Statistieken woonplaats De Kiel

Statistieken woonplaats De Kiel

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de woonplaats De Kiel in de gemeente Coevorden. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.
Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de woonplaats De Kiel in de gemeente Coevorden. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.
Kaart van de woonplaats De Kiel.Bekijk kaart
Aantal inwoners per jaar
De woonplaats De Kiel telt 419 inwoners in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de woonplaats De Kiel.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de woonplaats De Kiel:

JaarAantal inwoners de woonplaats De Kiel% verschil
2026419-1,18%
20254242,42%
2024414-3,5%
2023429-2,05%
20224382,1%
20214291,18%
2020424-2,3%
20194342,36%
20184242,42%
2017414-2,36%
20164241,19%
2015419-2,33%
20144290,0%
2013429geen data

Het aantal inwoners in de woonplaats De Kiel is met 10 inwoners gedaald van 429 inwoners in 2013 tot 419 inwoners in 2026 (dat is een daling van 2,33%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2026 was -1 inwoners (-0,16%).

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente Coevorden.

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in de woonplaats De Kiel:

In 2013 waren er 429 inwoners in de woonplaats De Kiel. In 2017 is het aantal gedaald tot 414 inwoners. Dit is een daling van 15 (-3,5%) ten opzichte van 2013, ten opzichte van het vorige jaar (2016) is het verschil -10 (-2,36%). Het aantal van 414 inwoners is het minimum in de hele periode waarover de inwonersdata beschikbaar zijn. In 2022 is het aantal gestegen tot 438 inwoners. De stijging ten opzichte van 2017 is 24 (5,8%), het verschil ten opzichte van het vorige jaar (2021) is 9 (2,1%). Het aantal van 438 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 2013 tot en met 2026. In 2024 is het aantal gedaald tot 414 inwoners. Dit is een daling van 24 (-5,5%) ten opzichte van 2022, ten opzichte van het vorige jaar (2023) is het verschil -15 (-3,5%). In 2026 waren er 419 inwoners in de woonplaats De Kiel.

Over de woonplaats De Kiel

De woonplaats De Kiel ligt binnen de gemeente Coevorden.

Er zijn 274 adressen en 171 woningen in de woonplaats De Kiel. 83% van de woningen in de woonplaats is een koopwoning. De woningen hebben een gemiddelde WOZ waarde van €349.871. Er wonen 419 inwoners in de woonplaats De Kiel Woonplaats De Kiel telt 205 huishoudens van gemiddeld 2,1 personen. Verder zijn er 276 personenauto’s en 59 bedrijfsvestigingen geregistreerd in de woonplaats De Kiel.

Woonplaats De Kiel heeft een oppervlakte van 420 hectare land (honderd hectare is één vierkante kilometer, 1 km2). De gemiddelde dichtheid van adressen is 57 adressen per km2.

De data voor woonplaats De Kiel zijn afgeleid van andere regionale statistieken. Bekijk de toelichting voor meer informatie over de wijze waarop de data zijn bepaald:

Brondata en downloadbare datasets voor de woonplaats De Kiel:

De gegevens voor de woonplaats De Kiel zijn samengesteld door de CBS cijfers voor wijken en buurten tot woonplaatsgegevens te combineren. De woonplaats De Kiel valt niet precies samen met de gemeente en ook niet met 1 of meerdere wijk(en) of buurt(en). Er zijn 4 buurten die samen geheel of ten dele de woonplaats vormen. Dit zijn: buurt Schoonoord, buurt De Kiel, buurt Verspreide huizen De Kiel en buurt Verspreide huizen Schoonoord. De cijfers voor de woonplaats De Kiel zijn bepaald door de gegevens voor deze buurten gewogen te combineren.

Achtergrond: woonplaatsen worden gebruikt om een deel van een gemeente een handige naam te geven en zijn onderdeel van het postadres. Er worden nauwelijks regionale statistieken voor woonplaatsen gepubliceerd. De meeste regionale statistieken worden per gemeente, wijk, buurt of postcode gepubliceerd. Zie de beschrijving van de betekenis van gemeenten, woonplaatsen, wijken en buurten voor het verzamelen van gegevens in Nederland. Om de statistische informatie toch per woonplaats te tonen zijn de gegevens voor wijken en buurten tot woonplaatsgegevens gecombineerd. Dit is gedaan door de overlap tussen de geografie van buurten en woonplaatsen te gebruiken.

De definities van de onderwerpen die per woonplaats getoond worden zijn te vinden in deze tabel met definities van de brondata.

Alle beschikbare gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren voor de woonplaats de woonplaats De Kiel zijn als Excel document te downloaden als onderdeel van de download met uitgebreide informatie voor de gemeente Coevorden. En er is ook een Excel document met de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren voor alle woonplaatsen in Nederland.

Advertentie:

Aantal inwoners op de kaart van de woonplaats De Kiel
Kaart van de omgeving van de woonplaats De Kiel.
Afbeelding van de woonplaats De Kiel op de kaart.

Kaart met de ligging van de woonplaats De Kiel binnen de gemeente Coevorden.

Bekijk de statistieken voor alle 103 gebieden binnen de gemeente Coevorden via de overzichtspagina van de gebieden in de Coevorden.

Overzicht gebieden Meer Coevorden
Kenmerken van de 171 woningen in de woonplaats De Kiel
Er zijn 171 woningen in de woonplaats De Kiel.
Informatie over de woningen in deze regio op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken. En bekijk de woningkenmerken per buurt in de gemeente Coevorden in een interactieve tabel.

Toelichting
Woningwaarde per jaar
De gemiddelde WOZ waarde in de woonplaats De Kiel was €349.871 in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in de woonplaats De Kiel.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de data van het CBS voor de woonplaats De Kiel:

JaarGemiddelde WOZ woningwaarde Woonplaats De Kiel% verschil
2025€349.8715,2%
2024€332.5924,87%
2023€317.14313%
2022€280.81013%
2021€248.7575,6%
2020€235.5274,01%
2019€226.45248%
2018€152.5600,18%
2017€152.2891,1%
2016€150.6390,33%
2015€150.137-1,38%
2014€152.244-6,8%
2013€163.268geen data

De gemiddelde WOZ woningwaarde in de woonplaats De Kiel is met €186.603 gestegen van €163.268 in 2013 tot €349.871 in 2025 (dat is een toename van 114%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2025 was €15.550 (7,3%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een duidelijk stijgende trend: De cijfers groeien bijna ieder jaar.

Bekijk ook de ranglijst van de woningwaarden per buurt in de gemeente Coevorden.

Toelichting
Download een schat aan informatie
  • Uitgebreide informatie in handige Excel overzichten voor de gemeente Coevorden.
  • Meer dan 250 onderwerpen voor Nederland en alle provincies, gemeenten, wijken en buurten in Nederland.
Woningwaarde en 65-plussers per gebied
De gemiddelde woningwaarde in de woonplaats De Kiel is €349.871, het percentage inwoners van 65 jaar en ouder is 27% en er zijn 171 woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde woningwaarde per regio op de horizontale as. Deze is afgezet tegen het percentage inwoners van 65 jaar en ouder op de verticale as. Iedere regio wordt als cirkel weergegeven. De omvang van de cirkels hangt af van het aantal woningen in een gebied: hoe meer woningen, hoe groter de cirkel.

Woningwaarde ten opzichte van inwoners van 65 jaar en ouder per gebied, de volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (grijs), provincie Drenthe (bruin), gemeente Coevorden (geel), 24 woonplaatsen (groen), 9 wijken (oranje) en 59 buurten (blauw). De woonplaats De Kiel wordt in het rood weergegeven. Klik op de naam van een cirkel om de gegevens voor dat gebied weer te geven.

Soorten woningen
Vrijstaande woningen komen het meeste voor in de woonplaats De Kiel: er zijn 126 adressen met het woningtype vrijstaande woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de woonplaats De Kiel.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 januari 2026.

Advertentie:

Adressen: 274 totaal in de woonplaats De Kiel

Informatie op basis van de BAG (de Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) van 1 januari 2026. De woonplaats De Kiel telt in totaal 274 adressen, met 206 verblijfsobjecten en 68 standplaatsen (er zijn geen ligplaatsen). 28% van de adressen in woonplaats De Kiel ligt binnen de bebouwde kom en 72% van de adressen ligt buiten de bebouwde kom.

Adressen Coevorden
Adressen: gebruiksdoelen
In de woonplaats De Kiel zijn er 154 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel woonfunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor de woonplaats De Kiel.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 65 panden uit de bouwperiode 1970 tot 1980 in de woonplaats De Kiel.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor de woonplaats De Kiel. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 januari 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Bevolking in de woonplaats De Kiel

De onderstaande grafieken tonen informatie over de bevolking in de woonplaats De Kiel. Getoond worden: het aantal inwoners naar leeftijd, de burgerlijke staat van inwoners, of inwoners een migratie achtergrond hebben en het opleidingsniveau van inwoners.

Inwoners per leeftijdsgroep in de woonplaats De Kiel






Heel even geduld alsjeblieft...

de leeftijdsgegevens worden geladen!







Bevolking, leeftijdsgroepen: aantal inwoners op 1 januari 2026 per leeftijdsgroep.

De grafiek toont de leeftijdsgroepen. Het aantal inwoners is ook per individueel levensjaar beschikbaar (alleen de inwoners van 105 jaar en ouder vormen 1 groep). De inwoners naar leeftijd zijn er tot op buurtniveau in het document met leeftijdsgegevens in de download voor de gemeente Coevorden.

Burgerlijke staat in de woonplaats De Kiel






Heel even geduld alsjeblieft...

de burgelijkestaat pie wordt geladen!







Bevolking, burgerlijke staat: aantal en percentage inwoners op 1 januari 2025 naar burgerlijke staat.

Onderverdeling van de bevolking in de woonplaats De Kiel naar de situaties ‘Ongehuwd‘, ‘Gehuwd‘, ‘Gescheiden‘ en ‘Verweduwd‘.

Toelichting
Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in de woonplaats De Kiel.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2013 tot en met 2025: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in de woonplaats De Kiel per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor de woonplaats De Kiel:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
20254001112
20243901112
2023405712
2022415617
2021405617
2020396820
2019411815
2018396820
2017397611
2016407611
2015397814
20143971220
20133971220

In 2025 was de herkomst van inwoners in de woonplaats De Kiel als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 95%, herkomst uit Europese landen: 2,6% en herkomst uit landen buiten Europa: 2,84% En in 2013 was de verdeling van inwoners naar herkomstgebied als volgt: herkomst uit Nederland: 93%, herkomst uit Europa: 2,8% en herkomst van buiten Europa: 4,66%.

Toelichting Meer migratie
Migratie herkomstlanden

Bekijk ook de detail informatie over het aantal inwoners in Coevorden naar land van herkomst.

Landen van herkomst
Migratie achtergrond: Geboortelanden en herkomstlanden
Van de inwoners van de woonplaats De Kiel is 99% in Nederland geboren (gegevens 2025).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking in de woonplaats De Kiel: de grafiek toont het aantal inwoners in 2025, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland. Gebruik het filter om een categorie te selecteren.

De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.

Toelichting
Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar
Van de inwoners in de woonplaats De Kiel heeft 5,8% een praktisch opleidingsniveau, 91,6% een middelbaar opleidingsniveau en 2,6% een hoger opleidingsniveau.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar per 1 oktober 2024 in de woonplaats De Kiel.

Bovenstaande donutgrafiek toont het percentage basis, middelbaar en hoog opgeleiden voor de woonplaats De Kiel. Bekijk het aantal inwoners per opleidingsniveau door op de taartpunten in de grafiek te klikken.

Definities opleidingsniveau

Download alle informatie over de gemeente Coevorden:
Download hier alle gegevens voor de gemeente, woonplaatsen, wijken en buurten in Coevorden. Meerdere  bronbestanden handig gecombineerd in diverse Excel documenten met alle gegevens voor de gemeente op aparte werkbladen gepresenteerd in verschillende combinaties: per jaar en per regio soort.

Download een schat aan informatie voor de gemeente Coevorden. Met verschillende handige overzichten voor alle woonplaatsen, wijken en buurten en alle jaren! En daarnaast met alle adressen, alle postcode statistieken, detail leeftijdsgegevens, politiedata, verkiezingsuitslagen en nog veel meer!

Download!
Inspireer anderen en deel deze pagina:
Deel deze pagina:

Onderwijs in de woonplaats De Kiel

Hier vind je een kleine selectie uit de datasets over het onderwijs. Bekijk véél meer informatie over het onderwijs op AlleCijfers.

Woonplaats De KielGemeente CoevordenProvincie Drenthe
Aantal kinderopvanglocaties0701.150
Aantal kindplaatsen01.44623.745
Aantal vestigingen basisonderwijs024280
Aantal leerlingen basisonderwijs02.38939.585
Aantal vestigingen voortgezet onderwijs0245
Aantal leerlingen voortgezet onderwijs01.28023.252
Aantal opleidingen middelbaar beroepsonderwijs0020
Aantal studenten middelbaar beroepsonderwijs0010.705
Aantal opleidingen hoger onderwijs0031
Aantal studenten hoger onderwijs002.240

Bovenstaande tabel toont data van het LRK en DUO over kinderopvang en onderwijs. De gegevens zijn bijgewerkt tot en met 1 mei 2026.

Het aantal leerlingen betreft het aantal dat onderwijs volgt op een school in de woonplaats De Kiel. Op de pagina’s over het basisonderwijs en over de middelbare scholen zijn ook gegevens beschikbaar over het huisadres van leerlingen ten opzichte van het adres van de schoolvestigingen.

Gemiddelde afstanden kinderopvang en onderwijs
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een basisschool in de woonplaats De Kiel is 2,2 kilometer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand staafdiagram toont de gemiddelde afstand in kilometers over de weg tot kinderdagverblijven, buitenschoolseopvang, basisonderwijs, voortgezet onderwijs totaal, VMBO scholen en HAVO VWO scholen. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens voor verschillende soorten locaties te tonen. De gebruikte cijfers komen van uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor de situatie in 2025.


Onderstaande tabel de gemiddelde afstand in kilometers voor verschillende soorten locaties voor kinderopvang en onderwijs. De gegevens worden getoond per (vergelijkings)gebied en gelden voor 2025.

RegioKinderdagverblijfBuitenschoolseopvangBasisonderwijsVoortgezet onderwijsVMBOHAVO VWO
Nederland0,70,70,82,52,63,4
Provincie Drenthe0,91,01,04,24,26,2
Gemeente Coevorden1,21,51,24,44,46,6
Wijk 10 Coevorden0,91,01,01,61,61,6
Steenwijksmoer3,23,61,15,25,25,2
Wijk 12 Nieuwe Krim1,34,61,37,77,77,7
Wijk 13 Weijerswold4,34,34,34,14,14,1
Wijk 14 Vlieghuis en Padhuis2,62,72,66,76,76,7
Wijk 20 Dalen1,12,01,06,16,16,3
Wijk 30 Oosterhesselen1,51,91,54,24,211,9
Wijk 40 Sleen1,31,41,38,28,210,7
Wijk 50 Zweeloo1,41,41,25,65,614,6
Woonplaats Aalden0,60,60,65,15,114,4
Woonplaats Benneveld3,63,63,64,04,012,7
Woonplaats Coevorden1,01,21,01,91,91,9
Woonplaats Dalen0,70,80,95,75,75,7
Woonplaats Dalerpeel0,75,00,78,18,18,1
Woonplaats Dalerveen0,94,50,97,57,57,5
Woonplaats De Kiel2,32,32,29,79,716,1
Woonplaats Diphoorn1,61,61,85,85,87,4
Woonplaats Erm2,52,52,96,16,17,6
Woonplaats Gees3,03,03,03,03,013,3
Woonplaats Geesbrug0,91,70,88,38,310,3
Woonplaats Holsloot3,43,83,58,58,510,3
Woonplaats Meppen2,42,42,44,14,116,0
Woonplaats Nieuwlande Coevorden2,72,72,711,711,711,7
Woonplaats Noord-Sleen3,13,11,17,37,38,5
Woonplaats Oosterhesselen0,90,90,91,01,012,9
Woonplaats Schoonoord0,50,50,511,011,014,5
Woonplaats Sleen0,40,50,56,56,58,4
Woonplaats Stieltjeskanaal2,63,92,65,55,55,5
Woonplaats ’t Haantje3,44,84,26,76,78,0
Woonplaats Wachtum3,03,00,85,95,98,9
Woonplaats Wezup3,53,51,38,58,514,6
Woonplaats Wezuperbrug2,72,71,811,411,416,6
Woonplaats Zweeloo1,71,71,75,95,913,3
Woonplaats Zwinderen3,54,53,36,26,211,0

Deze grafiek toont een regionale vergelijking van de gemiddelde reisafstanden voor inwoners van hun woonadres naar de dichtstbijzijnde locaties voor kinderopvang, basisonderwijs en voortgezet onderwijs. De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting. In de grafiek zie je de gegevens voor de woonplaats De Kiel in vergelijking tot andere gebieden. De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (oranje), provincie Drenthe (bruin), gemeente Coevorden (geel), 24 woonplaatsen (roze) en 9 wijken (groen). Woonplaats De Kiel wordt in het rood weergegeven.

Leerlingen en studenten in de woonplaats De Kiel
In 2024 woonden er 56 leerlingen en studenten in de woonplaats De Kiel.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Onderwijsdata: aantal leerlingen en studenten per soort onderwijs in de woonplaats De Kiel, data van het CBS over 2024.

De grafiek toont het aantal leerlingen in het PO en VO en het aantal studenten in het MBO, HBO, en WO dat als inwoner staat ingeschreven op een adres in de woonplaats De Kiel.

Toelichting
Scholen in het primair en voortgezet onderwijs per jaar
Er was één school in de woonplaats De Kiel in 2018, in 2026 zijn er geen scholen meer bekend.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen in het primair en voortgezet onderwijs per jaar in de woonplaats De Kiel van 2007 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal vestigingen in het primair en voortgezet onderwijs per jaar op basis van de data van DUO voor de woonplaats De Kiel:

JaarBasisonderwijsSpeciaal onderwijsVoortgezet onderwijsTotaal
20071001
20081001
20091001
20101001
20111001
20121001
20131001
20141001
20151001
20161001
20171001
20181001

DUO publiceert maandelijks adreslijsten met alle onderwijslocaties. Op basis van onze verzameling met deze gegevens sinds 2007 zijn diverse overzichten over de regionale ontwikkeling van het onderwijs mogelijk.

Onderwijs datasets

Advertentie:

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddeld energieverbruik per woning per jaar in de woonplaats De Kiel.


Onderstaande tabel toont het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik per type woning voor 2024 voor de woonplaats De Kiel:

Soort woningGemiddeld gasverbruikGemiddelde elektriciteitslevering per woning
Appartement77183
Tussenwoning107236
Hoekwoning124214
Twee-onder-één-kap woning7971.645
Vrijstaande woning1.2053.160
Koopwoning1.1793.148
Huurwoning8201.435

Data over het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik voor aardgas in m3. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen. Het verbruik van gas en elektra is ook bekend per woningtype, zie de tabel.

Toelichting
Energielabels
De meest voorkomende energielabels in de woonplaats De Kiel zijn C (55 adressen) en F (31 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in de woonplaats De Kiel. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 januari 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel C komt het meeste voor in de woonplaats De Kiel: 55 adressen hebben energielabel C. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente Coevorden bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Dichtheid per km² van bevolking, adressen en auto's

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de woonplaats De Kiel voor 2025.


Onderstaande tabel toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto's per km² oppervlakte in Nederland en de woonplaats De Kiel voor 2025:

DichtheidNederlandWoonplaats De Kiel
Bevolking536101
Adressen2.08257
Autos27566

De data over het aantal inwoners-, adressen- en personenauto’s per vierkante kilometer land geven een beeld van ‘de mate van concentratie van menselijke activiteiten’ in de woonplaats De Kiel ten opzichte van het gemiddelde voor Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Toelichting
Verkeersongevallen naar afloop
Er waren 4 verkeersongevallen in de woonplaats De Kiel in 2024.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal verkeersongevallen in de woonplaats De Kiel. Gebruik het filter boven de grafiek om het aantal ongevallen per afloop (materiële schade, letselschade of dodelijke afloop) te bekijken.


Onderstaande tabel laat zien hoeveel verkeersongevallen er in het jaar 2024 in de woonplaats De Kiel plaatsvonden, uitgesplitst naar afloop.

Afloop verkeersongevallenAantal verkeersongevallen in 2024
Totaal4
Materiële schade3
Letselschade1
Dodelijke afloop0

De dataset met verkeersongevallen BRON is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen de woonplaats De Kiel vallen.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Uitslag Tweede Kamer verkiezingen 2025
Stembureau Dorpshuis de Kiel

Onderstaande grafiek toont het aantal stemmen per politieke partij dat bij de verkiezingen voor de Tweede Kamer van 29 oktober 2025 in Stembureau Dorpshuis de Kiel is uitgebracht. Stembureau Dorpshuis de Kiel was bij deze verkiezingen het enige stembureau binnen de woonplaats De Kiel.






Heel even geduld alsjeblieft...

de verkiezingsuitslagen per stembureau (stemlokaal) worden geladen!







Aantal stemmen per partij zoals uitgebracht te Stembureau Dorpshuis de Kiel bij de Tweede Kamer verkiezingen van oktober 2025. De grafiek toont de 13 partijen waarop bij de Tweede Kamer verkiezingen van oktober 2025 in de woonplaats De Kiel stemmen zijn uitgebracht.

Bekijk veel meer informatie over de verkiezingen op de pagina met alle 50 stembureaus in de gemeente Coevorden en op de pagina met alle verkiezingsuitslagen voor de gemeente Coevorden. En download alle verkiezingsdata in een Excel document als onderdeel van de uitgebreide informatie voor de gemeente Coevorden.

Stembureaus Coevorden
Gemiddeld inkomen per inwoner (€31.125)




Heel even geduld alsjeblieft...



de inkomensgegevens worden geladen!







Gemiddeld bruto inkomen per inwoner over het jaar 2023 in de woonplaats De Kiel.

Over de inkomensdata:
Inwoners en inkomensontvangers: Het gemiddeld inkomen per inwoner in de woonplaats De Kiel is €31.125. Het gemiddeld inkomen per inkomensontvanger is €35.702. Woonplaats De Kiel telt 335 inkomensontvangers op 419 inwoners totaal.
3% van de huishoudens in de woonplaats De Kiel heeft een inkomen op of rond het sociaal minimum. Studentenhuishoudens en huishoudens met een onvolledig jaarinkomen zijn hierin niet meegenomen. Het sociaal minimum is het wettelijk bestaansminimum zoals dat in de politieke besluitvorming is vastgesteld. Zie de tabel met definities van de brondata voor de volledige definities.
Er zijn nog veel meer inkomensgegevens beschikbaar. Deze vind je onder het kopje inkomen in de tabel met 250+ onderwerpen en in de Excel download met alle data voor de gemeente Coevorden.

Inwoners en inkomensontvangers:
Over de schaal van de inkomensmeter:
De schaal toont de verdeling van het gemiddelde inkomen per inwoner voor alle woonplaatsen in Nederland. De laagste 10% en 25% woonplaatsen komen in het rode en oranje gebied. De hoogste 25% woonplaatsen vallen in het groene gebied. De verdeling is berekend op basis van het 'percentiel' van het gemiddelde inkomen per inwoner voor alle woonplaatsen in Nederland. Hierbij zijn alle waarden van laag naar hoog gesorteerd. Zoals de mediaan een 50% percentiel is. Zie deze uitleg over het (gewogen) gemiddelde, mediaan, modus en percentieel.
Meer inkomensdata:
Er zijn nog veel meer inkomensgegevens beschikbaar, zoals het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger en gegevens over uitkeringen en de inkomens van huishoudens. Deze vind je onder het filter inkomen in de tabel met 250+ onderwerpen en in de uitgebreide Excel downloads.

Advertentie:

Bedrijfsvestigingen (59 totaal)






Heel even geduld alsjeblieft...

de data worden geladen!







Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen van bedrijven per sector per jaar in de woonplaats De Kiel (het aantal bedrijven in de sector "overheid, onderwijs en zorg (Ooz)" is vanaf 2020 bekend).

De ‘gestapelde lijngrafiek’ toont het aantal bedrijfsvestigingen in de woonplaats De Kiel voor elk van de volgende 8 sectoren:

  1. Lbv: Landbouw, bosbouw en visserij
  2. Nen: Nijverheid en energie
  3. Hh: Handel en HORECA
  4. Vic: Vervoer, informatie en communicatie
  5. Fdo: Financiele diensten en onroerendgoed
  6. Zd: Zakelijke dienstverlening
  7. Ooz: Overheid, onderwijs en zorg
  8. Cro: Cultuur, recreatie en overige diensten

In de woonplaats De Kiel zijn in totaal 59 bedrijfsvestigingen geregistreerd (gegevens voor 2025).

Toelichting Definities
Data over voertuigen

Deze paragraaf toont data over de op kenteken geregistreerde voertuigen in de woonplaats De Kiel. Dit is regionale data van de RDW. De data is beschikbaar per soort voertuig, per energiebron (brandstof) en per maand. Deze gegevens worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent was dit op 1 mei 2026. Bekijk de toelichting voor de bronbeschrijving en definities van de regionale voertuig data.

Toelichting Autodata
Voertuigen naar energiebron
Er zijn 302 voertuigen met ‘benzine’ als energiebron in de woonplaats De Kiel in mei 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen per type energiebron (brandstof) dat in mei 2026 in het kentekenregister van de RDW in de woonplaats De Kiel geregistreerd staat.

Er zijn in totaal 439 op naam geregistreerde voertuigen in de woonplaats De Kiel (in mei 2026).

Voertuigen naar soort
Er zijn 229 voertuigen van het type ‘personenauto’ in de woonplaats De Kiel in mei 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen naar soort motorvoertuig dat in mei 2026 in het kentekenregister van de RDW in de woonplaats De Kiel geregistreerd staat.

Vergelijk het percentage auto’s per energiebron op de pagina met regionale voertuigdata.

Politiedata over misdaad

De vier onderstaande grafieken tonen de geregistreerde misdaad op basis van data van de politie en het CBS voor de woonplaats De Kiel. De beschrijvingen van de soorten misdrijven zoals de politie deze gebruikt zijn te vinden in de tabel met definities van de verschillende soorten delicten. De politiedata wordt maandelijks bijgewerkt, het meest recent was dit op 15 april 2026.

Meer misdaad
Totaal geregistreerde misdaad per maand of per jaar
Er zijn in 2025 in totaal 3 misdrijven in de woonplaats De Kiel geregistreerd.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Totaal aantal geregistreerde misdaden in de woonplaats De Kiel, 2012 tot en met 2025 (bij weergave van de gegevens per jaar) of oktober 2024 tot en met maart 2026 (bij weergave van de gegevens per maand).

In de woonplaats De Kiel zijn van 2012 tot en met 2025 in totaal 85 misdrijven geregistreerd. Deze misdrijven zijn ingedeeld naar 18 verschillende soorten delicten. Voor 17% van alle woonplaatsen in heel Nederland zijn er in deze periode 85 of minder misdrijven geregistreerd. In 2025 werden in de woonplaats De Kiel 3 misdrijven door de politie vastgelegd. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens per maand of per jaar te tonen.

Misdaden naar type delict
De meest voorkomende soorten misdrijven in de woonplaats De Kiel van 2012 t/m 2025 zijn Horizontale fraude (18 delicten) en Vernieling cq. zaakbeschadiging (16 delicten).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal geregistreerde misdaden voor de tien meest voorkomende soorten delicten, 2012 tot en met 2025, woonplaats De Kiel.

Definities misdaad
Misdaad totaal per maand
In maart 2026 zijn er geen misdrijven in de woonplaats De Kiel geregistreerd.
Afbeelding van een warmtekaart (een heatmap in het Engels, een visuele weergave van data waarbij kleuren worden gebruikt om waarden weer te geven) met het totaal aantal misdrijven in de woonplaats De Kiel per maand en per jaar.

Bovenstaande warmtekaart geeft een visuele weergave van het totaal aantal door de politie geregistreerde misdrijven per maand in de woonplaats De Kiel over de afgelopen 6 jaar.

Alle gegevens zijn beschikbaar in het Excel document met politiedata als onderdeel van de download voor de gemeente Coevorden.

Misdaden per 1.000 inwoners
Er waren 7 misdrijven per 1.000 inwoners van het type ‘diefstal’ in 2025 in de woonplaats De Kiel.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Criminaliteit: aantal misdaden per 1.000 inwoners in 2025 in de woonplaats De Kiel.

De grafiek toont de meest recente gegevens over het aantal misdaden per 1.000 inwoners voor de woonplaats De Kiel. De gegevens over misdaden zijn hiertoe gegroepeerd in (1) het totaal aantal diefstallen (alle vormen, zoals diefstal uit woningen en schuren, diefstal van auto's en fietsen en winkeldiefstal), (2) geweld en seksmisdrijven, (3) milieuovertredingen, (4) oplichting, (5) verkeersovertredingen, (6) vernielingen en misdrijven tegen de openbare orde en (7) alle overige misdrijven. De definities van alle verschillende soorten delicten met daarbij de categorie waarin deze zijn ingedeeld zijn te vinden in de bronbeschrijving van de politiedata.

Advertentie:

Geboorte per 1.000 inwoners
Er zijn 3 baby’s per 1.000 inwoners geboren in 2024 in de woonplaats De Kiel.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal levend geboren babies per 1.000 inwoners in de woonplaats De Kiel.

De cijfers over de geboortes per 1.000 aantal inwoners zijn berekend door het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december te delen door het aantal inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

Cijfers over geboorte

De cijfers over het relatieve aantal geboortes zijn gebaseerd op data van het CBS. Als basis hiervoor is het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december in verhouding tot het aantal inwoners op 1 januari van een jaar in de woonplaats De Kiel genomen. Het relatieve aantal geboorten kan hoger uitvallen dan verwacht op basis van het inwonertal. Het relatieve cijfer betreft namelijk het aantal geboorten gedurende het jaar ten opzichte van het aantal inwoners op 1 januari. In nieuwbouwwijken kan het aantal inwoners sterk groeien in een jaar. Zo kunnen er in 1 jaar 10 kinderen geboren worden in een wijk waarin op 1 januari slechts 10 inwoners wonen, maar aan het eind van het jaar bijvoorbeeld 200 inwoners.

Sterfte per 1.000 inwoners
Er zijn 7 personen per 1.000 inwoners overleden in 2024 in de woonplaats De Kiel.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal sterftes per 1.000 inwoners in de woonplaats De Kiel.

De cijfers over de sterfte per 1.000 aantal inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS. De relatieve sterfte is bepaald als het aantal overledenen van 1 januari tot en met 31 december, per 1.000 inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

Meer sterfte
Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor de woonplaats De Kiel voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

BedrijvenWaardeEenheidJaar
Bedrijfsvestigingen totaal59Aantal2025
A Landbouw, bosbouw en visserij10Aantal2025
B-F Nijverheid en energie11Aantal2025
G+I Handel en horeca6Aantal2025
H+J Vervoer, informatie en communicatie0Aantal2025
K-L Financiële diensten, onroerend goed0Aantal2025
M-N Zakelijke dienstverlening21Aantal2025
O-Q Overheid, onderwijs en zorg6Aantal2025
R-U Cultuur, recreatie, overige diensten5Aantal2025
% A Landbouw, bosbouw en visserij17%Percentage2025
% B-F Nijverheid en energie19%Percentage2025
% G+I Handel en horeca10%Percentage2025
% H+J Vervoer, informatie en communicatie0,0%Percentage2025
% K-L Financiële diensten, onroerend goed0,0%Percentage2025
% M-N Zakelijke dienstverlening36%Percentage2025
% O-Q Overheid, onderwijs en zorg10%Percentage2025
% R-U Cultuur, recreatie, overige diensten8,5%Percentage2025
BevolkingWaardeEenheidJaar
Inwoners419Aantal2026
Mannen217Aantal2025
Vrouwen212Aantal2025
0 tot 15 jaar40Aantal2026
15 tot 25 jaar44Aantal2026
25 tot 45 jaar73Aantal2026
45 tot 65 jaar141Aantal2026
65 jaar of ouder113Aantal2026
Ongehuwd162Aantal2025
Gehuwd198Aantal2025
Gescheiden39Aantal2025
Verweduwd24Aantal2025
% Mannen51%Percentage2025
% Vrouwen49%Percentage2025
% 0 tot 15 jaar9,7%Percentage2026
% 15 tot 25 jaar11%Percentage2026
% 25 tot 45 jaar18%Percentage2026
% 45 tot 65 jaar34%Percentage2026
% 65 jaar of ouder27%Percentage2026
% Ongehuwd38%Percentage2025
% Gehuwd47%Percentage2025
% Gescheiden9,2%Percentage2025
% Verweduwd5,7%Percentage2025
Geboorten5Aantal2024
Geboorte relatief3Aantal per 1.000 inwoners2024
Sterftes6Aantal2024
Sterfte relatief7Aantal per 1.000 inwoners2024
Leerlingen PO23Aantal2024
Leerlingen VO12Aantal2024
Studenten MBO11Aantal2024
Studenten HBO10Aantal2024
Studenten WO0Aantal2024
Praktisch opleidingsniveau11Aantal2024
Middelbaar opleidingsniveau175Aantal2024
Hoger opleidingsniveau5Aantal2024
% Praktisch opleidingsniveau5,8%Percentage2024
% Middelbaar opleidingsniveau92%Percentage2024
% Hoger opleidingsniveau2,62%Percentage2024
Jongeren met jeugdzorg in natura1Aantal2024
% Jongeren met jeugdzorg1,31%Percentage2024
Wmo cliënten24Aantal2024
Wmo cliënten per 1.000 inwoners56Aantal per 1.000 inwoners2024
Bevolkingsdichtheid101Aantal per km²2025

De inwonersaantallen worden altijd op vijftallen afgerond, hierdoor kan het voorkomen dat een optelling van subgroepen (zoals inwoners naar geslacht of naar leeftijd) licht afwijkt van het totaal aantal inwoners.


EnergieverbruikWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning3.040Gemiddeld in kWh2024
Gemiddelde elektriciteitsteruglevering per woning1.569Gemiddeld in kWh2024
% Woningen met zonnestroom8%Percentage2024
% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmd1%Percentage2024
Gemiddelde elektriciteitslevering appartement183Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering tussenwoning236Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering hoekwoning214Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering twee-onder-één-kap woning1.645Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering vrijstaande woning3.160Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering huurwoning1.435Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering koopwoning3.148Gemiddeld in kWh2023
Gemiddeld aardgasverbruik per woning1.124Gemiddeld per m³2024
% Woningen met stadsverwarming0%Percentage2014
% Aardgasvrije woningen0%Percentage2024
% Aardgaswoningen11%Percentage2024
Gemiddeld aardgasverbruik appartement77Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik tussenwoning107Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik hoekwoning124Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik twee-onder-één-kap woning797Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik vrijstaande woning1.205Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik koopwoning1.179Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik huurwoning820Gemiddeld per m³2023
Publieke laadpalengeen dataAantalgeen data
Adressen zonder energielabel86Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel99Aantal2026
Adressen met definitief energielabel89Aantal2026
Energielabels A+++++0Aantal2026
Energielabels A++++0Aantal2026
Energielabels A+++0Aantal2026
Energielabels A++0Aantal2026
Energielabels A+0Aantal2026
Energielabels A23Aantal2026
Energielabels B25Aantal2026
Energielabels C55Aantal2026
Energielabels D26Aantal2026
Energielabels E6Aantal2026
Energielabels F31Aantal2026
Energielabels G22Aantal2026
HuishoudensWaardeEenheidJaar
Huishoudens205Aantal2025
Eenpersoonshuishoudens67Aantal2025
Meerpersoonshuishoudens138Aantal2025
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen77Aantal2025
Meerpersoonshuishoudens met kinderen61Aantal2025
% Eenpersoonshuishoudens33%Percentage2025
% Meerpersoonshuishoudens67%Percentage2025
% Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen38%Percentage2025
% Meerpersoonshuishoudens met kinderen30%Percentage2025
Gemiddelde huishoudensgrootte2,1Gemiddeld aantal2025
InkomenWaardeEenheidJaar
Werkzame beroepsbevolking196Aantal2024
Netto arbeidsparticipatie49%Percentage2024
% Werknemers9%Percentage2024
% Werknemers met vaste arbeidsrelatie6%Percentage2024
% Werknemers met flexibele arbeidsrelatie3%Percentage2024
% Zelfstandigen2%Percentage2024
Inkomensontvangers335Aantal2024
Inkomensontvangers per 1.000 inwoners809Aantal per 1.000 inwoners2024
Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger€35.702Gemiddeld in Euro2023
Gemiddeld inkomen per inwoner€31.125Gemiddeld in Euro2023
40% personen met laagste inkomen29%Percentage2024
20% personen met hoogste inkomen10%Percentage2024
% Personen in armoede1,24%Percentage2024
% Personen tot 25% boven armoedegrens3,15%Percentage2024
Gemiddeld huishoudinkomen€26.283euro2023
40% huishoudens met laagste inkomen23%Percentage2024
20% huishoudens met hoogste inkomen14%Percentage2024
% Huishoudens met een laag inkomen1,39%Percentage2023
% Huishoudens onder of rond sociaal minimum3,25%Percentage2023
% Huishoudens tot 110% van sociaal minimum5,2%Percentage2023
% Huishoudens tot 120% van sociaal minimum6,2%Percentage2023
Mediaan vermogen van particuliere huishoudens€152.738euro2024
Personen per soort uitkering - Bijstand1Aantal2024
Personen per soort uitkering - AO33Aantal2024
Personen per soort uitkering - WW0Aantal2024
Personen per soort uitkering - AOW102Aantal2024
% Personen per soort uitkering - Bijstand0%Percentage2024
% Personen per soort uitkering - AO8%Percentage2024
% Personen per soort uitkering - WW0%Percentage2024
% Personen per soort uitkering - AOW25%Percentage2024
MigratieWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland400Aantal2025
Herkomst buiten Nederland23Aantal2025
Herkomst Europa11Aantal2025
Herkomst buiten Europa12Aantal2025
% Herkomst Nederland95%Percentage2025
% Herkomst buiten Nederland5,4%Percentage2025
% Herkomst Europa2,6%Percentage2025
% Herkomst buiten Europa2,84%Percentage2025
Geboren in Nederland met herkomst Nederland395Aantal2025
Geboren in Nederland met herkomst Europa11Aantal2025
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa11Aantal2025
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland22Aantal2025
Geboren in Nederland417Aantal2025
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa1Aantal2025
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa2Aantal2025
Geboren buiten Nederland3Aantal2025
% Geboren in Nederland met herkomst Nederland93%Percentage2025
% Geboren in Nederland met herkomst Europa2,59%Percentage2025
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland5,2%Percentage2025
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa2,59%Percentage2025
% Geboren in Nederland99%Percentage2025
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa0,24%Percentage2025
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa0,47%Percentage2025
% Geboren buiten Nederland0,71%Percentage2025
Autochtoon415Aantal2022
Westers22Aantal2022
Niet-westers2Aantal2022
Nederlandse Antillen en Aruba0Aantal2022
Marokko0Aantal2022
Suriname0Aantal2022
Turkije0Aantal2022
Overig niet-westers1Aantal2022
MisdrijvenWaardeEenheidJaar
Misdrijven3Aantal2025
Diefstal3Aantal2025
Geweld en seksmisdrijven0Aantal2025
Milieu overtredingen0Aantal2025
Oplichting0Aantal2025
Verkeersovertredingen0Aantal2025
Vernieling0Aantal2025
Overige misdrijven0Aantal2025
Misdrijven per 1.000 inwoners7Aantal per 1.000 inwoners2025
Diefstal per 1.000 inwoners7Aantal per 1.000 inwoners2025
Geweld en seksmisdrijven per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Milieu overtredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Oplichting per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Verkeersovertredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Vernieling per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Overige misdrijven per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Nabijheid voorzieningenWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand2,24Gemiddelde afstand in km2025
Huisartsenpraktijken binnen 1 km0,12Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 3 km0,82Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 5 km0,97Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpost afstand17Gemiddelde afstand in km2024
Apotheek afstand2,24Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuis met poli afstand17Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km1,03Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuis zonder poli afstand17Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km1,03Gemiddeld aantal2025
Supermarkt afstand2,01Gemiddelde afstand in km2025
Supermarkten binnen 1 km0,12Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 3 km0,91Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 5 km0,97Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand2,01Gemiddelde afstand in km2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km0,34Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km2,7Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km2,88Gemiddeld aantal2025
Warenhuis afstand10Gemiddelde afstand in km2025
Warenhuizen binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 10 km0,7Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 20 km5,7Gemiddeld aantal2025
Café afstand7,6Gemiddelde afstand in km2025
Cafés binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Cafetaria afstand2,01Gemiddelde afstand in km2025
Cafetaria binnen 1 km0,22Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 3 km1,79Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 5 km1,94Gemiddeld aantal2025
Restaurant afstand1,99Gemiddelde afstand in km2025
Restaurants binnen 1 km0,56Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 3 km4,46Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 5 km5,1Gemiddeld aantal2025
Hotel afstand5,5Gemiddelde afstand in km2025
Hotels binnen 5 km0,29Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 10 km7,8Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 20 km25Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijf afstand2,26Gemiddelde afstand in km2025
Kinderdagverblijven binnen 1 km0,13Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 3 km1,49Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 5 km2,75Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang afstand2,26Gemiddelde afstand in km2025
Buitenschoolseopvang binnen 1 km0,13Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 3 km1,49Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 5 km2,75Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs afstand2,23Gemiddelde afstand in km2025
Basisonderwijs binnen 1 km0,13Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 3 km1,49Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 5 km2,06Gemiddeld aantal2025
Voortgezet onderwijs afstand9,7Gemiddelde afstand in km2024
Voortgezet onderwijs binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 10 km0,76Gemiddeld aantal2024
VMBO afstand9,7Gemiddelde afstand in km2024
VMBO binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 10 km0,76Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO afstand16Gemiddelde afstand in km2024
HAVO VWO binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2024
Openbaar groen afstand0,41Gemiddelde afstand in km2017
Park of plantsoen afstand8,1Gemiddelde afstand in km2017
Dagrecreatief terrein afstand4,49Gemiddelde afstand in km2017
Bos afstand0,41Gemiddelde afstand in km2017
Open natuurlijk terrein afstand1,63Gemiddelde afstand in km2017
Open droog natuurlijk terrein afstand1,64Gemiddelde afstand in km2017
Open nat natuurlijk terrein afstand2,0Gemiddelde afstand in km2017
Semi-openbaar groen afstand0,78Gemiddelde afstand in km2017
Sportterrein afstand2,67Gemiddelde afstand in km2017
Volkstuin afstand12Gemiddelde afstand in km2017
Verblijfsrecreatief terrein afstand0,87Gemiddelde afstand in km2017
Begraafplaats afstand2,51Gemiddelde afstand in km2017
Recreatief binnenwater afstand3,98Gemiddelde afstand in km2017
Oprit hoofdverkeersweg afstand0,48Gemiddelde afstand in km2025
Treinstation afstand15Gemiddelde afstand in km2025
Belangrijk overstapstation afstand15Gemiddelde afstand in km2025
Bibliotheek afstand2,19Gemiddelde afstand in km2025
Zwembad afstand19Gemiddelde afstand in km2025
Kunstijsbaan afstand49Gemiddelde afstand in km2025
Podiumkunsten afstand11Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 10 km0,12Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 20 km2,0Gemiddeld aantal2024
Poppodium afstand31Gemiddelde afstand in km2024
Bioscoop afstand15Gemiddelde afstand in km2025
Bioscopen binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 20 km1,0Gemiddeld aantal2025
Sauna afstand16Gemiddelde afstand in km2025
Zonnebank afstand14Gemiddelde afstand in km2025
Museum afstand1,48Gemiddelde afstand in km2024
Musea binnen 5 km0,97Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 20 km4,0Gemiddeld aantal2024
Attractie afstand7,9Gemiddelde afstand in km2025
Attracties binnen 10 km1,06Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 20 km4,94Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 50 km23Gemiddeld aantal2025
Brandweerkazerne afstand1,73Gemiddelde afstand in km2025
OmgevingWaardeEenheidJaar
RegiocodeWP2151Code2026
RegionaamDe KielNaam2026
Soort regioWoonplaatsCategorisch type2026
Oppervlakte totaal420Aantal hectaren2025
Oppervlakte land420Aantal hectaren2025
Oppervlakte water0Aantal hectaren2025
Mate van stedelijkheid5Indicator 1-52025
Omgevingsadressendichtheid57Gemiddeld aantal per km²2025
Adressen totaal274Aantal2026
Adressen met postcode206Aantal2026
Adressen met woonfunctie154Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie2Aantal2026
Adressen met celfunctie0Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie0Aantal2026
Adressen met industriefunctie8Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie0Aantal2026
Adressen met logiesfunctie47Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie1Aantal2026
Adressen met sportfunctie0Aantal2026
Adressen met winkelfunctie1Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie2Aantal2026
Verblijfsobjecten206Aantal2026
Ligplaatsen0Aantal2026
Standplaatsen68Aantal2026
Panden met adres205Aantal2026
Adressen met pand206Aantal2026
Percelen met adres197Aantal2026
Adressen met perceel274Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom76Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom198Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom74Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom80Aantal2026
Panden met adres voor 17000Aantal2026
Panden met adres 1700 tot 19000Aantal2026
Panden met adres 1900 tot 192510Aantal2026
Panden met adres 1925 tot 195040Aantal2026
Panden met adres 1950 tot 197041Aantal2026
Panden met adres 1970 tot 198065Aantal2026
Panden met adres 1980 tot 199015Aantal2026
Panden met adres 1990 tot 200022Aantal2026
Panden met adres 2000 tot 20109Aantal2026
Panden met adres 2010 tot 20202Aantal2026
Panden met adres 2020 en later1Aantal2026
Adressen met pand voor 17000Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 19000Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 192510Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 195040Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 197042Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 198065Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 199015Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 200022Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 20109Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 20202Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later1Aantal2026
Postcodegebied7849PA-7849TENaam2026
Meest voorkomende postcode7849Naam2026
Dekkingspercentage meest voorkomende postcode100%Percentage2026
VerkeersongevallenWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal4Aantal2024
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade3Aantal2024
Verkeersongevallen letselschade1Aantal2024
Verkeersongevallen dodelijk0Aantal2024
VervoerWaardeEenheidJaar
Personenauto’s totaal276Aantal2025
Personenauto’s - brandstof benzine204Aantal2025
Personenauto’s - overige brandstof71Aantal2025
Personenauto’s per huishouden1,35Aantal2025
Personenauto’s naar oppervlakte66Aantal2025
Motorfietsen53Aantal2025
WoningenWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad171Aantal2025
Woningen per 1.000 inwoners403Aantal per 1.000 inwoners2025
Nieuwbouw woningen0Aantal2024
Niet-woningvoorraad56Aantal2025
Nieuwbouw niet-woningen0Aantal2024
Gemiddelde woningwaarde€349.871Gemiddeld in Euro2025
Woningwaarde klasse€300.000 tot €350.000Categorisch type2025
Eengezinswoningen168Aantal2025
Meergezinswoningen3Aantal2025
Koopwoningen141Aantal2025
Huurwoningen30Aantal2025
Huurwoningen woningcorporaties20Aantal2025
Huurwoningen overige verhuurders10Aantal2025
Eigendom onbekend0Aantal2025
Bewoond168Aantal2025
Onbewoond3Aantal2025
% Koopwoningen83%Percentage2025
% Huurwoningen17%Percentage2025
% Huurwoningen woningcorporaties12%Percentage2025
% Huurwoningen overige verhuurders6%Percentage2025
% Eigendom onbekend0%Percentage2025
% Eengezinswoningen98%Percentage2025
% Meergezinswoningen2%Percentage2025
% Bewoond98%Percentage2025
% Onbewoond2%Percentage2025
Appartementen2Aantal2026
Tussenwoningen0Aantal2026
Hoekwoningen0Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen26Aantal2026
Vrijstaande woningen126Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen1,0%Percentage2026
% Tussenwoningen0,0%Percentage2026
% Hoekwoningen0,0%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen17%Percentage2026
% Vrijstaande woningen82%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 194533Aantal2026
Woningen 1945 tot 196552Aantal2026
Woningen 1965 tot 19756Aantal2026
Woningen 1975 tot 198527Aantal2026
Woningen 1985 tot 199519Aantal2026
Woningen 1995 tot 200511Aantal2026
Woningen 2005 tot 20154Aantal2026
Woningen 2015 tot 20252Aantal2026
Woningen 2025 en later0Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend0Aantal2026
% Woningen voor 194521%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 196534%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 19754,0%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 198518%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 199512%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 20057%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 20153,0%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 20251,0%Percentage2026
% Woningen 2025 en later0,0%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend0,0%Percentage2026

Download een schat aan informatie voor alle regio's in Nederland. Probeer de gratis voorbeeld download nu!

Advertentie:

Gebruikte open data bronnen

Veel gegevens op deze pagina komen uit de verschillende datasets met regionale cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hierbij is een groot aantal datasets gecombineerd. De meest recente dataset is van 24 april 2026. Zie het overzicht met de definities van de onderwerpen. Daarnaast zijn diverse andere bronnen van officiële dataleveranciers gebruikt, waaronder het Kadaster, de Kiesraad, de Politie en het RIVM. Zie het overzicht van alle bronnen die voor AlleCijfers zijn gebruikt.

Bronnen & definities
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken, maar niet kosteloos. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen — hoe klein ook, we stellen het enorm op prijs.