Statistieken buurt Elim Kern

Statistieken buurt Elim Kern

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Elim Kern in de gemeente Hoogeveen Vlag van de gemeente Hoogeveen. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Elim Kern in de gemeente Hoogeveen Vlag van de gemeente Hoogeveen. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Kaart van de buurt Elim Kern.Bekijk kaart
Buurt Elim Kern in het kort

Bekijk de belangrijkste cijfers, de kaart en een korte toelichting over de buurt Elim Kern.

Kerncijfers van de buurt Elim Kern
Adressen, panden, percelen, woningen, huishoudens en inwoners.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van de belangrijkste cijfers van het Kadaster en het CBS voor de buurt Elim Kern.


Onderstaande tabel toont de belangrijkste cijfers van het CBS en het Kadaster voor de buurt Elim Kern.

OnderwerpAantalBronJaar data
Adressen met postcode759Kadaster2026
Adressen met woonfunctie700Kadaster2026
Panden met adres684Kadaster2026
Percelen met adres625Kadaster2026
Woningvoorraad697CBS2025
Huishoudens685CBS2025
Inwoners1.573CBS2026

Op deze pagina vind je een kaart van de buurt Elim Kern en de data over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Elim Kern.

Definities
Aantal inwoners op de kaart van de buurt Elim Kern
Kaart van de omgeving van de buurt Elim Kern.
Afbeelding van de buurt Elim Kern op de kaart.

Kaart van de wijk 53 Elim met het aantal inwoners per buurt in 2025. De cijfers op de kaart geven de volgende buurten weer: 1: Verspreide huizen Elim-Noord, 2: Elim Kern, 3: Verspreide huizen Elim-Zuid.

Bekijk de statistieken voor alle 73 gebieden binnen de gemeente Hoogeveen via de overzichtspagina van de gebieden in de Hoogeveen.

Overzicht gebieden Meer Hoogeveen
Over de buurt Elim Kern

De buurt Elim Kern ligt binnen de wijk Elim in de gemeente Hoogeveen. De meest voorkomende postcode in de buurt Elim Kern is postcode 7916.

Er zijn 760 adressen en 697 woningen in de buurt Elim Kern in de gemeente Hoogeveen. 64% van de woningen in de buurt is een koopwoning. De woningen hebben een gemiddelde WOZ waarde van €266.000. Er wonen 1.573 inwoners in de buurt Elim Kern. De meeste inwoners (30%) zijn tussen de 45 en 65 jaar oud. Buurt Elim Kern telt 685 huishoudens van gemiddeld 2,2 personen. Verder zijn er 930 personenauto’s en 145 bedrijfsvestigingen geregistreerd in de buurt Elim Kern.

Buurt Elim Kern heeft een oppervlakte van 69 hectare land (honderd hectare is één vierkante kilometer, 1 km2). De gemiddelde dichtheid van adressen is 268 adressen per km2.

Meer over de buurt Elim Kern:

De gegevens van de buurt Elim Kern voor het jaar 2013 zijn berekend.

Wonen in de buurt Elim Kern

Bekijk de woningvoorraad, woningkenmerken, woningtypen en de ontwikkeling van de gemiddelde WOZ-waarde in de buurt Elim Kern.

Kenmerken van de 697 woningen in de buurt Elim Kern
Er zijn 697 woningen in de buurt Elim Kern.
Informatie over de woningen in deze regio op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken. En bekijk de woningkenmerken per buurt in de gemeente Hoogeveen in een interactieve tabel.

Toelichting
Woningwaarde per jaar
De gemiddelde WOZ waarde in de buurt Elim Kern was €266.000 in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in de buurt Elim Kern.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Elim Kern:

JaarGemiddelde WOZ woningwaarde Buurt Elim Kern% verschil
2025€266.0004,72%
2024€254.0006,7%
2023€238.00016%
2022€205.00010%
2021€186.0005,7%
2020€176.0004,14%
2019€169.0004,32%
2018€162.0003,85%
2017€156.0001,3%
2016€154.0000,65%
2015€153.000-4,37%
2014€160.000-7,5%
2013€173.000geen data

De gemiddelde WOZ woningwaarde in de buurt Elim Kern is met €93.000 gestegen van €173.000 in 2013 tot €266.000 in 2025 (dat is een groei van 54%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2025 was €7.750 (3,82%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een duidelijk stijgende trend: De cijfers stijgen bijna ieder jaar.

Bekijk ook de ranglijst van de woningwaarden per buurt in de gemeente Hoogeveen.

Toelichting
Download een schat aan informatie
  • PDF buurt-rapportage voor de buurt Elim Kern met 100 kaarten en grafieken.
  • Uitgebreide informatie in handige Excel overzichten voor de gemeente Hoogeveen.
  • Meer dan 250 onderwerpen voor Nederland en alle provincies, gemeenten, wijken en buurten in Nederland.
Woningwaarde en 65-plussers per gebied
De gemiddelde woningwaarde in de buurt Elim Kern is €266.000, het percentage inwoners van 65 jaar en ouder is 20% en er zijn 697 woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde woningwaarde per regio op de horizontale as. Deze is afgezet tegen het percentage inwoners van 65 jaar en ouder op de verticale as. Iedere regio wordt als cirkel weergegeven. De omvang van de cirkels hangt af van het aantal woningen in een gebied: hoe meer woningen, hoe groter de cirkel.

Woningwaarde ten opzichte van inwoners van 65 jaar en ouder per gebied, de volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (grijs), provincie Drenthe (bruin), gemeente Hoogeveen (geel), 11 woonplaatsen (groen), 13 wijken (oranje) en 46 buurten (blauw). De buurt Elim Kern wordt in het rood weergegeven. Klik op de naam van een cirkel om de gegevens voor dat gebied weer te geven.

Soorten woningen
Twee-onder-één-kap woningen komen het meeste voor in de buurt Elim Kern: er zijn 219 adressen met het woningtype twee-onder-één-kap woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de buurt Elim Kern.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 juli 2026.

Bevolking in de buurt Elim Kern

Bekijk de samenstelling en ontwikkeling van de bevolking in de buurt Elim Kern, met cijfers over inwoners, leeftijd, burgerlijke staat, huishoudens, migratieachtergrond, opleidingsniveau, geboorte en sterfte.

Bekijk ook de maandelijkse bevolkingsontwikkeling in de gemeente Hoogeveen.

Aantal inwoners per jaar
De buurt Elim Kern telt 1.573 inwoners in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Elim Kern. De gegevens lopen van 2013 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Elim Kern:

JaarAantal inwoners de buurt Elim Kern% verschil
20261.5732,14%
20251.540-0,32%
20241.545-0,64%
20231.5550,0%
20221.555-1,27%
20211.575-0,63%
20201.585-3,06%
20191.635-0,3%
20181.6400,61%
20171.630-0,91%
20161.6451,23%
20151.625-0,91%
20141.6400,61%
20131.630geen data

De bevolking van de buurt Elim Kern is met 57 inwoners afgenomen van 1.630 inwoners in 2013 tot 1.573 inwoners in 2026 (dat is een afname van 3,5%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2026 was -4 inwoners (-0,27%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een licht dalende trend: De cijfers krimpen meer wel dan niet.

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente Hoogeveen.

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in de buurt Elim Kern:

In 2013 telde de buurt Elim Kern 1.630 inwoners. In 2016 is het aantal gestegen tot 1.645 inwoners. De stijging ten opzichte van 2013 is 15 (0,92%), het verschil ten opzichte van het vorige jaar (2015) is 20 (1,23%). Het aantal van 1.645 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 2013 tot en met 2026. In 2025 is het aantal gedaald tot 1.540 inwoners. Dit is een daling van 105 (-6,4%) ten opzichte van 2016, ten opzichte van het vorige jaar (2024) is het verschil -5 (-0,32%). Het aantal van 1.540 inwoners is het minimum in de hele periode waarover de inwonersdata beschikbaar zijn. In 2026 waren er 1.573 inwoners in de buurt Elim Kern.

Inwoners per leeftijdsgroep in de buurt Elim Kern
De grootste getoonde leeftijdsgroep in de buurt Elim Kern is 45 tot 65 jaar, met 30% van de inwoners.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, leeftijdsgroepen: aantal inwoners op 1 januari 2026 per leeftijdsgroep.

De grafiek toont de leeftijdsgroepen. Het aantal inwoners is ook per individueel levensjaar beschikbaar (alleen de inwoners van 105 jaar en ouder vormen 1 groep). De inwoners naar leeftijd zijn er tot op buurtniveau in het document met leeftijdsgegevens in de download voor de gemeente Hoogeveen.

Burgerlijke staat in de buurt Elim Kern
Deze grafiek laat zien hoeveel inwoners getrouwd, niet getrouwd, gescheiden of verweduwd zijn.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, burgerlijke staat: aantal en percentage inwoners op 1 januari 2025 naar burgerlijke staat.

Onderverdeling van de bevolking in de buurt Elim Kern naar de situaties ‘Ongehuwd’, ‘Gehuwd’, ‘Gescheiden’ en ‘Verweduwd’.

Toelichting
Soorten huishoudens
In 2025 waren er 685 huishoudens in de buurt Elim Kern. Er waren 225 eenpersoonshuishoudens en 460 meerpersoonshuishoudens (afgerond op vijftallen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont de verdeling naar soorten huishoudens voor de buurt Elim Kern. De gegevens gelden voor 2025.

De cijfers gaan over de particuliere huishoudens op 1 januari 2025. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. In deze grafiek worden de huishoudens onderverdeeld in eenpersoonshuishoudens, meerpersoonshuishoudens zonder kinderen en meerpersoonshuishoudens met kinderen. De cijfers over huishoudens zijn afgerond op vijftallen.

Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in de buurt Elim Kern.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2013 tot en met 2025: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in de buurt Elim Kern per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Elim Kern:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
20251.4555030
20241.4704530
20231.4804030
20221.50000
20211.5252921
20201.5352921
20191.5803124
20181.5803426
20171.5753124
20161.5952921
20151.5852317
20141.6071914
20131.5971914

In 2025 was de herkomst van inwoners in de buurt Elim Kern als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 95%, herkomst uit Europese landen: 3,26% en herkomst uit landen buiten Europa: 1,95% En in 2013 was de verdeling van inwoners naar herkomstgebied als volgt: herkomst uit Nederland: 98%, herkomst uit Europa: 1,17% en herkomst van buiten Europa: 0,86%.

Toelichting Meer migratie
Migratie herkomstlanden

Bekijk ook de detailinformatie over het aantal inwoners in Nederland naar land van herkomst.

Landen van herkomst
Migratie achtergrond: Geboortelanden en herkomstlanden
Van de inwoners van de buurt Elim Kern is 97% in Nederland geboren (gegevens 2025).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking in de buurt Elim Kern: de grafiek toont het aantal inwoners in 2025, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland. Gebruik het filter om een categorie te selecteren.

De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.

Toelichting
Geboorte per 1.000 inwoners
Er zijn 10 baby’s per 1.000 inwoners geboren in 2025 in de buurt Elim Kern.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal levend geboren babies per 1.000 inwoners in de buurt Elim Kern.

De cijfers over de geboortes per 1.000 aantal inwoners zijn berekend door het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december te delen door het aantal inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

Er waren in de gemeente Hoogeveen als geheel 41 geboortes in augustus 2026. Bekijk de pagina met maandelijkse bevolkingscijfers voor de gemeente Hoogeveen.

Cijfers over geboorte

De cijfers over het relatieve aantal geboortes zijn gebaseerd op data van het CBS. Als basis hiervoor is het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december in verhouding tot het aantal inwoners op 1 januari van een jaar in de buurt Elim Kern genomen. Het relatieve aantal geboorten kan hoger uitvallen dan verwacht op basis van het inwonertal. Het relatieve cijfer betreft namelijk het aantal geboorten gedurende het jaar ten opzichte van het aantal inwoners op 1 januari. In nieuwbouwwijken kan het aantal inwoners sterk groeien in een jaar. Zo kunnen er in 1 jaar 10 kinderen geboren worden in een wijk waarin op 1 januari slechts 10 inwoners wonen, maar aan het eind van het jaar bijvoorbeeld 200 inwoners.

Sterfte per 1.000 inwoners
Er zijn 10 personen per 1.000 inwoners overleden in 2025 in de buurt Elim Kern.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal sterftes per 1.000 inwoners in de buurt Elim Kern.

De cijfers over de sterfte per 1.000 aantal inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS. De relatieve sterfte is bepaald als het aantal overledenen van 1 januari tot en met 31 december, per 1.000 inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

In augustus 2026 zijn in de gemeente Hoogeveen als geheel 50 inwoners overleden. Bekijk de maandelijkse sterftecijfers voor de gemeente Hoogeveen.

Meer sterfte
Onderwijs in de buurt Elim Kern
Kinderopvang- en onderwijslocaties in de buurt Elim Kern
Buurt Elim KernWijk 53 ElimGemeente Hoogeveen
Aantal kinderopvanglocaties58141
Aantal kindplaatsen38542.281
Aantal vestigingen basisonderwijs1136
Aantal leerlingen basisonderwijs1311314.684
Aantal vestigingen voortgezet onderwijs007
Aantal leerlingen voortgezet onderwijs003.398
Aantal opleidingen middelbaar beroepsonderwijs002
Aantal studenten middelbaar beroepsonderwijs002.345

Bovenstaande tabel toont data van het LRK en DUO over kinderopvang en onderwijs. De gegevens zijn bijgewerkt tot en met 1 oktober 2026.

Het aantal leerlingen betreft het aantal dat onderwijs volgt op een school in de buurt Elim Kern. Op de pagina’s over het basisonderwijs en over de middelbare scholen zijn ook gegevens beschikbaar over het huisadres van leerlingen ten opzichte van het adres van de schoolvestigingen.

Gemiddelde afstanden kinderopvang en onderwijs
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een basisschool in de buurt Elim Kern is 0,3 kilometer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand staafdiagram toont de gemiddelde afstand in kilometers over de weg tot kinderdagverblijven, buitenschoolseopvang, basisonderwijs, voortgezet onderwijs totaal, VMBO scholen en HAVO VWO scholen. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens voor verschillende soorten locaties te tonen. De gebruikte cijfers komen van uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor de situatie in 2025.


Onderstaande tabel de gemiddelde afstand in kilometers voor verschillende soorten locaties voor kinderopvang en onderwijs. De gegevens worden getoond per (vergelijkings)gebied en gelden voor 2025.

RegioKinderdagverblijfBuitenschoolseopvangBasisonderwijsVoortgezet onderwijsVMBOHAVO VWO
Nederland0,70,70,82,52,63,4
Provincie Drenthe0,91,01,04,24,26,2
Gemeente Hoogeveen0,60,80,73,23,23,6
Wijk 53 Elim0,83,70,710,110,110,1
Buurt Elim Kern0,43,80,310,110,110,1
Buurt Verspreide huizen Elim-Noord1,52,41,69,49,49,4
Buurt Verspreide huizen Elim-Zuid1,54,01,310,210,210,2

Deze grafiek toont een regionale vergelijking van de gemiddelde reisafstanden voor inwoners van hun woonadres naar de dichtstbijzijnde locaties voor kinderopvang, basisonderwijs en voortgezet onderwijs. De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting. In de grafiek zie je de gegevens voor de buurt Elim Kern in vergelijking tot andere gebieden. De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (oranje), provincie Drenthe (bruin), gemeente Hoogeveen (geel), wijk 53 Elim (groen) en 2 buurten (blauw). Buurt Elim Kern wordt in het rood weergegeven.

Leerlingen en studenten in de buurt Elim Kern
In 2025 woonden er 280 leerlingen en studenten in de buurt Elim Kern.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Onderwijsdata: aantal leerlingen en studenten per soort onderwijs in de buurt Elim Kern, data van het CBS over 2025.

De grafiek toont het aantal leerlingen in het PO en VO en het aantal studenten in het MBO, HBO, en WO dat als inwoner staat ingeschreven op een adres in de buurt Elim Kern.

Toelichting
Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar per 1 oktober 2024 in de buurt Elim Kern.

Bovenstaande donutgrafiek toont het percentage praktisch, middelbaar en hoog opgeleiden voor de buurt Elim Kern. Bekijk het aantal inwoners per opleidingsniveau door op de taartpunten in de grafiek te klikken.

Definities opleidingsniveau

Economie en inkomen in de buurt Elim Kern

Bekijk de ontwikkeling van het aantal bedrijven en het gemiddelde inkomen in de buurt Elim Kern, met vergelijkingen tussen gebieden.

Bedrijfsvestigingen (145 totaal)
In de buurt Elim Kern zijn in totaal 145 bedrijfsvestigingen geregistreerd (gegevens voor 2025).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen van bedrijven per sector per jaar in de buurt Elim Kern (het aantal bedrijven in de sector “overheid, onderwijs en zorg (Ooz)” is vanaf 2020 bekend).

De ‘gestapelde lijngrafiek’ toont het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt Elim Kern voor elk van de volgende 8 sectoren:

  1. Lbv: Landbouw, bosbouw en visserij
  2. Nen: Nijverheid en energie
  3. Hh: Handel en HORECA
  4. Vic: Vervoer, informatie en communicatie
  5. Fdo: Financiële diensten en onroerend goed
  6. Zd: Zakelijke dienstverlening
  7. Ooz: Overheid, onderwijs en zorg
  8. Cro: Cultuur, recreatie en overige diensten
Toelichting Definities

Advertentie:

De inlegzolen van VeiligVoeten beschermen goed tegen spijkers in je voet!

Huttenbouw of timmerdorp?
Voorkom verwondingen aan je voeten en voel je veilig! Gebruik veiligheidszooltjes, die beschermen goed tegen scherpe objecten in je voet! Het materiaal van de zolen lijkt op dat van een kogelvrij vest. Bescherm je voeten tegen spijkers en schroeven bij het klussen, gebruik ze bij evenementen, draag ze in je laarzen voor extra isolatie en bescherming of gebruik ze in je waterschoenen.

Gemiddeld inkomen per inwoner
Het gemiddeld inkomen per inwoner in de buurt Elim Kern is €25.800.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld bruto jaarinkomen in de buurt Elim Kern.

Over de inkomensdata:

Inwoners en inkomensontvangers: Het gemiddeld inkomen per inwoner in de buurt Elim Kern is €25.800. Het gemiddeld inkomen per inkomensontvanger is €31.500. Buurt Elim Kern telt 1.300 inkomensontvangers op 1.573 inwoners totaal.

3% van de huishoudens in de buurt Elim Kern heeft een inkomen op of rond het sociaal minimum. Studentenhuishoudens en huishoudens met een onvolledig jaarinkomen zijn hierin niet meegenomen. Het sociaal minimum is het wettelijk bestaansminimum zoals dat in de politieke besluitvorming is vastgesteld. Zie de tabel met definities van de brondata voor de volledige definities.

Over de schaal van de inkomensmeter:

De laagste 10% en 25% regio’s vallen in het rode en oranje gebied; deze gebieden kunnen elkaar deels overlappen. De hoogste 25% regio’s vallen in het groene gebied. De grenzen zijn berekend met percentielen, waarbij alle waarden van laag naar hoog zijn gesorteerd. Lees meer over het (gewogen) gemiddelde, de mediaan, modus en percentielen.

Inkomensvergelijking binnen de gemeente Hoogeveen
Regionale vergelijking van het gemiddelde inkomen per inwoner.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld inkomen per jaar voor elke regio in Hoogeveen: buurt Elim Kern is rood, andere buurten zijn blauw, wijken zijn geel en de gemeente is grijs.

Er zijn nog veel meer inkomensgegevens beschikbaar in de tabel met 250+ onderwerpen en de inkomensranglijst.

De regionale gezondheidsmonitor

Onderstaande grafieken tonen gegevens uit de regionale gezondheidsmonitor. De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners. De data uit het onderzoek komen van het RIVM en het CBS.

Inwoners met een goede gezondheid
72% procent van de inwoners van 18 jaar en ouder in de buurt Elim Kern ervaart de eigen gezondheid als goed of zeer goed.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande lijngrafiek toont het percentage inwoners met een goede gezondheid in de buurt Elim Kern per leeftijdsgroep. De gegevens wordt getoond voor de periode van 2012 tot en met 2024.

De RIVM gezondheidsmonitor biedt gezondheidsgegevens voor Nederland en per provincie, gemeente, wijk en buurt. Dit zijn gegevens over beperkingen, ervaren gezondheid, overgewicht, roken, drinken en mantelzorg.

Over de gezondheidsmonitor

De cijfers op deze pagina zijn afkomstig van het RIVM op basis van gegevens uit de Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen 2012, 2016, 2020 en de Corona Gezondheidsmonitor 2022 van GGD, CBS en RIVM. Er zijn data over monitoren met betrekking tot gezondheid, sociale situatie en leefstijl. Deze gegevens zijn er voor alle buurten, wijken, gemeenten, provincies en voor heel Nederland. Normaliter wordt dit onderzoek iedere vier jaar uitgevoerd. En in verband met Corona is er in 2022 een extra Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen uitgevoerd.

De data zijn door het RIVM en CBS gepubliceerd en waar nodig door OpenInfo omgerekend naar de regionale indelingen van 2025.

Bekijk alle definities uit de regionale gezondheidsmonitor.

Alcoholgebruik en roken
80% van de inwoners van 18 tot 65 jaar in de buurt Elim Kern geeft aan wel eens alcohol te drinken.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de onderwerpen in de categorie ‘Alcoholgebruik en roken’ uit de gezondheidsmonitor van het RIVM voor de buurt Elim Kern. Hierbij wordt per onderwerp getoond wat het percentage inwoners in de buurt Elim Kern is dat heeft aangegeven dat het onderwerp van toepassing is. Gebruik het filter boven de grafiek om de leeftijdsgroep van de inwoners te kiezen.

Bekijk de toelichting bij bovenstaande grafiek met de definities en de vragen voor de onderwerpen ‘rookt tabak’, ‘voldoet aan de alcoholrichtlijn’, ‘drinken’, ‘zwaar drinken’ en ‘overmatig drinken’.

Toelichting

Bekijk de aparte pagina over de gezondheid in de buurt Elim Kern met de gegevens over meer dan 40 onderwerpen uit de regionale gezondheidsmonitor en met data over het gebruik van de WMO en de jeugdzorg in de buurt Elim Kern.

Meer gezondheidsdata
Voertuigen en verkeer in de buurt Elim Kern

Bekijk de beschikbare gegevens over geregistreerde voertuigen, elektrische auto’s en verkeersongevallen in de buurt Elim Kern.

Aantal elektrische auto’s in de buurt Elim Kern
Er zijn 27 elektrische auto’s in oktober 2026 in de buurt Elim Kern.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal elektrische auto’s per maand in de buurt Elim Kern op basis van de regionale voertuigdata van de RDW. Dit is de som van het aantal elektrische bedrijfsauto’s en het aantal elektrische personenauto’s.

Er zijn 27 elektrische auto’s in de buurt Elim Kern. Dit is het totaal aantal in oktober 2026 bij de RDW op kenteken geregistreerde elektrische auto’s in de buurt Elim Kern die op de batterij rijden en met een stekker opgeladen worden.

Toelichting op de regionale voertuigdata

Deze paragraaf toont data over de op kenteken geregistreerde voertuigen in de buurt Elim Kern. Dit is regionale data van de RDW. De data is beschikbaar per soort voertuig, per energiebron (brandstof) en per maand. Deze gegevens worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent was dit op 1 oktober 2026. Bekijk de toelichting voor de bronbeschrijving en definities van de regionale voertuig data.

Toelichting Meer autodata
Voertuigen naar energiebron
Er zijn 1.075 voertuigen met ‘benzine’ als energiebron in de buurt Elim Kern in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen per type energiebron (brandstof) dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt Elim Kern geregistreerd staat.

Er zijn in totaal 1.700 op naam geregistreerde voertuigen in de buurt Elim Kern (in oktober 2026).

Voertuigen naar soort
Er zijn 1.081 voertuigen van het type ‘personenauto’ in de buurt Elim Kern in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen naar soort motorvoertuig dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt Elim Kern geregistreerd staat.

Vergelijk het percentage auto’s per energiebron op de pagina met regionale voertuigdata.

Verkeersongevallen naar afloop
Er was één verkeersongeval in de buurt Elim Kern in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal verkeersongevallen in de buurt Elim Kern. Gebruik het filter boven de grafiek om het aantal ongevallen per afloop (materiële schade, letselschade of dodelijke afloop) te bekijken.


Onderstaande tabel laat zien hoeveel verkeersongevallen er in het jaar 2025 in de buurt Elim Kern plaatsvonden, uitgesplitst naar afloop.

Afloop verkeersongevallenAantal verkeersongevallen in 2025
Totaal1
Materiële schade1
Letselschade0
Dodelijke afloop0

De dataset met verkeersongevallen BRON is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen de buurt Elim Kern vallen.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Veiligheid in de buurt Elim Kern

Bekijk de ontwikkeling en soorten van de geregistreerde misdaad in de buurt Elim Kern op basis van data van de Politie en het CBS. De politiedata worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent op 15 september 2026. De beschrijvingen van de soorten misdrijven zoals de politie deze gebruikt zijn te vinden in de tabel met definities van de verschillende soorten delicten.

Meer misdaad
Totaal geregistreerde misdaad per maand of per jaar
Er zijn in 2025 in totaal 36 misdrijven in de buurt Elim Kern geregistreerd.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Totaal aantal geregistreerde misdaden in de buurt Elim Kern, 2012 tot en met 2025 (bij weergave van de gegevens per jaar) of maart 2025 tot en met augustus 2026 (bij weergave van de gegevens per maand).

In de buurt Elim Kern zijn van 2012 tot en met 2025 in totaal 452 misdrijven geregistreerd. Deze misdrijven zijn ingedeeld naar 27 verschillende soorten delicten. In 2025 werden in de buurt Elim Kern 36 misdrijven door de politie vastgelegd. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens per maand of per jaar te tonen.

Misdaden naar type delict
De meest voorkomende soorten misdrijven in de buurt Elim Kern in 2025 zijn Ongevallen (weg) (10 delicten) en Vernieling cq. zaakbeschadiging (9 delicten).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal geregistreerde misdaden voor de tien meest voorkomende soorten delicten in 2025 in de buurt Elim Kern.

Definities misdaad
Misdaad totaal per maand
In augustus 2026 is er één misdrijf in de buurt Elim Kern geregistreerd.
Afbeelding van een warmtekaart (een heatmap in het Engels, een visuele weergave van data waarbij kleuren worden gebruikt om waarden weer te geven) met het totaal aantal misdrijven in de buurt Elim Kern per maand en per jaar.

Bovenstaande warmtekaart geeft een visuele weergave van het totaal aantal door de politie geregistreerde misdrijven per maand in de buurt Elim Kern over de afgelopen 6 jaar.

Alle gegevens zijn beschikbaar in het Excel document met politiedata als onderdeel van de download voor de gemeente Hoogeveen.

Misdaden per 1.000 inwoners
Er waren 6 misdrijven per 1.000 inwoners van het type ‘diefstal’ in 2025 in de buurt Elim Kern.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Criminaliteit: aantal misdaden per 1.000 inwoners in 2025 in de buurt Elim Kern.

De grafiek toont de meest recente gegevens over het aantal misdaden per 1.000 inwoners voor de buurt Elim Kern. De gegevens over misdaden zijn hiertoe gegroepeerd in (1) het totaal aantal diefstallen (alle vormen, zoals diefstal uit woningen en schuren, diefstal van auto’s en fietsen en winkeldiefstal), (2) geweld en seksmisdrijven, (3) milieuovertredingen, (4) oplichting, (5) verkeersovertredingen, (6) vernielingen en misdrijven tegen de openbare orde en (7) alle overige misdrijven. De definities van alle verschillende soorten delicten met daarbij de categorie waarin deze zijn ingedeeld zijn te vinden in de bronbeschrijving van de politiedata.

Verkiezingen in de buurt Elim Kern

Bekijk de beschikbare verkiezingsuitslagen en informatie over de stembureaus in de buurt Elim Kern.

Uitslag gemeenteraadsverkiezingen 2026
Stembureau De Open Deur in Elim
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal stemmen per partij zoals uitgebracht te Stembureau De Open Deur in Elim bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026. De grafiek toont de 9 partijen waarop bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026 in de buurt Elim Kern stemmen zijn uitgebracht.

Onderstaande grafiek toont het aantal stemmen per politieke partij dat bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 in Stembureau De Open Deur in Elim is uitgebracht. Stembureau De Open Deur in Elim was bij deze verkiezingen het enige stembureau binnen de buurt Elim Kern.

Bekijk veel meer informatie over de verkiezingen op de pagina met alle 47 stembureaus in de gemeente Hoogeveen en op de pagina met alle verkiezingsuitslagen voor de gemeente Hoogeveen. En download alle verkiezingsdata in een Excel document als onderdeel van de uitgebreide informatie voor de gemeente Hoogeveen.

Stembureaus Hoogeveen
Adressen en leefomgeving in de buurt Elim Kern

Bekijk gegevens over adressen, gebruiksdoelen, bouwperioden, dichtheid, de nabijheid van voorzieningen, energieverbruik en energielabels in de buurt Elim Kern.

Informatie op basis van de BAG (de Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) van 1 juli 2026. De buurt Elim Kern telt in totaal 760 adressen, met 758 verblijfsobjecten en 2 standplaatsen (er zijn geen ligplaatsen). 99% van de adressen in buurt Elim Kern ligt binnen de bebouwde kom en 1% van de adressen ligt buiten de bebouwde kom.

Adressen Hoogeveen
Adressen: gebruiksdoelen
In de buurt Elim Kern zijn er 700 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel woonfunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor de buurt Elim Kern.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 210 panden uit de bouwperiode 1950 tot 1970 in de buurt Elim Kern.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor de buurt Elim Kern. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 juli 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Dichtheid per km² van bevolking, adressen en auto’s

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt Elim Kern voor 2025.


Onderstaande tabel toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt Elim Kern voor 2025:

DichtheidNederlandBuurt Elim Kern
Bevolking5362.232
Adressen2.093268
Autos2751.348

De data over het aantal inwoners-, adressen- en personenauto’s per vierkante kilometer land geven een beeld van ‘de mate van concentratie van menselijke activiteiten’ in de buurt Elim Kern ten opzichte van het gemiddelde voor Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Toelichting
Gemiddelde afstand tot voorzieningen
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een huisartsenpraktijk in de buurt Elim Kern is 0,5.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt Elim Kern tot de dichtstbijzijnde voorziening. De gebruikte cijfers komen uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor 2025.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt Elim Kern tot de dichtstbijzijnde voorziening voor 2025:

VoorzieningAfstand in km
Huisartsenpraktijk0,5
Supermarkt0,4
Restaurant0,3
Basisonderwijs0,3
Voortgezet onderwijs10,1
Bibliotheek5,4
Treinstation12,0
Sportterrein0,5
Bioscoop11,5
Museum12,7

De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting.

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen
Gemiddeld aardgas- en elektriciteitsverbruik per woning per jaar in de buurt Elim Kern.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddeld energieverbruik per woning per jaar in de buurt Elim Kern.


Onderstaande tabel toont het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik per type woning voor 2024 voor de buurt Elim Kern:

Soort woningGemiddeld gasverbruikGemiddelde elektriciteitslevering per woning
Appartement7301.520
Tussenwoning9202.540
Hoekwoning1.0602.510
Twee-onder-één-kap woning1.1102.870
Vrijstaande woning1.2403.660
Koopwoning1.1403.310
Huurwoning9402.050

Data over het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik voor aardgas in m3. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen. Het verbruik van gas en elektra is ook bekend per woningtype, zie de tabel.

Toelichting Meer gas
Energielabels
De meest voorkomende energielabels in de buurt Elim Kern zijn A (185 adressen) en C (128 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in de buurt Elim Kern. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 oktober 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel A komt het meeste voor in de buurt Elim Kern: 185 adressen hebben energielabel A. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente Hoogeveen bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Adressen in de buurt Elim Kern
Tabel met 770 adressen in de buurt Elim Kern.

Onderstaande tabel toont alle openbare ruimtes en alle unieke combinaties van straten en huisnummers voor de buurt Elim Kern. Één straat kan in meer dan één buurt voorkomen. Vind de buurt bij je adres op de pagina met alle adressen voor de gemeente Hoogeveen.

Openbare ruimteHuisnummer(s)Postcode(s)WoonplaatsAantal adressen
Bartlemastraat1 t/m 127916PVElim13
Carstensdijk55 t/m 1647916RA t/m 7916TSElim69
Carstenswijk14 t/m 1377916PH t/m 7916VEElim97
De Doft1 t/m 277916RSElim18
De Richter1 t/m 357916RXElim24
De Splitting1 t/m 107916RWElim10
De Vaarboom2 t/m 287916RKElim25
Dorpsstraat1 t/m 477916PA t/m 7916PDElim62
Ds Boersmastraat1 t/m 317916RG t/m 7916RHElim30
Ds van Elvenstraat1 t/m 237916REElim20
Gosem Engelsstraat1 t/m 237916PXElim31
Het Hoosvat1 t/m 817916RT t/m 7916RVElim73
Jan Slotswijk1017916VHElim1
Langewijk9 t/m 1667916PS t/m 7916VGElim52
Marten Kuilerweg1 t/m 27916RJ t/m 7916VMElim4
Perebomenweg1 t/m 567916PE t/m 7916PGElim47
Prieswijk6 t/m 1607916RD t/m 7916TVElim132
Pullebok17916SBElim1
Turfschip15 t/m 247916SCElim7
Zondervanstraat2 t/m 467916PWElim25
van Leeuwenstraat1 t/m 417916PP t/m 7916PRElim29

Bovenstaande tabel toont de gegevens voor 21 openbare ruimtes en 770 adressen in de buurt Elim Kern. Dit zijn alle adressen en openbare ruimtes op basis van de BAG- en de topografische kaarten (BRT) van het Kadaster van 1 juli 2026.

Een openbare ruimte is een door de gemeente aangewezen gebied dat is ingericht en wordt onderhouden voor publiek gebruik. Dit kan bijvoorbeeld een straat, weg, plein, park, erf, spoorbaan of brug zijn. Zie de toelichting voor een verdere definitie. Klik op de naam van een openbare ruimte om de pagina met statistieken voor die ruimte weer te geven. Bekijk de definities van de soorten openbare ruimtes.

De BAG (Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Adressen Hoogeveen
Tabelgebruik:

  • Bekijk in de tabel alle openbare ruimtes en unieke combinaties van straten en huisnummers in deze buurt.
  • Zoek in de tabel met het zoekveld boven de tabel. De rijen worden hiermee gefilterd zodat alleen rijen waarin de zoekterm voorkomt zichtbaar blijven.
  • Sorteer de tabel door op een kolomtitel te klikken.
  • Blader door de tabel met de knoppen onder de tabel.
  • Op kleine schermen: de eerste kolom blijft staan, verschuif de tabel horizontaal om alle kolommen te zien.
Download de buurt-rapportage!
Download hier de PDF buurt-rapportage met 100 grafieken en kaarten!

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download de buurt-rapportage voor Buurt Elim Kern. Met veel extra informatie in 100 kaarten en grafieken! Met regionale vergelijkingen en met onderwerpen uitgezet in de tijd. Als PDF document: makkelijk te bewaren, delen en printen.

Download!
Gebieden
Tabel met de gebieden die de buurt Elim Kern ‘raken’.
Soort gebiedNaam gebiedAantal adressen
Postcode numeriek7916769
WoonkernElim762
WoonplaatsElim770
WijkElim770
GemeenteHoogeveen770
ProvincieDrenthe770
WaterschapWaterschap Vechtstromen770
LandNederland770

Bovenstaande tabel toont de regionale gebieden die de buurt Elim Kern ‘raken’ met het aantal adressen uit de buurt Elim Kern dat in het betreffende gebied ligt.

Buurt Elim Kern ‘raakt’ andere gebieden zoals bijvoorbeeld een woonplaats of waterschap wanneer de geometrieën van de buurt Elim Kern en die van de andere gebieden elkaar overlappen of snijden. De gebieden zijn op basis van de gebiedsindelingen van het CBS van 2025 en de topografische kaarten van het Kadaster van 2026 bepaald. Klik op de naam van een gebied om de pagina met statistieken voor dat gebied weer te geven.

Alle onderwerpen en vergelijken

Bekijk de meest recente cijfers over meer dan 250 onderwerpen en vergelijk de buurt Elim Kern met andere gebieden.

Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!
Kies een categorie en bekijk de bijbehorende onderwerpen.

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor de buurt Elim Kern voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

Bedrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Bedrijfsvestigingen totaal145Aantal2025
A Landbouw, bosbouw en visserij0Aantal2025
B-F Nijverheid en energie40Aantal2025
G+I Handel en horeca35Aantal2025
H+J Vervoer, informatie en communicatie5Aantal2025
K-L Financiële diensten, onroerend goed5Aantal2025
M-N Zakelijke dienstverlening20Aantal2025
O-Q Overheid, onderwijs en zorg20Aantal2025
R-U Cultuur, recreatie, overige diensten20Aantal2025
% A Landbouw, bosbouw en visserij0,0%Percentage2025
% B-F Nijverheid en energie28%Percentage2025
% G+I Handel en horeca24%Percentage2025
% H+J Vervoer, informatie en communicatie3,45%Percentage2025
% K-L Financiële diensten, onroerend goed3,45%Percentage2025
% M-N Zakelijke dienstverlening14%Percentage2025
% O-Q Overheid, onderwijs en zorg14%Percentage2025
% R-U Cultuur, recreatie, overige diensten14%Percentage2025

De cijfers over bedrijven tonen het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt Elim Kern, uitgesplitst naar bedrijfstak. Een vestiging is een locatie van een bedrijf, instelling of zelfstandige waar of van waaruit activiteiten worden uitgevoerd.

Bevolking
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Inwoners1.573Aantal2026
Mannen770Aantal2025
Vrouwen770Aantal2025
0 tot 15 jaar240Aantal2026
15 tot 25 jaar180Aantal2026
25 tot 45 jaar365Aantal2026
45 tot 65 jaar475Aantal2026
65 jaar of ouder315Aantal2026
Ongehuwd675Aantal2025
Gehuwd655Aantal2025
Gescheiden115Aantal2025
Verweduwd90Aantal2025
% Mannen50%Percentage2025
% Vrouwen50%Percentage2025
% 0 tot 15 jaar15%Percentage2026
% 15 tot 25 jaar11%Percentage2026
% 25 tot 45 jaar23%Percentage2026
% 45 tot 65 jaar30%Percentage2026
% 65 jaar of ouder20%Percentage2026
% Ongehuwd44%Percentage2025
% Gehuwd43%Percentage2025
% Gescheiden7,5%Percentage2025
% Verweduwd5,9%Percentage2025
Geboorten20Aantal2025
Geboorte relatief10Aantal per 1.000 inwoners2025
Sterftes15Aantal2025
Sterfte relatief10Aantal per 1.000 inwoners2025
Leerlingen PO140Aantal2025
Leerlingen VO60Aantal2025
Studenten MBO60Aantal2025
Studenten HBO20Aantal2025
Studenten WO0Aantal2025
Praktisch opleidingsniveau490Aantal2024
Middelbaar opleidingsniveau570Aantal2024
Hoger opleidingsniveau100Aantal2024
% Praktisch opleidingsniveau42%Percentage2024
% Middelbaar opleidingsniveau49%Percentage2024
% Hoger opleidingsniveau8,6%Percentage2024
Jongeren met jeugdzorg in natura35Aantal2024
% Jongeren met jeugdzorg8,5%Percentage2024
Wmo cliënten120Aantal2024
Wmo cliënten per 1.000 inwoners77Aantal per 1.000 inwoners2024
Bevolkingsdichtheid2.232Aantal per km²2025

De inwonersaantallen worden altijd op vijftallen afgerond, hierdoor kan het voorkomen dat een optelling van subgroepen (zoals inwoners naar geslacht of naar leeftijd) licht afwijkt van het totaal aantal inwoners.

Energie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning2.900Gemiddeld in kWh2024
Gemiddelde elektriciteitsteruglevering per woning1.210Gemiddeld in kWh2024
% Woningen met zonnestroom52%Percentage2024
% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmd9%Percentage2024
Gemiddelde elektriciteitslevering appartement1.520Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering tussenwoning2.540Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering hoekwoning2.510Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering twee-onder-één-kap woning2.870Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering vrijstaande woning3.660Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering huurwoning2.050Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering koopwoning3.310Gemiddeld in kWh2023
Gemiddeld aardgasverbruik per woning1.050Gemiddeld per m³2024
% Woningen met stadsverwarming0%Percentage2014
% Aardgasvrije woningen2%Percentage2024
% Aardgaswoningen89%Percentage2024
Gemiddeld aardgasverbruik appartement730Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik tussenwoning920Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik hoekwoning1.060Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik twee-onder-één-kap woning1.110Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik vrijstaande woning1.240Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik koopwoning1.140Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik huurwoning940Gemiddeld per m³2023
Publieke laadpalengeen dataAantalgeen data
Adressen zonder energielabel87Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel249Aantal2026
Adressen met definitief energielabel424Aantal2026
Energielabels A+++++0Aantal2026
Energielabels A++++0Aantal2026
Energielabels A+++8Aantal2026
Energielabels A++2Aantal2026
Energielabels A+7Aantal2026
Energielabels A185Aantal2026
Energielabels B110Aantal2026
Energielabels C128Aantal2026
Energielabels D102Aantal2026
Energielabels E29Aantal2026
Energielabels F54Aantal2026
Energielabels G48Aantal2026

De onderwerpen in de categorie energieverbruik tonen onder meer het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik en de energielabels van gebouwen in de buurt Elim Kern. Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het minst energiezuinige label en A++++ het meest energiezuinige label.

Gezondheid-gedrag
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Rookt tabak19%Percentage2024
Voldoet aan de alcoholrichtlijn42%Percentage2024
Drinken76%Percentage2024
Zwaar drinken13%Percentage2024
Overmatig drinken8%Percentage2024
Overgewicht62%Percentage2024
Ernstig overgewicht (obesitas)23%Percentage2024
Voldoet aan de beweegrichtlijn41%Percentage2024
Wekelijks sporten44%Percentage2024
Lopen en/of fietsen naar school of werk29%Percentage2024
Lopen naar school of werk12%Percentage2024
Fietsen naar school of werk20%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Elim Kern. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-overig
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Eenzaam45%Percentage2024
Ernstig eenzaam13%Percentage2024
Emotioneel eenzaam27%Percentage2024
Sociaal eenzaam32%Percentage2024
Matig/veel regie over het eigen leven86%Percentage2024
Moeite met rondkomen14%Percentage2024
Krijgt steun van anderen93%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door buren4%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door wegverkeer4%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg >50 km/uur3%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg <50 km/uur2%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door treinverkeer0%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door vliegverkeer1%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door windturbines0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring wegverkeer1%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring treinverkeer0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring vliegverkeer0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring buren3%Percentage2024
Tevreden met de woning91%Percentage2024
Tevreden met de woonomgeving90%Percentage2024
Tevreden met het groen in de omgeving89%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden binnen66%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden buiten67%Percentage2024
Vrijwilligerswerk32%Percentage2024
Mantelzorger15%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Elim Kern. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-ziekte
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Goed ervaren gezondheid72%Percentage2024
Één of meer langdurige aandoeningen37%Percentage2024
Beperkt vanwege gezondheid37%Percentage2024
Ernstig beperkt vanwege gezondheid5%Percentage2024
Één of meerdere keren gevallen29%Percentage2024
Langdurige ziekte en beperkt34%Percentage2024
Lage veerkracht16%Percentage2024
Hoge veerkracht52%Percentage2024
Hoog risico op angst of depressie8%Percentage2024
Suïcide gedachten de laatste 12 maanden10%Percentage2024
(Heel) veel stress in afgelopen 4 weken16%Percentage2024
Één of meer lichamelijke beperkingen18%Percentage2020
Beperking in horen6%Percentage2020
Beperking in zien5%Percentage2020
Beperking in bewegen11%Percentage2020
Broze gezondheid30%Percentage2024
Broze metale gezondheid41%Percentage2024
Broze lichamelijke gezondheid30%Percentage2024
Broze gezondheid in het sociale domein28%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Elim Kern. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Huishoudens
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huishoudens685Aantal2025
Eenpersoonshuishoudens225Aantal2025
Meerpersoonshuishoudens460Aantal2025
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen215Aantal2025
Meerpersoonshuishoudens met kinderen245Aantal2025
% Eenpersoonshuishoudens33%Percentage2025
% Meerpersoonshuishoudens67%Percentage2025
% Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen31%Percentage2025
% Meerpersoonshuishoudens met kinderen36%Percentage2025
Gemiddelde huishoudensgrootte2,2Gemiddeld aantal2025

Het aantal huishoudens betreft het aantal particuliere huishoudens op 1 januari van een jaar. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen in een woonruimte wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. De cijfers over huishoudens op wijk- en buurtniveau worden afgerond op vijftallen.

Inkomen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Werkzame beroepsbevolking860Aantal2024
Netto arbeidsparticipatie73%Percentage2024
% Werknemers86%Percentage2024
% Werknemers met vaste arbeidsrelatie61%Percentage2024
% Werknemers met flexibele arbeidsrelatie25%Percentage2024
% Zelfstandigen14%Percentage2024
Inkomensontvangers1.300Aantal2024
Inkomensontvangers per 1.000 inwoners841Aantal per 1.000 inwoners2024
Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger€31.500Gemiddeld in Euro2023
Gemiddeld inkomen per inwoner€25.800Gemiddeld in Euro2023
40% personen met laagste inkomen46%Percentage2024
20% personen met hoogste inkomen9,3%Percentage2024
% Personen in armoede1,4%Percentage2024
% Personen tot 25% boven armoedegrens6,2%Percentage2024
Gemiddeld huishoudinkomen€32.900euro2023
40% huishoudens met laagste inkomen44%Percentage2024
20% huishoudens met hoogste inkomen14%Percentage2024
% Huishoudens met een laag inkomen1,8%Percentage2023
% Huishoudens onder of rond sociaal minimum2,9%Percentage2023
% Huishoudens tot 110% van sociaal minimum7,7%Percentage2023
% Huishoudens tot 120% van sociaal minimum12%Percentage2023
Mediaan vermogen van particuliere huishoudens€108.800euro2024
Personen per soort uitkering - Bijstand20Aantal2025
Personen per soort uitkering - AO100Aantal2025
Personen per soort uitkering - WW20Aantal2025
Personen per soort uitkering - AOW280Aantal2025
% Personen per soort uitkering - Bijstand1%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AO6%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - WW1%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AOW18%Percentage2025

De inkomensgegevens beschrijven het inkomen van personen en particuliere huishoudens in de buurt Elim Kern. Het besteedbaar inkomen is het bruto-inkomen verminderd met onder meer belastingen, premies en betaalde inkomensoverdrachten. Vanwege statistische geheimhouding worden niet voor ieder gebied inkomensgegevens gepubliceerd.

Migratie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland1.455Aantal2025
Herkomst buiten Nederland80Aantal2025
Herkomst Europa50Aantal2025
Herkomst buiten Europa30Aantal2025
% Herkomst Nederland95%Percentage2025
% Herkomst buiten Nederland5,2%Percentage2025
% Herkomst Europa3,26%Percentage2025
% Herkomst buiten Europa1,95%Percentage2025
Geboren in Nederland met herkomst Nederland1.460Aantal2025
Geboren in Nederland met herkomst Europa20Aantal2025
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa15Aantal2025
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland35Aantal2025
Geboren in Nederland1.495Aantal2025
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa25Aantal2025
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa15Aantal2025
Geboren buiten Nederland40Aantal2025
% Geboren in Nederland met herkomst Nederland95%Percentage2025
% Geboren in Nederland met herkomst Europa1,3%Percentage2025
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland2,28%Percentage2025
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa0,98%Percentage2025
% Geboren in Nederland97%Percentage2025
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa1,63%Percentage2025
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa0,98%Percentage2025
% Geboren buiten Nederland2,61%Percentage2025
Autochtoon1.500Aantal2022
Westers40Aantal2022
Niet-westers15Aantal2022
Nederlandse Antillen en Aruba5Aantal2022
Marokko0Aantal2022
Suriname0Aantal2022
Turkije0Aantal2022
Overig niet-westers10Aantal2022

De onderwerpen in de categorie migratie gaan over de herkomst en migratie van inwoners van de buurt Elim Kern. De herkomst is gebaseerd op het geboorteland van de persoon en diens ouders. De migratiecijfers tonen onder meer vestiging, vertrek, immigratie en emigratie.

Misdrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Misdrijven36Aantal2025
Diefstal10Aantal2025
Geweld en seksmisdrijven1Aantal2025
Milieu overtredingen0Aantal2025
Oplichting5Aantal2025
Verkeersovertredingen10Aantal2025
Vernieling9Aantal2025
Overige misdrijven1Aantal2025
Misdrijven per 1.000 inwoners23Aantal per 1.000 inwoners2025
Diefstal per 1.000 inwoners6Aantal per 1.000 inwoners2025
Geweld en seksmisdrijven per 1.000 inwoners1Aantal per 1.000 inwoners2025
Milieu overtredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Oplichting per 1.000 inwoners3Aantal per 1.000 inwoners2025
Verkeersovertredingen per 1.000 inwoners6Aantal per 1.000 inwoners2025
Vernieling per 1.000 inwoners6Aantal per 1.000 inwoners2025
Overige misdrijven per 1.000 inwoners1Aantal per 1.000 inwoners2025

De cijfers over misdrijven tonen de door de politie geregistreerde misdrijven in de buurt Elim Kern, zowel als aantal als omgerekend per 1.000 inwoners. Niet ieder gepleegd misdrijf wordt gemeld of geregistreerd.

Nabijheid voorzieningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand0,5Gemiddelde afstand in km2025
Huisartsenpraktijken binnen 1 km1,0Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 3 km1,0Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 5 km1,5Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpost afstand13Gemiddelde afstand in km2024
Apotheek afstand0,3Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuis met poli afstand13Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km6Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuis zonder poli afstand13Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km2,0Gemiddeld aantal2025
Supermarkt afstand0,4Gemiddelde afstand in km2025
Supermarkten binnen 1 km1,0Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 3 km1,0Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 5 km2,6Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand0,3Gemiddelde afstand in km2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km2,0Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km2,0Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km3,6Gemiddeld aantal2025
Warenhuis afstand11Gemiddelde afstand in km2025
Warenhuizen binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 20 km4,0Gemiddeld aantal2025
Café afstand4,9Gemiddelde afstand in km2025
Cafés binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 5 km0,6Gemiddeld aantal2025
Cafetaria afstand3,8Gemiddelde afstand in km2025
Cafetaria binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 5 km1,7Gemiddeld aantal2025
Restaurant afstand0,3Gemiddelde afstand in km2025
Restaurants binnen 1 km1,0Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 3 km1,7Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 5 km3,0Gemiddeld aantal2025
Hotel afstand12Gemiddelde afstand in km2025
Hotels binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 20 km12Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijf afstand0,4Gemiddelde afstand in km2025
Kinderdagverblijven binnen 1 km1,0Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 3 km1,0Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 5 km3,0Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang afstand3,8Gemiddelde afstand in km2025
Buitenschoolseopvang binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 5 km1,1Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs afstand0,3Gemiddelde afstand in km2025
Basisonderwijs binnen 1 km2,0Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 3 km2,0Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 5 km5Gemiddeld aantal2025
Voortgezet onderwijs afstand10Gemiddelde afstand in km2024
Voortgezet onderwijs binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 10 km0,8Gemiddeld aantal2024
VMBO afstand10Gemiddelde afstand in km2024
VMBO binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 10 km0,5Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO afstand10Gemiddelde afstand in km2024
HAVO VWO binnen 3 km0,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 10 km0,5Gemiddeld aantal2024
Openbaar groen afstand0,8Gemiddelde afstand in km2017
Park of plantsoen afstand5,1Gemiddelde afstand in km2017
Dagrecreatief terrein afstand2,5Gemiddelde afstand in km2017
Bos afstand0,8Gemiddelde afstand in km2017
Open natuurlijk terrein afstand2,5Gemiddelde afstand in km2017
Open droog natuurlijk terrein afstand2,5Gemiddelde afstand in km2017
Open nat natuurlijk terrein afstand4,6Gemiddelde afstand in km2017
Semi-openbaar groen afstand0,4Gemiddelde afstand in km2017
Sportterrein afstand0,5Gemiddelde afstand in km2017
Volkstuin afstand0,6Gemiddelde afstand in km2017
Verblijfsrecreatief terrein afstand1,5Gemiddelde afstand in km2017
Begraafplaats afstand0,7Gemiddelde afstand in km2017
Recreatief binnenwater afstand2,0Gemiddelde afstand in km2017
Oprit hoofdverkeersweg afstand4,7Gemiddelde afstand in km2025
Treinstation afstand12Gemiddelde afstand in km2025
Belangrijk overstapstation afstand29Gemiddelde afstand in km2025
Bibliotheek afstand5,4Gemiddelde afstand in km2025
Zwembad afstand10Gemiddelde afstand in km2025
Kunstijsbaan afstand62Gemiddelde afstand in km2025
Podiumkunsten afstand12Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 20 km3,0Gemiddeld aantal2024
Poppodium afstand12Gemiddelde afstand in km2024
Bioscoop afstand12Gemiddelde afstand in km2025
Bioscopen binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 20 km2,0Gemiddeld aantal2025
Sauna afstand14Gemiddelde afstand in km2025
Zonnebank afstand11Gemiddelde afstand in km2025
Museum afstand13Gemiddelde afstand in km2024
Musea binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 10 km0,0Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 20 km2,0Gemiddeld aantal2024
Attractie afstand9,1Gemiddelde afstand in km2025
Attracties binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 20 km4,3Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 50 km26Gemiddeld aantal2025
Brandweerkazerne afstand5,7Gemiddelde afstand in km2025

Het CBS publiceert gegevens over de nabijheid van voorzieningen voor inwoners van de buurt Elim Kern. De afstanden zijn gemiddelden over de weg en de nabijheidsindicatoren tonen hoeveel voorzieningen binnen een bepaalde afstand beschikbaar zijn.

Omgeving
OnderwerpWaardeEenheidJaar
RegiocodeBU01185300Code2025
RegionaamElim KernNaam2025
Soort regioBuurtCategorisch type2025
Sorteercode01185300Code2025
Oppervlakte totaal69Aantal hectaren2025
Oppervlakte land69Aantal hectaren2025
Oppervlakte water0Aantal hectaren2025
Mate van stedelijkheid5Indicator 1-52025
Omgevingsadressendichtheid268Gemiddeld aantal per km²2025
Adressen totaal760Aantal2026
Adressen met postcode759Aantal2026
Adressen met woonfunctie700Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie12Aantal2026
Adressen met celfunctie0Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie4Aantal2026
Adressen met industriefunctie32Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie4Aantal2026
Adressen met logiesfunctie1Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie2Aantal2026
Adressen met sportfunctie3Aantal2026
Adressen met winkelfunctie9Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie11Aantal2026
Verblijfsobjecten758Aantal2026
Ligplaatsen0Aantal2026
Standplaatsen2Aantal2026
Panden met adres684Aantal2026
Adressen met pand758Aantal2026
Percelen met adres625Aantal2026
Adressen met perceel760Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom752Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom8Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom694Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom6Aantal2026
Panden met adres voor 1700geen dataAantal2026
Panden met adres 1700 tot 1900geen dataAantal2026
Panden met adres 1900 tot 1925geen dataAantal2026
Panden met adres 1925 tot 1950geen dataAantal2026
Panden met adres 1950 tot 1970geen dataAantal2026
Panden met adres 1970 tot 1980geen dataAantal2026
Panden met adres 1980 tot 1990geen dataAantal2026
Panden met adres 1990 tot 2000geen dataAantal2026
Panden met adres 2000 tot 2010geen dataAantal2026
Panden met adres 2010 tot 2020geen dataAantal2026
Panden met adres 2020 en latergeen dataAantal2026
Adressen met pand voor 17000Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 19000Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 19255Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 195087Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 1970233Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 198091Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 1990102Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 2000127Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 201072Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 202033Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later8Aantal2026
Postcodegebied7916PA-7916VMNaam2026
Meest voorkomende postcode7916Naam2026
Dekkingspercentage meest voorkomende postcode100%Percentage2026

De onderwerpen in de categorie omgeving beschrijven onder meer de oppervlakte, het aantal adressen, de bevolkingsdichtheid en de omgevingsadressendichtheid van de buurt Elim Kern.

Verkeersongevallen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal1Aantal2025
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade1Aantal2025
Verkeersongevallen letselschade0Aantal2025
Verkeersongevallen dodelijk0Aantal2025

De gegevens over verkeersongevallen in de buurt Elim Kern zijn gebaseerd op de registratie van verkeersongevallen door Rijkswaterstaat.

Vervoer
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Personenauto’s totaal930Aantal2025
Personenauto’s - brandstof benzine715Aantal2025
Personenauto’s - overige brandstof210Aantal2025
Personenauto’s per huishouden1,36Aantal2025
Personenauto’s naar oppervlakte1.348Aantal2025
Motorfietsen75Aantal2025

De vervoersgegevens tonen onder meer het aantal personenauto’s en andere voertuigen in de buurt Elim Kern. De voertuiggegevens zijn gebaseerd op het Nederlandse kentekenregister van de RDW.

Woningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad697Aantal2025
Woningen per 1.000 inwoners453Aantal per 1.000 inwoners2025
Nieuwbouw woningen0Aantal2025
Niet-woningvoorraad57Aantal2025
Nieuwbouw niet-woningen0Aantal2025
Gemiddelde woningwaarde€266.000Gemiddeld in Euro2025
Woningwaarde klasse€250.000 tot €300.000Categorisch type2025
Eengezinswoningen620Aantal2025
Meergezinswoningen77Aantal2025
Koopwoningen446Aantal2025
Huurwoningen251Aantal2025
Huurwoningen woningcorporaties202Aantal2025
Huurwoningen overige verhuurders49Aantal2025
Eigendom onbekend0Aantal2025
Bewoond676Aantal2025
Onbewoond21Aantal2025
% Koopwoningen64%Percentage2025
% Huurwoningen36%Percentage2025
% Huurwoningen woningcorporaties29%Percentage2025
% Huurwoningen overige verhuurders7%Percentage2025
% Eigendom onbekend0%Percentage2025
% Eengezinswoningen89%Percentage2025
% Meergezinswoningen11%Percentage2025
% Bewoond97%Percentage2025
% Onbewoond3%Percentage2025
Appartementen73Aantal2026
Tussenwoningen119Aantal2026
Hoekwoningen93Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen219Aantal2026
Vrijstaande woningen196Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen10%Percentage2026
% Tussenwoningen17%Percentage2026
% Hoekwoningen13%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen31%Percentage2026
% Vrijstaande woningen28%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 194547Aantal2026
Woningen 1945 tot 1965167Aantal2026
Woningen 1965 tot 1975129Aantal2026
Woningen 1975 tot 198584Aantal2026
Woningen 1985 tot 199595Aantal2026
Woningen 1995 tot 200594Aantal2026
Woningen 2005 tot 201569Aantal2026
Woningen 2015 tot 202515Aantal2026
Woningen 2025 en later0Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend0Aantal2026
% Woningen voor 19457%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 196524%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 197518%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 198512%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 199514%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 200513%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 201510%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 20252,0%Percentage2026
% Woningen 2025 en later0,0%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend0,0%Percentage2026

De woningcijfers voor de buurt Elim Kern komen voornamelijk van het CBS en de BAG. Ze beschrijven onder meer de woningvoorraad, woningtypen, bouwperioden, eigendom en gemiddelde WOZ-waarde. Cijfers op wijk- en buurtniveau kunnen zijn afgerond op vijftallen.

Download de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren als Excel document. Alle woonplaatsen, wijken en buurten zijn onderdeel van de download voor de gemeente Hoogeveen. Er is ook een download met alle gemeente-, wijk- en buurtgegevens voor heel Nederland.

Selecteer op een groot scherm een categorie in het menu naast de tabel. Gebruik op een klein scherm de keuzelijst boven de tabel.

Tabelgebruik:

  • Kies een categorie om alleen de onderwerpen uit dat deel van de tabel te tonen.
  • Op grote schermen staat de categoriekeuze naast de tabel; op kleine schermen staat deze erboven.
  • Verschuif de tabel op kleine schermen horizontaal om alle kolommen te bekijken.
Top 5 buurt Elim Kern: kenmerken met het grootste verschil ten opzichte van Nederland
#KenmerkWaardeWaarde NLVerschilVerschil NLScore
1Voortgezet onderwijs afstand102,57,62,363,22
2Café afstand4,91,53,41,332,56
3% Twee-onder-één-kap woningen31%9%22%8,8%2,51
4% Hoger opleidingsniveau8,6%33%-25%11%2,18
5% B-F Nijverheid en energie28%14%13%6,3%2,11

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Hoogeveen.

RegioSoort regioVoortgezet onderwijs afstandCafé afstand% Twee-onder-één-kap woningen% Hoger opleidingsniveau% B-F Nijverheid en energie
Elim KernBuurt104,931%8,6%28%
NederlandLand2,51,59%33%14%
HoogeveenGemeente3,22,314%19%18%
Verspreide huizen Elim-NoordBuurt9,44,80,0%20%33%
Verspreide huizen Elim-ZuidBuurt104,515%22%28%

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Hoogeveen.

Top 5 kenmerken buurt Elim Kern:

De eerste tabel toont de vijf meest kenmerkende onderwerpen voor buurt Elim Kern. Op deze onderwerpen verschilt buurt Elim Kern relatief het meest van de rest van Nederland. De vergelijking gebruikt de meest recent beschikbare gegevens per onderwerp.

Regio’s:

De tweede tabel toont de waarden voor de top 5 kenmerken per regio. Getoonde regio’s: buurt Elim Kern, Nederland, de gemeente, de wijk en de andere buurten binnen de wijk. Hierbij staan de kenmerken in de kolommen en de vergelijkingsgebieden in de rijen.

Berekening van de grootste verschillen:

Het relatieve verschil is berekend als verschilscore. De verschilscore vergelijkt het verschil voor Elim Kern met het gemiddelde verschil voor Nederland. Zo worden de onderwerpen geselecteerd die relatief het sterkst van het Nederlandse gemiddelde afwijken.

De kolommen van de eerste tabel tonen de rekenstappen. ‘Waarde’ is de waarde voor Elim Kern, ‘Waarde NL’ het Nederlandse gemiddelde, ‘Verschil’ het verschil tussen beide waarden, ‘Verschil NL’ de gemiddelde afwijking in Nederland en ‘Score’ de daaruit berekende verschilscore.

De verschilscores zijn voor ruim 70 onderwerpen berekend. Uit de onderwerpen met de hoogste scores worden de vijf meest interessante onderwerpen gekozen. Hierdoor worden tegengestelde of vrijwel gelijke onderwerpen niet dubbel getoond en wordt het ontbreken van een onderwerp niet als kenmerk gepresenteerd. Als er bijvoorbeeld relatief veel vrouwen zijn, wordt niet ook automatisch het lage aandeel mannen getoond. Een sterk afwijkende bedrijfstak wordt alleen getoond als deze oververtegenwoordigd is.

Alle verschilscores voor alle wijken en buurten in buurt Elim Kern staan in de uitgebreide download voor Hoogeveen.

Data en bronnen

Bekijk de gebruikte open databronnen en definities en download uitgebreide regionale datasets over de buurt Elim Kern.

Download alle regionale data
Download de uitgebreide datasets voor de gemeente Hoogeveen.
Afbeelding van Excel documenten uit de download met regionale data.

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download uitgebreide informatie in handige Excel-overzichten voor de gemeente Hoogeveen. De download bevat regionale statistieken, adressen, verkiezingsuitslagen, misdaadcijfers, detail leeftijdsgegevens en meer.

Download ook de PDF buurt-rapportage voor de buurt Elim Kern met 100 kaarten en grafieken.

Download!
Gebruikte open data bronnen
Bronvermelding en definities

Veel gegevens op deze pagina komen uit verschillende datasets met regionale cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hierbij is een groot aantal datasets gecombineerd. De meest recente gegevens zijn bijgewerkt tot en met 18 september 2026. Daarnaast zijn diverse andere officiële databronnen gebruikt, waaronder het Kadaster, de Kiesraad, de Politie en het RIVM.

Bronnen & definities
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Blijf op de hoogte

Ontvang een e-mail als de informatie is bijgewerkt. Maximaal 2 per jaar en niets anders dan dat.

Inschrijven
Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron