Statistieken woonplaats Marknesse

Statistieken woonplaats Marknesse

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de woonplaats Marknesse in de gemeente Noordoostpolder. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.
Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de woonplaats Marknesse in de gemeente Noordoostpolder. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.
Kaart van de woonplaats Marknesse.Bekijk kaart
Aantal inwoners per jaar
De woonplaats Marknesse telt 3.876 inwoners in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de woonplaats Marknesse.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de woonplaats Marknesse:

JaarAantal inwoners de woonplaats Marknesse% verschil
20263.8761,89%
20253.8041,44%
20243.750-1,34%
20233.8014,71%
20223.6300,39%
20213.616-0,17%
20203.6222,32%
20193.5401,14%
20183.500-0,96%
20173.534-0,95%
20163.568-0,36%
20153.581-0,17%
20143.587-0,11%
20133.591geen data

De bevolking van de woonplaats Marknesse is met 285 personen gegroeid van 3.591 personen in 2013 tot 3.876 personen in 2026 (dat is een stijging van 7,9%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2026 was 22 personen (0,6%).

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente Noordoostpolder.

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in de woonplaats Marknesse:

In 2013 waren er 3.591 inwoners in de woonplaats Marknesse. In 2018 is het aantal gedaald tot 3.500 personen. Dit is een daling van 91 (-2,53%) ten opzichte van 2013, ten opzichte van het vorige jaar (2017) is het verschil -34 (-0,96%). Het aantal van 3.500 inwoners is het minimum in de hele periode waarover de inwonersdata beschikbaar zijn. In 2026 is het aantal gestegen tot 3.876 personen. De stijging ten opzichte van 2018 is 376 (11%), het verschil ten opzichte van het vorige jaar (2025) is 72 (1,89%). Het aantal van 3.876 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 2013 tot en met 2026.

Over de woonplaats Marknesse

De woonplaats Marknesse ligt binnen de gemeente Noordoostpolder.

Er zijn 2.129 adressen en 1.624 woningen in de woonplaats Marknesse. 70% van de woningen in de woonplaats is een koopwoning. De woningen hebben een gemiddelde WOZ waarde van €348.228. Er wonen 3.876 inwoners in de woonplaats Marknesse Woonplaats Marknesse telt 1.723 huishoudens van gemiddeld 2,2 personen. Verder zijn er 2.196 personenauto’s en 542 bedrijfsvestigingen geregistreerd in de woonplaats Marknesse.

Woonplaats Marknesse heeft een totale oppervlakte van 4.533 hectare, waarvan 4.369 hectare land en 164 hectare water (honderd hectare is één vierkante kilometer, 1 km2). De gemiddelde dichtheid van adressen is 100 adressen per km2.

De data voor woonplaats Marknesse zijn afgeleid van andere regionale statistieken. Bekijk de toelichting voor meer informatie over de wijze waarop de data zijn bepaald:

Brondata en downloadbare datasets voor de woonplaats Marknesse:

De gegevens voor de woonplaats Marknesse zijn samengesteld door de CBS cijfers voor wijken en buurten tot woonplaatsgegevens te combineren. De woonplaats Marknesse valt niet precies samen met de gemeente en ook niet met 1 of meerdere wijk(en) of buurt(en). Er zijn 3 buurten die samen geheel of ten dele de woonplaats vormen. Dit zijn: buurt Marknesse-woonkern, buurt Marknesse-bedrijventerrein en buurt Marknesse-landelijk gebied. De cijfers voor de woonplaats Marknesse zijn bepaald door de gegevens voor deze buurten gewogen te combineren.

Achtergrond: woonplaatsen worden gebruikt om een deel van een gemeente een handige naam te geven en zijn onderdeel van het postadres. Er worden nauwelijks regionale statistieken voor woonplaatsen gepubliceerd. De meeste regionale statistieken worden per gemeente, wijk, buurt of postcode gepubliceerd. Zie de beschrijving van de betekenis van gemeenten, woonplaatsen, wijken en buurten voor het verzamelen van gegevens in Nederland. Om de statistische informatie toch per woonplaats te tonen zijn de gegevens voor wijken en buurten tot woonplaatsgegevens gecombineerd. Dit is gedaan door de overlap tussen de geografie van buurten en woonplaatsen te gebruiken.

De definities van de onderwerpen die per woonplaats getoond worden zijn te vinden in deze tabel met definities van de brondata.

Alle beschikbare gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren voor de woonplaats de woonplaats Marknesse zijn als Excel document te downloaden als onderdeel van de download met uitgebreide informatie voor de gemeente Noordoostpolder. En er is ook een Excel document met de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren voor alle woonplaatsen in Nederland.

Advertentie:

Aantal inwoners op de kaart van de woonplaats Marknesse
Kaart van de omgeving van de woonplaats Marknesse.
Afbeelding van de woonplaats Marknesse op de kaart.

Kaart met de ligging van de woonplaats Marknesse binnen de gemeente Noordoostpolder.

Bekijk de statistieken voor alle 74 gebieden binnen de gemeente Noordoostpolder via de overzichtspagina van de gebieden in de Noordoostpolder.

Overzicht gebieden Meer Noordoostpolder
Kenmerken van de 1.624 woningen in de woonplaats Marknesse
Er zijn 1.624 woningen in de woonplaats Marknesse.
Informatie over de woningen in deze regio op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken. En bekijk de woningkenmerken per buurt in de gemeente Noordoostpolder in een interactieve tabel.

Toelichting
Woningwaarde per jaar
De gemiddelde WOZ waarde in de woonplaats Marknesse was €348.228 in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in de woonplaats Marknesse.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de data van het CBS voor de woonplaats Marknesse:

JaarGemiddelde WOZ woningwaarde Woonplaats Marknesse% verschil
2025€348.2284,4%
2024€333.5605,4%
2023€316.35718%
2022€267.6199%
2021€245.4245,9%
2020€231.8523,54%
2019€223.92716%
2018€192.8092,42%
2017€188.2601,88%
2016€184.7940,3%
2015€184.247-1,48%
2014€187.021-5,6%
2013€198.013geen data

De gemiddelde WOZ woningwaarde in de woonplaats Marknesse is met €150.215 gestegen van €198.013 in 2013 tot €348.228 in 2025 (dat is een toename van 76%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2025 was €12.518 (5%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een duidelijk stijgende trend: De cijfers groeien bijna ieder jaar.

Bekijk ook de ranglijst van de woningwaarden per buurt in de gemeente Noordoostpolder.

Toelichting
Download een schat aan informatie
  • Uitgebreide informatie in handige Excel overzichten voor de gemeente Noordoostpolder.
  • Meer dan 250 onderwerpen voor Nederland en alle provincies, gemeenten, wijken en buurten in Nederland.
Woningwaarde en 65-plussers per gebied
De gemiddelde woningwaarde in de woonplaats Marknesse is €348.228, het percentage inwoners van 65 jaar en ouder is 23% en er zijn 1.624 woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde woningwaarde per regio op de horizontale as. Deze is afgezet tegen het percentage inwoners van 65 jaar en ouder op de verticale as. Iedere regio wordt als cirkel weergegeven. De omvang van de cirkels hangt af van het aantal woningen in een gebied: hoe meer woningen, hoe groter de cirkel.

Woningwaarde ten opzichte van inwoners van 65 jaar en ouder per gebied, de volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (grijs), provincie Flevoland (bruin), gemeente Noordoostpolder (geel), 10 woonplaatsen (groen), 11 wijken (oranje) en 38 buurten (blauw). De woonplaats Marknesse wordt in het rood weergegeven. Klik op de naam van een cirkel om de gegevens voor dat gebied weer te geven.

Soorten woningen
Tussenwoningen komen het meeste voor in de woonplaats Marknesse: er zijn 555 adressen met het woningtype tussenwoningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de woonplaats Marknesse.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 juli 2026.

Advertentie:

Adressen: 2.129 totaal in de woonplaats Marknesse

Informatie op basis van de BAG (de Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) van 1 juli 2026. De woonplaats Marknesse telt in totaal 2.129 adressen, met 2.125 verblijfsobjecten en 4 standplaatsen (er zijn geen ligplaatsen). 80% van de adressen in woonplaats Marknesse ligt binnen de bebouwde kom en 20% van de adressen ligt buiten de bebouwde kom.

Adressen Noordoostpolder
Adressen: gebruiksdoelen
In de woonplaats Marknesse zijn er 1.802 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel woonfunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor de woonplaats Marknesse.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 511 panden uit de bouwperiode 1950 tot 1970 in de woonplaats Marknesse.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor de woonplaats Marknesse. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 juli 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Bevolking in de woonplaats Marknesse

De onderstaande grafieken tonen informatie over de bevolking in de woonplaats Marknesse. Getoond worden: het aantal inwoners naar leeftijd, de burgerlijke staat van inwoners, of inwoners een migratie achtergrond hebben en het opleidingsniveau van inwoners.

Inwoners per leeftijdsgroep in de woonplaats Marknesse






Heel even geduld alsjeblieft...

de leeftijdsgegevens worden geladen!







Bevolking, leeftijdsgroepen: aantal inwoners op 1 januari 2026 per leeftijdsgroep.

De grafiek toont de leeftijdsgroepen. Het aantal inwoners is ook per individueel levensjaar beschikbaar (alleen de inwoners van 105 jaar en ouder vormen 1 groep). De inwoners naar leeftijd zijn er tot op buurtniveau in het document met leeftijdsgegevens in de download voor de gemeente Noordoostpolder.

Burgerlijke staat in de woonplaats Marknesse






Heel even geduld alsjeblieft...

de burgelijkestaat pie wordt geladen!







Bevolking, burgerlijke staat: aantal en percentage inwoners op 1 januari 2025 naar burgerlijke staat.

Onderverdeling van de bevolking in de woonplaats Marknesse naar de situaties ‘Ongehuwd‘, ‘Gehuwd‘, ‘Gescheiden‘ en ‘Verweduwd‘.

Toelichting
Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in de woonplaats Marknesse.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2013 tot en met 2025: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in de woonplaats Marknesse per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor de woonplaats Marknesse:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
20253.233373192
20243.229348178
20233.275368163
20223.292222116
20213.300206110
20203.311199111
20193.27417492
20183.22817992
20173.28216290
20163.33814881
20153.33715886
20143.34615982
20133.35915182

In 2025 was de herkomst van inwoners in de woonplaats Marknesse als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 85%, herkomst uit Europese landen: 9,8% en herkomst uit landen buiten Europa: 5,1% En in 2013 was de verdeling van inwoners naar herkomstgebied als volgt: herkomst uit Nederland: 94%, herkomst uit Europa: 4,2% en herkomst van buiten Europa: 2,28%.

Toelichting Meer migratie
Migratie herkomstlanden

Bekijk ook de detail informatie over het aantal inwoners in Noordoostpolder naar land van herkomst.

Landen van herkomst
Migratie achtergrond: Geboortelanden en herkomstlanden
Van de inwoners van de woonplaats Marknesse is 89% in Nederland geboren (gegevens 2025).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking in de woonplaats Marknesse: de grafiek toont het aantal inwoners in 2025, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland. Gebruik het filter om een categorie te selecteren.

De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.

Toelichting
Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar
Van de inwoners in de woonplaats Marknesse heeft 22,3% een praktisch opleidingsniveau, 55,2% een middelbaar opleidingsniveau en 22,5% een hoger opleidingsniveau.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar per 1 oktober 2024 in de woonplaats Marknesse.

Bovenstaande donutgrafiek toont het percentage praktisch, middelbaar en hoog opgeleiden voor de woonplaats Marknesse. Bekijk het aantal inwoners per opleidingsniveau door op de taartpunten in de grafiek te klikken.

Definities opleidingsniveau

Download alle informatie over de gemeente Noordoostpolder:
Download hier alle gegevens voor de gemeente, woonplaatsen, wijken en buurten in Noordoostpolder. Meerdere  bronbestanden handig gecombineerd in diverse Excel documenten met alle gegevens voor de gemeente op aparte werkbladen gepresenteerd in verschillende combinaties: per jaar en per regio soort.

Download een schat aan informatie voor de gemeente Noordoostpolder. Met verschillende handige overzichten voor alle woonplaatsen, wijken en buurten en alle jaren! En daarnaast met alle adressen, alle postcode statistieken, detail leeftijdsgegevens, politiedata, verkiezingsuitslagen en nog veel meer!

Download!
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Onderwijs in de woonplaats Marknesse

Hier vind je een kleine selectie uit de datasets over het onderwijs. Bekijk véél meer informatie over het onderwijs op AlleCijfers.

Woonplaats MarknesseGemeente NoordoostpolderProvincie Flevoland
Aantal kinderopvanglocaties131721.166
Aantal kindplaatsen1912.73624.360
Aantal vestigingen basisonderwijs131201
Aantal leerlingen basisonderwijs2584.90043.965
Aantal vestigingen voortgezet onderwijs01047
Aantal leerlingen voortgezet onderwijs03.54924.636
Aantal opleidingen middelbaar beroepsonderwijs0212
Aantal studenten middelbaar beroepsonderwijs01.9018.901
Aantal opleidingen hoger onderwijs0037
Aantal studenten hoger onderwijs007.060

Bovenstaande tabel toont data van het LRK en DUO over kinderopvang en onderwijs. De gegevens zijn bijgewerkt tot en met 1 augustus 2026.

Het aantal leerlingen betreft het aantal dat onderwijs volgt op een school in de woonplaats Marknesse. Op de pagina’s over het basisonderwijs en over de middelbare scholen zijn ook gegevens beschikbaar over het huisadres van leerlingen ten opzichte van het adres van de schoolvestigingen.

Gemiddelde afstanden kinderopvang en onderwijs
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een basisschool in de woonplaats Marknesse is 0,9 kilometer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand staafdiagram toont de gemiddelde afstand in kilometers over de weg tot kinderdagverblijven, buitenschoolseopvang, basisonderwijs, voortgezet onderwijs totaal, VMBO scholen en HAVO VWO scholen. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens voor verschillende soorten locaties te tonen. De gebruikte cijfers komen van uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor de situatie in 2025.


Onderstaande tabel de gemiddelde afstand in kilometers voor verschillende soorten locaties voor kinderopvang en onderwijs. De gegevens worden getoond per (vergelijkings)gebied en gelden voor 2025.

RegioKinderdagverblijfBuitenschoolseopvangBasisonderwijsVoortgezet onderwijsVMBOHAVO VWO
Nederland0,70,70,82,52,63,4
Provincie Flevoland0,80,90,92,32,43,7
Gemeente Noordoostpolder1,11,31,04,64,85,7
Wijk 01 Emmeloord0,80,90,81,21,41,8
Wijk 02 Bant1,41,51,17,07,07,2
Wijk 03 Luttelgeest1,92,81,09,69,69,9
Wijk 04 Marknesse1,11,31,18,68,68,9
Wijk 05 Kraggenburg1,51,51,513,013,414,7
Wijk 06 Ens1,31,31,210,811,411,7
Wijk 07 Nagele1,61,71,88,69,610,5
Wijk 08 Tollebeek1,24,41,04,74,78,0
Wijk 09 Espel1,21,21,47,67,68,6
Wijk 10 Creil1,21,21,410,910,911,7
Wijk 11 Rutten1,71,71,65,65,613,4
Woonplaats Emmeloord0,80,90,81,21,41,8
Woonplaats Bant1,41,51,17,07,07,2
Woonplaats Luttelgeest1,92,81,09,69,79,9
Woonplaats Marknesse0,91,00,98,38,38,6
Woonplaats Kraggenburg1,51,51,513,013,414,7
Woonplaats Ens1,31,31,210,811,411,7
Woonplaats Nagele1,61,71,88,69,610,5
Woonplaats Tollebeek1,24,41,04,74,78,0
Woonplaats Espel1,21,21,47,67,68,6
Woonplaats Creil1,21,21,410,910,911,7
Woonplaats Rutten1,71,71,65,65,613,4

Deze grafiek toont een regionale vergelijking van de gemiddelde reisafstanden voor inwoners van hun woonadres naar de dichtstbijzijnde locaties voor kinderopvang, basisonderwijs en voortgezet onderwijs. De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting. In de grafiek zie je de gegevens voor de woonplaats Marknesse in vergelijking tot andere gebieden. De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (oranje), provincie Flevoland (bruin), gemeente Noordoostpolder (geel), 10 woonplaatsen (roze) en 11 wijken (groen). Woonplaats Marknesse wordt in het rood weergegeven.

Leerlingen en studenten in de woonplaats Marknesse
In 2025 woonden er 684 leerlingen en studenten in de woonplaats Marknesse.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Onderwijsdata: aantal leerlingen en studenten per soort onderwijs in de woonplaats Marknesse, data van het CBS over 2025.

De grafiek toont het aantal leerlingen in het PO en VO en het aantal studenten in het MBO, HBO, en WO dat als inwoner staat ingeschreven op een adres in de woonplaats Marknesse.

Toelichting
Scholen in het primair en voortgezet onderwijs per jaar
Er is één school in de woonplaats Marknesse in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen in het primair en voortgezet onderwijs per jaar in de woonplaats Marknesse van 2007 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal vestigingen in het primair en voortgezet onderwijs per jaar op basis van de data van DUO voor de woonplaats Marknesse:

JaarBasisonderwijsSpeciaal onderwijsVoortgezet onderwijsTotaal
20073003
20083003
20093003
20103003
20113003
20123003
20133003
20143003
20153003
20163003
20173003
20183003
20193003
20203003
20213003
20223003
20233003
20243003
20253003
20261001

DUO publiceert maandelijks adreslijsten met alle onderwijslocaties. Op basis van onze verzameling met deze gegevens sinds 2007 zijn diverse overzichten over de regionale ontwikkeling van het onderwijs mogelijk.

Onderwijs datasets

Advertentie:

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddeld energieverbruik per woning per jaar in de woonplaats Marknesse.


Onderstaande tabel toont het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik per type woning voor 2024 voor de woonplaats Marknesse:

Soort woningGemiddeld gasverbruikGemiddelde elektriciteitslevering per woning
Appartement5301.840
Tussenwoning7932.409
Hoekwoning9092.669
Twee-onder-één-kap woning9383.100
Vrijstaande woning1.2303.847
Koopwoning1.0013.127
Huurwoning8352.423

Data over het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik voor aardgas in m3. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen. Het verbruik van gas en elektra is ook bekend per woningtype, zie de tabel.

Toelichting
Energielabels
De meest voorkomende energielabels in de woonplaats Marknesse zijn C (439 adressen) en A (389 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in de woonplaats Marknesse. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 juli 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel C komt het meeste voor in de woonplaats Marknesse: 439 adressen hebben energielabel C. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente Noordoostpolder bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Dichtheid per km² van bevolking, adressen en auto's

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de woonplaats Marknesse voor 2025.


Onderstaande tabel toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto's per km² oppervlakte in Nederland en de woonplaats Marknesse voor 2025:

DichtheidNederlandWoonplaats Marknesse
Bevolking53687
Adressen2.082100
Autos27550

De data over het aantal inwoners-, adressen- en personenauto’s per vierkante kilometer land geven een beeld van ‘de mate van concentratie van menselijke activiteiten’ in de woonplaats Marknesse ten opzichte van het gemiddelde voor Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Toelichting
Verkeersongevallen naar afloop
Er waren 22 verkeersongevallen in de woonplaats Marknesse in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal verkeersongevallen in de woonplaats Marknesse. Gebruik het filter boven de grafiek om het aantal ongevallen per afloop (materiële schade, letselschade of dodelijke afloop) te bekijken.


Onderstaande tabel laat zien hoeveel verkeersongevallen er in het jaar 2025 in de woonplaats Marknesse plaatsvonden, uitgesplitst naar afloop.

Afloop verkeersongevallenAantal verkeersongevallen in 2025
Totaal22
Materiële schade21
Letselschade1
Dodelijke afloop0

De dataset met verkeersongevallen BRON is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen de woonplaats Marknesse vallen.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Uitslagen gemeenteraadsverkiezingen 2026
Stembureaus in de woonplaats Marknesse

Onderstaande grafiek toont het aantal stemmen per politieke partij dat bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 is uitgebracht. Er waren bij deze verkiezingen 2 stembureaus in de woonplaats Marknesse. Gebruik het filter boven de grafiek en toon de uitslagen voor elk van de 2 stembureaus in de woonplaats Marknesse.






Heel even geduld alsjeblieft...

de verkiezingsuitslagen per stembureau (stemlokaal) worden geladen!







Verkiezingsuitslagen per stembureau met het aantal stemmen per partij bij de verkiezingen voor de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026. Gebruik het filter boven de grafiek om de uitslagen per stembureau weer te geven. Er waren bij deze verkiezingen 2 stembureaus in de woonplaats Marknesse.

Bekijk veel meer informatie over de verkiezingen op de pagina met alle 56 stembureaus in de gemeente Noordoostpolder en op de pagina met alle verkiezingsuitslagen voor de gemeente Noordoostpolder. En download alle verkiezingsdata in een Excel document als onderdeel van de uitgebreide informatie voor de gemeente Noordoostpolder.

Stembureaus Noordoostpolder
Gemiddeld inkomen per inwoner (€29.600)




Heel even geduld alsjeblieft...



de inkomensgegevens worden geladen!







Gemiddeld bruto inkomen per inwoner over het jaar 2024 in de woonplaats Marknesse.

Over de inkomensdata:
Inwoners en inkomensontvangers: Het gemiddeld inkomen per inwoner in de woonplaats Marknesse is €29.600. Het gemiddeld inkomen per inkomensontvanger is €34.576. Woonplaats Marknesse telt 3.054 inkomensontvangers op 3.876 inwoners totaal.
4% van de huishoudens in de woonplaats Marknesse heeft een inkomen op of rond het sociaal minimum. Studentenhuishoudens en huishoudens met een onvolledig jaarinkomen zijn hierin niet meegenomen. Het sociaal minimum is het wettelijk bestaansminimum zoals dat in de politieke besluitvorming is vastgesteld. Zie de tabel met definities van de brondata voor de volledige definities.
Er zijn nog veel meer inkomensgegevens beschikbaar. Deze vind je onder het kopje inkomen in de tabel met 250+ onderwerpen en in de Excel download met alle data voor de gemeente Noordoostpolder.

Inwoners en inkomensontvangers:
Over de schaal van de inkomensmeter:
De schaal toont de verdeling van het gemiddelde inkomen per inwoner voor alle woonplaatsen in Nederland. De laagste 10% en 25% woonplaatsen komen in het rode en oranje gebied. De hoogste 25% woonplaatsen vallen in het groene gebied. De verdeling is berekend op basis van het 'percentiel' van het gemiddelde inkomen per inwoner voor alle woonplaatsen in Nederland. Hierbij zijn alle waarden van laag naar hoog gesorteerd. Zoals de mediaan een 50% percentiel is. Zie deze uitleg over het (gewogen) gemiddelde, mediaan, modus en percentieel.
Meer inkomensdata:
Er zijn nog veel meer inkomensgegevens beschikbaar, zoals het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger en gegevens over uitkeringen en de inkomens van huishoudens. Deze vind je onder het filter inkomen in de tabel met 250+ onderwerpen en in de uitgebreide Excel downloads.

Advertentie:

Bedrijfsvestigingen (542 totaal)






Heel even geduld alsjeblieft...

de data worden geladen!







Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen van bedrijven per sector per jaar in de woonplaats Marknesse (het aantal bedrijven in de sector "overheid, onderwijs en zorg (Ooz)" is vanaf 2020 bekend).

De ‘gestapelde lijngrafiek’ toont het aantal bedrijfsvestigingen in de woonplaats Marknesse voor elk van de volgende 8 sectoren:

  1. Lbv: Landbouw, bosbouw en visserij
  2. Nen: Nijverheid en energie
  3. Hh: Handel en HORECA
  4. Vic: Vervoer, informatie en communicatie
  5. Fdo: Financiele diensten en onroerendgoed
  6. Zd: Zakelijke dienstverlening
  7. Ooz: Overheid, onderwijs en zorg
  8. Cro: Cultuur, recreatie en overige diensten

In de woonplaats Marknesse zijn in totaal 542 bedrijfsvestigingen* geregistreerd (gegevens voor 2025). * Het totaal van 542 bedrijfsvestigingen wijkt af van de som van 544 van het aantal bedrijfsvestigingen per sector. Het verschil wordt veroorzaakt doordat de aantallen per sector op vijftallen zijn afgerond of doordat de gegevens per woonplaats zijn berekend op basis van wijk en buurtdata.

Toelichting Definities
Data over voertuigen

Deze paragraaf toont data over de op kenteken geregistreerde voertuigen in de woonplaats Marknesse. Dit is regionale data van de RDW. De data is beschikbaar per soort voertuig, per energiebron (brandstof) en per maand. Deze gegevens worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent was dit op 1 augustus 2026. Bekijk de toelichting voor de bronbeschrijving en definities van de regionale voertuig data.

Toelichting

Advertentie:

De inlegzolen van VeiligVoeten beschermen goed tegen spijkers in je voet!

Huttenbouw of timmerdorp deze zomer?
Voorkom verwondingen aan je voeten en voel je veilig! Gebruik veiligheidszooltjes, die beschermen goed tegen scherpe objecten in je voet! Het materiaal van de zolen lijkt op dat van een kogelvrij vest. Bescherm je voeten tegen spijkers en schroeven bij het klussen, gebruik ze bij evenementen, draag ze in je laarzen voor extra isolatie en bescherming of gebruik ze in je waterschoenen.

Aantal elektrische auto’s in de woonplaats Marknesse
Er zijn 136 elektrische auto’s in augustus 2026 in de woonplaats Marknesse.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal elektrische auto’s per maand in de woonplaats Marknesse op basis van de regionale voertuigdata van de RDW. Dit is de som van het aantal elektrische bedrijfsauto’s en het aantal elektrische personenauto’s.

Er zijn 136 elektrische auto’s in de woonplaats Marknesse. Dit is het totaal aantal in augustus 2026 bij de RDW op kenteken geregistreerde elektrische auto’s in de woonplaats Marknesse die op de batterij rijden en met een stekker opgeladen worden.

Meer autodata
Voertuigen naar energiebron
Er zijn 2.635 voertuigen met ‘benzine’ als energiebron in de woonplaats Marknesse in augustus 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen per type energiebron (brandstof) dat in augustus 2026 in het kentekenregister van de RDW in de woonplaats Marknesse geregistreerd staat.

Er zijn in totaal 4.402 op naam geregistreerde voertuigen in de woonplaats Marknesse (in augustus 2026).

Voertuigen naar soort
Er zijn 2.635 voertuigen van het type ‘personenauto’ in de woonplaats Marknesse in augustus 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen naar soort motorvoertuig dat in augustus 2026 in het kentekenregister van de RDW in de woonplaats Marknesse geregistreerd staat.

Vergelijk het percentage auto’s per energiebron op de pagina met regionale voertuigdata.

Politiedata over misdaad

De vier onderstaande grafieken tonen de geregistreerde misdaad op basis van data van de politie en het CBS voor de woonplaats Marknesse. De beschrijvingen van de soorten misdrijven zoals de politie deze gebruikt zijn te vinden in de tabel met definities van de verschillende soorten delicten. De politiedata wordt maandelijks bijgewerkt, het meest recent was dit op 17 augustus 2026.

Meer misdaad
Totaal geregistreerde misdaad per maand of per jaar
Er zijn in 2025 in totaal 83 misdrijven in de woonplaats Marknesse geregistreerd.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Totaal aantal geregistreerde misdaden in de woonplaats Marknesse, 2012 tot en met 2025 (bij weergave van de gegevens per jaar) of februari 2025 tot en met juli 2026 (bij weergave van de gegevens per maand).

In de woonplaats Marknesse zijn van 2012 tot en met 2025 in totaal 1.409 misdrijven geregistreerd. Deze misdrijven zijn ingedeeld naar 36 verschillende soorten delicten. In 2025 werden in de woonplaats Marknesse 83 misdrijven door de politie vastgelegd. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens per maand of per jaar te tonen.

Misdaden naar type delict
De meest voorkomende soorten misdrijven in de woonplaats Marknesse in 2025 zijn Horizontale fraude (12 delicten) en Winkeldiefstal (11 delicten).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal geregistreerde misdaden voor de tien meest voorkomende soorten delicten, 2025, woonplaats Marknesse.

Definities misdaad
Misdaad totaal per maand
In juli 2026 zijn er 9 misdrijven in de woonplaats Marknesse geregistreerd.
Afbeelding van een warmtekaart (een heatmap in het Engels, een visuele weergave van data waarbij kleuren worden gebruikt om waarden weer te geven) met het totaal aantal misdrijven in de woonplaats Marknesse per maand en per jaar.

Bovenstaande warmtekaart geeft een visuele weergave van het totaal aantal door de politie geregistreerde misdrijven per maand in de woonplaats Marknesse over de afgelopen 6 jaar.

Alle gegevens zijn beschikbaar in het Excel document met politiedata als onderdeel van de download voor de gemeente Noordoostpolder.

Misdaden per 1.000 inwoners
Er waren 10 misdrijven per 1.000 inwoners van het type ‘diefstal’ in 2025 in de woonplaats Marknesse.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Criminaliteit: aantal misdaden per 1.000 inwoners in 2025 in de woonplaats Marknesse.

De grafiek toont de meest recente gegevens over het aantal misdaden per 1.000 inwoners voor de woonplaats Marknesse. De gegevens over misdaden zijn hiertoe gegroepeerd in (1) het totaal aantal diefstallen (alle vormen, zoals diefstal uit woningen en schuren, diefstal van auto's en fietsen en winkeldiefstal), (2) geweld en seksmisdrijven, (3) milieuovertredingen, (4) oplichting, (5) verkeersovertredingen, (6) vernielingen en misdrijven tegen de openbare orde en (7) alle overige misdrijven. De definities van alle verschillende soorten delicten met daarbij de categorie waarin deze zijn ingedeeld zijn te vinden in de bronbeschrijving van de politiedata.

Advertentie:

Geboorte per 1.000 inwoners
Er zijn 8 baby’s per 1.000 inwoners geboren in 2024 in de woonplaats Marknesse.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal levend geboren babies per 1.000 inwoners in de woonplaats Marknesse.

De cijfers over de geboortes per 1.000 aantal inwoners zijn berekend door het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december te delen door het aantal inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

Cijfers over geboorte

De cijfers over het relatieve aantal geboortes zijn gebaseerd op data van het CBS. Als basis hiervoor is het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december in verhouding tot het aantal inwoners op 1 januari van een jaar in de woonplaats Marknesse genomen. Het relatieve aantal geboorten kan hoger uitvallen dan verwacht op basis van het inwonertal. Het relatieve cijfer betreft namelijk het aantal geboorten gedurende het jaar ten opzichte van het aantal inwoners op 1 januari. In nieuwbouwwijken kan het aantal inwoners sterk groeien in een jaar. Zo kunnen er in 1 jaar 10 kinderen geboren worden in een wijk waarin op 1 januari slechts 10 inwoners wonen, maar aan het eind van het jaar bijvoorbeeld 200 inwoners.

Sterfte per 1.000 inwoners
Er zijn 13 personen per 1.000 inwoners overleden in 2024 in de woonplaats Marknesse.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal sterftes per 1.000 inwoners in de woonplaats Marknesse.

De cijfers over de sterfte per 1.000 aantal inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS. De relatieve sterfte is bepaald als het aantal overledenen van 1 januari tot en met 31 december, per 1.000 inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

Meer sterfte
Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor de woonplaats Marknesse voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

BedrijvenWaardeEenheidJaar
Bedrijfsvestigingen totaal542Aantal2025
A Landbouw, bosbouw en visserij121Aantal2025
B-F Nijverheid en energie94Aantal2025
G+I Handel en horeca89Aantal2025
H+J Vervoer, informatie en communicatie23Aantal2025
K-L Financiële diensten, onroerend goed23Aantal2025
M-N Zakelijke dienstverlening94Aantal2025
O-Q Overheid, onderwijs en zorg62Aantal2025
R-U Cultuur, recreatie, overige diensten38Aantal2025
% A Landbouw, bosbouw en visserij22%Percentage2025
% B-F Nijverheid en energie17%Percentage2025
% G+I Handel en horeca16%Percentage2025
% H+J Vervoer, informatie en communicatie4,23%Percentage2025
% K-L Financiële diensten, onroerend goed4,23%Percentage2025
% M-N Zakelijke dienstverlening17%Percentage2025
% O-Q Overheid, onderwijs en zorg11%Percentage2025
% R-U Cultuur, recreatie, overige diensten7%Percentage2025
BevolkingWaardeEenheidJaar
Inwoners3.876Aantal2026
Mannen1.925Aantal2025
Vrouwen1.878Aantal2025
0 tot 15 jaar595Aantal2026
15 tot 25 jaar426Aantal2026
25 tot 45 jaar993Aantal2026
45 tot 65 jaar995Aantal2026
65 jaar of ouder900Aantal2026
Ongehuwd1.702Aantal2025
Gehuwd1.665Aantal2025
Gescheiden220Aantal2025
Verweduwd217Aantal2025
% Mannen51%Percentage2025
% Vrouwen49%Percentage2025
% 0 tot 15 jaar15%Percentage2026
% 15 tot 25 jaar11%Percentage2026
% 25 tot 45 jaar25%Percentage2026
% 45 tot 65 jaar25%Percentage2026
% 65 jaar of ouder23%Percentage2026
% Ongehuwd45%Percentage2025
% Gehuwd44%Percentage2025
% Gescheiden5,8%Percentage2025
% Verweduwd5,7%Percentage2025
Geboorten33Aantal2024
Geboorte relatief8Aantal per 1.000 inwoners2024
Sterftes44Aantal2024
Sterfte relatief13Aantal per 1.000 inwoners2024
Leerlingen PO327Aantal2025
Leerlingen VO160Aantal2025
Studenten MBO124Aantal2025
Studenten HBO65Aantal2025
Studenten WO8Aantal2025
Praktisch opleidingsniveau614Aantal2024
Middelbaar opleidingsniveau1.517Aantal2024
Hoger opleidingsniveau617Aantal2024
% Praktisch opleidingsniveau22%Percentage2024
% Middelbaar opleidingsniveau55%Percentage2024
% Hoger opleidingsniveau22%Percentage2024
Jongeren met jeugdzorg in natura47Aantal2024
% Jongeren met jeugdzorg5,3%Percentage2024
Wmo cliënten251Aantal2024
Wmo cliënten per 1.000 inwoners68Aantal per 1.000 inwoners2024
Bevolkingsdichtheid87Aantal per km²2025

De inwonersaantallen worden altijd op vijftallen afgerond, hierdoor kan het voorkomen dat een optelling van subgroepen (zoals inwoners naar geslacht of naar leeftijd) licht afwijkt van het totaal aantal inwoners.


EnergieverbruikWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning2.936Gemiddeld in kWh2024
Gemiddelde elektriciteitsteruglevering per woning1.462Gemiddeld in kWh2024
% Woningen met zonnestroom49%Percentage2024
% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmd11%Percentage2024
Gemiddelde elektriciteitslevering appartement1.840Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering tussenwoning2.409Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering hoekwoning2.669Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering twee-onder-één-kap woning3.100Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering vrijstaande woning3.847Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering huurwoning2.423Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering koopwoning3.127Gemiddeld in kWh2023
Gemiddeld aardgasverbruik per woning896Gemiddeld per m³2024
% Woningen met stadsverwarming0%Percentage2014
% Aardgasvrije woningen6%Percentage2024
% Aardgaswoningen88%Percentage2024
Gemiddeld aardgasverbruik appartement530Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik tussenwoning793Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik hoekwoning909Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik twee-onder-één-kap woning938Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik vrijstaande woning1.230Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik koopwoning1.001Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik huurwoning835Gemiddeld per m³2023
Publieke laadpalengeen dataAantalgeen data
Adressen zonder energielabel353Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel684Aantal2026
Adressen met definitief energielabel1.092Aantal2026
Energielabels A+++++3Aantal2026
Energielabels A++++13Aantal2026
Energielabels A+++52Aantal2026
Energielabels A++10Aantal2026
Energielabels A+14Aantal2026
Energielabels A389Aantal2026
Energielabels B383Aantal2026
Energielabels C439Aantal2026
Energielabels D122Aantal2026
Energielabels E105Aantal2026
Energielabels F224Aantal2026
Energielabels G22Aantal2026
HuishoudensWaardeEenheidJaar
Huishoudens1.723Aantal2025
Eenpersoonshuishoudens634Aantal2025
Meerpersoonshuishoudens1.088Aantal2025
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen537Aantal2025
Meerpersoonshuishoudens met kinderen552Aantal2025
% Eenpersoonshuishoudens37%Percentage2025
% Meerpersoonshuishoudens63%Percentage2025
% Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen31%Percentage2025
% Meerpersoonshuishoudens met kinderen32%Percentage2025
Gemiddelde huishoudensgrootte2,17Gemiddeld aantal2025
InkomenWaardeEenheidJaar
Werkzame beroepsbevolking1.226Aantal2024
Netto arbeidsparticipatie76%Percentage2024
% Werknemers82%Percentage2024
% Werknemers met vaste arbeidsrelatie50%Percentage2024
% Werknemers met flexibele arbeidsrelatie32%Percentage2024
% Zelfstandigen18%Percentage2024
Inkomensontvangers3.054Aantal2024
Inkomensontvangers per 1.000 inwoners814Aantal per 1.000 inwoners2024
Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger€34.576Gemiddeld in Euro2023
Gemiddeld inkomen per inwoner€29.600Gemiddeld in Euro2024
40% personen met laagste inkomen42%Percentage2024
20% personen met hoogste inkomen15%Percentage2024
% Personen in armoede1,68%Percentage2024
% Personen tot 25% boven armoedegrens4,86%Percentage2024
Gemiddeld huishoudinkomen€35.626euro2023
40% huishoudens met laagste inkomen37%Percentage2024
20% huishoudens met hoogste inkomen17%Percentage2024
% Huishoudens met een laag inkomen2,15%Percentage2023
% Huishoudens onder of rond sociaal minimum3,84%Percentage2023
% Huishoudens tot 110% van sociaal minimum5,5%Percentage2023
% Huishoudens tot 120% van sociaal minimum7,8%Percentage2023
Mediaan vermogen van particuliere huishoudens€198.585euro2024
Personen per soort uitkering - Bijstand40Aantal2025
Personen per soort uitkering - AO125Aantal2025
Personen per soort uitkering - WW38Aantal2025
Personen per soort uitkering - AOW781Aantal2025
% Personen per soort uitkering - Bijstand1%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AO3%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - WW1%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AOW21%Percentage2025
MigratieWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland3.233Aantal2025
Herkomst buiten Nederland565Aantal2025
Herkomst Europa373Aantal2025
Herkomst buiten Europa192Aantal2025
% Herkomst Nederland85%Percentage2025
% Herkomst buiten Nederland15%Percentage2025
% Herkomst Europa9,8%Percentage2025
% Herkomst buiten Europa5,1%Percentage2025
Geboren in Nederland met herkomst Nederland3.228Aantal2025
Geboren in Nederland met herkomst Europa82Aantal2025
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa82Aantal2025
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland164Aantal2025
Geboren in Nederland3.392Aantal2025
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa292Aantal2025
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa106Aantal2025
Geboren buiten Nederland398Aantal2025
% Geboren in Nederland met herkomst Nederland85%Percentage2025
% Geboren in Nederland met herkomst Europa2,16%Percentage2025
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland4,32%Percentage2025
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa2,16%Percentage2025
% Geboren in Nederland89%Percentage2025
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa7,7%Percentage2025
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa2,79%Percentage2025
% Geboren buiten Nederland10%Percentage2025
Autochtoon3.292Aantal2022
Westers241Aantal2022
Niet-westers97Aantal2022
Nederlandse Antillen en Aruba10Aantal2022
Marokko5Aantal2022
Suriname14Aantal2022
Turkije5Aantal2022
Overig niet-westers58Aantal2022
MisdrijvenWaardeEenheidJaar
Misdrijven83Aantal2025
Diefstal37Aantal2025
Geweld en seksmisdrijven5Aantal2025
Milieu overtredingen1Aantal2025
Oplichting13Aantal2025
Verkeersovertredingen15Aantal2025
Vernieling2Aantal2025
Overige misdrijven10Aantal2025
Misdrijven per 1.000 inwoners22Aantal per 1.000 inwoners2025
Diefstal per 1.000 inwoners10Aantal per 1.000 inwoners2025
Geweld en seksmisdrijven per 1.000 inwoners1Aantal per 1.000 inwoners2025
Milieu overtredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Oplichting per 1.000 inwoners3Aantal per 1.000 inwoners2025
Verkeersovertredingen per 1.000 inwoners4Aantal per 1.000 inwoners2025
Vernieling per 1.000 inwoners1Aantal per 1.000 inwoners2025
Overige misdrijven per 1.000 inwoners3Aantal per 1.000 inwoners2025
Nabijheid voorzieningenWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand1,07Gemiddelde afstand in km2025
Huisartsenpraktijken binnen 1 km0,72Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 3 km0,92Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 5 km1,06Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpost afstand10Gemiddelde afstand in km2024
Apotheek afstand1,07Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuis met poli afstand9,2Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km1,62Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km2,12Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuis zonder poli afstand29Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km0,0Gemiddeld aantal2025
Supermarkt afstand1,07Gemiddelde afstand in km2025
Supermarkten binnen 1 km0,72Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 3 km0,94Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 5 km1,08Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand0,88Gemiddelde afstand in km2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km2,25Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km2,9Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km4,02Gemiddeld aantal2025
Warenhuis afstand8,4Gemiddelde afstand in km2025
Warenhuizen binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 10 km0,88Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 20 km2,94Gemiddeld aantal2025
Café afstand5,9Gemiddelde afstand in km2025
Cafés binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 3 km0,06Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 5 km0,15Gemiddeld aantal2025
Cafetaria afstand7Gemiddelde afstand in km2025
Cafetaria binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 3 km0,12Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 5 km0,39Gemiddeld aantal2025
Restaurant afstand0,93Gemiddelde afstand in km2025
Restaurants binnen 1 km2,25Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 3 km2,79Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 5 km3,27Gemiddeld aantal2025
Hotel afstand0,93Gemiddelde afstand in km2025
Hotels binnen 5 km1,15Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 10 km7,5Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 20 km18Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijf afstand0,87Gemiddelde afstand in km2025
Kinderdagverblijven binnen 1 km2,15Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 3 km2,71Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 5 km4,33Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang afstand1,01Gemiddelde afstand in km2025
Buitenschoolseopvang binnen 1 km0,72Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 3 km0,97Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 5 km2,44Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs afstand0,86Gemiddelde afstand in km2025
Basisonderwijs binnen 1 km2,06Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 3 km2,73Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 5 km3,74Gemiddeld aantal2025
Voortgezet onderwijs afstand8,3Gemiddelde afstand in km2024
Voortgezet onderwijs binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 10 km8,7Gemiddeld aantal2024
VMBO afstand8,3Gemiddelde afstand in km2024
VMBO binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 10 km7,8Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO afstand8,6Gemiddelde afstand in km2024
HAVO VWO binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 10 km2,63Gemiddeld aantal2024
Openbaar groen afstand0,6Gemiddelde afstand in km2017
Park of plantsoen afstand0,89Gemiddelde afstand in km2017
Dagrecreatief terrein afstand3,53Gemiddelde afstand in km2017
Bos afstand0,75Gemiddelde afstand in km2017
Open natuurlijk terrein afstand4,5Gemiddelde afstand in km2017
Open droog natuurlijk terrein afstand4,71Gemiddelde afstand in km2017
Open nat natuurlijk terrein afstand5,3Gemiddelde afstand in km2017
Semi-openbaar groen afstand0,93Gemiddelde afstand in km2017
Sportterrein afstand1,23Gemiddelde afstand in km2017
Volkstuin afstand2,02Gemiddelde afstand in km2017
Verblijfsrecreatief terrein afstand4,5Gemiddelde afstand in km2017
Begraafplaats afstand1,4Gemiddelde afstand in km2017
Recreatief binnenwater afstand3,94Gemiddelde afstand in km2017
Oprit hoofdverkeersweg afstand0,78Gemiddelde afstand in km2025
Treinstation afstand21Gemiddelde afstand in km2025
Belangrijk overstapstation afstand28Gemiddelde afstand in km2025
Bibliotheek afstand7,5Gemiddelde afstand in km2025
Zwembad afstand7,4Gemiddelde afstand in km2025
Kunstijsbaan afstand35Gemiddelde afstand in km2025
Podiumkunsten afstand8,7Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 10 km0,88Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 20 km1,08Gemiddeld aantal2024
Poppodium afstand32Gemiddelde afstand in km2024
Bioscoop afstand21Gemiddelde afstand in km2025
Bioscopen binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 20 km0,08Gemiddeld aantal2025
Sauna afstand24Gemiddelde afstand in km2025
Zonnebank afstand22Gemiddelde afstand in km2025
Museum afstand7,4Gemiddelde afstand in km2024
Musea binnen 5 km0,1Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 10 km1,96Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 20 km5,5Gemiddeld aantal2024
Attractie afstand4,07Gemiddelde afstand in km2025
Attracties binnen 10 km1,94Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 20 km2,0Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 50 km21Gemiddeld aantal2025
Brandweerkazerne afstand1,2Gemiddelde afstand in km2025
OmgevingWaardeEenheidJaar
RegiocodeWP1274Code2026
RegionaamMarknesseNaam2026
Soort regioWoonplaatsCategorisch type2026
Oppervlakte totaal4.533Aantal hectaren2025
Oppervlakte land4.369Aantal hectaren2025
Oppervlakte water164Aantal hectaren2025
Mate van stedelijkheid5Indicator 1-52025
Omgevingsadressendichtheid100Gemiddeld aantal per km²2025
Adressen totaal2.129Aantal2026
Adressen met postcode2.128Aantal2026
Adressen met woonfunctie1.802Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie21Aantal2026
Adressen met celfunctie0Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie64Aantal2026
Adressen met industriefunctie250Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie10Aantal2026
Adressen met logiesfunctie3Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie3Aantal2026
Adressen met sportfunctie3Aantal2026
Adressen met winkelfunctie23Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie182Aantal2026
Verblijfsobjecten2.125Aantal2026
Ligplaatsen0Aantal2026
Standplaatsen4Aantal2026
Panden met adres1.929Aantal2026
Adressen met pand2.121Aantal2026
Percelen met adres1.662Aantal2026
Adressen met perceel2.129Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom1.697Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom432Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom1.455Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom347Aantal2026
Panden met adres voor 17000Aantal2026
Panden met adres 1700 tot 19000Aantal2026
Panden met adres 1900 tot 19250Aantal2026
Panden met adres 1925 tot 1950208Aantal2026
Panden met adres 1950 tot 1970511Aantal2026
Panden met adres 1970 tot 1980445Aantal2026
Panden met adres 1980 tot 1990159Aantal2026
Panden met adres 1990 tot 2000295Aantal2026
Panden met adres 2000 tot 201059Aantal2026
Panden met adres 2010 tot 202092Aantal2026
Panden met adres 2020 en later160Aantal2026
Adressen met pand voor 17000Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 19000Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 19250Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 1950220Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 1970520Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 1980449Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 1990185Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 2000357Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 201088Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 2020125Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later177Aantal2026
Postcodegebied8316AA-8316SGNaam2026
Meest voorkomende postcode8316Naam2026
Dekkingspercentage meest voorkomende postcode100%Percentage2026
VerkeersongevallenWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal22Aantal2025
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade21Aantal2025
Verkeersongevallen letselschade1Aantal2025
Verkeersongevallen dodelijk0Aantal2025
VervoerWaardeEenheidJaar
Personenauto’s totaal2.196Aantal2025
Personenauto’s - brandstof benzine1.591Aantal2025
Personenauto’s - overige brandstof609Aantal2025
Personenauto’s per huishouden1,27Aantal2025
Personenauto’s naar oppervlakte50Aantal2025
Motorfietsen258Aantal2025
WoningenWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad1.624Aantal2025
Woningen per 1.000 inwoners427Aantal per 1.000 inwoners2025
Nieuwbouw woningen33Aantal2025
Niet-woningvoorraad295Aantal2025
Nieuwbouw niet-woningen0Aantal2025
Gemiddelde woningwaarde€348.228Gemiddeld in Euro2025
Woningwaarde klasse€300.000 tot €350.000Categorisch type2025
Eengezinswoningen1.445Aantal2025
Meergezinswoningen179Aantal2025
Koopwoningen1.138Aantal2025
Huurwoningen486Aantal2025
Huurwoningen woningcorporaties300Aantal2025
Huurwoningen overige verhuurders186Aantal2025
Eigendom onbekend0Aantal2025
Bewoond1.581Aantal2025
Onbewoond43Aantal2025
% Koopwoningen70%Percentage2025
% Huurwoningen30%Percentage2025
% Huurwoningen woningcorporaties18%Percentage2025
% Huurwoningen overige verhuurders11%Percentage2025
% Eigendom onbekend0%Percentage2025
% Eengezinswoningen89%Percentage2025
% Meergezinswoningen11%Percentage2025
% Bewoond97%Percentage2025
% Onbewoond3%Percentage2025
Appartementen174Aantal2026
Tussenwoningen555Aantal2026
Hoekwoningen356Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen278Aantal2026
Vrijstaande woningen439Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen10%Percentage2026
% Tussenwoningen31%Percentage2026
% Hoekwoningen20%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen15%Percentage2026
% Vrijstaande woningen24%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 19458Aantal2026
Woningen 1945 tot 1965598Aantal2026
Woningen 1965 tot 1975237Aantal2026
Woningen 1975 tot 1985227Aantal2026
Woningen 1985 tot 1995218Aantal2026
Woningen 1995 tot 2005240Aantal2026
Woningen 2005 tot 201537Aantal2026
Woningen 2015 tot 2025165Aantal2026
Woningen 2025 en later69Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend3Aantal2026
% Woningen voor 19450,0%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 196533%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 197513%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 198513%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 199512%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 200513%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 20152,0%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 20259%Percentage2026
% Woningen 2025 en later4,0%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend0,0%Percentage2026

Download een schat aan informatie voor alle regio's in Nederland. Probeer de gratis voorbeeld download nu!

Advertentie:

Gebruikte open data bronnen

Veel gegevens op deze pagina komen uit de verschillende datasets met regionale cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hierbij is een groot aantal datasets gecombineerd. De meest recente dataset is van 25 juni 2026. Zie het overzicht met de definities van de onderwerpen. Daarnaast zijn diverse andere bronnen van officiële dataleveranciers gebruikt, waaronder het Kadaster, de Kiesraad, de Politie en het RIVM. Zie het overzicht van alle bronnen die voor AlleCijfers zijn gebruikt.

Bronnen & definities
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee