Statistieken Rekerbuurt en Ooievaarsnest

Statistieken Rekerbuurt en Ooievaarsnest

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de Rekerbuurt en Ooievaarsnest in de gemeente Alkmaar Vlag van de gemeente Alkmaar. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de Rekerbuurt en Ooievaarsnest in de gemeente Alkmaar Vlag van de gemeente Alkmaar. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Kaart van de Rekerbuurt en Ooievaarsnest.Bekijk kaart
Rekerbuurt en Ooievaarsnest in het kort

Bekijk de belangrijkste cijfers, de kaart en een korte toelichting over de Rekerbuurt en Ooievaarsnest.

Kerncijfers van de Rekerbuurt en Ooievaarsnest
Adressen, panden, percelen, woningen, huishoudens en inwoners.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van de belangrijkste cijfers van het Kadaster en het CBS voor de Rekerbuurt en Ooievaarsnest.


Onderstaande tabel toont de belangrijkste cijfers van het CBS en het Kadaster voor de Rekerbuurt en Ooievaarsnest.

OnderwerpAantalBronJaar data
Adressen met postcode1.078Kadaster2026
Adressen met woonfunctie1.016Kadaster2026
Panden met adres934Kadaster2026
Percelen met adres880Kadaster2026
Woningvoorraad1.011CBS2025
Huishoudens995CBS2026
Inwoners2.160CBS2026

Op deze pagina vind je een kaart van de Rekerbuurt en Ooievaarsnest en de data over meer dan 250 onderwerpen voor de Rekerbuurt en Ooievaarsnest.

Definities
Aantal inwoners op de kaart van de Rekerbuurt en Ooievaarsnest
Kaart van de omgeving van de Rekerbuurt en Ooievaarsnest.
Afbeelding van de Rekerbuurt en Ooievaarsnest op de kaart.

Kaart van de wijk Oudorp met het aantal inwoners per buurt in 2026. De cijfers op de kaart geven de volgende buurten weer: 1: Beverkoog, 2: De Nollen, 3: Rekerbuurt en Ooievaarsnest, 4: Oudorp-Noord en Oudorp-Oost, 5: Oudorperpolder-Noord, 6: Oudorperpolder-Midden, 7: Oudorp-Centrum, 8: Oudorperpolder-Zuid, 9: Schermereiland en Omval.

Bekijk de statistieken voor alle 95 gebieden binnen de gemeente Alkmaar via de overzichtspagina van de gebieden in de Alkmaar.

Overzicht gebieden Meer Alkmaar
Over de Rekerbuurt en Ooievaarsnest

De Rekerbuurt en Ooievaarsnest ligt binnen de wijk Oudorp in de gemeente Alkmaar. De streek Oudorperhout valt gedeeltelijk binnen de Rekerbuurt en Ooievaarsnest. De meest voorkomende postcode in de Rekerbuurt en Ooievaarsnest is postcode 1823.

Er zijn 1.110 adressen en 1.011 woningen in de Rekerbuurt en Ooievaarsnest in de gemeente Alkmaar. 87% van de woningen in de buurt is een koopwoning. De woningen hebben een gemiddelde WOZ waarde van €447.000. Er wonen 2.160 inwoners in de Rekerbuurt en Ooievaarsnest. De meeste inwoners (30%) zijn tussen de 45 en 65 jaar oud. Rekerbuurt en Ooievaarsnest telt 995 huishoudens van gemiddeld 2,1 personen. Verder zijn er 1.440 personenauto’s en 300 bedrijfsvestigingen geregistreerd in de Rekerbuurt en Ooievaarsnest.

Rekerbuurt en Ooievaarsnest heeft een totale oppervlakte van 49 hectare, waarvan 46 hectare land en 3 hectare water (honderd hectare is één vierkante kilometer, 1 km2). De gemiddelde dichtheid van adressen is 3.617 adressen per km2.

Blijf op de hoogte

Ontvang een e-mail als er nieuwe cijfers zijn op de pagina Rekerbuurt en Ooievaarsnest.

Wonen in de Rekerbuurt en Ooievaarsnest

Bekijk de woningvoorraad, woningkenmerken, woningtypen en de ontwikkeling van de gemiddelde WOZ-waarde in de Rekerbuurt en Ooievaarsnest.

Kenmerken van de 1.011 woningen in de Rekerbuurt en Ooievaarsnest
Er zijn 1.011 woningen in de Rekerbuurt en Ooievaarsnest.
Informatie over de woningen in deze regio op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken. En bekijk de woningkenmerken per buurt in de gemeente Alkmaar in een interactieve tabel.

Toelichting
Woningwaarde per jaar
De gemiddelde WOZ waarde in de Rekerbuurt en Ooievaarsnest was €447.000 in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in de Rekerbuurt en Ooievaarsnest.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de data van het CBS voor de Rekerbuurt en Ooievaarsnest:

JaarGemiddelde WOZ woningwaarde Rekerbuurt en Ooievaarsnest% verschil
2025€447.0005,7%
2024€423.0004,96%
2023€403.00014%
2022€352.0009,7%
2021€321.0007,7%
2020€298.00010%
2019€270.00011%
2018€243.0005,2%
2017€231.0003,59%
2016€223.0000,45%
2015€222.000-3,06%
2014€229.000-6,1%
2013€244.000geen data

De gemiddelde WOZ woningwaarde in de Rekerbuurt en Ooievaarsnest is met €203.000 gestegen van €244.000 in 2013 tot €447.000 in 2025 (dat is een groei van 83%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2025 was €16.917 (5,3%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een duidelijk stijgende trend: De cijfers groeien bijna ieder jaar.

Bekijk ook de ranglijst van de woningwaarden per buurt in de gemeente Alkmaar.

Toelichting
Download een schat aan informatie
Woningwaarde en 65-plussers per gebied
De gemiddelde woningwaarde in de Rekerbuurt en Ooievaarsnest is €447.000, het percentage inwoners van 65 jaar en ouder is 23% en er zijn 1.011 woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde woningwaarde per regio op de horizontale as. Deze is afgezet tegen het percentage inwoners van 65 jaar en ouder op de verticale as. Iedere regio wordt als cirkel weergegeven. De omvang van de cirkels hangt af van het aantal woningen in een gebied: hoe meer woningen, hoe groter de cirkel.

Woningwaarde ten opzichte van inwoners van 65 jaar en ouder per gebied, de volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (grijs), provincie Noord-Holland (bruin), gemeente Alkmaar (geel), 17 woonplaatsen (groen), 11 wijken (oranje) en 62 buurten (blauw). De Rekerbuurt en Ooievaarsnest wordt in het rood weergegeven. Klik op de naam van een cirkel om de gegevens voor dat gebied weer te geven.

Soorten woningen
Tussenwoningen komen het meeste voor in de Rekerbuurt en Ooievaarsnest: er zijn 536 adressen met het woningtype tussenwoningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de Rekerbuurt en Ooievaarsnest.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 juli 2026.

Bevolking in de Rekerbuurt en Ooievaarsnest

Bekijk de samenstelling en ontwikkeling van de bevolking in de Rekerbuurt en Ooievaarsnest, met cijfers over inwoners, leeftijd, burgerlijke staat, huishoudens, migratieachtergrond, opleidingsniveau, geboorte en sterfte.

Bekijk ook de maandelijkse bevolkingsontwikkeling in de gemeente Alkmaar.

Aantal inwoners per jaar
De Rekerbuurt en Ooievaarsnest telt 2.160 inwoners in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de Rekerbuurt en Ooievaarsnest. De gegevens lopen van 2013 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de Rekerbuurt en Ooievaarsnest:

JaarAantal inwoners de Rekerbuurt en Ooievaarsnest% verschil
20262.1600,23%
20252.155-0,92%
20242.175-1,14%
20232.2000,0%
20222.200-2,0%
20212.245-1,97%
20202.290-0,65%
20192.3050,88%
20182.285-0,44%
20172.2950,88%
20162.2750,0%
20152.275-0,44%
20142.2850,88%
20132.265geen data

Het aantal inwoners in de Rekerbuurt en Ooievaarsnest is met 105 inwoners afgenomen van 2.265 inwoners in 2013 tot 2.160 inwoners in 2026 (dat is een kleine afname van 4,64%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2026 was -8 inwoners (-0,36%).

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente Alkmaar.

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in de Rekerbuurt en Ooievaarsnest:

In 2013 telde de Rekerbuurt en Ooievaarsnest 2.265 inwoners. In 2019 is het aantal gestegen tot 2.305 inwoners. De stijging ten opzichte van 2013 is 40 (1,77%), het verschil ten opzichte van het vorige jaar (2018) is 20 (0,88%). Het aantal van 2.305 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 2013 tot en met 2026. In 2025 is het aantal gedaald tot 2.155 inwoners. Dit is een daling van 150 (-6,5%) ten opzichte van 2019, ten opzichte van het vorige jaar (2024) is het verschil -20 (-0,92%). Het aantal van 2.155 inwoners is het minimum in de hele periode waarover de inwonersdata beschikbaar zijn. In 2026 waren er 2.160 inwoners in de Rekerbuurt en Ooievaarsnest.

Inwoners per leeftijdsgroep in de Rekerbuurt en Ooievaarsnest
De grootste getoonde leeftijdsgroep in de Rekerbuurt en Ooievaarsnest is 45 tot 65 jaar, met 30% van de inwoners.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, leeftijdsgroepen: aantal inwoners op 1 januari 2026 per leeftijdsgroep.

De grafiek toont de leeftijdsgroepen. Het aantal inwoners is ook per individueel levensjaar beschikbaar (alleen de inwoners van 105 jaar en ouder vormen 1 groep). De inwoners naar leeftijd zijn er tot op buurtniveau in het document met leeftijdsgegevens in de download voor de gemeente Alkmaar.

Burgerlijke staat in de Rekerbuurt en Ooievaarsnest
Deze grafiek laat zien hoeveel inwoners getrouwd, niet getrouwd, gescheiden of verweduwd zijn.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, burgerlijke staat: aantal en percentage inwoners op 1 januari 2026 naar burgerlijke staat.

Onderverdeling van de bevolking in de Rekerbuurt en Ooievaarsnest naar de situaties ‘Ongehuwd’, ‘Gehuwd’, ‘Gescheiden’ en ‘Verweduwd’.

Toelichting
Soorten huishoudens
In 2026 waren er 995 huishoudens in de Rekerbuurt en Ooievaarsnest. Er waren 325 eenpersoonshuishoudens en 670 meerpersoonshuishoudens (afgerond op vijftallen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont de verdeling naar soorten huishoudens voor de Rekerbuurt en Ooievaarsnest. De gegevens gelden voor 2026.

De cijfers gaan over de particuliere huishoudens op 1 januari 2026. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. In deze grafiek worden de huishoudens onderverdeeld in eenpersoonshuishoudens, meerpersoonshuishoudens zonder kinderen en meerpersoonshuishoudens met kinderen. De cijfers over huishoudens zijn afgerond op vijftallen.

Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in de Rekerbuurt en Ooievaarsnest.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2013 tot en met 2026: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in de Rekerbuurt en Ooievaarsnest per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor de Rekerbuurt en Ooievaarsnest:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
20261.795130230
20251.800135230
20241.830120230
20231.865120220
20221.91000
20211.945106194
20201.980109201
20192.005106194
20181.990104191
20171.995106194
20161.975106194
20151.980104191
20142.01197177
20131.971103191

In 2026 was de herkomst van inwoners in de Rekerbuurt en Ooievaarsnest als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 83%, herkomst uit Europese landen: 6% en herkomst uit landen buiten Europa: 11% En in 2013 was de verdeling van inwoners naar herkomstgebied als volgt: herkomst uit Nederland: 87%, herkomst uit Europa: 4,55% en herkomst van buiten Europa: 8,4%.

Toelichting Meer migratie
Migratie herkomstlanden

Bekijk ook de detailinformatie over het aantal inwoners in Nederland naar land van herkomst.

Landen van herkomst
Migratie achtergrond: Geboortelanden en herkomstlanden
Van de inwoners van de Rekerbuurt en Ooievaarsnest is 92% in Nederland geboren (gegevens 2026).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking in de Rekerbuurt en Ooievaarsnest: de grafiek toont het aantal inwoners in 2025, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland. Gebruik het filter om een categorie te selecteren.

De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.

Toelichting
Geboorte per 1.000 inwoners
Er zijn 15 baby’s per 1.000 inwoners geboren in 2025 in de Rekerbuurt en Ooievaarsnest.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal levend geboren babies per 1.000 inwoners in de Rekerbuurt en Ooievaarsnest.

De cijfers over de geboortes per 1.000 aantal inwoners zijn berekend door het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december te delen door het aantal inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

Er waren in de gemeente Alkmaar als geheel 94 geboortes in augustus 2026. Bekijk de pagina met maandelijkse bevolkingscijfers voor de gemeente Alkmaar.

Cijfers over geboorte

De cijfers over het relatieve aantal geboortes zijn gebaseerd op data van het CBS. Als basis hiervoor is het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december in verhouding tot het aantal inwoners op 1 januari van een jaar in de Rekerbuurt en Ooievaarsnest genomen. Het relatieve aantal geboorten kan hoger uitvallen dan verwacht op basis van het inwonertal. Het relatieve cijfer betreft namelijk het aantal geboorten gedurende het jaar ten opzichte van het aantal inwoners op 1 januari. In nieuwbouwwijken kan het aantal inwoners sterk groeien in een jaar. Zo kunnen er in 1 jaar 10 kinderen geboren worden in een wijk waarin op 1 januari slechts 10 inwoners wonen, maar aan het eind van het jaar bijvoorbeeld 200 inwoners.

Sterfte per 1.000 inwoners
Er zijn 10 personen per 1.000 inwoners overleden in 2025 in de Rekerbuurt en Ooievaarsnest.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal sterftes per 1.000 inwoners in de Rekerbuurt en Ooievaarsnest.

De cijfers over de sterfte per 1.000 aantal inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS. De relatieve sterfte is bepaald als het aantal overledenen van 1 januari tot en met 31 december, per 1.000 inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

In augustus 2026 zijn in de gemeente Alkmaar als geheel 82 inwoners overleden. Bekijk de maandelijkse sterftecijfers voor de gemeente Alkmaar.

Meer sterfte
Onderwijs in de Rekerbuurt en Ooievaarsnest

Bekijk de kinderopvang- en onderwijslocaties, gemiddelde reisafstanden, aantallen leerlingen en studenten en de ontwikkeling van het aantal scholen in de Rekerbuurt en Ooievaarsnest. Dit is een kleine selectie uit de datasets over het onderwijs. Bekijk véél meer informatie over het onderwijs op AlleCijfers.

Kinderopvang- en onderwijslocaties in de Rekerbuurt en Ooievaarsnest
Rekerbuurt en OoievaarsnestWijk OudorpGemeente Alkmaar
Aantal kinderopvanglocaties117152
Aantal kindplaatsen65424.560
Aantal vestigingen basisonderwijs0344
Aantal leerlingen basisonderwijs08979.046
Aantal vestigingen voortgezet onderwijs0312
Aantal leerlingen voortgezet onderwijs04127.097
Aantal opleidingen middelbaar beroepsonderwijs009
Aantal studenten middelbaar beroepsonderwijs004.886
Aantal opleidingen hoger onderwijs0018
Aantal studenten hoger onderwijs004.070

Bovenstaande tabel toont data van het LRK en DUO over kinderopvang en onderwijs. De gegevens zijn bijgewerkt tot en met 1 oktober 2026.

Het aantal leerlingen betreft het aantal dat onderwijs volgt op een school in de Rekerbuurt en Ooievaarsnest. Op de pagina’s over het basisonderwijs en over de middelbare scholen zijn ook gegevens beschikbaar over het huisadres van leerlingen ten opzichte van het adres van de schoolvestigingen.

Gemiddelde afstanden kinderopvang en onderwijs
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een basisschool in de Rekerbuurt en Ooievaarsnest is 0,8 kilometer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand staafdiagram toont de gemiddelde afstand in kilometers over de weg tot kinderdagverblijven, buitenschoolseopvang, basisonderwijs, voortgezet onderwijs totaal, VMBO scholen en HAVO VWO scholen. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens voor verschillende soorten locaties te tonen. De gebruikte cijfers komen van uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor de situatie in 2025.


Onderstaande tabel de gemiddelde afstand in kilometers voor verschillende soorten locaties voor kinderopvang en onderwijs. De gegevens worden getoond per (vergelijkings)gebied en gelden voor 2025.

RegioKinderdagverblijfBuitenschoolseopvangBasisonderwijsVoortgezet onderwijsVMBOHAVO VWO
Nederland0,70,70,82,52,63,4
Provincie Noord-Holland0,60,60,72,02,12,5
Gemeente Alkmaar0,60,70,72,22,32,4
Wijk Oudorp0,50,61,02,32,42,7
Rekerbuurt en Ooievaarsnest0,80,80,81,31,31,8
Buurt Oudorp-Noord en Oudorp-Oost0,40,50,52,52,53,4
Buurt Oudorp-Centrum0,30,30,42,72,73,3
Buurt Schermereiland en Omval0,41,21,62,42,52,4
Buurt Oudorperpolder-Zuid0,40,41,42,62,72,6
Buurt Oudorperpolder-Midden0,30,31,22,72,82,7
Buurt Oudorperpolder-Noord0,30,31,02,72,83,0
Buurt De Nollen1,11,11,12,02,02,8
Buurt Beverkoog0,50,81,93,03,03,7

Deze grafiek toont een regionale vergelijking van de gemiddelde reisafstanden voor inwoners van hun woonadres naar de dichtstbijzijnde locaties voor kinderopvang, basisonderwijs en voortgezet onderwijs. De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting. In de grafiek zie je de gegevens voor de Rekerbuurt en Ooievaarsnest in vergelijking tot andere gebieden. De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (oranje), provincie Noord-Holland (bruin), gemeente Alkmaar (geel), wijk Oudorp (groen) en 8 buurten (blauw). Rekerbuurt en Ooievaarsnest wordt in het rood weergegeven.

Leerlingen en studenten in de Rekerbuurt en Ooievaarsnest
In 2025 woonden er 360 leerlingen en studenten in de Rekerbuurt en Ooievaarsnest.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Onderwijsdata: aantal leerlingen en studenten per soort onderwijs in de Rekerbuurt en Ooievaarsnest, data van het CBS over 2025.

De grafiek toont het aantal leerlingen in het PO en VO en het aantal studenten in het MBO, HBO, en WO dat als inwoner staat ingeschreven op een adres in de Rekerbuurt en Ooievaarsnest.

Toelichting
Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar per 1 oktober 2024 in de Rekerbuurt en Ooievaarsnest.

Bovenstaande donutgrafiek toont het percentage praktisch, middelbaar en hoog opgeleiden voor de Rekerbuurt en Ooievaarsnest. Bekijk het aantal inwoners per opleidingsniveau door op de taartpunten in de grafiek te klikken.

Definities opleidingsniveau

Economie en inkomen in de Rekerbuurt en Ooievaarsnest

Bekijk de ontwikkeling van het aantal bedrijven en het gemiddelde inkomen in de Rekerbuurt en Ooievaarsnest, met vergelijkingen tussen gebieden.

Bedrijfsvestigingen (300 totaal)
In de Rekerbuurt en Ooievaarsnest zijn in totaal 300 bedrijfsvestigingen geregistreerd (gegevens voor 2025).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen van bedrijven per sector per jaar in de Rekerbuurt en Ooievaarsnest (het aantal bedrijven in de sector “overheid, onderwijs en zorg (Ooz)” is vanaf 2020 bekend).

De ‘gestapelde lijngrafiek’ toont het aantal bedrijfsvestigingen in de Rekerbuurt en Ooievaarsnest voor elk van de volgende 8 sectoren:

  1. Lbv: Landbouw, bosbouw en visserij
  2. Nen: Nijverheid en energie
  3. Hh: Handel en HORECA
  4. Vic: Vervoer, informatie en communicatie
  5. Fdo: Financiële diensten en onroerend goed
  6. Zd: Zakelijke dienstverlening
  7. Ooz: Overheid, onderwijs en zorg
  8. Cro: Cultuur, recreatie en overige diensten
Toelichting Definities

Advertentie:

De inlegzolen van VeiligVoeten beschermen goed tegen spijkers in je voet!

Huttenbouw of timmerdorp?
Voorkom verwondingen aan je voeten en voel je veilig! Gebruik veiligheidszooltjes, die beschermen goed tegen scherpe objecten in je voet! Het materiaal van de zolen lijkt op dat van een kogelvrij vest. Bescherm je voeten tegen spijkers en schroeven bij het klussen, gebruik ze bij evenementen, draag ze in je laarzen voor extra isolatie en bescherming of gebruik ze in je waterschoenen.

Gemiddeld inkomen per inwoner
Het gemiddeld inkomen per inwoner in de Rekerbuurt en Ooievaarsnest is €36.500.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld bruto jaarinkomen in de Rekerbuurt en Ooievaarsnest.

Over de inkomensdata:

Inwoners en inkomensontvangers: Het gemiddeld inkomen per inwoner in de Rekerbuurt en Ooievaarsnest is €36.500. Het gemiddeld inkomen per inkomensontvanger is €43.400. Rekerbuurt en Ooievaarsnest telt 1.800 inkomensontvangers op 2.160 inwoners totaal.

2% van de huishoudens in de Rekerbuurt en Ooievaarsnest heeft een inkomen op of rond het sociaal minimum. Studentenhuishoudens en huishoudens met een onvolledig jaarinkomen zijn hierin niet meegenomen. Het sociaal minimum is het wettelijk bestaansminimum zoals dat in de politieke besluitvorming is vastgesteld. Zie de tabel met definities van de brondata voor de volledige definities.

Over de schaal van de inkomensmeter:

De laagste 10% en 25% regio’s vallen in het rode en oranje gebied; deze gebieden kunnen elkaar deels overlappen. De hoogste 25% regio’s vallen in het groene gebied. De grenzen zijn berekend met percentielen, waarbij alle waarden van laag naar hoog zijn gesorteerd. Lees meer over het (gewogen) gemiddelde, de mediaan, modus en percentielen.

Inkomensvergelijking binnen de gemeente Alkmaar
Regionale vergelijking van het gemiddelde inkomen per inwoner.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld inkomen per jaar voor elke buurt in de wijk Oudorp (Rekerbuurt en Ooievaarsnest is rood, andere buurten zijn blauw en wijk Oudorp is geel).

Er zijn nog veel meer inkomensgegevens beschikbaar in de tabel met 250+ onderwerpen en de inkomensranglijst.

De regionale gezondheidsmonitor

Onderstaande grafieken tonen gegevens uit de regionale gezondheidsmonitor. De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners. De data uit het onderzoek komen van het RIVM en het CBS.

Inwoners met een goede gezondheid
77% procent van de inwoners van 18 jaar en ouder in de Rekerbuurt en Ooievaarsnest ervaart de eigen gezondheid als goed of zeer goed.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande lijngrafiek toont het percentage inwoners met een goede gezondheid in de Rekerbuurt en Ooievaarsnest per leeftijdsgroep. De gegevens wordt getoond voor de periode van 2012 tot en met 2024.

De RIVM gezondheidsmonitor biedt gezondheidsgegevens voor Nederland en per provincie, gemeente, wijk en buurt. Dit zijn gegevens over beperkingen, ervaren gezondheid, overgewicht, roken, drinken en mantelzorg.

Over de gezondheidsmonitor

De cijfers op deze pagina zijn afkomstig van het RIVM op basis van gegevens uit de Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen 2012, 2016, 2020 en de Corona Gezondheidsmonitor 2022 van GGD, CBS en RIVM. Er zijn data over monitoren met betrekking tot gezondheid, sociale situatie en leefstijl. Deze gegevens zijn er voor alle buurten, wijken, gemeenten, provincies en voor heel Nederland. Normaliter wordt dit onderzoek iedere vier jaar uitgevoerd. En in verband met Corona is er in 2022 een extra Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen uitgevoerd.

De data zijn door het RIVM en CBS gepubliceerd en waar nodig door OpenInfo omgerekend naar de regionale indelingen van 2026.

Bekijk alle definities uit de regionale gezondheidsmonitor.

Alcoholgebruik en roken
84% van de inwoners van 18 tot 65 jaar in de Rekerbuurt en Ooievaarsnest geeft aan wel eens alcohol te drinken.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de onderwerpen in de categorie ‘Alcoholgebruik en roken’ uit de gezondheidsmonitor van het RIVM voor de Rekerbuurt en Ooievaarsnest. Hierbij wordt per onderwerp getoond wat het percentage inwoners in de Rekerbuurt en Ooievaarsnest is dat heeft aangegeven dat het onderwerp van toepassing is. Gebruik het filter boven de grafiek om de leeftijdsgroep van de inwoners te kiezen.

Bekijk de toelichting bij bovenstaande grafiek met de definities en de vragen voor de onderwerpen ‘rookt tabak’, ‘voldoet aan de alcoholrichtlijn’, ‘drinken’, ‘zwaar drinken’ en ‘overmatig drinken’.

Toelichting

Bekijk de aparte pagina over de gezondheid in de Rekerbuurt en Ooievaarsnest met de gegevens over meer dan 40 onderwerpen uit de regionale gezondheidsmonitor en met data over het gebruik van de WMO en de jeugdzorg in de Rekerbuurt en Ooievaarsnest.

Meer gezondheidsdata
Voertuigen en verkeer in de Rekerbuurt en Ooievaarsnest

Bekijk de beschikbare gegevens over geregistreerde voertuigen, elektrische auto’s en verkeersongevallen in de Rekerbuurt en Ooievaarsnest.

Aantal elektrische auto’s in de Rekerbuurt en Ooievaarsnest
Er zijn 100 elektrische auto’s in oktober 2026 in de Rekerbuurt en Ooievaarsnest.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal elektrische auto’s per maand in de Rekerbuurt en Ooievaarsnest op basis van de regionale voertuigdata van de RDW. Dit is de som van het aantal elektrische bedrijfsauto’s en het aantal elektrische personenauto’s.

Er zijn 100 elektrische auto’s in de Rekerbuurt en Ooievaarsnest. Dit is het totaal aantal in oktober 2026 bij de RDW op kenteken geregistreerde elektrische auto’s in de Rekerbuurt en Ooievaarsnest die op de batterij rijden en met een stekker opgeladen worden.

Toelichting op de regionale voertuigdata

Deze paragraaf toont data over de op kenteken geregistreerde voertuigen in de Rekerbuurt en Ooievaarsnest. Dit is regionale data van de RDW. De data is beschikbaar per soort voertuig, per energiebron (brandstof) en per maand. Deze gegevens worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent was dit op 1 oktober 2026. Bekijk de toelichting voor de bronbeschrijving en definities van de regionale voertuig data.

Toelichting Meer autodata
Voertuigen naar energiebron
Er zijn 796 voertuigen met ‘benzine’ als energiebron in de Rekerbuurt en Ooievaarsnest in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen per type energiebron (brandstof) dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de Rekerbuurt en Ooievaarsnest geregistreerd staat.

Er zijn in totaal 1.332 op naam geregistreerde voertuigen in de Rekerbuurt en Ooievaarsnest (in oktober 2026).

Voertuigen naar soort
Er zijn 1.017 voertuigen van het type ‘personenauto’ in de Rekerbuurt en Ooievaarsnest in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen naar soort motorvoertuig dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de Rekerbuurt en Ooievaarsnest geregistreerd staat.

Vergelijk het percentage auto’s per energiebron op de pagina met regionale voertuigdata.

Verkeersongevallen naar afloop
Er waren 18 verkeersongevallen in de Rekerbuurt en Ooievaarsnest in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal verkeersongevallen in de Rekerbuurt en Ooievaarsnest. Gebruik het filter boven de grafiek om het aantal ongevallen per afloop (materiële schade, letselschade of dodelijke afloop) te bekijken.


Onderstaande tabel laat zien hoeveel verkeersongevallen er in het jaar 2025 in de Rekerbuurt en Ooievaarsnest plaatsvonden, uitgesplitst naar afloop.

Afloop verkeersongevallenAantal verkeersongevallen in 2025
Totaal18
Materiële schade11
Letselschade7
Dodelijke afloop0

De dataset met verkeersongevallen BRON is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen de Rekerbuurt en Ooievaarsnest vallen.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Veiligheid in de Rekerbuurt en Ooievaarsnest

Bekijk de ontwikkeling en soorten van de geregistreerde misdaad in de Rekerbuurt en Ooievaarsnest op basis van data van de Politie en het CBS. De politiedata worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent op 15 september 2026. De beschrijvingen van de soorten misdrijven zoals de politie deze gebruikt zijn te vinden in de tabel met definities van de verschillende soorten delicten.

Meer misdaad
Totaal geregistreerde misdaad per maand of per jaar
Er zijn in 2025 in totaal 66 misdrijven in de Rekerbuurt en Ooievaarsnest geregistreerd.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Totaal aantal geregistreerde misdaden in de Rekerbuurt en Ooievaarsnest, 2012 tot en met 2025 (bij weergave van de gegevens per jaar) of april 2025 tot en met september 2026 (bij weergave van de gegevens per maand).

In de Rekerbuurt en Ooievaarsnest zijn van 2012 tot en met 2025 in totaal 1.202 misdrijven geregistreerd. Deze misdrijven zijn ingedeeld naar 31 verschillende soorten delicten. In 2025 werden in de Rekerbuurt en Ooievaarsnest 66 misdrijven door de politie vastgelegd. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens per maand of per jaar te tonen.

Misdaden naar type delict
De meest voorkomende soorten misdrijven in de Rekerbuurt en Ooievaarsnest in 2025 zijn Diefstal af/uit/van ov. voertuigen (10 delicten) en Onder invloed (weg) (10 delicten).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal geregistreerde misdaden voor de tien meest voorkomende soorten delicten in 2025 in de Rekerbuurt en Ooievaarsnest.

Definities misdaad
Misdaad totaal per maand
In september 2026 zijn er 3 misdrijven in de Rekerbuurt en Ooievaarsnest geregistreerd.
Afbeelding van een warmtekaart (een heatmap in het Engels, een visuele weergave van data waarbij kleuren worden gebruikt om waarden weer te geven) met het totaal aantal misdrijven in de Rekerbuurt en Ooievaarsnest per maand en per jaar.

Bovenstaande warmtekaart geeft een visuele weergave van het totaal aantal door de politie geregistreerde misdrijven per maand in de Rekerbuurt en Ooievaarsnest over de afgelopen 6 jaar.

Alle gegevens zijn beschikbaar in het Excel document met politiedata als onderdeel van de download voor de gemeente Alkmaar.

Misdaden per 1.000 inwoners
Er waren 13 misdrijven per 1.000 inwoners van het type ‘diefstal’ in 2025 in de Rekerbuurt en Ooievaarsnest.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Criminaliteit: aantal misdaden per 1.000 inwoners in 2025 in de Rekerbuurt en Ooievaarsnest.

De grafiek toont de meest recente gegevens over het aantal misdaden per 1.000 inwoners voor de Rekerbuurt en Ooievaarsnest. De gegevens over misdaden zijn hiertoe gegroepeerd in (1) het totaal aantal diefstallen (alle vormen, zoals diefstal uit woningen en schuren, diefstal van auto’s en fietsen en winkeldiefstal), (2) geweld en seksmisdrijven, (3) milieuovertredingen, (4) oplichting, (5) verkeersovertredingen, (6) vernielingen en misdrijven tegen de openbare orde en (7) alle overige misdrijven. De definities van alle verschillende soorten delicten met daarbij de categorie waarin deze zijn ingedeeld zijn te vinden in de bronbeschrijving van de politiedata.

Verkiezingen in de Rekerbuurt en Ooievaarsnest

Bekijk de beschikbare verkiezingsuitslagen en informatie over de stembureaus in de Rekerbuurt en Ooievaarsnest.

Uitslag gemeenteraadsverkiezingen 2026
Stembureau Speeltuin OKB in Alkmaar
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal stemmen per partij zoals uitgebracht te Stembureau Speeltuin OKB in Alkmaar bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026. De grafiek toont de 14 partijen waarop bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026 in de Rekerbuurt en Ooievaarsnest stemmen zijn uitgebracht.

Onderstaande grafiek toont het aantal stemmen per politieke partij dat bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 in Stembureau Speeltuin OKB in Alkmaar is uitgebracht. Stembureau Speeltuin OKB in Alkmaar was bij deze verkiezingen het enige stembureau binnen de Rekerbuurt en Ooievaarsnest.

Bekijk veel meer informatie over de verkiezingen op de pagina met alle 109 stembureaus in de gemeente Alkmaar en op de pagina met alle verkiezingsuitslagen voor de gemeente Alkmaar. En download alle verkiezingsdata in een Excel document als onderdeel van de uitgebreide informatie voor de gemeente Alkmaar.

Stembureaus Alkmaar
Adressen en leefomgeving in de Rekerbuurt en Ooievaarsnest

Bekijk gegevens over adressen, gebruiksdoelen, bouwperioden, dichtheid, de nabijheid van voorzieningen, energieverbruik en energielabels in de Rekerbuurt en Ooievaarsnest.

Informatie op basis van de BAG (de Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) van 1 juli 2026. De Rekerbuurt en Ooievaarsnest telt in totaal 1.110 adressen, met 1.105 verblijfsobjecten en 5 standplaatsen (er zijn geen ligplaatsen). Alle adressen in Rekerbuurt en Ooievaarsnest liggen binnen de bebouwde kom.

Adressen Alkmaar
Adressen: gebruiksdoelen
In de Rekerbuurt en Ooievaarsnest zijn er 1.016 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel woonfunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor de Rekerbuurt en Ooievaarsnest.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 394 panden uit de bouwperiode 1925 tot 1950 in de Rekerbuurt en Ooievaarsnest.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor de Rekerbuurt en Ooievaarsnest. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 juli 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Dichtheid per km² van bevolking, adressen en auto’s

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de Rekerbuurt en Ooievaarsnest voor 2026.


Onderstaande tabel toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de Rekerbuurt en Ooievaarsnest voor 2026:

DichtheidNederlandRekerbuurt en Ooievaarsnest
Bevolking5394.696
Adressen2.0933.617
Autos2753.130

De data over het aantal inwoners-, adressen- en personenauto’s per vierkante kilometer land geven een beeld van ‘de mate van concentratie van menselijke activiteiten’ in de Rekerbuurt en Ooievaarsnest ten opzichte van het gemiddelde voor Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Toelichting
Gemiddelde afstand tot voorzieningen
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een huisartsenpraktijk in de Rekerbuurt en Ooievaarsnest is 1,4.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de Rekerbuurt en Ooievaarsnest tot de dichtstbijzijnde voorziening. De gebruikte cijfers komen uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor 2025.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de Rekerbuurt en Ooievaarsnest tot de dichtstbijzijnde voorziening voor 2025:

VoorzieningAfstand in km
Huisartsenpraktijk1,4
Supermarkt0,7
Restaurant0,7
Basisonderwijs0,8
Voortgezet onderwijs1,3
Bibliotheek1,6
Treinstation1,5
Sportterrein1,3
Bioscoop1,3
Museum1,0

De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting.

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen
Gemiddeld aardgas- en elektriciteitsverbruik per woning per jaar in de Rekerbuurt en Ooievaarsnest.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddeld energieverbruik per woning per jaar in de Rekerbuurt en Ooievaarsnest.


Onderstaande tabel toont het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik per type woning voor 2024 voor de Rekerbuurt en Ooievaarsnest:

Soort woningGemiddeld gasverbruikGemiddelde elektriciteitslevering per woning
Appartement5501.630
Tussenwoning8602.410
Hoekwoning1.0202.510
Twee-onder-één-kap woning1.0102.610
Vrijstaande woning1.4103.320
Koopwoning9302.560
Huurwoning6901.530

Data over het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik voor aardgas in m3. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen. Het verbruik van gas en elektra is ook bekend per woningtype, zie de tabel.

Toelichting Meer gas
Energielabels
De meest voorkomende energielabels in de Rekerbuurt en Ooievaarsnest zijn A (201 adressen) en F (197 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in de Rekerbuurt en Ooievaarsnest. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 oktober 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel A komt het meeste voor in de Rekerbuurt en Ooievaarsnest: 201 adressen hebben energielabel A. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente Alkmaar bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Adressen in de Rekerbuurt en Ooievaarsnest
Tabel met 1.110 adressen in de Rekerbuurt en Ooievaarsnest.

Onderstaande tabel toont alle openbare ruimtes en alle unieke combinaties van straten en huisnummers voor de Rekerbuurt en Ooievaarsnest. Één straat kan in meer dan één buurt voorkomen. Vind de buurt bij je adres op de pagina met alle adressen voor de gemeente Alkmaar.

Openbare ruimteHuisnummer(s)Postcode(s)WoonplaatsAantal adressen
Binnenpoort1 t/m 161823BXAlkmaar11
Buitenpoort1 t/m 181823BWAlkmaar18
Burgemeester G.Bosstraat1 t/m 581823AJ t/m 1823AMAlkmaar58
De Friese Poort1 t/m 1301823BP t/m 1823BTAlkmaar86
De Overtoom2 t/m 541823BNAlkmaar38
Dr.Scheylaan1 t/m 931823ABAlkmaar63
Frieseweg1 t/m 1561823CA t/m 1823CHAlkmaar204
Gravenweg3 t/m 1021823AP t/m 1823ASAlkmaar65
Hamei1 t/m 171823BP t/m 1823BRAlkmaar16
Hoornsekade1 t/m 261823BJ t/m 1823BKAlkmaar26
Houthavenstraat1 t/m 451823BG t/m 1823BHAlkmaar45
Kievitstraat1 t/m 451823AC t/m 1823ADAlkmaar47
Lepelaarstraat1 t/m 391823ATAlkmaar40
Manenburgpad--Alkmaar0
Molenkade1 t/m 61823DEAlkmaar9
Munnikenweg9 t/m 941823DA t/m 1823DDAlkmaar60
Ooievaarstraat1 t/m 771823ANAlkmaar46
Oudorperhoutpad--Alkmaar0
Papiermolenstraat1 t/m 181823BLAlkmaar10
Randersdijk1 t/m 231823AAAlkmaar23
Reigerstraat1 t/m 81823AHAlkmaar8
Rekerstraat1 t/m 611823BB t/m 1823BEAlkmaar62
Roerdompstraat1 t/m 241823AEAlkmaar23
Scholeksterstraat2 t/m 201823AGAlkmaar10
Steenovenpad1 t/m 251823BVAlkmaar23
Trijn Rembrandstunnel--Alkmaar0
Westfriesepad1 t/m 121823BZAlkmaar12
Zaagmolenstraat1 t/m 371823BAAlkmaar41
Zeswielen1 t/m 231823DJ t/m 1823DKAlkmaar51
Zeswielenstraat3 t/m 301823BMAlkmaar15

Bovenstaande tabel toont de gegevens voor 30 openbare ruimtes en 1.110 adressen in de Rekerbuurt en Ooievaarsnest. Dit zijn alle adressen en openbare ruimtes op basis van de BAG- en de topografische kaarten (BRT) van het Kadaster van 1 juli 2026.

Een openbare ruimte is een door de gemeente aangewezen gebied dat is ingericht en wordt onderhouden voor publiek gebruik. Dit kan bijvoorbeeld een straat, weg, plein, park, erf, spoorbaan of brug zijn. Zie de toelichting voor een verdere definitie. Klik op de naam van een openbare ruimte om de pagina met statistieken voor die ruimte weer te geven. Bekijk de definities van de soorten openbare ruimtes.

De BAG (Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Adressen Alkmaar
Tabelgebruik:

  • Bekijk in de tabel alle openbare ruimtes en unieke combinaties van straten en huisnummers in deze buurt.
  • Zoek in de tabel met het zoekveld boven de tabel. De rijen worden hiermee gefilterd zodat alleen rijen waarin de zoekterm voorkomt zichtbaar blijven.
  • Sorteer de tabel door op een kolomtitel te klikken.
  • Blader door de tabel met de knoppen onder de tabel.
  • Op kleine schermen: de eerste kolom blijft staan, verschuif de tabel horizontaal om alle kolommen te zien.
Download de buurt-rapportage!
Download hier de PDF buurt-rapportage met 100 grafieken en kaarten!

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download de buurt-rapportage voor Rekerbuurt en Ooievaarsnest. Met veel extra informatie in 100 kaarten en grafieken! Met regionale vergelijkingen en met onderwerpen uitgezet in de tijd. Als PDF document: makkelijk te bewaren, delen en printen.

Download!
Gebieden
Tabel met de gebieden die de Rekerbuurt en Ooievaarsnest ‘raken’.
Soort gebiedNaam gebiedAantal adressen
Postcode numeriek18231045
WoonkernAlkmaar1110
WoonplaatsAlkmaar1113
WijkOudorp1113
GemeenteAlkmaar1113
ProvincieNoord-Holland1113
WaterschapHoogheemraadschap Hollands Noorderkwartier1113
LandNederland1113

Bovenstaande tabel toont de regionale gebieden die de Rekerbuurt en Ooievaarsnest ‘raken’ met het aantal adressen uit de Rekerbuurt en Ooievaarsnest dat in het betreffende gebied ligt.

Rekerbuurt en Ooievaarsnest ‘raakt’ andere gebieden zoals bijvoorbeeld een woonplaats of waterschap wanneer de geometrieën van de Rekerbuurt en Ooievaarsnest en die van de andere gebieden elkaar overlappen of snijden. De gebieden zijn op basis van de gebiedsindelingen van het CBS van 2026 en de topografische kaarten van het Kadaster van 2026 bepaald. Klik op de naam van een gebied om de pagina met statistieken voor dat gebied weer te geven.

Wat zijn de ervaringen met de Rekerbuurt en Ooievaarsnest?
De gemiddelde score voor de Rekerbuurt en Ooievaarsnest is 8,1.
Afbeelding met negen cirkels. De grootste cirkel toont een gemiddelde score voor de Rekerbuurt en Ooievaarsnest, de andere kleinere cirkels tonen een score op elk van de onderwerpen: Veiligheid, Bereikbaarheid, Gemeenschap, Groen, Huisvesting, Hygiëne, Onderwijs, Voorzieningen. De kleuren van de cirkels zijn afgeleid van de scores die op een schaal van 1 tot 10 gegeven kunnen worden. De scores zijn gebaseerd op beoordelingen van de Rekerbuurt en Ooievaarsnest die op de website van Buurtje zijn gedeeld.

Bovenstaande afbeelding toont de gemiddelde scores die bezoekers van Buurtje.nl aan de Rekerbuurt en Ooievaarsnest hebben gegeven. Deze score is op basis van 2 reviews bepaald.

Bovenstaande scores zijn gebaseerd op de ervaringen van gebruikers. Wat vind jij van deze buurt? Deel je mening!

Bekijk ervaringen Beoordeel zelf
Alle onderwerpen en vergelijken

Bekijk de meest recente cijfers over meer dan 250 onderwerpen en vergelijk de Rekerbuurt en Ooievaarsnest met andere gebieden.

Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!
Kies een categorie en bekijk de bijbehorende onderwerpen.

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor de Rekerbuurt en Ooievaarsnest voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

Bedrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Bedrijfsvestigingen totaal300Aantal2025
A Landbouw, bosbouw en visserij0Aantal2025
B-F Nijverheid en energie55Aantal2025
G+I Handel en horeca20Aantal2025
H+J Vervoer, informatie en communicatie15Aantal2025
K-L Financiële diensten, onroerend goed20Aantal2025
M-N Zakelijke dienstverlening100Aantal2025
O-Q Overheid, onderwijs en zorg60Aantal2025
R-U Cultuur, recreatie, overige diensten30Aantal2025
% A Landbouw, bosbouw en visserij0,0%Percentage2025
% B-F Nijverheid en energie18%Percentage2025
% G+I Handel en horeca6,7%Percentage2025
% H+J Vervoer, informatie en communicatie5%Percentage2025
% K-L Financiële diensten, onroerend goed6,7%Percentage2025
% M-N Zakelijke dienstverlening33%Percentage2025
% O-Q Overheid, onderwijs en zorg20%Percentage2025
% R-U Cultuur, recreatie, overige diensten10%Percentage2025

De cijfers over bedrijven tonen het aantal bedrijfsvestigingen in de Rekerbuurt en Ooievaarsnest, uitgesplitst naar bedrijfstak. Een vestiging is een locatie van een bedrijf, instelling of zelfstandige waar of van waaruit activiteiten worden uitgevoerd.

Bevolking
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Inwoners2.160Aantal2026
Mannen1.095Aantal2026
Vrouwen1.065Aantal2026
0 tot 15 jaar320Aantal2026
15 tot 25 jaar190Aantal2026
25 tot 45 jaar505Aantal2026
45 tot 65 jaar655Aantal2026
65 jaar of ouder490Aantal2026
Ongehuwd1.055Aantal2026
Gehuwd840Aantal2026
Gescheiden165Aantal2026
Verweduwd100Aantal2026
% Mannen51%Percentage2026
% Vrouwen49%Percentage2026
% 0 tot 15 jaar15%Percentage2026
% 15 tot 25 jaar8,8%Percentage2026
% 25 tot 45 jaar23%Percentage2026
% 45 tot 65 jaar30%Percentage2026
% 65 jaar of ouder23%Percentage2026
% Ongehuwd49%Percentage2026
% Gehuwd39%Percentage2026
% Gescheiden7,6%Percentage2026
% Verweduwd4,63%Percentage2026
Geboorten30Aantal2025
Geboorte relatief15Aantal per 1.000 inwoners2025
Sterftes15Aantal2025
Sterfte relatief10Aantal per 1.000 inwoners2025
Leerlingen PO160Aantal2025
Leerlingen VO90Aantal2025
Studenten MBO40Aantal2025
Studenten HBO50Aantal2025
Studenten WO20Aantal2025
Praktisch opleidingsniveau330Aantal2024
Middelbaar opleidingsniveau570Aantal2024
Hoger opleidingsniveau790Aantal2024
% Praktisch opleidingsniveau20%Percentage2024
% Middelbaar opleidingsniveau34%Percentage2024
% Hoger opleidingsniveau47%Percentage2024
Jongeren met jeugdzorg in natura55Aantal2024
% Jongeren met jeugdzorg11%Percentage2024
Wmo cliënten85Aantal2024
Wmo cliënten per 1.000 inwoners40Aantal per 1.000 inwoners2024
Bevolkingsdichtheid4.696Aantal per km²2026

De inwonersaantallen worden altijd op vijftallen afgerond, hierdoor kan het voorkomen dat een optelling van subgroepen (zoals inwoners naar geslacht of naar leeftijd) licht afwijkt van het totaal aantal inwoners.

Energie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning2.450Gemiddeld in kWh2024
Gemiddelde elektriciteitsteruglevering per woning870Gemiddeld in kWh2024
% Woningen met zonnestroom45%Percentage2024
% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmd6%Percentage2024
Gemiddelde elektriciteitslevering appartement1.630Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering tussenwoning2.410Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering hoekwoning2.510Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering twee-onder-één-kap woning2.610Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering vrijstaande woning3.320Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering huurwoning1.530Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering koopwoning2.560Gemiddeld in kWh2023
Gemiddeld aardgasverbruik per woning880Gemiddeld per m³2024
% Woningen met stadsverwarming0%Percentage2014
% Aardgasvrije woningen1%Percentage2024
% Aardgaswoningen94%Percentage2024
Gemiddeld aardgasverbruik appartement550Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik tussenwoning860Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik hoekwoning1.020Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik twee-onder-één-kap woning1.010Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik vrijstaande woning1.410Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik koopwoning930Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik huurwoning690Gemiddeld per m³2023
Publieke laadpalengeen dataAantalgeen data
Adressen zonder energielabel86Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel441Aantal2026
Adressen met definitief energielabel583Aantal2026
Energielabels A+++++0Aantal2026
Energielabels A++++0Aantal2026
Energielabels A+++4Aantal2026
Energielabels A++0Aantal2026
Energielabels A+9Aantal2026
Energielabels A201Aantal2026
Energielabels B186Aantal2026
Energielabels C183Aantal2026
Energielabels D74Aantal2026
Energielabels E66Aantal2026
Energielabels F197Aantal2026
Energielabels G104Aantal2026

De onderwerpen in de categorie energieverbruik tonen onder meer het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik en de energielabels van gebouwen in de Rekerbuurt en Ooievaarsnest. Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het minst energiezuinige label en A++++ het meest energiezuinige label.

Gezondheid-gedrag
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Rookt tabak14%Percentage2024
Voldoet aan de alcoholrichtlijn37%Percentage2024
Drinken82%Percentage2024
Zwaar drinken11%Percentage2024
Overmatig drinken6%Percentage2024
Overgewicht48%Percentage2024
Ernstig overgewicht (obesitas)12%Percentage2024
Voldoet aan de beweegrichtlijn56%Percentage2024
Wekelijks sporten62%Percentage2024
Lopen en/of fietsen naar school of werk57%Percentage2024
Lopen naar school of werk20%Percentage2024
Fietsen naar school of werk46%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de Rekerbuurt en Ooievaarsnest. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-overig
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Eenzaam41%Percentage2024
Ernstig eenzaam10%Percentage2024
Emotioneel eenzaam24%Percentage2024
Sociaal eenzaam28%Percentage2024
Matig/veel regie over het eigen leven91%Percentage2024
Moeite met rondkomen10%Percentage2024
Krijgt steun van anderen95%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door buren4%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door wegverkeer5%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg >50 km/uur5%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg <50 km/uur2%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door treinverkeer1%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door vliegverkeer2%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door windturbines0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring wegverkeer3%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring treinverkeer0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring vliegverkeer1%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring buren2%Percentage2024
Tevreden met de woning94%Percentage2024
Tevreden met de woonomgeving93%Percentage2024
Tevreden met het groen in de omgeving88%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden binnen56%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden buiten62%Percentage2024
Vrijwilligerswerk24%Percentage2024
Mantelzorger14%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de Rekerbuurt en Ooievaarsnest. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-ziekte
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Goed ervaren gezondheid77%Percentage2024
Één of meer langdurige aandoeningen34%Percentage2024
Beperkt vanwege gezondheid30%Percentage2024
Ernstig beperkt vanwege gezondheid3%Percentage2024
Één of meerdere keren gevallen26%Percentage2024
Langdurige ziekte en beperkt28%Percentage2024
Lage veerkracht11%Percentage2024
Hoge veerkracht58%Percentage2024
Hoog risico op angst of depressie6%Percentage2024
Suïcide gedachten de laatste 12 maanden9%Percentage2024
(Heel) veel stress in afgelopen 4 weken18%Percentage2024
Één of meer lichamelijke beperkingen11%Percentage2020
Beperking in horen3%Percentage2020
Beperking in zien4%Percentage2020
Beperking in bewegen7%Percentage2020
Broze gezondheid22%Percentage2024
Broze metale gezondheid29%Percentage2024
Broze lichamelijke gezondheid20%Percentage2024
Broze gezondheid in het sociale domein25%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de Rekerbuurt en Ooievaarsnest. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Huishoudens
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huishoudens995Aantal2026
Eenpersoonshuishoudens325Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens670Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen340Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens met kinderen330Aantal2026
% Eenpersoonshuishoudens33%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens67%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen34%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens met kinderen33%Percentage2026
Gemiddelde huishoudensgrootte2,1Gemiddeld aantal2026

Het aantal huishoudens betreft het aantal particuliere huishoudens op 1 januari van een jaar. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen in een woonruimte wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. De cijfers over huishoudens op wijk- en buurtniveau worden afgerond op vijftallen.

Inkomen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Werkzame beroepsbevolking1.240Aantal2024
Netto arbeidsparticipatie74%Percentage2024
% Werknemers82%Percentage2024
% Werknemers met vaste arbeidsrelatie60%Percentage2024
% Werknemers met flexibele arbeidsrelatie22%Percentage2024
% Zelfstandigen18%Percentage2024
Inkomensontvangers1.800Aantal2024
Inkomensontvangers per 1.000 inwoners828Aantal per 1.000 inwoners2024
Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger€43.400Gemiddeld in Euro2023
Gemiddeld inkomen per inwoner€36.500Gemiddeld in Euro2023
40% personen met laagste inkomen32%Percentage2024
20% personen met hoogste inkomen26%Percentage2024
% Personen in armoede1,4%Percentage2024
% Personen tot 25% boven armoedegrens2,6%Percentage2024
Gemiddeld huishoudinkomen€43.700euro2023
40% huishoudens met laagste inkomen24%Percentage2024
20% huishoudens met hoogste inkomen27%Percentage2024
% Huishoudens met een laag inkomen0,6%Percentage2023
% Huishoudens onder of rond sociaal minimum1,7%Percentage2023
% Huishoudens tot 110% van sociaal minimum2,8%Percentage2023
% Huishoudens tot 120% van sociaal minimum3,6%Percentage2023
Mediaan vermogen van particuliere huishoudens€316.000euro2024
Personen per soort uitkering - Bijstand10Aantal2025
Personen per soort uitkering - AO90Aantal2025
Personen per soort uitkering - WW10Aantal2025
Personen per soort uitkering - AOW430Aantal2025
% Personen per soort uitkering - Bijstand0%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AO4%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - WW0%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AOW20%Percentage2025

De inkomensgegevens beschrijven het inkomen van personen en particuliere huishoudens in de Rekerbuurt en Ooievaarsnest. Het besteedbaar inkomen is het bruto-inkomen verminderd met onder meer belastingen, premies en betaalde inkomensoverdrachten. Vanwege statistische geheimhouding worden niet voor ieder gebied inkomensgegevens gepubliceerd.

Migratie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland1.795Aantal2026
Herkomst buiten Nederland360Aantal2026
Herkomst Europa130Aantal2026
Herkomst buiten Europa230Aantal2026
% Herkomst Nederland83%Percentage2026
% Herkomst buiten Nederland17%Percentage2026
% Herkomst Europa6%Percentage2026
% Herkomst buiten Europa11%Percentage2026
Geboren in Nederland met herkomst Nederland1.795Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst Europa70Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa115Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland185Aantal2026
Geboren in Nederland1.980Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa60Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa120Aantal2026
Geboren buiten Nederland180Aantal2026
% Geboren in Nederland met herkomst Nederland83%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst Europa3,25%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland8,6%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa5,3%Percentage2026
% Geboren in Nederland92%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa2,78%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa5,6%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland8,4%Percentage2026
Autochtoon1.910Aantal2022
Westers155Aantal2022
Niet-westers135Aantal2022
Nederlandse Antillen en Aruba10Aantal2022
Marokko0Aantal2022
Suriname15Aantal2022
Turkije45Aantal2022
Overig niet-westers60Aantal2022

De onderwerpen in de categorie migratie gaan over de herkomst en migratie van inwoners van de Rekerbuurt en Ooievaarsnest. De herkomst is gebaseerd op het geboorteland van de persoon en diens ouders. De migratiecijfers tonen onder meer vestiging, vertrek, immigratie en emigratie.

Misdrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Misdrijven66Aantal2025
Diefstal28Aantal2025
Geweld en seksmisdrijven1Aantal2025
Milieu overtredingen0Aantal2025
Oplichting10Aantal2025
Verkeersovertredingen20Aantal2025
Vernieling5Aantal2025
Overige misdrijven2Aantal2025
Misdrijven per 1.000 inwoners31Aantal per 1.000 inwoners2025
Diefstal per 1.000 inwoners13Aantal per 1.000 inwoners2025
Geweld en seksmisdrijven per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Milieu overtredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Oplichting per 1.000 inwoners5Aantal per 1.000 inwoners2025
Verkeersovertredingen per 1.000 inwoners9Aantal per 1.000 inwoners2025
Vernieling per 1.000 inwoners2Aantal per 1.000 inwoners2025
Overige misdrijven per 1.000 inwoners1Aantal per 1.000 inwoners2025

De cijfers over misdrijven tonen de door de politie geregistreerde misdrijven in de Rekerbuurt en Ooievaarsnest, zowel als aantal als omgerekend per 1.000 inwoners. Niet ieder gepleegd misdrijf wordt gemeld of geregistreerd.

Nabijheid voorzieningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand1,4Gemiddelde afstand in km2025
Huisartsenpraktijken binnen 1 km0,1Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 3 km19Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 5 km23Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpost afstand1,5Gemiddelde afstand in km2024
Apotheek afstand1,1Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuis met poli afstand2,2Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km3,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km5Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km7Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuis zonder poli afstand2,2Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km1,0Gemiddeld aantal2025
Supermarkt afstand0,7Gemiddelde afstand in km2025
Supermarkten binnen 1 km3,5Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 3 km18Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 5 km28Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand0,4Gemiddelde afstand in km2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km15Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km91Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km116Gemiddeld aantal2025
Warenhuis afstand1,3Gemiddelde afstand in km2025
Warenhuizen binnen 5 km4,0Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 10 km8Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 20 km16Gemiddeld aantal2025
Café afstand0,7Gemiddelde afstand in km2025
Cafés binnen 1 km7,3Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 3 km40Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 5 km44Gemiddeld aantal2025
Cafetaria afstand0,7Gemiddelde afstand in km2025
Cafetaria binnen 1 km12Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 3 km74Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 5 km87Gemiddeld aantal2025
Restaurant afstand0,7Gemiddelde afstand in km2025
Restaurants binnen 1 km22Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 3 km120Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 5 km131Gemiddeld aantal2025
Hotel afstand0,9Gemiddelde afstand in km2025
Hotels binnen 5 km11Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 10 km28Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 20 km69Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijf afstand0,8Gemiddelde afstand in km2025
Kinderdagverblijven binnen 1 km1,2Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 3 km28Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 5 km47Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang afstand0,8Gemiddelde afstand in km2025
Buitenschoolseopvang binnen 1 km1,1Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 3 km28Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 5 km46Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs afstand0,8Gemiddelde afstand in km2025
Basisonderwijs binnen 1 km0,9Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 3 km16Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 5 km30Gemiddeld aantal2025
Voortgezet onderwijs afstand1,3Gemiddelde afstand in km2024
Voortgezet onderwijs binnen 3 km8,2Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 5 km12Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 10 km24Gemiddeld aantal2024
VMBO afstand1,3Gemiddelde afstand in km2024
VMBO binnen 3 km6,2Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 5 km10Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 10 km21Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO afstand1,8Gemiddelde afstand in km2024
HAVO VWO binnen 3 km2,7Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 5 km5Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 10 km10Gemiddeld aantal2024
Openbaar groen afstand0,3Gemiddelde afstand in km2017
Park of plantsoen afstand0,3Gemiddelde afstand in km2017
Dagrecreatief terrein afstand3,3Gemiddelde afstand in km2017
Bos afstand3,2Gemiddelde afstand in km2017
Open natuurlijk terrein afstand2,4Gemiddelde afstand in km2017
Open droog natuurlijk terrein afstand4,6Gemiddelde afstand in km2017
Open nat natuurlijk terrein afstand2,4Gemiddelde afstand in km2017
Semi-openbaar groen afstand1,3Gemiddelde afstand in km2017
Sportterrein afstand1,3Gemiddelde afstand in km2017
Volkstuin afstand1,6Gemiddelde afstand in km2017
Verblijfsrecreatief terrein afstand3,0Gemiddelde afstand in km2017
Begraafplaats afstand2,6Gemiddelde afstand in km2017
Recreatief binnenwater afstand1,6Gemiddelde afstand in km2017
Oprit hoofdverkeersweg afstand1,9Gemiddelde afstand in km2025
Treinstation afstand1,5Gemiddelde afstand in km2025
Belangrijk overstapstation afstand1,8Gemiddelde afstand in km2025
Bibliotheek afstand1,6Gemiddelde afstand in km2025
Zwembad afstand1,5Gemiddelde afstand in km2025
Kunstijsbaan afstand4,1Gemiddelde afstand in km2025
Podiumkunsten afstand1,3Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten binnen 5 km3,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 10 km5Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 20 km7,5Gemiddeld aantal2024
Poppodium afstand1,3Gemiddelde afstand in km2024
Bioscoop afstand1,3Gemiddelde afstand in km2025
Bioscopen binnen 5 km2,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 10 km3,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 20 km5Gemiddeld aantal2025
Sauna afstand1,0Gemiddelde afstand in km2025
Zonnebank afstand1,1Gemiddelde afstand in km2025
Museum afstand1,0Gemiddelde afstand in km2024
Musea binnen 5 km4,0Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 10 km8Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 20 km15Gemiddeld aantal2024
Attractie afstand3,5Gemiddelde afstand in km2025
Attracties binnen 10 km5Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 20 km14Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 50 km42Gemiddeld aantal2025
Brandweerkazerne afstand1,4Gemiddelde afstand in km2025

Het CBS publiceert gegevens over de nabijheid van voorzieningen voor inwoners van de Rekerbuurt en Ooievaarsnest. De afstanden zijn gemiddelden over de weg en de nabijheidsindicatoren tonen hoeveel voorzieningen binnen een bepaalde afstand beschikbaar zijn.

Omgeving
OnderwerpWaardeEenheidJaar
RegiocodeBU03610200Code2026
RegionaamRekerbuurt en OoievaarsnestNaam2026
Soort regioBuurtCategorisch type2026
Sorteercode03610200Code2026
Oppervlakte totaal49Aantal hectaren2026
Oppervlakte land46Aantal hectaren2026
Oppervlakte water3Aantal hectaren2026
Mate van stedelijkheid1Indicator 1-52026
Omgevingsadressendichtheid3.617Gemiddeld aantal per km²2026
Adressen totaal1.110Aantal2026
Adressen met postcode1.078Aantal2026
Adressen met woonfunctie1.016Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie1Aantal2026
Adressen met celfunctie0Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie0Aantal2026
Adressen met industriefunctie17Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie4Aantal2026
Adressen met logiesfunctie0Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie0Aantal2026
Adressen met sportfunctie0Aantal2026
Adressen met winkelfunctie9Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie65Aantal2026
Verblijfsobjecten1.105Aantal2026
Ligplaatsen0Aantal2026
Standplaatsen5Aantal2026
Panden met adres934Aantal2026
Adressen met pand1.086Aantal2026
Percelen met adres880Aantal2026
Adressen met perceel1.110Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom1.110Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom0Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom1.016Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom0Aantal2026
Panden met adres voor 1700geen dataAantal2026
Panden met adres 1700 tot 1900geen dataAantal2026
Panden met adres 1900 tot 1925geen dataAantal2026
Panden met adres 1925 tot 1950geen dataAantal2026
Panden met adres 1950 tot 1970geen dataAantal2026
Panden met adres 1970 tot 1980geen dataAantal2026
Panden met adres 1980 tot 1990geen dataAantal2026
Panden met adres 1990 tot 2000geen dataAantal2026
Panden met adres 2000 tot 2010geen dataAantal2026
Panden met adres 2010 tot 2020geen dataAantal2026
Panden met adres 2020 en latergeen dataAantal2026
Adressen met pand voor 17001Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 19002Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 192542Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 1950399Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 1970130Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 19806Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 199086Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 2000251Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 2010114Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 202049Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later6Aantal2026
Postcodegebied1823AA-1823DKNaam2026
Meest voorkomende postcode1823Naam2026
Dekkingspercentage meest voorkomende postcode100%Percentage2026

De onderwerpen in de categorie omgeving beschrijven onder meer de oppervlakte, het aantal adressen, de bevolkingsdichtheid en de omgevingsadressendichtheid van de Rekerbuurt en Ooievaarsnest.

Verkeersongevallen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal18Aantal2025
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade11Aantal2025
Verkeersongevallen letselschade7Aantal2025
Verkeersongevallen dodelijk0Aantal2025

De gegevens over verkeersongevallen in de Rekerbuurt en Ooievaarsnest zijn gebaseerd op de registratie van verkeersongevallen door Rijkswaterstaat.

Vervoer
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Personenauto’s totaal1.440Aantal2025
Personenauto’s - brandstof benzine955Aantal2025
Personenauto’s - overige brandstof485Aantal2025
Personenauto’s per huishouden1,45Aantal2025
Personenauto’s naar oppervlakte3.130Aantal2025
Motorfietsen95Aantal2025

De vervoersgegevens tonen onder meer het aantal personenauto’s en andere voertuigen in de Rekerbuurt en Ooievaarsnest. De voertuiggegevens zijn gebaseerd op het Nederlandse kentekenregister van de RDW.

Woningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad1.011Aantal2025
Woningen per 1.000 inwoners469Aantal per 1.000 inwoners2025
Nieuwbouw woningen0Aantal2025
Niet-woningvoorraad89Aantal2025
Nieuwbouw niet-woningen0Aantal2025
Gemiddelde woningwaarde€447.000Gemiddeld in Euro2025
Woningwaarde klasse€400.000 tot €500.000Categorisch type2025
Eengezinswoningen859Aantal2025
Meergezinswoningen152Aantal2025
Koopwoningen880Aantal2025
Huurwoningen131Aantal2025
Huurwoningen woningcorporaties91Aantal2025
Huurwoningen overige verhuurders40Aantal2025
Eigendom onbekend0Aantal2025
Bewoond981Aantal2025
Onbewoond30Aantal2025
% Koopwoningen87%Percentage2025
% Huurwoningen13%Percentage2025
% Huurwoningen woningcorporaties9%Percentage2025
% Huurwoningen overige verhuurders4%Percentage2025
% Eigendom onbekend0%Percentage2025
% Eengezinswoningen85%Percentage2025
% Meergezinswoningen15%Percentage2025
% Bewoond97%Percentage2025
% Onbewoond3%Percentage2025
Appartementen151Aantal2026
Tussenwoningen536Aantal2026
Hoekwoningen182Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen60Aantal2026
Vrijstaande woningen87Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen15%Percentage2026
% Tussenwoningen53%Percentage2026
% Hoekwoningen18%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen6%Percentage2026
% Vrijstaande woningen9%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 1945412Aantal2026
Woningen 1945 tot 196589Aantal2026
Woningen 1965 tot 197545Aantal2026
Woningen 1975 tot 19852Aantal2026
Woningen 1985 tot 199591Aantal2026
Woningen 1995 tot 2005258Aantal2026
Woningen 2005 tot 201573Aantal2026
Woningen 2015 tot 202527Aantal2026
Woningen 2025 en later0Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend19Aantal2026
% Woningen voor 194541%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 19659%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 19754,0%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 19850,0%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 19959%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 200525%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 20157%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 20253,0%Percentage2026
% Woningen 2025 en later0,0%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend2,0%Percentage2026

De woningcijfers voor de Rekerbuurt en Ooievaarsnest komen voornamelijk van het CBS en de BAG. Ze beschrijven onder meer de woningvoorraad, woningtypen, bouwperioden, eigendom en gemiddelde WOZ-waarde. Cijfers op wijk- en buurtniveau kunnen zijn afgerond op vijftallen.

Download de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren als Excel document. Alle woonplaatsen, wijken en buurten zijn onderdeel van de download voor de gemeente Alkmaar. Er is ook een download met alle gemeente-, wijk- en buurtgegevens voor heel Nederland.

Selecteer op een groot scherm een categorie in het menu naast de tabel. Gebruik op een klein scherm de keuzelijst boven de tabel.

Tabelgebruik:

  • Kies een categorie om alleen de onderwerpen uit dat deel van de tabel te tonen.
  • Op grote schermen staat de categoriekeuze naast de tabel; op kleine schermen staat deze erboven.
  • Verschuif de tabel op kleine schermen horizontaal om alle kolommen te bekijken.
Top 5 Rekerbuurt en Ooievaarsnest: kenmerken met het grootste verschil ten opzichte van Nederland
#KenmerkWaardeWaarde NLVerschilVerschil NLScore
1% Woningen bouwjaar onbekend2,0%0,0%2,0%0,49%4,1
2Personenauto’s naar oppervlakte3.1302752.8551.1492,48
3Bos afstand3,21,61,60,881,83
4% Koopwoningen87%57%30%17%1,74
5% Woningen 1995 tot 200525%10%15%9,4%1,6

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Alkmaar.

RegioSoort regio% Woningen bouwjaar onbekendPersonenauto’s naar oppervlakteBos afstand% Koopwoningen% Woningen 1995 tot 2005
Rekerbuurt en OoievaarsnestBuurt2,0%3.1303,287%25%
NederlandLand0,0%2751,657%10%
AlkmaarGemeente1,0%4942,759%8%
Oudorp-Noord en Oudorp-OostBuurt1,0%7504,558%22%
Oudorp-CentrumBuurt1,0%1.9354,675%7%

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Alkmaar.

Top 5 kenmerken Rekerbuurt en Ooievaarsnest:

De eerste tabel toont de vijf meest kenmerkende onderwerpen voor Rekerbuurt en Ooievaarsnest. Op deze onderwerpen verschilt Rekerbuurt en Ooievaarsnest relatief het meest van de rest van Nederland. De vergelijking gebruikt de meest recent beschikbare gegevens per onderwerp.

Regio’s:

De tweede tabel toont de waarden voor de top 5 kenmerken per regio. Getoonde regio’s: Rekerbuurt en Ooievaarsnest, Nederland, de gemeente, de wijk en de andere buurten binnen de wijk. Hierbij staan de kenmerken in de kolommen en de vergelijkingsgebieden in de rijen.

Berekening van de grootste verschillen:

Het relatieve verschil is berekend als verschilscore. De verschilscore vergelijkt het verschil voor Rekerbuurt en Ooievaarsnest met het gemiddelde verschil voor Nederland. Zo worden de onderwerpen geselecteerd die relatief het sterkst van het Nederlandse gemiddelde afwijken.

De kolommen van de eerste tabel tonen de rekenstappen. ‘Waarde’ is de waarde voor Rekerbuurt en Ooievaarsnest, ‘Waarde NL’ het Nederlandse gemiddelde, ‘Verschil’ het verschil tussen beide waarden, ‘Verschil NL’ de gemiddelde afwijking in Nederland en ‘Score’ de daaruit berekende verschilscore.

De verschilscores zijn voor ruim 70 onderwerpen berekend. Uit de onderwerpen met de hoogste scores worden de vijf meest interessante onderwerpen gekozen. Hierdoor worden tegengestelde of vrijwel gelijke onderwerpen niet dubbel getoond en wordt het ontbreken van een onderwerp niet als kenmerk gepresenteerd. Als er bijvoorbeeld relatief veel vrouwen zijn, wordt niet ook automatisch het lage aandeel mannen getoond. Een sterk afwijkende bedrijfstak wordt alleen getoond als deze oververtegenwoordigd is.

Alle verschilscores voor alle wijken en buurten in Rekerbuurt en Ooievaarsnest staan in de uitgebreide download voor Alkmaar.

Data en bronnen

Bekijk de gebruikte open databronnen en definities en download uitgebreide regionale datasets over de Rekerbuurt en Ooievaarsnest.

Download alle regionale data
Download de uitgebreide datasets voor de gemeente Alkmaar.
Afbeelding van Excel documenten uit de download met regionale data.

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download uitgebreide informatie in handige Excel-overzichten voor de gemeente Alkmaar. De download bevat regionale statistieken, adressen, verkiezingsuitslagen, misdaadcijfers, detail leeftijdsgegevens en meer.

Download ook de PDF buurt-rapportage voor de Rekerbuurt en Ooievaarsnest met 100 kaarten en grafieken.

Download!
Gebruikte open data bronnen
Bronvermelding en definities

Veel gegevens op deze pagina komen uit verschillende datasets met regionale cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hierbij is een groot aantal datasets gecombineerd. De meest recente gegevens zijn bijgewerkt tot en met 14 oktober 2026. Daarnaast zijn diverse andere officiële databronnen gebruikt, waaronder het Kadaster, de Kiesraad, de Politie en het RIVM.

Bronnen & definities
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron