Statistieken buurt De Zuid

Statistieken buurt De Zuid

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt De Zuid in de gemeente Noordwijk Vlag van de gemeente Noordwijk. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt De Zuid in de gemeente Noordwijk Vlag van de gemeente Noordwijk. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Kaart van de buurt De Zuid.Bekijk kaart
Buurt De Zuid in het kort

Bekijk de belangrijkste cijfers, de kaart en een korte toelichting over de buurt De Zuid.

Kerncijfers van de buurt De Zuid
Adressen, panden, percelen, woningen, huishoudens en inwoners.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van de belangrijkste cijfers van het Kadaster en het CBS voor de buurt De Zuid.


Onderstaande tabel toont de belangrijkste cijfers van het CBS en het Kadaster voor de buurt De Zuid.

OnderwerpAantalBronJaar data
Adressen met postcode654Kadaster2026
Adressen met woonfunctie548Kadaster2026
Panden met adres377Kadaster2026
Percelen met adres350Kadaster2026
Woningvoorraad545CBS2025
Huishoudens330CBS2025
Inwoners643CBS2026

Op deze pagina vind je een kaart van de buurt De Zuid en de data over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt De Zuid.

Definities
Aantal inwoners op de kaart van de buurt De Zuid
Kaart van de omgeving van de buurt De Zuid.
Afbeelding van de buurt De Zuid op de kaart.

Kaart van de wijk Noordwijk Zee met het aantal inwoners per buurt in 2025. De cijfers op de kaart geven de volgende buurten weer: 1: Prinsessenbuurt, 2: Duinpark, 3: Auteursbuurt, 4: Boulevard, 5: Zeeheldenbuurt, 6: Kern Zee, 7: Dobbelmannduin, 8: De Zuid.

Bekijk de statistieken voor alle 54 gebieden binnen de gemeente Noordwijk via de overzichtspagina van de gebieden in de Noordwijk.

Overzicht gebieden Meer Noordwijk
Over de buurt De Zuid

De buurt De Zuid ligt binnen de wijk Noordwijk Zee in de gemeente Noordwijk. De meest voorkomende postcode in de buurt De Zuid is postcode 2202.

Er zijn 659 adressen en 545 woningen in de buurt De Zuid in de gemeente Noordwijk. 76% van de woningen in de buurt is een koopwoning. De woningen hebben een gemiddelde WOZ waarde van €1.505.000. Er wonen 643 inwoners in de buurt De Zuid en 35% van de inwoners is tussen de 45 en 65 jaar oud. Buurt De Zuid telt 330 huishoudens van gemiddeld 2,0 personen. Verder zijn er 670 personenauto’s en 210 bedrijfsvestigingen geregistreerd in de buurt De Zuid.

Buurt De Zuid heeft een oppervlakte van 71 hectare land (honderd hectare is één vierkante kilometer, 1 km2). De gemiddelde dichtheid van adressen is 922 adressen per km2.

Meer over de buurt De Zuid:

De naam van deze buurt veranderde van Dorpskern in 2020 naar De Zuid in 2021. De gemeente Noordwijk (gemeentecode GM0575) is bij een gemeentelijke herindeling in 2019 groter geworden vanuit de gemeenten Noordwijk en Noordwijkerhout. Hierbij zijn deze gemeenten volledig naar de nieuwe gemeente Noordwijk overgegaan. De gegevens van de buurt De Zuid voor de jaren 2013 tot en met 2020 zijn berekend. Bekijk ook de pagina over de gemeentelijke herindeling van de gemeente Noordwijk.

Wonen in de buurt De Zuid

Bekijk de woningvoorraad, woningkenmerken, woningtypen en de ontwikkeling van de gemiddelde WOZ-waarde in de buurt De Zuid.

Kenmerken van de 545 woningen in de buurt De Zuid
Er zijn 545 woningen in de buurt De Zuid.
Informatie over de woningen in deze regio op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken. En bekijk de woningkenmerken per buurt in de gemeente Noordwijk in een interactieve tabel.

Toelichting
Woningwaarde per jaar
De gemiddelde WOZ waarde in de buurt De Zuid was €1.505.000 in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in de buurt De Zuid.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt De Zuid:

JaarGemiddelde WOZ woningwaarde Buurt De Zuid% verschil
2025€1.505.0004,73%
2024€1.437.000-1,51%
2023€1.459.00010%
2022€1.323.0009,7%
2021€1.206.00031%
2020€920.0008,4%
2019€849.0000,83%
2018€842.0003,82%
2017€811.0002,01%
2016€795.0005,6%
2015€753.000-2,71%
2014€774.000-2,4%
2013€793.000geen data

De gemiddelde WOZ woningwaarde in de buurt De Zuid is met €712.000 gegroeid van €793.000 in 2013 tot €1.505.000 in 2025 (dat is een groei van 90%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2025 was €59.333 (5,8%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een duidelijk stijgende trend: De cijfers groeien bijna ieder jaar.

Bekijk ook de ranglijst van de woningwaarden per buurt in de gemeente Noordwijk.

Toelichting
Download een schat aan informatie
  • PDF buurt-rapportage voor de buurt De Zuid met 100 kaarten en grafieken.
  • Uitgebreide informatie in handige Excel overzichten voor de gemeente Noordwijk.
  • Meer dan 250 onderwerpen voor Nederland en alle provincies, gemeenten, wijken en buurten in Nederland.
Woningwaarde en 65-plussers per gebied
De gemiddelde woningwaarde in de buurt De Zuid is €1.505.000, het percentage inwoners van 65 jaar en ouder is 34% en er zijn 545 woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde woningwaarde per regio op de horizontale as. Deze is afgezet tegen het percentage inwoners van 65 jaar en ouder op de verticale as. Iedere regio wordt als cirkel weergegeven. De omvang van de cirkels hangt af van het aantal woningen in een gebied: hoe meer woningen, hoe groter de cirkel.

Woningwaarde ten opzichte van inwoners van 65 jaar en ouder per gebied, de volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (grijs), provincie Zuid-Holland (bruin), gemeente Noordwijk (geel), 3 woonplaatsen (groen), 6 wijken (oranje) en 43 buurten (blauw). De buurt De Zuid wordt in het rood weergegeven. Klik op de naam van een cirkel om de gegevens voor dat gebied weer te geven.

Soorten woningen
Vrijstaande woningen komen het meeste voor in de buurt De Zuid: er zijn 273 adressen met het woningtype vrijstaande woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de buurt De Zuid.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 juli 2026.

Bevolking in de buurt De Zuid

Bekijk de samenstelling en ontwikkeling van de bevolking in de buurt De Zuid, met cijfers over inwoners, leeftijd, burgerlijke staat, huishoudens, migratieachtergrond, opleidingsniveau, geboorte en sterfte.

Bekijk ook de maandelijkse bevolkingsontwikkeling in de gemeente Noordwijk.

Aantal inwoners per jaar
De buurt De Zuid telt 643 inwoners in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt De Zuid. De gegevens lopen van 2013 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt De Zuid:

JaarAantal inwoners de buurt De Zuid% verschil
2026643-2,58%
2025660-2,94%
2024680-2,16%
20236952,96%
2022675-8,2%
2021735-1,08%
20207435,4%
20197050,28%
20187035,9%
2017664-5,1%
20167000,29%
20156981,45%
2014688-1,01%
2013695geen data

Het aantal inwoners in de buurt De Zuid is met 52 inwoners afgenomen van 695 inwoners in 2013 tot 643 inwoners in 2026 (dat is een afname van 7,5%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2026 was -4 inwoners (-0,52%).

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente Noordwijk.

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in de buurt De Zuid:

In 2013 waren er 695 inwoners in de buurt De Zuid. In 2020 is het aantal gestegen tot 743 inwoners. De stijging ten opzichte van 2013 is 48 (6,9%), het verschil ten opzichte van het vorige jaar (2019) is 38 (5,4%). Het aantal van 743 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 2013 tot en met 2026. In 2026 is het aantal gedaald tot 643 inwoners. Dit is een daling van 100 (-13%) ten opzichte van 2020, ten opzichte van het vorige jaar (2025) is het verschil -17 (-2,58%). Het aantal van 643 inwoners is het minimum in de hele periode waarover de inwonersdata beschikbaar zijn.

Inwoners per leeftijdsgroep in de buurt De Zuid
De grootste getoonde leeftijdsgroep in de buurt De Zuid is 45 tot 65 jaar, met 35% van de inwoners.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, leeftijdsgroepen: aantal inwoners op 1 januari 2026 per leeftijdsgroep.

De grafiek toont de leeftijdsgroepen. Het aantal inwoners is ook per individueel levensjaar beschikbaar (alleen de inwoners van 105 jaar en ouder vormen 1 groep). De inwoners naar leeftijd zijn er tot op buurtniveau in het document met leeftijdsgegevens in de download voor de gemeente Noordwijk.

Burgerlijke staat in de buurt De Zuid
Deze grafiek laat zien hoeveel inwoners getrouwd, niet getrouwd, gescheiden of verweduwd zijn.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, burgerlijke staat: aantal en percentage inwoners op 1 januari 2025 naar burgerlijke staat.

Onderverdeling van de bevolking in de buurt De Zuid naar de situaties ‘Ongehuwd’, ‘Gehuwd’, ‘Gescheiden’ en ‘Verweduwd’.

Toelichting
Soorten huishoudens
In 2025 waren er 330 huishoudens in de buurt De Zuid. Er waren 115 eenpersoonshuishoudens en 215 meerpersoonshuishoudens (afgerond op vijftallen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont de verdeling naar soorten huishoudens voor de buurt De Zuid. De gegevens gelden voor 2025.

De cijfers gaan over de particuliere huishoudens op 1 januari 2025. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. In deze grafiek worden de huishoudens onderverdeeld in eenpersoonshuishoudens, meerpersoonshuishoudens zonder kinderen en meerpersoonshuishoudens met kinderen. De cijfers over huishoudens zijn afgerond op vijftallen.

Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in de buurt De Zuid.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2013 tot en met 2025: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in de buurt De Zuid per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt De Zuid:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
20255257070
20245456565
20235657065
202258500
20216206055
20206236258
20195915855
20185796359
20175475956
20165746460
20155696561
20145556763
20135616763

In 2025 was de herkomst van inwoners in de buurt De Zuid als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 79%, herkomst uit Europese landen: 11% en herkomst uit landen buiten Europa: 11% En in 2013 was de verdeling van inwoners naar herkomstgebied als volgt: herkomst uit Nederland: 81%, herkomst uit Europa: 9,7% en herkomst van buiten Europa: 9,1%.

Toelichting Meer migratie
Migratie herkomstlanden

Bekijk ook de detailinformatie over het aantal inwoners in Nederland naar land van herkomst.

Landen van herkomst
Migratie achtergrond: Geboortelanden en herkomstlanden
Van de inwoners van de buurt De Zuid is 88% in Nederland geboren (gegevens 2025).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking in de buurt De Zuid: de grafiek toont het aantal inwoners in 2025, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland. Gebruik het filter om een categorie te selecteren.

De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.

Toelichting
Geboorte per 1.000 inwoners
Er zijn 5 baby’s per 1.000 inwoners geboren in 2025 in de buurt De Zuid.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal levend geboren babies per 1.000 inwoners in de buurt De Zuid.

De cijfers over de geboortes per 1.000 aantal inwoners zijn berekend door het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december te delen door het aantal inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

Er waren in de gemeente Noordwijk als geheel 46 geboortes in augustus 2026. Bekijk de pagina met maandelijkse bevolkingscijfers voor de gemeente Noordwijk.

Cijfers over geboorte

De cijfers over het relatieve aantal geboortes zijn gebaseerd op data van het CBS. Als basis hiervoor is het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december in verhouding tot het aantal inwoners op 1 januari van een jaar in de buurt De Zuid genomen. Het relatieve aantal geboorten kan hoger uitvallen dan verwacht op basis van het inwonertal. Het relatieve cijfer betreft namelijk het aantal geboorten gedurende het jaar ten opzichte van het aantal inwoners op 1 januari. In nieuwbouwwijken kan het aantal inwoners sterk groeien in een jaar. Zo kunnen er in 1 jaar 10 kinderen geboren worden in een wijk waarin op 1 januari slechts 10 inwoners wonen, maar aan het eind van het jaar bijvoorbeeld 200 inwoners.

Sterfte per 1.000 inwoners
Er zijn 10 personen per 1.000 inwoners overleden in 2025 in de buurt De Zuid.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal sterftes per 1.000 inwoners in de buurt De Zuid.

De cijfers over de sterfte per 1.000 aantal inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS. De relatieve sterfte is bepaald als het aantal overledenen van 1 januari tot en met 31 december, per 1.000 inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

In augustus 2026 zijn in de gemeente Noordwijk als geheel 41 inwoners overleden. Bekijk de maandelijkse sterftecijfers voor de gemeente Noordwijk.

Meer sterfte
Onderwijs in de buurt De Zuid
Kinderopvang- en onderwijslocaties in de buurt De Zuid
Buurt De ZuidWijk Noordwijk ZeeGemeente Noordwijk
Aantal kinderopvanglocaties0256
Aantal kindplaatsen01191.799
Aantal vestigingen basisonderwijs0214
Aantal leerlingen basisonderwijs04513.776
Aantal vestigingen voortgezet onderwijs002
Aantal leerlingen voortgezet onderwijs002.482

Bovenstaande tabel toont data van het LRK en DUO over kinderopvang en onderwijs. De gegevens zijn bijgewerkt tot en met 1 oktober 2026.

Het aantal leerlingen betreft het aantal dat onderwijs volgt op een school in de buurt De Zuid. Op de pagina’s over het basisonderwijs en over de middelbare scholen zijn ook gegevens beschikbaar over het huisadres van leerlingen ten opzichte van het adres van de schoolvestigingen.

Gemiddelde afstanden kinderopvang en onderwijs
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een basisschool in de buurt De Zuid is 1,6 kilometer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand staafdiagram toont de gemiddelde afstand in kilometers over de weg tot kinderdagverblijven, buitenschoolseopvang, basisonderwijs, voortgezet onderwijs totaal, VMBO scholen en HAVO VWO scholen. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens voor verschillende soorten locaties te tonen. De gebruikte cijfers komen van uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor de situatie in 2025.


Onderstaande tabel de gemiddelde afstand in kilometers voor verschillende soorten locaties voor kinderopvang en onderwijs. De gegevens worden getoond per (vergelijkings)gebied en gelden voor 2025.

RegioKinderdagverblijfBuitenschoolseopvangBasisonderwijsVoortgezet onderwijsVMBOHAVO VWO
Nederland0,70,70,82,52,63,4
Provincie Zuid-Holland0,60,60,71,92,02,5
Gemeente Noordwijk0,70,70,81,81,82,0
Wijk Noordwijk Zee0,70,70,71,51,51,5
Buurt De Zuid1,61,61,62,32,32,3
Buurt Boulevard1,01,01,01,81,81,8
Buurt Kern Zee0,91,01,01,61,61,6
Buurt Dobbelmannduin1,01,11,21,51,51,5
Zeeheldenbuurt0,60,60,61,31,31,3
Auteursbuurt0,30,30,31,21,21,2
Prinsessenbuurt0,40,40,41,71,71,7
Buurt Duinpark0,40,40,41,41,41,4

Deze grafiek toont een regionale vergelijking van de gemiddelde reisafstanden voor inwoners van hun woonadres naar de dichtstbijzijnde locaties voor kinderopvang, basisonderwijs en voortgezet onderwijs. De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting. In de grafiek zie je de gegevens voor de buurt De Zuid in vergelijking tot andere gebieden. De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (oranje), provincie Zuid-Holland (bruin), gemeente Noordwijk (geel), wijk Noordwijk Zee (groen) en 7 buurten (blauw). Buurt De Zuid wordt in het rood weergegeven.

Leerlingen en studenten in de buurt De Zuid
In 2025 woonden er 80 leerlingen en studenten in de buurt De Zuid.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Onderwijsdata: aantal leerlingen en studenten per soort onderwijs in de buurt De Zuid, data van het CBS over 2025.

De grafiek toont het aantal leerlingen in het PO en VO en het aantal studenten in het MBO, HBO, en WO dat als inwoner staat ingeschreven op een adres in de buurt De Zuid.

Toelichting
Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar per 1 oktober 2024 in de buurt De Zuid.

Bovenstaande donutgrafiek toont het percentage praktisch, middelbaar en hoog opgeleiden voor de buurt De Zuid. Bekijk het aantal inwoners per opleidingsniveau door op de taartpunten in de grafiek te klikken.

Definities opleidingsniveau

Economie en inkomen in de buurt De Zuid

Bekijk de ontwikkeling van het aantal bedrijven en het gemiddelde inkomen in de buurt De Zuid, met vergelijkingen tussen gebieden.

Bedrijfsvestigingen (210 totaal)
In de buurt De Zuid zijn in totaal 210 bedrijfsvestigingen* geregistreerd (gegevens voor 2025). * Het totaal van 210 bedrijfsvestigingen wijkt af van de som van 215 van het aantal bedrijfsvestigingen per sector. Het verschil wordt veroorzaakt doordat de aantallen per sector op vijftallen zijn afgerond.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen van bedrijven per sector per jaar in de buurt De Zuid (het aantal bedrijven in de sector “overheid, onderwijs en zorg (Ooz)” is vanaf 2020 bekend).

De ‘gestapelde lijngrafiek’ toont het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt De Zuid voor elk van de volgende 8 sectoren:

  1. Lbv: Landbouw, bosbouw en visserij
  2. Nen: Nijverheid en energie
  3. Hh: Handel en HORECA
  4. Vic: Vervoer, informatie en communicatie
  5. Fdo: Financiële diensten en onroerend goed
  6. Zd: Zakelijke dienstverlening
  7. Ooz: Overheid, onderwijs en zorg
  8. Cro: Cultuur, recreatie en overige diensten
Toelichting Definities

Advertentie:

De inlegzolen van VeiligVoeten beschermen goed tegen spijkers in je voet!

Huttenbouw of timmerdorp?
Voorkom verwondingen aan je voeten en voel je veilig! Gebruik veiligheidszooltjes, die beschermen goed tegen scherpe objecten in je voet! Het materiaal van de zolen lijkt op dat van een kogelvrij vest. Bescherm je voeten tegen spijkers en schroeven bij het klussen, gebruik ze bij evenementen, draag ze in je laarzen voor extra isolatie en bescherming of gebruik ze in je waterschoenen.

Gemiddeld inkomen per inwoner
Het gemiddeld inkomen per inwoner in de buurt De Zuid is €92.500.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld bruto jaarinkomen in de buurt De Zuid.

Over de inkomensdata:

Inwoners en inkomensontvangers: Het gemiddeld inkomen per inwoner in de buurt De Zuid is €92.500. Het gemiddeld inkomen per inkomensontvanger is €109.200. Buurt De Zuid telt 600 inkomensontvangers op 643 inwoners totaal.

3% van de huishoudens in de buurt De Zuid heeft een inkomen op of rond het sociaal minimum. Studentenhuishoudens en huishoudens met een onvolledig jaarinkomen zijn hierin niet meegenomen. Het sociaal minimum is het wettelijk bestaansminimum zoals dat in de politieke besluitvorming is vastgesteld. Zie de tabel met definities van de brondata voor de volledige definities.

Over de schaal van de inkomensmeter:

De laagste 10% en 25% regio’s vallen in het rode en oranje gebied; deze gebieden kunnen elkaar deels overlappen. De hoogste 25% regio’s vallen in het groene gebied. De grenzen zijn berekend met percentielen, waarbij alle waarden van laag naar hoog zijn gesorteerd. Lees meer over het (gewogen) gemiddelde, de mediaan, modus en percentielen.

Inkomensvergelijking binnen de gemeente Noordwijk
Regionale vergelijking van het gemiddelde inkomen per inwoner.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld inkomen per jaar voor elke regio in Noordwijk: buurt De Zuid is rood, andere buurten zijn blauw, wijken zijn geel en de gemeente is grijs.

Er zijn nog veel meer inkomensgegevens beschikbaar in de tabel met 250+ onderwerpen en de inkomensranglijst.

De regionale gezondheidsmonitor

Onderstaande grafieken tonen gegevens uit de regionale gezondheidsmonitor. De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners. De data uit het onderzoek komen van het RIVM en het CBS.

Inwoners met een goede gezondheid
83% procent van de inwoners van 18 jaar en ouder in de buurt De Zuid ervaart de eigen gezondheid als goed of zeer goed.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande lijngrafiek toont het percentage inwoners met een goede gezondheid in de buurt De Zuid per leeftijdsgroep. De gegevens wordt getoond voor de periode van 2012 tot en met 2024.

De RIVM gezondheidsmonitor biedt gezondheidsgegevens voor Nederland en per provincie, gemeente, wijk en buurt. Dit zijn gegevens over beperkingen, ervaren gezondheid, overgewicht, roken, drinken en mantelzorg.

Over de gezondheidsmonitor

De cijfers op deze pagina zijn afkomstig van het RIVM op basis van gegevens uit de Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen 2012, 2016, 2020 en de Corona Gezondheidsmonitor 2022 van GGD, CBS en RIVM. Er zijn data over monitoren met betrekking tot gezondheid, sociale situatie en leefstijl. Deze gegevens zijn er voor alle buurten, wijken, gemeenten, provincies en voor heel Nederland. Normaliter wordt dit onderzoek iedere vier jaar uitgevoerd. En in verband met Corona is er in 2022 een extra Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen uitgevoerd.

De data zijn door het RIVM en CBS gepubliceerd en waar nodig door OpenInfo omgerekend naar de regionale indelingen van 2025.

Bekijk alle definities uit de regionale gezondheidsmonitor.

Alcoholgebruik en roken
88% van de inwoners van 18 jaar of ouder in de buurt De Zuid geeft aan wel eens alcohol te drinken.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de onderwerpen in de categorie ‘Alcoholgebruik en roken’ uit de gezondheidsmonitor van het RIVM voor de buurt De Zuid. Hierbij wordt per onderwerp getoond wat het percentage inwoners in de buurt De Zuid is dat heeft aangegeven dat het onderwerp van toepassing is. Gebruik het filter boven de grafiek om de leeftijdsgroep van de inwoners te kiezen.

Bekijk de toelichting bij bovenstaande grafiek met de definities en de vragen voor de onderwerpen ‘rookt tabak’, ‘voldoet aan de alcoholrichtlijn’, ‘drinken’, ‘zwaar drinken’ en ‘overmatig drinken’.

Toelichting

Bekijk de aparte pagina over de gezondheid in de buurt De Zuid met de gegevens over meer dan 40 onderwerpen uit de regionale gezondheidsmonitor en met data over het gebruik van de WMO en de jeugdzorg in de buurt De Zuid.

Meer gezondheidsdata
Voertuigen en verkeer in de buurt De Zuid

Bekijk de beschikbare gegevens over geregistreerde voertuigen, elektrische auto’s en verkeersongevallen in de buurt De Zuid.

Aantal elektrische auto’s in de buurt De Zuid
Er zijn 37 elektrische auto’s in oktober 2026 in de buurt De Zuid.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal elektrische auto’s per maand in de buurt De Zuid op basis van de regionale voertuigdata van de RDW. Dit is de som van het aantal elektrische bedrijfsauto’s en het aantal elektrische personenauto’s.

Er zijn 37 elektrische auto’s in de buurt De Zuid. Dit is het totaal aantal in oktober 2026 bij de RDW op kenteken geregistreerde elektrische auto’s in de buurt De Zuid die op de batterij rijden en met een stekker opgeladen worden.

Toelichting op de regionale voertuigdata

Deze paragraaf toont data over de op kenteken geregistreerde voertuigen in de buurt De Zuid. Dit is regionale data van de RDW. De data is beschikbaar per soort voertuig, per energiebron (brandstof) en per maand. Deze gegevens worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent was dit op 1 oktober 2026. Bekijk de toelichting voor de bronbeschrijving en definities van de regionale voertuig data.

Toelichting Meer autodata
Voertuigen naar energiebron
Er zijn 465 voertuigen met ‘benzine’ als energiebron in de buurt De Zuid in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen per type energiebron (brandstof) dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt De Zuid geregistreerd staat.

Er zijn in totaal 673 op naam geregistreerde voertuigen in de buurt De Zuid (in oktober 2026).

Voertuigen naar soort
Er zijn 534 voertuigen van het type ‘personenauto’ in de buurt De Zuid in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen naar soort motorvoertuig dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt De Zuid geregistreerd staat.

Vergelijk het percentage auto’s per energiebron op de pagina met regionale voertuigdata.

Verkeersongevallen naar afloop
Er was één verkeersongeval in de buurt De Zuid in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal verkeersongevallen in de buurt De Zuid. Gebruik het filter boven de grafiek om het aantal ongevallen per afloop (materiële schade, letselschade of dodelijke afloop) te bekijken.


Onderstaande tabel laat zien hoeveel verkeersongevallen er in het jaar 2025 in de buurt De Zuid plaatsvonden, uitgesplitst naar afloop.

Afloop verkeersongevallenAantal verkeersongevallen in 2025
Totaal1
Materiële schade0
Letselschade1
Dodelijke afloop0

De dataset met verkeersongevallen BRON is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen de buurt De Zuid vallen.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Veiligheid in de buurt De Zuid

Bekijk de ontwikkeling en soorten van de geregistreerde misdaad in de buurt De Zuid op basis van data van de Politie en het CBS. De politiedata worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent op 15 september 2026. De beschrijvingen van de soorten misdrijven zoals de politie deze gebruikt zijn te vinden in de tabel met definities van de verschillende soorten delicten.

Meer misdaad
Totaal geregistreerde misdaad per maand of per jaar
Er zijn in 2025 in totaal 47 misdrijven in de buurt De Zuid geregistreerd.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Totaal aantal geregistreerde misdaden in de buurt De Zuid, 2012 tot en met 2025 (bij weergave van de gegevens per jaar) of maart 2025 tot en met augustus 2026 (bij weergave van de gegevens per maand).

In de buurt De Zuid zijn van 2012 tot en met 2025 in totaal 702 misdrijven geregistreerd. Deze misdrijven zijn ingedeeld naar 30 verschillende soorten delicten. In 2025 werden in de buurt De Zuid 47 misdrijven door de politie vastgelegd. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens per maand of per jaar te tonen.

Misdaden naar type delict
De meest voorkomende soorten misdrijven in de buurt De Zuid in 2025 zijn Onder invloed (weg) (7 delicten) en Diefstal/inbraak bedrijven enz. (6 delicten).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal geregistreerde misdaden voor de tien meest voorkomende soorten delicten in 2025 in de buurt De Zuid.

Definities misdaad
Misdaad totaal per maand
In augustus 2026 zijn er 3 misdrijven in de buurt De Zuid geregistreerd.
Afbeelding van een warmtekaart (een heatmap in het Engels, een visuele weergave van data waarbij kleuren worden gebruikt om waarden weer te geven) met het totaal aantal misdrijven in de buurt De Zuid per maand en per jaar.

Bovenstaande warmtekaart geeft een visuele weergave van het totaal aantal door de politie geregistreerde misdrijven per maand in de buurt De Zuid over de afgelopen 6 jaar.

Alle gegevens zijn beschikbaar in het Excel document met politiedata als onderdeel van de download voor de gemeente Noordwijk.

Misdaden per 1.000 inwoners
Er waren 36 misdrijven per 1.000 inwoners van het type ‘diefstal’ in 2025 in de buurt De Zuid.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Criminaliteit: aantal misdaden per 1.000 inwoners in 2025 in de buurt De Zuid.

De grafiek toont de meest recente gegevens over het aantal misdaden per 1.000 inwoners voor de buurt De Zuid. De gegevens over misdaden zijn hiertoe gegroepeerd in (1) het totaal aantal diefstallen (alle vormen, zoals diefstal uit woningen en schuren, diefstal van auto’s en fietsen en winkeldiefstal), (2) geweld en seksmisdrijven, (3) milieuovertredingen, (4) oplichting, (5) verkeersovertredingen, (6) vernielingen en misdrijven tegen de openbare orde en (7) alle overige misdrijven. De definities van alle verschillende soorten delicten met daarbij de categorie waarin deze zijn ingedeeld zijn te vinden in de bronbeschrijving van de politiedata.

Verkiezingen in de buurt De Zuid

Bekijk de beschikbare verkiezingsuitslagen en informatie over de stembureaus in de buurt De Zuid.

Uitslag gemeenteraadsverkiezingen 2026
Stembureau De Buurtkerk in Noordwijk
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal stemmen per partij zoals uitgebracht te Stembureau De Buurtkerk in Noordwijk bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026. De grafiek toont de 11 partijen waarop bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026 bij het stembureau Stembureau De Buurtkerk in Noordwijk stemmen zijn uitgebracht.

Onderstaande grafiek toont het aantal stemmen per politieke partij dat bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 in Stembureau De Buurtkerk in Noordwijk is uitgebracht. Er was bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 geen stembureau binnen de buurt De Zuid. Stembureau De Buurtkerk in Noordwijk is het stembureau dat het meest dichtbij het geografisch centrum van de buurt De Zuid ligt.

Bekijk veel meer informatie over de verkiezingen op de pagina met alle 48 stembureaus in de gemeente Noordwijk en op de pagina met alle verkiezingsuitslagen voor de gemeente Noordwijk. En download alle verkiezingsdata in een Excel document als onderdeel van de uitgebreide informatie voor de gemeente Noordwijk.

Stembureaus Noordwijk
Adressen en leefomgeving in de buurt De Zuid

Bekijk gegevens over adressen, gebruiksdoelen, bouwperioden, dichtheid, de nabijheid van voorzieningen, energieverbruik en energielabels in de buurt De Zuid.

Informatie op basis van de BAG (de Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) van 1 juli 2026. De buurt De Zuid telt in totaal 659 adressen, deze hebben allemaal een verblijfsobject, er zijn geen standplaatsen en geen ligplaatsen. Alle adressen in buurt De Zuid liggen binnen de bebouwde kom.

Adressen Noordwijk
Adressen: gebruiksdoelen
In de buurt De Zuid zijn er 548 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel woonfunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor de buurt De Zuid.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 90 panden uit de bouwperiode 1970 tot 1980 in de buurt De Zuid.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor de buurt De Zuid. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 juli 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Dichtheid per km² van bevolking, adressen en auto’s

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt De Zuid voor 2025.


Onderstaande tabel toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt De Zuid voor 2025:

DichtheidNederlandBuurt De Zuid
Bevolking536930
Adressen2.093922
Autos275944

De data over het aantal inwoners-, adressen- en personenauto’s per vierkante kilometer land geven een beeld van ‘de mate van concentratie van menselijke activiteiten’ in de buurt De Zuid ten opzichte van het gemiddelde voor Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Toelichting
Gemiddelde afstand tot voorzieningen
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een huisartsenpraktijk in de buurt De Zuid is 1,7.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt De Zuid tot de dichtstbijzijnde voorziening. De gebruikte cijfers komen uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor 2025.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt De Zuid tot de dichtstbijzijnde voorziening voor 2025:

VoorzieningAfstand in km
Huisartsenpraktijk1,7
Supermarkt1,1
Restaurant0,4
Basisonderwijs1,6
Voortgezet onderwijs2,3
Bibliotheek2,2
Treinstation6,3
Sportterrein0,4
Bioscoop11,9
Museum1,2

De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting.

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen
Gemiddeld aardgas- en elektriciteitsverbruik per woning per jaar in de buurt De Zuid.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddeld energieverbruik per woning per jaar in de buurt De Zuid.


Onderstaande tabel toont het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik per type woning voor 2024 voor de buurt De Zuid:

Soort woningGemiddeld gasverbruikGemiddelde elektriciteitslevering per woning
Appartement6602.120
Tussenwoning1.3003.670
Hoekwoning1.8303.410
Twee-onder-één-kap woning2.0504.990
Vrijstaande woning2.1904.970
Koopwoning1.5403.840
Huurwoning1.0702.670

Data over het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik voor aardgas in m3. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen. Het verbruik van gas en elektra is ook bekend per woningtype, zie de tabel.

Toelichting Meer gas
Energielabels
De meest voorkomende energielabels in de buurt De Zuid zijn B (118 adressen) en C (104 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in de buurt De Zuid. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 oktober 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel B komt het meeste voor in de buurt De Zuid: 118 adressen hebben energielabel B. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente Noordwijk bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Adressen in de buurt De Zuid
Tabel met 660 adressen in de buurt De Zuid.

Onderstaande tabel toont alle openbare ruimtes en alle unieke combinaties van straten en huisnummers voor de buurt De Zuid. Één straat kan in meer dan één buurt voorkomen. Vind de buurt bij je adres op de pagina met alle adressen voor de gemeente Noordwijk.

Openbare ruimteHuisnummer(s)Postcode(s)WoonplaatsAantal adressen
Atjehweg1 t/m 292202AM t/m 2202APNoordwijk31
Beethovenweg1 t/m 502202AE t/m 2202AHNoordwijk53
Boerhaaveweg2 t/m 372202AA t/m 2202ABNoordwijk18
Dennenweg1 t/m 242202ACNoordwijk14
Erasmusweg1 t/m 592202CA t/m 2202CCNoordwijk39
Javaweg1 t/m 82202BANoordwijk7
Koepelweg1 t/m 402202AJ t/m 2202ALNoordwijk26
Koningin Astrid Boulevard16 t/m 1072202BD t/m 2202BKNoordwijk67
Les Dunes1 t/m 212202DJNoordwijk42
Ligusterweg1 t/m 142202ADNoordwijk9
Oude Zeeweg33 t/m 632202CH t/m 2202CJNoordwijk15
Rembrandtweg1 t/m 442202AR t/m 2202AZNoordwijk64
Residence Astrid1 t/m 352202BL t/m 2202BMNoordwijk73
Residence Rembrandt1 t/m 1092202BP t/m 2202BVNoordwijk108
Rudolf Tappenbeckweg1 t/m 152202CDNoordwijk10
Seehorst1 t/m 242202BNNoordwijk46
Sole Miopark1 t/m 92202AWNoordwijk9
Spinozaweg1 t/m 232202AVNoordwijk26
Surinameweg1 t/m 42202BBNoordwijk3

Bovenstaande tabel toont de gegevens voor 19 openbare ruimtes en 660 adressen in de buurt De Zuid. Dit zijn alle adressen en openbare ruimtes op basis van de BAG- en de topografische kaarten (BRT) van het Kadaster van 1 juli 2026.

Een openbare ruimte is een door de gemeente aangewezen gebied dat is ingericht en wordt onderhouden voor publiek gebruik. Dit kan bijvoorbeeld een straat, weg, plein, park, erf, spoorbaan of brug zijn. Zie de toelichting voor een verdere definitie. Klik op de naam van een openbare ruimte om de pagina met statistieken voor die ruimte weer te geven. Bekijk de definities van de soorten openbare ruimtes.

De BAG (Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Adressen Noordwijk
Tabelgebruik:

  • Bekijk in de tabel alle openbare ruimtes en unieke combinaties van straten en huisnummers in deze buurt.
  • Zoek in de tabel met het zoekveld boven de tabel. De rijen worden hiermee gefilterd zodat alleen rijen waarin de zoekterm voorkomt zichtbaar blijven.
  • Sorteer de tabel door op een kolomtitel te klikken.
  • Blader door de tabel met de knoppen onder de tabel.
  • Op kleine schermen: de eerste kolom blijft staan, verschuif de tabel horizontaal om alle kolommen te zien.
Download de buurt-rapportage!
Download hier de PDF buurt-rapportage met 100 grafieken en kaarten!

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download de buurt-rapportage voor Buurt De Zuid. Met veel extra informatie in 100 kaarten en grafieken! Met regionale vergelijkingen en met onderwerpen uitgezet in de tijd. Als PDF document: makkelijk te bewaren, delen en printen.

Download!
Gebieden
Tabel met de gebieden die de buurt De Zuid ‘raken’.
Soort gebiedNaam gebiedAantal adressen
Postcode numeriek2202566
DeelkernNoordwijk aan Zee659
DeelkernNoordwijk-Binnen1
WoonkernNoordwijk660
WoonplaatsNoordwijk660
WijkNoordwijk Zee660
GemeenteNoordwijk660
ProvincieZuid-Holland660
WaterschapHoogheemraadschap van Rijnland660
LandNederland660

Bovenstaande tabel toont de regionale gebieden die de buurt De Zuid ‘raken’ met het aantal adressen uit de buurt De Zuid dat in het betreffende gebied ligt.

Buurt De Zuid ‘raakt’ andere gebieden zoals bijvoorbeeld een woonplaats of waterschap wanneer de geometrieën van de buurt De Zuid en die van de andere gebieden elkaar overlappen of snijden. De gebieden zijn op basis van de gebiedsindelingen van het CBS van 2025 en de topografische kaarten van het Kadaster van 2026 bepaald. Klik op de naam van een gebied om de pagina met statistieken voor dat gebied weer te geven.

Alle onderwerpen en vergelijken

Bekijk de meest recente cijfers over meer dan 250 onderwerpen en vergelijk de buurt De Zuid met andere gebieden.

Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!
Kies een categorie en bekijk de bijbehorende onderwerpen.

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor de buurt De Zuid voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

Bedrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Bedrijfsvestigingen totaal210Aantal2025
A Landbouw, bosbouw en visserij0Aantal2025
B-F Nijverheid en energie10Aantal2025
G+I Handel en horeca35Aantal2025
H+J Vervoer, informatie en communicatie10Aantal2025
K-L Financiële diensten, onroerend goed40Aantal2025
M-N Zakelijke dienstverlening80Aantal2025
O-Q Overheid, onderwijs en zorg25Aantal2025
R-U Cultuur, recreatie, overige diensten15Aantal2025
% A Landbouw, bosbouw en visserij0,0%Percentage2025
% B-F Nijverheid en energie4,65%Percentage2025
% G+I Handel en horeca16%Percentage2025
% H+J Vervoer, informatie en communicatie4,65%Percentage2025
% K-L Financiële diensten, onroerend goed19%Percentage2025
% M-N Zakelijke dienstverlening37%Percentage2025
% O-Q Overheid, onderwijs en zorg12%Percentage2025
% R-U Cultuur, recreatie, overige diensten7%Percentage2025

De cijfers over bedrijven tonen het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt De Zuid, uitgesplitst naar bedrijfstak. Een vestiging is een locatie van een bedrijf, instelling of zelfstandige waar of van waaruit activiteiten worden uitgevoerd.

Bevolking
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Inwoners643Aantal2026
Mannen325Aantal2025
Vrouwen335Aantal2025
0 tot 15 jaar40Aantal2026
15 tot 25 jaar65Aantal2026
25 tot 45 jaar65Aantal2026
45 tot 65 jaar225Aantal2026
65 jaar of ouder220Aantal2026
Ongehuwd215Aantal2025
Gehuwd365Aantal2025
Gescheiden50Aantal2025
Verweduwd35Aantal2025
% Mannen49%Percentage2025
% Vrouwen51%Percentage2025
% 0 tot 15 jaar6,2%Percentage2026
% 15 tot 25 jaar10%Percentage2026
% 25 tot 45 jaar10%Percentage2026
% 45 tot 65 jaar35%Percentage2026
% 65 jaar of ouder34%Percentage2026
% Ongehuwd32%Percentage2025
% Gehuwd55%Percentage2025
% Gescheiden7,5%Percentage2025
% Verweduwd5,3%Percentage2025
Geboorten5Aantal2025
Geboorte relatief5Aantal per 1.000 inwoners2025
Sterftes5Aantal2025
Sterfte relatief10Aantal per 1.000 inwoners2025
Leerlingen PO20Aantal2025
Leerlingen VO30Aantal2025
Studenten MBO10Aantal2025
Studenten HBO10Aantal2025
Studenten WO10Aantal2025
Praktisch opleidingsniveau50Aantal2023
Middelbaar opleidingsniveau160Aantal2024
Hoger opleidingsniveau300Aantal2024
% Praktisch opleidingsniveau10%Percentage2023
% Middelbaar opleidingsniveau35%Percentage2024
% Hoger opleidingsniveau65%Percentage2024
Jongeren met jeugdzorg in natura10Aantal2023
% Jongeren met jeugdzorg5,7%Percentage2023
Wmo cliënten10Aantal2024
Wmo cliënten per 1.000 inwoners18Aantal per 1.000 inwoners2024
Bevolkingsdichtheid930Aantal per km²2025

De inwonersaantallen worden altijd op vijftallen afgerond, hierdoor kan het voorkomen dat een optelling van subgroepen (zoals inwoners naar geslacht of naar leeftijd) licht afwijkt van het totaal aantal inwoners.

Energie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning3.580Gemiddeld in kWh2024
Gemiddelde elektriciteitsteruglevering per woning610Gemiddeld in kWh2024
% Woningen met zonnestroom18%Percentage2024
% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmd8%Percentage2024
Gemiddelde elektriciteitslevering appartement2.120Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering tussenwoning3.670Gemiddeld in kWh2020
Gemiddelde elektriciteitslevering hoekwoning3.410Gemiddeld in kWh2020
Gemiddelde elektriciteitslevering twee-onder-één-kap woning4.990Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering vrijstaande woning4.970Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering huurwoning2.670Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering koopwoning3.840Gemiddeld in kWh2023
Gemiddeld aardgasverbruik per woning1.430Gemiddeld per m³2024
% Woningen met stadsverwarming0%Percentage2014
% Aardgasvrije woningen3%Percentage2024
% Aardgaswoningen90%Percentage2024
Gemiddeld aardgasverbruik appartement660Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik tussenwoning1.300Gemiddeld per m³2020
Gemiddeld aardgasverbruik hoekwoning1.830Gemiddeld per m³2020
Gemiddeld aardgasverbruik twee-onder-één-kap woning2.050Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik vrijstaande woning2.190Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik koopwoning1.540Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik huurwoning1.070Gemiddeld per m³2023
Publieke laadpalengeen dataAantalgeen data
Adressen zonder energielabel107Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel275Aantal2026
Adressen met definitief energielabel277Aantal2026
Energielabels A+++++0Aantal2026
Energielabels A++++1Aantal2026
Energielabels A+++5Aantal2026
Energielabels A++4Aantal2026
Energielabels A+8Aantal2026
Energielabels A100Aantal2026
Energielabels B118Aantal2026
Energielabels C104Aantal2026
Energielabels D41Aantal2026
Energielabels E68Aantal2026
Energielabels F41Aantal2026
Energielabels G62Aantal2026

De onderwerpen in de categorie energieverbruik tonen onder meer het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik en de energielabels van gebouwen in de buurt De Zuid. Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het minst energiezuinige label en A++++ het meest energiezuinige label.

Gezondheid-gedrag
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Rookt tabak10%Percentage2024
Voldoet aan de alcoholrichtlijn32%Percentage2024
Drinken88%Percentage2024
Zwaar drinken13%Percentage2024
Overmatig drinken10%Percentage2024
Overgewicht40%Percentage2024
Ernstig overgewicht (obesitas)8%Percentage2024
Voldoet aan de beweegrichtlijn55%Percentage2024
Wekelijks sporten72%Percentage2024
Lopen en/of fietsen naar school of werk34%Percentage2024
Lopen naar school of werk17%Percentage2024
Fietsen naar school of werk28%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt De Zuid. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-overig
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Eenzaam35%Percentage2024
Ernstig eenzaam7%Percentage2024
Emotioneel eenzaam17%Percentage2024
Sociaal eenzaam25%Percentage2024
Matig/veel regie over het eigen leven93%Percentage2024
Moeite met rondkomen6%Percentage2024
Krijgt steun van anderen96%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door buren2%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door wegverkeer3%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg >50 km/uur3%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg <50 km/uur2%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door treinverkeer0%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door vliegverkeer5%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door windturbines0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring wegverkeer1%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring treinverkeer0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring vliegverkeer4%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring buren1%Percentage2024
Tevreden met de woning94%Percentage2024
Tevreden met de woonomgeving96%Percentage2024
Tevreden met het groen in de omgeving94%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden binnen80%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden buiten83%Percentage2024
Vrijwilligerswerk30%Percentage2024
Mantelzorger15%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt De Zuid. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-ziekte
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Goed ervaren gezondheid83%Percentage2024
Één of meer langdurige aandoeningen30%Percentage2024
Beperkt vanwege gezondheid26%Percentage2024
Ernstig beperkt vanwege gezondheid3%Percentage2024
Één of meerdere keren gevallen28%Percentage2024
Langdurige ziekte en beperkt22%Percentage2024
Lage veerkracht8%Percentage2024
Hoge veerkracht68%Percentage2024
Hoog risico op angst of depressie4%Percentage2024
Suïcide gedachten de laatste 12 maanden7%Percentage2024
(Heel) veel stress in afgelopen 4 weken14%Percentage2024
Één of meer lichamelijke beperkingen10%Percentage2020
Beperking in horen2%Percentage2020
Beperking in zien4%Percentage2020
Beperking in bewegen6%Percentage2020
Broze gezondheid14%Percentage2024
Broze metale gezondheid23%Percentage2024
Broze lichamelijke gezondheid15%Percentage2024
Broze gezondheid in het sociale domein22%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt De Zuid. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Huishoudens
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huishoudens330Aantal2025
Eenpersoonshuishoudens115Aantal2025
Meerpersoonshuishoudens215Aantal2025
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen135Aantal2025
Meerpersoonshuishoudens met kinderen80Aantal2025
% Eenpersoonshuishoudens35%Percentage2025
% Meerpersoonshuishoudens65%Percentage2025
% Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen41%Percentage2025
% Meerpersoonshuishoudens met kinderen24%Percentage2025
Gemiddelde huishoudensgrootte2,0Gemiddeld aantal2025

Het aantal huishoudens betreft het aantal particuliere huishoudens op 1 januari van een jaar. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen in een woonruimte wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. De cijfers over huishoudens op wijk- en buurtniveau worden afgerond op vijftallen.

Inkomen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Werkzame beroepsbevolking340Aantal2024
Netto arbeidsparticipatie68%Percentage2024
% Werknemers55%Percentage2024
% Werknemers met vaste arbeidsrelatie37%Percentage2024
% Werknemers met flexibele arbeidsrelatie18%Percentage2024
% Zelfstandigen45%Percentage2024
Inkomensontvangers600Aantal2024
Inkomensontvangers per 1.000 inwoners882Aantal per 1.000 inwoners2024
Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger€109.200Gemiddeld in Euro2023
Gemiddeld inkomen per inwoner€92.500Gemiddeld in Euro2023
40% personen met laagste inkomen34%Percentage2024
20% personen met hoogste inkomen43%Percentage2024
% Personen in armoede3,0%Percentage2024
% Personen tot 25% boven armoedegrens0,7%Percentage2024
Gemiddeld huishoudinkomen€348.500euro2023
40% huishoudens met laagste inkomen17%Percentage2024
20% huishoudens met hoogste inkomen56%Percentage2024
% Huishoudens met een laag inkomen3,2%Percentage2023
% Huishoudens onder of rond sociaal minimum2,9%Percentage2023
% Huishoudens tot 110% van sociaal minimum3,2%Percentage2023
% Huishoudens tot 120% van sociaal minimum3,8%Percentage2023
Mediaan vermogen van particuliere huishoudens€2.212.400euro2024
Personen per soort uitkering - Bijstand0Aantal2025
Personen per soort uitkering - AO0Aantal2025
Personen per soort uitkering - WW10Aantal2025
Personen per soort uitkering - AOW200Aantal2025
% Personen per soort uitkering - Bijstand0%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AO0%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - WW2%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AOW30%Percentage2025

De inkomensgegevens beschrijven het inkomen van personen en particuliere huishoudens in de buurt De Zuid. Het besteedbaar inkomen is het bruto-inkomen verminderd met onder meer belastingen, premies en betaalde inkomensoverdrachten. Vanwege statistische geheimhouding worden niet voor ieder gebied inkomensgegevens gepubliceerd.

Migratie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland525Aantal2025
Herkomst buiten Nederland140Aantal2025
Herkomst Europa70Aantal2025
Herkomst buiten Europa70Aantal2025
% Herkomst Nederland79%Percentage2025
% Herkomst buiten Nederland21%Percentage2025
% Herkomst Europa11%Percentage2025
% Herkomst buiten Europa11%Percentage2025
Geboren in Nederland met herkomst Nederland525Aantal2025
Geboren in Nederland met herkomst Europa25Aantal2025
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa35Aantal2025
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland60Aantal2025
Geboren in Nederland585Aantal2025
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa45Aantal2025
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa30Aantal2025
Geboren buiten Nederland75Aantal2025
% Geboren in Nederland met herkomst Nederland79%Percentage2025
% Geboren in Nederland met herkomst Europa3,76%Percentage2025
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland9%Percentage2025
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa5,3%Percentage2025
% Geboren in Nederland88%Percentage2025
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa6,8%Percentage2025
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa4,51%Percentage2025
% Geboren buiten Nederland11%Percentage2025
Autochtoon585Aantal2022
Westers75Aantal2022
Niet-westers15Aantal2022
Nederlandse Antillen en Aruba5Aantal2022
Marokko0Aantal2022
Suriname5Aantal2022
Turkije0Aantal2022
Overig niet-westers15Aantal2022

De onderwerpen in de categorie migratie gaan over de herkomst en migratie van inwoners van de buurt De Zuid. De herkomst is gebaseerd op het geboorteland van de persoon en diens ouders. De migratiecijfers tonen onder meer vestiging, vertrek, immigratie en emigratie.

Misdrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Misdrijven47Aantal2025
Diefstal24Aantal2025
Geweld en seksmisdrijven2Aantal2025
Milieu overtredingen0Aantal2025
Oplichting7Aantal2025
Verkeersovertredingen13Aantal2025
Vernieling1Aantal2025
Overige misdrijven0Aantal2025
Misdrijven per 1.000 inwoners71Aantal per 1.000 inwoners2025
Diefstal per 1.000 inwoners36Aantal per 1.000 inwoners2025
Geweld en seksmisdrijven per 1.000 inwoners3Aantal per 1.000 inwoners2025
Milieu overtredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Oplichting per 1.000 inwoners11Aantal per 1.000 inwoners2025
Verkeersovertredingen per 1.000 inwoners20Aantal per 1.000 inwoners2025
Vernieling per 1.000 inwoners2Aantal per 1.000 inwoners2025
Overige misdrijven per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025

De cijfers over misdrijven tonen de door de politie geregistreerde misdrijven in de buurt De Zuid, zowel als aantal als omgerekend per 1.000 inwoners. Niet ieder gepleegd misdrijf wordt gemeld of geregistreerd.

Nabijheid voorzieningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand1,7Gemiddelde afstand in km2025
Huisartsenpraktijken binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 3 km5Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 5 km6Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpost afstand5,6Gemiddelde afstand in km2024
Apotheek afstand1,4Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuis met poli afstand7Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km2,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km7Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuis zonder poli afstand11Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km3,0Gemiddeld aantal2025
Supermarkt afstand1,1Gemiddelde afstand in km2025
Supermarkten binnen 1 km0,3Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 3 km5,2Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 5 km6,4Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand1,0Gemiddelde afstand in km2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km3,1Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km23Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km25Gemiddeld aantal2025
Warenhuis afstand1,2Gemiddelde afstand in km2025
Warenhuizen binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 10 km6,5Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 20 km17Gemiddeld aantal2025
Café afstand0,9Gemiddelde afstand in km2025
Cafés binnen 1 km3,0Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 3 km7Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 5 km7Gemiddeld aantal2025
Cafetaria afstand1,0Gemiddelde afstand in km2025
Cafetaria binnen 1 km6,3Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 3 km27Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 5 km27Gemiddeld aantal2025
Restaurant afstand0,4Gemiddelde afstand in km2025
Restaurants binnen 1 km14Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 3 km52Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 5 km54Gemiddeld aantal2025
Hotel afstand0,3Gemiddelde afstand in km2025
Hotels binnen 5 km24Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 10 km40Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 20 km71Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijf afstand1,6Gemiddelde afstand in km2025
Kinderdagverblijven binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 3 km9,3Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 5 km12Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang afstand1,6Gemiddelde afstand in km2025
Buitenschoolseopvang binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 3 km9,7Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 5 km12Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs afstand1,6Gemiddelde afstand in km2025
Basisonderwijs binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 3 km8Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 5 km9,3Gemiddeld aantal2025
Voortgezet onderwijs afstand2,3Gemiddelde afstand in km2024
Voortgezet onderwijs binnen 3 km1,0Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 5 km2,8Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 10 km14Gemiddeld aantal2024
VMBO afstand2,3Gemiddelde afstand in km2024
VMBO binnen 3 km1,0Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 5 km2,8Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 10 km11Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO afstand2,3Gemiddelde afstand in km2024
HAVO VWO binnen 3 km1,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 5 km2,2Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 10 km5,2Gemiddeld aantal2024
Openbaar groen afstand0,2Gemiddelde afstand in km2017
Park of plantsoen afstand0,5Gemiddelde afstand in km2017
Dagrecreatief terrein afstand2,7Gemiddelde afstand in km2017
Bos afstand0,9Gemiddelde afstand in km2017
Open natuurlijk terrein afstand0,4Gemiddelde afstand in km2017
Open droog natuurlijk terrein afstand0,4Gemiddelde afstand in km2017
Open nat natuurlijk terrein afstand10Gemiddelde afstand in km2017
Semi-openbaar groen afstand0,4Gemiddelde afstand in km2017
Sportterrein afstand0,4Gemiddelde afstand in km2017
Volkstuin afstand2,4Gemiddelde afstand in km2017
Verblijfsrecreatief terrein afstand3,8Gemiddelde afstand in km2017
Begraafplaats afstand0,6Gemiddelde afstand in km2017
Recreatief binnenwater afstand3,7Gemiddelde afstand in km2017
Oprit hoofdverkeersweg afstand2,7Gemiddelde afstand in km2025
Treinstation afstand6,3Gemiddelde afstand in km2025
Belangrijk overstapstation afstand11Gemiddelde afstand in km2025
Bibliotheek afstand2,2Gemiddelde afstand in km2025
Zwembad afstand1,6Gemiddelde afstand in km2025
Kunstijsbaan afstand14Gemiddelde afstand in km2025
Podiumkunsten afstand1,9Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 10 km2,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 20 km7Gemiddeld aantal2024
Poppodium afstand12Gemiddelde afstand in km2024
Bioscoop afstand12Gemiddelde afstand in km2025
Bioscopen binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 20 km6Gemiddeld aantal2025
Sauna afstand0,7Gemiddelde afstand in km2025
Zonnebank afstand1,5Gemiddelde afstand in km2025
Museum afstand1,2Gemiddelde afstand in km2024
Musea binnen 5 km5Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 10 km7Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 20 km25Gemiddeld aantal2024
Attractie afstand1,4Gemiddelde afstand in km2025
Attracties binnen 10 km2,1Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 20 km8,5Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 50 km61Gemiddeld aantal2025
Brandweerkazerne afstand2,2Gemiddelde afstand in km2025

Het CBS publiceert gegevens over de nabijheid van voorzieningen voor inwoners van de buurt De Zuid. De afstanden zijn gemiddelden over de weg en de nabijheidsindicatoren tonen hoeveel voorzieningen binnen een bepaalde afstand beschikbaar zijn.

Omgeving
OnderwerpWaardeEenheidJaar
RegiocodeBU05750000Code2025
RegionaamDe ZuidNaam2025
Soort regioBuurtCategorisch type2025
Sorteercode05750000Code2025
Oppervlakte totaal71Aantal hectaren2025
Oppervlakte land71Aantal hectaren2025
Oppervlakte water0Aantal hectaren2025
Mate van stedelijkheid4Indicator 1-52025
Omgevingsadressendichtheid922Gemiddeld aantal per km²2025
Adressen totaal659Aantal2026
Adressen met postcode654Aantal2026
Adressen met woonfunctie548Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie4Aantal2026
Adressen met celfunctie0Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie0Aantal2026
Adressen met industriefunctie2Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie5Aantal2026
Adressen met logiesfunctie9Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie0Aantal2026
Adressen met sportfunctie1Aantal2026
Adressen met winkelfunctie0Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie101Aantal2026
Verblijfsobjecten659Aantal2026
Ligplaatsen0Aantal2026
Standplaatsen0Aantal2026
Panden met adres377Aantal2026
Adressen met pand659Aantal2026
Percelen met adres350Aantal2026
Adressen met perceel659Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom659Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom0Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom548Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom0Aantal2026
Panden met adres voor 1700geen dataAantal2026
Panden met adres 1700 tot 1900geen dataAantal2026
Panden met adres 1900 tot 1925geen dataAantal2026
Panden met adres 1925 tot 1950geen dataAantal2026
Panden met adres 1950 tot 1970geen dataAantal2026
Panden met adres 1970 tot 1980geen dataAantal2026
Panden met adres 1980 tot 1990geen dataAantal2026
Panden met adres 1990 tot 2000geen dataAantal2026
Panden met adres 2000 tot 2010geen dataAantal2026
Panden met adres 2010 tot 2020geen dataAantal2026
Panden met adres 2020 en latergeen dataAantal2026
Adressen met pand voor 17000Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 19002Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 192546Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 195039Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 197044Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 1980267Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 199048Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 200081Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 201039Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 202073Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later20Aantal2026
Postcodegebied2202AA-2202DJNaam2026
Meest voorkomende postcode2202Naam2026
Dekkingspercentage meest voorkomende postcode100%Percentage2026

De onderwerpen in de categorie omgeving beschrijven onder meer de oppervlakte, het aantal adressen, de bevolkingsdichtheid en de omgevingsadressendichtheid van de buurt De Zuid.

Verkeersongevallen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal1Aantal2025
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade0Aantal2025
Verkeersongevallen letselschade1Aantal2025
Verkeersongevallen dodelijk0Aantal2025

De gegevens over verkeersongevallen in de buurt De Zuid zijn gebaseerd op de registratie van verkeersongevallen door Rijkswaterstaat.

Vervoer
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Personenauto’s totaal670Aantal2025
Personenauto’s - brandstof benzine440Aantal2025
Personenauto’s - overige brandstof225Aantal2025
Personenauto’s per huishouden2,03Aantal2025
Personenauto’s naar oppervlakte944Aantal2025
Motorfietsen15Aantal2025

De vervoersgegevens tonen onder meer het aantal personenauto’s en andere voertuigen in de buurt De Zuid. De voertuiggegevens zijn gebaseerd op het Nederlandse kentekenregister van de RDW.

Woningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad545Aantal2025
Woningen per 1.000 inwoners826Aantal per 1.000 inwoners2025
Nieuwbouw woningen3Aantal2025
Niet-woningvoorraad111Aantal2025
Nieuwbouw niet-woningen1Aantal2025
Gemiddelde woningwaarde€1.505.000Gemiddeld in Euro2025
Woningwaarde klasse€750.000 of meerCategorisch type2025
Eengezinswoningen283Aantal2025
Meergezinswoningen262Aantal2025
Koopwoningen414Aantal2025
Huurwoningen120Aantal2025
Huurwoningen woningcorporaties0Aantal2025
Huurwoningen overige verhuurders120Aantal2025
Eigendom onbekend11Aantal2025
Bewoond322Aantal2025
Onbewoond223Aantal2025
% Koopwoningen76%Percentage2025
% Huurwoningen22%Percentage2025
% Huurwoningen woningcorporaties0%Percentage2025
% Huurwoningen overige verhuurders22%Percentage2025
% Eigendom onbekend2%Percentage2025
% Eengezinswoningen52%Percentage2025
% Meergezinswoningen48%Percentage2025
% Bewoond59%Percentage2025
% Onbewoond41%Percentage2025
Appartementen262Aantal2026
Tussenwoningen3Aantal2026
Hoekwoningen2Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen8Aantal2026
Vrijstaande woningen273Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen48%Percentage2026
% Tussenwoningen1,0%Percentage2026
% Hoekwoningen0,0%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen1,0%Percentage2026
% Vrijstaande woningen50%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 194580Aantal2026
Woningen 1945 tot 196533Aantal2026
Woningen 1965 tot 197577Aantal2026
Woningen 1975 tot 1985147Aantal2026
Woningen 1985 tot 199576Aantal2026
Woningen 1995 tot 200540Aantal2026
Woningen 2005 tot 201532Aantal2026
Woningen 2015 tot 202561Aantal2026
Woningen 2025 en later2Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend0Aantal2026
% Woningen voor 194515%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 19656%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 197514%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 198527%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 199514%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 20057%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 20156%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 202511%Percentage2026
% Woningen 2025 en later0,0%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend0,0%Percentage2026

De woningcijfers voor de buurt De Zuid komen voornamelijk van het CBS en de BAG. Ze beschrijven onder meer de woningvoorraad, woningtypen, bouwperioden, eigendom en gemiddelde WOZ-waarde. Cijfers op wijk- en buurtniveau kunnen zijn afgerond op vijftallen.

Download de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren als Excel document. Alle woonplaatsen, wijken en buurten zijn onderdeel van de download voor de gemeente Noordwijk. Er is ook een download met alle gemeente-, wijk- en buurtgegevens voor heel Nederland.

Selecteer op een groot scherm een categorie in het menu naast de tabel. Gebruik op een klein scherm de keuzelijst boven de tabel.

Tabelgebruik:

  • Kies een categorie om alleen de onderwerpen uit dat deel van de tabel te tonen.
  • Op grote schermen staat de categoriekeuze naast de tabel; op kleine schermen staat deze erboven.
  • Verschuif de tabel op kleine schermen horizontaal om alle kolommen te bekijken.
Top 5 buurt De Zuid: kenmerken met het grootste verschil ten opzichte van Nederland
#KenmerkWaardeWaarde NLVerschilVerschil NLScore
1Gemiddeld huishoudinkomen€348.500€41.900€306.600€8.09238
2Mediaan vermogen van particuliere huishoudens€2.212.400€135.500€2.076.900€142.71015
3Gemiddeld inkomen per inwoner€92.500€34.900€57.600€5.03711
4Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger€109.200€42.200€67.000€6.10011
5% Onbewoond41%4%37%4%9,6

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Noordwijk.

RegioSoort regioGemiddeld huishoudinkomenMediaan vermogen van particuliere huishoudensGemiddeld inkomen per inwonerGemiddeld inkomen per inkomensontvanger% Onbewoond
De ZuidBuurt€348.500€2.212.400€92.500€109.20041%
NederlandLand€41.900€135.500€34.900€42.2004%
NoordwijkGemeente€51.800€249.200€38.700€46.0008%
BoulevardBuurt€75.800€502.700€46.400€50.10046%
Kern ZeeBuurt€45.500€39.700€38.600€43.50013%

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Noordwijk.

Top 5 kenmerken buurt De Zuid:

De eerste tabel toont de vijf meest kenmerkende onderwerpen voor buurt De Zuid. Op deze onderwerpen verschilt buurt De Zuid relatief het meest van de rest van Nederland. De vergelijking gebruikt de meest recent beschikbare gegevens per onderwerp.

Regio’s:

De tweede tabel toont de waarden voor de top 5 kenmerken per regio. Getoonde regio’s: buurt De Zuid, Nederland, de gemeente, de wijk en de andere buurten binnen de wijk. Hierbij staan de kenmerken in de kolommen en de vergelijkingsgebieden in de rijen.

Berekening van de grootste verschillen:

Het relatieve verschil is berekend als verschilscore. De verschilscore vergelijkt het verschil voor De Zuid met het gemiddelde verschil voor Nederland. Zo worden de onderwerpen geselecteerd die relatief het sterkst van het Nederlandse gemiddelde afwijken.

De kolommen van de eerste tabel tonen de rekenstappen. ‘Waarde’ is de waarde voor De Zuid, ‘Waarde NL’ het Nederlandse gemiddelde, ‘Verschil’ het verschil tussen beide waarden, ‘Verschil NL’ de gemiddelde afwijking in Nederland en ‘Score’ de daaruit berekende verschilscore.

De verschilscores zijn voor ruim 70 onderwerpen berekend. Uit de onderwerpen met de hoogste scores worden de vijf meest interessante onderwerpen gekozen. Hierdoor worden tegengestelde of vrijwel gelijke onderwerpen niet dubbel getoond en wordt het ontbreken van een onderwerp niet als kenmerk gepresenteerd. Als er bijvoorbeeld relatief veel vrouwen zijn, wordt niet ook automatisch het lage aandeel mannen getoond. Een sterk afwijkende bedrijfstak wordt alleen getoond als deze oververtegenwoordigd is.

Alle verschilscores voor alle wijken en buurten in buurt De Zuid staan in de uitgebreide download voor Noordwijk.

Data en bronnen

Bekijk de gebruikte open databronnen en definities en download uitgebreide regionale datasets over de buurt De Zuid.

Download alle regionale data
Download de uitgebreide datasets voor de gemeente Noordwijk.
Afbeelding van Excel documenten uit de download met regionale data.

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download uitgebreide informatie in handige Excel-overzichten voor de gemeente Noordwijk. De download bevat regionale statistieken, adressen, verkiezingsuitslagen, misdaadcijfers, detail leeftijdsgegevens en meer.

Download ook de PDF buurt-rapportage voor de buurt De Zuid met 100 kaarten en grafieken.

Download!
Gebruikte open data bronnen
Bronvermelding en definities

Veel gegevens op deze pagina komen uit verschillende datasets met regionale cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hierbij is een groot aantal datasets gecombineerd. De meest recente gegevens zijn bijgewerkt tot en met 18 september 2026. Daarnaast zijn diverse andere officiële databronnen gebruikt, waaronder het Kadaster, de Kiesraad, de Politie en het RIVM.

Bronnen & definities
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Blijf op de hoogte

Ontvang een e-mail als de informatie is bijgewerkt. Maximaal 2 per jaar en niets anders dan dat.

Inschrijven
Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron