Statistieken buurt De Folgeren noord

Statistieken buurt De Folgeren noord

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt De Folgeren noord in de gemeente Smallingerland Vlag van de gemeente Smallingerland. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt De Folgeren noord in de gemeente Smallingerland Vlag van de gemeente Smallingerland. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Kaart van de buurt De Folgeren noord.Bekijk kaart
Buurt De Folgeren noord in het kort

Bekijk de belangrijkste cijfers, de kaart en een korte toelichting over de buurt De Folgeren noord.

Kerncijfers van de buurt De Folgeren noord
Adressen, panden, percelen, woningen, huishoudens en inwoners.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van de belangrijkste cijfers van het Kadaster en het CBS voor de buurt De Folgeren noord.


Onderstaande tabel toont de belangrijkste cijfers van het CBS en het Kadaster voor de buurt De Folgeren noord.

OnderwerpAantalBronJaar data
Adressen met postcode316Kadaster2026
Adressen met woonfunctie314Kadaster2026
Panden met adres317Kadaster2026
Percelen met adres317Kadaster2026
Woningvoorraad314CBS2025
Huishoudens310CBS2026
Inwoners785CBS2026

Op deze pagina vind je een kaart van de buurt De Folgeren noord en de data over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt De Folgeren noord.

Definities
Aantal inwoners op de kaart van de buurt De Folgeren noord
Kaart van de omgeving van de buurt De Folgeren noord.
Afbeelding van de buurt De Folgeren noord op de kaart.

Kaart van de wijk De Folgeren met het aantal inwoners per buurt in 2026. De cijfers op de kaart geven de volgende buurten weer: 1: Vrijburgh, 2: Burmaniapark, 3: Fennepark, 4: De Folgeren noord, 5: De Folgeren centrum, 6: De Folgeren zuidwest.

Bekijk de statistieken voor alle 92 gebieden binnen de gemeente Smallingerland via de overzichtspagina van de gebieden in de Smallingerland.

Overzicht gebieden Meer Smallingerland
Over de buurt De Folgeren noord

De buurt De Folgeren noord ligt binnen de wijk De Folgeren in de gemeente Smallingerland. De meest voorkomende postcode in de buurt De Folgeren noord is postcode 9207.

Er zijn 317 adressen en 314 woningen in de buurt De Folgeren noord in de gemeente Smallingerland. 93% van de woningen in de buurt is een koopwoning. De woningen hebben een gemiddelde WOZ waarde van €386.000. Er wonen 785 inwoners in de buurt De Folgeren noord, waarvan het grootste deel (25%) tussen de 45 en 65 jaar oud is. Buurt De Folgeren noord telt 310 huishoudens van gemiddeld 2,5 personen. Verder zijn er 435 personenauto’s en 65 bedrijfsvestigingen geregistreerd in de buurt De Folgeren noord.

Buurt De Folgeren noord heeft een oppervlakte van 28 hectare land (honderd hectare is één vierkante kilometer, 1 km2). De gemiddelde dichtheid van adressen is 1.153 adressen per km2.

Meer over de buurt De Folgeren noord:

De gegevens van de buurt De Folgeren noord voor de jaren 2013 tot en met 2023 zijn berekend.

Blijf op de hoogte

Ontvang een e-mail als er nieuwe cijfers zijn op de pagina Buurt De Folgeren noord.

Wonen in de buurt De Folgeren noord

Bekijk de woningvoorraad, woningkenmerken, woningtypen en de ontwikkeling van de gemiddelde WOZ-waarde in de buurt De Folgeren noord.

Kenmerken van de 314 woningen in de buurt De Folgeren noord
Er zijn 314 woningen in de buurt De Folgeren noord.
Informatie over de woningen in deze regio op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken. En bekijk de woningkenmerken per buurt in de gemeente Smallingerland in een interactieve tabel.

Toelichting
Woningwaarde per jaar
De gemiddelde WOZ waarde in de buurt De Folgeren noord was €386.000 in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in de buurt De Folgeren noord.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt De Folgeren noord:

JaarGemiddelde WOZ woningwaarde Buurt De Folgeren noord% verschil
2025€386.0001,05%
2024€382.00047%
2023€259.00020%
2022€216.0009,6%
2021€197.0008,8%
2020€181.0009%
2019€166.0006,4%
2018€156.0004,0%
2017€150.0003,45%
2016€145.000-0,68%
2015€146.000-6,4%
2014€156.000-6,6%
2013€167.000geen data

De gemiddelde WOZ woningwaarde in de buurt De Folgeren noord is met €219.000 toegenomen van €167.000 in 2013 tot €386.000 in 2025 (dat is een toename van 131%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2025 was €18.250 (8%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een duidelijk stijgende trend: De cijfers groeien bijna ieder jaar.

Bekijk ook de ranglijst van de woningwaarden per buurt in de gemeente Smallingerland.

Toelichting
Download een schat aan informatie
Woningwaarde en 65-plussers per gebied
De gemiddelde woningwaarde in de buurt De Folgeren noord is €386.000, het percentage inwoners van 65 jaar en ouder is 24% en er zijn 314 woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde woningwaarde per regio op de horizontale as. Deze is afgezet tegen het percentage inwoners van 65 jaar en ouder op de verticale as. Iedere regio wordt als cirkel weergegeven. De omvang van de cirkels hangt af van het aantal woningen in een gebied: hoe meer woningen, hoe groter de cirkel.

Woningwaarde ten opzichte van inwoners van 65 jaar en ouder per gebied, de volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (grijs), provincie Fryslân (bruin), gemeente Smallingerland (geel), 14 woonplaatsen (groen), 16 wijken (oranje) en 60 buurten (blauw). De buurt De Folgeren noord wordt in het rood weergegeven. Klik op de naam van een cirkel om de gegevens voor dat gebied weer te geven.

Soorten woningen
Vrijstaande woningen komen het meeste voor in de buurt De Folgeren noord: er zijn 149 adressen met het woningtype vrijstaande woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de buurt De Folgeren noord.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 juli 2026.

Bevolking in de buurt De Folgeren noord

Bekijk de samenstelling en ontwikkeling van de bevolking in de buurt De Folgeren noord, met cijfers over inwoners, leeftijd, burgerlijke staat, huishoudens, migratieachtergrond, opleidingsniveau, geboorte en sterfte.

Bekijk ook de maandelijkse bevolkingsontwikkeling in de gemeente Smallingerland.

Aantal inwoners per jaar
De buurt De Folgeren noord telt 785 inwoners in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt De Folgeren noord. De gegevens lopen van 2013 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt De Folgeren noord:

JaarAantal inwoners de buurt De Folgeren noord% verschil
20267850,64%
20257800,0%
20247801,56%
2023768-0,52%
2022772-1,28%
2021782-0,64%
2020787-1,01%
2019795-0,62%
2018800-1,48%
2017812-1,34%
2016823-0,48%
20158270,61%
20148220,12%
2013821geen data

De bevolking van de buurt De Folgeren noord is met 36 inwoners gedaald van 821 inwoners in 2013 tot 785 inwoners in 2026 (dat is een daling van 4,38%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2026 was -3 inwoners (-0,34%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een licht dalende trend: De cijfers dalen meer wel dan niet.

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente Smallingerland.

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in de buurt De Folgeren noord:

In 2013 waren er 821 inwoners in de buurt De Folgeren noord. In 2015 is het aantal gestegen tot 827 inwoners. De stijging ten opzichte van 2013 is 6 (0,73%), het verschil ten opzichte van het vorige jaar (2014) is 5 (0,61%). Het aantal van 827 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 2013 tot en met 2026. In 2023 is het aantal gedaald tot 768 inwoners. Dit is een daling van 59 (-7,1%) ten opzichte van 2015, ten opzichte van het vorige jaar (2022) is het verschil -4 (-0,52%). Het aantal van 768 inwoners is het minimum in de hele periode waarover de inwonersdata beschikbaar zijn. In 2026 telde de buurt De Folgeren noord 785 inwoners.

Inwoners per leeftijdsgroep in de buurt De Folgeren noord
De grootste getoonde leeftijdsgroep in de buurt De Folgeren noord is 45 tot 65 jaar, met 25% van de inwoners.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, leeftijdsgroepen: aantal inwoners op 1 januari 2026 per leeftijdsgroep.

De grafiek toont de leeftijdsgroepen. Het aantal inwoners is ook per individueel levensjaar beschikbaar (alleen de inwoners van 105 jaar en ouder vormen 1 groep). De inwoners naar leeftijd zijn er tot op buurtniveau in het document met leeftijdsgegevens in de download voor de gemeente Smallingerland.

Burgerlijke staat in de buurt De Folgeren noord
Deze grafiek laat zien hoeveel inwoners getrouwd, niet getrouwd, gescheiden of verweduwd zijn.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, burgerlijke staat: aantal en percentage inwoners op 1 januari 2026 naar burgerlijke staat.

Onderverdeling van de bevolking in de buurt De Folgeren noord naar de situaties ‘Ongehuwd’, ‘Gehuwd’, ‘Gescheiden’ en ‘Verweduwd’.

Toelichting
Soorten huishoudens
In 2026 waren er 310 huishoudens in de buurt De Folgeren noord. Er waren 65 eenpersoonshuishoudens en 245 meerpersoonshuishoudens (afgerond op vijftallen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont de verdeling naar soorten huishoudens voor de buurt De Folgeren noord. De gegevens gelden voor 2026.

De cijfers gaan over de particuliere huishoudens op 1 januari 2026. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. In deze grafiek worden de huishoudens onderverdeeld in eenpersoonshuishoudens, meerpersoonshuishoudens zonder kinderen en meerpersoonshuishoudens met kinderen. De cijfers over huishoudens zijn afgerond op vijftallen.

Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in de buurt De Folgeren noord.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2013 tot en met 2026: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in de buurt De Folgeren noord per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt De Folgeren noord:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
20267202540
20257203040
20247102540
20236952742
202269200
20216973352
20207053250
20197163149
20187183250
20177303250
20167443149
20157463150
20147403151
20137393250

In 2026 was de herkomst van inwoners in de buurt De Folgeren noord als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 92%, herkomst uit Europese landen: 3,18% en herkomst uit landen buiten Europa: 5,1% En in 2013 was de verdeling van inwoners naar herkomstgebied als volgt: herkomst uit Nederland: 90%, herkomst uit Europa: 3,9% en herkomst van buiten Europa: 6,1%.

Toelichting Meer migratie
Migratie herkomstlanden

Bekijk ook de detailinformatie over het aantal inwoners in Nederland naar land van herkomst.

Landen van herkomst
Migratie achtergrond: Geboortelanden en herkomstlanden
Van de inwoners van de buurt De Folgeren noord is 97% in Nederland geboren (gegevens 2026).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking in de buurt De Folgeren noord: de grafiek toont het aantal inwoners in 2025, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland. Gebruik het filter om een categorie te selecteren.

De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.

Toelichting
Geboorte per 1.000 inwoners
Er zijn 15 baby’s per 1.000 inwoners geboren in 2025 in de buurt De Folgeren noord.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal levend geboren babies per 1.000 inwoners in de buurt De Folgeren noord.

De cijfers over de geboortes per 1.000 aantal inwoners zijn berekend door het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december te delen door het aantal inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

Er waren in de gemeente Smallingerland als geheel 55 geboortes in augustus 2026. Bekijk de pagina met maandelijkse bevolkingscijfers voor de gemeente Smallingerland.

Cijfers over geboorte

De cijfers over het relatieve aantal geboortes zijn gebaseerd op data van het CBS. Als basis hiervoor is het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december in verhouding tot het aantal inwoners op 1 januari van een jaar in de buurt De Folgeren noord genomen. Het relatieve aantal geboorten kan hoger uitvallen dan verwacht op basis van het inwonertal. Het relatieve cijfer betreft namelijk het aantal geboorten gedurende het jaar ten opzichte van het aantal inwoners op 1 januari. In nieuwbouwwijken kan het aantal inwoners sterk groeien in een jaar. Zo kunnen er in 1 jaar 10 kinderen geboren worden in een wijk waarin op 1 januari slechts 10 inwoners wonen, maar aan het eind van het jaar bijvoorbeeld 200 inwoners.

Sterfte per 1.000 inwoners
Er zijn 5 personen per 1.000 inwoners overleden in 2025 in de buurt De Folgeren noord.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal sterftes per 1.000 inwoners in de buurt De Folgeren noord.

De cijfers over de sterfte per 1.000 aantal inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS. De relatieve sterfte is bepaald als het aantal overledenen van 1 januari tot en met 31 december, per 1.000 inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

In augustus 2026 zijn in de gemeente Smallingerland als geheel 38 inwoners overleden. Bekijk de maandelijkse sterftecijfers voor de gemeente Smallingerland.

Meer sterfte
Onderwijs in de buurt De Folgeren noord

Bekijk de kinderopvang- en onderwijslocaties, gemiddelde reisafstanden, aantallen leerlingen en studenten en de ontwikkeling van het aantal scholen in de buurt De Folgeren noord. Dit is een kleine selectie uit de datasets over het onderwijs. Bekijk véél meer informatie over het onderwijs op AlleCijfers.

Kinderopvang- en onderwijslocaties in de buurt De Folgeren noord
Buurt De Folgeren noordWijk De FolgerenGemeente Smallingerland
Aantal kinderopvanglocaties124191
Aantal kindplaatsen63122.549
Aantal vestigingen basisonderwijs0534
Aantal leerlingen basisonderwijs08875.399
Aantal vestigingen voortgezet onderwijs008
Aantal leerlingen voortgezet onderwijs004.672
Aantal opleidingen middelbaar beroepsonderwijs003
Aantal studenten middelbaar beroepsonderwijs003.482

Bovenstaande tabel toont data van het LRK en DUO over kinderopvang en onderwijs. De gegevens zijn bijgewerkt tot en met 1 oktober 2026.

Het aantal leerlingen betreft het aantal dat onderwijs volgt op een school in de buurt De Folgeren noord. Op de pagina’s over het basisonderwijs en over de middelbare scholen zijn ook gegevens beschikbaar over het huisadres van leerlingen ten opzichte van het adres van de schoolvestigingen.

Gemiddelde afstanden kinderopvang en onderwijs
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een basisschool in de buurt De Folgeren noord is 0,5 kilometer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand staafdiagram toont de gemiddelde afstand in kilometers over de weg tot kinderdagverblijven, buitenschoolseopvang, basisonderwijs, voortgezet onderwijs totaal, VMBO scholen en HAVO VWO scholen. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens voor verschillende soorten locaties te tonen. De gebruikte cijfers komen van uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor de situatie in 2025.


Onderstaande tabel de gemiddelde afstand in kilometers voor verschillende soorten locaties voor kinderopvang en onderwijs. De gegevens worden getoond per (vergelijkings)gebied en gelden voor 2025.

RegioKinderdagverblijfBuitenschoolseopvangBasisonderwijsVoortgezet onderwijsVMBOHAVO VWO
Nederland0,70,70,82,52,63,4
Provincie Fryslân0,80,90,93,63,76,2
Gemeente Smallingerland0,80,80,82,22,23,0
Wijk De Folgeren0,80,90,92,12,12,2
Buurt De Folgeren zuidwest0,30,50,41,91,92,0
Buurt De Folgeren noord0,50,50,52,32,32,4
Buurt De Folgeren centrum0,40,60,61,91,92,0
Buurt Fennepark1,21,21,61,71,71,8
Buurt Burmaniapark1,01,01,02,92,93,0
Buurt Vrijburgh1,71,71,72,72,72,8

Deze grafiek toont een regionale vergelijking van de gemiddelde reisafstanden voor inwoners van hun woonadres naar de dichtstbijzijnde locaties voor kinderopvang, basisonderwijs en voortgezet onderwijs. De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting. In de grafiek zie je de gegevens voor de buurt De Folgeren noord in vergelijking tot andere gebieden. De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (oranje), provincie Fryslân (bruin), gemeente Smallingerland (geel), wijk De Folgeren (groen) en 5 buurten (blauw). Buurt De Folgeren noord wordt in het rood weergegeven.

Leerlingen en studenten in de buurt De Folgeren noord
In 2025 woonden er 180 leerlingen en studenten in de buurt De Folgeren noord.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Onderwijsdata: aantal leerlingen en studenten per soort onderwijs in de buurt De Folgeren noord, data van het CBS over 2025.

De grafiek toont het aantal leerlingen in het PO en VO en het aantal studenten in het MBO, HBO, en WO dat als inwoner staat ingeschreven op een adres in de buurt De Folgeren noord.

Toelichting
Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar per 1 oktober 2024 in de buurt De Folgeren noord.

Bovenstaande donutgrafiek toont het percentage praktisch, middelbaar en hoog opgeleiden voor de buurt De Folgeren noord. Bekijk het aantal inwoners per opleidingsniveau door op de taartpunten in de grafiek te klikken.

Definities opleidingsniveau

Economie en inkomen in de buurt De Folgeren noord

Bekijk de ontwikkeling van het aantal bedrijven en het gemiddelde inkomen in de buurt De Folgeren noord, met vergelijkingen tussen gebieden.

Bedrijfsvestigingen (65 totaal)
In de buurt De Folgeren noord zijn in totaal 65 bedrijfsvestigingen geregistreerd (gegevens voor 2025).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen van bedrijven per sector per jaar in de buurt De Folgeren noord (het aantal bedrijven in de sector “overheid, onderwijs en zorg (Ooz)” is vanaf 2020 bekend).

De ‘gestapelde lijngrafiek’ toont het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt De Folgeren noord voor elk van de volgende 8 sectoren:

  1. Lbv: Landbouw, bosbouw en visserij
  2. Nen: Nijverheid en energie
  3. Hh: Handel en HORECA
  4. Vic: Vervoer, informatie en communicatie
  5. Fdo: Financiële diensten en onroerend goed
  6. Zd: Zakelijke dienstverlening
  7. Ooz: Overheid, onderwijs en zorg
  8. Cro: Cultuur, recreatie en overige diensten
Toelichting Definities

Advertentie:

De inlegzolen van VeiligVoeten beschermen goed tegen spijkers in je voet!

Huttenbouw of timmerdorp?
Voorkom verwondingen aan je voeten en voel je veilig! Gebruik veiligheidszooltjes, die beschermen goed tegen scherpe objecten in je voet! Het materiaal van de zolen lijkt op dat van een kogelvrij vest. Bescherm je voeten tegen spijkers en schroeven bij het klussen, gebruik ze bij evenementen, draag ze in je laarzen voor extra isolatie en bescherming of gebruik ze in je waterschoenen.

Gemiddeld inkomen per inwoner
Het gemiddeld inkomen per inwoner in de buurt De Folgeren noord is €28.800.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld bruto jaarinkomen in de buurt De Folgeren noord.

Over de inkomensdata:

Inwoners en inkomensontvangers: Het gemiddeld inkomen per inwoner in de buurt De Folgeren noord is €28.800. Het gemiddeld inkomen per inkomensontvanger is €35.400. Buurt De Folgeren noord telt 600 inkomensontvangers op 785 inwoners totaal.

4% van de huishoudens in de buurt De Folgeren noord heeft een inkomen op of rond het sociaal minimum. Studentenhuishoudens en huishoudens met een onvolledig jaarinkomen zijn hierin niet meegenomen. Het sociaal minimum is het wettelijk bestaansminimum zoals dat in de politieke besluitvorming is vastgesteld. Zie de tabel met definities van de brondata voor de volledige definities.

Over de schaal van de inkomensmeter:

De laagste 10% en 25% regio’s vallen in het rode en oranje gebied; deze gebieden kunnen elkaar deels overlappen. De hoogste 25% regio’s vallen in het groene gebied. De grenzen zijn berekend met percentielen, waarbij alle waarden van laag naar hoog zijn gesorteerd. Lees meer over het (gewogen) gemiddelde, de mediaan, modus en percentielen.

Inkomensvergelijking binnen de gemeente Smallingerland
Regionale vergelijking van het gemiddelde inkomen per inwoner.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld inkomen per jaar voor elke buurt in de wijk De Folgeren (buurt De Folgeren noord is rood, andere buurten zijn blauw en wijk De Folgeren is geel).

Er zijn nog veel meer inkomensgegevens beschikbaar in de tabel met 250+ onderwerpen en de inkomensranglijst.

De regionale gezondheidsmonitor

Onderstaande grafieken tonen gegevens uit de regionale gezondheidsmonitor. De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners. De data uit het onderzoek komen van het RIVM en het CBS.

Inwoners met een goede gezondheid
81% procent van de inwoners van 18 jaar en ouder in de buurt De Folgeren noord ervaart de eigen gezondheid als goed of zeer goed.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande lijngrafiek toont het percentage inwoners met een goede gezondheid in de buurt De Folgeren noord per leeftijdsgroep. De gegevens wordt getoond voor de periode van 2012 tot en met 2024.

De RIVM gezondheidsmonitor biedt gezondheidsgegevens voor Nederland en per provincie, gemeente, wijk en buurt. Dit zijn gegevens over beperkingen, ervaren gezondheid, overgewicht, roken, drinken en mantelzorg.

Over de gezondheidsmonitor

De cijfers op deze pagina zijn afkomstig van het RIVM op basis van gegevens uit de Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen 2012, 2016, 2020 en de Corona Gezondheidsmonitor 2022 van GGD, CBS en RIVM. Er zijn data over monitoren met betrekking tot gezondheid, sociale situatie en leefstijl. Deze gegevens zijn er voor alle buurten, wijken, gemeenten, provincies en voor heel Nederland. Normaliter wordt dit onderzoek iedere vier jaar uitgevoerd. En in verband met Corona is er in 2022 een extra Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen uitgevoerd.

De data zijn door het RIVM en CBS gepubliceerd en waar nodig door OpenInfo omgerekend naar de regionale indelingen van 2026.

Bekijk alle definities uit de regionale gezondheidsmonitor.

Alcoholgebruik en roken
83% van de inwoners van 18 tot 65 jaar in de buurt De Folgeren noord geeft aan wel eens alcohol te drinken.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de onderwerpen in de categorie ‘Alcoholgebruik en roken’ uit de gezondheidsmonitor van het RIVM voor de buurt De Folgeren noord. Hierbij wordt per onderwerp getoond wat het percentage inwoners in de buurt De Folgeren noord is dat heeft aangegeven dat het onderwerp van toepassing is. Gebruik het filter boven de grafiek om de leeftijdsgroep van de inwoners te kiezen.

Bekijk de toelichting bij bovenstaande grafiek met de definities en de vragen voor de onderwerpen ‘rookt tabak’, ‘voldoet aan de alcoholrichtlijn’, ‘drinken’, ‘zwaar drinken’ en ‘overmatig drinken’.

Toelichting

Bekijk de aparte pagina over de gezondheid in de buurt De Folgeren noord met de gegevens over meer dan 40 onderwerpen uit de regionale gezondheidsmonitor en met data over het gebruik van de WMO en de jeugdzorg in de buurt De Folgeren noord.

Meer gezondheidsdata
Voertuigen en verkeer in de buurt De Folgeren noord

Bekijk de beschikbare gegevens over geregistreerde voertuigen, elektrische auto’s en verkeersongevallen in de buurt De Folgeren noord.

Aantal elektrische auto’s in de buurt De Folgeren noord
Er zijn 29 elektrische auto’s in oktober 2026 in de buurt De Folgeren noord.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal elektrische auto’s per maand in de buurt De Folgeren noord op basis van de regionale voertuigdata van de RDW. Dit is de som van het aantal elektrische bedrijfsauto’s en het aantal elektrische personenauto’s.

Er zijn 29 elektrische auto’s in de buurt De Folgeren noord. Dit is het totaal aantal in oktober 2026 bij de RDW op kenteken geregistreerde elektrische auto’s in de buurt De Folgeren noord die op de batterij rijden en met een stekker opgeladen worden.

Toelichting op de regionale voertuigdata

Deze paragraaf toont data over de op kenteken geregistreerde voertuigen in de buurt De Folgeren noord. Dit is regionale data van de RDW. De data is beschikbaar per soort voertuig, per energiebron (brandstof) en per maand. Deze gegevens worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent was dit op 1 oktober 2026. Bekijk de toelichting voor de bronbeschrijving en definities van de regionale voertuig data.

Toelichting Meer autodata
Voertuigen naar energiebron
Er zijn 324 voertuigen met ‘benzine’ als energiebron in de buurt De Folgeren noord in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen per type energiebron (brandstof) dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt De Folgeren noord geregistreerd staat.

Er zijn in totaal 553 op naam geregistreerde voertuigen in de buurt De Folgeren noord (in oktober 2026).

Voertuigen naar soort
Er zijn 388 voertuigen van het type ‘personenauto’ in de buurt De Folgeren noord in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen naar soort motorvoertuig dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt De Folgeren noord geregistreerd staat.

Vergelijk het percentage auto’s per energiebron op de pagina met regionale voertuigdata.

Verkeersongevallen naar afloop
Er waren geen verkeersongevallen in de buurt De Folgeren noord in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal verkeersongevallen in de buurt De Folgeren noord. Gebruik het filter boven de grafiek om het aantal ongevallen per afloop (materiële schade, letselschade of dodelijke afloop) te bekijken.


Onderstaande tabel laat zien hoeveel verkeersongevallen er in het jaar 2025 in de buurt De Folgeren noord plaatsvonden, uitgesplitst naar afloop.

Afloop verkeersongevallenAantal verkeersongevallen in 2025
Totaal0
Materiële schade0
Letselschade0
Dodelijke afloop0

De dataset met verkeersongevallen BRON is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen de buurt De Folgeren noord vallen.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Veiligheid in de buurt De Folgeren noord

Bekijk de ontwikkeling en soorten van de geregistreerde misdaad in de buurt De Folgeren noord op basis van data van de Politie en het CBS. De politiedata worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent op 15 september 2026. De beschrijvingen van de soorten misdrijven zoals de politie deze gebruikt zijn te vinden in de tabel met definities van de verschillende soorten delicten.

Meer misdaad
Totaal geregistreerde misdaad per maand of per jaar
Er zijn in 2025 in totaal 16 misdrijven in de buurt De Folgeren noord geregistreerd.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Totaal aantal geregistreerde misdaden in de buurt De Folgeren noord, 2012 tot en met 2025 (bij weergave van de gegevens per jaar) of april 2025 tot en met september 2026 (bij weergave van de gegevens per maand).

In de buurt De Folgeren noord zijn van 2012 tot en met 2025 in totaal 210 misdrijven geregistreerd. Deze misdrijven zijn ingedeeld naar 22 verschillende soorten delicten. In 2025 werden in de buurt De Folgeren noord 16 misdrijven door de politie vastgelegd. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens per maand of per jaar te tonen.

Misdaden naar type delict
De meest voorkomende soorten misdrijven in de buurt De Folgeren noord in 2025 zijn Horizontale fraude (5 delicten) en Onder invloed (weg) (3 delicten).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal misdaden voor de 9 soorten delicten die in 2025 geregistreerd zijn in de buurt De Folgeren noord.

Definities misdaad
Misdaad totaal per maand
In september 2026 zijn er geen misdrijven in de buurt De Folgeren noord geregistreerd.
Afbeelding van een warmtekaart (een heatmap in het Engels, een visuele weergave van data waarbij kleuren worden gebruikt om waarden weer te geven) met het totaal aantal misdrijven in de buurt De Folgeren noord per maand en per jaar.

Bovenstaande warmtekaart geeft een visuele weergave van het totaal aantal door de politie geregistreerde misdrijven per maand in de buurt De Folgeren noord over de afgelopen 6 jaar.

Alle gegevens zijn beschikbaar in het Excel document met politiedata als onderdeel van de download voor de gemeente Smallingerland.

Misdaden per 1.000 inwoners
Er waren 8 misdrijven per 1.000 inwoners van het type ‘oplichting’ in 2025 in de buurt De Folgeren noord.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Criminaliteit: aantal misdaden per 1.000 inwoners in 2025 in de buurt De Folgeren noord.

De grafiek toont de meest recente gegevens over het aantal misdaden per 1.000 inwoners voor de buurt De Folgeren noord. De gegevens over misdaden zijn hiertoe gegroepeerd in (1) het totaal aantal diefstallen (alle vormen, zoals diefstal uit woningen en schuren, diefstal van auto’s en fietsen en winkeldiefstal), (2) geweld en seksmisdrijven, (3) milieuovertredingen, (4) oplichting, (5) verkeersovertredingen, (6) vernielingen en misdrijven tegen de openbare orde en (7) alle overige misdrijven. De definities van alle verschillende soorten delicten met daarbij de categorie waarin deze zijn ingedeeld zijn te vinden in de bronbeschrijving van de politiedata.

Verkiezingen in de buurt De Folgeren noord

Bekijk de beschikbare verkiezingsuitslagen en informatie over de stembureaus in de buurt De Folgeren noord.

Uitslag gemeenteraadsverkiezingen 2026
Stembureau OBS de Bolder in Drachten
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal stemmen per partij zoals uitgebracht te Stembureau OBS de Bolder in Drachten bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026. De grafiek toont de 10 partijen waarop bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026 bij het stembureau Stembureau OBS de Bolder in Drachten stemmen zijn uitgebracht.

Onderstaande grafiek toont het aantal stemmen per politieke partij dat bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 in Stembureau OBS de Bolder in Drachten is uitgebracht. Er was bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 geen stembureau binnen de buurt De Folgeren noord. Stembureau OBS de Bolder in Drachten is het stembureau dat het meest dichtbij het geografisch centrum van de buurt De Folgeren noord ligt.

Bekijk veel meer informatie over de verkiezingen op de pagina met alle 54 stembureaus in de gemeente Smallingerland en op de pagina met alle verkiezingsuitslagen voor de gemeente Smallingerland. En download alle verkiezingsdata in een Excel document als onderdeel van de uitgebreide informatie voor de gemeente Smallingerland.

Stembureaus Smallingerland
Adressen en leefomgeving in de buurt De Folgeren noord

Bekijk gegevens over adressen, gebruiksdoelen, bouwperioden, dichtheid, de nabijheid van voorzieningen, energieverbruik en energielabels in de buurt De Folgeren noord.

Informatie op basis van de BAG (de Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) van 1 juli 2026. De buurt De Folgeren noord telt in totaal 317 adressen, deze hebben allemaal een verblijfsobject, er zijn geen standplaatsen en geen ligplaatsen. Alle adressen in buurt De Folgeren noord liggen binnen de bebouwde kom.

Adressen Smallingerland
Adressen: gebruiksdoelen
In de buurt De Folgeren noord zijn er 314 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel woonfunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor de buurt De Folgeren noord.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 242 panden uit de bouwperiode 1980 tot 1990 in de buurt De Folgeren noord.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor de buurt De Folgeren noord. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 juli 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Dichtheid per km² van bevolking, adressen en auto’s

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt De Folgeren noord voor 2026.


Onderstaande tabel toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt De Folgeren noord voor 2026:

DichtheidNederlandBuurt De Folgeren noord
Bevolking5392.804
Adressen2.0931.153
Autos2751.554

De data over het aantal inwoners-, adressen- en personenauto’s per vierkante kilometer land geven een beeld van ‘de mate van concentratie van menselijke activiteiten’ in de buurt De Folgeren noord ten opzichte van het gemiddelde voor Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Toelichting
Gemiddelde afstand tot voorzieningen
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een huisartsenpraktijk in de buurt De Folgeren noord is 0,8.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt De Folgeren noord tot de dichtstbijzijnde voorziening. De gebruikte cijfers komen uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor 2025.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt De Folgeren noord tot de dichtstbijzijnde voorziening voor 2025:

VoorzieningAfstand in km
Huisartsenpraktijk0,8
Supermarkt1,7
Restaurant1,3
Basisonderwijs0,5
Voortgezet onderwijs2,3
Bibliotheek3,0
Treinstation17,2
Sportterrein1,3
Bioscoop3,3
Museum3,1

De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting.

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen
Gemiddeld aardgas- en elektriciteitsverbruik per woning per jaar in de buurt De Folgeren noord.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddeld energieverbruik per woning per jaar in de buurt De Folgeren noord.


Onderstaande tabel toont het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik per type woning voor 2024 voor de buurt De Folgeren noord:

Soort woningGemiddeld gasverbruikGemiddelde elektriciteitslevering per woning
Appartement6701.480
Tussenwoning9102.080
Hoekwoning1.0002.260
Twee-onder-één-kap woning1.0202.440
Vrijstaande woning1.2802.950
Koopwoning1.0102.400
Huurwoning8701.720

Data over het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik voor aardgas in m3. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen. Het verbruik van gas en elektra is ook bekend per woningtype, zie de tabel.

Toelichting Meer gas
Energielabels
De meest voorkomende energielabels in de buurt De Folgeren noord zijn C (207 adressen) en B (43 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in de buurt De Folgeren noord. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 oktober 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel C komt het meeste voor in de buurt De Folgeren noord: 207 adressen hebben energielabel C. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente Smallingerland bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Adressen in de buurt De Folgeren noord
Tabel met 317 adressen in de buurt De Folgeren noord.

Onderstaande tabel toont alle openbare ruimtes en alle unieke combinaties van straten en huisnummers voor de buurt De Folgeren noord. Één straat kan in meer dan één buurt voorkomen. Vind de buurt bij je adres op de pagina met alle adressen voor de gemeente Smallingerland.

Openbare ruimteHuisnummer(s)Postcode(s)WoonplaatsAantal adressen
De Emma1 t/m 239207CC t/m 9207CDDrachten25
De Frisia69 t/m 1769207CP t/m 9207CZDrachten21
De Friso1 t/m 399207DADrachten34
De Rival1 t/m 789207CR t/m 9207CVDrachten72
De Wetterwille72 t/m 2779207BL t/m 9207BMDrachten137
Folgeren1 t/m 179207AADrachten10
Het Noord19 t/m 279207ADDrachten5
Kletsterlaan1 t/m 259207AGDrachten13

Bovenstaande tabel toont de gegevens voor 8 openbare ruimtes en 317 adressen in de buurt De Folgeren noord. Dit zijn alle adressen en openbare ruimtes op basis van de BAG- en de topografische kaarten (BRT) van het Kadaster van 1 juli 2026.

Een openbare ruimte is een door de gemeente aangewezen gebied dat is ingericht en wordt onderhouden voor publiek gebruik. Dit kan bijvoorbeeld een straat, weg, plein, park, erf, spoorbaan of brug zijn. Zie de toelichting voor een verdere definitie. Klik op de naam van een openbare ruimte om de pagina met statistieken voor die ruimte weer te geven. Bekijk de definities van de soorten openbare ruimtes.

De BAG (Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Adressen Smallingerland
Tabelgebruik:

  • Bekijk in de tabel alle openbare ruimtes en unieke combinaties van straten en huisnummers in deze buurt.
  • Zoek in de tabel met het zoekveld boven de tabel. De rijen worden hiermee gefilterd zodat alleen rijen waarin de zoekterm voorkomt zichtbaar blijven.
  • Sorteer de tabel door op een kolomtitel te klikken.
  • Blader door de tabel met de knoppen onder de tabel.
  • Op kleine schermen: de eerste kolom blijft staan, verschuif de tabel horizontaal om alle kolommen te zien.
Download de buurt-rapportage!
Download hier de PDF buurt-rapportage met 100 grafieken en kaarten!

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download de buurt-rapportage voor Buurt De Folgeren noord. Met veel extra informatie in 100 kaarten en grafieken! Met regionale vergelijkingen en met onderwerpen uitgezet in de tijd. Als PDF document: makkelijk te bewaren, delen en printen.

Download!
Gebieden
Tabel met de gebieden die de buurt De Folgeren noord ‘raken’.
Soort gebiedNaam gebiedAantal adressen
Postcode numeriek9207316
WoonkernDrachten317
WoonplaatsDrachten317
WijkDe Folgeren317
GemeenteSmallingerland317
ProvincieFryslân (Friesland)317
WaterschapWetterskip Fryslân317
LandNederland317

Bovenstaande tabel toont de regionale gebieden die de buurt De Folgeren noord ‘raken’ met het aantal adressen uit de buurt De Folgeren noord dat in het betreffende gebied ligt.

Buurt De Folgeren noord ‘raakt’ andere gebieden zoals bijvoorbeeld een woonplaats of waterschap wanneer de geometrieën van de buurt De Folgeren noord en die van de andere gebieden elkaar overlappen of snijden. De gebieden zijn op basis van de gebiedsindelingen van het CBS van 2026 en de topografische kaarten van het Kadaster van 2026 bepaald. Klik op de naam van een gebied om de pagina met statistieken voor dat gebied weer te geven.

Alle onderwerpen en vergelijken

Bekijk de meest recente cijfers over meer dan 250 onderwerpen en vergelijk de buurt De Folgeren noord met andere gebieden.

Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!
Kies een categorie en bekijk de bijbehorende onderwerpen.

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor de buurt De Folgeren noord voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

Bedrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Bedrijfsvestigingen totaal65Aantal2025
A Landbouw, bosbouw en visserij0Aantal2025
B-F Nijverheid en energie10Aantal2025
G+I Handel en horeca10Aantal2025
H+J Vervoer, informatie en communicatie5Aantal2025
K-L Financiële diensten, onroerend goed0Aantal2025
M-N Zakelijke dienstverlening15Aantal2025
O-Q Overheid, onderwijs en zorg20Aantal2025
R-U Cultuur, recreatie, overige diensten5Aantal2025
% A Landbouw, bosbouw en visserij0,0%Percentage2025
% B-F Nijverheid en energie15%Percentage2025
% G+I Handel en horeca15%Percentage2025
% H+J Vervoer, informatie en communicatie7,7%Percentage2025
% K-L Financiële diensten, onroerend goed0,0%Percentage2025
% M-N Zakelijke dienstverlening23%Percentage2025
% O-Q Overheid, onderwijs en zorg31%Percentage2025
% R-U Cultuur, recreatie, overige diensten7,7%Percentage2025

De cijfers over bedrijven tonen het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt De Folgeren noord, uitgesplitst naar bedrijfstak. Een vestiging is een locatie van een bedrijf, instelling of zelfstandige waar of van waaruit activiteiten worden uitgevoerd.

Bevolking
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Inwoners785Aantal2026
Mannen405Aantal2026
Vrouwen380Aantal2026
0 tot 15 jaar140Aantal2026
15 tot 25 jaar95Aantal2026
25 tot 45 jaar175Aantal2026
45 tot 65 jaar200Aantal2026
65 jaar of ouder185Aantal2026
Ongehuwd345Aantal2026
Gehuwd370Aantal2026
Gescheiden55Aantal2026
Verweduwd25Aantal2026
% Mannen52%Percentage2026
% Vrouwen48%Percentage2026
% 0 tot 15 jaar18%Percentage2026
% 15 tot 25 jaar12%Percentage2026
% 25 tot 45 jaar22%Percentage2026
% 45 tot 65 jaar25%Percentage2026
% 65 jaar of ouder23%Percentage2026
% Ongehuwd43%Percentage2026
% Gehuwd47%Percentage2026
% Gescheiden6,9%Percentage2026
% Verweduwd3,14%Percentage2026
Geboorten10Aantal2025
Geboorte relatief15Aantal per 1.000 inwoners2025
Sterftes5Aantal2025
Sterfte relatief5Aantal per 1.000 inwoners2025
Leerlingen PO80Aantal2025
Leerlingen VO50Aantal2025
Studenten MBO30Aantal2025
Studenten HBO20Aantal2025
Studenten WO0Aantal2025
Praktisch opleidingsniveau120Aantal2024
Middelbaar opleidingsniveau250Aantal2024
Hoger opleidingsniveau180Aantal2024
% Praktisch opleidingsniveau22%Percentage2024
% Middelbaar opleidingsniveau45%Percentage2024
% Hoger opleidingsniveau33%Percentage2024
Jongeren met jeugdzorg in natura35Aantal2024
% Jongeren met jeugdzorg16%Percentage2024
Wmo cliënten25Aantal2024
Wmo cliënten per 1.000 inwoners31Aantal per 1.000 inwoners2024
Bevolkingsdichtheid2.804Aantal per km²2026

De inwonersaantallen worden altijd op vijftallen afgerond, hierdoor kan het voorkomen dat een optelling van subgroepen (zoals inwoners naar geslacht of naar leeftijd) licht afwijkt van het totaal aantal inwoners.

Energie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning2.770Gemiddeld in kWh2024
Gemiddelde elektriciteitsteruglevering per woning1.560Gemiddeld in kWh2024
% Woningen met zonnestroom60%Percentage2024
% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmd9%Percentage2024
Gemiddelde elektriciteitslevering appartement1.480Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering tussenwoning2.080Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering hoekwoning2.260Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering twee-onder-één-kap woning2.440Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering vrijstaande woning2.950Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering huurwoning1.720Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering koopwoning2.400Gemiddeld in kWh2023
Gemiddeld aardgasverbruik per woning1.040Gemiddeld per m³2024
% Woningen met stadsverwarming0%Percentage2014
% Aardgasvrije woningen2%Percentage2024
% Aardgaswoningen91%Percentage2024
Gemiddeld aardgasverbruik appartement670Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik tussenwoning910Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik hoekwoning1.000Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik twee-onder-één-kap woning1.020Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik vrijstaande woning1.280Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik koopwoning1.010Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik huurwoning870Gemiddeld per m³2023
Publieke laadpalengeen dataAantalgeen data
Adressen zonder energielabel16Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel119Aantal2026
Adressen met definitief energielabel182Aantal2026
Energielabels A+++++0Aantal2026
Energielabels A++++0Aantal2026
Energielabels A+++3Aantal2026
Energielabels A++1Aantal2026
Energielabels A+3Aantal2026
Energielabels A30Aantal2026
Energielabels B43Aantal2026
Energielabels C207Aantal2026
Energielabels D7Aantal2026
Energielabels E2Aantal2026
Energielabels F1Aantal2026
Energielabels G4Aantal2026

De onderwerpen in de categorie energieverbruik tonen onder meer het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik en de energielabels van gebouwen in de buurt De Folgeren noord. Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het minst energiezuinige label en A++++ het meest energiezuinige label.

Gezondheid-gedrag
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Rookt tabak12%Percentage2024
Voldoet aan de alcoholrichtlijn43%Percentage2024
Drinken82%Percentage2024
Zwaar drinken8%Percentage2024
Overmatig drinken6%Percentage2024
Overgewicht50%Percentage2024
Ernstig overgewicht (obesitas)14%Percentage2024
Voldoet aan de beweegrichtlijn55%Percentage2024
Wekelijks sporten60%Percentage2024
Lopen en/of fietsen naar school of werk44%Percentage2024
Lopen naar school of werk13%Percentage2024
Fietsen naar school of werk37%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt De Folgeren noord. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-overig
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Eenzaam39%Percentage2024
Ernstig eenzaam9%Percentage2024
Emotioneel eenzaam21%Percentage2024
Sociaal eenzaam27%Percentage2024
Matig/veel regie over het eigen leven90%Percentage2024
Moeite met rondkomen8%Percentage2024
Krijgt steun van anderen96%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door buren3%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door wegverkeer6%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg >50 km/uur4%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg <50 km/uur2%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door treinverkeer0%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door vliegverkeer1%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door windturbines0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring wegverkeer2%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring treinverkeer0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring vliegverkeer0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring buren2%Percentage2024
Tevreden met de woning94%Percentage2024
Tevreden met de woonomgeving95%Percentage2024
Tevreden met het groen in de omgeving94%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden binnen70%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden buiten74%Percentage2024
Vrijwilligerswerk33%Percentage2024
Mantelzorger15%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt De Folgeren noord. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-ziekte
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Goed ervaren gezondheid81%Percentage2024
Één of meer langdurige aandoeningen32%Percentage2024
Beperkt vanwege gezondheid29%Percentage2024
Ernstig beperkt vanwege gezondheid3%Percentage2024
Één of meerdere keren gevallen25%Percentage2024
Langdurige ziekte en beperkt27%Percentage2024
Lage veerkracht11%Percentage2024
Hoge veerkracht64%Percentage2024
Hoog risico op angst of depressie6%Percentage2024
Suïcide gedachten de laatste 12 maanden7%Percentage2024
(Heel) veel stress in afgelopen 4 weken15%Percentage2024
Één of meer lichamelijke beperkingen11%Percentage2020
Beperking in horen3%Percentage2020
Beperking in zien4%Percentage2020
Beperking in bewegen7%Percentage2020
Broze gezondheid18%Percentage2024
Broze metale gezondheid27%Percentage2024
Broze lichamelijke gezondheid17%Percentage2024
Broze gezondheid in het sociale domein22%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt De Folgeren noord. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Huishoudens
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huishoudens310Aantal2026
Eenpersoonshuishoudens65Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens245Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen120Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens met kinderen125Aantal2026
% Eenpersoonshuishoudens21%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens79%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen39%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens met kinderen40%Percentage2026
Gemiddelde huishoudensgrootte2,5Gemiddeld aantal2026

Het aantal huishoudens betreft het aantal particuliere huishoudens op 1 januari van een jaar. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen in een woonruimte wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. De cijfers over huishoudens op wijk- en buurtniveau worden afgerond op vijftallen.

Inkomen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Werkzame beroepsbevolking400Aantal2024
Netto arbeidsparticipatie73%Percentage2024
% Werknemers84%Percentage2024
% Werknemers met vaste arbeidsrelatie62%Percentage2024
% Werknemers met flexibele arbeidsrelatie23%Percentage2024
% Zelfstandigen16%Percentage2024
Inkomensontvangers600Aantal2024
Inkomensontvangers per 1.000 inwoners769Aantal per 1.000 inwoners2024
Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger€35.400Gemiddeld in Euro2023
Gemiddeld inkomen per inwoner€28.800Gemiddeld in Euro2023
40% personen met laagste inkomen35%Percentage2024
20% personen met hoogste inkomen21%Percentage2024
% Personen in armoede0,8%Percentage2024
% Personen tot 25% boven armoedegrens2,2%Percentage2024
Gemiddeld huishoudinkomen€35.500euro2023
40% huishoudens met laagste inkomen18%Percentage2024
20% huishoudens met hoogste inkomen22%Percentage2024
% Huishoudens met een laag inkomen1,6%Percentage2023
% Huishoudens onder of rond sociaal minimum4,1%Percentage2023
% Huishoudens tot 110% van sociaal minimum6,7%Percentage2023
% Huishoudens tot 120% van sociaal minimum9%Percentage2023
Mediaan vermogen van particuliere huishoudens€281.100euro2024
Personen per soort uitkering - Bijstand0Aantal2025
Personen per soort uitkering - AO20Aantal2025
Personen per soort uitkering - WW10Aantal2025
Personen per soort uitkering - AOW160Aantal2025
% Personen per soort uitkering - Bijstand0%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AO3%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - WW1%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AOW21%Percentage2025

De inkomensgegevens beschrijven het inkomen van personen en particuliere huishoudens in de buurt De Folgeren noord. Het besteedbaar inkomen is het bruto-inkomen verminderd met onder meer belastingen, premies en betaalde inkomensoverdrachten. Vanwege statistische geheimhouding worden niet voor ieder gebied inkomensgegevens gepubliceerd.

Migratie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland720Aantal2026
Herkomst buiten Nederland65Aantal2026
Herkomst Europa25Aantal2026
Herkomst buiten Europa40Aantal2026
% Herkomst Nederland92%Percentage2026
% Herkomst buiten Nederland8,3%Percentage2026
% Herkomst Europa3,18%Percentage2026
% Herkomst buiten Europa5,1%Percentage2026
Geboren in Nederland met herkomst Nederland720Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst Europa15Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa25Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland40Aantal2026
Geboren in Nederland760Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa10Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa15Aantal2026
Geboren buiten Nederland25Aantal2026
% Geboren in Nederland met herkomst Nederland92%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst Europa1,91%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland5,1%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa3,18%Percentage2026
% Geboren in Nederland97%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa1,27%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa1,91%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland3,18%Percentage2026
Autochtoon692Aantal2022
Westers43Aantal2022
Niet-westers37Aantal2022
Nederlandse Antillen en Aruba2Aantal2022
Marokko0Aantal2022
Suriname6Aantal2022
Turkije2Aantal2022
Overig niet-westers27Aantal2022

De onderwerpen in de categorie migratie gaan over de herkomst en migratie van inwoners van de buurt De Folgeren noord. De herkomst is gebaseerd op het geboorteland van de persoon en diens ouders. De migratiecijfers tonen onder meer vestiging, vertrek, immigratie en emigratie.

Misdrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Misdrijven16Aantal2025
Diefstal1Aantal2025
Geweld en seksmisdrijven3Aantal2025
Milieu overtredingen0Aantal2025
Oplichting6Aantal2025
Verkeersovertredingen4Aantal2025
Vernieling1Aantal2025
Overige misdrijven1Aantal2025
Misdrijven per 1.000 inwoners21Aantal per 1.000 inwoners2025
Diefstal per 1.000 inwoners1Aantal per 1.000 inwoners2025
Geweld en seksmisdrijven per 1.000 inwoners4Aantal per 1.000 inwoners2025
Milieu overtredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Oplichting per 1.000 inwoners8Aantal per 1.000 inwoners2025
Verkeersovertredingen per 1.000 inwoners5Aantal per 1.000 inwoners2025
Vernieling per 1.000 inwoners1Aantal per 1.000 inwoners2025
Overige misdrijven per 1.000 inwoners1Aantal per 1.000 inwoners2025

De cijfers over misdrijven tonen de door de politie geregistreerde misdrijven in de buurt De Folgeren noord, zowel als aantal als omgerekend per 1.000 inwoners. Niet ieder gepleegd misdrijf wordt gemeld of geregistreerd.

Nabijheid voorzieningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand0,8Gemiddelde afstand in km2025
Huisartsenpraktijken binnen 1 km1,0Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 3 km7,2Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 5 km17Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpost afstand4,2Gemiddelde afstand in km2024
Apotheek afstand2,4Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuis met poli afstand4,2Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km1,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuis zonder poli afstand4,2Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km1,0Gemiddeld aantal2025
Supermarkt afstand1,7Gemiddelde afstand in km2025
Supermarkten binnen 1 km0,1Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 3 km5,9Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 5 km15Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand1,4Gemiddelde afstand in km2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km0,2Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km24Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km45Gemiddeld aantal2025
Warenhuis afstand2,8Gemiddelde afstand in km2025
Warenhuizen binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 10 km1,1Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 20 km5Gemiddeld aantal2025
Café afstand1,9Gemiddelde afstand in km2025
Cafés binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 3 km4,5Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 5 km18Gemiddeld aantal2025
Cafetaria afstand1,5Gemiddelde afstand in km2025
Cafetaria binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 3 km23Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 5 km44Gemiddeld aantal2025
Restaurant afstand1,3Gemiddelde afstand in km2025
Restaurants binnen 1 km0,1Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 3 km26Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 5 km48Gemiddeld aantal2025
Hotel afstand5,1Gemiddelde afstand in km2025
Hotels binnen 5 km0,2Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 10 km3,0Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 20 km11Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijf afstand0,5Gemiddelde afstand in km2025
Kinderdagverblijven binnen 1 km2,9Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 3 km6,6Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 5 km24Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang afstand0,5Gemiddelde afstand in km2025
Buitenschoolseopvang binnen 1 km1,0Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 3 km4,7Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 5 km18Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs afstand0,5Gemiddelde afstand in km2025
Basisonderwijs binnen 1 km1,9Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 3 km5,9Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 5 km18Gemiddeld aantal2025
Voortgezet onderwijs afstand2,3Gemiddelde afstand in km2024
Voortgezet onderwijs binnen 3 km2,0Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 5 km8Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 10 km8,1Gemiddeld aantal2024
VMBO afstand2,3Gemiddelde afstand in km2024
VMBO binnen 3 km1,0Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 5 km5Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 10 km5,1Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO afstand2,4Gemiddelde afstand in km2024
HAVO VWO binnen 3 km1,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 5 km2,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 10 km2,0Gemiddeld aantal2024
Openbaar groen afstand0,2Gemiddelde afstand in km2017
Park of plantsoen afstand0,2Gemiddelde afstand in km2017
Dagrecreatief terrein afstand3,9Gemiddelde afstand in km2017
Bos afstand2,1Gemiddelde afstand in km2017
Open natuurlijk terrein afstand4,4Gemiddelde afstand in km2017
Open droog natuurlijk terrein afstand8,6Gemiddelde afstand in km2017
Open nat natuurlijk terrein afstand4,4Gemiddelde afstand in km2017
Semi-openbaar groen afstand1,3Gemiddelde afstand in km2017
Sportterrein afstand1,3Gemiddelde afstand in km2017
Volkstuin afstand3,1Gemiddelde afstand in km2017
Verblijfsrecreatief terrein afstand6,7Gemiddelde afstand in km2017
Begraafplaats afstand2,3Gemiddelde afstand in km2017
Recreatief binnenwater afstand0,6Gemiddelde afstand in km2017
Oprit hoofdverkeersweg afstand2,0Gemiddelde afstand in km2025
Treinstation afstand17Gemiddelde afstand in km2025
Belangrijk overstapstation afstand25Gemiddelde afstand in km2025
Bibliotheek afstand3,0Gemiddelde afstand in km2025
Zwembad afstand3,5Gemiddelde afstand in km2025
Kunstijsbaan afstand27Gemiddelde afstand in km2025
Podiumkunsten afstand1,9Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten binnen 5 km2,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 10 km2,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 20 km3,0Gemiddeld aantal2024
Poppodium afstand1,9Gemiddelde afstand in km2024
Bioscoop afstand3,3Gemiddelde afstand in km2025
Bioscopen binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 20 km1,0Gemiddeld aantal2025
Sauna afstand13Gemiddelde afstand in km2025
Zonnebank afstand2,6Gemiddelde afstand in km2025
Museum afstand3,1Gemiddelde afstand in km2024
Musea binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 10 km2,0Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 20 km7,8Gemiddeld aantal2024
Attractie afstand7,7Gemiddelde afstand in km2025
Attracties binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 20 km2,9Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 50 km21Gemiddeld aantal2025
Brandweerkazerne afstand2,2Gemiddelde afstand in km2025

Het CBS publiceert gegevens over de nabijheid van voorzieningen voor inwoners van de buurt De Folgeren noord. De afstanden zijn gemiddelden over de weg en de nabijheidsindicatoren tonen hoeveel voorzieningen binnen een bepaalde afstand beschikbaar zijn.

Omgeving
OnderwerpWaardeEenheidJaar
RegiocodeBU00900702Code2026
RegionaamDe Folgeren noordNaam2026
Soort regioBuurtCategorisch type2026
Sorteercode00900702Code2026
Oppervlakte totaal29Aantal hectaren2026
Oppervlakte land28Aantal hectaren2026
Oppervlakte water0Aantal hectaren2026
Mate van stedelijkheid3Indicator 1-52026
Omgevingsadressendichtheid1.153Gemiddeld aantal per km²2026
Adressen totaal317Aantal2026
Adressen met postcode316Aantal2026
Adressen met woonfunctie314Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie0Aantal2026
Adressen met celfunctie0Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie0Aantal2026
Adressen met industriefunctie0Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie0Aantal2026
Adressen met logiesfunctie0Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie0Aantal2026
Adressen met sportfunctie0Aantal2026
Adressen met winkelfunctie1Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie3Aantal2026
Verblijfsobjecten317Aantal2026
Ligplaatsen0Aantal2026
Standplaatsen0Aantal2026
Panden met adres317Aantal2026
Adressen met pand317Aantal2026
Percelen met adres317Aantal2026
Adressen met perceel317Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom317Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom0Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom314Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom0Aantal2026
Panden met adres voor 1700geen dataAantal2026
Panden met adres 1700 tot 1900geen dataAantal2026
Panden met adres 1900 tot 1925geen dataAantal2026
Panden met adres 1925 tot 1950geen dataAantal2026
Panden met adres 1950 tot 1970geen dataAantal2026
Panden met adres 1970 tot 1980geen dataAantal2026
Panden met adres 1980 tot 1990geen dataAantal2026
Panden met adres 1990 tot 2000geen dataAantal2026
Panden met adres 2000 tot 2010geen dataAantal2026
Panden met adres 2010 tot 2020geen dataAantal2026
Panden met adres 2020 en latergeen dataAantal2026
Adressen met pand voor 17000Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 19001Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 19252Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 19508Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 19703Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 198036Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 1990242Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 200019Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 20100Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 20202Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later4Aantal2026
Postcodegebied9207AA-9207DANaam2026
Meest voorkomende postcode9207Naam2026
Dekkingspercentage meest voorkomende postcode100%Percentage2026

De onderwerpen in de categorie omgeving beschrijven onder meer de oppervlakte, het aantal adressen, de bevolkingsdichtheid en de omgevingsadressendichtheid van de buurt De Folgeren noord.

Verkeersongevallen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal0Aantal2025
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade0Aantal2025
Verkeersongevallen letselschade0Aantal2025
Verkeersongevallen dodelijk0Aantal2025

De gegevens over verkeersongevallen in de buurt De Folgeren noord zijn gebaseerd op de registratie van verkeersongevallen door Rijkswaterstaat.

Vervoer
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Personenauto’s totaal435Aantal2025
Personenauto’s - brandstof benzine315Aantal2025
Personenauto’s - overige brandstof120Aantal2025
Personenauto’s per huishouden1,38Aantal2025
Personenauto’s naar oppervlakte1.554Aantal2025
Motorfietsen40Aantal2025

De vervoersgegevens tonen onder meer het aantal personenauto’s en andere voertuigen in de buurt De Folgeren noord. De voertuiggegevens zijn gebaseerd op het Nederlandse kentekenregister van de RDW.

Woningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad314Aantal2025
Woningen per 1.000 inwoners403Aantal per 1.000 inwoners2025
Nieuwbouw woningen0Aantal2025
Niet-woningvoorraad3Aantal2025
Nieuwbouw niet-woningen0Aantal2025
Gemiddelde woningwaarde€386.000Gemiddeld in Euro2025
Woningwaarde klasse€350.000 tot €400.000Categorisch type2025
Eengezinswoningen314Aantal2025
Meergezinswoningen0Aantal2025
Koopwoningen292Aantal2025
Huurwoningen22Aantal2025
Huurwoningen woningcorporaties0Aantal2025
Huurwoningen overige verhuurders22Aantal2025
Eigendom onbekend0Aantal2025
Bewoond311Aantal2025
Onbewoond3Aantal2025
% Koopwoningen93%Percentage2025
% Huurwoningen7%Percentage2025
% Huurwoningen woningcorporaties0%Percentage2025
% Huurwoningen overige verhuurders7%Percentage2025
% Eigendom onbekend0%Percentage2025
% Eengezinswoningen100%Percentage2025
% Meergezinswoningen0%Percentage2025
% Bewoond99%Percentage2025
% Onbewoond1%Percentage2025
Appartementen0Aantal2026
Tussenwoningen93Aantal2026
Hoekwoningen46Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen26Aantal2026
Vrijstaande woningen149Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen0,0%Percentage2026
% Tussenwoningen30%Percentage2026
% Hoekwoningen15%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen8%Percentage2026
% Vrijstaande woningen47%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 194510Aantal2026
Woningen 1945 tot 19653Aantal2026
Woningen 1965 tot 19751Aantal2026
Woningen 1975 tot 1985180Aantal2026
Woningen 1985 tot 1995110Aantal2026
Woningen 1995 tot 20055Aantal2026
Woningen 2005 tot 20152Aantal2026
Woningen 2015 tot 20253Aantal2026
Woningen 2025 en later0Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend0Aantal2026
% Woningen voor 19453,0%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 19651,0%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 19750,0%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 198557%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 199535%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 20052,0%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 20151,0%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 20251,0%Percentage2026
% Woningen 2025 en later0,0%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend0,0%Percentage2026

De woningcijfers voor de buurt De Folgeren noord komen voornamelijk van het CBS en de BAG. Ze beschrijven onder meer de woningvoorraad, woningtypen, bouwperioden, eigendom en gemiddelde WOZ-waarde. Cijfers op wijk- en buurtniveau kunnen zijn afgerond op vijftallen.

Download de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren als Excel document. Alle woonplaatsen, wijken en buurten zijn onderdeel van de download voor de gemeente Smallingerland. Er is ook een download met alle gemeente-, wijk- en buurtgegevens voor heel Nederland.

Selecteer op een groot scherm een categorie in het menu naast de tabel. Gebruik op een klein scherm de keuzelijst boven de tabel.

Tabelgebruik:

  • Kies een categorie om alleen de onderwerpen uit dat deel van de tabel te tonen.
  • Op grote schermen staat de categoriekeuze naast de tabel; op kleine schermen staat deze erboven.
  • Verschuif de tabel op kleine schermen horizontaal om alle kolommen te bekijken.
Top 5 buurt De Folgeren noord: kenmerken met het grootste verschil ten opzichte van Nederland
#KenmerkWaardeWaarde NLVerschilVerschil NLScore
1% Woningen 1975 tot 198557%13%44%11%3,87
2% O-Q Overheid, onderwijs en zorg31%17%14%6,1%2,32
3% Woningen 1985 tot 199535%12%23%10%2,25
4% Koopwoningen93%57%36%17%2,08
5% Jongeren met jeugdzorg16%11%5,3%2,77%1,91

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Smallingerland.

RegioSoort regio% Woningen 1975 tot 1985% O-Q Overheid, onderwijs en zorg% Woningen 1985 tot 1995% Koopwoningen% Jongeren met jeugdzorg
De Folgeren noordBuurt57%31%35%93%16%
NederlandLand13%17%12%57%11%
SmallingerlandGemeente16%18%11%60%13%
De Folgeren zuidwestBuurt94%31%6%67%13%
De Folgeren centrumBuurt80%38%10%72%7,1%

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Smallingerland.

Top 5 kenmerken buurt De Folgeren noord:

De eerste tabel toont de vijf meest kenmerkende onderwerpen voor buurt De Folgeren noord. Op deze onderwerpen verschilt buurt De Folgeren noord relatief het meest van de rest van Nederland. De vergelijking gebruikt de meest recent beschikbare gegevens per onderwerp.

Regio’s:

De tweede tabel toont de waarden voor de top 5 kenmerken per regio. Getoonde regio’s: buurt De Folgeren noord, Nederland, de gemeente, de wijk en de andere buurten binnen de wijk. Hierbij staan de kenmerken in de kolommen en de vergelijkingsgebieden in de rijen.

Berekening van de grootste verschillen:

Het relatieve verschil is berekend als verschilscore. De verschilscore vergelijkt het verschil voor De Folgeren noord met het gemiddelde verschil voor Nederland. Zo worden de onderwerpen geselecteerd die relatief het sterkst van het Nederlandse gemiddelde afwijken.

De kolommen van de eerste tabel tonen de rekenstappen. ‘Waarde’ is de waarde voor De Folgeren noord, ‘Waarde NL’ het Nederlandse gemiddelde, ‘Verschil’ het verschil tussen beide waarden, ‘Verschil NL’ de gemiddelde afwijking in Nederland en ‘Score’ de daaruit berekende verschilscore.

De verschilscores zijn voor ruim 70 onderwerpen berekend. Uit de onderwerpen met de hoogste scores worden de vijf meest interessante onderwerpen gekozen. Hierdoor worden tegengestelde of vrijwel gelijke onderwerpen niet dubbel getoond en wordt het ontbreken van een onderwerp niet als kenmerk gepresenteerd. Als er bijvoorbeeld relatief veel vrouwen zijn, wordt niet ook automatisch het lage aandeel mannen getoond. Een sterk afwijkende bedrijfstak wordt alleen getoond als deze oververtegenwoordigd is.

Alle verschilscores voor alle wijken en buurten in buurt De Folgeren noord staan in de uitgebreide download voor Smallingerland.

Data en bronnen

Bekijk de gebruikte open databronnen en definities en download uitgebreide regionale datasets over de buurt De Folgeren noord.

Download alle regionale data
Download de uitgebreide datasets voor de gemeente Smallingerland.
Afbeelding van Excel documenten uit de download met regionale data.

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download uitgebreide informatie in handige Excel-overzichten voor de gemeente Smallingerland. De download bevat regionale statistieken, adressen, verkiezingsuitslagen, misdaadcijfers, detail leeftijdsgegevens en meer.

Download ook de PDF buurt-rapportage voor de buurt De Folgeren noord met 100 kaarten en grafieken.

Download!
Gebruikte open data bronnen
Bronvermelding en definities

Veel gegevens op deze pagina komen uit verschillende datasets met regionale cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hierbij is een groot aantal datasets gecombineerd. De meest recente gegevens zijn bijgewerkt tot en met 14 oktober 2026. Daarnaast zijn diverse andere officiële databronnen gebruikt, waaronder het Kadaster, de Kiesraad, de Politie en het RIVM.

Bronnen & definities
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron