Statistieken woonplaats Echten

Statistieken woonplaats Echten

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de woonplaats Echten in de gemeente De Wolden Vlag van de gemeente De Wolden. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de woonplaats Echten in de gemeente De Wolden Vlag van de gemeente De Wolden. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Kaart van de woonplaats Echten.Bekijk kaart
Woonplaats Echten in het kort

Bekijk de belangrijkste cijfers, de kaart en een korte toelichting over de woonplaats Echten.

Kerncijfers van de woonplaats Echten
Adressen, panden, percelen, woningen, huishoudens en inwoners.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van de belangrijkste cijfers van het Kadaster en het CBS voor de woonplaats Echten.


Onderstaande tabel toont de belangrijkste cijfers van het CBS en het Kadaster voor de woonplaats Echten.

OnderwerpAantalBronJaar data
Adressen met postcode380Kadaster2026
Adressen met woonfunctie151Kadaster2026
Panden met adres367Kadaster2026
Percelen met adres329Kadaster2026
Woningvoorraad148CBS2025
Huishoudens155CBS2025
Inwoners417CBS2026

Op deze pagina vind je een kaart van de woonplaats Echten en de data over meer dan 250 onderwerpen voor de woonplaats Echten.

Definities
Aantal inwoners op de kaart van de woonplaats Echten
Kaart van de omgeving van de woonplaats Echten.
Afbeelding van de woonplaats Echten op de kaart.

Kaart met de ligging van de woonplaats Echten binnen de gemeente De Wolden.

Bekijk de statistieken voor alle 68 gebieden binnen de gemeente De Wolden via de overzichtspagina van de gebieden in de De Wolden.

Overzicht gebieden Meer De Wolden
Over de woonplaats Echten

De woonplaats Echten ligt binnen de gemeente De Wolden.

Er zijn 382 adressen en 148 woningen in de woonplaats Echten. 75% van de woningen in de woonplaats is een koopwoning. De woningen hebben een gemiddelde WOZ waarde van €436.000. Er wonen 417 inwoners in de woonplaats Echten. De meeste inwoners (30%) zijn tussen de 45 en 65 jaar oud. Woonplaats Echten telt 155 huishoudens van gemiddeld 2,5 personen. Verder zijn er 215 personenauto’s en 95 bedrijfsvestigingen geregistreerd in de woonplaats Echten.

Woonplaats Echten heeft een totale oppervlakte van 1.394 hectare, waarvan 1.370 hectare land en 23 hectare water (honderd hectare is één vierkante kilometer, 1 km2). De gemiddelde dichtheid van adressen is 49 adressen per km2.

De data voor woonplaats Echten zijn afgeleid van andere regionale statistieken. Bekijk de toelichting voor meer informatie over de wijze waarop de data zijn bepaald:

Brondata en downloadbare datasets voor de woonplaats Echten:

De gegevens voor de woonplaats Echten zijn samengesteld door de CBS cijfers voor wijken en buurten tot woonplaatsgegevens te combineren. De woonplaats Echten (De Wolden) valt precies samen met de wijk Echten. De data voor de wijk Echten en voor woonplaats Echten (De Wolden) zijn daarom hetzelfde.

Achtergrond: woonplaatsen worden gebruikt om een deel van een gemeente een handige naam te geven en zijn onderdeel van het postadres. Er worden nauwelijks regionale statistieken voor woonplaatsen gepubliceerd. De meeste regionale statistieken worden per gemeente, wijk, buurt of postcode gepubliceerd. Zie de beschrijving van de betekenis van gemeenten, woonplaatsen, wijken en buurten voor het verzamelen van gegevens in Nederland. Om de statistische informatie toch per woonplaats te tonen zijn de gegevens voor wijken en buurten tot woonplaatsgegevens gecombineerd. Dit is gedaan door de overlap tussen de geografie van buurten en woonplaatsen te gebruiken.

De definities van de onderwerpen die per woonplaats getoond worden zijn te vinden in deze tabel met definities van de brondata.

Alle beschikbare gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren voor de woonplaats de woonplaats Echten zijn als Excel document te downloaden als onderdeel van de download met uitgebreide informatie voor de gemeente De Wolden. En er is ook een Excel document met de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren voor alle woonplaatsen in Nederland.

Wonen in de woonplaats Echten

Bekijk de woningvoorraad, woningkenmerken, woningtypen en de ontwikkeling van de gemiddelde WOZ-waarde in de woonplaats Echten.

Kenmerken van de 148 woningen in de woonplaats Echten
Er zijn 148 woningen in de woonplaats Echten.
Informatie over de woningen in deze regio op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken. En bekijk de woningkenmerken per buurt in de gemeente De Wolden in een interactieve tabel.

Toelichting
Woningwaarde per jaar
De gemiddelde WOZ waarde in de woonplaats Echten was €436.000 in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in de woonplaats Echten.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de data van het CBS voor de woonplaats Echten:

JaarGemiddelde WOZ woningwaarde Woonplaats Echten% verschil
2025€436.0003,81%
2024€420.0004,48%
2023€402.00013%
2022€356.0009,2%
2021€326.0004,49%
2020€312.0003,31%
2019€302.0009,4%
2018€276.0001,85%
2017€271.0001,12%
2016€268.0001,13%
2015€265.000-1,49%
2014€269.000-5,6%
2013€285.000geen data

De gemiddelde WOZ woningwaarde in de woonplaats Echten is met €151.000 toegenomen van €285.000 in 2013 tot €436.000 in 2025 (dat is een groei van 53%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2025 was €12.583 (3,72%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een duidelijk stijgende trend: De cijfers stijgen bijna ieder jaar.

Bekijk ook de ranglijst van de woningwaarden per buurt in de gemeente De Wolden.

Toelichting
Download een schat aan informatie
  • Uitgebreide informatie in handige Excel overzichten voor de gemeente De Wolden.
  • Meer dan 250 onderwerpen voor Nederland en alle provincies, gemeenten, wijken en buurten in Nederland.
Woningwaarde en 65-plussers per gebied
De gemiddelde woningwaarde in de woonplaats Echten is €436.000, het percentage inwoners van 65 jaar en ouder is 26% en er zijn 148 woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde woningwaarde per regio op de horizontale as. Deze is afgezet tegen het percentage inwoners van 65 jaar en ouder op de verticale as. Iedere regio wordt als cirkel weergegeven. De omvang van de cirkels hangt af van het aantal woningen in een gebied: hoe meer woningen, hoe groter de cirkel.

Woningwaarde ten opzichte van inwoners van 65 jaar en ouder per gebied, de volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (grijs), provincie Drenthe (bruin), gemeente De Wolden (geel), 12 woonplaatsen (groen), 14 wijken (oranje) en 38 buurten (blauw). De woonplaats Echten wordt in het rood weergegeven. Klik op de naam van een cirkel om de gegevens voor dat gebied weer te geven.

Soorten woningen
Vrijstaande woningen komen het meeste voor in de woonplaats Echten: er zijn 116 adressen met het woningtype vrijstaande woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de woonplaats Echten.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 juli 2026.

Bevolking in de woonplaats Echten

Bekijk de samenstelling en ontwikkeling van de bevolking in de woonplaats Echten, met cijfers over inwoners, leeftijd, burgerlijke staat, huishoudens, migratieachtergrond, opleidingsniveau, geboorte en sterfte.

Bekijk ook de maandelijkse bevolkingsontwikkeling in de gemeente De Wolden.

Aantal inwoners per jaar
De woonplaats Echten telt 417 inwoners in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de woonplaats Echten. De gegevens lopen van 2013 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de woonplaats Echten:

JaarAantal inwoners de woonplaats Echten% verschil
20264178,3%
20253851,32%
20243801,33%
20233751,35%
20223702,78%
2021360-2,7%
20203701,37%
20193652,82%
2018355-2,74%
20173652,82%
20163550,0%
2015355-1,39%
20143602,86%
2013350geen data

De bevolking van de woonplaats Echten is met 67 personen gegroeid van 350 personen in 2013 tot 417 personen in 2026 (dat is een toename van 19%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2026 was 5 personen (1,39%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een licht stijgende trend: De cijfers groeien meer wel dan niet.

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente De Wolden.

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in de woonplaats Echten:

In 2013 waren er 350 inwoners in de woonplaats Echten. Het aantal van 350 inwoners is het minimum in de hele periode waarover de inwonersdata beschikbaar zijn. In 2026 is het aantal gestegen tot 417 personen. De stijging ten opzichte van 2013 is 67 (19%), het verschil ten opzichte van het vorige jaar (2025) is 32 (8,3%). Het aantal van 417 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 2013 tot en met 2026.

Inwoners per leeftijdsgroep in de woonplaats Echten
De grootste getoonde leeftijdsgroep in de woonplaats Echten is 45 tot 65 jaar, met 30% van de inwoners.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, leeftijdsgroepen: aantal inwoners op 1 januari 2026 per leeftijdsgroep.

De grafiek toont de leeftijdsgroepen. Het aantal inwoners is ook per individueel levensjaar beschikbaar (alleen de inwoners van 105 jaar en ouder vormen 1 groep). De inwoners naar leeftijd zijn er tot op buurtniveau in het document met leeftijdsgegevens in de download voor de gemeente De Wolden.

Burgerlijke staat in de woonplaats Echten
Deze grafiek laat zien hoeveel inwoners getrouwd, niet getrouwd, gescheiden of verweduwd zijn.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, burgerlijke staat: aantal en percentage inwoners op 1 januari 2025 naar burgerlijke staat.

Onderverdeling van de bevolking in de woonplaats Echten naar de situaties ‘Ongehuwd’, ‘Gehuwd’, ‘Gescheiden’ en ‘Verweduwd’.

Toelichting
Soorten huishoudens
In 2025 waren er 155 huishoudens in de woonplaats Echten. Er waren 40 eenpersoonshuishoudens en 115 meerpersoonshuishoudens (afgerond op vijftallen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont de verdeling naar soorten huishoudens voor de woonplaats Echten. De gegevens gelden voor 2025.

De cijfers gaan over de particuliere huishoudens op 1 januari 2025. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. In deze grafiek worden de huishoudens onderverdeeld in eenpersoonshuishoudens, meerpersoonshuishoudens zonder kinderen en meerpersoonshuishoudens met kinderen. De cijfers over huishoudens zijn afgerond op vijftallen.

Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in de woonplaats Echten.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2013 tot en met 2025: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in de woonplaats Echten per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor de woonplaats Echten:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
20253353515
20243353515
20233253515
202232500
2021330219
2020345178
2019335219
2018330178
2017340178
2016330178
2015330178
2014335178
2013332135

In 2025 was de herkomst van inwoners in de woonplaats Echten als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 87%, herkomst uit Europese landen: 9,1% en herkomst uit landen buiten Europa: 3,9% En in 2013 was de verdeling van inwoners naar herkomstgebied als volgt: herkomst uit Nederland: 95%, herkomst uit Europa: 3,71% en herkomst van buiten Europa: 1,43%.

Toelichting Meer migratie
Migratie herkomstlanden

Bekijk ook de detailinformatie over het aantal inwoners in Nederland naar land van herkomst.

Landen van herkomst
Migratie achtergrond: Geboortelanden en herkomstlanden
Van de inwoners van de woonplaats Echten is 92% in Nederland geboren (gegevens 2025).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking in de woonplaats Echten: de grafiek toont het aantal inwoners in 2025, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland. Gebruik het filter om een categorie te selecteren.

De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.

Toelichting
Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar per 1 oktober 2024 in de woonplaats Echten.

Bovenstaande donutgrafiek toont het percentage praktisch, middelbaar en hoog opgeleiden voor de woonplaats Echten. Bekijk het aantal inwoners per opleidingsniveau door op de taartpunten in de grafiek te klikken.

Definities opleidingsniveau

Geboorte per 1.000 inwoners
Er zijn 10 baby’s per 1.000 inwoners geboren in 2025 in de woonplaats Echten.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal levend geboren babies per 1.000 inwoners in de woonplaats Echten.

De cijfers over de geboortes per 1.000 aantal inwoners zijn berekend door het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december te delen door het aantal inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

Er waren in de gemeente De Wolden als geheel 14 geboortes in augustus 2026. Bekijk de pagina met maandelijkse bevolkingscijfers voor de gemeente De Wolden.

Cijfers over geboorte

De cijfers over het relatieve aantal geboortes zijn gebaseerd op data van het CBS. Als basis hiervoor is het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december in verhouding tot het aantal inwoners op 1 januari van een jaar in de woonplaats Echten genomen. Het relatieve aantal geboorten kan hoger uitvallen dan verwacht op basis van het inwonertal. Het relatieve cijfer betreft namelijk het aantal geboorten gedurende het jaar ten opzichte van het aantal inwoners op 1 januari. In nieuwbouwwijken kan het aantal inwoners sterk groeien in een jaar. Zo kunnen er in 1 jaar 10 kinderen geboren worden in een wijk waarin op 1 januari slechts 10 inwoners wonen, maar aan het eind van het jaar bijvoorbeeld 200 inwoners.

Sterfte per 1.000 inwoners
Er zijn 5 personen per 1.000 inwoners overleden in 2025 in de woonplaats Echten.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal sterftes per 1.000 inwoners in de woonplaats Echten.

De cijfers over de sterfte per 1.000 aantal inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS. De relatieve sterfte is bepaald als het aantal overledenen van 1 januari tot en met 31 december, per 1.000 inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

In augustus 2026 zijn in de gemeente De Wolden als geheel 35 inwoners overleden. Bekijk de maandelijkse sterftecijfers voor de gemeente De Wolden.

Meer sterfte
Onderwijs in de woonplaats Echten
Kinderopvang- en onderwijslocaties in de woonplaats Echten
Woonplaats EchtenGemeente De WoldenGemeente Meppel
Aantal kinderopvanglocaties26969
Aantal kindplaatsen381.2421.812
Aantal vestigingen basisonderwijs11417
Aantal leerlingen basisonderwijs411.8203.221
Aantal vestigingen voortgezet onderwijs009
Aantal leerlingen voortgezet onderwijs003.925
Aantal opleidingen middelbaar beroepsonderwijs003
Aantal studenten middelbaar beroepsonderwijs001.327
Aantal opleidingen hoger onderwijs004
Aantal studenten hoger onderwijs00578

Bovenstaande tabel toont data van het LRK en DUO over kinderopvang en onderwijs. De gegevens zijn bijgewerkt tot en met 1 oktober 2026.

Het aantal leerlingen betreft het aantal dat onderwijs volgt op een school in de woonplaats Echten. Op de pagina’s over het basisonderwijs en over de middelbare scholen zijn ook gegevens beschikbaar over het huisadres van leerlingen ten opzichte van het adres van de schoolvestigingen.

Gemiddelde afstanden kinderopvang en onderwijs
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een basisschool in de woonplaats Echten is 1,1 kilometer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand staafdiagram toont de gemiddelde afstand in kilometers over de weg tot kinderdagverblijven, buitenschoolseopvang, basisonderwijs, voortgezet onderwijs totaal, VMBO scholen en HAVO VWO scholen. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens voor verschillende soorten locaties te tonen. De gebruikte cijfers komen van uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor de situatie in 2025.


Onderstaande tabel de gemiddelde afstand in kilometers voor verschillende soorten locaties voor kinderopvang en onderwijs. De gegevens worden getoond per (vergelijkings)gebied en gelden voor 2025.

RegioKinderdagverblijfBuitenschoolseopvangBasisonderwijsVoortgezet onderwijsVMBOHAVO VWO
Nederland0,70,70,82,52,63,4
Provincie Drenthe0,91,01,04,24,26,2
Gemeente De Wolden1,21,21,28,78,79,0
Wijk 00 Zuidwolde0,90,90,98,68,68,6
Wijk 01 Alteveer0,70,70,76,06,06,1
Wijk 02 Kerkenveld0,80,80,87,67,67,7
Wijk 03 Drogteropslagen1,13,41,24,94,94,9
Wijk 04 Linde2,02,03,85,35,35,3
Wijk 05 Fort3,13,13,09,89,89,8
Wijk 06 Veeningen0,90,91,011,611,611,7
Wijk 07 Echten1,11,11,17,67,68,2
Wijk 08 Ruinen1,31,31,311,111,113,0
Wijk 09 Eursinge2,03,42,27,37,39,6
Wijk 10 Ansen3,63,63,610,610,610,6
Wijk 11 Ruinerwold1,21,20,97,07,07,0
Wijk 12 Koekange1,61,51,410,310,310,3
De Wijk0,60,60,88,38,38,3
Woonplaats Alteveer0,60,60,66,16,16,2
Woonplaats Ansen3,63,63,610,610,610,6
Woonplaats de Wijk0,60,60,88,38,38,3
Woonplaats Drogteropslagen0,63,60,64,74,74,7
Woonplaats Echten1,11,11,17,67,68,2
Woonplaats Eursinge1,32,71,56,76,78,9
Woonplaats Kerkenveld0,80,80,87,57,57,6
Woonplaats Koekange1,61,51,410,310,310,3
Woonplaats Linde1,82,13,45,35,35,3
Woonplaats Ruinen1,31,31,311,111,113,0
Woonplaats Ruinerwold1,21,20,97,07,07,0
Woonplaats Veeningen1,61,61,611,011,011,1
Woonplaats Zuidwolde1,01,01,08,58,58,6

Deze grafiek toont een regionale vergelijking van de gemiddelde reisafstanden voor inwoners van hun woonadres naar de dichtstbijzijnde locaties voor kinderopvang, basisonderwijs en voortgezet onderwijs. De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting. In de grafiek zie je de gegevens voor de woonplaats Echten in vergelijking tot andere gebieden. De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (oranje), provincie Drenthe (bruin), gemeente De Wolden (geel), 12 woonplaatsen (roze) en 14 wijken (groen). Woonplaats Echten wordt in het rood weergegeven.

Leerlingen en studenten in de woonplaats Echten
In 2025 woonden er 80 leerlingen en studenten in de woonplaats Echten.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Onderwijsdata: aantal leerlingen en studenten per soort onderwijs in de woonplaats Echten, data van het CBS over 2025.

De grafiek toont het aantal leerlingen in het PO en VO en het aantal studenten in het MBO, HBO, en WO dat als inwoner staat ingeschreven op een adres in de woonplaats Echten.

Toelichting
Scholen in het primair en voortgezet onderwijs per jaar
Er is één school in de woonplaats Echten in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen in het primair en voortgezet onderwijs per jaar in de woonplaats Echten van 2007 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal vestigingen in het primair en voortgezet onderwijs per jaar op basis van de data van DUO voor de woonplaats Echten:

JaarBasisonderwijsSpeciaal onderwijsVoortgezet onderwijsTotaal
20071001
20081001
20091001
20101001
20111001
20121001
20131001
20141001
20151001
20161001
20171001
20181001
20191001
20201001
20211001
20221001
20231001
20241001
20251001
20261001

DUO publiceert maandelijks adreslijsten met alle onderwijslocaties. Op basis van onze verzameling met deze gegevens sinds 2007 zijn diverse overzichten over de regionale ontwikkeling van het onderwijs mogelijk.

Onderwijs datasets
Economie en inkomen in de woonplaats Echten

Bekijk de ontwikkeling van het aantal bedrijven en het gemiddelde inkomen in de woonplaats Echten, met vergelijkingen tussen gebieden.

Bedrijfsvestigingen (95 totaal)
In de woonplaats Echten zijn in totaal 95 bedrijfsvestigingen* geregistreerd (gegevens voor 2025). * Het totaal van 95 bedrijfsvestigingen wijkt af van de som van 100 van het aantal bedrijfsvestigingen per sector. Het verschil wordt veroorzaakt doordat de aantallen per sector op vijftallen zijn afgerond of doordat de gegevens per woonplaats zijn berekend op basis van wijk en buurtdata.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen van bedrijven per sector per jaar in de woonplaats Echten (het aantal bedrijven in de sector “overheid, onderwijs en zorg (Ooz)” is vanaf 2020 bekend).

De ‘gestapelde lijngrafiek’ toont het aantal bedrijfsvestigingen in de woonplaats Echten voor elk van de volgende 8 sectoren:

  1. Lbv: Landbouw, bosbouw en visserij
  2. Nen: Nijverheid en energie
  3. Hh: Handel en HORECA
  4. Vic: Vervoer, informatie en communicatie
  5. Fdo: Financiële diensten en onroerend goed
  6. Zd: Zakelijke dienstverlening
  7. Ooz: Overheid, onderwijs en zorg
  8. Cro: Cultuur, recreatie en overige diensten
Toelichting Definities

Advertentie:

De inlegzolen van VeiligVoeten beschermen goed tegen spijkers in je voet!

Huttenbouw of timmerdorp?
Voorkom verwondingen aan je voeten en voel je veilig! Gebruik veiligheidszooltjes, die beschermen goed tegen scherpe objecten in je voet! Het materiaal van de zolen lijkt op dat van een kogelvrij vest. Bescherm je voeten tegen spijkers en schroeven bij het klussen, gebruik ze bij evenementen, draag ze in je laarzen voor extra isolatie en bescherming of gebruik ze in je waterschoenen.

Gemiddeld inkomen per inwoner
Het gemiddeld inkomen per inwoner in de woonplaats Echten is €30.400.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld bruto inkomen per inwoner over het jaar 2023 in de woonplaats Echten.

Over de inkomensdata:

Inwoners en inkomensontvangers: Het gemiddeld inkomen per inwoner in de woonplaats Echten is €30.400. Het gemiddeld inkomen per inkomensontvanger is €36.200. Woonplaats Echten telt 300 inkomensontvangers op 417 inwoners totaal.

5% van de huishoudens in de woonplaats Echten heeft een inkomen op of rond het sociaal minimum. Studentenhuishoudens en huishoudens met een onvolledig jaarinkomen zijn hierin niet meegenomen. Het sociaal minimum is het wettelijk bestaansminimum zoals dat in de politieke besluitvorming is vastgesteld. Zie de tabel met definities van de brondata voor de volledige definities.

Over de schaal van de inkomensmeter:

De laagste 10% en 25% regio’s vallen in het rode en oranje gebied; deze gebieden kunnen elkaar deels overlappen. De hoogste 25% regio’s vallen in het groene gebied. De grenzen zijn berekend met percentielen, waarbij alle waarden van laag naar hoog zijn gesorteerd. Lees meer over het (gewogen) gemiddelde, de mediaan, modus en percentielen.

Inkomensvergelijking woonplaatsen in de gemeente De Wolden
Regionale vergelijking van het gemiddelde inkomen per inwoner.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld inkomen per jaar voor Nederland, de provincie Drenthe, de gemeente De Wolden en elke woonplaats in de gemeente De Wolden (Nederland is oranje, de provincie blauw, de gemeente groen, woonplaats Echten is rood en de andere woonplaatsen zijn grijs).

Er zijn nog veel meer inkomensgegevens beschikbaar in de tabel met 250+ onderwerpen en de inkomensranglijst.

Voertuigen en verkeer in de woonplaats Echten

Bekijk de beschikbare gegevens over geregistreerde voertuigen, elektrische auto’s en verkeersongevallen in de woonplaats Echten.

Aantal elektrische auto’s in de woonplaats Echten
Er zijn 16 elektrische auto’s in oktober 2026 in de woonplaats Echten.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal elektrische auto’s per maand in de woonplaats Echten op basis van de regionale voertuigdata van de RDW. Dit is de som van het aantal elektrische bedrijfsauto’s en het aantal elektrische personenauto’s.

Er zijn 16 elektrische auto’s in de woonplaats Echten. Dit is het totaal aantal in oktober 2026 bij de RDW op kenteken geregistreerde elektrische auto’s in de woonplaats Echten die op de batterij rijden en met een stekker opgeladen worden.

Toelichting op de regionale voertuigdata

Deze paragraaf toont data over de op kenteken geregistreerde voertuigen in de woonplaats Echten. Dit is regionale data van de RDW. De data is beschikbaar per soort voertuig, per energiebron (brandstof) en per maand. Deze gegevens worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent was dit op 1 oktober 2026. Bekijk de toelichting voor de bronbeschrijving en definities van de regionale voertuig data.

Toelichting Meer autodata
Voertuigen naar energiebron
Er zijn 268 voertuigen met ‘benzine’ als energiebron in de woonplaats Echten in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen per type energiebron (brandstof) dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de woonplaats Echten geregistreerd staat.

Er zijn in totaal 476 op naam geregistreerde voertuigen in de woonplaats Echten (in oktober 2026).

Voertuigen naar soort
Er zijn 251 voertuigen van het type ‘personenauto’ in de woonplaats Echten in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen naar soort motorvoertuig dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de woonplaats Echten geregistreerd staat.

Vergelijk het percentage auto’s per energiebron op de pagina met regionale voertuigdata.

Verkeersongevallen naar afloop
Er waren 2 verkeersongevallen in de woonplaats Echten in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal verkeersongevallen in de woonplaats Echten. Gebruik het filter boven de grafiek om het aantal ongevallen per afloop (materiële schade, letselschade of dodelijke afloop) te bekijken.


Onderstaande tabel laat zien hoeveel verkeersongevallen er in het jaar 2025 in de woonplaats Echten plaatsvonden, uitgesplitst naar afloop.

Afloop verkeersongevallenAantal verkeersongevallen in 2025
Totaal2
Materiële schade1
Letselschade1
Dodelijke afloop0

De dataset met verkeersongevallen BRON is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen de woonplaats Echten vallen.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Veiligheid in de woonplaats Echten

Bekijk de ontwikkeling en soorten van de geregistreerde misdaad in de woonplaats Echten op basis van data van de Politie en het CBS. De politiedata worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent op 15 september 2026. De beschrijvingen van de soorten misdrijven zoals de politie deze gebruikt zijn te vinden in de tabel met definities van de verschillende soorten delicten.

Meer misdaad
Totaal geregistreerde misdaad per maand of per jaar
Er zijn in 2025 in totaal 19 misdrijven in de woonplaats Echten geregistreerd.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Totaal aantal geregistreerde misdaden in de woonplaats Echten, 2012 tot en met 2025 (bij weergave van de gegevens per jaar) of maart 2025 tot en met augustus 2026 (bij weergave van de gegevens per maand).

In de woonplaats Echten zijn van 2012 tot en met 2025 in totaal 260 misdrijven geregistreerd. Deze misdrijven zijn ingedeeld naar 23 verschillende soorten delicten. In 2025 werden in de woonplaats Echten 19 misdrijven door de politie vastgelegd. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens per maand of per jaar te tonen.

Misdaden naar type delict
De meest voorkomende soorten misdrijven in de woonplaats Echten in 2025 zijn Ongevallen (weg) (4 delicten) en Vernieling cq. zaakbeschadiging (2 delicten).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal geregistreerde misdaden voor de tien meest voorkomende soorten delicten, 2025, woonplaats Echten.

Definities misdaad
Misdaad totaal per maand
In augustus 2026 zijn er 2 misdrijven in de woonplaats Echten geregistreerd.
Afbeelding van een warmtekaart (een heatmap in het Engels, een visuele weergave van data waarbij kleuren worden gebruikt om waarden weer te geven) met het totaal aantal misdrijven in de woonplaats Echten per maand en per jaar.

Bovenstaande warmtekaart geeft een visuele weergave van het totaal aantal door de politie geregistreerde misdrijven per maand in de woonplaats Echten over de afgelopen 6 jaar.

Alle gegevens zijn beschikbaar in het Excel document met politiedata als onderdeel van de download voor de gemeente De Wolden.

Misdaden per 1.000 inwoners
Er waren 23 misdrijven per 1.000 inwoners van het type ‘diefstal’ in 2025 in de woonplaats Echten.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Criminaliteit: aantal misdaden per 1.000 inwoners in 2025 in de woonplaats Echten.

De grafiek toont de meest recente gegevens over het aantal misdaden per 1.000 inwoners voor de woonplaats Echten. De gegevens over misdaden zijn hiertoe gegroepeerd in (1) het totaal aantal diefstallen (alle vormen, zoals diefstal uit woningen en schuren, diefstal van auto’s en fietsen en winkeldiefstal), (2) geweld en seksmisdrijven, (3) milieuovertredingen, (4) oplichting, (5) verkeersovertredingen, (6) vernielingen en misdrijven tegen de openbare orde en (7) alle overige misdrijven. De definities van alle verschillende soorten delicten met daarbij de categorie waarin deze zijn ingedeeld zijn te vinden in de bronbeschrijving van de politiedata.

Verkiezingen in de woonplaats Echten

Bekijk de beschikbare verkiezingsuitslagen en informatie over de stembureaus in de woonplaats Echten.

Uitslag gemeenteraadsverkiezingen 2026
Stembureau Dorpshuis D’ Olde Karke in Echten
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal stemmen per partij zoals uitgebracht te Stembureau Dorpshuis D’ Olde Karke in Echten bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026. De grafiek toont de 5 partijen waarop bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026 in de woonplaats Echten stemmen zijn uitgebracht.

Onderstaande grafiek toont het aantal stemmen per politieke partij dat bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 in Stembureau Dorpshuis D’ Olde Karke in Echten is uitgebracht. Stembureau Dorpshuis D’ Olde Karke in Echten was bij deze verkiezingen het enige stembureau binnen de woonplaats Echten.

Bekijk veel meer informatie over de verkiezingen op de pagina met alle 27 stembureaus in de gemeente De Wolden en op de pagina met alle verkiezingsuitslagen voor de gemeente De Wolden. En download alle verkiezingsdata in een Excel document als onderdeel van de uitgebreide informatie voor de gemeente De Wolden.

Stembureaus De Wolden
Adressen en leefomgeving in de woonplaats Echten

Bekijk gegevens over adressen, gebruiksdoelen, bouwperioden, dichtheid, de nabijheid van voorzieningen, energieverbruik en energielabels in de woonplaats Echten.

Informatie op basis van de BAG (de Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) van 1 juli 2026. De woonplaats Echten telt in totaal 382 adressen, deze hebben allemaal een verblijfsobject, er zijn geen standplaatsen en geen ligplaatsen. 25% van de adressen in woonplaats Echten ligt binnen de bebouwde kom en 75% van de adressen ligt buiten de bebouwde kom.

Adressen De Wolden
Adressen: gebruiksdoelen
In de woonplaats Echten zijn er 209 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel logiesfunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor de woonplaats Echten.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 185 panden uit de bouwperiode 1970 tot 1980 in de woonplaats Echten.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor de woonplaats Echten. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 juli 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Dichtheid per km² van bevolking, adressen en auto’s

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de woonplaats Echten voor 2025.


Onderstaande tabel toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de woonplaats Echten voor 2025:

DichtheidNederlandWoonplaats Echten
Bevolking53628
Adressen2.09349
Autos27516

De data over het aantal inwoners-, adressen- en personenauto’s per vierkante kilometer land geven een beeld van ‘de mate van concentratie van menselijke activiteiten’ in de woonplaats Echten ten opzichte van het gemiddelde voor Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Toelichting
Gemiddelde afstand tot voorzieningen
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een huisartsenpraktijk in de woonplaats Echten is 5,0.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de woonplaats Echten tot de dichtstbijzijnde voorziening. De gebruikte cijfers komen uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor 2025.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de woonplaats Echten tot de dichtstbijzijnde voorziening voor 2025:

VoorzieningAfstand in km
Huisartsenpraktijk5,0
Supermarkt4,8
Restaurant1,0
Basisonderwijs1,1
Voortgezet onderwijs7,6
Bibliotheek6,2
Treinstation7,9
Sportterrein4,9
Bioscoop7,4
Museum7,1

De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting.

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen
Gemiddeld aardgas- en elektriciteitsverbruik per woning per jaar in de woonplaats Echten.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddeld energieverbruik per woning per jaar in de woonplaats Echten.


Onderstaande tabel toont het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik per type woning voor 2024 voor de woonplaats Echten:

Soort woningGemiddeld gasverbruikGemiddelde elektriciteitslevering per woning
Appartement9802.600
Tussenwoning6001.950
Hoekwoning7501.850
Twee-onder-één-kap woning1.3002.850
Vrijstaande woning1.4103.940
Koopwoning1.3703.870
Huurwoning1.2202.970

Data over het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik voor aardgas in m3. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen. Het verbruik van gas en elektra is ook bekend per woningtype, zie de tabel.

Toelichting Meer gas
Energielabels
De meest voorkomende energielabels in de woonplaats Echten zijn C (94 adressen) en D (92 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in de woonplaats Echten. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 oktober 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel C komt het meeste voor in de woonplaats Echten: 94 adressen hebben energielabel C. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente De Wolden bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Alle onderwerpen en vergelijken

Bekijk de meest recente cijfers over meer dan 250 onderwerpen en vergelijk de woonplaats Echten met andere gebieden.

Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!
Kies een categorie en bekijk de bijbehorende onderwerpen.

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor de woonplaats Echten voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

Bedrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Bedrijfsvestigingen totaal95Aantal2025
A Landbouw, bosbouw en visserij15Aantal2025
B-F Nijverheid en energie15Aantal2025
G+I Handel en horeca30Aantal2025
H+J Vervoer, informatie en communicatie5Aantal2025
K-L Financiële diensten, onroerend goed5Aantal2025
M-N Zakelijke dienstverlening5Aantal2025
O-Q Overheid, onderwijs en zorg15Aantal2025
R-U Cultuur, recreatie, overige diensten10Aantal2025
% A Landbouw, bosbouw en visserij15%Percentage2025
% B-F Nijverheid en energie15%Percentage2025
% G+I Handel en horeca30%Percentage2025
% H+J Vervoer, informatie en communicatie5%Percentage2025
% K-L Financiële diensten, onroerend goed5%Percentage2025
% M-N Zakelijke dienstverlening5%Percentage2025
% O-Q Overheid, onderwijs en zorg15%Percentage2025
% R-U Cultuur, recreatie, overige diensten10%Percentage2025

De cijfers over bedrijven tonen het aantal bedrijfsvestigingen in de woonplaats Echten, uitgesplitst naar bedrijfstak. Een vestiging is een locatie van een bedrijf, instelling of zelfstandige waar of van waaruit activiteiten worden uitgevoerd.

Bevolking
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Inwoners417Aantal2026
Mannen210Aantal2025
Vrouwen170Aantal2025
0 tot 15 jaar55Aantal2026
15 tot 25 jaar60Aantal2026
25 tot 45 jaar75Aantal2026
45 tot 65 jaar130Aantal2026
65 jaar of ouder110Aantal2026
Ongehuwd160Aantal2025
Gehuwd190Aantal2025
Gescheiden20Aantal2025
Verweduwd10Aantal2025
% Mannen55%Percentage2025
% Vrouwen45%Percentage2025
% 0 tot 15 jaar13%Percentage2026
% 15 tot 25 jaar14%Percentage2026
% 25 tot 45 jaar17%Percentage2026
% 45 tot 65 jaar30%Percentage2026
% 65 jaar of ouder26%Percentage2026
% Ongehuwd42%Percentage2025
% Gehuwd50%Percentage2025
% Gescheiden5,3%Percentage2025
% Verweduwd2,63%Percentage2025
Geboorten5Aantal2025
Geboorte relatief10Aantal per 1.000 inwoners2025
Sterftes5Aantal2025
Sterfte relatief5Aantal per 1.000 inwoners2025
Leerlingen PO30Aantal2025
Leerlingen VO20Aantal2025
Studenten MBO10Aantal2025
Studenten HBO20Aantal2025
Studenten WO0Aantal2025
Praktisch opleidingsniveau60Aantal2023
Middelbaar opleidingsniveau160Aantal2024
Hoger opleidingsniveau80Aantal2024
% Praktisch opleidingsniveau21%Percentage2023
% Middelbaar opleidingsniveau67%Percentage2024
% Hoger opleidingsniveau33%Percentage2024
Jongeren met jeugdzorg in natura10Aantal2021
% Jongeren met jeugdzorg8,2%Percentage2021
Wmo cliënten10Aantal2024
Wmo cliënten per 1.000 inwoners32Aantal per 1.000 inwoners2024
Bevolkingsdichtheid28Aantal per km²2025

De inwonersaantallen worden altijd op vijftallen afgerond, hierdoor kan het voorkomen dat een optelling van subgroepen (zoals inwoners naar geslacht of naar leeftijd) licht afwijkt van het totaal aantal inwoners.

Energie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning3.850Gemiddeld in kWh2024
Gemiddelde elektriciteitsteruglevering per woning1.800Gemiddeld in kWh2024
% Woningen met zonnestroom48%Percentage2024
% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmd15%Percentage2024
Gemiddelde elektriciteitslevering appartement2.600Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering tussenwoning1.950Gemiddeld in kWh2014
Gemiddelde elektriciteitslevering hoekwoning1.850Gemiddeld in kWh2014
Gemiddelde elektriciteitslevering twee-onder-één-kap woning2.850Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering vrijstaande woning3.940Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering huurwoning2.970Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering koopwoning3.870Gemiddeld in kWh2023
Gemiddeld aardgasverbruik per woning1.310Gemiddeld per m³2024
% Woningen met stadsverwarming0%Percentage2014
% Aardgasvrije woningen3%Percentage2024
% Aardgaswoningen84%Percentage2024
Gemiddeld aardgasverbruik appartement980Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik tussenwoning600Gemiddeld per m³2014
Gemiddeld aardgasverbruik hoekwoning750Gemiddeld per m³2014
Gemiddeld aardgasverbruik twee-onder-één-kap woning1.300Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik vrijstaande woning1.410Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik koopwoning1.370Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik huurwoning1.220Gemiddeld per m³2023
Publieke laadpalengeen dataAantalgeen data
Adressen zonder energielabel58Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel113Aantal2026
Adressen met definitief energielabel211Aantal2026
Energielabels A+++++0Aantal2026
Energielabels A++++0Aantal2026
Energielabels A+++1Aantal2026
Energielabels A++1Aantal2026
Energielabels A+0Aantal2026
Energielabels A38Aantal2026
Energielabels B25Aantal2026
Energielabels C94Aantal2026
Energielabels D92Aantal2026
Energielabels E19Aantal2026
Energielabels F11Aantal2026
Energielabels G43Aantal2026

De onderwerpen in de categorie energieverbruik tonen onder meer het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik en de energielabels van gebouwen in de woonplaats Echten. Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het minst energiezuinige label en A++++ het meest energiezuinige label.

Huishoudens
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huishoudens155Aantal2025
Eenpersoonshuishoudens40Aantal2025
Meerpersoonshuishoudens115Aantal2025
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen60Aantal2025
Meerpersoonshuishoudens met kinderen55Aantal2025
% Eenpersoonshuishoudens26%Percentage2025
% Meerpersoonshuishoudens74%Percentage2025
% Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen39%Percentage2025
% Meerpersoonshuishoudens met kinderen35%Percentage2025
Gemiddelde huishoudensgrootte2,5Gemiddeld aantal2025

Het aantal huishoudens betreft het aantal particuliere huishoudens op 1 januari van een jaar. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen in een woonruimte wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. De cijfers over huishoudens op wijk- en buurtniveau worden afgerond op vijftallen.

Inkomen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Werkzame beroepsbevolking230Aantal2024
Netto arbeidsparticipatie77%Percentage2024
% Werknemers64%Percentage2024
% Werknemers met vaste arbeidsrelatie44%Percentage2024
% Werknemers met flexibele arbeidsrelatie20%Percentage2024
% Zelfstandigen36%Percentage2024
Inkomensontvangers300Aantal2024
Inkomensontvangers per 1.000 inwoners789Aantal per 1.000 inwoners2024
Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger€36.200Gemiddeld in Euro2023
Gemiddeld inkomen per inwoner€30.400Gemiddeld in Euro2023
40% personen met laagste inkomen39%Percentage2024
20% personen met hoogste inkomen18%Percentage2024
% Personen in armoede3,2%Percentage2024
% Personen tot 25% boven armoedegrens2,4%Percentage2024
Gemiddeld huishoudinkomen€39.700euro2023
40% huishoudens met laagste inkomen26%Percentage2024
20% huishoudens met hoogste inkomen30%Percentage2024
% Huishoudens met een laag inkomen4,1%Percentage2023
% Huishoudens onder of rond sociaal minimum4,8%Percentage2023
% Huishoudens tot 110% van sociaal minimum7,5%Percentage2023
% Huishoudens tot 120% van sociaal minimum7,5%Percentage2023
Mediaan vermogen van particuliere huishoudens€333.200euro2024
Personen per soort uitkering - Bijstand0Aantal2025
Personen per soort uitkering - AO10Aantal2025
Personen per soort uitkering - WW0Aantal2025
Personen per soort uitkering - AOW80Aantal2025
% Personen per soort uitkering - Bijstand0%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AO3%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - WW0%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AOW21%Percentage2025

De inkomensgegevens beschrijven het inkomen van personen en particuliere huishoudens in de woonplaats Echten. Het besteedbaar inkomen is het bruto-inkomen verminderd met onder meer belastingen, premies en betaalde inkomensoverdrachten. Vanwege statistische geheimhouding worden niet voor ieder gebied inkomensgegevens gepubliceerd.

Migratie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland335Aantal2025
Herkomst buiten Nederland50Aantal2025
Herkomst Europa35Aantal2025
Herkomst buiten Europa15Aantal2025
% Herkomst Nederland87%Percentage2025
% Herkomst buiten Nederland13%Percentage2025
% Herkomst Europa9,1%Percentage2025
% Herkomst buiten Europa3,9%Percentage2025
Geboren in Nederland met herkomst Nederland335Aantal2025
Geboren in Nederland met herkomst Europa15Aantal2025
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa5Aantal2025
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland20Aantal2025
Geboren in Nederland355Aantal2025
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa15Aantal2025
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa10Aantal2025
Geboren buiten Nederland25Aantal2025
% Geboren in Nederland met herkomst Nederland87%Percentage2025
% Geboren in Nederland met herkomst Europa3,9%Percentage2025
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland5,2%Percentage2025
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa1,3%Percentage2025
% Geboren in Nederland92%Percentage2025
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa3,9%Percentage2025
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa2,6%Percentage2025
% Geboren buiten Nederland6,5%Percentage2025
Autochtoon325Aantal2022
Westers40Aantal2022
Niet-westers5Aantal2022
Nederlandse Antillen en Aruba0Aantal2022
Marokko0Aantal2022
Suriname0Aantal2022
Turkije0Aantal2022
Overig niet-westers5Aantal2022

De onderwerpen in de categorie migratie gaan over de herkomst en migratie van inwoners van de woonplaats Echten. De herkomst is gebaseerd op het geboorteland van de persoon en diens ouders. De migratiecijfers tonen onder meer vestiging, vertrek, immigratie en emigratie.

Misdrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Misdrijven19Aantal2025
Diefstal9Aantal2025
Geweld en seksmisdrijven0Aantal2025
Milieu overtredingen0Aantal2025
Oplichting2Aantal2025
Verkeersovertredingen6Aantal2025
Vernieling2Aantal2025
Overige misdrijven0Aantal2025
Misdrijven per 1.000 inwoners49Aantal per 1.000 inwoners2025
Diefstal per 1.000 inwoners23Aantal per 1.000 inwoners2025
Geweld en seksmisdrijven per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Milieu overtredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Oplichting per 1.000 inwoners5Aantal per 1.000 inwoners2025
Verkeersovertredingen per 1.000 inwoners16Aantal per 1.000 inwoners2025
Vernieling per 1.000 inwoners5Aantal per 1.000 inwoners2025
Overige misdrijven per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025

De cijfers over misdrijven tonen de door de politie geregistreerde misdrijven in de woonplaats Echten, zowel als aantal als omgerekend per 1.000 inwoners. Niet ieder gepleegd misdrijf wordt gemeld of geregistreerd.

Nabijheid voorzieningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand5Gemiddelde afstand in km2025
Huisartsenpraktijken binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 5 km0,6Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpost afstand6,4Gemiddelde afstand in km2024
Apotheek afstand4,9Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuis met poli afstand6,4Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km2,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuis zonder poli afstand6,4Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km2,0Gemiddeld aantal2025
Supermarkt afstand4,8Gemiddelde afstand in km2025
Supermarkten binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 5 km2,0Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand2,0Gemiddelde afstand in km2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km0,1Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km0,8Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km4,3Gemiddeld aantal2025
Warenhuis afstand7Gemiddelde afstand in km2025
Warenhuizen binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 20 km4,3Gemiddeld aantal2025
Café afstand5,6Gemiddelde afstand in km2025
Cafés binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 5 km0,3Gemiddeld aantal2025
Cafetaria afstand5Gemiddelde afstand in km2025
Cafetaria binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 5 km1,7Gemiddeld aantal2025
Restaurant afstand1,0Gemiddelde afstand in km2025
Restaurants binnen 1 km1,0Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 3 km2,9Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 5 km6,6Gemiddeld aantal2025
Hotel afstand1,1Gemiddelde afstand in km2025
Hotels binnen 5 km2,1Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 10 km6,7Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 20 km21Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijf afstand1,1Gemiddelde afstand in km2025
Kinderdagverblijven binnen 1 km0,7Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 3 km0,9Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 5 km5,6Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang afstand1,1Gemiddelde afstand in km2025
Buitenschoolseopvang binnen 1 km0,7Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 3 km0,9Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 5 km6Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs afstand1,1Gemiddelde afstand in km2025
Basisonderwijs binnen 1 km0,7Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 3 km0,9Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 5 km4,9Gemiddeld aantal2025
Voortgezet onderwijs afstand7,6Gemiddelde afstand in km2024
Voortgezet onderwijs binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 10 km6,8Gemiddeld aantal2024
VMBO afstand7,6Gemiddelde afstand in km2024
VMBO binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 10 km5,8Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO afstand8,2Gemiddelde afstand in km2024
HAVO VWO binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 10 km1,9Gemiddeld aantal2024
Openbaar groen afstand0,3Gemiddelde afstand in km2017
Park of plantsoen afstand3,8Gemiddelde afstand in km2017
Dagrecreatief terrein afstand6,1Gemiddelde afstand in km2017
Bos afstand0,3Gemiddelde afstand in km2017
Open natuurlijk terrein afstand0,9Gemiddelde afstand in km2017
Open droog natuurlijk terrein afstand0,9Gemiddelde afstand in km2017
Open nat natuurlijk terrein afstand1,3Gemiddelde afstand in km2017
Semi-openbaar groen afstand1,6Gemiddelde afstand in km2017
Sportterrein afstand4,9Gemiddelde afstand in km2017
Volkstuin afstand4,4Gemiddelde afstand in km2017
Verblijfsrecreatief terrein afstand1,6Gemiddelde afstand in km2017
Begraafplaats afstand5,6Gemiddelde afstand in km2017
Recreatief binnenwater afstand4,2Gemiddelde afstand in km2017
Oprit hoofdverkeersweg afstand2,2Gemiddelde afstand in km2025
Treinstation afstand7,9Gemiddelde afstand in km2025
Belangrijk overstapstation afstand17Gemiddelde afstand in km2025
Bibliotheek afstand6,2Gemiddelde afstand in km2025
Zwembad afstand8,2Gemiddelde afstand in km2025
Kunstijsbaan afstand47Gemiddelde afstand in km2025
Podiumkunsten afstand6,6Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 10 km2,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 20 km3,0Gemiddeld aantal2024
Poppodium afstand6,6Gemiddelde afstand in km2024
Bioscoop afstand7,4Gemiddelde afstand in km2025
Bioscopen binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 20 km2,0Gemiddeld aantal2025
Sauna afstand9,1Gemiddelde afstand in km2025
Zonnebank afstand6Gemiddelde afstand in km2025
Museum afstand7,1Gemiddelde afstand in km2024
Musea binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 20 km3,2Gemiddeld aantal2024
Attractie afstand6,1Gemiddelde afstand in km2025
Attracties binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 20 km4,0Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 50 km29Gemiddeld aantal2025
Brandweerkazerne afstand6,7Gemiddelde afstand in km2025

Het CBS publiceert gegevens over de nabijheid van voorzieningen voor inwoners van de woonplaats Echten. De afstanden zijn gemiddelden over de weg en de nabijheidsindicatoren tonen hoeveel voorzieningen binnen een bepaalde afstand beschikbaar zijn.

Omgeving
OnderwerpWaardeEenheidJaar
RegiocodeWP3164Code2026
RegionaamEchtenNaam2026
Soort regioWoonplaatsCategorisch type2026
Sorteercodegeen dataCodegeen data
Oppervlakte totaal1.394Aantal hectaren2025
Oppervlakte land1.370Aantal hectaren2025
Oppervlakte water23Aantal hectaren2025
Mate van stedelijkheid5Indicator 1-52025
Omgevingsadressendichtheid49Gemiddeld aantal per km²2025
Adressen totaal382Aantal2026
Adressen met postcode380Aantal2026
Adressen met woonfunctie151Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie7Aantal2026
Adressen met celfunctie0Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie2Aantal2026
Adressen met industriefunctie17Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie5Aantal2026
Adressen met logiesfunctie209Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie1Aantal2026
Adressen met sportfunctie0Aantal2026
Adressen met winkelfunctie5Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie13Aantal2026
Verblijfsobjecten382Aantal2026
Ligplaatsen0Aantal2026
Standplaatsen0Aantal2026
Panden met adres367Aantal2026
Adressen met pand382Aantal2026
Percelen met adres329Aantal2026
Adressen met perceel382Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom97Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom285Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom86Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom65Aantal2026
Panden met adres voor 1700geen dataAantal2026
Panden met adres 1700 tot 1900geen dataAantal2026
Panden met adres 1900 tot 1925geen dataAantal2026
Panden met adres 1925 tot 1950geen dataAantal2026
Panden met adres 1950 tot 1970geen dataAantal2026
Panden met adres 1970 tot 1980geen dataAantal2026
Panden met adres 1980 tot 1990geen dataAantal2026
Panden met adres 1990 tot 2000geen dataAantal2026
Panden met adres 2000 tot 2010geen dataAantal2026
Panden met adres 2010 tot 2020geen dataAantal2026
Panden met adres 2020 en latergeen dataAantal2026
Adressen met pand voor 17002Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 190017Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 192525Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 195018Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 197045Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 1980186Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 199015Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 200026Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 201018Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 202019Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later11Aantal2026
Postcodegebied7932NA-7932RANaam2026
Meest voorkomende postcode7932Naam2026
Dekkingspercentage meest voorkomende postcode100%Percentage2026

De onderwerpen in de categorie omgeving beschrijven onder meer de oppervlakte, het aantal adressen, de bevolkingsdichtheid en de omgevingsadressendichtheid van de woonplaats Echten.

Verkeersongevallen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal2Aantal2025
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade1Aantal2025
Verkeersongevallen letselschade1Aantal2025
Verkeersongevallen dodelijk0Aantal2025

De gegevens over verkeersongevallen in de woonplaats Echten zijn gebaseerd op de registratie van verkeersongevallen door Rijkswaterstaat.

Vervoer
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Personenauto’s totaal215Aantal2025
Personenauto’s - brandstof benzine145Aantal2025
Personenauto’s - overige brandstof70Aantal2025
Personenauto’s per huishouden1,39Aantal2025
Personenauto’s naar oppervlakte16Aantal2025
Motorfietsen20Aantal2025

De vervoersgegevens tonen onder meer het aantal personenauto’s en andere voertuigen in de woonplaats Echten. De voertuiggegevens zijn gebaseerd op het Nederlandse kentekenregister van de RDW.

Woningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad148Aantal2025
Woningen per 1.000 inwoners384Aantal per 1.000 inwoners2025
Nieuwbouw woningen1Aantal2025
Niet-woningvoorraad222Aantal2025
Nieuwbouw niet-woningen4Aantal2025
Gemiddelde woningwaarde€436.000Gemiddeld in Euro2025
Woningwaarde klasse€400.000 tot €500.000Categorisch type2025
Eengezinswoningen129Aantal2025
Meergezinswoningen19Aantal2025
Koopwoningen111Aantal2025
Huurwoningen37Aantal2025
Huurwoningen woningcorporaties13Aantal2025
Huurwoningen overige verhuurders24Aantal2025
Eigendom onbekend0Aantal2025
Bewoond136Aantal2025
Onbewoond12Aantal2025
% Koopwoningen75%Percentage2025
% Huurwoningen25%Percentage2025
% Huurwoningen woningcorporaties9%Percentage2025
% Huurwoningen overige verhuurders16%Percentage2025
% Eigendom onbekend0%Percentage2025
% Eengezinswoningen87%Percentage2025
% Meergezinswoningen13%Percentage2025
% Bewoond92%Percentage2025
% Onbewoond8%Percentage2025
Appartementen16Aantal2026
Tussenwoningen1Aantal2026
Hoekwoningen2Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen16Aantal2026
Vrijstaande woningen116Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen11%Percentage2026
% Tussenwoningen1,0%Percentage2026
% Hoekwoningen1,0%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen11%Percentage2026
% Vrijstaande woningen77%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 194551Aantal2026
Woningen 1945 tot 196519Aantal2026
Woningen 1965 tot 197517Aantal2026
Woningen 1975 tot 198514Aantal2026
Woningen 1985 tot 199522Aantal2026
Woningen 1995 tot 20052Aantal2026
Woningen 2005 tot 201519Aantal2026
Woningen 2015 tot 20256Aantal2026
Woningen 2025 en later1Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend0Aantal2026
% Woningen voor 194534%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 196513%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 197511%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 19859%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 199515%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 20051,0%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 201513%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 20254,0%Percentage2026
% Woningen 2025 en later1,0%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend0,0%Percentage2026

De woningcijfers voor de woonplaats Echten komen voornamelijk van het CBS en de BAG. Ze beschrijven onder meer de woningvoorraad, woningtypen, bouwperioden, eigendom en gemiddelde WOZ-waarde. Cijfers op wijk- en buurtniveau kunnen zijn afgerond op vijftallen.

Download de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren als Excel document. Alle woonplaatsen, wijken en buurten zijn onderdeel van de download voor de gemeente De Wolden. Er is ook een download met alle gemeente-, wijk- en buurtgegevens voor heel Nederland.

Selecteer op een groot scherm een categorie in het menu naast de tabel. Gebruik op een klein scherm de keuzelijst boven de tabel.

Tabelgebruik:

  • Kies een categorie om alleen de onderwerpen uit dat deel van de tabel te tonen.
  • Op grote schermen staat de categoriekeuze naast de tabel; op kleine schermen staat deze erboven.
  • Verschuif de tabel op kleine schermen horizontaal om alle kolommen te bekijken.
Data en bronnen

Bekijk de gebruikte open databronnen en definities en download uitgebreide regionale datasets over de woonplaats Echten.

Download alle regionale data
Download de uitgebreide datasets voor de gemeente De Wolden.
Afbeelding van Excel documenten uit de download met regionale data.

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download uitgebreide informatie in handige Excel-overzichten voor de gemeente De Wolden. De download bevat regionale statistieken, adressen, verkiezingsuitslagen, misdaadcijfers, detail leeftijdsgegevens en meer.

Download!
Gebruikte open data bronnen
Bronvermelding en definities

Veel gegevens op deze pagina komen uit verschillende datasets met regionale cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hierbij is een groot aantal datasets gecombineerd. De meest recente gegevens zijn bijgewerkt tot en met 18 september 2026. Daarnaast zijn diverse andere officiële databronnen gebruikt, waaronder het Kadaster, de Kiesraad, de Politie en het RIVM.

Bronnen & definities
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Blijf op de hoogte

Ontvang een e-mail als de informatie is bijgewerkt. Maximaal 2 per jaar en niets anders dan dat.

Inschrijven
Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron