Statistieken buurt De Beemden

Statistieken buurt De Beemden

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt De Beemden in de gemeente Den Bosch Vlag van de gemeente Den Bosch. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt De Beemden in de gemeente Den Bosch Vlag van de gemeente Den Bosch. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Kaart van de buurt De Beemden.Bekijk kaart
Buurt De Beemden in het kort

Bekijk de belangrijkste cijfers, de kaart en een korte toelichting over de buurt De Beemden.

Kerncijfers van de buurt De Beemden
Adressen, panden, percelen, woningen, huishoudens en inwoners.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van de belangrijkste cijfers van het Kadaster en het CBS voor de buurt De Beemden.


Onderstaande tabel toont de belangrijkste cijfers van het CBS en het Kadaster voor de buurt De Beemden.

OnderwerpAantalBronJaar data
Adressen met postcode3Kadaster2026
Adressen met woonfunctie2Kadaster2026
Panden met adres2Kadaster2026
Percelen met adres3Kadaster2026
Woningvoorraad2CBS2025
Huishoudens0CBS2026
Inwoners5CBS2026

Op deze pagina vind je een kaart van de buurt De Beemden en de data over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt De Beemden.

Definities
Aantal inwoners op de kaart van de buurt De Beemden
Kaart van de omgeving van de buurt De Beemden.
Afbeelding van de buurt De Beemden op de kaart.

Kaart van de wijk De Groote Wielen met het aantal inwoners per buurt in 2026. De cijfers op de kaart geven de volgende buurten weer: 1: Landelijk gebied De Groote Wielen, 2: De Stek, 3: De Beemden, 4: Centrum De Groote Wielen, 5: De Lanen, 6: De Watertuinen, 7: Broekland, 8: Overig landelijk gebied De Groote Wielen, 9: De Hoven, 10: Vlietdijk, 11: De Groote Vliet, 12: Brabantpoort.

Bekijk de statistieken voor alle 129 gebieden binnen de gemeente Den Bosch via de overzichtspagina van de gebieden in de Den Bosch.

Overzicht gebieden Meer Den Bosch
Over de buurt De Beemden

De buurt De Beemden ligt binnen de wijk De Groote Wielen in de gemeente Den Bosch. De meest voorkomende postcode in de buurt De Beemden is postcode 5236.

Er zijn drie adressen en twee woningen in de buurt De Beemden in de gemeente Den Bosch. 91% van de woningen in de buurt is een huurwoning. De woningen hebben een gemiddelde WOZ waarde van €233.000. Er wonen vijf inwoners in de buurt De Beemden, waarvan het grootste deel (100%) 65 jaar en ouder is. Er zijn geen huishoudens in de buurt De Beemden.

Buurt De Beemden heeft een totale oppervlakte van 33 hectare, waarvan 27 hectare land en 6 hectare water (honderd hectare is één vierkante kilometer, 1 km2). De gemiddelde dichtheid van adressen is 336 adressen per km2.

Meer over de buurt De Beemden:

De gemeente Den Bosch is in 1996 uitgebreid met de gemeente Rosmalen. En in 2015 is de gemeente Maasdonk in de gemeente Den Bosch opgegaan. De gemeente Maasdonk is in 1993 vanuit een samenvoeging van de voormalige gemeenten Geffen en Nuland ontstaan. De gegevens van de buurt De Beemden voor de jaren 2013 tot en met 2024 zijn berekend. Bekijk ook de pagina over de gemeentelijke herindeling van de gemeente Den Bosch.

Blijf op de hoogte

Ontvang een e-mail als er nieuwe cijfers zijn op de pagina Buurt De Beemden.

Wonen in de buurt De Beemden

Bekijk de woningvoorraad, woningkenmerken, woningtypen en de ontwikkeling van de gemiddelde WOZ-waarde in de buurt De Beemden.

Kenmerken van de 2 woningen in de buurt De Beemden
Er zijn 2 woningen in de buurt De Beemden.
Informatie over de woningen in deze regio op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken. En bekijk de woningkenmerken per buurt in de gemeente Den Bosch in een interactieve tabel.

Toelichting
Woningwaarde per jaar
De gemiddelde WOZ waarde in de buurt De Beemden was €233.000 in 2024.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in de buurt De Beemden.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt De Beemden:

JaarGemiddelde WOZ woningwaarde Buurt De Beemden% verschil
2024€233.000geen data

In 2024 was de gemiddelde WOZ woningwaarde in de buurt De Beemden €233.000.

Bekijk ook de ranglijst van de woningwaarden per buurt in de gemeente Den Bosch.

Toelichting
Download een schat aan informatie
  • Uitgebreide informatie in handige Excel overzichten voor de gemeente Den Bosch.
  • Meer dan 250 onderwerpen voor Nederland en alle provincies, gemeenten, wijken en buurten in Nederland.
Woningwaarde en 65-plussers per gebied
De gemiddelde woningwaarde in de buurt De Beemden is €233.000, het percentage inwoners van 65 jaar en ouder is 100% en er zijn 2 woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde woningwaarde per regio op de horizontale as. Deze is afgezet tegen het percentage inwoners van 65 jaar en ouder op de verticale as. Iedere regio wordt als cirkel weergegeven. De omvang van de cirkels hangt af van het aantal woningen in een gebied: hoe meer woningen, hoe groter de cirkel.

Woningwaarde ten opzichte van inwoners van 65 jaar en ouder per gebied, de volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (grijs), provincie Noord-Brabant (bruin), gemeente Den Bosch (geel), 4 woonplaatsen (groen), wijk De Groote Wielen (oranje) en 9 buurten (blauw). De buurt De Beemden wordt in het rood weergegeven. Klik op de naam van een cirkel om de gegevens voor dat gebied weer te geven.

Soorten woningen
Appartementen komen het meeste voor in de buurt De Beemden: er zijn 2 adressen met het woningtype appartementen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de buurt De Beemden.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 juli 2026.

Bevolking in de buurt De Beemden

Bekijk de samenstelling en ontwikkeling van de bevolking in de buurt De Beemden, met cijfers over inwoners, leeftijd, burgerlijke staat, huishoudens, migratieachtergrond, opleidingsniveau, geboorte en sterfte.

Bekijk ook de maandelijkse bevolkingsontwikkeling in de gemeente Den Bosch.

Aantal inwoners per jaar
De buurt De Beemden telt 5 inwoners in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt De Beemden. De gegevens lopen van 2013 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt De Beemden:

JaarAantal inwoners de buurt De Beemden% verschil
202650,0%
202550,0%
20245inf%
20230geen data
20220geen data
20210geen data
20200geen data
20190geen data
20180geen data
20170geen data
20160geen data
20150geen data
20140geen data
20130geen data

De bevolking van de buurt De Beemden is met 5 personen gegroeid van 0 personen in 2013 tot 5 personen in 2026 (dat is een stijging van 5%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2026 was 0 personen (0,0%).

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente Den Bosch.

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in de buurt De Beemden:

In 2013 waren er 0 inwoners in de buurt De Beemden. Het aantal inwoners blijft 0 tot en met 2023. In 2024 is het aantal gestegen tot 5 personen. De stijging ten opzichte van 2023 is 5. Het aantal inwoners blijft 5 tot en met 2026.

Inwoners per leeftijdsgroep in de buurt De Beemden
De grootste getoonde leeftijdsgroep in de buurt De Beemden is 65 jaar of ouder, met 100% van de inwoners.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, leeftijdsgroepen: aantal inwoners op 1 januari 2026 per leeftijdsgroep.

De grafiek toont de leeftijdsgroepen. Het aantal inwoners is ook per individueel levensjaar beschikbaar (alleen de inwoners van 105 jaar en ouder vormen 1 groep). De inwoners naar leeftijd zijn er tot op buurtniveau in het document met leeftijdsgegevens in de download voor de gemeente Den Bosch.

Burgerlijke staat in de buurt De Beemden
Deze grafiek laat zien hoeveel inwoners getrouwd, niet getrouwd, gescheiden of verweduwd zijn.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, burgerlijke staat: aantal en percentage inwoners op 1 januari 2026 naar burgerlijke staat.

Onderverdeling van de bevolking in de buurt De Beemden naar de situaties ‘Ongehuwd’, ‘Gehuwd’, ‘Gescheiden’ en ‘Verweduwd’.

Toelichting
Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in de buurt De Beemden.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2015 tot en met 2026: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in de buurt De Beemden per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt De Beemden:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
2026500
2025500
2024411
2023100
2022000
2021000
2020000
2019000
2018000
2017000
2016000
2015000

In 2026 was de herkomst van inwoners in de buurt De Beemden als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 100%, herkomst uit Europese landen: 0,0% en herkomst uit landen buiten Europa: 0,0% En in 2023 was de verdeling van inwoners naar herkomstgebied als volgt: herkomst uit Nederland: 100%, herkomst uit Europa: 0,0% en herkomst van buiten Europa: 0,0%.

Toelichting Meer migratie
Migratie herkomstlanden

Bekijk ook de detailinformatie over het aantal inwoners in Nederland naar land van herkomst.

Landen van herkomst
Migratie achtergrond: Geboortelanden en herkomstlanden
Van de inwoners van de buurt De Beemden is 100% in Nederland geboren (gegevens 2026).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking in de buurt De Beemden: de grafiek toont het aantal inwoners in 2025, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland. Gebruik het filter om een categorie te selecteren.

De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.

Toelichting
Geboorte per 1.000 inwoners
Er zijn 0 baby’s per 1.000 inwoners geboren in 2025 in de buurt De Beemden.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal levend geboren babies per 1.000 inwoners in de buurt De Beemden.

De cijfers over de geboortes per 1.000 aantal inwoners zijn berekend door het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december te delen door het aantal inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

Er waren in de gemeente Den Bosch als geheel 167 geboortes in augustus 2026. Bekijk de pagina met maandelijkse bevolkingscijfers voor de gemeente Den Bosch.

Cijfers over geboorte

De cijfers over het relatieve aantal geboortes zijn gebaseerd op data van het CBS. Als basis hiervoor is het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december in verhouding tot het aantal inwoners op 1 januari van een jaar in de buurt De Beemden genomen. Het relatieve aantal geboorten kan hoger uitvallen dan verwacht op basis van het inwonertal. Het relatieve cijfer betreft namelijk het aantal geboorten gedurende het jaar ten opzichte van het aantal inwoners op 1 januari. In nieuwbouwwijken kan het aantal inwoners sterk groeien in een jaar. Zo kunnen er in 1 jaar 10 kinderen geboren worden in een wijk waarin op 1 januari slechts 10 inwoners wonen, maar aan het eind van het jaar bijvoorbeeld 200 inwoners.

Sterfte per 1.000 inwoners
Er zijn 0 personen per 1.000 inwoners overleden in 2025 in de buurt De Beemden.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal sterftes per 1.000 inwoners in de buurt De Beemden.

De cijfers over de sterfte per 1.000 aantal inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS. De relatieve sterfte is bepaald als het aantal overledenen van 1 januari tot en met 31 december, per 1.000 inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

In augustus 2026 zijn in de gemeente Den Bosch als geheel 118 inwoners overleden. Bekijk de maandelijkse sterftecijfers voor de gemeente Den Bosch.

Meer sterfte
Onderwijs in de buurt De Beemden

Bekijk de kinderopvang- en onderwijslocaties, gemiddelde reisafstanden, aantallen leerlingen en studenten en de ontwikkeling van het aantal scholen in de buurt De Beemden. Dit is een kleine selectie uit de datasets over het onderwijs. Bekijk véél meer informatie over het onderwijs op AlleCijfers.

Kinderopvang- en onderwijslocaties in de buurt De Beemden
Buurt De BeemdenWijk De Groote WielenGemeente Den Bosch
Aantal kinderopvanglocaties017228
Aantal kindplaatsen01.0388.011
Aantal vestigingen basisonderwijs0447
Aantal leerlingen basisonderwijs01.44013.246
Aantal vestigingen voortgezet onderwijs019
Aantal leerlingen voortgezet onderwijs02.2499.112
Aantal opleidingen middelbaar beroepsonderwijs0010
Aantal studenten middelbaar beroepsonderwijs0014.030
Aantal opleidingen hoger onderwijs0059
Aantal studenten hoger onderwijs0017.559

Bovenstaande tabel toont data van het LRK en DUO over kinderopvang en onderwijs. De gegevens zijn bijgewerkt tot en met 1 oktober 2026.

Het aantal leerlingen betreft het aantal dat onderwijs volgt op een school in de buurt De Beemden. Op de pagina’s over het basisonderwijs en over de middelbare scholen zijn ook gegevens beschikbaar over het huisadres van leerlingen ten opzichte van het adres van de schoolvestigingen.

Gemiddelde afstanden kinderopvang en onderwijs
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een basisschool in de buurt De Beemden is 2,7 kilometer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand staafdiagram toont de gemiddelde afstand in kilometers over de weg tot kinderdagverblijven, buitenschoolseopvang, basisonderwijs, voortgezet onderwijs totaal, VMBO scholen en HAVO VWO scholen. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens voor verschillende soorten locaties te tonen. De gebruikte cijfers komen van uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor de situatie in 2024.


Onderstaande tabel de gemiddelde afstand in kilometers voor verschillende soorten locaties voor kinderopvang en onderwijs. De gegevens worden getoond per (vergelijkings)gebied en gelden voor 2024.

RegioKinderdagverblijfBuitenschoolseopvangBasisonderwijsVoortgezet onderwijsVMBOHAVO VWO
Nederland0,70,70,82,52,63,4
Provincie Noord-Brabant0,70,70,72,62,73,5
Gemeente Den Bosch0,60,60,72,32,32,6
Wijk De Groote Wielen0,60,60,83,73,73,7
Buurt De Groote Vliet1,21,21,33,23,23,2
Buurt Vlietdijk0,40,40,72,52,52,5
Buurt Broekland0,50,40,53,63,63,6
Buurt De Watertuinen0,80,80,84,24,24,2
Buurt De Hoven0,40,40,43,53,53,5
Buurt De Lanen0,80,81,54,14,14,1
Buurt Centrum De Groote Wielen0,80,81,83,83,83,8
Buurt De Stek1,91,92,85,25,25,2
Buurt De Beemden1,81,82,75,25,25,2
Buurt Overig landelijk gebied De Groote Wielen0,91,21,34,44,44,4
Buurt Landelijk gebied De Groote Wielen1,81,82,75,25,25,2

Deze grafiek toont een regionale vergelijking van de gemiddelde reisafstanden voor inwoners van hun woonadres naar de dichtstbijzijnde locaties voor kinderopvang, basisonderwijs en voortgezet onderwijs. De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting. In de grafiek zie je de gegevens voor de buurt De Beemden in vergelijking tot andere gebieden. De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (oranje), provincie Noord-Brabant (bruin), gemeente Den Bosch (geel), wijk De Groote Wielen (groen) en 10 buurten (blauw). Buurt De Beemden wordt in het rood weergegeven.

Leerlingen en studenten in de buurt De Beemden
Er woonden in 2026 geen leerlingen of studenten in de buurt De Beemden.

Er zijn in de buurt De Beemden geen leerlingen in het het PO of VO en geen studenten in het MBO, HBO, of WO geregistreerd. Daarom wordt hier geen grafiek getoond.

Toelichting
Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar per 1 oktober 2024 in de gemeente Den Bosch.

Er zijn geen gegevens over het opleidingsniveau van de inwoners in de buurt De Beemden beschikbaar. Daarom worden hier de gegevens voor de gemeente Den Bosch weergegeven.

De donutgrafiek toont het percentage basis, middelbaar en hoog opgeleiden. Het aantal inwoners per opleidingsniveau wordt getoond door op de grafiek te klikken.

Definities opleidingsniveau

Economie en inkomen in de buurt De Beemden

Bekijk de ontwikkeling van het aantal bedrijven en het gemiddelde inkomen in de buurt De Beemden, met vergelijkingen tussen gebieden.

Bedrijven

Voor buurt De Beemden zijn helaas geen gegevens bekend over het aantal bedrijven.

Advertentie:

De inlegzolen van VeiligVoeten beschermen goed tegen spijkers in je voet!

Huttenbouw of timmerdorp?
Voorkom verwondingen aan je voeten en voel je veilig! Gebruik veiligheidszooltjes, die beschermen goed tegen scherpe objecten in je voet! Het materiaal van de zolen lijkt op dat van een kogelvrij vest. Bescherm je voeten tegen spijkers en schroeven bij het klussen, gebruik ze bij evenementen, draag ze in je laarzen voor extra isolatie en bescherming of gebruik ze in je waterschoenen.

Gemiddeld inkomen per inwoner

Voor buurt De Beemden zijn helaas geen gegevens bekend over het gemiddelde inkomen per inwoner.

Inkomensvergelijking

Voor buurt De Beemden zijn helaas geen gegevens beschikbaar voor een inkomensvergelijking met andere gebieden.

De regionale gezondheidsmonitor

Onderstaande grafieken tonen gegevens uit de regionale gezondheidsmonitor. De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners. De data uit het onderzoek komen van het RIVM en het CBS.

Inwoners met een goede gezondheid
58% procent van de inwoners van 18 jaar en ouder in de buurt De Beemden ervaart de eigen gezondheid als goed of zeer goed.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande lijngrafiek toont het percentage inwoners met een goede gezondheid in de buurt De Beemden per leeftijdsgroep. De gegevens wordt getoond voor de periode van 2024 tot en met 2024.

De RIVM gezondheidsmonitor biedt gezondheidsgegevens voor Nederland en per provincie, gemeente, wijk en buurt. Dit zijn gegevens over beperkingen, ervaren gezondheid, overgewicht, roken, drinken en mantelzorg.

Over de gezondheidsmonitor

De cijfers op deze pagina zijn afkomstig van het RIVM op basis van gegevens uit de Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen 2012, 2016, 2020 en de Corona Gezondheidsmonitor 2022 van GGD, CBS en RIVM. Er zijn data over monitoren met betrekking tot gezondheid, sociale situatie en leefstijl. Deze gegevens zijn er voor alle buurten, wijken, gemeenten, provincies en voor heel Nederland. Normaliter wordt dit onderzoek iedere vier jaar uitgevoerd. En in verband met Corona is er in 2022 een extra Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen uitgevoerd.

De data zijn door het RIVM en CBS gepubliceerd en waar nodig door OpenInfo omgerekend naar de regionale indelingen van 2026.

Bekijk alle definities uit de regionale gezondheidsmonitor.

Alcoholgebruik en roken
66% van de inwoners van 18 jaar of ouder in de buurt De Beemden geeft aan wel eens alcohol te drinken.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de onderwerpen in de categorie ‘Alcoholgebruik en roken’ uit de gezondheidsmonitor van het RIVM voor de buurt De Beemden. Hierbij wordt per onderwerp getoond wat het percentage inwoners in de buurt De Beemden is dat heeft aangegeven dat het onderwerp van toepassing is. Gebruik het filter boven de grafiek om de leeftijdsgroep van de inwoners te kiezen.

Bekijk de toelichting bij bovenstaande grafiek met de definities en de vragen voor de onderwerpen ‘rookt tabak’, ‘voldoet aan de alcoholrichtlijn’, ‘drinken’, ‘zwaar drinken’ en ‘overmatig drinken’.

Toelichting

Bekijk de aparte pagina over de gezondheid in de buurt De Beemden met de gegevens over meer dan 40 onderwerpen uit de regionale gezondheidsmonitor en met data over het gebruik van de WMO en de jeugdzorg in de buurt De Beemden.

Meer gezondheidsdata
Voertuigen en verkeer in de buurt De Beemden

Bekijk de beschikbare gegevens over geregistreerde voertuigen, elektrische auto’s en verkeersongevallen in de buurt De Beemden.

Data over voertuigen

Deze paragraaf toont data over de op kenteken geregistreerde voertuigen in de buurt De Beemden. Dit is regionale data van de RDW. De data is beschikbaar per soort voertuig, per energiebron (brandstof) en per maand. Deze gegevens worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent was dit op 1 oktober 2026. Bekijk de toelichting voor de bronbeschrijving en definities van de regionale voertuig data.

Toelichting Autodata
Voertuigen naar energiebron
Er zijn 3 voertuigen met ‘benzine’ als energiebron in de buurt De Beemden in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen per type energiebron (brandstof) dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt De Beemden geregistreerd staat.

Er zijn in totaal 4 op naam geregistreerde voertuigen in de buurt De Beemden (in oktober 2026).

Voertuigen naar soort
Er zijn 4 voertuigen van het type ‘personenauto’ in de buurt De Beemden in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen naar soort motorvoertuig dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt De Beemden geregistreerd staat.

Vergelijk het percentage auto’s per energiebron op de pagina met regionale voertuigdata.

Verkeersongevallen naar afloop
Er waren geen verkeersongevallen in de buurt De Beemden in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal verkeersongevallen in de buurt De Beemden. Gebruik het filter boven de grafiek om het aantal ongevallen per afloop (materiële schade, letselschade of dodelijke afloop) te bekijken.


Onderstaande tabel laat zien hoeveel verkeersongevallen er in het jaar 2025 in de buurt De Beemden plaatsvonden, uitgesplitst naar afloop.

Afloop verkeersongevallenAantal verkeersongevallen in 2025
Totaal0
Materiële schade0
Letselschade0
Dodelijke afloop0

De dataset met verkeersongevallen BRON is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen de buurt De Beemden vallen.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Veiligheid in de buurt De Beemden

Bekijk de ontwikkeling en soorten van de geregistreerde misdaad in de buurt De Beemden op basis van data van de Politie en het CBS. De politiedata worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent op 15 september 2026. De beschrijvingen van de soorten misdrijven zoals de politie deze gebruikt zijn te vinden in de tabel met definities van de verschillende soorten delicten.

Meer misdaad
Misdaadcijfers buurt De Beemden

In de buurt De Beemden zijn sinds 2012 geen misdrijven geregistreerd. Daarom worden hier geen grafieken getoond. Voor slechts 0,34% van alle buurten in heel Nederland zijn er van 2012 tot en met 2025 helemaal geen misdrijven geregistreerd. De gegevens komen uit het dataportaal van de politie, zie de bronbeschrijving met de definities van de verschillende soorten delicten.

Verkiezingen in de buurt De Beemden

Bekijk de beschikbare verkiezingsuitslagen en informatie over de stembureaus in de buurt De Beemden.

Uitslag gemeenteraadsverkiezingen 2026
Stembureau Campus aan de Lanen in Rosmalen
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal stemmen per partij zoals uitgebracht te Stembureau Campus aan de Lanen in Rosmalen bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026. De grafiek toont de 16 grootste partijen in aantal stemmen van de totaal 17 partijen waarop bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026 bij het stembureau Stembureau Campus aan de Lanen in Rosmalen stemmen zijn uitgebracht.

Onderstaande grafiek toont het aantal stemmen per politieke partij dat bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 in Stembureau Campus aan de Lanen in Rosmalen is uitgebracht. Er was bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 geen stembureau binnen de buurt De Beemden. Stembureau Campus aan de Lanen in Rosmalen is het stembureau dat het meest dichtbij het geografisch centrum van de buurt De Beemden ligt.

Bekijk veel meer informatie over de verkiezingen op de pagina met alle 135 stembureaus in de gemeente Den Bosch en op de pagina met alle verkiezingsuitslagen voor de gemeente Den Bosch. En download alle verkiezingsdata in een Excel document als onderdeel van de uitgebreide informatie voor de gemeente Den Bosch.

Stembureaus Den Bosch
Adressen en leefomgeving in de buurt De Beemden

Bekijk gegevens over adressen, gebruiksdoelen, bouwperioden, dichtheid, de nabijheid van voorzieningen, energieverbruik en energielabels in de buurt De Beemden.

Informatie op basis van de BAG (de Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) van 1 juli 2026. De buurt De Beemden telt in totaal 3 adressen, deze hebben allemaal een verblijfsobject, er zijn geen standplaatsen en geen ligplaatsen. Alle adressen in buurt De Beemden liggen buiten de bebouwde kom.

Adressen Den Bosch
Adressen: gebruiksdoelen
In de buurt De Beemden zijn er 2 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel woonfunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor de buurt De Beemden.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 2 panden uit de bouwperiode 1990 tot 2000 in de buurt De Beemden.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor de buurt De Beemden. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 juli 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Dichtheid per km² van bevolking, adressen en auto’s

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt De Beemden voor 2026.


Onderstaande tabel toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt De Beemden voor 2026:

DichtheidNederlandBuurt De Beemden
Bevolking53919
Adressen2.093336
Autos2750

De data over het aantal inwoners-, adressen- en personenauto’s per vierkante kilometer land geven een beeld van ‘de mate van concentratie van menselijke activiteiten’ in de buurt De Beemden ten opzichte van het gemiddelde voor Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Toelichting
Gemiddelde afstand tot voorzieningen
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een huisartsenpraktijk in de buurt De Beemden is 2,0.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt De Beemden tot de dichtstbijzijnde voorziening. De gebruikte cijfers komen uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor 2024.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt De Beemden tot de dichtstbijzijnde voorziening voor 2024:

VoorzieningAfstand in km
Huisartsenpraktijk2,0
Supermarkt2,0
Restaurant1,6
Basisonderwijs2,7
Voortgezet onderwijs5,2
Bibliotheek4,4
Treinstation4,4
Sportterrein1,6
Bioscoop8,5
Museum8,6

De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting.

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen
Gemiddeld aardgas- en elektriciteitsverbruik per woning per jaar in de buurt De Beemden.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddeld energieverbruik per woning per jaar in de buurt De Beemden.


Onderstaande tabel toont het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik per type woning voor 2024 voor de buurt De Beemden:

Soort woningGemiddeld gasverbruikGemiddelde elektriciteitslevering per woning
Appartementgeen datageen data
Tussenwoninggeen datageen data
Hoekwoninggeen datageen data
Twee-onder-één-kap woninggeen datageen data
Vrijstaande woninggeen datageen data
Koopwoninggeen datageen data
Huurwoninggeen datageen data

Data over het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik voor aardgas in m3. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen. Het verbruik van gas en elektra is ook bekend per woningtype, zie de tabel.

Toelichting Meer gas
Energielabels
Het meest voorkomende energielabel in de buurt De Beemden is C (2 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in de buurt De Beemden. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 oktober 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel C komt het meeste voor in de buurt De Beemden: 2 adressen hebben energielabel C. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente Den Bosch bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Adressen in de buurt De Beemden
Tabel met 114 adressen in de buurt De Beemden.

Onderstaande tabel toont alle openbare ruimtes en alle unieke combinaties van straten en huisnummers voor de buurt De Beemden. Één straat kan in meer dan één buurt voorkomen. Vind de buurt bij je adres op de pagina met alle adressen voor de gemeente Den Bosch.

Openbare ruimteHuisnummer(s)Postcode(s)WoonplaatsAantal adressen
De Beemden--Rosmalen0
De Meenten43 t/m 1415245DCRosmalen37
Dini van Osshof--Rosmalen0
Fientje Mooreeshof1 t/m 165245DDRosmalen16
Leny Aartshof--Rosmalen0
Loes van Overeemhof--Rosmalen0
Maria Meuwesehof1 t/m 325245DJRosmalen32
Miets van Erphof--Rosmalen0
Nell Wijnenhof--Rosmalen0
Niek van Doesburghhof--Rosmalen0
Rosmalensedijk145236BDDen Bosch3
Wies van Sleeuwenhof1 t/m 265245DKRosmalen26
Wilhelmina Hagendoornhof--Rosmalen0

Bovenstaande tabel toont de gegevens voor 13 openbare ruimtes en 114 adressen in de buurt De Beemden. Dit zijn alle adressen en openbare ruimtes op basis van de BAG- en de topografische kaarten (BRT) van het Kadaster van 1 juli 2026.

Een openbare ruimte is een door de gemeente aangewezen gebied dat is ingericht en wordt onderhouden voor publiek gebruik. Dit kan bijvoorbeeld een straat, weg, plein, park, erf, spoorbaan of brug zijn. Zie de toelichting voor een verdere definitie. Klik op de naam van een openbare ruimte om de pagina met statistieken voor die ruimte weer te geven. Bekijk de definities van de soorten openbare ruimtes.

De BAG (Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Adressen Den Bosch
Tabelgebruik:

  • Bekijk in de tabel alle openbare ruimtes en unieke combinaties van straten en huisnummers in deze buurt.
  • Zoek in de tabel met het zoekveld boven de tabel. De rijen worden hiermee gefilterd zodat alleen rijen waarin de zoekterm voorkomt zichtbaar blijven.
  • Sorteer de tabel door op een kolomtitel te klikken.
  • Blader door de tabel met de knoppen onder de tabel.
  • Op kleine schermen: de eerste kolom blijft staan, verschuif de tabel horizontaal om alle kolommen te zien.
Gebieden
Tabel met de gebieden die de buurt De Beemden ‘raken’.
Soort gebiedNaam gebiedAantal adressen
Postcode numeriek52363
Postcode numeriek5245111
WoonkernRosmalen9
WoonplaatsDen Bosch3
WoonplaatsRosmalen119
WijkDe Groote Wielen122
GemeenteDen Bosch122
ProvincieNoord-Brabant122
WaterschapWaterschap Aa en Maas122
LandNederland122

Bovenstaande tabel toont de regionale gebieden die de buurt De Beemden ‘raken’ met het aantal adressen uit de buurt De Beemden dat in het betreffende gebied ligt.

Buurt De Beemden ‘raakt’ andere gebieden zoals bijvoorbeeld een woonplaats of waterschap wanneer de geometrieën van de buurt De Beemden en die van de andere gebieden elkaar overlappen of snijden. De gebieden zijn op basis van de gebiedsindelingen van het CBS van 2026 en de topografische kaarten van het Kadaster van 2026 bepaald. Klik op de naam van een gebied om de pagina met statistieken voor dat gebied weer te geven.

Alle onderwerpen en vergelijken

Bekijk de meest recente cijfers over meer dan 250 onderwerpen en vergelijk de buurt De Beemden met andere gebieden.

Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!
Kies een categorie en bekijk de bijbehorende onderwerpen.

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor de buurt De Beemden voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

Bedrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Bedrijfsvestigingen totaal0Aantal2025
A Landbouw, bosbouw en visserijgeen dataAantalgeen data
B-F Nijverheid en energiegeen dataAantalgeen data
G+I Handel en horecageen dataAantalgeen data
H+J Vervoer, informatie en communicatiegeen dataAantalgeen data
K-L Financiële diensten, onroerend goedgeen dataAantalgeen data
M-N Zakelijke dienstverleninggeen dataAantalgeen data
O-Q Overheid, onderwijs en zorggeen dataAantalgeen data
R-U Cultuur, recreatie, overige dienstengeen dataAantalgeen data
% A Landbouw, bosbouw en visserijgeen dataPercentagegeen data
% B-F Nijverheid en energiegeen dataPercentagegeen data
% G+I Handel en horecageen dataPercentagegeen data
% H+J Vervoer, informatie en communicatiegeen dataPercentagegeen data
% K-L Financiële diensten, onroerend goedgeen dataPercentagegeen data
% M-N Zakelijke dienstverleninggeen dataPercentagegeen data
% O-Q Overheid, onderwijs en zorggeen dataPercentagegeen data
% R-U Cultuur, recreatie, overige dienstengeen dataPercentagegeen data

De cijfers over bedrijven tonen het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt De Beemden, uitgesplitst naar bedrijfstak. Een vestiging is een locatie van een bedrijf, instelling of zelfstandige waar of van waaruit activiteiten worden uitgevoerd.

Bevolking
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Inwoners5Aantal2026
Mannen0Aantal2026
Vrouwen5Aantal2026
0 tot 15 jaar0Aantal2026
15 tot 25 jaar0Aantal2026
25 tot 45 jaar0Aantal2026
45 tot 65 jaar0Aantal2026
65 jaar of ouder5Aantal2026
Ongehuwd0Aantal2026
Gehuwd5Aantal2026
Gescheiden0Aantal2026
Verweduwd0Aantal2026
% Mannen0,0%Percentage2026
% Vrouwen100%Percentage2026
% 0 tot 15 jaar0,0%Percentage2026
% 15 tot 25 jaar0,0%Percentage2026
% 25 tot 45 jaar0,0%Percentage2026
% 45 tot 65 jaar0,0%Percentage2026
% 65 jaar of ouder100%Percentage2026
% Ongehuwd0,0%Percentage2026
% Gehuwd100%Percentage2026
% Gescheiden0,0%Percentage2026
% Verweduwd0,0%Percentage2026
Geboorten0Aantal2025
Geboorte relatief0Aantal per 1.000 inwoners2025
Sterftes0Aantal2025
Sterfte relatief0Aantal per 1.000 inwoners2025
Leerlingen PO0Aantal2025
Leerlingen VO0Aantal2025
Studenten MBO0Aantal2025
Studenten HBO0Aantal2025
Studenten WO0Aantal2025
Praktisch opleidingsniveaugeen dataAantalgeen data
Middelbaar opleidingsniveaugeen dataAantalgeen data
Hoger opleidingsniveaugeen dataAantalgeen data
% Praktisch opleidingsniveaugeen dataPercentagegeen data
% Middelbaar opleidingsniveaugeen dataPercentagegeen data
% Hoger opleidingsniveaugeen dataPercentagegeen data
Jongeren met jeugdzorg in naturageen dataAantalgeen data
% Jongeren met jeugdzorggeen dataPercentagegeen data
Wmo cliëntengeen dataAantalgeen data
Wmo cliënten per 1.000 inwonersgeen dataAantal per 1.000 inwonersgeen data
Bevolkingsdichtheid19Aantal per km²2026

De inwonersaantallen worden altijd op vijftallen afgerond, hierdoor kan het voorkomen dat een optelling van subgroepen (zoals inwoners naar geslacht of naar leeftijd) licht afwijkt van het totaal aantal inwoners.

Energie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning3.030Gemiddeld in kWh2024
Gemiddelde elektriciteitsteruglevering per woning900Gemiddeld in kWh2024
% Woningen met zonnestroomgeen dataPercentagegeen data
% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmdgeen dataPercentagegeen data
Gemiddelde elektriciteitslevering appartementgeen dataGemiddeld in kWhgeen data
Gemiddelde elektriciteitslevering tussenwoninggeen dataGemiddeld in kWhgeen data
Gemiddelde elektriciteitslevering hoekwoninggeen dataGemiddeld in kWhgeen data
Gemiddelde elektriciteitslevering twee-onder-één-kap woninggeen dataGemiddeld in kWhgeen data
Gemiddelde elektriciteitslevering vrijstaande woninggeen dataGemiddeld in kWhgeen data
Gemiddelde elektriciteitslevering huurwoninggeen dataGemiddeld in kWhgeen data
Gemiddelde elektriciteitslevering koopwoninggeen dataGemiddeld in kWhgeen data
Gemiddeld aardgasverbruik per woning0Gemiddeld per m³2024
% Woningen met stadsverwarming0%Percentage2014
% Aardgasvrije woningengeen dataPercentagegeen data
% Aardgaswoningengeen dataPercentagegeen data
Gemiddeld aardgasverbruik appartementgeen dataGemiddeld per m³geen data
Gemiddeld aardgasverbruik tussenwoninggeen dataGemiddeld per m³geen data
Gemiddeld aardgasverbruik hoekwoninggeen dataGemiddeld per m³geen data
Gemiddeld aardgasverbruik twee-onder-één-kap woninggeen dataGemiddeld per m³geen data
Gemiddeld aardgasverbruik vrijstaande woninggeen dataGemiddeld per m³geen data
Gemiddeld aardgasverbruik koopwoninggeen dataGemiddeld per m³geen data
Gemiddeld aardgasverbruik huurwoninggeen dataGemiddeld per m³geen data
Publieke laadpalengeen dataAantalgeen data
Adressen zonder energielabel1Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel2Aantal2026
Adressen met definitief energielabel0Aantal2026
Energielabels A+++++0Aantal2026
Energielabels A++++0Aantal2026
Energielabels A+++0Aantal2026
Energielabels A++0Aantal2026
Energielabels A+0Aantal2026
Energielabels A0Aantal2026
Energielabels B0Aantal2026
Energielabels C2Aantal2026
Energielabels D0Aantal2026
Energielabels E0Aantal2026
Energielabels F0Aantal2026
Energielabels G0Aantal2026

De onderwerpen in de categorie energieverbruik tonen onder meer het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik en de energielabels van gebouwen in de buurt De Beemden. Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het minst energiezuinige label en A++++ het meest energiezuinige label.

Gezondheid-gedrag
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Rookt tabak23%Percentage2024
Voldoet aan de alcoholrichtlijn48%Percentage2024
Drinken66%Percentage2024
Zwaar drinken8%Percentage2024
Overmatig drinken4%Percentage2024
Overgewicht51%Percentage2024
Ernstig overgewicht (obesitas)19%Percentage2024
Voldoet aan de beweegrichtlijn39%Percentage2024
Wekelijks sporten47%Percentage2024
Lopen en/of fietsen naar school of werk38%Percentage2024
Lopen naar school of werk17%Percentage2024
Fietsen naar school of werk25%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt De Beemden. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-overig
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Eenzaam58%Percentage2024
Ernstig eenzaam22%Percentage2024
Emotioneel eenzaam41%Percentage2024
Sociaal eenzaam39%Percentage2024
Matig/veel regie over het eigen leven78%Percentage2024
Moeite met rondkomen29%Percentage2024
Krijgt steun van anderen85%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door buren6%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door wegverkeer7%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg >50 km/uur9%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg <50 km/uur5%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door treinverkeer2%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door vliegverkeer3%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door windturbines1%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring wegverkeer3%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring treinverkeer1%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring vliegverkeer1%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring buren5%Percentage2024
Tevreden met de woning79%Percentage2024
Tevreden met de woonomgeving67%Percentage2024
Tevreden met het groen in de omgeving70%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden binnen52%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden buiten48%Percentage2024
Vrijwilligerswerk19%Percentage2024
Mantelzorger11%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt De Beemden. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-ziekte
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Goed ervaren gezondheid58%Percentage2024
Één of meer langdurige aandoeningen30%Percentage2024
Beperkt vanwege gezondheid33%Percentage2024
Ernstig beperkt vanwege gezondheid4%Percentage2024
Één of meerdere keren gevallen24%Percentage2024
Langdurige ziekte en beperkt29%Percentage2024
Lage veerkracht25%Percentage2024
Hoge veerkracht43%Percentage2024
Hoog risico op angst of depressie20%Percentage2024
Suïcide gedachten de laatste 12 maanden18%Percentage2024
(Heel) veel stress in afgelopen 4 weken29%Percentage2024
Één of meer lichamelijke beperkingen25%Percentage2024
Beperking in horen10%Percentage2024
Beperking in zien13%Percentage2024
Beperking in bewegen20%Percentage2024
Broze gezondheid31%Percentage2024
Broze metale gezondheid30%Percentage2024
Broze lichamelijke gezondheid26%Percentage2024
Broze gezondheid in het sociale domein30%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt De Beemden. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Huishoudens
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huishoudens0Aantal2026
Eenpersoonshuishoudens0Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens0Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen0Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens met kinderen0Aantal2026
% Eenpersoonshuishoudens43%Percentage2024
% Meerpersoonshuishoudens57%Percentage2024
% Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen14%Percentage2024
% Meerpersoonshuishoudens met kinderen29%Percentage2024
Gemiddelde huishoudensgrootte2,0Gemiddeld aantal2026

Het aantal huishoudens betreft het aantal particuliere huishoudens op 1 januari van een jaar. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen in een woonruimte wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. De cijfers over huishoudens op wijk- en buurtniveau worden afgerond op vijftallen.

Inkomen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Werkzame beroepsbevolking80Aantal2024
Netto arbeidsparticipatiegeen dataPercentagegeen data
% Werknemersgeen dataPercentagegeen data
% Werknemers met vaste arbeidsrelatiegeen dataPercentagegeen data
% Werknemers met flexibele arbeidsrelatiegeen dataPercentagegeen data
% Zelfstandigengeen dataPercentagegeen data
Inkomensontvangers0Aantal2024
Inkomensontvangers per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2024
Gemiddeld inkomen per inkomensontvangergeen dataGemiddeld in Eurogeen data
Gemiddeld inkomen per inwonergeen dataGemiddeld in Eurogeen data
40% personen met laagste inkomengeen dataPercentagegeen data
20% personen met hoogste inkomengeen dataPercentagegeen data
% Personen in armoedegeen dataPercentagegeen data
% Personen tot 25% boven armoedegrensgeen dataPercentagegeen data
Gemiddeld huishoudinkomengeen dataeurogeen data
40% huishoudens met laagste inkomengeen dataPercentagegeen data
20% huishoudens met hoogste inkomengeen dataPercentagegeen data
% Huishoudens met een laag inkomengeen dataPercentagegeen data
% Huishoudens onder of rond sociaal minimumgeen dataPercentagegeen data
% Huishoudens tot 110% van sociaal minimumgeen dataPercentagegeen data
% Huishoudens tot 120% van sociaal minimumgeen dataPercentagegeen data
Mediaan vermogen van particuliere huishoudensgeen dataeurogeen data
Personen per soort uitkering - Bijstand1Aantal2024
Personen per soort uitkering - AO1Aantal2024
Personen per soort uitkering - WW0Aantal2024
Personen per soort uitkering - AOW1Aantal2024
% Personen per soort uitkering - Bijstand18%Percentage2024
% Personen per soort uitkering - AO18%Percentage2024
% Personen per soort uitkering - WW0%Percentage2024
% Personen per soort uitkering - AOW18%Percentage2024

De inkomensgegevens beschrijven het inkomen van personen en particuliere huishoudens in de buurt De Beemden. Het besteedbaar inkomen is het bruto-inkomen verminderd met onder meer belastingen, premies en betaalde inkomensoverdrachten. Vanwege statistische geheimhouding worden niet voor ieder gebied inkomensgegevens gepubliceerd.

Migratie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland5Aantal2026
Herkomst buiten Nederland0Aantal2026
Herkomst Europa0Aantal2026
Herkomst buiten Europa0Aantal2026
% Herkomst Nederland100%Percentage2026
% Herkomst buiten Nederland0,0%Percentage2026
% Herkomst Europa0,0%Percentage2026
% Herkomst buiten Europa0,0%Percentage2026
Geboren in Nederland met herkomst Nederland5Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst Europa0Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa0Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland0Aantal2026
Geboren in Nederland5Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa0Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa0Aantal2026
Geboren buiten Nederland0Aantal2026
% Geboren in Nederland met herkomst Nederland100%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst Europa0,0%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland0,0%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa0,0%Percentage2026
% Geboren in Nederland100%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa0,0%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa0,0%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland0,0%Percentage2026
Autochtoon0Aantal2022
Westers0Aantal2022
Niet-westers0Aantal2022
Nederlandse Antillen en Aruba0Aantal2022
Marokko0Aantal2022
Suriname0Aantal2022
Turkije0Aantal2022
Overig niet-westers0Aantal2022

De onderwerpen in de categorie migratie gaan over de herkomst en migratie van inwoners van de buurt De Beemden. De herkomst is gebaseerd op het geboorteland van de persoon en diens ouders. De migratiecijfers tonen onder meer vestiging, vertrek, immigratie en emigratie.

Misdrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Misdrijven0Aantal2025
Diefstal0Aantal2025
Geweld en seksmisdrijven0Aantal2025
Milieu overtredingen0Aantal2025
Oplichting0Aantal2025
Verkeersovertredingen0Aantal2025
Vernieling0Aantal2025
Overige misdrijven0Aantal2025
Misdrijven per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Diefstal per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Geweld en seksmisdrijven per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Milieu overtredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Oplichting per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Verkeersovertredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Vernieling per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Overige misdrijven per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025

De cijfers over misdrijven tonen de door de politie geregistreerde misdrijven in de buurt De Beemden, zowel als aantal als omgerekend per 1.000 inwoners. Niet ieder gepleegd misdrijf wordt gemeld of geregistreerd.

Nabijheid voorzieningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand2,0Gemiddelde afstand in km2024
Huisartsenpraktijken binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2024
Huisartsenpraktijken binnen 3 km1,0Gemiddeld aantal2024
Huisartsenpraktijken binnen 5 km8Gemiddeld aantal2024
Huisartsenpost afstand11Gemiddelde afstand in km2024
Apotheek afstand3,5Gemiddelde afstand in km2024
Ziekenhuis met poli afstand4,6Gemiddelde afstand in km2024
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2024
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km2,0Gemiddeld aantal2024
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km7,9Gemiddeld aantal2024
Ziekenhuis zonder poli afstand11Gemiddelde afstand in km2024
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2024
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km1,0Gemiddeld aantal2024
Supermarkt afstand2,0Gemiddelde afstand in km2024
Supermarkten binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2024
Supermarkten binnen 3 km1,0Gemiddeld aantal2024
Supermarkten binnen 5 km5,1Gemiddeld aantal2024
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand2,0Gemiddelde afstand in km2024
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2024
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km1,0Gemiddeld aantal2024
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km12Gemiddeld aantal2024
Warenhuis afstand4,3Gemiddelde afstand in km2024
Warenhuizen binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2024
Warenhuizen binnen 10 km4,0Gemiddeld aantal2024
Warenhuizen binnen 20 km13Gemiddeld aantal2024
Café afstand3,9Gemiddelde afstand in km2024
Cafés binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2024
Cafés binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2024
Cafés binnen 5 km3,0Gemiddeld aantal2024
Cafetaria afstand2,5Gemiddelde afstand in km2024
Cafetaria binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2024
Cafetaria binnen 3 km1,0Gemiddeld aantal2024
Cafetaria binnen 5 km11Gemiddeld aantal2024
Restaurant afstand1,6Gemiddelde afstand in km2024
Restaurants binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2024
Restaurants binnen 3 km1,3Gemiddeld aantal2024
Restaurants binnen 5 km27Gemiddeld aantal2024
Hotel afstand5,3Gemiddelde afstand in km2024
Hotels binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
Hotels binnen 10 km18Gemiddeld aantal2024
Hotels binnen 20 km38Gemiddeld aantal2024
Kinderdagverblijf afstand1,8Gemiddelde afstand in km2024
Kinderdagverblijven binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2024
Kinderdagverblijven binnen 3 km4,2Gemiddeld aantal2024
Kinderdagverblijven binnen 5 km20Gemiddeld aantal2024
Buitenschoolseopvang afstand1,8Gemiddelde afstand in km2024
Buitenschoolseopvang binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2024
Buitenschoolseopvang binnen 3 km4,2Gemiddeld aantal2024
Buitenschoolseopvang binnen 5 km22Gemiddeld aantal2024
Basisonderwijs afstand2,7Gemiddelde afstand in km2024
Basisonderwijs binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2024
Basisonderwijs binnen 3 km1,2Gemiddeld aantal2024
Basisonderwijs binnen 5 km9,1Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs afstand5,2Gemiddelde afstand in km2024
Voortgezet onderwijs binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 10 km8Gemiddeld aantal2024
VMBO afstand5,2Gemiddelde afstand in km2024
VMBO binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 10 km7Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO afstand5,2Gemiddelde afstand in km2024
HAVO VWO binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 10 km4,0Gemiddeld aantal2024
Openbaar groen afstand0,9Gemiddelde afstand in km2015
Park of plantsoen afstand1,5Gemiddelde afstand in km2015
Dagrecreatief terrein afstand1,1Gemiddelde afstand in km2015
Bos afstand1,0Gemiddelde afstand in km2015
Open natuurlijk terrein afstand4,8Gemiddelde afstand in km2015
Open droog natuurlijk terrein afstand4,8Gemiddelde afstand in km2015
Open nat natuurlijk terrein afstand5,3Gemiddelde afstand in km2015
Semi-openbaar groen afstand1,6Gemiddelde afstand in km2015
Sportterrein afstand1,6Gemiddelde afstand in km2015
Volkstuin afstand3,7Gemiddelde afstand in km2015
Verblijfsrecreatief terrein afstand7,5Gemiddelde afstand in km2015
Begraafplaats afstand1,9Gemiddelde afstand in km2015
Recreatief binnenwater afstand1,0Gemiddelde afstand in km2015
Oprit hoofdverkeersweg afstand1,4Gemiddelde afstand in km2024
Treinstation afstand4,4Gemiddelde afstand in km2024
Belangrijk overstapstation afstand9Gemiddelde afstand in km2024
Bibliotheek afstand4,4Gemiddelde afstand in km2024
Zwembad afstand5,4Gemiddelde afstand in km2024
Kunstijsbaan afstand7,2Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten afstand8,5Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 10 km4,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 20 km10Gemiddeld aantal2024
Poppodium afstand8,6Gemiddelde afstand in km2024
Bioscoop afstand8,5Gemiddelde afstand in km2024
Bioscopen binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
Bioscopen binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2024
Bioscopen binnen 20 km4,0Gemiddeld aantal2024
Sauna afstand8,6Gemiddelde afstand in km2024
Zonnebank afstand4,8Gemiddelde afstand in km2024
Museum afstand8,6Gemiddelde afstand in km2024
Musea binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 10 km6Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 20 km16Gemiddeld aantal2024
Attractie afstand5,5Gemiddelde afstand in km2024
Attracties binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2024
Attracties binnen 20 km4,0Gemiddeld aantal2024
Attracties binnen 50 km47Gemiddeld aantal2024
Brandweerkazerne afstand4,7Gemiddelde afstand in km2024

Het CBS publiceert gegevens over de nabijheid van voorzieningen voor inwoners van de buurt De Beemden. De afstanden zijn gemiddelden over de weg en de nabijheidsindicatoren tonen hoeveel voorzieningen binnen een bepaalde afstand beschikbaar zijn.

Omgeving
OnderwerpWaardeEenheidJaar
RegiocodeBU07960710Code2026
RegionaamDe BeemdenNaam2026
Soort regioBuurtCategorisch type2026
Sorteercode07960710Code2026
Oppervlakte totaal33Aantal hectaren2026
Oppervlakte land27Aantal hectaren2026
Oppervlakte water6Aantal hectaren2026
Mate van stedelijkheid5Indicator 1-52026
Omgevingsadressendichtheid336Gemiddeld aantal per km²2026
Adressen totaal3Aantal2026
Adressen met postcode3Aantal2026
Adressen met woonfunctie2Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie0Aantal2026
Adressen met celfunctie0Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie0Aantal2026
Adressen met industriefunctie1Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie0Aantal2026
Adressen met logiesfunctie0Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie0Aantal2026
Adressen met sportfunctie0Aantal2026
Adressen met winkelfunctie0Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie0Aantal2026
Verblijfsobjecten3Aantal2026
Ligplaatsen0Aantal2026
Standplaatsen0Aantal2026
Panden met adres2Aantal2026
Adressen met pand3Aantal2026
Percelen met adres3Aantal2026
Adressen met perceel3Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom0Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom3Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom0Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom2Aantal2026
Panden met adres voor 1700geen dataAantal2026
Panden met adres 1700 tot 1900geen dataAantal2026
Panden met adres 1900 tot 1925geen dataAantal2026
Panden met adres 1925 tot 1950geen dataAantal2026
Panden met adres 1950 tot 1970geen dataAantal2026
Panden met adres 1970 tot 1980geen dataAantal2026
Panden met adres 1980 tot 1990geen dataAantal2026
Panden met adres 1990 tot 2000geen dataAantal2026
Panden met adres 2000 tot 2010geen dataAantal2026
Panden met adres 2010 tot 2020geen dataAantal2026
Panden met adres 2020 en latergeen dataAantal2026
Adressen met pand voor 17000Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 19000Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 19250Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 19500Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 19700Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 19800Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 19900Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 20003Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 20100Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 20200Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later0Aantal2026
Postcodegebied5236BDNaam2026
Meest voorkomende postcode5236Naam2026
Dekkingspercentage meest voorkomende postcode100%Percentage2026

De onderwerpen in de categorie omgeving beschrijven onder meer de oppervlakte, het aantal adressen, de bevolkingsdichtheid en de omgevingsadressendichtheid van de buurt De Beemden.

Verkeersongevallen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal0Aantal2025
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade0Aantal2025
Verkeersongevallen letselschade0Aantal2025
Verkeersongevallen dodelijk0Aantal2025

De gegevens over verkeersongevallen in de buurt De Beemden zijn gebaseerd op de registratie van verkeersongevallen door Rijkswaterstaat.

Vervoer
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Personenauto’s totaal0Aantal2025
Personenauto’s - brandstof benzine0Aantal2025
Personenauto’s - overige brandstof0Aantal2025
Personenauto’s per huishouden0,0Aantal2025
Personenauto’s naar oppervlakte0Aantal2025
Motorfietsen0Aantal2025

De vervoersgegevens tonen onder meer het aantal personenauto’s en andere voertuigen in de buurt De Beemden. De voertuiggegevens zijn gebaseerd op het Nederlandse kentekenregister van de RDW.

Woningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad2Aantal2025
Woningen per 1.000 inwoners400Aantal per 1.000 inwoners2025
Nieuwbouw woningen0Aantal2025
Niet-woningvoorraad1Aantal2025
Nieuwbouw niet-woningen0Aantal2025
Gemiddelde woningwaarde€233.000Gemiddeld in Euro2024
Woningwaarde klasse€200.000 tot €250.000Categorisch type2024
Eengezinswoningen1Aantal2024
Meergezinswoningen0Aantal2024
Koopwoningen0Aantal2024
Huurwoningen1Aantal2024
Huurwoningen woningcorporaties1Aantal2024
Huurwoningen overige verhuurders0Aantal2024
Eigendom onbekend2Aantal2025
Bewoond1Aantal2024
Onbewoond0Aantal2024
% Koopwoningen9%Percentage2024
% Huurwoningen91%Percentage2024
% Huurwoningen woningcorporaties90%Percentage2024
% Huurwoningen overige verhuurders0%Percentage2024
% Eigendom onbekend100%Percentage2025
% Eengezinswoningen94%Percentage2024
% Meergezinswoningen6%Percentage2024
% Bewoond100%Percentage2024
% Onbewoond0%Percentage2024
Appartementen2Aantal2026
Tussenwoningen0Aantal2026
Hoekwoningen0Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen0Aantal2026
Vrijstaande woningen0Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen100%Percentage2026
% Tussenwoningen0,0%Percentage2026
% Hoekwoningen0,0%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen0,0%Percentage2026
% Vrijstaande woningen0,0%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 19450Aantal2026
Woningen 1945 tot 19650Aantal2026
Woningen 1965 tot 19750Aantal2026
Woningen 1975 tot 19850Aantal2026
Woningen 1985 tot 19950Aantal2026
Woningen 1995 tot 20052Aantal2026
Woningen 2005 tot 20150Aantal2026
Woningen 2015 tot 20250Aantal2026
Woningen 2025 en later0Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend0Aantal2026
% Woningen voor 19450,0%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 19650,0%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 19750,0%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 19850,0%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 19950,0%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 2005100%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 20150,0%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 20250,0%Percentage2026
% Woningen 2025 en later0,0%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend0,0%Percentage2026

De woningcijfers voor de buurt De Beemden komen voornamelijk van het CBS en de BAG. Ze beschrijven onder meer de woningvoorraad, woningtypen, bouwperioden, eigendom en gemiddelde WOZ-waarde. Cijfers op wijk- en buurtniveau kunnen zijn afgerond op vijftallen.

Download de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren als Excel document. Alle woonplaatsen, wijken en buurten zijn onderdeel van de download voor de gemeente Den Bosch. Er is ook een download met alle gemeente-, wijk- en buurtgegevens voor heel Nederland.

Selecteer op een groot scherm een categorie in het menu naast de tabel. Gebruik op een klein scherm de keuzelijst boven de tabel.

Tabelgebruik:

  • Kies een categorie om alleen de onderwerpen uit dat deel van de tabel te tonen.
  • Op grote schermen staat de categoriekeuze naast de tabel; op kleine schermen staat deze erboven.
  • Verschuif de tabel op kleine schermen horizontaal om alle kolommen te bekijken.
Top 5 buurt De Beemden: kenmerken met het grootste verschil ten opzichte van Nederland
#KenmerkWaardeWaarde NLVerschilVerschil NLScore
1% Personen per soort uitkering - Bijstand18%2%16%2%10
2% 65 jaar of ouder100%21%79%7,7%10
3% Woningen 1995 tot 2005100%10%90%9,4%9,6
4% Gehuwd100%37%63%9%7
5% Personen per soort uitkering - AO18%5%14%2%6,3

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Den Bosch.

RegioSoort regio% Personen per soort uitkering - Bijstand% 65 jaar of ouder% Woningen 1995 tot 2005% Gehuwd% Personen per soort uitkering - AO
De BeemdenBuurt18%100%100%100%18%
NederlandLand2%21%10%37%5%
Den BoschGemeente2%20%10%35%5%
BrabantpoortBuurtgeen data0,0%0,0%0,0%geen data
De Groote VlietBuurtgeen data0,0%0,0%14%geen data

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Den Bosch.

Top 5 kenmerken buurt De Beemden:

De eerste tabel toont de vijf meest kenmerkende onderwerpen voor buurt De Beemden. Op deze onderwerpen verschilt buurt De Beemden relatief het meest van de rest van Nederland. De vergelijking gebruikt de meest recent beschikbare gegevens per onderwerp.

Regio’s:

De tweede tabel toont de waarden voor de top 5 kenmerken per regio. Getoonde regio’s: buurt De Beemden, Nederland, de gemeente, de wijk en de andere buurten binnen de wijk. Hierbij staan de kenmerken in de kolommen en de vergelijkingsgebieden in de rijen.

Berekening van de grootste verschillen:

Het relatieve verschil is berekend als verschilscore. De verschilscore vergelijkt het verschil voor De Beemden met het gemiddelde verschil voor Nederland. Zo worden de onderwerpen geselecteerd die relatief het sterkst van het Nederlandse gemiddelde afwijken.

De kolommen van de eerste tabel tonen de rekenstappen. ‘Waarde’ is de waarde voor De Beemden, ‘Waarde NL’ het Nederlandse gemiddelde, ‘Verschil’ het verschil tussen beide waarden, ‘Verschil NL’ de gemiddelde afwijking in Nederland en ‘Score’ de daaruit berekende verschilscore.

De verschilscores zijn voor ruim 70 onderwerpen berekend. Uit de onderwerpen met de hoogste scores worden de vijf meest interessante onderwerpen gekozen. Hierdoor worden tegengestelde of vrijwel gelijke onderwerpen niet dubbel getoond en wordt het ontbreken van een onderwerp niet als kenmerk gepresenteerd. Als er bijvoorbeeld relatief veel vrouwen zijn, wordt niet ook automatisch het lage aandeel mannen getoond. Een sterk afwijkende bedrijfstak wordt alleen getoond als deze oververtegenwoordigd is.

Alle verschilscores voor alle wijken en buurten in buurt De Beemden staan in de uitgebreide download voor Den Bosch.

Data en bronnen

Bekijk de gebruikte open databronnen en definities en download uitgebreide regionale datasets over de buurt De Beemden.

Download alle regionale data
Download de uitgebreide datasets voor de gemeente Den Bosch.
Afbeelding van Excel documenten uit de download met regionale data.

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download uitgebreide informatie in handige Excel-overzichten voor de gemeente Den Bosch. De download bevat regionale statistieken, adressen, verkiezingsuitslagen, misdaadcijfers, detail leeftijdsgegevens en meer.

Download!
Gebruikte open data bronnen
Bronvermelding en definities

Veel gegevens op deze pagina komen uit verschillende datasets met regionale cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hierbij is een groot aantal datasets gecombineerd. De meest recente gegevens zijn bijgewerkt tot en met 14 oktober 2026. Daarnaast zijn diverse andere officiële databronnen gebruikt, waaronder het Kadaster, de Kiesraad, de Politie en het RIVM.

Bronnen & definities
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron