Statistieken woonplaats Pesse

Statistieken woonplaats Pesse

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de woonplaats Pesse in de gemeente Hoogeveen Vlag van de gemeente Hoogeveen. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de woonplaats Pesse in de gemeente Hoogeveen Vlag van de gemeente Hoogeveen. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Kaart van de woonplaats Pesse.Bekijk kaart
Woonplaats Pesse in het kort

Bekijk de belangrijkste cijfers, de kaart en een korte toelichting over de woonplaats Pesse.

Kerncijfers van de woonplaats Pesse
Adressen, panden, percelen, woningen, huishoudens en inwoners.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van de belangrijkste cijfers van het Kadaster en het CBS voor de woonplaats Pesse.


Onderstaande tabel toont de belangrijkste cijfers van het CBS en het Kadaster voor de woonplaats Pesse.

OnderwerpAantalBronJaar data
Adressen met postcode914Kadaster2026
Adressen met woonfunctie797Kadaster2026
Panden met adres874Kadaster2026
Percelen met adres729Kadaster2026
Woningvoorraad785CBS2025
Huishoudens740CBS2026
Inwoners1.705CBS2026

Op deze pagina vind je een kaart van de woonplaats Pesse en de data over meer dan 250 onderwerpen voor de woonplaats Pesse.

Definities
Aantal inwoners op de kaart van de woonplaats Pesse
Kaart van de omgeving van de woonplaats Pesse.
Afbeelding van de woonplaats Pesse op de kaart.

Kaart met de ligging van de woonplaats Pesse binnen de gemeente Hoogeveen.

Bekijk de statistieken voor alle 73 gebieden binnen de gemeente Hoogeveen via de overzichtspagina van de gebieden in de Hoogeveen.

Overzicht gebieden Meer Hoogeveen
Over de woonplaats Pesse

De woonplaats Pesse ligt binnen de gemeente Hoogeveen.

Er zijn 917 adressen en 785 woningen in de woonplaats Pesse. 76% van de woningen in de woonplaats is een koopwoning. De woningen hebben een gemiddelde WOZ waarde van €352.349. Er wonen 1.705 inwoners in de woonplaats Pesse, waarvan het grootste deel (27%) tussen de 45 en 65 jaar oud is. Woonplaats Pesse telt 740 huishoudens van gemiddeld 2,3 personen. Verder zijn er 1.025 personenauto’s en 255 bedrijfsvestigingen geregistreerd in de woonplaats Pesse.

Woonplaats Pesse heeft een totale oppervlakte van 1.809 hectare, waarvan 1.795 hectare land en 14 hectare water (honderd hectare is één vierkante kilometer, 1 km2). De gemiddelde dichtheid van adressen is 52 adressen per km2.

De data voor woonplaats Pesse zijn afgeleid van andere regionale statistieken. Bekijk de toelichting voor meer informatie over de wijze waarop de data zijn bepaald:

Brondata en downloadbare datasets voor de woonplaats Pesse:

De gegevens voor de woonplaats Pesse zijn samengesteld door de CBS cijfers voor wijken en buurten tot woonplaatsgegevens te combineren. De woonplaats Pesse (Hoogeveen) valt samen met 3 buurten. Dit zijn: buurt Pesse kern, buurt Verspreide huizen Pesse-Oost en buurt Verspreide huizen Pesse-West. De cijfers voor de woonplaats Pesse (Hoogeveen) zijn bepaald door de gegevens voor deze buurten gewogen te combineren.

Achtergrond: woonplaatsen worden gebruikt om een deel van een gemeente een handige naam te geven en zijn onderdeel van het postadres. Er worden nauwelijks regionale statistieken voor woonplaatsen gepubliceerd. De meeste regionale statistieken worden per gemeente, wijk, buurt of postcode gepubliceerd. Zie de beschrijving van de betekenis van gemeenten, woonplaatsen, wijken en buurten voor het verzamelen van gegevens in Nederland. Om de statistische informatie toch per woonplaats te tonen zijn de gegevens voor wijken en buurten tot woonplaatsgegevens gecombineerd. Dit is gedaan door de overlap tussen de geografie van buurten en woonplaatsen te gebruiken.

De definities van de onderwerpen die per woonplaats getoond worden zijn te vinden in deze tabel met definities van de brondata.

Alle beschikbare gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren voor de woonplaats de woonplaats Pesse zijn als Excel document te downloaden als onderdeel van de download met uitgebreide informatie voor de gemeente Hoogeveen. En er is ook een Excel document met de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren voor alle woonplaatsen in Nederland.

Blijf op de hoogte

Ontvang een e-mail als er nieuwe cijfers zijn op de pagina Woonplaats Pesse.

Wonen in de woonplaats Pesse

Bekijk de woningvoorraad, woningkenmerken, woningtypen en de ontwikkeling van de gemiddelde WOZ-waarde in de woonplaats Pesse.

Kenmerken van de 785 woningen in de woonplaats Pesse
Er zijn 785 woningen in de woonplaats Pesse.
Informatie over de woningen in deze regio op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken. En bekijk de woningkenmerken per buurt in de gemeente Hoogeveen in een interactieve tabel.

Toelichting
Woningwaarde per jaar
De gemiddelde WOZ waarde in de woonplaats Pesse was €352.349 in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in de woonplaats Pesse.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de data van het CBS voor de woonplaats Pesse:

JaarGemiddelde WOZ woningwaarde Woonplaats Pesse% verschil
2025€352.3496,1%
2024€332.2057,5%
2023€309.06719%
2022€260.41310%
2021€236.0155,2%
2020€224.2984,91%
2019€213.809-7,9%
2018€232.0461,63%
2017€228.3331,96%
2016€223.9382,28%
2015€218.942-3,1%
2014€225.948-9,8%
2013€250.474geen data

De gemiddelde WOZ woningwaarde in de woonplaats Pesse is met €101.875 gestegen van €250.474 in 2013 tot €352.349 in 2025 (dat is een toename van 41%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2025 was €8.490 (3,15%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een duidelijk stijgende trend: De cijfers stijgen bijna ieder jaar.

Bekijk ook de ranglijst van de woningwaarden per buurt in de gemeente Hoogeveen.

Toelichting
Download een schat aan informatie
  • Uitgebreide informatie in handige Excel overzichten voor de gemeente Hoogeveen.
  • Meer dan 250 onderwerpen voor Nederland en alle provincies, gemeenten, wijken en buurten in Nederland.
Woningwaarde en 65-plussers per gebied
De gemiddelde woningwaarde in de woonplaats Pesse is €352.349, het percentage inwoners van 65 jaar en ouder is 27% en er zijn 785 woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde woningwaarde per regio op de horizontale as. Deze is afgezet tegen het percentage inwoners van 65 jaar en ouder op de verticale as. Iedere regio wordt als cirkel weergegeven. De omvang van de cirkels hangt af van het aantal woningen in een gebied: hoe meer woningen, hoe groter de cirkel.

Woningwaarde ten opzichte van inwoners van 65 jaar en ouder per gebied, de volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (grijs), provincie Drenthe (bruin), gemeente Hoogeveen (geel), 10 woonplaatsen (groen), 13 wijken (oranje) en 47 buurten (blauw). De woonplaats Pesse wordt in het rood weergegeven. Klik op de naam van een cirkel om de gegevens voor dat gebied weer te geven.

