd) licht afwijkt van het totaal aantal inwoners.

Energie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning4.210Gemiddeld in kWh2024
Gemiddelde elektriciteitsteruglevering per woning2.360Gemiddeld in kWh2024
% Woningen met zonnestroom54%Percentage2024
% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmd20%Percentage2024
Gemiddelde elektriciteitslevering appartement2.830Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering tussenwoning5.650Gemiddeld in kWh2014
Gemiddelde elektriciteitslevering hoekwoninggeen dataGemiddeld in kWhgeen data
Gemiddelde elektriciteitslevering twee-onder-één-kap woning3.130Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering vrijstaande woning4.420Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering huurwoning3.010Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering koopwoning4.300Gemiddeld in kWh2023
Gemiddeld aardgasverbruik per woning1.260Gemiddeld per m³2024
% Woningen met stadsverwarming0%Percentage2014
% Aardgasvrije woningen11%Percentage2024
% Aardgaswoningen73%Percentage2024
Gemiddeld aardgasverbruik appartement1.190Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik tussenwoning1.900Gemiddeld per m³2014
Gemiddeld aardgasverbruik hoekwoninggeen dataGemiddeld per m³geen data
Gemiddeld aardgasverbruik twee-onder-één-kap woning1.100Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik vrijstaande woning1.480Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik koopwoning1.430Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik huurwoning1.280Gemiddeld per m³2023
Publieke laadpalengeen dataAantalgeen data
Adressen zonder energielabel235Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel271Aantal2026
Adressen met definitief energielabel213Aantal2026
Energielabels A+++++0Aantal2026
Energielabels A++++20Aantal2026
Energielabels A+++12Aantal2026
Energielabels A++6Aantal2026
Energielabels A+3Aantal2026
Energielabels A91Aantal2026
Energielabels B61Aantal2026
Energielabels C51Aantal2026
Energielabels D45Aantal2026
Energielabels E13Aantal2026
Energielabels F44Aantal2026
Energielabels G138Aantal2026

De onderwerpen in de categorie energieverbruik tonen onder meer het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik en de energielabels van gebouwen in de wijk Landelijk gebied Wierden. Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het minst energiezuinige label en A++++ het meest energiezuinige label.

Gezondheid-gedrag
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Rookt tabak12%Percentage2024
Voldoet aan de alcoholrichtlijn38%Percentage2024
Drinken82%Percentage2024
Zwaar drinken13%Percentage2024
Overmatig drinken8%Percentage2024
Overgewicht49%Percentage2024
Ernstig overgewicht (obesitas)12%Percentage2024
Voldoet aan de beweegrichtlijn54%Percentage2024
Wekelijks sporten55%Percentage2024
Lopen en/of fietsen naar school of werk44%Percentage2024
Lopen naar school of werk15%Percentage2024
Fietsen naar school of werk34%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de wijk Landelijk gebied Wierden. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-overig
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Eenzaam34%Percentage2024
Ernstig eenzaam7%Percentage2024
Emotioneel eenzaam18%Percentage2024
Sociaal eenzaam22%Percentage2024
Matig/veel regie over het eigen leven91%Percentage2024
Moeite met rondkomen8%Percentage2024
Krijgt steun van anderen97%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door buren2%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door wegverkeer10%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg >50 km/uur4%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg <50 km/uur8%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door treinverkeer2%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door vliegverkeer1%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door windturbines1%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring wegverkeer4%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring treinverkeer1%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring vliegverkeer0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring buren1%Percentage2024
Tevreden met de woning93%Percentage2024
Tevreden met de woonomgeving93%Percentage2024
Tevreden met het groen in de omgeving94%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden binnen76%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden buiten81%Percentage2024
Vrijwilligerswerk37%Percentage2024
Mantelzorger18%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de wijk Landelijk gebied Wierden. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-ziekte
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Goed ervaren gezondheid80%Percentage2024
Één of meer langdurige aandoeningen29%Percentage2024
Beperkt vanwege gezondheid29%Percentage2024
Ernstig beperkt vanwege gezondheid3%Percentage2024
Één of meerdere keren gevallen28%Percentage2024
Langdurige ziekte en beperkt26%Percentage2024
Lage veerkracht10%Percentage2024
Hoge veerkracht58%Percentage2024
Hoog risico op angst of depressie5%Percentage2024
Suïcide gedachten de laatste 12 maanden7%Percentage2024
(Heel) veel stress in afgelopen 4 weken15%Percentage2024
Één of meer lichamelijke beperkingen11%Percentage2020
Beperking in horen4%Percentage2020
Beperking in zien4%Percentage2020
Beperking in bewegen6%Percentage2020
Broze gezondheid21%Percentage2024
Broze metale gezondheid32%Percentage2024
Broze lichamelijke gezondheid20%Percentage2024
Broze gezondheid in het sociale domein20%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de wijk Landelijk gebied Wierden. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Huishoudens
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huishoudens565Aantal2026
Eenpersoonshuishoudens135Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens430Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen195Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens met kinderen235Aantal2026
% Eenpersoonshuishoudens24%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens76%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen35%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens met kinderen42%Percentage2026
Gemiddelde huishoudensgrootte2,6Gemiddeld aantal2026

Het aantal huishoudens betreft het aantal particuliere huishoudens op 1 januari van een jaar. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen in een woonruimte wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. De cijfers over huishoudens op wijk- en buurtniveau worden afgerond op vijftallen.

Inkomen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Werkzame beroepsbevolking870Aantal2024
Netto arbeidsparticipatie78%Percentage2024
% Werknemers73%Percentage2024
% Werknemers met vaste arbeidsrelatie50%Percentage2024
% Werknemers met flexibele arbeidsrelatie22%Percentage2024
% Zelfstandigen27%Percentage2024
Inkomensontvangers1.200Aantal2024
Inkomensontvangers per 1.000 inwoners805Aantal per 1.000 inwoners2024
Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger€44.500Gemiddeld in Euro2023
Gemiddeld inkomen per inwoner€37.000Gemiddeld in Euro2023
40% personen met laagste inkomen39%Percentage2024
20% personen met hoogste inkomen25%Percentage2024
% Personen in armoede1,2%Percentage2024
% Personen tot 25% boven armoedegrens2,0%Percentage2024
Gemiddeld huishoudinkomen€57.500euro2023
40% huishoudens met laagste inkomen24%Percentage2024
20% huishoudens met hoogste inkomen40%Percentage2024
% Huishoudens met een laag inkomen1,5%Percentage2023
% Huishoudens onder of rond sociaal minimum2,5%Percentage2023
% Huishoudens tot 110% van sociaal minimum3,5%Percentage2023
% Huishoudens tot 120% van sociaal minimum4,2%Percentage2023
Mediaan vermogen van particuliere huishoudens€575.800euro2024
Personen per soort uitkering - Bijstand10Aantal2025
Personen per soort uitkering - AO30Aantal2025
Personen per soort uitkering - WW10Aantal2025
Personen per soort uitkering - AOW300Aantal2025
% Personen per soort uitkering - Bijstand1%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AO2%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - WW1%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AOW20%Percentage2025

De inkomensgegevens beschrijven het inkomen van personen en particuliere huishoudens in de wijk Landelijk gebied Wierden. Het besteedbaar inkomen is het bruto-inkomen verminderd met onder meer belastingen, premies en betaalde inkomensoverdrachten. Vanwege statistische geheimhouding worden niet voor ieder gebied inkomensgegevens gepubliceerd.

Migratie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland1.375Aantal2026
Herkomst buiten Nederland120Aantal2026
Herkomst Europa35Aantal2026
Herkomst buiten Europa85Aantal2026
% Herkomst Nederland92%Percentage2026
% Herkomst buiten Nederland8%Percentage2026
% Herkomst Europa2,34%Percentage2026
% Herkomst buiten Europa5,7%Percentage2026
Geboren in Nederland met herkomst Nederland1.375Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst Europa20Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa40Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland60Aantal2026
Geboren in Nederland1.435Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa15Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa45Aantal2026
Geboren buiten Nederland60Aantal2026
% Geboren in Nederland met herkomst Nederland92%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst Europa1,34%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland4,01%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa2,68%Percentage2026
% Geboren in Nederland96%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa1,0%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa3,01%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland4,01%Percentage2026
Autochtoon1.390Aantal2022
Westers50Aantal2022
Niet-westers20Aantal2022
Nederlandse Antillen en Aruba0Aantal2022
Marokko0Aantal2022
Suriname5Aantal2022
Turkije5Aantal2022
Overig niet-westers15Aantal2022

De onderwerpen in de categorie migratie gaan over de herkomst en migratie van inwoners van de wijk Landelijk gebied Wierden. De herkomst is gebaseerd op het geboorteland van de persoon en diens ouders. De migratiecijfers tonen onder meer vestiging, vertrek, immigratie en emigratie.

Misdrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Misdrijven68Aantal2025
Diefstal11Aantal2025
Geweld en seksmisdrijven4Aantal2025
Milieu overtredingen1Aantal2025
Oplichting14Aantal2025
Verkeersovertredingen31Aantal2025
Vernieling6Aantal2025
Overige misdrijven1Aantal2025
Misdrijven per 1.000 inwoners46Aantal per 1.000 inwoners2025
Diefstal per 1.000 inwoners7Aantal per 1.000 inwoners2025
Geweld en seksmisdrijven per 1.000 inwoners3Aantal per 1.000 inwoners2025
Milieu overtredingen per 1.000 inwoners1Aantal per 1.000 inwoners2025
Oplichting per 1.000 inwoners9Aantal per 1.000 inwoners2025
Verkeersovertredingen per 1.000 inwoners21Aantal per 1.000 inwoners2025
Vernieling per 1.000 inwoners4Aantal per 1.000 inwoners2025
Overige misdrijven per 1.000 inwoners1Aantal per 1.000 inwoners2025

De cijfers over misdrijven tonen de door de politie geregistreerde misdrijven in de wijk Landelijk gebied Wierden, zowel als aantal als omgerekend per 1.000 inwoners. Niet ieder gepleegd misdrijf wordt gemeld of geregistreerd.

Nabijheid voorzieningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand2,2Gemiddelde afstand in km2025
Huisartsenpraktijken binnen 1 km0,1Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 3 km2,1Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 5 km3,4Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpost afstand7,7Gemiddelde afstand in km2024
Apotheek afstand2,7Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuis met poli afstand7,4Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km2,5Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km4,5Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuis zonder poli afstand7,7Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km1,5Gemiddeld aantal2025
Supermarkt afstand1,8Gemiddelde afstand in km2025
Supermarkten binnen 1 km0,3Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 3 km4,0Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 5 km5,8Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand1,7Gemiddelde afstand in km2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km0,4Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km12Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km17Gemiddeld aantal2025
Warenhuis afstand2,4Gemiddelde afstand in km2025
Warenhuizen binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 10 km5,1Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 20 km12Gemiddeld aantal2025
Café afstand1,6Gemiddelde afstand in km2025
Cafés binnen 1 km0,3Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 3 km3,0Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 5 km5,2Gemiddeld aantal2025
Cafetaria afstand2,1Gemiddelde afstand in km2025
Cafetaria binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 3 km4,6Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 5 km9,3Gemiddeld aantal2025
Restaurant afstand2,0Gemiddelde afstand in km2025
Restaurants binnen 1 km0,2Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 3 km9,9Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 5 km15Gemiddeld aantal2025
Hotel afstand7Gemiddelde afstand in km2025
Hotels binnen 5 km0,1Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 10 km4,5Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 20 km26Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijf afstand1,7Gemiddelde afstand in km2025
Kinderdagverblijven binnen 1 km0,3Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 3 km5,3Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 5 km9,6Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang afstand1,7Gemiddelde afstand in km2025
Buitenschoolseopvang binnen 1 km0,3Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 3 km5,3Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 5 km9,6Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs afstand1,7Gemiddelde afstand in km2025
Basisonderwijs binnen 1 km0,3Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 3 km4,6Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 5 km8,9Gemiddeld aantal2025
Voortgezet onderwijs afstand3,5Gemiddelde afstand in km2024
Voortgezet onderwijs binnen 3 km0,3Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 10 km14Gemiddeld aantal2024
VMBO afstand3,5Gemiddelde afstand in km2024
VMBO binnen 3 km0,3Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 10 km13Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO afstand3,5Gemiddelde afstand in km2024
HAVO VWO binnen 3 km0,3Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 5 km0,9Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 10 km5,7Gemiddeld aantal2024
Openbaar groen afstand0,5Gemiddelde afstand in km2017
Park of plantsoen afstand1,9Gemiddelde afstand in km2017
Dagrecreatief terrein afstand3,3Gemiddelde afstand in km2017
Bos afstand0,6Gemiddelde afstand in km2017
Open natuurlijk terrein afstand2,2Gemiddelde afstand in km2017
Open droog natuurlijk terrein afstand2,3Gemiddelde afstand in km2017
Open nat natuurlijk terrein afstand3,4Gemiddelde afstand in km2017
Semi-openbaar groen afstand1,2Gemiddelde afstand in km2017
Sportterrein afstand1,2Gemiddelde afstand in km2017
Volkstuin afstand2,8Gemiddelde afstand in km2017
Verblijfsrecreatief terrein afstand3,0Gemiddelde afstand in km2017
Begraafplaats afstand2,2Gemiddelde afstand in km2017
Recreatief binnenwater afstand3,1Gemiddelde afstand in km2017
Oprit hoofdverkeersweg afstand0,8Gemiddelde afstand in km2025
Treinstation afstand2,3Gemiddelde afstand in km2025
Belangrijk overstapstation afstand7,1Gemiddelde afstand in km2025
Bibliotheek afstand2,5Gemiddelde afstand in km2025
Zwembad afstand2,4Gemiddelde afstand in km2025
Kunstijsbaan afstand27Gemiddelde afstand in km2025
Podiumkunsten afstand6,9Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten binnen 5 km0,1Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 10 km4,2Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 20 km7,3Gemiddeld aantal2024
Poppodium afstand22Gemiddelde afstand in km2024
Bioscoop afstand7,8Gemiddelde afstand in km2025
Bioscopen binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 20 km1,1Gemiddeld aantal2025
Sauna afstand5,4Gemiddelde afstand in km2025
Zonnebank afstand2,3Gemiddelde afstand in km2025
Museum afstand6,6Gemiddelde afstand in km2024
Musea binnen 5 km0,1Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 10 km5,7Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 20 km14Gemiddeld aantal2024
Attractie afstand6,3Gemiddelde afstand in km2025
Attracties binnen 10 km2,0Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 20 km5Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 50 km26Gemiddeld aantal2025
Brandweerkazerne afstand2,6Gemiddelde afstand in km2025

Het CBS publiceert gegevens over de nabijheid van voorzieningen voor inwoners van de wijk Landelijk gebied Wierden. De afstanden zijn gemiddelden over de weg en de nabijheidsindicatoren tonen hoeveel voorzieningen binnen een bepaalde afstand beschikbaar zijn.

Omgeving
OnderwerpWaardeEenheidJaar
RegiocodeWK018901Code2026
RegionaamLandelijk gebied WierdenNaam2026
Soort regioWijkCategorisch type2026
Sorteercode01890100Code2026
Oppervlakte totaal2.336Aantal hectaren2026
Oppervlakte land2.319Aantal hectaren2026
Oppervlakte water17Aantal hectaren2026
Mate van stedelijkheid5Indicator 1-52026
Omgevingsadressendichtheid289Gemiddeld aantal per km²2026
Adressen totaal719Aantal2026
Adressen met postcode717Aantal2026
Adressen met woonfunctie594Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie14Aantal2026
Adressen met celfunctie0Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie0Aantal2026
Adressen met industriefunctie60Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie9Aantal2026
Adressen met logiesfunctie5Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie1Aantal2026
Adressen met sportfunctie8Aantal2026
Adressen met winkelfunctie5Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie48Aantal2026
Verblijfsobjecten711Aantal2026
Ligplaatsen0Aantal2026
Standplaatsen8Aantal2026
Panden met adres646Aantal2026
Adressen met pand710Aantal2026
Percelen met adres617Aantal2026
Adressen met perceel719Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom194Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom525Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom133Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom461Aantal2026
Panden met adres voor 1700geen dataAantal2026
Panden met adres 1700 tot 1900geen dataAantal2026
Panden met adres 1900 tot 1925geen dataAantal2026
Panden met adres 1925 tot 1950geen dataAantal2026
Panden met adres 1950 tot 1970geen dataAantal2026
Panden met adres 1970 tot 1980geen dataAantal2026
Panden met adres 1980 tot 1990geen dataAantal2026
Panden met adres 1990 tot 2000geen dataAantal2026
Panden met adres 2000 tot 2010geen dataAantal2026
Panden met adres 2010 tot 2020geen dataAantal2026
Panden met adres 2020 en latergeen dataAantal2026
Adressen met pand voor 17000Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 19007Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 192542Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 1950178Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 197086Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 198076Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 199029Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 200064Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 201042Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 202085Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later101Aantal2026
Postcodegebied7641AG-7645ABNaam2026
Meest voorkomende postcode7641Naam2026
Dekkingspercentage meest voorkomende postcode50%Percentage2026

De onderwerpen in de categorie omgeving beschrijven onder meer de oppervlakte, het aantal adressen, de bevolkingsdichtheid en de omgevingsadressendichtheid van de wijk Landelijk gebied Wierden.

Verkeersongevallen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal74Aantal2025
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade60Aantal2025
Verkeersongevallen letselschade13Aantal2025
Verkeersongevallen dodelijk1Aantal2025

De gegevens over verkeersongevallen in de wijk Landelijk gebied Wierden zijn gebaseerd op de registratie van verkeersongevallen door Rijkswaterstaat.

Vervoer
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Personenauto’s totaal980Aantal2025
Personenauto’s - brandstof benzine690Aantal2025
Personenauto’s - overige brandstof290Aantal2025
Personenauto’s per huishouden1,73Aantal2025
Personenauto’s naar oppervlakte42Aantal2025
Motorfietsen80Aantal2025

De vervoersgegevens tonen onder meer het aantal personenauto’s en andere voertuigen in de wijk Landelijk gebied Wierden. De voertuiggegevens zijn gebaseerd op het Nederlandse kentekenregister van de RDW.

Woningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad583Aantal2025
Woningen per 1.000 inwoners391Aantal per 1.000 inwoners2025
Nieuwbouw woningen8Aantal2025
Niet-woningvoorraad116Aantal2025
Nieuwbouw niet-woningen1Aantal2025
Gemiddelde woningwaarde€543.000Gemiddeld in Euro2025
Woningwaarde klasse€500.000 tot €750.000Categorisch type2025
Eengezinswoningen513Aantal2025
Meergezinswoningen70Aantal2025
Koopwoningen466Aantal2025
Huurwoningen117Aantal2025
Huurwoningen woningcorporaties23Aantal2025
Huurwoningen overige verhuurders94Aantal2025
Eigendom onbekend0Aantal2025
Bewoond542Aantal2025
Onbewoond41Aantal2025
% Koopwoningen80%Percentage2025
% Huurwoningen20%Percentage2025
% Huurwoningen woningcorporaties4%Percentage2025
% Huurwoningen overige verhuurders16%Percentage2025
% Eigendom onbekend0%Percentage2025
% Eengezinswoningen88%Percentage2025
% Meergezinswoningen12%Percentage2025
% Bewoond93%Percentage2025
% Onbewoond7%Percentage2025
Appartementen67Aantal2026
Tussenwoningen13Aantal2026
Hoekwoningen12Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen65Aantal2026
Vrijstaande woningen437Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen11%Percentage2026
% Tussenwoningen2,0%Percentage2026
% Hoekwoningen2,0%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen11%Percentage2026
% Vrijstaande woningen74%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 1945200Aantal2026
Woningen 1945 tot 196561Aantal2026
Woningen 1965 tot 197549Aantal2026
Woningen 1975 tot 198551Aantal2026
Woningen 1985 tot 199541Aantal2026
Woningen 1995 tot 200542Aantal2026
Woningen 2005 tot 201546Aantal2026
Woningen 2015 tot 202586Aantal2026
Woningen 2025 en later17Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend1Aantal2026
% Woningen voor 194534%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 196510%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 19758%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 19859%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 19957%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 20057%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 20158%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 202514%Percentage2026
% Woningen 2025 en later3,0%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend0,0%Percentage2026

De woningcijfers voor de wijk Landelijk gebied Wierden komen voornamelijk van het CBS en de BAG. Ze beschrijven onder meer de woningvoorraad, woningtypen, bouwperioden, eigendom en gemiddelde WOZ-waarde. Cijfers op wijk- en buurtniveau kunnen zijn afgerond op vijftallen.

Download de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren als Excel document. Alle woonplaatsen, wijken en buurten zijn onderdeel van de download voor de gemeente Wierden. Er is ook een download met alle gemeente-, wijk- en buurtgegevens voor heel Nederland.

Selecteer op een groot scherm een categorie in het menu naast de tabel. Gebruik op een klein scherm de keuzelijst boven de tabel.

Tabelgebruik:

  • Kies een categorie om alleen de onderwerpen uit dat deel van de tabel te tonen.
  • Op grote schermen staat de categoriekeuze naast de tabel; op kleine schermen staat deze erboven.
  • Verschuif de tabel op kleine schermen horizontaal om alle kolommen te bekijken.
Top 5 wijk 01 Landelijk gebied Wierden: kenmerken met het grootste verschil ten opzichte van Nederland
#KenmerkWaardeWaarde NLVerschilVerschil NLScore
1Mediaan vermogen van particuliere huishoudens€575.800€135.500€440.300€142.6173,09
2Gemiddelde elektriciteitsteruglevering per woning2.3607901.5706302,49
3Gemiddelde elektriciteitslevering per woning4.2102.5501.6606812,44
4% Vrijstaande woningen74%13%61%30%2,05
520% huishoudens met hoogste inkomen40%20%20%9,6%2,04

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Wierden.

RegioSoort regioMediaan vermogen van particuliere huishoudensGemiddelde elektriciteitsteruglevering per woningGemiddelde elektriciteitslevering per woning% Vrijstaande woningen20% huishoudens met hoogste inkomen
Landelijk gebied WierdenWijk€575.8002.3604.21074%40%
NederlandLand€135.5007902.55013%20%
WierdenGemeente€283.1001.6903.24031%27%
Verspreide huizen Lage Egge en omgevingBuurt€704.6002.6404.57081%41%
Verspreide huizen BroeklandenBuurtgeen data2.5702.79021%geen data

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Wierden.

Top 5 kenmerken wijk 01 Landelijk gebied Wierden:

De eerste tabel toont de vijf meest kenmerkende onderwerpen voor wijk 01 Landelijk gebied Wierden. Op deze onderwerpen verschilt wijk 01 Landelijk gebied Wierden relatief het meest van de rest van Nederland. De vergelijking gebruikt de meest recent beschikbare gegevens per onderwerp.

Regio’s:

De tweede tabel toont de waarden voor de top 5 kenmerken per regio. Getoonde regio’s: wijk 01 Landelijk gebied Wierden, Nederland, de gemeente en alle buurten binnen de wijk. Hierbij staan de kenmerken in de kolommen en de vergelijkingsgebieden in de rijen.

Berekening van de grootste verschillen:

Het relatieve verschil is berekend als verschilscore. De verschilscore vergelijkt het verschil voor Landelijk gebied Wierden met het gemiddelde verschil voor Nederland. Zo worden de onderwerpen geselecteerd die relatief het sterkst van het Nederlandse gemiddelde afwijken.

De kolommen van de eerste tabel tonen de rekenstappen. ‘Waarde’ is de waarde voor Landelijk gebied Wierden, ‘Waarde NL’ het Nederlandse gemiddelde, ‘Verschil’ het verschil tussen beide waarden, ‘Verschil NL’ de gemiddelde afwijking in Nederland en ‘Score’ de daaruit berekende verschilscore.

De verschilscores zijn voor ruim 70 onderwerpen berekend. Uit de onderwerpen met de hoogste scores worden de vijf meest interessante onderwerpen gekozen. Hierdoor worden tegengestelde of vrijwel gelijke onderwerpen niet dubbel getoond en wordt het ontbreken van een onderwerp niet als kenmerk gepresenteerd. Als er bijvoorbeeld relatief veel vrouwen zijn, wordt niet ook automatisch het lage aandeel mannen getoond. Een sterk afwijkende bedrijfstak wordt alleen getoond als deze oververtegenwoordigd is.

Alle verschilscores voor alle wijken en buurten in wijk 01 Landelijk gebied Wierden staan in de uitgebreide download voor Wierden.

Data en bronnen

Bekijk de gebruikte open databronnen en definities en download uitgebreide regionale datasets over de wijk Landelijk gebied Wierden.

Download alle regionale data
Download de uitgebreide datasets voor de gemeente Wierden.
Afbeelding van Excel documenten uit de download met regionale data.

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download uitgebreide informatie in handige Excel-overzichten voor de gemeente Wierden. De download bevat regionale statistieken, adressen, verkiezingsuitslagen, misdaadcijfers, detail leeftijdsgegevens en meer.

Download!
Gebruikte open data bronnen
Bronvermelding en definities

Veel gegevens op deze pagina komen uit verschillende datasets met regionale cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hierbij is een groot aantal datasets gecombineerd. De meest recente gegevens zijn bijgewerkt tot en met 14 oktober 2026. Daarnaast zijn diverse andere officiële databronnen gebruikt, waaronder het Kadaster, de Kiesraad, de Politie en het RIVM.

Bronnen & definities
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron