Statistieken buurt Kapelpolder

Statistieken buurt Kapelpolder

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Kapelpolder in de gemeente Maassluis Vlag van de gemeente Maassluis. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Kapelpolder in de gemeente Maassluis Vlag van de gemeente Maassluis. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Kaart van de buurt Kapelpolder.Bekijk kaart
Buurt Kapelpolder in het kort

Bekijk de belangrijkste cijfers, de kaart en een korte toelichting over de buurt Kapelpolder.

Kerncijfers van de buurt Kapelpolder
Adressen, panden, percelen, woningen, huishoudens en inwoners.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van de belangrijkste cijfers van het Kadaster en het CBS voor de buurt Kapelpolder.


Onderstaande tabel toont de belangrijkste cijfers van het CBS en het Kadaster voor de buurt Kapelpolder.

OnderwerpAantalBronJaar data
Adressen met postcode813Kadaster2026
Adressen met woonfunctie604Kadaster2026
Panden met adres633Kadaster2026
Percelen met adres290Kadaster2026
Woningvoorraad597CBS2025
Huishoudens605CBS2025
Inwoners1.457CBS2026

Op deze pagina vind je een kaart van de buurt Kapelpolder en de data over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Kapelpolder.

Definities
Aantal inwoners op de kaart van de buurt Kapelpolder
Kaart van de omgeving van de buurt Kapelpolder.
Afbeelding van de buurt Kapelpolder op de kaart.

Kaart van de wijk 04 Kapelpolder met het aantal inwoners per buurt in 2025. De cijfers op de kaart geven de volgende buurten weer: 1: Koningshoek, 2: Componistenbuurt, 3: Kapelpolder, 4: Het Balkon, 5: Nieuwe waterweg.

Bekijk de statistieken voor alle 29 gebieden binnen de gemeente Maassluis via de overzichtspagina van de gebieden in de Maassluis.

Overzicht gebieden Meer Maassluis
Over de buurt Kapelpolder

De buurt Kapelpolder ligt binnen de wijk Kapelpolder in de gemeente Maassluis. De meest voorkomende postcode in de buurt Kapelpolder is postcode 3144.

Er zijn 825 adressen en 597 woningen in de buurt Kapelpolder in de gemeente Maassluis. 57% van de woningen in de buurt is een huurwoning. De woningen hebben een gemiddelde WOZ waarde van €303.000. Er wonen 1.457 inwoners in de buurt Kapelpolder, waarvan het grootste deel (27%) tussen de 45 en 65 jaar oud is. Buurt Kapelpolder telt 605 huishoudens van gemiddeld 2,3 personen. Verder zijn er 670 personenauto’s en 330 bedrijfsvestigingen geregistreerd in de buurt Kapelpolder.

Buurt Kapelpolder heeft een totale oppervlakte van 41 hectare, waarvan 37 hectare land en 4 hectare water (honderd hectare is één vierkante kilometer, 1 km2). De gemiddelde dichtheid van adressen is 2.697 adressen per km2.

Meer over de buurt Kapelpolder:

De naam Kapelpolder wordt 2 keer gebruikt: voor deze buurt en voor de wijk 04 Kapelpolder. Zie ook dit overzicht van gebieden.

Wonen in de buurt Kapelpolder

Bekijk de woningvoorraad, woningkenmerken, woningtypen en de ontwikkeling van de gemiddelde WOZ-waarde in de buurt Kapelpolder.

Kenmerken van de 597 woningen in de buurt Kapelpolder
Er zijn 597 woningen in de buurt Kapelpolder.
Informatie over de woningen in deze regio op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken. En bekijk de woningkenmerken per buurt in de gemeente Maassluis in een interactieve tabel.

Toelichting
Woningwaarde per jaar
De gemiddelde WOZ waarde in de buurt Kapelpolder was €303.000 in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in de buurt Kapelpolder.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Kapelpolder:

JaarGemiddelde WOZ woningwaarde Buurt Kapelpolder% verschil
2025€303.0006,3%
2024€285.0004,4%
2023€273.00011%
2022€247.0006%
2021€233.0009,9%
2020€212.0006%
2019€200.0003,63%
2018€193.0004,32%
2017€185.0002,21%
2016€181.0002,26%
2015€177.000-2,21%
2014€181.000-6,7%
2013€194.000geen data

De gemiddelde WOZ woningwaarde in de buurt Kapelpolder is met €109.000 toegenomen van €194.000 in 2013 tot €303.000 in 2025 (dat is een toename van 56%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2025 was €9.083 (3,89%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een duidelijk stijgende trend: De cijfers groeien bijna ieder jaar.

Bekijk ook de ranglijst van de woningwaarden per buurt in de gemeente Maassluis.

Toelichting
Download een schat aan informatie
  • PDF buurt-rapportage voor de buurt Kapelpolder met 100 kaarten en grafieken.
  • Uitgebreide informatie in handige Excel overzichten voor de gemeente Maassluis.
  • Meer dan 250 onderwerpen voor Nederland en alle provincies, gemeenten, wijken en buurten in Nederland.
Woningwaarde en 65-plussers per gebied
De gemiddelde woningwaarde in de buurt Kapelpolder is €303.000, het percentage inwoners van 65 jaar en ouder is 15% en er zijn 597 woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde woningwaarde per regio op de horizontale as. Deze is afgezet tegen het percentage inwoners van 65 jaar en ouder op de verticale as. Iedere regio wordt als cirkel weergegeven. De omvang van de cirkels hangt af van het aantal woningen in een gebied: hoe meer woningen, hoe groter de cirkel.

Woningwaarde ten opzichte van inwoners van 65 jaar en ouder per gebied, de volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (grijs), provincie Zuid-Holland (bruin), gemeente Maassluis (geel), 8 wijken (oranje) en 17 buurten (blauw). De buurt Kapelpolder wordt in het rood weergegeven. Klik op de naam van een cirkel om de gegevens voor dat gebied weer te geven.

Soorten woningen
Tussenwoningen komen het meeste voor in de buurt Kapelpolder: er zijn 337 adressen met het woningtype tussenwoningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de buurt Kapelpolder.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 juli 2026.

Bevolking in de buurt Kapelpolder

Bekijk de samenstelling en ontwikkeling van de bevolking in de buurt Kapelpolder, met cijfers over inwoners, leeftijd, burgerlijke staat, huishoudens, migratieachtergrond, opleidingsniveau, geboorte en sterfte.

Bekijk ook de maandelijkse bevolkingsontwikkeling in de gemeente Maassluis.

Aantal inwoners per jaar
De buurt Kapelpolder telt 1.457 inwoners in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Kapelpolder. De gegevens lopen van 2013 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Kapelpolder:

JaarAantal inwoners de buurt Kapelpolder% verschil
20261.4577,1%
20251.3601,87%
20241.335-1,48%
20231.3551,5%
20221.3354,3%
20211.2808,9%
20201.175-2,49%
20191.2050,0%
20181.205-0,41%
20171.210-0,41%
20161.2153,4%
20151.175-0,84%
20141.185-3,66%
20131.230geen data

De bevolking van de buurt Kapelpolder is met 227 inwoners toegenomen van 1.230 inwoners in 2013 tot 1.457 inwoners in 2026 (dat is een grote groei van 18%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2026 was 17 inwoners (1,37%).

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente Maassluis.

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in de buurt Kapelpolder:

In 2013 waren er 1.230 inwoners in de buurt Kapelpolder. In 2015 is het aantal gedaald tot 1.175 inwoners. Dit is een daling van 55 (-4,47%) ten opzichte van 2013, ten opzichte van het vorige jaar (2014) is het verschil -10 (-0,84%). Het aantal van 1.175 inwoners is het minimum in de hele periode waarover de inwonersdata beschikbaar zijn. In 2020 was het aantal ook op het laagste punt van 1.175 inwoners. In 2026 is het aantal gestegen tot 1.457 inwoners. De stijging ten opzichte van 2020 is 282 (24%), het verschil ten opzichte van het vorige jaar (2025) is 97 (7,1%). Het aantal van 1.457 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 2013 tot en met 2026.

Inwoners per leeftijdsgroep in de buurt Kapelpolder
De grootste getoonde leeftijdsgroep in de buurt Kapelpolder is 45 tot 65 jaar, met 27% van de inwoners.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, leeftijdsgroepen: aantal inwoners op 1 januari 2026 per leeftijdsgroep.

De grafiek toont de leeftijdsgroepen. Het aantal inwoners is ook per individueel levensjaar beschikbaar (alleen de inwoners van 105 jaar en ouder vormen 1 groep). De inwoners naar leeftijd zijn er tot op buurtniveau in het document met leeftijdsgegevens in de download voor de gemeente Maassluis.

Burgerlijke staat in de buurt Kapelpolder
Deze grafiek laat zien hoeveel inwoners getrouwd, niet getrouwd, gescheiden of verweduwd zijn.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, burgerlijke staat: aantal en percentage inwoners op 1 januari 2025 naar burgerlijke staat.

Onderverdeling van de bevolking in de buurt Kapelpolder naar de situaties ‘Ongehuwd’, ‘Gehuwd’, ‘Gescheiden’ en ‘Verweduwd’.

Toelichting
Soorten huishoudens
In 2025 waren er 605 huishoudens in de buurt Kapelpolder. Er waren 200 eenpersoonshuishoudens en 405 meerpersoonshuishoudens (afgerond op vijftallen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont de verdeling naar soorten huishoudens voor de buurt Kapelpolder. De gegevens gelden voor 2025.

De cijfers gaan over de particuliere huishoudens op 1 januari 2025. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. In deze grafiek worden de huishoudens onderverdeeld in eenpersoonshuishoudens, meerpersoonshuishoudens zonder kinderen en meerpersoonshuishoudens met kinderen. De cijfers over huishoudens zijn afgerond op vijftallen.

Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in de buurt Kapelpolder.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2013 tot en met 2025: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in de buurt Kapelpolder per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Kapelpolder:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
2025865110385
2024845115375
2023875105375
202289500
202189584301
202087067238
201988570250
201890067238
201792063227
201693561219
201593054191
201494852185
201397257201

In 2025 was de herkomst van inwoners in de buurt Kapelpolder als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 64%, herkomst uit Europese landen: 8,1% en herkomst uit landen buiten Europa: 28% En in 2013 was de verdeling van inwoners naar herkomstgebied als volgt: herkomst uit Nederland: 79%, herkomst uit Europa: 4,63% en herkomst van buiten Europa: 16%.

Toelichting Meer migratie
Migratie herkomstlanden

Bekijk ook de detailinformatie over het aantal inwoners in Nederland naar land van herkomst.

Landen van herkomst
Migratie achtergrond: Geboortelanden en herkomstlanden
Van de inwoners van de buurt Kapelpolder is 84% in Nederland geboren (gegevens 2025).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking in de buurt Kapelpolder: de grafiek toont het aantal inwoners in 2025, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland. Gebruik het filter om een categorie te selecteren.

De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.

Toelichting
Geboorte per 1.000 inwoners
Er zijn 15 baby’s per 1.000 inwoners geboren in 2025 in de buurt Kapelpolder.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal levend geboren babies per 1.000 inwoners in de buurt Kapelpolder.

De cijfers over de geboortes per 1.000 aantal inwoners zijn berekend door het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december te delen door het aantal inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

Er waren in de gemeente Maassluis als geheel 32 geboortes in augustus 2026. Bekijk de pagina met maandelijkse bevolkingscijfers voor de gemeente Maassluis.

Cijfers over geboorte

De cijfers over het relatieve aantal geboortes zijn gebaseerd op data van het CBS. Als basis hiervoor is het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december in verhouding tot het aantal inwoners op 1 januari van een jaar in de buurt Kapelpolder genomen. Het relatieve aantal geboorten kan hoger uitvallen dan verwacht op basis van het inwonertal. Het relatieve cijfer betreft namelijk het aantal geboorten gedurende het jaar ten opzichte van het aantal inwoners op 1 januari. In nieuwbouwwijken kan het aantal inwoners sterk groeien in een jaar. Zo kunnen er in 1 jaar 10 kinderen geboren worden in een wijk waarin op 1 januari slechts 10 inwoners wonen, maar aan het eind van het jaar bijvoorbeeld 200 inwoners.

Sterfte per 1.000 inwoners
Er zijn 10 personen per 1.000 inwoners overleden in 2025 in de buurt Kapelpolder.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal sterftes per 1.000 inwoners in de buurt Kapelpolder.

De cijfers over de sterfte per 1.000 aantal inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS. De relatieve sterfte is bepaald als het aantal overledenen van 1 januari tot en met 31 december, per 1.000 inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

In augustus 2026 zijn in de gemeente Maassluis als geheel 25 inwoners overleden. Bekijk de maandelijkse sterftecijfers voor de gemeente Maassluis.

Meer sterfte
Onderwijs in de buurt Kapelpolder
Kinderopvang- en onderwijslocaties in de buurt Kapelpolder
Buurt KapelpolderGemeente MaassluisGemeente Midden-Delfland
Aantal kinderopvanglocaties04434
Aantal kindplaatsen01.3431.489
Aantal vestigingen basisonderwijs0108
Aantal leerlingen basisonderwijs03.0162.261
Aantal vestigingen voortgezet onderwijs061
Aantal leerlingen voortgezet onderwijs02.162650
Aantal opleidingen middelbaar beroepsonderwijs021
Aantal studenten middelbaar beroepsonderwijs0333534

Bovenstaande tabel toont data van het LRK en DUO over kinderopvang en onderwijs. De gegevens zijn bijgewerkt tot en met 1 oktober 2026.

Het aantal leerlingen betreft het aantal dat onderwijs volgt op een school in de buurt Kapelpolder. Op de pagina’s over het basisonderwijs en over de middelbare scholen zijn ook gegevens beschikbaar over het huisadres van leerlingen ten opzichte van het adres van de schoolvestigingen.

Gemiddelde afstanden kinderopvang en onderwijs
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een basisschool in de buurt Kapelpolder is 1,0 kilometer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand staafdiagram toont de gemiddelde afstand in kilometers over de weg tot kinderdagverblijven, buitenschoolseopvang, basisonderwijs, voortgezet onderwijs totaal, VMBO scholen en HAVO VWO scholen. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens voor verschillende soorten locaties te tonen. De gebruikte cijfers komen van uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor de situatie in 2025.


Onderstaande tabel de gemiddelde afstand in kilometers voor verschillende soorten locaties voor kinderopvang en onderwijs. De gegevens worden getoond per (vergelijkings)gebied en gelden voor 2025.

RegioKinderdagverblijfBuitenschoolseopvangBasisonderwijsVoortgezet onderwijsVMBOHAVO VWO
Nederland0,70,70,82,52,63,4
Provincie Zuid-Holland0,60,60,71,92,02,5
Gemeente Maassluis0,60,50,71,91,91,9
Wijk 04 Kapelpolder0,60,61,11,81,81,8
Buurt Kapelpolder1,01,01,01,71,71,7
Componistenbuurt0,70,50,91,51,51,5
Buurt Koningshoek0,50,50,91,81,81,8
Buurt Het Balkon0,40,41,52,22,22,2
Buurt Nieuwe waterweg1,31,31,02,02,02,0

Deze grafiek toont een regionale vergelijking van de gemiddelde reisafstanden voor inwoners van hun woonadres naar de dichtstbijzijnde locaties voor kinderopvang, basisonderwijs en voortgezet onderwijs. De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting. In de grafiek zie je de gegevens voor de buurt Kapelpolder in vergelijking tot andere gebieden. De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (oranje), provincie Zuid-Holland (bruin), gemeente Maassluis (geel), wijk 04 Kapelpolder (groen) en 4 buurten (blauw). Buurt Kapelpolder wordt in het rood weergegeven.

Leerlingen en studenten in de buurt Kapelpolder
In 2025 woonden er 350 leerlingen en studenten in de buurt Kapelpolder.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Onderwijsdata: aantal leerlingen en studenten per soort onderwijs in de buurt Kapelpolder, data van het CBS over 2025.

De grafiek toont het aantal leerlingen in het PO en VO en het aantal studenten in het MBO, HBO, en WO dat als inwoner staat ingeschreven op een adres in de buurt Kapelpolder.

Toelichting
Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar per 1 oktober 2024 in de buurt Kapelpolder.

Bovenstaande donutgrafiek toont het percentage praktisch, middelbaar en hoog opgeleiden voor de buurt Kapelpolder. Bekijk het aantal inwoners per opleidingsniveau door op de taartpunten in de grafiek te klikken.

Definities opleidingsniveau

Economie en inkomen in de buurt Kapelpolder

Bekijk de ontwikkeling van het aantal bedrijven en het gemiddelde inkomen in de buurt Kapelpolder, met vergelijkingen tussen gebieden.

Bedrijfsvestigingen (330 totaal)
In de buurt Kapelpolder zijn in totaal 330 bedrijfsvestigingen* geregistreerd (gegevens voor 2025). * Het totaal van 330 bedrijfsvestigingen wijkt af van de som van 335 van het aantal bedrijfsvestigingen per sector. Het verschil wordt veroorzaakt doordat de aantallen per sector op vijftallen zijn afgerond.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen van bedrijven per sector per jaar in de buurt Kapelpolder (het aantal bedrijven in de sector “overheid, onderwijs en zorg (Ooz)” is vanaf 2020 bekend).

De ‘gestapelde lijngrafiek’ toont het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt Kapelpolder voor elk van de volgende 8 sectoren:

  1. Lbv: Landbouw, bosbouw en visserij
  2. Nen: Nijverheid en energie
  3. Hh: Handel en HORECA
  4. Vic: Vervoer, informatie en communicatie
  5. Fdo: Financiële diensten en onroerend goed
  6. Zd: Zakelijke dienstverlening
  7. Ooz: Overheid, onderwijs en zorg
  8. Cro: Cultuur, recreatie en overige diensten
Toelichting Definities

Advertentie:

De inlegzolen van VeiligVoeten beschermen goed tegen spijkers in je voet!

Huttenbouw of timmerdorp?
Voorkom verwondingen aan je voeten en voel je veilig! Gebruik veiligheidszooltjes, die beschermen goed tegen scherpe objecten in je voet! Het materiaal van de zolen lijkt op dat van een kogelvrij vest. Bescherm je voeten tegen spijkers en schroeven bij het klussen, gebruik ze bij evenementen, draag ze in je laarzen voor extra isolatie en bescherming of gebruik ze in je waterschoenen.

Gemiddeld inkomen per inwoner
Het gemiddeld inkomen per inwoner in de buurt Kapelpolder is €26.800.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld bruto jaarinkomen in de buurt Kapelpolder.

Over de inkomensdata:

Inwoners en inkomensontvangers: Het gemiddeld inkomen per inwoner in de buurt Kapelpolder is €26.800. Het gemiddeld inkomen per inkomensontvanger is €35.100. Buurt Kapelpolder telt 1.000 inkomensontvangers op 1.457 inwoners totaal.

9% van de huishoudens in de buurt Kapelpolder heeft een inkomen op of rond het sociaal minimum. Studentenhuishoudens en huishoudens met een onvolledig jaarinkomen zijn hierin niet meegenomen. Het sociaal minimum is het wettelijk bestaansminimum zoals dat in de politieke besluitvorming is vastgesteld. Zie de tabel met definities van de brondata voor de volledige definities.

Over de schaal van de inkomensmeter:

De laagste 10% en 25% regio’s vallen in het rode en oranje gebied; deze gebieden kunnen elkaar deels overlappen. De hoogste 25% regio’s vallen in het groene gebied. De grenzen zijn berekend met percentielen, waarbij alle waarden van laag naar hoog zijn gesorteerd. Lees meer over het (gewogen) gemiddelde, de mediaan, modus en percentielen.

Inkomensvergelijking binnen de gemeente Maassluis
Regionale vergelijking van het gemiddelde inkomen per inwoner.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld inkomen per jaar voor elke regio in Maassluis: buurt Kapelpolder is rood, andere buurten zijn blauw, wijken zijn geel en de gemeente is grijs.

Er zijn nog veel meer inkomensgegevens beschikbaar in de tabel met 250+ onderwerpen en de inkomensranglijst.

De regionale gezondheidsmonitor

Onderstaande grafieken tonen gegevens uit de regionale gezondheidsmonitor. De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners. De data uit het onderzoek komen van het RIVM en het CBS.

Inwoners met een goede gezondheid
67% procent van de inwoners van 18 jaar en ouder in de buurt Kapelpolder ervaart de eigen gezondheid als goed of zeer goed.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande lijngrafiek toont het percentage inwoners met een goede gezondheid in de buurt Kapelpolder per leeftijdsgroep. De gegevens wordt getoond voor de periode van 2012 tot en met 2024.

De RIVM gezondheidsmonitor biedt gezondheidsgegevens voor Nederland en per provincie, gemeente, wijk en buurt. Dit zijn gegevens over beperkingen, ervaren gezondheid, overgewicht, roken, drinken en mantelzorg.

Over de gezondheidsmonitor

De cijfers op deze pagina zijn afkomstig van het RIVM op basis van gegevens uit de Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen 2012, 2016, 2020 en de Corona Gezondheidsmonitor 2022 van GGD, CBS en RIVM. Er zijn data over monitoren met betrekking tot gezondheid, sociale situatie en leefstijl. Deze gegevens zijn er voor alle buurten, wijken, gemeenten, provincies en voor heel Nederland. Normaliter wordt dit onderzoek iedere vier jaar uitgevoerd. En in verband met Corona is er in 2022 een extra Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen uitgevoerd.

De data zijn door het RIVM en CBS gepubliceerd en waar nodig door OpenInfo omgerekend naar de regionale indelingen van 2025.

Bekijk alle definities uit de regionale gezondheidsmonitor.

Alcoholgebruik en roken
69% van de inwoners van 65 jaar of ouder in de buurt Kapelpolder geeft aan wel eens alcohol te drinken.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de onderwerpen in de categorie ‘Alcoholgebruik en roken’ uit de gezondheidsmonitor van het RIVM voor de buurt Kapelpolder. Hierbij wordt per onderwerp getoond wat het percentage inwoners in de buurt Kapelpolder is dat heeft aangegeven dat het onderwerp van toepassing is. Gebruik het filter boven de grafiek om de leeftijdsgroep van de inwoners te kiezen.

Bekijk de toelichting bij bovenstaande grafiek met de definities en de vragen voor de onderwerpen ‘rookt tabak’, ‘voldoet aan de alcoholrichtlijn’, ‘drinken’, ‘zwaar drinken’ en ‘overmatig drinken’.

Toelichting

Bekijk de aparte pagina over de gezondheid in de buurt Kapelpolder met de gegevens over meer dan 40 onderwerpen uit de regionale gezondheidsmonitor en met data over het gebruik van de WMO en de jeugdzorg in de buurt Kapelpolder.

Meer gezondheidsdata
Voertuigen en verkeer in de buurt Kapelpolder

Bekijk de beschikbare gegevens over geregistreerde voertuigen, elektrische auto’s en verkeersongevallen in de buurt Kapelpolder.

Aantal elektrische auto’s in de buurt Kapelpolder
Er zijn 39 elektrische auto’s in oktober 2026 in de buurt Kapelpolder.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal elektrische auto’s per maand in de buurt Kapelpolder op basis van de regionale voertuigdata van de RDW. Dit is de som van het aantal elektrische bedrijfsauto’s en het aantal elektrische personenauto’s.

Er zijn 39 elektrische auto’s in de buurt Kapelpolder. Dit is het totaal aantal in oktober 2026 bij de RDW op kenteken geregistreerde elektrische auto’s in de buurt Kapelpolder die op de batterij rijden en met een stekker opgeladen worden.

Toelichting op de regionale voertuigdata

Deze paragraaf toont data over de op kenteken geregistreerde voertuigen in de buurt Kapelpolder. Dit is regionale data van de RDW. De data is beschikbaar per soort voertuig, per energiebron (brandstof) en per maand. Deze gegevens worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent was dit op 1 oktober 2026. Bekijk de toelichting voor de bronbeschrijving en definities van de regionale voertuig data.

Toelichting Meer autodata
Voertuigen naar energiebron
Er zijn 629 voertuigen met ‘benzine’ als energiebron in de buurt Kapelpolder in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen per type energiebron (brandstof) dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt Kapelpolder geregistreerd staat.

Er zijn in totaal 907 op naam geregistreerde voertuigen in de buurt Kapelpolder (in oktober 2026).

Voertuigen naar soort
Er zijn 713 voertuigen van het type ‘personenauto’ in de buurt Kapelpolder in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen naar soort motorvoertuig dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt Kapelpolder geregistreerd staat.

Vergelijk het percentage auto’s per energiebron op de pagina met regionale voertuigdata.

Verkeersongevallen naar afloop
Er waren 10 verkeersongevallen in de buurt Kapelpolder in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal verkeersongevallen in de buurt Kapelpolder. Gebruik het filter boven de grafiek om het aantal ongevallen per afloop (materiële schade, letselschade of dodelijke afloop) te bekijken.


Onderstaande tabel laat zien hoeveel verkeersongevallen er in het jaar 2025 in de buurt Kapelpolder plaatsvonden, uitgesplitst naar afloop.

Afloop verkeersongevallenAantal verkeersongevallen in 2025
Totaal10
Materiële schade3
Letselschade7
Dodelijke afloop0

De dataset met verkeersongevallen BRON is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen de buurt Kapelpolder vallen.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Veiligheid in de buurt Kapelpolder

Bekijk de ontwikkeling en soorten van de geregistreerde misdaad in de buurt Kapelpolder op basis van data van de Politie en het CBS. De politiedata worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent op 15 september 2026. De beschrijvingen van de soorten misdrijven zoals de politie deze gebruikt zijn te vinden in de tabel met definities van de verschillende soorten delicten.

Meer misdaad
Totaal geregistreerde misdaad per maand of per jaar
Er zijn in 2025 in totaal 81 misdrijven in de buurt Kapelpolder geregistreerd.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Totaal aantal geregistreerde misdaden in de buurt Kapelpolder, 2012 tot en met 2025 (bij weergave van de gegevens per jaar) of maart 2025 tot en met augustus 2026 (bij weergave van de gegevens per maand).

In de buurt Kapelpolder zijn van 2012 tot en met 2025 in totaal 1.290 misdrijven geregistreerd. Deze misdrijven zijn ingedeeld naar 37 verschillende soorten delicten. In 2025 werden in de buurt Kapelpolder 81 misdrijven door de politie vastgelegd. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens per maand of per jaar te tonen.

Misdaden naar type delict
De meest voorkomende soorten misdrijven in de buurt Kapelpolder in 2025 zijn Ongevallen (weg) (12 delicten) en Vernieling cq. zaakbeschadiging (10 delicten).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal geregistreerde misdaden voor de tien meest voorkomende soorten delicten in 2025 in de buurt Kapelpolder.

Definities misdaad
Misdaad totaal per maand
In augustus 2026 zijn er 11 misdrijven in de buurt Kapelpolder geregistreerd.
Afbeelding van een warmtekaart (een heatmap in het Engels, een visuele weergave van data waarbij kleuren worden gebruikt om waarden weer te geven) met het totaal aantal misdrijven in de buurt Kapelpolder per maand en per jaar.

Bovenstaande warmtekaart geeft een visuele weergave van het totaal aantal door de politie geregistreerde misdrijven per maand in de buurt Kapelpolder over de afgelopen 6 jaar.

Alle gegevens zijn beschikbaar in het Excel document met politiedata als onderdeel van de download voor de gemeente Maassluis.

Misdaden per 1.000 inwoners
Er waren 18 misdrijven per 1.000 inwoners van het type ‘diefstal’ in 2025 in de buurt Kapelpolder.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Criminaliteit: aantal misdaden per 1.000 inwoners in 2025 in de buurt Kapelpolder.

De grafiek toont de meest recente gegevens over het aantal misdaden per 1.000 inwoners voor de buurt Kapelpolder. De gegevens over misdaden zijn hiertoe gegroepeerd in (1) het totaal aantal diefstallen (alle vormen, zoals diefstal uit woningen en schuren, diefstal van auto’s en fietsen en winkeldiefstal), (2) geweld en seksmisdrijven, (3) milieuovertredingen, (4) oplichting, (5) verkeersovertredingen, (6) vernielingen en misdrijven tegen de openbare orde en (7) alle overige misdrijven. De definities van alle verschillende soorten delicten met daarbij de categorie waarin deze zijn ingedeeld zijn te vinden in de bronbeschrijving van de politiedata.

Verkiezingen in de buurt Kapelpolder

Bekijk de beschikbare verkiezingsuitslagen en informatie over de stembureaus in de buurt Kapelpolder.

Uitslagen gemeenteraadsverkiezingen 2026
Stembureaus in de buurt Kapelpolder
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Verkiezingsuitslagen per stembureau met het aantal stemmen per partij bij de verkiezingen voor de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026. Gebruik het filter boven de grafiek om de uitslagen per stembureau weer te geven. Er waren bij deze verkiezingen 2 stembureaus in de buurt Kapelpolder.

Onderstaande grafiek toont het aantal stemmen per politieke partij dat bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 is uitgebracht. Er waren bij deze verkiezingen 2 stembureaus in de buurt Kapelpolder. Gebruik het filter boven de grafiek en toon de uitslagen voor elk van de 2 stembureaus in de buurt Kapelpolder.

Bekijk veel meer informatie over de verkiezingen op de pagina met alle 30 stembureaus in de gemeente Maassluis en op de pagina met alle verkiezingsuitslagen voor de gemeente Maassluis. En download alle verkiezingsdata in een Excel document als onderdeel van de uitgebreide informatie voor de gemeente Maassluis.

Stembureaus Maassluis
Adressen en leefomgeving in de buurt Kapelpolder

Bekijk gegevens over adressen, gebruiksdoelen, bouwperioden, dichtheid, de nabijheid van voorzieningen, energieverbruik en energielabels in de buurt Kapelpolder.

Informatie op basis van de BAG (de Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) van 1 juli 2026. De buurt Kapelpolder telt in totaal 825 adressen, met 823 verblijfsobjecten en 2 ligplaatsen (er zijn geen standplaatsen). Alle adressen in buurt Kapelpolder liggen binnen de bebouwde kom.

Adressen Maassluis
Adressen: gebruiksdoelen
In de buurt Kapelpolder zijn er 604 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel woonfunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor de buurt Kapelpolder.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 264 panden uit de bouwperiode 1900 tot 1925 in de buurt Kapelpolder.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor de buurt Kapelpolder. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 juli 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Dichtheid per km² van bevolking, adressen en auto’s

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt Kapelpolder voor 2025.


Onderstaande tabel toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt Kapelpolder voor 2025:

DichtheidNederlandBuurt Kapelpolder
Bevolking5363.676
Adressen2.0932.697
Autos2751.811

De data over het aantal inwoners-, adressen- en personenauto’s per vierkante kilometer land geven een beeld van ‘de mate van concentratie van menselijke activiteiten’ in de buurt Kapelpolder ten opzichte van het gemiddelde voor Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Toelichting
Gemiddelde afstand tot voorzieningen
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een huisartsenpraktijk in de buurt Kapelpolder is 0,7.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt Kapelpolder tot de dichtstbijzijnde voorziening. De gebruikte cijfers komen uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor 2025.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt Kapelpolder tot de dichtstbijzijnde voorziening voor 2025:

VoorzieningAfstand in km
Huisartsenpraktijk0,7
Supermarkt0,9
Restaurant0,5
Basisonderwijs1,0
Voortgezet onderwijs1,7
Bibliotheek1,5
Treinstation13,3
Sportterrein1,4
Bioscoop8,1
Museum1,3

De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting.

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen
Gemiddeld aardgas- en elektriciteitsverbruik per woning per jaar in de buurt Kapelpolder.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddeld energieverbruik per woning per jaar in de buurt Kapelpolder.


Onderstaande tabel toont het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik per type woning voor 2024 voor de buurt Kapelpolder:

Soort woningGemiddeld gasverbruikGemiddelde elektriciteitslevering per woning
Appartement6101.890
Tussenwoning6902.360
Hoekwoning9202.720
Twee-onder-één-kap woning1.3402.580
Vrijstaande woning1.6703.870
Koopwoning7302.500
Huurwoning7202.190

Data over het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik voor aardgas in m3. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen. Het verbruik van gas en elektra is ook bekend per woningtype, zie de tabel.

Toelichting Meer gas
Energielabels
De meest voorkomende energielabels in de buurt Kapelpolder zijn A (255 adressen) en B (177 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in de buurt Kapelpolder. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 oktober 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel A komt het meeste voor in de buurt Kapelpolder: 255 adressen hebben energielabel A. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente Maassluis bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Adressen in de buurt Kapelpolder
Tabel met 826 adressen in de buurt Kapelpolder.

Onderstaande tabel toont alle openbare ruimtes en alle unieke combinaties van straten en huisnummers voor de buurt Kapelpolder. Één straat kan in meer dan één buurt voorkomen. Vind de buurt bij je adres op de pagina met alle adressen voor de gemeente Maassluis.

Openbare ruimteHuisnummer(s)Postcode(s)WoonplaatsAantal adressen
A.E. Maasstraat1 t/m 283144CAMaassluis30
Ankerstraat1 t/m 163144EAMaassluis16
Arie Krijgsmanstraat1 t/m 253144RCMaassluis25
Binnenhaven--Maassluis0
Breugomslop2-Maassluis1
Cornelis van der Kolffstraat2 t/m 2033144RBMaassluis54
De Kolk--Maassluis0
De Noordgeer--Maassluis0
De Schans1 t/m 403144ETMaassluis40
Elektraweg1 t/m 93144CBMaassluis12
Esserstraat1 t/m 503144CC t/m 3144CDMaassluis47
Geerkade3 t/m 473144ECMaassluis23
Gijsbert Dirkzwagerstraat1 t/m 393144RGMaassluis20
Govert van Wijnkade1 t/m 273144ED t/m 3144EEMaassluis35
Haringkade--Maassluis0
Heldringstraat1 t/m 1013144CE t/m 3144CGMaassluis42
Hellinggat--Maassluis0
Hellinggatbrug--Maassluis0
Hellingkade1 t/m 153144EJMaassluis11
Hendrik Schoonbroodstraat1 t/m 243144RDMaassluis24
Industrieweg1 t/m 1063144CHMaassluis57
Jan Boudesteinstraat1 t/m 243144RAMaassluis24
Jan Stoorvogelstraat1 t/m 143144REMaassluis14
Kerkplein1 t/m 393144EKMaassluis10
Kerkstraat1 t/m 43144EBMaassluis4
Keucheniusstraat2 t/m 583144EM t/m 3144EPMaassluis61
Klaas Katerstraat1 t/m 143144CJMaassluis14
Koepaardbrug--Maassluis0
Mackayplein1 t/m 403144CKMaassluis33
Marnixkade1 t/m 43144ERMaassluis4
Mozartlaan1 t/m 33144NAMaassluis2
Nijverheidstraat2 t/m 333144CLMaassluis53
Olivierstraat23144ELMaassluis1
P.J. Troelstraweg1 t/m 1593144CW t/m 3144CXMaassluis56
Piersonstraat1 t/m 723144CM t/m 3144CRMaassluis67
Schansbrug--Maassluis0
Talmastraat2 t/m 783144CS t/m 3144CVMaassluis39
Westlandseweg13144CZMaassluis7

Bovenstaande tabel toont de gegevens voor 38 openbare ruimtes en 826 adressen in de buurt Kapelpolder. Dit zijn alle adressen en openbare ruimtes op basis van de BAG- en de topografische kaarten (BRT) van het Kadaster van 1 juli 2026.

Een openbare ruimte is een door de gemeente aangewezen gebied dat is ingericht en wordt onderhouden voor publiek gebruik. Dit kan bijvoorbeeld een straat, weg, plein, park, erf, spoorbaan of brug zijn. Zie de toelichting voor een verdere definitie. Klik op de naam van een openbare ruimte om de pagina met statistieken voor die ruimte weer te geven. Bekijk de definities van de soorten openbare ruimtes.

De BAG (Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Adressen Maassluis
Tabelgebruik:

  • Bekijk in de tabel alle openbare ruimtes en unieke combinaties van straten en huisnummers in deze buurt.
  • Zoek in de tabel met het zoekveld boven de tabel. De rijen worden hiermee gefilterd zodat alleen rijen waarin de zoekterm voorkomt zichtbaar blijven.
  • Sorteer de tabel door op een kolomtitel te klikken.
  • Blader door de tabel met de knoppen onder de tabel.
  • Op kleine schermen: de eerste kolom blijft staan, verschuif de tabel horizontaal om alle kolommen te zien.
Download de buurt-rapportage!
Download hier de PDF buurt-rapportage met 100 grafieken en kaarten!

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download de buurt-rapportage voor Buurt Kapelpolder. Met veel extra informatie in 100 kaarten en grafieken! Met regionale vergelijkingen en met onderwerpen uitgezet in de tijd. Als PDF document: makkelijk te bewaren, delen en printen.

Download!
Gebieden
Tabel met de gebieden die de buurt Kapelpolder ‘raken’.
Soort gebiedNaam gebiedAantal adressen
Postcode numeriek3144807
WoonkernMaassluis826
WoonplaatsMaassluis834
WijkKapelpolder834
GemeenteMaassluis834
ProvincieZuid-Holland834
WaterschapHoogheemraadschap van Delfland834
LandNederland834

Bovenstaande tabel toont de regionale gebieden die de buurt Kapelpolder ‘raken’ met het aantal adressen uit de buurt Kapelpolder dat in het betreffende gebied ligt.

Buurt Kapelpolder ‘raakt’ andere gebieden zoals bijvoorbeeld een woonplaats of waterschap wanneer de geometrieën van de buurt Kapelpolder en die van de andere gebieden elkaar overlappen of snijden. De gebieden zijn op basis van de gebiedsindelingen van het CBS van 2025 en de topografische kaarten van het Kadaster van 2026 bepaald. Klik op de naam van een gebied om de pagina met statistieken voor dat gebied weer te geven.

Alle onderwerpen en vergelijken

Bekijk de meest recente cijfers over meer dan 250 onderwerpen en vergelijk de buurt Kapelpolder met andere gebieden.

Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!
Kies een categorie en bekijk de bijbehorende onderwerpen.

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor de buurt Kapelpolder voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

Bedrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Bedrijfsvestigingen totaal330Aantal2025
A Landbouw, bosbouw en visserij5Aantal2025
B-F Nijverheid en energie70Aantal2025
G+I Handel en horeca85Aantal2025
H+J Vervoer, informatie en communicatie20Aantal2025
K-L Financiële diensten, onroerend goed15Aantal2025
M-N Zakelijke dienstverlening65Aantal2025
O-Q Overheid, onderwijs en zorg50Aantal2025
R-U Cultuur, recreatie, overige diensten25Aantal2025
% A Landbouw, bosbouw en visserij1,49%Percentage2025
% B-F Nijverheid en energie21%Percentage2025
% G+I Handel en horeca25%Percentage2025
% H+J Vervoer, informatie en communicatie6%Percentage2025
% K-L Financiële diensten, onroerend goed4,48%Percentage2025
% M-N Zakelijke dienstverlening19%Percentage2025
% O-Q Overheid, onderwijs en zorg15%Percentage2025
% R-U Cultuur, recreatie, overige diensten7,5%Percentage2025

De cijfers over bedrijven tonen het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt Kapelpolder, uitgesplitst naar bedrijfstak. Een vestiging is een locatie van een bedrijf, instelling of zelfstandige waar of van waaruit activiteiten worden uitgevoerd.

Bevolking
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Inwoners1.457Aantal2026
Mannen645Aantal2025
Vrouwen715Aantal2025
0 tot 15 jaar275Aantal2026
15 tot 25 jaar210Aantal2026
25 tot 45 jaar370Aantal2026
45 tot 65 jaar395Aantal2026
65 jaar of ouder225Aantal2026
Ongehuwd750Aantal2025
Gehuwd425Aantal2025
Gescheiden125Aantal2025
Verweduwd60Aantal2025
% Mannen47%Percentage2025
% Vrouwen53%Percentage2025
% 0 tot 15 jaar19%Percentage2026
% 15 tot 25 jaar14%Percentage2026
% 25 tot 45 jaar25%Percentage2026
% 45 tot 65 jaar27%Percentage2026
% 65 jaar of ouder15%Percentage2026
% Ongehuwd55%Percentage2025
% Gehuwd31%Percentage2025
% Gescheiden9,2%Percentage2025
% Verweduwd4,41%Percentage2025
Geboorten20Aantal2025
Geboorte relatief15Aantal per 1.000 inwoners2025
Sterftes15Aantal2025
Sterfte relatief10Aantal per 1.000 inwoners2025
Leerlingen PO160Aantal2025
Leerlingen VO90Aantal2025
Studenten MBO60Aantal2025
Studenten HBO30Aantal2025
Studenten WO10Aantal2025
Praktisch opleidingsniveau370Aantal2024
Middelbaar opleidingsniveau450Aantal2024
Hoger opleidingsniveau180Aantal2024
% Praktisch opleidingsniveau37%Percentage2024
% Middelbaar opleidingsniveau45%Percentage2024
% Hoger opleidingsniveau18%Percentage2024
Jongeren met jeugdzorg in natura45Aantal2024
% Jongeren met jeugdzorg11%Percentage2024
Wmo cliënten75Aantal2024
Wmo cliënten per 1.000 inwoners57Aantal per 1.000 inwoners2024
Bevolkingsdichtheid3.676Aantal per km²2025

De inwonersaantallen worden altijd op vijftallen afgerond, hierdoor kan het voorkomen dat een optelling van subgroepen (zoals inwoners naar geslacht of naar leeftijd) licht afwijkt van het totaal aantal inwoners.

Energie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning2.290Gemiddeld in kWh2024
Gemiddelde elektriciteitsteruglevering per woning510Gemiddeld in kWh2024
% Woningen met zonnestroom27%Percentage2024
% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmd8%Percentage2024
Gemiddelde elektriciteitslevering appartement1.890Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering tussenwoning2.360Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering hoekwoning2.720Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering twee-onder-één-kap woning2.580Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering vrijstaande woning3.870Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering huurwoning2.190Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering koopwoning2.500Gemiddeld in kWh2023
Gemiddeld aardgasverbruik per woning740Gemiddeld per m³2024
% Woningen met stadsverwarming0%Percentage2014
% Aardgasvrije woningen6%Percentage2024
% Aardgaswoningen91%Percentage2024
Gemiddeld aardgasverbruik appartement610Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik tussenwoning690Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik hoekwoning920Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik twee-onder-één-kap woning1.340Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik vrijstaande woning1.670Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik koopwoning730Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik huurwoning720Gemiddeld per m³2023
Publieke laadpalengeen dataAantalgeen data
Adressen zonder energielabel156Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel158Aantal2026
Adressen met definitief energielabel511Aantal2026
Energielabels A+++++0Aantal2026
Energielabels A++++0Aantal2026
Energielabels A+++14Aantal2026
Energielabels A++0Aantal2026
Energielabels A+8Aantal2026
Energielabels A255Aantal2026
Energielabels B177Aantal2026
Energielabels C124Aantal2026
Energielabels D23Aantal2026
Energielabels E13Aantal2026
Energielabels F24Aantal2026
Energielabels G31Aantal2026

De onderwerpen in de categorie energieverbruik tonen onder meer het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik en de energielabels van gebouwen in de buurt Kapelpolder. Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het minst energiezuinige label en A++++ het meest energiezuinige label.

Gezondheid-gedrag
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Rookt tabak24%Percentage2024
Voldoet aan de alcoholrichtlijn54%Percentage2024
Drinken68%Percentage2024
Zwaar drinken8%Percentage2024
Overmatig drinken5%Percentage2024
Overgewicht58%Percentage2024
Ernstig overgewicht (obesitas)21%Percentage2024
Voldoet aan de beweegrichtlijn43%Percentage2024
Wekelijks sporten47%Percentage2024
Lopen en/of fietsen naar school of werk46%Percentage2024
Lopen naar school of werk26%Percentage2024
Fietsen naar school of werk27%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Kapelpolder. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-overig
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Eenzaam52%Percentage2024
Ernstig eenzaam16%Percentage2024
Emotioneel eenzaam33%Percentage2024
Sociaal eenzaam38%Percentage2024
Matig/veel regie over het eigen leven85%Percentage2024
Moeite met rondkomen21%Percentage2024
Krijgt steun van anderen90%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door buren8%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door wegverkeer5%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg >50 km/uur4%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg <50 km/uur2%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door treinverkeer1%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door vliegverkeer1%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door windturbines1%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring wegverkeer3%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring treinverkeer0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring vliegverkeer0%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring buren6%Percentage2024
Tevreden met de woning83%Percentage2024
Tevreden met de woonomgeving77%Percentage2024
Tevreden met het groen in de omgeving60%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden binnen48%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden buiten44%Percentage2024
Vrijwilligerswerk18%Percentage2024
Mantelzorger14%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Kapelpolder. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-ziekte
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Goed ervaren gezondheid67%Percentage2024
Één of meer langdurige aandoeningen38%Percentage2024
Beperkt vanwege gezondheid37%Percentage2024
Ernstig beperkt vanwege gezondheid6%Percentage2024
Één of meerdere keren gevallen30%Percentage2024
Langdurige ziekte en beperkt34%Percentage2024
Lage veerkracht20%Percentage2024
Hoge veerkracht50%Percentage2024
Hoog risico op angst of depressie14%Percentage2024
Suïcide gedachten de laatste 12 maanden13%Percentage2024
(Heel) veel stress in afgelopen 4 weken24%Percentage2024
Één of meer lichamelijke beperkingen17%Percentage2020
Beperking in horen5%Percentage2020
Beperking in zien7%Percentage2020
Beperking in bewegen11%Percentage2020
Broze gezondheid32%Percentage2024
Broze metale gezondheid38%Percentage2024
Broze lichamelijke gezondheid31%Percentage2024
Broze gezondheid in het sociale domein30%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Kapelpolder. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Huishoudens
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huishoudens605Aantal2025
Eenpersoonshuishoudens200Aantal2025
Meerpersoonshuishoudens405Aantal2025
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen145Aantal2025
Meerpersoonshuishoudens met kinderen260Aantal2025
% Eenpersoonshuishoudens33%Percentage2025
% Meerpersoonshuishoudens67%Percentage2025
% Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen24%Percentage2025
% Meerpersoonshuishoudens met kinderen43%Percentage2025
Gemiddelde huishoudensgrootte2,3Gemiddeld aantal2025

Het aantal huishoudens betreft het aantal particuliere huishoudens op 1 januari van een jaar. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen in een woonruimte wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. De cijfers over huishoudens op wijk- en buurtniveau worden afgerond op vijftallen.

Inkomen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Werkzame beroepsbevolking710Aantal2024
Netto arbeidsparticipatie71%Percentage2024
% Werknemers83%Percentage2024
% Werknemers met vaste arbeidsrelatie55%Percentage2024
% Werknemers met flexibele arbeidsrelatie28%Percentage2024
% Zelfstandigen17%Percentage2024
Inkomensontvangers1.000Aantal2024
Inkomensontvangers per 1.000 inwoners749Aantal per 1.000 inwoners2024
Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger€35.100Gemiddeld in Euro2023
Gemiddeld inkomen per inwoner€26.800Gemiddeld in Euro2023
40% personen met laagste inkomen44%Percentage2024
20% personen met hoogste inkomen16%Percentage2024
% Personen in armoede3,5%Percentage2024
% Personen tot 25% boven armoedegrens12%Percentage2024
Gemiddeld huishoudinkomen€34.200euro2023
40% huishoudens met laagste inkomen41%Percentage2024
20% huishoudens met hoogste inkomen17%Percentage2024
% Huishoudens met een laag inkomen3,3%Percentage2023
% Huishoudens onder of rond sociaal minimum9,1%Percentage2023
% Huishoudens tot 110% van sociaal minimum15%Percentage2023
% Huishoudens tot 120% van sociaal minimum19%Percentage2023
Mediaan vermogen van particuliere huishoudens€23.400euro2024
Personen per soort uitkering - Bijstand50Aantal2025
Personen per soort uitkering - AO70Aantal2025
Personen per soort uitkering - WW20Aantal2025
Personen per soort uitkering - AOW190Aantal2025
% Personen per soort uitkering - Bijstand4%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AO5%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - WW1%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AOW14%Percentage2025

De inkomensgegevens beschrijven het inkomen van personen en particuliere huishoudens in de buurt Kapelpolder. Het besteedbaar inkomen is het bruto-inkomen verminderd met onder meer belastingen, premies en betaalde inkomensoverdrachten. Vanwege statistische geheimhouding worden niet voor ieder gebied inkomensgegevens gepubliceerd.

Migratie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland865Aantal2025
Herkomst buiten Nederland495Aantal2025
Herkomst Europa110Aantal2025
Herkomst buiten Europa385Aantal2025
% Herkomst Nederland64%Percentage2025
% Herkomst buiten Nederland36%Percentage2025
% Herkomst Europa8,1%Percentage2025
% Herkomst buiten Europa28%Percentage2025
Geboren in Nederland met herkomst Nederland865Aantal2025
Geboren in Nederland met herkomst Europa45Aantal2025
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa235Aantal2025
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland280Aantal2025
Geboren in Nederland1.145Aantal2025
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa70Aantal2025
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa150Aantal2025
Geboren buiten Nederland220Aantal2025
% Geboren in Nederland met herkomst Nederland64%Percentage2025
% Geboren in Nederland met herkomst Europa3,31%Percentage2025
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland21%Percentage2025
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa17%Percentage2025
% Geboren in Nederland84%Percentage2025
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa5,1%Percentage2025
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa11%Percentage2025
% Geboren buiten Nederland16%Percentage2025
Autochtoon895Aantal2022
Westers140Aantal2022
Niet-westers300Aantal2022
Nederlandse Antillen en Aruba40Aantal2022
Marokko45Aantal2022
Suriname55Aantal2022
Turkije85Aantal2022
Overig niet-westers80Aantal2022

De onderwerpen in de categorie migratie gaan over de herkomst en migratie van inwoners van de buurt Kapelpolder. De herkomst is gebaseerd op het geboorteland van de persoon en diens ouders. De migratiecijfers tonen onder meer vestiging, vertrek, immigratie en emigratie.

Misdrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Misdrijven81Aantal2025
Diefstal24Aantal2025
Geweld en seksmisdrijven10Aantal2025
Milieu overtredingen0Aantal2025
Oplichting9Aantal2025
Verkeersovertredingen20Aantal2025
Vernieling11Aantal2025
Overige misdrijven7Aantal2025
Misdrijven per 1.000 inwoners60Aantal per 1.000 inwoners2025
Diefstal per 1.000 inwoners18Aantal per 1.000 inwoners2025
Geweld en seksmisdrijven per 1.000 inwoners7Aantal per 1.000 inwoners2025
Milieu overtredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Oplichting per 1.000 inwoners7Aantal per 1.000 inwoners2025
Verkeersovertredingen per 1.000 inwoners15Aantal per 1.000 inwoners2025
Vernieling per 1.000 inwoners8Aantal per 1.000 inwoners2025
Overige misdrijven per 1.000 inwoners5Aantal per 1.000 inwoners2025

De cijfers over misdrijven tonen de door de politie geregistreerde misdrijven in de buurt Kapelpolder, zowel als aantal als omgerekend per 1.000 inwoners. Niet ieder gepleegd misdrijf wordt gemeld of geregistreerd.

Nabijheid voorzieningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand0,7Gemiddelde afstand in km2025
Huisartsenpraktijken binnen 1 km2,8Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 3 km4,1Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 5 km7Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpost afstand9,5Gemiddelde afstand in km2024
Apotheek afstand0,8Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuis met poli afstand1,4Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km2,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km3,1Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km18Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuis zonder poli afstand10Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km0,1Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km7Gemiddeld aantal2025
Supermarkt afstand0,9Gemiddelde afstand in km2025
Supermarkten binnen 1 km0,6Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 3 km8Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 5 km12Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand0,5Gemiddelde afstand in km2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km1,4Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km32Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km42Gemiddeld aantal2025
Warenhuis afstand1,1Gemiddelde afstand in km2025
Warenhuizen binnen 5 km2,0Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 10 km6Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 20 km36Gemiddeld aantal2025
Café afstand0,3Gemiddelde afstand in km2025
Cafés binnen 1 km3,9Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 3 km11Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 5 km18Gemiddeld aantal2025
Cafetaria afstand0,6Gemiddelde afstand in km2025
Cafetaria binnen 1 km1,9Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 3 km16Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 5 km26Gemiddeld aantal2025
Restaurant afstand0,5Gemiddelde afstand in km2025
Restaurants binnen 1 km5,1Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 3 km31Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 5 km44Gemiddeld aantal2025
Hotel afstand1,2Gemiddelde afstand in km2025
Hotels binnen 5 km4,0Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 10 km11Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 20 km130Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijf afstand1,0Gemiddelde afstand in km2025
Kinderdagverblijven binnen 1 km0,5Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 3 km12Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 5 km22Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang afstand1,0Gemiddelde afstand in km2025
Buitenschoolseopvang binnen 1 km0,9Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 3 km13Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 5 km24Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs afstand1,0Gemiddelde afstand in km2025
Basisonderwijs binnen 1 km0,6Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 3 km9,2Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 5 km16Gemiddeld aantal2025
Voortgezet onderwijs afstand1,7Gemiddelde afstand in km2024
Voortgezet onderwijs binnen 3 km2,0Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 5 km4,0Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 10 km12Gemiddeld aantal2024
VMBO afstand1,7Gemiddelde afstand in km2024
VMBO binnen 3 km2,0Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 5 km4,0Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 10 km12Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO afstand1,7Gemiddelde afstand in km2024
HAVO VWO binnen 3 km2,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 5 km3,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 10 km7,1Gemiddeld aantal2024
Openbaar groen afstand0,5Gemiddelde afstand in km2017
Park of plantsoen afstand0,5Gemiddelde afstand in km2017
Dagrecreatief terrein afstand1,4Gemiddelde afstand in km2017
Bos afstand2,4Gemiddelde afstand in km2017
Open natuurlijk terrein afstand0,9Gemiddelde afstand in km2017
Open droog natuurlijk terrein afstand12Gemiddelde afstand in km2017
Open nat natuurlijk terrein afstand0,9Gemiddelde afstand in km2017
Semi-openbaar groen afstand1,2Gemiddelde afstand in km2017
Sportterrein afstand1,4Gemiddelde afstand in km2017
Volkstuin afstand1,8Gemiddelde afstand in km2017
Verblijfsrecreatief terrein afstand2,4Gemiddelde afstand in km2017
Begraafplaats afstand1,2Gemiddelde afstand in km2017
Recreatief binnenwater afstand3,6Gemiddelde afstand in km2017
Oprit hoofdverkeersweg afstand2,1Gemiddelde afstand in km2025
Treinstation afstand13Gemiddelde afstand in km2025
Belangrijk overstapstation afstand17Gemiddelde afstand in km2025
Bibliotheek afstand1,5Gemiddelde afstand in km2025
Zwembad afstand2,5Gemiddelde afstand in km2025
Kunstijsbaan afstand17Gemiddelde afstand in km2025
Podiumkunsten afstand1,5Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 10 km3,8Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 20 km28Gemiddeld aantal2024
Poppodium afstand8,7Gemiddelde afstand in km2024
Bioscoop afstand8,1Gemiddelde afstand in km2025
Bioscopen binnen 5 km0,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 20 km11Gemiddeld aantal2025
Sauna afstand9,3Gemiddelde afstand in km2025
Zonnebank afstand2,7Gemiddelde afstand in km2025
Museum afstand1,3Gemiddelde afstand in km2024
Musea binnen 5 km2,0Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 10 km3,0Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 20 km32Gemiddeld aantal2024
Attractie afstand3,4Gemiddelde afstand in km2025
Attracties binnen 10 km3,0Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 20 km18Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 50 km46Gemiddeld aantal2025
Brandweerkazerne afstand0,5Gemiddelde afstand in km2025

Het CBS publiceert gegevens over de nabijheid van voorzieningen voor inwoners van de buurt Kapelpolder. De afstanden zijn gemiddelden over de weg en de nabijheidsindicatoren tonen hoeveel voorzieningen binnen een bepaalde afstand beschikbaar zijn.

Omgeving
OnderwerpWaardeEenheidJaar
RegiocodeBU05560401Code2025
RegionaamKapelpolderNaam2025
Soort regioBuurtCategorisch type2025
Sorteercode05560401Code2025
Oppervlakte totaal41Aantal hectaren2025
Oppervlakte land37Aantal hectaren2025
Oppervlakte water4Aantal hectaren2025
Mate van stedelijkheid1Indicator 1-52025
Omgevingsadressendichtheid2.697Gemiddeld aantal per km²2025
Adressen totaal825Aantal2026
Adressen met postcode813Aantal2026
Adressen met woonfunctie604Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie9Aantal2026
Adressen met celfunctie0Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie10Aantal2026
Adressen met industriefunctie129Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie23Aantal2026
Adressen met logiesfunctie0Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie1Aantal2026
Adressen met sportfunctie2Aantal2026
Adressen met winkelfunctie45Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie20Aantal2026
Verblijfsobjecten823Aantal2026
Ligplaatsen2Aantal2026
Standplaatsen0Aantal2026
Panden met adres633Aantal2026
Adressen met pand821Aantal2026
Percelen met adres290Aantal2026
Adressen met perceel825Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom825Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom0Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom604Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom0Aantal2026
Panden met adres voor 1700geen dataAantal2026
Panden met adres 1700 tot 1900geen dataAantal2026
Panden met adres 1900 tot 1925geen dataAantal2026
Panden met adres 1925 tot 1950geen dataAantal2026
Panden met adres 1950 tot 1970geen dataAantal2026
Panden met adres 1970 tot 1980geen dataAantal2026
Panden met adres 1980 tot 1990geen dataAantal2026
Panden met adres 1990 tot 2000geen dataAantal2026
Panden met adres 2000 tot 2010geen dataAantal2026
Panden met adres 2010 tot 2020geen dataAantal2026
Panden met adres 2020 en latergeen dataAantal2026
Adressen met pand voor 17005Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 190034Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 1925289Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 195018Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 197096Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 198013Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 199057Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 2000203Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 201057Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 202033Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later16Aantal2026
Postcodegebied3144CA-3144RGNaam2026
Meest voorkomende postcode3144Naam2026
Dekkingspercentage meest voorkomende postcode100%Percentage2026

De onderwerpen in de categorie omgeving beschrijven onder meer de oppervlakte, het aantal adressen, de bevolkingsdichtheid en de omgevingsadressendichtheid van de buurt Kapelpolder.

Verkeersongevallen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal10Aantal2025
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade3Aantal2025
Verkeersongevallen letselschade7Aantal2025
Verkeersongevallen dodelijk0Aantal2025

De gegevens over verkeersongevallen in de buurt Kapelpolder zijn gebaseerd op de registratie van verkeersongevallen door Rijkswaterstaat.

Vervoer
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Personenauto’s totaal670Aantal2025
Personenauto’s - brandstof benzine545Aantal2025
Personenauto’s - overige brandstof125Aantal2025
Personenauto’s per huishouden1,12Aantal2025
Personenauto’s naar oppervlakte1.811Aantal2025
Motorfietsen45Aantal2025

De vervoersgegevens tonen onder meer het aantal personenauto’s en andere voertuigen in de buurt Kapelpolder. De voertuiggegevens zijn gebaseerd op het Nederlandse kentekenregister van de RDW.

Woningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad597Aantal2025
Woningen per 1.000 inwoners439Aantal per 1.000 inwoners2025
Nieuwbouw woningen0Aantal2025
Niet-woningvoorraad216Aantal2025
Nieuwbouw niet-woningen0Aantal2025
Gemiddelde woningwaarde€303.000Gemiddeld in Euro2025
Woningwaarde klasse€300.000 tot €350.000Categorisch type2025
Eengezinswoningen448Aantal2025
Meergezinswoningen149Aantal2025
Koopwoningen257Aantal2025
Huurwoningen340Aantal2025
Huurwoningen woningcorporaties322Aantal2025
Huurwoningen overige verhuurders18Aantal2025
Eigendom onbekend0Aantal2025
Bewoond579Aantal2025
Onbewoond18Aantal2025
% Koopwoningen43%Percentage2025
% Huurwoningen57%Percentage2025
% Huurwoningen woningcorporaties54%Percentage2025
% Huurwoningen overige verhuurders3%Percentage2025
% Eigendom onbekend0%Percentage2025
% Eengezinswoningen75%Percentage2025
% Meergezinswoningen25%Percentage2025
% Bewoond97%Percentage2025
% Onbewoond3%Percentage2025
Appartementen152Aantal2026
Tussenwoningen337Aantal2026
Hoekwoningen94Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen12Aantal2026
Vrijstaande woningen9Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen25%Percentage2026
% Tussenwoningen56%Percentage2026
% Hoekwoningen16%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen2,0%Percentage2026
% Vrijstaande woningen1,0%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 1945323Aantal2026
Woningen 1945 tot 196528Aantal2026
Woningen 1965 tot 19751Aantal2026
Woningen 1975 tot 19851Aantal2026
Woningen 1985 tot 199552Aantal2026
Woningen 1995 tot 2005172Aantal2026
Woningen 2005 tot 20150Aantal2026
Woningen 2015 tot 202527Aantal2026
Woningen 2025 en later0Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend0Aantal2026
% Woningen voor 194553%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 19655%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 19750,0%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 19850,0%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 19959%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 200528%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 20150,0%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 20254,0%Percentage2026
% Woningen 2025 en later0,0%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend0,0%Percentage2026

De woningcijfers voor de buurt Kapelpolder komen voornamelijk van het CBS en de BAG. Ze beschrijven onder meer de woningvoorraad, woningtypen, bouwperioden, eigendom en gemiddelde WOZ-waarde. Cijfers op wijk- en buurtniveau kunnen zijn afgerond op vijftallen.

Download de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren als Excel document. Alle woonplaatsen, wijken en buurten zijn onderdeel van de download voor de gemeente Maassluis. Er is ook een download met alle gemeente-, wijk- en buurtgegevens voor heel Nederland.

Selecteer op een groot scherm een categorie in het menu naast de tabel. Gebruik op een klein scherm de keuzelijst boven de tabel.

Tabelgebruik:

  • Kies een categorie om alleen de onderwerpen uit dat deel van de tabel te tonen.
  • Op grote schermen staat de categoriekeuze naast de tabel; op kleine schermen staat deze erboven.
  • Verschuif de tabel op kleine schermen horizontaal om alle kolommen te bekijken.
Top 5 buurt Kapelpolder: kenmerken met het grootste verschil ten opzichte van Nederland
#KenmerkWaardeWaarde NLVerschilVerschil NLScore
1% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa17%8,5%8,8%4,27%2,07
2% Woningen 1995 tot 200528%10%18%9,4%1,92
3% Woningen voor 194553%18%35%19%1,82
4% Personen tot 25% boven armoedegrens12%6,4%5,7%3,23%1,77
5% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland21%12%8,7%5,2%1,69

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Maassluis.

RegioSoort regio% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa% Woningen 1995 tot 2005% Woningen voor 1945% Personen tot 25% boven armoedegrens% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland
KapelpolderBuurt17%28%53%12%21%
NederlandLand8,5%10%18%6,4%12%
MaassluisGemeente13%7%8%7,3%16%
ComponistenbuurtBuurt15%37%0,0%15%18%
KoningshoekBuurt9,5%2,0%0,0%4,4%12%

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Maassluis.

Top 5 kenmerken buurt Kapelpolder:

De eerste tabel toont de vijf meest kenmerkende onderwerpen voor buurt Kapelpolder. Op deze onderwerpen verschilt buurt Kapelpolder relatief het meest van de rest van Nederland. De vergelijking gebruikt de meest recent beschikbare gegevens per onderwerp.

Regio’s:

De tweede tabel toont de waarden voor de top 5 kenmerken per regio. Getoonde regio’s: buurt Kapelpolder, Nederland, de gemeente, de wijk en de andere buurten binnen de wijk. Hierbij staan de kenmerken in de kolommen en de vergelijkingsgebieden in de rijen.

Berekening van de grootste verschillen:

Het relatieve verschil is berekend als verschilscore. De verschilscore vergelijkt het verschil voor Kapelpolder met het gemiddelde verschil voor Nederland. Zo worden de onderwerpen geselecteerd die relatief het sterkst van het Nederlandse gemiddelde afwijken.

De kolommen van de eerste tabel tonen de rekenstappen. ‘Waarde’ is de waarde voor Kapelpolder, ‘Waarde NL’ het Nederlandse gemiddelde, ‘Verschil’ het verschil tussen beide waarden, ‘Verschil NL’ de gemiddelde afwijking in Nederland en ‘Score’ de daaruit berekende verschilscore.

De verschilscores zijn voor ruim 70 onderwerpen berekend. Uit de onderwerpen met de hoogste scores worden de vijf meest interessante onderwerpen gekozen. Hierdoor worden tegengestelde of vrijwel gelijke onderwerpen niet dubbel getoond en wordt het ontbreken van een onderwerp niet als kenmerk gepresenteerd. Als er bijvoorbeeld relatief veel vrouwen zijn, wordt niet ook automatisch het lage aandeel mannen getoond. Een sterk afwijkende bedrijfstak wordt alleen getoond als deze oververtegenwoordigd is.

Alle verschilscores voor alle wijken en buurten in buurt Kapelpolder staan in de uitgebreide download voor Maassluis.

Data en bronnen

Bekijk de gebruikte open databronnen en definities en download uitgebreide regionale datasets over de buurt Kapelpolder.

Download alle regionale data
Download de uitgebreide datasets voor de gemeente Maassluis.
Afbeelding van Excel documenten uit de download met regionale data.

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download uitgebreide informatie in handige Excel-overzichten voor de gemeente Maassluis. De download bevat regionale statistieken, adressen, verkiezingsuitslagen, misdaadcijfers, detail leeftijdsgegevens en meer.

Download ook de PDF buurt-rapportage voor de buurt Kapelpolder met 100 kaarten en grafieken.

Download!
Gebruikte open data bronnen
Bronvermelding en definities

Veel gegevens op deze pagina komen uit verschillende datasets met regionale cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hierbij is een groot aantal datasets gecombineerd. De meest recente gegevens zijn bijgewerkt tot en met 18 september 2026. Daarnaast zijn diverse andere officiële databronnen gebruikt, waaronder het Kadaster, de Kiesraad, de Politie en het RIVM.

Bronnen & definities
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Blijf op de hoogte

Ontvang een e-mail als de informatie is bijgewerkt. Maximaal 2 per jaar en niets anders dan dat.

Inschrijven
Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron