Statistieken buurt Berkenoord 2

Statistieken buurt Berkenoord 2

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Berkenoord 2 in de gemeente Epe Vlag van de gemeente Epe. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Berkenoord 2 in de gemeente Epe Vlag van de gemeente Epe. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Kaart van de buurt Berkenoord 2.Bekijk kaart
Buurt Berkenoord 2 in het kort

Bekijk de belangrijkste cijfers, de kaart en een korte toelichting over de buurt Berkenoord 2.

Kerncijfers van de buurt Berkenoord 2
Adressen, panden, percelen, woningen, huishoudens en inwoners.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van de belangrijkste cijfers van het Kadaster en het CBS voor de buurt Berkenoord 2.


Onderstaande tabel toont de belangrijkste cijfers van het CBS en het Kadaster voor de buurt Berkenoord 2.

OnderwerpAantalBronJaar data
Adressen met postcode277Kadaster2026
Adressen met woonfunctie272Kadaster2026
Panden met adres249Kadaster2026
Percelen met adres44Kadaster2026
Woningvoorraad272CBS2025
Huishoudens280CBS2026
Inwoners635CBS2026

Op deze pagina vind je een kaart van de buurt Berkenoord 2 en de data over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Berkenoord 2.

Definities
Aantal inwoners op de kaart van de buurt Berkenoord 2
Kaart van de omgeving van de buurt Berkenoord 2.
Afbeelding van de buurt Berkenoord 2 op de kaart.

Kaart van de wijk 02 Vaassen met het aantal inwoners per buurt in 2026. De cijfers op de kaart geven de volgende buurten weer: 1: Eekterveld, 2: Heggerenk, 3: Vaassen Centrum, 4: Krugerstraat Noord, 5: Oosterhof, 6: Buitengebied Vaassen, 7: Krugerstraat Zuid, 8: Berkenoord 1, 9: Woestijnweg, 10: Vulcanus - de Pirk, 11: Berkenoord 2, 12: Vogelbuurt.

Bekijk de statistieken voor alle 38 gebieden binnen de gemeente Epe via de overzichtspagina van de gebieden in de Epe.

Overzicht gebieden Meer Epe
Over de buurt Berkenoord 2

De buurt Berkenoord 2 ligt binnen de wijk Vaassen in de gemeente Epe. De meest voorkomende postcode in de buurt Berkenoord 2 is postcode 8172.

Er zijn 277 adressen en 272 woningen in de buurt Berkenoord 2 in de gemeente Epe. 99% van de woningen in de buurt is een huurwoning. De woningen hebben een gemiddelde WOZ waarde van €273.000. Er wonen 635 inwoners in de buurt Berkenoord 2. De meeste inwoners (28%) zijn tussen de 45 en 65 jaar oud. Buurt Berkenoord 2 telt 280 huishoudens van gemiddeld 2,3 personen. Verder zijn er 270 personenauto’s en 45 bedrijfsvestigingen geregistreerd in de buurt Berkenoord 2.

Buurt Berkenoord 2 heeft een oppervlakte van 10 hectare land (honderd hectare is één vierkante kilometer, 1 km2). De gemiddelde dichtheid van adressen is 777 adressen per km2.

Meer over de buurt Berkenoord 2:

De gegevens van de buurt Berkenoord 2 voor de jaren 2013 tot en met 2018 zijn berekend.

Blijf op de hoogte

Ontvang een e-mail als er nieuwe cijfers zijn op de pagina Buurt Berkenoord 2.

Wonen in de buurt Berkenoord 2

Bekijk de woningvoorraad, woningkenmerken, woningtypen en de ontwikkeling van de gemiddelde WOZ-waarde in de buurt Berkenoord 2.

Kenmerken van de 272 woningen in de buurt Berkenoord 2
Er zijn 272 woningen in de buurt Berkenoord 2.
Informatie over de woningen in deze regio op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken. En bekijk de woningkenmerken per buurt in de gemeente Epe in een interactieve tabel.

Toelichting
Woningwaarde per jaar
De gemiddelde WOZ waarde in de buurt Berkenoord 2 was €273.000 in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in de buurt Berkenoord 2.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Berkenoord 2:

JaarGemiddelde WOZ woningwaarde Buurt Berkenoord 2% verschil
2025€273.0002,63%
2024€266.0003,91%
2023€256.00024%
2022€206.0008,4%
2021€190.0002,15%
2020€186.0007,5%
2019€173.000-13%
2018€198.0003,66%
2017€191.0000,0%
2016€191.0000,0%
2015€191.0003,24%
2014€185.000-4,15%
2013€193.000geen data

De gemiddelde WOZ woningwaarde in de buurt Berkenoord 2 is met €80.000 gegroeid van €193.000 in 2013 tot €273.000 in 2025 (dat is een toename van 41%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2025 was €6.667 (3,25%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een licht stijgende trend: De cijfers stijgen meer wel dan niet.

Bekijk ook de ranglijst van de woningwaarden per buurt in de gemeente Epe.

Toelichting
Download een schat aan informatie
  • PDF buurt-rapportage voor de buurt Berkenoord 2 met 100 kaarten en grafieken.
  • Uitgebreide informatie in handige Excel overzichten voor de gemeente Epe.
  • Meer dan 250 onderwerpen voor Nederland en alle provincies, gemeenten, wijken en buurten in Nederland.
Woningwaarde en 65-plussers per gebied
De gemiddelde woningwaarde in de buurt Berkenoord 2 is €273.000, het percentage inwoners van 65 jaar en ouder is 23% en er zijn 272 woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde woningwaarde per regio op de horizontale as. Deze is afgezet tegen het percentage inwoners van 65 jaar en ouder op de verticale as. Iedere regio wordt als cirkel weergegeven. De omvang van de cirkels hangt af van het aantal woningen in een gebied: hoe meer woningen, hoe groter de cirkel.

Woningwaarde ten opzichte van inwoners van 65 jaar en ouder per gebied, de volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (grijs), provincie Gelderland (bruin), gemeente Epe (geel), 4 woonplaatsen (groen), 4 wijken (oranje) en 28 buurten (blauw). De buurt Berkenoord 2 wordt in het rood weergegeven. Klik op de naam van een cirkel om de gegevens voor dat gebied weer te geven.

Soorten woningen
Tussenwoningen komen het meeste voor in de buurt Berkenoord 2: er zijn 162 adressen met het woningtype tussenwoningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de buurt Berkenoord 2.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 juli 2026.

Bevolking in de buurt Berkenoord 2

Bekijk de samenstelling en ontwikkeling van de bevolking in de buurt Berkenoord 2, met cijfers over inwoners, leeftijd, burgerlijke staat, huishoudens, migratieachtergrond, opleidingsniveau, geboorte en sterfte.

Bekijk ook de maandelijkse bevolkingsontwikkeling in de gemeente Epe.

Aantal inwoners per jaar
De buurt Berkenoord 2 telt 635 inwoners in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Berkenoord 2. De gegevens lopen van 2013 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Berkenoord 2:

JaarAantal inwoners de buurt Berkenoord 2% verschil
20266352,42%
20256200,81%
2024615-1,6%
2023625-2,34%
2022640-2,29%
2021655-2,24%
20206700,75%
20196650,3%
20186630,15%
20176621,22%
2016654-1,21%
2015662-0,3%
20146640,3%
2013662geen data

Het aantal inwoners in de buurt Berkenoord 2 is met 27 inwoners afgenomen van 662 inwoners in 2013 tot 635 inwoners in 2026 (dat is een daling van 4,08%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2026 was -2 inwoners (-0,31%).

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente Epe.

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in de buurt Berkenoord 2:

In 2013 telde de buurt Berkenoord 2 662 inwoners. In 2020 is het aantal gestegen tot 670 inwoners. De stijging ten opzichte van 2013 is 8 (1,21%), het verschil ten opzichte van het vorige jaar (2019) is 5 (0,75%). Het aantal van 670 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 2013 tot en met 2026. In 2024 is het aantal gedaald tot 615 inwoners. Dit is een daling van 55 (-8,2%) ten opzichte van 2020, ten opzichte van het vorige jaar (2023) is het verschil -10 (-1,6%). Het aantal van 615 inwoners is het minimum in de hele periode waarover de inwonersdata beschikbaar zijn. In 2026 telde de buurt Berkenoord 2 635 inwoners.

Inwoners per leeftijdsgroep in de buurt Berkenoord 2
De grootste getoonde leeftijdsgroep in de buurt Berkenoord 2 is 45 tot 65 jaar, met 28% van de inwoners.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, leeftijdsgroepen: aantal inwoners op 1 januari 2026 per leeftijdsgroep.

De grafiek toont de leeftijdsgroepen. Het aantal inwoners is ook per individueel levensjaar beschikbaar (alleen de inwoners van 105 jaar en ouder vormen 1 groep). De inwoners naar leeftijd zijn er tot op buurtniveau in het document met leeftijdsgegevens in de download voor de gemeente Epe.

Burgerlijke staat in de buurt Berkenoord 2
Deze grafiek laat zien hoeveel inwoners getrouwd, niet getrouwd, gescheiden of verweduwd zijn.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, burgerlijke staat: aantal en percentage inwoners op 1 januari 2026 naar burgerlijke staat.

Onderverdeling van de bevolking in de buurt Berkenoord 2 naar de situaties ‘Ongehuwd’, ‘Gehuwd’, ‘Gescheiden’ en ‘Verweduwd’.

Toelichting
Soorten huishoudens
In 2026 waren er 280 huishoudens in de buurt Berkenoord 2. Er waren 95 eenpersoonshuishoudens en 185 meerpersoonshuishoudens (afgerond op vijftallen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont de verdeling naar soorten huishoudens voor de buurt Berkenoord 2. De gegevens gelden voor 2026.

De cijfers gaan over de particuliere huishoudens op 1 januari 2026. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. In deze grafiek worden de huishoudens onderverdeeld in eenpersoonshuishoudens, meerpersoonshuishoudens zonder kinderen en meerpersoonshuishoudens met kinderen. De cijfers over huishoudens zijn afgerond op vijftallen.

Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in de buurt Berkenoord 2.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2013 tot en met 2026: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in de buurt Berkenoord 2 per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Berkenoord 2:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
202632530275
202532525270
202432525270
202331530275
202232500
202133032293
202034032298
201934032293
201836822209
201736723212
201636123213
201536524214
201437023208
201336923208

In 2026 was de herkomst van inwoners in de buurt Berkenoord 2 als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 52%, herkomst uit Europese landen: 4,76% en herkomst uit landen buiten Europa: 44% En in 2013 was de verdeling van inwoners naar herkomstgebied als volgt: herkomst uit Nederland: 62%, herkomst uit Europa: 3,83% en herkomst van buiten Europa: 35%.

Toelichting Meer migratie
Migratie herkomstlanden

Bekijk ook de detailinformatie over het aantal inwoners in Nederland naar land van herkomst.

Landen van herkomst
Migratie achtergrond: Geboortelanden en herkomstlanden
Van de inwoners van de buurt Berkenoord 2 is 81% in Nederland geboren (gegevens 2026).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking in de buurt Berkenoord 2: de grafiek toont het aantal inwoners in 2025, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland. Gebruik het filter om een categorie te selecteren.

De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.

Toelichting
Geboorte per 1.000 inwoners
Er zijn 5 baby’s per 1.000 inwoners geboren in 2025 in de buurt Berkenoord 2.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal levend geboren babies per 1.000 inwoners in de buurt Berkenoord 2.

De cijfers over de geboortes per 1.000 aantal inwoners zijn berekend door het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december te delen door het aantal inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

Er waren in de gemeente Epe als geheel 30 geboortes in augustus 2026. Bekijk de pagina met maandelijkse bevolkingscijfers voor de gemeente Epe.

Cijfers over geboorte

De cijfers over het relatieve aantal geboortes zijn gebaseerd op data van het CBS. Als basis hiervoor is het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december in verhouding tot het aantal inwoners op 1 januari van een jaar in de buurt Berkenoord 2 genomen. Het relatieve aantal geboorten kan hoger uitvallen dan verwacht op basis van het inwonertal. Het relatieve cijfer betreft namelijk het aantal geboorten gedurende het jaar ten opzichte van het aantal inwoners op 1 januari. In nieuwbouwwijken kan het aantal inwoners sterk groeien in een jaar. Zo kunnen er in 1 jaar 10 kinderen geboren worden in een wijk waarin op 1 januari slechts 10 inwoners wonen, maar aan het eind van het jaar bijvoorbeeld 200 inwoners.

Sterfte per 1.000 inwoners
Er zijn 5 personen per 1.000 inwoners overleden in 2025 in de buurt Berkenoord 2.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal sterftes per 1.000 inwoners in de buurt Berkenoord 2.

De cijfers over de sterfte per 1.000 aantal inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS. De relatieve sterfte is bepaald als het aantal overledenen van 1 januari tot en met 31 december, per 1.000 inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

In augustus 2026 zijn in de gemeente Epe als geheel 34 inwoners overleden. Bekijk de maandelijkse sterftecijfers voor de gemeente Epe.

Meer sterfte
Onderwijs in de buurt Berkenoord 2

Bekijk de kinderopvang- en onderwijslocaties, gemiddelde reisafstanden, aantallen leerlingen en studenten en de ontwikkeling van het aantal scholen in de buurt Berkenoord 2. Dit is een kleine selectie uit de datasets over het onderwijs. Bekijk véél meer informatie over het onderwijs op AlleCijfers.

Kinderopvang- en onderwijslocaties in de buurt Berkenoord 2
Buurt Berkenoord 2Gemeente EpeGemeente Apeldoorn
Aantal kinderopvanglocaties065339
Aantal kindplaatsen01.1836.491
Aantal vestigingen basisonderwijs02171
Aantal leerlingen basisonderwijs02.64113.491
Aantal vestigingen voortgezet onderwijs0220
Aantal leerlingen voortgezet onderwijs092910.530
Aantal opleidingen middelbaar beroepsonderwijs0012
Aantal studenten middelbaar beroepsonderwijs007.456
Aantal opleidingen hoger onderwijs009
Aantal studenten hoger onderwijs001.152

Bovenstaande tabel toont data van het LRK en DUO over kinderopvang en onderwijs. De gegevens zijn bijgewerkt tot en met 1 oktober 2026.

Het aantal leerlingen betreft het aantal dat onderwijs volgt op een school in de buurt Berkenoord 2. Op de pagina’s over het basisonderwijs en over de middelbare scholen zijn ook gegevens beschikbaar over het huisadres van leerlingen ten opzichte van het adres van de schoolvestigingen.

Gemiddelde afstanden kinderopvang en onderwijs
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een basisschool in de buurt Berkenoord 2 is 0,7 kilometer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand staafdiagram toont de gemiddelde afstand in kilometers over de weg tot kinderdagverblijven, buitenschoolseopvang, basisonderwijs, voortgezet onderwijs totaal, VMBO scholen en HAVO VWO scholen. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens voor verschillende soorten locaties te tonen. De gebruikte cijfers komen van uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor de situatie in 2025.


Onderstaande tabel de gemiddelde afstand in kilometers voor verschillende soorten locaties voor kinderopvang en onderwijs. De gegevens worden getoond per (vergelijkings)gebied en gelden voor 2025.

RegioKinderdagverblijfBuitenschoolseopvangBasisonderwijsVoortgezet onderwijsVMBOHAVO VWO
Nederland0,70,70,82,52,63,4
Provincie Gelderland0,80,80,82,82,83,7
Gemeente Epe0,91,00,94,34,34,3
Wijk 02 Vaassen0,80,80,86,86,86,9
Buurt Vaassen Centrum0,70,80,86,76,76,7
Buurt Heggerenk0,40,50,57,57,57,5
Buurt Krugerstraat Noord0,80,90,86,96,96,9
Buurt Krugerstraat Zuid0,50,50,46,56,56,5
Buurt Oosterhof0,60,50,57,17,17,1
Buurt Berkenoord 10,60,60,66,86,86,8
Buurt Berkenoord 20,70,70,76,66,66,6
Buurt Woestijnweg0,40,40,46,36,36,3
Vogelbuurt0,90,90,95,95,95,9
Buurt Vulcanus - de Pirk1,01,01,06,26,26,2
Buurt Eekterveld2,21,91,97,37,37,3
Buurt Buitengebied Vaassen2,02,01,67,57,57,7

Deze grafiek toont een regionale vergelijking van de gemiddelde reisafstanden voor inwoners van hun woonadres naar de dichtstbijzijnde locaties voor kinderopvang, basisonderwijs en voortgezet onderwijs. De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting. In de grafiek zie je de gegevens voor de buurt Berkenoord 2 in vergelijking tot andere gebieden. De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (oranje), provincie Gelderland (bruin), gemeente Epe (geel), wijk 02 Vaassen (groen) en 11 buurten (blauw). Buurt Berkenoord 2 wordt in het rood weergegeven.

Leerlingen en studenten in de buurt Berkenoord 2
In 2025 woonden er 120 leerlingen en studenten in de buurt Berkenoord 2.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Onderwijsdata: aantal leerlingen en studenten per soort onderwijs in de buurt Berkenoord 2, data van het CBS over 2025.

De grafiek toont het aantal leerlingen in het PO en VO en het aantal studenten in het MBO, HBO, en WO dat als inwoner staat ingeschreven op een adres in de buurt Berkenoord 2.

Toelichting
Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar per 1 oktober 2024 in de buurt Berkenoord 2.

Bovenstaande donutgrafiek toont het percentage praktisch, middelbaar en hoog opgeleiden voor de buurt Berkenoord 2. Bekijk het aantal inwoners per opleidingsniveau door op de taartpunten in de grafiek te klikken.

Definities opleidingsniveau

Economie en inkomen in de buurt Berkenoord 2

Bekijk de ontwikkeling van het aantal bedrijven en het gemiddelde inkomen in de buurt Berkenoord 2, met vergelijkingen tussen gebieden.

Bedrijfsvestigingen (45 totaal)
In de buurt Berkenoord 2 zijn in totaal 45 bedrijfsvestigingen* geregistreerd (gegevens voor 2025). * Het totaal van 45 bedrijfsvestigingen wijkt af van de som van 40 van het aantal bedrijfsvestigingen per sector. Het verschil wordt veroorzaakt doordat de aantallen per sector op vijftallen zijn afgerond.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen van bedrijven per sector per jaar in de buurt Berkenoord 2 (het aantal bedrijven in de sector “overheid, onderwijs en zorg (Ooz)” is vanaf 2020 bekend).

De ‘gestapelde lijngrafiek’ toont het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt Berkenoord 2 voor elk van de volgende 8 sectoren:

  1. Lbv: Landbouw, bosbouw en visserij
  2. Nen: Nijverheid en energie
  3. Hh: Handel en HORECA
  4. Vic: Vervoer, informatie en communicatie
  5. Fdo: Financiële diensten en onroerend goed
  6. Zd: Zakelijke dienstverlening
  7. Ooz: Overheid, onderwijs en zorg
  8. Cro: Cultuur, recreatie en overige diensten
Toelichting Definities

Advertentie:

De inlegzolen van VeiligVoeten beschermen goed tegen spijkers in je voet!

Huttenbouw of timmerdorp?
Voorkom verwondingen aan je voeten en voel je veilig! Gebruik veiligheidszooltjes, die beschermen goed tegen scherpe objecten in je voet! Het materiaal van de zolen lijkt op dat van een kogelvrij vest. Bescherm je voeten tegen spijkers en schroeven bij het klussen, gebruik ze bij evenementen, draag ze in je laarzen voor extra isolatie en bescherming of gebruik ze in je waterschoenen.

Gemiddeld inkomen per inwoner
Het gemiddeld inkomen per inwoner in de buurt Berkenoord 2 is €23.500.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld bruto jaarinkomen in de buurt Berkenoord 2.

Over de inkomensdata:

Inwoners en inkomensontvangers: Het gemiddeld inkomen per inwoner in de buurt Berkenoord 2 is €23.500. Het gemiddeld inkomen per inkomensontvanger is €27.500. Buurt Berkenoord 2 telt 500 inkomensontvangers op 635 inwoners totaal.

8% van de huishoudens in de buurt Berkenoord 2 heeft een inkomen op of rond het sociaal minimum. Studentenhuishoudens en huishoudens met een onvolledig jaarinkomen zijn hierin niet meegenomen. Het sociaal minimum is het wettelijk bestaansminimum zoals dat in de politieke besluitvorming is vastgesteld. Zie de tabel met definities van de brondata voor de volledige definities.

Over de schaal van de inkomensmeter:

De laagste 10% en 25% regio’s vallen in het rode en oranje gebied; deze gebieden kunnen elkaar deels overlappen. De hoogste 25% regio’s vallen in het groene gebied. De grenzen zijn berekend met percentielen, waarbij alle waarden van laag naar hoog zijn gesorteerd. Lees meer over het (gewogen) gemiddelde, de mediaan, modus en percentielen.

Inkomensvergelijking binnen de gemeente Epe
Regionale vergelijking van het gemiddelde inkomen per inwoner.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld inkomen per jaar voor elke regio in Epe: buurt Berkenoord 2 is rood, andere buurten zijn blauw, wijken zijn geel en de gemeente is grijs.

Er zijn nog veel meer inkomensgegevens beschikbaar in de tabel met 250+ onderwerpen en de inkomensranglijst.

De regionale gezondheidsmonitor

Onderstaande grafieken tonen gegevens uit de regionale gezondheidsmonitor. De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners. De data uit het onderzoek komen van het RIVM en het CBS.

Inwoners met een goede gezondheid
62% procent van de inwoners van 18 jaar en ouder in de buurt Berkenoord 2 ervaart de eigen gezondheid als goed of zeer goed.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande lijngrafiek toont het percentage inwoners met een goede gezondheid in de buurt Berkenoord 2 per leeftijdsgroep. De gegevens wordt getoond voor de periode van 2012 tot en met 2024.

De RIVM gezondheidsmonitor biedt gezondheidsgegevens voor Nederland en per provincie, gemeente, wijk en buurt. Dit zijn gegevens over beperkingen, ervaren gezondheid, overgewicht, roken, drinken en mantelzorg.

Over de gezondheidsmonitor

De cijfers op deze pagina zijn afkomstig van het RIVM op basis van gegevens uit de Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen 2012, 2016, 2020 en de Corona Gezondheidsmonitor 2022 van GGD, CBS en RIVM. Er zijn data over monitoren met betrekking tot gezondheid, sociale situatie en leefstijl. Deze gegevens zijn er voor alle buurten, wijken, gemeenten, provincies en voor heel Nederland. Normaliter wordt dit onderzoek iedere vier jaar uitgevoerd. En in verband met Corona is er in 2022 een extra Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen uitgevoerd.

De data zijn door het RIVM en CBS gepubliceerd en waar nodig door OpenInfo omgerekend naar de regionale indelingen van 2026.

Bekijk alle definities uit de regionale gezondheidsmonitor.

Alcoholgebruik en roken
68% van de inwoners van 18 tot 65 jaar in de buurt Berkenoord 2 geeft aan wel eens alcohol te drinken.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de onderwerpen in de categorie ‘Alcoholgebruik en roken’ uit de gezondheidsmonitor van het RIVM voor de buurt Berkenoord 2. Hierbij wordt per onderwerp getoond wat het percentage inwoners in de buurt Berkenoord 2 is dat heeft aangegeven dat het onderwerp van toepassing is. Gebruik het filter boven de grafiek om de leeftijdsgroep van de inwoners te kiezen.

Bekijk de toelichting bij bovenstaande grafiek met de definities en de vragen voor de onderwerpen ‘rookt tabak’, ‘voldoet aan de alcoholrichtlijn’, ‘drinken’, ‘zwaar drinken’ en ‘overmatig drinken’.

Toelichting

Bekijk de aparte pagina over de gezondheid in de buurt Berkenoord 2 met de gegevens over meer dan 40 onderwerpen uit de regionale gezondheidsmonitor en met data over het gebruik van de WMO en de jeugdzorg in de buurt Berkenoord 2.

Meer gezondheidsdata
Voertuigen en verkeer in de buurt Berkenoord 2

Bekijk de beschikbare gegevens over geregistreerde voertuigen, elektrische auto’s en verkeersongevallen in de buurt Berkenoord 2.

Aantal elektrische auto’s in de buurt Berkenoord 2
Er zijn 9 elektrische auto’s in oktober 2026 in de buurt Berkenoord 2.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal elektrische auto’s per maand in de buurt Berkenoord 2 op basis van de regionale voertuigdata van de RDW. Dit is de som van het aantal elektrische bedrijfsauto’s en het aantal elektrische personenauto’s.

Er zijn 9 elektrische auto’s in de buurt Berkenoord 2. Dit is het totaal aantal in oktober 2026 bij de RDW op kenteken geregistreerde elektrische auto’s in de buurt Berkenoord 2 die op de batterij rijden en met een stekker opgeladen worden.

Toelichting op de regionale voertuigdata

Deze paragraaf toont data over de op kenteken geregistreerde voertuigen in de buurt Berkenoord 2. Dit is regionale data van de RDW. De data is beschikbaar per soort voertuig, per energiebron (brandstof) en per maand. Deze gegevens worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent was dit op 1 oktober 2026. Bekijk de toelichting voor de bronbeschrijving en definities van de regionale voertuig data.

Toelichting Meer autodata
Voertuigen naar energiebron
Er zijn 295 voertuigen met ‘benzine’ als energiebron in de buurt Berkenoord 2 in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen per type energiebron (brandstof) dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt Berkenoord 2 geregistreerd staat.

Er zijn in totaal 374 op naam geregistreerde voertuigen in de buurt Berkenoord 2 (in oktober 2026).

Voertuigen naar soort
Er zijn 287 voertuigen van het type ‘personenauto’ in de buurt Berkenoord 2 in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen naar soort motorvoertuig dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt Berkenoord 2 geregistreerd staat.

Vergelijk het percentage auto’s per energiebron op de pagina met regionale voertuigdata.

Verkeersongevallen naar afloop
Er waren geen verkeersongevallen in de buurt Berkenoord 2 in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal verkeersongevallen in de buurt Berkenoord 2. Gebruik het filter boven de grafiek om het aantal ongevallen per afloop (materiële schade, letselschade of dodelijke afloop) te bekijken.


Onderstaande tabel laat zien hoeveel verkeersongevallen er in het jaar 2025 in de buurt Berkenoord 2 plaatsvonden, uitgesplitst naar afloop.

Afloop verkeersongevallenAantal verkeersongevallen in 2025
Totaal0
Materiële schade0
Letselschade0
Dodelijke afloop0

De dataset met verkeersongevallen BRON is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen de buurt Berkenoord 2 vallen.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Veiligheid in de buurt Berkenoord 2

Bekijk de ontwikkeling en soorten van de geregistreerde misdaad in de buurt Berkenoord 2 op basis van data van de Politie en het CBS. De politiedata worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent op 15 september 2026. De beschrijvingen van de soorten misdrijven zoals de politie deze gebruikt zijn te vinden in de tabel met definities van de verschillende soorten delicten.

Meer misdaad
Totaal geregistreerde misdaad per maand of per jaar
Er zijn in 2025 geen misdrijven in de buurt Berkenoord 2 geregistreerd.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Totaal aantal geregistreerde misdaden in de buurt Berkenoord 2, 2012 tot en met 2025 (bij weergave van de gegevens per jaar) of april 2025 tot en met september 2026 (bij weergave van de gegevens per maand).

In de buurt Berkenoord 2 zijn van 2012 tot en met 2025 in totaal 320 misdrijven geregistreerd. Deze misdrijven zijn ingedeeld naar 26 verschillende soorten delicten. In 2025 werden in de buurt Berkenoord 2 geen misdrijven geregistreerd. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens per maand of per jaar te tonen.

Misdaden naar type delict
De meest voorkomende soorten misdrijven in de buurt Berkenoord 2 van 2012 t/m 2025 zijn Vernieling cq. zaakbeschadiging (120 delicten) en Overige vermogensdelicten (27 delicten).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal geregistreerde misdaden voor de tien meest voorkomende soorten delicten van 2012 tot en met 2025, buurt Berkenoord 2.

Definities misdaad
Misdaad totaal per maand
In september 2026 zijn er geen misdrijven in de buurt Berkenoord 2 geregistreerd.
Afbeelding van een warmtekaart (een heatmap in het Engels, een visuele weergave van data waarbij kleuren worden gebruikt om waarden weer te geven) met het totaal aantal misdrijven in de buurt Berkenoord 2 per maand en per jaar.

Bovenstaande warmtekaart geeft een visuele weergave van het totaal aantal door de politie geregistreerde misdrijven per maand in de buurt Berkenoord 2 over de afgelopen 6 jaar.

Alle gegevens zijn beschikbaar in het Excel document met politiedata als onderdeel van de download voor de gemeente Epe.

Misdaden per 1.000 inwoners
Er waren 0,0 misdrijven per 1.000 inwoners van het type ‘diefstal’ in 2025 in de buurt Berkenoord 2.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Criminaliteit: aantal misdaden per 1.000 inwoners in 2025 in de buurt Berkenoord 2.

De grafiek toont de meest recente gegevens over het aantal misdaden per 1.000 inwoners voor de buurt Berkenoord 2. De gegevens over misdaden zijn hiertoe gegroepeerd in (1) het totaal aantal diefstallen (alle vormen, zoals diefstal uit woningen en schuren, diefstal van auto’s en fietsen en winkeldiefstal), (2) geweld en seksmisdrijven, (3) milieuovertredingen, (4) oplichting, (5) verkeersovertredingen, (6) vernielingen en misdrijven tegen de openbare orde en (7) alle overige misdrijven. De definities van alle verschillende soorten delicten met daarbij de categorie waarin deze zijn ingedeeld zijn te vinden in de bronbeschrijving van de politiedata.

Verkiezingen in de buurt Berkenoord 2

Bekijk de beschikbare verkiezingsuitslagen en informatie over de stembureaus in de buurt Berkenoord 2.

Uitslag gemeenteraadsverkiezingen 2026
Stembureau Clubgebouw c s v VIOS in Vaassen
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal stemmen per partij zoals uitgebracht te Stembureau Clubgebouw c s v VIOS in Vaassen bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026. De grafiek toont de 9 partijen waarop bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026 bij het stembureau Stembureau Clubgebouw c s v VIOS in Vaassen stemmen zijn uitgebracht.

Onderstaande grafiek toont het aantal stemmen per politieke partij dat bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 in Stembureau Clubgebouw c s v VIOS in Vaassen is uitgebracht. Er was bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 geen stembureau binnen de buurt Berkenoord 2. Stembureau Clubgebouw c s v VIOS in Vaassen is het stembureau dat het meest dichtbij het geografisch centrum van de buurt Berkenoord 2 ligt.

Bekijk veel meer informatie over de verkiezingen op de pagina met alle 32 stembureaus in de gemeente Epe en op de pagina met alle verkiezingsuitslagen voor de gemeente Epe. En download alle verkiezingsdata in een Excel document als onderdeel van de uitgebreide informatie voor de gemeente Epe.

Stembureaus Epe
Adressen en leefomgeving in de buurt Berkenoord 2

Bekijk gegevens over adressen, gebruiksdoelen, bouwperioden, dichtheid, de nabijheid van voorzieningen, energieverbruik en energielabels in de buurt Berkenoord 2.

Informatie op basis van de BAG (de Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) van 1 juli 2026. De buurt Berkenoord 2 telt in totaal 277 adressen, deze hebben allemaal een verblijfsobject, er zijn geen standplaatsen en geen ligplaatsen. Alle adressen in buurt Berkenoord 2 liggen binnen de bebouwde kom.

Adressen Epe
Adressen: gebruiksdoelen
In de buurt Berkenoord 2 zijn er 272 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel woonfunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor de buurt Berkenoord 2.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 185 panden uit de bouwperiode 1980 tot 1990 in de buurt Berkenoord 2.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor de buurt Berkenoord 2. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 juli 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Dichtheid per km² van bevolking, adressen en auto’s

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt Berkenoord 2 voor 2026.


Onderstaande tabel toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt Berkenoord 2 voor 2026:

DichtheidNederlandBuurt Berkenoord 2
Bevolking5396.350
Adressen2.093777
Autos2752.700

De data over het aantal inwoners-, adressen- en personenauto’s per vierkante kilometer land geven een beeld van ‘de mate van concentratie van menselijke activiteiten’ in de buurt Berkenoord 2 ten opzichte van het gemiddelde voor Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Toelichting
Gemiddelde afstand tot voorzieningen
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een huisartsenpraktijk in de buurt Berkenoord 2 is 1,7.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt Berkenoord 2 tot de dichtstbijzijnde voorziening. De gebruikte cijfers komen uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor 2025.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt Berkenoord 2 tot de dichtstbijzijnde voorziening voor 2025:

VoorzieningAfstand in km
Huisartsenpraktijk1,7
Supermarkt1,8
Restaurant1,2
Basisonderwijs0,7
Voortgezet onderwijs6,6
Bibliotheek2,0
Treinstation9,9
Sportterrein0,3
Bioscoop8,9
Museum1,8

De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting.

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen
Gemiddeld aardgas- en elektriciteitsverbruik per woning per jaar in de buurt Berkenoord 2.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddeld energieverbruik per woning per jaar in de buurt Berkenoord 2.


Onderstaande tabel toont het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik per type woning voor 2024 voor de buurt Berkenoord 2:

Soort woningGemiddeld gasverbruikGemiddelde elektriciteitslevering per woning
Appartement6001.810
Tussenwoning9102.190
Hoekwoning1.1402.390
Twee-onder-één-kap woning1.7402.940
Vrijstaande woning1.2303.060
Koopwoning1.0903.010
Huurwoning9302.210

Data over het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik voor aardgas in m3. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen. Het verbruik van gas en elektra is ook bekend per woningtype, zie de tabel.

Toelichting Meer gas
Energielabels
De meest voorkomende energielabels in de buurt Berkenoord 2 zijn A (234 adressen) en B (33 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in de buurt Berkenoord 2. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 oktober 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel A komt het meeste voor in de buurt Berkenoord 2: 234 adressen hebben energielabel A. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente Epe bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Adressen in de buurt Berkenoord 2
Tabel met 277 adressen in de buurt Berkenoord 2.

Onderstaande tabel toont alle openbare ruimtes en alle unieke combinaties van straten en huisnummers voor de buurt Berkenoord 2. Één straat kan in meer dan één buurt voorkomen. Vind de buurt bij je adres op de pagina met alle adressen voor de gemeente Epe.

Openbare ruimteHuisnummer(s)Postcode(s)WoonplaatsAantal adressen
Acaciahof1 t/m 258172DH t/m 8172DJVaassen13
Cederhof1 t/m 198172DVVaassen19
Esdoornhof1 t/m 278172DC t/m 8172DDVaassen28
Hazelaarhof1 t/m 378172DS t/m 8172DTVaassen37
Iepenhof1 t/m 288172DA t/m 8172DBVaassen28
Kastanjehof1 t/m 288172DE t/m 8172DGVaassen29
Kouwenaarspad16 t/m 308172EAVaassen6
Plataanhof18 t/m 368172DM t/m 8172DNVaassen19
Prunushof2 t/m 348172DK t/m 8172DLVaassen17
Seringenhof2 t/m 258172DX t/m 8172DZVaassen21
Wilgenhof1 t/m 408172DP t/m 8172DRVaassen40
Woestijnweg75 t/m 1138172CNVaassen20

Bovenstaande tabel toont de gegevens voor 12 openbare ruimtes en 277 adressen in de buurt Berkenoord 2. Dit zijn alle adressen en openbare ruimtes op basis van de BAG- en de topografische kaarten (BRT) van het Kadaster van 1 juli 2026.

Een openbare ruimte is een door de gemeente aangewezen gebied dat is ingericht en wordt onderhouden voor publiek gebruik. Dit kan bijvoorbeeld een straat, weg, plein, park, erf, spoorbaan of brug zijn. Zie de toelichting voor een verdere definitie. Klik op de naam van een openbare ruimte om de pagina met statistieken voor die ruimte weer te geven. Bekijk de definities van de soorten openbare ruimtes.

De BAG (Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Adressen Epe
Tabelgebruik:

  • Bekijk in de tabel alle openbare ruimtes en unieke combinaties van straten en huisnummers in deze buurt.
  • Zoek in de tabel met het zoekveld boven de tabel. De rijen worden hiermee gefilterd zodat alleen rijen waarin de zoekterm voorkomt zichtbaar blijven.
  • Sorteer de tabel door op een kolomtitel te klikken.
  • Blader door de tabel met de knoppen onder de tabel.
  • Op kleine schermen: de eerste kolom blijft staan, verschuif de tabel horizontaal om alle kolommen te zien.
Download de buurt-rapportage!
Download hier de PDF buurt-rapportage met 100 grafieken en kaarten!

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download de buurt-rapportage voor Buurt Berkenoord 2. Met veel extra informatie in 100 kaarten en grafieken! Met regionale vergelijkingen en met onderwerpen uitgezet in de tijd. Als PDF document: makkelijk te bewaren, delen en printen.

Download!
Gebieden
Tabel met de gebieden die de buurt Berkenoord 2 ‘raken’.
Soort gebiedNaam gebiedAantal adressen
Postcode numeriek8172275
WoonkernVaassen277
WoonplaatsVaassen277
WijkVaassen277
GemeenteEpe277
ProvincieGelderland277
WaterschapWaterschap Vallei en Veluwe277
LandNederland277

Bovenstaande tabel toont de regionale gebieden die de buurt Berkenoord 2 ‘raken’ met het aantal adressen uit de buurt Berkenoord 2 dat in het betreffende gebied ligt.

Buurt Berkenoord 2 ‘raakt’ andere gebieden zoals bijvoorbeeld een woonplaats of waterschap wanneer de geometrieën van de buurt Berkenoord 2 en die van de andere gebieden elkaar overlappen of snijden. De gebieden zijn op basis van de gebiedsindelingen van het CBS van 2026 en de topografische kaarten van het Kadaster van 2026 bepaald. Klik op de naam van een gebied om de pagina met statistieken voor dat gebied weer te geven.

Alle onderwerpen en vergelijken

Bekijk de meest recente cijfers over meer dan 250 onderwerpen en vergelijk de buurt Berkenoord 2 met andere gebieden.

Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!
Kies een categorie en bekijk de bijbehorende onderwerpen.

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor de buurt Berkenoord 2 voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

Bedrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Bedrijfsvestigingen totaal45Aantal2025
A Landbouw, bosbouw en visserij0Aantal2025
B-F Nijverheid en energie10Aantal2025
G+I Handel en horeca5Aantal2025
H+J Vervoer, informatie en communicatie5Aantal2025
K-L Financiële diensten, onroerend goed0Aantal2025
M-N Zakelijke dienstverlening10Aantal2025
O-Q Overheid, onderwijs en zorg5Aantal2025
R-U Cultuur, recreatie, overige diensten5Aantal2025
% A Landbouw, bosbouw en visserij0,0%Percentage2025
% B-F Nijverheid en energie25%Percentage2025
% G+I Handel en horeca12%Percentage2025
% H+J Vervoer, informatie en communicatie12%Percentage2025
% K-L Financiële diensten, onroerend goed0,0%Percentage2025
% M-N Zakelijke dienstverlening25%Percentage2025
% O-Q Overheid, onderwijs en zorg12%Percentage2025
% R-U Cultuur, recreatie, overige diensten12%Percentage2025

De cijfers over bedrijven tonen het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt Berkenoord 2, uitgesplitst naar bedrijfstak. Een vestiging is een locatie van een bedrijf, instelling of zelfstandige waar of van waaruit activiteiten worden uitgevoerd.

Bevolking
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Inwoners635Aantal2026
Mannen320Aantal2026
Vrouwen315Aantal2026
0 tot 15 jaar80Aantal2026
15 tot 25 jaar70Aantal2026
25 tot 45 jaar160Aantal2026
45 tot 65 jaar180Aantal2026
65 jaar of ouder145Aantal2026
Ongehuwd325Aantal2026
Gehuwd205Aantal2026
Gescheiden65Aantal2026
Verweduwd35Aantal2026
% Mannen50%Percentage2026
% Vrouwen50%Percentage2026
% 0 tot 15 jaar13%Percentage2026
% 15 tot 25 jaar11%Percentage2026
% 25 tot 45 jaar25%Percentage2026
% 45 tot 65 jaar28%Percentage2026
% 65 jaar of ouder23%Percentage2026
% Ongehuwd52%Percentage2026
% Gehuwd33%Percentage2026
% Gescheiden10%Percentage2026
% Verweduwd5,6%Percentage2026
Geboorten0Aantal2025
Geboorte relatief5Aantal per 1.000 inwoners2025
Sterftes5Aantal2025
Sterfte relatief5Aantal per 1.000 inwoners2025
Leerlingen PO50Aantal2025
Leerlingen VO30Aantal2025
Studenten MBO30Aantal2025
Studenten HBO10Aantal2025
Studenten WO0Aantal2025
Praktisch opleidingsniveau280Aantal2024
Middelbaar opleidingsniveau190Aantal2024
Hoger opleidingsniveau40Aantal2022
% Praktisch opleidingsniveau60%Percentage2024
% Middelbaar opleidingsniveau40%Percentage2024
% Hoger opleidingsniveau8%Percentage2022
Jongeren met jeugdzorg in natura20Aantal2024
% Jongeren met jeugdzorg13%Percentage2024
Wmo cliënten40Aantal2024
Wmo cliënten per 1.000 inwoners63Aantal per 1.000 inwoners2024
Bevolkingsdichtheid6.350Aantal per km²2026

De inwonersaantallen worden altijd op vijftallen afgerond, hierdoor kan het voorkomen dat een optelling van subgroepen (zoals inwoners naar geslacht of naar leeftijd) licht afwijkt van het totaal aantal inwoners.

Energie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning2.270Gemiddeld in kWh2024
Gemiddelde elektriciteitsteruglevering per woning400Gemiddeld in kWh2024
% Woningen met zonnestroom59%Percentage2024
% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmd0%Percentage2024
Gemiddelde elektriciteitslevering appartement1.810Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering tussenwoning2.190Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering hoekwoning2.390Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering twee-onder-één-kap woning2.940Gemiddeld in kWh2018
Gemiddelde elektriciteitslevering vrijstaande woning3.060Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering huurwoning2.210Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering koopwoning3.010Gemiddeld in kWh2023
Gemiddeld aardgasverbruik per woning960Gemiddeld per m³2024
% Woningen met stadsverwarming0%Percentage2014
% Aardgasvrije woningen0%Percentage2024
% Aardgaswoningen100%Percentage2024
Gemiddeld aardgasverbruik appartement600Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik tussenwoning910Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik hoekwoning1.140Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik twee-onder-één-kap woning1.740Gemiddeld per m³2018
Gemiddeld aardgasverbruik vrijstaande woning1.230Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik koopwoning1.090Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik huurwoning930Gemiddeld per m³2023
Publieke laadpalengeen dataAantalgeen data
Adressen zonder energielabel3Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel4Aantal2026
Adressen met definitief energielabel270Aantal2026
Energielabels A+++++0Aantal2026
Energielabels A++++0Aantal2026
Energielabels A+++0Aantal2026
Energielabels A++0Aantal2026
Energielabels A+1Aantal2026
Energielabels A234Aantal2026
Energielabels B33Aantal2026
Energielabels C3Aantal2026
Energielabels D1Aantal2026
Energielabels E0Aantal2026
Energielabels F1Aantal2026
Energielabels G1Aantal2026

De onderwerpen in de categorie energieverbruik tonen onder meer het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik en de energielabels van gebouwen in de buurt Berkenoord 2. Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het minst energiezuinige label en A++++ het meest energiezuinige label.

Gezondheid-gedrag
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Rookt tabak24%Percentage2024
Voldoet aan de alcoholrichtlijn55%Percentage2024
Drinken65%Percentage2024
Zwaar drinken8%Percentage2024
Overmatig drinken6%Percentage2024
Overgewicht65%Percentage2024
Ernstig overgewicht (obesitas)27%Percentage2024
Voldoet aan de beweegrichtlijn41%Percentage2024
Wekelijks sporten40%Percentage2024
Lopen en/of fietsen naar school of werk42%Percentage2024
Lopen naar school of werk18%Percentage2024
Fietsen naar school of werk29%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Berkenoord 2. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-overig
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Eenzaam56%Percentage2024
Ernstig eenzaam18%Percentage2024
Emotioneel eenzaam38%Percentage2024
Sociaal eenzaam40%Percentage2024
Matig/veel regie over het eigen leven82%Percentage2024
Moeite met rondkomen26%Percentage2024
Krijgt steun van anderen92%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door buren8%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door wegverkeer5%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg >50 km/uur4%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg <50 km/uur3%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door treinverkeer1%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door vliegverkeer1%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door windturbines1%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring wegverkeer2%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring treinverkeer0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring vliegverkeer1%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring buren6%Percentage2024
Tevreden met de woning80%Percentage2024
Tevreden met de woonomgeving80%Percentage2024
Tevreden met het groen in de omgeving88%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden binnen54%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden buiten54%Percentage2024
Vrijwilligerswerk25%Percentage2024
Mantelzorger16%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Berkenoord 2. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-ziekte
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Goed ervaren gezondheid62%Percentage2024
Één of meer langdurige aandoeningen42%Percentage2024
Beperkt vanwege gezondheid41%Percentage2024
Ernstig beperkt vanwege gezondheid7%Percentage2024
Één of meerdere keren gevallen31%Percentage2024
Langdurige ziekte en beperkt36%Percentage2024
Lage veerkracht21%Percentage2024
Hoge veerkracht46%Percentage2024
Hoog risico op angst of depressie16%Percentage2024
Suïcide gedachten de laatste 12 maanden14%Percentage2024
(Heel) veel stress in afgelopen 4 weken23%Percentage2024
Één of meer lichamelijke beperkingen24%Percentage2020
Beperking in horen7%Percentage2020
Beperking in zien9%Percentage2020
Beperking in bewegen15%Percentage2020
Broze gezondheid37%Percentage2024
Broze metale gezondheid43%Percentage2024
Broze lichamelijke gezondheid36%Percentage2024
Broze gezondheid in het sociale domein35%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Berkenoord 2. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Huishoudens
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huishoudens280Aantal2026
Eenpersoonshuishoudens95Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens185Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen65Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens met kinderen120Aantal2026
% Eenpersoonshuishoudens34%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens66%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen23%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens met kinderen43%Percentage2026
Gemiddelde huishoudensgrootte2,3Gemiddeld aantal2026

Het aantal huishoudens betreft het aantal particuliere huishoudens op 1 januari van een jaar. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen in een woonruimte wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. De cijfers over huishoudens op wijk- en buurtniveau worden afgerond op vijftallen.

Inkomen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Werkzame beroepsbevolking320Aantal2024
Netto arbeidsparticipatie64%Percentage2024
% Werknemers90%Percentage2024
% Werknemers met vaste arbeidsrelatie56%Percentage2024
% Werknemers met flexibele arbeidsrelatie34%Percentage2024
% Zelfstandigen10%Percentage2024
Inkomensontvangers500Aantal2024
Inkomensontvangers per 1.000 inwoners813Aantal per 1.000 inwoners2024
Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger€27.500Gemiddeld in Euro2023
Gemiddeld inkomen per inwoner€23.500Gemiddeld in Euro2023
40% personen met laagste inkomen51%Percentage2024
20% personen met hoogste inkomen4,0%Percentage2024
% Personen in armoede3,1%Percentage2024
% Personen tot 25% boven armoedegrens12%Percentage2024
Gemiddeld huishoudinkomen€29.200euro2023
40% huishoudens met laagste inkomen50%Percentage2024
20% huishoudens met hoogste inkomen8,4%Percentage2024
% Huishoudens met een laag inkomen4,1%Percentage2023
% Huishoudens onder of rond sociaal minimum7,9%Percentage2023
% Huishoudens tot 110% van sociaal minimum13%Percentage2023
% Huishoudens tot 120% van sociaal minimum19%Percentage2023
Mediaan vermogen van particuliere huishoudens€4.800euro2024
Personen per soort uitkering - Bijstand20Aantal2025
Personen per soort uitkering - AO50Aantal2025
Personen per soort uitkering - WW10Aantal2025
Personen per soort uitkering - AOW130Aantal2025
% Personen per soort uitkering - Bijstand3%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AO8%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - WW2%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AOW21%Percentage2025

De inkomensgegevens beschrijven het inkomen van personen en particuliere huishoudens in de buurt Berkenoord 2. Het besteedbaar inkomen is het bruto-inkomen verminderd met onder meer belastingen, premies en betaalde inkomensoverdrachten. Vanwege statistische geheimhouding worden niet voor ieder gebied inkomensgegevens gepubliceerd.

Migratie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland325Aantal2026
Herkomst buiten Nederland305Aantal2026
Herkomst Europa30Aantal2026
Herkomst buiten Europa275Aantal2026
% Herkomst Nederland52%Percentage2026
% Herkomst buiten Nederland48%Percentage2026
% Herkomst Europa4,76%Percentage2026
% Herkomst buiten Europa44%Percentage2026
Geboren in Nederland met herkomst Nederland325Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst Europa15Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa170Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland185Aantal2026
Geboren in Nederland510Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa15Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa110Aantal2026
Geboren buiten Nederland125Aantal2026
% Geboren in Nederland met herkomst Nederland52%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst Europa2,38%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland29%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa27%Percentage2026
% Geboren in Nederland81%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa2,38%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa17%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland20%Percentage2026
Autochtoon325Aantal2022
Westers260Aantal2022
Niet-westers55Aantal2022
Nederlandse Antillen en Aruba5Aantal2022
Marokko5Aantal2022
Suriname5Aantal2022
Turkije15Aantal2022
Overig niet-westers20Aantal2022

De onderwerpen in de categorie migratie gaan over de herkomst en migratie van inwoners van de buurt Berkenoord 2. De herkomst is gebaseerd op het geboorteland van de persoon en diens ouders. De migratiecijfers tonen onder meer vestiging, vertrek, immigratie en emigratie.

Misdrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Misdrijven0Aantal2025
Diefstal0Aantal2025
Geweld en seksmisdrijven0Aantal2025
Milieu overtredingen0Aantal2025
Oplichting0Aantal2025
Verkeersovertredingen0Aantal2025
Vernieling0Aantal2025
Overige misdrijven0Aantal2025
Misdrijven per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Diefstal per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Geweld en seksmisdrijven per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Milieu overtredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Oplichting per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Verkeersovertredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Vernieling per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Overige misdrijven per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025

De cijfers over misdrijven tonen de door de politie geregistreerde misdrijven in de buurt Berkenoord 2, zowel als aantal als omgerekend per 1.000 inwoners. Niet ieder gepleegd misdrijf wordt gemeld of geregistreerd.

Nabijheid voorzieningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand1,7Gemiddelde afstand in km2025
Huisartsenpraktijken binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 3 km3,0Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 5 km3,0Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpost afstand13Gemiddelde afstand in km2024
Apotheek afstand1,7Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuis met poli afstand9,5Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km2,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km4,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuis zonder poli afstand13Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km1,0Gemiddeld aantal2025
Supermarkt afstand1,8Gemiddelde afstand in km2025
Supermarkten binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 3 km3,7Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 5 km4,1Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand1,7Gemiddelde afstand in km2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km6Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km6,1Gemiddeld aantal2025
Warenhuis afstand1,8Gemiddelde afstand in km2025
Warenhuizen binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 10 km4,0Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 20 km10Gemiddeld aantal2025
Café afstand2,0Gemiddelde afstand in km2025
Cafés binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 3 km3,0Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 5 km3,0Gemiddeld aantal2025
Cafetaria afstand1,1Gemiddelde afstand in km2025
Cafetaria binnen 1 km0,2Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 3 km5Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 5 km5,2Gemiddeld aantal2025
Restaurant afstand1,2Gemiddelde afstand in km2025
Restaurants binnen 1 km0,1Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 3 km9Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 5 km12Gemiddeld aantal2025
Hotel afstand1,3Gemiddelde afstand in km2025
Hotels binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 10 km9Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 20 km46Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijf afstand0,7Gemiddelde afstand in km2025
Kinderdagverblijven binnen 1 km1,0Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 3 km3,4Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 5 km5Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang afstand0,7Gemiddelde afstand in km2025
Buitenschoolseopvang binnen 1 km1,0Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 3 km3,4Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 5 km5Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs afstand0,7Gemiddelde afstand in km2025
Basisonderwijs binnen 1 km2,0Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 3 km4,4Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 5 km6Gemiddeld aantal2025
Voortgezet onderwijs afstand6,6Gemiddelde afstand in km2024
Voortgezet onderwijs binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 10 km9Gemiddeld aantal2024
VMBO afstand6,6Gemiddelde afstand in km2024
VMBO binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 10 km7Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO afstand6,6Gemiddelde afstand in km2024
HAVO VWO binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 10 km5Gemiddeld aantal2024
Openbaar groen afstand0,5Gemiddelde afstand in km2017
Park of plantsoen afstand1,6Gemiddelde afstand in km2017
Dagrecreatief terrein afstand4,0Gemiddelde afstand in km2017
Bos afstand0,5Gemiddelde afstand in km2017
Open natuurlijk terrein afstand1,0Gemiddelde afstand in km2017
Open droog natuurlijk terrein afstand2,5Gemiddelde afstand in km2017
Open nat natuurlijk terrein afstand1,0Gemiddelde afstand in km2017
Semi-openbaar groen afstand0,2Gemiddelde afstand in km2017
Sportterrein afstand0,3Gemiddelde afstand in km2017
Volkstuin afstand9,6Gemiddelde afstand in km2017
Verblijfsrecreatief terrein afstand1,0Gemiddelde afstand in km2017
Begraafplaats afstand0,8Gemiddelde afstand in km2017
Recreatief binnenwater afstand4,1Gemiddelde afstand in km2017
Oprit hoofdverkeersweg afstand4,7Gemiddelde afstand in km2025
Treinstation afstand9,9Gemiddelde afstand in km2025
Belangrijk overstapstation afstand9,9Gemiddelde afstand in km2025
Bibliotheek afstand2,0Gemiddelde afstand in km2025
Zwembad afstand1,2Gemiddelde afstand in km2025
Kunstijsbaan afstand23Gemiddelde afstand in km2025
Podiumkunsten afstand8,3Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 10 km2,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 20 km6Gemiddeld aantal2024
Poppodium afstand9Gemiddelde afstand in km2024
Bioscoop afstand8,9Gemiddelde afstand in km2025
Bioscopen binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 20 km2,0Gemiddeld aantal2025
Sauna afstand5,6Gemiddelde afstand in km2025
Zonnebank afstand7,3Gemiddelde afstand in km2025
Museum afstand1,8Gemiddelde afstand in km2024
Musea binnen 5 km2,0Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 10 km5Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 20 km12Gemiddeld aantal2024
Attractie afstand7,3Gemiddelde afstand in km2025
Attracties binnen 10 km4,0Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 20 km5Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 50 km32Gemiddeld aantal2025
Brandweerkazerne afstand2,6Gemiddelde afstand in km2025

Het CBS publiceert gegevens over de nabijheid van voorzieningen voor inwoners van de buurt Berkenoord 2. De afstanden zijn gemiddelden over de weg en de nabijheidsindicatoren tonen hoeveel voorzieningen binnen een bepaalde afstand beschikbaar zijn.

Omgeving
OnderwerpWaardeEenheidJaar
RegiocodeBU02320206Code2026
RegionaamBerkenoord 2Naam2026
Soort regioBuurtCategorisch type2026
Sorteercode02320206Code2026
Oppervlakte totaal10Aantal hectaren2026
Oppervlakte land10Aantal hectaren2026
Oppervlakte water0Aantal hectaren2026
Mate van stedelijkheid4Indicator 1-52026
Omgevingsadressendichtheid777Gemiddeld aantal per km²2026
Adressen totaal277Aantal2026
Adressen met postcode277Aantal2026
Adressen met woonfunctie272Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie3Aantal2026
Adressen met celfunctie0Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie0Aantal2026
Adressen met industriefunctie1Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie0Aantal2026
Adressen met logiesfunctie0Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie0Aantal2026
Adressen met sportfunctie1Aantal2026
Adressen met winkelfunctie0Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie2Aantal2026
Verblijfsobjecten277Aantal2026
Ligplaatsen0Aantal2026
Standplaatsen0Aantal2026
Panden met adres249Aantal2026
Adressen met pand277Aantal2026
Percelen met adres44Aantal2026
Adressen met perceel277Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom277Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom0Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom272Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom0Aantal2026
Panden met adres voor 1700geen dataAantal2026
Panden met adres 1700 tot 1900geen dataAantal2026
Panden met adres 1900 tot 1925geen dataAantal2026
Panden met adres 1925 tot 1950geen dataAantal2026
Panden met adres 1950 tot 1970geen dataAantal2026
Panden met adres 1970 tot 1980geen dataAantal2026
Panden met adres 1980 tot 1990geen dataAantal2026
Panden met adres 1990 tot 2000geen dataAantal2026
Panden met adres 2000 tot 2010geen dataAantal2026
Panden met adres 2010 tot 2020geen dataAantal2026
Panden met adres 2020 en latergeen dataAantal2026
Adressen met pand voor 17000Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 19000Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 19251Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 19503Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 19700Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 198077Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 1990195Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 20000Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 20100Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 20201Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later0Aantal2026
Postcodegebied8172CN-8172EANaam2026
Meest voorkomende postcode8172Naam2026
Dekkingspercentage meest voorkomende postcode100%Percentage2026

De onderwerpen in de categorie omgeving beschrijven onder meer de oppervlakte, het aantal adressen, de bevolkingsdichtheid en de omgevingsadressendichtheid van de buurt Berkenoord 2.

Verkeersongevallen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal0Aantal2025
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade0Aantal2025
Verkeersongevallen letselschade0Aantal2025
Verkeersongevallen dodelijk0Aantal2025

De gegevens over verkeersongevallen in de buurt Berkenoord 2 zijn gebaseerd op de registratie van verkeersongevallen door Rijkswaterstaat.

Vervoer
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Personenauto’s totaal270Aantal2025
Personenauto’s - brandstof benzine240Aantal2025
Personenauto’s - overige brandstof30Aantal2025
Personenauto’s per huishouden0,96Aantal2025
Personenauto’s naar oppervlakte2.700Aantal2025
Motorfietsen25Aantal2025

De vervoersgegevens tonen onder meer het aantal personenauto’s en andere voertuigen in de buurt Berkenoord 2. De voertuiggegevens zijn gebaseerd op het Nederlandse kentekenregister van de RDW.

Woningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad272Aantal2025
Woningen per 1.000 inwoners439Aantal per 1.000 inwoners2025
Nieuwbouw woningen0Aantal2025
Niet-woningvoorraad5Aantal2025
Nieuwbouw niet-woningen0Aantal2025
Gemiddelde woningwaarde€273.000Gemiddeld in Euro2025
Woningwaarde klasse€250.000 tot €300.000Categorisch type2025
Eengezinswoningen239Aantal2025
Meergezinswoningen33Aantal2025
Koopwoningen3Aantal2025
Huurwoningen269Aantal2025
Huurwoningen woningcorporaties269Aantal2025
Huurwoningen overige verhuurders0Aantal2025
Eigendom onbekend0Aantal2025
Bewoond272Aantal2025
Onbewoond0Aantal2025
% Koopwoningen1%Percentage2025
% Huurwoningen99%Percentage2025
% Huurwoningen woningcorporaties99%Percentage2025
% Huurwoningen overige verhuurders0%Percentage2025
% Eigendom onbekend0%Percentage2025
% Eengezinswoningen88%Percentage2025
% Meergezinswoningen12%Percentage2025
% Bewoond100%Percentage2025
% Onbewoond0%Percentage2025
Appartementen32Aantal2026
Tussenwoningen162Aantal2026
Hoekwoningen74Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen0Aantal2026
Vrijstaande woningen4Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen12%Percentage2026
% Tussenwoningen60%Percentage2026
% Hoekwoningen27%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen0,0%Percentage2026
% Vrijstaande woningen1,0%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 19453Aantal2026
Woningen 1945 tot 19651Aantal2026
Woningen 1965 tot 19750Aantal2026
Woningen 1975 tot 1985268Aantal2026
Woningen 1985 tot 19950Aantal2026
Woningen 1995 tot 20050Aantal2026
Woningen 2005 tot 20150Aantal2026
Woningen 2015 tot 20250Aantal2026
Woningen 2025 en later0Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend0Aantal2026
% Woningen voor 19451,0%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 19650,0%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 19750,0%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 198599%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 19950,0%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 20050,0%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 20150,0%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 20250,0%Percentage2026
% Woningen 2025 en later0,0%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend0,0%Percentage2026

De woningcijfers voor de buurt Berkenoord 2 komen voornamelijk van het CBS en de BAG. Ze beschrijven onder meer de woningvoorraad, woningtypen, bouwperioden, eigendom en gemiddelde WOZ-waarde. Cijfers op wijk- en buurtniveau kunnen zijn afgerond op vijftallen.

Download de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren als Excel document. Alle woonplaatsen, wijken en buurten zijn onderdeel van de download voor de gemeente Epe. Er is ook een download met alle gemeente-, wijk- en buurtgegevens voor heel Nederland.

Selecteer op een groot scherm een categorie in het menu naast de tabel. Gebruik op een klein scherm de keuzelijst boven de tabel.

Tabelgebruik:

  • Kies een categorie om alleen de onderwerpen uit dat deel van de tabel te tonen.
  • Op grote schermen staat de categoriekeuze naast de tabel; op kleine schermen staat deze erboven.
  • Verschuif de tabel op kleine schermen horizontaal om alle kolommen te bekijken.
Top 5 buurt Berkenoord 2: kenmerken met het grootste verschil ten opzichte van Nederland
#KenmerkWaardeWaarde NLVerschilVerschil NLScore
1% Woningen 1975 tot 198599%13%86%11%7,6
2% Huurwoningen woningcorporaties99%28%71%16%4,57
3% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa27%8,5%19%4,34%4,27
4% Praktisch opleidingsniveau60%26%34%8,5%3,97
5% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland29%12%18%5,3%3,33

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Epe.

RegioSoort regio% Woningen 1975 tot 1985% Huurwoningen woningcorporaties% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa% Praktisch opleidingsniveau% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland
Berkenoord 2Buurt99%99%27%60%29%
NederlandLand13%28%8,5%26%12%
EpeGemeente15%27%4,51%30%6,2%
Vaassen CentrumBuurt8%33%1,7%21%2,84%
HeggerenkBuurt43%28%4,35%26%5,8%

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Epe.

Top 5 kenmerken buurt Berkenoord 2:

De eerste tabel toont de vijf meest kenmerkende onderwerpen voor buurt Berkenoord 2. Op deze onderwerpen verschilt buurt Berkenoord 2 relatief het meest van de rest van Nederland. De vergelijking gebruikt de meest recent beschikbare gegevens per onderwerp.

Regio’s:

De tweede tabel toont de waarden voor de top 5 kenmerken per regio. Getoonde regio’s: buurt Berkenoord 2, Nederland, de gemeente, de wijk en de andere buurten binnen de wijk. Hierbij staan de kenmerken in de kolommen en de vergelijkingsgebieden in de rijen.

Berekening van de grootste verschillen:

Het relatieve verschil is berekend als verschilscore. De verschilscore vergelijkt het verschil voor Berkenoord 2 met het gemiddelde verschil voor Nederland. Zo worden de onderwerpen geselecteerd die relatief het sterkst van het Nederlandse gemiddelde afwijken.

De kolommen van de eerste tabel tonen de rekenstappen. ‘Waarde’ is de waarde voor Berkenoord 2, ‘Waarde NL’ het Nederlandse gemiddelde, ‘Verschil’ het verschil tussen beide waarden, ‘Verschil NL’ de gemiddelde afwijking in Nederland en ‘Score’ de daaruit berekende verschilscore.

De verschilscores zijn voor ruim 70 onderwerpen berekend. Uit de onderwerpen met de hoogste scores worden de vijf meest interessante onderwerpen gekozen. Hierdoor worden tegengestelde of vrijwel gelijke onderwerpen niet dubbel getoond en wordt het ontbreken van een onderwerp niet als kenmerk gepresenteerd. Als er bijvoorbeeld relatief veel vrouwen zijn, wordt niet ook automatisch het lage aandeel mannen getoond. Een sterk afwijkende bedrijfstak wordt alleen getoond als deze oververtegenwoordigd is.

Alle verschilscores voor alle wijken en buurten in buurt Berkenoord 2 staan in de uitgebreide download voor Epe.

Data en bronnen

Bekijk de gebruikte open databronnen en definities en download uitgebreide regionale datasets over de buurt Berkenoord 2.

Download alle regionale data
Download de uitgebreide datasets voor de gemeente Epe.
Afbeelding van Excel documenten uit de download met regionale data.

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download uitgebreide informatie in handige Excel-overzichten voor de gemeente Epe. De download bevat regionale statistieken, adressen, verkiezingsuitslagen, misdaadcijfers, detail leeftijdsgegevens en meer.

Download ook de PDF buurt-rapportage voor de buurt Berkenoord 2 met 100 kaarten en grafieken.

Download!
Gebruikte open data bronnen
Bronvermelding en definities

Veel gegevens op deze pagina komen uit verschillende datasets met regionale cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hierbij is een groot aantal datasets gecombineerd. De meest recente gegevens zijn bijgewerkt tot en met 14 oktober 2026. Daarnaast zijn diverse andere officiële databronnen gebruikt, waaronder het Kadaster, de Kiesraad, de Politie en het RIVM.

Bronnen & definities
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron