Statistieken buurt Dalen

Statistieken buurt Dalen

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Dalen in de gemeente Coevorden Vlag van de gemeente Coevorden. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Dalen in de gemeente Coevorden Vlag van de gemeente Coevorden. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Kaart van de buurt Dalen.Bekijk kaart
Buurt Dalen in het kort

Bekijk de belangrijkste cijfers, de kaart en een korte toelichting over de buurt Dalen.

Kerncijfers van de buurt Dalen
Adressen, panden, percelen, woningen, huishoudens en inwoners.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van de belangrijkste cijfers van het Kadaster en het CBS voor de buurt Dalen.


Onderstaande tabel toont de belangrijkste cijfers van het CBS en het Kadaster voor de buurt Dalen.

OnderwerpAantalBronJaar data
Adressen met postcode1.644Kadaster2026
Adressen met woonfunctie1.553Kadaster2026
Panden met adres1.391Kadaster2026
Percelen met adres1.304Kadaster2026
Woningvoorraad1.518CBS2025
Huishoudens1.515CBS2026
Inwoners3.260CBS2026

Op deze pagina vind je een kaart van de buurt Dalen en de data over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Dalen.

Definities
Aantal inwoners op de kaart van de buurt Dalen
Kaart van de omgeving van de buurt Dalen.
Afbeelding van de buurt Dalen op de kaart.

Kaart van de wijk 20 Dalen met het aantal inwoners per buurt in 2026. De cijfers op de kaart geven de volgende buurten weer: 1: Verspreide huizen Wachtum, 2: Wachtum, 3: Dalen, 4: Verspreide huizen Dalen, 5: Dalerveen, 6: Verspreide huizen Dalerpeel, 7: Verspreide huizen Dalerveen, 8: Dalerpeel, 9: Stieltjeskanaal, 10: Verspreide huizen Stieltjeskanaal.

Bekijk de statistieken voor alle 103 gebieden binnen de gemeente Coevorden via de overzichtspagina van de gebieden in de Coevorden.

Overzicht gebieden Meer Coevorden
Over de buurt Dalen

De buurt Dalen ligt binnen de wijk Dalen in de gemeente Coevorden. De streek Bongerd ligt binnen de buurt Dalen. Het park Daoler Tuun ligt binnen de buurt Dalen. De meest voorkomende postcode in de buurt Dalen is postcode 7751.

Er zijn 1.646 adressen en 1.518 woningen in de buurt Dalen in de gemeente Coevorden. 78% van de woningen in de buurt is een koopwoning. De woningen hebben een gemiddelde WOZ waarde van €349.000. Er wonen 3.260 inwoners in de buurt Dalen en 34% van de inwoners is 65 jaar of ouder. Buurt Dalen telt 1.515 huishoudens van gemiddeld 2,1 personen. Verder zijn er 2.160 personenauto’s en 420 bedrijfsvestigingen geregistreerd in de buurt Dalen.

Buurt Dalen heeft een oppervlakte van 257 hectare land (honderd hectare is één vierkante kilometer, 1 km2). De gemiddelde dichtheid van adressen is 404 adressen per km2.

Meer over de buurt Dalen:

De naam Dalen wordt 3 keer gebruikt: voor deze buurt, voor de wijk 20 Dalen en voor de woonplaats Dalen. Zie ook dit overzicht van gebieden. Bekijk ook de pagina over de gemeentelijke herindeling van de gemeente Coevorden.

Blijf op de hoogte

Ontvang een e-mail als er nieuwe cijfers zijn op de pagina Buurt Dalen.

Wonen in de buurt Dalen

Bekijk de woningvoorraad, woningkenmerken, woningtypen en de ontwikkeling van de gemiddelde WOZ-waarde in de buurt Dalen.

Kenmerken van de 1.518 woningen in de buurt Dalen
Er zijn 1.518 woningen in de buurt Dalen.
Informatie over de woningen in deze regio op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken. En bekijk de woningkenmerken per buurt in de gemeente Coevorden in een interactieve tabel.

Toelichting
Woningwaarde per jaar
De gemiddelde WOZ waarde in de buurt Dalen was €349.000 in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in de buurt Dalen.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Dalen:

JaarGemiddelde WOZ woningwaarde Buurt Dalen% verschil
2025€349.0004,8%
2024€333.0001,22%
2023€329.00014%
2022€288.00011%
2021€260.0004,84%
2020€248.0006,9%
2019€232.0005,9%
2018€219.0000,92%
2017€217.0001,88%
2016€213.000-0,93%
2015€215.000-2,27%
2014€220.000-4,35%
2013€230.000geen data

De gemiddelde WOZ woningwaarde in de buurt Dalen is met €119.000 toegenomen van €230.000 in 2013 tot €349.000 in 2025 (dat is een groei van 52%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2025 was €9.917 (3,66%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een duidelijk stijgende trend: De cijfers stijgen bijna ieder jaar.

Bekijk ook de ranglijst van de woningwaarden per buurt in de gemeente Coevorden.

Toelichting
Download een schat aan informatie
  • PDF buurt-rapportage voor de buurt Dalen met 100 kaarten en grafieken.
  • Uitgebreide informatie in handige Excel overzichten voor de gemeente Coevorden.
  • Meer dan 250 onderwerpen voor Nederland en alle provincies, gemeenten, wijken en buurten in Nederland.
Woningwaarde en 65-plussers per gebied
De gemiddelde woningwaarde in de buurt Dalen is €349.000, het percentage inwoners van 65 jaar en ouder is 34% en er zijn 1.518 woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde woningwaarde per regio op de horizontale as. Deze is afgezet tegen het percentage inwoners van 65 jaar en ouder op de verticale as. Iedere regio wordt als cirkel weergegeven. De omvang van de cirkels hangt af van het aantal woningen in een gebied: hoe meer woningen, hoe groter de cirkel.

Woningwaarde ten opzichte van inwoners van 65 jaar en ouder per gebied, de volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (grijs), provincie Drenthe (bruin), gemeente Coevorden (geel), 25 woonplaatsen (groen), 9 wijken (oranje) en 58 buurten (blauw). De buurt Dalen wordt in het rood weergegeven. Klik op de naam van een cirkel om de gegevens voor dat gebied weer te geven.

Soorten woningen
Vrijstaande woningen komen het meeste voor in de buurt Dalen: er zijn 668 adressen met het woningtype vrijstaande woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de buurt Dalen.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 juli 2026.

Bevolking in de buurt Dalen

Bekijk de samenstelling en ontwikkeling van de bevolking in de buurt Dalen, met cijfers over inwoners, leeftijd, burgerlijke staat, huishoudens, migratieachtergrond, opleidingsniveau, geboorte en sterfte.

Bekijk ook de maandelijkse bevolkingsontwikkeling in de gemeente Coevorden.

Aantal inwoners per jaar
De buurt Dalen telt 3.260 inwoners in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Dalen. De gegevens lopen van 2013 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Dalen:

JaarAantal inwoners de buurt Dalen% verschil
20263.2600,77%
20253.2350,31%
20243.225-0,15%
20233.230-0,77%
20223.255-0,31%
20213.265-0,31%
20203.275-1,06%
20193.3100,61%
20183.2900,46%
20173.275-0,61%
20163.295-0,15%
20153.300-1,05%
20143.335-0,89%
20133.365geen data

De bevolking van de buurt Dalen is met 105 inwoners afgenomen van 3.365 inwoners in 2013 tot 3.260 inwoners in 2026 (dat is een kleine daling van 3,12%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2026 was -8 inwoners (-0,24%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een licht dalende trend: De cijfers dalen meer wel dan niet.

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente Coevorden.

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in de buurt Dalen:

In 2013 telde de buurt Dalen 3.365 inwoners. Het aantal van 3.365 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 2013 tot en met 2026. In 2024 is het aantal gedaald tot 3.225 inwoners. Dit is een daling van 140 (-4,16%) ten opzichte van 2013, ten opzichte van het vorige jaar (2023) is het verschil -5 (-0,15%). Het aantal van 3.225 inwoners is het minimum in de hele periode waarover de inwonersdata beschikbaar zijn. In 2026 telde de buurt Dalen 3.260 inwoners.

Inwoners per leeftijdsgroep in de buurt Dalen
De grootste getoonde leeftijdsgroep in de buurt Dalen is 65 jaar of ouder, met 34% van de inwoners.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, leeftijdsgroepen: aantal inwoners op 1 januari 2026 per leeftijdsgroep.

De grafiek toont de leeftijdsgroepen. Het aantal inwoners is ook per individueel levensjaar beschikbaar (alleen de inwoners van 105 jaar en ouder vormen 1 groep). De inwoners naar leeftijd zijn er tot op buurtniveau in het document met leeftijdsgegevens in de download voor de gemeente Coevorden.

Burgerlijke staat in de buurt Dalen
Deze grafiek laat zien hoeveel inwoners getrouwd, niet getrouwd, gescheiden of verweduwd zijn.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, burgerlijke staat: aantal en percentage inwoners op 1 januari 2026 naar burgerlijke staat.

Onderverdeling van de bevolking in de buurt Dalen naar de situaties ‘Ongehuwd’, ‘Gehuwd’, ‘Gescheiden’ en ‘Verweduwd’.

Toelichting
Soorten huishoudens
In 2026 waren er 1.515 huishoudens in de buurt Dalen. Er waren 485 eenpersoonshuishoudens en 1.030 meerpersoonshuishoudens (afgerond op vijftallen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont de verdeling naar soorten huishoudens voor de buurt Dalen. De gegevens gelden voor 2026.

De cijfers gaan over de particuliere huishoudens op 1 januari 2026. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. In deze grafiek worden de huishoudens onderverdeeld in eenpersoonshuishoudens, meerpersoonshuishoudens zonder kinderen en meerpersoonshuishoudens met kinderen. De cijfers over huishoudens zijn afgerond op vijftallen.

Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in de buurt Dalen.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2013 tot en met 2026: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in de buurt Dalen per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Dalen:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
20263.040120100
20253.03011590
20243.010120100
20233.010115105
20223.06500
20213.0759991
20203.0859991
20193.1359184
20183.1159184
20173.1058981
20163.1308679
20153.1308981
20143.1688780
20133.1978880

In 2026 was de herkomst van inwoners in de buurt Dalen als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 93%, herkomst uit Europese landen: 3,68% en herkomst uit landen buiten Europa: 3,07% En in 2013 was de verdeling van inwoners naar herkomstgebied als volgt: herkomst uit Nederland: 95%, herkomst uit Europa: 2,62% en herkomst van buiten Europa: 2,38%.

Toelichting Meer migratie
Migratie herkomstlanden

Bekijk ook de detailinformatie over het aantal inwoners in Nederland naar land van herkomst.

Landen van herkomst
Migratie achtergrond: Geboortelanden en herkomstlanden
Van de inwoners van de buurt Dalen is 97% in Nederland geboren (gegevens 2026).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking in de buurt Dalen: de grafiek toont het aantal inwoners in 2025, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland. Gebruik het filter om een categorie te selecteren.

De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.

Toelichting
Geboorte per 1.000 inwoners
Er zijn 0 baby’s per 1.000 inwoners geboren in 2025 in de buurt Dalen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal levend geboren babies per 1.000 inwoners in de buurt Dalen.

De cijfers over de geboortes per 1.000 aantal inwoners zijn berekend door het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december te delen door het aantal inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

Er waren in de gemeente Coevorden als geheel 23 geboortes in augustus 2026. Bekijk de pagina met maandelijkse bevolkingscijfers voor de gemeente Coevorden.

Cijfers over geboorte

De cijfers over het relatieve aantal geboortes zijn gebaseerd op data van het CBS. Als basis hiervoor is het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december in verhouding tot het aantal inwoners op 1 januari van een jaar in de buurt Dalen genomen. Het relatieve aantal geboorten kan hoger uitvallen dan verwacht op basis van het inwonertal. Het relatieve cijfer betreft namelijk het aantal geboorten gedurende het jaar ten opzichte van het aantal inwoners op 1 januari. In nieuwbouwwijken kan het aantal inwoners sterk groeien in een jaar. Zo kunnen er in 1 jaar 10 kinderen geboren worden in een wijk waarin op 1 januari slechts 10 inwoners wonen, maar aan het eind van het jaar bijvoorbeeld 200 inwoners.

Sterfte per 1.000 inwoners
Er zijn 15 personen per 1.000 inwoners overleden in 2025 in de buurt Dalen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal sterftes per 1.000 inwoners in de buurt Dalen.

De cijfers over de sterfte per 1.000 aantal inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS. De relatieve sterfte is bepaald als het aantal overledenen van 1 januari tot en met 31 december, per 1.000 inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

In augustus 2026 zijn in de gemeente Coevorden als geheel 30 inwoners overleden. Bekijk de maandelijkse sterftecijfers voor de gemeente Coevorden.

Meer sterfte
Onderwijs in de buurt Dalen

Bekijk de kinderopvang- en onderwijslocaties, gemiddelde reisafstanden, aantallen leerlingen en studenten en de ontwikkeling van het aantal scholen in de buurt Dalen. Dit is een kleine selectie uit de datasets over het onderwijs. Bekijk véél meer informatie over het onderwijs op AlleCijfers.

Kinderopvang- en onderwijslocaties in de buurt Dalen
Buurt DalenWijk 20 DalenGemeente Coevorden
Aantal kinderopvanglocaties71074
Aantal kindplaatsen2192541.481
Aantal vestigingen basisonderwijs1322
Aantal leerlingen basisonderwijs2833732.337
Aantal vestigingen voortgezet onderwijs002
Aantal leerlingen voortgezet onderwijs001.280

Bovenstaande tabel toont data van het LRK en DUO over kinderopvang en onderwijs. De gegevens zijn bijgewerkt tot en met 1 oktober 2026.

Het aantal leerlingen betreft het aantal dat onderwijs volgt op een school in de buurt Dalen. Op de pagina’s over het basisonderwijs en over de middelbare scholen zijn ook gegevens beschikbaar over het huisadres van leerlingen ten opzichte van het adres van de schoolvestigingen.

Gemiddelde afstanden kinderopvang en onderwijs
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een basisschool in de buurt Dalen is 0,8 kilometer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand staafdiagram toont de gemiddelde afstand in kilometers over de weg tot kinderdagverblijven, buitenschoolseopvang, basisonderwijs, voortgezet onderwijs totaal, VMBO scholen en HAVO VWO scholen. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens voor verschillende soorten locaties te tonen. De gebruikte cijfers komen van uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor de situatie in 2025.


Onderstaande tabel de gemiddelde afstand in kilometers voor verschillende soorten locaties voor kinderopvang en onderwijs. De gegevens worden getoond per (vergelijkings)gebied en gelden voor 2025.

RegioKinderdagverblijfBuitenschoolseopvangBasisonderwijsVoortgezet onderwijsVMBOHAVO VWO
Nederland0,70,70,82,52,63,4
Provincie Drenthe0,91,01,04,24,26,2
Gemeente Coevorden1,21,51,24,44,46,6
Wijk 20 Dalen1,12,01,06,16,16,3
Buurt Dalen0,60,70,85,75,75,7
Buurt Verspreide huizen Dalen2,02,12,25,85,85,8
Buurt Wachtum2,92,90,46,26,28,6
Buurt Verspreide huizen Wachtum3,43,42,34,64,69,8
Buurt Dalerpeel0,45,10,48,48,48,4
Buurt Verspreide huizen Dalerpeel3,44,02,75,55,55,5
Buurt Dalerveen0,84,50,87,77,77,7
Buurt Verspreide huizen Dalerveen1,64,61,66,46,46,4
Buurt Stieltjeskanaal2,64,32,66,26,26,2
Buurt Verspreide huizen Stieltjeskanaal2,72,82,73,63,63,6

Deze grafiek toont een regionale vergelijking van de gemiddelde reisafstanden voor inwoners van hun woonadres naar de dichtstbijzijnde locaties voor kinderopvang, basisonderwijs en voortgezet onderwijs. De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting. In de grafiek zie je de gegevens voor de buurt Dalen in vergelijking tot andere gebieden. De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (oranje), provincie Drenthe (bruin), gemeente Coevorden (geel), wijk 20 Dalen (groen) en 9 buurten (blauw). Buurt Dalen wordt in het rood weergegeven.

Leerlingen en studenten in de buurt Dalen
In 2025 woonden er 560 leerlingen en studenten in de buurt Dalen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Onderwijsdata: aantal leerlingen en studenten per soort onderwijs in de buurt Dalen, data van het CBS over 2025.

De grafiek toont het aantal leerlingen in het PO en VO en het aantal studenten in het MBO, HBO, en WO dat als inwoner staat ingeschreven op een adres in de buurt Dalen.

Toelichting
Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar per 1 oktober 2024 in de buurt Dalen.

Bovenstaande donutgrafiek toont het percentage praktisch, middelbaar en hoog opgeleiden voor de buurt Dalen. Bekijk het aantal inwoners per opleidingsniveau door op de taartpunten in de grafiek te klikken.

Definities opleidingsniveau

Economie en inkomen in de buurt Dalen

Bekijk de ontwikkeling van het aantal bedrijven en het gemiddelde inkomen in de buurt Dalen, met vergelijkingen tussen gebieden.

Bedrijfsvestigingen (420 totaal)
In de buurt Dalen zijn in totaal 420 bedrijfsvestigingen geregistreerd (gegevens voor 2025).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen van bedrijven per sector per jaar in de buurt Dalen (het aantal bedrijven in de sector “overheid, onderwijs en zorg (Ooz)” is vanaf 2020 bekend).

De ‘gestapelde lijngrafiek’ toont het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt Dalen voor elk van de volgende 8 sectoren:

  1. Lbv: Landbouw, bosbouw en visserij
  2. Nen: Nijverheid en energie
  3. Hh: Handel en HORECA
  4. Vic: Vervoer, informatie en communicatie
  5. Fdo: Financiële diensten en onroerend goed
  6. Zd: Zakelijke dienstverlening
  7. Ooz: Overheid, onderwijs en zorg
  8. Cro: Cultuur, recreatie en overige diensten
Toelichting Definities

Advertentie:

De inlegzolen van VeiligVoeten beschermen goed tegen spijkers in je voet!

Huttenbouw of timmerdorp?
Voorkom verwondingen aan je voeten en voel je veilig! Gebruik veiligheidszooltjes, die beschermen goed tegen scherpe objecten in je voet! Het materiaal van de zolen lijkt op dat van een kogelvrij vest. Bescherm je voeten tegen spijkers en schroeven bij het klussen, gebruik ze bij evenementen, draag ze in je laarzen voor extra isolatie en bescherming of gebruik ze in je waterschoenen.

Gemiddeld inkomen per inwoner
Het gemiddeld inkomen per inwoner in de buurt Dalen is €35.900.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld bruto jaarinkomen in de buurt Dalen.

Over de inkomensdata:

Inwoners en inkomensontvangers: Het gemiddeld inkomen per inwoner in de buurt Dalen is €35.900. Het gemiddeld inkomen per inkomensontvanger is €41.900. Buurt Dalen telt 2.800 inkomensontvangers op 3.260 inwoners totaal.

3% van de huishoudens in de buurt Dalen heeft een inkomen op of rond het sociaal minimum. Studentenhuishoudens en huishoudens met een onvolledig jaarinkomen zijn hierin niet meegenomen. Het sociaal minimum is het wettelijk bestaansminimum zoals dat in de politieke besluitvorming is vastgesteld. Zie de tabel met definities van de brondata voor de volledige definities.

Over de schaal van de inkomensmeter:

De laagste 10% en 25% regio’s vallen in het rode en oranje gebied; deze gebieden kunnen elkaar deels overlappen. De hoogste 25% regio’s vallen in het groene gebied. De grenzen zijn berekend met percentielen, waarbij alle waarden van laag naar hoog zijn gesorteerd. Lees meer over het (gewogen) gemiddelde, de mediaan, modus en percentielen.

Inkomensvergelijking binnen de gemeente Coevorden
Regionale vergelijking van het gemiddelde inkomen per inwoner.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld inkomen per jaar voor elke regio in Coevorden: buurt Dalen is rood, andere buurten zijn blauw, wijken zijn geel en de gemeente is grijs.

Er zijn nog veel meer inkomensgegevens beschikbaar in de tabel met 250+ onderwerpen en de inkomensranglijst.

De regionale gezondheidsmonitor

Onderstaande grafieken tonen gegevens uit de regionale gezondheidsmonitor. De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners. De data uit het onderzoek komen van het RIVM en het CBS.

Inwoners met een goede gezondheid
76% procent van de inwoners van 18 jaar en ouder in de buurt Dalen ervaart de eigen gezondheid als goed of zeer goed.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande lijngrafiek toont het percentage inwoners met een goede gezondheid in de buurt Dalen per leeftijdsgroep. De gegevens wordt getoond voor de periode van 2012 tot en met 2024.

De RIVM gezondheidsmonitor biedt gezondheidsgegevens voor Nederland en per provincie, gemeente, wijk en buurt. Dit zijn gegevens over beperkingen, ervaren gezondheid, overgewicht, roken, drinken en mantelzorg.

Over de gezondheidsmonitor

De cijfers op deze pagina zijn afkomstig van het RIVM op basis van gegevens uit de Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen 2012, 2016, 2020 en de Corona Gezondheidsmonitor 2022 van GGD, CBS en RIVM. Er zijn data over monitoren met betrekking tot gezondheid, sociale situatie en leefstijl. Deze gegevens zijn er voor alle buurten, wijken, gemeenten, provincies en voor heel Nederland. Normaliter wordt dit onderzoek iedere vier jaar uitgevoerd. En in verband met Corona is er in 2022 een extra Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen uitgevoerd.

De data zijn door het RIVM en CBS gepubliceerd en waar nodig door OpenInfo omgerekend naar de regionale indelingen van 2026.

Bekijk alle definities uit de regionale gezondheidsmonitor.

Alcoholgebruik en roken
84% van de inwoners van 18 tot 65 jaar in de buurt Dalen geeft aan wel eens alcohol te drinken.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de onderwerpen in de categorie ‘Alcoholgebruik en roken’ uit de gezondheidsmonitor van het RIVM voor de buurt Dalen. Hierbij wordt per onderwerp getoond wat het percentage inwoners in de buurt Dalen is dat heeft aangegeven dat het onderwerp van toepassing is. Gebruik het filter boven de grafiek om de leeftijdsgroep van de inwoners te kiezen.

Bekijk de toelichting bij bovenstaande grafiek met de definities en de vragen voor de onderwerpen ‘rookt tabak’, ‘voldoet aan de alcoholrichtlijn’, ‘drinken’, ‘zwaar drinken’ en ‘overmatig drinken’.

Toelichting

Bekijk de aparte pagina over de gezondheid in de buurt Dalen met de gegevens over meer dan 40 onderwerpen uit de regionale gezondheidsmonitor en met data over het gebruik van de WMO en de jeugdzorg in de buurt Dalen.

Meer gezondheidsdata
Voertuigen en verkeer in de buurt Dalen

Bekijk de beschikbare gegevens over geregistreerde voertuigen, elektrische auto’s en verkeersongevallen in de buurt Dalen.

Aantal elektrische auto’s in de buurt Dalen
Er zijn 86 elektrische auto’s in oktober 2026 in de buurt Dalen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal elektrische auto’s per maand in de buurt Dalen op basis van de regionale voertuigdata van de RDW. Dit is de som van het aantal elektrische bedrijfsauto’s en het aantal elektrische personenauto’s.

Er zijn 86 elektrische auto’s in de buurt Dalen. Dit is het totaal aantal in oktober 2026 bij de RDW op kenteken geregistreerde elektrische auto’s in de buurt Dalen die op de batterij rijden en met een stekker opgeladen worden.

Toelichting op de regionale voertuigdata

Deze paragraaf toont data over de op kenteken geregistreerde voertuigen in de buurt Dalen. Dit is regionale data van de RDW. De data is beschikbaar per soort voertuig, per energiebron (brandstof) en per maand. Deze gegevens worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent was dit op 1 oktober 2026. Bekijk de toelichting voor de bronbeschrijving en definities van de regionale voertuig data.

Toelichting Meer autodata
Voertuigen naar energiebron
Er zijn 1.557 voertuigen met ‘benzine’ als energiebron in de buurt Dalen in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen per type energiebron (brandstof) dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt Dalen geregistreerd staat.

Er zijn in totaal 2.593 op naam geregistreerde voertuigen in de buurt Dalen (in oktober 2026).

Voertuigen naar soort
Er zijn 1.720 voertuigen van het type ‘personenauto’ in de buurt Dalen in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen naar soort motorvoertuig dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt Dalen geregistreerd staat.

Vergelijk het percentage auto’s per energiebron op de pagina met regionale voertuigdata.

Verkeersongevallen naar afloop
Er waren 5 verkeersongevallen in de buurt Dalen in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal verkeersongevallen in de buurt Dalen. Gebruik het filter boven de grafiek om het aantal ongevallen per afloop (materiële schade, letselschade of dodelijke afloop) te bekijken.


Onderstaande tabel laat zien hoeveel verkeersongevallen er in het jaar 2025 in de buurt Dalen plaatsvonden, uitgesplitst naar afloop.

Afloop verkeersongevallenAantal verkeersongevallen in 2025
Totaal5
Materiële schade3
Letselschade2
Dodelijke afloop0

De dataset met verkeersongevallen BRON is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen de buurt Dalen vallen.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Veiligheid in de buurt Dalen

Bekijk de ontwikkeling en soorten van de geregistreerde misdaad in de buurt Dalen op basis van data van de Politie en het CBS. De politiedata worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent op 15 september 2026. De beschrijvingen van de soorten misdrijven zoals de politie deze gebruikt zijn te vinden in de tabel met definities van de verschillende soorten delicten.

Meer misdaad
Totaal geregistreerde misdaad per maand of per jaar
Er zijn in 2025 in totaal 52 misdrijven in de buurt Dalen geregistreerd.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Totaal aantal geregistreerde misdaden in de buurt Dalen, 2012 tot en met 2025 (bij weergave van de gegevens per jaar) of april 2025 tot en met september 2026 (bij weergave van de gegevens per maand).

In de buurt Dalen zijn van 2012 tot en met 2025 in totaal 1.021 misdrijven geregistreerd. Deze misdrijven zijn ingedeeld naar 27 verschillende soorten delicten. In 2025 werden in de buurt Dalen 52 misdrijven door de politie vastgelegd. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens per maand of per jaar te tonen.

Misdaden naar type delict
De meest voorkomende soorten misdrijven in de buurt Dalen in 2025 zijn Horizontale fraude (10 delicten) en Diefstal van brom-, snor-, fietsen (9 delicten).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal geregistreerde misdaden voor de tien meest voorkomende soorten delicten in 2025 in de buurt Dalen.

Definities misdaad
Misdaad totaal per maand
In september 2026 zijn er 3 misdrijven in de buurt Dalen geregistreerd.
Afbeelding van een warmtekaart (een heatmap in het Engels, een visuele weergave van data waarbij kleuren worden gebruikt om waarden weer te geven) met het totaal aantal misdrijven in de buurt Dalen per maand en per jaar.

Bovenstaande warmtekaart geeft een visuele weergave van het totaal aantal door de politie geregistreerde misdrijven per maand in de buurt Dalen over de afgelopen 6 jaar.

Alle gegevens zijn beschikbaar in het Excel document met politiedata als onderdeel van de download voor de gemeente Coevorden.

Misdaden per 1.000 inwoners
Er waren 9 misdrijven per 1.000 inwoners van het type ‘diefstal’ in 2025 in de buurt Dalen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Criminaliteit: aantal misdaden per 1.000 inwoners in 2025 in de buurt Dalen.

De grafiek toont de meest recente gegevens over het aantal misdaden per 1.000 inwoners voor de buurt Dalen. De gegevens over misdaden zijn hiertoe gegroepeerd in (1) het totaal aantal diefstallen (alle vormen, zoals diefstal uit woningen en schuren, diefstal van auto’s en fietsen en winkeldiefstal), (2) geweld en seksmisdrijven, (3) milieuovertredingen, (4) oplichting, (5) verkeersovertredingen, (6) vernielingen en misdrijven tegen de openbare orde en (7) alle overige misdrijven. De definities van alle verschillende soorten delicten met daarbij de categorie waarin deze zijn ingedeeld zijn te vinden in de bronbeschrijving van de politiedata.

Verkiezingen in de buurt Dalen

Bekijk de beschikbare verkiezingsuitslagen en informatie over de stembureaus in de buurt Dalen.

Uitslagen gemeenteraadsverkiezingen 2026
Stembureaus in de buurt Dalen
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Verkiezingsuitslagen per stembureau met het aantal stemmen per partij bij de verkiezingen voor de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026. Gebruik het filter boven de grafiek om de uitslagen per stembureau weer te geven. Er waren bij deze verkiezingen 2 stembureaus in de buurt Dalen.

Onderstaande grafiek toont het aantal stemmen per politieke partij dat bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 is uitgebracht. Er waren bij deze verkiezingen 2 stembureaus in de buurt Dalen. Gebruik het filter boven de grafiek en toon de uitslagen voor elk van de 2 stembureaus in de buurt Dalen.

Bekijk veel meer informatie over de verkiezingen op de pagina met alle 50 stembureaus in de gemeente Coevorden en op de pagina met alle verkiezingsuitslagen voor de gemeente Coevorden. En download alle verkiezingsdata in een Excel document als onderdeel van de uitgebreide informatie voor de gemeente Coevorden.

Stembureaus Coevorden
Adressen en leefomgeving in de buurt Dalen

Bekijk gegevens over adressen, gebruiksdoelen, bouwperioden, dichtheid, de nabijheid van voorzieningen, energieverbruik en energielabels in de buurt Dalen.

Informatie op basis van de BAG (de Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) van 1 juli 2026. De buurt Dalen telt in totaal 1.646 adressen, met 1.631 verblijfsobjecten en 15 standplaatsen (er zijn geen ligplaatsen). Alle adressen in buurt Dalen liggen binnen de bebouwde kom.

Adressen Coevorden
Adressen: gebruiksdoelen
In de buurt Dalen zijn er 1.553 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel woonfunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor de buurt Dalen.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 460 panden uit de bouwperiode 1970 tot 1980 in de buurt Dalen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor de buurt Dalen. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 juli 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Dichtheid per km² van bevolking, adressen en auto’s

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt Dalen voor 2026.


Onderstaande tabel toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt Dalen voor 2026:

DichtheidNederlandBuurt Dalen
Bevolking5391.268
Adressen2.093404
Autos275840

De data over het aantal inwoners-, adressen- en personenauto’s per vierkante kilometer land geven een beeld van ‘de mate van concentratie van menselijke activiteiten’ in de buurt Dalen ten opzichte van het gemiddelde voor Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Toelichting
Gemiddelde afstand tot voorzieningen
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een huisartsenpraktijk in de buurt Dalen is 0,7.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt Dalen tot de dichtstbijzijnde voorziening. De gebruikte cijfers komen uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor 2025.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt Dalen tot de dichtstbijzijnde voorziening voor 2025:

VoorzieningAfstand in km
Huisartsenpraktijk0,7
Supermarkt0,7
Restaurant0,7
Basisonderwijs0,8
Voortgezet onderwijs5,7
Bibliotheek0,8
Treinstation1,1
Sportterrein1,6
Bioscoop15,8
Museum5,3

De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting.

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen
Gemiddeld aardgas- en elektriciteitsverbruik per woning per jaar in de buurt Dalen.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddeld energieverbruik per woning per jaar in de buurt Dalen.


Onderstaande tabel toont het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik per type woning voor 2024 voor de buurt Dalen:

Soort woningGemiddeld gasverbruikGemiddelde elektriciteitslevering per woning
Appartement7802.080
Tussenwoning9301.940
Hoekwoning1.0202.150
Twee-onder-één-kap woning1.1002.620
Vrijstaande woning1.3603.580
Koopwoning1.2303.160
Huurwoning9001.930

Data over het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik voor aardgas in m3. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen. Het verbruik van gas en elektra is ook bekend per woningtype, zie de tabel.

Toelichting Meer gas
Energielabels
De meest voorkomende energielabels in de buurt Dalen zijn C (508 adressen) en A (284 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in de buurt Dalen. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 oktober 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel C komt het meeste voor in de buurt Dalen: 508 adressen hebben energielabel C. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente Coevorden bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Adressen in de buurt Dalen
Tabel met 1.662 adressen in de buurt Dalen.

Onderstaande tabel toont alle openbare ruimtes en alle unieke combinaties van straten en huisnummers voor de buurt Dalen. Één straat kan in meer dan één buurt voorkomen. Vind de buurt bij je adres op de pagina met alle adressen voor de gemeente Coevorden.

Openbare ruimteHuisnummer(s)Postcode(s)WoonplaatsAantal adressen
Achterbente1 t/m 177751SKDalen12
Achterkamp1 t/m 167751ZM t/m 7751ZNDalen15
Ballandstraat1 t/m 457751CT t/m 7751CVDalen42
Beltmolen1 t/m 97751HCDalen5
Biezenstraat1 t/m 147751BCDalen11
Binnenweg1 t/m 117751GGDalen6
Bovenkruier1 t/m 197751DTDalen10
Brinkkampen1 t/m 107751ZGDalen7
Brinkweg1 t/m 167751ZCDalen12
Burg Bouwmeesterstraat--Dalen0
Burg Fonteinstraat1 t/m 1007751CA t/m 7751CDDalen76
Burg ten Holteweg1 t/m 447751CR t/m 7751CSDalen37
Dalerveensestraat1 t/m 287751ZT t/m 7751ZVDalen23
Dokter Christiaansplein1 t/m 157751EKDalen15
Dokter Christiaansstraat2 t/m 127751ELDalen6
Emmerweg1 t/m 707751AL t/m 7751APDalen85
Fledderusstraat1 t/m 307751CW t/m 7751CXDalen26
Goornstraat1 t/m 247751EA t/m 7751EBDalen24
Grondzeiler1 t/m 117751HADalen6
Hoofdstraat2 t/m 677751GA t/m 7751GDDalen54
Keuterbrink1 t/m 197751AT t/m 7751AVDalen19
Kieftenpad--Dalen0
Kieftenweg1 t/m 757751DA t/m 7751DBDalen64
Kleine Veld1 t/m 597751BD t/m 7751BGDalen44
Kolkakkers2 t/m 1047751DG t/m 7751DLDalen82
Korenmolen1 t/m 357751DWDalen23
Kruisakkers1 t/m 127751DDDalen8
Kruisstraat1 t/m 257751GHDalen19
Kymmelskampen1 t/m 497751GN t/m 7751GPDalen48
Lahuisstraat1 t/m 27751EHDalen2
Laveringsveen1 t/m 307751DM t/m 7751DNDalen27
Luunkamp1 t/m 417751ZD t/m 7751ZEDalen37
Maandehof1 t/m 427751CZDalen39
Meester Cassastraat1 t/m 767751EC t/m 7751EGDalen46
Meulenhof5 t/m 397751AEDalen18
Meulenpad1 t/m 67751CHDalen5
Middenkamp17751ZKDalen1
Molenakkers2 t/m 107751DSDalen5
Molenwijk1 t/m 287751CGDalen25
Noordwijk1 t/m 557751AG t/m 7751AKDalen57
Oliemolen1 t/m 107751DVDalen8
Oude Coevorderweg2 t/m 227751GR t/m 7751GSDalen12
Oude Dalerveensestraat1 t/m 237751ADDalen22
Pelmolen1 t/m 57751DPDalen3
Reimersstraat1 t/m 127751AWDalen8
Reindersdijk1 t/m 107751SH t/m 7751SJDalen10
Riddermanstraat1 t/m 37751EJDalen3
Schoolstraat5 t/m 237751GJDalen17
Sleedoornstraat18 t/m 467751ASDalen21
Stationsstraat1 t/m 207751GEDalen13
Stellingmolen1 t/m 127751HBDalen12
Thyakkerstraat2 t/m 347751CJ t/m 7751CKDalen29
Tjasker1 t/m 97751HGDalen5
Verbindingsweg1 t/m 377751BA t/m 7751BBDalen30
Vleerweg1 t/m 97751BEDalen7
Voorkamp1 t/m 177751ZHDalen14
Walakkers1 t/m 157751DCDalen15
Watermolen2 t/m 67751DRDalen3
Weidemolen2 t/m 67751DZDalen3
Weiert1 t/m 207751AADalen22
Wendakkers1 t/m 587751DEDalen39
Westerwijk1 t/m 807751CL t/m 7751CPDalen60
Wettringerlaan1 t/m 437751GVDalen41
Wilgenstraat2 t/m 607751AR t/m 7751AZDalen37
Windmolen1 t/m 147751HEDalen13
Woertstraat2 t/m 147751CEDalen7
Zaagmolen1 t/m 87751DXDalen8
de Bente1 t/m 717751GK t/m 7751GMDalen56
de Brinken1 t/m 407751AB t/m 7751ACDalen32
de Kamp2 t/m 147751ZJDalen12
de Spil1 t/m 237751HDDalen29
de Steeg1 t/m 97751AXDalen9
de Waag1 t/m 257751GWDalen21

Bovenstaande tabel toont de gegevens voor 73 openbare ruimtes en 1.662 adressen in de buurt Dalen. Dit zijn alle adressen en openbare ruimtes op basis van de BAG- en de topografische kaarten (BRT) van het Kadaster van 1 juli 2026.

Een openbare ruimte is een door de gemeente aangewezen gebied dat is ingericht en wordt onderhouden voor publiek gebruik. Dit kan bijvoorbeeld een straat, weg, plein, park, erf, spoorbaan of brug zijn. Zie de toelichting voor een verdere definitie. Klik op de naam van een openbare ruimte om de pagina met statistieken voor die ruimte weer te geven. Bekijk de definities van de soorten openbare ruimtes.

De BAG (Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Adressen Coevorden
Tabelgebruik:

  • Bekijk in de tabel alle openbare ruimtes en unieke combinaties van straten en huisnummers in deze buurt.
  • Zoek in de tabel met het zoekveld boven de tabel. De rijen worden hiermee gefilterd zodat alleen rijen waarin de zoekterm voorkomt zichtbaar blijven.
  • Sorteer de tabel door op een kolomtitel te klikken.
  • Blader door de tabel met de knoppen onder de tabel.
  • Op kleine schermen: de eerste kolom blijft staan, verschuif de tabel horizontaal om alle kolommen te zien.
Download de buurt-rapportage!
Download hier de PDF buurt-rapportage met 100 grafieken en kaarten!

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download de buurt-rapportage voor Buurt Dalen. Met veel extra informatie in 100 kaarten en grafieken! Met regionale vergelijkingen en met onderwerpen uitgezet in de tijd. Als PDF document: makkelijk te bewaren, delen en printen.

Download!
Gebieden
Tabel met de gebieden die de buurt Dalen ‘raken’.
Soort gebiedNaam gebiedAantal adressen
Postcode numeriek77511660
DeelkernAchterbente12
DeelkernDe Bente57
WoonkernDalen1661
WoonplaatsDalen1664
WijkDalen1664
GemeenteCoevorden1664
ProvincieDrenthe1664
WaterschapWaterschap Vechtstromen1664
LandNederland1664

Bovenstaande tabel toont de regionale gebieden die de buurt Dalen ‘raken’ met het aantal adressen uit de buurt Dalen dat in het betreffende gebied ligt.

Buurt Dalen ‘raakt’ andere gebieden zoals bijvoorbeeld een woonplaats of waterschap wanneer de geometrieën van de buurt Dalen en die van de andere gebieden elkaar overlappen of snijden. De gebieden zijn op basis van de gebiedsindelingen van het CBS van 2026 en de topografische kaarten van het Kadaster van 2026 bepaald. Klik op de naam van een gebied om de pagina met statistieken voor dat gebied weer te geven.

Alle onderwerpen en vergelijken

Bekijk de meest recente cijfers over meer dan 250 onderwerpen en vergelijk de buurt Dalen met andere gebieden.

Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!
Kies een categorie en bekijk de bijbehorende onderwerpen.

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor de buurt Dalen voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

Bedrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Bedrijfsvestigingen totaal420Aantal2025
A Landbouw, bosbouw en visserij20Aantal2025
B-F Nijverheid en energie50Aantal2025
G+I Handel en horeca95Aantal2025
H+J Vervoer, informatie en communicatie10Aantal2025
K-L Financiële diensten, onroerend goed35Aantal2025
M-N Zakelijke dienstverlening90Aantal2025
O-Q Overheid, onderwijs en zorg70Aantal2025
R-U Cultuur, recreatie, overige diensten50Aantal2025
% A Landbouw, bosbouw en visserij4,76%Percentage2025
% B-F Nijverheid en energie12%Percentage2025
% G+I Handel en horeca23%Percentage2025
% H+J Vervoer, informatie en communicatie2,38%Percentage2025
% K-L Financiële diensten, onroerend goed8,3%Percentage2025
% M-N Zakelijke dienstverlening21%Percentage2025
% O-Q Overheid, onderwijs en zorg17%Percentage2025
% R-U Cultuur, recreatie, overige diensten12%Percentage2025

De cijfers over bedrijven tonen het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt Dalen, uitgesplitst naar bedrijfstak. Een vestiging is een locatie van een bedrijf, instelling of zelfstandige waar of van waaruit activiteiten worden uitgevoerd.

Bevolking
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Inwoners3.260Aantal2026
Mannen1.630Aantal2026
Vrouwen1.630Aantal2026
0 tot 15 jaar375Aantal2026
15 tot 25 jaar335Aantal2026
25 tot 45 jaar520Aantal2026
45 tot 65 jaar925Aantal2026
65 jaar of ouder1.105Aantal2026
Ongehuwd1.225Aantal2026
Gehuwd1.545Aantal2026
Gescheiden220Aantal2026
Verweduwd270Aantal2026
% Mannen50%Percentage2026
% Vrouwen50%Percentage2026
% 0 tot 15 jaar12%Percentage2026
% 15 tot 25 jaar10%Percentage2026
% 25 tot 45 jaar16%Percentage2026
% 45 tot 65 jaar28%Percentage2026
% 65 jaar of ouder34%Percentage2026
% Ongehuwd38%Percentage2026
% Gehuwd47%Percentage2026
% Gescheiden6,8%Percentage2026
% Verweduwd8,3%Percentage2026
Geboorten15Aantal2025
Geboorte relatief0Aantal per 1.000 inwoners2025
Sterftes50Aantal2025
Sterfte relatief15Aantal per 1.000 inwoners2025
Leerlingen PO230Aantal2025
Leerlingen VO150Aantal2025
Studenten MBO90Aantal2025
Studenten HBO70Aantal2025
Studenten WO20Aantal2025
Praktisch opleidingsniveau600Aantal2024
Middelbaar opleidingsniveau1.040Aantal2024
Hoger opleidingsniveau690Aantal2024
% Praktisch opleidingsniveau26%Percentage2024
% Middelbaar opleidingsniveau45%Percentage2024
% Hoger opleidingsniveau30%Percentage2024
Jongeren met jeugdzorg in natura35Aantal2024
% Jongeren met jeugdzorg5,5%Percentage2024
Wmo cliënten245Aantal2024
Wmo cliënten per 1.000 inwoners77Aantal per 1.000 inwoners2024
Bevolkingsdichtheid1.268Aantal per km²2026

De inwonersaantallen worden altijd op vijftallen afgerond, hierdoor kan het voorkomen dat een optelling van subgroepen (zoals inwoners naar geslacht of naar leeftijd) licht afwijkt van het totaal aantal inwoners.

Energie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning3.160Gemiddeld in kWh2024
Gemiddelde elektriciteitsteruglevering per woning1.680Gemiddeld in kWh2024
% Woningen met zonnestroom60%Percentage2024
% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmd24%Percentage2024
Gemiddelde elektriciteitslevering appartement2.080Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering tussenwoning1.940Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering hoekwoning2.150Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering twee-onder-één-kap woning2.620Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering vrijstaande woning3.580Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering huurwoning1.930Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering koopwoning3.160Gemiddeld in kWh2023
Gemiddeld aardgasverbruik per woning1.030Gemiddeld per m³2024
% Woningen met stadsverwarming0%Percentage2014
% Aardgasvrije woningen4%Percentage2024
% Aardgaswoningen75%Percentage2024
Gemiddeld aardgasverbruik appartement780Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik tussenwoning930Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik hoekwoning1.020Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik twee-onder-één-kap woning1.100Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik vrijstaande woning1.360Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik koopwoning1.230Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik huurwoning900Gemiddeld per m³2023
Publieke laadpalengeen dataAantalgeen data
Adressen zonder energielabel120Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel551Aantal2026
Adressen met definitief energielabel975Aantal2026
Energielabels A+++++0Aantal2026
Energielabels A++++3Aantal2026
Energielabels A+++30Aantal2026
Energielabels A++20Aantal2026
Energielabels A+28Aantal2026
Energielabels A284Aantal2026
Energielabels B254Aantal2026
Energielabels C508Aantal2026
Energielabels D183Aantal2026
Energielabels E41Aantal2026
Energielabels F78Aantal2026
Energielabels G97Aantal2026

De onderwerpen in de categorie energieverbruik tonen onder meer het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik en de energielabels van gebouwen in de buurt Dalen. Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het minst energiezuinige label en A++++ het meest energiezuinige label.

Gezondheid-gedrag
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Rookt tabak13%Percentage2024
Voldoet aan de alcoholrichtlijn42%Percentage2024
Drinken80%Percentage2024
Zwaar drinken10%Percentage2024
Overmatig drinken6%Percentage2024
Overgewicht54%Percentage2024
Ernstig overgewicht (obesitas)16%Percentage2024
Voldoet aan de beweegrichtlijn47%Percentage2024
Wekelijks sporten51%Percentage2024
Lopen en/of fietsen naar school of werk34%Percentage2024
Lopen naar school of werk12%Percentage2024
Fietsen naar school of werk27%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Dalen. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-overig
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Eenzaam41%Percentage2024
Ernstig eenzaam10%Percentage2024
Emotioneel eenzaam23%Percentage2024
Sociaal eenzaam29%Percentage2024
Matig/veel regie over het eigen leven89%Percentage2024
Moeite met rondkomen8%Percentage2024
Krijgt steun van anderen95%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door buren3%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door wegverkeer5%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg >50 km/uur3%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg <50 km/uur3%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door treinverkeer1%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door vliegverkeer1%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door windturbines1%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring wegverkeer2%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring treinverkeer0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring vliegverkeer0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring buren2%Percentage2024
Tevreden met de woning93%Percentage2024
Tevreden met de woonomgeving93%Percentage2024
Tevreden met het groen in de omgeving94%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden binnen70%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden buiten73%Percentage2024
Vrijwilligerswerk36%Percentage2024
Mantelzorger16%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Dalen. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-ziekte
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Goed ervaren gezondheid76%Percentage2024
Één of meer langdurige aandoeningen35%Percentage2024
Beperkt vanwege gezondheid35%Percentage2024
Ernstig beperkt vanwege gezondheid4%Percentage2024
Één of meerdere keren gevallen28%Percentage2024
Langdurige ziekte en beperkt33%Percentage2024
Lage veerkracht12%Percentage2024
Hoge veerkracht58%Percentage2024
Hoog risico op angst of depressie5%Percentage2024
Suïcide gedachten de laatste 12 maanden8%Percentage2024
(Heel) veel stress in afgelopen 4 weken14%Percentage2024
Één of meer lichamelijke beperkingen16%Percentage2020
Beperking in horen5%Percentage2020
Beperking in zien4%Percentage2020
Beperking in bewegen11%Percentage2020
Broze gezondheid26%Percentage2024
Broze metale gezondheid35%Percentage2024
Broze lichamelijke gezondheid24%Percentage2024
Broze gezondheid in het sociale domein26%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Dalen. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Huishoudens
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huishoudens1.515Aantal2026
Eenpersoonshuishoudens485Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens1.030Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen600Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens met kinderen430Aantal2026
% Eenpersoonshuishoudens32%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens68%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen40%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens met kinderen28%Percentage2026
Gemiddelde huishoudensgrootte2,1Gemiddeld aantal2026

Het aantal huishoudens betreft het aantal particuliere huishoudens op 1 januari van een jaar. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen in een woonruimte wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. De cijfers over huishoudens op wijk- en buurtniveau worden afgerond op vijftallen.

Inkomen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Werkzame beroepsbevolking1.600Aantal2024
Netto arbeidsparticipatie69%Percentage2024
% Werknemers81%Percentage2024
% Werknemers met vaste arbeidsrelatie59%Percentage2024
% Werknemers met flexibele arbeidsrelatie23%Percentage2024
% Zelfstandigen19%Percentage2024
Inkomensontvangers2.800Aantal2024
Inkomensontvangers per 1.000 inwoners868Aantal per 1.000 inwoners2024
Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger€41.900Gemiddeld in Euro2024
Gemiddeld inkomen per inwoner€35.900Gemiddeld in Euro2024
40% personen met laagste inkomen39%Percentage2024
20% personen met hoogste inkomen20%Percentage2024
% Personen in armoede1,1%Percentage2024
% Personen tot 25% boven armoedegrens3,2%Percentage2024
Gemiddeld huishoudinkomen€44.500euro2023
40% huishoudens met laagste inkomen31%Percentage2024
20% huishoudens met hoogste inkomen23%Percentage2024
% Huishoudens met een laag inkomen1,3%Percentage2023
% Huishoudens onder of rond sociaal minimum2,9%Percentage2023
% Huishoudens tot 110% van sociaal minimum5,3%Percentage2023
% Huishoudens tot 120% van sociaal minimum7,2%Percentage2023
Mediaan vermogen van particuliere huishoudens€246.900euro2024
Personen per soort uitkering - Bijstand40Aantal2025
Personen per soort uitkering - AO110Aantal2025
Personen per soort uitkering - WW20Aantal2025
Personen per soort uitkering - AOW990Aantal2025
% Personen per soort uitkering - Bijstand1%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AO3%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - WW1%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AOW31%Percentage2025

De inkomensgegevens beschrijven het inkomen van personen en particuliere huishoudens in de buurt Dalen. Het besteedbaar inkomen is het bruto-inkomen verminderd met onder meer belastingen, premies en betaalde inkomensoverdrachten. Vanwege statistische geheimhouding worden niet voor ieder gebied inkomensgegevens gepubliceerd.

Migratie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland3.040Aantal2026
Herkomst buiten Nederland220Aantal2026
Herkomst Europa120Aantal2026
Herkomst buiten Europa100Aantal2026
% Herkomst Nederland93%Percentage2026
% Herkomst buiten Nederland6,7%Percentage2026
% Herkomst Europa3,68%Percentage2026
% Herkomst buiten Europa3,07%Percentage2026
Geboren in Nederland met herkomst Nederland3.035Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst Europa70Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa50Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland120Aantal2026
Geboren in Nederland3.155Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa50Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa50Aantal2026
Geboren buiten Nederland100Aantal2026
% Geboren in Nederland met herkomst Nederland93%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst Europa2,15%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland3,68%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa1,53%Percentage2026
% Geboren in Nederland97%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa1,53%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa1,53%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland3,07%Percentage2026
Autochtoon3.065Aantal2022
Westers140Aantal2022
Niet-westers50Aantal2022
Nederlandse Antillen en Aruba0Aantal2022
Marokko0Aantal2022
Suriname10Aantal2022
Turkije5Aantal2022
Overig niet-westers45Aantal2022

De onderwerpen in de categorie migratie gaan over de herkomst en migratie van inwoners van de buurt Dalen. De herkomst is gebaseerd op het geboorteland van de persoon en diens ouders. De migratiecijfers tonen onder meer vestiging, vertrek, immigratie en emigratie.

Misdrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Misdrijven52Aantal2025
Diefstal28Aantal2025
Geweld en seksmisdrijven1Aantal2025
Milieu overtredingen0Aantal2025
Oplichting12Aantal2025
Verkeersovertredingen5Aantal2025
Vernieling4Aantal2025
Overige misdrijven2Aantal2025
Misdrijven per 1.000 inwoners16Aantal per 1.000 inwoners2025
Diefstal per 1.000 inwoners9Aantal per 1.000 inwoners2025
Geweld en seksmisdrijven per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Milieu overtredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Oplichting per 1.000 inwoners4Aantal per 1.000 inwoners2025
Verkeersovertredingen per 1.000 inwoners2Aantal per 1.000 inwoners2025
Vernieling per 1.000 inwoners1Aantal per 1.000 inwoners2025
Overige misdrijven per 1.000 inwoners1Aantal per 1.000 inwoners2025

De cijfers over misdrijven tonen de door de politie geregistreerde misdrijven in de buurt Dalen, zowel als aantal als omgerekend per 1.000 inwoners. Niet ieder gepleegd misdrijf wordt gemeld of geregistreerd.

Nabijheid voorzieningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand0,7Gemiddelde afstand in km2025
Huisartsenpraktijken binnen 1 km0,7Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 3 km1,0Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 5 km1,2Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpost afstand16Gemiddelde afstand in km2024
Apotheek afstand0,7Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuis met poli afstand5,3Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km0,2Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km5,3Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuis zonder poli afstand16Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km2,0Gemiddeld aantal2025
Supermarkt afstand0,7Gemiddelde afstand in km2025
Supermarkten binnen 1 km0,9Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 3 km1,1Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 5 km3,4Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand0,6Gemiddelde afstand in km2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km2,5Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km3,1Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km10Gemiddeld aantal2025
Warenhuis afstand4,9Gemiddelde afstand in km2025
Warenhuizen binnen 5 km0,6Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 10 km2,0Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 20 km5,9Gemiddeld aantal2025
Café afstand3,9Gemiddelde afstand in km2025
Cafés binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 3 km0,1Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 5 km2,1Gemiddeld aantal2025
Cafetaria afstand0,6Gemiddelde afstand in km2025
Cafetaria binnen 1 km2,4Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 3 km3,2Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 5 km8,4Gemiddeld aantal2025
Restaurant afstand0,7Gemiddelde afstand in km2025
Restaurants binnen 1 km4,2Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 3 km5Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 5 km11Gemiddeld aantal2025
Hotel afstand5,1Gemiddelde afstand in km2025
Hotels binnen 5 km0,9Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 10 km3,1Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 20 km9,2Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijf afstand0,6Gemiddelde afstand in km2025
Kinderdagverblijven binnen 1 km2,4Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 3 km3,1Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 5 km8,5Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang afstand0,7Gemiddelde afstand in km2025
Buitenschoolseopvang binnen 1 km1,5Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 3 km2,1Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 5 km4,7Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs afstand0,8Gemiddelde afstand in km2025
Basisonderwijs binnen 1 km0,8Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 3 km1,3Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 5 km7,2Gemiddeld aantal2025
Voortgezet onderwijs afstand5,7Gemiddelde afstand in km2024
Voortgezet onderwijs binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 5 km0,1Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 10 km2,0Gemiddeld aantal2024
VMBO afstand5,7Gemiddelde afstand in km2024
VMBO binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 5 km0,1Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 10 km2,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO afstand5,7Gemiddelde afstand in km2024
HAVO VWO binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 5 km0,1Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2024
Openbaar groen afstand0,4Gemiddelde afstand in km2017
Park of plantsoen afstand0,4Gemiddelde afstand in km2017
Dagrecreatief terrein afstand3,0Gemiddelde afstand in km2017
Bos afstand1,8Gemiddelde afstand in km2017
Open natuurlijk terrein afstand4,7Gemiddelde afstand in km2017
Open droog natuurlijk terrein afstand5,2Gemiddelde afstand in km2017
Open nat natuurlijk terrein afstand4,8Gemiddelde afstand in km2017
Semi-openbaar groen afstand0,7Gemiddelde afstand in km2017
Sportterrein afstand1,6Gemiddelde afstand in km2017
Volkstuin afstand3,5Gemiddelde afstand in km2017
Verblijfsrecreatief terrein afstand2,9Gemiddelde afstand in km2017
Begraafplaats afstand0,7Gemiddelde afstand in km2017
Recreatief binnenwater afstand2,8Gemiddelde afstand in km2017
Oprit hoofdverkeersweg afstand1,1Gemiddelde afstand in km2025
Treinstation afstand1,1Gemiddelde afstand in km2025
Belangrijk overstapstation afstand16Gemiddelde afstand in km2025
Bibliotheek afstand0,8Gemiddelde afstand in km2025
Zwembad afstand5,8Gemiddelde afstand in km2025
Kunstijsbaan afstand66Gemiddelde afstand in km2025
Podiumkunsten afstand11Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 20 km2,6Gemiddeld aantal2024
Poppodium afstand22Gemiddelde afstand in km2024
Bioscoop afstand16Gemiddelde afstand in km2025
Bioscopen binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 20 km2,6Gemiddeld aantal2025
Sauna afstand5,2Gemiddelde afstand in km2025
Zonnebank afstand16Gemiddelde afstand in km2025
Museum afstand5,3Gemiddelde afstand in km2024
Musea binnen 5 km0,2Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 20 km3,4Gemiddeld aantal2024
Attractie afstand3,3Gemiddelde afstand in km2025
Attracties binnen 10 km2,0Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 20 km5,3Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 50 km22Gemiddeld aantal2025
Brandweerkazerne afstand3,2Gemiddelde afstand in km2025

Het CBS publiceert gegevens over de nabijheid van voorzieningen voor inwoners van de buurt Dalen. De afstanden zijn gemiddelden over de weg en de nabijheidsindicatoren tonen hoeveel voorzieningen binnen een bepaalde afstand beschikbaar zijn.

Omgeving
OnderwerpWaardeEenheidJaar
RegiocodeBU01092022Code2026
RegionaamDalenNaam2026
Soort regioBuurtCategorisch type2026
Sorteercode01092022Code2026
Oppervlakte totaal257Aantal hectaren2026
Oppervlakte land257Aantal hectaren2026
Oppervlakte water0Aantal hectaren2026
Mate van stedelijkheid5Indicator 1-52026
Omgevingsadressendichtheid404Gemiddeld aantal per km²2026
Adressen totaal1.646Aantal2026
Adressen met postcode1.644Aantal2026
Adressen met woonfunctie1.553Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie14Aantal2026
Adressen met celfunctie0Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie5Aantal2026
Adressen met industriefunctie47Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie5Aantal2026
Adressen met logiesfunctie3Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie1Aantal2026
Adressen met sportfunctie1Aantal2026
Adressen met winkelfunctie33Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie10Aantal2026
Verblijfsobjecten1.631Aantal2026
Ligplaatsen0Aantal2026
Standplaatsen15Aantal2026
Panden met adres1.391Aantal2026
Adressen met pand1.631Aantal2026
Percelen met adres1.304Aantal2026
Adressen met perceel1.646Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom1.645Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom1Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom1.552Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom1Aantal2026
Panden met adres voor 1700geen dataAantal2026
Panden met adres 1700 tot 1900geen dataAantal2026
Panden met adres 1900 tot 1925geen dataAantal2026
Panden met adres 1925 tot 1950geen dataAantal2026
Panden met adres 1950 tot 1970geen dataAantal2026
Panden met adres 1970 tot 1980geen dataAantal2026
Panden met adres 1980 tot 1990geen dataAantal2026
Panden met adres 1990 tot 2000geen dataAantal2026
Panden met adres 2000 tot 2010geen dataAantal2026
Panden met adres 2010 tot 2020geen dataAantal2026
Panden met adres 2020 en latergeen dataAantal2026
Adressen met pand voor 17001Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 190039Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 192573Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 195081Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 1970240Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 1980536Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 1990243Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 2000246Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 201064Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 202037Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later71Aantal2026
Postcodegebied7751AA-7751ZVNaam2026
Meest voorkomende postcode7751Naam2026
Dekkingspercentage meest voorkomende postcode100%Percentage2026

De onderwerpen in de categorie omgeving beschrijven onder meer de oppervlakte, het aantal adressen, de bevolkingsdichtheid en de omgevingsadressendichtheid van de buurt Dalen.

Verkeersongevallen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal5Aantal2025
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade3Aantal2025
Verkeersongevallen letselschade2Aantal2025
Verkeersongevallen dodelijk0Aantal2025

De gegevens over verkeersongevallen in de buurt Dalen zijn gebaseerd op de registratie van verkeersongevallen door Rijkswaterstaat.

Vervoer
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Personenauto’s totaal2.160Aantal2025
Personenauto’s - brandstof benzine1.540Aantal2025
Personenauto’s - overige brandstof615Aantal2025
Personenauto’s per huishouden1,44Aantal2025
Personenauto’s naar oppervlakte840Aantal2025
Motorfietsen225Aantal2025

De vervoersgegevens tonen onder meer het aantal personenauto’s en andere voertuigen in de buurt Dalen. De voertuiggegevens zijn gebaseerd op het Nederlandse kentekenregister van de RDW.

Woningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad1.518Aantal2025
Woningen per 1.000 inwoners469Aantal per 1.000 inwoners2025
Nieuwbouw woningen1Aantal2025
Niet-woningvoorraad79Aantal2025
Nieuwbouw niet-woningen0Aantal2025
Gemiddelde woningwaarde€349.000Gemiddeld in Euro2025
Woningwaarde klasse€300.000 tot €350.000Categorisch type2025
Eengezinswoningen1.290Aantal2025
Meergezinswoningen228Aantal2025
Koopwoningen1.184Aantal2025
Huurwoningen334Aantal2025
Huurwoningen woningcorporaties258Aantal2025
Huurwoningen overige verhuurders76Aantal2025
Eigendom onbekend0Aantal2025
Bewoond1.472Aantal2025
Onbewoond46Aantal2025
% Koopwoningen78%Percentage2025
% Huurwoningen22%Percentage2025
% Huurwoningen woningcorporaties17%Percentage2025
% Huurwoningen overige verhuurders5%Percentage2025
% Eigendom onbekend0%Percentage2025
% Eengezinswoningen85%Percentage2025
% Meergezinswoningen15%Percentage2025
% Bewoond97%Percentage2025
% Onbewoond3%Percentage2025
Appartementen249Aantal2026
Tussenwoningen130Aantal2026
Hoekwoningen120Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen386Aantal2026
Vrijstaande woningen668Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen16%Percentage2026
% Tussenwoningen8%Percentage2026
% Hoekwoningen8%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen25%Percentage2026
% Vrijstaande woningen43%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 1945161Aantal2026
Woningen 1945 tot 1965154Aantal2026
Woningen 1965 tot 1975411Aantal2026
Woningen 1975 tot 1985316Aantal2026
Woningen 1985 tot 1995218Aantal2026
Woningen 1995 tot 2005170Aantal2026
Woningen 2005 tot 201533Aantal2026
Woningen 2015 tot 202582Aantal2026
Woningen 2025 en later8Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend0Aantal2026
% Woningen voor 194510%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 196510%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 197526%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 198520%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 199514%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 200511%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 20152,0%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 20255%Percentage2026
% Woningen 2025 en later1,0%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend0,0%Percentage2026

De woningcijfers voor de buurt Dalen komen voornamelijk van het CBS en de BAG. Ze beschrijven onder meer de woningvoorraad, woningtypen, bouwperioden, eigendom en gemiddelde WOZ-waarde. Cijfers op wijk- en buurtniveau kunnen zijn afgerond op vijftallen.

Download de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren als Excel document. Alle woonplaatsen, wijken en buurten zijn onderdeel van de download voor de gemeente Coevorden. Er is ook een download met alle gemeente-, wijk- en buurtgegevens voor heel Nederland.

Selecteer op een groot scherm een categorie in het menu naast de tabel. Gebruik op een klein scherm de keuzelijst boven de tabel.

Tabelgebruik:

  • Kies een categorie om alleen de onderwerpen uit dat deel van de tabel te tonen.
  • Op grote schermen staat de categoriekeuze naast de tabel; op kleine schermen staat deze erboven.
  • Verschuif de tabel op kleine schermen horizontaal om alle kolommen te bekijken.
Top 5 buurt Dalen: kenmerken met het grootste verschil ten opzichte van Nederland
#KenmerkWaardeWaarde NLVerschilVerschil NLScore
1% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmd24%9%15%6%2,42
2Huisartsenpost afstand1679,34,452,09
3% Jongeren met jeugdzorg5,5%11%-5,5%2,77%1,98
4Geboorte relatief09-951,83
5% Twee-onder-één-kap woningen25%9%16%8,8%1,82

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Coevorden.

RegioSoort regio% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmdHuisartsenpost afstand% Jongeren met jeugdzorgGeboorte relatief% Twee-onder-één-kap woningen
DalenBuurt24%165,5%025%
NederlandLand9%711%99%
CoevordenGemeente14%1510%722%
Verspreide huizen DalenBuurt18%177,5%55%
WachtumBuurt17%1611%522%

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Coevorden.

Top 5 kenmerken buurt Dalen:

De eerste tabel toont de vijf meest kenmerkende onderwerpen voor buurt Dalen. Op deze onderwerpen verschilt buurt Dalen relatief het meest van de rest van Nederland. De vergelijking gebruikt de meest recent beschikbare gegevens per onderwerp.

Regio’s:

De tweede tabel toont de waarden voor de top 5 kenmerken per regio. Getoonde regio’s: buurt Dalen, Nederland, de gemeente, de wijk en de andere buurten binnen de wijk. Hierbij staan de kenmerken in de kolommen en de vergelijkingsgebieden in de rijen.

Berekening van de grootste verschillen:

Het relatieve verschil is berekend als verschilscore. De verschilscore vergelijkt het verschil voor Dalen met het gemiddelde verschil voor Nederland. Zo worden de onderwerpen geselecteerd die relatief het sterkst van het Nederlandse gemiddelde afwijken.

De kolommen van de eerste tabel tonen de rekenstappen. ‘Waarde’ is de waarde voor Dalen, ‘Waarde NL’ het Nederlandse gemiddelde, ‘Verschil’ het verschil tussen beide waarden, ‘Verschil NL’ de gemiddelde afwijking in Nederland en ‘Score’ de daaruit berekende verschilscore.

De verschilscores zijn voor ruim 70 onderwerpen berekend. Uit de onderwerpen met de hoogste scores worden de vijf meest interessante onderwerpen gekozen. Hierdoor worden tegengestelde of vrijwel gelijke onderwerpen niet dubbel getoond en wordt het ontbreken van een onderwerp niet als kenmerk gepresenteerd. Als er bijvoorbeeld relatief veel vrouwen zijn, wordt niet ook automatisch het lage aandeel mannen getoond. Een sterk afwijkende bedrijfstak wordt alleen getoond als deze oververtegenwoordigd is.

Alle verschilscores voor alle wijken en buurten in buurt Dalen staan in de uitgebreide download voor Coevorden.

Data en bronnen

Bekijk de gebruikte open databronnen en definities en download uitgebreide regionale datasets over de buurt Dalen.

Download alle regionale data
Download de uitgebreide datasets voor de gemeente Coevorden.
Afbeelding van Excel documenten uit de download met regionale data.

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download uitgebreide informatie in handige Excel-overzichten voor de gemeente Coevorden. De download bevat regionale statistieken, adressen, verkiezingsuitslagen, misdaadcijfers, detail leeftijdsgegevens en meer.

Download ook de PDF buurt-rapportage voor de buurt Dalen met 100 kaarten en grafieken.

Download!
Gebruikte open data bronnen
Bronvermelding en definities

Veel gegevens op deze pagina komen uit verschillende datasets met regionale cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hierbij is een groot aantal datasets gecombineerd. De meest recente gegevens zijn bijgewerkt tot en met 14 oktober 2026. Daarnaast zijn diverse andere officiële databronnen gebruikt, waaronder het Kadaster, de Kiesraad, de Politie en het RIVM.

Bronnen & definities
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron