Statistieken buurt Mekkelholt

Statistieken buurt Mekkelholt

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Mekkelholt in de gemeente Enschede Vlag van de gemeente Enschede. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Verken alle cijfers over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Mekkelholt in de gemeente Enschede Vlag van de gemeente Enschede. Bekijk de gegevens over inwoners, woningen, de leefomgeving en meer. Met duidelijke grafieken, tabellen, kaarten en uitleg bij de data.

Kaart van de buurt Mekkelholt.Bekijk kaart
Buurt Mekkelholt in het kort

Bekijk de belangrijkste cijfers, de kaart en een korte toelichting over de buurt Mekkelholt.

Kerncijfers van de buurt Mekkelholt
Adressen, panden, percelen, woningen, huishoudens en inwoners.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van de belangrijkste cijfers van het Kadaster en het CBS voor de buurt Mekkelholt.


Onderstaande tabel toont de belangrijkste cijfers van het CBS en het Kadaster voor de buurt Mekkelholt.

OnderwerpAantalBronJaar data
Adressen met postcode1.603Kadaster2026
Adressen met woonfunctie1.541Kadaster2026
Panden met adres770Kadaster2026
Percelen met adres575Kadaster2026
Woningvoorraad1.540CBS2025
Huishoudens1.445CBS2026
Inwoners2.760CBS2026

Op deze pagina vind je een kaart van de buurt Mekkelholt en de data over meer dan 250 onderwerpen voor de buurt Mekkelholt.

Definities
Aantal inwoners op de kaart van de buurt Mekkelholt
Kaart van de omgeving van de buurt Mekkelholt.
Afbeelding van de buurt Mekkelholt op de kaart.

Kaart van de wijk 04 Enschede Noord met het aantal inwoners per buurt in 2026. De cijfers op de kaart geven de volgende buurten weer: 1: Drienerveld-U.T., 2: Deppenbroek, 3: Voortman-Amelink, 4: Bolhaar, 5: Mekkelholt, 6: Roombeek-Roomveldje, 7: Walhof-Roessingh.

Bekijk de statistieken voor alle 82 gebieden binnen de gemeente Enschede via de overzichtspagina van de gebieden in de Enschede.

Overzicht gebieden Meer Enschede
Over de buurt Mekkelholt

De buurt Mekkelholt ligt binnen de wijk Enschede-Noord in de gemeente Enschede. De meest voorkomende postcode in de buurt Mekkelholt is postcode 7523.

Er zijn 1.698 adressen en 1.540 woningen in de buurt Mekkelholt in de gemeente Enschede. 73% van de woningen in de buurt is een huurwoning. De woningen hebben een gemiddelde WOZ waarde van €248.000. Er wonen 2.760 inwoners in de buurt Mekkelholt, met een aanzienlijk deel (31%) in de leeftijdsgroep van 25 tot 45 jaar. Buurt Mekkelholt telt 1.445 huishoudens van gemiddeld 1,8 personen. Verder zijn er 960 personenauto’s en 230 bedrijfsvestigingen geregistreerd in de buurt Mekkelholt.

Buurt Mekkelholt heeft een oppervlakte van 39 hectare land (honderd hectare is één vierkante kilometer, 1 km2). De gemiddelde dichtheid van adressen is 2.651 adressen per km2.

Blijf op de hoogte

Ontvang een e-mail als er nieuwe cijfers zijn op de pagina Buurt Mekkelholt.

Wonen in de buurt Mekkelholt

Bekijk de woningvoorraad, woningkenmerken, woningtypen en de ontwikkeling van de gemiddelde WOZ-waarde in de buurt Mekkelholt.

Kenmerken van de 1.540 woningen in de buurt Mekkelholt
Er zijn 1.540 woningen in de buurt Mekkelholt.
Informatie over de woningen in deze regio op basis van open data van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Kadaster. Afbeelding met 4 taart diagrammen.

De vier bovenstaande taartdiagrammen tonen het percentage woningen naar verschillende woningkenmerken. Beschikbare kenmerken zijn eigendom, bewoning, type, soort woning en bouwperiode. Het jaar waar de data voor gelden staat in het midden van de grafiek. Klik op de afbeelding om deze groter weer te geven.

Bekijk onderstaande toelichting voor de definities van de woningkenmerken. En bekijk de woningkenmerken per buurt in de gemeente Enschede in een interactieve tabel.

Toelichting
Woningwaarde per jaar
De gemiddelde WOZ waarde in de buurt Mekkelholt was €248.000 in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar in de buurt Mekkelholt.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde WOZ woningwaarde per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Mekkelholt:

JaarGemiddelde WOZ woningwaarde Buurt Mekkelholt% verschil
2025€248.0000,81%
2024€246.0004,24%
2023€236.00023%
2022€192.00012%
2021€172.0008,2%
2020€159.0006%
2019€150.0009,5%
2018€137.0006,2%
2017€129.0006,6%
2016€121.0000,83%
2015€120.0003,45%
2014€116.000-11%
2013€131.000geen data

De gemiddelde WOZ woningwaarde in de buurt Mekkelholt is met €117.000 gegroeid van €131.000 in 2013 tot €248.000 in 2025 (dat is een toename van 89%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2025 was €9.750 (5,7%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een duidelijk stijgende trend: De cijfers groeien bijna ieder jaar.

Bekijk ook de ranglijst van de woningwaarden per buurt in de gemeente Enschede.

Toelichting
Download een schat aan informatie
  • PDF buurt-rapportage voor de buurt Mekkelholt met 100 kaarten en grafieken.
  • Uitgebreide informatie in handige Excel overzichten voor de gemeente Enschede.
  • Meer dan 250 onderwerpen voor Nederland en alle provincies, gemeenten, wijken en buurten in Nederland.
Woningwaarde en 65-plussers per gebied
De gemiddelde woningwaarde in de buurt Mekkelholt is €248.000, het percentage inwoners van 65 jaar en ouder is 21% en er zijn 1.540 woningen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde woningwaarde per regio op de horizontale as. Deze is afgezet tegen het percentage inwoners van 65 jaar en ouder op de verticale as. Iedere regio wordt als cirkel weergegeven. De omvang van de cirkels hangt af van het aantal woningen in een gebied: hoe meer woningen, hoe groter de cirkel.

Woningwaarde ten opzichte van inwoners van 65 jaar en ouder per gebied, de volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (grijs), provincie Overijssel (bruin), gemeente Enschede (geel), 10 wijken (oranje) en 66 buurten (blauw). De buurt Mekkelholt wordt in het rood weergegeven. Klik op de naam van een cirkel om de gegevens voor dat gebied weer te geven.

Soorten woningen
Appartementen komen het meeste voor in de buurt Mekkelholt: er zijn 964 adressen met het woningtype appartementen.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont het aantal en percentage woningen naar type in de buurt Mekkelholt.

De gegevens over soorten woningen zijn gebaseerd op de Kadaster woningtypering en de gegevens over stand- en ligplaatsen van het Kadaster. Het soort woning is geografisch-algoritmisch bepaald voor panden waarin een woning is huisvest (panden met een woonfunctie als gebruiksdoel). De gegevens gelden voor de situatie op 1 juli 2026.

Bevolking in de buurt Mekkelholt

Bekijk de samenstelling en ontwikkeling van de bevolking in de buurt Mekkelholt, met cijfers over inwoners, leeftijd, burgerlijke staat, huishoudens, migratieachtergrond, opleidingsniveau, geboorte en sterfte.

Bekijk ook de maandelijkse bevolkingsontwikkeling in de gemeente Enschede.

Aantal inwoners per jaar
De buurt Mekkelholt telt 2.760 inwoners in 2026.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Mekkelholt. De gegevens lopen van 2013 tot en met 2026.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Mekkelholt:

JaarAantal inwoners de buurt Mekkelholt% verschil
20262.760-0,54%
20252.7750,36%
20242.7650,73%
20232.7452,04%
20222.6903,07%
20212.6102,15%
20202.5550,0%
20192.5552,2%
20182.500-2,15%
20172.555-1,16%
20162.585-0,58%
20152.6003,79%
20142.5050,4%
20132.495geen data

Het aantal inwoners in de buurt Mekkelholt is met 265 inwoners gegroeid van 2.495 inwoners in 2013 tot 2.760 inwoners in 2026 (dat is een grote groei van 11%). Het gemiddelde verschil per jaar over de hele periode van 2013 tot en met 2026 was 20 inwoners (0,79%). De ontwikkeling van de data in de tijd volgt een licht stijgende trend: De cijfers stijgen meer wel dan niet.

Het aantal inwoners is het aantal personen zoals op 1 januari in het bevolkingsregister vastgelegd. Bekijk ook de tabel met het aantal inwoners per buurt in de gemeente Enschede.

Beschrijving van de ontwikkeling van het aantal inwoners in de buurt Mekkelholt:

In 2013 telde de buurt Mekkelholt 2.495 inwoners. Het aantal van 2.495 inwoners is het minimum in de hele periode waarover de inwonersdata beschikbaar zijn. In 2025 is het aantal gestegen tot 2.775 inwoners. De stijging ten opzichte van 2013 is 280 (11%), het verschil ten opzichte van het vorige jaar (2024) is 10 (0,36%). Het aantal van 2.775 inwoners is het hoogste aantal inwoners in de hele periode van 2013 tot en met 2026. In 2026 telde de buurt Mekkelholt 2.760 inwoners.

Inwoners per leeftijdsgroep in de buurt Mekkelholt
De grootste getoonde leeftijdsgroep in de buurt Mekkelholt is 25 tot 45 jaar, met 31% van de inwoners.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, leeftijdsgroepen: aantal inwoners op 1 januari 2026 per leeftijdsgroep.

De grafiek toont de leeftijdsgroepen. Het aantal inwoners is ook per individueel levensjaar beschikbaar (alleen de inwoners van 105 jaar en ouder vormen 1 groep). De inwoners naar leeftijd zijn er tot op buurtniveau in het document met leeftijdsgegevens in de download voor de gemeente Enschede.

Burgerlijke staat in de buurt Mekkelholt
Deze grafiek laat zien hoeveel inwoners getrouwd, niet getrouwd, gescheiden of verweduwd zijn.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking, burgerlijke staat: aantal en percentage inwoners op 1 januari 2026 naar burgerlijke staat.

Onderverdeling van de bevolking in de buurt Mekkelholt naar de situaties ‘Ongehuwd’, ‘Gehuwd’, ‘Gescheiden’ en ‘Verweduwd’.

Toelichting
Soorten huishoudens
In 2026 waren er 1.445 huishoudens in de buurt Mekkelholt. Er waren 795 eenpersoonshuishoudens en 650 meerpersoonshuishoudens (afgerond op vijftallen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand taartdiagram toont de verdeling naar soorten huishoudens voor de buurt Mekkelholt. De gegevens gelden voor 2026.

De cijfers gaan over de particuliere huishoudens op 1 januari 2026. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. In deze grafiek worden de huishoudens onderverdeeld in eenpersoonshuishoudens, meerpersoonshuishoudens zonder kinderen en meerpersoonshuishoudens met kinderen. De cijfers over huishoudens zijn afgerond op vijftallen.

Inwoners naar land van herkomst per jaar
Gegevens over de herkomstgebieden van de inwoners in de buurt Mekkelholt.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Autochtoon of migratieachtergrond in Nederland voor de periode van 2013 tot en met 2026: Bovenstaande grafiek toont de verdeling van de bevolking naar herkomst uit Nederland, herkomst uit Europa en herkomst van buiten Europa in de buurt Mekkelholt per jaar.


Onderstaande tabel toont het aantal inwoners maar herkomst per jaar op basis van de data van het CBS voor de buurt Mekkelholt:

JaarHerkomst NederlandHerkomst EuropaHerkomst buiten Europa
20261.625340800
20251.640345785
20241.660355750
20231.680345725
20221.65500
20211.615321674
20201.600308647
20191.630298627
20181.610287603
20171.650292613
20161.665297623
20151.650306644
20141.603291611
20131.597290608

In 2026 was de herkomst van inwoners in de buurt Mekkelholt als volgt verdeeld: herkomst uit Nederland: 59%, herkomst uit Europese landen: 12% en herkomst uit landen buiten Europa: 29% En in 2013 was de verdeling van inwoners naar herkomstgebied als volgt: herkomst uit Nederland: 64%, herkomst uit Europa: 12% en herkomst van buiten Europa: 24%.

Toelichting Meer migratie
Migratie herkomstlanden

Bekijk ook de detailinformatie over het aantal inwoners in Nederland naar land van herkomst.

Landen van herkomst
Migratie achtergrond: Geboortelanden en herkomstlanden
Van de inwoners van de buurt Mekkelholt is 77% in Nederland geboren (gegevens 2026).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bevolking in de buurt Mekkelholt: de grafiek toont het aantal inwoners in 2025, onderverdeeld naar geboorteland en herkomstland. Gebruik het filter om een categorie te selecteren.

De cijfers over de migratieachtergrond van inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS.

Toelichting
Geboorte per 1.000 inwoners
Er zijn 5 baby’s per 1.000 inwoners geboren in 2025 in de buurt Mekkelholt.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal levend geboren babies per 1.000 inwoners in de buurt Mekkelholt.

De cijfers over de geboortes per 1.000 aantal inwoners zijn berekend door het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december te delen door het aantal inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

Er waren in de gemeente Enschede als geheel 132 geboortes in augustus 2026. Bekijk de pagina met maandelijkse bevolkingscijfers voor de gemeente Enschede.

Cijfers over geboorte

De cijfers over het relatieve aantal geboortes zijn gebaseerd op data van het CBS. Als basis hiervoor is het aantal levendgeborenen van 1 januari tot en met 31 december in verhouding tot het aantal inwoners op 1 januari van een jaar in de buurt Mekkelholt genomen. Het relatieve aantal geboorten kan hoger uitvallen dan verwacht op basis van het inwonertal. Het relatieve cijfer betreft namelijk het aantal geboorten gedurende het jaar ten opzichte van het aantal inwoners op 1 januari. In nieuwbouwwijken kan het aantal inwoners sterk groeien in een jaar. Zo kunnen er in 1 jaar 10 kinderen geboren worden in een wijk waarin op 1 januari slechts 10 inwoners wonen, maar aan het eind van het jaar bijvoorbeeld 200 inwoners.

Sterfte per 1.000 inwoners
Er zijn 20 personen per 1.000 inwoners overleden in 2025 in de buurt Mekkelholt.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal sterftes per 1.000 inwoners in de buurt Mekkelholt.

De cijfers over de sterfte per 1.000 aantal inwoners zijn gebaseerd op data van het CBS. De relatieve sterfte is bepaald als het aantal overledenen van 1 januari tot en met 31 december, per 1.000 inwoners op 1 januari van het betreffende jaar.

In augustus 2026 zijn in de gemeente Enschede als geheel 116 inwoners overleden. Bekijk de maandelijkse sterftecijfers voor de gemeente Enschede.

Meer sterfte
Onderwijs in de buurt Mekkelholt

Bekijk de kinderopvang- en onderwijslocaties, gemiddelde reisafstanden, aantallen leerlingen en studenten en de ontwikkeling van het aantal scholen in de buurt Mekkelholt. Dit is een kleine selectie uit de datasets over het onderwijs. Bekijk véél meer informatie over het onderwijs op AlleCijfers.

Kinderopvang- en onderwijslocaties in de buurt Mekkelholt
Buurt MekkelholtWijk 04 Enschede NoordGemeente Enschede
Aantal kinderopvanglocaties316229
Aantal kindplaatsen707244.895
Aantal vestigingen basisonderwijs01360
Aantal leerlingen basisonderwijs02.20412.785
Aantal vestigingen voortgezet onderwijs1319
Aantal leerlingen voortgezet onderwijs4811.6068.556
Aantal opleidingen middelbaar beroepsonderwijs0012
Aantal studenten middelbaar beroepsonderwijs003.715
Aantal opleidingen hoger onderwijs00109
Aantal studenten hoger onderwijs0027.116

Bovenstaande tabel toont data van het LRK en DUO over kinderopvang en onderwijs. De gegevens zijn bijgewerkt tot en met 1 oktober 2026.

Het aantal leerlingen betreft het aantal dat onderwijs volgt op een school in de buurt Mekkelholt. Op de pagina’s over het basisonderwijs en over de middelbare scholen zijn ook gegevens beschikbaar over het huisadres van leerlingen ten opzichte van het adres van de schoolvestigingen.

Gemiddelde afstanden kinderopvang en onderwijs
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een basisschool in de buurt Mekkelholt is 0,6 kilometer.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaand staafdiagram toont de gemiddelde afstand in kilometers over de weg tot kinderdagverblijven, buitenschoolseopvang, basisonderwijs, voortgezet onderwijs totaal, VMBO scholen en HAVO VWO scholen. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens voor verschillende soorten locaties te tonen. De gebruikte cijfers komen van uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor de situatie in 2025.


Onderstaande tabel de gemiddelde afstand in kilometers voor verschillende soorten locaties voor kinderopvang en onderwijs. De gegevens worden getoond per (vergelijkings)gebied en gelden voor 2025.

RegioKinderdagverblijfBuitenschoolseopvangBasisonderwijsVoortgezet onderwijsVMBOHAVO VWO
Nederland0,70,70,82,52,63,4
Provincie Overijssel0,80,80,82,52,74,0
Gemeente Enschede0,60,70,71,61,62,0
Wijk 04 Enschede Noord0,60,60,81,01,01,5
Buurt Walhof-Roessingh0,60,81,00,60,60,7
Buurt Bolhaar0,70,70,70,90,90,9
Buurt Roombeek-Roomveldje0,50,40,40,91,01,1
Buurt Mekkelholt0,60,30,60,60,61,0
Buurt Deppenbroek0,40,40,40,60,61,5
Buurt Voortman-Amelink0,60,90,90,90,92,2
Buurt Drienerveld-U.T.0,80,82,22,22,23,3

Deze grafiek toont een regionale vergelijking van de gemiddelde reisafstanden voor inwoners van hun woonadres naar de dichtstbijzijnde locaties voor kinderopvang, basisonderwijs en voortgezet onderwijs. De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting. In de grafiek zie je de gegevens voor de buurt Mekkelholt in vergelijking tot andere gebieden. De volgende gebieden worden in de grafiek weergegeven: Nederland (oranje), provincie Overijssel (bruin), gemeente Enschede (geel), wijk 04 Enschede Noord (groen) en 6 buurten (blauw). Buurt Mekkelholt wordt in het rood weergegeven.

Leerlingen en studenten in de buurt Mekkelholt
In 2025 woonden er 590 leerlingen en studenten in de buurt Mekkelholt.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Onderwijsdata: aantal leerlingen en studenten per soort onderwijs in de buurt Mekkelholt, data van het CBS over 2025.

De grafiek toont het aantal leerlingen in het PO en VO en het aantal studenten in het MBO, HBO, en WO dat als inwoner staat ingeschreven op een adres in de buurt Mekkelholt.

Toelichting
Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Opleidingsniveau van de inwoners van 15 tot 75 jaar per 1 oktober 2024 in de buurt Mekkelholt.

Bovenstaande donutgrafiek toont het percentage praktisch, middelbaar en hoog opgeleiden voor de buurt Mekkelholt. Bekijk het aantal inwoners per opleidingsniveau door op de taartpunten in de grafiek te klikken.

Definities opleidingsniveau

Economie en inkomen in de buurt Mekkelholt

Bekijk de ontwikkeling van het aantal bedrijven en het gemiddelde inkomen in de buurt Mekkelholt, met vergelijkingen tussen gebieden.

Bedrijfsvestigingen (230 totaal)
In de buurt Mekkelholt zijn in totaal 230 bedrijfsvestigingen* geregistreerd (gegevens voor 2025). * Het totaal van 230 bedrijfsvestigingen wijkt af van de som van 220 van het aantal bedrijfsvestigingen per sector. Het verschil wordt veroorzaakt doordat de aantallen per sector op vijftallen zijn afgerond.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal vestigingen van bedrijven per sector per jaar in de buurt Mekkelholt (het aantal bedrijven in de sector “overheid, onderwijs en zorg (Ooz)” is vanaf 2020 bekend).

De ‘gestapelde lijngrafiek’ toont het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt Mekkelholt voor elk van de volgende 8 sectoren:

  1. Lbv: Landbouw, bosbouw en visserij
  2. Nen: Nijverheid en energie
  3. Hh: Handel en HORECA
  4. Vic: Vervoer, informatie en communicatie
  5. Fdo: Financiële diensten en onroerend goed
  6. Zd: Zakelijke dienstverlening
  7. Ooz: Overheid, onderwijs en zorg
  8. Cro: Cultuur, recreatie en overige diensten
Toelichting Definities

Advertentie:

De inlegzolen van VeiligVoeten beschermen goed tegen spijkers in je voet!

Huttenbouw of timmerdorp?
Voorkom verwondingen aan je voeten en voel je veilig! Gebruik veiligheidszooltjes, die beschermen goed tegen scherpe objecten in je voet! Het materiaal van de zolen lijkt op dat van een kogelvrij vest. Bescherm je voeten tegen spijkers en schroeven bij het klussen, gebruik ze bij evenementen, draag ze in je laarzen voor extra isolatie en bescherming of gebruik ze in je waterschoenen.

Gemiddeld inkomen per inwoner
Het gemiddeld inkomen per inwoner in de buurt Mekkelholt is €30.100.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld bruto jaarinkomen in de buurt Mekkelholt.

Over de inkomensdata:

Inwoners en inkomensontvangers: Het gemiddeld inkomen per inwoner in de buurt Mekkelholt is €30.100. Het gemiddeld inkomen per inkomensontvanger is €33.500. Buurt Mekkelholt telt 2.100 inkomensontvangers op 2.760 inwoners totaal.

13% van de huishoudens in de buurt Mekkelholt heeft een inkomen op of rond het sociaal minimum. Studentenhuishoudens en huishoudens met een onvolledig jaarinkomen zijn hierin niet meegenomen. Het sociaal minimum is het wettelijk bestaansminimum zoals dat in de politieke besluitvorming is vastgesteld. Zie de tabel met definities van de brondata voor de volledige definities.

Over de schaal van de inkomensmeter:

De laagste 10% en 25% regio’s vallen in het rode en oranje gebied; deze gebieden kunnen elkaar deels overlappen. De hoogste 25% regio’s vallen in het groene gebied. De grenzen zijn berekend met percentielen, waarbij alle waarden van laag naar hoog zijn gesorteerd. Lees meer over het (gewogen) gemiddelde, de mediaan, modus en percentielen.

Inkomensvergelijking binnen de gemeente Enschede
Regionale vergelijking van het gemiddelde inkomen per inwoner.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Gemiddeld inkomen per jaar voor elke buurt in de wijk Enschede-Noord (buurt Mekkelholt is rood, andere buurten zijn blauw en wijk Enschede-Noord is geel).

Er zijn nog veel meer inkomensgegevens beschikbaar in de tabel met 250+ onderwerpen en de inkomensranglijst.

De regionale gezondheidsmonitor

Onderstaande grafieken tonen gegevens uit de regionale gezondheidsmonitor. De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners. De data uit het onderzoek komen van het RIVM en het CBS.

Inwoners met een goede gezondheid
68% procent van de inwoners van 18 jaar en ouder in de buurt Mekkelholt ervaart de eigen gezondheid als goed of zeer goed.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande lijngrafiek toont het percentage inwoners met een goede gezondheid in de buurt Mekkelholt per leeftijdsgroep. De gegevens wordt getoond voor de periode van 2012 tot en met 2024.

De RIVM gezondheidsmonitor biedt gezondheidsgegevens voor Nederland en per provincie, gemeente, wijk en buurt. Dit zijn gegevens over beperkingen, ervaren gezondheid, overgewicht, roken, drinken en mantelzorg.

Over de gezondheidsmonitor

De cijfers op deze pagina zijn afkomstig van het RIVM op basis van gegevens uit de Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen 2012, 2016, 2020 en de Corona Gezondheidsmonitor 2022 van GGD, CBS en RIVM. Er zijn data over monitoren met betrekking tot gezondheid, sociale situatie en leefstijl. Deze gegevens zijn er voor alle buurten, wijken, gemeenten, provincies en voor heel Nederland. Normaliter wordt dit onderzoek iedere vier jaar uitgevoerd. En in verband met Corona is er in 2022 een extra Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen uitgevoerd.

De data zijn door het RIVM en CBS gepubliceerd en waar nodig door OpenInfo omgerekend naar de regionale indelingen van 2026.

Bekijk alle definities uit de regionale gezondheidsmonitor.

Alcoholgebruik en roken
73% van de inwoners van 18 tot 65 jaar in de buurt Mekkelholt geeft aan wel eens alcohol te drinken.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de onderwerpen in de categorie ‘Alcoholgebruik en roken’ uit de gezondheidsmonitor van het RIVM voor de buurt Mekkelholt. Hierbij wordt per onderwerp getoond wat het percentage inwoners in de buurt Mekkelholt is dat heeft aangegeven dat het onderwerp van toepassing is. Gebruik het filter boven de grafiek om de leeftijdsgroep van de inwoners te kiezen.

Bekijk de toelichting bij bovenstaande grafiek met de definities en de vragen voor de onderwerpen ‘rookt tabak’, ‘voldoet aan de alcoholrichtlijn’, ‘drinken’, ‘zwaar drinken’ en ‘overmatig drinken’.

Toelichting

Bekijk de aparte pagina over de gezondheid in de buurt Mekkelholt met de gegevens over meer dan 40 onderwerpen uit de regionale gezondheidsmonitor en met data over het gebruik van de WMO en de jeugdzorg in de buurt Mekkelholt.

Meer gezondheidsdata
Voertuigen en verkeer in de buurt Mekkelholt

Bekijk de beschikbare gegevens over geregistreerde voertuigen, elektrische auto’s en verkeersongevallen in de buurt Mekkelholt.

Aantal elektrische auto’s in de buurt Mekkelholt
Er zijn 41 elektrische auto’s in oktober 2026 in de buurt Mekkelholt.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal elektrische auto’s per maand in de buurt Mekkelholt op basis van de regionale voertuigdata van de RDW. Dit is de som van het aantal elektrische bedrijfsauto’s en het aantal elektrische personenauto’s.

Er zijn 41 elektrische auto’s in de buurt Mekkelholt. Dit is het totaal aantal in oktober 2026 bij de RDW op kenteken geregistreerde elektrische auto’s in de buurt Mekkelholt die op de batterij rijden en met een stekker opgeladen worden.

Toelichting op de regionale voertuigdata

Deze paragraaf toont data over de op kenteken geregistreerde voertuigen in de buurt Mekkelholt. Dit is regionale data van de RDW. De data is beschikbaar per soort voertuig, per energiebron (brandstof) en per maand. Deze gegevens worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent was dit op 1 oktober 2026. Bekijk de toelichting voor de bronbeschrijving en definities van de regionale voertuig data.

Toelichting Meer autodata
Voertuigen naar energiebron
Er zijn 1.213 voertuigen met ‘benzine’ als energiebron in de buurt Mekkelholt in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen per type energiebron (brandstof) dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt Mekkelholt geregistreerd staat.

Er zijn in totaal 1.539 op naam geregistreerde voertuigen in de buurt Mekkelholt (in oktober 2026).

Voertuigen naar soort
Er zijn 1.225 voertuigen van het type ‘personenauto’ in de buurt Mekkelholt in oktober 2026.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal voertuigen naar soort motorvoertuig dat in oktober 2026 in het kentekenregister van de RDW in de buurt Mekkelholt geregistreerd staat.

Vergelijk het percentage auto’s per energiebron op de pagina met regionale voertuigdata.

Verkeersongevallen naar afloop
Er waren 9 verkeersongevallen in de buurt Mekkelholt in 2025.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de ontwikkeling van het aantal verkeersongevallen in de buurt Mekkelholt. Gebruik het filter boven de grafiek om het aantal ongevallen per afloop (materiële schade, letselschade of dodelijke afloop) te bekijken.


Onderstaande tabel laat zien hoeveel verkeersongevallen er in het jaar 2025 in de buurt Mekkelholt plaatsvonden, uitgesplitst naar afloop.

Afloop verkeersongevallenAantal verkeersongevallen in 2025
Totaal9
Materiële schade8
Letselschade1
Dodelijke afloop0

De dataset met verkeersongevallen BRON is gekoppeld aan het digitale wegennet. Op basis van de locatie van de ongevallen is bepaald welke ongevallen binnen de buurt Mekkelholt vallen.

Cijfers over verkeersongevallen

De data over ongevallen komen uit het Bestand geRegistreerde Ongevallen Nederland (BRON) van Rijkswaterstaat. Deze dataset bevat de verkeersongevallenmeldingen van de politie gekoppeld aan het digitale wegennet. De ongevallen zijn onderverdeeld naar de afloop van het ongeval: uitsluitend materiële schade, ongevallen met slachtoffers met letsel en ongevallen met dodelijke afloop. Letselschade is schade die iemand door lichamelijke verwondingen of psychische problemen heeft opgelopen. Onder ongevallen met slachtoffers met letsel vallen alle situaties waarbij iemand is opgenomen in het ziekenhuis, eerste hulp heeft gekregen of op een andere manier gewond is geraakt.

Veiligheid in de buurt Mekkelholt

Bekijk de ontwikkeling en soorten van de geregistreerde misdaad in de buurt Mekkelholt op basis van data van de Politie en het CBS. De politiedata worden maandelijks bijgewerkt, het meest recent op 15 september 2026. De beschrijvingen van de soorten misdrijven zoals de politie deze gebruikt zijn te vinden in de tabel met definities van de verschillende soorten delicten.

Meer misdaad
Totaal geregistreerde misdaad per maand of per jaar
Er zijn in 2025 in totaal 116 misdrijven in de buurt Mekkelholt geregistreerd.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Totaal aantal geregistreerde misdaden in de buurt Mekkelholt, 2012 tot en met 2025 (bij weergave van de gegevens per jaar) of april 2025 tot en met september 2026 (bij weergave van de gegevens per maand).

In de buurt Mekkelholt zijn van 2012 tot en met 2025 in totaal 1.830 misdrijven geregistreerd. Deze misdrijven zijn ingedeeld naar 34 verschillende soorten delicten. In 2025 werden in de buurt Mekkelholt 116 misdrijven door de politie vastgelegd. Gebruik het filter boven de grafiek om de gegevens per maand of per jaar te tonen.

Misdaden naar type delict
De meest voorkomende soorten misdrijven in de buurt Mekkelholt in 2025 zijn Vernieling cq. zaakbeschadiging (18 delicten) en Diefstal af/uit/van ov. voertuigen (14 delicten).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal geregistreerde misdaden voor de tien meest voorkomende soorten delicten in 2025 in de buurt Mekkelholt.

Definities misdaad
Misdaad totaal per maand
In september 2026 zijn er 9 misdrijven in de buurt Mekkelholt geregistreerd.
Afbeelding van een warmtekaart (een heatmap in het Engels, een visuele weergave van data waarbij kleuren worden gebruikt om waarden weer te geven) met het totaal aantal misdrijven in de buurt Mekkelholt per maand en per jaar.

Bovenstaande warmtekaart geeft een visuele weergave van het totaal aantal door de politie geregistreerde misdrijven per maand in de buurt Mekkelholt over de afgelopen 6 jaar.

Alle gegevens zijn beschikbaar in het Excel document met politiedata als onderdeel van de download voor de gemeente Enschede.

Misdaden per 1.000 inwoners
Er waren 20 misdrijven per 1.000 inwoners van het type ‘diefstal’ in 2025 in de buurt Mekkelholt.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Criminaliteit: aantal misdaden per 1.000 inwoners in 2025 in de buurt Mekkelholt.

De grafiek toont de meest recente gegevens over het aantal misdaden per 1.000 inwoners voor de buurt Mekkelholt. De gegevens over misdaden zijn hiertoe gegroepeerd in (1) het totaal aantal diefstallen (alle vormen, zoals diefstal uit woningen en schuren, diefstal van auto’s en fietsen en winkeldiefstal), (2) geweld en seksmisdrijven, (3) milieuovertredingen, (4) oplichting, (5) verkeersovertredingen, (6) vernielingen en misdrijven tegen de openbare orde en (7) alle overige misdrijven. De definities van alle verschillende soorten delicten met daarbij de categorie waarin deze zijn ingedeeld zijn te vinden in de bronbeschrijving van de politiedata.

Verkiezingen in de buurt Mekkelholt

Bekijk de beschikbare verkiezingsuitslagen en informatie over de stembureaus in de buurt Mekkelholt.

Uitslag gemeenteraadsverkiezingen 2026
Stembureau Liberein Ariënsstaete in Enschede
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Aantal stemmen per partij zoals uitgebracht te Stembureau Liberein Ariënsstaete in Enschede bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026. De grafiek toont de 16 partijen waarop bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026 in de buurt Mekkelholt stemmen zijn uitgebracht.

Onderstaande grafiek toont het aantal stemmen per politieke partij dat bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van 18 maart 2026 in Stembureau Liberein Ariënsstaete in Enschede is uitgebracht. Stembureau Liberein Ariënsstaete in Enschede was bij deze verkiezingen het enige stembureau binnen de buurt Mekkelholt.

Bekijk veel meer informatie over de verkiezingen op de pagina met alle 156 stembureaus in de gemeente Enschede en op de pagina met alle verkiezingsuitslagen voor de gemeente Enschede. En download alle verkiezingsdata in een Excel document als onderdeel van de uitgebreide informatie voor de gemeente Enschede.

Stembureaus Enschede
Adressen en leefomgeving in de buurt Mekkelholt

Bekijk gegevens over adressen, gebruiksdoelen, bouwperioden, dichtheid, de nabijheid van voorzieningen, energieverbruik en energielabels in de buurt Mekkelholt.

Informatie op basis van de BAG (de Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) van 1 juli 2026. De buurt Mekkelholt telt in totaal 1.698 adressen, deze hebben allemaal een verblijfsobject, er zijn geen standplaatsen en geen ligplaatsen. Alle adressen in buurt Mekkelholt liggen binnen de bebouwde kom.

Adressen Enschede
Adressen: gebruiksdoelen
In de buurt Mekkelholt zijn er 1.541 verblijfsobjecten met het gebruiksdoel woonfunctie.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal verblijfsobjecten per gebruiksdoel voor de buurt Mekkelholt.

Gebruiksdoelen van verblijfsobjecten zijn onderdeel van de BAG registratie. Ze geven aan hoe een verblijfsobject wordt gebruikt. Een woning heeft bijvoorbeeld als gebruiksdoel de “Woonfunctie”. Voor de gebruiksdoelen zijn 11 categorieën gedefinieerd. Aan één object verschillende gebruiksdoelen worden toegekend. Een voorbeeld is een verblijfsobject waarin een boerderij gehuisvest is. Dit object kan zowel een “industriefunctie” als een “woonfunctie” hebben. En een verblijfsobject waarin een bedrijf gehuisvest is kan naast gebruiksdoel “industriefunctie” bijvoorbeeld ook een “kantoorfunctie” hebben.

Bron & definities
Adressen: bouwperiode van panden
Er zijn 359 panden uit de bouwperiode 1950 tot 1970 in de buurt Mekkelholt.
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Overzicht van het aantal panden naar bouwjaar voor de buurt Mekkelholt. Op basis van de gegevens uit de BAG van het Kadaster van 1 juli 2026. Merk op: deze gegevens betreffen het aantal panden met een adres. Het aantal adressen met panden in een gebied is bijna altijd hoger dan het aantal panden. Dit is omdat er meerdere adressen in hetzelfde pand gehuisvest kunnen zijn, zoals bij een appartementengebouw. Anderzijds kunnen er ook panden zonder adres voorkomen (zoals bijvoorbeeld een schuur), panden zonder adres zijn in deze telling niet meegenomen.

De BAG bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Dichtheid per km² van bevolking, adressen en auto’s

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt Mekkelholt voor 2026.


Onderstaande tabel toont de dichtheid van de bevolking-, adressen- en personenauto’s per km² oppervlakte in Nederland en de buurt Mekkelholt voor 2026:

DichtheidNederlandBuurt Mekkelholt
Bevolking5397.077
Adressen2.0932.651
Autos2752.462

De data over het aantal inwoners-, adressen- en personenauto’s per vierkante kilometer land geven een beeld van ‘de mate van concentratie van menselijke activiteiten’ in de buurt Mekkelholt ten opzichte van het gemiddelde voor Nederland. Merk op: de gemiddelde omgevingsadressendichtheid is een ander cijfer dan de uitkomst van het aantal adressen gedeeld door de oppervlakte. Zie de definities van de verschillende lokale verdichtingsmaten.

Toelichting
Gemiddelde afstand tot voorzieningen
De gemiddelde afstand over de weg van een huisadres tot een huisartsenpraktijk in de buurt Mekkelholt is 0,8.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt Mekkelholt tot de dichtstbijzijnde voorziening. De gebruikte cijfers komen uit de nabijheidsstatistieken van het CBS en gelden voor 2025.


Onderstaande tabel toont de gemiddelde afstand over de weg in kilometers van een huisadres in de buurt Mekkelholt tot de dichtstbijzijnde voorziening voor 2025:

VoorzieningAfstand in km
Huisartsenpraktijk0,8
Supermarkt0,4
Restaurant0,4
Basisonderwijs0,6
Voortgezet onderwijs0,6
Bibliotheek0,9
Treinstation1,8
Sportterrein0,6
Bioscoop2,4
Museum0,7

De afstanden zijn berekend als gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de autoweg en rekening houdend met de rijrichting.

Gas- en elektriciteitsverbruik van woningen
Gemiddeld aardgas- en elektriciteitsverbruik per woning per jaar in de buurt Mekkelholt.

Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het gemiddeld energieverbruik per woning per jaar in de buurt Mekkelholt.


Onderstaande tabel toont het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik per type woning voor 2024 voor de buurt Mekkelholt:

Soort woningGemiddeld gasverbruikGemiddelde elektriciteitslevering per woning
Appartement4901.620
Tussenwoning7702.570
Hoekwoning7702.820
Twee-onder-één-kap woning7003.090
Vrijstaande woning5603.780
Koopwoning6102.910
Huurwoning5701.770

Data over het gemiddeld elektriciteitsverbruik in kWh en het gemiddeld verbruik voor aardgas in m3. Het gemiddelde geldt voor het verbruik van één jaar van alle particuliere woningen. Het verbruik van gas en elektra is ook bekend per woningtype, zie de tabel.

Toelichting Meer gas
Energielabels
De meest voorkomende energielabels in de buurt Mekkelholt zijn C (409 adressen) en A (378 adressen).
Heel even geduld alsjeblieft:
Je apparaat laadt de grafieken van Allecijfers.nl

Bovenstaande grafiek toont het aantal adressen per type energielabel in de buurt Mekkelholt. Hiervoor zijn de data op adresniveau uit het EP-Online systeem van de RVO gebruikt. EP-Online is de officiële landelijke database waarin energielabels en energieprestatie-indicatoren van gebouwen zijn opgenomen. De gebruikte data gelden voor de situatie per 1 oktober 2026.

Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het slechtste energielabel en A+++++ het beste. Energielabel C komt het meeste voor in de buurt Mekkelholt: 409 adressen hebben energielabel C. De download met uitgebreide informatie voor de gemeente Enschede bevat de data over energielabels, zowel per postcode, woonplaats, wijk en buurt als per adres.

Adressen in de buurt Mekkelholt
Tabel met 1.724 adressen in de buurt Mekkelholt.

Onderstaande tabel toont alle openbare ruimtes en alle unieke combinaties van straten en huisnummers voor de buurt Mekkelholt. Één straat kan in meer dan één buurt voorkomen. Vind de buurt bij je adres op de pagina met alle adressen voor de gemeente Enschede.

Openbare ruimteHuisnummer(s)Postcode(s)WoonplaatsAantal adressen
Buizerdstraat2 t/m 1047523WD t/m 7523WEEnschede60
Deurningerstraat298 t/m 3807522CN t/m 7522CREnschede132
Dr. Coppesstraat1 t/m 1477523EJ t/m 7523ENEnschede210
Dr. Van Damstraat10 t/m 2087523XP t/m 7523XTEnschede88
Fazantstraat64 t/m 3837523DP t/m 7523EEEnschede308
Gruttostraat6 t/m 697523WV t/m 7523WXEnschede32
Havikstraat1 t/m 97523NCEnschede8
Hulsmaatstraat2 t/m 1027523WB t/m 7523WGEnschede53
IJsvogelstraat1 t/m 207523WHEnschede20
Kiekendiefstraat--Enschede0
Koekoekstraat4 t/m 267523WZEnschede12
Koolmeesstraat6 t/m 177523DKEnschede13
Lijsterstraat4 t/m 2507523ET t/m 7523EXEnschede120
Lonnekerspoorlaan200 t/m 2967523NDEnschede49
Meeuwenstraat1 t/m 1607523XV t/m 7523XZEnschede75
Mekkelholtspad47523DCEnschede1
Mekkelholtsweg55 t/m 2147523DC t/m 7523DJEnschede154
Pluvierstraat2 t/m 477523EG t/m 7523EHEnschede62
Reigerstraat6 t/m 697523VB t/m 7523VCEnschede32
Roombekerveld8 t/m 727523JP t/m 7523JSEnschede72
Spechtstraat21 t/m 1677523WJ t/m 7523WNEnschede110
Sperwerstraat1 t/m 57523NBEnschede4
Steenbeltweg15 t/m 597523VZEnschede23
Stroinksbleekweg34 t/m 857523ZLEnschede30
Valkenstraat6 t/m 697523WR t/m 7523WSEnschede32
Vogelpad--Enschede0
Voortsweg153 t/m 1677523CDEnschede6
Wulpstraat1 t/m 207523VXEnschede18

Bovenstaande tabel toont de gegevens voor 28 openbare ruimtes en 1.724 adressen in de buurt Mekkelholt. Dit zijn alle adressen en openbare ruimtes op basis van de BAG- en de topografische kaarten (BRT) van het Kadaster van 1 juli 2026.

Een openbare ruimte is een door de gemeente aangewezen gebied dat is ingericht en wordt onderhouden voor publiek gebruik. Dit kan bijvoorbeeld een straat, weg, plein, park, erf, spoorbaan of brug zijn. Zie de toelichting voor een verdere definitie. Klik op de naam van een openbare ruimte om de pagina met statistieken voor die ruimte weer te geven. Bekijk de definities van de soorten openbare ruimtes.

De BAG (Basisregistratie Adressen en Gebouwen van het Kadaster) bevat de officiële gegevens van alle adressen en gebouwen in Nederland. In de BAG zijn, naast alle adressen, alle panden, verblijfsobjecten, standplaatsen en ligplaatsen geregistreerd.

Adressen Enschede
Tabelgebruik:

  • Bekijk in de tabel alle openbare ruimtes en unieke combinaties van straten en huisnummers in deze buurt.
  • Zoek in de tabel met het zoekveld boven de tabel. De rijen worden hiermee gefilterd zodat alleen rijen waarin de zoekterm voorkomt zichtbaar blijven.
  • Sorteer de tabel door op een kolomtitel te klikken.
  • Blader door de tabel met de knoppen onder de tabel.
  • Op kleine schermen: de eerste kolom blijft staan, verschuif de tabel horizontaal om alle kolommen te zien.
Download de buurt-rapportage!
Download hier de PDF buurt-rapportage met 100 grafieken en kaarten!

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download de buurt-rapportage voor Buurt Mekkelholt. Met veel extra informatie in 100 kaarten en grafieken! Met regionale vergelijkingen en met onderwerpen uitgezet in de tijd. Als PDF document: makkelijk te bewaren, delen en printen.

Download!
Gebieden
Tabel met de gebieden die de buurt Mekkelholt ‘raken’.
Soort gebiedNaam gebiedAantal adressen
Postcode numeriek752271
Postcode numeriek75231557
WoonkernEnschede1724
WoonplaatsEnschede1726
WijkEnschede-Noord1726
GemeenteEnschede1726
StadsdeelNoord1724
ProvincieOverijssel1726
WaterschapWaterschap Vechtstromen1726
LandNederland1726

Bovenstaande tabel toont de regionale gebieden die de buurt Mekkelholt ‘raken’ met het aantal adressen uit de buurt Mekkelholt dat in het betreffende gebied ligt.

Buurt Mekkelholt ‘raakt’ andere gebieden zoals bijvoorbeeld een woonplaats of waterschap wanneer de geometrieën van de buurt Mekkelholt en die van de andere gebieden elkaar overlappen of snijden. De gebieden zijn op basis van de gebiedsindelingen van het CBS van 2026 en de topografische kaarten van het Kadaster van 2026 bepaald. Klik op de naam van een gebied om de pagina met statistieken voor dat gebied weer te geven.

Alle onderwerpen en vergelijken

Bekijk de meest recente cijfers over meer dan 250 onderwerpen en vergelijk de buurt Mekkelholt met andere gebieden.

Gegevens over meer dan 250 onderwerpen!
Kies een categorie en bekijk de bijbehorende onderwerpen.

Onderstaande tabel toont de meest recent beschikbare gegevens voor de buurt Mekkelholt voor meer dan 250 onderwerpen. Selecteer een categorie in de linkerkolom om de onderwerpen in die categorie weer te geven.

Bedrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Bedrijfsvestigingen totaal230Aantal2025
A Landbouw, bosbouw en visserij0Aantal2025
B-F Nijverheid en energie30Aantal2025
G+I Handel en horeca45Aantal2025
H+J Vervoer, informatie en communicatie20Aantal2025
K-L Financiële diensten, onroerend goed5Aantal2025
M-N Zakelijke dienstverlening45Aantal2025
O-Q Overheid, onderwijs en zorg45Aantal2025
R-U Cultuur, recreatie, overige diensten30Aantal2025
% A Landbouw, bosbouw en visserij0,0%Percentage2025
% B-F Nijverheid en energie14%Percentage2025
% G+I Handel en horeca20%Percentage2025
% H+J Vervoer, informatie en communicatie9,1%Percentage2025
% K-L Financiële diensten, onroerend goed2,27%Percentage2025
% M-N Zakelijke dienstverlening20%Percentage2025
% O-Q Overheid, onderwijs en zorg20%Percentage2025
% R-U Cultuur, recreatie, overige diensten14%Percentage2025

De cijfers over bedrijven tonen het aantal bedrijfsvestigingen in de buurt Mekkelholt, uitgesplitst naar bedrijfstak. Een vestiging is een locatie van een bedrijf, instelling of zelfstandige waar of van waaruit activiteiten worden uitgevoerd.

Bevolking
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Inwoners2.760Aantal2026
Mannen1.415Aantal2026
Vrouwen1.345Aantal2026
0 tot 15 jaar345Aantal2026
15 tot 25 jaar385Aantal2026
25 tot 45 jaar845Aantal2026
45 tot 65 jaar615Aantal2026
65 jaar of ouder570Aantal2026
Ongehuwd1.545Aantal2026
Gehuwd750Aantal2026
Gescheiden240Aantal2026
Verweduwd230Aantal2026
% Mannen51%Percentage2026
% Vrouwen49%Percentage2026
% 0 tot 15 jaar12%Percentage2026
% 15 tot 25 jaar14%Percentage2026
% 25 tot 45 jaar31%Percentage2026
% 45 tot 65 jaar22%Percentage2026
% 65 jaar of ouder21%Percentage2026
% Ongehuwd56%Percentage2026
% Gehuwd27%Percentage2026
% Gescheiden8,7%Percentage2026
% Verweduwd8,3%Percentage2026
Geboorten15Aantal2025
Geboorte relatief5Aantal per 1.000 inwoners2025
Sterftes55Aantal2025
Sterfte relatief20Aantal per 1.000 inwoners2025
Leerlingen PO200Aantal2025
Leerlingen VO120Aantal2025
Studenten MBO70Aantal2025
Studenten HBO100Aantal2025
Studenten WO100Aantal2025
Praktisch opleidingsniveau610Aantal2024
Middelbaar opleidingsniveau780Aantal2024
Hoger opleidingsniveau650Aantal2024
% Praktisch opleidingsniveau30%Percentage2024
% Middelbaar opleidingsniveau38%Percentage2024
% Hoger opleidingsniveau32%Percentage2024
Jongeren met jeugdzorg in natura65Aantal2024
% Jongeren met jeugdzorg10%Percentage2024
Wmo cliënten440Aantal2024
Wmo cliënten per 1.000 inwoners158Aantal per 1.000 inwoners2024
Bevolkingsdichtheid7.077Aantal per km²2026

De inwonersaantallen worden altijd op vijftallen afgerond, hierdoor kan het voorkomen dat een optelling van subgroepen (zoals inwoners naar geslacht of naar leeftijd) licht afwijkt van het totaal aantal inwoners.

Energie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Gemiddelde elektriciteitslevering per woning2.110Gemiddeld in kWh2024
Gemiddelde elektriciteitsteruglevering per woning340Gemiddeld in kWh2024
% Woningen met zonnestroom15%Percentage2024
% Woningen hoofdzakelijk elektrisch verwarmd4%Percentage2024
Gemiddelde elektriciteitslevering appartement1.620Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering tussenwoning2.570Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering hoekwoning2.820Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering twee-onder-één-kap woning3.090Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering vrijstaande woning3.780Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering huurwoning1.770Gemiddeld in kWh2023
Gemiddelde elektriciteitslevering koopwoning2.910Gemiddeld in kWh2023
Gemiddeld aardgasverbruik per woning570Gemiddeld per m³2024
% Woningen met stadsverwarming27%Percentage2024
% Aardgasvrije woningen29%Percentage2024
% Aardgaswoningen69%Percentage2024
Gemiddeld aardgasverbruik appartement490Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik tussenwoning770Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik hoekwoning770Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik twee-onder-één-kap woning700Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik vrijstaande woning560Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik koopwoning610Gemiddeld per m³2023
Gemiddeld aardgasverbruik huurwoning570Gemiddeld per m³2023
Publieke laadpalengeen dataAantalgeen data
Adressen zonder energielabel133Aantal2026
Adressen met voorlopig energielabel248Aantal2026
Adressen met definitief energielabel1.317Aantal2026
Energielabels A+++++0Aantal2026
Energielabels A++++0Aantal2026
Energielabels A+++44Aantal2026
Energielabels A++27Aantal2026
Energielabels A+9Aantal2026
Energielabels A378Aantal2026
Energielabels B120Aantal2026
Energielabels C409Aantal2026
Energielabels D143Aantal2026
Energielabels E257Aantal2026
Energielabels F117Aantal2026
Energielabels G61Aantal2026

De onderwerpen in de categorie energieverbruik tonen onder meer het gemiddelde gas- en elektriciteitsverbruik en de energielabels van gebouwen in de buurt Mekkelholt. Een energielabel geeft aan hoe energiezuinig een gebouw is. Hierbij is G het minst energiezuinige label en A++++ het meest energiezuinige label.

Gezondheid-gedrag
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Rookt tabak22%Percentage2024
Voldoet aan de alcoholrichtlijn48%Percentage2024
Drinken72%Percentage2024
Zwaar drinken9%Percentage2024
Overmatig drinken6%Percentage2024
Overgewicht54%Percentage2024
Ernstig overgewicht (obesitas)20%Percentage2024
Voldoet aan de beweegrichtlijn50%Percentage2024
Wekelijks sporten53%Percentage2024
Lopen en/of fietsen naar school of werk60%Percentage2024
Lopen naar school of werk24%Percentage2024
Fietsen naar school of werk51%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Mekkelholt. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-overig
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Eenzaam56%Percentage2024
Ernstig eenzaam18%Percentage2024
Emotioneel eenzaam38%Percentage2024
Sociaal eenzaam39%Percentage2024
Matig/veel regie over het eigen leven85%Percentage2024
Moeite met rondkomen21%Percentage2024
Krijgt steun van anderen91%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door buren7%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door wegverkeer7%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg >50 km/uur6%Percentage2024
Ernstige geluidhinder weg <50 km/uur4%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door treinverkeer1%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door vliegverkeer1%Percentage2024
Ernstige geluidhinder door windturbines1%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring wegverkeer4%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring treinverkeer1%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring vliegverkeer1%Percentage2024
Ernstige slaapverstoring buren5%Percentage2024
Tevreden met de woning84%Percentage2024
Tevreden met de woonomgeving82%Percentage2024
Tevreden met het groen in de omgeving82%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden binnen44%Percentage2024
Kan goed verkoeling vinden buiten42%Percentage2024
Vrijwilligerswerk23%Percentage2024
Mantelzorger12%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Mekkelholt. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Gezondheid-ziekte
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Goed ervaren gezondheid68%Percentage2024
Één of meer langdurige aandoeningen37%Percentage2024
Beperkt vanwege gezondheid38%Percentage2024
Ernstig beperkt vanwege gezondheid6%Percentage2024
Één of meerdere keren gevallen33%Percentage2024
Langdurige ziekte en beperkt34%Percentage2024
Lage veerkracht21%Percentage2024
Hoge veerkracht46%Percentage2024
Hoog risico op angst of depressie14%Percentage2024
Suïcide gedachten de laatste 12 maanden15%Percentage2024
(Heel) veel stress in afgelopen 4 weken24%Percentage2024
Één of meer lichamelijke beperkingen20%Percentage2020
Beperking in horen7%Percentage2020
Beperking in zien9%Percentage2020
Beperking in bewegen14%Percentage2020
Broze gezondheid40%Percentage2024
Broze metale gezondheid46%Percentage2024
Broze lichamelijke gezondheid40%Percentage2024
Broze gezondheid in het sociale domein35%Percentage2024

De gezondheidsmonitor is een zeer groot onderzoek naar de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de inwoners in de buurt Mekkelholt. De data uit het onderzoek komt van het RIVM en het CBS.

Huishoudens
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huishoudens1.445Aantal2026
Eenpersoonshuishoudens795Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens650Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen295Aantal2026
Meerpersoonshuishoudens met kinderen355Aantal2026
% Eenpersoonshuishoudens55%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens45%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens zonder kinderen20%Percentage2026
% Meerpersoonshuishoudens met kinderen25%Percentage2026
Gemiddelde huishoudensgrootte1,8Gemiddeld aantal2026

Het aantal huishoudens betreft het aantal particuliere huishoudens op 1 januari van een jaar. Particuliere huishoudens bestaan uit één of meer inwoners die alleen of samen in een woonruimte wonen en zelf in hun dagelijks onderhoud voorzien. De cijfers over huishoudens op wijk- en buurtniveau worden afgerond op vijftallen.

Inkomen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Werkzame beroepsbevolking1.290Aantal2024
Netto arbeidsparticipatie65%Percentage2024
% Werknemers89%Percentage2024
% Werknemers met vaste arbeidsrelatie54%Percentage2024
% Werknemers met flexibele arbeidsrelatie35%Percentage2024
% Zelfstandigen11%Percentage2024
Inkomensontvangers2.100Aantal2024
Inkomensontvangers per 1.000 inwoners759Aantal per 1.000 inwoners2024
Gemiddeld inkomen per inkomensontvanger€33.500Gemiddeld in Euro2023
Gemiddeld inkomen per inwoner€30.100Gemiddeld in Euro2024
40% personen met laagste inkomen48%Percentage2024
20% personen met hoogste inkomen14%Percentage2024
% Personen in armoede4,7%Percentage2024
% Personen tot 25% boven armoedegrens13%Percentage2024
Gemiddeld huishoudinkomen€30.100euro2023
40% huishoudens met laagste inkomen61%Percentage2024
20% huishoudens met hoogste inkomen12%Percentage2024
% Huishoudens met een laag inkomen5,1%Percentage2023
% Huishoudens onder of rond sociaal minimum13%Percentage2023
% Huishoudens tot 110% van sociaal minimum20%Percentage2023
% Huishoudens tot 120% van sociaal minimum24%Percentage2023
Mediaan vermogen van particuliere huishoudens€8.800euro2024
Personen per soort uitkering - Bijstand170Aantal2025
Personen per soort uitkering - AO220Aantal2025
Personen per soort uitkering - WW20Aantal2025
Personen per soort uitkering - AOW530Aantal2025
% Personen per soort uitkering - Bijstand6%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AO8%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - WW1%Percentage2025
% Personen per soort uitkering - AOW19%Percentage2025

De inkomensgegevens beschrijven het inkomen van personen en particuliere huishoudens in de buurt Mekkelholt. Het besteedbaar inkomen is het bruto-inkomen verminderd met onder meer belastingen, premies en betaalde inkomensoverdrachten. Vanwege statistische geheimhouding worden niet voor ieder gebied inkomensgegevens gepubliceerd.

Migratie
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Herkomst Nederland1.625Aantal2026
Herkomst buiten Nederland1.140Aantal2026
Herkomst Europa340Aantal2026
Herkomst buiten Europa800Aantal2026
% Herkomst Nederland59%Percentage2026
% Herkomst buiten Nederland41%Percentage2026
% Herkomst Europa12%Percentage2026
% Herkomst buiten Europa29%Percentage2026
Geboren in Nederland met herkomst Nederland1.625Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst Europa155Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa340Aantal2026
Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland495Aantal2026
Geboren in Nederland2.120Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst Europa185Aantal2026
Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa455Aantal2026
Geboren buiten Nederland640Aantal2026
% Geboren in Nederland met herkomst Nederland59%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst Europa5,6%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Nederland18%Percentage2026
% Geboren in Nederland met herkomst buiten Europa12%Percentage2026
% Geboren in Nederland77%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst Europa6,7%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland met herkomst buiten Europa16%Percentage2026
% Geboren buiten Nederland23%Percentage2026
Autochtoon1.655Aantal2022
Westers385Aantal2022
Niet-westers650Aantal2022
Nederlandse Antillen en Aruba35Aantal2022
Marokko80Aantal2022
Suriname40Aantal2022
Turkije225Aantal2022
Overig niet-westers280Aantal2022

De onderwerpen in de categorie migratie gaan over de herkomst en migratie van inwoners van de buurt Mekkelholt. De herkomst is gebaseerd op het geboorteland van de persoon en diens ouders. De migratiecijfers tonen onder meer vestiging, vertrek, immigratie en emigratie.

Misdrijven
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Misdrijven116Aantal2025
Diefstal55Aantal2025
Geweld en seksmisdrijven11Aantal2025
Milieu overtredingen0Aantal2025
Oplichting14Aantal2025
Verkeersovertredingen12Aantal2025
Vernieling18Aantal2025
Overige misdrijven6Aantal2025
Misdrijven per 1.000 inwoners42Aantal per 1.000 inwoners2025
Diefstal per 1.000 inwoners20Aantal per 1.000 inwoners2025
Geweld en seksmisdrijven per 1.000 inwoners4Aantal per 1.000 inwoners2025
Milieu overtredingen per 1.000 inwoners0Aantal per 1.000 inwoners2025
Oplichting per 1.000 inwoners5Aantal per 1.000 inwoners2025
Verkeersovertredingen per 1.000 inwoners4Aantal per 1.000 inwoners2025
Vernieling per 1.000 inwoners6Aantal per 1.000 inwoners2025
Overige misdrijven per 1.000 inwoners2Aantal per 1.000 inwoners2025

De cijfers over misdrijven tonen de door de politie geregistreerde misdrijven in de buurt Mekkelholt, zowel als aantal als omgerekend per 1.000 inwoners. Niet ieder gepleegd misdrijf wordt gemeld of geregistreerd.

Nabijheid voorzieningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Huisartsenpraktijk afstand0,8Gemiddelde afstand in km2025
Huisartsenpraktijken binnen 1 km1,6Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 3 km12Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpraktijken binnen 5 km19Gemiddeld aantal2025
Huisartsenpost afstand2,5Gemiddelde afstand in km2024
Apotheek afstand0,6Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuis met poli afstand2,3Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen met poli binnen 5 km2,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 10 km3,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen met poli binnen 20 km5Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuis zonder poli afstand2,3Gemiddelde afstand in km2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 5 km1,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 10 km1,0Gemiddeld aantal2025
Ziekenhuizen zonder poli binnen 20 km2,0Gemiddeld aantal2025
Supermarkt afstand0,4Gemiddelde afstand in km2025
Supermarkten binnen 1 km3,7Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 3 km20Gemiddeld aantal2025
Supermarkten binnen 5 km38Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen afstand0,4Gemiddelde afstand in km2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 1 km12Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 3 km70Gemiddeld aantal2025
Overige dagelijkse levensmiddelen binnen 5 km99Gemiddeld aantal2025
Warenhuis afstand0,8Gemiddelde afstand in km2025
Warenhuizen binnen 5 km3,0Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 10 km8,2Gemiddeld aantal2025
Warenhuizen binnen 20 km13Gemiddeld aantal2025
Café afstand0,5Gemiddelde afstand in km2025
Cafés binnen 1 km2,2Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 3 km49Gemiddeld aantal2025
Cafés binnen 5 km55Gemiddeld aantal2025
Cafetaria afstand0,5Gemiddelde afstand in km2025
Cafetaria binnen 1 km4,4Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 3 km90Gemiddeld aantal2025
Cafetaria binnen 5 km128Gemiddeld aantal2025
Restaurant afstand0,4Gemiddelde afstand in km2025
Restaurants binnen 1 km5,1Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 3 km112Gemiddeld aantal2025
Restaurants binnen 5 km147Gemiddeld aantal2025
Hotel afstand1,5Gemiddelde afstand in km2025
Hotels binnen 5 km8Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 10 km14Gemiddeld aantal2025
Hotels binnen 20 km36Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijf afstand0,6Gemiddelde afstand in km2025
Kinderdagverblijven binnen 1 km2,7Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 3 km19Gemiddeld aantal2025
Kinderdagverblijven binnen 5 km40Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang afstand0,3Gemiddelde afstand in km2025
Buitenschoolseopvang binnen 1 km3,9Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 3 km19Gemiddeld aantal2025
Buitenschoolseopvang binnen 5 km35Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs afstand0,6Gemiddelde afstand in km2025
Basisonderwijs binnen 1 km3,0Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 3 km13Gemiddeld aantal2025
Basisonderwijs binnen 5 km29Gemiddeld aantal2025
Voortgezet onderwijs afstand0,6Gemiddelde afstand in km2024
Voortgezet onderwijs binnen 3 km4,0Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 5 km14Gemiddeld aantal2024
Voortgezet onderwijs binnen 10 km26Gemiddeld aantal2024
VMBO afstand0,6Gemiddelde afstand in km2024
VMBO binnen 3 km2,0Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 5 km12Gemiddeld aantal2024
VMBO binnen 10 km22Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO afstand1,0Gemiddelde afstand in km2024
HAVO VWO binnen 3 km1,0Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 5 km5Gemiddeld aantal2024
HAVO VWO binnen 10 km11Gemiddeld aantal2024
Openbaar groen afstand0,5Gemiddelde afstand in km2017
Park of plantsoen afstand0,5Gemiddelde afstand in km2017
Dagrecreatief terrein afstand0,8Gemiddelde afstand in km2017
Bos afstand0,7Gemiddelde afstand in km2017
Open natuurlijk terrein afstand2,8Gemiddelde afstand in km2017
Open droog natuurlijk terrein afstand2,8Gemiddelde afstand in km2017
Open nat natuurlijk terrein afstand3,3Gemiddelde afstand in km2017
Semi-openbaar groen afstand0,6Gemiddelde afstand in km2017
Sportterrein afstand0,6Gemiddelde afstand in km2017
Volkstuin afstand0,9Gemiddelde afstand in km2017
Verblijfsrecreatief terrein afstand5,9Gemiddelde afstand in km2017
Begraafplaats afstand1,6Gemiddelde afstand in km2017
Recreatief binnenwater afstand4,3Gemiddelde afstand in km2017
Oprit hoofdverkeersweg afstand1,1Gemiddelde afstand in km2025
Treinstation afstand1,8Gemiddelde afstand in km2025
Belangrijk overstapstation afstand1,8Gemiddelde afstand in km2025
Bibliotheek afstand0,9Gemiddelde afstand in km2025
Zwembad afstand1,1Gemiddelde afstand in km2025
Kunstijsbaan afstand5,6Gemiddelde afstand in km2025
Podiumkunsten afstand2,0Gemiddelde afstand in km2024
Podiumkunsten binnen 5 km6Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 10 km8,4Gemiddeld aantal2024
Podiumkunsten binnen 20 km11Gemiddeld aantal2024
Poppodium afstand8,7Gemiddelde afstand in km2024
Bioscoop afstand2,4Gemiddelde afstand in km2025
Bioscopen binnen 5 km1,3Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 10 km3,0Gemiddeld aantal2025
Bioscopen binnen 20 km3,0Gemiddeld aantal2025
Sauna afstand8,4Gemiddelde afstand in km2025
Zonnebank afstand0,7Gemiddelde afstand in km2025
Museum afstand0,7Gemiddelde afstand in km2024
Musea binnen 5 km2,0Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 10 km4,8Gemiddeld aantal2024
Musea binnen 20 km12Gemiddeld aantal2024
Attractie afstand4,1Gemiddelde afstand in km2025
Attracties binnen 10 km3,0Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 20 km4,0Gemiddeld aantal2025
Attracties binnen 50 km13Gemiddeld aantal2025
Brandweerkazerne afstand0,6Gemiddelde afstand in km2025

Het CBS publiceert gegevens over de nabijheid van voorzieningen voor inwoners van de buurt Mekkelholt. De afstanden zijn gemiddelden over de weg en de nabijheidsindicatoren tonen hoeveel voorzieningen binnen een bepaalde afstand beschikbaar zijn.

Omgeving
OnderwerpWaardeEenheidJaar
RegiocodeBU01530403Code2026
RegionaamMekkelholtNaam2026
Soort regioBuurtCategorisch type2026
Sorteercode01530403Code2026
Oppervlakte totaal39Aantal hectaren2026
Oppervlakte land39Aantal hectaren2026
Oppervlakte water0Aantal hectaren2026
Mate van stedelijkheid1Indicator 1-52026
Omgevingsadressendichtheid2.651Gemiddeld aantal per km²2026
Adressen totaal1.698Aantal2026
Adressen met postcode1.603Aantal2026
Adressen met woonfunctie1.541Aantal2026
Adressen met bijeenkomstfunctie6Aantal2026
Adressen met celfunctie0Aantal2026
Adressen met gezondheidszorgfunctie2Aantal2026
Adressen met industriefunctie32Aantal2026
Adressen met kantoorfunctie19Aantal2026
Adressen met logiesfunctie0Aantal2026
Adressen met onderwijsfunctie3Aantal2026
Adressen met sportfunctie1Aantal2026
Adressen met winkelfunctie5Aantal2026
Adressen met overige gebruiksfunctie99Aantal2026
Verblijfsobjecten1.698Aantal2026
Ligplaatsen0Aantal2026
Standplaatsen0Aantal2026
Panden met adres770Aantal2026
Adressen met pand1.690Aantal2026
Percelen met adres575Aantal2026
Adressen met perceel1.698Aantal2026
Adressen binnen bebouwde kom1.698Aantal2026
Adressen buiten bebouwde kom0Aantal2026
Woningen binnen bebouwde kom1.541Aantal2026
Woningen buiten bebouwde kom0Aantal2026
Panden met adres voor 1700geen dataAantal2026
Panden met adres 1700 tot 1900geen dataAantal2026
Panden met adres 1900 tot 1925geen dataAantal2026
Panden met adres 1925 tot 1950geen dataAantal2026
Panden met adres 1950 tot 1970geen dataAantal2026
Panden met adres 1970 tot 1980geen dataAantal2026
Panden met adres 1980 tot 1990geen dataAantal2026
Panden met adres 1990 tot 2000geen dataAantal2026
Panden met adres 2000 tot 2010geen dataAantal2026
Panden met adres 2010 tot 2020geen dataAantal2026
Panden met adres 2020 en latergeen dataAantal2026
Adressen met pand voor 17000Aantal2026
Adressen met pand 1700 tot 19000Aantal2026
Adressen met pand 1900 tot 192542Aantal2026
Adressen met pand 1925 tot 195030Aantal2026
Adressen met pand 1950 tot 1970755Aantal2026
Adressen met pand 1970 tot 198051Aantal2026
Adressen met pand 1980 tot 19903Aantal2026
Adressen met pand 1990 tot 2000162Aantal2026
Adressen met pand 2000 tot 2010356Aantal2026
Adressen met pand 2010 tot 2020215Aantal2026
Adressen met pand 2020 en later76Aantal2026
Postcodegebied7522CN-7523ZLNaam2026
Meest voorkomende postcode7523Naam2026
Dekkingspercentage meest voorkomende postcode97%Percentage2026

De onderwerpen in de categorie omgeving beschrijven onder meer de oppervlakte, het aantal adressen, de bevolkingsdichtheid en de omgevingsadressendichtheid van de buurt Mekkelholt.

Verkeersongevallen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Verkeersongevallen totaal9Aantal2025
Verkeersongevallen uitsluitend materiële schade8Aantal2025
Verkeersongevallen letselschade1Aantal2025
Verkeersongevallen dodelijk0Aantal2025

De gegevens over verkeersongevallen in de buurt Mekkelholt zijn gebaseerd op de registratie van verkeersongevallen door Rijkswaterstaat.

Vervoer
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Personenauto’s totaal960Aantal2025
Personenauto’s - brandstof benzine805Aantal2025
Personenauto’s - overige brandstof155Aantal2025
Personenauto’s per huishouden0,67Aantal2025
Personenauto’s naar oppervlakte2.462Aantal2025
Motorfietsen85Aantal2025

De vervoersgegevens tonen onder meer het aantal personenauto’s en andere voertuigen in de buurt Mekkelholt. De voertuiggegevens zijn gebaseerd op het Nederlandse kentekenregister van de RDW.

Woningen
OnderwerpWaardeEenheidJaar
Woningvoorraad1.540Aantal2025
Woningen per 1.000 inwoners555Aantal per 1.000 inwoners2025
Nieuwbouw woningen0Aantal2025
Niet-woningvoorraad154Aantal2025
Nieuwbouw niet-woningen0Aantal2025
Gemiddelde woningwaarde€248.000Gemiddeld in Euro2025
Woningwaarde klasse€200.000 tot €250.000Categorisch type2025
Eengezinswoningen570Aantal2025
Meergezinswoningen970Aantal2025
Koopwoningen416Aantal2025
Huurwoningen1.124Aantal2025
Huurwoningen woningcorporaties1.001Aantal2025
Huurwoningen overige verhuurders123Aantal2025
Eigendom onbekend0Aantal2025
Bewoond1.463Aantal2025
Onbewoond77Aantal2025
% Koopwoningen27%Percentage2025
% Huurwoningen73%Percentage2025
% Huurwoningen woningcorporaties65%Percentage2025
% Huurwoningen overige verhuurders8%Percentage2025
% Eigendom onbekend0%Percentage2025
% Eengezinswoningen37%Percentage2025
% Meergezinswoningen63%Percentage2025
% Bewoond95%Percentage2025
% Onbewoond5%Percentage2025
Appartementen964Aantal2026
Tussenwoningen292Aantal2026
Hoekwoningen116Aantal2026
Twee-onder-één-kap woningen86Aantal2026
Vrijstaande woningen83Aantal2026
Woningtype onbekend0Aantal2026
% Appartementen63%Percentage2026
% Tussenwoningen19%Percentage2026
% Hoekwoningen8%Percentage2026
% Twee-onder-één-kap woningen6%Percentage2026
% Vrijstaande woningen5%Percentage2026
% Woningtype onbekend0,0%Percentage2026
Woningen voor 194566Aantal2026
Woningen 1945 tot 1965672Aantal2026
Woningen 1965 tot 197539Aantal2026
Woningen 1975 tot 198524Aantal2026
Woningen 1985 tot 1995152Aantal2026
Woningen 1995 tot 200563Aantal2026
Woningen 2005 tot 2015319Aantal2026
Woningen 2015 tot 2025200Aantal2026
Woningen 2025 en later1Aantal2026
Woningen bouwjaar onbekend5Aantal2026
% Woningen voor 19454,0%Percentage2026
% Woningen 1945 tot 196544%Percentage2026
% Woningen 1965 tot 19753,0%Percentage2026
% Woningen 1975 tot 19852,0%Percentage2026
% Woningen 1985 tot 199510%Percentage2026
% Woningen 1995 tot 20054,0%Percentage2026
% Woningen 2005 tot 201521%Percentage2026
% Woningen 2015 tot 202513%Percentage2026
% Woningen 2025 en later0,0%Percentage2026
% Woningen bouwjaar onbekend0,0%Percentage2026

De woningcijfers voor de buurt Mekkelholt komen voornamelijk van het CBS en de BAG. Ze beschrijven onder meer de woningvoorraad, woningtypen, bouwperioden, eigendom en gemiddelde WOZ-waarde. Cijfers op wijk- en buurtniveau kunnen zijn afgerond op vijftallen.

Download de gegevens voor alle onderwerpen en alle jaren als Excel document. Alle woonplaatsen, wijken en buurten zijn onderdeel van de download voor de gemeente Enschede. Er is ook een download met alle gemeente-, wijk- en buurtgegevens voor heel Nederland.

Selecteer op een groot scherm een categorie in het menu naast de tabel. Gebruik op een klein scherm de keuzelijst boven de tabel.

Tabelgebruik:

  • Kies een categorie om alleen de onderwerpen uit dat deel van de tabel te tonen.
  • Op grote schermen staat de categoriekeuze naast de tabel; op kleine schermen staat deze erboven.
  • Verschuif de tabel op kleine schermen horizontaal om alle kolommen te bekijken.
Top 5 buurt Mekkelholt: kenmerken met het grootste verschil ten opzichte van Nederland
#KenmerkWaardeWaarde NLVerschilVerschil NLScore
1Wmo cliënten per 1.000 inwoners1587286292,94
2% Woningen 1945 tot 196544%13%31%11%2,83
3% Personen per soort uitkering - Bijstand6%2%4%2%2,55
4% Huurwoningen woningcorporaties65%28%37%16%2,39
5Bevolkingsdichtheid7.0775396.5382.8412,3

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Enschede.

RegioSoort regioWmo cliënten per 1.000 inwoners% Woningen 1945 tot 1965% Personen per soort uitkering - Bijstand% Huurwoningen woningcorporatiesBevolkingsdichtheid
MekkelholtBuurt15844%6%65%7.077
NederlandLand7213%2%28%539
EnschedeGemeente10616%4%36%1.156
Walhof-RoessinghBuurt5017%1%8%3.215
BolhaarBuurt5632%1%0%1.185

Download alle kenmerken met een vergelijking van alle regio’s: uitgebreide informatie gemeente Enschede.

Top 5 kenmerken buurt Mekkelholt:

De eerste tabel toont de vijf meest kenmerkende onderwerpen voor buurt Mekkelholt. Op deze onderwerpen verschilt buurt Mekkelholt relatief het meest van de rest van Nederland. De vergelijking gebruikt de meest recent beschikbare gegevens per onderwerp.

Regio’s:

De tweede tabel toont de waarden voor de top 5 kenmerken per regio. Getoonde regio’s: buurt Mekkelholt, Nederland, de gemeente, de wijk en de andere buurten binnen de wijk. Hierbij staan de kenmerken in de kolommen en de vergelijkingsgebieden in de rijen.

Berekening van de grootste verschillen:

Het relatieve verschil is berekend als verschilscore. De verschilscore vergelijkt het verschil voor Mekkelholt met het gemiddelde verschil voor Nederland. Zo worden de onderwerpen geselecteerd die relatief het sterkst van het Nederlandse gemiddelde afwijken.

De kolommen van de eerste tabel tonen de rekenstappen. ‘Waarde’ is de waarde voor Mekkelholt, ‘Waarde NL’ het Nederlandse gemiddelde, ‘Verschil’ het verschil tussen beide waarden, ‘Verschil NL’ de gemiddelde afwijking in Nederland en ‘Score’ de daaruit berekende verschilscore.

De verschilscores zijn voor ruim 70 onderwerpen berekend. Uit de onderwerpen met de hoogste scores worden de vijf meest interessante onderwerpen gekozen. Hierdoor worden tegengestelde of vrijwel gelijke onderwerpen niet dubbel getoond en wordt het ontbreken van een onderwerp niet als kenmerk gepresenteerd. Als er bijvoorbeeld relatief veel vrouwen zijn, wordt niet ook automatisch het lage aandeel mannen getoond. Een sterk afwijkende bedrijfstak wordt alleen getoond als deze oververtegenwoordigd is.

Alle verschilscores voor alle wijken en buurten in buurt Mekkelholt staan in de uitgebreide download voor Enschede.

Data en bronnen

Bekijk de gebruikte open databronnen en definities en download uitgebreide regionale datasets over de buurt Mekkelholt.

Download alle regionale data
Download de uitgebreide datasets voor de gemeente Enschede.
Afbeelding van Excel documenten uit de download met regionale data.

Download alle data in handige Excel documenten van OpenInfo.nl. Niet goed, geld terug!

Download uitgebreide informatie in handige Excel-overzichten voor de gemeente Enschede. De download bevat regionale statistieken, adressen, verkiezingsuitslagen, misdaadcijfers, detail leeftijdsgegevens en meer.

Download ook de PDF buurt-rapportage voor de buurt Mekkelholt met 100 kaarten en grafieken.

Download!
Gebruikte open data bronnen
Bronvermelding en definities

Veel gegevens op deze pagina komen uit verschillende datasets met regionale cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hierbij is een groot aantal datasets gecombineerd. De meest recente gegevens zijn bijgewerkt tot en met 14 oktober 2026. Daarnaast zijn diverse andere officiële databronnen gebruikt, waaronder het Kadaster, de Kiesraad, de Politie en het RIVM.

Bronnen & definities
Help om AlleCijfers actueel te houden

AlleCijfers is gratis te gebruiken. Vind je de informatie waardevol? Help ons door een donatie te doen.

Elke bijdrage helpt om data actueel te houden en nieuwe inzichten toe te voegen.

Doneer en help mee
Deel deze pagina

Vind je deze pagina interessant? Inspireer anderen via social media.

Voeg ons toe in Google

Voeg AlleCijfers.nl toe als voorkeursbron in Google en je ziet ons vaker terug in je zoekresultaten.

Voeg ons toe als voorkeursbron