Statistieken buurt Buurmalsen en omgeving

Statistieken buurt Buurmalsen en omgeving

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Buurmalsen en omgeving in de gemeente West Betuwe Vlag van de gemeente West Betuwe. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Buurmalsen en omgeving in de gemeente West Betuwe Vlag van de gemeente West Betuwe. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Kaart van de buurt Buurmalsen en omgeving.Bekijk kaart
Buurt Buurmalsen en omgeving in het kort

Bekijk de belangrijkste cijfers, de kaart en een korte toelichting over de buurt Buurmalsen en omgeving.

Kerncijfers van de buurt Buurmalsen en omgeving
Adressen, panden, percelen, woningen, huishoudens en inwoners.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van de belangrijkste cijfers van het Kadaster en het CBS voor de buurt Buurmalsen en omgeving.


Onderstaande tabel toont de belangrijkste cijfers van het CBS en het Kadaster voor de buurt Buurmalsen en omgeving.

OnderwerpAantalBronJaar data
Adressen met postcode151Kadaster2026
Adressen met woonfunctie135Kadaster2026
Panden met adres146Kadaster2026
Percelen met adres140Kadaster2026
Woningvoorraad133CBS2025
Huishoudens135CBS2026
Inwoners380CBS2026

Op deze pagina vind je een kaart van de buurt Buurmalsen en omgeving en de data over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Buurmalsen en omgeving.

Definities
Aantal inwoners op de kaart van de buurt Buurmalsen en omgeving
Kaart van de omgeving van de buurt Buurmalsen en omgeving.
Afbeelding van de buurt Buurmalsen en omgeving op de kaart.

Kaart van de wijk Buurmalsen met het aantal inwoners per buurt in 2026. De cijfers op de kaart geven de volgende buurten weer: 1: Tricht en omgeving, 2: Buurmalsen en omgeving, 3: Buurmalsen, 4: Tricht.

Bekijk de statistieken voor alle 106 gebieden binnen de gemeente West Betuwe via de overzichtspagina van de gebieden in de West Betuwe.

Overzicht gebieden Meer West Betuwe
Over de buurt Buurmalsen en omgeving

De buurt Buurmalsen en omgeving ligt binnen de wijk Buurmalsen in de gemeente West Betuwe. De volgende streken vallen geheel of gedeeltelijk binnen de buurt Buurmalsen en omgeving: De Regulieren, Hooge Veld en Lage Veld. De meest voorkomende postcode in de buurt Buurmalsen en omgeving is postcode 4197.

Er zijn 152 adressen en 133 woningen in de buurt Buurmalsen en omgeving in de gemeente West Betuwe. 89% van de woningen in de buurt is een koopwoning. De woningen hebben een gemiddelde WOZ waarde van €622.000. Er wonen 380 inwoners in de buurt Buurmalsen en omgeving, waarvan het grootste deel (28%) tussen de 45 en 65 jaar oud is. Buurt Buurmalsen en omgeving telt 135 huishoudens van gemiddeld 2,7 personen. Verder zijn er 200 personenauto’s en 85 bedrijfsvestigingen geregistreerd in de buurt Buurmalsen en omgeving.

Buurt Buurmalsen en omgeving heeft een totale oppervlakte van 517 hectare, waarvan 512 hectare land en 5 hectare water (honderd hectare is één vierkante kilometer, 1 km2). De gemiddelde dichtheid van adressen is 456 adressen per km2.

Meer over de buurt Buurmalsen en omgeving:

De gemeente West Betuwe (gemeentecode GM1960) is in 2019 bij een gemeentelijke herindeling ontstaan vanuit de gemeenten Geldermalsen, Neerijnen en Lingewaal. Hierbij zijn deze gemeenten volledig naar de nieuwe gemeente West Betuwe overgegaan. De gegevens van de buurt Buurmalsen en omgeving voor de jaren 2013 tot en met 2018 zijn berekend. Bekijk ook de pagina over de gemeentelijke herindeling van de gemeente West Betuwe.

Blijf op de hoogte

Ontvang een e-mail als er nieuwe cijfers zijn op de pagina Buurt Buurmalsen en omgeving.

Wonen in de buurt Buurmalsen en omgeving

Bekijk de woningvoorraad, woningkenmerken, woningtypen en de ontwikkeling van de gemiddelde WOZ-waarde in de buurt Buurmalsen en omgeving.

Kenmerken van de 133 woningen in de buurt Buurmalsen en omgeving
Er zijn 133 woningen in de buurt Buurmalsen en omgeving.
Informatie over de woningen in deze regio op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken. En bekijk de woningkenmerken per buurt in de gemeente West Betuwe in een interactieve tabel.

Toelichting
Woningwaarde per jaar
De gemiddelde WOZ waarde in de buurt Buurmalsen en omgeving was €622.000 in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in de buurt Buurmalsen en omgeving.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Buurmalsen en omgeving:

JaarGemiddelde WOZ woningwaarde Buurt Buurmalsen en omgeving% verschil
2025€622.0004,71%
2024€594.0008%
2023€550.00012%
2022€489.0006,8%
2021€458.0005,5%
2020€434.0004,33%
2019€416.0008,6%
2018€383.000-2,05%
2017€391.0001,67%
2016€384.5741,77%
2015€377.887-0,89%
2014€381.298-11%
2013€427.794geen data

De gemiddelde WOZ woningwaarde in de buurt Buurmalsen en omgeving is met €194.206 gegroeid van €427.794 in 2013 tot €622.000 in 2025 (dat is een groei van 45%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2025 was €16.184 (3,34%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een duidelijk stijgende trend: De cijfers stijgen bijna ieder jaar.

Bekijk ook de ranglijst van de woningwaarden per buurt in de gemeente West Betuwe.

Toelichting
Download een schat aan informatie
Woningwaarde en 65-plussers per gebied
De gemiddelde woningwaarde in de buurt Buurmalsen en omgeving is €622.000, het percentage inwoners van 65 jaar en ouder is 22% en er zijn 133 woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde woningwaarde per regio op de horizontale as. Deze is afgezet tegen het percentage inwoners van 65 jaar en ouder op de verticale as. Iedere regio wordt als cirkel weergegeven. De omvang van de cirkels hangt af van het aantal woningen in een gebied: hoe meer woningen, hoe groter de cirkel.

Woningwaarde ten opzichte van inwoners van 65 jaar en ouder per gebied, de volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (grijs), provincie Gelderland (bruin), gemeente West Betuwe (geel), 27 woonplaatsen (groen), wijk Buurmalsen (oranje) en 3 buurten (blauw). De buurt Buurmalsen en omgeving wordt in het rood weergegeven. Klik op de naam van een cirkel om de gegevens voor dat gebied weer te geven.

Soorten woningen
Vrijstaande woningen komen het meeste voor in de buurt Buurmalsen en omgeving: er zijn 109 adressen met het woningtype vrijstaande woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de buurt Buurmalsen en omgeving.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 juli 2026.

Bevolking in de buurt Buurmalsen en omgeving

Bekijk de samenstelling en ontwikkeling van de bevolking in de buurt Buurmalsen en omgeving, met cijfers over inwoners, leeftijd, burgerlijke staat, huishoudens, migratieachtergrond, opleidingsniveau, geboorte en sterfte.

Bekijk ook de maandelijkse bevolkingsontwikkeling in de gemeente West Betuwe.

Aantal inwoners per jaar
De buurt Buurmalsen en omgeving telt 380 inwoners in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Buurmalsen en omgeving. De gegevens lopen van 2013 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Buurmalsen en omgeving:

JaarAantal inwoners de buurt Buurmalsen en omgeving% verschil
2026380-1,3%
20253850,0%
2024385-1,28%
20233905,4%
20223701,37%
2021365-6,4%
20203904,0%
2019375-2,6%
20183851,32%
20173801,06%
20163760,0%
2015376-0,27%
2014377-1,82%
2013384geen data

De bevolking van de buurt Buurmalsen en omgeving is met 4 inwoners afgenomen van 384 inwoners in 2013 tot 380 inwoners in 2026 (dat is een daling van 1,04%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2026 was -0 inwoners (-0,04%).

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente West Betuwe.

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in de buurt Buurmalsen en omgeving:

In 2013 waren er 384 inwoners in de buurt Buurmalsen en omgeving. In 2020 is het aantal gestegen tot 390 inwoners. De stijging ten opzichte van 2013 is 6 (1,56%), het verschil ten opzichte van het vorige jaar (2019) is 15 (4,0%). Het aantal van 390 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 2013 tot en met 2026. In 2021 is het aantal gedaald tot 365 inwoners. Dit is een daling van 25 (-6,4%) ten opzichte van 2020. Het aantal van 365 inwoners is het minimum in de hele periode waarover de inwonersdata beschikbaar zijn. In 2023 is het aantal gestegen tot 390 inwoners. De stijging ten opzichte van 2021 is 25 (6,8%), het verschil ten opzichte van het vorige jaar (2022) is 20 (5,4%). In 2026 waren er 380 inwoners in de buurt Buurmalsen en omgeving.

Inwoners per leeftijdsgroep in de buurt Buurmalsen en omgeving
De grootste getoonde leeftijdsgroep in de buurt Buurmalsen en omgeving is 45 tot 65 jaar, met 28% van de inwoners.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, leeftijdsgroepen: aantal inwoners op 1 januari 2026 per leeftijdsgroep.

De grafiek toont de leeftijdsgroepen. Het aantal inwoners is ook per individueel levensjaar beschikbaar (alleen de inwoners van 105 jaar en ouder vormen 1 groep). De inwoners naar leeftijd zijn er tot op buurtniveau in het document met leeftijdsgegevens in de download voor de gemeente West Betuwe.

Burgerlijke staat in de buurt Buurmalsen en omgeving
Deze grafiek laat zien hoeveel inwoners getrouwd, niet getrouwd, gescheiden of verweduwd zijn.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, burgerlijke staat: aantal en percentage inwoners op 1 januari 2026 naar burgerlijke staat.

Onderverdeling van de bevolking in de buurt Buurmalsen en omgeving naar de situaties ‘Ongehuwd’, ‘Gehuwd’, ‘Gescheiden’ en ‘Verweduwd’.

Toelichting
Soorten huishoudens
In 2026 waren er 135 huishoudens in de buurt Buurmalsen en omgeving. Er waren 25 eenpersoonshuishoudens en 105 meerpersoonshuishoudens (afgerond op vijftallen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont de verdeling naar soorten huishoudens voor de buurt Buurmalsen en omgeving. De gegevens gelden voor 2026.

De cijfers gaan over de particuliere huishoudens op 1 januari 2026. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. In deze grafiek worden de huishoudens onderverdeeld in eenpersoonshuishoudens, meerpersoonshuishoudens zonder kinderen en meerpersoonshuishoudens met kinderen. De cijfers over huishoudens zijn afgerond op vijftallen.

Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in de buurt Buurmalsen en omgeving.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2013 tot en met 2026: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in de buurt Buurmalsen en omgeving per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Buurmalsen en omgeving:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
20263452515
20253452015
20243452015
20233552515
202235000
2021345128
2020365169
2019355128
2018360169
20173452213
20163402113
20153412113
20143452012
20133532012

In 2026 was de herkomst van inwoners in de buurt Buurmalsen en omgeving als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 90%, herkomst uit Europese landen: 6,5% en herkomst uit landen buiten Europa: 3,9% En in 2013 was de verdeling van inwoners naar herkomstgebied als volgt: herkomst uit Nederland: 92%, herkomst uit Europa: 5,2% en herkomst van buiten Europa: 3,12%.

Toelichting Meer migratie
Migratie herkomstlanden

Bekijk ook de detailinformatie over het aantal inwoners in Nederland naar land van herkomst.

Landen van herkomst
Migratie achtergrond: Geboortelanden en herkomstlanden
Van de inwoners van de buurt Buurmalsen en omgeving is 94% in Nederland geboren (gegevens 2026).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking in de buurt Buurmalsen en omgeving: de grafiek toont het aantal inwoners in 2025, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland. Gebruik het filter om een categorie te selecteren.

De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.

Toelichting
Geboorte per 1.000 inwoners
Er zijn 15 baby’s per 1.000 inwoners geboren in 2025 in de buurt Buurmalsen en omgeving.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal levend geboren babies per 1.000 inwoners in de buurt Buurmalsen en omgeving.

De cijfers over de geboortes per 1.000 aantal inwoners zijn berekend door het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december te delen door het aantal inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

Er waren in de gemeente West Betuwe als geheel 46 geboortes in augustus 2026. Bekijk de pagina met maandelijkse bevolkingscijfers voor de gemeente West Betuwe.

Cijfers over geboorte

De cijfers over het relatieve aantal geboortes zijn gebaseerd op data van het CBS. Als basis hiervoor is het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december in verhouding tot het aantal inwoners op 1 januari van een jaar in de buurt Buurmalsen en omgeving genomen. Het relatieve aantal geboorten kan hoger uitvallen dan verwacht op basis van het inwonertal. Het relatieve cijfer betreft namelijk het aantal geboorten gedurende het jaar ten opzichte van het aantal inwoners op 1 januari. In nieuwbouwwijken kan het aantal inwoners sterk groeien in een jaar. Zo kunnen er in 1 jaar 10 kinderen geboren worden in een wijk waarin op 1 januari slechts 10 inwoners wonen, maar aan het eind van het jaar bijvoorbeeld 200 inwoners.

Sterfte per 1.000 inwoners
Er zijn 10 personen per 1.000 inwoners overleden in 2025 in de buurt Buurmalsen en omgeving.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal sterftes per 1.000 inwoners in de buurt Buurmalsen en omgeving.

De cijfers over de sterfte per 1.000 aantal inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS. De relatieve sterfte is bepaald als het aantal overledenen van 1 januari tot en met 31 december, per 1.000 inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

In augustus 2026 zijn in de gemeente West Betuwe als geheel 35 inwoners overleden. Bekijk de maandelijkse sterftecijfers voor de gemeente West Betuwe.

Meer sterfte
Onderwijs in de buurt Buurmalsen en omgeving

Bekijk de kinderopvang- en onderwijslocaties, gemiddelde reisafstanden, aantallen leerlingen en studenten en de ontwikkeling van het aantal scholen in de buurt Buurmalsen en omgeving. Dit is een kleine selectie uit de datasets over het onderwijs. Bekijk véél meer informatie over het onderwijs op AlleCijfers.

Kinderopvang- en onderwijslocaties in de buurt Buurmalsen en omgeving
Buurt Buurmalsen en omgevingGemeente West BetuweGemeente Culemborg
Aantal kinderopvanglocaties113154
Aantal kindplaatsen62.4241.590
Aantal vestigingen basisonderwijs04313
Aantal leerlingen basisonderwijs04.3562.640
Aantal vestigingen voortgezet onderwijs026
Aantal leerlingen voortgezet onderwijs01.2664.036
Aantal opleidingen middelbaar beroepsonderwijs020
Aantal studenten middelbaar beroepsonderwijs05070

Bovenstaande tabel toont data van het LRK en DUO over kinderopvang en onderwijs. De gegevens zijn bijgewerkt tot en met 1 oktober 2026.

Het aantal leerlingen betreft het aantal dat onderwijs volgt op een school in de buurt Buurmalsen en omgeving. Op de pagina’s over het basisonderwijs en over de middelbare scholen zijn ook gegevens beschikbaar over het huisadres van leerlingen ten opzichte van het adres van de schoolvestigingen.

Gemiddelde afstanden kinderopvang en onderwijs
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een basisschool in de buurt Buurmalsen en omgeving is 1,6 kilometer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand staafdiagram toont de gemiddelde afstand in kilometers over de weg tot kinderdagverblijven, buitenschoolseopvang, basisonderwijs, voortgezet onderwijs totaal, VMBO scholen en HAVO VWO scholen. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens voor verschillende soorten locaties te tonen. De gebruikte cijfers komen van uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor de situatie in 2025.


Onderstaande tabel de gemiddelde afstand in kilometers voor verschillende soorten locaties voor kinderopvang en onderwijs. De gegevens worden getoond per (vergelijkings)gebied en gelden voor 2025.

RegioKinderdagverblijfBuitenschoolseopvangBasisonderwijsVoortgezet onderwijsVMBOHAVO VWO
Nederland0,70,70,82,52,63,4
Provincie Gelderland0,80,80,82,82,83,7
Gemeente West Betuwe0,80,90,84,95,05,1
Wijk Buurmalsen0,91,11,12,73,32,7
Buurt Buurmalsen1,61,91,92,22,82,2
Buurt Tricht0,30,60,62,83,42,8
Buurt Tricht en omgeving1,41,91,93,74,33,8
Buurt Buurmalsen en omgeving1,41,61,62,22,72,2

Deze grafiek toont een regionale vergelijking van de gemiddelde reisafstanden voor inwoners van hun woonadres naar de dichtstbijzijnde locaties voor kinderopvang, basisonderwijs en voortgezet onderwijs. De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting. In de grafiek zie je de gegevens voor de buurt Buurmalsen en omgeving in vergelijking tot andere gebieden. De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (oranje), provincie Gelderland (bruin), gemeente West Betuwe (geel), wijk Buurmalsen (groen) en 3 buurten (blauw). Buurt Buurmalsen en omgeving wordt in het rood weergegeven.

Leerlingen en studenten in de buurt Buurmalsen en omgeving
In 2025 woonden er 80 leerlingen en studenten in de buurt Buurmalsen en omgeving.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Onderwijsdata: aantal leerlingen en studenten per soort onderwijs in de buurt Buurmalsen en omgeving, data van het CBS over 2025.

De grafiek toont het aantal leerlingen in het PO en VO en het aantal studenten in het MBO, HBO, en WO dat als inwoner staat ingeschreven op een adres in de buurt Buurmalsen en omgeving.

Toelichting
Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar per 1 oktober 2024 in de buurt Buurmalsen en omgeving.

Bovenstaande donutgrafiek toont het percentage praktisch, middelbaar en hoog opgeleiden voor de buurt Buurmalsen en omgeving. Bekijk het aantal inwoners per opleidingsniveau door op de taartpunten in de grafiek te klikken.

Definities opleidingsniveau

Economie en inkomen in de buurt Buurmalsen en omgeving

Bekijk de ontwikkeling van het aantal bedrijven en het gemiddelde inkomen in de buurt Buurmalsen en omgeving, met vergelijkingen tussen gebieden.

Bedrijfsvestigingen (85 totaal)
In de buurt Buurmalsen en omgeving zijn in totaal 85 bedrijfsvestigingen* geregistreerd (gegevens voor 2025). * Het totaal van 85 bedrijfsvestigingen wijkt af van de som van 90 van het aantal bedrijfsvestigingen per sector. Het verschil wordt veroorzaakt doordat de aantallen per sector op vijftallen zijn afgerond.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen van bedrijven per sector per jaar in de buurt Buurmalsen en omgeving (het aantal bedrijven in de sector “overheid, onderwijs en zorg (Ooz)” is vanaf 2020 bekend).

De ‘gestapelde lijngrafiek’ toont het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt Buurmalsen en omgeving voor elk van de volgende 8 sectoren:

  1. Lbv: Landbouw, bosbouw en visserij
  2. Nen: Nijverheid en energie
  3. Hh: Handel en HORECA
  4. Vic: Vervoer, informatie en communicatie
  5. Fdo: Financiële diensten en onroerend goed
  6. Zd: Zakelijke dienstverlening
  7. Ooz: Overheid, onderwijs en zorg
  8. Cro: Cultuur, recreatie en overige diensten
Toelichting Definities

Advertentie:

De inlegzolen van VeiligVoeten beschermen goed tegen spijkers in je voet!

Huttenbouw of timmerdorp?
Voorkom verwondingen aan je voeten en voel je veilig! Gebruik veiligheidszooltjes, die beschermen goed tegen scherpe objecten in je voet! Het materiaal van de zolen lijkt op dat van een kogelvrij vest. Bescherm je voeten tegen spijkers en schroeven bij het klussen, gebruik ze bij evenementen, draag ze in je laarzen voor extra isolatie en bescherming of gebruik ze in je waterschoenen.

Gemiddeld inkomen per inwoner
Het gemiddeld inkomen per inwoner in de buurt Buurmalsen en omgeving is €34.100.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld bruto jaarinkomen in de buurt Buurmalsen en omgeving.

Over de inkomensdata:

Inwoners en inkomensontvangers: Het gemiddeld inkomen per inwoner in de buurt Buurmalsen en omgeving is €34.100. Het gemiddeld inkomen per inkomensontvanger is €43.000. Buurt Buurmalsen en omgeving telt 300 inkomensontvangers op 380 inwoners totaal.

2% van de huishoudens in de buurt Buurmalsen en omgeving heeft een inkomen op of rond het sociaal minimum. Studentenhuishoudens en huishoudens met een onvolledig jaarinkomen zijn hierin niet meegenomen. Het sociaal minimum is het wettelijk bestaansminimum zoals dat in de politieke besluitvorming is vastgesteld. Zie de tabel met definities van de brondata voor de volledige definities.

Over de schaal van de inkomensmeter:

De laagste 10% en 25% regio’s vallen in het rode en oranje gebied; deze gebieden kunnen elkaar deels overlappen. De hoogste 25% regio’s vallen in het groene gebied. De grenzen zijn berekend met percentielen, waarbij alle waarden van laag naar hoog zijn gesorteerd. Lees meer over het (gewogen) gemiddelde, de mediaan, modus en percentielen.

Inkomensvergelijking binnen de gemeente West Betuwe
Regionale vergelijking van het gemiddelde inkomen per inwoner.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld inkomen per jaar voor elke buurt in de wijk Buurmalsen (buurt Buurmalsen en omgeving is rood, andere buurten zijn blauw en wijk Buurmalsen is geel).

Er zijn nog veel meer inkomensgegevens beschikbaar in de tabel met 250+ onderwerpen en de inkomensranglijst.

De regionale gezondheidsmonitor

Onderstaande grafieken tonen gegevens uit de regionale gezondheidsmonitor. De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners. De data uit het onderzoek komen van het RIVM en het CBS.

Inwoners met een goede gezondheid
81% procent van de inwoners van 18 jaar en ouder in de buurt Buurmalsen en omgeving ervaart de eigen gezondheid als goed of zeer goed.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande lijngrafiek toont het percentage inwoners met een goede gezondheid in de buurt Buurmalsen en omgeving per leeftijdsgroep. De gegevens wordt getoond voor de periode van 2012 tot en met 2024.

De RIVM gezondheidsmonitor biedt gezondheidsgegevens voor Nederland en per provincie, gemeente, wijk en buurt. Dit zijn gegevens over beperkingen, ervaren gezondheid, overgewicht, roken, drinken en mantelzorg.

Over de gezondheidsmonitor

De cijfers op deze pagina zijn afkomstig van het RIVM op basis van gegevens uit de Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen 2012, 2016, 2020 en de Corona Gezondheidsmonitor 2022 van GGD, CBS en RIVM. Er zijn data over monitoren met betrekking tot gezondheid, sociale situatie en leefstijl. Deze gegevens zijn er voor alle buurten, wijken, gemeenten, provincies en voor heel Nederland. Normaliter wordt dit onderzoek iedere vier jaar uitgevoerd. En in verband met Corona is er in 2022 een extra Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen uitgevoerd.

De data zijn door het RIVM en CBS gepubliceerd en waar nodig door OpenInfo omgerekend naar de regionale indelingen van 2026.

Bekijk alle definities uit de regionale gezondheidsmonitor.

Alcoholgebruik en roken
80% van de inwoners van 18 tot 65 jaar in de buurt Buurmalsen en omgeving geeft aan wel eens alcohol te drinken.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de onderwerpen in de categorie ‘Alcoholgebruik en roken’ uit de gezondheidsmonitor van het RIVM voor de buurt Buurmalsen en omgeving. Hierbij wordt per onderwerp getoond wat het percentage inwoners in de buurt Buurmalsen en omgeving is dat heeft aangegeven dat het onderwerp van toepassing is. Gebruik het filter boven de grafiek om de leeftijdsgroep van de inwoners te kiezen.

Bekijk de toelichting bij bovenstaande grafiek met de definities en de vragen voor de onderwerpen ‘rookt tabak’, ‘voldoet aan de alcoholrichtlijn’, ‘drinken’, ‘zwaar drinken’ en ‘overmatig drinken’.

Toelichting

Bekijk de aparte pagina over de gezondheid in de buurt Buurmalsen en omgeving met de gegevens over meer dan 40 onderwerpen uit de regionale gezondheidsmonitor en met data over het gebruik van de WMO en de jeugdzorg in de buurt Buurmalsen en omgeving.

Meer gezondheidsdata
Voertuigen en verkeer in de buurt Buurmalsen en omgeving

Bekijk de beschikbare gegevens over geregistreerde voertuigen, elektrische auto’s en verkeersongevallen in de buurt Buurmalsen en omgeving.

Aantal elektrische auto’s in de buurt Buurmalsen en omgeving
Er zijn 14 elektrische auto’s in oktober 2026 in de buurt Buurmalsen en omgeving.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal elektrische auto’s per maand in de buurt Buurmalsen en omgeving op basis van de regionale voertuigdata van de RDW. Dit is de som van het aantal elektrische bedrijfsauto’s en het aantal elektrische personenauto’s.

Er zijn 14 elektrische auto’s in de buurt Buurmalsen en omgeving. Dit is het totaal aantal in oktober 2026 bij de RDW op kenteken geregistreerde elektrische auto’s in de buurt Buurmalsen en omgeving die op de batterij rijden en met een stekker opgeladen worden.

Toelichting op de regionale voertuigdata

Deze paragraaf toont data over de op kenteken geregistreerde voertuigen in de buurt Buurmalsen en omgeving. Dit is regionale data van de RDW. De data is beschikbaar per soort voertuig, per energiebron (brandstof) en per maand. Deze gegevens worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent was dit op 1 oktober 2026. Bekijk de toelichting voor de bronbeschrijving en definities van de regionale voertuig data.

Toelichting Meer autodata
Voertuigen naar energiebron
Er zijn 210 voertuigen met ‘benzine’ als energiebron in de buurt Buurmalsen en omgeving in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen per type energiebron (brandstof) dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt Buurmalsen en omgeving geregistreerd staat.

Er zijn in totaal 380 op naam geregistreerde voertuigen in de buurt Buurmalsen en omgeving (in oktober 2026).

Voertuigen naar soort
Er zijn 224 voertuigen van het type ‘personenauto’ in de buurt Buurmalsen en omgeving in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen naar soort motorvoertuig dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt Buurmalsen en omgeving geregistreerd staat.

Vergelijk het percentage auto’s per energiebron op de pagina met regionale voertuigdata.

Verkeersongevallen naar afloop
Er waren 21 verkeersongevallen in de buurt Buurmalsen en omgeving in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal verkeersongevallen in de buurt Buurmalsen en omgeving. Gebruik het filter boven de grafiek om het aantal ongevallen per afloop (materiële schade, letselschade of dodelijke afloop) te bekijken.


Onderstaande tabel laat zien hoeveel verkeersongevallen er in het jaar 2025 in de buurt Buurmalsen en omgeving plaatsvonden, uitgesplitst naar afloop.

Afloop verkeersongevallenAantal verkeersongevallen in 2025
Totaal21
Materiële schade17
Letselschade4
Dodelijke afloop0

De dataset met verkeersongevallen BRON is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen de buurt Buurmalsen en omgeving vallen.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Veiligheid in de buurt Buurmalsen en omgeving

Bekijk de ontwikkeling en soorten van de geregistreerde misdaad in de buurt Buurmalsen en omgeving op basis van data van de Politie en het CBS. De politiedata worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent op 15 september 2026. De beschrijvingen van de soorten misdrijven zoals de politie deze gebruikt zijn te vinden in de tabel met definities van de verschillende soorten delicten.

Meer misdaad
Totaal geregistreerde misdaad per maand of per jaar
Er zijn in 2025 in totaal 10 misdrijven in de buurt Buurmalsen en omgeving geregistreerd.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Totaal aantal geregistreerde misdaden in de buurt Buurmalsen en omgeving, 2012 tot en met 2025 (bij weergave van de gegevens per jaar) of april 2025 tot en met september 2026 (bij weergave van de gegevens per maand).

In de buurt Buurmalsen en omgeving zijn van 2012 tot en met 2025 in totaal 181 misdrijven geregistreerd. Deze misdrijven zijn ingedeeld naar 23 verschillende soorten delicten. In 2025 werden in de buurt Buurmalsen en omgeving 10 misdrijven door de politie vastgelegd. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens per maand of per jaar te tonen.

Misdaden naar type delict
De meest voorkomende soorten misdrijven in de buurt Buurmalsen en omgeving in 2025 zijn Bedreiging (2 delicten) en Onder invloed (weg) (2 delicten).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal misdaden voor de 8 soorten delicten die in 2025 geregistreerd zijn in de buurt Buurmalsen en omgeving.

Definities misdaad
Misdaad totaal per maand
In september 2026 is er één misdrijf in de buurt Buurmalsen en omgeving geregistreerd.
Afbeelding van een warmtekaart (een heatmap in het Engels, een visuele weergave van data waarbij kleuren worden gebruikt om waarden weer te geven) met het totaal aantal misdrijven in de buurt Buurmalsen en omgeving per maand en per jaar.

Bovenstaande warmtekaart geeft een visuele weergave van het totaal aantal door de politie geregistreerde misdrijven per maand in de buurt Buurmalsen en omgeving over de afgelopen 6 jaar.

Alle gegevens zijn beschikbaar in het Excel document met politiedata als onderdeel van de download voor de gemeente West Betuwe.

Misdaden per 1.000 inwoners
Er waren 10 misdrijven per 1.000 inwoners van het type ‘verkeersovertredingen’ in 2025 in de buurt Buurmalsen en omgeving.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Criminaliteit: aantal misdaden per 1.000 inwoners in 2025 in de buurt Buurmalsen en omgeving.

De grafiek toont de meest recente gegevens over het aantal misdaden per 1.000 inwoners voor de buurt Buurmalsen en omgeving. De gegevens over misdaden zijn hiertoe gegroepeerd in (1) het totaal aantal diefstallen (alle vormen, zoals diefstal uit woningen en schuren, diefstal van auto’s en fietsen en winkeldiefstal), (2) geweld en seksmisdrijven, (3) milieuovertredingen, (4) oplichting, (5) verkeersovertredingen, (6) vernielingen en misdrijven tegen de openbare orde en (7) alle overige misdrijven. De definities van alle verschillende soorten delicten met daarbij de categorie waarin deze zijn ingedeeld zijn te vinden in de bronbeschrijving van de politiedata.

Verkiezingen in de buurt Buurmalsen en omgeving

Bekijk de beschikbare verkiezingsuitslagen en informatie over de stembureaus in de buurt Buurmalsen en omgeving.

Uitslag gemeenteraadsverkiezingen 2026
Stembureau Ons Eigen Gebouw in Buurmalsen
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal stemmen per partij zoals uitgebracht te Stembureau Ons Eigen Gebouw in Buurmalsen bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026. De grafiek toont de 10 partijen waarop bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026 bij het stembureau Stembureau Ons Eigen Gebouw in Buurmalsen stemmen zijn uitgebracht.

Onderstaande grafiek toont het aantal stemmen per politieke partij dat bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 in Stembureau Ons Eigen Gebouw in Buurmalsen is uitgebracht. Er was bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 geen stembureau binnen de buurt Buurmalsen en omgeving. Stembureau Ons Eigen Gebouw in Buurmalsen is het stembureau dat het meest dichtbij het geografisch centrum van de buurt Buurmalsen en omgeving ligt.

Bekijk veel meer informatie over de verkiezingen op de pagina met alle 43 stembureaus in de gemeente West Betuwe en op de pagina met alle verkiezingsuitslagen voor de gemeente West Betuwe. En download alle verkiezingsdata in een Excel document als onderdeel van de uitgebreide informatie voor de gemeente West Betuwe.

Stembureaus West Betuwe
Adressen en leefomgeving in de buurt Buurmalsen en omgeving

Bekijk gegevens over adressen, gebruiksdoelen, bouwperioden, dichtheid, de nabijheid van voorzieningen, energieverbruik en energielabels in de buurt Buurmalsen en omgeving.

Informatie op basis van de BAG (de Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) van 1 juli 2026. De buurt Buurmalsen en omgeving telt in totaal 152 adressen, met 151 verblijfsobjecten en 1 ligplaats (er zijn geen standplaatsen). 66% van de adressen in buurt Buurmalsen en omgeving ligt binnen de bebouwde kom en 34% van de adressen ligt buiten de bebouwde kom.

Adressen West Betuwe
Adressen: gebruiksdoelen
In de buurt Buurmalsen en omgeving zijn er 135 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel woonfunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor de buurt Buurmalsen en omgeving.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 39 panden uit de bouwperiode 1925 tot 1950 in de buurt Buurmalsen en omgeving.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor de buurt Buurmalsen en omgeving. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 juli 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Dichtheid per km² van bevolking, adressen en auto’s

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt Buurmalsen en omgeving voor 2026.


Onderstaande tabel toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt Buurmalsen en omgeving voor 2026:

DichtheidNederlandBuurt Buurmalsen en omgeving
Bevolking53974
Adressen2.093456
Autos27539

De data over het aantal inwoners-, adressen- en personenauto’s per vierkante kilometer land geven een beeld van ‘de mate van concentratie van menselijke activiteiten’ in de buurt Buurmalsen en omgeving ten opzichte van het gemiddelde voor Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Toelichting
Gemiddelde afstand tot voorzieningen
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een huisartsenpraktijk in de buurt Buurmalsen en omgeving is 1,2.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt Buurmalsen en omgeving tot de dichtstbijzijnde voorziening. De gebruikte cijfers komen uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor 2025.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt Buurmalsen en omgeving tot de dichtstbijzijnde voorziening voor 2025:

VoorzieningAfstand in km
Huisartsenpraktijk1,2
Supermarkt1,6
Restaurant1,2
Basisonderwijs1,6
Voortgezet onderwijs2,2
Bibliotheek2,9
Treinstation2,9
Sportterrein2,4
Bioscoop21,7
Museum4,7

De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting.

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen
Gemiddeld aardgas- en elektriciteitsverbruik per woning per jaar in de buurt Buurmalsen en omgeving.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddeld energieverbruik per woning per jaar in de buurt Buurmalsen en omgeving.


Onderstaande tabel toont het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik per type woning voor 2024 voor de buurt Buurmalsen en omgeving:

Soort woningGemiddeld gasverbruikGemiddelde elektriciteitslevering per woning
Appartementgeen datageen data
Tussenwoning1.2102.890
Hoekwoning1.4702.840
Twee-onder-één-kap woning1.2602.830
Vrijstaande woning1.4104.470
Koopwoning1.3804.260
Huurwoning1.1903.040

Data over het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik voor aardgas in m3. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen. Het verbruik van gas en elektra is ook bekend per woningtype, zie de tabel.

Toelichting Meer gas
Energielabels
De meest voorkomende energielabels in de buurt Buurmalsen en omgeving zijn G (46 adressen) en F (15 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in de buurt Buurmalsen en omgeving. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 oktober 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel G komt het meeste voor in de buurt Buurmalsen en omgeving: 46 adressen hebben energielabel G. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente West Betuwe bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Adressen in de buurt Buurmalsen en omgeving
Tabel met 153 adressen in de buurt Buurmalsen en omgeving.

Onderstaande tabel toont alle openbare ruimtes en alle unieke combinaties van straten en huisnummers voor de buurt Buurmalsen en omgeving. Één straat kan in meer dan één buurt voorkomen. Vind de buurt bij je adres op de pagina met alle adressen voor de gemeente West Betuwe.

Openbare ruimteHuisnummer(s)Postcode(s)WoonplaatsAantal adressen
Beusichemse Broeksteeg--Buurmalsen0
Bulksteeg--Buurmalsen0
Burensedijk11 t/m 284197RE t/m 4197RHBuurmalsen12
De Linge--Buurmalsen0
De Spijk1 t/m 64197BGBuurmalsen10
De Twee Morgen284197HZBuurmalsen1
Groeneweg25 t/m 614197HD t/m 4197HHBuurmalsen34
Haagse Uitweg1 t/m 74197RCBuurmalsen10
Hennisdijk13 t/m 194197RBBuurmalsen4
Hooglandscheweg--Buurmalsen0
Kruisweg1 t/m 34197RABuurmalsen2
Lingedijk1 t/m 584197HA t/m 4197HCBuurmalsen40
Nieuwe Steeg--Buurmalsen0
Rijksstraatweg1 t/m 804197BA t/m 4197RMBuurmalsen31
Spijksepad1 t/m 104197HJBuurmalsen9

Bovenstaande tabel toont de gegevens voor 15 openbare ruimtes en 153 adressen in de buurt Buurmalsen en omgeving. Dit zijn alle adressen en openbare ruimtes op basis van de BAG- en de topografische kaarten (BRT) van het Kadaster van 1 juli 2026.

Een openbare ruimte is een door de gemeente aangewezen gebied dat is ingericht en wordt onderhouden voor publiek gebruik. Dit kan bijvoorbeeld een straat, weg, plein, park, erf, spoorbaan of brug zijn. Zie de toelichting voor een verdere definitie. Klik op de naam van een openbare ruimte om de pagina met statistieken voor die ruimte weer te geven. Bekijk de definities van de soorten openbare ruimtes.

De BAG (Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Adressen West Betuwe
Tabelgebruik:

  • Bekijk in de tabel alle openbare ruimtes en unieke combinaties van straten en huisnummers in deze buurt.
  • Zoek in de tabel met het zoekveld boven de tabel. De rijen worden hiermee gefilterd zodat alleen rijen waarin de zoekterm voorkomt zichtbaar blijven.
  • Sorteer de tabel door op een kolomtitel te klikken.
  • Blader door de tabel met de knoppen onder de tabel.
  • Op kleine schermen: de eerste kolom blijft staan, verschuif de tabel horizontaal om alle kolommen te zien.
Download de buurt-rapportage!
Download hier de PDF buurt-rapportage met 100 grafieken en kaarten!

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download de buurt-rapportage voor Buurt Buurmalsen en omgeving. Met veel extra informatie in 100 kaarten en grafieken! Met regionale vergelijkingen en met onderwerpen uitgezet in de tijd. Als PDF document: makkelijk te bewaren, delen en printen.

Download!
Gebieden
Tabel met de gebieden die de buurt Buurmalsen en omgeving ‘raken’.
Soort gebiedNaam gebiedAantal adressen
Postcode numeriek4197152
WoonkernBuurmalsen100
WoonplaatsBuurmalsen158
WijkBuurmalsen158
GemeenteWest Betuwe158
ProvincieGelderland158
WaterschapWaterschap Rivierenland158
LandNederland158

Bovenstaande tabel toont de regionale gebieden die de buurt Buurmalsen en omgeving ‘raken’ met het aantal adressen uit de buurt Buurmalsen en omgeving dat in het betreffende gebied ligt.

Buurt Buurmalsen en omgeving ‘raakt’ andere gebieden zoals bijvoorbeeld een woonplaats of waterschap wanneer de geometrieën van de buurt Buurmalsen en omgeving en die van de andere gebieden elkaar overlappen of snijden. De gebieden zijn op basis van de gebiedsindelingen van het CBS van 2026 en de topografische kaarten van het Kadaster van 2026 bepaald. Klik op de naam van een gebied om de pagina met statistieken voor dat gebied weer te geven.

Alle onderwerpen en vergelijken

Bekijk de meest recente cijfers over meer dan 250 onderwerpen en vergelijk de buurt Buurmalsen en omgeving met andere gebieden.

Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!
Kies een categorie en bekijk de bijbehorende onderwerpen.

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor de buurt Buurmalsen en omgeving voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

Bedrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Bedrijfsvestigingen totaal85Aantal2025
A Landbouw, bosbouw en visserij15Aantal2025
B-F Nijverheid en energie10Aantal2025
G+I Handel en horeca10Aantal2025
H+J Vervoer, informatie en communicatie5Aantal2025
K-L Financiële diensten, onroerend goed10Aantal2025
M-N Zakelijke dienstverlening25Aantal2025
O-Q Overheid, onderwijs en zorg5Aantal2025
R-U Cultuur, recreatie, overige diensten10Aantal2025
% A Landbouw, bosbouw en visserij17%Percentage2025
% B-F Nijverheid en energie11%Percentage2025
% G+I Handel en horeca11%Percentage2025
% H+J Vervoer, informatie en communicatie5,6%Percentage2025
% K-L Financiële diensten, onroerend goed11%Percentage2025
% M-N Zakelijke dienstverlening28%Percentage2025
% O-Q Overheid, onderwijs en zorg5,6%Percentage2025
% R-U Cultuur, recreatie, overige diensten11%Percentage2025

De cijfers over bedrijven tonen het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt Buurmalsen en omgeving, uitgesplitst naar bedrijfstak. Een vestiging is een locatie van een bedrijf, instelling of zelfstandige waar of van waaruit activiteiten worden uitgevoerd.

Bevolking
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Inwoners380Aantal2026
Mannen195Aantal2026
Vrouwen185Aantal2026
0 tot 15 jaar65Aantal2026
15 tot 25 jaar55Aantal2026
25 tot 45 jaar75Aantal2026
45 tot 65 jaar110Aantal2026
65 jaar of ouder85Aantal2026
Ongehuwd180Aantal2026
Gehuwd175Aantal2026
Gescheiden20Aantal2026
Verweduwd15Aantal2026
% Mannen51%Percentage2026
% Vrouwen49%Percentage2026
% 0 tot 15 jaar17%Percentage2026
% 15 tot 25 jaar14%Percentage2026
% 25 tot 45 jaar19%Percentage2026
% 45 tot 65 jaar28%Percentage2026
% 65 jaar of ouder22%Percentage2026
% Ongehuwd46%Percentage2026
% Gehuwd45%Percentage2026
% Gescheiden5,1%Percentage2026
% Verweduwd3,85%Percentage2026
Geboorten5Aantal2025
Geboorte relatief15Aantal per 1.000 inwoners2025
Sterftes0Aantal2025
Sterfte relatief10Aantal per 1.000 inwoners2025
Leerlingen PO30Aantal2025
Leerlingen VO30Aantal2025
Studenten MBO10Aantal2025
Studenten HBO10Aantal2025
Studenten WO0Aantal2025
Praktisch opleidingsniveau90Aantal2024
Middelbaar opleidingsniveau90Aantal2022
Hoger opleidingsniveau130Aantal2024
% Praktisch opleidingsniveau41%Percentage2024
% Middelbaar opleidingsniveau30%Percentage2022
% Hoger opleidingsniveau59%Percentage2024
Jongeren met jeugdzorg in naturageen dataAantalgeen data
% Jongeren met jeugdzorggeen dataPercentagegeen data
Wmo cliënten20Aantal2024
Wmo cliënten per 1.000 inwoners55Aantal per 1.000 inwoners2024
Bevolkingsdichtheid74Aantal per km²2026

De inwonersaantallen worden altijd op vijftallen afgerond, hierdoor kan het voorkomen dat een optelling van subgroepen (zoals inwoners naar geslacht of naar leeftijd) licht afwijkt van het totaal aantal inwoners.

Energie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning4.160Gemiddeld in kWh2024
Gemiddelde elektriciteitsteruglevering per woning2.690Gemiddeld in kWh2024
% Woningen met zonnestroom64%Percentage2024
% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmd16%Percentage2024
Gemiddelde elektriciteitslevering appartementgeen dataGemiddeld in kWhgeen data
Gemiddelde elektriciteitslevering tussenwoning2.890Gemiddeld in kWh2016
Gemiddelde elektriciteitslevering hoekwoning2.840Gemiddeld in kWh2016
Gemiddelde elektriciteitslevering twee-onder-één-kap woning2.830Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering vrijstaande woning4.470Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering huurwoning3.040Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering koopwoning4.260Gemiddeld in kWh2023
Gemiddeld aardgasverbruik per woning1.320Gemiddeld per m³2024
% Woningen met stadsverwarming0%Percentage2014
% Aardgasvrije woningen7%Percentage2024
% Aardgaswoningen70%Percentage2024
Gemiddeld aardgasverbruik appartementgeen dataGemiddeld per m³geen data
Gemiddeld aardgasverbruik tussenwoning1.210Gemiddeld per m³2016
Gemiddeld aardgasverbruik hoekwoning1.470Gemiddeld per m³2016
Gemiddeld aardgasverbruik twee-onder-één-kap woning1.260Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik vrijstaande woning1.410Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik koopwoning1.380Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik huurwoning1.190Gemiddeld per m³2023
Publieke laadpalengeen dataAantalgeen data
Adressen zonder energielabel33Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel71Aantal2026
Adressen met definitief energielabel48Aantal2026
Energielabels A+++++0Aantal2026
Energielabels A++++1Aantal2026
Energielabels A+++0Aantal2026
Energielabels A++0Aantal2026
Energielabels A+0Aantal2026
Energielabels A10Aantal2026
Energielabels B13Aantal2026
Energielabels C12Aantal2026
Energielabels D13Aantal2026
Energielabels E9Aantal2026
Energielabels F15Aantal2026
Energielabels G46Aantal2026

De onderwerpen in de categorie energieverbruik tonen onder meer het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik en de energielabels van gebouwen in de buurt Buurmalsen en omgeving. Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het minst energiezuinige label en A++++ het meest energiezuinige label.

Gezondheid-gedrag
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Rookt tabak13%Percentage2024
Voldoet aan de alcoholrichtlijn48%Percentage2024
Drinken78%Percentage2024
Zwaar drinken8%Percentage2024
Overmatig drinken5%Percentage2024
Overgewicht47%Percentage2024
Ernstig overgewicht (obesitas)12%Percentage2024
Voldoet aan de beweegrichtlijn48%Percentage2024
Wekelijks sporten53%Percentage2024
Lopen en/of fietsen naar school of werk41%Percentage2024
Lopen naar school of werk15%Percentage2024
Fietsen naar school of werk33%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Buurmalsen en omgeving. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-overig
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Eenzaam36%Percentage2024
Ernstig eenzaam8%Percentage2024
Emotioneel eenzaam18%Percentage2024
Sociaal eenzaam25%Percentage2024
Matig/veel regie over het eigen leven92%Percentage2024
Moeite met rondkomen8%Percentage2024
Krijgt steun van anderen96%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door buren2%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door wegverkeer14%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg >50 km/uur9%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg <50 km/uur7%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door treinverkeer1%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door vliegverkeer2%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door windturbines1%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring wegverkeer5%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring treinverkeer0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring vliegverkeer1%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring buren1%Percentage2024
Tevreden met de woning93%Percentage2024
Tevreden met de woonomgeving93%Percentage2024
Tevreden met het groen in de omgeving93%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden binnen74%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden buiten80%Percentage2024
Vrijwilligerswerk39%Percentage2024
Mantelzorger16%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Buurmalsen en omgeving. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-ziekte
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Goed ervaren gezondheid81%Percentage2024
Één of meer langdurige aandoeningen29%Percentage2024
Beperkt vanwege gezondheid27%Percentage2024
Ernstig beperkt vanwege gezondheid3%Percentage2024
Één of meerdere keren gevallen30%Percentage2024
Langdurige ziekte en beperkt25%Percentage2024
Lage veerkracht10%Percentage2024
Hoge veerkracht60%Percentage2024
Hoog risico op angst of depressie5%Percentage2024
Suïcide gedachten de laatste 12 maanden7%Percentage2024
(Heel) veel stress in afgelopen 4 weken15%Percentage2024
Één of meer lichamelijke beperkingen10%Percentage2020
Beperking in horen4%Percentage2020
Beperking in zien3%Percentage2020
Beperking in bewegen5%Percentage2020
Broze gezondheid20%Percentage2024
Broze metale gezondheid31%Percentage2024
Broze lichamelijke gezondheid19%Percentage2024
Broze gezondheid in het sociale domein25%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Buurmalsen en omgeving. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Huishoudens
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huishoudens135Aantal2026
Eenpersoonshuishoudens25Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens110Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen50Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens met kinderen55Aantal2026
% Eenpersoonshuishoudens19%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens81%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen37%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens met kinderen41%Percentage2026
Gemiddelde huishoudensgrootte2,7Gemiddeld aantal2026

Het aantal huishoudens betreft het aantal particuliere huishoudens op 1 januari van een jaar. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen in een woonruimte wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. De cijfers over huishoudens op wijk- en buurtniveau worden afgerond op vijftallen.

Inkomen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Werkzame beroepsbevolking210Aantal2024
Netto arbeidsparticipatie77%Percentage2024
% Werknemers65%Percentage2024
% Werknemers met vaste arbeidsrelatie42%Percentage2024
% Werknemers met flexibele arbeidsrelatie23%Percentage2024
% Zelfstandigen35%Percentage2024
Inkomensontvangers300Aantal2024
Inkomensontvangers per 1.000 inwoners779Aantal per 1.000 inwoners2024
Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger€43.000Gemiddeld in Euro2023
Gemiddeld inkomen per inwoner€34.100Gemiddeld in Euro2023
40% personen met laagste inkomen41%Percentage2024
20% personen met hoogste inkomen27%Percentage2024
% Personen in armoede0,5%Percentage2024
% Personen tot 25% boven armoedegrens0,5%Percentage2024
Gemiddeld huishoudinkomen€49.400euro2023
40% huishoudens met laagste inkomen20%Percentage2024
20% huishoudens met hoogste inkomen38%Percentage2024
% Huishoudens met een laag inkomen2,9%Percentage2023
% Huishoudens onder of rond sociaal minimum2,2%Percentage2023
% Huishoudens tot 110% van sociaal minimum2,2%Percentage2023
% Huishoudens tot 120% van sociaal minimum2,9%Percentage2023
Mediaan vermogen van particuliere huishoudens€575.400euro2024
Personen per soort uitkering - Bijstand0Aantal2025
Personen per soort uitkering - AO20Aantal2025
Personen per soort uitkering - WW0Aantal2025
Personen per soort uitkering - AOW70Aantal2025
% Personen per soort uitkering - Bijstand0%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AO5%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - WW0%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AOW18%Percentage2025

De inkomensgegevens beschrijven het inkomen van personen en particuliere huishoudens in de buurt Buurmalsen en omgeving. Het besteedbaar inkomen is het bruto-inkomen verminderd met onder meer belastingen, premies en betaalde inkomensoverdrachten. Vanwege statistische geheimhouding worden niet voor ieder gebied inkomensgegevens gepubliceerd.

Migratie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland345Aantal2026
Herkomst buiten Nederland40Aantal2026
Herkomst Europa25Aantal2026
Herkomst buiten Europa15Aantal2026
% Herkomst Nederland90%Percentage2026
% Herkomst buiten Nederland10%Percentage2026
% Herkomst Europa6,5%Percentage2026
% Herkomst buiten Europa3,9%Percentage2026
Geboren in Nederland met herkomst Nederland345Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst Europa10Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa5Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland15Aantal2026
Geboren in Nederland360Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa15Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa5Aantal2026
Geboren buiten Nederland20Aantal2026
% Geboren in Nederland met herkomst Nederland90%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst Europa2,6%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland3,9%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa1,3%Percentage2026
% Geboren in Nederland94%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa3,9%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa1,3%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland5,2%Percentage2026
Autochtoon350Aantal2022
Westers15Aantal2022
Niet-westers5Aantal2022
Nederlandse Antillen en Aruba0Aantal2022
Marokko0Aantal2022
Suriname0Aantal2022
Turkije0Aantal2022
Overig niet-westers5Aantal2022

De onderwerpen in de categorie migratie gaan over de herkomst en migratie van inwoners van de buurt Buurmalsen en omgeving. De herkomst is gebaseerd op het geboorteland van de persoon en diens ouders. De migratiecijfers tonen onder meer vestiging, vertrek, immigratie en emigratie.

Misdrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Misdrijven10Aantal2025
Diefstal3Aantal2025
Geweld en seksmisdrijven2Aantal2025
Milieu overtredingen0Aantal2025
Oplichting0Aantal2025
Verkeersovertredingen4Aantal2025
Vernieling1Aantal2025
Overige misdrijven0Aantal2025
Misdrijven per 1.000 inwoners26Aantal per 1.000 inwoners2025
Diefstal per 1.000 inwoners8Aantal per 1.000 inwoners2025
Geweld en seksmisdrijven per 1.000 inwoners5Aantal per 1.000 inwoners2025
Milieu overtredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Oplichting per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Verkeersovertredingen per 1.000 inwoners10Aantal per 1.000 inwoners2025
Vernieling per 1.000 inwoners3Aantal per 1.000 inwoners2025
Overige misdrijven per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025

De cijfers over misdrijven tonen de door de politie geregistreerde misdrijven in de buurt Buurmalsen en omgeving, zowel als aantal als omgerekend per 1.000 inwoners. Niet ieder gepleegd misdrijf wordt gemeld of geregistreerd.

Nabijheid voorzieningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand1,2Gemiddelde afstand in km2025
Huisartsenpraktijken binnen 1 km0,8Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 3 km3,4Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 5 km4,6Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpost afstand12Gemiddelde afstand in km2024
Apotheek afstand1,7Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuis met poli afstand9,4Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km0,7Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km5,2Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuis zonder poli afstand12Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km1,0Gemiddeld aantal2025
Supermarkt afstand1,6Gemiddelde afstand in km2025
Supermarkten binnen 1 km1,0Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 3 km5,2Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 5 km6,7Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand1,5Gemiddelde afstand in km2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km3,8Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km16Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km21Gemiddeld aantal2025
Warenhuis afstand1,9Gemiddelde afstand in km2025
Warenhuizen binnen 5 km0,9Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 10 km1,4Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 20 km6,7Gemiddeld aantal2025
Café afstand1,4Gemiddelde afstand in km2025
Cafés binnen 1 km0,8Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 3 km2,7Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 5 km3,7Gemiddeld aantal2025
Cafetaria afstand1,3Gemiddelde afstand in km2025
Cafetaria binnen 1 km1,5Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 3 km6,9Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 5 km12Gemiddeld aantal2025
Restaurant afstand1,2Gemiddelde afstand in km2025
Restaurants binnen 1 km3,9Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 3 km14Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 5 km19Gemiddeld aantal2025
Hotel afstand4,7Gemiddelde afstand in km2025
Hotels binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 10 km1,9Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 20 km11Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijf afstand1,4Gemiddelde afstand in km2025
Kinderdagverblijven binnen 1 km0,5Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 3 km7,4Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 5 km12Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang afstand1,6Gemiddelde afstand in km2025
Buitenschoolseopvang binnen 1 km0,3Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 3 km5,5Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 5 km11Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs afstand1,6Gemiddelde afstand in km2025
Basisonderwijs binnen 1 km0,3Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 3 km5,3Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 5 km8,5Gemiddeld aantal2025
Voortgezet onderwijs afstand2,2Gemiddelde afstand in km2024
Voortgezet onderwijs binnen 3 km1,7Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 5 km2,1Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 10 km8Gemiddeld aantal2024
VMBO afstand2,7Gemiddelde afstand in km2024
VMBO binnen 3 km0,8Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 5 km1,1Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 10 km6Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO afstand2,2Gemiddelde afstand in km2024
HAVO VWO binnen 3 km0,9Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 5 km1,1Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 10 km4,0Gemiddeld aantal2024
Openbaar groen afstand0,8Gemiddelde afstand in km2017
Park of plantsoen afstand1,4Gemiddelde afstand in km2017
Dagrecreatief terrein afstand3,5Gemiddelde afstand in km2017
Bos afstand1,4Gemiddelde afstand in km2017
Open natuurlijk terrein afstand4,7Gemiddelde afstand in km2017
Open droog natuurlijk terrein afstand9,4Gemiddelde afstand in km2017
Open nat natuurlijk terrein afstand4,7Gemiddelde afstand in km2017
Semi-openbaar groen afstand1,1Gemiddelde afstand in km2017
Sportterrein afstand2,4Gemiddelde afstand in km2017
Volkstuin afstand3,3Gemiddelde afstand in km2017
Verblijfsrecreatief terrein afstand4,0Gemiddelde afstand in km2017
Begraafplaats afstand1,3Gemiddelde afstand in km2017
Recreatief binnenwater afstand6Gemiddelde afstand in km2017
Oprit hoofdverkeersweg afstand0,5Gemiddelde afstand in km2025
Treinstation afstand2,9Gemiddelde afstand in km2025
Belangrijk overstapstation afstand27Gemiddelde afstand in km2025
Bibliotheek afstand2,9Gemiddelde afstand in km2025
Zwembad afstand2,3Gemiddelde afstand in km2025
Kunstijsbaan afstand28Gemiddelde afstand in km2025
Podiumkunsten afstand8,1Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten binnen 5 km0,1Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 10 km2,5Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 20 km5,5Gemiddeld aantal2024
Poppodium afstand8,3Gemiddelde afstand in km2024
Bioscoop afstand22Gemiddelde afstand in km2025
Bioscopen binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 20 km0,1Gemiddeld aantal2025
Sauna afstand20Gemiddelde afstand in km2025
Zonnebank afstand8,8Gemiddelde afstand in km2025
Museum afstand4,7Gemiddelde afstand in km2024
Musea binnen 5 km0,7Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 10 km2,5Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 20 km9,8Gemiddeld aantal2024
Attractie afstand11Gemiddelde afstand in km2025
Attracties binnen 10 km0,1Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 20 km4,1Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 50 km42Gemiddeld aantal2025
Brandweerkazerne afstand2,8Gemiddelde afstand in km2025

Het CBS publiceert gegevens over de nabijheid van voorzieningen voor inwoners van de buurt Buurmalsen en omgeving. De afstanden zijn gemiddelden over de weg en de nabijheidsindicatoren tonen hoeveel voorzieningen binnen een bepaalde afstand beschikbaar zijn.

Omgeving
OnderwerpWaardeEenheidJaar
RegiocodeBU19600309Code2026
RegionaamBuurmalsen en omgevingNaam2026
Soort regioBuurtCategorisch type2026
Sorteercode19600309Code2026
Oppervlakte totaal517Aantal hectaren2026
Oppervlakte land512Aantal hectaren2026
Oppervlakte water5Aantal hectaren2026
Mate van stedelijkheid5Indicator 1-52026
Omgevingsadressendichtheid456Gemiddeld aantal per km²2026
Adressen totaal152Aantal2026
Adressen met postcode151Aantal2026
Adressen met woonfunctie135Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie4Aantal2026
Adressen met celfunctie0Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie1Aantal2026
Adressen met industriefunctie17Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie8Aantal2026
Adressen met logiesfunctie6Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie0Aantal2026
Adressen met sportfunctie0Aantal2026
Adressen met winkelfunctie3Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie1Aantal2026
Verblijfsobjecten151Aantal2026
Ligplaatsen1Aantal2026
Standplaatsen0Aantal2026
Panden met adres146Aantal2026
Adressen met pand151Aantal2026
Percelen met adres140Aantal2026
Adressen met perceel152Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom100Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom52Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom89Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom46Aantal2026
Panden met adres voor 1700geen dataAantal2026
Panden met adres 1700 tot 1900geen dataAantal2026
Panden met adres 1900 tot 1925geen dataAantal2026
Panden met adres 1925 tot 1950geen dataAantal2026
Panden met adres 1950 tot 1970geen dataAantal2026
Panden met adres 1970 tot 1980geen dataAantal2026
Panden met adres 1980 tot 1990geen dataAantal2026
Panden met adres 1990 tot 2000geen dataAantal2026
Panden met adres 2000 tot 2010geen dataAantal2026
Panden met adres 2010 tot 2020geen dataAantal2026
Panden met adres 2020 en latergeen dataAantal2026
Adressen met pand voor 17001Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 190015Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 192526Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 195041Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 197020Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 198016Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 19906Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 20003Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 201012Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 20206Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later5Aantal2026
Postcodegebied4197BA-4197RMNaam2026
Meest voorkomende postcode4197Naam2026
Dekkingspercentage meest voorkomende postcode100%Percentage2026

De onderwerpen in de categorie omgeving beschrijven onder meer de oppervlakte, het aantal adressen, de bevolkingsdichtheid en de omgevingsadressendichtheid van de buurt Buurmalsen en omgeving.

Verkeersongevallen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal21Aantal2025
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade17Aantal2025
Verkeersongevallen letselschade4Aantal2025
Verkeersongevallen dodelijk0Aantal2025

De gegevens over verkeersongevallen in de buurt Buurmalsen en omgeving zijn gebaseerd op de registratie van verkeersongevallen door Rijkswaterstaat.

Vervoer
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Personenauto’s totaal200Aantal2025
Personenauto’s - brandstof benzine135Aantal2025
Personenauto’s - overige brandstof65Aantal2025
Personenauto’s per huishouden1,43Aantal2025
Personenauto’s naar oppervlakte39Aantal2025
Motorfietsen25Aantal2025

De vervoersgegevens tonen onder meer het aantal personenauto’s en andere voertuigen in de buurt Buurmalsen en omgeving. De voertuiggegevens zijn gebaseerd op het Nederlandse kentekenregister van de RDW.

Woningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad133Aantal2025
Woningen per 1.000 inwoners345Aantal per 1.000 inwoners2025
Nieuwbouw woningen1Aantal2025
Niet-woningvoorraad16Aantal2025
Nieuwbouw niet-woningen0Aantal2025
Gemiddelde woningwaarde€622.000Gemiddeld in Euro2025
Woningwaarde klasse€500.000 tot €750.000Categorisch type2025
Eengezinswoningen128Aantal2025
Meergezinswoningen5Aantal2025
Koopwoningen118Aantal2025
Huurwoningen15Aantal2025
Huurwoningen woningcorporaties3Aantal2025
Huurwoningen overige verhuurders12Aantal2025
Eigendom onbekend0Aantal2025
Bewoond129Aantal2025
Onbewoond4Aantal2025
% Koopwoningen89%Percentage2025
% Huurwoningen11%Percentage2025
% Huurwoningen woningcorporaties2%Percentage2025
% Huurwoningen overige verhuurders9%Percentage2025
% Eigendom onbekend0%Percentage2025
% Eengezinswoningen96%Percentage2025
% Meergezinswoningen4%Percentage2025
% Bewoond97%Percentage2025
% Onbewoond3%Percentage2025
Appartementen5Aantal2026
Tussenwoningen2Aantal2026
Hoekwoningen2Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen17Aantal2026
Vrijstaande woningen109Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen4,0%Percentage2026
% Tussenwoningen1,0%Percentage2026
% Hoekwoningen1,0%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen13%Percentage2026
% Vrijstaande woningen81%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 194577Aantal2026
Woningen 1945 tot 196512Aantal2026
Woningen 1965 tot 197515Aantal2026
Woningen 1975 tot 19859Aantal2026
Woningen 1985 tot 19954Aantal2026
Woningen 1995 tot 20054Aantal2026
Woningen 2005 tot 20156Aantal2026
Woningen 2015 tot 20256Aantal2026
Woningen 2025 en later2Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend0Aantal2026
% Woningen voor 194557%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 19659%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 197511%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 19857%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 19953,0%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 20053,0%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 20154,0%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 20254,0%Percentage2026
% Woningen 2025 en later1,0%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend0,0%Percentage2026

De woningcijfers voor de buurt Buurmalsen en omgeving komen voornamelijk van het CBS en de BAG. Ze beschrijven onder meer de woningvoorraad, woningtypen, bouwperioden, eigendom en gemiddelde WOZ-waarde. Cijfers op wijk- en buurtniveau kunnen zijn afgerond op vijftallen.

Download de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren als Excel document. Alle woonplaatsen, wijken en buurten zijn onderdeel van de download voor de gemeente West Betuwe. Er is ook een download met alle gemeente-, wijk- en buurtgegevens voor heel Nederland.

Selecteer op een groot scherm een categorie in het menu naast de tabel. Gebruik op een klein scherm de keuzelijst boven de tabel.

Tabelgebruik:

  • Kies een categorie om alleen de onderwerpen uit dat deel van de tabel te tonen.
  • Op grote schermen staat de categoriekeuze naast de tabel; op kleine schermen staat deze erboven.
  • Verschuif de tabel op kleine schermen horizontaal om alle kolommen te bekijken.
Top 5 buurt Buurmalsen en omgeving: kenmerken met het grootste verschil ten opzichte van Nederland
#KenmerkWaardeWaarde NLVerschilVerschil NLScore
1Mediaan vermogen van particuliere huishoudens€575.400€135.500€439.900€142.6173,08
2Gemiddelde elektriciteitsteruglevering per woning2.6907901.9006303,02
3% Zelfstandigen35%17%18%6%2,92
4% Werknemers65%83%-18%6%2,92
5Gemiddelde elektriciteitslevering per woning4.1602.5501.6106812,37

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente West Betuwe.

RegioSoort regioMediaan vermogen van particuliere huishoudensGemiddelde elektriciteitsteruglevering per woning% Zelfstandigen% WerknemersGemiddelde elektriciteitslevering per woning
Buurmalsen en omgevingBuurt€575.4002.69035%65%4.160
NederlandLand€135.50079017%83%2.550
West BetuweGemeente€272.4001.36021%79%3.130
BuurmalsenBuurt€228.8001.19018%82%3.210
TrichtBuurt€283.5001.39019%81%3.170

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente West Betuwe.

Top 5 kenmerken buurt Buurmalsen en omgeving:

De eerste tabel toont de vijf meest kenmerkende onderwerpen voor buurt Buurmalsen en omgeving. Op deze onderwerpen verschilt buurt Buurmalsen en omgeving relatief het meest van de rest van Nederland. De vergelijking gebruikt de meest recent beschikbare gegevens per onderwerp.

Regio’s:

De tweede tabel toont de waarden voor de top 5 kenmerken per regio. Getoonde regio’s: buurt Buurmalsen en omgeving, Nederland, de gemeente, de wijk en de andere buurten binnen de wijk. Hierbij staan de kenmerken in de kolommen en de vergelijkingsgebieden in de rijen.

Berekening van de grootste verschillen:

Het relatieve verschil is berekend als verschilscore. De verschilscore vergelijkt het verschil voor Buurmalsen en omgeving met het gemiddelde verschil voor Nederland. Zo worden de onderwerpen geselecteerd die relatief het sterkst van het Nederlandse gemiddelde afwijken.

De kolommen van de eerste tabel tonen de rekenstappen. ‘Waarde’ is de waarde voor Buurmalsen en omgeving, ‘Waarde NL’ het Nederlandse gemiddelde, ‘Verschil’ het verschil tussen beide waarden, ‘Verschil NL’ de gemiddelde afwijking in Nederland en ‘Score’ de daaruit berekende verschilscore.

De verschilscores zijn voor ruim 70 onderwerpen berekend. Uit de onderwerpen met de hoogste scores worden de vijf meest interessante onderwerpen gekozen. Hierdoor worden tegengestelde of vrijwel gelijke onderwerpen niet dubbel getoond en wordt het ontbreken van een onderwerp niet als kenmerk gepresenteerd. Als er bijvoorbeeld relatief veel vrouwen zijn, wordt niet ook automatisch het lage aandeel mannen getoond. Een sterk afwijkende bedrijfstak wordt alleen getoond als deze oververtegenwoordigd is.

Alle verschilscores voor alle wijken en buurten in buurt Buurmalsen en omgeving staan in de uitgebreide download voor West Betuwe.

Data en bronnen

Bekijk de gebruikte open databronnen en definities en download uitgebreide regionale datasets over de buurt Buurmalsen en omgeving.

Download alle regionale data
Download de uitgebreide datasets voor de gemeente West Betuwe.
Afbeelding van Excel documenten uit de download met regionale data.

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download uitgebreide informatie in handige Excel-overzichten voor de gemeente West Betuwe. De download bevat regionale statistieken, adressen, verkiezingsuitslagen, misdaadcijfers, detail leeftijdsgegevens en meer.

Download ook de PDF buurt-rapportage voor de buurt Buurmalsen en omgeving met 100 kaarten en grafieken.

Download!
Gebruikte open data bronnen
Bronvermelding en definities

Veel gegevens op deze pagina komen uit verschillende datasets met regionale cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hierbij is een groot aantal datasets gecombineerd. De meest recente gegevens zijn bijgewerkt tot en met 14 oktober 2026. Daarnaast zijn diverse andere officiële databronnen gebruikt, waaronder het Kadaster, de Kiesraad, de Politie en het RIVM.

Bronnen & definities
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron