Statistieken buurt Beverkoog

Statistieken buurt Beverkoog

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Beverkoog in de gemeente Alkmaar Vlag van de gemeente Alkmaar. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Beverkoog in de gemeente Alkmaar Vlag van de gemeente Alkmaar. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Kaart van de buurt Beverkoog.Bekijk kaart
Buurt Beverkoog in het kort

Bekijk de belangrijkste cijfers, de kaart en een korte toelichting over de buurt Beverkoog.

Kerncijfers van de buurt Beverkoog
Adressen, panden, percelen, woningen, huishoudens en inwoners.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van de belangrijkste cijfers van het Kadaster en het CBS voor de buurt Beverkoog.


Onderstaande tabel toont de belangrijkste cijfers van het CBS en het Kadaster voor de buurt Beverkoog.

OnderwerpAantalBronJaar data
Adressen met postcode786Kadaster2026
Adressen met woonfunctie20Kadaster2026
Panden met adres314Kadaster2026
Percelen met adres435Kadaster2026
Woningvoorraad20CBS2025
Huishoudens30CBS2026
Inwoners50CBS2026

Op deze pagina vind je een kaart van de buurt Beverkoog en de data over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Beverkoog.

Definities
Aantal inwoners op de kaart van de buurt Beverkoog
Kaart van de omgeving van de buurt Beverkoog.
Afbeelding van de buurt Beverkoog op de kaart.

Kaart van de wijk Oudorp met het aantal inwoners per buurt in 2026. De cijfers op de kaart geven de volgende buurten weer: 1: Beverkoog, 2: De Nollen, 3: Rekerbuurt en Ooievaarsnest, 4: Oudorp-Noord en Oudorp-Oost, 5: Oudorperpolder-Noord, 6: Oudorperpolder-Midden, 7: Oudorp-Centrum, 8: Oudorperpolder-Zuid, 9: Schermereiland en Omval.

Bekijk de statistieken voor alle 95 gebieden binnen de gemeente Alkmaar via de overzichtspagina van de gebieden in de Alkmaar.

Overzicht gebieden Meer Alkmaar
Over de buurt Beverkoog

De buurt Beverkoog ligt binnen de wijk Oudorp in de gemeente Alkmaar. De meest voorkomende postcode in de buurt Beverkoog is postcode 1822.

Er zijn 789 adressen en twintig woningen in de buurt Beverkoog in de gemeente Alkmaar. 55% van de woningen in de buurt is een koopwoning. De woningen hebben een gemiddelde WOZ waarde van €440.000. Er wonen vijftig inwoners in de buurt Beverkoog, met een aanzienlijk deel (27%) in de leeftijdsgroep van 25 tot 45 jaar. Buurt Beverkoog telt dertig huishoudens van gemiddeld 1,8 personen. Verder zijn er 1.485 personenauto’s en 595 bedrijfsvestigingen geregistreerd in de buurt Beverkoog.

Buurt Beverkoog heeft een totale oppervlakte van 109 hectare, waarvan 100 hectare land en 9 hectare water (honderd hectare is één vierkante kilometer, 1 km2). De gemiddelde dichtheid van adressen is 868 adressen per km2.

Blijf op de hoogte

Ontvang een e-mail als er nieuwe cijfers zijn op de pagina Buurt Beverkoog.

Wonen in de buurt Beverkoog

Bekijk de woningvoorraad, woningkenmerken, woningtypen en de ontwikkeling van de gemiddelde WOZ-waarde in de buurt Beverkoog.

Kenmerken van de 20 woningen in de buurt Beverkoog
Er zijn 20 woningen in de buurt Beverkoog.
Informatie over de woningen in deze regio op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken. En bekijk de woningkenmerken per buurt in de gemeente Alkmaar in een interactieve tabel.

Toelichting
Woningwaarde per jaar
De gemiddelde WOZ waarde in de buurt Beverkoog was €440.000 in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in de buurt Beverkoog.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Beverkoog:

JaarGemiddelde WOZ woningwaarde Buurt Beverkoog% verschil
2025€440.0007,8%
2024€408.0000,0%
2023€408.00021%
2022€338.0007,6%
2021€314.0000,96%
2020€311.00011%
2019€279.000geen data

De gemiddelde WOZ woningwaarde in de buurt Beverkoog is met €161.000 gegroeid van €279.000 in 2019 tot €440.000 in 2025 (dat is een groei van 58%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2019 tot en met 2025 was €26.833 (8,1%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een duidelijk stijgende trend: De cijfers stijgen bijna ieder jaar.

Bekijk ook de ranglijst van de woningwaarden per buurt in de gemeente Alkmaar.

Toelichting
Download een schat aan informatie
  • PDF buurt-rapportage voor de buurt Beverkoog met 100 kaarten en grafieken.
  • Uitgebreide informatie in handige Excel overzichten voor de gemeente Alkmaar.
  • Meer dan 250 onderwerpen voor Nederland en alle provincies, gemeenten, wijken en buurten in Nederland.
Woningwaarde en 65-plussers per gebied
De gemiddelde woningwaarde in de buurt Beverkoog is €440.000, het percentage inwoners van 65 jaar en ouder is 20% en er zijn 20 woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde woningwaarde per regio op de horizontale as. Deze is afgezet tegen het percentage inwoners van 65 jaar en ouder op de verticale as. Iedere regio wordt als cirkel weergegeven. De omvang van de cirkels hangt af van het aantal woningen in een gebied: hoe meer woningen, hoe groter de cirkel.

Woningwaarde ten opzichte van inwoners van 65 jaar en ouder per gebied, de volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (grijs), provincie Noord-Holland (bruin), gemeente Alkmaar (geel), 17 woonplaatsen (groen), 11 wijken (oranje) en 62 buurten (blauw). De buurt Beverkoog wordt in het rood weergegeven. Klik op de naam van een cirkel om de gegevens voor dat gebied weer te geven.

Soorten woningen
Vrijstaande woningen komen het meeste voor in de buurt Beverkoog: er zijn 18 adressen met het woningtype vrijstaande woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de buurt Beverkoog.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 juli 2026.

Bevolking in de buurt Beverkoog

Bekijk de samenstelling en ontwikkeling van de bevolking in de buurt Beverkoog, met cijfers over inwoners, leeftijd, burgerlijke staat, huishoudens, migratieachtergrond, opleidingsniveau, geboorte en sterfte.

Bekijk ook de maandelijkse bevolkingsontwikkeling in de gemeente Alkmaar.

Aantal inwoners per jaar
De buurt Beverkoog telt 50 inwoners in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Beverkoog. De gegevens lopen van 2013 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Beverkoog:

JaarAantal inwoners de buurt Beverkoog% verschil
202650-9,1%
2025550,0%
20245522%
202345-10%
2022500,0%
2021500,0%
202050-9,1%
20195510%
20185011%
2017450,0%
2016450,0%
2015450,0%
20144512%
201340geen data

Het aantal inwoners in de buurt Beverkoog is met 10 personen gestegen van 40 personen in 2013 tot 50 personen in 2026 (dat is een toename van 25%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2026 was 1 personen (2,13%).

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente Alkmaar.

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in de buurt Beverkoog:

In 2013 telde de buurt Beverkoog 40 inwoners. Het aantal van 40 inwoners is het minimum in de hele periode waarover de inwonersdata beschikbaar zijn. In 2019 is het aantal gestegen tot 55 personen. De stijging ten opzichte van 2013 is 15 (38%), het verschil ten opzichte van het vorige jaar (2018) is 5 (10%). Het aantal van 55 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 2013 tot en met 2026. In 2024 was het aantal ook op het hoogste punt van 55 personen. In 2025 was het aantal ook op het hoogste punt van 55 personen. In 2026 waren er 50 inwoners in de buurt Beverkoog.

Inwoners per leeftijdsgroep in de buurt Beverkoog
De grootste getoonde leeftijdsgroep in de buurt Beverkoog is 25 tot 45 jaar, met 27% van de inwoners.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, leeftijdsgroepen: aantal inwoners op 1 januari 2026 per leeftijdsgroep.

De grafiek toont de leeftijdsgroepen. Het aantal inwoners is ook per individueel levensjaar beschikbaar (alleen de inwoners van 105 jaar en ouder vormen 1 groep). De inwoners naar leeftijd zijn er tot op buurtniveau in het document met leeftijdsgegevens in de download voor de gemeente Alkmaar.

Burgerlijke staat in de buurt Beverkoog
Deze grafiek laat zien hoeveel inwoners getrouwd, niet getrouwd, gescheiden of verweduwd zijn.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, burgerlijke staat: aantal en percentage inwoners op 1 januari 2026 naar burgerlijke staat.

Onderverdeling van de bevolking in de buurt Beverkoog naar de situaties ‘Ongehuwd’, ‘Gehuwd’, ‘Gescheiden’ en ‘Verweduwd’.

Toelichting
Soorten huishoudens
In 2026 waren er 30 huishoudens in de buurt Beverkoog. Er waren 15 eenpersoonshuishoudens en 15 meerpersoonshuishoudens (afgerond op vijftallen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont de verdeling naar soorten huishoudens voor de buurt Beverkoog. De gegevens gelden voor 2026.

De cijfers gaan over de particuliere huishoudens op 1 januari 2026. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. In deze grafiek worden de huishoudens onderverdeeld in eenpersoonshuishoudens, meerpersoonshuishoudens zonder kinderen en meerpersoonshuishoudens met kinderen. De cijfers over huishoudens zijn afgerond op vijftallen.

Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in de buurt Beverkoog.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2015 tot en met 2026: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in de buurt Beverkoog per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Beverkoog:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
202635105
202540155
202440105
20233555
20224000
20214055
20204055
20195023
20184523
20173555
20163078
20153078

In 2026 was de herkomst van inwoners in de buurt Beverkoog als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 70%, herkomst uit Europese landen: 20% en herkomst uit landen buiten Europa: 10% En in 2015 was de verdeling van inwoners naar herkomstgebied als volgt: herkomst uit Nederland: 67%, herkomst uit Europa: 16% en herkomst van buiten Europa: 18%.

Toelichting Meer migratie
Migratie herkomstlanden

Bekijk ook de detailinformatie over het aantal inwoners in Nederland naar land van herkomst.

Landen van herkomst
Migratie achtergrond: Geboortelanden en herkomstlanden
Van de inwoners van de buurt Beverkoog is 80% in Nederland geboren (gegevens 2026).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking in de buurt Beverkoog: de grafiek toont het aantal inwoners in 2025, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland. Gebruik het filter om een categorie te selecteren.

De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.

Toelichting
Geboorte per 1.000 inwoners
Er zijn 0 baby’s per 1.000 inwoners geboren in 2025 in de buurt Beverkoog.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal levend geboren babies per 1.000 inwoners in de buurt Beverkoog.

De cijfers over de geboortes per 1.000 aantal inwoners zijn berekend door het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december te delen door het aantal inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

Er waren in de gemeente Alkmaar als geheel 94 geboortes in augustus 2026. Bekijk de pagina met maandelijkse bevolkingscijfers voor de gemeente Alkmaar.

Cijfers over geboorte

De cijfers over het relatieve aantal geboortes zijn gebaseerd op data van het CBS. Als basis hiervoor is het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december in verhouding tot het aantal inwoners op 1 januari van een jaar in de buurt Beverkoog genomen. Het relatieve aantal geboorten kan hoger uitvallen dan verwacht op basis van het inwonertal. Het relatieve cijfer betreft namelijk het aantal geboorten gedurende het jaar ten opzichte van het aantal inwoners op 1 januari. In nieuwbouwwijken kan het aantal inwoners sterk groeien in een jaar. Zo kunnen er in 1 jaar 10 kinderen geboren worden in een wijk waarin op 1 januari slechts 10 inwoners wonen, maar aan het eind van het jaar bijvoorbeeld 200 inwoners.

Sterfte per 1.000 inwoners
Er zijn 0 personen per 1.000 inwoners overleden in 2025 in de buurt Beverkoog.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal sterftes per 1.000 inwoners in de buurt Beverkoog.

De cijfers over de sterfte per 1.000 aantal inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS. De relatieve sterfte is bepaald als het aantal overledenen van 1 januari tot en met 31 december, per 1.000 inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

In augustus 2026 zijn in de gemeente Alkmaar als geheel 82 inwoners overleden. Bekijk de maandelijkse sterftecijfers voor de gemeente Alkmaar.

Meer sterfte
Onderwijs in de buurt Beverkoog

Bekijk de kinderopvang- en onderwijslocaties, gemiddelde reisafstanden, aantallen leerlingen en studenten en de ontwikkeling van het aantal scholen in de buurt Beverkoog. Dit is een kleine selectie uit de datasets over het onderwijs. Bekijk véél meer informatie over het onderwijs op AlleCijfers.

Kinderopvang- en onderwijslocaties in de buurt Beverkoog
Buurt BeverkoogWijk OudorpGemeente Alkmaar
Aantal kinderopvanglocaties417152
Aantal kindplaatsen1325424.560
Aantal vestigingen basisonderwijs0344
Aantal leerlingen basisonderwijs08979.046
Aantal vestigingen voortgezet onderwijs0312
Aantal leerlingen voortgezet onderwijs04127.097
Aantal opleidingen middelbaar beroepsonderwijs009
Aantal studenten middelbaar beroepsonderwijs004.886
Aantal opleidingen hoger onderwijs0018
Aantal studenten hoger onderwijs004.070

Bovenstaande tabel toont data van het LRK en DUO over kinderopvang en onderwijs. De gegevens zijn bijgewerkt tot en met 1 oktober 2026.

Het aantal leerlingen betreft het aantal dat onderwijs volgt op een school in de buurt Beverkoog. Op de pagina’s over het basisonderwijs en over de middelbare scholen zijn ook gegevens beschikbaar over het huisadres van leerlingen ten opzichte van het adres van de schoolvestigingen.

Gemiddelde afstanden kinderopvang en onderwijs
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een basisschool in de buurt Beverkoog is 1,9 kilometer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand staafdiagram toont de gemiddelde afstand in kilometers over de weg tot kinderdagverblijven, buitenschoolseopvang, basisonderwijs, voortgezet onderwijs totaal, VMBO scholen en HAVO VWO scholen. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens voor verschillende soorten locaties te tonen. De gebruikte cijfers komen van uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor de situatie in 2025.


Onderstaande tabel de gemiddelde afstand in kilometers voor verschillende soorten locaties voor kinderopvang en onderwijs. De gegevens worden getoond per (vergelijkings)gebied en gelden voor 2025.

RegioKinderdagverblijfBuitenschoolseopvangBasisonderwijsVoortgezet onderwijsVMBOHAVO VWO
Nederland0,70,70,82,52,63,4
Provincie Noord-Holland0,60,60,72,02,12,5
Gemeente Alkmaar0,60,70,72,22,32,4
Wijk Oudorp0,50,61,02,32,42,7
Rekerbuurt en Ooievaarsnest0,80,80,81,31,31,8
Buurt Oudorp-Noord en Oudorp-Oost0,40,50,52,52,53,4
Buurt Oudorp-Centrum0,30,30,42,72,73,3
Buurt Schermereiland en Omval0,41,21,62,42,52,4
Buurt Oudorperpolder-Zuid0,40,41,42,62,72,6
Buurt Oudorperpolder-Midden0,30,31,22,72,82,7
Buurt Oudorperpolder-Noord0,30,31,02,72,83,0
Buurt De Nollen1,11,11,12,02,02,8
Buurt Beverkoog0,50,81,93,03,03,7

Deze grafiek toont een regionale vergelijking van de gemiddelde reisafstanden voor inwoners van hun woonadres naar de dichtstbijzijnde locaties voor kinderopvang, basisonderwijs en voortgezet onderwijs. De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting. In de grafiek zie je de gegevens voor de buurt Beverkoog in vergelijking tot andere gebieden. De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (oranje), provincie Noord-Holland (bruin), gemeente Alkmaar (geel), wijk Oudorp (groen) en 8 buurten (blauw). Buurt Beverkoog wordt in het rood weergegeven.

Leerlingen en studenten in de buurt Beverkoog
Er woonden in 2026 geen leerlingen of studenten in de buurt Beverkoog.

Er zijn in de buurt Beverkoog geen leerlingen in het het PO of VO en geen studenten in het MBO, HBO, of WO geregistreerd. Daarom wordt hier geen grafiek getoond.

Toelichting
Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar per 1 oktober 2024 in de buurt Beverkoog.

Bovenstaande donutgrafiek toont het percentage praktisch, middelbaar en hoog opgeleiden voor de buurt Beverkoog. Bekijk het aantal inwoners per opleidingsniveau door op de taartpunten in de grafiek te klikken.

Definities opleidingsniveau

Economie en inkomen in de buurt Beverkoog

Bekijk de ontwikkeling van het aantal bedrijven en het gemiddelde inkomen in de buurt Beverkoog, met vergelijkingen tussen gebieden.

Bedrijfsvestigingen (595 totaal)
In de buurt Beverkoog zijn in totaal 595 bedrijfsvestigingen* geregistreerd (gegevens voor 2025). * Het totaal van 595 bedrijfsvestigingen wijkt af van de som van 590 van het aantal bedrijfsvestigingen per sector. Het verschil wordt veroorzaakt doordat de aantallen per sector op vijftallen zijn afgerond.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen van bedrijven per sector per jaar in de buurt Beverkoog (het aantal bedrijven in de sector “overheid, onderwijs en zorg (Ooz)” is vanaf 2020 bekend).

De ‘gestapelde lijngrafiek’ toont het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt Beverkoog voor elk van de volgende 8 sectoren:

  1. Lbv: Landbouw, bosbouw en visserij
  2. Nen: Nijverheid en energie
  3. Hh: Handel en HORECA
  4. Vic: Vervoer, informatie en communicatie
  5. Fdo: Financiële diensten en onroerend goed
  6. Zd: Zakelijke dienstverlening
  7. Ooz: Overheid, onderwijs en zorg
  8. Cro: Cultuur, recreatie en overige diensten
Toelichting Definities

Advertentie:

De inlegzolen van VeiligVoeten beschermen goed tegen spijkers in je voet!

Huttenbouw of timmerdorp?
Voorkom verwondingen aan je voeten en voel je veilig! Gebruik veiligheidszooltjes, die beschermen goed tegen scherpe objecten in je voet! Het materiaal van de zolen lijkt op dat van een kogelvrij vest. Bescherm je voeten tegen spijkers en schroeven bij het klussen, gebruik ze bij evenementen, draag ze in je laarzen voor extra isolatie en bescherming of gebruik ze in je waterschoenen.

Gemiddeld inkomen per inwoner

Voor buurt Beverkoog zijn helaas geen gegevens bekend over het gemiddelde inkomen per inwoner.

Inkomensvergelijking

Voor buurt Beverkoog zijn helaas geen gegevens beschikbaar voor een inkomensvergelijking met andere gebieden.

De regionale gezondheidsmonitor

Onderstaande grafieken tonen gegevens uit de regionale gezondheidsmonitor. De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners. De data uit het onderzoek komen van het RIVM en het CBS.

Inwoners met een goede gezondheid
71% procent van de inwoners van 18 jaar en ouder in de buurt Beverkoog ervaart de eigen gezondheid als goed of zeer goed.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande lijngrafiek toont het percentage inwoners met een goede gezondheid in de buurt Beverkoog per leeftijdsgroep. De gegevens wordt getoond voor de periode van 2012 tot en met 2022.

De RIVM gezondheidsmonitor biedt gezondheidsgegevens voor Nederland en per provincie, gemeente, wijk en buurt. Dit zijn gegevens over beperkingen, ervaren gezondheid, overgewicht, roken, drinken en mantelzorg.

Over de gezondheidsmonitor

De cijfers op deze pagina zijn afkomstig van het RIVM op basis van gegevens uit de Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen 2012, 2016, 2020 en de Corona Gezondheidsmonitor 2022 van GGD, CBS en RIVM. Er zijn data over monitoren met betrekking tot gezondheid, sociale situatie en leefstijl. Deze gegevens zijn er voor alle buurten, wijken, gemeenten, provincies en voor heel Nederland. Normaliter wordt dit onderzoek iedere vier jaar uitgevoerd. En in verband met Corona is er in 2022 een extra Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen uitgevoerd.

De data zijn door het RIVM en CBS gepubliceerd en waar nodig door OpenInfo omgerekend naar de regionale indelingen van 2026.

Bekijk alle definities uit de regionale gezondheidsmonitor.

Alcoholgebruik en roken
85% van de inwoners van 18 jaar of ouder in de buurt Beverkoog geeft aan wel eens alcohol te drinken.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de onderwerpen in de categorie ‘Alcoholgebruik en roken’ uit de gezondheidsmonitor van het RIVM voor de buurt Beverkoog. Hierbij wordt per onderwerp getoond wat het percentage inwoners in de buurt Beverkoog is dat heeft aangegeven dat het onderwerp van toepassing is. Gebruik het filter boven de grafiek om de leeftijdsgroep van de inwoners te kiezen.

Bekijk de toelichting bij bovenstaande grafiek met de definities en de vragen voor de onderwerpen ‘rookt tabak’, ‘voldoet aan de alcoholrichtlijn’, ‘drinken’, ‘zwaar drinken’ en ‘overmatig drinken’.

Toelichting

Bekijk de aparte pagina over de gezondheid in de buurt Beverkoog met de gegevens over meer dan 40 onderwerpen uit de regionale gezondheidsmonitor en met data over het gebruik van de WMO en de jeugdzorg in de buurt Beverkoog.

Meer gezondheidsdata
Voertuigen en verkeer in de buurt Beverkoog

Bekijk de beschikbare gegevens over geregistreerde voertuigen, elektrische auto’s en verkeersongevallen in de buurt Beverkoog.

Aantal elektrische auto’s in de buurt Beverkoog
Er zijn 230 elektrische auto’s in oktober 2026 in de buurt Beverkoog.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal elektrische auto’s per maand in de buurt Beverkoog op basis van de regionale voertuigdata van de RDW. Dit is de som van het aantal elektrische bedrijfsauto’s en het aantal elektrische personenauto’s.

Er zijn 230 elektrische auto’s in de buurt Beverkoog. Dit is het totaal aantal in oktober 2026 bij de RDW op kenteken geregistreerde elektrische auto’s in de buurt Beverkoog die op de batterij rijden en met een stekker opgeladen worden.

Toelichting op de regionale voertuigdata

Deze paragraaf toont data over de op kenteken geregistreerde voertuigen in de buurt Beverkoog. Dit is regionale data van de RDW. De data is beschikbaar per soort voertuig, per energiebron (brandstof) en per maand. Deze gegevens worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent was dit op 1 oktober 2026. Bekijk de toelichting voor de bronbeschrijving en definities van de regionale voertuig data.

Toelichting Meer autodata
Voertuigen naar energiebron
Er zijn 729 voertuigen met ‘benzine’ als energiebron in de buurt Beverkoog in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen per type energiebron (brandstof) dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt Beverkoog geregistreerd staat.

Er zijn in totaal 1.552 op naam geregistreerde voertuigen in de buurt Beverkoog (in oktober 2026).

Voertuigen naar soort
Er zijn 1.120 voertuigen van het type ‘personenauto’ in de buurt Beverkoog in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen naar soort motorvoertuig dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt Beverkoog geregistreerd staat.

Vergelijk het percentage auto’s per energiebron op de pagina met regionale voertuigdata.

Verkeersongevallen naar afloop
Er waren 13 verkeersongevallen in de buurt Beverkoog in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal verkeersongevallen in de buurt Beverkoog. Gebruik het filter boven de grafiek om het aantal ongevallen per afloop (materiële schade, letselschade of dodelijke afloop) te bekijken.


Onderstaande tabel laat zien hoeveel verkeersongevallen er in het jaar 2025 in de buurt Beverkoog plaatsvonden, uitgesplitst naar afloop.

Afloop verkeersongevallenAantal verkeersongevallen in 2025
Totaal13
Materiële schade8
Letselschade5
Dodelijke afloop0

De dataset met verkeersongevallen BRON is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen de buurt Beverkoog vallen.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Veiligheid in de buurt Beverkoog

Bekijk de ontwikkeling en soorten van de geregistreerde misdaad in de buurt Beverkoog op basis van data van de Politie en het CBS. De politiedata worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent op 15 september 2026. De beschrijvingen van de soorten misdrijven zoals de politie deze gebruikt zijn te vinden in de tabel met definities van de verschillende soorten delicten.

Meer misdaad
Totaal geregistreerde misdaad per maand of per jaar
Er zijn in 2025 in totaal 47 misdrijven in de buurt Beverkoog geregistreerd.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Totaal aantal geregistreerde misdaden in de buurt Beverkoog, 2012 tot en met 2025 (bij weergave van de gegevens per jaar) of april 2025 tot en met september 2026 (bij weergave van de gegevens per maand).

In de buurt Beverkoog zijn van 2012 tot en met 2025 in totaal 632 misdrijven geregistreerd. Deze misdrijven zijn ingedeeld naar 30 verschillende soorten delicten. In 2025 werden in de buurt Beverkoog 47 misdrijven door de politie vastgelegd. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens per maand of per jaar te tonen.

Misdaden naar type delict
De meest voorkomende soorten misdrijven in de buurt Beverkoog in 2025 zijn Ongevallen (weg) (8 delicten) en Overige vermogensdelicten (8 delicten).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal geregistreerde misdaden voor de tien meest voorkomende soorten delicten in 2025 in de buurt Beverkoog.

Definities misdaad
Misdaad totaal per maand
In september 2026 zijn er 4 misdrijven in de buurt Beverkoog geregistreerd.
Afbeelding van een warmtekaart (een heatmap in het Engels, een visuele weergave van data waarbij kleuren worden gebruikt om waarden weer te geven) met het totaal aantal misdrijven in de buurt Beverkoog per maand en per jaar.

Bovenstaande warmtekaart geeft een visuele weergave van het totaal aantal door de politie geregistreerde misdrijven per maand in de buurt Beverkoog over de afgelopen 6 jaar.

Alle gegevens zijn beschikbaar in het Excel document met politiedata als onderdeel van de download voor de gemeente Alkmaar.

Misdaden per 1.000 inwoners
Er waren 327 misdrijven per 1.000 inwoners van het type ‘diefstal’ in 2025 in de buurt Beverkoog.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Criminaliteit: aantal misdaden per 1.000 inwoners in 2025 in de buurt Beverkoog.

De grafiek toont de meest recente gegevens over het aantal misdaden per 1.000 inwoners voor de buurt Beverkoog. De gegevens over misdaden zijn hiertoe gegroepeerd in (1) het totaal aantal diefstallen (alle vormen, zoals diefstal uit woningen en schuren, diefstal van auto’s en fietsen en winkeldiefstal), (2) geweld en seksmisdrijven, (3) milieuovertredingen, (4) oplichting, (5) verkeersovertredingen, (6) vernielingen en misdrijven tegen de openbare orde en (7) alle overige misdrijven. De definities van alle verschillende soorten delicten met daarbij de categorie waarin deze zijn ingedeeld zijn te vinden in de bronbeschrijving van de politiedata.

Verkiezingen in de buurt Beverkoog

Bekijk de beschikbare verkiezingsuitslagen en informatie over de stembureaus in de buurt Beverkoog.

Uitslag gemeenteraadsverkiezingen 2026
Stembureau O b s Atalanta in Heerhugowaard
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal stemmen per partij zoals uitgebracht te Stembureau O b s Atalanta in Heerhugowaard bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026. De grafiek toont de 12 partijen waarop bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026 bij het stembureau Stembureau O b s Atalanta in Heerhugowaard stemmen zijn uitgebracht.

Onderstaande grafiek toont het aantal stemmen per politieke partij dat bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 in Stembureau O b s Atalanta in Heerhugowaard is uitgebracht. Er was bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 geen stembureau binnen de buurt Beverkoog. Stembureau O b s Atalanta in Heerhugowaard is het stembureau dat het meest dichtbij het geografisch centrum van de buurt Beverkoog ligt.

Bekijk veel meer informatie over de verkiezingen op de pagina met alle 109 stembureaus in de gemeente Alkmaar en op de pagina met alle verkiezingsuitslagen voor de gemeente Alkmaar. En download alle verkiezingsdata in een Excel document als onderdeel van de uitgebreide informatie voor de gemeente Alkmaar.

Stembureaus Alkmaar
Adressen en leefomgeving in de buurt Beverkoog

Bekijk gegevens over adressen, gebruiksdoelen, bouwperioden, dichtheid, de nabijheid van voorzieningen, energieverbruik en energielabels in de buurt Beverkoog.

Informatie op basis van de BAG (de Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) van 1 juli 2026. De buurt Beverkoog telt in totaal 789 adressen, deze hebben allemaal een verblijfsobject, er zijn geen standplaatsen en geen ligplaatsen. Alle adressen in buurt Beverkoog liggen binnen de bebouwde kom.

Adressen Alkmaar
Adressen: gebruiksdoelen
In de buurt Beverkoog zijn er 738 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel industriefunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor de buurt Beverkoog.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 120 panden uit de bouwperiode 1990 tot 2000 in de buurt Beverkoog.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor de buurt Beverkoog. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 juli 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Dichtheid per km² van bevolking, adressen en auto’s

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt Beverkoog voor 2026.


Onderstaande tabel toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt Beverkoog voor 2026:

DichtheidNederlandBuurt Beverkoog
Bevolking53950
Adressen2.093868
Autos2751.485

De data over het aantal inwoners-, adressen- en personenauto’s per vierkante kilometer land geven een beeld van ‘de mate van concentratie van menselijke activiteiten’ in de buurt Beverkoog ten opzichte van het gemiddelde voor Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Toelichting
Gemiddelde afstand tot voorzieningen
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een huisartsenpraktijk in de buurt Beverkoog is 2,0.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt Beverkoog tot de dichtstbijzijnde voorziening. De gebruikte cijfers komen uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor 2025.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt Beverkoog tot de dichtstbijzijnde voorziening voor 2025:

VoorzieningAfstand in km
Huisartsenpraktijk2,0
Supermarkt2,0
Restaurant1,8
Basisonderwijs1,9
Voortgezet onderwijs3,0
Bibliotheek2,6
Treinstation2,8
Sportterrein1,6
Bioscoop3,6
Museum4,5

De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting.

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen
Gemiddeld aardgas- en elektriciteitsverbruik per woning per jaar in de buurt Beverkoog.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddeld energieverbruik per woning per jaar in de buurt Beverkoog.


Onderstaande tabel toont het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik per type woning voor 2024 voor de buurt Beverkoog:

Soort woningGemiddeld gasverbruikGemiddelde elektriciteitslevering per woning
Appartement1.2103.550
Tussenwoninggeen datageen data
Hoekwoninggeen datageen data
Twee-onder-één-kap woninggeen datageen data
Vrijstaande woning1.4703.970
Koopwoning1.3203.760
Huurwoning1.3403.700

Data over het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik voor aardgas in m3. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen. Het verbruik van gas en elektra is ook bekend per woningtype, zie de tabel.

Toelichting Meer gas
Energielabels
De meest voorkomende energielabels in de buurt Beverkoog zijn A (140 adressen) en A+ (52 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in de buurt Beverkoog. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 oktober 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel A komt het meeste voor in de buurt Beverkoog: 140 adressen hebben energielabel A. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente Alkmaar bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Adressen in de buurt Beverkoog
Tabel met 789 adressen in de buurt Beverkoog.

Onderstaande tabel toont alle openbare ruimtes en alle unieke combinaties van straten en huisnummers voor de buurt Beverkoog. Één straat kan in meer dan één buurt voorkomen. Vind de buurt bij je adres op de pagina met alle adressen voor de gemeente Alkmaar.

Openbare ruimteHuisnummer(s)Postcode(s)WoonplaatsAantal adressen
Berenkoog2 t/m 1221822BH t/m 1822BZAlkmaar223
Dassenkoog4 t/m 61822BVAlkmaar2
Egelskoog2 t/m 251822BMAlkmaar26
Hamsterkoog1 t/m 201822CC t/m 1822CDAlkmaar51
Hazenkoog2 t/m 721822BS t/m 1822BTAlkmaar130
Hermelijnkoog1 t/m 461822CA t/m 1822CBAlkmaar41
Lemmingkoog2 t/m 51822BRAlkmaar2
Marterkoog1 t/m 151822BKAlkmaar16
Nelson Mandelabrug--Alkmaar0
Otterkoog1 t/m 1271822BW t/m 1822BXAlkmaar162
Robbenkoog1 t/m 501822BA t/m 1822BBAlkmaar32
Vossenkoog1 t/m 911822BGAlkmaar55
Walruskoog1 t/m 101822BCAlkmaar9
Wezelkoog3 t/m 441822BLAlkmaar30
Wolvenkoog1 t/m 111822BEAlkmaar10

Bovenstaande tabel toont de gegevens voor 15 openbare ruimtes en 789 adressen in de buurt Beverkoog. Dit zijn alle adressen en openbare ruimtes op basis van de BAG- en de topografische kaarten (BRT) van het Kadaster van 1 juli 2026.

Een openbare ruimte is een door de gemeente aangewezen gebied dat is ingericht en wordt onderhouden voor publiek gebruik. Dit kan bijvoorbeeld een straat, weg, plein, park, erf, spoorbaan of brug zijn. Zie de toelichting voor een verdere definitie. Klik op de naam van een openbare ruimte om de pagina met statistieken voor die ruimte weer te geven. Bekijk de definities van de soorten openbare ruimtes.

De BAG (Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Adressen Alkmaar
Tabelgebruik:

  • Bekijk in de tabel alle openbare ruimtes en unieke combinaties van straten en huisnummers in deze buurt.
  • Zoek in de tabel met het zoekveld boven de tabel. De rijen worden hiermee gefilterd zodat alleen rijen waarin de zoekterm voorkomt zichtbaar blijven.
  • Sorteer de tabel door op een kolomtitel te klikken.
  • Blader door de tabel met de knoppen onder de tabel.
  • Op kleine schermen: de eerste kolom blijft staan, verschuif de tabel horizontaal om alle kolommen te zien.
Download de buurt-rapportage!
Download hier de PDF buurt-rapportage met 100 grafieken en kaarten!

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download de buurt-rapportage voor Buurt Beverkoog. Met veel extra informatie in 100 kaarten en grafieken! Met regionale vergelijkingen en met onderwerpen uitgezet in de tijd. Als PDF document: makkelijk te bewaren, delen en printen.

Download!
Gebieden
Tabel met de gebieden die de buurt Beverkoog ‘raken’.
Soort gebiedNaam gebiedAantal adressen
Postcode numeriek1822780
WoonkernAlkmaar789
WoonplaatsAlkmaar790
WijkOudorp790
GemeenteAlkmaar790
ProvincieNoord-Holland790
WaterschapHoogheemraadschap Hollands Noorderkwartier790
LandNederland790

Bovenstaande tabel toont de regionale gebieden die de buurt Beverkoog ‘raken’ met het aantal adressen uit de buurt Beverkoog dat in het betreffende gebied ligt.

Buurt Beverkoog ‘raakt’ andere gebieden zoals bijvoorbeeld een woonplaats of waterschap wanneer de geometrieën van de buurt Beverkoog en die van de andere gebieden elkaar overlappen of snijden. De gebieden zijn op basis van de gebiedsindelingen van het CBS van 2026 en de topografische kaarten van het Kadaster van 2026 bepaald. Klik op de naam van een gebied om de pagina met statistieken voor dat gebied weer te geven.

Alle onderwerpen en vergelijken

Bekijk de meest recente cijfers over meer dan 250 onderwerpen en vergelijk de buurt Beverkoog met andere gebieden.

Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!
Kies een categorie en bekijk de bijbehorende onderwerpen.

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor de buurt Beverkoog voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

Bedrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Bedrijfsvestigingen totaal595Aantal2025
A Landbouw, bosbouw en visserij0Aantal2025
B-F Nijverheid en energie125Aantal2025
G+I Handel en horeca180Aantal2025
H+J Vervoer, informatie en communicatie45Aantal2025
K-L Financiële diensten, onroerend goed35Aantal2025
M-N Zakelijke dienstverlening110Aantal2025
O-Q Overheid, onderwijs en zorg60Aantal2025
R-U Cultuur, recreatie, overige diensten35Aantal2025
% A Landbouw, bosbouw en visserij0,0%Percentage2025
% B-F Nijverheid en energie21%Percentage2025
% G+I Handel en horeca31%Percentage2025
% H+J Vervoer, informatie en communicatie7,6%Percentage2025
% K-L Financiële diensten, onroerend goed5,9%Percentage2025
% M-N Zakelijke dienstverlening19%Percentage2025
% O-Q Overheid, onderwijs en zorg10%Percentage2025
% R-U Cultuur, recreatie, overige diensten5,9%Percentage2025

De cijfers over bedrijven tonen het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt Beverkoog, uitgesplitst naar bedrijfstak. Een vestiging is een locatie van een bedrijf, instelling of zelfstandige waar of van waaruit activiteiten worden uitgevoerd.

Bevolking
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Inwoners50Aantal2026
Mannen30Aantal2026
Vrouwen20Aantal2026
0 tot 15 jaar5Aantal2026
15 tot 25 jaar10Aantal2026
25 tot 45 jaar15Aantal2026
45 tot 65 jaar15Aantal2026
65 jaar of ouder10Aantal2026
Ongehuwd30Aantal2026
Gehuwd15Aantal2026
Gescheiden5Aantal2026
Verweduwd0Aantal2026
% Mannen60%Percentage2026
% Vrouwen40%Percentage2026
% 0 tot 15 jaar9,1%Percentage2026
% 15 tot 25 jaar18%Percentage2026
% 25 tot 45 jaar27%Percentage2026
% 45 tot 65 jaar27%Percentage2026
% 65 jaar of ouder18%Percentage2026
% Ongehuwd60%Percentage2026
% Gehuwd30%Percentage2026
% Gescheiden10%Percentage2026
% Verweduwd0,0%Percentage2026
Geboorten0Aantal2025
Geboorte relatief0Aantal per 1.000 inwoners2025
Sterftes0Aantal2025
Sterfte relatief0Aantal per 1.000 inwoners2025
Leerlingen PO0Aantal2025
Leerlingen VO0Aantal2025
Studenten MBO0Aantal2025
Studenten HBO0Aantal2025
Studenten WO0Aantal2025
Praktisch opleidingsniveau10Aantal2022
Middelbaar opleidingsniveau20Aantal2022
Hoger opleidingsniveau0Aantal2022
% Praktisch opleidingsniveau33%Percentage2022
% Middelbaar opleidingsniveau67%Percentage2022
% Hoger opleidingsniveau0,0%Percentage2022
Jongeren met jeugdzorg in naturageen dataAantalgeen data
% Jongeren met jeugdzorggeen dataPercentagegeen data
Wmo cliëntengeen dataAantalgeen data
Wmo cliënten per 1.000 inwonersgeen dataAantal per 1.000 inwonersgeen data
Bevolkingsdichtheid50Aantal per km²2026

De inwonersaantallen worden altijd op vijftallen afgerond, hierdoor kan het voorkomen dat een optelling van subgroepen (zoals inwoners naar geslacht of naar leeftijd) licht afwijkt van het totaal aantal inwoners.

Energie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning3.760Gemiddeld in kWh2024
Gemiddelde elektriciteitsteruglevering per woning1.500Gemiddeld in kWh2024
% Woningen met zonnestroomgeen dataPercentagegeen data
% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmdgeen dataPercentagegeen data
Gemiddelde elektriciteitslevering appartement3.550Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering tussenwoninggeen dataGemiddeld in kWhgeen data
Gemiddelde elektriciteitslevering hoekwoninggeen dataGemiddeld in kWhgeen data
Gemiddelde elektriciteitslevering twee-onder-één-kap woninggeen dataGemiddeld in kWhgeen data
Gemiddelde elektriciteitslevering vrijstaande woning3.970Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering huurwoning3.700Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering koopwoning3.760Gemiddeld in kWh2023
Gemiddeld aardgasverbruik per woning1.310Gemiddeld per m³2024
% Woningen met stadsverwarming0%Percentage2014
% Aardgasvrije woningengeen dataPercentagegeen data
% Aardgaswoningengeen dataPercentagegeen data
Gemiddeld aardgasverbruik appartement1.210Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik tussenwoninggeen dataGemiddeld per m³geen data
Gemiddeld aardgasverbruik hoekwoninggeen dataGemiddeld per m³geen data
Gemiddeld aardgasverbruik twee-onder-één-kap woninggeen dataGemiddeld per m³geen data
Gemiddeld aardgasverbruik vrijstaande woning1.470Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik koopwoning1.320Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik huurwoning1.340Gemiddeld per m³2023
Publieke laadpalengeen dataAantalgeen data
Adressen zonder energielabel494Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel76Aantal2026
Adressen met definitief energielabel219Aantal2026
Energielabels A+++++8Aantal2026
Energielabels A++++4Aantal2026
Energielabels A+++5Aantal2026
Energielabels A++17Aantal2026
Energielabels A+52Aantal2026
Energielabels A140Aantal2026
Energielabels B25Aantal2026
Energielabels C33Aantal2026
Energielabels D4Aantal2026
Energielabels E2Aantal2026
Energielabels F3Aantal2026
Energielabels G2Aantal2026

De onderwerpen in de categorie energieverbruik tonen onder meer het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik en de energielabels van gebouwen in de buurt Beverkoog. Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het minst energiezuinige label en A++++ het meest energiezuinige label.

Gezondheid-gedrag
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Rookt tabak19%Percentage2022
Voldoet aan de alcoholrichtlijn32%Percentage2022
Drinken85%Percentage2022
Zwaar drinken14%Percentage2022
Overmatig drinken9%Percentage2022
Overgewicht51%Percentage2022
Ernstig overgewicht (obesitas)14%Percentage2022
Voldoet aan de beweegrichtlijn52%Percentage2022
Wekelijks sporten56%Percentage2022
Lopen en/of fietsen naar school of werk43%Percentage2022
Lopen naar school of werk16%Percentage2022
Fietsen naar school of werk33%Percentage2022

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Beverkoog. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-overig
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Eenzaam45%Percentage2022
Ernstig eenzaam12%Percentage2022
Emotioneel eenzaam27%Percentage2022
Sociaal eenzaam33%Percentage2022
Matig/veel regie over het eigen leven91%Percentage2020
Moeite met rondkomen20%Percentage2022
Krijgt steun van anderengeen dataPercentagegeen data
Ernstige geluidhinder door buren6%Percentage2020
Ernstige geluidhinder door wegverkeer22%Percentage2020
Ernstige geluidhinder weg >50 km/uur15%Percentage2020
Ernstige geluidhinder weg <50 km/uur13%Percentage2020
Ernstige geluidhinder door treinverkeer2%Percentage2020
Ernstige geluidhinder door vliegverkeer2%Percentage2020
Ernstige geluidhinder door windturbinesgeen dataPercentagegeen data
Ernstige slaapverstoring wegverkeergeen dataPercentagegeen data
Ernstige slaapverstoring treinverkeergeen dataPercentagegeen data
Ernstige slaapverstoring vliegverkeer1%Percentage2020
Ernstige slaapverstoring burengeen dataPercentagegeen data
Tevreden met de woninggeen dataPercentagegeen data
Tevreden met de woonomgevinggeen dataPercentagegeen data
Tevreden met het groen in de omgevinggeen dataPercentagegeen data
Kan goed verkoeling vinden binnengeen dataPercentagegeen data
Kan goed verkoeling vinden buitengeen dataPercentagegeen data
Vrijwilligerswerk21%Percentage2022
Mantelzorger14%Percentage2022

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Beverkoog. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-ziekte
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Goed ervaren gezondheid71%Percentage2022
Één of meer langdurige aandoeningen30%Percentage2022
Beperkt vanwege gezondheid32%Percentage2022
Ernstig beperkt vanwege gezondheid4%Percentage2022
Één of meerdere keren gevallengeen dataPercentagegeen data
Langdurige ziekte en beperkt28%Percentage2022
Lage veerkracht15%Percentage2022
Hoge veerkracht53%Percentage2022
Hoog risico op angst of depressie9%Percentage2022
Suïcide gedachten de laatste 12 maanden12%Percentage2022
(Heel) veel stress in afgelopen 4 weken19%Percentage2022
Één of meer lichamelijke beperkingen11%Percentage2020
Beperking in horen4%Percentage2020
Beperking in zien4%Percentage2020
Beperking in bewegen6%Percentage2020
Broze gezondheidgeen dataPercentagegeen data
Broze metale gezondheidgeen dataPercentagegeen data
Broze lichamelijke gezondheidgeen dataPercentagegeen data
Broze gezondheid in het sociale domeingeen dataPercentagegeen data

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Beverkoog. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Huishoudens
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huishoudens30Aantal2026
Eenpersoonshuishoudens15Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens15Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen10Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens met kinderen5Aantal2026
% Eenpersoonshuishoudens50%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens50%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen33%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens met kinderen17%Percentage2026
Gemiddelde huishoudensgrootte1,8Gemiddeld aantal2026

Het aantal huishoudens betreft het aantal particuliere huishoudens op 1 januari van een jaar. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen in een woonruimte wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. De cijfers over huishoudens op wijk- en buurtniveau worden afgerond op vijftallen.

Inkomen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Werkzame beroepsbevolking40Aantal2024
Netto arbeidsparticipatiegeen dataPercentagegeen data
% Werknemersgeen dataPercentagegeen data
% Werknemers met vaste arbeidsrelatiegeen dataPercentagegeen data
% Werknemers met flexibele arbeidsrelatiegeen dataPercentagegeen data
% Zelfstandigengeen dataPercentagegeen data
Inkomensontvangers0Aantal2024
Inkomensontvangers per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2024
Gemiddeld inkomen per inkomensontvangergeen dataGemiddeld in Eurogeen data
Gemiddeld inkomen per inwonergeen dataGemiddeld in Eurogeen data
40% personen met laagste inkomengeen dataPercentagegeen data
20% personen met hoogste inkomengeen dataPercentagegeen data
% Personen in armoedegeen dataPercentagegeen data
% Personen tot 25% boven armoedegrensgeen dataPercentagegeen data
Gemiddeld huishoudinkomengeen dataeurogeen data
40% huishoudens met laagste inkomengeen dataPercentagegeen data
20% huishoudens met hoogste inkomengeen dataPercentagegeen data
% Huishoudens met een laag inkomengeen dataPercentagegeen data
% Huishoudens onder of rond sociaal minimumgeen dataPercentagegeen data
% Huishoudens tot 110% van sociaal minimumgeen dataPercentagegeen data
% Huishoudens tot 120% van sociaal minimumgeen dataPercentagegeen data
Mediaan vermogen van particuliere huishoudensgeen dataeurogeen data
Personen per soort uitkering - Bijstand0Aantal2025
Personen per soort uitkering - AO0Aantal2025
Personen per soort uitkering - WW0Aantal2025
Personen per soort uitkering - AOW10Aantal2025
% Personen per soort uitkering - Bijstand0%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AO0%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - WW0%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AOW18%Percentage2025

De inkomensgegevens beschrijven het inkomen van personen en particuliere huishoudens in de buurt Beverkoog. Het besteedbaar inkomen is het bruto-inkomen verminderd met onder meer belastingen, premies en betaalde inkomensoverdrachten. Vanwege statistische geheimhouding worden niet voor ieder gebied inkomensgegevens gepubliceerd.

Migratie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland35Aantal2026
Herkomst buiten Nederland15Aantal2026
Herkomst Europa10Aantal2026
Herkomst buiten Europa5Aantal2026
% Herkomst Nederland70%Percentage2026
% Herkomst buiten Nederland30%Percentage2026
% Herkomst Europa20%Percentage2026
% Herkomst buiten Europa10%Percentage2026
Geboren in Nederland met herkomst Nederland35Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst Europa5Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa0Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland5Aantal2026
Geboren in Nederland40Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa10Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa5Aantal2026
Geboren buiten Nederland15Aantal2026
% Geboren in Nederland met herkomst Nederland70%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst Europa10%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland10%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa0,0%Percentage2026
% Geboren in Nederland80%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa20%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa10%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland30%Percentage2026
Autochtoon40Aantal2022
Westers10Aantal2022
Niet-westers0Aantal2022
Nederlandse Antillen en Aruba0Aantal2022
Marokko0Aantal2022
Suriname0Aantal2022
Turkije0Aantal2022
Overig niet-westers5Aantal2022

De onderwerpen in de categorie migratie gaan over de herkomst en migratie van inwoners van de buurt Beverkoog. De herkomst is gebaseerd op het geboorteland van de persoon en diens ouders. De migratiecijfers tonen onder meer vestiging, vertrek, immigratie en emigratie.

Misdrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Misdrijven47Aantal2025
Diefstal18Aantal2025
Geweld en seksmisdrijven4Aantal2025
Milieu overtredingen0Aantal2025
Oplichting1Aantal2025
Verkeersovertredingen16Aantal2025
Vernieling2Aantal2025
Overige misdrijven6Aantal2025
Misdrijven per 1.000 inwoners855Aantal per 1.000 inwoners2025
Diefstal per 1.000 inwoners327Aantal per 1.000 inwoners2025
Geweld en seksmisdrijven per 1.000 inwoners73Aantal per 1.000 inwoners2025
Milieu overtredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Oplichting per 1.000 inwoners18Aantal per 1.000 inwoners2025
Verkeersovertredingen per 1.000 inwoners291Aantal per 1.000 inwoners2025
Vernieling per 1.000 inwoners36Aantal per 1.000 inwoners2025
Overige misdrijven per 1.000 inwoners109Aantal per 1.000 inwoners2025

De cijfers over misdrijven tonen de door de politie geregistreerde misdrijven in de buurt Beverkoog, zowel als aantal als omgerekend per 1.000 inwoners. Niet ieder gepleegd misdrijf wordt gemeld of geregistreerd.

Nabijheid voorzieningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand2,0Gemiddelde afstand in km2025
Huisartsenpraktijken binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 3 km3,5Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 5 km21Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpost afstand3,1Gemiddelde afstand in km2024
Apotheek afstand2,6Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuis met poli afstand3,7Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km1,4Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km4,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km6Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuis zonder poli afstand5,6Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km0,4Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km1,0Gemiddeld aantal2025
Supermarkt afstand2,0Gemiddelde afstand in km2025
Supermarkten binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 3 km3,2Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 5 km29Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand1,4Gemiddelde afstand in km2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km0,1Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km11Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km100Gemiddeld aantal2025
Warenhuis afstand3,4Gemiddelde afstand in km2025
Warenhuizen binnen 5 km3,2Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 10 km7,8Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 20 km13Gemiddeld aantal2025
Café afstand1,9Gemiddelde afstand in km2025
Cafés binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 3 km2,8Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 5 km29Gemiddeld aantal2025
Cafetaria afstand0,6Gemiddelde afstand in km2025
Cafetaria binnen 1 km2,2Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 3 km7,6Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 5 km74Gemiddeld aantal2025
Restaurant afstand1,8Gemiddelde afstand in km2025
Restaurants binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 3 km5,1Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 5 km104Gemiddeld aantal2025
Hotel afstand3,3Gemiddelde afstand in km2025
Hotels binnen 5 km7Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 10 km24Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 20 km66Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijf afstand0,5Gemiddelde afstand in km2025
Kinderdagverblijven binnen 1 km1,3Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 3 km11Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 5 km52Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang afstand0,8Gemiddelde afstand in km2025
Buitenschoolseopvang binnen 1 km0,5Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 3 km12Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 5 km52Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs afstand1,9Gemiddelde afstand in km2025
Basisonderwijs binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 3 km5,8Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 5 km32Gemiddeld aantal2025
Voortgezet onderwijs afstand3,0Gemiddelde afstand in km2024
Voortgezet onderwijs binnen 3 km1,3Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 5 km11Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 10 km22Gemiddeld aantal2024
VMBO afstand3,0Gemiddelde afstand in km2024
VMBO binnen 3 km1,3Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 5 km11Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 10 km19Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO afstand3,7Gemiddelde afstand in km2024
HAVO VWO binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 5 km3,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 10 km9,1Gemiddeld aantal2024
Openbaar groen afstand0,4Gemiddelde afstand in km2017
Park of plantsoen afstand0,4Gemiddelde afstand in km2017
Dagrecreatief terrein afstand1,6Gemiddelde afstand in km2017
Bos afstand4,6Gemiddelde afstand in km2017
Open natuurlijk terrein afstand2,1Gemiddelde afstand in km2017
Open droog natuurlijk terrein afstand3,6Gemiddelde afstand in km2017
Open nat natuurlijk terrein afstand2,1Gemiddelde afstand in km2017
Semi-openbaar groen afstand1,5Gemiddelde afstand in km2017
Sportterrein afstand1,6Gemiddelde afstand in km2017
Volkstuin afstand1,7Gemiddelde afstand in km2017
Verblijfsrecreatief terrein afstand6,2Gemiddelde afstand in km2017
Begraafplaats afstand5,8Gemiddelde afstand in km2017
Recreatief binnenwater afstand2,3Gemiddelde afstand in km2017
Oprit hoofdverkeersweg afstand0,9Gemiddelde afstand in km2025
Treinstation afstand2,8Gemiddelde afstand in km2025
Belangrijk overstapstation afstand5,1Gemiddelde afstand in km2025
Bibliotheek afstand2,6Gemiddelde afstand in km2025
Zwembad afstand2,8Gemiddelde afstand in km2025
Kunstijsbaan afstand7,2Gemiddelde afstand in km2025
Podiumkunsten afstand2,3Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten binnen 5 km3,1Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 10 km5Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 20 km6,2Gemiddeld aantal2024
Poppodium afstand4,5Gemiddelde afstand in km2024
Bioscoop afstand3,6Gemiddelde afstand in km2025
Bioscopen binnen 5 km2,4Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 10 km3,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 20 km5,1Gemiddeld aantal2025
Sauna afstand3,9Gemiddelde afstand in km2025
Zonnebank afstand4,2Gemiddelde afstand in km2025
Museum afstand4,5Gemiddelde afstand in km2024
Musea binnen 5 km1,9Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 10 km5,8Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 20 km14Gemiddeld aantal2024
Attractie afstand3,1Gemiddelde afstand in km2025
Attracties binnen 10 km5,6Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 20 km12Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 50 km39Gemiddeld aantal2025
Brandweerkazerne afstand4,0Gemiddelde afstand in km2025

Het CBS publiceert gegevens over de nabijheid van voorzieningen voor inwoners van de buurt Beverkoog. De afstanden zijn gemiddelden over de weg en de nabijheidsindicatoren tonen hoeveel voorzieningen binnen een bepaalde afstand beschikbaar zijn.

Omgeving
OnderwerpWaardeEenheidJaar
RegiocodeBU03610209Code2026
RegionaamBeverkoogNaam2026
Soort regioBuurtCategorisch type2026
Sorteercode03610209Code2026
Oppervlakte totaal109Aantal hectaren2026
Oppervlakte land100Aantal hectaren2026
Oppervlakte water9Aantal hectaren2026
Mate van stedelijkheid4Indicator 1-52026
Omgevingsadressendichtheid868Gemiddeld aantal per km²2026
Adressen totaal789Aantal2026
Adressen met postcode786Aantal2026
Adressen met woonfunctie20Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie2Aantal2026
Adressen met celfunctie0Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie0Aantal2026
Adressen met industriefunctie738Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie30Aantal2026
Adressen met logiesfunctie0Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie0Aantal2026
Adressen met sportfunctie0Aantal2026
Adressen met winkelfunctie31Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie9Aantal2026
Verblijfsobjecten789Aantal2026
Ligplaatsen0Aantal2026
Standplaatsen0Aantal2026
Panden met adres314Aantal2026
Adressen met pand788Aantal2026
Percelen met adres435Aantal2026
Adressen met perceel789Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom789Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom0Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom20Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom0Aantal2026
Panden met adres voor 1700geen dataAantal2026
Panden met adres 1700 tot 1900geen dataAantal2026
Panden met adres 1900 tot 1925geen dataAantal2026
Panden met adres 1925 tot 1950geen dataAantal2026
Panden met adres 1950 tot 1970geen dataAantal2026
Panden met adres 1970 tot 1980geen dataAantal2026
Panden met adres 1980 tot 1990geen dataAantal2026
Panden met adres 1990 tot 2000geen dataAantal2026
Panden met adres 2000 tot 2010geen dataAantal2026
Panden met adres 2010 tot 2020geen dataAantal2026
Panden met adres 2020 en latergeen dataAantal2026
Adressen met pand voor 17000Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 19000Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 19250Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 19500Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 19701Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 198097Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 199081Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 2000366Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 2010112Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 202015Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later116Aantal2026
Postcodegebied1822BA-1822CDNaam2026
Meest voorkomende postcode1822Naam2026
Dekkingspercentage meest voorkomende postcode100%Percentage2026

De onderwerpen in de categorie omgeving beschrijven onder meer de oppervlakte, het aantal adressen, de bevolkingsdichtheid en de omgevingsadressendichtheid van de buurt Beverkoog.

Verkeersongevallen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal13Aantal2025
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade8Aantal2025
Verkeersongevallen letselschade5Aantal2025
Verkeersongevallen dodelijk0Aantal2025

De gegevens over verkeersongevallen in de buurt Beverkoog zijn gebaseerd op de registratie van verkeersongevallen door Rijkswaterstaat.

Vervoer
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Personenauto’s totaal1.485Aantal2025
Personenauto’s - brandstof benzine410Aantal2025
Personenauto’s - overige brandstof1.075Aantal2025
Personenauto’s per huishouden42Aantal2025
Personenauto’s naar oppervlakte1.485Aantal2025
Motorfietsen25Aantal2025

De vervoersgegevens tonen onder meer het aantal personenauto’s en andere voertuigen in de buurt Beverkoog. De voertuiggegevens zijn gebaseerd op het Nederlandse kentekenregister van de RDW.

Woningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad20Aantal2025
Woningen per 1.000 inwoners364Aantal per 1.000 inwoners2025
Nieuwbouw woningen0Aantal2025
Niet-woningvoorraad663Aantal2025
Nieuwbouw niet-woningen0Aantal2025
Gemiddelde woningwaarde€440.000Gemiddeld in Euro2025
Woningwaarde klasse€400.000 tot €500.000Categorisch type2025
Eengezinswoningen9Aantal2025
Meergezinswoningen11Aantal2025
Koopwoningen11Aantal2025
Huurwoningen9Aantal2025
Huurwoningen woningcorporaties0Aantal2025
Huurwoningen overige verhuurders9Aantal2025
Eigendom onbekend0Aantal2025
Bewoond18Aantal2025
Onbewoond2Aantal2025
% Koopwoningen55%Percentage2025
% Huurwoningen45%Percentage2025
% Huurwoningen woningcorporaties0%Percentage2025
% Huurwoningen overige verhuurders45%Percentage2025
% Eigendom onbekend0%Percentage2025
% Eengezinswoningen45%Percentage2025
% Meergezinswoningen55%Percentage2025
% Bewoond90%Percentage2025
% Onbewoond10%Percentage2025
Appartementen2Aantal2026
Tussenwoningen0Aantal2026
Hoekwoningen0Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen0Aantal2026
Vrijstaande woningen18Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen10%Percentage2026
% Tussenwoningen0,0%Percentage2026
% Hoekwoningen0,0%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen0,0%Percentage2026
% Vrijstaande woningen90%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 19450Aantal2026
Woningen 1945 tot 19650Aantal2026
Woningen 1965 tot 19750Aantal2026
Woningen 1975 tot 19853Aantal2026
Woningen 1985 tot 19958Aantal2026
Woningen 1995 tot 20059Aantal2026
Woningen 2005 tot 20150Aantal2026
Woningen 2015 tot 20250Aantal2026
Woningen 2025 en later0Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend0Aantal2026
% Woningen voor 19450,0%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 19650,0%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 19750,0%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 198515%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 199540%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 200545%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 20150,0%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 20250,0%Percentage2026
% Woningen 2025 en later0,0%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend0,0%Percentage2026

De woningcijfers voor de buurt Beverkoog komen voornamelijk van het CBS en de BAG. Ze beschrijven onder meer de woningvoorraad, woningtypen, bouwperioden, eigendom en gemiddelde WOZ-waarde. Cijfers op wijk- en buurtniveau kunnen zijn afgerond op vijftallen.

Download de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren als Excel document. Alle woonplaatsen, wijken en buurten zijn onderdeel van de download voor de gemeente Alkmaar. Er is ook een download met alle gemeente-, wijk- en buurtgegevens voor heel Nederland.

Selecteer op een groot scherm een categorie in het menu naast de tabel. Gebruik op een klein scherm de keuzelijst boven de tabel.

Tabelgebruik:

  • Kies een categorie om alleen de onderwerpen uit dat deel van de tabel te tonen.
  • Op grote schermen staat de categoriekeuze naast de tabel; op kleine schermen staat deze erboven.
  • Verschuif de tabel op kleine schermen horizontaal om alle kolommen te bekijken.
Top 5 buurt Beverkoog: kenmerken met het grootste verschil ten opzichte van Nederland
#KenmerkWaardeWaarde NLVerschilVerschil NLScore
1Personenauto’s per huishouden421,1411,7823
2Inkomensontvangers per 1.000 inwoners0807-8071525,3
3Overige misdrijven per 1.000 inwoners1093106254,17
4% Geboren in Nederland met herkomst Europa10%3,39%6,6%1,7%3,88
5% Woningen 1995 tot 200545%10%35%9,4%3,74

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Alkmaar.

RegioSoort regioPersonenauto’s per huishoudenInkomensontvangers per 1.000 inwonersOverige misdrijven per 1.000 inwoners% Geboren in Nederland met herkomst Europa% Woningen 1995 tot 2005
BeverkoogBuurt42010910%45%
NederlandLand1,180733,39%10%
AlkmaarGemeente0,9982533,46%8%
Rekerbuurt en OoievaarsnestBuurt1,4582813,25%25%
Oudorp-Noord en Oudorp-OostBuurt1,1783524,2%22%

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Alkmaar.

Top 5 kenmerken buurt Beverkoog:

De eerste tabel toont de vijf meest kenmerkende onderwerpen voor buurt Beverkoog. Op deze onderwerpen verschilt buurt Beverkoog relatief het meest van de rest van Nederland. De vergelijking gebruikt de meest recent beschikbare gegevens per onderwerp.

Regio’s:

De tweede tabel toont de waarden voor de top 5 kenmerken per regio. Getoonde regio’s: buurt Beverkoog, Nederland, de gemeente, de wijk en de andere buurten binnen de wijk. Hierbij staan de kenmerken in de kolommen en de vergelijkingsgebieden in de rijen.

Berekening van de grootste verschillen:

Het relatieve verschil is berekend als verschilscore. De verschilscore vergelijkt het verschil voor Beverkoog met het gemiddelde verschil voor Nederland. Zo worden de onderwerpen geselecteerd die relatief het sterkst van het Nederlandse gemiddelde afwijken.

De kolommen van de eerste tabel tonen de rekenstappen. ‘Waarde’ is de waarde voor Beverkoog, ‘Waarde NL’ het Nederlandse gemiddelde, ‘Verschil’ het verschil tussen beide waarden, ‘Verschil NL’ de gemiddelde afwijking in Nederland en ‘Score’ de daaruit berekende verschilscore.

De verschilscores zijn voor ruim 70 onderwerpen berekend. Uit de onderwerpen met de hoogste scores worden de vijf meest interessante onderwerpen gekozen. Hierdoor worden tegengestelde of vrijwel gelijke onderwerpen niet dubbel getoond en wordt het ontbreken van een onderwerp niet als kenmerk gepresenteerd. Als er bijvoorbeeld relatief veel vrouwen zijn, wordt niet ook automatisch het lage aandeel mannen getoond. Een sterk afwijkende bedrijfstak wordt alleen getoond als deze oververtegenwoordigd is.

Alle verschilscores voor alle wijken en buurten in buurt Beverkoog staan in de uitgebreide download voor Alkmaar.

Data en bronnen

Bekijk de gebruikte open databronnen en definities en download uitgebreide regionale datasets over de buurt Beverkoog.

Download alle regionale data
Download de uitgebreide datasets voor de gemeente Alkmaar.
Afbeelding van Excel documenten uit de download met regionale data.

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download uitgebreide informatie in handige Excel-overzichten voor de gemeente Alkmaar. De download bevat regionale statistieken, adressen, verkiezingsuitslagen, misdaadcijfers, detail leeftijdsgegevens en meer.

Download ook de PDF buurt-rapportage voor de buurt Beverkoog met 100 kaarten en grafieken.

Download!
Gebruikte open data bronnen
Bronvermelding en definities

Veel gegevens op deze pagina komen uit verschillende datasets met regionale cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hierbij is een groot aantal datasets gecombineerd. De meest recente gegevens zijn bijgewerkt tot en met 14 oktober 2026. Daarnaast zijn diverse andere officiële databronnen gebruikt, waaronder het Kadaster, de Kiesraad, de Politie en het RIVM.

Bronnen & definities
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron