Statistieken buurt Holland Park

Statistieken buurt Holland Park

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Holland Park in de gemeente Diemen Vlag van de gemeente Diemen. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Holland Park in de gemeente Diemen Vlag van de gemeente Diemen. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Kaart van de buurt Holland Park.Bekijk kaart
Buurt Holland Park in het kort

Bekijk de belangrijkste cijfers, de kaart en een korte toelichting over de buurt Holland Park.

Kerncijfers van de buurt Holland Park
Adressen, panden, percelen, woningen, huishoudens en inwoners.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van de belangrijkste cijfers van het Kadaster en het CBS voor de buurt Holland Park.


Onderstaande tabel toont de belangrijkste cijfers van het CBS en het Kadaster voor de buurt Holland Park.

OnderwerpAantalBronJaar data
Adressen met postcode2.130Kadaster2026
Adressen met woonfunctie2.102Kadaster2026
Panden met adres21Kadaster2026
Percelen met adres26Kadaster2026
Woningvoorraad2.055CBS2025
Huishoudens2.150CBS2026
Inwoners3.730CBS2026

Op deze pagina vind je een kaart van de buurt Holland Park en de data over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Holland Park.

Definities
Aantal inwoners op de kaart van de buurt Holland Park
Kaart van de omgeving van de buurt Holland Park.
Afbeelding van de buurt Holland Park op de kaart.

Kaart van de wijk Holland Park met het aantal inwoners per buurt in 2026. De cijfers op de kaart geven de volgende buurten weer: 1: Holland Park, 2: Campus Diemen Zuid, 3: Holland Park West, 4: Holland Park Zuid.

Bekijk de statistieken voor alle 47 gebieden binnen de gemeente Diemen via de overzichtspagina van de gebieden in de Diemen.

Overzicht gebieden Meer Diemen
Over de buurt Holland Park

De buurt Holland Park ligt binnen de wijk Holland Park in de gemeente Diemen. De meest voorkomende postcode in de buurt Holland Park is postcode 1112.

Er zijn 2.151 adressen en 2.055 woningen in de buurt Holland Park in de gemeente Diemen. 69% van de woningen in de buurt is een huurwoning. De woningen hebben een gemiddelde WOZ waarde van €485.000. Er wonen 3.730 inwoners in de buurt Holland Park. De grootste groep inwoners (69%) is tussen de 25 en 45 jaar oud. Buurt Holland Park telt 2.150 huishoudens van gemiddeld 1,7 personen. Verder zijn er 780 personenauto’s en 470 bedrijfsvestigingen geregistreerd in de buurt Holland Park.

Buurt Holland Park heeft een totale oppervlakte van 18 hectare, waarvan 16 hectare land en 2 hectare water (honderd hectare is één vierkante kilometer, 1 km2). De gemiddelde dichtheid van adressen is 3.869 adressen per km2.

Meer over de buurt Holland Park:

De naam Holland Park wordt 2 keer gebruikt: voor deze buurt en voor de wijk Holland Park. Zie ook dit overzicht van gebieden. De gegevens van de buurt Holland Park voor de jaren 2013 tot en met 2018 zijn berekend.

Blijf op de hoogte

Ontvang een e-mail als er nieuwe cijfers zijn op de pagina Buurt Holland Park.

Wonen in de buurt Holland Park

Bekijk de woningvoorraad, woningkenmerken, woningtypen en de ontwikkeling van de gemiddelde WOZ-waarde in de buurt Holland Park.

Kenmerken van de 2.055 woningen in de buurt Holland Park
Er zijn 2.055 woningen in de buurt Holland Park.
Informatie over de woningen in deze regio op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken. En bekijk de woningkenmerken per buurt in de gemeente Diemen in een interactieve tabel.

Toelichting
Woningwaarde per jaar
De gemiddelde WOZ waarde in de buurt Holland Park was €485.000 in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in de buurt Holland Park.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Holland Park:

JaarGemiddelde WOZ woningwaarde Buurt Holland Park% verschil
2025€485.0004,98%
2024€462.0000,65%
2023€459.00018%
2022€390.0009,6%
2021€356.00012%
2020€318.00019%
2019€268.000153%
2018€106.00029%
2017€82.00011%
2016€74.0000,0%
2015€74.000118%
2014€34.000-11%
2013€38.000geen data

De gemiddelde WOZ woningwaarde in de buurt Holland Park is met €447.000 toegenomen van €38.000 in 2013 tot €485.000 in 2025 (dat is een groei van 1.176%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2025 was €37.250 (30%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een duidelijk stijgende trend: De cijfers stijgen bijna ieder jaar.

Bekijk ook de ranglijst van de woningwaarden per buurt in de gemeente Diemen.

Toelichting
Download een schat aan informatie
  • PDF buurt-rapportage voor de buurt Holland Park met 100 kaarten en grafieken.
  • Uitgebreide informatie in handige Excel overzichten voor de gemeente Diemen.
  • Meer dan 250 onderwerpen voor Nederland en alle provincies, gemeenten, wijken en buurten in Nederland.
Woningwaarde en 65-plussers per gebied
De gemiddelde woningwaarde in de buurt Holland Park is €485.000, het percentage inwoners van 65 jaar en ouder is 4% en er zijn 2.055 woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde woningwaarde per regio op de horizontale as. Deze is afgezet tegen het percentage inwoners van 65 jaar en ouder op de verticale as. Iedere regio wordt als cirkel weergegeven. De omvang van de cirkels hangt af van het aantal woningen in een gebied: hoe meer woningen, hoe groter de cirkel.

Woningwaarde ten opzichte van inwoners van 65 jaar en ouder per gebied, de volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (grijs), provincie Noord-Holland (bruin), gemeente Diemen (geel), 8 wijken (oranje) en 31 buurten (blauw). De buurt Holland Park wordt in het rood weergegeven. Klik op de naam van een cirkel om de gegevens voor dat gebied weer te geven.

Soorten woningen
Appartementen komen het meeste voor in de buurt Holland Park: er zijn 2.102 adressen met het woningtype appartementen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de buurt Holland Park.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 juli 2026.

Bevolking in de buurt Holland Park

Bekijk de samenstelling en ontwikkeling van de bevolking in de buurt Holland Park, met cijfers over inwoners, leeftijd, burgerlijke staat, huishoudens, migratieachtergrond, opleidingsniveau, geboorte en sterfte.

Bekijk ook de maandelijkse bevolkingsontwikkeling in de gemeente Diemen.

Aantal inwoners per jaar
De buurt Holland Park telt 3.730 inwoners in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Holland Park. De gegevens lopen van 2013 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Holland Park:

JaarAantal inwoners de buurt Holland Park% verschil
20263.7304,04%
20253.5859,1%
20243.2850,77%
20233.26026%
20222.5809,1%
20212.36524%
20201.90571%
20191.1159,7%
20181.01622%
2017831-1,31%
2016842-0,59%
201584734%
201463091%
2013329geen data

De bevolking van de buurt Holland Park is met 3.401 inwoners toegenomen van 329 inwoners in 2013 tot 3.730 inwoners in 2026 (dat is een uitzonderlijk grote toename van 1.034%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2026 was 262 inwoners (23%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een duidelijk stijgende trend: De cijfers groeien bijna ieder jaar.

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente Diemen.

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in de buurt Holland Park:

In 2013 waren er 329 inwoners in de buurt Holland Park. Het aantal van 329 inwoners is het minimum in de hele periode waarover de inwonersdata beschikbaar zijn. In 2026 is het aantal gestegen tot 3.730 inwoners. De stijging ten opzichte van 2013 is 3.401 (1.034%), het verschil ten opzichte van het vorige jaar (2025) is 145 (4,04%). Het aantal van 3.730 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 2013 tot en met 2026.

Inwoners per leeftijdsgroep in de buurt Holland Park
De grootste getoonde leeftijdsgroep in de buurt Holland Park is 25 tot 45 jaar, met 69% van de inwoners.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, leeftijdsgroepen: aantal inwoners op 1 januari 2026 per leeftijdsgroep.

De grafiek toont de leeftijdsgroepen. Het aantal inwoners is ook per individueel levensjaar beschikbaar (alleen de inwoners van 105 jaar en ouder vormen 1 groep). De inwoners naar leeftijd zijn er tot op buurtniveau in het document met leeftijdsgegevens in de download voor de gemeente Diemen.

Burgerlijke staat in de buurt Holland Park
Deze grafiek laat zien hoeveel inwoners getrouwd, niet getrouwd, gescheiden of verweduwd zijn.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, burgerlijke staat: aantal en percentage inwoners op 1 januari 2026 naar burgerlijke staat.

Onderverdeling van de bevolking in de buurt Holland Park naar de situaties ‘Ongehuwd’, ‘Gehuwd’, ‘Gescheiden’ en ‘Verweduwd’.

Toelichting
Soorten huishoudens
In 2026 waren er 2.150 huishoudens in de buurt Holland Park. Er waren 945 eenpersoonshuishoudens en 1.205 meerpersoonshuishoudens (afgerond op vijftallen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont de verdeling naar soorten huishoudens voor de buurt Holland Park. De gegevens gelden voor 2026.

De cijfers gaan over de particuliere huishoudens op 1 januari 2026. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. In deze grafiek worden de huishoudens onderverdeeld in eenpersoonshuishoudens, meerpersoonshuishoudens zonder kinderen en meerpersoonshuishoudens met kinderen. De cijfers over huishoudens zijn afgerond op vijftallen.

Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in de buurt Holland Park.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2013 tot en met 2026: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in de buurt Holland Park per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Holland Park:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
20267901.3401.605
20258251.2701.495
20247351.1751.370
20237951.0801.380
202284000
2021830674861
2020725518662
2019515263337
2018457239306
2017399186237
2016419184235
2015431181232
2014306141180
20139798124

In 2026 was de herkomst van inwoners in de buurt Holland Park als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 21%, herkomst uit Europese landen: 36% en herkomst uit landen buiten Europa: 43% En in 2013 was de verdeling van inwoners naar herkomstgebied als volgt: herkomst uit Nederland: 30%, herkomst uit Europa: 31% en herkomst van buiten Europa: 39%.

Toelichting Meer migratie
Migratie herkomstlanden

Bekijk ook de detailinformatie over het aantal inwoners in Nederland naar land van herkomst.

Landen van herkomst
Migratie achtergrond: Geboortelanden en herkomstlanden
Van de inwoners van de buurt Holland Park is 38% in Nederland geboren (gegevens 2026).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking in de buurt Holland Park: de grafiek toont het aantal inwoners in 2025, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland. Gebruik het filter om een categorie te selecteren.

De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.

Toelichting
Geboorte per 1.000 inwoners
Er zijn 20 baby’s per 1.000 inwoners geboren in 2025 in de buurt Holland Park.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal levend geboren babies per 1.000 inwoners in de buurt Holland Park.

De cijfers over de geboortes per 1.000 aantal inwoners zijn berekend door het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december te delen door het aantal inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

Er waren in de gemeente Diemen als geheel 41 geboortes in augustus 2026. Bekijk de pagina met maandelijkse bevolkingscijfers voor de gemeente Diemen.

Cijfers over geboorte

De cijfers over het relatieve aantal geboortes zijn gebaseerd op data van het CBS. Als basis hiervoor is het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december in verhouding tot het aantal inwoners op 1 januari van een jaar in de buurt Holland Park genomen. Het relatieve aantal geboorten kan hoger uitvallen dan verwacht op basis van het inwonertal. Het relatieve cijfer betreft namelijk het aantal geboorten gedurende het jaar ten opzichte van het aantal inwoners op 1 januari. In nieuwbouwwijken kan het aantal inwoners sterk groeien in een jaar. Zo kunnen er in 1 jaar 10 kinderen geboren worden in een wijk waarin op 1 januari slechts 10 inwoners wonen, maar aan het eind van het jaar bijvoorbeeld 200 inwoners.

Sterfte per 1.000 inwoners
Er zijn 0 personen per 1.000 inwoners overleden in 2025 in de buurt Holland Park.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal sterftes per 1.000 inwoners in de buurt Holland Park.

De cijfers over de sterfte per 1.000 aantal inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS. De relatieve sterfte is bepaald als het aantal overledenen van 1 januari tot en met 31 december, per 1.000 inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

In augustus 2026 zijn in de gemeente Diemen als geheel 21 inwoners overleden. Bekijk de maandelijkse sterftecijfers voor de gemeente Diemen.

Meer sterfte
Onderwijs in de buurt Holland Park

Bekijk de kinderopvang- en onderwijslocaties, gemiddelde reisafstanden, aantallen leerlingen en studenten en de ontwikkeling van het aantal scholen in de buurt Holland Park. Dit is een kleine selectie uit de datasets over het onderwijs. Bekijk véél meer informatie over het onderwijs op AlleCijfers.

Kinderopvang- en onderwijslocaties in de buurt Holland Park
Buurt Holland ParkGemeente DiemenGemeente Amsterdam
Aantal kinderopvanglocaties0351.096
Aantal kindplaatsen01.45937.826
Aantal vestigingen basisonderwijs07242
Aantal leerlingen basisonderwijs02.42363.775
Aantal vestigingen voortgezet onderwijs0191
Aantal leerlingen voortgezet onderwijs0046.608
Aantal opleidingen middelbaar beroepsonderwijs0140
Aantal studenten middelbaar beroepsonderwijs052725.525
Aantal opleidingen hoger onderwijs00456
Aantal studenten hoger onderwijs00135.629

Bovenstaande tabel toont data van het LRK en DUO over kinderopvang en onderwijs. De gegevens zijn bijgewerkt tot en met 1 oktober 2026.

Het aantal leerlingen betreft het aantal dat onderwijs volgt op een school in de buurt Holland Park. Op de pagina’s over het basisonderwijs en over de middelbare scholen zijn ook gegevens beschikbaar over het huisadres van leerlingen ten opzichte van het adres van de schoolvestigingen.

Gemiddelde afstanden kinderopvang en onderwijs
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een basisschool in de buurt Holland Park is 1,0 kilometer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand staafdiagram toont de gemiddelde afstand in kilometers over de weg tot kinderdagverblijven, buitenschoolseopvang, basisonderwijs, voortgezet onderwijs totaal, VMBO scholen en HAVO VWO scholen. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens voor verschillende soorten locaties te tonen. De gebruikte cijfers komen van uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor de situatie in 2025.


Onderstaande tabel de gemiddelde afstand in kilometers voor verschillende soorten locaties voor kinderopvang en onderwijs. De gegevens worden getoond per (vergelijkings)gebied en gelden voor 2025.

RegioKinderdagverblijfBuitenschoolseopvangBasisonderwijsVoortgezet onderwijsVMBOHAVO VWO
Nederland0,70,70,82,52,63,4
Provincie Noord-Holland0,60,60,72,02,12,5
Gemeente Diemen0,50,50,72,92,93,1
Wijk Holland Park0,60,61,11,61,61,6
Buurt Campus Diemen Zuid0,70,71,31,51,51,5
Buurt Holland Park0,50,51,01,71,71,7
Buurt Holland Park Zuid0,30,30,71,51,51,5
Buurt Holland Park West0,10,11,51,91,91,9

Deze grafiek toont een regionale vergelijking van de gemiddelde reisafstanden voor inwoners van hun woonadres naar de dichtstbijzijnde locaties voor kinderopvang, basisonderwijs en voortgezet onderwijs. De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting. In de grafiek zie je de gegevens voor de buurt Holland Park in vergelijking tot andere gebieden. De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (oranje), provincie Noord-Holland (bruin), gemeente Diemen (geel), wijk Holland Park (groen) en 3 buurten (blauw). Buurt Holland Park wordt in het rood weergegeven.

Leerlingen en studenten in de buurt Holland Park
In 2025 woonden er 340 leerlingen en studenten in de buurt Holland Park.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Onderwijsdata: aantal leerlingen en studenten per soort onderwijs in de buurt Holland Park, data van het CBS over 2025.

De grafiek toont het aantal leerlingen in het PO en VO en het aantal studenten in het MBO, HBO, en WO dat als inwoner staat ingeschreven op een adres in de buurt Holland Park.

Toelichting
Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar per 1 oktober 2024 in de buurt Holland Park.

Bovenstaande donutgrafiek toont het percentage praktisch, middelbaar en hoog opgeleiden voor de buurt Holland Park. Bekijk het aantal inwoners per opleidingsniveau door op de taartpunten in de grafiek te klikken.

Definities opleidingsniveau

Economie en inkomen in de buurt Holland Park

Bekijk de ontwikkeling van het aantal bedrijven en het gemiddelde inkomen in de buurt Holland Park, met vergelijkingen tussen gebieden.

Bedrijfsvestigingen (470 totaal)
In de buurt Holland Park zijn in totaal 470 bedrijfsvestigingen* geregistreerd (gegevens voor 2025). * Het totaal van 470 bedrijfsvestigingen wijkt af van de som van 475 van het aantal bedrijfsvestigingen per sector. Het verschil wordt veroorzaakt doordat de aantallen per sector op vijftallen zijn afgerond.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen van bedrijven per sector per jaar in de buurt Holland Park (het aantal bedrijven in de sector “overheid, onderwijs en zorg (Ooz)” is vanaf 2020 bekend).

De ‘gestapelde lijngrafiek’ toont het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt Holland Park voor elk van de volgende 8 sectoren:

  1. Lbv: Landbouw, bosbouw en visserij
  2. Nen: Nijverheid en energie
  3. Hh: Handel en HORECA
  4. Vic: Vervoer, informatie en communicatie
  5. Fdo: Financiële diensten en onroerend goed
  6. Zd: Zakelijke dienstverlening
  7. Ooz: Overheid, onderwijs en zorg
  8. Cro: Cultuur, recreatie en overige diensten
Toelichting Definities

Advertentie:

De inlegzolen van VeiligVoeten beschermen goed tegen spijkers in je voet!

Huttenbouw of timmerdorp?
Voorkom verwondingen aan je voeten en voel je veilig! Gebruik veiligheidszooltjes, die beschermen goed tegen scherpe objecten in je voet! Het materiaal van de zolen lijkt op dat van een kogelvrij vest. Bescherm je voeten tegen spijkers en schroeven bij het klussen, gebruik ze bij evenementen, draag ze in je laarzen voor extra isolatie en bescherming of gebruik ze in je waterschoenen.

Gemiddeld inkomen per inwoner
Het gemiddeld inkomen per inwoner in de buurt Holland Park is €53.200.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld bruto jaarinkomen in de buurt Holland Park.

Over de inkomensdata:

Inwoners en inkomensontvangers: Het gemiddeld inkomen per inwoner in de buurt Holland Park is €53.200. Het gemiddeld inkomen per inkomensontvanger is €64.000. Buurt Holland Park telt 2.700 inkomensontvangers op 3.730 inwoners totaal.

2% van de huishoudens in de buurt Holland Park heeft een inkomen op of rond het sociaal minimum. Studentenhuishoudens en huishoudens met een onvolledig jaarinkomen zijn hierin niet meegenomen. Het sociaal minimum is het wettelijk bestaansminimum zoals dat in de politieke besluitvorming is vastgesteld. Zie de tabel met definities van de brondata voor de volledige definities.

Over de schaal van de inkomensmeter:

De laagste 10% en 25% regio’s vallen in het rode en oranje gebied; deze gebieden kunnen elkaar deels overlappen. De hoogste 25% regio’s vallen in het groene gebied. De grenzen zijn berekend met percentielen, waarbij alle waarden van laag naar hoog zijn gesorteerd. Lees meer over het (gewogen) gemiddelde, de mediaan, modus en percentielen.

Inkomensvergelijking binnen de gemeente Diemen
Regionale vergelijking van het gemiddelde inkomen per inwoner.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld inkomen per jaar voor elke regio in Diemen: buurt Holland Park is rood, andere buurten zijn blauw, wijken zijn geel en de gemeente is grijs.

Er zijn nog veel meer inkomensgegevens beschikbaar in de tabel met 250+ onderwerpen en de inkomensranglijst.

De regionale gezondheidsmonitor

Onderstaande grafieken tonen gegevens uit de regionale gezondheidsmonitor. De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners. De data uit het onderzoek komen van het RIVM en het CBS.

Inwoners met een goede gezondheid
81% procent van de inwoners van 18 jaar en ouder in de buurt Holland Park ervaart de eigen gezondheid als goed of zeer goed.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande lijngrafiek toont het percentage inwoners met een goede gezondheid in de buurt Holland Park per leeftijdsgroep. De gegevens wordt getoond voor de periode van 2012 tot en met 2024.

De RIVM gezondheidsmonitor biedt gezondheidsgegevens voor Nederland en per provincie, gemeente, wijk en buurt. Dit zijn gegevens over beperkingen, ervaren gezondheid, overgewicht, roken, drinken en mantelzorg.

Over de gezondheidsmonitor

De cijfers op deze pagina zijn afkomstig van het RIVM op basis van gegevens uit de Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen 2012, 2016, 2020 en de Corona Gezondheidsmonitor 2022 van GGD, CBS en RIVM. Er zijn data over monitoren met betrekking tot gezondheid, sociale situatie en leefstijl. Deze gegevens zijn er voor alle buurten, wijken, gemeenten, provincies en voor heel Nederland. Normaliter wordt dit onderzoek iedere vier jaar uitgevoerd. En in verband met Corona is er in 2022 een extra Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen uitgevoerd.

De data zijn door het RIVM en CBS gepubliceerd en waar nodig door OpenInfo omgerekend naar de regionale indelingen van 2026.

Bekijk alle definities uit de regionale gezondheidsmonitor.

Alcoholgebruik en roken
84% van de inwoners van 18 jaar of ouder in de buurt Holland Park geeft aan wel eens alcohol te drinken.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de onderwerpen in de categorie ‘Alcoholgebruik en roken’ uit de gezondheidsmonitor van het RIVM voor de buurt Holland Park. Hierbij wordt per onderwerp getoond wat het percentage inwoners in de buurt Holland Park is dat heeft aangegeven dat het onderwerp van toepassing is. Gebruik het filter boven de grafiek om de leeftijdsgroep van de inwoners te kiezen.

Bekijk de toelichting bij bovenstaande grafiek met de definities en de vragen voor de onderwerpen ‘rookt tabak’, ‘voldoet aan de alcoholrichtlijn’, ‘drinken’, ‘zwaar drinken’ en ‘overmatig drinken’.

Toelichting

Bekijk de aparte pagina over de gezondheid in de buurt Holland Park met de gegevens over meer dan 40 onderwerpen uit de regionale gezondheidsmonitor en met data over het gebruik van de WMO en de jeugdzorg in de buurt Holland Park.

Meer gezondheidsdata
Voertuigen en verkeer in de buurt Holland Park

Bekijk de beschikbare gegevens over geregistreerde voertuigen, elektrische auto’s en verkeersongevallen in de buurt Holland Park.

Aantal elektrische auto’s in de buurt Holland Park
Er zijn 110 elektrische auto’s in oktober 2026 in de buurt Holland Park.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal elektrische auto’s per maand in de buurt Holland Park op basis van de regionale voertuigdata van de RDW. Dit is de som van het aantal elektrische bedrijfsauto’s en het aantal elektrische personenauto’s.

Er zijn 110 elektrische auto’s in de buurt Holland Park. Dit is het totaal aantal in oktober 2026 bij de RDW op kenteken geregistreerde elektrische auto’s in de buurt Holland Park die op de batterij rijden en met een stekker opgeladen worden.

Toelichting op de regionale voertuigdata

Deze paragraaf toont data over de op kenteken geregistreerde voertuigen in de buurt Holland Park. Dit is regionale data van de RDW. De data is beschikbaar per soort voertuig, per energiebron (brandstof) en per maand. Deze gegevens worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent was dit op 1 oktober 2026. Bekijk de toelichting voor de bronbeschrijving en definities van de regionale voertuig data.

Toelichting Meer autodata
Voertuigen naar energiebron
Er zijn 843 voertuigen met ‘benzine’ als energiebron in de buurt Holland Park in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen per type energiebron (brandstof) dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt Holland Park geregistreerd staat.

Er zijn in totaal 1.397 op naam geregistreerde voertuigen in de buurt Holland Park (in oktober 2026).

Voertuigen naar soort
Er zijn 993 voertuigen van het type ‘personenauto’ in de buurt Holland Park in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen naar soort motorvoertuig dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt Holland Park geregistreerd staat.

Vergelijk het percentage auto’s per energiebron op de pagina met regionale voertuigdata.

Verkeersongevallen naar afloop
Er was één verkeersongeval in de buurt Holland Park in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal verkeersongevallen in de buurt Holland Park. Gebruik het filter boven de grafiek om het aantal ongevallen per afloop (materiële schade, letselschade of dodelijke afloop) te bekijken.


Onderstaande tabel laat zien hoeveel verkeersongevallen er in het jaar 2025 in de buurt Holland Park plaatsvonden, uitgesplitst naar afloop.

Afloop verkeersongevallenAantal verkeersongevallen in 2025
Totaal1
Materiële schade1
Letselschade0
Dodelijke afloop0

De dataset met verkeersongevallen BRON is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen de buurt Holland Park vallen.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Veiligheid in de buurt Holland Park

Bekijk de ontwikkeling en soorten van de geregistreerde misdaad in de buurt Holland Park op basis van data van de Politie en het CBS. De politiedata worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent op 15 september 2026. De beschrijvingen van de soorten misdrijven zoals de politie deze gebruikt zijn te vinden in de tabel met definities van de verschillende soorten delicten.

Meer misdaad
Totaal geregistreerde misdaad per maand of per jaar
Er zijn in 2025 in totaal 124 misdrijven in de buurt Holland Park geregistreerd.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Totaal aantal geregistreerde misdaden in de buurt Holland Park, 2012 tot en met 2025 (bij weergave van de gegevens per jaar) of april 2025 tot en met september 2026 (bij weergave van de gegevens per maand).

In de buurt Holland Park zijn van 2012 tot en met 2025 in totaal 858 misdrijven geregistreerd. Deze misdrijven zijn ingedeeld naar 28 verschillende soorten delicten. In 2025 werden in de buurt Holland Park 124 misdrijven door de politie vastgelegd. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens per maand of per jaar te tonen.

Misdaden naar type delict
De meest voorkomende soorten misdrijven in de buurt Holland Park in 2025 zijn Diefstal van brom-, snor-, fietsen (24 delicten) en Overige vermogensdelicten (24 delicten).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal geregistreerde misdaden voor de tien meest voorkomende soorten delicten in 2025 in de buurt Holland Park.

Definities misdaad
Misdaad totaal per maand
In september 2026 zijn er 8 misdrijven in de buurt Holland Park geregistreerd.
Afbeelding van een warmtekaart (een heatmap in het Engels, een visuele weergave van data waarbij kleuren worden gebruikt om waarden weer te geven) met het totaal aantal misdrijven in de buurt Holland Park per maand en per jaar.

Bovenstaande warmtekaart geeft een visuele weergave van het totaal aantal door de politie geregistreerde misdrijven per maand in de buurt Holland Park over de afgelopen 6 jaar.

Alle gegevens zijn beschikbaar in het Excel document met politiedata als onderdeel van de download voor de gemeente Diemen.

Misdaden per 1.000 inwoners
Er waren 20 misdrijven per 1.000 inwoners van het type ‘diefstal’ in 2025 in de buurt Holland Park.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Criminaliteit: aantal misdaden per 1.000 inwoners in 2025 in de buurt Holland Park.

De grafiek toont de meest recente gegevens over het aantal misdaden per 1.000 inwoners voor de buurt Holland Park. De gegevens over misdaden zijn hiertoe gegroepeerd in (1) het totaal aantal diefstallen (alle vormen, zoals diefstal uit woningen en schuren, diefstal van auto’s en fietsen en winkeldiefstal), (2) geweld en seksmisdrijven, (3) milieuovertredingen, (4) oplichting, (5) verkeersovertredingen, (6) vernielingen en misdrijven tegen de openbare orde en (7) alle overige misdrijven. De definities van alle verschillende soorten delicten met daarbij de categorie waarin deze zijn ingedeeld zijn te vinden in de bronbeschrijving van de politiedata.

Verkiezingen in de buurt Holland Park

Bekijk de beschikbare verkiezingsuitslagen en informatie over de stembureaus in de buurt Holland Park.

Uitslag Tweede Kamer verkiezingen 2023
Stembureau Zorg Instituut Nederland in Diemen
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal stemmen per partij zoals uitgebracht te Stembureau Zorg Instituut Nederland in Diemen bij de Tweede Kamer verkiezingen van november 2023. De grafiek toont de 16 grootste partijen in aantal stemmen van de totaal 20 partijen waarop bij de Tweede Kamer verkiezingen van november 2023 in de buurt Holland Park stemmen zijn uitgebracht.

Onderstaande grafiek toont het aantal stemmen per politieke partij dat bij de verkiezingen voor de Tweede Kamer van 22 november 2023 in Stembureau Zorg Instituut Nederland in Diemen is uitgebracht. Stembureau Zorg Instituut Nederland in Diemen was bij deze verkiezingen het enige stembureau binnen de buurt Holland Park.

Bekijk veel meer informatie over de verkiezingen op de pagina met alle 25 stembureaus in de gemeente Diemen en op de pagina met alle verkiezingsuitslagen voor de gemeente Diemen. En download alle verkiezingsdata in een Excel document als onderdeel van de uitgebreide informatie voor de gemeente Diemen.

Stembureaus Diemen
Adressen en leefomgeving in de buurt Holland Park

Bekijk gegevens over adressen, gebruiksdoelen, bouwperioden, dichtheid, de nabijheid van voorzieningen, energieverbruik en energielabels in de buurt Holland Park.

Informatie op basis van de BAG (de Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) van 1 juli 2026. De buurt Holland Park telt in totaal 2.151 adressen, deze hebben allemaal een verblijfsobject, er zijn geen standplaatsen en geen ligplaatsen. Alle adressen in buurt Holland Park liggen binnen de bebouwde kom.

Adressen Diemen
Adressen: gebruiksdoelen
In de buurt Holland Park zijn er 2.102 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel woonfunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor de buurt Holland Park.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 16 panden uit de bouwperiode 2010 tot 2020 in de buurt Holland Park.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor de buurt Holland Park. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 juli 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Dichtheid per km² van bevolking, adressen en auto’s

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt Holland Park voor 2026.


Onderstaande tabel toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt Holland Park voor 2026:

DichtheidNederlandBuurt Holland Park
Bevolking53923.312
Adressen2.0933.869
Autos2754.875

De data over het aantal inwoners-, adressen- en personenauto’s per vierkante kilometer land geven een beeld van ‘de mate van concentratie van menselijke activiteiten’ in de buurt Holland Park ten opzichte van het gemiddelde voor Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Toelichting
Gemiddelde afstand tot voorzieningen
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een huisartsenpraktijk in de buurt Holland Park is 0,4.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt Holland Park tot de dichtstbijzijnde voorziening. De gebruikte cijfers komen uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor 2025.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt Holland Park tot de dichtstbijzijnde voorziening voor 2025:

VoorzieningAfstand in km
Huisartsenpraktijk0,4
Supermarkt0,5
Restaurant0,5
Basisonderwijs1,0
Voortgezet onderwijs1,7
Bibliotheek1,4
Treinstation0,6
Sportterrein1,6
Bioscoop3,9
Museum3,5

De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting.

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen
Gemiddeld aardgas- en elektriciteitsverbruik per woning per jaar in de buurt Holland Park.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddeld energieverbruik per woning per jaar in de buurt Holland Park.


Onderstaande tabel toont het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik per type woning voor 2024 voor de buurt Holland Park:

Soort woningGemiddeld gasverbruikGemiddelde elektriciteitslevering per woning
Appartement01.770
Tussenwoninggeen datageen data
Hoekwoninggeen datageen data
Twee-onder-één-kap woninggeen datageen data
Vrijstaande woninggeen datageen data
Koopwoning01.740
Huurwoning01.780

Data over het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik voor aardgas in m3. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen. Het verbruik van gas en elektra is ook bekend per woningtype, zie de tabel.

Toelichting Meer gas
Energielabels
De meest voorkomende energielabels in de buurt Holland Park zijn A (1.495 adressen) en A++ (399 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in de buurt Holland Park. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 oktober 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel A komt het meeste voor in de buurt Holland Park: 1.495 adressen hebben energielabel A. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente Diemen bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Adressen in de buurt Holland Park
Tabel met 2.151 adressen in de buurt Holland Park.

Onderstaande tabel toont alle openbare ruimtes en alle unieke combinaties van straten en huisnummers voor de buurt Holland Park. Één straat kan in meer dan één buurt voorkomen. Vind de buurt bij je adres op de pagina met alle adressen voor de gemeente Diemen.

Openbare ruimteHuisnummer(s)Postcode(s)WoonplaatsAantal adressen
Bart van der Leckhof2 t/m 1401112WTDiemen71
Bergwijkdreef4-Diemen1
Carel Willinkgracht101 t/m 9471112ZKDiemen331
Charley Tooropgracht101 t/m 9271112ZJDiemen312
Charlotte van Pallandthof2 t/m 2481112ZLDiemen127
Gerrit Rietveldsingel41 t/m 6691112ZBDiemen318
Herman Broodhof101 t/m 1071112ZGDiemen5
Jan Duikerhof2 t/m 1601112ZCDiemen80
Jan Sluijtershof2 t/m 2721112ZEDiemen143
Jan Wolkerslaan101 t/m 7171112ZHDiemen308
Karel Appelhof2 t/m 2381112ZDDiemen120
Kees van Dongenpad1 t/m 811112WZDiemen41
Piet Mondriaansingel1 t/m 2891112WXDiemen145
Theo van Doesburghof2 t/m 1201112WWDiemen60
Willem Dudokhof1 t/m 2671112ZADiemen89

Bovenstaande tabel toont de gegevens voor 15 openbare ruimtes en 2.151 adressen in de buurt Holland Park. Dit zijn alle adressen en openbare ruimtes op basis van de BAG- en de topografische kaarten (BRT) van het Kadaster van 1 juli 2026.

Een openbare ruimte is een door de gemeente aangewezen gebied dat is ingericht en wordt onderhouden voor publiek gebruik. Dit kan bijvoorbeeld een straat, weg, plein, park, erf, spoorbaan of brug zijn. Zie de toelichting voor een verdere definitie. Klik op de naam van een openbare ruimte om de pagina met statistieken voor die ruimte weer te geven. Bekijk de definities van de soorten openbare ruimtes.

De BAG (Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Adressen Diemen
Tabelgebruik:

  • Bekijk in de tabel alle openbare ruimtes en unieke combinaties van straten en huisnummers in deze buurt.
  • Zoek in de tabel met het zoekveld boven de tabel. De rijen worden hiermee gefilterd zodat alleen rijen waarin de zoekterm voorkomt zichtbaar blijven.
  • Sorteer de tabel door op een kolomtitel te klikken.
  • Blader door de tabel met de knoppen onder de tabel.
  • Op kleine schermen: de eerste kolom blijft staan, verschuif de tabel horizontaal om alle kolommen te zien.
Download de buurt-rapportage!
Download hier de PDF buurt-rapportage met 100 grafieken en kaarten!

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download de buurt-rapportage voor Buurt Holland Park. Met veel extra informatie in 100 kaarten en grafieken! Met regionale vergelijkingen en met onderwerpen uitgezet in de tijd. Als PDF document: makkelijk te bewaren, delen en printen.

Download!
Gebieden
Tabel met de gebieden die de buurt Holland Park ‘raken’.
Soort gebiedNaam gebiedAantal adressen
Postcode numeriek11122128
WoonkernDiemen2151
WoonplaatsDiemen2151
WijkHolland Park2151
GemeenteDiemen2151
ProvincieNoord-Holland2151
WaterschapWaterschap Amstel, Gooi en Vecht2151
LandNederland2151

Bovenstaande tabel toont de regionale gebieden die de buurt Holland Park ‘raken’ met het aantal adressen uit de buurt Holland Park dat in het betreffende gebied ligt.

Buurt Holland Park ‘raakt’ andere gebieden zoals bijvoorbeeld een woonplaats of waterschap wanneer de geometrieën van de buurt Holland Park en die van de andere gebieden elkaar overlappen of snijden. De gebieden zijn op basis van de gebiedsindelingen van het CBS van 2026 en de topografische kaarten van het Kadaster van 2026 bepaald. Klik op de naam van een gebied om de pagina met statistieken voor dat gebied weer te geven.

Alle onderwerpen en vergelijken

Bekijk de meest recente cijfers over meer dan 250 onderwerpen en vergelijk de buurt Holland Park met andere gebieden.

Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!
Kies een categorie en bekijk de bijbehorende onderwerpen.

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor de buurt Holland Park voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

Bedrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Bedrijfsvestigingen totaal470Aantal2025
A Landbouw, bosbouw en visserij0Aantal2025
B-F Nijverheid en energie35Aantal2025
G+I Handel en horeca80Aantal2025
H+J Vervoer, informatie en communicatie70Aantal2025
K-L Financiële diensten, onroerend goed10Aantal2025
M-N Zakelijke dienstverlening145Aantal2025
O-Q Overheid, onderwijs en zorg80Aantal2025
R-U Cultuur, recreatie, overige diensten55Aantal2025
% A Landbouw, bosbouw en visserij0,0%Percentage2025
% B-F Nijverheid en energie7,4%Percentage2025
% G+I Handel en horeca17%Percentage2025
% H+J Vervoer, informatie en communicatie15%Percentage2025
% K-L Financiële diensten, onroerend goed2,11%Percentage2025
% M-N Zakelijke dienstverlening31%Percentage2025
% O-Q Overheid, onderwijs en zorg17%Percentage2025
% R-U Cultuur, recreatie, overige diensten12%Percentage2025

De cijfers over bedrijven tonen het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt Holland Park, uitgesplitst naar bedrijfstak. Een vestiging is een locatie van een bedrijf, instelling of zelfstandige waar of van waaruit activiteiten worden uitgevoerd.

Bevolking
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Inwoners3.730Aantal2026
Mannen1.985Aantal2026
Vrouwen1.745Aantal2026
0 tot 15 jaar380Aantal2026
15 tot 25 jaar220Aantal2026
25 tot 45 jaar2.590Aantal2026
45 tot 65 jaar390Aantal2026
65 jaar of ouder150Aantal2026
Ongehuwd2.480Aantal2026
Gehuwd1.050Aantal2026
Gescheiden170Aantal2026
Verweduwd25Aantal2026
% Mannen53%Percentage2026
% Vrouwen47%Percentage2026
% 0 tot 15 jaar10%Percentage2026
% 15 tot 25 jaar5,9%Percentage2026
% 25 tot 45 jaar69%Percentage2026
% 45 tot 65 jaar10%Percentage2026
% 65 jaar of ouder4,02%Percentage2026
% Ongehuwd67%Percentage2026
% Gehuwd28%Percentage2026
% Gescheiden4,56%Percentage2026
% Verweduwd0,67%Percentage2026
Geboorten60Aantal2025
Geboorte relatief20Aantal per 1.000 inwoners2025
Sterftes0Aantal2025
Sterfte relatief0Aantal per 1.000 inwoners2025
Leerlingen PO150Aantal2025
Leerlingen VO50Aantal2025
Studenten MBO10Aantal2025
Studenten HBO40Aantal2025
Studenten WO90Aantal2025
Praktisch opleidingsniveau190Aantal2023
Middelbaar opleidingsniveau680Aantal2024
Hoger opleidingsniveau1.940Aantal2024
% Praktisch opleidingsniveau6,7%Percentage2023
% Middelbaar opleidingsniveau26%Percentage2024
% Hoger opleidingsniveau74%Percentage2024
Jongeren met jeugdzorg in natura20Aantal2024
% Jongeren met jeugdzorg4,5%Percentage2024
Wmo cliënten30Aantal2024
Wmo cliënten per 1.000 inwoners9Aantal per 1.000 inwoners2024
Bevolkingsdichtheid23.312Aantal per km²2026

De inwonersaantallen worden altijd op vijftallen afgerond, hierdoor kan het voorkomen dat een optelling van subgroepen (zoals inwoners naar geslacht of naar leeftijd) licht afwijkt van het totaal aantal inwoners.

Energie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning1.800Gemiddeld in kWh2024
Gemiddelde elektriciteitsteruglevering per woning0Gemiddeld in kWh2024
% Woningen met zonnestroom1%Percentage2024
% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmd0%Percentage2024
Gemiddelde elektriciteitslevering appartement1.770Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering tussenwoninggeen dataGemiddeld in kWhgeen data
Gemiddelde elektriciteitslevering hoekwoninggeen dataGemiddeld in kWhgeen data
Gemiddelde elektriciteitslevering twee-onder-één-kap woninggeen dataGemiddeld in kWhgeen data
Gemiddelde elektriciteitslevering vrijstaande woninggeen dataGemiddeld in kWhgeen data
Gemiddelde elektriciteitslevering huurwoning1.780Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering koopwoning1.740Gemiddeld in kWh2023
Gemiddeld aardgasverbruik per woning0Gemiddeld per m³2024
% Woningen met stadsverwarming100%Percentage2024
% Aardgasvrije woningen100%Percentage2024
% Aardgaswoningen0%Percentage2024
Gemiddeld aardgasverbruik appartement0Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik tussenwoninggeen dataGemiddeld per m³geen data
Gemiddeld aardgasverbruik hoekwoninggeen dataGemiddeld per m³geen data
Gemiddeld aardgasverbruik twee-onder-één-kap woninggeen dataGemiddeld per m³geen data
Gemiddeld aardgasverbruik vrijstaande woninggeen dataGemiddeld per m³geen data
Gemiddeld aardgasverbruik koopwoning0Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik huurwoning0Gemiddeld per m³2023
Publieke laadpalengeen dataAantalgeen data
Adressen zonder energielabel32Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel0Aantal2026
Adressen met definitief energielabel2.119Aantal2026
Energielabels A+++++0Aantal2026
Energielabels A++++0Aantal2026
Energielabels A+++3Aantal2026
Energielabels A++399Aantal2026
Energielabels A+221Aantal2026
Energielabels A1.495Aantal2026
Energielabels B1Aantal2026
Energielabels C0Aantal2026
Energielabels D0Aantal2026
Energielabels E0Aantal2026
Energielabels F0Aantal2026
Energielabels G0Aantal2026

De onderwerpen in de categorie energieverbruik tonen onder meer het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik en de energielabels van gebouwen in de buurt Holland Park. Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het minst energiezuinige label en A++++ het meest energiezuinige label.

Gezondheid-gedrag
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Rookt tabak18%Percentage2024
Voldoet aan de alcoholrichtlijn36%Percentage2024
Drinken84%Percentage2024
Zwaar drinken9%Percentage2024
Overmatig drinken5%Percentage2024
Overgewicht37%Percentage2024
Ernstig overgewicht (obesitas)10%Percentage2024
Voldoet aan de beweegrichtlijn55%Percentage2024
Wekelijks sporten72%Percentage2024
Lopen en/of fietsen naar school of werk70%Percentage2024
Lopen naar school of werk38%Percentage2024
Fietsen naar school of werk46%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Holland Park. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-overig
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Eenzaam59%Percentage2024
Ernstig eenzaam20%Percentage2024
Emotioneel eenzaam45%Percentage2024
Sociaal eenzaam41%Percentage2024
Matig/veel regie over het eigen leven90%Percentage2024
Moeite met rondkomen16%Percentage2024
Krijgt steun van anderen92%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door buren5%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door wegverkeer7%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg >50 km/uur6%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg <50 km/uur4%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door treinverkeer2%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door vliegverkeer17%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door windturbines0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring wegverkeer3%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring treinverkeer1%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring vliegverkeer8%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring buren4%Percentage2024
Tevreden met de woning90%Percentage2024
Tevreden met de woonomgeving87%Percentage2024
Tevreden met het groen in de omgeving82%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden binnen54%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden buiten42%Percentage2024
Vrijwilligerswerk12%Percentage2024
Mantelzorger7%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Holland Park. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-ziekte
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Goed ervaren gezondheid81%Percentage2024
Één of meer langdurige aandoeningen25%Percentage2024
Beperkt vanwege gezondheid20%Percentage2024
Ernstig beperkt vanwege gezondheid2%Percentage2024
Één of meerdere keren gevallen31%Percentage2024
Langdurige ziekte en beperkt18%Percentage2024
Lage veerkracht15%Percentage2024
Hoge veerkracht51%Percentage2024
Hoog risico op angst of depressie10%Percentage2024
Suïcide gedachten de laatste 12 maanden13%Percentage2024
(Heel) veel stress in afgelopen 4 weken31%Percentage2024
Één of meer lichamelijke beperkingen4%Percentage2020
Beperking in horen2%Percentage2020
Beperking in zien2%Percentage2020
Beperking in bewegen2%Percentage2020
Broze gezondheid23%Percentage2024
Broze metale gezondheid30%Percentage2024
Broze lichamelijke gezondheid18%Percentage2024
Broze gezondheid in het sociale domein23%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Holland Park. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Huishoudens
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huishoudens2.150Aantal2026
Eenpersoonshuishoudens945Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens1.205Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen870Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens met kinderen335Aantal2026
% Eenpersoonshuishoudens44%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens56%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen40%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens met kinderen16%Percentage2026
Gemiddelde huishoudensgrootte1,7Gemiddeld aantal2026

Het aantal huishoudens betreft het aantal particuliere huishoudens op 1 januari van een jaar. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen in een woonruimte wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. De cijfers over huishoudens op wijk- en buurtniveau worden afgerond op vijftallen.

Inkomen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Werkzame beroepsbevolking2.410Aantal2024
Netto arbeidsparticipatie83%Percentage2024
% Werknemers88%Percentage2024
% Werknemers met vaste arbeidsrelatie60%Percentage2024
% Werknemers met flexibele arbeidsrelatie28%Percentage2024
% Zelfstandigen12%Percentage2024
Inkomensontvangers2.700Aantal2024
Inkomensontvangers per 1.000 inwoners822Aantal per 1.000 inwoners2024
Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger€64.000Gemiddeld in Euro2024
Gemiddeld inkomen per inwoner€53.200Gemiddeld in Euro2024
40% personen met laagste inkomen17%Percentage2024
20% personen met hoogste inkomen47%Percentage2024
% Personen in armoede6,1%Percentage2024
% Personen tot 25% boven armoedegrens6,3%Percentage2024
Gemiddeld huishoudinkomen€46.100euro2023
40% huishoudens met laagste inkomen23%Percentage2024
20% huishoudens met hoogste inkomen22%Percentage2024
% Huishoudens met een laag inkomen2,8%Percentage2023
% Huishoudens onder of rond sociaal minimum2,4%Percentage2023
% Huishoudens tot 110% van sociaal minimum2,5%Percentage2023
% Huishoudens tot 120% van sociaal minimum3,0%Percentage2023
Mediaan vermogen van particuliere huishoudens€37.700euro2024
Personen per soort uitkering - Bijstand0Aantal2025
Personen per soort uitkering - AO40Aantal2025
Personen per soort uitkering - WW60Aantal2025
Personen per soort uitkering - AOW120Aantal2025
% Personen per soort uitkering - Bijstand0%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AO1%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - WW2%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AOW3%Percentage2025

De inkomensgegevens beschrijven het inkomen van personen en particuliere huishoudens in de buurt Holland Park. Het besteedbaar inkomen is het bruto-inkomen verminderd met onder meer belastingen, premies en betaalde inkomensoverdrachten. Vanwege statistische geheimhouding worden niet voor ieder gebied inkomensgegevens gepubliceerd.

Migratie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland790Aantal2026
Herkomst buiten Nederland2.945Aantal2026
Herkomst Europa1.340Aantal2026
Herkomst buiten Europa1.605Aantal2026
% Herkomst Nederland21%Percentage2026
% Herkomst buiten Nederland79%Percentage2026
% Herkomst Europa36%Percentage2026
% Herkomst buiten Europa43%Percentage2026
Geboren in Nederland met herkomst Nederland790Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst Europa130Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa485Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland615Aantal2026
Geboren in Nederland1.405Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa1.210Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa1.115Aantal2026
Geboren buiten Nederland2.325Aantal2026
% Geboren in Nederland met herkomst Nederland21%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst Europa3,48%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland16%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa13%Percentage2026
% Geboren in Nederland38%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa32%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa30%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland62%Percentage2026
Autochtoon840Aantal2022
Westers875Aantal2022
Niet-westers865Aantal2022
Nederlandse Antillen en Aruba45Aantal2022
Marokko60Aantal2022
Suriname155Aantal2022
Turkije60Aantal2022
Overig niet-westers550Aantal2022

De onderwerpen in de categorie migratie gaan over de herkomst en migratie van inwoners van de buurt Holland Park. De herkomst is gebaseerd op het geboorteland van de persoon en diens ouders. De migratiecijfers tonen onder meer vestiging, vertrek, immigratie en emigratie.

Misdrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Misdrijven124Aantal2025
Diefstal73Aantal2025
Geweld en seksmisdrijven9Aantal2025
Milieu overtredingen0Aantal2025
Oplichting16Aantal2025
Verkeersovertredingen9Aantal2025
Vernieling9Aantal2025
Overige misdrijven8Aantal2025
Misdrijven per 1.000 inwoners35Aantal per 1.000 inwoners2025
Diefstal per 1.000 inwoners20Aantal per 1.000 inwoners2025
Geweld en seksmisdrijven per 1.000 inwoners3Aantal per 1.000 inwoners2025
Milieu overtredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Oplichting per 1.000 inwoners4Aantal per 1.000 inwoners2025
Verkeersovertredingen per 1.000 inwoners3Aantal per 1.000 inwoners2025
Vernieling per 1.000 inwoners3Aantal per 1.000 inwoners2025
Overige misdrijven per 1.000 inwoners2Aantal per 1.000 inwoners2025

De cijfers over misdrijven tonen de door de politie geregistreerde misdrijven in de buurt Holland Park, zowel als aantal als omgerekend per 1.000 inwoners. Niet ieder gepleegd misdrijf wordt gemeld of geregistreerd.

Nabijheid voorzieningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand0,4Gemiddelde afstand in km2025
Huisartsenpraktijken binnen 1 km1,0Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 3 km20Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 5 km36Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpost afstand5,6Gemiddelde afstand in km2024
Apotheek afstand1,1Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuis met poli afstand5,6Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km6Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km11Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuis zonder poli afstand5,6Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km4,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km7Gemiddeld aantal2025
Supermarkt afstand0,5Gemiddelde afstand in km2025
Supermarkten binnen 1 km2,1Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 3 km13Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 5 km30Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand0,3Gemiddelde afstand in km2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km1,8Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km62Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km121Gemiddeld aantal2025
Warenhuis afstand2,4Gemiddelde afstand in km2025
Warenhuizen binnen 5 km4,0Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 10 km22Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 20 km36Gemiddeld aantal2025
Café afstand1,9Gemiddelde afstand in km2025
Cafés binnen 1 km0,0Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 3 km4,8Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 5 km18Gemiddeld aantal2025
Cafetaria afstand0,2Gemiddelde afstand in km2025
Cafetaria binnen 1 km3,2Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 3 km50Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 5 km122Gemiddeld aantal2025
Restaurant afstand0,5Gemiddelde afstand in km2025
Restaurants binnen 1 km6,9Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 3 km59Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 5 km167Gemiddeld aantal2025
Hotel afstand1,6Gemiddelde afstand in km2025
Hotels binnen 5 km26Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 10 km398Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 20 km512Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijf afstand0,5Gemiddelde afstand in km2025
Kinderdagverblijven binnen 1 km1,8Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 3 km34Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 5 km74Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang afstand0,5Gemiddelde afstand in km2025
Buitenschoolseopvang binnen 1 km2,4Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 3 km29Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 5 km60Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs afstand1,0Gemiddelde afstand in km2025
Basisonderwijs binnen 1 km0,7Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 3 km19Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 5 km34Gemiddeld aantal2025
Voortgezet onderwijs afstand1,7Gemiddelde afstand in km2024
Voortgezet onderwijs binnen 3 km4,0Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 5 km13Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 10 km56Gemiddeld aantal2024
VMBO afstand1,7Gemiddelde afstand in km2024
VMBO binnen 3 km3,0Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 5 km9,4Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 10 km40Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO afstand1,7Gemiddelde afstand in km2024
HAVO VWO binnen 3 km3,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 5 km6,8Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 10 km40Gemiddeld aantal2024
Openbaar groen afstand0,3Gemiddelde afstand in km2017
Park of plantsoen afstand0,3Gemiddelde afstand in km2017
Dagrecreatief terrein afstand5,3Gemiddelde afstand in km2017
Bos afstand1,6Gemiddelde afstand in km2017
Open natuurlijk terrein afstand2,7Gemiddelde afstand in km2017
Open droog natuurlijk terrein afstand11Gemiddelde afstand in km2017
Open nat natuurlijk terrein afstand2,7Gemiddelde afstand in km2017
Semi-openbaar groen afstand1,6Gemiddelde afstand in km2017
Sportterrein afstand1,6Gemiddelde afstand in km2017
Volkstuin afstand2,0Gemiddelde afstand in km2017
Verblijfsrecreatief terrein afstand4,5Gemiddelde afstand in km2017
Begraafplaats afstand2,3Gemiddelde afstand in km2017
Recreatief binnenwater afstand1,4Gemiddelde afstand in km2017
Oprit hoofdverkeersweg afstand2,0Gemiddelde afstand in km2025
Treinstation afstand0,6Gemiddelde afstand in km2025
Belangrijk overstapstation afstand2,2Gemiddelde afstand in km2025
Bibliotheek afstand1,4Gemiddelde afstand in km2025
Zwembad afstand1,6Gemiddelde afstand in km2025
Kunstijsbaan afstand3,7Gemiddelde afstand in km2025
Podiumkunsten afstand2,3Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten binnen 5 km5,6Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 10 km42Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 20 km58Gemiddeld aantal2024
Poppodium afstand5Gemiddelde afstand in km2024
Bioscoop afstand3,9Gemiddelde afstand in km2025
Bioscopen binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 10 km9,8Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 20 km19Gemiddeld aantal2025
Sauna afstand1,6Gemiddelde afstand in km2025
Zonnebank afstand1,9Gemiddelde afstand in km2025
Museum afstand3,5Gemiddelde afstand in km2024
Musea binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 10 km45Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 20 km57Gemiddeld aantal2024
Attractie afstand2,2Gemiddelde afstand in km2025
Attracties binnen 10 km5,6Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 20 km14Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 50 km62Gemiddeld aantal2025
Brandweerkazerne afstand2,2Gemiddelde afstand in km2025

Het CBS publiceert gegevens over de nabijheid van voorzieningen voor inwoners van de buurt Holland Park. De afstanden zijn gemiddelden over de weg en de nabijheidsindicatoren tonen hoeveel voorzieningen binnen een bepaalde afstand beschikbaar zijn.

Omgeving
OnderwerpWaardeEenheidJaar
RegiocodeBU03840502Code2026
RegionaamHolland ParkNaam2026
Soort regioBuurtCategorisch type2026
Sorteercode03840502Code2026
Oppervlakte totaal18Aantal hectaren2026
Oppervlakte land16Aantal hectaren2026
Oppervlakte water2Aantal hectaren2026
Mate van stedelijkheid1Indicator 1-52026
Omgevingsadressendichtheid3.869Gemiddeld aantal per km²2026
Adressen totaal2.151Aantal2026
Adressen met postcode2.130Aantal2026
Adressen met woonfunctie2.102Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie11Aantal2026
Adressen met celfunctie0Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie1Aantal2026
Adressen met industriefunctie0Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie2Aantal2026
Adressen met logiesfunctie0Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie0Aantal2026
Adressen met sportfunctie4Aantal2026
Adressen met winkelfunctie24Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie24Aantal2026
Verblijfsobjecten2.151Aantal2026
Ligplaatsen0Aantal2026
Standplaatsen0Aantal2026
Panden met adres21Aantal2026
Adressen met pand2.151Aantal2026
Percelen met adres26Aantal2026
Adressen met perceel2.151Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom2.151Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom0Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom2.102Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom0Aantal2026
Panden met adres voor 1700geen dataAantal2026
Panden met adres 1700 tot 1900geen dataAantal2026
Panden met adres 1900 tot 1925geen dataAantal2026
Panden met adres 1925 tot 1950geen dataAantal2026
Panden met adres 1950 tot 1970geen dataAantal2026
Panden met adres 1970 tot 1980geen dataAantal2026
Panden met adres 1980 tot 1990geen dataAantal2026
Panden met adres 1990 tot 2000geen dataAantal2026
Panden met adres 2000 tot 2010geen dataAantal2026
Panden met adres 2010 tot 2020geen dataAantal2026
Panden met adres 2020 en latergeen dataAantal2026
Adressen met pand voor 17000Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 19000Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 19250Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 19500Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 19700Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 19800Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 19901Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 20000Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 20101Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 20201.521Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later628Aantal2026
Postcodegebied1112WT-1112ZLNaam2026
Meest voorkomende postcode1112Naam2026
Dekkingspercentage meest voorkomende postcode100%Percentage2026

De onderwerpen in de categorie omgeving beschrijven onder meer de oppervlakte, het aantal adressen, de bevolkingsdichtheid en de omgevingsadressendichtheid van de buurt Holland Park.

Verkeersongevallen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal1Aantal2025
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade1Aantal2025
Verkeersongevallen letselschade0Aantal2025
Verkeersongevallen dodelijk0Aantal2025

De gegevens over verkeersongevallen in de buurt Holland Park zijn gebaseerd op de registratie van verkeersongevallen door Rijkswaterstaat.

Vervoer
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Personenauto’s totaal780Aantal2025
Personenauto’s - brandstof benzine560Aantal2025
Personenauto’s - overige brandstof220Aantal2025
Personenauto’s per huishouden0,38Aantal2025
Personenauto’s naar oppervlakte4.875Aantal2025
Motorfietsen60Aantal2025

De vervoersgegevens tonen onder meer het aantal personenauto’s en andere voertuigen in de buurt Holland Park. De voertuiggegevens zijn gebaseerd op het Nederlandse kentekenregister van de RDW.

Woningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad2.055Aantal2025
Woningen per 1.000 inwoners573Aantal per 1.000 inwoners2025
Nieuwbouw woningen46Aantal2025
Niet-woningvoorraad50Aantal2025
Nieuwbouw niet-woningen1Aantal2025
Gemiddelde woningwaarde€485.000Gemiddeld in Euro2025
Woningwaarde klasse€400.000 tot €500.000Categorisch type2025
Eengezinswoningen0Aantal2025
Meergezinswoningen2.055Aantal2025
Koopwoningen637Aantal2025
Huurwoningen1.418Aantal2025
Huurwoningen woningcorporaties0Aantal2025
Huurwoningen overige verhuurders1.418Aantal2025
Eigendom onbekend0Aantal2025
Bewoond1.911Aantal2025
Onbewoond144Aantal2025
% Koopwoningen31%Percentage2025
% Huurwoningen69%Percentage2025
% Huurwoningen woningcorporaties0%Percentage2025
% Huurwoningen overige verhuurders69%Percentage2025
% Eigendom onbekend0%Percentage2025
% Eengezinswoningen0%Percentage2025
% Meergezinswoningen100%Percentage2025
% Bewoond93%Percentage2025
% Onbewoond7%Percentage2025
Appartementen2.102Aantal2026
Tussenwoningen0Aantal2026
Hoekwoningen0Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen0Aantal2026
Vrijstaande woningen0Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen100%Percentage2026
% Tussenwoningen0,0%Percentage2026
% Hoekwoningen0,0%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen0,0%Percentage2026
% Vrijstaande woningen0,0%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 19450Aantal2026
Woningen 1945 tot 19650Aantal2026
Woningen 1965 tot 19750Aantal2026
Woningen 1975 tot 19850Aantal2026
Woningen 1985 tot 19950Aantal2026
Woningen 1995 tot 20050Aantal2026
Woningen 2005 tot 20150Aantal2026
Woningen 2015 tot 20252.056Aantal2026
Woningen 2025 en later46Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend0Aantal2026
% Woningen voor 19450,0%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 19650,0%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 19750,0%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 19850,0%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 19950,0%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 20050,0%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 20150,0%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 202598%Percentage2026
% Woningen 2025 en later2,0%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend0,0%Percentage2026

De woningcijfers voor de buurt Holland Park komen voornamelijk van het CBS en de BAG. Ze beschrijven onder meer de woningvoorraad, woningtypen, bouwperioden, eigendom en gemiddelde WOZ-waarde. Cijfers op wijk- en buurtniveau kunnen zijn afgerond op vijftallen.

Download de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren als Excel document. Alle woonplaatsen, wijken en buurten zijn onderdeel van de download voor de gemeente Diemen. Er is ook een download met alle gemeente-, wijk- en buurtgegevens voor heel Nederland.

Selecteer op een groot scherm een categorie in het menu naast de tabel. Gebruik op een klein scherm de keuzelijst boven de tabel.

Tabelgebruik:

  • Kies een categorie om alleen de onderwerpen uit dat deel van de tabel te tonen.
  • Op grote schermen staat de categoriekeuze naast de tabel; op kleine schermen staat deze erboven.
  • Verschuif de tabel op kleine schermen horizontaal om alle kolommen te bekijken.
Top 5 buurt Holland Park: kenmerken met het grootste verschil ten opzichte van Nederland
#KenmerkWaardeWaarde NLVerschilVerschil NLScore
1% Woningen 2015 tot 202598%9%89%8,7%10
2% Aardgasvrije woningen100%11%89%11%8,3
3Bevolkingsdichtheid23.31253922.7732.8418
4% 25 tot 45 jaar69%26%44%6,6%6,6
5% Huurwoningen overige verhuurders69%14%55%10%5,8

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Diemen.

RegioSoort regio% Woningen 2015 tot 2025% Aardgasvrije woningenBevolkingsdichtheid% 25 tot 45 jaar% Huurwoningen overige verhuurders
Holland ParkBuurt98%100%23.31269%69%
NederlandLand9%11%53926%14%
DiemenGemeente25%30%2.80533%39%
Campus Diemen ZuidBuurt41%100%21.05647%100%
Holland Park ZuidBuurt6%geen data00,0%0%

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Diemen.

Top 5 kenmerken buurt Holland Park:

De eerste tabel toont de vijf meest kenmerkende onderwerpen voor buurt Holland Park. Op deze onderwerpen verschilt buurt Holland Park relatief het meest van de rest van Nederland. De vergelijking gebruikt de meest recent beschikbare gegevens per onderwerp.

Regio’s:

De tweede tabel toont de waarden voor de top 5 kenmerken per regio. Getoonde regio’s: buurt Holland Park, Nederland, de gemeente, de wijk en de andere buurten binnen de wijk. Hierbij staan de kenmerken in de kolommen en de vergelijkingsgebieden in de rijen.

Berekening van de grootste verschillen:

Het relatieve verschil is berekend als verschilscore. De verschilscore vergelijkt het verschil voor Holland Park met het gemiddelde verschil voor Nederland. Zo worden de onderwerpen geselecteerd die relatief het sterkst van het Nederlandse gemiddelde afwijken.

De kolommen van de eerste tabel tonen de rekenstappen. ‘Waarde’ is de waarde voor Holland Park, ‘Waarde NL’ het Nederlandse gemiddelde, ‘Verschil’ het verschil tussen beide waarden, ‘Verschil NL’ de gemiddelde afwijking in Nederland en ‘Score’ de daaruit berekende verschilscore.

De verschilscores zijn voor ruim 70 onderwerpen berekend. Uit de onderwerpen met de hoogste scores worden de vijf meest interessante onderwerpen gekozen. Hierdoor worden tegengestelde of vrijwel gelijke onderwerpen niet dubbel getoond en wordt het ontbreken van een onderwerp niet als kenmerk gepresenteerd. Als er bijvoorbeeld relatief veel vrouwen zijn, wordt niet ook automatisch het lage aandeel mannen getoond. Een sterk afwijkende bedrijfstak wordt alleen getoond als deze oververtegenwoordigd is.

Alle verschilscores voor alle wijken en buurten in buurt Holland Park staan in de uitgebreide download voor Diemen.

Data en bronnen

Bekijk de gebruikte open databronnen en definities en download uitgebreide regionale datasets over de buurt Holland Park.

Download alle regionale data
Download de uitgebreide datasets voor de gemeente Diemen.
Afbeelding van Excel documenten uit de download met regionale data.

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download uitgebreide informatie in handige Excel-overzichten voor de gemeente Diemen. De download bevat regionale statistieken, adressen, verkiezingsuitslagen, misdaadcijfers, detail leeftijdsgegevens en meer.

Download ook de PDF buurt-rapportage voor de buurt Holland Park met 100 kaarten en grafieken.

Download!
Gebruikte open data bronnen
Bronvermelding en definities

Veel gegevens op deze pagina komen uit verschillende datasets met regionale cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hierbij is een groot aantal datasets gecombineerd. De meest recente gegevens zijn bijgewerkt tot en met 14 oktober 2026. Daarnaast zijn diverse andere officiële databronnen gebruikt, waaronder het Kadaster, de Kiesraad, de Politie en het RIVM.

Bronnen & definities
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron