Statistieken wijk Lutten

Statistieken wijk Lutten

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de wijk Lutten in de gemeente Hardenberg. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.
Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de wijk Lutten in de gemeente Hardenberg. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.
Kaart van de wijk Lutten.Bekijk kaart
Aantal inwoners per jaar
De wijk Lutten telt 2.084 inwoners in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de wijk Lutten.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de wijk Lutten:

JaarAantal inwoners de wijk Lutten% verschil
20262.0841,17%
20252.0600,0%
20242.0602,49%
20232.010-0,5%
20222.020-1,22%
20212.0450,74%
20202.0300,25%
20192.0250,25%
20182.020-0,25%
20172.025-0,98%
20162.045-0,97%
20152.065-0,48%
20142.0750,0%
20132.075geen data

Het aantal inwoners in de wijk Lutten is met 9 inwoners toegenomen van 2.075 inwoners in 2013 tot 2.084 inwoners in 2026 (dat is een groei van 0,43%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2026 was 1 inwoners (0,04%).

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente Hardenberg.

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in de wijk Lutten:

In 2013 waren er 2.075 inwoners in de wijk Lutten. In 2023 is het aantal gedaald tot 2.010 inwoners. Dit is een daling van 65 (-3,13%) ten opzichte van 2013, ten opzichte van het vorige jaar (2022) is het verschil -10 (-0,5%). Het aantal van 2.010 inwoners is het minimum in de hele periode waarover de inwonersdata beschikbaar zijn. In 2026 is het aantal gestegen tot 2.084 inwoners. De stijging ten opzichte van 2023 is 74 (3,68%), het verschil ten opzichte van het vorige jaar (2025) is 24 (1,17%). Het aantal van 2.084 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 2013 tot en met 2026.

Over de wijk Lutten

De wijk Lutten ligt binnen de gemeente Hardenberg. De meest voorkomende postcode in de wijk Lutten is postcode 7775.

Er zijn 976 adressen en 821 woningen in de wijk Lutten in de gemeente Hardenberg. 83% van de woningen in de wijk is een koopwoning. De woningen hebben een gemiddelde WOZ waarde van €369.000. Er wonen 2.084 inwoners in de wijk Lutten Wijk Lutten telt 810 huishoudens van gemiddeld 2,5 personen. Verder zijn er 1.250 personenauto’s en 260 bedrijfsvestigingen geregistreerd in de wijk Lutten.

Wijk Lutten heeft een totale oppervlakte van 1.246 hectare, waarvan 1.239 hectare land en 6 hectare water (honderd hectare is één vierkante kilometer, 1 km2). De gemiddelde dichtheid van adressen is 124 adressen per km2.

Meer over de wijk Lutten:

De naam Lutten wordt 2 keer gebruikt: voor deze wijk en voor de woonplaats Lutten. Zie ook dit overzicht van gebieden. De gemeente Hardenberg (gemeentecode GM0160) is bij een gemeentelijke herindeling in 2001 groter geworden vanuit de gemeenten Hardenberg, Avereest en Gramsbergen. Hierbij zijn deze gemeenten volledig naar de nieuwe gemeente Hardenberg overgegaan. De gegevens van de wijk Lutten voor de jaren 2013 tot en met 2015 zijn berekend. Bekijk ook de pagina over de gemeentelijke herindeling van de gemeente Hardenberg.

Advertentie:

Aantal inwoners op de kaart van de wijk Lutten
Kaart van de omgeving van de wijk Lutten.
Afbeelding van de wijk Lutten op de kaart.

Kaart van de wijk Lutten met het aantal inwoners per buurt in 2025. De cijfers op de kaart geven de volgende buurten weer: 1: Verspreide huizen Oud-Lutten, 2: Lutten Kern, 3: Verspreide huizen Lutten-Oost, 4: Verspreide huizen Lutten-West.

Bekijk de statistieken voor alle 133 gebieden binnen de gemeente Hardenberg via de overzichtspagina van de gebieden in de Hardenberg.

Overzicht gebieden Meer Hardenberg
Kenmerken van de 821 woningen in de wijk Lutten
Er zijn 821 woningen in de wijk Lutten.
Informatie over de woningen in deze regio op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken. En bekijk de woningkenmerken per buurt in de gemeente Hardenberg in een interactieve tabel.

Toelichting
Woningwaarde per jaar
De gemiddelde WOZ waarde in de wijk Lutten was €369.000 in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in de wijk Lutten.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de data van het CBS voor de wijk Lutten:

JaarGemiddelde WOZ woningwaarde Wijk Lutten% verschil
2025€369.0006,3%
2024€347.0007,1%
2023€324.00012%
2022€288.00015%
2021€250.0004,17%
2020€240.0001,27%
2019€237.0005,8%
2018€224.0003,23%
2017€217.0000,93%
2016€215.0004,88%
2015€205.000-2,38%
2014€210.000-6,2%
2013€224.000geen data

De gemiddelde WOZ woningwaarde in de wijk Lutten is met €145.000 gegroeid van €224.000 in 2013 tot €369.000 in 2025 (dat is een stijging van 65%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2025 was €12.083 (4,4%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een duidelijk stijgende trend: De cijfers groeien bijna ieder jaar.

Bekijk ook de ranglijst van de woningwaarden per buurt in de gemeente Hardenberg.

Toelichting
Download een schat aan informatie
  • Uitgebreide informatie in handige Excel overzichten voor de gemeente Hardenberg.
  • Meer dan 250 onderwerpen voor Nederland en alle provincies, gemeenten, wijken en buurten in Nederland.
Woningwaarde en 65-plussers per gebied
De gemiddelde woningwaarde in de wijk Lutten is €369.000, het percentage inwoners van 65 jaar en ouder is 18% en er zijn 821 woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde woningwaarde per regio op de horizontale as. Deze is afgezet tegen het percentage inwoners van 65 jaar en ouder op de verticale as. Iedere regio wordt als cirkel weergegeven. De omvang van de cirkels hangt af van het aantal woningen in een gebied: hoe meer woningen, hoe groter de cirkel.

Woningwaarde ten opzichte van inwoners van 65 jaar en ouder per gebied, de volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (grijs), provincie Overijssel (bruin), gemeente Hardenberg (geel), 28 woonplaatsen (groen) en 27 wijken (oranje). De wijk Lutten wordt in het rood weergegeven. Klik op de naam van een cirkel om de gegevens voor dat gebied weer te geven.

Soorten woningen
Vrijstaande woningen komen het meeste voor in de wijk Lutten: er zijn 470 adressen met het woningtype vrijstaande woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de wijk Lutten.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 januari 2026.

Advertentie:

Adressen: 976 totaal in de wijk Lutten

Informatie op basis van de BAG (de Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) van 1 januari 2026. De wijk Lutten telt in totaal 976 adressen, met 967 verblijfsobjecten en 9 standplaatsen (er zijn geen ligplaatsen). 69% van de adressen in wijk Lutten ligt binnen de bebouwde kom en 31% van de adressen ligt buiten de bebouwde kom.

Adressen Hardenberg
Adressen: gebruiksdoelen
In de wijk Lutten zijn er 847 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel woonfunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor de wijk Lutten.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 200 panden uit de bouwperiode 1925 tot 1950 in de wijk Lutten.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor de wijk Lutten. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 januari 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Bevolking in de wijk Lutten

De onderstaande grafieken tonen informatie over de bevolking in de wijk Lutten. Getoond worden: het aantal inwoners naar leeftijd, de burgerlijke staat van inwoners, of inwoners een migratie achtergrond hebben en het opleidingsniveau van inwoners.

Inwoners per leeftijdsgroep in de wijk Lutten






Heel even geduld alsjeblieft...

de leeftijdsgegevens worden geladen!







Bevolking, leeftijdsgroepen: aantal inwoners op 1 januari 2026 per leeftijdsgroep.

De grafiek toont de leeftijdsgroepen. Het aantal inwoners is ook per individueel levensjaar beschikbaar (alleen de inwoners van 105 jaar en ouder vormen 1 groep). De inwoners naar leeftijd zijn er tot op buurtniveau in het document met leeftijdsgegevens in de download voor de gemeente Hardenberg.

Burgerlijke staat in de wijk Lutten






Heel even geduld alsjeblieft...

de burgelijkestaat pie wordt geladen!







Bevolking, burgerlijke staat: aantal en percentage inwoners op 1 januari 2025 naar burgerlijke staat.

Onderverdeling van de bevolking in de wijk Lutten naar de situaties ‘Ongehuwd‘, ‘Gehuwd‘, ‘Gescheiden‘ en ‘Verweduwd‘.

Toelichting
Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in de wijk Lutten.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2013 tot en met 2025: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in de wijk Lutten per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor de wijk Lutten:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
20251.9356065
20241.9355570
20231.8955060
20221.9204555
20211.9454555
20201.9453946
20191.9403946
20181.9403644
20171.9503441
20161.9653644
20151.9853644
20141.9923845
20131.9923845

In 2025 was de herkomst van inwoners in de wijk Lutten als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 94%, herkomst uit Europese landen: 2,91% en herkomst uit landen buiten Europa: 3,16% En in 2013 was de verdeling van inwoners naar herkomstgebied als volgt: herkomst uit Nederland: 96%, herkomst uit Europa: 1,83% en herkomst van buiten Europa: 2,17%.

Toelichting Meer migratie
Migratie herkomstlanden

Bekijk ook de detail informatie over het aantal inwoners in Hardenberg naar land van herkomst.

Landen van herkomst
Migratie achtergrond: Geboortelanden en herkomstlanden
Van de inwoners van de wijk Lutten is 97% in Nederland geboren (gegevens 2025).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking in de wijk Lutten: de grafiek toont het aantal inwoners in 2025, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland. Gebruik het filter om een categorie te selecteren.

De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.

Toelichting
Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar
Van de inwoners in de wijk Lutten heeft 28,8% een praktisch opleidingsniveau, 55,1% een middelbaar opleidingsniveau en 16,0% een hoger opleidingsniveau.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar per 1 oktober 2024 in de wijk Lutten.

Bovenstaande donutgrafiek toont het percentage basis, middelbaar en hoog opgeleiden voor de wijk Lutten. Bekijk het aantal inwoners per opleidingsniveau door op de taartpunten in de grafiek te klikken.

Definities opleidingsniveau

Download alle informatie over de gemeente Hardenberg:
Download hier alle gegevens voor de gemeente, woonplaatsen, wijken en buurten in Hardenberg. Meerdere  bronbestanden handig gecombineerd in diverse Excel documenten met alle gegevens voor de gemeente op aparte werkbladen gepresenteerd in verschillende combinaties: per jaar en per regio soort.

Download een schat aan informatie voor de gemeente Hardenberg. Met verschillende handige overzichten voor alle woonplaatsen, wijken en buurten en alle jaren! En daarnaast met alle adressen, alle postcode statistieken, detail leeftijdsgegevens, politiedata, verkiezingsuitslagen en nog veel meer!

Download!
Inspireer anderen en deel deze pagina:
Deel deze pagina:

Onderwijs in de wijk Lutten

Hier vind je een kleine selectie uit de datasets over het onderwijs. Bekijk véél meer informatie over het onderwijs op AlleCijfers.

Wijk LuttenGemeente HardenbergProvincie Overijssel
Aantal kinderopvanglocaties81952.559
Aantal kindplaatsen1223.94054.215
Aantal vestigingen basisonderwijs138551
Aantal leerlingen basisonderwijs1485.616101.693
Aantal vestigingen voortgezet onderwijs07128
Aantal leerlingen voortgezet onderwijs04.01067.028
Aantal opleidingen middelbaar beroepsonderwijs0489
Aantal studenten middelbaar beroepsonderwijs02.28750.933
Aantal opleidingen hoger onderwijs00229
Aantal studenten hoger onderwijs0061.022

Bovenstaande tabel toont data van het LRK en DUO over kinderopvang en onderwijs. De gegevens zijn bijgewerkt tot en met 1 mei 2026.

Het aantal leerlingen betreft het aantal dat onderwijs volgt op een school in de wijk Lutten. Op de pagina’s over het basisonderwijs en over de middelbare scholen zijn ook gegevens beschikbaar over het huisadres van leerlingen ten opzichte van het adres van de schoolvestigingen.

Gemiddelde afstanden kinderopvang en onderwijs
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een basisschool in de wijk Lutten is 1,2 kilometer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand staafdiagram toont de gemiddelde afstand in kilometers over de weg tot kinderdagverblijven, buitenschoolseopvang, basisonderwijs, voortgezet onderwijs totaal, VMBO scholen en HAVO VWO scholen. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens voor verschillende soorten locaties te tonen. De gebruikte cijfers komen van uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor de situatie in 2025.


Onderstaande tabel de gemiddelde afstand in kilometers voor verschillende soorten locaties voor kinderopvang en onderwijs. De gegevens worden getoond per (vergelijkings)gebied en gelden voor 2025.

RegioKinderdagverblijfBuitenschoolseopvangBasisonderwijsVoortgezet onderwijsVMBOHAVO VWO
Nederland0,70,70,82,52,63,4
Provincie Overijssel0,80,80,82,52,74,0
Gemeente Hardenberg1,01,01,04,24,24,4
Buurt Lutten Kern0,30,30,37,07,07,0
Buurt Verspreide huizen Lutten-West1,61,61,76,46,46,4
Buurt Verspreide huizen Lutten-Oost1,21,21,36,56,56,5
Buurt Verspreide huizen Oud-Lutten2,42,42,48,08,08,0
Wijk Ane1,31,31,26,56,56,5
Wijk Anerveen2,92,92,88,08,08,0
Wijk Anevelde3,03,02,95,95,95,9
Wijk Balkbrug1,51,51,45,75,76,6
Wijk Bergentheim0,80,70,86,36,36,3
Wijk Brucht2,52,52,93,33,33,3
Wijk Collendoorn1,81,92,24,34,34,3
Wijk De Krim1,31,21,19,59,59,5
Wijk Dedemsvaart0,90,80,81,51,51,7
Wijk Den Velde1,51,51,56,76,76,7
Wijk Diffelen3,43,33,37,87,87,8
Wijk Gramsbergen0,70,80,86,06,06,0
Wijk Heemserveen0,61,31,93,63,63,6
Wijk Holtheme2,82,82,87,87,87,8
Wijk Holthone4,04,04,36,56,56,5
Wijk Hoogenweg2,02,02,92,72,72,7
Wijk Kloosterhaar0,80,80,89,49,410,4
Wijk Loozen1,51,51,54,54,54,5
Wijk Lutten1,21,21,27,07,07,0
Wijk Marienberg0,50,40,47,37,38,2
Radewijk3,53,53,56,96,96,9
Wijk Rheeze3,23,33,25,05,05,0
Wijk Rheezerveen1,71,71,86,66,66,6
Wijk Schuinesloot0,80,81,010,310,310,3
Wijk Sibculo0,80,81,06,66,613,0
Wijk Slagharen0,70,60,88,38,38,3
Wijk Venebrugge3,53,54,34,24,24,2
Wijk Hardenberg0,80,80,92,02,02,0
Wijk Bruchterveld1,11,11,16,56,56,5

Deze grafiek toont een regionale vergelijking van de gemiddelde reisafstanden voor inwoners van hun woonadres naar de dichtstbijzijnde locaties voor kinderopvang, basisonderwijs en voortgezet onderwijs. De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting. In de grafiek zie je de gegevens voor de wijk Lutten in vergelijking tot andere gebieden. De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (oranje), provincie Overijssel (bruin), gemeente Hardenberg (geel), 28 wijken (groen) en 4 buurten (blauw). Wijk Lutten wordt in het rood weergegeven.

Leerlingen en studenten in de wijk Lutten
In 2024 woonden er 420 leerlingen en studenten in de wijk Lutten.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Onderwijsdata: aantal leerlingen en studenten per soort onderwijs in de wijk Lutten, data van het CBS over 2024.

De grafiek toont het aantal leerlingen in het PO en VO en het aantal studenten in het MBO, HBO, en WO dat als inwoner staat ingeschreven op een adres in de wijk Lutten.

Toelichting

Advertentie:

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddeld energieverbruik per woning per jaar in de wijk Lutten.


Onderstaande tabel toont het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik per type woning voor 2024 voor de wijk Lutten:

Soort woningGemiddeld gasverbruikGemiddelde elektriciteitslevering per woning
Appartement8802.240
Tussenwoning8602.310
Hoekwoning9402.630
Twee-onder-één-kap woning1.1403.290
Vrijstaande woning1.3203.520
Koopwoning1.2003.370
Huurwoning1.1202.400

Data over het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik voor aardgas in m3. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen. Het verbruik van gas en elektra is ook bekend per woningtype, zie de tabel.

Toelichting
Energielabels
De meest voorkomende energielabels in de wijk Lutten zijn C (177 adressen) en F (125 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in de wijk Lutten. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 januari 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel C komt het meeste voor in de wijk Lutten: 177 adressen hebben energielabel C. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente Hardenberg bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Dichtheid per km² van bevolking, adressen en auto's

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de wijk Lutten voor 2025.


Onderstaande tabel toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto's per km² oppervlakte in Nederland en de wijk Lutten voor 2025:

DichtheidNederlandWijk Lutten
Bevolking536166
Adressen2.082124
Autos275101

De data over het aantal inwoners-, adressen- en personenauto’s per vierkante kilometer land geven een beeld van ‘de mate van concentratie van menselijke activiteiten’ in de wijk Lutten ten opzichte van het gemiddelde voor Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Toelichting
Verkeersongevallen naar afloop
Er waren 6 verkeersongevallen in de wijk Lutten in 2024.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal verkeersongevallen in de wijk Lutten. Gebruik het filter boven de grafiek om het aantal ongevallen per afloop (materiële schade, letselschade of dodelijke afloop) te bekijken.


Onderstaande tabel laat zien hoeveel verkeersongevallen er in het jaar 2024 in de wijk Lutten plaatsvonden, uitgesplitst naar afloop.

Afloop verkeersongevallenAantal verkeersongevallen in 2024
Totaal6
Materiële schade6
Letselschade0
Dodelijke afloop0

De dataset met verkeersongevallen BRON is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen de wijk Lutten vallen.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Uitslagen Tweede Kamer verkiezingen 2025
Stembureaus in de wijk Lutten

Onderstaande grafiek toont het aantal stemmen per politieke partij dat bij de verkiezingen voor de Tweede Kamer van 29 oktober 2025 is uitgebracht. Er waren bij deze verkiezingen 3 stembureaus in de wijk Lutten. Gebruik het filter boven de grafiek en toon de uitslagen voor elk van de 3 stembureaus in de wijk Lutten.






Heel even geduld alsjeblieft...

de verkiezingsuitslagen per stembureau (stemlokaal) worden geladen!







Verkiezingsuitslagen per stembureau met het aantal stemmen per partij bij de verkiezingen voor de Tweede Kamer verkiezingen van oktober 2025. Gebruik het filter boven de grafiek om de uitslagen per stembureau weer te geven. Er waren bij deze verkiezingen 3 stembureaus in de wijk Lutten.

Bekijk veel meer informatie over de verkiezingen op de pagina met alle 71 stembureaus in de gemeente Hardenberg en op de pagina met alle verkiezingsuitslagen voor de gemeente Hardenberg. En download alle verkiezingsdata in een Excel document als onderdeel van de uitgebreide informatie voor de gemeente Hardenberg.

Stembureaus Hardenberg

Advertentie:

Gemiddeld inkomen per inwoner (€28.400)




Heel even geduld alsjeblieft...



de inkomensgegevens worden geladen!







Gemiddeld bruto jaarinkomen in wijk Lutten.






Heel even geduld alsjeblieft...

de data worden geladen!







Gemiddeld inkomen per jaar voor de wijken in de gemeente Hardenberg (wijk Lutten is rood)

Over de inkomensdata:
Inwoners en inkomensontvangers: Het gemiddeld inkomen per inwoner in de wijk Lutten is €28.400. Het gemiddeld inkomen per inkomensontvanger is €34.400. Wijk Lutten telt 1.700 inkomensontvangers op 2.084 inwoners totaal.
2% van de huishoudens in de wijk Lutten heeft een inkomen op of rond het sociaal minimum. Studentenhuishoudens en huishoudens met een onvolledig jaarinkomen zijn hierin niet meegenomen. Het sociaal minimum is het wettelijk bestaansminimum zoals dat in de politieke besluitvorming is vastgesteld. Zie de tabel met definities van de brondata voor de volledige definities.
Er zijn nog veel meer inkomensgegevens beschikbaar. Deze vind je onder het kopje inkomen in de tabel met 250+ onderwerpen en in de Excel download met alle data voor de gemeente Hardenberg.

Over de schaal van de inkomensmeter:
De laagste 10% en 25% regio's komen in het rode en oranje gebied (dit kan soms overlappen). De hoogste 25% regio's vallen in het groene gebied. Deze zijn berekend op basis van het 'percentiel'. Hierbij zijn alle waarden van laag naar hoog gesorteerd. Zoals de mediaan een 50% percentiel is. Zie deze uitleg over het (gewogen) gemiddelde, mediaan, modus en percentieel.
Bedrijfsvestigingen (260 totaal)






Heel even geduld alsjeblieft...

de data worden geladen!







Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen van bedrijven per sector per jaar in de wijk Lutten (het aantal bedrijven in de sector "overheid, onderwijs en zorg (Ooz)" is vanaf 2020 bekend).

De ‘gestapelde lijngrafiek’ toont het aantal bedrijfsvestigingen in de wijk Lutten voor elk van de volgende 8 sectoren:

  1. Lbv: Landbouw, bosbouw en visserij
  2. Nen: Nijverheid en energie
  3. Hh: Handel en HORECA
  4. Vic: Vervoer, informatie en communicatie
  5. Fdo: Financiele diensten en onroerendgoed
  6. Zd: Zakelijke dienstverlening
  7. Ooz: Overheid, onderwijs en zorg
  8. Cro: Cultuur, recreatie en overige diensten

In de wijk Lutten zijn in totaal 260 bedrijfsvestigingen geregistreerd (gegevens voor 2025).

Toelichting Definities
Data over voertuigen

Deze paragraaf toont data over de op kenteken geregistreerde voertuigen in de wijk Lutten. Dit is regionale data van de RDW. De data is beschikbaar per soort voertuig, per energiebron (brandstof) en per maand. Deze gegevens worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent was dit op 1 mei 2026. Bekijk de toelichting voor de bronbeschrijving en definities van de regionale voertuig data.

Toelichting

Advertentie:

De inlegzolen van VeiligVoeten beschermen goed tegen spijkers in je voet!

Huttenbouw of timmerdorp deze zomer?
Voorkom verwondingen aan je voeten en voel je veilig! Gebruik veiligheidszooltjes, die beschermen goed tegen scherpe objecten in je voet! Het materiaal van de zolen lijkt op dat van een kogelvrij vest. Bescherm je voeten tegen spijkers en schroeven bij het klussen, gebruik ze bij evenementen, draag ze in je laarzen voor extra isolatie en bescherming of gebruik ze in je waterschoenen.

Aantal elektrische auto’s in de wijk Lutten
Er zijn 24 elektrische auto’s in mei 2026 in de wijk Lutten.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal elektrische auto’s per maand in de wijk Lutten op basis van de regionale voertuigdata van de RDW. Dit is de som van het aantal elektrische bedrijfsauto’s en het aantal elektrische personenauto’s.

Er zijn 24 elektrische auto’s in de wijk Lutten. Dit is het totaal aantal in mei 2026 bij de RDW op kenteken geregistreerde elektrische auto’s in de wijk Lutten die op de batterij rijden en met een stekker opgeladen worden.

Meer autodata
Voertuigen naar energiebron
Er zijn 1.385 voertuigen met ‘benzine’ als energiebron in de wijk Lutten in mei 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen per type energiebron (brandstof) dat in mei 2026 in het kentekenregister van de RDW in de wijk Lutten geregistreerd staat.

Er zijn in totaal 2.207 op naam geregistreerde voertuigen in de wijk Lutten (in mei 2026).

Voertuigen naar soort
Er zijn 1.288 voertuigen van het type ‘personenauto’ in de wijk Lutten in mei 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen naar soort motorvoertuig dat in mei 2026 in het kentekenregister van de RDW in de wijk Lutten geregistreerd staat.

Vergelijk het percentage auto’s per energiebron op de pagina met regionale voertuigdata.

Politiedata over misdaad

De vier onderstaande grafieken tonen de geregistreerde misdaad op basis van data van de politie en het CBS voor de wijk Lutten. De beschrijvingen van de soorten misdrijven zoals de politie deze gebruikt zijn te vinden in de tabel met definities van de verschillende soorten delicten. De politiedata wordt maandelijks bijgewerkt, het meest recent was dit op 15 april 2026.

Meer misdaad
Totaal geregistreerde misdaad per maand of per jaar
Er zijn in 2025 in totaal 33 misdrijven in de wijk Lutten geregistreerd.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Totaal aantal geregistreerde misdaden in de wijk Lutten, 2012 tot en met 2025 (bij weergave van de gegevens per jaar) of oktober 2024 tot en met maart 2026 (bij weergave van de gegevens per maand).

In de wijk Lutten zijn van 2012 tot en met 2025 in totaal 459 misdrijven geregistreerd. Deze misdrijven zijn ingedeeld naar 27 verschillende soorten delicten. In 2025 werden in de wijk Lutten 33 misdrijven door de politie vastgelegd. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens per maand of per jaar te tonen.

Misdaden naar type delict
De meest voorkomende soorten misdrijven in de wijk Lutten in 2025 zijn Onder invloed (weg) (6 delicten) en Horizontale fraude (4 delicten).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal geregistreerde misdaden voor de tien meest voorkomende soorten delicten in 2025 in de wijk Lutten.

Definities misdaad
Misdaad totaal per maand
In maart 2026 zijn er 4 misdrijven in de wijk Lutten geregistreerd.
Afbeelding van een warmtekaart (een heatmap in het Engels, een visuele weergave van data waarbij kleuren worden gebruikt om waarden weer te geven) met het totaal aantal misdrijven in de wijk Lutten per maand en per jaar.

Bovenstaande warmtekaart geeft een visuele weergave van het totaal aantal door de politie geregistreerde misdrijven per maand in de wijk Lutten over de afgelopen 6 jaar.

Alle gegevens zijn beschikbaar in het Excel document met politiedata als onderdeel van de download voor de gemeente Hardenberg.

Misdaden per 1.000 inwoners
Er waren 4,0 misdrijven per 1.000 inwoners van het type ‘diefstal’ in 2025 in de wijk Lutten.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Criminaliteit: aantal misdaden per 1.000 inwoners in 2025 in de wijk Lutten.

De grafiek toont de meest recente gegevens over het aantal misdaden per 1.000 inwoners voor de wijk Lutten. De gegevens over misdaden zijn hiertoe gegroepeerd in (1) het totaal aantal diefstallen (alle vormen, zoals diefstal uit woningen en schuren, diefstal van auto's en fietsen en winkeldiefstal), (2) geweld en seksmisdrijven, (3) milieuovertredingen, (4) oplichting, (5) verkeersovertredingen, (6) vernielingen en misdrijven tegen de openbare orde en (7) alle overige misdrijven. De definities van alle verschillende soorten delicten met daarbij de categorie waarin deze zijn ingedeeld zijn te vinden in de bronbeschrijving van de politiedata.

Advertentie:

Geboorte per 1.000 inwoners
Er zijn 15 baby’s per 1.000 inwoners geboren in 2024 in de wijk Lutten.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal levend geboren babies per 1.000 inwoners in de wijk Lutten.

De cijfers over de geboortes per 1.000 aantal inwoners zijn berekend door het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december te delen door het aantal inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

Cijfers over geboorte

De cijfers over het relatieve aantal geboortes zijn gebaseerd op data van het CBS. Als basis hiervoor is het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december in verhouding tot het aantal inwoners op 1 januari van een jaar in de wijk Lutten genomen. Het relatieve aantal geboorten kan hoger uitvallen dan verwacht op basis van het inwonertal. Het relatieve cijfer betreft namelijk het aantal geboorten gedurende het jaar ten opzichte van het aantal inwoners op 1 januari. In nieuwbouwwijken kan het aantal inwoners sterk groeien in een jaar. Zo kunnen er in 1 jaar 10 kinderen geboren worden in een wijk waarin op 1 januari slechts 10 inwoners wonen, maar aan het eind van het jaar bijvoorbeeld 200 inwoners.

Sterfte per 1.000 inwoners
Er zijn 9 personen per 1.000 inwoners overleden in 2024 in de wijk Lutten.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal sterftes per 1.000 inwoners in de wijk Lutten.

De cijfers over de sterfte per 1.000 aantal inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS. De relatieve sterfte is bepaald als het aantal overledenen van 1 januari tot en met 31 december, per 1.000 inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

Meer sterfte
De regionale gezondheidsmonitor

Onderstaande grafieken tonen gegevens uit de regionale gezondheidsmonitor. De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners. De data uit het onderzoek komen van het RIVM en het CBS.

Inwoners met een goede gezondheid
78% procent van de inwoners van 18 jaar en ouder in de wijk Lutten ervaart de eigen gezondheid als goed of zeer goed.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande lijngrafiek toont het percentage inwoners met een goede gezondheid in de wijk Lutten per leeftijdsgroep. De gegevens wordt getoond voor de periode van 2012 tot en met 2024.

De RIVM gezondheidsmonitor biedt gezondheidsgegevens voor Nederland en per provincie, gemeente, wijk en buurt. Dit zijn gegevens over beperkingen, ervaren gezondheid, overgewicht, roken, drinken en mantelzorg.

Over de gezondheidsmonitor

De cijfers op deze pagina zijn afkomstig van het RIVM op basis van gegevens uit de Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen 2012, 2016, 2020 en de Corona Gezondheidsmonitor 2022 van GGD, CBS en RIVM. Er zijn data over monitoren met betrekking tot gezondheid, sociale situatie en leefstijl. Deze gegevens zijn er voor alle buurten, wijken, gemeenten, provincies en voor heel Nederland. Normaliter wordt dit onderzoek iedere vier jaar uitgevoerd. En in verband met Corona is er in 2022 een extra Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen uitgevoerd.

De data zijn door het RIVM en CBS gepubliceerd en waar nodig door OpenInfo omgerekend naar de regionale indelingen van 2025.

Bekijk alle definities uit de regionale gezondheidsmonitor.

Alcoholgebruik en roken
83% van de inwoners van 18 tot 65 jaar in de wijk Lutten geeft aan wel eens alcohol te drinken.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de onderwerpen in de categorie ‘Alcoholgebruik en roken’ uit de gezondheidsmonitor van het RIVM voor de wijk Lutten. Hierbij wordt per onderwerp getoond wat het percentage inwoners in de wijk Lutten is dat heeft aangegeven dat het onderwerp van toepassing is. Gebruik het filter boven de grafiek om de leeftijdsgroep van de inwoners te kiezen.

Bekijk de toelichting bij bovenstaande grafiek met de definities en de vragen voor de onderwerpen ‘rookt tabak’, ‘voldoet aan de alcoholrichtlijn’, ‘drinken’, ‘zwaar drinken’ en ‘overmatig drinken’.

Toelichting

Bekijk de aparte pagina over de gezondheid in de wijk Lutten met de gegevens over meer dan 40 onderwerpen uit de regionale gezondheidsmonitor en met data over het gebruik van de WMO en de jeugdzorg in de wijk Lutten.

Meer gezondheidsdata
Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor de wijk Lutten voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

BedrijvenWaardeEenheidJaar
Bedrijfsvestigingen totaal260Aantal2025
A Landbouw, bosbouw en visserij45Aantal2025
B-F Nijverheid en energie55Aantal2025
G+I Handel en horeca50Aantal2025
H+J Vervoer, informatie en communicatie10Aantal2025
K-L Financiële diensten, onroerend goed5Aantal2025
M-N Zakelijke dienstverlening40Aantal2025
O-Q Overheid, onderwijs en zorg35Aantal2025
R-U Cultuur, recreatie, overige diensten20Aantal2025
% A Landbouw, bosbouw en visserij17%Percentage2025
% B-F Nijverheid en energie21%Percentage2025
% G+I Handel en horeca19%Percentage2025
% H+J Vervoer, informatie en communicatie3,85%Percentage2025
% K-L Financiële diensten, onroerend goed1,92%Percentage2025
% M-N Zakelijke dienstverlening15%Percentage2025
% O-Q Overheid, onderwijs en zorg13%Percentage2025
% R-U Cultuur, recreatie, overige diensten7,7%Percentage2025
BevolkingWaardeEenheidJaar
Inwoners2.084Aantal2026
Mannen1.060Aantal2025
Vrouwen1.000Aantal2025
0 tot 15 jaar335Aantal2026
15 tot 25 jaar255Aantal2026
25 tot 45 jaar510Aantal2026
45 tot 65 jaar580Aantal2026
65 jaar of ouder380Aantal2026
Ongehuwd960Aantal2025
Gehuwd900Aantal2025
Gescheiden105Aantal2025
Verweduwd95Aantal2025
% Mannen51%Percentage2025
% Vrouwen49%Percentage2025
% 0 tot 15 jaar16%Percentage2026
% 15 tot 25 jaar12%Percentage2026
% 25 tot 45 jaar24%Percentage2026
% 45 tot 65 jaar28%Percentage2026
% 65 jaar of ouder18%Percentage2026
% Ongehuwd47%Percentage2025
% Gehuwd44%Percentage2025
% Gescheiden5,1%Percentage2025
% Verweduwd4,61%Percentage2025
Geboorten30Aantal2024
Geboorte relatief15Aantal per 1.000 inwoners2024
Sterftes20Aantal2024
Sterfte relatief9Aantal per 1.000 inwoners2024
Leerlingen PO170Aantal2024
Leerlingen VO120Aantal2024
Studenten MBO80Aantal2024
Studenten HBO40Aantal2024
Studenten WO10Aantal2024
Praktisch opleidingsniveau450Aantal2024
Middelbaar opleidingsniveau860Aantal2024
Hoger opleidingsniveau250Aantal2024
% Praktisch opleidingsniveau29%Percentage2024
% Middelbaar opleidingsniveau55%Percentage2024
% Hoger opleidingsniveau16%Percentage2024
Jongeren met jeugdzorg in natura40Aantal2024
% Jongeren met jeugdzorg7,4%Percentage2024
Wmo cliënten130Aantal2024
Wmo cliënten per 1.000 inwoners64Aantal per 1.000 inwoners2024
Bevolkingsdichtheid166Aantal per km²2025

De inwonersaantallen worden altijd op vijftallen afgerond, hierdoor kan het voorkomen dat een optelling van subgroepen (zoals inwoners naar geslacht of naar leeftijd) licht afwijkt van het totaal aantal inwoners.


EnergieverbruikWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning3.390Gemiddeld in kWh2024
Gemiddelde elektriciteitsteruglevering per woning1.550Gemiddeld in kWh2024
% Woningen met zonnestroom49%Percentage2024
% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmd11%Percentage2024
Gemiddelde elektriciteitslevering appartement2.240Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering tussenwoning2.310Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering hoekwoning2.630Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering twee-onder-één-kap woning3.290Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering vrijstaande woning3.520Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering huurwoning2.400Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering koopwoning3.370Gemiddeld in kWh2023
Gemiddeld aardgasverbruik per woning1.130Gemiddeld per m³2024
% Woningen met stadsverwarming0%Percentage2014
% Aardgasvrije woningen4%Percentage2024
% Aardgaswoningen86%Percentage2024
Gemiddeld aardgasverbruik appartement880Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik tussenwoning860Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik hoekwoning940Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik twee-onder-één-kap woning1.140Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik vrijstaande woning1.320Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik koopwoning1.200Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik huurwoning1.120Gemiddeld per m³2023
Publieke laadpalengeen dataAantalgeen data
Adressen zonder energielabel173Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel331Aantal2026
Adressen met definitief energielabel472Aantal2026
Energielabels A+++++0Aantal2026
Energielabels A++++13Aantal2026
Energielabels A+++69Aantal2026
Energielabels A++4Aantal2026
Energielabels A+12Aantal2026
Energielabels A116Aantal2026
Energielabels B71Aantal2026
Energielabels C177Aantal2026
Energielabels D69Aantal2026
Energielabels E34Aantal2026
Energielabels F125Aantal2026
Energielabels G113Aantal2026
Gezondheid-gedragWaardeEenheidJaar
Rookt tabak17%percentage2024
Voldoet aan de alcoholrichtlijn38%percentage2024
Drinken80%percentage2024
Zwaar drinken14%percentage2024
Overmatig drinken8%percentage2024
Overgewicht57%percentage2024
Ernstig overgewicht (obesitas)17%percentage2024
Voldoet aan de beweegrichtlijn46%percentage2024
Wekelijks sporten48%percentage2024
Lopen en/of fietsen naar school of werk33%percentage2024
Lopen naar school of werk12%percentage2024
Fietsen naar school of werk24%percentage2024
Gezondheid-overigWaardeEenheidJaar
Eenzaam40%percentage2024
Ernstig eenzaam10%percentage2024
Emotioneel eenzaam22%percentage2024
Sociaal eenzaam28%percentage2024
Matig/veel regie over het eigen leven89%percentage2024
Moeite met rondkomen11%percentage2024
Krijgt steun van anderen95%percentage2024
Ernstige geluidhinder door buren3%percentage2024
Ernstige geluidhinder door wegverkeer6%percentage2024
Ernstige geluidhinder weg >50 km/uur4%percentage2024
Ernstige geluidhinder weg <50 km/uur4%percentage2024
Ernstige geluidhinder door treinverkeer0%percentage2024
Ernstige geluidhinder door vliegverkeer2%percentage2024
Ernstige geluidhinder door windturbines1%percentage2024
Ernstige slaapverstoring wegverkeer3%percentage2024
Ernstige slaapverstoring treinverkeer0%percentage2024
Ernstige slaapverstoring vliegverkeer0%percentage2024
Ernstige slaapverstoring buren2%percentage2024
Tevreden met de woning92%percentage2024
Tevreden met de woonomgeving93%percentage2024
Tevreden met het groen in de omgeving93%percentage2024
Kan goed verkoeling vinden binnen70%percentage2024
Kan goed verkoeling vinden buiten75%percentage2024
Vrijwilligerswerk36%percentage2024
Mantelzorger16%percentage2024
Gezondheid-ziekteWaardeEenheidJaar
Goed ervaren gezondheid78%percentage2024
Één of meer langdurige aandoeningen31%percentage2024
Beperkt vanwege gezondheid31%percentage2024
Ernstig beperkt vanwege gezondheid4%percentage2024
Één of meerdere keren gevallen27%percentage2024
Langdurige ziekte en beperkt29%percentage2024
Lage veerkracht12%percentage2024
Hoge veerkracht55%percentage2024
Hoog risico op angst of depressie6%percentage2024
Suïcide gedachten de laatste 12 maanden8%percentage2024
(Heel) veel stress in afgelopen 4 weken15%percentage2024
Één of meer lichamelijke beperkingen13%percentage2020
Beperking in horen5%percentage2020
Beperking in zien4%percentage2020
Beperking in bewegen7%percentage2020
Broze gezondheid24%percentage2024
Broze metale gezondheid36%percentage2024
Broze lichamelijke gezondheid23%percentage2024
Broze gezondheid in het sociale domein24%percentage2024
HuishoudensWaardeEenheidJaar
Huishoudens810Aantal2025
Eenpersoonshuishoudens185Aantal2025
Meerpersoonshuishoudens625Aantal2025
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen275Aantal2025
Meerpersoonshuishoudens met kinderen350Aantal2025
% Eenpersoonshuishoudens23%Percentage2025
% Meerpersoonshuishoudens77%Percentage2025
% Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen34%Percentage2025
% Meerpersoonshuishoudens met kinderen43%Percentage2025
Gemiddelde huishoudensgrootte2,5Gemiddeld aantal2025
InkomenWaardeEenheidJaar
Werkzame beroepsbevolking1.240Aantal2024
Netto arbeidsparticipatie80%Percentage2024
% Werknemers80%Percentage2024
% Werknemers met vaste arbeidsrelatie57%Percentage2024
% Werknemers met flexibele arbeidsrelatie23%Percentage2024
% Zelfstandigen20%Percentage2024
Inkomensontvangers1.700Aantal2024
Inkomensontvangers per 1.000 inwoners825Aantal per 1.000 inwoners2024
Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger€34.400Gemiddeld in Euro2023
Gemiddeld inkomen per inwoner€28.400Gemiddeld in Euro2023
40% personen met laagste inkomen41%Percentage2024
20% personen met hoogste inkomen14%Percentage2024
% Personen in armoede1,7%Percentage2024
% Personen tot 25% boven armoedegrens2,8%Percentage2024
Gemiddeld huishoudinkomen€37.100euro2023
40% huishoudens met laagste inkomen27%Percentage2024
20% huishoudens met hoogste inkomen20%Percentage2024
% Huishoudens met een laag inkomen0,9%Percentage2023
% Huishoudens onder of rond sociaal minimum1,6%Percentage2023
% Huishoudens tot 110% van sociaal minimum3,8%Percentage2023
% Huishoudens tot 120% van sociaal minimum6,4%Percentage2023
Mediaan vermogen van particuliere huishoudens€240.600euro2024
Personen per soort uitkering - Bijstand20Aantal2024
Personen per soort uitkering - AO80Aantal2024
Personen per soort uitkering - WW20Aantal2024
Personen per soort uitkering - AOW320Aantal2024
% Personen per soort uitkering - Bijstand1%Percentage2024
% Personen per soort uitkering - AO4%Percentage2024
% Personen per soort uitkering - WW1%Percentage2024
% Personen per soort uitkering - AOW16%Percentage2024
MigratieWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland1.935Aantal2025
Herkomst buiten Nederland125Aantal2025
Herkomst Europa60Aantal2025
Herkomst buiten Europa65Aantal2025
% Herkomst Nederland94%Percentage2025
% Herkomst buiten Nederland6,1%Percentage2025
% Herkomst Europa2,91%Percentage2025
% Herkomst buiten Europa3,16%Percentage2025
Geboren in Nederland met herkomst Nederland1.940Aantal2025
Geboren in Nederland met herkomst Europa30Aantal2025
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa20Aantal2025
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland50Aantal2025
Geboren in Nederland1.990Aantal2025
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa30Aantal2025
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa45Aantal2025
Geboren buiten Nederland75Aantal2025
% Geboren in Nederland met herkomst Nederland94%Percentage2025
% Geboren in Nederland met herkomst Europa1,46%Percentage2025
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland2,43%Percentage2025
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa0,97%Percentage2025
% Geboren in Nederland97%Percentage2025
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa1,46%Percentage2025
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa2,18%Percentage2025
% Geboren buiten Nederland3,64%Percentage2025
Autochtoon1.920Aantal2022
Westers55Aantal2022
Niet-westers45Aantal2022
Nederlandse Antillen en Aruba5Aantal2022
Marokko0Aantal2022
Suriname5Aantal2022
Turkije0Aantal2022
Overig niet-westers30Aantal2022
MisdrijvenWaardeEenheidJaar
Misdrijven33Aantal2025
Diefstal8Aantal2025
Geweld en seksmisdrijven6Aantal2025
Milieu overtredingen0Aantal2025
Oplichting5Aantal2025
Verkeersovertredingen8Aantal2025
Vernieling4Aantal2025
Overige misdrijven2Aantal2025
Misdrijven per 1.000 inwoners16Aantal per 1.000 inwoners2025
Diefstal per 1.000 inwoners4Aantal per 1.000 inwoners2025
Geweld en seksmisdrijven per 1.000 inwoners3Aantal per 1.000 inwoners2025
Milieu overtredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Oplichting per 1.000 inwoners2Aantal per 1.000 inwoners2025
Verkeersovertredingen per 1.000 inwoners4Aantal per 1.000 inwoners2025
Vernieling per 1.000 inwoners2Aantal per 1.000 inwoners2025
Overige misdrijven per 1.000 inwoners1Aantal per 1.000 inwoners2025
Nabijheid voorzieningenWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand3,1Gemiddelde afstand in km2025
Huisartsenpraktijken binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 3 km0,5Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 5 km1,2Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpost afstand7,7Gemiddelde afstand in km2024
Apotheek afstand3,1Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuis met poli afstand7,7Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km4,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km6,8Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuis zonder poli afstand7,8Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km1,9Gemiddeld aantal2025
Supermarkt afstand2,9Gemiddelde afstand in km2025
Supermarkten binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 3 km0,7Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 5 km1,2Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand1,8Gemiddelde afstand in km2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km0,1Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km2,2Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km4,1Gemiddeld aantal2025
Warenhuis afstand6,9Gemiddelde afstand in km2025
Warenhuizen binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 10 km1,8Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 20 km5,2Gemiddeld aantal2025
Café afstand2,4Gemiddelde afstand in km2025
Cafés binnen 1 km0,1Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 3 km1,3Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 5 km2,0Gemiddeld aantal2025
Cafetaria afstand1,3Gemiddelde afstand in km2025
Cafetaria binnen 1 km0,5Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 3 km3,1Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 5 km4,9Gemiddeld aantal2025
Restaurant afstand2,5Gemiddelde afstand in km2025
Restaurants binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 3 km1,6Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 5 km4,4Gemiddeld aantal2025
Hotel afstand7,8Gemiddelde afstand in km2025
Hotels binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 10 km1,1Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 20 km13Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijf afstand1,2Gemiddelde afstand in km2025
Kinderdagverblijven binnen 1 km1,0Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 3 km3,6Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 5 km8,9Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang afstand1,2Gemiddelde afstand in km2025
Buitenschoolseopvang binnen 1 km1,0Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 3 km5Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 5 km10Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs afstand1,2Gemiddelde afstand in km2025
Basisonderwijs binnen 1 km0,5Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 3 km2,0Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 5 km3,8Gemiddeld aantal2025
Voortgezet onderwijs afstand7Gemiddelde afstand in km2024
Voortgezet onderwijs binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 10 km6,6Gemiddeld aantal2024
VMBO afstand7Gemiddelde afstand in km2024
VMBO binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 10 km5,6Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO afstand7Gemiddelde afstand in km2024
HAVO VWO binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 10 km3,8Gemiddeld aantal2024
Openbaar groen afstand1,1Gemiddelde afstand in km2017
Park of plantsoen afstand4,7Gemiddelde afstand in km2017
Dagrecreatief terrein afstand1,5Gemiddelde afstand in km2017
Bos afstand1,3Gemiddelde afstand in km2017
Open natuurlijk terrein afstand5,9Gemiddelde afstand in km2017
Open droog natuurlijk terrein afstand6Gemiddelde afstand in km2017
Open nat natuurlijk terrein afstand7,6Gemiddelde afstand in km2017
Semi-openbaar groen afstand1,1Gemiddelde afstand in km2017
Sportterrein afstand1,8Gemiddelde afstand in km2017
Volkstuin afstand7,4Gemiddelde afstand in km2017
Verblijfsrecreatief terrein afstand1,5Gemiddelde afstand in km2017
Begraafplaats afstand1,4Gemiddelde afstand in km2017
Recreatief binnenwater afstand6,5Gemiddelde afstand in km2017
Oprit hoofdverkeersweg afstand1,7Gemiddelde afstand in km2025
Treinstation afstand7,1Gemiddelde afstand in km2025
Belangrijk overstapstation afstand32Gemiddelde afstand in km2025
Bibliotheek afstand1,2Gemiddelde afstand in km2025
Zwembad afstand7,7Gemiddelde afstand in km2025
Kunstijsbaan afstand54Gemiddelde afstand in km2025
Podiumkunsten afstand6,9Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 20 km3,8Gemiddeld aantal2024
Poppodium afstand17Gemiddelde afstand in km2024
Bioscoop afstand6,9Gemiddelde afstand in km2025
Bioscopen binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 20 km2,0Gemiddeld aantal2025
Sauna afstand12Gemiddelde afstand in km2025
Zonnebank afstand7,1Gemiddelde afstand in km2025
Museum afstand14Gemiddelde afstand in km2024
Musea binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 20 km3,9Gemiddeld aantal2024
Attractie afstand2,3Gemiddelde afstand in km2025
Attracties binnen 10 km2,0Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 20 km5,9Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 50 km26Gemiddeld aantal2025
Brandweerkazerne afstand2,7Gemiddelde afstand in km2025
OmgevingWaardeEenheidJaar
RegiocodeWK016019Code2025
RegionaamLuttenNaam2025
Soort regioWijkCategorisch type2025
Sorteercode01601900Code2025
Oppervlakte totaal1.246Aantal hectaren2025
Oppervlakte land1.239Aantal hectaren2025
Oppervlakte water6Aantal hectaren2025
Mate van stedelijkheid5Indicator 1-52025
Omgevingsadressendichtheid124Gemiddeld aantal per km²2025
Adressen totaal976Aantal2026
Adressen met postcode963Aantal2026
Adressen met woonfunctie847Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie13Aantal2026
Adressen met celfunctie0Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie0Aantal2026
Adressen met industriefunctie59Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie5Aantal2026
Adressen met logiesfunctie61Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie1Aantal2026
Adressen met sportfunctie4Aantal2026
Adressen met winkelfunctie16Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie13Aantal2026
Verblijfsobjecten967Aantal2026
Ligplaatsen0Aantal2026
Standplaatsen9Aantal2026
Panden met adres936Aantal2026
Adressen met pand967Aantal2026
Percelen met adres839Aantal2026
Adressen met perceel976Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom674Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom302Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom630Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom217Aantal2026
Panden met adres voor 17000Aantal2026
Panden met adres 1700 tot 190016Aantal2026
Panden met adres 1900 tot 192537Aantal2026
Panden met adres 1925 tot 1950200Aantal2026
Panden met adres 1950 tot 1970195Aantal2026
Panden met adres 1970 tot 1980142Aantal2026
Panden met adres 1980 tot 199084Aantal2026
Panden met adres 1990 tot 200065Aantal2026
Panden met adres 2000 tot 201057Aantal2026
Panden met adres 2010 tot 202027Aantal2026
Panden met adres 2020 en later113Aantal2026
Adressen met pand voor 17000Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 190017Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 192537Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 1950213Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 1970197Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 1980143Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 199084Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 200068Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 201067Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 202028Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later113Aantal2026
Postcodegebied7775AA-7776PANaam2026
Meest voorkomende postcode7775Naam2026
Dekkingspercentage meest voorkomende postcode94%Percentage2026
VerkeersongevallenWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal6Aantal2024
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade6Aantal2024
Verkeersongevallen letselschade0Aantal2024
Verkeersongevallen dodelijk0Aantal2024
VervoerWaardeEenheidJaar
Personenauto’s totaal1.250Aantal2025
Personenauto’s - brandstof benzine980Aantal2025
Personenauto’s - overige brandstof265Aantal2025
Personenauto’s per huishouden1,54Aantal2025
Personenauto’s naar oppervlakte101Aantal2025
Motorfietsen205Aantal2025
WoningenWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad821Aantal2025
Woningen per 1.000 inwoners399Aantal per 1.000 inwoners2025
Nieuwbouw woningen5Aantal2024
Niet-woningvoorraad61Aantal2025
Nieuwbouw niet-woningen0Aantal2024
Gemiddelde woningwaarde€369.000Gemiddeld in Euro2025
Woningwaarde klasse€350.000 tot €400.000Categorisch type2025
Eengezinswoningen780Aantal2025
Meergezinswoningen41Aantal2025
Koopwoningen681Aantal2025
Huurwoningen140Aantal2025
Huurwoningen woningcorporaties66Aantal2025
Huurwoningen overige verhuurders74Aantal2025
Eigendom onbekend0Aantal2025
Bewoond788Aantal2025
Onbewoond33Aantal2025
% Koopwoningen83%Percentage2025
% Huurwoningen17%Percentage2025
% Huurwoningen woningcorporaties8%Percentage2025
% Huurwoningen overige verhuurders9%Percentage2025
% Eigendom onbekend0%Percentage2025
% Eengezinswoningen95%Percentage2025
% Meergezinswoningen5%Percentage2025
% Bewoond96%Percentage2025
% Onbewoond4%Percentage2025
Appartementen41Aantal2026
Tussenwoningen91Aantal2026
Hoekwoningen72Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen173Aantal2026
Vrijstaande woningen470Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen5%Percentage2026
% Tussenwoningen11%Percentage2026
% Hoekwoningen8%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen20%Percentage2026
% Vrijstaande woningen55%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 1945177Aantal2026
Woningen 1945 tot 1965204Aantal2026
Woningen 1965 tot 1975101Aantal2026
Woningen 1975 tot 1985113Aantal2026
Woningen 1985 tot 199583Aantal2026
Woningen 1995 tot 200537Aantal2026
Woningen 2005 tot 201566Aantal2026
Woningen 2015 tot 202546Aantal2026
Woningen 2025 en later20Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend0Aantal2026
% Woningen voor 194521%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 196524%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 197512%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 198513%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 199510%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 20054,0%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 20158%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 20255%Percentage2026
% Woningen 2025 en later2,0%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend0,0%Percentage2026

Download de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren als Excel document: Alle woonplaatsen, wijken en buurten zijn onderdeel van de download voor de gemeente Hardenberg. En er is ook een download met alle gemeente, wijk en buurt gegevens voor heel Nederland.

Advertentie:

Top 5 wijk Lutten: kenmerken met het grootste verschil ten opzichte van de waarden voor Nederland
Gebruikte open data bronnen

Veel gegevens op deze pagina komen uit de verschillende datasets met regionale cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hierbij is een groot aantal datasets gecombineerd. De meest recente dataset is van 24 april 2026. Zie het overzicht met de definities van de onderwerpen. Daarnaast zijn diverse andere bronnen van officiële dataleveranciers gebruikt, waaronder het Kadaster, de Kiesraad, de Politie en het RIVM. Zie het overzicht van alle bronnen die voor AlleCijfers zijn gebruikt.

Bronnen & definities
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken, maar niet kosteloos. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen — hoe klein ook, we stellen het enorm op prijs.