Soorten woningen
Vrijstaande woningen komen het meeste voor in de woonplaats Pesse: er zijn 434 adressen met het woningtype vrijstaande woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de woonplaats Pesse.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 juli 2026.

Bevolking in de woonplaats Pesse

Bekijk de samenstelling en ontwikkeling van de bevolking in de woonplaats Pesse, met cijfers over inwoners, leeftijd, burgerlijke staat, huishoudens, migratieachtergrond, opleidingsniveau, geboorte en sterfte.

Bekijk ook de maandelijkse bevolkingsontwikkeling in de gemeente Hoogeveen.

Aantal inwoners per jaar
De woonplaats Pesse telt 1.705 inwoners in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de woonplaats Pesse. De gegevens lopen van 2013 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de woonplaats Pesse:

JaarAantal inwoners de woonplaats Pesse% verschil
20261.7050,0%
20251.7052,1%
20241.6701,21%
20231.6501,54%
20221.6250,31%
20211.620-0,31%
20201.6250,93%
20191.6100,0%
20181.6101,58%
20171.5850,0%
20161.5850,63%
20151.575-0,63%
20141.5850,96%
20131.570geen data

Het aantal inwoners in de woonplaats Pesse is met 135 inwoners toegenomen van 1.570 inwoners in 2013 tot 1.705 inwoners in 2026 (dat is een toename van 8,6%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2026 was 10 inwoners (0,64%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een licht stijgende trend: De cijfers groeien meer wel dan niet.

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente Hoogeveen.

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in de woonplaats Pesse:

In 2013 telde de woonplaats Pesse 1.570 inwoners. Het aantal van 1.570 inwoners is het minimum in de hele periode waarover de inwonersdata beschikbaar zijn. In 2025 is het aantal gestegen tot 1.705 inwoners. De stijging ten opzichte van 2013 is 135 (8,6%), het verschil ten opzichte van het vorige jaar (2024) is 35 (2,1%). Het aantal inwoners blijft 1.705 tot en met 2026.

Inwoners per leeftijdsgroep in de woonplaats Pesse
De grootste getoonde leeftijdsgroep in de woonplaats Pesse is 45 tot 65 jaar, met 27% van de inwoners.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, leeftijdsgroepen: aantal inwoners op 1 januari 2026 per leeftijdsgroep.

De grafiek toont de leeftijdsgroepen. Het aantal inwoners is ook per individueel levensjaar beschikbaar (alleen de inwoners van 105 jaar en ouder vormen 1 groep). De inwoners naar leeftijd zijn er tot op buurtniveau in het document met leeftijdsgegevens in de download voor de gemeente Hoogeveen.

Burgerlijke staat in de woonplaats Pesse
Deze grafiek laat zien hoeveel inwoners getrouwd, niet getrouwd, gescheiden of verweduwd zijn.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, burgerlijke staat: aantal en percentage inwoners op 1 januari 2026 naar burgerlijke staat.

Onderverdeling van de bevolking in de woonplaats Pesse naar de situaties ‘Ongehuwd’, ‘Gehuwd’, ‘Gescheiden’ en ‘Verweduwd’.

Toelichting
Soorten huishoudens
In 2026 waren er 740 huishoudens in de woonplaats Pesse. Er waren 240 eenpersoonshuishoudens en 500 meerpersoonshuishoudens (afgerond op vijftallen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont de verdeling naar soorten huishoudens voor de woonplaats Pesse. De gegevens gelden voor 2026.

De cijfers gaan over de particuliere huishoudens op 1 januari 2026. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. In deze grafiek worden de huishoudens onderverdeeld in eenpersoonshuishoudens, meerpersoonshuishoudens zonder kinderen en meerpersoonshuishoudens met kinderen. De cijfers over huishoudens zijn afgerond op vijftallen.

Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in de woonplaats Pesse.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2013 tot en met 2026: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in de woonplaats Pesse per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor de woonplaats Pesse:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
20261.5904585
20251.5953575
20241.5604575
20231.5354560
20221.55000
20211.5552738
20201.5453743
20191.5253946
20181.5452738
20171.5202837
20161.5252535
20151.5202431
20141.5183037
20131.5182527

In 2026 was de herkomst van inwoners in de woonplaats Pesse als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 92%, herkomst uit Europese landen: 2,62% en herkomst uit landen buiten Europa: 4,94% En in 2013 was de verdeling van inwoners naar herkomstgebied als volgt: herkomst uit Nederland: 97%, herkomst uit Europa: 1,59% en herkomst van buiten Europa: 1,72%.

Toelichting Meer migratie
Migratie herkomstlanden

Bekijk ook de detailinformatie over het aantal inwoners in Nederland naar land van herkomst.

Landen van herkomst
Migratie achtergrond: Geboortelanden en herkomstlanden
Van de inwoners van de woonplaats Pesse is 95% in Nederland geboren (gegevens 2026).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking in de woonplaats Pesse: de grafiek toont het aantal inwoners in 2025, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland. Gebruik het filter om een categorie te selecteren.

De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.

Toelichting
Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar per 1 oktober 2024 in de woonplaats Pesse.

Bovenstaande donutgrafiek toont het percentage praktisch, middelbaar en hoog opgeleiden voor de woonplaats Pesse. Bekijk het aantal inwoners per opleidingsniveau door op de taartpunten in de grafiek te klikken.

Definities opleidingsniveau

Geboorte per 1.000 inwoners
Er zijn 8 baby’s per 1.000 inwoners geboren in 2025 in de woonplaats Pesse.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal levend geboren babies per 1.000 inwoners in de woonplaats Pesse.

De cijfers over de geboortes per 1.000 aantal inwoners zijn berekend door het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december te delen door het aantal inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

Er waren in de gemeente Hoogeveen als geheel 41 geboortes in augustus 2026. Bekijk de pagina met maandelijkse bevolkingscijfers voor de gemeente Hoogeveen.

Cijfers over geboorte

De cijfers over het relatieve aantal geboortes zijn gebaseerd op data van het CBS. Als basis hiervoor is het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december in verhouding tot het aantal inwoners op 1 januari van een jaar in de woonplaats Pesse genomen. Het relatieve aantal geboorten kan hoger uitvallen dan verwacht op basis van het inwonertal. Het relatieve cijfer betreft namelijk het aantal geboorten gedurende het jaar ten opzichte van het aantal inwoners op 1 januari. In nieuwbouwwijken kan het aantal inwoners sterk groeien in een jaar. Zo kunnen er in 1 jaar 10 kinderen geboren worden in een wijk waarin op 1 januari slechts 10 inwoners wonen, maar aan het eind van het jaar bijvoorbeeld 200 inwoners.

Sterfte per 1.000 inwoners
Er zijn 10 personen per 1.000 inwoners overleden in 2025 in de woonplaats Pesse.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal sterftes per 1.000 inwoners in de woonplaats Pesse.

De cijfers over de sterfte per 1.000 aantal inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS. De relatieve sterfte is bepaald als het aantal overledenen van 1 januari tot en met 31 december, per 1.000 inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

In augustus 2026 zijn in de gemeente Hoogeveen als geheel 50 inwoners overleden. Bekijk de maandelijkse sterftecijfers voor de gemeente Hoogeveen.

Meer sterfte
Onderwijs in de woonplaats Pesse

Bekijk de kinderopvang- en onderwijslocaties, gemiddelde reisafstanden, aantallen leerlingen en studenten en de ontwikkeling van het aantal scholen in de woonplaats Pesse. Dit is een kleine selectie uit de datasets over het onderwijs. Bekijk véél meer informatie over het onderwijs op AlleCijfers.

Kinderopvang- en onderwijslocaties in de woonplaats Pesse
Woonplaats PesseGemeente HoogeveenProvincie Drenthe
Aantal kinderopvanglocaties41411.144
Aantal kindplaatsen1062.28124.166
Aantal vestigingen basisonderwijs236276
Aantal leerlingen basisonderwijs2044.68439.377
Aantal vestigingen voortgezet onderwijs0745
Aantal leerlingen voortgezet onderwijs03.39823.252
Aantal opleidingen middelbaar beroepsonderwijs0220
Aantal studenten middelbaar beroepsonderwijs02.34510.705
Aantal opleidingen hoger onderwijs0029
Aantal studenten hoger onderwijs002.240

Bovenstaande tabel toont data van het LRK en DUO over kinderopvang en onderwijs. De gegevens zijn bijgewerkt tot en met 1 oktober 2026.

Het aantal leerlingen betreft het aantal dat onderwijs volgt op een school in de woonplaats Pesse. Op de pagina’s over het basisonderwijs en over de middelbare scholen zijn ook gegevens beschikbaar over het huisadres van leerlingen ten opzichte van het adres van de schoolvestigingen.

Gemiddelde afstanden kinderopvang en onderwijs
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een basisschool in de woonplaats Pesse is 1,1 kilometer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand staafdiagram toont de gemiddelde afstand in kilometers over de weg tot kinderdagverblijven, buitenschoolseopvang, basisonderwijs, voortgezet onderwijs totaal, VMBO scholen en HAVO VWO scholen. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens voor verschillende soorten locaties te tonen. De gebruikte cijfers komen van uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor de situatie in 2025.


Onderstaande tabel de gemiddelde afstand in kilometers voor verschillende soorten locaties voor kinderopvang en onderwijs. De gegevens worden getoond per (vergelijkings)gebied en gelden voor 2025.

RegioKinderdagverblijfBuitenschoolseopvangBasisonderwijsVoortgezet onderwijsVMBOHAVO VWO
Nederland0,70,70,82,52,63,4
Provincie Drenthe0,91,01,04,24,26,2
Gemeente Hoogeveen0,60,80,73,23,23,6
Wijk 50 Hoogeveen0,60,60,61,11,11,5
Wijk 51 De Weide0,50,50,73,43,43,9
Wijk 52 Fluitenberg2,02,62,63,23,25,4
Wijk 53 Elim0,83,70,710,110,110,1
Wijk 54 Hollandscheveld0,70,80,75,15,15,1
Wijk 55 Noordscheschut0,70,70,63,83,83,8
Wijk 56 Nieuwlande0,80,80,810,710,710,7
Wijk 57 Nieuweroord0,90,90,96,16,16,2
Wijk 58 Tiendeveen1,41,01,15,75,76,3
Wijk 59 Stuifzand0,90,90,93,03,04,7
Wijk 60 Pesse0,92,01,15,55,57,8
Wijk 61 Zuideropgaande Nieuw Moscou1,32,51,27,47,47,4
Wijk 62 Industrie en verspreide gebieden1,51,51,93,23,23,5
Woonplaats Alteveer1,72,21,86,36,36,3
Woonplaats Elim0,83,70,710,110,110,1
Woonplaats Fluitenberg1,72,32,33,03,05,2
Woonplaats Hollandscheveld0,71,00,85,35,35,3
Woonplaats Hoogeveen0,60,60,61,81,82,2
Woonplaats Nieuweroord0,90,90,96,16,16,2
Woonplaats Nieuwlande0,80,80,810,710,710,7
Woonplaats Noordscheschut0,60,60,63,83,83,8
Woonplaats Pesse0,92,01,16,06,08,3
Woonplaats Stuifzand0,80,80,82,92,94,6
Woonplaats Tiendeveen1,41,01,25,65,66,1

Deze grafiek toont een regionale vergelijking van de gemiddelde reisafstanden voor inwoners van hun woonadres naar de dichtstbijzijnde locaties voor kinderopvang, basisonderwijs en voortgezet onderwijs. De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting. In de grafiek zie je de gegevens voor de woonplaats Pesse in vergelijking tot andere gebieden. De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (oranje), provincie Drenthe (bruin), gemeente Hoogeveen (geel), 10 woonplaatsen (roze) en 13 wijken (groen). Woonplaats Pesse wordt in het rood weergegeven.

Leerlingen en studenten in de woonplaats Pesse
In 2025 woonden er 300 leerlingen en studenten in de woonplaats Pesse.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Onderwijsdata: aantal leerlingen en studenten per soort onderwijs in de woonplaats Pesse, data van het CBS over 2025.

De grafiek toont het aantal leerlingen in het PO en VO en het aantal studenten in het MBO, HBO, en WO dat als inwoner staat ingeschreven op een adres in de woonplaats Pesse.

Toelichting
Scholen in het primair en voortgezet onderwijs per jaar
Er zijn 2 scholen in de woonplaats Pesse in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen in het primair en voortgezet onderwijs per jaar in de woonplaats Pesse van 2007 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal vestigingen in het primair en voortgezet onderwijs per jaar op basis van de data van DUO voor de woonplaats Pesse:

JaarBasisonderwijsSpeciaal onderwijsVoortgezet onderwijsTotaal
20072002
20082002
20092002
20102002
20112002
20122002
20132002
20142002
20152002
20162002
20172002
20182002
20192002
20202002
20212002
20222002
20232002
20242002
20252002
20262002

DUO publiceert maandelijks adreslijsten met alle onderwijslocaties. Op basis van onze verzameling met deze gegevens sinds 2007 zijn diverse overzichten over de regionale ontwikkeling van het onderwijs mogelijk.

Onderwijs datasets
Economie en inkomen in de woonplaats Pesse

Bekijk de ontwikkeling van het aantal bedrijven en het gemiddelde inkomen in de woonplaats Pesse, met vergelijkingen tussen gebieden.

Bedrijfsvestigingen (255 totaal)
In de woonplaats Pesse zijn in totaal 255 bedrijfsvestigingen* geregistreerd (gegevens voor 2025). * Het totaal van 255 bedrijfsvestigingen wijkt af van de som van 245 van het aantal bedrijfsvestigingen per sector. Het verschil wordt veroorzaakt doordat de aantallen per sector op vijftallen zijn afgerond of doordat de gegevens per woonplaats zijn berekend op basis van wijk en buurtdata.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen van bedrijven per sector per jaar in de woonplaats Pesse (het aantal bedrijven in de sector “overheid, onderwijs en zorg (Ooz)” is vanaf 2020 bekend).

De ‘gestapelde lijngrafiek’ toont het aantal bedrijfsvestigingen in de woonplaats Pesse voor elk van de volgende 8 sectoren:

  1. Lbv: Landbouw, bosbouw en visserij
  2. Nen: Nijverheid en energie
  3. Hh: Handel en HORECA
  4. Vic: Vervoer, informatie en communicatie
  5. Fdo: Financiële diensten en onroerend goed
  6. Zd: Zakelijke dienstverlening
  7. Ooz: Overheid, onderwijs en zorg
  8. Cro: Cultuur, recreatie en overige diensten
Toelichting Definities

Advertentie:

De inlegzolen van VeiligVoeten beschermen goed tegen spijkers in je voet!

Huttenbouw of timmerdorp?
Voorkom verwondingen aan je voeten en voel je veilig! Gebruik veiligheidszooltjes, die beschermen goed tegen scherpe objecten in je voet! Het materiaal van de zolen lijkt op dat van een kogelvrij vest. Bescherm je voeten tegen spijkers en schroeven bij het klussen, gebruik ze bij evenementen, draag ze in je laarzen voor extra isolatie en bescherming of gebruik ze in je waterschoenen.

Gemiddeld inkomen per inwoner
Het gemiddeld inkomen per inwoner in de woonplaats Pesse is €29.410.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld bruto inkomen per inwoner over het jaar 2023 in de woonplaats Pesse.

Over de inkomensdata:

Inwoners en inkomensontvangers: Het gemiddeld inkomen per inwoner in de woonplaats Pesse is €29.410. Het gemiddeld inkomen per inkomensontvanger is €34.892. Woonplaats Pesse telt 1.400 inkomensontvangers op 1.705 inwoners totaal.

5% van de huishoudens in de woonplaats Pesse heeft een inkomen op of rond het sociaal minimum. Studentenhuishoudens en huishoudens met een onvolledig jaarinkomen zijn hierin niet meegenomen. Het sociaal minimum is het wettelijk bestaansminimum zoals dat in de politieke besluitvorming is vastgesteld. Zie de tabel met definities van de brondata voor de volledige definities.

Over de schaal van de inkomensmeter:

De laagste 10% en 25% regio’s vallen in het rode en oranje gebied; deze gebieden kunnen elkaar deels overlappen. De hoogste 25% regio’s vallen in het groene gebied. De grenzen zijn berekend met percentielen, waarbij alle waarden van laag naar hoog zijn gesorteerd. Lees meer over het (gewogen) gemiddelde, de mediaan, modus en percentielen.

Inkomensvergelijking woonplaatsen in de gemeente Hoogeveen
Regionale vergelijking van het gemiddelde inkomen per inwoner.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld inkomen per jaar voor Nederland, de provincie Drenthe, de gemeente Hoogeveen en elke woonplaats in de gemeente Hoogeveen (Nederland is oranje, de provincie blauw, de gemeente groen, woonplaats Pesse is rood en de andere woonplaatsen zijn grijs).

Er zijn nog veel meer inkomensgegevens beschikbaar in de tabel met 250+ onderwerpen en de inkomensranglijst.

Voertuigen en verkeer in de woonplaats Pesse

Bekijk de beschikbare gegevens over geregistreerde voertuigen, elektrische auto’s en verkeersongevallen in de woonplaats Pesse.

Aantal elektrische auto’s in de woonplaats Pesse
Er zijn 36 elektrische auto’s in oktober 2026 in de woonplaats Pesse.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal elektrische auto’s per maand in de woonplaats Pesse op basis van de regionale voertuigdata van de RDW. Dit is de som van het aantal elektrische bedrijfsauto’s en het aantal elektrische personenauto’s.

Er zijn 36 elektrische auto’s in de woonplaats Pesse. Dit is het totaal aantal in oktober 2026 bij de RDW op kenteken geregistreerde elektrische auto’s in de woonplaats Pesse die op de batterij rijden en met een stekker opgeladen worden.

Toelichting op de regionale voertuigdata

Deze paragraaf toont data over de op kenteken geregistreerde voertuigen in de woonplaats Pesse. Dit is regionale data van de RDW. De data is beschikbaar per soort voertuig, per energiebron (brandstof) en per maand. Deze gegevens worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent was dit op 1 oktober 2026. Bekijk de toelichting voor de bronbeschrijving en definities van de regionale voertuig data.

Toelichting Meer autodata
Voertuigen naar energiebron
Er zijn 1.016 voertuigen met ‘benzine’ als energiebron in de woonplaats Pesse in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen per type energiebron (brandstof) dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de woonplaats Pesse geregistreerd staat.

Er zijn in totaal 1.834 op naam geregistreerde voertuigen in de woonplaats Pesse (in oktober 2026).

Voertuigen naar soort
Er zijn 1.074 voertuigen van het type ‘personenauto’ in de woonplaats Pesse in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen naar soort motorvoertuig dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de woonplaats Pesse geregistreerd staat.

Vergelijk het percentage auto’s per energiebron op de pagina met regionale voertuigdata.

Verkeersongevallen naar afloop
Er waren 23 verkeersongevallen in de woonplaats Pesse in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal verkeersongevallen in de woonplaats Pesse. Gebruik het filter boven de grafiek om het aantal ongevallen per afloop (materiële schade, letselschade of dodelijke afloop) te bekijken.


Onderstaande tabel laat zien hoeveel verkeersongevallen er in het jaar 2025 in de woonplaats Pesse plaatsvonden, uitgesplitst naar afloop.

Afloop verkeersongevallenAantal verkeersongevallen in 2025
Totaal23
Materiële schade18
Letselschade5
Dodelijke afloop0

De dataset met verkeersongevallen BRON is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen de woonplaats Pesse vallen.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Veiligheid in de woonplaats Pesse

Bekijk de ontwikkeling en soorten van de geregistreerde misdaad in de woonplaats Pesse op basis van data van de Politie en het CBS. De politiedata worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent op 15 september 2026. De beschrijvingen van de soorten misdrijven zoals de politie deze gebruikt zijn te vinden in de tabel met definities van de verschillende soorten delicten.

Meer misdaad
Totaal geregistreerde misdaad per maand of per jaar
Er zijn in 2025 in totaal 52 misdrijven in de woonplaats Pesse geregistreerd.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Totaal aantal geregistreerde misdaden in de woonplaats Pesse, 2012 tot en met 2025 (bij weergave van de gegevens per jaar) of april 2025 tot en met september 2026 (bij weergave van de gegevens per maand).

In de woonplaats Pesse zijn van 2012 tot en met 2025 in totaal 697 misdrijven geregistreerd. Deze misdrijven zijn ingedeeld naar 31 verschillende soorten delicten. In 2025 werden in de woonplaats Pesse 52 misdrijven door de politie vastgelegd. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens per maand of per jaar te tonen.

Misdaden naar type delict
De meest voorkomende soorten misdrijven in de woonplaats Pesse in 2025 zijn Onder invloed (weg) (14 delicten) en Ongevallen (weg) (9 delicten).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal geregistreerde misdaden voor de tien meest voorkomende soorten delicten, 2025, woonplaats Pesse.

Definities misdaad
Misdaad totaal per maand
In september 2026 zijn er 7 misdrijven in de woonplaats Pesse geregistreerd.
Afbeelding van een warmtekaart (een heatmap in het Engels, een visuele weergave van data waarbij kleuren worden gebruikt om waarden weer te geven) met het totaal aantal misdrijven in de woonplaats Pesse per maand en per jaar.

Bovenstaande warmtekaart geeft een visuele weergave van het totaal aantal door de politie geregistreerde misdrijven per maand in de woonplaats Pesse over de afgelopen 6 jaar.

Alle gegevens zijn beschikbaar in het Excel document met politiedata als onderdeel van de download voor de gemeente Hoogeveen.

Misdaden per 1.000 inwoners
Er waren 14 misdrijven per 1.000 inwoners van het type ‘verkeersovertredingen’ in 2025 in de woonplaats Pesse.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Criminaliteit: aantal misdaden per 1.000 inwoners in 2025 in de woonplaats Pesse.

De grafiek toont de meest recente gegevens over het aantal misdaden per 1.000 inwoners voor de woonplaats Pesse. De gegevens over misdaden zijn hiertoe gegroepeerd in (1) het totaal aantal diefstallen (alle vormen, zoals diefstal uit woningen en schuren, diefstal van auto’s en fietsen en winkeldiefstal), (2) geweld en seksmisdrijven, (3) milieuovertredingen, (4) oplichting, (5) verkeersovertredingen, (6) vernielingen en misdrijven tegen de openbare orde en (7) alle overige misdrijven. De definities van alle verschillende soorten delicten met daarbij de categorie waarin deze zijn ingedeeld zijn te vinden in de bronbeschrijving van de politiedata.

Verkiezingen in de woonplaats Pesse

Bekijk de beschikbare verkiezingsuitslagen en informatie over de stembureaus in de woonplaats Pesse.

Uitslag gemeenteraadsverkiezingen 2026
Stembureau De Wenning in Pesse
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal stemmen per partij zoals uitgebracht te Stembureau De Wenning in Pesse bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026. De grafiek toont de 9 partijen waarop bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026 in de woonplaats Pesse stemmen zijn uitgebracht.

Onderstaande grafiek toont het aantal stemmen per politieke partij dat bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 in Stembureau De Wenning in Pesse is uitgebracht. Stembureau De Wenning in Pesse was bij deze verkiezingen het enige stembureau binnen de woonplaats Pesse.

Bekijk veel meer informatie over de verkiezingen op de pagina met alle 47 stembureaus in de gemeente Hoogeveen en op de pagina met alle verkiezingsuitslagen voor de gemeente Hoogeveen. En download alle verkiezingsdata in een Excel document als onderdeel van de uitgebreide informatie voor de gemeente Hoogeveen.

Stembureaus Hoogeveen
Adressen en leefomgeving in de woonplaats Pesse

Bekijk gegevens over adressen, gebruiksdoelen, bouwperioden, dichtheid, de nabijheid van voorzieningen, energieverbruik en energielabels in de woonplaats Pesse.

Informatie op basis van de BAG (de Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) van 1 juli 2026. De woonplaats Pesse telt in totaal 917 adressen, deze hebben allemaal een verblijfsobject, er zijn geen standplaatsen en geen ligplaatsen. 62% van de adressen in woonplaats Pesse ligt binnen de bebouwde kom en 38% van de adressen ligt buiten de bebouwde kom.

Adressen Hoogeveen
Adressen: gebruiksdoelen
In de woonplaats Pesse zijn er 797 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel woonfunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor de woonplaats Pesse.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 278 panden uit de bouwperiode 1970 tot 1980 in de woonplaats Pesse.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor de woonplaats Pesse. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 juli 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Dichtheid per km² van bevolking, adressen en auto’s

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de woonplaats Pesse voor 2026.


Onderstaande tabel toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de woonplaats Pesse voor 2026:

DichtheidNederlandWoonplaats Pesse
Bevolking53995
Adressen2.09352
Autos27557

De data over het aantal inwoners-, adressen- en personenauto’s per vierkante kilometer land geven een beeld van ‘de mate van concentratie van menselijke activiteiten’ in de woonplaats Pesse ten opzichte van het gemiddelde voor Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Toelichting
Gemiddelde afstand tot voorzieningen
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een huisartsenpraktijk in de woonplaats Pesse is 5,6.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de woonplaats Pesse tot de dichtstbijzijnde voorziening. De gebruikte cijfers komen uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor 2025.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de woonplaats Pesse tot de dichtstbijzijnde voorziening voor 2025:

VoorzieningAfstand in km
Huisartsenpraktijk5,6
Supermarkt1,2
Restaurant1,0
Basisonderwijs1,1
Voortgezet onderwijs6,0
Bibliotheek6,1
Treinstation5,8
Sportterrein1,0
Bioscoop6,5
Museum14,3

De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting.

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen
Gemiddeld aardgas- en elektriciteitsverbruik per woning per jaar in de woonplaats Pesse.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddeld energieverbruik per woning per jaar in de woonplaats Pesse.


Onderstaande tabel toont het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik per type woning voor 2024 voor de woonplaats Pesse:

Soort woningGemiddeld gasverbruikGemiddelde elektriciteitslevering per woning
Appartement9052.157
Tussenwoning9201.990
Hoekwoning9802.150
Twee-onder-één-kap woning1.3503.358
Vrijstaande woning1.1693.188
Koopwoning1.1293.082
Huurwoning9131.835

Data over het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik voor aardgas in m3. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen. Het verbruik van gas en elektra is ook bekend per woningtype, zie de tabel.

Toelichting Meer gas
Energielabels
De meest voorkomende energielabels in de woonplaats Pesse zijn C (170 adressen) en D (161 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in de woonplaats Pesse. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 oktober 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel C komt het meeste voor in de woonplaats Pesse: 170 adressen hebben energielabel C. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente Hoogeveen bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Alle onderwerpen en vergelijken

Bekijk de meest recente cijfers over meer dan 250 onderwerpen en vergelijk de woonplaats Pesse met andere gebieden.

Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!
Kies een categorie en bekijk de bijbehorende onderwerpen.

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor de woonplaats Pesse voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

Bedrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Bedrijfsvestigingen totaal255Aantal2025
A Landbouw, bosbouw en visserij40Aantal2025
B-F Nijverheid en energie45Aantal2025
G+I Handel en horeca30Aantal2025
H+J Vervoer, informatie en communicatie10Aantal2025
K-L Financiële diensten, onroerend goed10Aantal2025
M-N Zakelijke dienstverlening60Aantal2025
O-Q Overheid, onderwijs en zorg25Aantal2025
R-U Cultuur, recreatie, overige diensten25Aantal2025
% A Landbouw, bosbouw en visserij16%Percentage2025
% B-F Nijverheid en energie18%Percentage2025
% G+I Handel en horeca12%Percentage2025
% H+J Vervoer, informatie en communicatie4,08%Percentage2025
% K-L Financiële diensten, onroerend goed4,08%Percentage2025
% M-N Zakelijke dienstverlening24%Percentage2025
% O-Q Overheid, onderwijs en zorg10%Percentage2025
% R-U Cultuur, recreatie, overige diensten10%Percentage2025

De cijfers over bedrijven tonen het aantal bedrijfsvestigingen in de woonplaats Pesse, uitgesplitst naar bedrijfstak. Een vestiging is een locatie van een bedrijf, instelling of zelfstandige waar of van waaruit activiteiten worden uitgevoerd.

Bevolking
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Inwoners1.705Aantal2026
Mannen860Aantal2026
Vrouwen835Aantal2026
0 tot 15 jaar255Aantal2026
15 tot 25 jaar185Aantal2026
25 tot 45 jaar355Aantal2026
45 tot 65 jaar465Aantal2026
65 jaar of ouder460Aantal2026
Ongehuwd720Aantal2026
Gehuwd760Aantal2026
Gescheiden145Aantal2026
Verweduwd80Aantal2026
% Mannen51%Percentage2026
% Vrouwen49%Percentage2026
% 0 tot 15 jaar15%Percentage2026
% 15 tot 25 jaar11%Percentage2026
% 25 tot 45 jaar21%Percentage2026
% 45 tot 65 jaar27%Percentage2026
% 65 jaar of ouder27%Percentage2026
% Ongehuwd42%Percentage2026
% Gehuwd45%Percentage2026
% Gescheiden8,5%Percentage2026
% Verweduwd4,69%Percentage2026
Geboorten15Aantal2025
Geboorte relatief8Aantal per 1.000 inwoners2025
Sterftes15Aantal2025
Sterfte relatief10Aantal per 1.000 inwoners2025
Leerlingen PO140Aantal2025
Leerlingen VO80Aantal2025
Studenten MBO50Aantal2025
Studenten HBO30Aantal2025
Studenten WO0Aantal2025
Praktisch opleidingsniveau240Aantal2024
Middelbaar opleidingsniveau620Aantal2024
Hoger opleidingsniveau240Aantal2024
% Praktisch opleidingsniveau22%Percentage2024
% Middelbaar opleidingsniveau56%Percentage2024
% Hoger opleidingsniveau22%Percentage2024
Jongeren met jeugdzorg in natura35Aantal2024
% Jongeren met jeugdzorg9,4%Percentage2024
Wmo cliënten85Aantal2024
Wmo cliënten per 1.000 inwoners55Aantal per 1.000 inwoners2024
Bevolkingsdichtheid95Aantal per km²2026

De inwonersaantallen worden altijd op vijftallen afgerond, hierdoor kan het voorkomen dat een optelling van subgroepen (zoals inwoners naar geslacht of naar leeftijd) licht afwijkt van het totaal aantal inwoners.

Energie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning2.970Gemiddeld in kWh2024
Gemiddelde elektriciteitsteruglevering per woning1.724Gemiddeld in kWh2024
% Woningen met zonnestroom59%Percentage2024
% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmd12%Percentage2024
Gemiddelde elektriciteitslevering appartement2.157Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering tussenwoning1.990Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering hoekwoning2.150Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering twee-onder-één-kap woning3.358Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering vrijstaande woning3.188Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering huurwoning1.835Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering koopwoning3.082Gemiddeld in kWh2023
Gemiddeld aardgasverbruik per woning1.022Gemiddeld per m³2024
% Woningen met stadsverwarming0%Percentage2014
% Aardgasvrije woningen6%Percentage2024
% Aardgaswoningen87%Percentage2024
Gemiddeld aardgasverbruik appartement905Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik tussenwoning920Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik hoekwoning980Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik twee-onder-één-kap woning1.350Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik vrijstaande woning1.169Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik koopwoning1.129Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik huurwoning913Gemiddeld per m³2023
Publieke laadpalengeen dataAantalgeen data
Adressen zonder energielabel145Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel310Aantal2026
Adressen met definitief energielabel462Aantal2026
Energielabels A+++++1Aantal2026
Energielabels A++++10Aantal2026
Energielabels A+++23Aantal2026
Energielabels A++7Aantal2026
Energielabels A+0Aantal2026
Energielabels A158Aantal2026
Energielabels B101Aantal2026
Energielabels C170Aantal2026
Energielabels D161Aantal2026
Energielabels E28Aantal2026
Energielabels F62Aantal2026
Energielabels G51Aantal2026

De onderwerpen in de categorie energieverbruik tonen onder meer het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik en de energielabels van gebouwen in de woonplaats Pesse. Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het minst energiezuinige label en A++++ het meest energiezuinige label.

Huishoudens
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huishoudens740Aantal2026
Eenpersoonshuishoudens240Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens500Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen255Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens met kinderen245Aantal2026
% Eenpersoonshuishoudens32%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens68%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen34%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens met kinderen33%Percentage2026
Gemiddelde huishoudensgrootte2,26Gemiddeld aantal2026

Het aantal huishoudens betreft het aantal particuliere huishoudens op 1 januari van een jaar. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen in een woonruimte wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. De cijfers over huishoudens op wijk- en buurtniveau worden afgerond op vijftallen.

Inkomen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Werkzame beroepsbevolking445Aantal2024
Netto arbeidsparticipatie70%Percentage2024
% Werknemers78%Percentage2024
% Werknemers met vaste arbeidsrelatie56%Percentage2024
% Werknemers met flexibele arbeidsrelatie22%Percentage2024
% Zelfstandigen22%Percentage2024
Inkomensontvangers1.400Aantal2024
Inkomensontvangers per 1.000 inwoners838Aantal per 1.000 inwoners2024
Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger€34.892Gemiddeld in Euro2023
Gemiddeld inkomen per inwoner€29.410Gemiddeld in Euro2023
40% personen met laagste inkomen42%Percentage2024
20% personen met hoogste inkomen16%Percentage2024
% Personen in armoede1,5%Percentage2024
% Personen tot 25% boven armoedegrens3,72%Percentage2024
Gemiddeld huishoudinkomen€38.299euro2023
40% huishoudens met laagste inkomen38%Percentage2024
20% huishoudens met hoogste inkomen20%Percentage2024
% Huishoudens met een laag inkomen2,41%Percentage2023
% Huishoudens onder of rond sociaal minimum4,73%Percentage2023
% Huishoudens tot 110% van sociaal minimum6,7%Percentage2023
% Huishoudens tot 120% van sociaal minimum9,3%Percentage2023
Mediaan vermogen van particuliere huishoudens€233.698euro2024
Personen per soort uitkering - Bijstand20Aantal2025
Personen per soort uitkering - AO60Aantal2025
Personen per soort uitkering - WW10Aantal2025
Personen per soort uitkering - AOW400Aantal2025
% Personen per soort uitkering - Bijstand1%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AO4%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - WW1%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AOW23%Percentage2025

De inkomensgegevens beschrijven het inkomen van personen en particuliere huishoudens in de woonplaats Pesse. Het besteedbaar inkomen is het bruto-inkomen verminderd met onder meer belastingen, premies en betaalde inkomensoverdrachten. Vanwege statistische geheimhouding worden niet voor ieder gebied inkomensgegevens gepubliceerd.

Migratie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland1.590Aantal2026
Herkomst buiten Nederland130Aantal2026
Herkomst Europa45Aantal2026
Herkomst buiten Europa85Aantal2026
% Herkomst Nederland92%Percentage2026
% Herkomst buiten Nederland7,6%Percentage2026
% Herkomst Europa2,62%Percentage2026
% Herkomst buiten Europa4,94%Percentage2026
Geboren in Nederland met herkomst Nederland1.585Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst Europa20Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa25Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland45Aantal2026
Geboren in Nederland1.630Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa25Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa55Aantal2026
Geboren buiten Nederland80Aantal2026
% Geboren in Nederland met herkomst Nederland93%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst Europa1,17%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland2,62%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa1,47%Percentage2026
% Geboren in Nederland95%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa1,47%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa3,23%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland4,65%Percentage2026
Autochtoon1.550Aantal2022
Westers45Aantal2022
Niet-westers30Aantal2022
Nederlandse Antillen en Aruba5Aantal2022
Marokko0Aantal2022
Suriname5Aantal2022
Turkije0Aantal2022
Overig niet-westers30Aantal2022

De onderwerpen in de categorie migratie gaan over de herkomst en migratie van inwoners van de woonplaats Pesse. De herkomst is gebaseerd op het geboorteland van de persoon en diens ouders. De migratiecijfers tonen onder meer vestiging, vertrek, immigratie en emigratie.

Misdrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Misdrijven52Aantal2025
Diefstal14Aantal2025
Geweld en seksmisdrijven4Aantal2025
Milieu overtredingen0Aantal2025
Oplichting4Aantal2025
Verkeersovertredingen24Aantal2025
Vernieling3Aantal2025
Overige misdrijven3Aantal2025
Misdrijven per 1.000 inwoners30Aantal per 1.000 inwoners2025
Diefstal per 1.000 inwoners8Aantal per 1.000 inwoners2025
Geweld en seksmisdrijven per 1.000 inwoners2Aantal per 1.000 inwoners2025
Milieu overtredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Oplichting per 1.000 inwoners2Aantal per 1.000 inwoners2025
Verkeersovertredingen per 1.000 inwoners14Aantal per 1.000 inwoners2025
Vernieling per 1.000 inwoners2Aantal per 1.000 inwoners2025
Overige misdrijven per 1.000 inwoners2Aantal per 1.000 inwoners2025

De cijfers over misdrijven tonen de door de politie geregistreerde misdrijven in de woonplaats Pesse, zowel als aantal als omgerekend per 1.000 inwoners. Niet ieder gepleegd misdrijf wordt gemeld of geregistreerd.

Nabijheid voorzieningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand5,6Gemiddelde afstand in km2025
Huisartsenpraktijken binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 5 km0,5Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpost afstand7,5Gemiddelde afstand in km2024
Apotheek afstand6,5Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuis met poli afstand7,5Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km0,91Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km1,46Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuis zonder poli afstand7,5Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km0,91Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km1,46Gemiddeld aantal2025
Supermarkt afstand1,19Gemiddelde afstand in km2025
Supermarkten binnen 1 km0,69Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 3 km0,87Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 5 km1,12Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand1,22Gemiddelde afstand in km2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km0,66Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km0,87Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km1,76Gemiddeld aantal2025
Warenhuis afstand7,1Gemiddelde afstand in km2025
Warenhuizen binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 10 km1,15Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 20 km2,01Gemiddeld aantal2025
Café afstand5,8Gemiddelde afstand in km2025
Cafés binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 5 km0,38Gemiddeld aantal2025
Cafetaria afstand1,19Gemiddelde afstand in km2025
Cafetaria binnen 1 km0,85Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 3 km1,72Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 5 km3,03Gemiddeld aantal2025
Restaurant afstand0,97Gemiddelde afstand in km2025
Restaurants binnen 1 km1,67Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 3 km3,01Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 5 km6,5Gemiddeld aantal2025
Hotel afstand3,51Gemiddelde afstand in km2025
Hotels binnen 5 km1,15Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 10 km7,6Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 20 km21Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijf afstand0,94Gemiddelde afstand in km2025
Kinderdagverblijven binnen 1 km1,38Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 3 km2,58Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 5 km4,19Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang afstand2,03Gemiddelde afstand in km2025
Buitenschoolseopvang binnen 1 km0,03Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 3 km0,81Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 5 km1,35Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs afstand1,15Gemiddelde afstand in km2025
Basisonderwijs binnen 1 km0,72Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 3 km1,65Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 5 km2,29Gemiddeld aantal2025
Voortgezet onderwijs afstand6Gemiddelde afstand in km2024
Voortgezet onderwijs binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 5 km0,07Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 10 km6,4Gemiddeld aantal2024
VMBO afstand6Gemiddelde afstand in km2024
VMBO binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 5 km0,07Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 10 km5,6Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO afstand8,3Gemiddelde afstand in km2024
HAVO VWO binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 10 km1,72Gemiddeld aantal2024
Openbaar groen afstand0,29Gemiddelde afstand in km2017
Park of plantsoen afstand4,9Gemiddelde afstand in km2017
Dagrecreatief terrein afstand5,7Gemiddelde afstand in km2017
Bos afstand0,29Gemiddelde afstand in km2017
Open natuurlijk terrein afstand1,44Gemiddelde afstand in km2017
Open droog natuurlijk terrein afstand1,45Gemiddelde afstand in km2017
Open nat natuurlijk terrein afstand1,51Gemiddelde afstand in km2017
Semi-openbaar groen afstand0,51Gemiddelde afstand in km2017
Sportterrein afstand1,01Gemiddelde afstand in km2017
Volkstuin afstand9Gemiddelde afstand in km2017
Verblijfsrecreatief terrein afstand1,44Gemiddelde afstand in km2017
Begraafplaats afstand1,92Gemiddelde afstand in km2017
Recreatief binnenwater afstand8Gemiddelde afstand in km2017
Oprit hoofdverkeersweg afstand1,15Gemiddelde afstand in km2025
Treinstation afstand5,8Gemiddelde afstand in km2025
Belangrijk overstapstation afstand22Gemiddelde afstand in km2025
Bibliotheek afstand6,1Gemiddelde afstand in km2025
Zwembad afstand7,4Gemiddelde afstand in km2025
Kunstijsbaan afstand48Gemiddelde afstand in km2025
Podiumkunsten afstand6,1Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten binnen 5 km0,07Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 10 km1,97Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 20 km2,01Gemiddeld aantal2024
Poppodium afstand7,2Gemiddelde afstand in km2024
Bioscoop afstand6,5Gemiddelde afstand in km2025
Bioscopen binnen 5 km0,03Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 20 km1,01Gemiddeld aantal2025
Sauna afstand16Gemiddelde afstand in km2025
Zonnebank afstand7,3Gemiddelde afstand in km2025
Museum afstand14Gemiddelde afstand in km2024
Musea binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 20 km3,19Gemiddeld aantal2024
Attractie afstand5,8Gemiddelde afstand in km2025
Attracties binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 20 km3,03Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 50 km27Gemiddeld aantal2025
Brandweerkazerne afstand5,7Gemiddelde afstand in km2025

Het CBS publiceert gegevens over de nabijheid van voorzieningen voor inwoners van de woonplaats Pesse. De afstanden zijn gemiddelden over de weg en de nabijheidsindicatoren tonen hoeveel voorzieningen binnen een bepaalde afstand beschikbaar zijn.

Omgeving
OnderwerpWaardeEenheidJaar
RegiocodeWP1818Code2026
RegionaamPesseNaam2026
Soort regioWoonplaatsCategorisch type2026
Sorteercodegeen dataCodegeen data
Oppervlakte totaal1.809Aantal hectaren2026
Oppervlakte land1.795Aantal hectaren2026
Oppervlakte water14Aantal hectaren2026
Mate van stedelijkheid5Indicator 1-52026
Omgevingsadressendichtheid52Gemiddeld aantal per km²2026
Adressen totaal917Aantal2026
Adressen met postcode914Aantal2026
Adressen met woonfunctie797Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie13Aantal2026
Adressen met celfunctie0Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie1Aantal2026
Adressen met industriefunctie96Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie4Aantal2026
Adressen met logiesfunctie130Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie2Aantal2026
Adressen met sportfunctie0Aantal2026
Adressen met winkelfunctie7Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie38Aantal2026
Verblijfsobjecten917Aantal2026
Ligplaatsen0Aantal2026
Standplaatsen0Aantal2026
Panden met adres874Aantal2026
Adressen met pand917Aantal2026
Percelen met adres729Aantal2026
Adressen met perceel917Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom567Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom350Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom525Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom272Aantal2026
Panden met adres voor 1700geen dataAantal2026
Panden met adres 1700 tot 1900geen dataAantal2026
Panden met adres 1900 tot 1925geen dataAantal2026
Panden met adres 1925 tot 1950geen dataAantal2026
Panden met adres 1950 tot 1970geen dataAantal2026
Panden met adres 1970 tot 1980geen dataAantal2026
Panden met adres 1980 tot 1990geen dataAantal2026
Panden met adres 1990 tot 2000geen dataAantal2026
Panden met adres 2000 tot 2010geen dataAantal2026
Panden met adres 2010 tot 2020geen dataAantal2026
Panden met adres 2020 en latergeen dataAantal2026
Adressen met pand voor 17000Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 190013Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 192516Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 195061Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 1970213Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 1980278Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 1990100Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 200074Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 201074Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 202033Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later55Aantal2026
Postcodegebied7933PA-7933TZNaam2026
Meest voorkomende postcode7933Naam2026
Dekkingspercentage meest voorkomende postcode100%Percentage2026

De onderwerpen in de categorie omgeving beschrijven onder meer de oppervlakte, het aantal adressen, de bevolkingsdichtheid en de omgevingsadressendichtheid van de woonplaats Pesse.

Verkeersongevallen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal23Aantal2025
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade18Aantal2025
Verkeersongevallen letselschade5Aantal2025
Verkeersongevallen dodelijk0Aantal2025

De gegevens over verkeersongevallen in de woonplaats Pesse zijn gebaseerd op de registratie van verkeersongevallen door Rijkswaterstaat.

Vervoer
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Personenauto’s totaal1.025Aantal2025
Personenauto’s - brandstof benzine730Aantal2025
Personenauto’s - overige brandstof300Aantal2025
Personenauto’s per huishouden1,35Aantal2025
Personenauto’s naar oppervlakte57Aantal2025
Motorfietsen115Aantal2025

De vervoersgegevens tonen onder meer het aantal personenauto’s en andere voertuigen in de woonplaats Pesse. De voertuiggegevens zijn gebaseerd op het Nederlandse kentekenregister van de RDW.

Woningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad785Aantal2025
Woningen per 1.000 inwoners460Aantal per 1.000 inwoners2025
Nieuwbouw woningen6Aantal2025
Niet-woningvoorraad115Aantal2025
Nieuwbouw niet-woningen2Aantal2025
Gemiddelde woningwaarde€352.349Gemiddeld in Euro2025
Woningwaarde klasse€350.000 tot €400.000Categorisch type2025
Eengezinswoningen742Aantal2025
Meergezinswoningen43Aantal2025
Koopwoningen594Aantal2025
Huurwoningen191Aantal2025
Huurwoningen woningcorporaties129Aantal2025
Huurwoningen overige verhuurders62Aantal2025
Eigendom onbekend0Aantal2025
Bewoond729Aantal2025
Onbewoond56Aantal2025
% Koopwoningen76%Percentage2025
% Huurwoningen24%Percentage2025
% Huurwoningen woningcorporaties16%Percentage2025
% Huurwoningen overige verhuurders8%Percentage2025
% Eigendom onbekend0%Percentage2025
% Eengezinswoningen95%Percentage2025
% Meergezinswoningen5%Percentage2025
% Bewoond93%Percentage2025
% Onbewoond7%Percentage2025
Appartementen38Aantal2026
Tussenwoningen89Aantal2026
Hoekwoningen86Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen150Aantal2026
Vrijstaande woningen434Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen5%Percentage2026
% Tussenwoningen11%Percentage2026
% Hoekwoningen11%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen19%Percentage2026
% Vrijstaande woningen54%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 194570Aantal2026
Woningen 1945 tot 1965100Aantal2026
Woningen 1965 tot 1975286Aantal2026
Woningen 1975 tot 198595Aantal2026
Woningen 1985 tot 199581Aantal2026
Woningen 1995 tot 200555Aantal2026
Woningen 2005 tot 201536Aantal2026
Woningen 2015 tot 202562Aantal2026
Woningen 2025 en later12Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend0Aantal2026
% Woningen voor 19459%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 196513%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 197536%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 198512%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 199510%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 20057%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 20155%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 20258%Percentage2026
% Woningen 2025 en later2,0%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend0,0%Percentage2026

De woningcijfers voor de woonplaats Pesse komen voornamelijk van het CBS en de BAG. Ze beschrijven onder meer de woningvoorraad, woningtypen, bouwperioden, eigendom en gemiddelde WOZ-waarde. Cijfers op wijk- en buurtniveau kunnen zijn afgerond op vijftallen.

Download de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren als Excel document. Alle woonplaatsen, wijken en buurten zijn onderdeel van de download voor de gemeente Hoogeveen. Er is ook een download met alle gemeente-, wijk- en buurtgegevens voor heel Nederland.

Selecteer op een groot scherm een categorie in het menu naast de tabel. Gebruik op een klein scherm de keuzelijst boven de tabel.

Tabelgebruik:

  • Kies een categorie om alleen de onderwerpen uit dat deel van de tabel te tonen.
  • Op grote schermen staat de categoriekeuze naast de tabel; op kleine schermen staat deze erboven.
  • Verschuif de tabel op kleine schermen horizontaal om alle kolommen te bekijken.
Data en bronnen

Bekijk de gebruikte open databronnen en definities en download uitgebreide regionale datasets over de woonplaats Pesse.

Download alle regionale data
Download de uitgebreide datasets voor de gemeente Hoogeveen.
Afbeelding van Excel documenten uit de download met regionale data.

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download uitgebreide informatie in handige Excel-overzichten voor de gemeente Hoogeveen. De download bevat regionale statistieken, adressen, verkiezingsuitslagen, misdaadcijfers, detail leeftijdsgegevens en meer.

Download!
Gebruikte open data bronnen
Bronvermelding en definities

Veel gegevens op deze pagina komen uit verschillende datasets met regionale cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hierbij is een groot aantal datasets gecombineerd. De meest recente gegevens zijn bijgewerkt tot en met 14 oktober 2026. Daarnaast zijn diverse andere officiële databronnen gebruikt, waaronder het Kadaster, de Kiesraad, de Politie en het RIVM.

Bronnen & definities
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron