Statistieken wijk Sibculo

Statistieken wijk Sibculo

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de wijk Sibculo in de gemeente Hardenberg Vlag van de gemeente Hardenberg. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de wijk Sibculo in de gemeente Hardenberg Vlag van de gemeente Hardenberg. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Kaart van de wijk Sibculo.Bekijk kaart
Wijk Sibculo in het kort

Bekijk de belangrijkste cijfers, de kaart en een korte toelichting over de wijk Sibculo.

Kerncijfers van de wijk Sibculo
Adressen, panden, percelen, woningen, huishoudens en inwoners.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van de belangrijkste cijfers van het Kadaster en het CBS voor de wijk Sibculo.


Onderstaande tabel toont de belangrijkste cijfers van het CBS en het Kadaster voor de wijk Sibculo.

OnderwerpAantalBronJaar data
Adressen met postcode726Kadaster2026
Adressen met woonfunctie534Kadaster2026
Panden met adres713Kadaster2026
Percelen met adres689Kadaster2026
Woningvoorraad527CBS2025
Huishoudens555CBS2026
Inwoners1.445CBS2026

Op deze pagina vind je een kaart van de wijk Sibculo en de data over meer dan 250 onderwerpen voor de wijk Sibculo.

Definities
Aantal inwoners op de kaart van de wijk Sibculo
Kaart van de omgeving van de wijk Sibculo.
Afbeelding van de wijk Sibculo op de kaart.

Kaart van de wijk Sibculo met het aantal inwoners per buurt in 2026. De cijfers op de kaart geven de volgende buurten weer: 1: Verspreide huizen Sibculo, 2: Sibculo Kern.

Bekijk de statistieken voor alle 133 gebieden binnen de gemeente Hardenberg via de overzichtspagina van de gebieden in de Hardenberg.

Overzicht gebieden Meer Hardenberg
Over de wijk Sibculo

De wijk Sibculo ligt binnen de gemeente Hardenberg. De meest voorkomende postcode in de wijk Sibculo is postcode 7693.

Er zijn 734 adressen en 527 woningen in de wijk Sibculo in de gemeente Hardenberg. 78% van de woningen in de wijk is een koopwoning. De woningen hebben een gemiddelde WOZ waarde van €358.000. Er wonen 1.445 inwoners in de wijk Sibculo, waarvan de grootste groep (30%) tussen de 45 en 65 jaar oud is. Wijk Sibculo telt 555 huishoudens van gemiddeld 2,6 personen. Verder zijn er 870 personenauto’s en 160 bedrijfsvestigingen geregistreerd in de wijk Sibculo.

Wijk Sibculo heeft een totale oppervlakte van 1.206 hectare, waarvan 1.187 hectare land en 19 hectare water (honderd hectare is één vierkante kilometer, 1 km2). De gemiddelde dichtheid van adressen is 153 adressen per km2.

Meer over de wijk Sibculo:

De naam Sibculo wordt 2 keer gebruikt: voor deze wijk en voor de woonplaats Sibculo. Zie ook dit overzicht van gebieden. De gemeente Hardenberg (gemeentecode GM0160) is bij een gemeentelijke herindeling in 2001 groter geworden vanuit de gemeenten Hardenberg, Avereest en Gramsbergen. Hierbij zijn deze gemeenten volledig naar de nieuwe gemeente Hardenberg overgegaan. De gegevens van de wijk Sibculo voor de jaren 2013 tot en met 2015 zijn berekend. Bekijk ook de pagina over de gemeentelijke herindeling van de gemeente Hardenberg.

Blijf op de hoogte

Ontvang een e-mail als er nieuwe cijfers zijn op de pagina Wijk Sibculo.

Wonen in de wijk Sibculo

Bekijk de woningvoorraad, woningkenmerken, woningtypen en de ontwikkeling van de gemiddelde WOZ-waarde in de wijk Sibculo.

Kenmerken van de 527 woningen in de wijk Sibculo
Er zijn 527 woningen in de wijk Sibculo.
Informatie over de woningen in deze regio op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken. En bekijk de woningkenmerken per buurt in de gemeente Hardenberg in een interactieve tabel.

Toelichting
Woningwaarde per jaar
De gemiddelde WOZ waarde in de wijk Sibculo was €358.000 in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in de wijk Sibculo.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de data van het CBS voor de wijk Sibculo:

JaarGemiddelde WOZ woningwaarde Wijk Sibculo% verschil
2025€358.0008,2%
2024€331.0006,8%
2023€310.00011%
2022€279.00014%
2021€245.0004,26%
2020€235.0002,17%
2019€230.0007%
2018€215.0001,9%
2017€211.0001,93%
2016€207.0003,63%
2015€199.744-2,37%
2014€204.591-6,5%
2013€218.868geen data

De gemiddelde WOZ woningwaarde in de wijk Sibculo is met €139.132 toegenomen van €218.868 in 2013 tot €358.000 in 2025 (dat is een toename van 64%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2025 was €11.594 (4,32%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een duidelijk stijgende trend: De cijfers groeien bijna ieder jaar.

Bekijk ook de ranglijst van de woningwaarden per buurt in de gemeente Hardenberg.

Toelichting
Download een schat aan informatie
  • Uitgebreide informatie in handige Excel overzichten voor de gemeente Hardenberg.
  • Meer dan 250 onderwerpen voor Nederland en alle provincies, gemeenten, wijken en buurten in Nederland.
Woningwaarde en 65-plussers per gebied
De gemiddelde woningwaarde in de wijk Sibculo is €358.000, het percentage inwoners van 65 jaar en ouder is 19% en er zijn 527 woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde woningwaarde per regio op de horizontale as. Deze is afgezet tegen het percentage inwoners van 65 jaar en ouder op de verticale as. Iedere regio wordt als cirkel weergegeven. De omvang van de cirkels hangt af van het aantal woningen in een gebied: hoe meer woningen, hoe groter de cirkel.

Woningwaarde ten opzichte van inwoners van 65 jaar en ouder per gebied, de volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (grijs), provincie Overijssel (bruin), gemeente Hardenberg (geel), 28 woonplaatsen (groen) en 27 wijken (oranje). De wijk Sibculo wordt in het rood weergegeven. Klik op de naam van een cirkel om de gegevens voor dat gebied weer te geven.

Soorten woningen
Vrijstaande woningen komen het meeste voor in de wijk Sibculo: er zijn 249 adressen met het woningtype vrijstaande woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de wijk Sibculo.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 juli 2026.

Bevolking in de wijk Sibculo

Bekijk de samenstelling en ontwikkeling van de bevolking in de wijk Sibculo, met cijfers over inwoners, leeftijd, burgerlijke staat, huishoudens, migratieachtergrond, opleidingsniveau, geboorte en sterfte.

Bekijk ook de maandelijkse bevolkingsontwikkeling in de gemeente Hardenberg.

Aantal inwoners per jaar
De wijk Sibculo telt 1.445 inwoners in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de wijk Sibculo. De gegevens lopen van 2013 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de wijk Sibculo:

JaarAantal inwoners de wijk Sibculo% verschil
20261.445-0,34%
20251.4500,69%
20241.4401,77%
20231.4151,07%
20221.400-2,1%
20211.430-0,35%
20201.435-0,35%
20191.4400,7%
20181.430-0,69%
20171.440-0,35%
20161.4450,0%
20151.445-0,69%
20141.4550,0%
20131.455geen data

Het aantal inwoners in de wijk Sibculo is met 10 personen gedaald van 1.455 personen in 2013 tot 1.445 personen in 2026 (dat is een daling van 0,69%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2026 was -1 personen (-0,05%).

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente Hardenberg.

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in de wijk Sibculo:

In 2013 waren er 1.455 inwoners in de wijk Sibculo. Dit is het hoogste aantal inwoners tot en met 2014. In 2022 is het aantal gedaald tot 1.400 personen. Dit is een daling van 55 (-3,78%) ten opzichte van 2014, ten opzichte van het vorige jaar (2021) is het verschil -30 (-2,1%). Het aantal van 1.400 inwoners is het minimum in de hele periode waarover de inwonersdata beschikbaar zijn. In 2026 waren er 1.445 inwoners in de wijk Sibculo.

Inwoners per leeftijdsgroep in de wijk Sibculo
De grootste getoonde leeftijdsgroep in de wijk Sibculo is 45 tot 65 jaar, met 30% van de inwoners.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, leeftijdsgroepen: aantal inwoners op 1 januari 2026 per leeftijdsgroep.

De grafiek toont de leeftijdsgroepen. Het aantal inwoners is ook per individueel levensjaar beschikbaar (alleen de inwoners van 105 jaar en ouder vormen 1 groep). De inwoners naar leeftijd zijn er tot op buurtniveau in het document met leeftijdsgegevens in de download voor de gemeente Hardenberg.

Burgerlijke staat in de wijk Sibculo
Deze grafiek laat zien hoeveel inwoners getrouwd, niet getrouwd, gescheiden of verweduwd zijn.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, burgerlijke staat: aantal en percentage inwoners op 1 januari 2026 naar burgerlijke staat.

Onderverdeling van de bevolking in de wijk Sibculo naar de situaties ‘Ongehuwd’, ‘Gehuwd’, ‘Gescheiden’ en ‘Verweduwd’.

Toelichting
Soorten huishoudens
In 2026 waren er 555 huishoudens in de wijk Sibculo. Er waren 130 eenpersoonshuishoudens en 420 meerpersoonshuishoudens (afgerond op vijftallen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont de verdeling naar soorten huishoudens voor de wijk Sibculo. De gegevens gelden voor 2026.

De cijfers gaan over de particuliere huishoudens op 1 januari 2026. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. In deze grafiek worden de huishoudens onderverdeeld in eenpersoonshuishoudens, meerpersoonshuishoudens zonder kinderen en meerpersoonshuishoudens met kinderen. De cijfers over huishoudens zijn afgerond op vijftallen.

Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in de wijk Sibculo.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2013 tot en met 2026: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in de wijk Sibculo per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor de wijk Sibculo:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
20261.3655030
20251.3606025
20241.3606020
20231.3405520
20221.33500
20211.3654817
20201.3754416
20191.3754817
20181.3605119
20171.3705119
20161.3804817
20151.3755119
20141.3765821
20131.3855119

In 2026 was de herkomst van inwoners in de wijk Sibculo als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 94%, herkomst uit Europese landen: 3,46% en herkomst uit landen buiten Europa: 2,08% En in 2013 was de verdeling van inwoners naar herkomstgebied als volgt: herkomst uit Nederland: 95%, herkomst uit Europa: 3,51% en herkomst van buiten Europa: 1,31%.

Toelichting Meer migratie
Migratie herkomstlanden

Bekijk ook de detailinformatie over het aantal inwoners in Nederland naar land van herkomst.

Landen van herkomst
Migratie achtergrond: Geboortelanden en herkomstlanden
Van de inwoners van de wijk Sibculo is 98% in Nederland geboren (gegevens 2026).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking in de wijk Sibculo: de grafiek toont het aantal inwoners in 2025, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland. Gebruik het filter om een categorie te selecteren.

De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.

Toelichting
Geboorte per 1.000 inwoners
Er zijn 10 baby’s per 1.000 inwoners geboren in 2025 in de wijk Sibculo.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal levend geboren babies per 1.000 inwoners in de wijk Sibculo.

De cijfers over de geboortes per 1.000 aantal inwoners zijn berekend door het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december te delen door het aantal inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

Er waren in de gemeente Hardenberg als geheel 53 geboortes in augustus 2026. Bekijk de pagina met maandelijkse bevolkingscijfers voor de gemeente Hardenberg.

Cijfers over geboorte

De cijfers over het relatieve aantal geboortes zijn gebaseerd op data van het CBS. Als basis hiervoor is het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december in verhouding tot het aantal inwoners op 1 januari van een jaar in de wijk Sibculo genomen. Het relatieve aantal geboorten kan hoger uitvallen dan verwacht op basis van het inwonertal. Het relatieve cijfer betreft namelijk het aantal geboorten gedurende het jaar ten opzichte van het aantal inwoners op 1 januari. In nieuwbouwwijken kan het aantal inwoners sterk groeien in een jaar. Zo kunnen er in 1 jaar 10 kinderen geboren worden in een wijk waarin op 1 januari slechts 10 inwoners wonen, maar aan het eind van het jaar bijvoorbeeld 200 inwoners.

Sterfte per 1.000 inwoners
Er zijn 10 personen per 1.000 inwoners overleden in 2025 in de wijk Sibculo.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal sterftes per 1.000 inwoners in de wijk Sibculo.

De cijfers over de sterfte per 1.000 aantal inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS. De relatieve sterfte is bepaald als het aantal overledenen van 1 januari tot en met 31 december, per 1.000 inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

In augustus 2026 zijn in de gemeente Hardenberg als geheel 48 inwoners overleden. Bekijk de maandelijkse sterftecijfers voor de gemeente Hardenberg.

Meer sterfte
Onderwijs in de wijk Sibculo

Bekijk de kinderopvang- en onderwijslocaties, gemiddelde reisafstanden, aantallen leerlingen en studenten en de ontwikkeling van het aantal scholen in de wijk Sibculo. Dit is een kleine selectie uit de datasets over het onderwijs. Bekijk véél meer informatie over het onderwijs op AlleCijfers.

Kinderopvang- en onderwijslocaties in de wijk Sibculo
Wijk SibculoGemeente HardenbergProvincie Overijssel
Aantal kinderopvanglocaties21842.520
Aantal kindplaatsen523.85854.978
Aantal vestigingen basisonderwijs138548
Aantal leerlingen basisonderwijs1315.616101.518
Aantal vestigingen voortgezet onderwijs07128
Aantal leerlingen voortgezet onderwijs04.01066.932
Aantal opleidingen middelbaar beroepsonderwijs0489
Aantal studenten middelbaar beroepsonderwijs02.28750.933
Aantal opleidingen hoger onderwijs00228
Aantal studenten hoger onderwijs0061.022

Bovenstaande tabel toont data van het LRK en DUO over kinderopvang en onderwijs. De gegevens zijn bijgewerkt tot en met 1 oktober 2026.

Het aantal leerlingen betreft het aantal dat onderwijs volgt op een school in de wijk Sibculo. Op de pagina’s over het basisonderwijs en over de middelbare scholen zijn ook gegevens beschikbaar over het huisadres van leerlingen ten opzichte van het adres van de schoolvestigingen.

Gemiddelde afstanden kinderopvang en onderwijs
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een basisschool in de wijk Sibculo is 1,0 kilometer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand staafdiagram toont de gemiddelde afstand in kilometers over de weg tot kinderdagverblijven, buitenschoolseopvang, basisonderwijs, voortgezet onderwijs totaal, VMBO scholen en HAVO VWO scholen. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens voor verschillende soorten locaties te tonen. De gebruikte cijfers komen van uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor de situatie in 2025.


Onderstaande tabel de gemiddelde afstand in kilometers voor verschillende soorten locaties voor kinderopvang en onderwijs. De gegevens worden getoond per (vergelijkings)gebied en gelden voor 2025.

RegioKinderdagverblijfBuitenschoolseopvangBasisonderwijsVoortgezet onderwijsVMBOHAVO VWO
Nederland0,70,70,82,52,63,4
Provincie Overijssel0,80,80,82,52,74,0
Gemeente Hardenberg1,01,01,04,24,24,4
Buurt Sibculo Kern0,40,40,76,76,713,2
Buurt Verspreide huizen Sibculo1,31,31,36,46,412,7
Wijk Ane1,31,31,26,56,56,5
Wijk Anerveen2,92,92,88,08,08,0
Wijk Anevelde3,03,02,95,95,95,9
Wijk Balkbrug1,51,51,45,75,76,6
Wijk Bergentheim0,80,70,86,36,36,3
Wijk Brucht2,52,52,93,33,33,3
Wijk Collendoorn1,81,92,24,34,34,3
Wijk De Krim1,31,21,19,59,59,5
Wijk Dedemsvaart0,90,80,81,51,51,7
Wijk Den Velde1,51,51,56,76,76,7
Wijk Diffelen3,43,33,37,87,87,8
Wijk Gramsbergen0,70,80,86,06,06,0
Wijk Heemserveen0,61,31,93,63,63,6
Wijk Holtheme2,82,82,87,87,87,8
Wijk Holthone4,04,04,36,56,56,5
Wijk Hoogenweg2,02,02,92,72,72,7
Wijk Kloosterhaar0,80,80,89,49,410,4
Wijk Loozen1,51,51,54,54,54,5
Wijk Lutten1,21,21,27,07,07,0
Wijk Marienberg0,50,40,47,37,38,2
Radewijk3,53,53,56,96,96,9
Wijk Rheeze3,23,33,25,05,05,0
Wijk Rheezerveen1,71,71,86,66,66,6
Wijk Schuinesloot0,80,81,010,310,310,3
Wijk Sibculo0,80,81,06,66,613,0
Wijk Slagharen0,70,60,88,38,38,3
Wijk Venebrugge3,53,54,34,24,24,2
Wijk Hardenberg0,80,80,92,02,02,0
Wijk Bruchterveld1,11,11,16,56,56,5

Deze grafiek toont een regionale vergelijking van de gemiddelde reisafstanden voor inwoners van hun woonadres naar de dichtstbijzijnde locaties voor kinderopvang, basisonderwijs en voortgezet onderwijs. De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting. In de grafiek zie je de gegevens voor de wijk Sibculo in vergelijking tot andere gebieden. De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (oranje), provincie Overijssel (bruin), gemeente Hardenberg (geel), 28 wijken (groen) en 2 buurten (blauw). Wijk Sibculo wordt in het rood weergegeven.

Leerlingen en studenten in de wijk Sibculo
In 2025 woonden er 300 leerlingen en studenten in de wijk Sibculo.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Onderwijsdata: aantal leerlingen en studenten per soort onderwijs in de wijk Sibculo, data van het CBS over 2025.

De grafiek toont het aantal leerlingen in het PO en VO en het aantal studenten in het MBO, HBO, en WO dat als inwoner staat ingeschreven op een adres in de wijk Sibculo.

Toelichting
Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar per 1 oktober 2024 in de wijk Sibculo.

Bovenstaande donutgrafiek toont het percentage praktisch, middelbaar en hoog opgeleiden voor de wijk Sibculo. Bekijk het aantal inwoners per opleidingsniveau door op de taartpunten in de grafiek te klikken.

Definities opleidingsniveau

Economie en inkomen in de wijk Sibculo

Bekijk de ontwikkeling van het aantal bedrijven en het gemiddelde inkomen in de wijk Sibculo, met vergelijkingen tussen gebieden.

Bedrijfsvestigingen (160 totaal)
In de wijk Sibculo zijn in totaal 160 bedrijfsvestigingen geregistreerd (gegevens voor 2025).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen van bedrijven per sector per jaar in de wijk Sibculo (het aantal bedrijven in de sector “overheid, onderwijs en zorg (Ooz)” is vanaf 2020 bekend).

De ‘gestapelde lijngrafiek’ toont het aantal bedrijfsvestigingen in de wijk Sibculo voor elk van de volgende 8 sectoren:

  1. Lbv: Landbouw, bosbouw en visserij
  2. Nen: Nijverheid en energie
  3. Hh: Handel en HORECA
  4. Vic: Vervoer, informatie en communicatie
  5. Fdo: Financiële diensten en onroerend goed
  6. Zd: Zakelijke dienstverlening
  7. Ooz: Overheid, onderwijs en zorg
  8. Cro: Cultuur, recreatie en overige diensten
Toelichting Definities

Advertentie:

De inlegzolen van VeiligVoeten beschermen goed tegen spijkers in je voet!

Huttenbouw of timmerdorp?
Voorkom verwondingen aan je voeten en voel je veilig! Gebruik veiligheidszooltjes, die beschermen goed tegen scherpe objecten in je voet! Het materiaal van de zolen lijkt op dat van een kogelvrij vest. Bescherm je voeten tegen spijkers en schroeven bij het klussen, gebruik ze bij evenementen, draag ze in je laarzen voor extra isolatie en bescherming of gebruik ze in je waterschoenen.

Gemiddeld inkomen per inwoner
Het gemiddeld inkomen per inwoner in de wijk Sibculo is €27.300.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld bruto jaarinkomen in de wijk Sibculo.

Over de inkomensdata:

Inwoners en inkomensontvangers: Het gemiddeld inkomen per inwoner in de wijk Sibculo is €27.300. Het gemiddeld inkomen per inkomensontvanger is €33.100. Wijk Sibculo telt 1.200 inkomensontvangers op 1.445 inwoners totaal.

2% van de huishoudens in de wijk Sibculo heeft een inkomen op of rond het sociaal minimum. Studentenhuishoudens en huishoudens met een onvolledig jaarinkomen zijn hierin niet meegenomen. Het sociaal minimum is het wettelijk bestaansminimum zoals dat in de politieke besluitvorming is vastgesteld. Zie de tabel met definities van de brondata voor de volledige definities.

Over de schaal van de inkomensmeter:

De laagste 10% en 25% regio’s vallen in het rode en oranje gebied; deze gebieden kunnen elkaar deels overlappen. De hoogste 25% regio’s vallen in het groene gebied. De grenzen zijn berekend met percentielen, waarbij alle waarden van laag naar hoog zijn gesorteerd. Lees meer over het (gewogen) gemiddelde, de mediaan, modus en percentielen.

Inkomensvergelijking binnen de gemeente Hardenberg
Regionale vergelijking van het gemiddelde inkomen per inwoner.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld inkomen per jaar voor de wijken in de gemeente Hardenberg (wijk Sibculo is rood).

Er zijn nog veel meer inkomensgegevens beschikbaar in de tabel met 250+ onderwerpen en de inkomensranglijst.

De regionale gezondheidsmonitor

Onderstaande grafieken tonen gegevens uit de regionale gezondheidsmonitor. De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners. De data uit het onderzoek komen van het RIVM en het CBS.

Inwoners met een goede gezondheid
77% procent van de inwoners van 18 jaar en ouder in de wijk Sibculo ervaart de eigen gezondheid als goed of zeer goed.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande lijngrafiek toont het percentage inwoners met een goede gezondheid in de wijk Sibculo per leeftijdsgroep. De gegevens wordt getoond voor de periode van 2012 tot en met 2024.

De RIVM gezondheidsmonitor biedt gezondheidsgegevens voor Nederland en per provincie, gemeente, wijk en buurt. Dit zijn gegevens over beperkingen, ervaren gezondheid, overgewicht, roken, drinken en mantelzorg.

Over de gezondheidsmonitor

De cijfers op deze pagina zijn afkomstig van het RIVM op basis van gegevens uit de Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen 2012, 2016, 2020 en de Corona Gezondheidsmonitor 2022 van GGD, CBS en RIVM. Er zijn data over monitoren met betrekking tot gezondheid, sociale situatie en leefstijl. Deze gegevens zijn er voor alle buurten, wijken, gemeenten, provincies en voor heel Nederland. Normaliter wordt dit onderzoek iedere vier jaar uitgevoerd. En in verband met Corona is er in 2022 een extra Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen uitgevoerd.

De data zijn door het RIVM en CBS gepubliceerd en waar nodig door OpenInfo omgerekend naar de regionale indelingen van 2026.

Bekijk alle definities uit de regionale gezondheidsmonitor.

Alcoholgebruik en roken
82% van de inwoners van 18 tot 65 jaar in de wijk Sibculo geeft aan wel eens alcohol te drinken.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de onderwerpen in de categorie ‘Alcoholgebruik en roken’ uit de gezondheidsmonitor van het RIVM voor de wijk Sibculo. Hierbij wordt per onderwerp getoond wat het percentage inwoners in de wijk Sibculo is dat heeft aangegeven dat het onderwerp van toepassing is. Gebruik het filter boven de grafiek om de leeftijdsgroep van de inwoners te kiezen.

Bekijk de toelichting bij bovenstaande grafiek met de definities en de vragen voor de onderwerpen ‘rookt tabak’, ‘voldoet aan de alcoholrichtlijn’, ‘drinken’, ‘zwaar drinken’ en ‘overmatig drinken’.

Toelichting

Bekijk de aparte pagina over de gezondheid in de wijk Sibculo met de gegevens over meer dan 40 onderwerpen uit de regionale gezondheidsmonitor en met data over het gebruik van de WMO en de jeugdzorg in de wijk Sibculo.

Meer gezondheidsdata
Voertuigen en verkeer in de wijk Sibculo

Bekijk de beschikbare gegevens over geregistreerde voertuigen, elektrische auto’s en verkeersongevallen in de wijk Sibculo.

Aantal elektrische auto’s in de wijk Sibculo
Er zijn 28 elektrische auto’s in oktober 2026 in de wijk Sibculo.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal elektrische auto’s per maand in de wijk Sibculo op basis van de regionale voertuigdata van de RDW. Dit is de som van het aantal elektrische bedrijfsauto’s en het aantal elektrische personenauto’s.

Er zijn 28 elektrische auto’s in de wijk Sibculo. Dit is het totaal aantal in oktober 2026 bij de RDW op kenteken geregistreerde elektrische auto’s in de wijk Sibculo die op de batterij rijden en met een stekker opgeladen worden.

Toelichting op de regionale voertuigdata

Deze paragraaf toont data over de op kenteken geregistreerde voertuigen in de wijk Sibculo. Dit is regionale data van de RDW. De data is beschikbaar per soort voertuig, per energiebron (brandstof) en per maand. Deze gegevens worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent was dit op 1 oktober 2026. Bekijk de toelichting voor de bronbeschrijving en definities van de regionale voertuig data.

Toelichting Meer autodata
Voertuigen naar energiebron
Er zijn 900 voertuigen met ‘benzine’ als energiebron in de wijk Sibculo in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen per type energiebron (brandstof) dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de wijk Sibculo geregistreerd staat.

Er zijn in totaal 1.360 op naam geregistreerde voertuigen in de wijk Sibculo (in oktober 2026).

Voertuigen naar soort
Er zijn 890 voertuigen van het type ‘personenauto’ in de wijk Sibculo in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen naar soort motorvoertuig dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de wijk Sibculo geregistreerd staat.

Vergelijk het percentage auto’s per energiebron op de pagina met regionale voertuigdata.

Verkeersongevallen naar afloop
Er waren 8 verkeersongevallen in de wijk Sibculo in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal verkeersongevallen in de wijk Sibculo. Gebruik het filter boven de grafiek om het aantal ongevallen per afloop (materiële schade, letselschade of dodelijke afloop) te bekijken.


Onderstaande tabel laat zien hoeveel verkeersongevallen er in het jaar 2025 in de wijk Sibculo plaatsvonden, uitgesplitst naar afloop.

Afloop verkeersongevallenAantal verkeersongevallen in 2025
Totaal8
Materiële schade7
Letselschade1
Dodelijke afloop0

De dataset met verkeersongevallen BRON is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen de wijk Sibculo vallen.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Veiligheid in de wijk Sibculo

Bekijk de ontwikkeling en soorten van de geregistreerde misdaad in de wijk Sibculo op basis van data van de Politie en het CBS. De politiedata worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent op 15 september 2026. De beschrijvingen van de soorten misdrijven zoals de politie deze gebruikt zijn te vinden in de tabel met definities van de verschillende soorten delicten.

Meer misdaad
Totaal geregistreerde misdaad per maand of per jaar
Er zijn in 2025 in totaal 15 misdrijven in de wijk Sibculo geregistreerd.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Totaal aantal geregistreerde misdaden in de wijk Sibculo, 2012 tot en met 2025 (bij weergave van de gegevens per jaar) of april 2025 tot en met september 2026 (bij weergave van de gegevens per maand).

In de wijk Sibculo zijn van 2012 tot en met 2025 in totaal 397 misdrijven geregistreerd. Deze misdrijven zijn ingedeeld naar 26 verschillende soorten delicten. In 2025 werden in de wijk Sibculo 15 misdrijven door de politie vastgelegd. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens per maand of per jaar te tonen.

Misdaden naar type delict
De meest voorkomende soorten misdrijven in de wijk Sibculo in 2025 zijn Ongevallen (weg) (4 delicten) en Mishandeling (2 delicten).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal geregistreerde misdaden voor de tien meest voorkomende soorten delicten in 2025 in de wijk Sibculo.

Definities misdaad
Misdaad totaal per maand
In september 2026 zijn er 3 misdrijven in de wijk Sibculo geregistreerd.
Afbeelding van een warmtekaart (een heatmap in het Engels, een visuele weergave van data waarbij kleuren worden gebruikt om waarden weer te geven) met het totaal aantal misdrijven in de wijk Sibculo per maand en per jaar.

Bovenstaande warmtekaart geeft een visuele weergave van het totaal aantal door de politie geregistreerde misdrijven per maand in de wijk Sibculo over de afgelopen 6 jaar.

Alle gegevens zijn beschikbaar in het Excel document met politiedata als onderdeel van de download voor de gemeente Hardenberg.

Misdaden per 1.000 inwoners
Er waren 3,0 misdrijven per 1.000 inwoners van het type ‘diefstal’ in 2025 in de wijk Sibculo.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Criminaliteit: aantal misdaden per 1.000 inwoners in 2025 in de wijk Sibculo.

De grafiek toont de meest recente gegevens over het aantal misdaden per 1.000 inwoners voor de wijk Sibculo. De gegevens over misdaden zijn hiertoe gegroepeerd in (1) het totaal aantal diefstallen (alle vormen, zoals diefstal uit woningen en schuren, diefstal van auto’s en fietsen en winkeldiefstal), (2) geweld en seksmisdrijven, (3) milieuovertredingen, (4) oplichting, (5) verkeersovertredingen, (6) vernielingen en misdrijven tegen de openbare orde en (7) alle overige misdrijven. De definities van alle verschillende soorten delicten met daarbij de categorie waarin deze zijn ingedeeld zijn te vinden in de bronbeschrijving van de politiedata.

Verkiezingen in de wijk Sibculo

Bekijk de beschikbare verkiezingsuitslagen en informatie over de stembureaus in de wijk Sibculo.

Uitslag gemeenteraadsverkiezingen 2026
Stembureau De Horst Sibculo
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal stemmen per partij zoals uitgebracht te Stembureau De Horst Sibculo bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026. De grafiek toont de 11 partijen waarop bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026 in de wijk Sibculo stemmen zijn uitgebracht.

Onderstaande grafiek toont het aantal stemmen per politieke partij dat bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 in Stembureau De Horst Sibculo is uitgebracht. Stembureau De Horst Sibculo was bij deze verkiezingen het enige stembureau binnen de wijk Sibculo.

Bekijk veel meer informatie over de verkiezingen op de pagina met alle 72 stembureaus in de gemeente Hardenberg en op de pagina met alle verkiezingsuitslagen voor de gemeente Hardenberg. En download alle verkiezingsdata in een Excel document als onderdeel van de uitgebreide informatie voor de gemeente Hardenberg.

Stembureaus Hardenberg
Adressen en leefomgeving in de wijk Sibculo

Bekijk gegevens over adressen, gebruiksdoelen, bouwperioden, dichtheid, de nabijheid van voorzieningen, energieverbruik en energielabels in de wijk Sibculo.

Informatie op basis van de BAG (de Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) van 1 juli 2026. De wijk Sibculo telt in totaal 734 adressen, met 731 verblijfsobjecten en 3 standplaatsen (er zijn geen ligplaatsen). 51% van de adressen in wijk Sibculo ligt binnen de bebouwde kom en 49% van de adressen ligt buiten de bebouwde kom.

Adressen Hardenberg
Adressen: gebruiksdoelen
In de wijk Sibculo zijn er 534 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel woonfunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor de wijk Sibculo.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 165 panden uit de bouwperiode 1990 tot 2000 in de wijk Sibculo.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor de wijk Sibculo. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 juli 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Dichtheid per km² van bevolking, adressen en auto’s

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de wijk Sibculo voor 2026.


Onderstaande tabel toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de wijk Sibculo voor 2026:

DichtheidNederlandWijk Sibculo
Bevolking539122
Adressen2.093153
Autos27573

De data over het aantal inwoners-, adressen- en personenauto’s per vierkante kilometer land geven een beeld van ‘de mate van concentratie van menselijke activiteiten’ in de wijk Sibculo ten opzichte van het gemiddelde voor Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Toelichting
Gemiddelde afstand tot voorzieningen
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een huisartsenpraktijk in de wijk Sibculo is 2,7.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de wijk Sibculo tot de dichtstbijzijnde voorziening. De gebruikte cijfers komen uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor 2025.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de wijk Sibculo tot de dichtstbijzijnde voorziening voor 2025:

VoorzieningAfstand in km
Huisartsenpraktijk2,7
Supermarkt0,8
Restaurant2,0
Basisonderwijs1,0
Voortgezet onderwijs6,6
Bibliotheek0,8
Treinstation5,5
Sportterrein0,9
Bioscoop13,9
Museum8,9

De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting.

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen
Gemiddeld aardgas- en elektriciteitsverbruik per woning per jaar in de wijk Sibculo.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddeld energieverbruik per woning per jaar in de wijk Sibculo.


Onderstaande tabel toont het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik per type woning voor 2024 voor de wijk Sibculo:

Soort woningGemiddeld gasverbruikGemiddelde elektriciteitslevering per woning
Appartement1.3903.370
Tussenwoning9702.370
Hoekwoning1.0302.810
Twee-onder-één-kap woning1.1203.410
Vrijstaande woning1.3003.980
Koopwoning1.2103.750
Huurwoning1.1002.520

Data over het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik voor aardgas in m3. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen. Het verbruik van gas en elektra is ook bekend per woningtype, zie de tabel.

Toelichting Meer gas
Energielabels
De meest voorkomende energielabels in de wijk Sibculo zijn C (176 adressen) en B (122 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in de wijk Sibculo. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 oktober 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel C komt het meeste voor in de wijk Sibculo: 176 adressen hebben energielabel C. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente Hardenberg bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Alle onderwerpen en vergelijken

Bekijk de meest recente cijfers over meer dan 250 onderwerpen en vergelijk de wijk Sibculo met andere gebieden.

Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!
Kies een categorie en bekijk de bijbehorende onderwerpen.

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor de wijk Sibculo voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

Bedrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Bedrijfsvestigingen totaal160Aantal2025
A Landbouw, bosbouw en visserij25Aantal2025
B-F Nijverheid en energie35Aantal2025
G+I Handel en horeca35Aantal2025
H+J Vervoer, informatie en communicatie5Aantal2025
K-L Financiële diensten, onroerend goed0Aantal2025
M-N Zakelijke dienstverlening20Aantal2025
O-Q Overheid, onderwijs en zorg20Aantal2025
R-U Cultuur, recreatie, overige diensten20Aantal2025
% A Landbouw, bosbouw en visserij16%Percentage2025
% B-F Nijverheid en energie22%Percentage2025
% G+I Handel en horeca22%Percentage2025
% H+J Vervoer, informatie en communicatie3,12%Percentage2025
% K-L Financiële diensten, onroerend goed0,0%Percentage2025
% M-N Zakelijke dienstverlening12%Percentage2025
% O-Q Overheid, onderwijs en zorg12%Percentage2025
% R-U Cultuur, recreatie, overige diensten12%Percentage2025

De cijfers over bedrijven tonen het aantal bedrijfsvestigingen in de wijk Sibculo, uitgesplitst naar bedrijfstak. Een vestiging is een locatie van een bedrijf, instelling of zelfstandige waar of van waaruit activiteiten worden uitgevoerd.

Bevolking
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Inwoners1.445Aantal2026
Mannen750Aantal2026
Vrouwen700Aantal2026
0 tot 15 jaar225Aantal2026
15 tot 25 jaar200Aantal2026
25 tot 45 jaar325Aantal2026
45 tot 65 jaar430Aantal2026
65 jaar of ouder270Aantal2026
Ongehuwd675Aantal2026
Gehuwd640Aantal2026
Gescheiden55Aantal2026
Verweduwd75Aantal2026
% Mannen52%Percentage2026
% Vrouwen48%Percentage2026
% 0 tot 15 jaar16%Percentage2026
% 15 tot 25 jaar14%Percentage2026
% 25 tot 45 jaar22%Percentage2026
% 45 tot 65 jaar30%Percentage2026
% 65 jaar of ouder19%Percentage2026
% Ongehuwd47%Percentage2026
% Gehuwd44%Percentage2026
% Gescheiden3,81%Percentage2026
% Verweduwd5,2%Percentage2026
Geboorten15Aantal2025
Geboorte relatief10Aantal per 1.000 inwoners2025
Sterftes15Aantal2025
Sterfte relatief10Aantal per 1.000 inwoners2025
Leerlingen PO130Aantal2025
Leerlingen VO70Aantal2025
Studenten MBO70Aantal2025
Studenten HBO30Aantal2025
Studenten WO0Aantal2025
Praktisch opleidingsniveau380Aantal2024
Middelbaar opleidingsniveau600Aantal2024
Hoger opleidingsniveau120Aantal2023
% Praktisch opleidingsniveau39%Percentage2024
% Middelbaar opleidingsniveau61%Percentage2024
% Hoger opleidingsniveau11%Percentage2023
Jongeren met jeugdzorg in natura30Aantal2024
% Jongeren met jeugdzorg7,4%Percentage2024
Wmo cliënten75Aantal2024
Wmo cliënten per 1.000 inwoners52Aantal per 1.000 inwoners2024
Bevolkingsdichtheid122Aantal per km²2026

De inwonersaantallen worden altijd op vijftallen afgerond, hierdoor kan het voorkomen dat een optelling van subgroepen (zoals inwoners naar geslacht of naar leeftijd) licht afwijkt van het totaal aantal inwoners.

Energie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning3.570Gemiddeld in kWh2024
Gemiddelde elektriciteitsteruglevering per woning1.670Gemiddeld in kWh2024
% Woningen met zonnestroom58%Percentage2024
% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmd15%Percentage2024
Gemiddelde elektriciteitslevering appartement3.370Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering tussenwoning2.370Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering hoekwoning2.810Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering twee-onder-één-kap woning3.410Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering vrijstaande woning3.980Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering huurwoning2.520Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering koopwoning3.750Gemiddeld in kWh2023
Gemiddeld aardgasverbruik per woning1.090Gemiddeld per m³2024
% Woningen met stadsverwarming0%Percentage2014
% Aardgasvrije woningen7%Percentage2024
% Aardgaswoningen83%Percentage2024
Gemiddeld aardgasverbruik appartement1.390Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik tussenwoning970Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik hoekwoning1.030Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik twee-onder-één-kap woning1.120Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik vrijstaande woning1.300Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik koopwoning1.210Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik huurwoning1.100Gemiddeld per m³2023
Publieke laadpalengeen dataAantalgeen data
Adressen zonder energielabel119Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel245Aantal2026
Adressen met definitief energielabel370Aantal2026
Energielabels A+++++0Aantal2026
Energielabels A++++15Aantal2026
Energielabels A+++6Aantal2026
Energielabels A++2Aantal2026
Energielabels A+19Aantal2026
Energielabels A103Aantal2026
Energielabels B122Aantal2026
Energielabels C176Aantal2026
Energielabels D47Aantal2026
Energielabels E9Aantal2026
Energielabels F77Aantal2026
Energielabels G39Aantal2026

De onderwerpen in de categorie energieverbruik tonen onder meer het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik en de energielabels van gebouwen in de wijk Sibculo. Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het minst energiezuinige label en A++++ het meest energiezuinige label.

Gezondheid-gedrag
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Rookt tabak17%Percentage2024
Voldoet aan de alcoholrichtlijn37%Percentage2024
Drinken80%Percentage2024
Zwaar drinken16%Percentage2024
Overmatig drinken9%Percentage2024
Overgewicht58%Percentage2024
Ernstig overgewicht (obesitas)19%Percentage2024
Voldoet aan de beweegrichtlijn44%Percentage2024
Wekelijks sporten48%Percentage2024
Lopen en/of fietsen naar school of werk31%Percentage2024
Lopen naar school of werk12%Percentage2024
Fietsen naar school of werk23%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de wijk Sibculo. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-overig
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Eenzaam39%Percentage2024
Ernstig eenzaam10%Percentage2024
Emotioneel eenzaam22%Percentage2024
Sociaal eenzaam26%Percentage2024
Matig/veel regie over het eigen leven89%Percentage2024
Moeite met rondkomen11%Percentage2024
Krijgt steun van anderen96%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door buren3%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door wegverkeer5%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg >50 km/uur3%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg <50 km/uur4%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door treinverkeer0%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door vliegverkeer1%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door windturbines1%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring wegverkeer2%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring treinverkeer0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring vliegverkeer0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring buren2%Percentage2024
Tevreden met de woning92%Percentage2024
Tevreden met de woonomgeving92%Percentage2024
Tevreden met het groen in de omgeving92%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden binnen71%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden buiten74%Percentage2024
Vrijwilligerswerk42%Percentage2024
Mantelzorger17%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de wijk Sibculo. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-ziekte
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Goed ervaren gezondheid77%Percentage2024
Één of meer langdurige aandoeningen32%Percentage2024
Beperkt vanwege gezondheid32%Percentage2024
Ernstig beperkt vanwege gezondheid4%Percentage2024
Één of meerdere keren gevallen27%Percentage2024
Langdurige ziekte en beperkt30%Percentage2024
Lage veerkracht14%Percentage2024
Hoge veerkracht53%Percentage2024
Hoog risico op angst of depressie7%Percentage2024
Suïcide gedachten de laatste 12 maanden8%Percentage2024
(Heel) veel stress in afgelopen 4 weken16%Percentage2024
Één of meer lichamelijke beperkingen15%Percentage2020
Beperking in horen5%Percentage2020
Beperking in zien6%Percentage2020
Beperking in bewegen9%Percentage2020
Broze gezondheid25%Percentage2024
Broze metale gezondheid37%Percentage2024
Broze lichamelijke gezondheid24%Percentage2024
Broze gezondheid in het sociale domein24%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de wijk Sibculo. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Huishoudens
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huishoudens555Aantal2026
Eenpersoonshuishoudens130Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens425Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen185Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens met kinderen235Aantal2026
% Eenpersoonshuishoudens23%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens77%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen33%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens met kinderen42%Percentage2026
Gemiddelde huishoudensgrootte2,6Gemiddeld aantal2026

Het aantal huishoudens betreft het aantal particuliere huishoudens op 1 januari van een jaar. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen in een woonruimte wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. De cijfers over huishoudens op wijk- en buurtniveau worden afgerond op vijftallen.

Inkomen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Werkzame beroepsbevolking850Aantal2024
Netto arbeidsparticipatie77%Percentage2024
% Werknemers86%Percentage2024
% Werknemers met vaste arbeidsrelatie59%Percentage2024
% Werknemers met flexibele arbeidsrelatie26%Percentage2024
% Zelfstandigen14%Percentage2024
Inkomensontvangers1.200Aantal2024
Inkomensontvangers per 1.000 inwoners833Aantal per 1.000 inwoners2024
Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger€33.100Gemiddeld in Euro2023
Gemiddeld inkomen per inwoner€27.300Gemiddeld in Euro2023
40% personen met laagste inkomen42%Percentage2024
20% personen met hoogste inkomen12%Percentage2024
% Personen in armoede1,2%Percentage2024
% Personen tot 25% boven armoedegrens2,5%Percentage2024
Gemiddeld huishoudinkomen€36.800euro2023
40% huishoudens met laagste inkomen28%Percentage2024
20% huishoudens met hoogste inkomen24%Percentage2024
% Huishoudens met een laag inkomen1,8%Percentage2023
% Huishoudens onder of rond sociaal minimum2,5%Percentage2023
% Huishoudens tot 110% van sociaal minimum4,9%Percentage2023
% Huishoudens tot 120% van sociaal minimum7,6%Percentage2023
Mediaan vermogen van particuliere huishoudens€185.900euro2024
Personen per soort uitkering - Bijstand20Aantal2025
Personen per soort uitkering - AO70Aantal2025
Personen per soort uitkering - WW10Aantal2025
Personen per soort uitkering - AOW230Aantal2025
% Personen per soort uitkering - Bijstand1%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AO5%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - WW1%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AOW16%Percentage2025

De inkomensgegevens beschrijven het inkomen van personen en particuliere huishoudens in de wijk Sibculo. Het besteedbaar inkomen is het bruto-inkomen verminderd met onder meer belastingen, premies en betaalde inkomensoverdrachten. Vanwege statistische geheimhouding worden niet voor ieder gebied inkomensgegevens gepubliceerd.

Migratie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland1.365Aantal2026
Herkomst buiten Nederland80Aantal2026
Herkomst Europa50Aantal2026
Herkomst buiten Europa30Aantal2026
% Herkomst Nederland94%Percentage2026
% Herkomst buiten Nederland5,5%Percentage2026
% Herkomst Europa3,46%Percentage2026
% Herkomst buiten Europa2,08%Percentage2026
Geboren in Nederland met herkomst Nederland1.365Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst Europa35Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa20Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland55Aantal2026
Geboren in Nederland1.420Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa15Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa15Aantal2026
Geboren buiten Nederland30Aantal2026
% Geboren in Nederland met herkomst Nederland94%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst Europa2,42%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland3,81%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa1,38%Percentage2026
% Geboren in Nederland98%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa1,04%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa1,04%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland2,08%Percentage2026
Autochtoon1.335Aantal2022
Westers60Aantal2022
Niet-westers5Aantal2022
Nederlandse Antillen en Aruba0Aantal2022
Marokko0Aantal2022
Suriname0Aantal2022
Turkije0Aantal2022
Overig niet-westers10Aantal2022

De onderwerpen in de categorie migratie gaan over de herkomst en migratie van inwoners van de wijk Sibculo. De herkomst is gebaseerd op het geboorteland van de persoon en diens ouders. De migratiecijfers tonen onder meer vestiging, vertrek, immigratie en emigratie.

Misdrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Misdrijven15Aantal2025
Diefstal4Aantal2025
Geweld en seksmisdrijven2Aantal2025
Milieu overtredingen0Aantal2025
Oplichting2Aantal2025
Verkeersovertredingen5Aantal2025
Vernieling1Aantal2025
Overige misdrijven1Aantal2025
Misdrijven per 1.000 inwoners10Aantal per 1.000 inwoners2025
Diefstal per 1.000 inwoners3Aantal per 1.000 inwoners2025
Geweld en seksmisdrijven per 1.000 inwoners1Aantal per 1.000 inwoners2025
Milieu overtredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Oplichting per 1.000 inwoners1Aantal per 1.000 inwoners2025
Verkeersovertredingen per 1.000 inwoners3Aantal per 1.000 inwoners2025
Vernieling per 1.000 inwoners1Aantal per 1.000 inwoners2025
Overige misdrijven per 1.000 inwoners1Aantal per 1.000 inwoners2025

De cijfers over misdrijven tonen de door de politie geregistreerde misdrijven in de wijk Sibculo, zowel als aantal als omgerekend per 1.000 inwoners. Niet ieder gepleegd misdrijf wordt gemeld of geregistreerd.

Nabijheid voorzieningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand2,7Gemiddelde afstand in km2025
Huisartsenpraktijken binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 3 km0,9Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 5 km3,1Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpost afstand13Gemiddelde afstand in km2024
Apotheek afstand2,7Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuis met poli afstand3,9Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km6,9Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuis zonder poli afstand13Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km1,9Gemiddeld aantal2025
Supermarkt afstand0,8Gemiddelde afstand in km2025
Supermarkten binnen 1 km0,8Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 3 km1,1Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 5 km2,3Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand2,9Gemiddelde afstand in km2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km0,7Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km4,5Gemiddeld aantal2025
Warenhuis afstand5,8Gemiddelde afstand in km2025
Warenhuizen binnen 5 km0,1Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 10 km2,0Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 20 km8Gemiddeld aantal2025
Café afstand1,0Gemiddelde afstand in km2025
Cafés binnen 1 km0,7Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 3 km1,0Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 5 km2,0Gemiddeld aantal2025
Cafetaria afstand0,8Gemiddelde afstand in km2025
Cafetaria binnen 1 km0,7Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 3 km3,8Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 5 km7,5Gemiddeld aantal2025
Restaurant afstand2,0Gemiddelde afstand in km2025
Restaurants binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 3 km1,8Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 5 km4,6Gemiddeld aantal2025
Hotel afstand5,8Gemiddelde afstand in km2025
Hotels binnen 5 km0,1Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 10 km2,1Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 20 km14Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijf afstand0,8Gemiddelde afstand in km2025
Kinderdagverblijven binnen 1 km0,7Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 3 km1,4Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 5 km4,2Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang afstand0,8Gemiddelde afstand in km2025
Buitenschoolseopvang binnen 1 km0,7Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 3 km1,5Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 5 km5,2Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs afstand1,0Gemiddelde afstand in km2025
Basisonderwijs binnen 1 km0,7Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 3 km1,5Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 5 km4,7Gemiddeld aantal2025
Voortgezet onderwijs afstand6,6Gemiddelde afstand in km2024
Voortgezet onderwijs binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 5 km0,1Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 10 km1,9Gemiddeld aantal2024
VMBO afstand6,6Gemiddelde afstand in km2024
VMBO binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 5 km0,1Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 10 km1,9Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO afstand13Gemiddelde afstand in km2024
HAVO VWO binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2024
Openbaar groen afstand0,3Gemiddelde afstand in km2017
Park of plantsoen afstand6,6Gemiddelde afstand in km2017
Dagrecreatief terrein afstand0,7Gemiddelde afstand in km2017
Bos afstand0,4Gemiddelde afstand in km2017
Open natuurlijk terrein afstand1,2Gemiddelde afstand in km2017
Open droog natuurlijk terrein afstand1,2Gemiddelde afstand in km2017
Open nat natuurlijk terrein afstand1,6Gemiddelde afstand in km2017
Semi-openbaar groen afstand0,7Gemiddelde afstand in km2017
Sportterrein afstand0,9Gemiddelde afstand in km2017
Volkstuin afstand9,7Gemiddelde afstand in km2017
Verblijfsrecreatief terrein afstand1,0Gemiddelde afstand in km2017
Begraafplaats afstand1,1Gemiddelde afstand in km2017
Recreatief binnenwater afstand1,2Gemiddelde afstand in km2017
Oprit hoofdverkeersweg afstand0,6Gemiddelde afstand in km2025
Treinstation afstand5,5Gemiddelde afstand in km2025
Belangrijk overstapstation afstand17Gemiddelde afstand in km2025
Bibliotheek afstand0,8Gemiddelde afstand in km2025
Zwembad afstand10Gemiddelde afstand in km2025
Kunstijsbaan afstand36Gemiddelde afstand in km2025
Podiumkunsten afstand14Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 20 km4,1Gemiddeld aantal2024
Poppodium afstand30Gemiddelde afstand in km2024
Bioscoop afstand14Gemiddelde afstand in km2025
Bioscopen binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 20 km2,0Gemiddeld aantal2025
Sauna afstand7,8Gemiddelde afstand in km2025
Zonnebank afstand11Gemiddelde afstand in km2025
Museum afstand8,9Gemiddelde afstand in km2024
Musea binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 20 km5Gemiddeld aantal2024
Attractie afstand7,8Gemiddelde afstand in km2025
Attracties binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 20 km4,9Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 50 km24Gemiddeld aantal2025
Brandweerkazerne afstand6,6Gemiddelde afstand in km2025

Het CBS publiceert gegevens over de nabijheid van voorzieningen voor inwoners van de wijk Sibculo. De afstanden zijn gemiddelden over de weg en de nabijheidsindicatoren tonen hoeveel voorzieningen binnen een bepaalde afstand beschikbaar zijn.

Omgeving
OnderwerpWaardeEenheidJaar
RegiocodeWK016025Code2026
RegionaamSibculoNaam2026
Soort regioWijkCategorisch type2026
Sorteercode01602500Code2026
Oppervlakte totaal1.206Aantal hectaren2026
Oppervlakte land1.187Aantal hectaren2026
Oppervlakte water19Aantal hectaren2026
Mate van stedelijkheid5Indicator 1-52026
Omgevingsadressendichtheid153Gemiddeld aantal per km²2026
Adressen totaal734Aantal2026
Adressen met postcode726Aantal2026
Adressen met woonfunctie534Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie11Aantal2026
Adressen met celfunctie0Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie0Aantal2026
Adressen met industriefunctie16Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie1Aantal2026
Adressen met logiesfunctie159Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie1Aantal2026
Adressen met sportfunctie1Aantal2026
Adressen met winkelfunctie8Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie10Aantal2026
Verblijfsobjecten731Aantal2026
Ligplaatsen0Aantal2026
Standplaatsen3Aantal2026
Panden met adres713Aantal2026
Adressen met pand730Aantal2026
Percelen met adres689Aantal2026
Adressen met perceel734Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom376Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom358Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom362Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom172Aantal2026
Panden met adres voor 1700geen dataAantal2026
Panden met adres 1700 tot 1900geen dataAantal2026
Panden met adres 1900 tot 1925geen dataAantal2026
Panden met adres 1925 tot 1950geen dataAantal2026
Panden met adres 1950 tot 1970geen dataAantal2026
Panden met adres 1970 tot 1980geen dataAantal2026
Panden met adres 1980 tot 1990geen dataAantal2026
Panden met adres 1990 tot 2000geen dataAantal2026
Panden met adres 2000 tot 2010geen dataAantal2026
Panden met adres 2010 tot 2020geen dataAantal2026
Panden met adres 2020 en latergeen dataAantal2026
Adressen met pand voor 17000Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 19002Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 192513Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 195081Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 1970137Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 1980108Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 199058Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 2000166Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 2010107Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 202010Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later48Aantal2026
Postcodegebied7693NA-7693VNNaam2026
Meest voorkomende postcode7693Naam2026
Dekkingspercentage meest voorkomende postcode100%Percentage2026

De onderwerpen in de categorie omgeving beschrijven onder meer de oppervlakte, het aantal adressen, de bevolkingsdichtheid en de omgevingsadressendichtheid van de wijk Sibculo.

Verkeersongevallen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal8Aantal2025
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade7Aantal2025
Verkeersongevallen letselschade1Aantal2025
Verkeersongevallen dodelijk0Aantal2025

De gegevens over verkeersongevallen in de wijk Sibculo zijn gebaseerd op de registratie van verkeersongevallen door Rijkswaterstaat.

Vervoer
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Personenauto’s totaal870Aantal2025
Personenauto’s - brandstof benzine690Aantal2025
Personenauto’s - overige brandstof175Aantal2025
Personenauto’s per huishouden1,6Aantal2025
Personenauto’s naar oppervlakte73Aantal2025
Motorfietsen80Aantal2025

De vervoersgegevens tonen onder meer het aantal personenauto’s en andere voertuigen in de wijk Sibculo. De voertuiggegevens zijn gebaseerd op het Nederlandse kentekenregister van de RDW.

Woningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad527Aantal2025
Woningen per 1.000 inwoners363Aantal per 1.000 inwoners2025
Nieuwbouw woningen6Aantal2025
Niet-woningvoorraad197Aantal2025
Nieuwbouw niet-woningen0Aantal2025
Gemiddelde woningwaarde€358.000Gemiddeld in Euro2025
Woningwaarde klasse€350.000 tot €400.000Categorisch type2025
Eengezinswoningen511Aantal2025
Meergezinswoningen16Aantal2025
Koopwoningen411Aantal2025
Huurwoningen116Aantal2025
Huurwoningen woningcorporaties79Aantal2025
Huurwoningen overige verhuurders37Aantal2025
Eigendom onbekend0Aantal2025
Bewoond511Aantal2025
Onbewoond16Aantal2025
% Koopwoningen78%Percentage2025
% Huurwoningen22%Percentage2025
% Huurwoningen woningcorporaties15%Percentage2025
% Huurwoningen overige verhuurders7%Percentage2025
% Eigendom onbekend0%Percentage2025
% Eengezinswoningen97%Percentage2025
% Meergezinswoningen3%Percentage2025
% Bewoond97%Percentage2025
% Onbewoond3%Percentage2025
Appartementen24Aantal2026
Tussenwoningen73Aantal2026
Hoekwoningen62Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen126Aantal2026
Vrijstaande woningen249Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen4,0%Percentage2026
% Tussenwoningen14%Percentage2026
% Hoekwoningen12%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen24%Percentage2026
% Vrijstaande woningen47%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 194547Aantal2026
Woningen 1945 tot 1965127Aantal2026
Woningen 1965 tot 197585Aantal2026
Woningen 1975 tot 198582Aantal2026
Woningen 1985 tot 199553Aantal2026
Woningen 1995 tot 200543Aantal2026
Woningen 2005 tot 201546Aantal2026
Woningen 2015 tot 202542Aantal2026
Woningen 2025 en later8Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend1Aantal2026
% Woningen voor 19459%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 196524%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 197516%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 198515%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 199510%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 20058%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 20159%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 20258%Percentage2026
% Woningen 2025 en later2,0%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend0,0%Percentage2026

De woningcijfers voor de wijk Sibculo komen voornamelijk van het CBS en de BAG. Ze beschrijven onder meer de woningvoorraad, woningtypen, bouwperioden, eigendom en gemiddelde WOZ-waarde. Cijfers op wijk- en buurtniveau kunnen zijn afgerond op vijftallen.

Download de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren als Excel document. Alle woonplaatsen, wijken en buurten zijn onderdeel van de download voor de gemeente Hardenberg. Er is ook een download met alle gemeente-, wijk- en buurtgegevens voor heel Nederland.

Selecteer op een groot scherm een categorie in het menu naast de tabel. Gebruik op een klein scherm de keuzelijst boven de tabel.

Tabelgebruik:

  • Kies een categorie om alleen de onderwerpen uit dat deel van de tabel te tonen.
  • Op grote schermen staat de categoriekeuze naast de tabel; op kleine schermen staat deze erboven.
  • Verschuif de tabel op kleine schermen horizontaal om alle kolommen te bekijken.
Top 5 wijk Sibculo: kenmerken met het grootste verschil ten opzichte van Nederland
#KenmerkWaardeWaarde NLVerschilVerschil NLScore
1% Middelbaar opleidingsniveau61%41%20%9,8%2,08
2% Hoger opleidingsniveau11%33%-22%11%1,98
3Omgevingsadressendichtheid1532.093-1.9401.0381,87
4Voortgezet onderwijs afstand6,62,54,12,351,74
5% Twee-onder-één-kap woningen24%9%15%8,8%1,71

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Hardenberg.

RegioSoort regio% Middelbaar opleidingsniveau% Hoger opleidingsniveauOmgevingsadressendichtheidVoortgezet onderwijs afstand% Twee-onder-één-kap woningen
SibculoWijk61%11%1536,624%
NederlandLand41%33%2.0932,59%
HardenbergGemeente51%20%5924,217%
Sibculo KernBuurt61%9,4%1766,726%
Verspreide huizen SibculoBuurt64%13%1336,420%

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Hardenberg.

Top 5 kenmerken wijk Sibculo:

De eerste tabel toont de vijf meest kenmerkende onderwerpen voor wijk Sibculo. Op deze onderwerpen verschilt wijk Sibculo relatief het meest van de rest van Nederland. De vergelijking gebruikt de meest recent beschikbare gegevens per onderwerp.

Regio’s:

De tweede tabel toont de waarden voor de top 5 kenmerken per regio. Getoonde regio’s: wijk Sibculo, Nederland, de gemeente en alle buurten binnen de wijk. Hierbij staan de kenmerken in de kolommen en de vergelijkingsgebieden in de rijen.

Berekening van de grootste verschillen:

Het relatieve verschil is berekend als verschilscore. De verschilscore vergelijkt het verschil voor Sibculo met het gemiddelde verschil voor Nederland. Zo worden de onderwerpen geselecteerd die relatief het sterkst van het Nederlandse gemiddelde afwijken.

De kolommen van de eerste tabel tonen de rekenstappen. ‘Waarde’ is de waarde voor Sibculo, ‘Waarde NL’ het Nederlandse gemiddelde, ‘Verschil’ het verschil tussen beide waarden, ‘Verschil NL’ de gemiddelde afwijking in Nederland en ‘Score’ de daaruit berekende verschilscore.

De verschilscores zijn voor ruim 70 onderwerpen berekend. Uit de onderwerpen met de hoogste scores worden de vijf meest interessante onderwerpen gekozen. Hierdoor worden tegengestelde of vrijwel gelijke onderwerpen niet dubbel getoond en wordt het ontbreken van een onderwerp niet als kenmerk gepresenteerd. Als er bijvoorbeeld relatief veel vrouwen zijn, wordt niet ook automatisch het lage aandeel mannen getoond. Een sterk afwijkende bedrijfstak wordt alleen getoond als deze oververtegenwoordigd is.

Alle verschilscores voor alle wijken en buurten in wijk Sibculo staan in de uitgebreide download voor Hardenberg.

Data en bronnen

Bekijk de gebruikte open databronnen en definities en download uitgebreide regionale datasets over de wijk Sibculo.

Download alle regionale data
Download de uitgebreide datasets voor de gemeente Hardenberg.
Afbeelding van Excel documenten uit de download met regionale data.

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download uitgebreide informatie in handige Excel-overzichten voor de gemeente Hardenberg. De download bevat regionale statistieken, adressen, verkiezingsuitslagen, misdaadcijfers, detail leeftijdsgegevens en meer.

Download!
Gebruikte open data bronnen
Bronvermelding en definities

Veel gegevens op deze pagina komen uit verschillende datasets met regionale cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hierbij is een groot aantal datasets gecombineerd. De meest recente gegevens zijn bijgewerkt tot en met 14 oktober 2026. Daarnaast zijn diverse andere officiële databronnen gebruikt, waaronder het Kadaster, de Kiesraad, de Politie en het RIVM.

Bronnen & definities
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron